Josh

Josh
Josh | 17.10.2017 | Star Wars Magazín 2012/01

Po letech nákupů ty magazíny konečně začínám i číst:)) Takže moje komentáře budou tak trochu "kronikou" toho, o čem jednotlivé sešity jsou, protože věřím, že se tam najde spoustu parádních motivů a příběhů, které v nových filmech budou ignorovat, jen aby mohli zase znovu ukázat to samé a známé z dřívějška... Přímým spoilerům se budu vyhýbat, prostě jen stručně napíšu, o co go a nějaké dojmy.

Očista:
Není tak dlouho po vykonání rozkazu 66, Darth Vader prahne po pomstě Obi-Wanovi, naruší tajnou schůzku hrstky přeživších Jediů, kde se má jeho bývalý mistr nacházet. Co se zde stane bude počátkem legendy o nelítostném Vaderovi, zatímco Darth Sidious nad ním ještě víc upevní svoji moc.
Akční, temný příběh, plný starých i nových šrámů.

Děti Síly:
Mace Windu vysvětluje, jak a kdy se vlastně vybírají adepti pro řád rytířů Jedi. Ne všichni rodiče se ale s tímto smíří, proto se Windu střetne se sexy zlodějkou, která byla najatá, aby jedno takové dítko přišla vyzvednout. A evidentně se nevidí poprvé...
Jednoduchá kresba, místy infantilnější humor a také zajímavé nahlédnutí do soukromí mistra Windu.

Apokalypsa na Endoru:
Veterán z řad impéria, který přežil bitvu o Endor na konci Epizody VI, po letech vzpomíná, že pro Stormtroopery byli Ewokové spíš něco jako Predátor, a ne roztomilí medvídci. Nekončící noční bubnování, které se ozývalo z lesů a jednotky přivádělo k šílenství, hlavy nabodané na klackách, atd., atd.:)
Super pohled na známou událost z úplně jiného úhlu, černý humor.

Josh
Josh | 8.8.2017 | Vetřelci Omnibus 1

Hodně vydatná porce vetřelecké řezničiny a je obrovská škoda, že se Ridley Scott nevydal při svém comebacku k sérii touhle cestou, protože v komiksech nabírá vetřelčí universum obřích rozměrů. A hlavně to celé má tu správnou atmosféru v duchu filmové jedničky a dvojky, na rozdíl od příšerného dua Prometheus - Covenant.

Poznámka ke komentu mAGiica: Podle mě v kraťasu Cizák nehostuje nic z Promethea, v komiksu je "Space Jockey" úplně jiná bytost.

Josh
Josh | 6.7.2017 | DC komiksový komplet #011: JLA: Babylonská věž

Mě tahle u nás dosud nevydaná věc potěšila. Kresba sice působí trochu jak z komiksů pro mladší ročníky, ale příběh samotnej mě bavil už jen tím, že mi to přišlo jako něco úplně jinýho, než co u nás s Batmanem běžně vychází, mělo to jinej feeling, atmosféru, styl. Takže velmi osvěžující zážitek. A ani exekuce toho skvělýho námětu mě nezklamala.
Kapitolou sama pro sebe je pak Luskač Carr v bonusové příloze... to se prostě musí vidět:D LUSK! LUSK!

Josh
Josh | 11.6.2017 | DC komiksový komplet #007: Batman: Dlouhý Halloween, kniha druhá

mike731: Hezký, tak to mě vůbec nenapadlo:)) Díky za info.

Josh
Josh | 25.5.2017 | DC komiksový komplet #007: Batman: Dlouhý Halloween, kniha druhá

Krásná noirovka, kde za obrázky úplně slyšíte ponurou, posmutnělou hudbu a kresba místy koketuje se Sin City. Jen bych příběh ukončil o pár stránek dřív:)

Co mě ale přímo pobouřilo byl bonusový komiks o zrodu Two-Face. Buď chybou překladatele nebo redakce došlo k tomu, že Harvey Dent se zde po celou dobu jmenuje Harvey KENT. Není to jeden překlep, nějaký "znalec" si zřejmě pamatoval z dřívějška příjmení Kent a usoudil, že Dent musí být tudíž úplná blbost. Nebo nevím, jak si to jinak vysvětlit, každopádně to bylo při čtení neskutečně rušivé.

A nebo jsem se dneska nějakou podivnou souhrou okolností probudil v alternativním vesmíru, kde psaly komiksovou historii postavy jako Clark Dent, Harvey Kent, Bruce Layne, Lex Wuthor, atd atd...

Josh
Josh | 25.3.2016 | Predátor Omnibus 3

Pro mě opět povedený predátoří standard.

Odpadlík ****
Dost brutální příběh. Potěšila přítomnost FBI a agenta, kterej jako by z oka vypadnul Gary Buseymu z Predátora 2!!:)) Naopak nepotěšila totálně nepřehledná kresba v akčních scénách, tam jsem musel kolikrát zdlouhavě luštit, o co go.

Příbuzný *****
Klasická story z americkýho vidlákova, kde nechybí sériový vrazi, sexy šerifka, brojící vidláci s vidlema, domácí násilí, hovadský otcové a jeden odrostlý synek s tíživýma vzpomínkama. Dokázal bych si to představit i jako námět na celovečerák, hlavní postavy jsou tu vykreslený dost komplexně.

Peklo a horká voda **
Pro mě největší nuda z celý knížky. Kresba podivná, vůbec jsem nedokázal rozpoznávat jednotlivý hrdiny (s výjimkou jedný ženský a jednoho černocha:)) ). Jinak dobrej pokus o zasazení Predátora do podmořskýho prostředí, ale nějak to nefungovalo.

Zvláštní recept *****
Čistá kresba, jasný barvy a hodně překvapivý rozuzlení, super!

Nejlítější dravec **
Jen pár stránek, ve výsledku vlastně docela o ničem, černobílá kresba tomu vůbec nepřidala, naopak.

Stanování ****
Skoro jak halloweenský příběh ze Simpsonových, paráda, jen opět trochu škoda černobílé barvy.

Josh
Josh | 28.9.2015 | Zaklínač #01: Skleněný dům

Moje první zkušenost se Zaklínačem.

Fajn povídka, moc se mi líbila vyloženě hororová atmosféra (hluboký les; mlha; hřbitov; starý dům, kde se dějí nevysvětlitelné věci; nemrtvé a prokleté bytosti) a kresba, užíval jsem si tu tíživou ponurost...
...občas možná trochu nemístně odlehčenou nějakým fórkem, ale netušil jsem, jestli to k postavě Geralta nepatří... díky Kapišovi už vím:))

Josh
Josh | 19.9.2015 | Batman & Robin: Batman znovuzrozený

Pro mě slušný překvapení. Podle jásavých barev na obálce jsem čekal něco, co bude víc pro děti a ne haldu servaných, seškvařených obličejů, který ideálně ještě někdo plánuje sežrat. Připravte se na totální psycho, šílenství a míň známý záporáky. Ale tady mě to ještě bavilo. Scénář místy drhne, nechápal jsem děj a nezbývalo mi, než přijmout Morrisonovo vysvětlivky v bublinách. (Za což může asi i skutečnost, že jsem tuhle sérii nečetl ve správném pořadí).

Líbivý bonus představuje vydatná galerie na konci knihy. Dokonce jsem si díky ní uvědomil jednu věc – že je znovuzrozený Batman vlastníkem snad nejmíň výraznýho Batmobilu všech dob. Celou dobu jsem si totiž říkal, co to má za divný vznášedlo (který ze všeho nejvíc připomíná zvětšenýho roztoče) a pak se autoři kasají, jak Batmobil skvěle trefili a jaký že to mají moderní design:)) Kresba mi celkově přijde jako takovej oduševnělejší, ponurejší mainstream, má něco do sebe.

Takže pocity dobrý, dokonce velmi dobrý, ale pak jsem se dostal k R.I.P. ... ... ...
... ... ...

Josh
Josh | 25.2.2015 | Conan #01: Dcera pána mrazu a další povídky

Podle mě výborný těžkotonážní fantasy! Tenhle Conan má možná ksicht jako Momoa, ale duší je věrnej Miliusovu filmovýmu eposu. Jeho svět je hutnej, hmatatelnej, je v něm dostatek mečů i magie pro každýho fanouška žánru, to všechno s nádechem lehký pohádkovosti.

Kresba mi přišla ok. Barvy krásný, přesto působí tak trochu zastřeně, jako kdyby byla všude mlha, což se mi sem skvěle hodilo. Bral bych další vyprávění ve stejnym stylu.

Potěšily i bonusy, povídání o Howardovi bylo pro neznabohy jako jsem já velmi poučný:)

Josh
Josh | 8.2.2015 | Macanudo #03

Prostě další Macanudo:) Se všemi klady i zápory předchozích dílů, takže kdo si ho neoblíbil hned na začátku, ten už se nejspíš ani dál nechytne.

Jsou to stripy z jinýho světa. Tady se nesetkáte s podlostí, všechno je psaný jakoby dětskýma, nevinnýma očima. Když je někdo smutnej, je nám ho líto, tučňáci a skřítkové vyvádějí neustále nějaký blázniviny, vztahy jsou čistý (tím myšleno upřímný), je tam láska, údiv, radost z toho, že tady můžeme být a něco zažívat, prožívat, jak napsal i Kaylin.

Už jsem skoro zapomněl, jaký to je, mít v létě dva měsíce volna, bez všech starostí dospělýho života. Macanudo (a speciálně Jindřiška) mi ty pocity dokáže vždycky připomenout a za to patří Liniersovi můj velký dík.

PS: Překlad místy malinko drhne, u pár stripů jsem cítil, že kvůli tomu uniká pointa. A nepřeložit Dirty Dancing, to je pořádná bota:))
PPS: Několikrát jsem se i zasmál, což beru v tomhle převážně melacholicky laděnym případě jen jako takovej bonus:) Celkově bych trojku zařadil nad dvojku.

Josh
Josh | 23.10.2017 23:27 | * Připomínky a návrhy

GWB: Fajn, rádo se stalo!:)

Josh
Josh | 21.10.2017 18:27 | * Připomínky a návrhy

Zack: Ukázku nemám, měl jsem to půjčený z knihovny, už jsem to vrátil. Podle mě to stále je v Praze na Andělu. A pokud není nikdo z adminů z Prahy, můžu pro to zajít a vyfotit to.
GWB: Teď jsi mě znejistěl, ale podle mě tam komiksový bubliny jsou. Někde jo a někde ne. Jinak není to jen sbírka nesouvisejících vtipů jako Trnky Brnky, pár těch "příběhů" má i několik stran. Jinak (ne)vtipnost toho nesoudím, muselo to vyjít kdysi pro pár nadšenců do lezení, což já nejsem, takže mi tam toho spoustu nedocházelo a asi ani nemohlo dojít.

Josh
Josh | 20.10.2017 00:50 | * Připomínky a návrhy

Zdravím, nedávno se mi dostal do rukou komiks Rock Comix, který zde v databázi chybí. Jsou to takové horolezecké stripy, které u nás vyšly v roce 2004. Už jsem mu vytvořil profil na databázi knih, takže tam najdete případně nějaké info: http://www.databazeknih.cz/knihy/rock-comix-358201
Fyzicky ho momentálně mají v Praze, v městské knihovně na Andělu.

Josh
Josh | 1.8.2017 22:41 | Pindárna

To mi právě jasné není a proto tady hledám pravdu:)) Jako jo, zagooglil jsem a někde to zmiňujou, byť taky ne nijak nadšeně.
Je to jak s tím Harvey Kentem, příště už fakt googlim dřív, než píšu sem:))

Prostě při pohledu na Preludia a Nokurňa se mi úplně orosilo čelo:)) Jsem hlavně rád, že to není nějaká úplná blbost a že za tím je jakýsi tvůrčí záměr:))

Josh
Josh | 1.8.2017 21:09 | Pindárna

Mike:
Abych se přiznal, mě už tam hodně štvalo i to slovo "Preludia", protože i když je to vlastně správně, tak to na pohled vypadá spíš jako slovenština. Navíc k sexy Harley i k obálce se slovo "Předehry" hodí, vsadím se, že tenhle význam to má i v originále. A mimochodem, ten "vítězný" název jsem na FB navrhoval já, s odkazem na to erotično to mělo být Předehry a rozverné vtípky (protože navíc knock-knock jokes nemají doslovný český překlad a jsou to prostě takový hodně hravý, nesmyslný fórky).

Tehdy tam admin psal, že zatím pracují s něčím jako "Preludia a kameňácké vtipy" nebo tak něco, byla to hrůza, tak to člověk chtěl zkusit zachránit:))

Ale jinak díky, tím, že by mohlo jít o "parodii" na Sandmana jsi mě docela uklidnil, protože to jakž takž dává smysl. Samozřejmě když odhlédneme od toho, že to smysl zřejmě vůbec nedává, protože tam na rozdíl od takových Sedmi zbytečných-statečných určitě nebude sebemenší souvislost mezi Nocturna a Nokurňa:)) Tím spíš, že ten sandmanovský název podle mě není v české popkultuře až tak zažitý, takže to napadne leda fandy Gaimana. No prostě je to podivný.

Josh
Josh | 1.8.2017 18:24 | Pindárna

Zdravím, dotaz na lidi, kteří se zajímají o DC UKK.

Víte, že 16. (nebo 17.) díl se v češtině jmenuje HARLEY QUINN: PRELUDIA A NOKURŇA? Nechci se předčasně nasírat, proto se ptám, jestli je takovýto překlad názvu PRELUDES AND KNOCK-KNOCK JOKES podle vás ok a jde tudíž skutečně o nějaký moravácký fórek, nebo je to naprostá p*čovina a amatérský přístup (z něhož mam neustále tendence tenhle projekt podezírat, myšleno tedy hlavně směrem k novým překladům).

Pamatuju si totiž, že speciálně název této knihy se řešil na fb, kdy tam dokonce admin jejich fb stránky (nebo co to bylo celý zač) psal, ať lidi navrhnou český překlad.

Josh
Josh | 29.7.2014 11:10 | Pindárna

DEmnoG: Jo, taková teorie se mi zamlouvá, toho se budu držet, díky!:))

Josh
Josh | 28.7.2014 20:50 | Pindárna

Nevim kam to napsat, ale někam musim, protože mě to šokovalo... Viděli jste fotky Franka Millera z Comic Conu? Je to smutnej pohled, určitě bojuje s nějakou vážnou nemocí://

Josh
Josh | 12.4.2014 12:05 | * Připomínky a návrhy

Zack: Ok, díky za info:)

Josh
Josh | 9.4.2014 18:12 | * Připomínky a návrhy

Jo, to by bylo vážně ideální:) Věřim, že by bylo dost pracný to všechno sjednotit, promazat opakující se komentáře apod., takže kdybyste se do toho během léta pustili a potřebovali pomoc, tak se hlásim:))

Ještě mě napadá udělat něco podobnýho k časopisům. Např. dát kartu Kačer Donald, kde by se hodnotil a diskutoval ten časopis obecně, jako celek. Já si ho třeba kupoval někdy v letech 96-99 a strašně rád bych mu za to napálil pět hvězd a přidal pár nostalgických slov:)). Jenže takhle si můžu vybrat leda tak jeden z xx dílů a připsat to tam, což nemá moc smysl. Samozřejmě ten profil by pak byl i rozcestníkem k jednotlivým dílům.

Josh
Josh KOUPÍM14.11.2020

Zdravím, sháním klasické české vydání Želv ninja z 90. let, konkrétně komiks Teenage Mutant Hero Turtles #22 (10/93). Koupím nebo za něj vyměním něco jiného, případně pište na jankukral@email.cz, díky!

Josh
Josh PRODÁM24.9.2020

!ZLEVNĚNO!
Prodám kolekci komiksů, více info a fotky zde: http://aukro.cz/komiksovy-megapack-batman-a-superman-10-1-kniha-vyprodana-vydani-6974658300

Komplet obsahuje:
Batman: Dlouhý Halloween 1, BB/art, 2008
Batman: Dlouhý Halloween 2, BB/art, 2009
Batman: Ticho I, BB/art, 2004
Batman: Ticho II, BB/art, 2005
Batman: Arkham - Pochmurný dům v pochmurném světě, Crew, 2007
Království tvé, Crew, 2006
Superman: Pro zítřek #1, BB/art, 2007
Superman: Pro zítřek #2, BB/art, 2007
Superman: Poslední syn, BB/art, 2013
Superman: Co se stalo s Mužem zítřka?, BB/art, 2011

Zdarma jako bonus k tomu přidávám Green Lantern: Pomsta Green Lanternů, BB/art, 2013

Josh
Josh PRODÁM21.9.2020

Prodám mix českých a slovenských retro sešitovek. 11 ks, více info a fotky na http://aukro.cz/mix-vzacnych-komiksu-11-ks-batman-spiderman-fantom-zeleny-raoul-6974519493

Mix obsahuje:
Spider-Man #02, Crew, 1999
Spider-Man #13, Crew, 2000
Spider-Man #15, Crew, 2001
Spider-Man #16, Crew, 2001
Batman #05, Unicorn Comics, 1998 (SK)
Batman #06, Unicorn Comics, 1999
Batman #08, Unicorn Comics, 1999 (SK)
Batman & Robin, Unicorn Comics, 1997
Fantom #4, Semic-Slovart, 1992
Fantom #6, Semic-Slovart, 1992
Zelený Raoul #02, Wales, 1997 (+ plakát)

Josh
Josh PRODÁM18.9.2020

PRODÁM nebo VYMĚNÍM komiks Batman: Černá rukavice (DCKK #77).
Lehounce naražený spodní roh, jinak nová, nečtená, zabalená ve fólii (kromě místa, kde jsem zkoumal ten roh, tam je fólie odkrytá:)) ).
Prodám za 100 Kč nebo vyměním za něco jiného, třeba nějaký díl Marvel UKK, Simpsonovi, z novinek mě zajímá Pokémon Red a Blue.
Předání v Praze, mail jankukral@email.cz Díky!:)

Aktivita

Naposledy přihlášen: 27.11.2020 14:02
Komentáře u comicsů: 101
Hodnocení comicsů: 193
Příspěvků ve foru: 32

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 463 (cca 126225 Kč)
Chce: 1 (cca 28 Kč)
Shání: 1 (cca 28 Kč)
Nabízí: 9 (cca 3715 Kč)