Černá Krysa

Černá Krysa
Černá Krysa | 19.10.2017 | Blacksad (paperback)

Zvířátkový komiksy moc nemusím (samozřejmě kromě králíka), možná proto mi trvalo tak dlouho, než jsem se rozhoupala to vůbec číst. Cele mě to omámilo asitak na straně šest. Brilantní akvarel. Napínavé a skvěle se čtoucí příběhy, které Vás vtáhnou, atmosféra Vás obalí a pohltí, oblíbíte si postavy a některé zas ne...a je Vám líto, že je konec. Zkrátka dokonalost.

Černá Krysa
Černá Krysa | 17.8.2015 | Silent Hill: V nitru hynoucí

Horory moc nečtu, protože se pak vždycky ještě hrozně dlouho bojim, ale u tohodle jsem se zasekla v půlce, jelikož je to vážně nuda. Kresba má dost silnou atmosféru, což bylo ku prospěchu první kapitole, i když jsem si na ni musela trochu zvyknout, páč ve mě budí dojem dokreslený fotky (něco jako když přikreslíte politikovi na plakátu na zastávce MHD knírek a nudli u nosu...). Kresba toho druhýho výtvarníka je skvělá a to že občas není poznat co je na obrázku mi ani moc nevadilo, mám dost silnou představivost, takže nebyl problém si vymyslet, co tam je. S hodnocením počkám až jestli se rozhoupu to dočíst, ale zatím je to celkem slabota. A vypláznout za to 600, tak mě vomejou.

Černá Krysa
Černá Krysa | 13.8.2015 | Šitíčko

Příjemně vtipný počin, který mě mile překvapil a vážně velmi pobavil. Rozhodně je to spíš pro ženy, a jedna z mála knížek, které si přečtu určitě ještě několikrát.

Černá Krysa
Černá Krysa | 29.7.2015 | Spirála #03

Tři díly a tři bezesný noci. Vlastně ne, hůř, tři noci s noční můrou o spirálách. A to nekecám! Fuj, kresba byla snad až příliš dobrá, jak se všechno kroutí do spirály, blé. Nevěřila bych, že komiks může bejt takhle děsivej. To téma mi přišlo takový nanicovatý, co je na spirále strašidelnýho? Že se kroutí tráva? Chachá, po přečtení tohohle vám bude připadat strašidelnej i hrášek se svejma šmátrajícíma úponkama! I teď, po asi půl roce od přečtení jsem uviděla zkroucenej kmen stromu a vzpomněla si na Spirálu! Takže všem milovníkům hororů a podivností, kteří otáleli s četbou vřele doporučuju!

Černá Krysa
Černá Krysa | 29.7.2015 | Naruto #19: Následnice

Naruto zůstává mou nejoblíbenější mangou pro dětičky :) je fakt zábavnej i teď, v devatenáctým díle a moje rozhodnutí, že budu kupovat jen do dvacítky, abych na tom finančně nevykrvácela ruším a nakupuju dál. Je pořád celkem svižnej, zábavnej i napínavej, skvěle nakreslenej, tu kresbu fakt žeru, a zdařile jitří mou zvědavost, co se bude dít. Za mě stále 100%

Černá Krysa
Černá Krysa | 29.7.2015 | Bleach #14: White Tower Rocks

Jsem u 14 a Bleach mě stále baví. Navíc se z něj vyklubala docela dobrá komedie, je vtipnej, ale zároveň i celkem napínavej a zvědavost co bude dál mne neopouští. Takže pokračuju v nakupování dalších Bleachů. A to přesto, že začínám mít dojem, že jsou všichni nějak příliš nesmrtelný :)

Černá Krysa
Černá Krysa | 29.7.2015 | Tři stíny

Skvělá, děsně atmosfeŕická kresba. Příběh hořkej a těžkopádně doléhající na novopečeného rodiče (já). Poetika smíchaná se zlověstností. Jeden z nejlepších komiksů, co jsem četla, vlastně i jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla....

Černá Krysa
Černá Krysa | 28.10.2014 | Habíbí

Nádherná kniha, zlaté zdobeni, úchvatná kresba dovedená do takových detailů, že to bere dech. Léta práce jsou na ní skutečně vidět. A je až neskutečně tlustá! Když jsem ji ukázala kolegyni v práci a řekla jí, že to je komiks (pro ni komiks=čtyřlístek) tak jí bez nadsázky spadla čelist. Zkrátka malé mistrovské dílo.

Příběh jsem vnímala stránku za stránkou od začátku knihy po konec velmi silně a kontinuálně, proto mě dost překvapily některé komentáře níže, že tam příběh chybí. Snad někoho může rušit, že se vyprávění větví do mikropříběhů a pohádek vyprávěnych hlavní hrdinkou a do krátkých úryvků z Koránu, ale mě to nijak nepřekáželo ve sledování hlavní linie.
Děj se odehrává ve fiktivní zemi Orientu a jak už jsem psala, nachází se v něm spousty odkazů a úryvků z Koránu. Ale netřeba se plašit, kniha je velmi dobře čitelná i pro zapřísáhlého odpůrce Islámu.

Příběh dvou otroků kteři se protloukají životem jak se dá, je velmi dojemný, ale v žádém případě ne sentimentální. Stěžejní je tu skutečnost, že traumatický zážitek může hlouběji zasáhnout toho, kdo ho viděl, než toho, kdo byl obětí. Ukazuje to na fakt, že stejný zážitek může zanechat následky na každé zůčastněné osobě zcela různé a to od téměř žádných až po naprosto destruktivní, v závislosti na zážitcích předchozích a řadě dalších aspektů.
Ve vyprávění se dále objevuje rozmanitá řada dalších osob, na kterých jsou mistrně zpodobněny různé lidské povahy, jakož i vliv těchto povah na jejich život. Tak trochu encyklopedie lidí :)
Celkově Habibi považuju za jeden z nejlepších komiksů, který jsem četla.

Černá Krysa
Černá Krysa | 28.10.2014 | Rodinný ústav

Mám ráda autobiografický komiksy. Takže jsem se hodně těšila. První třetinu jsem zhltla, druhou pomaleji přečetla a snažila se příliš nekroutit hlavou nad pro mě až nesmyslným analyzováním nic neříkajicích úryvků z deníků desetileté hlavní hrdinky. Zbytek jsem se modlila ať už je konec. Dcera učitele literatury, která sama studuje literaturu - asi je pravděpodobné, že tahle skutečnost se odrazí na způsobu vyprávění. A ten se valnou měrou změnil z celkem poutavýho povídání o dětství ve srovnáváni sebe sama, svých příbuzných a různých zážitků k postavám a zážitkům z velkých literárních děl. Ke konci už mě to hnidopišský nutkavý šťouráni a neustálý připodobňování a hledání neexistujících souvislostí přivádělo k zuřivosti.
Takže můj závěr zní: na trhu jsou dostupné zdařilejší životopisné komiksy a tomu, kdo ještě žádný nečetl bych doporučila začít některým jiným. Nicméně mě kniha inspirovala k přečtení některých v ní zmíněných děl, což je jednoznačně plus.
Kresba na mě neudělala žádný zvláštní dojem, ale je přehledná a celkem příjemná. Celkové zpracováni knihy je přímo krásné.

Černá Krysa
Černá Krysa | 1.10.2014 | Bleach #03: Memories in the Rain

Co mě zmátlo je, že na titulní stránce je napsáno: je tomu právě 16 let, co umřela Ičigova matka...akorát, že Ičigovi je 15 a jeho ségrám 11, tak co to je za blbost... říkám si, že by byly nevlastní? A to jako mezi druhým a třetím dílem uteklo tolik let? Pak se ukázalo, že umřela, když Ičigovi bylo devět. Takže ve dvojce je mu 15 a ve trojce mu je najednou 25? A Kučiki bydlí celou dobu u něj ve skříni?! To jí trvá nabrat síly tak dlouho? Už jsem se s tím setkala v jiný manze, že roky neseděly, nebo, že čas najednou poskočil trochu nesmyslně o pár let kupředu, ale tohle mi přišlo hodně divný...nakonec v knížce je správně uvedeno, že je to šest let, ale na titulce jim to nějak uteklo...no koukám, že tady v popisku je to taky napsaný...tohle mě rozčiluje, tak jsem blbá já, nebo co?! Něco nechápu, nebo si toho nikdo jinej nevšim?

Černá Krysa
Černá Krysa | 15.6.2016 23:29 | * Připomínky a návrhy

Dobrý večer. Už jste viděli todle?
http://www.fler.cz/zbozi/komiks-kralovna-ku-ev-7374363
Má to jen pár stránek, nic moc papír a celkově vyrobený na koleni, ale podle mě má autorka skvělou, hvězdnou, blištící se budoucnost v komiksu. Ten příběh je dobrej a atmosféra těžkotonážní jak balvan na noze.

Černá Krysa
Černá Krysa | 28.2.2014 15:19 | Pindárna

nevim, jestli se to sem hodí, ale nevim ani, kam jinam, takže...hele! http://ukeshop.cz/10074,cz_swiff-a7-b-komiks-batman-klipova-ladicka-na-u.html
pro muzikální čtenáře komiksů.

Černá Krysa
Černá Krysa PRODÁM27.5.2015

Ahoj, sháním Naruta od 14 do 20 a Bleache od 9 do 20. Za nějakou rozumnou cenu. A taky Incal.
Cernacerna.kris@gmail.com

Černá Krysa
Černá Krysa PRODÁM9.1.2014

Prodám Schizo 1 a 3,
350,-/ks

Černá Krysa
Černá Krysa PRODÁM6.1.2014

jo a ještě mám na prodej, to jsem zapomněla - ABC Speciál 85, pod paprsky zářícího -200,-

Pro zájemce pošlu foto - mirně poškozená obálka, ale celkově odpovídá stáří.

Černá Krysa
Černá Krysa PRODÁM6.1.2014

PRODÁM:
Comics, stručná historie - 500,-
Futurama, pohyby v čase - 150,-
Simpsonovi, komiksové extrabuřty - 180
Vrána, soumrak bohů, váz. - 350,-
Hook - 60,-
Smečka z bagdádu, váz. 300,-
Stmívání I. - 50,-
Pif do kapsy č. 9 - 90,-
Mistr Džosu a broskvový sad - 120,- Crying Freeman I. a II. - 500,- za oba
Mechanická maggie - 250,-
Schizo 1 a 3 - 600,- za oba
Záhadný Spider-Man, r.v. 14/1992 - 250,-
Barbar CONAN a jiné povídky - sešitová řada časopisu poutník č. 2, Robert Howard, obálka od Saudka - 100,-
Čtyřlístek č. 180 - 50,-
Donald Duck, supercomics, trojsvazek - 120,-
Superstrip Podružnica 211, Alan Ford, r.v. 1981, V CHORVATŠTINĚ - 200,-
3x kája saudek - 250,-
Aréna 1, 2, 3, 4 - 200,- všecky dohromady

KOUPÍM:
Donžon - kačerovo srdce, mstitel v nesnázích, dračí hřbitov a vulkán vaucansonů
Padoucnice č. 5.
trilogie Albína, Keva, Ferko
Jako sametová rukavice odlitá ze železa
Volavka
Kuře na švestkách
Maus
Pšššt!
Odyssea:130

Díky za nabídky

cernacerna.kris@gmail.com


Aktivita

Naposledy přihlášen: 8.8.2017 23:54
Komentáře u comicsů: 87
Hodnocení comicsů: 89
Příspěvků ve foru: 2

Sbírka (z CDB)

Četl: 88 (cca 24980 Kč)
Má: 326 (cca 69391 Kč)
Chce: 76 (cca 23293 Kč)
Shání: 122 (cca 36043 Kč)
Nabízí: 24 (cca 969 Kč)