louza

louza
louza | 24.5.2020 | DC komiksový komplet #073: Batman / Huntress: Volání po krvi

Rucka zase jednou dokazuje, že při správném úchopu a technice je možné ze superhrdinského komiksu udělat pravověrnou gangsterku zdatně následující úhelné kameny typu kmotra. Helenin příběh zdržuje jen občasný výskyt netopýřího prudiče a trošku šmahem braný konec, který určitě chtělo více rozvést do detailu. Jinak ale skvěle napsaný a vizuálně vyvedený komiks, který vzhledem pěkně odkáže na letitou Batmanovskou klasiku, jenž se nestydí za superhrdinské kořeny, ale nebojí se je poslat k šípku, když jde o udržení kvality vyprávění. Víc! Víc takových.

louza
louza | 20.5.2020 | Papež ukrutný (limitovaná edice)

Cyboy : :-)))

Tady se to asi dalo čekat, ale je fakt, že Jodovi opravdu hrabe. Asi nejmarkantnější to bylo v Před Incalem, kde mu přišlo jako normální močit na sebevrahy během úkonu a znásilňovat mrtvou třináctiletou holčičku s králičí hlavou. Přečetl jsem první book a nechal toho, protože na zbytek jsem už prostě neměl žaludek. Celkem dost mě překvapilo, že to tady téměř všichni hodnotící přešli s ledovým klidem. Dám ještě tak ty westerny a tím pro mě Jodorowsky končí...je spousta hezčích méně úchylnějších knih.

louza
louza | 13.5.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #097: Superior Spider-Man

Formálně celkem pohodová a čtivá kniha, kterak spideyho mysl uchvátí jeho starý nepřítel a začne s ním soupeřit o to kdo bude lepší hrdina. Autor zručně kupí staré známé spideyho nemesis a nebýt pozměněného hrdinova charakteru a moderního grafického faceliftu variabilně zastoupeného různými, většinou vcelku dobrými umělci, byl by to pravověrný návrat ke kořenům. Badass Spider-man je určitě zajímavou a svým způsobem revoluční myšlenkou, která staví na hlavu zažitá klišé. O to víc pak vyvstává otázka, proč, když marvelovský vesmír nabízí i u svého erbovního hrdiny tak výjimečnou elasticitu, je takový problém napsat v tomhle kontextu dobrý příběh? Celý ten candrbál a rádoby šokantní přístup je totiž bohužel spíš fíkový list zakrývající myšlenkovou prázdnotu v hlavě páně autora. Od v podstatě moderního komiksu by se dalo čekat víc.

louza
louza | 6.5.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #017: Zrození Venoma

Trochu zavádějící titulek knihy. O Venomovi toho tady moc není, jen dva sešity, které už vyšly v jiných kompletech. Zato jsou tu dva kratší, pro českého čtenáře dosud neznámé, příběhy pod taktovkou myšelína. Jeho jméno se nijak zvlášť neskloňuje, ale pravdou je, že ve svých příbězích dokáže skvěle balancovat alter ega hrdinů s jejich civilní identitou, takže Petr Parker je v jeho podání minimálně stejně důležitý jako Spider-man. A nejen on. Michelinie používá velmi šarmantní protivníky i doplňkové postavy. Králičí muž (kousnutý radioaktivním králíkem) vnitřně bojující se směšností svého hrdinského ega je doopravdy boží. A pošušňání je kniha i po výtvarné stránce. Hodně tu exceluje McFarlane, který se sice ve třístovce doslova urve z řetěžu a pokládá stavební kámen svému pozdějšímu kresebnému stylu, ale ve zbytku sešitů jede přece jen unifikovanější marvelovskou linku té doby, což mi sedí přece jen více než jeho pozdější přepálené i když třeba svébytné orgie. Asi to není kniha pro doplnění základního pavoučího vzdělání, ale pro jeho vítané rozšíření rozhodně.

louza
louza | 29.4.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #072: New Mutants

Chris Claremont, nový mutantský team, Marvel graphics novel, Bill Sienkiewicz. Klíčová slova úspěchu, který se překvapivě nekoná. Už úvodní novela je i přes krásnou retro kresbu příběhově ne moc povedená a team, který Chris tentokrát vymyslel mnohem méně hvězdný, než ten jímž proslul. Korunu tomu ale dává v příběhu s medvědem, který se snaží uchopit, zřejmě pod tlakem dobové atmosféry, až sandmanovským způsobem. Nejen že to nefunguje, protože je to jen superhrdinská rubačka. Nefunguje to ještě mnohem víc, protože Sienkiewiczova surealistická kresba ještě více zdůrazňuje přesdržkovou tupotu a prázdnost v jádru příběhu. Zajímavý pokus, ale téhle progresi palec nezvedám.

louza
louza | 27.4.2020 | Gotham Central #04: Corrigan

Fimi : jasně. Chápu jak to myslíš a souhlasím s tím, že co se týče hlavních prodejních řad, jsou autoři asi pod mnohem větším tlakem než v bokovkách typu GC. Ale nepřijde mi, že GC by byl zrovna příklad spin offu, utrženého za řetězu, byť se dá takových najít jinak hodně. Je sice fakt, že ta série je hodně hozená do kriminálky, ale bez toho aby ten originální vesmír popírala. Vezmi si, že tady se v podstatě neděje nic co by nějak výrazně vybočovalo z maninelů hlavních řad. Přesto tady zabijou Robina. Dokonce dvakrát. A udělají to tak, aby to mělo smysl a nemáš vůbec šanci pochybovat, že by to tak bylo špatně. Pak přijde sešit Bloody Sunday a vidíš, že jsi pořád tam. V DC. A že proti těm opravdu velkým hrozbám, co dají zabrat i supíkům, jsou ti detektivové úplně maličký. Prostě si říkám, když to jde tady...proč to nejde i v těch hlavních řadách. Pravda někdy to jde...ten Daredevil. Ale jde to strašně málo. Jeden čas už to vypadalo, že i ty centrální řady dospějou. Ale ne je to furt to samý. Pěsti, navolejovaný kozy a dmoucí se bicáky.

louza
louza | 26.4.2020 | Gotham Central #04: Corrigan

A co jako k tomuhle...? Poslední kniha Gotham Centralu je takřka celá v Ruckově režii, ale opět to není vůbec znát. Mrtvý Robin, nebo zkorumpovaní poldové...závěr s velkým Z...tady už je všechno jedno. Naprosto bezchybný konce špičkové série. Zbývá už jen otázka jak je možný, že někteří autoři dokáží psát TAK skvělý komiksy? Koupil jsem, přečetl jsem...a furt tomu nevěřím... Zcela jistě to není nejlepší komiks, který se dá přečíst. Ale moc daleko k tomu nemá.

louza
louza | 24.4.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #014: Dolů mezi mrtvé

Pavoučí marvelí rytíř byl hit už v době své premiéry a je velká škoda, že jsme na ucelený příběh museli čekat dekádu a půl i když ta léta na komiksu nejsou vůbec znát. Millar je borec, který těží z kořenů spideyho to nejlepší a bezezbytku to převádí do moderní doby. Někde citlivě rozvíjí do kamene tesané postuláty, jinde neskutečně stylově rozkope dekády zažitá dogmata. Vulturova reakce po tom co odmaskuje hlavního hrdinu je památná a návštěva Elektra v bordelu je jedním z nejlepších cliffhangerů vůbec. I po letech naprosto skvělá a top kniha, která se bohužel nedostala na plátna stejně jako jiné Millarovo pojetí Avangers - Ultimates.

louza
louza | 24.4.2020 | Sykes

Po technické stránce dokonale zvládnutý western uhrančivý nejen skvělou kresbou, ale i výtečným coloringem a místy pěkně romanticky rozmáchlými panely, který nijak zvlášť nevybočuje z kánonu drsnějších westernů. Autor pěkně pracuje s charaktery postav a celkově má zápletku hezky vypointovanou. Těžko se ale ubránit dojmu, že závěr příběhu chtěl ještě trochu doladit a že kniha má místo jednoho a kousek evropského alba potenciál na dvě plnohodnotná. Závěr je braný dost šmahem a je to škoda. Jinak ale skvělá práce. Pro fanoušky westernů povinnost.

louza
louza | 23.4.2020 | DC komiksový komplet #025: Superman / Batman: Supergirl

Objevuje se Supergirl. Klark je z toho nadšený. Bruce je podezřívavý. Příběh je rozhodně zajímavě podaný v přídavných panelech dialogem dvou protikladných charakterů, ale kdo zná Loeba, ví že je to celkem běžný trik z jeho repertoáru. Je sice zábavné sledovat hloubku postav a jejich motivací na pozadí superpřesdržkové. Problém je v tom, že ta hlavní linie je...tak strašně superhrdinská, až se tají dech. A někomu se možná i úplně zastaví. Dobře napsaný, skvěle vypadající komiks, který se možná zavděčí všem, ale zapíše se do málokoho. Bonusový sešit je jak už bývá v dobovém kontextu zvykem naprosto ukrutný.

louza
louza | 27.4.2019 21:06 | Sběratelský klub

Ne. Není možná...někoho konečně po dvou dekádách napadlo znovu přeložit a vydat Simmonsův Enydmion... Hlavně nikam nechvátat. Do důchodu času dost... Jak tak koukám na ten argo edičák, tak tohle bude drahý léto...

louza
louza | 26.4.2019 09:34 | Pindárna

Matio : Tohle mám pocit, že jsem někde četl...nevydával tyhle Conany Petřík v komiksových legendách? Pamatuju si, že žádnej hit to teda nebyl, prodejní ani čtenářskej.

louza
louza | 24.4.2019 13:25 | Sběratelský klub

U Boga šlo opravdu jen o to opravený G. Ale kdo stihl koupit neopravenou verzi, má sběratelskou raritku... Fryi, že se nestydíš takhle žebrat, vidím Loba, tak naběhnu do čáslavský, ne... ? :-)

louza
louza | 4.4.2019 22:33 | Pindárna

Fimi : hm, Marvel asi ne. Tam byla tehdy (jako by to bylo včera) kauza kolem Zázraků, ještě když CC fungovalo pod jménem Calibre. Vydavatelství tenkrát zmástrovalo původní podklady a když to viděl Marvel ve schvalovačce, chtěl po nich ať jim ty podklady pošlou. Oni jim to ale nechtěli jen tak dát, ale chtěli to odprodat zpátky. Asi se nedohodli, protože od tý doby byl pohádky marvelu konec. Ne že by to nějak vadilo...

louza
louza | 30.11.2018 12:06 | Slevy, výprodeje, bazary

Tak to je fajn, že si rozumíme.

louza
louza | 30.11.2018 11:33 | Slevy, výprodeje, bazary

Fimi : v pohodě, já chápu tvůj dnešní úhel pohledu. Když Buchal oznámil, že to bude vydávat, taky mi to přišlo deset let po novém miléniu jako zcestný. Jen jsem chtěl ukázat, že komiksy se nějak vyvíjí a že tohle jako evoluční mezistupěň mělo svojí váhu. Je fakt, že dneska se k tomu už taky nevracim.

Walome : jasně, pro člověka kterej komiksy nějakou dobu sleduje, má načteno a jde napříč mezi žánry, tak kouká spíš dopředu. Ale když jsi relativně nováček a líbí se ti třeby ty Skalpy, tak hledáš přirozeně něco podobnýho a ten Hitman by tě třeba mohl uspokojit. Je sice krásný, že toho vychází mraky, ale to ještě neznamená, že všichni čtou všechno a baví je to. Já Skalpy žeru, ale je mi jasný že bude trvat možná dalších dvacet let, než přijde něco podobně kvalitního. Proto nevidím nic špatnýho na tom pohrabat se trochu v minulosti. Podle mě je dobře, že lidi Hitmana díky tý akci zkouší. Ta série si zaslouží být čtená.

louza
louza | 30.11.2018 11:19 | Slevy, výprodeje, bazary

Fimi : no ono je to relativní. Ne všechno přežije. Říkáš hnůj.... A já ti řeknu, že když se někdy kolem roku 1991 v PNSkách objevila Stezka (tehdy tuším čerstvě pokrácená o přízvisko pionýrů) s predátorem rozkročeným nad zmláceným Shafferem na obálce, tak to byla vedle čtyřlístku a začínajícího Médi pusíka PECKA na kterou se stály fronty. A to vyšlo jen asi prvních dvacet stránek v utlradebilním překladu, kterej občas ani neseděl do bublin. O tom bílým hnoji, kterýho ses tak s odporem zbavil jsme si mohli nechat jen zdát.

Co se týče Hitmana, ano je to letitá klasika, ale nějaký Walomeho rozumy bych nebral vůbec vážně. Svojí kvalitu to má narozdíl od jiných Ennisovek (a třeba i toho predátora) i s odstupem času a je to bezezbytku čitelné i dneska. Užij si že máš možnost přístupu ke kvalitní ucelené sérii za takhle malou cenu. Ono v tom roce 2004, když jsme to původně kupovali, byly ty čtyři stovky co to stálo taky trochu jiný čtyři stovky než dnes...

louza
louza | 30.11.2018 11:06 | Slevy, výprodeje, bazary

Ale tady se nebavíme o stovkách ani desítkách prodaných komiksů. Bavíme se o kusech vydražených fanšmejrky a sběrateli. Sběratelé jsou lidi padlí na hlavu, kteří většinou ty komisky ani nevyndavaj z igelitu, natož aby je četli. Těm je nějaká kvalita příběhu úplně šumák... Kvalita (která je navíc v našem případě silně subjektivní) rozhodně neodráží cenu. Tu odráží jen pocit lidí, že to tu cenu má, nebo bude mít. Pro sběratele je mnohem víc než obsah důležitější, pocit že on to MÁ a aby se to blejskalo a lícovalo to v knihovně. Opět tedy přihrávám Kapisovi. Osobně jsem po roce 2000 v LK koupil mraky knížek za 29kč, který dřív byly všude a dnes se dnes draží za pět set, tisíc korun... Je to JEN o nákladu a možnosti dotisku. A já vsadím levý varle, že dotisk omnibusů nebude.

louza
louza | 29.11.2018 20:36 | Slevy, výprodeje, bazary

Cenu určuje množství. A jelikož jsem si jist, že dotisk černobílýho Sandmana, ale třeba i černobílého Kůstka, nebo vázaných MDEK jen tak nebude, je to velmi vhodný překupní artikl.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 5.8.2020 15:17
Komentáře u comicsů: 450
Hodnocení comicsů: 447
Příspěvků ve foru: 107

Sbírka (z CDB)

Četl: 607 (cca 216612 Kč)
Má: neveřejné
Chce: neveřejné
Shání: neveřejné
Nabízí: neveřejné