Alexandr / 1992 / Olomouc

Komiksy čtu od doby, co čtu, ale od sedmi let tak nějak cíleně vyhledávám superhrdiny. Rád čtu US mainstream i underground, Evropu i Asii. Jako dítě jsem upřednostňoval nejvíce Marvel, v současnosti DC, nebráním se ale ničemu. Míval jsem dost komiksů, prodal jsem je abych měl na drogy. Po zvládnutí drogové závislosti jsem se vrátil ke čtení a sporadickému nakupování komiksů. Jelikož jsou dost drahé a já pracuji pouze jako recepční, tak hojně využívám knihovnu a úplně nejvíce rád čtu amatérské komiksové překlady, kterým fandím více než deset let! Také se nově pokouším číst komiksy anglicky.

Mezi mé zájmy patří rap, nahrál jsem téměř pět tisíc skladeb ve dvou stech albech, v underground hip hopové sféře jsem známý. S rapem však končím a chci se věnovat hraní na trubku. Také píšu poezii a baví mě filmy + seriály. Miluju svojí manželku a kocoura.
[url=https://linktr.ee/taoquit[/url]
  • Spacecore
    Spacecore21.9.2019 02:02Mýty #08: Vlci
    Každou postavu tady musíte prostě milovat a když se konečně spolu shledají, je to dojemné! Jsem zvědavý jestli někdy půjdu pod pět hvězd (že by u mýtického crossoveru?), každopádně jdeme dál.
  • Spacecore
    Spacecore21.9.2019 00:48Mýty #07: Arabské noci (a dny)
    Čtenářské orgie pokračují. I přes výměnu ústředních protagonistů mě tihle baví stejně, možná i víc a i přes to se těším na návrat starých, úžasné! Příměs exotiky v tomto díle dost podpořila humornou stránku. Mimoto se zde potkávám s tím, co např. na elasťácích miluju nejvíc - mocné bytosti. Čím mocnější, tím líp. Mám rád opravdu gigantické entity, magické stvoření, polobohy, whatever... takže když se tu objevují ginové, větry apod. tak se tetelím blahem. To já můžu! Kresbu jsem chválil už na začátku, ale tady musím opět - je skvělá! Přesně jaká je potřeba pro tuto sérii - na můj vkus. Mluvím o Buckinghamovi, ale nikdy mi moc nevadí ani hostující kreslíři. Druhá část s dřevákama byla až filozoficky silná.
  • Spacecore
    Spacecore20.9.2019 05:05Mýty #06: Domovina
    Všiml jsem si jedné podstatné maličkosti a to té, že při čtení nepřemýšlím a jen si to užívám. Narozdíl od sérií jako 100 nábojů, Y, nebo Zámek a klíč, který jsem si četl nedávno a při louskání se lopotil za odpovědmi, tady se nechávám vést vším tím báječným obsahem a vůbec nemám čas přemýšlet nad tím, co a jak, protože mám pocit, že vše následuje jak má a opravdu mě to baví! A to je po všech těch letech komiksového čtení pro mě nejspíš nejdůležitější kritérium - abych se nefalšovaně bavil. Přesto je tento komiks stejně chytrý jako výše zmíněné, ne-li chytřejší, všechen ten folklor a pohádky, kterýma je nadupaný, to chce literární znalosti velkého kalibru.
  • Spacecore
    Spacecore20.9.2019 03:27Mýty #05: Trpká období
    Jak hlavní příběh spěje kupředu a hezky si usedá, spatřuju v něm spoustu silných vedlejších myšlenek a motivů např. o válce a míru, o budování nové společnosti, o rodině atd. atd. a to jen dokazuje um a bravurnost pana Willinghama o kterém jsem před začátkem této série neměl ani tuchy, což byla chyba. Píše Mýty s nadšením a láskou a každá ta kniha na mě působí příjemně komorně a útulně, zároveň se nebojí být rozmáchle pohádková nebo literární. Je to boží!
  • Spacecore
    Tohle je geniální! Skvělá anabáze spojující propracované postavy, zajímavý příběh i neskutečnou čtivost! Bavila mě každá stránka, každý panel a to už snad od první knihy. Tohle bych směle řadil vedle Sandmana, Lucifera, Mezi řádky a další Vertigovské lahůdky! Věřím, že úroveň zůstane vysoko, je to excelentní!
  • Spacecore
    Spacecore19.9.2019 23:48Sága #09
    Už od začátku knihy cítíme dusno, napětí a předtuchu, že to nedopadne dobře a Brian tady buduje emoční základ pro budoucí smutnou katarzi. Tušil jsem, že umře dost postav, ale netušil jsem které. Bylo mi to ve finále líto, ale věřím, že Sága se příště posune zase o pár let dál a jak samotný název napovídá bude to více generační. Každopádně všechny postavy a jejich dějové linky se tady slily do přijatelného prozatimního konce a těším se na pokračování.
  • Spacecore
    Tohle jsem teda četl v neoficiálním překladu v rámci celé řady Batman / Superman a rád si to ještě přečtu podruhé v kompletu, nicméně i tak si moc dobře vybavuju, že šlo o jednu z nejlepších knih celé série a příběh má výborné highlighty, které to drží dost vysoko. Pracuje se tu tradičně skvěle s New Gods mytologií a doplňující Forever People komiks je v celku zásadní věcí, takže nemůžu hodnotit jinak než pěti. Snažím se dívat se na celý komplet střízlivě i přesto, že jsem veliký fanoušek DC (odkojenej Marvelem), přesto mě mrzí, že se tady to DCčko tak podhodnocuje, respektive si myslím, že k němu ještě český čtenář úplně nedospěl a víc mu vyhovuje teen vibe, který nabízel, nabízí a bude nabízet Marvel. DCčko je stále nejkrystaličtější neředěnou podobou superhrdinského žánru (protože taky byli první) a tím pádem to jádro je hůře stravitelné. Rozumím tomu, ale je to škoda.
  • Spacecore
    Spacecore2.9.2019 05:40Mýty #03: Láska jako z pohádky
    Po prvních dvou knihách jsem byl nadšený, po třetí jsem regulérně hooked! Tohle má všechno, co miluju! Skvostný humor, excelentní práci se světem a mytologií (ačkoli mám spoustu otázek jak co funguje, jsem si ale jistý, že se zodpoví), perfektní postavy, kdy mi záleží na každé z nich (ty na kterých mi nezáleží naopak umřou), děj eskalující rychleji, než bych od podobného seriálu čekal, příjemná míra násilí a sexu (některé Vertigovské série to už z principu přehánějí) .... Zkrátka je to geniální série a budu mít problém po dočtení u nás vydaných knih, abych nenajel na online portál se scany a nedočetl to do konce!
  • Spacecore
    Byl tu můj oblíbený padouch Eclipso, leč s absoltuně nevyužitým potenciálem. To mi stačilo abych si tu blbůstku užil, jinak je to marný. Tohle má být event? Čtu si teď paralelně Infinite crisis, kde jen přípravy a tie-iny (a tie-iny od tie-inů) zabírají tisíc stránek komiksů a tahle záležitost, která mohla být velká, se splácala během devíti, deseti sešitů? Je to slabota, nicméně neurazí.
  • Spacecore
    Příběhy Hawkmana a Hawkgirl jsou obecně dost zapeklité a složité a Johns tady dostal nelehký úkol trochu ten spletenec rozplést, což se podařilo a je to zdařilý start nové série, ale nepřináší nic světoborného. Je to dobrý upevnění status quo a zábavná jednohubka.
  • Spacecore
    Báječný! Mýty mi připomínají svého nejbližšího příbuzného - Mezi řádky, nicméně jsou mnohem stručnější, jasnější a barvitější a to je na tom to skvělé! Námět o revoluci byl skvělý, podařilo se to perfektně ukočírovat a rýsují se nám tu obrysy budoucí zápletky. Bude válka s nepřítelem, návrat do domoviny? Nemůžu se dočkat!
  • Spacecore
    Geniální. To je ONO! Přesně tohle se mi trefuje do vkusu jako máloco. Pustil jsem se do Mýtů, i přes strach z toho, že se nebudu chytat ve vší tý spleti pohádkových postav (já v dětství místo pohádek hltal spíš anime, superhrdinské animáče a komiksy, než klasický folklór), ale v první knize jsou víceméně notoricky známé postavy a zbytek se dá krásně dogooglit. Mimoto je celej námět naprosto luxusní, už tam cítím i tu zápletku do budoucna a postavy jsou fantastické!
    Humor zde funguje na jedničku, dialogy jsou skvělé a kresba, ta mě zaujala ihned - přesně můj šálek čaje. Jakože tento typ kresby si u dospělých Vertigovských řad vždy rád vychutnám. Zkrátka jsem nadšený a i když jsme na začátku, tak nečekám, že tohle půjde kvalitou dolů, spíš naopak!
  • Spacecore
    Příběh se nám mění a to je dobře, je to úplně jiný typ vyprávění než předchozí osudová cesta ke tragédii. Ovšem se tu ubralo na naléhavosti a nevím, jestli to je dobře. Všech doposud vydaných šest komiksů ve mě probudili zvědavost nebo chuť si přečíst přímo Kingovu Temnou věž, ale další díly série asi vyhledávat nebudu.
  • Spacecore
    Temná fantasy depka se nachýlila ke svému ka konci a mě to stačilo. Jsem zvědavý na Pistolníka a tudíž přímou adaptaci, protože tohle bylo od začátku zmatené a nesourodé.
  • Spacecore
    Spacecore26.8.2019 00:34Temná věž #04: Pád Gileadu
    Musel jsem si po přečtení posledního dílu vygooglit o čem všem je Temná věž od Kinga včetně zakončení a teď je mi celý ten prequel jasnější. Každopádně tento díl byl i mimoto mnohem lepší než minulé, ale zase na tom nešlo co zkazit. Schyluje se ke konfliktu, postavy umírají, drama a napětí stoupá a končí to takovým chudým příbuzným bitvě o Helmův žleb. Je to dobrý, ale tolik, abych dal 5 ne. Ta kresba se opravdu malinko zlepšila.
  • Spacecore
    Spacecore25.8.2019 05:40Temná věž #03: Zrada
    Romantické linky jsou výborné, to já můžu a fungují tu parádně. Nicméně samotný děj kolísá a mám u čtení pocit, že některé kusy příběhu chybí a nedokážu se dostat do gró celého díla. Jakože o čem to je? Přijde mi to zatím jako mix různých jiných děl, se kterými jsem se už setkal, v čem je ta originalita?
  • Spacecore
    Do další knihy jsem se přece jen pustil a je to zcela něco jiného než první kniha. A to mě mate. Nevím teď vůbec která byla lepší, ale rozhodně je v této (pro mě) nejzajímavější zvrat a čte se lépe než první. Škoda, že Zrod pistolníka nebyl v podobném duchu a naopak. Celkově vzato má tato série pouze pár čísel a působí na mě už teď lehce pofidérním dojmem. Máme tu předlohu Stephena Kinga, kterou psal brutálně zkoksovanej (a vzápětí jsem si tuto informaci potvrdil googlem, ovšem jako bývalému feťákovi mi na to stačilo pouhé čtení), kresbu, která je všecko, jen ne košér a scénář, který asi pořádně neví jakým jít směrem a ač uznávám Petera Davida, tak tady to lepilo s redaktorama víc lidí a je to znát. Není to konzistentní. Zkrátka jo, zkusím to dočíst, jsou v tom silné momenty, které za to stojí, ale celkově mě to může pouze překvapit, nečekám nic kultovního.
  • Spacecore
    Nemůžu dát víc než tři. Než jsem otevřel komiks, netušil jsem o předloze nic a celou dobu mi to přišlo jako handicap, on je to ale handicap toho komiksu, ne můj. Místy je to opravdu skvělé, některé scény jsou famózní, ale celkově jsem se moc nechytal o co tam jde a přišlo mi to sice jako taková zajímavá temná variace na Pána prstenů, ale rozhodně není snadné se orientovat v celým ději a to je průser, nezlobte se na mě. Kresba je špatná. Samotná tužka nejspíš ne, ale ink a barvy jsou fakt hrozný, jak popisoval willis níže. Jakoby je to dost dobrý na to, abych byl zvědavý co dál, ale je to snad poprvý, co skutečně uvažuju zda si přečíst další knihu, nebo to pustit k ledu.
  • Spacecore
    Tohle bylo výborný. Číst to v roce 1990, tak si fakt chrochtám blahem. Jasně, je to starší, ale nebylo to otravné, četlo se to pěkně, Superman řeší to, že přišel o schopnosti a má to logiku. Chová se zde uvěřitelně a celkem odvážně, tak jak by Superman měl, je vidět, že ho hrdinou nedělají jen schopnosti a na to se tady klade důraz. Líbí se mi taky vedlejší dějové linie s Lexovým (Perryho) synem a zásnubama. Máme tu taky pěknou řádku céčkových superpadouchů a i superhrdinů, kteří nejsou moc známí, ale objevují se v DC komiksech dodnes. Vévodí tomu všemu můj oblíbený Mr. Mxyzptlk, který nezkazí žádnou zábavu a Starman, který ve svý době byl celkem významný (a pořád je v nových Justice League od Scotta Snydera). Takže za mě palec nahoru.
  • Spacecore
    Potenciál na velký pěkný event tu byl, ale samozřejmě byl promarněn. Dá se to, ale není to nic než povrchní "povinná" mainstermovka bez duše jakých je v Rebirthu hafo. No, každopádně tu máme alespoň zajímavé postavy jako Maxwella Lorda nebo Loba, což příběh osvěžuje, ale jinak je to fakt tuctovka.
  • Spacecore
    To, že jsou skoro všechny Rebirth komiksy, co u nás vyšly (z těch, co jsem četl) slabé, to už vím. To, že je Wonder Woman série slaboučká taky, to vím též. Vlastně mě ze čtyř dílů bavil jenom jediný (Rok jedna). To, že je ale tady Wonder Woman pouze jakási hloupoučká vedlejší postava, kterou si scenárista jenom dosazuje aby se neřeklo, zatímco vypráví jakýsi příběh, který zajímá očividně jen jeho, to už nedávám. Jasně vím, že číslování téhle řady je pofidérní, vůbec nevím koho to napadlo takle udělat, možná to je tím, že Rucka přinesl opravdu jebnutou verzi scénáře a editoři si řekli, že to tím rozkouskováním zachrání, nebo fakt nevím, ale číst se to moc nedá.
  • Spacecore
    Lepší než první díl. Už jsem do toho šel s tím, že to bude mít iritující humor, tak jsem mu nevěnoval přílišnou pozornost a vyšlo to, vlastně mi to tady ani nevadilo. Kniha nemá jednotnou zápletku, ale více různých menších, kde se pohybujeme celkem zajímavým spektrem přes DC universe, kde navštívíme zem Manhunterů, potkáme se s Constructem a mým oblíbencem Metronem (yes!!!). Takže OK, tahle týmovka je svým způsobem dost zásadní a měla vliv na různé události jako Millenium, Infinite Crisis a další, takže jsem opět rád, že jsem si je načetl, abych byl ready. Je to povinná DC četba.
  • Spacecore
    Spacecore15.8.2019 04:58100 nábojů #13: Smůla
    Jsem zklamaný. Asi nejsem dospělý komiksový čtenář, tudíž jsem rád, že jsem si nehlídal detaily, protože kdybych tušil, že 100 čísel, 13 knih povede k tomuto a celé to bude pouze o intrikách v rodinách vládnoucích illuminátů a jejich policajtů, to bych se na to vysral od začátku. Myslel jsem, že to povede k něčemu lepšímu. První půlka série mě bavila, ale jak se vytratil kufřík, začala natahovanost, otravnost a komplikovanost, na kterou nejsem zvědavý, já se chci bavit a pokud chci vstřebat genialitu, nestačí mi prostě jenom ohromný spletenec, který je nutno rozmotávat, abyste zjistili, že je uvnitř jen spoustu chlastání, kouření, sexu a zabíjení. Nechci sérii křivdit, určitě je skvělá, ale nebyla pro mě. Jasně, bavil jsem se, Azzarello umí psát, Risso umí kreslit, ale poslední polovinu mě hnalo pouze to zjistit o co jde a ve finále jsem čekal mnohem mnohem víc. Možná, kdyby to bylo o půlku kratší .. Tohle je jeden z nejkomplikovanějších komiksů, co znám a já nejsem trpělivý. Mám dokonce rád složitější věci (Morrison je můj oblíbenec), ale ne ve smyslu, že si to musím přečíst dvakrát, abych se vůbec orientoval v nekonečném kolotoči toho kdo, s kým a proč. Respektive bych si to klidně přečetl po druhý, abych to celý spojil, ale nemám chuť. U většiny postav a dějů mám pachuť toho, že to bylo mnoho povyku pro nic. Postavy toho víc nakecali, než ve skutečnosti provedli. Škoda, že jsem ztratil nadšení.
  • Spacecore
    Spacecore15.8.2019 02:10100 nábojů #12: Špinavci
    Konec série mě rozhodně lehce zklamal. Celé to mohlo být ukončené dřív, ty poslední knihy jsou utahané, složité a bojím se, že mě poslední kniha nepřesvědčí o opaku. Uvidíme, on je celkově problém i ten, že hodnotit jednotlivou knihu nemá naprosto smysl, musí se to brát jako celek a to je jak pozitivní, tak negativní stránka celé série. Nedovedu si představit, jak se musel cítit někdo, kdo si koupil např. jenom tento díl, protože zmatený jsem i já a to to čtu už po dvanácté.
  • Spacecore
    Spacecore15.8.2019 01:26100 nábojů #11: Začátek konce
    Pořád mě ubíjí dezorientace, ale tenhle díl mě bavil víc než předchozí. Já absolutně nepochybuju o tom, že celý příběh je geniální a až si přečtu poslední knihu, dostane mě to, ale číst si neustále dokola dialogy, které znějí sice výborně, ale netušíte o čem jsou, to je už trochu otrava. Každopádně se blížíme do konce a to je dobrá vyhlídka na pořádnou řežbu, která už je třeba.
  • Spacecore
    Spacecore15.8.2019 00:08100 nábojů #10: Dekadence
    Tak tady poprvé půjdu na pouhé tři hvězdy. Navázal jsem tímto dílem asi po dvou týdnech od přečtení posledního (což je nic v porovnání s čekáním na jednotlivé booky během vydávání) a opravdu mi dalo zabrat se orientovat. Ne že by to byl předtím med, ale tentokrát mě to ani nebavilo dost na to, abych to hodil za hlavu. Bylo to složité, mnoho postav a to, že nechápeme pořád o co komu jde je značně unavující a doufám, že to v dalších dílech půjde lépe.
  • Spacecore
    Paráda. Číst devět knih celkem komplikovaného příběhu s neobjasněným cílem, narativem a motivy, to musí bejt fakt námrd a on je, protože mě to pořád dost baví. Kufřík se sto kulkami ustoupil dávno do pozadí, utopen v moři postav a detailů. Otázek je mnoho, já jen doufám, že se všechno dozvíme.
  • Spacecore
    Spacecore2.8.2019 03:35100 nábojů #08: Posmrtné blues
    Zásadní kniha, která mě ale nebavila tolik jako předchozí dvě. Jasně, hltal jsem každou stránku a nová odhalení ve mě vyvolávaly úžas, nicméně i přes fantastické prostředí New Orleans se v něm hrdinové zdrželi až moc dlouho a vyhovovaly mi kratší příběhy z minula. I tak je to geniální série, která začala vysoko nastavenou laťku a teď jí vzpírá pomalu ještě výš a nám zbývá stále dost knih na sledování toho všeho.
  • Spacecore
    Spacecore2.8.2019 02:09100 nábojů #07: Samuraj
    Já nevím proč, ale až poslední dvě knihy mě příjde, že se to celý rozjelo i když vlastně dějově až tolik ne. Ale je to jakoby postavy byly rozmístěné a teď právě začala hra. A je to skvělý, vězení mě bavilo moc, stejně tak zoo. Tohle je Azzarellův a Rissoův magnum opus, no doubt.
  • Spacecore
    Azzarello zpomalil a díky bohu za to, protože konečně máme chvíli na to pobrat dech a vychutnat si všechny ty dokonale vystavěné scény a scenérie a na pozadí kurva zajímavých epizodek jít zároveň do větší hloubky postav i toho, co se na nás valí dál. Mě tohle naprosto vyhovovalo, řekl bych, že je tahle kniha švédský stůl, ty předchozí byly např. několikachodové menu.
  • Spacecore
    Spacecore1.8.2019 06:30100 nábojů #05: Nezabiješ
    Je to velice zábavné a komplikované, ale na té komplikovanosti bych klidně trošku ubral, protože i přesto, že to čtu vše naráz postupně, tak je obtížný udržet krok a orientovat se v té mapě postav a jejich vztahů.. Tenhle díl byl parádní do stylizace, ale vyšumel do prázdna, protože jsem moc nepochopil oč jde. Asi nejsem dostatečně pilný čtenář, no..
  • Spacecore
    4,5 * Přemýšlím, jestli jsem četl něco podobného. Nemyslím temný noir ve stylu Sin City, nebo Skalpů, s těmi toho mají 100 nábojů společného dost, ale jejich síla tkví v množství postav, dějů a spojitostí, které jsou samy o sobě vzrušující pro čtenáře, který to masivní klubko nabušené potenicálem kvalitní série chce rozplést.
  • Spacecore
    Spacecore1.8.2019 02:28100 nábojů #03: Hlas krve
    Hlavní příběh vůbec nenudil, naopak je dobře, že byl trochu delší, než doposud. Propletení s hlavní kostrou kolem agenta Gravese a s minulými knihami je bravúrní, dostaneme pocit, že to vše zapadlo, ono ale stále není jasné, kdo je s kým a proč a to nás nutí číst dál.
  • Spacecore
    Rozvíjí se nám tu konspirační špionážní thriller epických rozměrů a my máme pár kusů skládačky a pár střípků mozaiky. A to je hra kterou s námi hraje Azzarello a jsem ochoten hrát :-)
  • Spacecore
    Já jsem absolutně zapomněl, že jsem četl první dvě knihy 100 nábojů a připomněly mi to až moje zdejší přes deset let staré komentáře. Ne, že by to nebylo dobré, ale měl jsem zato, že jsem se setkal pouze z ukázkami v Crwi a za ty roky jsem pozapomněl. Každopádně kromě nového komentáře hodnocení měnit nehodlám. Je to skvěle napsaný thriller, který se zde teprve rozjíždí a touha objevit zápletku a souvislosti je až nervydrásající. Něco málo mi k tomu chybělo abych se ze začátku dostal do tempa, ale druhý příběh už byl ryze parádní a nic mu nechybělo. Já vím, že tohle bude naprosto famózní seriál a zápletka bude výborná, takže jdeme na to.
  • Spacecore
    Spacecore24.7.2019 05:38Batman #10: Epilog (paperback)
    Tohle bych ani nepovažoval za knihu, ani za epilog, je to pár průměrných batmaních sešitů, kterých jsou tucty. Nic zvláštního.
  • Spacecore
    Spacecore24.7.2019 04:58Batman #09: Květy zla (paperback)
    Každý další autor Batmana má nelehký úkol navázat na Batmanovský mýtus a pokud je toho hoden, obohatit ho. Snyder navázal na -podle mě- nejlepší Batmanovský run od Granta Morrisona něčím, co má podobné prvky, akorát zasazené do úplně jiné roviny. Takle, v celé té sérii je Batman naprosto perfektní, protože takový má být. To je na jedničku. Potom tu máme děje, které byly v několika případech můžou být právem považovány za klasické (Soví tribunál, Smrt rodiny, ..) a také tu jsou vedlejší postavy a padouši, které už to koncem série táhly víc, než by bylo zdrávo a to sráží moje hodnocení. Zkrátka, Snyderův Batman je naprostá klasa, ale např. v této knize mě nebavil hlavní padouch ani další vedlejší charaktery. Přerod Batmana byl správně tklivý a důsledný.
  • Spacecore
    Spacecore24.7.2019 03:02Batman #08: Supertíha (paperback)
    SPOILER ALERT! Batman je mrtvý a v tomto booku nás čeká pitva. Pitva toho, kým je Batman, co je ideál Batmana a kdo může a nemůže vykonávat jeho funkci. Je to něco, co už se v komiksu probíralo tucetkrát, ale Snyder na to jde celkem psychologicky a tentorkát mě vůbec nebavila akční stránka celého komiksu ani nový Batman v podobě Gordona, ale jako vývoj událostí je to zcela v pořádku vše.
  • Spacecore
    Spacecore24.7.2019 02:05Batman #07: Konec hry (paperback)
    Opět nadupaná akční jízda s notnou dávkou osudovosti, ale co se mi výrazně líbilo je způsob, jakým se Snyder nebojí opřít se do Batmanovskýho mýtu a prozkoumat ho z druhé strany. Vážně impozantní. On totiž píše to, co sám chce číst, je to velký fanoušek a to je vidět.
  • Spacecore
    Jako sborník různých jednohubek se to dá. Některé jsou silnější, některé slabší, ALE na hodně místech je zde skutečně temné dusivé atmo, které mi připomíná ty starší goticko horrorové old school Batmany (Šaman, Gothic etc.) a to můžu.
  • Spacecore
    Pořád mám u tohoto Batmana pocit jako když koukám na áčkovej blockbuster. A to je dobře,filmová atmosféra duchu této série prospívá. Užil jsem si i tuto knihu, jenom mi možná trochu vadí až příliš velká techničnost. Jasně, Batman se o ní opíral vždy a patří k němu, ale já na to nejsem a tak při čtení většinou vypínám a pak moc nevím o co jde. Zatímco Snyder se v tom vyžívá. Jinak bomba.
  • Spacecore
    V tomhle bych mouchy nehledal. Je to prostě prvoligový Batman. Máme tu Rok nula s mnoha parafrázemi na různé Batmanovy originy a na Rok jedna, ale pořád je to dost fresh a realistické. Takle jsem si představoval Batman začíná, bohužel to tak nebylo. Čte se to jedna báseň, Snyder to má pevně v rukou a užívá si to.
  • Spacecore
    Tohle bylo naprosto v klidu oddychové čtení. Tak akorát zábavné a ne příliš složité. Samozřejmě je to opět vytrhnuto z kontextu Flashova brutálně komplikovaného světa, ale já se osobně orientoval a vlastně byl rád, protože v této fázi DC kontinuity často nebývám (na Infinite crisis se teprve chystám). Takže dávám tři hvězdičky s jednou navíc abych trošku zvedl tadyto sražené hodnocení.
  • Spacecore
    Spacecore18.7.2019 05:32Batman #03: Smrt rodiny (paperback)
    Nejlepší komiks s Jokerem, co jsem doposud četl? Možná. Osobně jsem nikdy nepodlehl Jokerovu kouzlu a mám radši jiné Batmanovy padouchy, ale tady na mě zapůsobil silně. Od začátku Snyder šlápne na plyn a nepustí až do konce. Akční psychologický drama s až hororovou atmosférou. Jasně, nic zásadního se nestane, ale ani nemusí, superhrdinské komiksy jsou seriál a jako takový se nemůže neustále měnit, jde o jiný úhel pohledu, který autor předloží a zábavu a to tady působí opravdu silně. Líbilo se mi to víc než tribunál, bylo to fakt perfektní.

    Po přečtení třech knih je vidět, že Snyder Batmanovi rozumí, má ho rád a umně umí zkloubit vše, čím Batmanem je, od nočního rytíře, přes hi-tech stratéga až po symbol gotického městského hororu. Můžete si vybrat, co baví zrovna Vás víc a to tu je. Špica.
  • Spacecore
    Přímé pokračování Sovího tribunálu mělo od začátku akční drajv a finální dramatickou pointu a mě se to líbilo. Je to správně filmový a ač je to trochu klišé, bylo to napsaný tak dobře, že to vůbec nevadilo ničemu.
  • Spacecore
    Zrovna jsem dočetl 28 čísel Snyderova runu Justice League a i vzhledem k provázanosti i s tímto Batmanem, jsem otočkou začal zpracovávat tento můj rest. Až ho dočtu pustím se do Dark Nights Metal a No future a linie se uzavře.

    To jen tak mimochodem, každopádně Soví tribunál jsem tak nějak znal z animovaných filmů a různých referencí, takže děj nebyl nečekaný, ale to zpracování bylo fakt bombastické. Temný thriller, detektivní story o odhalování konspirace, které vlastně Batman ani nevěří ... páni, bylo to podaný fakt skvěle, hltal jsem každou stránku a to se mi dlouho nestalo. Nedivím se všem těm chvalozpěvům na tuto sérii, protože začátek měl koule.
  • Spacecore
    Tohle byl pořádný špalek. Abnett si drží laťku a tempo už od prvního čísla až po poslední a vše je to správně utažené, provázané a má to hlavu a patu. A to je strašně super, protože Aquaman je hrozně zajímavá postava s velkou mocí a dá se z něj vytížit dost materiálu a tady se to děje. Takže palec nahoru...
  • Spacecore
    Máloco mě baví z Rebirthu, ale tohle se dalo. Třetí díl mě asi bavil nejvíc, hlavně ústřední příběh s Ranaři, kdy to mělo správnej old school nádech. Kresba je fakt hnusná, ale co jsem si všiml, tak taková dneska frčí.
  • Spacecore
    Nebavilo mě to. Je to hezky napsaný, má to úplně všechno, ale mě to prostě ničím nezaujalo. Možná je tam na mě až moc postav se svými vlastními zápletkami, takže se mi v tom celém Diana prostě zdála nevyužitá, schovaná a zadušená. Kresba je parádní, ale opět ničím mě neoslovila. Možná to je ve mně, ale nebavilo mě to zkrátka, ale nebylo by fér dát méně než tři hvězdičky.
  • Spacecore
    Už chápu odkud odevšaď bral Morrisson inspiraci pro The return of Bruce Wayne :-) Tohle je dobrý devadesátkový komiks. Mám slabost pro Batmany z jiných časů a Vandal Savage je dle mě jeden z nejlepších padouchů DC univerza, takže tohle mě potěšilo moc. Bohužel komiks sráží pár věcí.

    První příběh byl skvělý, atmosférický a precizně nakreslený. Druhý, to už právě byl typický devadesátkový mainstream i s jeho neduhy, ale měl dobré (a nečekané) momenty. No a třetí je nejslabší, ačkoli neměl být. Kresba byla velice nepřehledná, i když chápu její záměr a i když se zde příběh dokončil a ucelil, měl jsem pocit, jakoby to bylo splácané horkou jehlou, přestože se zápletka o konspiraci proti rodu Waynů v průběhu knihy jevila dost jasně a zajímavě.

    Suma sumárům dávám 3, i když bych rád 4.
  • Spacecore
    Vzkříšení je pomyslnou součástí Batmanovské ságy od Morrisona, ale jako jediné, není nutné načítat. Morrison zde přispěl jen jedním číslem. Děj se ale odehrává během událostí a zajímavě je doplňuje.
  • Spacecore
    Tak jsem dostal od BB Artu odpověď na svůj dotaz, že Batman Inc. Vol. 1 výjde v roce 2024 ve svazcích 62 a 64. Takže pořadí je tedy špatně, ale vcelku všechno výjde!
  • Spacecore
    Doppelganger: Ono je to totiž prokletý už od začátku a vychází to cik cak napříč edicemi. Tak pokud výjde i Vol. 1, tak dobrý. Vím, že jsem před nějakou dobou študoval ten edičák a nevím ale který to vol. tam bylo a všiml jsem si, že jen jedno, tak jsem to psal právě na DeAgostini, že by měli vydat i druhý. Mám pocit, že jsem si psal o toto, ale zase pokud mě poslechli, tak to vydali ve špatné pořadí. No škoda, ta série je dost komplexní a jen to ubližuje tomu správnému uchopení celé ságy, která se tady konečně dokončí. A Vol. 1 mi taky přijde v něčem o chlup lepší.
  • Spacecore
    Zde musím dát upozornění. Opět je vydávání Morrisonova Batmanova runu u nás prokleté a zase vychází na přeskáčku. Batman Inc. je v podstatě třetí a poslední dějství započaté Batmanem a Synem. Batman Inc. obsahuje 4 knihy ve 2 volumech, protože během vydávání došlo k restartu DC vesmíru a přišlo New 52. Čili je Kniha č. 1 a kniha č. 2 od Vol. 1 a kniha č. 1 a kniha č. 2 od Vol. 2. Toto je bohužel Vol. 2. A i když je koncipováno v rámci změn v New 52 vesmíru a je stavěno na nové čtenáře, v rámci Morrisonova Batmana jde o pokračování předešlých dvou knih. Až tedy De Agostini vydají toto Vol. 2, budou chybět dvě předchozí knihy jako jediné. To je opět smůla a čtenáři opět budou zmatení. Velká škoda. Psal jsem jim na zákaznické centrum ohledně tohoto lapsu (ono i v originále je matoucí zjistit, jak to s těma volumíčkama je) a budu muset napsat ještě jednou.
  • Spacecore
    Upozorňuji, že po dvou kapitolách této knihy, je potřeba číst Návrat Bruce Wayna a až potom dočíst zbytek knihy, to je správné čtecí pořadí.
  • Spacecore
    No on Čas a Batman fungoval spíše jako výplň mezitím, co Morrison psal Batmanovu "skutečnou smrt" ve Final Crisis. Je fakt, že Gaimanova část je spíš takovou okrasou, každopádně Čas a Batman je spíše doplnění Final Crisis, než samotnýho Batman R.I.P. Já je mám dokonce i v souhrném vydání Final Crisis, takže je fakt, že ty události nedávají smysl, pokud nečtete zároveň FC.
  • Spacecore
    Btw, k tomu pořadí, co patří k Morrisonově runu je super publikace "Batman - Black Casebook". To je antologie složená Morrisonem právě z těch starých komiksů stříbrného věku, které ho inspirovaly a na které přímo navazuje. Není teda třeba pro plné pochopení a vychutnání přečíst celý silver age, ale bohatě stačí tahle antologie.
  • Spacecore
    Spacecore11.2.2021 18:33Neonomicon
    Courtyard - Neonomicon - Providence
  • Spacecore
    Spacecore8.10.2020 15:44Providence
    Milo_Harwey: Tak rodiče zanedbávali mojí výchovu v raném dětství a směl jsem se dívat na televizi klidně do noci, což jsem taky dělal a koukal jsem na všechny možný horory, gore anime a takový věci od útlého dětství. Takže je můj vztah k hororům dost sofistikovaný. :-)
  • Spacecore
    Každopádně je to excelentně creepy! On by stačil už samotný Bat-Mite a ten gremlinek na zádech tomu dává úplně jiný rozměr a tón. Miluju to!
  • Spacecore
    Aha, tohle vysvětlení jsem nečetl, ale je to možný (y) každopádně je skvělý jak ještě nechává tunu místa pro vlastní interpretace, v podstatě si za to můžeš dosadit různé věci. :-)
  • Spacecore
    baatcha: ah, I see you are the man of culture as well! :-) Pokud je Bat-Mite ztělesněním Batmanova podvědomí, tak by ta chapadla měla zdůrazňovat to, že byla jeho psychika napadena a to je ultra hustý. A mrazí z toho. A Zur-En-Arrh je regulérně hned na druhý nebo třetí straně v Batman a Syn poprvé, což je taky super. A nejlepší je, že po třetím, nebo čtvrtým čtení ten příběh neztrácí na kvalitě, netuším kolikrát to ještě budu číst, aby mě to omrzelo.
  • Spacecore
    Spacecore26.12.2019 13:21Providence
    rajot: Jo, tak omlouvám se, když jsem mimo, celou tu diskuzi jsem nečetl :-) No jasně, bojkotovat vydavatelství není třeba, ale servilita není na místě, ono vlastně Argo z toho vyvázlo (ani nechci říct vybrousilo) úplně čistě a mají důvod cítit úlevu, možná bych se na jejich místě i pochechtával, protože jestli tady Jezevec je největším nespokojencem, tak si můžou oddechnout :) Chci říct, že když uděláš takovýto kiks, můžeš očekávat, že ti lidi budou házet vejce na budovu vydavatelství, čmárat ti sprosťárny na auto, ale ve skutečnosti jste si to všichni koupili a hádáte se tu s nespokojeným Jezevcem, to se snažím říct :-) Když uděláš TAKOVOUHLE botu (kdy šlo reagovat mnoha jinými způsoby) jako Argo, tak můžeš zákonitě očekávat davový lynč, což tady nehrozí a já úplně nevím, jestli to v týhle malý "rockový komunitě" je správná cesta, když to vydavatelství bude vědět, že mu projde všechno beztrestně, včetně kálení na zákazníky. Berte s nadhledem :-)
  • Spacecore
    Spacecore26.12.2019 07:29Providence
    Jako ale je to skutečně průser, že v podstatě jediný odpor proti takovému zacházení se zákazníky probíhá právě tady na popud naštvaného Jezevce :-) Jinak se to přejde, Argo se víceméně polituje, pár lidí nadá na internetu a tím to hasne. Podle toho, kdo všechno má Providence už doma, soudím, že ani moc neprodělaj a vesele se jede dál, dokud nepřijde další kiks a zase jim to projde :-) Já si myslím, že bojkot takového výrobku v civilizované společnosti je celkem normální. Podívejte na Ježka Sonica ve filmu, na jacky v iphonu (nemám iphona, nevím, jestli to napravili) atd. prostě vlna nepokojů vůči paskvilům je v kapitalistické společnosti normální, takže na jednu stranu Jezevce chápu, na druhou chápu i to, že když už bych to měl doma, asi bych neutrácel energii na protest a vztek, jen bych to v sobě zadusil a přešel, takže to je střet dvou myšlenkových pochodů, jak to tak vidím :-)
  • Spacecore
    Spacecore25.12.2019 13:02Providence
    Můj názor je, že cena je přemrštěná, mělo by se to prodávat za min. 50% ceny nehledě na ztrátu u vydavatele. Já nejsem primárně, ani sekundárně sběratel, takže mě to netankuje, jelikož si to půjčím z knihovny, nebo stáhnu nebo něco, ale i kdyby se mi to po čtení líbilo dost na koupi, tak v tomto případě samozřejmě nekoupím. Ne za plnou cenu. Kdybych to však koupil, nevím, zda bych byl jako Jezevec a cítil bych se jako zákazník ukřivděn, nebo bych si namlouval, že mi to nevadí, protože už jsem za to utratil třináct set a plná náhrada škod nehrozí. Když se to objeví v Levných knihách, tak beru, ale ne za víc jak 300.
  • Spacecore
    Spacecore25.12.2019 07:06Providence
    Aha. No já se chtěl vrhnout na Providence anglicky (i přes nejspíš náročnou angličtinu) a zastavily mě právě plány na vydání, takže jsem už déle zvědav jak to celé dopadne, protože myslím, že linky Neonomiconu jsou velice pěkně otevřené.
  • Spacecore
    Spacecore24.12.2019 16:58Providence
    Já akorát nechápu jednu věc. Četl jsem Courtyard a Neonomicon a tohle by mělo navazovat ne? I podle ukázek tady v náhledech. Oni chtějí vydat Neonomicon následně? Funguje to i bez znalosti Neonomiconu? To mě zajímá.
  • Spacecore
    Returun of Bruce Wayne je super, ale navazuje přímo na Final Crisis a když jsem to četl poprvý, tak jsem absolutně netušil, o co tam jde. Je to ještě komplikovanější a složitější, než RIP, ale dá se a po druhém přečtení mě to celkem bavilo. A jo, jsou to různé variace Batmanů z různých dob a časů :-))
  • Spacecore
    Víceméně ano, funguje to jak komplet. Mezitím je ještě Zmrtvýchvstání Ra´s Al Ghula, ale nepsal to Morrison a naprosto to funguje i s vynecháním. Po Batman R.I.P. pak následuje Final Crisis, chybějící kapitoly z Final Crisis a Return of Bruce Wayne, ale opět, je to nadstavba, na kterou se pak vážou další nadstavby (včetně u nás vydaného Batman a Robin), Morrison to psal roky, každopádně Syn, Rukavice, Předehra a RIP funguje jako jeden celek a absolutně se nedá vynechat jediný kus pro pochopení. Tady ještě předkládám odkaz na zajímavý článek s referencemi na které se během celého runu odkazuje: http://www.comicmix.com/2008/11/26/the-stories-that-informed-batman-r-i-p/?fbclid=IwAR0Jsy0GgpULVg-ADFmwo2O2E77g3qUe9xCawLrg9Fo9__jVoYQf2L1qWdQ

    A dokonce vyšla i kniha sebraných old school příběhů, na které Morrison odkazuje a sám to kompletoval: http://www.dccomics.com/graphic-novels/batman-1940/batman-the-black-casebook

    A tohle je úplně kompletní reading order včetně tie-inů, který nepsal: http://thegothamarchives.com/grant-morrisons-batman-reading-order/
  • Spacecore
    Spacecore9.12.2019 07:33Providence
    Já si to hezky půjčím z knihovny a rád přečtu. Dlouho mi to leží stažený ve skenech, ale po zkouknutí jsem se do toho nepouštěl právě kvůli jazyku a čekání na vydání od Arga.
  • Spacecore
    Tady se mi líbí jak před komiksovým boomem v prehistorických dobách vydávali všichni všechno kvůli osvětě komiksů u nás, teď se trh řídí filmama a seriálama, ale tak to bohužel je a asi musí být aby to jelo a časem se zas trh pohne jiným směrem. Každopádně rebirth řady vydávané u nás jsou skutečně slabé a je toho hodně, co by šlo vydávat mimo ně, kvalitativně. Alespoň je tu ten DC komplet jako alternativa, já osobně mám radši post-crisis DC éru, než NEW 52 a Rebirthovou.
  • Spacecore
    Spacecore9.11.2019 15:56Temné noci - Metal: Temní rytíři
    No jo, Bažináč 52 je od Snydera vlastně.. taky dobrý (y)
  • Spacecore
    Spacecore9.11.2019 07:31Temné noci - Metal: Temní rytíři
    Ono se v Lize restartuje úplně všechno asi, jak nikdy předtím, to se nebojte. Právě vyšlo číslo 35 a chýlí se nám to ke konci celé a je to fakt velká událost epicko galakticko multiversální úrovně. Jinak souhlasím, že se mi od Snydera líbila jen ta New 52 řada Batmana a pak nová Liga, jinak jsem mu v ničem na chuť nepřišel. A na Metal se teprv chystám.
  • Spacecore
    Spacecore29.10.2019 21:35Temné noci - Metal
    Martian mi taky moc chyběl v new 52 i rebirthu, je to moje oblíbená postava.. Tady má docela stěžejní roli v celé sérii
  • Spacecore
    Spacecore29.10.2019 19:13Temné noci - Metal
    Fimi: Tak to netuším, čtu to online na netu...

    Krizí je dost no :D Ona ale asi žádná nepříjde, jelikož už to, co se děje v řadě je krize sama o sobě, respektive má veškeré parametry krize (chybí (zatím) akorát účast Specreho).

    Co je 5G nevím, podívám se.
  • Spacecore
    Spacecore28.10.2019 19:16Temné noci - Metal
    Sixth dimension je super, tam je ve hře můj oblíbený Mxyzptlk a objevuje se nově šestá dimenze (wow efekt jako kráva) a Doom war vychází právě teď, to je pořádná řežba. Jsme asi v půlce booku a už se to blíží ke konci nejspíš no, ten děj vrcholí a potom by měl přijít nějaký velký Dc restart, nebo krize a mělo by se to urovnat spolu s Doomsday clock, který má delaye ve vydávání nejspíš právě proto, aby se seřadily obě série. Jako to co příjde bude taky megalomanský a skončí to buď naprostou peckou nebo propadákem, uvidíme.
  • Spacecore
    Spacecore28.10.2019 10:19Temné noci - Metal
    Fimi: Já to čtu jak to vychází online, každopádně počítej s tím, že se to ještě brutálně rozjede a bude to epické, napříč prostory, časy, multivesmíry a vším možným. Je to určitě brutálně spjaté s DC vesmírem, ale myslím si, že vše není třeba znát, prostě to ber jak to přichází. Je tam i spoustu prvků, které se těžko chápou a Snyder se je ani nesnaží racionálně vysvětlit, tak to prostě musíš brát jak to je a jen užívat. Myslím, že je to víc zábavný, než vážný komiks.
  • Spacecore
    Spacecore27.10.2019 19:09Temné noci - Metal
    Fimi: Co říkáš na Ligu? Já jsem nadšený, připomíná mi to hodně Morrisonovy runy (tam je to i daný tím, že Morrison přímo pomáhal Snyderovi) a je to taková epická jízda na steroidech pro už dospělé fandy animáče Justice League. Já si to užívám, jsem zvědavý kam to celý dospěje.
  • Spacecore
    Spacecore14.10.2019 20:31Mezi řádky #09: Mýty mezi řádky
    podle googlu je to zcela mimo kánon. Četl jsem tu 16 knihu a je to tak, že otázka Temného pána je tam vyřešena a vypadá to, že to skutečně nesouvisí s touto knihou.
  • Spacecore
    Spacecore23.9.2019 18:23Mezi řádky #09: Mýty mezi řádky
    To mě taky zajímá, kdy mám tohle číst, pokud jsem čtenářem obojího?
  • Spacecore
    Darth Raelchi: Rozhodně jsem nežádal soupis doporučené komiksové literatury, mám vlastní, i tak ale děkuju. Spoustu jsem toho četl buď anglicky, nebo digitálně přeložené, něco z toho znám a nemám zájem, něco mám na seznamu, něco neznám a podívám se na to, ještě jednou díky.

    Každopádně nebylo mým úmyslem začínat analytickou nerdí debatu, kde si tu budeme psát seznamy komiksů, které vyvracují nebo potvrzují moje tvrzení, ani jsem nechtěl rozpoutat Marvel vs. DC flame, ač se trochu stalo, zkrátka jenom tvrdím, že mám DOJEM, že jsou DC komiksy generálně a průměrně brány dospělejší, na můj vkus, imho a můžete to dávat za vinu tomu, že jsem veliký fanda DC odkojený Marvelem, takže je to subjektivní. Nesleduju kontinuálně současnost, nebo jednu odnož, spíš dvacet let hltám, co se zrovna namane, proto si nedovedu tvrdit, že mám pravdu, dojem ale přetrává. Díky
  • Spacecore
    neberu, však v pohodě :-) Vašemu přehledu nemůžu úplně konkurovat, já to čtu horem dolem všechno a nesleduju úplně co je aktuálně, říkám jaký mám pocit k tomu, čemu se dostanu. Prostě posledních deset u nás vydaných marvelů, ke kterým jsem se dostal byly do jednoho dětinské, možná jsem jen vybíral špatně.
  • Spacecore
    Fimi: Tak ty jsi dost neutrální, já to hodnotím fakt subjektivně. Preferoval jsem Marvel od dětství až po pubertu a DC mi přišlo komplikovaný. Teď jsem DCčkář a Marvel si přečtu sporadicky. Jasně, bylo tu Marvel MAX, Marvel zombies, 80s a 90s Marvelovky měli dospělejší tóny (McFarlanův Spider-man etc), ale když bych se oprostil od speciálních řad, tak superhrdinský DC bylo vždy o kus vyzrálejší. Už jen z principu toho, že tu byli první a v 60s to Marvel refreshnul a dal těm komiksům lehčí, víc nadhledovější a možná zajímavější kontrast.

    Každopádně New 52 je podle mě dost dospělý (Batman, Superman, Wonder Woman). Rebirth ne no, tam to tlačej všelijak a nejsem vůbec s výsledkem spokojenej, ale zase to vyvažujou nový řady Justice league, Doomsday clock apod. Kdykoli si ale v knihovně půjčím nový Marvel (Avengers, Spider-Man cokoli), tak je to prostě dost teenagerovský, užvaněný, chce to být vtipný a prostě i to Marvel NOW je celý ovlivněný filmama a mířící na dětský mainstream publikum, zatímco DC tlačí další krize a ty věci jsou dost složitý někdy.

    Nevím no, o nic jako nejde, vše se odvíjí od trhu a ty dvě nakladatelství se musejí lišit a vidíš to i na filmech (tam je DC zas temný a vážný až moc) a animáčích (tam je Marvel striktně pro děti, zatímco DC dává rating 18+ a mimoto vydává různý lego, teen titans a dc super holky věci). Musíš uznat, že nejsem jedinej, kdo to takle vidí.
  • Spacecore
    Fimi: hele, rval jsem si do hlavy deset let Marvel komiksy, deset let DC, můj dojem je, že DC je dospělejší (už jen když si k tomu připočteš Vertigo), je to dojem. Když teď čtu nový Marvelovky, přijde mi, že cílí hlavně na mladší publikum, zatímco nový DC cílí na starý fandy a dospělý. Je to jen můj dojem, absolutně neanalytickej jo? Proto říkám vibe, vibe cítíš.

    O Valiantu vím, něco jsem četl a udělali nedávno jakýsi restart, tak jsem si to dal do seznamu věcí, do kterých se určitě pustím. Jednou.

    Mluvil jsem spíš o tom, že mě mrzí, že tak skvělej komiks jako tenhle má tady 2.8 hodnocení a pak důzní Deadpoolové, Spider-mani, Rocketové, Thanosové pro děti etc mají mnohem víc, přesto, že na mě působí příliš infantilně. Dávám to za vinu tomu, že je Marvel obecně populárnější a tedy stravitelnější pro většinu.
  • Spacecore
    Geoff JE jeden z nejlepších mainstreamových autorů posledních pětadvaceti let a právě proto dostal takový post v DC. To, že jeho nejlepší věci u nás doposud vydané nebyly, to není jeho chyba. A nečetl jsem od něj nikdy nic slabýho. Něco, co by šlo zaměnit s někým jiným jo, ale nikdy nepadá pod průměr.
  • Spacecore
    Spacecore11.6.2019 09:21Avengers #01: Poslední návštěva
    a proč je She-Hulk vůbec hloupá teď? A proč není Thor hoden Mjolniru?
  • Spacecore
    Ondra Kenway: Není špatná, ta hlavní řada je OK, ale Action Comics je naprosto famózní, to jsem slintal blahem. Mě úplně všechny řady New 52 přišly dobrý, narozdíl od Rebirthu, tam mě právě vyloženě bavil snad jen ten Superman :-/
  • Spacecore
    Superman má prostě smůlu, že je to Superman no. Já mám v poličce skoro všechny New 52 od BB Artu a Supermana v první řadě, páč ho žeru. Ale to jsem asi jeden z pěti lidí v ČR možná. Ale třeba takový All Star Superman by tady měl být vydaný, páč je to nadčasová klasika, to že Rebirth je rizikový a volí se tedy řady, které jsou provozuschopné je samozřejmě jasné, jen by v tom panteonu vypadal Superman dobře.
  • Spacecore
    k Doomsday Clock si myslím je potřeba fakt jen znalost Watchmenů a věci jako The Button, Superman:Reborn nebo The Oz effect jen zpříjemní čtení. Každopádně Supermanova řada z rebirthu je docela ok (nechápu, že u nás nevychází) a obzvlášť Reborn je super.
  • Spacecore
    Spacecore31.1.2008 22:12Za pět minut dvanáct
    nenaskenuje to někdo? já nemám takovej majlant na pořízení tohoto skvostu :(
  • Spacecore
    Spacecore22.1.2008 15:19Za pět minut dvanáct
    24 stran za 148 korun českých?????
  • Spacecore
    Spacecore15.12.2007 12:15Maxx #1
    erik: jo,to na tom auditku sem psal já, ale to bylo předtím, než sem přečet úchvatný wolverine vs hulk,takže si to přece jen koupím :) i když ta obálka je hnusná, za tím si stojím furt .
  • Spacecore
    Spacecore29.8.2023 17:16Pindárna
    Zdravím, snad nebudu příliš obtěžovat svým lehkým spamem.

    Založil jsem si youtube kanál, kde budu probírat komiksy a tak podobně, kdyby to někoho zajímalo, zde je odkaz: klik
  • Spacecore
    Spacecore15.11.2020 15:00Čtenářský koutek
    Lenny: Tak určitě do toho, konec si myslím úplně překopává celou mytologii o vzniku Marvelu a zapracovává do toho úplně všechno.
  • Spacecore
    Spacecore15.11.2020 10:39Čtenářský koutek
    Můj FB post o čtení Ultimates 2 (spoilery):

    Dovolím si, rozepsat se sem o dalším skvělém komiksu, co jsem četl! Po minulém Hickmanově runu zemřel Marvelovský mutlivesmír a byl znovustvořen, ovšem jinak (s názvem All-New All-Different). Marvel tak spustil nové série s hrdiny v nových kabátcích a mezi nimi odstartovala výtečná Ultimates 2 (a posléze pokračování Ultimates2 jakože na druhou), což je série těžící právě z restartu multivesmíru jako takového, protože se to tam kosmickými entitami a multientitami jen hemží a to já na komiksech miluju nejvíc! Čím víc OP, tím víc bludišťáků.
    Ultimates je tým složen z Ms. Marvel, Black Panthera, Blue Marvela, Spectrum a Ms. Americy. Je to v podstatě tým složen z menšin, jediná bílá je Carol Denversová. Což je super, takový tým tu dlouho nebyl a krom toho, že jsou barevní, tak jsou i extrémně silní. Většinu toho týmu jsem vůbec před čtením neznal, jsou to nějaké vedlejší postavy z jiných vesmírů, co se v primárním vesmíru sešli po událostech v Secret Wars, o kterých jsem právě minule psal. Každopádně jim to spolu funguje a jsou nadupaní.
    Jejich náplní práce jsou „nemožné“ skutky, zkrátka chtějí řešit problémy kosmických proporcí dříve, než se stanou problémy. Jejich prvním úkolem tedy je to, že vyhledají Galactuse, požírače planet. Díky vědeckému přístupu se jim podaří přeměnit ho do jeho původně předpokladané a zcela opačné formy, do Galactuse Lifebringera. Čili Galactus dostane nový zlatý gear, nový superschopnosti a tak nějak povýší, upgraduje se a začne dělat to, co bylo jeho původním záměrem – vytvářet na planetách život místo toho, aby ho požíral.
    Tím paralelně k supertýmu Ultiamates startuje rozsáhlý kosmický příběh v čele s Galactusem, zahrnující i samotné Ultimates, kteří ale souběžně řeší spíš pozemské (a ne tak zajímavé, ale stále dobré) záležitosti. Celá zápletka totiž spočívá ve skutečnosti v tom, že Galactus a Ultimates zjistí, že kdosi (cosi), jakýsi žalářník spoutal Eternity. Multieternity. Eternity je jedna z nemocnějších bytostí v Marvelu a je to avatar samotného multivesmíru, neboli prostoru dejme tomu. Celý vesmír, ve kterém se odehrávají příběhy Marvelu, je jakoby „tělem“ Eternity a více Eternit dává dohromady jednu velkou. A tu někdo spoutal do řetězů a ta trpí. Takže je očividné, že se jedná o velkého protivníka a my ještě nevíme o koho!
    Hrdinové se to tedy vydávají zjistit. Primárně teda Galactus, který je pověřen tímto úkolem a do cesty se mu staví Master Order a Lord Chaos, kterým se nelíbí, že Galactus už nepožírá planety, ale buduje je, což narušuje přirozený balanc věcí. Zaútočí tedy na Galactuse a ten jim dá řádně do huby. Což by bylo v předchozím (sedmém) multivesmíru Marvelu nemyslitelné. Galactus platí za nejmocnější postavy panteonu, ale vždy byl pod Chaosem a Řádem. Souboje abstraktních entit jsou spíše teda metaforickým soubojem konceptů, než jako takovým, ale o pěsti není nouze i v abstraktní rovině. Každopádně Lord Chaos a Master Order nabonzují Galactuse Living Tribunalovi, ten se rozhodne Galactuse nesoudit a nechat ho žít jeho novým životem s tím, že jsou novým vesmírem a jako takový si zasluhuje nový řád.
    A odtud se začínají dít věci! Abstraktní entity spolu válčí, přeměňuje se hierarchie Marvelu, entity se mísí a upgradují do nových a celé to má takový nabouchaný až trochu manga styl. Je to epické až na půdu. Objevují se Celestialové a Never-Queen, mocná královna toho, co není, ale mohlo by být. Molecule Man coby tvůrce nového vesmíru nesmí chybět. Je to fakt úlet. Pokud chcete vidět, jak si obstojí lidé ve světě mocných entit, nebo jak se spolu perou vesmíry, pak je to přesně to pravé ořechové!
    Celé to píše Al Ewing, který nešetří nápady a dovoluje si rozjet neuvěřitelný spektákl s nejmocnějšími entitami Marvelu, zamávat s mytologií a vytvořit úplně novou. K tomu ale bohatě ukazuje, že zvládá i lidskou úroveň, kdy chemie týmu funguje na jedničku a samotným Ultimates nechybí parádní scény a nářezové akce. Vybavuje se mi například scéna, kdy se dvě postavy propojí v jednu, aby zesílili, nebo například výborný „souboj myšlenek“.
    Ewinga jsem do této doby neznal, ale všude je vychvalován do nebes, hlavně teda za jeho sérii „Immortal Hulk“ na kterou se taky chystám. Každopádně je to řízek, píše dobře! Kreslíři jsou tu v pohodě, někdy ale opravdu žabaři. Při scénách v abstraktních světech divná kresba funguje, ale jak dojde na postavy a kreslí to nějaký ponocný, tak to ztrácí na kvalitě. Jediné, co bych sérii vytkl je to, že na relativně malém prostoru nějakých 22 čísel se dost prostoru věnuje probíhajícícm Marvelovským eventům jako Civil War II a Secret Empire, který mě fakt netankujou, nečetl jsem to kvůli nim. Ale to je jako výtka vyloženě na něco, co se v komiksech děje naprosto pořád, všechny série jsou navzájem propojené a nejde tomu uniknout. Jinak vynikající komiks!
  • Spacecore
    Spacecore23.10.2020 13:55Čtenářský koutek
    jj, to jsem si teď stáhl taky a chystám se spolu se Secret Warriors a Avengers World.. a pak se mkrnu na ten Manhattan a Black monday
  • Spacecore
    Spacecore22.10.2020 17:14Čtenářský koutek
    na East of West a jeho F4 se ještě chystám no :-)
  • Spacecore
    Spacecore22.10.2020 12:57Čtenářský koutek
    Nevím, kam jinam to plácnout, tak se případně omlouvám. Je to můj status na Facebooku s mým shrnutím a pohledem na Hickmanův Avengers run. Kdyby to někoho zajímalo.

    Jak jsem slíbil, tak činím – zde jsou moje dojmy z Hickmanova Avengers runu. Ono to sice v mý bublině asi úplně nikoho nezajímá, ale pro mě je to spíš takovej zápis v čtenářském deníku, dejme tomu. Spoilery jsou, ale ne nijak zásadní.
    Pročetl jsem hlavní linii tohoto oslavovaného runu, čili sérii Avengers, New Avengers a minisérie Infinity a Secret Wars. Zabralo mi to dost času, je to několik tisíc stran, nicméně k tomu lze ještě přidat sérii Fantastic Four, Secret Warriors, Avengers World a bůhví co ještě, co s tím souvisí, ale to už je vyloženě tak robustní dějový proud, že mi bohatě stačila hlavní linie.
    Je to teda nejlepší komiksový run všech dob? Není, ale chápu, proč se o něm říká, že je. Nejlepší komiksový run je samozřejmě Morrisonova Hyperkrize a Hickman se u něj očividně rád inspiroval, nebo respektive (a to je čistě moje doměnka) se Marvel nebál nechat Hickmana udělat něco takle gigalomanského po tom, co viděli, že to jde a funguje u konkurence.
    Takže. Nastíním děj. Je to opravdu gigantická, epická, košatá sága, kde je tisíc postav, tisíc zápletek a nejde to všechno shrnout (jenom Robův rozbor děje má na Cmics Explained kanále na Youtube přes šest hodin), ale tak zhruba. Marvel měl v roce 2013-2015 rozjetou kontinuitu jejich hlavního vesmíru netknutou již od roku 1961 nebo tak nějak a jejich alternativní verze Ultimate zase jela nepřetržitě od roku 2000. Marvel se rozhodl oba vesmíry restartovat, protože tak to funguje v komiksových vydavatelstvích – nemůžete mít nepřetržitý měsíční seriál propojeného (multi)vesmíru, co jede desítky let a postavy se v něm neustále vyvíjí. Po čase musí vydavatelství přijít s restartem a tím se pokusit i nabrat nové čtenáře apod. To se teda týká převážně DC, kteří jsou mistři v restartování svého vesmíru a nyní se k nim přidává i Marvel, kde se tak rozhodli udělat prostřednictvím obří komiksové události Secret Wars (původní Secret Wars vyšly v roce 1985 a posléze měly i pokračování a toto třetí pokračování vlastně na události navazuje, nebo je rebootuje, těžko říct) a obřího crossoveru „Time Runs Out“ která k tomu celému kráčela. To vše dali na starost Johnatanu Hickmanovi a on z toho udělal masivní run propojující několik řad a let.
    Jelikož je popis příběhu komplikovaný, musím uvést, že Marvel je sestaven z vesmírů. Máme tu hlavní 616 vesmír, to je hlavní kánon, modernější 1610 vesmír, kde je např. černý Nick Fury a inspirovalo se jim MCU, máme tu zombie vesmír, existuje zem, kde jsou superhrdinové zasazeni ve středověku apod. Prakticky to slouží k tomu, aby vydavatelství mohlo vydávat více příběhů a nemuselo být svázáno jedním vesmírem a jeho kontinuitou. Tak tedy.
    Příběh startuje tím, že je Black Panther ve Wakandě svědkem tzv. inkluze světů. To znamená, že se k Zemi přiblížila další Země z paralelního vesmíru. Záhy se dozvídáme, od postavy jménem Black Swan, která před očima T´Chally zničila svůj svět a zůstala na našem, že kvůli události kdesi v minulosti, která se stala na alternativní Zemi, došlo ke zničení celého dotyčného vesmíru a jelikož po něm vzniklo prázdné místo – začaly do sebe vesmíry narážet a bodem nárazu se stala právě inkluze, která je patrná po dobu osmi hodin na jednom místě u obou planet Zemí. Během inkluze se stává buď to, že do sebe dvě Země automaticky narazí a tím se zničí oba vesmíry, nebo je jedna ze zemí schválně někým, nebo něčím zničena a tím se odstraní jeden vesmír a zachová se druhý. Je to dost komplikované, fakt nevím, jak to vysvětlit jednodušeji, ale má to svoje logická pravidla. Ale i drobné díry.
    O tom, co se děje s vesmíry a že to kráčí ke zničení veškeré reality, se jako první na naší hlavní Zemi dozvídají Illumináti. Což je tým složený z Mr. Fantastica, Iron Mana, Black Bolta, Namora, Black Panthera a Captaina Americy, kteří se vždy formují za účelem, aby tajně ovlivňovali běh dějin bez vědomosti veřejnosti, či ostatních superhrdinů. První inkluzi zvládli pomocí Infinity stones, které se při tom zničili. Illumináti si následně uvědomili, že jediným způsobem, jak odvrátit další inkluzi je zničit druhou Zemi a s ní celý vesmír který se k nim přiblíží. Jinak budou zničeni sami. A zničit biliony životů je něco, co Kapitánovi Amerikovi nevoní, tak mu ostatní vymažou paměť a pokračují. Jsou to největší géniové planety, takže se snaží vymyslet způsob, jak to odvrátit bez zabití sta miliard nevinných lidí, ale zároveň se připravují, že budou muset ničit nekonečný množství přicházejících vesmírů, aniž by to kdokoli z veřejnosti tušil.
    Takže proces zničení mutlivesmíru je zahájen, hrdinové tomu čelí a u toho přicházejí o svoje hrdinství a čtenář nejednou žasne kam se jeho oblíbený hrdinové morálně dostali. Smozřejmě pod nátlakem totální destrukce. Kdyby jste si měli vybrat, jestli zničit 7 miliard lidí, nebo dopustit aby zemřelo 14 miliard, co byste si zvolili? A tady jde o mnohem víc, o celé osídlené vesmíry. Vyplouvá tu na povrch i dost složitých dilemat a filozofických otázek. Do toho tu máme hlavní tým Avengers, který má momentálně nejsilnější sestavu (je jich asi 20 včetně např. Captain Universe + se Hickman nebojí přijít s novými, extrémně mocnými postavami – Nightmask, Starbrand, Ex Nihilo, Abyss atd.) a čelí různým záležitostem z nichž nejzásadnější byla asi gigantická bitva s rasou Builderů v minisérii Infinity. Buildeři obývají prostor mezi vesmíry, platí za jakési architekty živoucích bytostí (čímž Hickman asi popírá význam Celestialů, ale čert to vem) a rozhodli se v zájmu zachování multiversa zlikvidovat příčinu – hlavní Zemi. Infinity je taky minisérie, kterou se do značné míry inspirovala Infinity War v MCU, ale opravdu spíš jen stylisticky. Jedná se např. o scény, kdy Thanos okupuje různá místa na Zemi aby nalezl Kameny nekonečna. To se objevilo právě v tomhle komiksu.
    Takže tu máme dvě hlavní dějové linie – Illumináti bojující s inkluzemi a Avengers, kteří (do jisté doby) o ničem netuší, ale zabývají se mnohými dalšími nebezpečími napříč vesmírem a časem. Postupně se tyto dějové linie spojí, dojde na souboje mezi těmito dvěma frakcemi, přijdou MNOHÉ další týmy Avengerů (Multiversal Avengers, Mighty Avengers, Shiled Avengers, stínoví Avengers atd.), padouši zformují skupinu Cabal a celkově se tam toho děje habaděj!
    Celé to pomalu doputuje až k Beyonderům, což je rasa stojící za svořením multi-vesmíru, která se rozhodla jej zničit různými nástroji – pomocí Molecule Mana, rasou Mapmakerů a Sidera Maris a nakonec se do toho vloží sami a epicky rozdrtí úplně všechny kosmické entity Marvelu napříč všemi vesmíry. Zastaví je až Doctor Doom, který se do toho vloží a s pomocí Dr. Strange a Molecule Mana vytvoří plán na jejich zničení. Dojde ke zničení všeho, Doom se zmocní síly Beyonderů a postaví díky ní novou realitu zvanou Battleworld, kde se korunuje králem - bohem. Hrstka hrdinů ale přežije pád multiversa a zabrání mu v tom. Realita se restartuje.
    Je to strašně složité, takhle na papíře to zní fakt jak maglajz, ale je to dlouhý run, kde Hickman od první stránky všechno plánuje jako velkou dlouhou epickou tapisérii. Pravděpodobně to vše sepsal jako jednu obří knihu textu a následně z toho někdo vytvořil scénář a panely, protože z celého toho runu je cítit obrovská literární stylizace. Čímž se dostávám ke slabinám a silným stránkám celého runu.
    Je to obří, je to rozmáchlé a za mě by tomu slušelo méně stránek. O několik set méně. Např. Infinity crossover byl příliš dlouhý a fakt mě nebavil. Byli to takové Marvelovké Star Wars, prostě spolu válčily všechny kosmické rasy Marvelu, do toho to bylo strašně galakticko politický, všude létaly flotily a už jsem toho měl plný zuby. Ovšem je to dost oslavovaná část celého runu, ale mě tohle prostě nesedlo. Na druhou stranu má Hickman spoustu nápadů. Přehazuje je vidlema. Jsou velkolepé, jsou vědecko fantastické jak svině. Planeta vystřelená coby kulka napříč vesmírem, rasa evolučních zahrádkářů, rasa Black Priests ničíci světy pomocí slov, je toho tuna!
    Je to strašně cool, epické a není o to nouze, téměř v každém sešitě na vás vybafne nějaká převratná idea a kolikrát jsou tak složité, že se jimi nemůžete ani zabývat, protože jsou natolik náročné. Přesně jako to dělá Morrison, který ale dle mýho názoru lépe píše!
    Je to tak, samotné psaní Hickmana není tak smooth a zábavné, jak by mělo! Přišel jsem si celou dobu jako kdybych četl spíš obří sci-fi bichli a chyběla mi tomu taková ta třeskutá komiksovost, kterou oplývá Morrison, když chrlí svoje pseudo ujeté sci-fi nápady. Tady to bylo takové moc vážné (ona látka zničení multivesmíru samozřejmě vážná je), ale např. když srovnám toto s Multiversity od Morrisona, která přišla dřív a v podstatě na mnohem kratším prostoru dealuje přesně s těmito tématy a lépe, tak nemám na výběr než konstatovat, že Hickman se lehce přeceňuje. Postavy Avengerů jsou často jen figurky a ty, které procházejí velkým vývojem zase příliš nejednají jak by „měly“. Je fajn, když postava šokuje svým chováním, ale často mi připadalo, že postavy nejsou těmi, kým celou dobu jsou. Prostě Iron Man často nepůsobil, jak jsme u něj za ty roky zvyklí apod. Ale jsou to víceméně drobnosti, který bych vytknul, celkově vzato jsem si to přečetl rád a mohu jenom doporučit. Je to nabouchané a skutečně je to nejlepší Marvelovský run, který dlouho nebude překonán a je nabitý úplně vším. Splňuje důvod, proč miluju komiksy – má to všechno. Všechny žánry, veškerou škálu emocí, rozsáhlý propojený svět s postavami, které dávno mám pod kůží. Jenom doporučím se před čtením obrnit trpělivostí a případně si předtím přečíst asi i Fantastic Four apod. Rozhodně nebudete litovat.
  • Spacecore
    Spacecore8.3.2020 18:23Publicistika
    Rád bych si tu udělal trochu zadarmo promo a budu samozřejmě rád, pokud by někoho toto téma zajímalo, jinými slovy sdílím svůj první článek o Morrisonově Hypercrisis: http://plotpoint.sk/hyperkrize-granta-morrisona-1-cast-opus-jmenem-52/
  • Spacecore
    Spacecore24.12.2019 07:27Pindárna
    tak to je komplikovaný i v češtině celkem :D já čtu anglicky něco přes rok teprv a zlepšuju se, každopádně některý Morrisonovky mi dělali problémy, ale to si myslím, že i angličtinářům :D
  • Spacecore
    Spacecore19.12.2019 22:05Pindárna
    Já už dvanáctku četl online. Můj názor: Aniž bych výrazně spoileroval, tak podotknu, že jsem čekal maličko víc, ale zklamaný nejsem. Spíš než o vytvoření nového statusu quo šlo o to přinést to staré. Také tu máme pár velice zajímavých záblesků věcí budoucích, tak jsem zvědav. Ještě nám zbývá lednové zakončení Snyderovy Ligy, která číslem 39 skončí a pravděpodobně výrazně restartuje DC vesmír. Už se mluví o Earth 5G, tak uvidíme, jsem zvědavý. Každopádně celý Doomsday Clock byla výborná, nad očekávání, podle mě to ani neuškodilo Watchmenům, DCU už vůbec a Johns tady předváděl jedno ze svých nejlepších psaní. A kresba Garyho Franka je bravissimo!
  • Spacecore
    Spacecore14.12.2019 23:06Pindárna
    Walome: Co je to cloud?
  • Spacecore
    Spacecore11.12.2019 15:04Filmový a hudební klub
    Snyder cut nebude, Warneři už nechtěj o lize ani slyšet a zepomenout, podle mě.. ale to hnutí kolem jeho vypuštění asi jen tak nezanikne.
  • Spacecore
    Spacecore11.12.2019 13:00Filmový a hudební klub
    Tak to bylo v Ms. Marvel a nepřišlo mi to zas tak cool. Jakože devadesátky považuju za nejlepší dekádu kulturně, ale v tom filmu to bylo taky meh
  • Spacecore
    Spacecore11.12.2019 12:20Filmový a hudební klub
    Já jsem nadšenej z Wonder Woman, Black Widow byla meh
  • Spacecore
    Spacecore11.12.2019 10:52Filmový a hudební klub
  • Spacecore
    Spacecore14.11.2019 13:24Slevy, výprodeje, bazary
    tuhle jsem tam byl a viděl jsem jen asi tunu malého prince a světové komiksové dějiny dvojku.. jsem z Olomouce
  • Spacecore
    Spacecore4.11.2019 19:36Sběratelský klub
    k tomu, aby se stará věc prodala znovu. Původní verze je rozhodně lepší, ale barevná nevypadá zle, ty barvy jsou zajímavý a ze zajímavosti jsem si to prohlédl, ale originál je originál.. Minimálně tam vyniklo pár věcí, který normálně v tý směti nebyly vidět.
  • Spacecore
    Spacecore4.11.2019 19:05Sběratelský klub
    BTW, právě vyšel, (nebo vychází, nejsem si jistej) nový barevný vydání Z pekla.. co jsem koukal, nevypadá to zle.
  • Spacecore
    Spacecore31.10.2019 16:02Čtenářský koutek
    mearez: Flinch, Neonomicon, Pátek 13., Black Gas, Texaský masakr, Army of darkness ...
  • Spacecore
    Spacecore25.10.2019 09:45Čtenářský koutek
    Pro zítřek byl skutečně slabý, ale zase ta kresba šla. Jinak nemám výhrad k jedinému u nás vydanému muži z ocele
  • Spacecore
    Spacecore25.10.2019 09:41Čtenářský koutek
    Já si dělám srandu jen :-) Můj avatar mi nedovoluje jinak než chránit čest Supermanových komiksů, protože to tu nikdo jiný neudělá :-) no offense
  • Spacecore
    Spacecore25.10.2019 07:42Čtenářský koutek
    Úplně každý jednotlivý Superman u nás je skvělý, při nejhorším pouze průměrný. Že nerozumíte Supermanovi, není Clarkova chyba. :-)))
  • Spacecore
    Spacecore9.10.2019 20:23Stripy, jouky, fejky :)
    lol :D :D má příšernej přízvuk no :D ha ha
  • Spacecore
    Spacecore9.10.2019 15:35Stripy, jouky, fejky :)
  • Spacecore
    Spacecore9.10.2019 07:37Filmový a hudební klub
    George Walker Bush: Toto můžu zcela potvrdit z vlastních zkušeností :-)))
  • Spacecore
    Spacecore7.10.2019 11:31Filmový a hudební klub
    George Walker Bush: První díl (Mexican Joker) je fajn, ale druhej je fakt bombastickej. Jak z pohledu satiry, humoru i brutality.
  • Spacecore
    Spacecore7.10.2019 07:38Stripy, jouky, fejky :)
  • Spacecore
    Spacecore7.10.2019 07:26Filmový a hudební klub
    Prý ten díl o Číně doslova zabanovali v Číně :-))) Každopádně po posledních slaboučkých řadách ten druhý díl vrátil SP dost do formy.
  • Spacecore
    Spacecore6.10.2019 17:32Filmový a hudební klub
    Co nová sezóna South Parku, sleduje někdo? Za mě bomba, návrat do kondice.
  • Spacecore
    Spacecore5.10.2019 09:31Sběratelský klub
    K Morrisonovu runu se ještě řadí Zmrtvýchvstání Ra´s al Ghula, ale není to tak dobrý.
  • Spacecore
    Spacecore4.11.2009 09:11Filmový a hudební klub
    Wolverine - céčko. Včera sem na to koukal zmaštěnej a myslím, že je to hollywoodská slátanina. Škoda.
  • Spacecore
    Spacecore19.3.2009 17:43Filmový a hudební klub
    Páni, debatoval sem o DK svého času hojně, ale tohle je moc :) Právě, že mi vadí, že se ten film bere šíleně vážně, jako většina zde přítomných tudle debatu. Argumenty o argumentech a diskuzi o diskuzích sem ani nečet, moje pivní mozkový buňky to dnes nedaj. Ten film mě nebavil, to stačí.
    Black Bro: Nn, akční jízdu sem určitě nečekal, obecně si někdy i říkám, že bych u mnoha filmů akci vůbec vystřihl, protože jí u některých snímků ani nevnímám.
  • Spacecore
    Spacecore18.3.2009 18:03Filmový a hudební klub
    Možná jsem byl zklamán i tím, že jde o komiksový film (nechte si prosím žvásty o tom, jak to bylo naschvál natočeno realisticky apod. oká?) a když jde o komiks, čekám víc. Větší zábavu. Větší hloubku, než v masově dostupných odvětvích zábavného průmyslu. Radši si za hodinu přečtu nějaký geniální komiks, napsán kvalitním autorem, než strávit 2 hodiny u průměrného DK. To sem si říkal při koukání, že bych radši čet ňákej komiks.
  • Spacecore
    Spacecore18.3.2009 11:20Filmový a hudební klub
    Zack: No však sem vzteklý děěcko, takže nevidím problém.
  • Spacecore
    Spacecore17.3.2009 21:41Filmový a hudební klub
    Jo a tanker scéna je vykrádačka Saw (což je vykrádačka Sedm (což je vykrádačka....atd.doplňte si)) a navíc trapně sladce natočená..
  • Spacecore
    Spacecore17.3.2009 21:37Filmový a hudební klub
    Nemluvě o pár menších trapnostech jako Batmanův hlas, Batmanova motorka u zdi apod.
  • Spacecore
    Spacecore17.3.2009 21:36Filmový a hudební klub
    Nečet sem všecko, tak jen stručně. Jediný, co drží Dark Kngihta nad statusem sople je Joker. Ten byl geniální, uznávám. Ale celkově film... Tolik nudných, prázdných scén, tolik klišé hollywood dialogů o dobru, zlu, hrdinství a tohovšeho, tolik snahy narvat do toho všechno najednou a tím udělat dojem megabombapropracovanýho filmu, tolik nehodících se postav (Brucova holka, Batman (ale to je jen moje averze, toho herce jako Batmana nesnáším, nehodí se na Batmana imho), Harvey Dent mě nebavil, apod.) tolik nevyrovnaností (vždyť sem tam Batmana sotva zaznamenal, byl ten film vůbec o něm?) a celkově... Průměrnej groove táhnoucí se celým filmem... vše už bylo stokrát naspaný, stokrát zahraný (exept joker), stokrát natočený. Na ten film sem nasranej, ale jak říkám... Hlavně kvůli masivnímu promu.
  • Spacecore
    Spacecore16.3.2009 11:22Filmový a hudební klub
    Vasek: Díky, myslel sem, že sem jediný na planetě... Tedy, ohledně Dark Knighta. Nebyl ybch na něj tak alergický, nebýt masivního proma před premiérou a masírování dicka o "nejlepším filmu všech dob"
  • Spacecore
    Spacecore15.1.2009 13:38Filmový a hudební klub
    Liga Výjmenčných mě po prvním zkouknutí ve dvanácti letech bavila.Pak už ne.
    Z Pekla sem nečet,ale film je výborný.
  • Spacecore
    Spacecore23.7.2008 00:43Pindárna
    Komiksy nemůžete rozdělit na dobré-špatné,ale pouze na líbí-nelíbí..
  • Spacecore
    Spacecore18.7.2008 22:51Filmový a hudební klub
    Skvělej trailer...A myslím,že to bude nejlepší film podle komiksu co byl zatím natočen..A i pokud tam něco zmrvěj,tak to zas nebude tak strašný,aby z toho byl bullshit..
  • Spacecore
    Spacecore11.7.2008 22:27Filmový a hudební klub
    Já viděl nějaký porno se Sylviou...ale nebavilo mě to..ležela tam jak leklá ryba a občas hekla..
  • Spacecore
    Spacecore10.7.2008 17:09Filmový a hudební klub
    Sylviu bych klátil...
  • Spacecore
    Spacecore10.6.2008 15:46Pindárna
    Egostrip
  • Spacecore
    Spacecore1.6.2008 22:22Filmový a hudební klub
    Aloise nečtu,časem snad ano,ale teaser se mi celkem líbil...
  • Spacecore
    Spacecore17.4.2008 16:13Stripy, jouky, fejky :)
    Přesně to vystihuje naší školní výtvarku!!!
  • Spacecore
    Spacecore21.3.2008 17:05Pindárna
    Malý Nemo?
  • Spacecore
    Spacecore21.3.2008 16:54Pindárna
    Dám další

  • Spacecore
    Spacecore21.3.2008 15:40Pindárna
    Lobster Johnson teda :)
  • Spacecore
    Spacecore21.3.2008 15:39Pindárna
    Rak Johnson
  • Spacecore
    Spacecore15.3.2008 20:36Pindárna
    vyklop to
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 872 (cca 273556 Kč)
Mám: 232 (cca 62080 Kč)
Chci: 5 (cca 2375 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 1 (cca 499 Kč)
Osobní: 5 (cca 3391 Kč)
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0