MickeyStuma

MickeyStuma
MickeyStuma | 14.4.2018 | DMZ #04: Palba do vlastních

Další velice silný příběh mající dokonce hodně společné s realitou. Masakr 204. dne je na pořadu soudního dne. Dvě pravdy a následná zpravedlnost podle dané politické situace. Autor postavil vyprávění na výpovědích obou stran a pohledu novináře Rotha, takže čtenář dostává plné informace o průběhu všeho dění. Vlastně si tak může udělat i svůj vlastní názor, jakoby to byla skutečná realita a schválit či odsoudit soudní výrok a následné chování veřejnosti. Příběh má značnou výpovědní hodnotu, což nebývá zase až tak často.

MickeyStuma
MickeyStuma | 14.4.2018 | DMZ #03: Veřejné práce

Silný příběh nahlížející do jiných oblastí válečného konfliktu, především mezi obyčejné civilisty, kde taktéž nemůže být nikdo s ničím jist. Ale je tu i firma pod názvem Trustwel, která má stavebně rekonstruovat poničený ostrov. Opravdu? Napínavé vyprávění plného hrozeb a přesvědčení, kde nic není jak vypadá. Skutečně silný scénář nenechávající nic náhodě. Kresba už jen doplňuje myšlenku autora a skvělý střih vyprávění. Třetí díl popostrčilo svou laťku hodně nahoru.

MickeyStuma
MickeyStuma | 21.1.2018 | DMZ #02: Tělo novináře

Druhé volné pokračování je již znatelně propracovanější a podařilo se dosáhnout i napětí. Čtenář je od předchozího úvodního dílu již obeznámen o okolnostech všeho dění a tak se mohlo vstoupit do nějakého uceleného příběhu, který se čte takřka jedním dechem. Žádné zbytečné odbočky jinam, žádné zpomalování tempa. Centrem událostí je další novinář, který je v pozici zajatce. Politická myšlenková zlovůle je zvýrazněna až kritickým dojmem. Ať se děje, co se děje, nikdo si tu není ničím jist a nemůže nikomu věřit. Hlavní postava, tedy fotoreportér Matty Roth, se tu stává prostředníkem ve vyjednávání, čímž prokáže i svoji profesionalitu. Pokud nezaujal první díl, tento zaujme určitě.

MickeyStuma
MickeyStuma | 21.1.2018 | DMZ #01: Válečná zóna

Druhá občanská válka v USA. Už ten námět přitahuje a s tím spojená zvědavost, co konkrétně bude pojednávat. Autor si vzal na paškál jako hlavní postavu novináře, což asi byla ta nejjednodušší možnost. Takový člověk v rámci svého povolání prožije vskutku ledasco. Kresba trochu táhne k mainstreamu a drží se smyslu pro detail. Scénář je pevný a drží se živoucího chaotismu jak veřejného života, tak i politického myšlení. To ve spojení vytváří temný až děsivý obraz světa, z kterého už dnes má mnoho lidí obavy. Na komiks se však musí chvíli zvykat. Místy je děj příliš zkratkovitý a tak dějově trochu nepřehledný. Příběh postupně představuje různá místa komunit a skrytá nebezpečí. Je poukázáno na strasti, zoufalství a nebezpečí smrti každou minutou. První díl nezačíná špatně, ale přeci jen by mohla být o něco lepší plynulost.

MickeyStuma
MickeyStuma | 13.7.2017 | DC komiksový komplet #003: Green Lantern: Tajemství původu

Pro nové čtenáře, kteří o vzniku této postavy ještě nic nevědí, ideální kniha pro seznámení. Příběh je srozumitelný, udržuje si tempo a netlačí nijak na pilu v akci. Snad i v něčem odpoví na otázky. Pro zajímavost, postava Hala Jordana tady hodně připomíná snímek ´Top Gun´ a v něm pilota pod jménem Pete "Maverick" Mitchell, kterého ztvárnil Tom Cruise. Je to náhoda? A když si vezmu Carol... No nic.

MickeyStuma
MickeyStuma | 25.1.2017 | DC komiksový komplet #002: Batman: Ticho, kniha druhá

Tady nelze jinak, než zopakovat koment z prvního dílu. Komiks jako takový je co se týče kresby excelentní. Po scenáristické stránce to však velmi trpí typickým sešitovým neduhem. Chybí tomu plynulost a padouši v každém sešitovém díle vstupují do příběhu velmi násilně a nesystematicky. Pokud by se četl jeden sešit vždy po měsíci jak to původně vycházelo, nijak by to čtenářsky nevyniklo, ale takhle celkově to bohužel vyznívá značně nelogicky. A na konci opět potěší přetisk zcela původního Batmana ze série Detective comics. Tentokrát z č. 33 z listopadu roku 1939. Super

MickeyStuma
MickeyStuma | 25.1.2017 | DC komiksový komplet #001: Batman: Ticho, kniha první

Komiks jako takový je co se týče kresby excelentní. Po scenáristické stránce to však velmi trpí typickým sešitovým neduhem. Chybí tomu plynulost a padouši v každém sešitovém díle vstupují do příběhu velmi násilně a nesystematicky. Pokud by se četl jeden sešit vždy po měsíci jak to původně vycházelo, nijak by to čtenářsky nevyniklo, ale takhle celkově to bohužel vyznívá značně nelogicky. Na konci potěší přetisk prvního objevení Batmana v sérii Detective comics č. 27 z května roku 1939. To snad sběratele potěší ze všeho nejvíc.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 7.5.2020 16:32
Komentáře u comicsů: 17
Hodnocení comicsů: 17
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 17 (cca 4134 Kč)
Má: 614 (cca 130918 Kč)
Chce: 19 (cca 4581 Kč)
Shání: 30 (cca 3794 Kč)
Nabízí: 0