• Stara.kryta
  Stara.kryta5.7. 08:25U283
  Podle anotace jsem čekal mysteriózní sci-fi, a dostal jsem nadupané akční béčko, které jako by vypadlo z osmdesátek. Příběh obsahuje snad všechny klišé, které se mi vybaví, takže tu máme nacisty, tajné základny, šílené doktory, obří roboty, létající talíře, stroj času a další a další podobné věci, které nebudu zmiňovat, abych neproflákl úplně všechno. Chyběli tu snad jen upíři a Cthulhu, ale vzhledem k cliffhangeru na konci je možné, že není všem dnům konec ;-).

  Kresba je sice jednoduchá, ale pro vyprávění příběhu zcela dostačující. Vždycky jsem přesně věděl, co se na obrázku děje, a kdyby mi to náhodou uniklo, je v komiksu spousta komentujících bublin, které mě kolikrát až iritovaly, protože popisovaly to, co je na panelu jasně vidět (např. na obrázku křičí kommandant „Už mě těch otravných Američanů zbavte, sakra!“ a v komentující bublině je text „Rozzuřený kommandant vydává rozkaz k eliminaci přeživších“). Možná to je ale odkaz na zlatou éru komiksů, kde se těmito bublinami také vysloveně hýřilo :-). Komiks totiž obsahuje velkou nálož popkulturních odkazů převážně na osmdesátky, které mě bavilo hledat, a třeba takový odborník na cestování časem hodně pobavil.

  Komiks jsem zatím přečetl dvakrát, a v některých místech mi přijde, že logika trochu pokulhává. Nerozuměl jsem, proč se některé věci dějí tak, jak se dějí, jak je možné, že ten umí to a ten zas tohle (z důvodu spoileru schválně nebudu konkrétní), a celý tajný plán mi přišel až příliš překombinovaný, ale vzhledem k tomu, že se vlastně jedná o přepálené akční béčko, je zbytečné pitvat se v detailech. Možná jsem jen něco nepochopil, a při dalším čtení mi to všechno zaklapne. V první řadě je to hlavně akční jízda a v tomhle ohledu komiks splňuje všechno potřebné.

  Rozumím zdejšímu průměrnému hodnocení, subjektivně ale musím přihodit ještě jednu hvězdičku, protože mě bavil neustálý příval zajímavých nápadů, odkazů, a celkově na mě dýchalo to nadšení, se kterým autor komiks tvořil. V závěru mě až zamrzelo, že už je konec, a do případného pokračování určitě půjdu ;-).
 • Stara.kryta
  Stara.kryta12.4. 14:40Linka
  Anotace nelhala. Drsné, nekorektní a zábavné.
  Tohle mi opravdu sedlo.

  Celá recenze zde: https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/linka-82154
 • Stara.kryta
  Stara.kryta7.6. 15:02NANITS chronicles
  Toe: V NANITS apce jsem měl zaplacené členství na 4 měsíce v roce 2019, kdy jsem přečetl všechen obsah, který mě zajímal. Bohužel mi tou dobou klekl tablet a čtení na malé obrazovce telefonu bylo docela nekomfortní. Předplatné jsem zrušil s tím, že počkám zase pár měsíců na nový obsah... a už jsem se k tomu nějak nedostal :-).

  Každopádně komiks NANITS chronicles byl na této platformě největší pecka a papírová verze i s artbookem mi momentálně leží někde na depu Zásilkovny. Tajně se snažím doufat, že zrovna mou zásilku poškození minulo :-D. Uvidím snad zítra...
 • Stara.kryta
  Stara.kryta5.7. 11:05Pindárna
  Denis: Stejně jako u ostatních kompletů počkám na zdejší hodnocení, abych následně zjistil, že ty kousky s dobrým hodnocením už neseženu, takže na jednu stranu ušetřím (pokud nebudu chtít dát na Aukru několikanásobek běžné ceny), ale na druhou stranu budu vytočenej, že mi utekl kvalitní komiks :-D.
 • Stara.kryta
  Stara.kryta26.6. 10:59Pindárna
  Co se prodeje přečtených komiksů týká, zatím bohužel marně hledám v hlavě to nastavení, kde přepnu z módu "Nebaví mě to, znovu to číst nebudu, ale stejně si jak vocas dokoupím zbytek série, ať to mám komplet" do módu "Nebaví mě to, znovu to číst nebudu, tak to pustím dál a získám místo a peníze na něco lepšího". Už jsem si jednou i vytřídil komiksy, které nabídnu na prodej, ale v téhle fázi jsem zatím skončil...
 • Stara.kryta
  Stara.kryta15.6. 15:53* Připomínky a návrhy
  Já taky od rána jenom vážím a zapisuju :-D.
 • Stara.kryta
  Stara.kryta14.6. 13:26Sběratelský klub
  Fimi: Když jsem prvně dával komiksy do boxu, taky jsem si říkal, že pokud je tam dostanu, už tam asi budou takzvaně "nafurt" :-). První vysunutí knih pak vyžadovalo švih (ne o zem, jen ve vzduchu :-P), a teď už mi komiksy při naklonění obalu svou vahou samy vyjíždějí ven, takže v pohodě.
 • Stara.kryta
  Stara.kryta25.4. 00:26Sběratelský klub
  Pavel75: Tak ono to už všude na e-shopech vyprodané je (alespoň co jsem našel) a dotisk se očekává 21.6., takže lživé tvrzení to není. Já osobně si raději počkám, ale věřím, že i za tuhle cenu to může najít nějakého kupce, kterému se čekat nechce...
 • Stara.kryta
  Stara.kryta4.1. 23:31Herní vlákno
  Když už bylo zmíněno Panství hrůzy, poprosil bych o názor. Myslíte, že má cenu čekat na další možné rozšíření Panství hrůzy v češtině, nebo raději koupit všechno ostatní v originále, dokud je to dostupné?
 • Stara.kryta
  Stara.kryta23.11.2020 14:36Slevy, výprodeje, bazary
  http://www.albatrosmedia.cz/tituly/37087067/velka-kniha-komiksu-jana-stepanka/
  Velká kniha komiksů Jana Štěpánka se slevou 70% za 177 Kč
 • Stara.kryta
  Stara.kryta25.9.2020 13:47Herní vlákno
  PS5 jsem chtěl původně předobjednat kvůli slibované zpětné kompatibilitě starších konzolí (mám plno her pro PS3), ale když nakonec nejsou hry z PS3 podporovány, také nebudu s nákupem pospíchat a v klidu počkám do příštího roku.
 • Stara.kryta
  Stara.kryta24.11.2019 00:44Pindárna
  Vážené dámy, vážení pánové. Díky, že jste mi otevřeli oči, co se sbírání komiksů týče. V tomhle oboru se nějakým způsobem angažuju uz přes 20 let a je pravda, že poslední dobou je to velmi náročné, a to jak finančně, tak i psychicky. Kde jsou ty časy, kdy jsem si mohl dovolit kupovat všechno... bez ohledu na kvalitu. Hromada Komet a Batmani a Spidermani od Unicornu budiž toho důkazem :-D. Dostal jsem se ale do stádia, kdy koupím první díl od dlouhé série, ani nemám sílu ho dočíst, jak mě to ukrutně nebaví, ale stejně ji kupuji dále, abych měl komplet. Přemýšlím o tom hodně dlouho, ale po přečtení téhle diskuse mám jasno. Udělám velkou čistku a kde jsem si jist, že tohle už nikdy číst nebudu, to pustím do světa. Nepotřebuju vlastnit všechno, včetně nehorázných srágor, které jsem nikdy nedočetl a osypu se, jen když na ně pomyslím. Díky moc za impuls :-)
 • Stara.kryta
  Stara.kryta22.11.2019 22:35Pindárna
  seneke: Jsem taky ze Slanýho, tak se pokusím urvat v rachotě dřív a dopravit se na křest knihy. Jen přemýšlím, k čemu je dobré mít Lipse Tulliana podepsaného zástupci rodiny Saudkových, jak na FB nabízejí. Pokud by to bylo od autora, tomu rozumím, ale od "zástupců rodiny"...?
 • Stara.kryta
  Stara.kryta22.11.2019 16:59Pindárna
  trudoš: 12. prosince by měl být křest v muzeu ve Slaném...
  http://m.facebook.com/events/620139111854011
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 57 (cca 27824 Kč)
Mám: 1085 (cca 350147 Kč)
Chci: 0
Sháním: 5 (cca 1245 Kč)
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0