Josh

Josh
Josh | 11.3.2014 | Kůstek #02: Oči bouře

Sakra, za mě těch 5 hvězd uniklo hodně těsně.

Už není třeba nikoho představovat, takže všechno odsejpá o dost rychlejš. Zase se najde pár skvělejch vtipů a oproti jedničce stoupla míra napětí. Přitvrdí se. Souhlasím s Krvinkou, pasáž v nočním lese byla úžasná, tam jsem ani nedutal:)) Takže celou dobu super, jen ten "konec" mě až tolik nenadchnul. Než z babči Kůstek s Trnkou vypáčí nějaký konkrétní info, trvá to věky. VĚKY. V první knize to jakž takž šlo, ale tady už mě panely s jejím zamračenym ksichtem odmítajícím poskytnout jakoukoliv odpověď fakt deptaly:)) No a z pětihvězdičkovýho zážitku mě definitivně vytrhly scény v hospodě, kdy v tý vytoužený chvíli odhalování pravd a dávnejch souvislostí Smith přeladí na potyčky alá Limonádový Joe:)) Celá příběhová linka se sázkou mě moc nebavila, jen všechno brzdila, protože jinde se děly o tolik zajímavější a důležitější věci. Ale chápu, že pro další vývoj to bude mí svůj smysl. A taky chápu, kde zřejmě našel Peter Jackson inspiraci ke stylu (ne)zakončování prvních dvou filmů Hobití trilogie:))

Josh
Josh | 8.3.2014 | Kůstek #01: Útěk z Kůstkova

Wow, tak tady už asi fakt bylo řečeno vše:)) Ale jelikož opakování jest matkou moudrosti, tak vězte, že Kůstek je zábavný dobrodružný čtení oplývající tou správnou fantasy náladou, místy dost vtipný, se spoustou sympatických postav (vlastně i ty nesympatický jsou ve finále docela sympatický:)) ), vhodný pro malý i velký komiksový nadšence (a určitě i pro začátečníky).

Barva mi vůbec nechyběla, kdybych se tu o ní nedočet, tak by mě ani nenapadlo, že tam má bejt. Od maximálního počtu hvězd mě odrazuje snad jen to, že jsem nebyl nikdy doopravdy napjatej, je to na mě přece jen trochu moc pohádkový. Přesto se těšim, až budu tenhle originální svět víc poznávat v dalších dílech:)

PS: Překlad výbornej, nápaditej, postavy úplně slyšíte mluvit!

Josh
Josh | 23.2.2014 | Město světel

Nádhera.

To jedno slovo dokonale vystihuje můj zážitek. Sám žiju na sídlišti, takže ta atmosféra ospalých slunečných dní, kdy se člověk může jen tak bezcílně poflakovat po okolí, mě snadno oslovila. Stejně jako styl vyprávění, který je tak trochu alá Pulp Fiction.

PS: “Absurdní vtipy zakomponované do pozadí“ jsem hledal celou dobu jak idiot a nenašel ani jeden jedinej, tak snad vám tahle informace ušetří spoustu soustředěnýho mžourání:D

Josh
Josh | 17.2.2014 | Z pekla

Syndrom: Díky za doporučení i konstruktivní reakci. Kastrace jsem se neobával, jsem si celkem jistej, že bych si svůj komentář před kýmkoliv obhájil:)) Nejsem žádnej antimoorista, jak by se mohlo zdát. V jako Vendeta, Watchmen, Top 10 - to všechno se mi opravdu hodně líbilo. Ani nechci nikoho přesvědčovat, že Z pekla je sračka nehodná přečtení a podobně, což si navíc ani nemyslim:)) Jen mě to zcela minulo a nevěřim, že mě při druhym-třetím čtení něco osvítí. Třeba to časem zkusim znovu, ale to bude jisto jistě až za hodně dlouho.

Josh
Josh | 14.2.2014 | Z pekla

Nemá cenu se rozepisovat o pozitivech, takových příspěvků jsou tu kvanta, takže budu kritizovat. (U této klasiky už bez lítosti:)) )

Není pochyb o tom, že jde o velký dílo, ale smysl vší tý velikosti mi asi unikl. K čemu jsou všechny ty záblesky z jiných míst a časů, když u nich člověk absolutně netuší, o co tam jde, ani proč to tam je a musí se to dočíst až v závěrečných dodatcích (který jen tak mimochodem tvoří 41 stran textu)?? To mě neskutečně štvalo. Viz. dvě stránky kompletně v němčině, odehrávající se kdesi v Horním Rakousku - jasně, pak si u těch vysvětlivek pomyslíte: „Wow, tak to je dobrej nápad!“ Jenže to už je jaksi pozdě, nebo ne??? Příběh je tou dobou dávno pryč a vy jste zbytečně dumali nad tim, co to jako kurva mělo znamenat a jak to s čim souvisí, jen aby pak mohl Moore na konci rádoby pokorně zvolat: "Chachá! Pokloňte se před mým rešeršním géniem!" Ta zajímavá informace by se přitom úplně snadno dala vyjádřit v rámci samotnýho děje. Fuck it, tohle jsem fakt nepochopil.

Stejně to funguje s postavama a jménama. Je jich tam tolik, některý se jen mihnou, abyste se opět až ve vysvětlujících dodatcích dozvěděli jejich roli v celym případu. Bullshit. Z Pekla mi často přišlo jen jako taková exhibice vědomostí a znalostí. I proto si všimněte, že v komentářích snad nikdo nepíše ani zmínku o charakterech, o tom, jestli byl inspektor Abberline sympaťák nebo ne a jak se kdo bál o Mary Kellyovou a koho kdo ze čtenářů od srdce nenáviděl. Protože je nám od začátku podsouváno, že čteme něco VELKÝHO, strašně zásadního a to něco je s každym dalšim prologem každý další epizody čim dál tim větší a zásadnější. Postavy se tam ztrácí jako figurky na neustále se rozpínající šachovnici tak obřích rozměrů, že veškerej jejich pohyb po ní postrádá smysl, jelikož ke konci dojít nikdy nemůžou.

Nevim, jestli za to dokážu před Moorem smeknout. Věnoval x let života něčemu, co se mě vnitřně nijak nedotklo, podle mě to celý (samotnej komiks včetně přípravy na jeho sepsání) postrádá veškerou lidskost:)) Možná i v tom byl ten geniální záměr, v týhle paralele s whitechapelským vrahem:))

Samozřejmě při tom velkym počtu postav je průserem výtvarná stránka. Někdy jsem skutečně nevěděl, který ženský se spolu vlastně baví, která z nich je zrovna vražděná a podobně. A bylo mi to popravdě celkem jedno, tohle nevědomí mě rušilo hlavně ze začátku, pak jsem prostě rezignoval a přestal to řešit, to už jsem chápal, že o postavy vlastně až tolik nejde. Zřejmě i to výtvarno byl tedy záměr, ale asi nejsem dostatečně transcendentální mysli na to, abych ho dokázal ocenit.

Body dolů mi určitě ubralo i nenaplněný očekávání, což je taky takovej nepolapitelnej sériovej vrah. Doufal jsem v mnohem napínavější čtení, v detektivku, kde se bude pátrat po Rozparovačově identitě. Ale to se dozvíme velmi záhy a zbytek díla už pak jen sleduje jeho činy a nečinnost ostatních. Nuda. Takřka fádní popis pravděpodobnejch okolností s přidanou hodnotou v podobě mystična.

Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ale při psaní komentáře se mi to hodně rozleželo v hlavě a vzhledem k zbožštělýmu statusu a faktu, že jsem dočítal víceméně z povinnosti a opravdu mě to strhlo jen chvílemi, dávam tři.

PS: Možná bych doporučil Brkowyczovo styl, tzn. čtení poznámek vzadu souběžně s komiksem. Třeba ten zážitek pak budete mít lepší a nebudete tolik tápat. Na druhou stranu, pro většinu bylo to tápání zřejmě součástí zážitku, tak si vyberte:))

PPS: Ono je totiž zpětně dost složitý dohledat k daným poznámkám ty správný stránky, jelikož jejich očíslování je tu vyřešený neskutečně debilně, což je nepochopitelný už jen proto, že opravdu budete nucený zpětně listovat knihou.

PPPS: Překlad ovšem bez chybičky, řekl bych.

Josh
Josh | 29.1.2014 | Simpsonovi 2013/03 Bart Simpson: Potížista

Tohle bylo trochu slabší. První vesmírnej příběh má skvělej nástup (tím je myšlena úvodní stránka), ale pak se dost vleče. Souboj boybandů o Lízu mi přišel komplet o ničem (a ten konec??:)) ). Až profesor Frink na konci je za plnej počet, tam jsem měl pocit, jako kdybych čet starýho Kačera Donalda, nějakou epizodu se Šikulovo vynálezem, kterej pak všem zavaří. Jsem nostalgik, možná časem zvýšim hodnocení na 4 hvězdy:))

Josh
Josh | 28.1.2014 | Simpsonovi 2013/02 Bart Simpson: Syn přírody

Mě tyhle simpsonovský mikropříběhy zatim fakt baví. Myslim si, že vztekat se nad deus ex machinama a podobně nemá smysl, jednotlivý epizody jsou tak krátký, že je třeba to prostě nějak utnout:)) Tady jde jen o takový nakoukávání za oponu, o (ne)všední střípky z (ne)všedních dní ve Springfieldu.

Josh
Josh | 4.1.2014 | Dilbert #02: Přineste mi hlavu poslíčka Willyho!

Bomba! Pro mě naopak lepší, než jednička. Všechno mi tu přijde o něco absurdnější, taky jsem se určitě víc a častěji zasmál. Někdy je to teda ujetý až moc (epizoda s klonováním???? ignoruju, beru to jako další zlej sen Pamely Ewingový:)) ), ale nevadí.

Adamsův humor je výbornej. Popravdě jsem si myslel, že musí bejt z Británie a že se tam i veškerý Dilbertovo příhody odehrávají. Tak suchý hlášky a glosy by se teoreticky nemělo dát vymyslet nikde jinde na světě:)) Určitě dokoupím zbývající knihy, jen mě trochu znepokojuje fakt, že za rok 2013 žádná nová nevyšla...

PS: I ty dinosauři už mě začali bavit:)

Josh
Josh | 3.1.2014 | Batman: Kameňák a další příběhy

Ách jo. Vždycky jsem kroutil hlavou nad chytrákama, který dají Návratu temnýho rytíře třeba jednu nebo dvě hvězdy a řeknou, že to je zkurvená nuda. A teď tady já musim konstatovat, že něco, všeobecně považovanýho za úplnou modlu, pro mě nebylo až tak úžasný… I když pořád to beru za solidní nadprůměr:)) Ale popořadě, v téhle knize nejde jen o Kameňák.

Muž, který se smál ***
Po slibnym úvodu a navození skoro až hororový atmosféry se z příběhu stane úplně tuctová honička mezi Batmanem a Jokerem. Přitom má jít o jejich první setkání, takže tomu se říká promarněná příležitost… Ani nevim, co o tom víc napsat, tak moc průměrný mi to přišlo. Návaznost na Rok jedna se odbude jedním novinovým titulkem, jinak jsem jí nijak nevnímal. Ale oceňuju smysluplnost kroku s připojením ke Kameňáku, člověk se pak nepozastavuje nad některými (pro mě neznámými) skutečnostmi a je v obraze.

Kameňák ****
Kámen úrazu. Očekávání vyšroubovaný na maximum, konečně přichází ten legendární příběh, kterej změnil všechno, všechno, všechnoooooo!!! A ono nic. Nebo skoro nic. Možná jsem ten fór jen nepochopil, jenže závěrečná pointa, nad kterou většina básní, se dá vysvětlit více způsoby. Mám tam i pětihvězdičkovou verzi, ze který bych byl nadšenej, ale jelikož se Kameňák stal součástí kánonu, tak vím, že je mylná. S těma jinejma se smiřuju těžce.

Komisař Gordon mě nikdy neštval tolik, jako tady. Chování Batmana jsem místy nerozuměl, jeho "lidskost" pro mě byla spíš nelidská:)) Samozřejmě, klaďáckej základ je u obou tvrdej jak žula, ale po všem, co se tam odehrálo… nedává mi to smysl. Pročetl jsem různý zahraniční fóra a hledal odpovědi, pátral po tom, co mi uniklo… nenašel jsem.

Dále - přijmout zde popisovanej Jokerův origin jako pravdivej a definitivní mi nepřijde jako šťastnej nápad. Už jen kvůli tý obyčejnosti, nebo jak to nazvat. Kolik záporáků vzniklo za podobnejch okolností podobným způsobem? Spoustu. Joker si zasloužil něco lepšího, něco speciálního. Mezi ním a osudem Bruce Waynea se dala vymyslet nějaká výraznější paralela. Ale především bych tomu nedůvěřoval jako celku. Do jeho minulosti se podíváme několikrát a minimálně v jednom případě mi ta návaznost hodně nesedí.

No, sice celou dobu kritizuju, ale podle hodnocení vidíte, že takovej zmar to zase není:)) Chtěl jsem se akorát vyjádřit k tomu kultovnímu statusu. Jinak to je krutej příběh s pár šokujícíma momentama, !parádním! Batmobilem, zajímavou kresbou. Určitě nenudí, bylo to napínavý čtení.

Jen jsem se prostě na konci moc nesmál.

Dobrý člověk ještě žije *****
Závěrečná minipovídka mě pobavila velmi, možná by měl Bolland psát častějš. Na velmi krátkym prostoru nám předvede jedno dost pravdivý, děsivý zamyšlení.

PS: Klakson troubí, stěrače stírají, obálka nádherná:))

Josh
Josh | 28.12.2013 | Jak rozumět komiksu

Le Porello: Super, díky za tip!:)

Josh
Josh | 23.10.2017 23:27 | * Připomínky a návrhy

GWB: Fajn, rádo se stalo!:)

Josh
Josh | 21.10.2017 18:27 | * Připomínky a návrhy

Zack: Ukázku nemám, měl jsem to půjčený z knihovny, už jsem to vrátil. Podle mě to stále je v Praze na Andělu. A pokud není nikdo z adminů z Prahy, můžu pro to zajít a vyfotit to.
GWB: Teď jsi mě znejistěl, ale podle mě tam komiksový bubliny jsou. Někde jo a někde ne. Jinak není to jen sbírka nesouvisejících vtipů jako Trnky Brnky, pár těch "příběhů" má i několik stran. Jinak (ne)vtipnost toho nesoudím, muselo to vyjít kdysi pro pár nadšenců do lezení, což já nejsem, takže mi tam toho spoustu nedocházelo a asi ani nemohlo dojít.

Josh
Josh | 20.10.2017 00:50 | * Připomínky a návrhy

Zdravím, nedávno se mi dostal do rukou komiks Rock Comix, který zde v databázi chybí. Jsou to takové horolezecké stripy, které u nás vyšly v roce 2004. Už jsem mu vytvořil profil na databázi knih, takže tam najdete případně nějaké info: http://www.databazeknih.cz/knihy/rock-comix-358201
Fyzicky ho momentálně mají v Praze, v městské knihovně na Andělu.

Josh
Josh | 1.8.2017 22:41 | Pindárna

To mi právě jasné není a proto tady hledám pravdu:)) Jako jo, zagooglil jsem a někde to zmiňujou, byť taky ne nijak nadšeně.
Je to jak s tím Harvey Kentem, příště už fakt googlim dřív, než píšu sem:))

Prostě při pohledu na Preludia a Nokurňa se mi úplně orosilo čelo:)) Jsem hlavně rád, že to není nějaká úplná blbost a že za tím je jakýsi tvůrčí záměr:))

Josh
Josh | 1.8.2017 21:09 | Pindárna

Mike:
Abych se přiznal, mě už tam hodně štvalo i to slovo "Preludia", protože i když je to vlastně správně, tak to na pohled vypadá spíš jako slovenština. Navíc k sexy Harley i k obálce se slovo "Předehry" hodí, vsadím se, že tenhle význam to má i v originále. A mimochodem, ten "vítězný" název jsem na FB navrhoval já, s odkazem na to erotično to mělo být Předehry a rozverné vtípky (protože navíc knock-knock jokes nemají doslovný český překlad a jsou to prostě takový hodně hravý, nesmyslný fórky).

Tehdy tam admin psal, že zatím pracují s něčím jako "Preludia a kameňácké vtipy" nebo tak něco, byla to hrůza, tak to člověk chtěl zkusit zachránit:))

Ale jinak díky, tím, že by mohlo jít o "parodii" na Sandmana jsi mě docela uklidnil, protože to jakž takž dává smysl. Samozřejmě když odhlédneme od toho, že to smysl zřejmě vůbec nedává, protože tam na rozdíl od takových Sedmi zbytečných-statečných určitě nebude sebemenší souvislost mezi Nocturna a Nokurňa:)) Tím spíš, že ten sandmanovský název podle mě není v české popkultuře až tak zažitý, takže to napadne leda fandy Gaimana. No prostě je to podivný.

Josh
Josh | 1.8.2017 18:24 | Pindárna

Zdravím, dotaz na lidi, kteří se zajímají o DC UKK.

Víte, že 16. (nebo 17.) díl se v češtině jmenuje HARLEY QUINN: PRELUDIA A NOKURŇA? Nechci se předčasně nasírat, proto se ptám, jestli je takovýto překlad názvu PRELUDES AND KNOCK-KNOCK JOKES podle vás ok a jde tudíž skutečně o nějaký moravácký fórek, nebo je to naprostá p*čovina a amatérský přístup (z něhož mam neustále tendence tenhle projekt podezírat, myšleno tedy hlavně směrem k novým překladům).

Pamatuju si totiž, že speciálně název této knihy se řešil na fb, kdy tam dokonce admin jejich fb stránky (nebo co to bylo celý zač) psal, ať lidi navrhnou český překlad.

Josh
Josh | 29.7.2014 11:10 | Pindárna

DEmnoG: Jo, taková teorie se mi zamlouvá, toho se budu držet, díky!:))

Josh
Josh | 28.7.2014 20:50 | Pindárna

Nevim kam to napsat, ale někam musim, protože mě to šokovalo... Viděli jste fotky Franka Millera z Comic Conu? Je to smutnej pohled, určitě bojuje s nějakou vážnou nemocí://

Josh
Josh | 12.4.2014 12:05 | * Připomínky a návrhy

Zack: Ok, díky za info:)

Josh
Josh | 9.4.2014 18:12 | * Připomínky a návrhy

Jo, to by bylo vážně ideální:) Věřim, že by bylo dost pracný to všechno sjednotit, promazat opakující se komentáře apod., takže kdybyste se do toho během léta pustili a potřebovali pomoc, tak se hlásim:))

Ještě mě napadá udělat něco podobnýho k časopisům. Např. dát kartu Kačer Donald, kde by se hodnotil a diskutoval ten časopis obecně, jako celek. Já si ho třeba kupoval někdy v letech 96-99 a strašně rád bych mu za to napálil pět hvězd a přidal pár nostalgických slov:)). Jenže takhle si můžu vybrat leda tak jeden z xx dílů a připsat to tam, což nemá moc smysl. Samozřejmě ten profil by pak byl i rozcestníkem k jednotlivým dílům.

Josh
Josh KOUPÍM14.11.2020

Zdravím, sháním klasické české vydání Želv ninja z 90. let, konkrétně komiks Teenage Mutant Hero Turtles #22 (10/93). Koupím nebo za něj vyměním něco jiného, případně pište na jankukral@email.cz, díky!

Josh
Josh PRODÁM24.9.2020

!ZLEVNĚNO!
Prodám kolekci komiksů, více info a fotky zde: http://aukro.cz/komiksovy-megapack-batman-a-superman-10-1-kniha-vyprodana-vydani-6974658300

Komplet obsahuje:
Batman: Dlouhý Halloween 1, BB/art, 2008
Batman: Dlouhý Halloween 2, BB/art, 2009
Batman: Ticho I, BB/art, 2004
Batman: Ticho II, BB/art, 2005
Batman: Arkham - Pochmurný dům v pochmurném světě, Crew, 2007
Království tvé, Crew, 2006
Superman: Pro zítřek #1, BB/art, 2007
Superman: Pro zítřek #2, BB/art, 2007
Superman: Poslední syn, BB/art, 2013
Superman: Co se stalo s Mužem zítřka?, BB/art, 2011

Zdarma jako bonus k tomu přidávám Green Lantern: Pomsta Green Lanternů, BB/art, 2013

Josh
Josh PRODÁM21.9.2020

Prodám mix českých a slovenských retro sešitovek. 11 ks, více info a fotky na http://aukro.cz/mix-vzacnych-komiksu-11-ks-batman-spiderman-fantom-zeleny-raoul-6974519493

Mix obsahuje:
Spider-Man #02, Crew, 1999
Spider-Man #13, Crew, 2000
Spider-Man #15, Crew, 2001
Spider-Man #16, Crew, 2001
Batman #05, Unicorn Comics, 1998 (SK)
Batman #06, Unicorn Comics, 1999
Batman #08, Unicorn Comics, 1999 (SK)
Batman & Robin, Unicorn Comics, 1997
Fantom #4, Semic-Slovart, 1992
Fantom #6, Semic-Slovart, 1992
Zelený Raoul #02, Wales, 1997 (+ plakát)

Josh
Josh PRODÁM18.9.2020

PRODÁM nebo VYMĚNÍM komiks Batman: Černá rukavice (DCKK #77).
Lehounce naražený spodní roh, jinak nová, nečtená, zabalená ve fólii (kromě místa, kde jsem zkoumal ten roh, tam je fólie odkrytá:)) ).
Prodám za 100 Kč nebo vyměním za něco jiného, třeba nějaký díl Marvel UKK, Simpsonovi, z novinek mě zajímá Pokémon Red a Blue.
Předání v Praze, mail jankukral@email.cz Díky!:)

Aktivita

Naposledy přihlášen: 27.11.2020 14:02
Komentáře u comicsů: 101
Hodnocení comicsů: 193
Příspěvků ve foru: 32

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 463 (cca 126225 Kč)
Chce: 1 (cca 28 Kč)
Shání: 1 (cca 28 Kč)
Nabízí: 9 (cca 3715 Kč)