• seneke
  Výborné finále. S komiksem jsem spokojen až na jednu drobnost a to, že sejmuli moji nejoblíbenější postavu. Těším se na příchod Vzkříšenců.
 • seneke
  seneke mecenáš8.8.2016 08:09Dechberoucí Zázrak #09: Hon na Zázraka
  První superhrdinský crossover v historii českého komiksu a musím říct, že se kluci překonali. Kresba je výborná a scénář taky. Osobně jsem byl překvapen, že Pérák je ten původní a ne nějaký mladý náhradník.

  Pérák je geniálně napsaný. Správná nácky rubající mašina. Doufám, že v rámci Blesk komiksu dostane vlastní sešitovku.

  Sečteno, potrženo. Po tomhle díle si budu odškrtávat v kalendáři dny do dalšího pokračování.
 • seneke
  seneke mecenáš12.12.2015 16:39Dechberoucí Zázrak #01: Magický počátek
  Scénář je průměr a kresba se nedá vůbec hodnotit. Kopl má rozhodně na víc. Pochybuji, že jim ten projekt dlouho vydrží. Osobně sázím, že zuby nehty dotáhnou první ročník. K těm hrubým výrazům. Já běžně slyším od dětí ze základky mnohem krutější výrazy (bežně mě a mým kámošům nadávají že nás podřežou nožema a podobně. Těm fakt pud sebezáchovy nic neříká). Sečteno, podtrženo na kvalitní superhrdinský mainstream v českém podání si ještě dlouho počkáme.
 • seneke
  seneke mecenáš14.9.2013 09:47Star Wars Magazín 2013/08
  Darklighter: kvalita z tohohle příběhu přímo kape
  Šťastné hvězdy: měli to spíš nazvat Leini andílci
  Ulička smrti: trolling level: Jedi
 • seneke
  seneke mecenáš21.4.2013 06:34Procitnutí
  Konečně kvalitní horor (tohle je holt jiné kafe, než ty americké s****y)
  Bohužel není jisté, jestli bude další díl :(
 • seneke
  seneke mecenáš26.3.2013 16:50Život mi pije krev
  Still a better love story than Twilight
  Oproti Twilight mi to přišlo reálnější
 • seneke
  seneke mecenáš27.11.2012 17:58Čtyřlístek #071: Trosečníci pouště
  Bobík kachně:Konec laškování.Půjdeš na pekáč.
 • seneke
  Překladatelka udělala v tomhle díle chybu. Třináctka není mužského pohlaví, nýbrž ženského.
 • seneke
  seneke mecenáš29.9.2019 14:42To bylo tvé jméno. #01
  Je to podle stejnojmenného filmu z roku 2016. První díl je takové šolíchání a představování postav a postupně to od druhého dílu začne gradovat. Navíc to celé má jenom tři díly, takže se nemusíš bát nějaké "nekonečné" ságy.
 • seneke
  seneke mecenáš27.4.2016 07:27Serpens Levis: Ve smyčkách hada
  Cyboy: Komiks původně vycházel v časopise ABC, z toho si můžeš urcit, kdo je cílová skupina.
 • seneke
  seneke mecenáš26.11.2020 08:09Filmový a hudební klub
  Astro Boy anime (2003)

  Toto anime vzniklo v rámci čtyřicátého výročí původního černobílého anime z roku 1963. Jedná se o koprodukci Tezuka Productions a Animax. Všech padesát dílu v českém dabingu odvysílala a pravidelně reprízuje televize Prima.

  Doktor Ochanomizu (v české verzi doktor O‘Shay) vzkřísí Astra. Astro je novým druhem robota a má vlastní duši, neboli kokoro. Jenže náš mladičký hrdina nemá čas si zvykat na nový život, jelikož neustále musí čelit útokům robotů, za kterými stojí jeho vlastní „otec“ doktor Tenma (v této verzi čistý záporák, v manze to hrál na obě strany). Navíc se musí potýkat s rasismem ze strany lidí kvůli svému robotickému původu.
  Padesátidílný seriál se skládá se dvou sezón. První se věnuje Astrově rozvíjejícím se superschopnostem a minulosti a ta druhá tématice rasismu mezi lidmi a roboty a Astro je tak nucen pokusit se udržet křehký mír pohromadě. Krom starých známých (například vůdcem antirobotí ligy je i u nás známý Acetylene Lamp) se v anime objevují i nové postavy. Kupříkladu Yuko Kisaragi, sekretářka doktora O’Shaye (a neteř legendárního Shunsaku Bana, OBYVATELE TOKIA TŘETÍ GENERACE).
  Seriál doporučuji, pokud máte rádi akčněji zaměřenou animaci. A bát se nemusíte. I v této verzi došlo na Pluta. (Pokud jste líní ráno vstávat, tak se dají všechny díly sehnat na uložto)
 • seneke
  seneke mecenáš25.11.2020 19:50Povinná četba
  Hold je to začarovaný kruh. Pluto nejde, protože by lidi nevěděli, o co jde a Astro Boy nevyjde, protože to je moc starý. Sakra práce.
 • seneke
  seneke mecenáš25.11.2020 13:54Povinná četba
  Tak oni Japonci mají k vydávání nehorázný množství pravidel. Dokonce i ten fakt, že se jim povedlo získat práva na Naruta apod. je nehorázný zázrak.
  Mainstream je klíčová část. Prachy z Naruta ti zaplatí další série a můžeš postupně navyšovat a navyšovat.

  Navíc Naruto jasně ukázal, že Crew to vydávání mangy bere vážně.
 • seneke
  seneke mecenáš25.11.2020 12:35Povinná četba
  Gmork: Tak on ten Urasawa není zrovna nejkratší (krom Pluta, ale tam jsou jiný problémy). Pokud by chtěl někdo vydat Urasawu, tak by měli začít se sérií Monster. Výborná série plus se půlka z ní odehrává u nás, takže máš výbornou sérii se "zabudovanou reklamou".

  Jinak Pluto i přes tu délku by tu šel vydat blbě. Lidi u nás znají Astro Boye jen z anime, co po ránu reprízuje Prima a z toho filmu od Imagi, jehož kvality tu podrobně rozebírat nebudu, jinak dostanu od Zacka doživotní ban.
 • seneke
  seneke mecenáš25.11.2020 12:25Povinná četba
  Fry: 50.+ 60. léta a bohužel stále aktuální.
 • seneke
  seneke mecenáš25.11.2020 11:00Povinná četba
  Fry: Ta tématika rasismu se objevuje i v původním Astro Boyi. Nutno dodat, že si Tezuka vskutku nebral servítky.
  scéna ze sedmé knihy, když robot získal stejná práva jako člověk:  A ani lidi na tom nejsou nejlíp:
 • seneke
  seneke mecenáš25.11.2020 10:27Povinná četba
  Fry: A teď si představ, že by jsi měl načtenýho toho Tezuku a viděl ty narážky. A nejenom na Astro Boye. Na druhou stranu ctihodný doktor Tezuka má na svém kontě přes 700 sérií (ne, to není překlep), takže je na co narážet.
 • seneke
  seneke mecenáš25.11.2020 10:22Povinná četba
  Gmork: Jojo, těžko uvěřit, kam to Urasawa dotáhl. Člověk by nečekal, že autor, jehož prvotina byla komediální série o judistce (Yawara), která nechce dělat judo, skončí u rozsáhlých krimi ság.
 • seneke
  seneke mecenáš25.11.2020 10:18Povinná četba
  Fimi: Vzhledem k tomu, že nemám přečtenou ani jednu z těch sérií, co jsi si zmínil, tak těžko. Navíc teď jedu Tezuku.

  Hele, to s Dorohedoro je normální. Ve většině případů jsou ti nejcáklejší autoři právě holky. Každopádně na pohlaví tvůrců se v Japonsku nehledí, jenom na kvalitu. Trh je tam fakt brutální a kouká se jenom na odvedenou práci a zájem o série (viz. finále Bleach, který se muselo zkrátit).
 • seneke
  seneke mecenáš25.11.2020 09:21Povinná četba
  Pluto

  V rámci padesátého výročí vzniku mangy Astro Boy spojil Naoki Urasawa síly s Tezuka Productions a v letech 2003 až 2009 vytvořil osmidílnou seinen sérii Pluto. Urasawa vzal komiks (který jsme si rozebrali v předchozím příspěvku) a přetvořil ho z obří shónen rubačky v kriminální drama z pohledu postavy, která se v původním příběhu mihla jen na sedmi stránkách. Krom toho do příběhu zakomponoval kritiku tehdy probíhajícího konfliktu v Iráku.

  Museli jsme je zastavit. Připravovali roboty hromadného ničení.

  Persie, jedno z největších center vývoje robotiky, byla zdevastována v krutém konfliktu. Této třicáté deváté asijské války se účastnili i roboti a právě ty si někdo vzal na mušku. Německý android Gesicht, sám veterán této války, vyšetřuje vraždu spoluveterána Montblanca. Přitom objevuje konspiraci s cílem zničit osm nejsilnějších robotů na světě. Gesicht si musí pospíšit s odhalením viníka, jelikož je na tomto seznamu i on sám a je jenom otázkou času, než přijde na řadu.

  Urasawa vzal několik desítek let starý příběh a upravil ho pro nové publikum. Hlavní kostru příběhu ale vůbec nezměnil. Akorát vzal původní postavy a rozšířil je, takže jejich tragické osudy čtenáře ještě víc chytnou za srdce. Komiks je plný narážek na původní mangu a i další Tezukovu tvorbu. Paradoxně i když se jedná o „temnější“ verzi Astrova světa tak se moc nezměnilo.
 • seneke
  seneke mecenáš24.11.2020 08:49Povinná četba
  Fimi: Na Made in Abyss bacha. Kresba je sice "dětská", ale pak tam na tebe bafnou momenty, na který fakt nečekáš.
 • seneke
  seneke mecenáš24.11.2020 08:46Povinná četba
  Astro boy- The Greatest Robot on Earth

  V jedné zemi uprostřed Blízkého východu zadal sultán úkol doktoru Abdulláhovi. Sultán se totiž chce stát vládcem světa a pro tento účel mu Abdulláh stvoří Pluta, nejmocnějšího robota na světě. Aby ukázal zbytku světa jeho moc, vyšle Pluta do světa s cílem zničit sedm nejmocnějších robotů. Jedním z těchto terčů je i náš hrdina Astro a ten musí využít vše, co jeho arsenál nabízí, jinak jeho osudem bude hromádka šrotu. Ale upřímně řečeno příběh je tu vedlejší. Hlavní je akce.

  The Greatest Robot on Earth je součástí třetího dílu anglického vydání mangy a patří k tomu nejlepšímu s Tezukovým robotím protagonistou. Dočkal se i mnoho adaptací s níž nejznámější je osmidílná manga Pluto od Naoki Urasawy (na scénáři mangy se podílel i Tezukův syn Makoto), s hlavním protagonistou detektivem Gesichtem (ten se v původní verzi mihnul jenom na pěti stránkách a vypadal úplně jinak viz. ukázka dole). Pokud byste si měli vybrat jenom jeden komiks s Astro Boyem, tak je to právě tento.
  Příště se podrobněji podíváme na to, jak si s tímto příběhem poradil právě Urasawa.

 • seneke
  seneke mecenáš23.11.2020 13:23Pindárna
  GWB: Těžko říct. Zkusil jsem si je vyhledat a vyskočilo mi jen tohle: http://www.almanachlabyrint.cz/nakladatelstvi/932/sypka/
  Zbytek pak byly odkazy na různé obchody (Kosmas apod.).

  Ještě jsem zkusil Živé firmy a tak podle grafu obratů jsou tuhý jak špalek: http://www.zivefirmy.cz/?cf=1261748#_=_
 • seneke
  seneke mecenáš23.11.2020 10:26Povinná četba
  Fry. Já myslel Astro Boye, ne Urasawu. Každopádně Pluto bude a hned dvakrát.
 • seneke
  seneke mecenáš23.11.2020 09:57Povinná četba
  Fry: Pluto už je zabraný, budeš muset vymyslet něco jiného.

  Jinak předem upozorňuji, že Tezuka pojede celý týden.
 • seneke
  seneke mecenáš23.11.2020 08:04Povinná četba
  Fimi: Maj ho i digitálně na Comixology.
 • seneke
  seneke mecenáš23.11.2020 07:18Povinná četba
  Astro Boy

  “Stávám se léčitelem, tvořitelem světů.“

  Druhá světová válka nechala Japonsko v troskách. Spojenecká letadla rozbombardovala města, a co víc dvě z nich vymazala komplet z mapy pomocí atomových bomb. Kruté realitě tak byly vystavěny milióny dětí, které neměly nic k jídlu a ani střechu nad hlavou. Svůj volný čas tak trávily v knihovnách s mangou, kde k nejpopulárnějším patřily tituly od jistého Osamua Tezuky.
  Tezuka denně dřel na svých výtvorech a v roce 1952 vytvořil sci-fi sérii Ambasador Atom, ve které se ve vedlejší roli objevoval mladě vypadající robot. Po rozhovoru se svým redaktorem se rozhodl k významné změně. Robot získal pozici hlavní postavy, a série byla přejmenována na Tetsuwan Atom (Mocný Atom). Při pozdější distribuci seriálu na Západě došlo k menšímu problému. Jméno Atom už totiž bylo zabrané a tak se komiks včetně svého mechanického protagonisty musel znovu přejmenovat. A tak vznikl Astro Boy.

  Doktor Tenma miloval svého syna Tobia, jenže byl taky nenapravitelným workoholikem. Jednoho dne se chlapec vydal na projížďku v tátově autě, jenže se vyboural a tragicky zemřel. Tenma zešílel. Odmítnul přijmout smrt svého synka a zapřísahal se udělat vše ve svých silách, aby ho získal zpět. Použil všechny své zdroje a materiál a stvořil perfektní robotickou kopii Tobia. Jenže roboti nestárnou. Tobio nikdy nevyroste a zůstane navždy tím mladičkým chlapcem, který přišel o svůj život. Tenma se tak v záchvatu šílenství rozhodl pro jediný možný krok. Prodal robota do cirkusu, kde ho odsoudil otrokářské práci bavit masy lidí. Jedním z návštěvníků tohoto cirkusu byl i Tenmův kolega profesor Ochanomizu, který nebohého robota vykoupil z cirkusu. Tobio nyní pod novým jménem Astro má tak naději na nový život. Život hrdiny chránícího svět před zlem a krutostí lidí (a nejenom jich), kteří chtějí roboty zneužít ke svým plánům.  Astro není typická manga, jak ji známe dnes. Osobně bych ji stylem přirovnal k Asterixovi. Není tam jeden dlouhý příběh začínající od prvního dílu do posledního (i když, pravda delší příběhy se tam najdou). Celá série čítá 21 knih a anglické vydání vydal Dark Horse. Toto vydání se čte stejně jako západní komiksy zleva doprava. Manga má mnoho ikonických příběhů a příště se podíváme na jeden z nich.

 • seneke
  seneke mecenáš22.11.2020 17:46Art
  Skvělý. Zítra chci dát do povinné četby toho Astro Boye, tak aby to bylo i z ukázkama.
 • seneke
  seneke mecenáš22.11.2020 09:36Art
  Technická kontrola, je to vidět?
 • seneke
  seneke mecenáš22.11.2020 09:33Art
  Astro Boy
  (Čte se zleva doprava)

 • seneke
  seneke mecenáš21.11.2020 11:30Sběratelský klub
  Esoes: Díky za tip.
 • seneke
  seneke mecenáš21.11.2020 10:14Povinná četba
  Gmork: Tak jsem na to kouknul a nejsem si jist tou replikou "po boku našich kamarádů". Sedělo by tam spíš po boku našich přátel, zvláště v takovémhle proslovu.
 • seneke
  seneke mecenáš21.11.2020 10:10Povinná četba
  Fimi: Na základě tvého dotazu.
 • seneke
  seneke mecenáš21.11.2020 07:44Pindárna
  Fimi: Stačí se podívat do Povinné četby.
 • seneke
  seneke mecenáš21.11.2020 07:43Povinná četba
  Drifters

  Drifters je výtvorem šíleného mozku Kouty Hirana, známého díky sérii Hellsing.
  Začátek období Edo je prostředím krutých bojů o vládu nad Japonskem. Jedné z těchto bitev (slavná bitva u Sekigahary) se za klan Shimazu účastní Shimazu Toyohisa. Proklán šípy odežene nepřátelské vojáky a snaží se beznadějně přivolat pomoc, než zemře. Jenže umírání se nekoná a Toyohisa se objeví v tajemné místnosti plné různých bran a hlavně stolu, u kterého sedí tajemný brýlatý muž kouřící cigarety. Ten ho bez pardonu strčí do jedné z bran a náš samurajský protagonista skončí v jemu neznámém fantasy světě, ve kterém rasistické lidské císařství (zakladatel byl nějakej prcek, co mluvil o nadřazenosti ras a životním prostoru) tyranizuje nelidské rasy, elfy trpaslíky atd. Toyohisa rychle zjistí, že není jediný, kdo dorazil z našeho světa a potkává se zde s Odou Nobunagou (pokusil se sjednotit Japonsko, ale pak mu do toho vlezli nějací mniši) a Nasu Suketaka Yoichi (slavný lučištník z období Genpei). Tři slavný dobyvatelé a zlé císařství, které můžou rozpárat, to je splněný sen. Naše trojice tak naverbuje místní obyvatelstvo a rozhodne si pro sebe ukrojit pořádný kus světa.

  Mezitím se na druhém konci světa zformovala obří armáda zrůd (skřeti, koboldi apod.) vedená skupinou zvanou Ends, v jejímž čele je tajemný Černý král. Ends, podobně jako Drifterové, se skládají ze slavných historických osobností. Jenže na rozdíl od nich chtějí Ends kompletní genocidu lidské rasy za všechno co jim provedli. Najdete mezi nimi i spoustu známých lidí, Johanka z Arku, Rasputin, Anastázie Nikolajevna (dcera cara Mikuláše II.) a další. Sám Černý král je také zajímavou postavou. Probodnuté dlaně, schopnost léčit a množit jídlo a navíc jeho zdůvodnění pro vedení záporáků. Kdysi totiž býval mesiáš lidí, ale potom, co mu udělali, se rozhodl být mesiáš monster.

  Zkráceně řečeno, celá série je obří rubačka s historickými postavami zasazená do prostředí Tolkienovského fantasy světa. Manga stále vychází a na finále (Hirano je legendární flákač) si ještě počkáme.
  Zároveň připojuji odkaz na znělku k anime, abyste si udělali představu. A protože jsem štědrý, tak tady máte i seznam všech historických postac , které se v té znělce objevují: Samuraj je již zmíněný Shimazu Toyohisa, jednooký muž v plamenech je Oda Nobunaga, lučišník je Nasu Yoichi, chlap stojící vedle té prsatice je astrolog Abe no Seimei, šíblá krátkovlasá ženština s plamenem je Johanka z Arku, skupina pózujících svalovců je Svatý oddíl Thébané (bojovali s otcem Alexandra Velikého), vpravo v té „trojici čarodějnic“ je alchymista Saint-Germain, pilot je Naoshi Kanno, vlevo je Scipio Afrikanus a vpravo je Hanibal, dvojice kovbojů je Butch Cassidy a Sundance Kid, admirál je Tamon Yamaguchi, samuraj obklopený duchy je nechvalně proslulý Tóshizo Hijikata (člen tajné policie Shinsengumi) a poslední skupina (zleva doprava), Rasputin, Akechi Mistuhide (zrádce Nobunagy), Černý král, již zmíněná Johanka, svalovec je Gilles de Rais (známý jako Modrovous) a Anastázie Nikolajevna.
  odkaz na znělku:
  http://www.youtube.com/watch?v=cXabZ_-QPb0&ab_channel=Toyohisa
 • seneke
  seneke mecenáš20.11.2020 18:20Povinná četba
  robur31: Přesně kvůli tomuhle tyhle věci píšu. Člověk se pak dozví něco novýho. Díky za info.
 • seneke
  seneke mecenáš20.11.2020 12:18Povinná četba
  Gmork: Já věděl, že se chytíš. Doufám, že zase rozjedeš svoji rubriku Jakou mangu? na Kocogelu.
 • seneke
  seneke mecenáš20.11.2020 10:54Povinná četba
  Kde koupit mangu
  Zlaté pravidlo praví: „Pokud to existuje, tak o tom Japonci udělali komiks.“ Sehnat nějaké počteníčko ze země vycházejícího slunce je dnes jednodušší než dřív, ať už legálně či ne (autorova poznámka? To jak si vy, čtenáři, sehnáváte svoje čtivo je mezi Vámi a tím fousatým chlápkem nahoře). V dnešní době si můžete vybírat a vskutku záleží jenom na vašich jazykových a finančních schopnostech.
  Pokud Vám nestačí česky přeložená manga a umíte anglicky, tak je pro Vás nejlepší zdroj Bookdepository. Pak je tu samozřejmě Amazon. hele, počítám, že víte, jak se nakupuje přes internet, takže to moc rozepisovat nebudu.
  V případě digitálu nedostatkem také trpět nebudete. Vybírat můžete mezi Comixology a Amazon Kindle. V obou případech máte výhodu, že se můžete podívat na ukázku a rozhodnout se podle toho. Dále je tu BookWalker, což je přímo japonský obchod, jednoho z vydavatelů (Kodansha). Pokud jste s penězmi na štíru tak doporučuji aplikaci MangaPlus pro tablety. Manga Plus je aplikace od Shonen Jumpu (Naruto, Bleach, Claymore apod.) je zadarmo a legální a funguje bez problému.
  Pokud chcete mangu v japonštině (tak nějaký těžko sehnatelný anime merch) tak zkuste obchod Mandarake. Ze zvědavosti jsem se číhnul a nabízejí komiksy od Marvelu a DC v japonštině, takže pokud Vás ty japonský obrázky netáhnou, tak můžete studovat Moon Knighta v japonštině.
  Možností je vskutku mnoho a tohle je jenom drobný výčet těch nejprofláklejších možností.
 • seneke
  seneke mecenáš20.11.2020 09:52Povinná četba
  Dneska je to poněkud slabší, jelikož se příště číhneme na jednu obsáhlejší klasiku.
 • seneke
  seneke mecenáš20.11.2020 09:48Povinná četba
  Cells at work

  Téma lidského těla zaujalo už mnoho autorů a autorek. Jedním z posledních je Akane Shimizu stojící za mangou Hataraku Saibou (v anglickém překladu Cells at Work).
  Příběh se zaměřuje na dva protagonisty, Červenou krvinku (Erytrocyt) a Bílou krvinku (Neutrofil) skrz jejich pohled poznáváme taje lidského těla. Prakticky se jedná o několikadílné epizody skládající se z následujícího: Erytrocyt jde dodat kyslík a ztratí se, ta část těla je infikována virem či bakterií (v této manze znázorněné jako nelidsky vypadající obluda), a ten je potom vykuchán Neutrofilem. Ne, to není překlep, všechny neutrofilní granulocyty (základní bílé krvinky) mají pár nožů, kterými nepřátelský bacil vykuchají. Celé je to o to vtipnější, jelikož neutrofilové jsou celí kompletně bílí, takže máte klaďase, který je v skoro každé kapitole od hlavy k patě zadělaný krví.


  Série si rychle získala na popularitě a tak najdete hromadu spin-offů věnujících se věcem, co se do té původní nevešly. Mangu v anglické verzi vydává Kodansha Comics a neustále vychází nové díly. Budu upřímný, tyhle epizodní série se blbě popisují, takže připojuji odkaz na znělku k anime, abyste si udělali lepší představu.:
  http://www.youtube.com/watch?v=QYfdanAahVI&ab_channel=WakanimDE
 • seneke
  seneke mecenáš18.11.2020 10:10Stripy, jouky, fejky :)
 • seneke
  seneke mecenáš16.11.2020 09:50Pindárna
  Matthew: Ty jseš tu novej, co? :D
 • seneke
  seneke mecenáš12.11.2020 15:38Stripy, jouky, fejky :)
 • seneke
  seneke mecenáš12.11.2020 15:10Pindárna
  Fimi: To sice jo, ale je to moc malý.
 • seneke
  seneke mecenáš10.11.2020 17:50Srazy, cony, festivaly
  Tak jestli budou chtít stovku jak Azzarello, tak OK, ale 10€ jim tu někdo jen tak neplácne.
 • seneke
  seneke mecenáš10.11.2020 17:37Srazy, cony, festivaly
  Ale no tak. I komiksoví autoři potřebují pohonit ego. Bez conů maj akorát bandu simpů na Twiteru a to těm nebohým chudáčkům nestačí. (sarkasmus)
 • seneke
  seneke mecenáš9.11.2020 17:59Sběratelský klub
  Závidím. Simonson je génius.
 • seneke
  seneke mecenáš9.11.2020 14:28Pindárna
  GWB: Tak z hlavy mě napadl Kid Paddle (dva díly vydalo Crew) a pak máš samozřejmě herní komiksy jako Minecraft apod. Jo a v trafikách najdeš hromadu lego časopisů, ve kterých je prý i komiks. Já ale žádný z nich v životě nekoupil, takže nemůžu potvrdit.
 • seneke
  seneke mecenáš8.11.2020 17:24Povinná četba
 • seneke
  seneke mecenáš8.11.2020 16:11Povinná četba
  Tak to už máme třetího. Hej, Fimi, nechtěl by si taky napsat pár řádek? :D
 • seneke
  seneke mecenáš7.11.2020 09:34Povinná četba
  Spy x Family

  Státy Westalis a Ostanie jsou zaseklé ve vleklé studené válce plné špiónů a tajných operací. Jedním z těchto agentů je i Twillight, legendární člen westaliské rozvědky. Jeho nejnovější mise je prostá. Vyšetřit a v případě nutnosti zlikvidovat Donovana Desmonda, vlivného člena strany Národní jednoty, jejíž existence by mohla vést k otevřené válce mezi Westalisem a Ostanií. Desmond je ale hlídaný dvacet čtyři hodin denně a lidé z venku k němu nemají přístup, s jedinou výjimkou. Desmond se účastní akcí prestižní akademie Eden, jejímž studentem je jeho syn Damian.

  Twillight je tak nutný vytvořit si identitu v podobě doktora Loida Forgera a ze sirotčince adoptuje šestiletou Anyu. Aby pak iluzi perfektní rodinky dokončil, tak se ožení s Yor Briarovou. Avšak jak se později ukáže, Twillight není jediným členem nové rodiny, který má nějaké tajemství. Yor po nocích „pracuje“ jako legendární nájemná vražedkyně zvaná Trnitá princezna a maličká Anya je opuštěným vojenským experimentem se schopností číst myšlenky.

  Anya tak ví, o co se její tatínek snaží a pokouší se mu pomoct, jak nejlépe šestiletá holčička dokáže, což nutno dodat, celou přetvářku a hru na perfektní rodinku dosti zkomplikuje.

  Spy x Family je novou sérií, která začala vycházet teprve předchozí rok. Přesto je v zahraničí velice populární a trhá prodejní rekordy. V anglické verzi ji vydává Viz Media a seženete ji i na Comixology.
 • seneke
  seneke mecenáš7.11.2020 09:32Srazy, cony, festivaly
  No v říjnu ten sraz už skutečně nestihneme.
 • seneke
  seneke mecenáš5.11.2020 14:52Stripy, jouky, fejky :)
 • seneke
  seneke mecenáš5.11.2020 09:43Art
  Dělá i nepolitický věci:

 • seneke
  seneke mecenáš5.11.2020 09:38Art
  George Alexopoulos
 • seneke
  seneke mecenáš3.11.2020 18:22Pindárna
  On ten film má ňáký fanynky? :D
 • seneke
  seneke mecenáš3.11.2020 18:08Pindárna
  Ve vydávání Marvelu a DC napáchaly nehorázný bordel i všechny ty komplety. Ty už ale jedou do konce, takže se zase může experimentovat s vydáváním.
 • seneke
  seneke mecenáš3.11.2020 17:55Pindárna
  Jenže ono to tvrzení smysl dává. Hele, nalejme si čistého vína. V porovnání s filmem a seriály jsou komiksy druhořadým zbožím. A to jak v USA, tak i v té naší české "kolonii". Casual fanoušek se podívá na seriál, postava se mu líbí, začne googlit a hele, von existuje nějakej komiks a v češtině? Tak to prubnu.

  Většina moderních fanoušků superhrdinů se v životě komiksu nedotkla ani lopatou. To je fakt, který si prostě musíme přiznat.
 • seneke
  seneke mecenáš3.11.2020 16:03Art
  Junji Ito si jednou střihnul pár Pokémonů:
 • seneke
  seneke mecenáš3.11.2020 13:09Pindárna
  wolfang: Hele, chyby se stávají. Člověk si na to musí prostě dávat pozor.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 1472 (cca 246237 Kč)
Mám: 1393 (cca 227974 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: neveřejné
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 102
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0