VanTom

VanTom

Jméno: Tomáš K.
Email: tomass.tk@email.cz

VanTom
VanTom | 14.11.2019 | Skalpy #10: Konec cesty

Ještě se musí vyhrabat pár kostlivců (přeneseně i doslovně), aby se - s pistolí v ruce - definitivně uzavřely cesty účastníků podmanivého "zájezdu" do indiánské rezervace Prérijní růže - a do depresivních hlubin (noirově) pokřivených kriminálních duší na okraji společnosti. Jason Aaron ukormidloval své (dosavadní) "opus magnum" bezchybně, R. M. Guéra se (ve vší té špíně) nádherně vykreslil a dohromady stvořili jednu z nejlepších vážných komiksových sérií, co jsem četl.

VanTom
VanTom | 14.11.2019 | Ultimátní komiksový komplet #103: The Amazing Spider-Man: Smrt Stacyových

Leeovu naivní klasiku nám již černobílou naservírovaly Comicsové legendy, souboj s Dr. Ockem, při kterém zčistajasna zemřel "náhodný kolemjdoucí", kapitán Stacy, příliš z jeho standardů nevybočil. Mnohem více jsem očekával od druhého, legendárního zlomového momentu v pavoukově historii. Nakonec nezklamal, i když chuděrka Gwen to měla za sebou taktéž hrozně rychle, vše se událo na 3 stranách, kdy najednou byla… prostě nehrdinsky mrtvá. Následný sešit (pomsta) pak patřil k těm nejsilnějším, kdy ale ona tragédie spíš než Petrovi docházela čtenáři. Strašně rád bych četl dál.

VanTom
VanTom | 14.11.2019 | Golden City #01: Vykradači vraků

Svižná akce nenechá přemýšlet nad nelogičnostmi a bez otálení vhazuje do příběhu na (ne zrovna originální) Zemi budoucnosti rozdělené na bohatou elitu (plovoucí Golden City) a chudý plebs (znečištěná pevnina). První díl tak pěkně odsýpá i díky čisté, detailní dynamické kresbě.

VanTom
VanTom | 14.11.2019 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #02

Pokračuje zručné představování společnosti různorodých Státních alchymistů, hodně se naťukávají etické důsledky jejich konání. Zároveň začínáme v pozadí tušit nějaký zlý masterplán. Akce nechybí, na rozdíl od svérázných postav a jejich vzájemného "stírání" však dvakrát ne(v)táhne.

VanTom
VanTom | 14.11.2019 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #01

V první kapitole musí autorka přes mírně kostrbaté rozvité proslovy postav uvést čtenáře do atraktivního steampunkového světa s komplikovanými pravidly. Daří se jí to lehce, svižně a se spoustou typického manga karikovaného humoru, tudíž zaujme a naláká k pokračování, přestože příhody v této knize nepatří k těm úplně nejvýraznějším.

VanTom
VanTom | 17.10.2019 | Skalpy #09: Zatni pěsti

Atmosférický "skalpovací" historický prolog uvádí akční inferno na několika scénách, ve kterém není nouze o nečekané zvraty, odvážné i srabácké výpady a definitivní smrti. Postavy popisují (i škrtají) další stránky svých bohatých charakteristik, než proti sobě konečně stanou rozervaný Šunka a němý terminátor (se zadrátovanou pusou) Dashiel Zlý kůň, nechající si na poslední stránku nejzásadnější "cliffhanger" celé série.

VanTom
VanTom | 17.10.2019 | Comicsové legendy #23: Spider-Man #07

Klasický Spider-Man kolem čísla 100 se mi náhodou četl dobře (přičemž sáhodlouhou samomluvu zvládal líp zaskakující Roy Thomas, než matador Stan Lee), příběhy prožíval rozmanité (a romantické), i hlášky většinou pobavily ("Spidey, co bys byl bez svého smyslu pro humor. - Asi to samé, co jsi s ním. Nic."). Kresba nepřekračuje dobový standard, rozhodně ne v nepřehledně splývající ČB verzi.
PS: Vždy jsem doufal, že to Comicsové legendy dotáhnou k oné zásadní události, smrti Gwen, ale bohužel.

VanTom
VanTom | 17.10.2019 | Poslední Incal (paperback)

Naprosto neskutečná, precizní a extrémně detailní, přitom realistická Ladrönnova kresba (opravdu jsem zvažoval - a nadával - že vytáhnu ze šuplíku lupu, formát MDEK jí hodně ublížil) výrazně převyšuje Jodův zmatený, "co ho zrovna namane" si dělající příběh, jehož duchovní hloubka se rovná vědecké relevantnosti při dosažení bájné mentální psychoquartzové rychlosti. :-) Už ta jeho neustálá, infantilní, z prstu vycucaná futuristická "paleo-, bio-, homeo-, infra-" hatmatilka mě iritovala. Po odmyšlení metafyzické a spirituální omáčky však zůstává čtivá, nespoutaná pouť svébytným vesmírem, která zejména při závěrečném střetnutí nabírá strhující tempo. Prvotřídním bonusem pak je původní první sešit nakreslený taktéž skvěle Moebiem (tady zmenšení neubralo), který mi přišel přímočařejší, svižnější, a především ironičtější, což se sem pěkně hodilo.

VanTom
VanTom | 17.10.2019 | Útok titánů #18

Nezásadní, ale přínosnou kapitolu z minulosti Erenovy rodiny střídají patetické, sbližující i komické momenty před důležitou operací, z nichž především ty poslední zmíněné (žranice) autorovi zoufale nejdou. Naštěstí to vynahrazuje odstartování plánu na znovudobytí zdi Maria, které přináší ohromnou porci napětí z "ticha před bouří" ve skvělé dynamické kresbě.

VanTom
VanTom | 17.10.2019 | Útok titánů #17

Tak máme novou, lidumilnou královnu a začínají se budovat lepší zítřky, víc jsem si z tohoto dílu neodnesl.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 14.11.2019 13:39
Komentáře u comicsů: 130
Hodnocení comicsů: 144
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 297 (cca 89009 Kč)
Má: 395 (cca 113122 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0