Josh

Josh
Josh | 22.12.2017 | Batman / Želvy nindža (pevná vazba)

Trhač a Tříska jsou bez diskuze, ale neříkaly náhodou kdysi želvy Trhačovo poskokům "fooťáci"? Podle mě jo. Nebo se dřív taky říkalo "klan Noha"? To se mi nezdá... Klan Foot zní líp, a když můžeme mít Penguina, Riddlera, apod., tak by se i tohle dalo.

Jinak jsem jedinej, komu přijde, že v tý galerii alternativních obálek by se našlo asi tak 5 mnohem pěknějších, než jaká vyšla u nás?:)) Jasně, je to otázka osobního vkusu. Ale já jsem si kvůli tomu tu limitku nekoupil, ten vizuál se mi prostě nelíbil...

Josh
Josh | 23.10.2017 | Rock Comix

Osobně to beru spíš jako takovou raritku, u které jsem se coby neznalec lezení věru mnoho nezasmál:)) Ale věřím, že zasvěcené to pobaví a celkově to nevnímám jako nic zlýho nebo blbýho, proto tak mírné hodnocení:)

Josh
Josh | 20.10.2017 | Star Wars Magazín 2012/09

Čím vinna věrnost?
Opět klasické SW téma, kde je někdo slepě oddán svému pánovi. Tentokrát je to stormtrooper zbožňující svého nadřízeného. Skoro byste až čekali, že mezi nimi musí být i něco víc:)) Ale jelikož se v druhé části příběhu oba ocitají na první Hvězdě smrti, a to zrovna ve chvíli slavného útoku vedeného Lukem Skywalkerem, tak je jisté, že z toho ani dál nic nebylo:)) Ok příběh, SW průměr.

Yaddlin příběh: Ta v podzemí
Mistr Yoda je pedant. Má problém s povýšením padawanky Yaddle (mimochodem stejná rasa jako Yoda), která nedokončila výcvik. A moc ho nezajímá, že ho nedokončila proto, že jejímu mistrovi usekli hlavu, že byla 200 let zavalená a zapomenutá v podzemní kobce a že pak další dlouhé roky pomáhala lidem, jejichž předkové jí věznili... WTF, Yodo?:)) Přesvědčí ho její vyprávění?
Opět je to celkově spíše průměr, možná až podprůměr, nic extra zajímavého.

Ponaučení:
Bitva o Geonosis je v plném proudu a Obi-Wan ani Anakin vůbec netuší, že by pro ně celé Hvězdné války mohly skončit už tady, kdyby jim nezachránila život mladá rytířka Jedi. Sama za to ale zaplatí vysokou cenu...
Třetí TOP příběh, který bych zařadil do svého pomyslného SW omnibusu sestaveného z těchto sešitovek:) Emotivní, přímočarý, se sympatickou hrdinkou.

Josh
Josh | 20.10.2017 | Star Wars Magazín 2012/08

Ztráta:
Události někdy po bitvě na Geonosis v Epizodě II. Jediové chtějí získat důležité plány, snaží se infiltrovat nepřítele, postavy mají mezi sebou nevyřčené city... Nic moc. Obecně mě nebaví celá rasa Faleenů, takže mě nebral ani hlavní záporák a Jedi Ayla taky nepatří mezi mé oblíbence. Takže za mě nic extra, ale vysvětlí se tu, proč se Jediové dostali do vedení armády, proč tedy v Epizodě III máme generála Kenobiho, což je fajn.

Povinnost:
Darth Vader opět v mega svinském módu. Vychutná si posledního Jedie (kterého budete v první chvíli mylně považovat za Obi-Wana), co se snaží bránit mladé padawany. Asi vás nepřekvapí, že to celé nedopadne zrovna vesele...
Krutý příběh, kresba se odlišuje od SW průměru, ale není nijak zvlášť výrazná.

Bořit nová impéria:
Už je po Epizodě VI, hrdinové původní trilogie dál brázdí vesmír a hledají nepřátele, kteří se ještě nevzdali. Je tu Han, Luke, Leia, Chewie, C-3PO i R2-D2. Soupeřem jim bude jakýsi nano-techno-čaroděj. Hlavně pro Lukea se to celé vyvine dost nečekaně, zažije pořádný body horor, po kterém se jedna jeho ruka nestvůrně promění.
Zajímavý kraťas s oblíbenými hrdiny.

Josh
Josh | 19.10.2017 | Star Wars Magazín 2012/07

Terč: Vader
Darth Vader čelí skupině mstitelů. Ti ho chtějí zabít za zvěrstva, která prováděl na jejich planetě.
Příběh, po kterém je docela složité chovat k Vaderovi nějaké sympatie. Statisíce mrtvých, uhořelých, sterilizace obyvatelstva... hnus. To vše mu zde vyčtou a taky se mu opět dost patosácky připomene jeho minulost. Ale tentokrát s ním člověk žádný soucit nemá.

Rovnítka a protiklady:
Kyle Katarn, hvězda gamerů, a krásná Jan Ors, kterou by evidentně rád sbalil, změří síly se zrůdnými Yuuzhan Vongy.
Akční příběh, který má díky jiskření mezi hlavními hrdiny tak trochu Indana Jonesovský nádech.

Darebové:
Stan Sakai, autor Usagiho Yojimba, vytvořil roztomilý (a roztomile podaný, jiný slovo fakt nejde použít:)) ) příběh o malém Anakinovi, jeho kamarádech a o tom, jak společně nevědomky zachrání Wattovi kůži.

Josh
Josh | 19.10.2017 | Star Wars Magazín 2012/06

Oběť:
Boba Fett, jako vždy v komiksech nemilosrdný, obávaný a cool, plní zakázku uprostřed bitvy dvou znepřátelených frakcí na jedné planetě. Coby správný antihrdina jedná pouze ve svůj prospěch, nedává najevo emoce a přesto se dokáže i zachovat správně. Někteří ho nenávidí, některým je ho líto.
V rámci SW sešitovek slušný nadprůměr.

Stormtrooper:
Události z úvodu Epizody IV pohledem jednoho z řadových vojáků. Jenže tenhle pohled je od tvůrců Hitmana!! A je to znát, příběh má drajv, tempo, humor, kresba je také výrazná, příjemně odlišná od SW standardu. A navíc se tu objeví asi ta nejvíc sexy Leia, jakou jsem kdy viděl!!:))
Takže tohle je za mě druhý TOP příběh, na který jsem v sešitovkách narazil.

Hoth:
Wampa na lovu a jeho kořisti to moc nepůjde na rozum:)) Vtipná jednohubka, beze slov, dvě stránky, povedená tečka za povedeným 6. číslem.

Josh
Josh | 19.10.2017 | Star Wars Magazín 2012/05

Poznamenán:
Zde se prohlubuje skoro až úchylná oddanost Darth Maula k Darth Sidiousovi a ukáže se, že Maul je vlastně pořád jen malej kluk, který touží po uznání od svýho pána. Přičemž pán to samozřejmě dobře ví a trýzní ho dle libosti. V dětství fyzicky, později psychicky, vše ve jménu zocelení. Jinak se tu Maul ocitá v jakési aréně smrti, kde musí porazit jednoho podivnýho šmejda ovládajícího temnou stranu síly.
Ok příběh, neurazí, nenadchne, záporák mohl vypadat o dost lépe, celkově to mělo větší potenciál.

Stíny a světlo:
Rada Jediů vyšle v dávných časech na planetu Sithů trojici hrdinů, kteří tam mají ulovit poslední monstra živící se krví Jediů. Samozřejmě i hrdinové sami jsou Jediové, musí se na planetě nějakou dobu zdržet a žít v přestrojení, začíná na ně působit temná strana... Jejich cesty se rozdělí a konec je dost mrazivý.
Příběh s romantickou dějovou linkou, zakončení za mě přidalo body nahoru.

Díky tvůrci:
Darth Vader se v Oblačném městě chystá na setkání s Hanem a spol, ale než se tak stane, tak si zavzpomíná na to, jak kdysi jako malý chlapec našel na skládce rozbitého C-3PO a jak mu máma dovolila, aby si ho nechal.
Pohled na chvíle, které předcházely filmovým scénám, je vždycky fajn, zde by jen mohlo být trochu méně patosu.

Josh
Josh | 18.10.2017 | Star Wars Magazín 2012/04

Loajalita:
2 týdny po událostech Epizody III se Darth Vader začíná činit. Spustí čistku mezi kapitány nově vzniklé imperiální flotily. Jeden z nich, který vypadá úplně jako Bruce Willis v Pulp Fiction, je zde hlavním hrdinou a musí se ubránit nájemným vrahům, kteří po něm půjdou.
Svižný příběh s výraznými postavami, mohl by být klidně začátkem něčeho většího.

Pevná pozice:
Voják píše dopis domů z fronty a to málokdy dopadá dobře. Sledujeme slavnou bitvu na planetě Hoth z úplně jiného úhlu pohledu, snadno si dokážete představit, jak by všechny ty akční záběry vypadaly úžasně ve filmu. Bitky vojáků 1 na 1 tu svojí intenzitou připomenou Zachraňte vojína Ryana. Něčeho takového se bohužel na plátně nikdy nedočkáme. Kresba se odlišuje od běžného SW průměru, je depresivnější.

Beze jména:
Darth Sidious vyšle Darth Maula na zkušební úkol - má zabít jednoho starého mistra Jedi. Jenže tenhle starouš se dokáže Maulovu světelnému meči snadno ubránit pouhou dřevěnou tyčí! Což vnukne mladému Sithovi docela dobrý nápad... :)
Kresba připomíná spíše simpsonovské halloweenské komiksy, což mi nijak zvlášť nevadilo. Pěkně se tu ukazuje Maulova fanatická oddanost vůči svému pánovi.

Josh
Josh | 17.10.2017 | Star Wars Magazín 2012/03

Boba Fett: Strůjce zkázy
Boba Fett se snaží získat nazpět pověst, o kterou přišel po pádu do Sarlaccovy jámy. Proto přijme zakázku za směšné peníze a vydá se na misi, která se pohybuje v těch správných antihrdinských mantinelech. Má za úkol zabít dvojici de facto vesmírných nacistů, šílenců vládnoucích koncentráku, kde mučí a vraždí jiné rasy.
Jasný odkaz na druhou světovou válku, kde budete Fettovi držet palce a přát si, ať ty dva zabije co nejbrutálněji.

Sith ve skrytu:
Mace Windu připraví pro neznámého padawana (myslel jsem, že to je Anakin, ale není) zkoušku na umírající sithské planetě. Je těžké nepodlehnout tam strachu.
Pro mě TOP příběh s úžasnou atmosférou a výraznou kresbou. Potácející se hladoví Sithové na mě zapůsobili, stejně jako jeskyně, kde čeká finální zkouška.

Štěstí:
Wedge Antilles vzpomíná na to, že ho celý život provází obrovské štěstí. A že kdyby mohl, tak by se aspoň jeho části určitě vzdal a měl úplně jiný osud.
Zajímavý, dojemný pohled do nitra a minulosti jedné z nejznámějších postav SW universa.

Josh
Josh | 17.10.2017 | Star Wars Magazín 2012/02

Nepřátelská linie:
Anakin je ještě coby padawan převelen na misi na pouštní planetě, kde uvízne ve společnosti tuskenského mistra Jedi. Oba čeká střet s monstrem, které by si Sarlacca dalo jako jednohubku a dojde i na vzájemnou výměnu názorů. Nenávist, kterou Anakin k tuskenům chová, se nedá změřit a on sám se jen utvrdí, že jí nijak nelituje.
Akční příběh s nápaditým twistem.

Osud válečníka:
Malý Boba Fett pod dohledem táty Janga zaútočí na osadu vzbouřenců, naučí se a pochopí některé důležité zásady lovců odměn.
Jako vždy jsou Fettové v komiksech mnohem víc cool a schopnější, než ve filmech:)

Chvíle nejistoty
3 roky po událostech Epizody IV má Darth Vader na svém Hvězdném destruktoru návštěvu. Zaskočen pak musí bojovat o život proti odhodlanému nepříteli, který chvílemi jako kdyby vypadl ze slavného hororu Věc.
Rychlý a brutální příběh i souboj.

Josh
Josh | 9.4.2014 00:13 | * Připomínky a návrhy

invape: Tak to jsem si všimnul též... Ale i této zásadní změně navzdory mi to nedává smysl:)) Čekal bych, že by tu měla být snaha o přehlednost a o co největší počet hodnocení a komentářů u jednotlivých děl, aby to dalo dohromady objektivní, jasně vypovídající obrázek. Jo, chápu rozdělení různých vydání, to je ok. Ale tříštění profilů zcela stejných knih jen kvůli ISBN/ISSN (obojí je dle mého názoru každýmu ukradený) mi přijde úplně zbytečný.

Ale jestli jsem jedinej, tak to potom ok.

Teď jsem si ještě všimnul toho dotazu k Usagimu... Opravdu budete dělat novej profil Usagiho 9 jen proto, že se liší font u ISBN/ISSN na zadní obálce? Bych čekal, že podobnou absurditu by navrhnul leda nějakej hodně znuděnej poslanec... ( A to neberte jako synonymum pro blbce apod., to vůbec. Já jen, že o takovejch podivnejch "zlepšovácích" se člověk většinou doslechne jen v souvislosti se sněmovnou:)) ).

Prostě bych čekal, že řešení bude větší "citovka" a ne to jet takhle administrativně/strojově...

Josh
Josh | 8.4.2014 22:56 | * Připomínky a návrhy

Jen si říkám - co má za smysl dávat zvláštní profily dotiskům knih? Nejedná se o naprosto totožný dílo, ve kterým není změněná ani čárka?

Josh
Josh | 16.5.2013 21:06 | Pindárna

Lenny: Jo, dvě položky se sloučenými komentáři by byly ok... ale je fakt, že to někde může bejt složitý:/ Zadal jsem si do googlu TPB, myslel, jsem, že to bude něco jako ThePaperBack...ale má to má bejt pirate bay, že jo?:)) Komiksovou knížku na monitoru jsem ještě nikdy nečet a ani mě to neláká, trpím postižením jménem sběratelství:))
Zack: Třeba Temnýho rytíře bych neslučoval, to se řadí mezi ty výjimky, který jsem popisoval, nešlo jen o obsah. Nebo Grandville, kde obě vydání mají výrazně odlišnou obálku (vizuálně i kvalitativně). Ale jinak chápu, že je potřeba dělat to nějak systémově, nic proti:) Jen u těchle identickejch vydání je to trochu škoda, tak jsem to ze sebe musel dostat:))

Josh
Josh | 16.5.2013 02:25 | Pindárna

Zdravím, jen mám ještě takovou námitku ohledně profilů komiksů:)) Konkrétně teď u série NEW 52 podle mě úplně bije do očí, jak je někdy nesmyslnný to rozdělovat na profil s pevnou vazbou a na brožovanou verzi. Chápu, pokud se obě verze obsahově nebo vizuálně liší (i kdyby jen mírně), nebo pokud byla mezi vydáníma delší časová prodleva. Ale když jsou zcela totožný a vydaný ve stejnej den... radši bych viděl všechny komentáře a hodnocení pohromadě, než se kochal dvěma ISBN... tak by mě případně zajímaly názory ostatních, nebo argumenty zastánců, díky:))

Josh
Josh | 21.4.2013 13:42 | Slevy, výprodeje, bazary

V Levných knihách teď mají za 29kč South Park Comic Annual 2011. Je to velká vázaná knížka, v angličtině, obsahuje dva docela dlouhý komiksy (2 epizody - známou anální sondu a tu druhou jsem neviděl). Přestože vypadaj, jako kdyby je někdo ofotil přímo z tv obrazovky, podle mě za tu cenu stojí:))

Josh
Josh | 20.4.2013 00:20 | * Připomínky a návrhy

No vida, to já si všim až teď, že to Zack fakt vyvěsil:D Tak díky moc:))

Josh
Josh | 18.4.2013 13:09 | * Připomínky a návrhy

Zack: Díky moc za reakci, už před napsáním do fora jsem googlil jako o život, ale nic, samý neexistující maily. Ještě zkusim kontaktovat pana Jiřího Bílka, autora knihy 5555 rad pro šikovné hospodyňky, a pak to vzdam:))

A jinak jo, něco na posílání vzkazů mezi uživateli by mohlo bejt fajn:)

Josh
Josh | 14.4.2013 01:33 | Pindárna

Ok, dokončím to v pindárně:)) Takže kdyby měl někdo náhodou mail na uživatele s nickem 5555, dejte vědět na jankukral@email.cz, díky moc:)

Josh
Josh | 13.4.2013 12:06 | * Připomínky a návrhy

Nevim, kam tohle napsat, tak to zkusim sem, třeba někdo budete vědět 0:)
Tady se nedají vyměňovat vzkazy mezi uživateli, že ne? A má někdo tip, jak by se dal oslovit člověk, kterej tady komiksy nabízí, ale nemá na sebe uvedenej žádnej mail ani jinej kontakt?:)) Konkrétně jde o uživatele 5555. Tak případně díky za radu:)

Josh
Josh | 1.4.2013 00:10 | * Připomínky a návrhy

Klaun Dominant: Ok, tak to chápu, dík za info:)

Josh
Josh KOUPÍM14.11.2020

Zdravím, sháním klasické české vydání Želv ninja z 90. let, konkrétně komiks Teenage Mutant Hero Turtles #22 (10/93). Koupím nebo za něj vyměním něco jiného, případně pište na jankukral@email.cz, díky!

Josh
Josh PRODÁM24.9.2020

!ZLEVNĚNO!
Prodám kolekci komiksů, více info a fotky zde: http://aukro.cz/komiksovy-megapack-batman-a-superman-10-1-kniha-vyprodana-vydani-6974658300

Komplet obsahuje:
Batman: Dlouhý Halloween 1, BB/art, 2008
Batman: Dlouhý Halloween 2, BB/art, 2009
Batman: Ticho I, BB/art, 2004
Batman: Ticho II, BB/art, 2005
Batman: Arkham - Pochmurný dům v pochmurném světě, Crew, 2007
Království tvé, Crew, 2006
Superman: Pro zítřek #1, BB/art, 2007
Superman: Pro zítřek #2, BB/art, 2007
Superman: Poslední syn, BB/art, 2013
Superman: Co se stalo s Mužem zítřka?, BB/art, 2011

Zdarma jako bonus k tomu přidávám Green Lantern: Pomsta Green Lanternů, BB/art, 2013

Josh
Josh PRODÁM21.9.2020

Prodám mix českých a slovenských retro sešitovek. 11 ks, více info a fotky na http://aukro.cz/mix-vzacnych-komiksu-11-ks-batman-spiderman-fantom-zeleny-raoul-6974519493

Mix obsahuje:
Spider-Man #02, Crew, 1999
Spider-Man #13, Crew, 2000
Spider-Man #15, Crew, 2001
Spider-Man #16, Crew, 2001
Batman #05, Unicorn Comics, 1998 (SK)
Batman #06, Unicorn Comics, 1999
Batman #08, Unicorn Comics, 1999 (SK)
Batman & Robin, Unicorn Comics, 1997
Fantom #4, Semic-Slovart, 1992
Fantom #6, Semic-Slovart, 1992
Zelený Raoul #02, Wales, 1997 (+ plakát)

Josh
Josh PRODÁM18.9.2020

PRODÁM nebo VYMĚNÍM komiks Batman: Černá rukavice (DCKK #77).
Lehounce naražený spodní roh, jinak nová, nečtená, zabalená ve fólii (kromě místa, kde jsem zkoumal ten roh, tam je fólie odkrytá:)) ).
Prodám za 100 Kč nebo vyměním za něco jiného, třeba nějaký díl Marvel UKK, Simpsonovi, z novinek mě zajímá Pokémon Red a Blue.
Předání v Praze, mail jankukral@email.cz Díky!:)

Aktivita

Naposledy přihlášen: 27.11.2020 14:02
Komentáře u comicsů: 101
Hodnocení comicsů: 193
Příspěvků ve foru: 32

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 463 (cca 126225 Kč)
Chce: 1 (cca 28 Kč)
Shání: 1 (cca 28 Kč)
Nabízí: 9 (cca 3715 Kč)