Josh

Josh
Josh | 26.4.2014 | Případy Kjóko Karasumy #03

Po výtvarný stránce detailnější a promakanější než první dvě knihy a i po tý příběhový je to čím dál tím lepší. Politikaření na pozadí konfliktu s démony se zajímavě vybarvuje a kapitolu samu pro sebe představuje odhalení událostí z minulosti a osvětlení motivací některých postav.
Celkově tu o tragický a brutální výjevy není nouze.
Parádní série, pěkně mě štve, že jsou u nás k dispozici už jen další dva díly:/

Josh
Josh | 19.4.2014 | Případy Kjóko Karasumy #02

Akční jízda od začátku do konce, ukáže se spousta zajímavých démonů i důležitých informací, takže zatím se všechno odvíjí správným směrem:) Kresba skvělá, celkově mi tohle Tokio připomíná prostředí hry Mirror's Edge - ze "záběrů" na město působí taky tak čistě a prosluněně.

Josh
Josh | 15.4.2014 | Případy Kjóko Karasumy #01

Ještě v nedávný minulosti by mě ani nenapadlo, abych dobrovolně četl knihu o 16ti letý detektivce (ke všemu geniální), ale holt časy se mění:)) Nejvíc mě nalákal letopočet a místo děje - 2050, Tokio... Takže jsem viděl příběh ve stylu neo noir, velkoměsto zahalený do deště, plný neonů, kyborgů, apod. To jsem se trošku spletl:)) Klidně bych si myslel, že se vše odehrává v současnosti, sci-fi prvky zde nejsou vůbec přítomny. Což ale nijak nevadí, působivou atmosféru má tohle Tokio i tak:)

Občas mě štvalo provedení bublin s dialogy, blbě se určovalo, kdo vlastně co říká. Ale jinak super, akční scény vypadají fakt HODNĚ akčně (ale jsem v manze nezkušenej, tak třeba to je slabota:)) ), lettering japonských slov popisujících zvuky parádně zapadal do celkový kompozice a byl její přirozenou součástí, efekt to mělo skvělej (pech pro font v češtině, chápu, že to asi nešlo nijak změnit, takže muselo zůstat jen u "suchých" nápisů).

Váhal bych mezi 4-5 hvězdami, ale dávám 5, protože celkový hodnocení pod 70% by bylo určitě málo. Jednotlivý případy mě bavily, zločiny jsou tu patřičně drsný a brutální. Hlavní hrdinka je sice někdy možná až moc velkej badass, ale má i citlivější místa a celkově s ní nemám problém, k čemuž pomáhá i častá přítomnost jejího staršího parťáka Raye (alias Solid Snakea:)) ).

Jsem zvědavej, jak se to bude vyvíjet dál:)

Josh
Josh | 14.4.2014 | Usagi Yojimbo #03: Cesta poutníka

Tak ani po druhém setkání s Usagim nemám co vytknout, naopak se začínám obávat, že se mi celá série až nebezpečně zamlouvá, tudíž akutně hrozí dokupování všech 20ti knih:)) Opět nejde jen o akci, většina příběhů je i slušná emocionální nálož. Nejvíc mě dostala kapitola Ostří bohů. Úžasná, epická, děsivá, úplně mě přikovala ke křeslu. Nádherně nakreslená, ta atmosféra, ten klid před bouří… a když pak začne hřmít, tak to stojí za to.

A jakožto celoživotní fanoušek Želv Ninja jsem byl nadšený i z vtipně provedeného epilogu:)

Josh
Josh | 8.4.2014 | Hej, Buddy!

Ách jo, mě už napadají jen samý přízemnosti, tady je to tak krásně popsáno:))
Snad jen dodám, že jsem to prožíval a pociťoval naplno i bez znalosti prvního dílu.

Bůh žehnej Americe a jejím flákačům, který si chodí za pár centů kupovat komiksy a starý desky a všechno mají na háku. Jinak bychom se mohli ztotožňovat leda s českýma klasikama vysedávajícíma v non-stopech a u beden. Děsivá představa...

Josh
Josh | 4.4.2014 | Darebák

Souhlas s chozem, taky nechápu, čím si zrovna tenhle komiks vysloužil velký vydání. V malém provedení by člověk o nic nepřišel, dokonce mi podle náhledů přijde, že i kresba by vypadala mnohem líp. Mně se nelíbila, není nijak detailní, naopak působí jakoby dost nahrubo dělaná, pozadí jsou prázdný, takže tím spíš ty nedostatky vyniknou. A ani stránka s nahou velkoprsaticí zde velkoformát neospravedlní:))

Příběh taky vidim jako alegorii na dospívání a strach z něj, jinak těžko říct cokoliv bližšího, jelikož se nedozvíme VŮBEC nic. Jako úvodní kapitolu bych to bral všema deseti, ale jako kompletní dílo??? Iritoval mě voiceover, spousta keců jen pro drsňáckej efekt, stejně tak společensky kritický fórky. Přišlo mi to falešný. Zajímalo by mě, jestli Miller s Bisleym jen narychlo potřebovali nějaký prachy, nebo v čem byl problém. Mám po dočtení (tzn. asi tak po 20-30ti minutách) dojem naprostý odfláklosti.

Mimochodem je fakt vtipný, skoro až absurdní, že se z knihy nedozvíte ani slůvko navíc oproti textu v oficiálním popisu:)) Stačilo by za to připsat jen "Konec". A hotovo, máte během pár vteřin z krku Darebáka a můžete investovat do jinýho komiksu:))

Takže k čemu je dobrý tohle luxusní balení? Jo, asi bude vypadat pěkně vedle Drsný školy. Jinak to za těch 550kč vnímam jako boudu na českýho čtenáře, kterej skočí po každym Millerovi. Koukal jsem schválně na zahraniční recenze a veškerý hodnocení jsou ryzí průměr.
Comics Centrum mam rád, ale tohle je podle mě trapas.
Lituju majitele limitovaných edic.

PS: Kdyby se hlavní hrdina nejmenoval Jason, ale Chucky, tak zvýším hodnocení o hvězdu:))

Josh
Josh | 1.4.2014 | Město světel

Dodatek: Město světel byla první manga, kterou jsem kdy přečetl a pořád jí nemůžu dostat z hlavy. Chci jen dodat, že Černá krysa to vystihla skvěle:) Já se v tom prvotním opojení na moc konkrétnějších dojmů nezmohl:)) Užíval jsem si všechno, od nádherný kresby až po přece jen poněkud odlišný chování postav. I mě kniha zaujala čistě na základě názvu a obálky; a jsem zvědavej, jestli najdu mangu, která by tenhle zážitek překonala. Smekám před Asanem za to, jak dokázal, že si z toho smutku člověk ve finále odnáší tak silnej pocit naděje.

Josh
Josh | 1.4.2014 | Usagi Yojimbo #01: Ronin

Jo, to se mi líbilo moc:) Jedná se o dost akční čtení, protože tenhle “ušáček“ na nepřátele nezkouší smutnej kukuč, nýbrž je rovnou všechny vykuchá:)) I přes vysokej počet mrtvol je ale veškerý násilí zobrazováno velmi nenásilnou formou, což vnímam jako plus, ke stylu kresby se to hodí. Vyhovoval mi i způsob vyprávění, kdy je každá povídka zhruba 10-20 stran dlouhá. A jakkoliv někomu může na první pohled naskočit slovo “infantilní“, na ten druhý to bude spíše “ušlechtilý“. Usagi je ztělesněním starých ctností, je čestný, věrný, putuje krajinou, ze které na vás dýchne atmosféra dávného Japonska. Těšim se na další díly:)

Josh
Josh | 30.3.2014 | Hellboy #01: Sémě zkázy (2. vydání)

Řekl bych skvělej rozjezd, kterej toho vyzradí až překvapivě málo, naopak mnohé jen naznačí a představuje tak velký lákadlo ke čtení dalších dílů. Snad jen ten Rasputin občas plamenně řeční déle, než by bylo záhodno:)) Hlavní příběh vidím za hodně silný 4 hvězdy, tu celkovou pátou přidávají dvě krátký, vtipný povídky ukazující Hellboyovy první komiksový krůčky. Rozplývání se nad jedinečným stylem kresby a kompozicí barev by bylo nošením hříšníků do pekla, hororová atmosféra je díky tomu všudypřítomná.

No a samotnej Hellboy je sympaťák a i po 10ti letech od premiéry filmu v něm vidim a hlavně slyšim Rona Perlmana:))

Josh
Josh | 25.3.2014 | Calvin a Hobbes #01

Já teda smíchy nebrečel a budiž tento komentář varováním pro každýho, kdo už si na základě zdejšího nadšení chystá kapesníky:)) Vim, že u stripů platí víc než kde jinde, že je to jejich vnímání hodně subjektivní, ale mě Calvin po většinu času bavil asi tak, jako by mě bavilo pozorování jakýhokoliv nevychovanýho, otravnýho dítěte.

Nepřišlo mi to ani dostatečně vtipný (jako Dilbert), ani dostatečně vřelý (jako Peanuts, který to místy trochu připomíná), takže pověst top stripovýho komiksu zatím nechápu. Když si Calvin poprvý představuje, že je kosmonaut a bojuje ve vesmíru proti různejm slizákům, (který jsou ve skutečnosti učitelka/ředitel/rodiče), tak je to ok. Ale popátý už to není zábavný, podesátý taky ne, ani podvacátý. Pointa je vždycky úplně stejná – Calvin se někde svíjí na zemi, zatímco dotyční dospělí jen kroutí hlavou, případně na něj řvou:)) Ve finále mi bylo Calvina skoro až líto. Celý dny tráví o samotě s plyšovym tygrem a mam pocit, že ho vlastní rodiče upřímně nesnáší. Známe všechny ty "roztomilé rošťáky a raubíře", ale oni několikrát zalitujou, že se jim takovej syn vůbec narodil a hádají se, kdo za to může víc:)) Jejich emoce vůči Calvinovi se pohybujou pouze na trase Nezájem - Naštvanost.

Nevim, možná je moje optika zvrácená. Ale zkrátka žádnej zážitek si z toho neodnáším, podobně jako Kid Paddle mi to "jen" celkem dobře vyplnilo čas. Calvin u mě nejlíp funguje jako příručka s názvem „Jak nevychovávat své děti.“ Protože pokud tenhle klouček někdy vyroste, tak se vsadim, že vystřílí školu.
A zbytek života bude s Hobbesem rozmlouvat za mřížema.
Což by mě vlastně docela zajímalo:))

PS: Samozřejmě tam jsou i fajn místa, ale to bych opakoval, co bylo napsáno níže. Zkusim nějakej další díl, třeba se mi to jen nestrefilo do nálady.

Josh
Josh | 23.10.2017 23:27 | * Připomínky a návrhy

GWB: Fajn, rádo se stalo!:)

Josh
Josh | 21.10.2017 18:27 | * Připomínky a návrhy

Zack: Ukázku nemám, měl jsem to půjčený z knihovny, už jsem to vrátil. Podle mě to stále je v Praze na Andělu. A pokud není nikdo z adminů z Prahy, můžu pro to zajít a vyfotit to.
GWB: Teď jsi mě znejistěl, ale podle mě tam komiksový bubliny jsou. Někde jo a někde ne. Jinak není to jen sbírka nesouvisejících vtipů jako Trnky Brnky, pár těch "příběhů" má i několik stran. Jinak (ne)vtipnost toho nesoudím, muselo to vyjít kdysi pro pár nadšenců do lezení, což já nejsem, takže mi tam toho spoustu nedocházelo a asi ani nemohlo dojít.

Josh
Josh | 20.10.2017 00:50 | * Připomínky a návrhy

Zdravím, nedávno se mi dostal do rukou komiks Rock Comix, který zde v databázi chybí. Jsou to takové horolezecké stripy, které u nás vyšly v roce 2004. Už jsem mu vytvořil profil na databázi knih, takže tam najdete případně nějaké info: http://www.databazeknih.cz/knihy/rock-comix-358201
Fyzicky ho momentálně mají v Praze, v městské knihovně na Andělu.

Josh
Josh | 1.8.2017 22:41 | Pindárna

To mi právě jasné není a proto tady hledám pravdu:)) Jako jo, zagooglil jsem a někde to zmiňujou, byť taky ne nijak nadšeně.
Je to jak s tím Harvey Kentem, příště už fakt googlim dřív, než píšu sem:))

Prostě při pohledu na Preludia a Nokurňa se mi úplně orosilo čelo:)) Jsem hlavně rád, že to není nějaká úplná blbost a že za tím je jakýsi tvůrčí záměr:))

Josh
Josh | 1.8.2017 21:09 | Pindárna

Mike:
Abych se přiznal, mě už tam hodně štvalo i to slovo "Preludia", protože i když je to vlastně správně, tak to na pohled vypadá spíš jako slovenština. Navíc k sexy Harley i k obálce se slovo "Předehry" hodí, vsadím se, že tenhle význam to má i v originále. A mimochodem, ten "vítězný" název jsem na FB navrhoval já, s odkazem na to erotično to mělo být Předehry a rozverné vtípky (protože navíc knock-knock jokes nemají doslovný český překlad a jsou to prostě takový hodně hravý, nesmyslný fórky).

Tehdy tam admin psal, že zatím pracují s něčím jako "Preludia a kameňácké vtipy" nebo tak něco, byla to hrůza, tak to člověk chtěl zkusit zachránit:))

Ale jinak díky, tím, že by mohlo jít o "parodii" na Sandmana jsi mě docela uklidnil, protože to jakž takž dává smysl. Samozřejmě když odhlédneme od toho, že to smysl zřejmě vůbec nedává, protože tam na rozdíl od takových Sedmi zbytečných-statečných určitě nebude sebemenší souvislost mezi Nocturna a Nokurňa:)) Tím spíš, že ten sandmanovský název podle mě není v české popkultuře až tak zažitý, takže to napadne leda fandy Gaimana. No prostě je to podivný.

Josh
Josh | 1.8.2017 18:24 | Pindárna

Zdravím, dotaz na lidi, kteří se zajímají o DC UKK.

Víte, že 16. (nebo 17.) díl se v češtině jmenuje HARLEY QUINN: PRELUDIA A NOKURŇA? Nechci se předčasně nasírat, proto se ptám, jestli je takovýto překlad názvu PRELUDES AND KNOCK-KNOCK JOKES podle vás ok a jde tudíž skutečně o nějaký moravácký fórek, nebo je to naprostá p*čovina a amatérský přístup (z něhož mam neustále tendence tenhle projekt podezírat, myšleno tedy hlavně směrem k novým překladům).

Pamatuju si totiž, že speciálně název této knihy se řešil na fb, kdy tam dokonce admin jejich fb stránky (nebo co to bylo celý zač) psal, ať lidi navrhnou český překlad.

Josh
Josh | 29.7.2014 11:10 | Pindárna

DEmnoG: Jo, taková teorie se mi zamlouvá, toho se budu držet, díky!:))

Josh
Josh | 28.7.2014 20:50 | Pindárna

Nevim kam to napsat, ale někam musim, protože mě to šokovalo... Viděli jste fotky Franka Millera z Comic Conu? Je to smutnej pohled, určitě bojuje s nějakou vážnou nemocí://

Josh
Josh | 12.4.2014 12:05 | * Připomínky a návrhy

Zack: Ok, díky za info:)

Josh
Josh | 9.4.2014 18:12 | * Připomínky a návrhy

Jo, to by bylo vážně ideální:) Věřim, že by bylo dost pracný to všechno sjednotit, promazat opakující se komentáře apod., takže kdybyste se do toho během léta pustili a potřebovali pomoc, tak se hlásim:))

Ještě mě napadá udělat něco podobnýho k časopisům. Např. dát kartu Kačer Donald, kde by se hodnotil a diskutoval ten časopis obecně, jako celek. Já si ho třeba kupoval někdy v letech 96-99 a strašně rád bych mu za to napálil pět hvězd a přidal pár nostalgických slov:)). Jenže takhle si můžu vybrat leda tak jeden z xx dílů a připsat to tam, což nemá moc smysl. Samozřejmě ten profil by pak byl i rozcestníkem k jednotlivým dílům.

Josh
Josh KOUPÍM14.11.2020

Zdravím, sháním klasické české vydání Želv ninja z 90. let, konkrétně komiks Teenage Mutant Hero Turtles #22 (10/93). Koupím nebo za něj vyměním něco jiného, případně pište na jankukral@email.cz, díky!

Josh
Josh PRODÁM24.9.2020

!ZLEVNĚNO!
Prodám kolekci komiksů, více info a fotky zde: http://aukro.cz/komiksovy-megapack-batman-a-superman-10-1-kniha-vyprodana-vydani-6974658300

Komplet obsahuje:
Batman: Dlouhý Halloween 1, BB/art, 2008
Batman: Dlouhý Halloween 2, BB/art, 2009
Batman: Ticho I, BB/art, 2004
Batman: Ticho II, BB/art, 2005
Batman: Arkham - Pochmurný dům v pochmurném světě, Crew, 2007
Království tvé, Crew, 2006
Superman: Pro zítřek #1, BB/art, 2007
Superman: Pro zítřek #2, BB/art, 2007
Superman: Poslední syn, BB/art, 2013
Superman: Co se stalo s Mužem zítřka?, BB/art, 2011

Zdarma jako bonus k tomu přidávám Green Lantern: Pomsta Green Lanternů, BB/art, 2013

Josh
Josh PRODÁM21.9.2020

Prodám mix českých a slovenských retro sešitovek. 11 ks, více info a fotky na http://aukro.cz/mix-vzacnych-komiksu-11-ks-batman-spiderman-fantom-zeleny-raoul-6974519493

Mix obsahuje:
Spider-Man #02, Crew, 1999
Spider-Man #13, Crew, 2000
Spider-Man #15, Crew, 2001
Spider-Man #16, Crew, 2001
Batman #05, Unicorn Comics, 1998 (SK)
Batman #06, Unicorn Comics, 1999
Batman #08, Unicorn Comics, 1999 (SK)
Batman & Robin, Unicorn Comics, 1997
Fantom #4, Semic-Slovart, 1992
Fantom #6, Semic-Slovart, 1992
Zelený Raoul #02, Wales, 1997 (+ plakát)

Josh
Josh PRODÁM18.9.2020

PRODÁM nebo VYMĚNÍM komiks Batman: Černá rukavice (DCKK #77).
Lehounce naražený spodní roh, jinak nová, nečtená, zabalená ve fólii (kromě místa, kde jsem zkoumal ten roh, tam je fólie odkrytá:)) ).
Prodám za 100 Kč nebo vyměním za něco jiného, třeba nějaký díl Marvel UKK, Simpsonovi, z novinek mě zajímá Pokémon Red a Blue.
Předání v Praze, mail jankukral@email.cz Díky!:)

Aktivita

Naposledy přihlášen: 1.12.2020 16:12
Komentáře u comicsů: 101
Hodnocení comicsů: 193
Příspěvků ve foru: 32

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 463 (cca 126225 Kč)
Chce: 1 (cca 28 Kč)
Shání: 1 (cca 28 Kč)
Nabízí: 10 (cca 4114 Kč)