VanTom

VanTom

Jméno: Tomáš K.
Email: tomass.tk@email.cz

VanTom
VanTom | 24.6.2020 | 100 nábojů #09: Smrt je mým řemeslem

V 9. knize se naplno rozjíždějí vyjednávání / oťukávání nejvýznamnějších protagonistů z obou stran, ať už pod dohledem, či za zády agenta Gravese. Opět v naprosto brilantně napínavých dialozích a unikátně přesné / vhodné kresbě. Tohle již nelze číst samostatně bez vědomí předchozích událostí, přestože ani zde Azzarello nerezignuje na začlenění drsných krimi dramat "náhodných kolemjdoucích".

VanTom
VanTom | 24.6.2020 | Comicsové legendy #19: Conan #04

Čtivá sbírka Conanových dobrodružství z různých etap jeho života se občas potýká se zkratkovitostí a přímočarostí, jinak jde o stylovou zábavu plnou mečů, magie, lepých žen a slizkých monster, výborně zachycenou řadou schopných kreslířů. Bohužel kvalita tisku, resp. reprodukce, je chvílemi vyloženě otřesná, kdy se ztrácejí nejen detaily, ale i obrysová linka. V předchozích knihách Comicsových legend se již dva příběhy objevily ('Dcera pána mrazu' a 'Obyvatel temnot'), třetí ('Kletba nemrtvého muže') pak vyšla svého času u Semicu.

VanTom
VanTom | 24.6.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #015: Počátek

Mít možnost si poprvé přečíst příhody definující mého nejoblíbenějšího superhrdinu, v nichž krystalizují motivy, které Lee užíval ještě za 10 let (starostlivost tetičky May, pomluvy J.J.J., posmívání spolužáků, pověstná Parkerovic smůla, neustálá "švorcovost", pochyby o svém hrdinském údělu, apod.), to je prostě k nezaplacení. Navíc tyto nápady stále výborně fungují a jasně z nich lze vidět, proč se ze Spider-Mana stal fenomén a hit – hravost, elán a roztomiloučká naivita z nich jenom čiší (použít na Sandmana vysavač? Geniální! :-))! Ditkova "stripová" kresba je pak (ne)dokonalé retro samo o sobě, nicméně se postupně lepší a v závěrečném speciálu už snese i přísnější parametry. Celkově však musím přiznat, že po počátečním nadšení šla kvalita příběhů dolů úměrně s tím, jak v nich přibývalo děj popisujícího textu, pod kterým se stránky úplně prohýbaly (takový souboj s Doctorem Doomem byl vyloženě nudný a pitomý, stejně jako jedinečný "plán" Sinister Six s kartičkami). Přesto jsem skutečně rád, že tu tenhle kus historie vyšel, a bral bych i další čísla. Pozn.: Origin sešit Amazing Fantasy 15 už byl samozřejmě součástí UKK 85: Počátky i (v novém digitálním obarvení) NHM 2: Spider-man, kde si svou českou premiéru odbyl též Amazing Spider-Man Annual 1.

VanTom
VanTom | 24.6.2020 | Modrá Crew #13 - Kroniky legie #1, 2

Vzhledem ke čtyřem časovým liniím, ve kterých se příběh bratrovražedného upírského souboje rozbíhá, tak ani na konci 2. knihy nepřekračuje rámec "expozice". Která je ovšem výborně napsaná (a rozmanitě nakreslená) a skvěle se mi četla, slupnul jsem ji jako malinu. Na nepochopení či zmatení tady opravdu nic není.

VanTom
VanTom | 24.6.2020 | Usagi Yojimbo #22: Příběh Tomoe

Zrovna titulní příběh Tomoe nepřináší nic moc objevného, ale pobývání Usagiho na dvoře klanu Geishu přítomnost krásné a sympatické samurajky velice zpříjemňuje (nejen našemu dlouhouchému roninovi). Právě nevyřčená a společensky zapovězená, nicméně zjevná náklonnost jednoho k druhému, nádherně bezeslově demonstrovaná při rozlučkovém čajovém obřadu, představuje tu pomyslnou "pětihvězdičkovou" třešinku na jinak standardně kvalitní knize (nadpřirozeno-folklórních) povídek.

VanTom
VanTom | 28.5.2020 | 100 nábojů #08: Posmrtné blues

Po stylovém představení Victora (a "mytologickém" exkursu do prehistorie Trustu) se v jednom soustředěném, emocemi nejen z vedlejších linek nabitém příběhu v New Orleans konečně probouzí minuteman Willie – s kocovinou, kufříkem, pistolí, fotkou Shepherda, zakrslým virtuózním trumpetistou, Shepherdem přivázaným k židli a ochranářskou Dizzy. A když už se zdá, že Graves kroužící okolo nedostane to, co plánoval, zkratový výstřel z naprosto nečekané ruky odstraňuje ze šachovnice veledůležitou figuru. „Josephe…“ :'(

VanTom
VanTom | 28.5.2020 | Ultimátní komiksový komplet #109: Captain Marvel: Život a smrt Captaina Marvela, část 2.

Nepřeberná kvanta textu mě od čtení až odrazovala, on taky naivně hloupoučký příběh za ty kecy snad ani nestál, přestože Thanos hrozil v nejlepší formě. Holt klasický průměr té doby, ale nakonec ne zas nějaký zlý. Hlavní tahák knihy se pak samozřejmě skrýval pod prvním "Marvel grafickým románem", emotivním a civilním rozloučením s nevyhnutelně umírajícím hrdinou. Přiletěli snad všichni…

VanTom
VanTom | 28.5.2020 | Indiánské léto / El Gaucho (paperback)

Parádní historicko-dobrodružná kniha. INDIÁNSKÉ LÉTO velice lehce, bez plýtvání slovy, eskaluje (kvůli "nevinnému" znásilnění) konflikt indiánů a bílých usedlíků z pohledu jedné vyloučené rodiny, bohužel jej končí dosti bezradně, s pocitem celkové bezvýznamnosti události. EL GAUCHO již jak vyšší dramatickou, tak nízkou lidskou linku (včetně pocítěné bezmoci ve fatálním závěru) uchopuje přeci jen pevněji a Manarovu nádhernou kresbu vytahuje množstvím detailů do ještě "nebeštějších" výšin.

VanTom
VanTom | 28.5.2020 | Útok titánů #20

Nerovná bitva se vyostřuje na 3 frontách, šance i naděje Průzkumníků se tenčí a já už si dost intenzivně přál, aby se jim konečně povedl aspoň jeden finální "kill". A vypadá to, že jsou (přes vysoké oběti) blízko.

VanTom
VanTom | 28.5.2020 | Útok titánů #19

Přestože plynulost (asi tak sedmé) bitvy, na které závisí přežití veškerého lidstva, neustále přerušují nějaké psychologizující flashbacky (dokonce i z nepřátelské strany), rozjede se nakonec slušně. Jen škoda, že se ničeho definitivního / zásadního nedosáhne – zatím.

VanTom
VanTom | 28.5.2020 13:09 | * Připomínky a návrhy

Ahoj, narazil jsem na chybku: neodpovídá obsah (popis děje) u komiksu 100 nábojů 8 https://comicsdb.cz/comics/4869/100-naboju-08-posmrtne-blues, je totiž stejný, jako u předchozího 7. dílu.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 24.6.2020 13:08
Komentáře u comicsů: 173
Hodnocení comicsů: 187
Příspěvků ve foru: 1

Sbírka (z CDB)

Četl: 328 (cca 97198 Kč)
Má: 451 (cca 126976 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0