hroubek

hroubek
hroubek | 14.9.2019 | DC komiksový komplet #071: Superman / Batman: Trýzeň

Superman/Batman: Trýzeň je zajímavý komiks. Hlavní myšlenka příběhu se mi líbila, líbili se mě i konkrétní zvraty, ale bohužel se mi nelíbilo to, že to nejde do hloubky. Problém je, že ani na moment nebudete mít o postavy strach. Všechno jede v přesně nalajnovaných linií. A je to škoda, protože kdyby šel příběh více do hloubky, a postavy se musely chovat jinak, tak by to bylo zajímavější. Kresba je pěkná, ale jsou panely, kde je detail na obličej postavy, a na ty se nedá koukat jelikož vypadají ošklivě. Starý příběh od Kirby není špatný, ale žádný zázrak to také není. Komiks jako celek je průměrný a ve výsledku, když si ho nepřečtete, tak o nic přijdete.

hroubek
hroubek | 9.9.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #080: Ben Reilly, Scarlet Spider

Vždycky jsem považoval Klonovou ságu, za něco hodně divného a nikdy jsem si k ní nenašel cestu. A proto mě tento komiks hodně nesedl. Ben Reilly není špatný hrdina a jeho vztah s Janine mě bavil na celém příběhu nejvíce. Vůbec mě nesedl záporák Kaine. Chápu, že po tom všem čím si Kaine prošel se nebude chovat normálně, ale to že každý pět stránek opakuje pořád dokola to samé mě nebavilo. Nejlepší na celém komiksu byl závěrečný sešit o souboji Petera s Normanem, protože má spád, a je v něm cítit jistá osudovost a nekonečná rivalita. Za mě je toto UKK dost slabé a J.M DeMatteis je hrozně ukecaný scénárista.

hroubek
hroubek | 30.8.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #079: Miles Morales, Ultimátní Spider-Man

Nejnovější NHM mě hodně sedlo. A to z několika důvodů. Mám hodně rád Spider-Mana, Miles Morales je obrovský sympaťák, a animovaný film Spider-Man: Paralelní světy je neskutečná pecka plná skvělý nápadů. A když, jsem četl tento komiks, tak jsem si hned několikrát vzpomněl na tento luxusní film. Největším problémem tohoto komiksu je to, že je zde málo Milese. Určitě šlo vybrat lepší a zajímavější příběh, který by se soustředil spíše na něj, než na Petera Parkera z klasického marvelovského světa. Tím samozřejmě neříkám, že jsem si komiks neužil, jen bych byl radši, kdyby měl Miles více prostoru. Bendis zde odvádí parádní práci a je radost to číst. Dokáže pobavit, dojmout a přinést to správné spider-manovské dobrodružství. Ke konci to šlápne trochu více na plyn, a já bych se nezlobil, kdyby se některé momenty trochu více roztáhly a daly nám prostor je lépe vstřebat. Já jsem hodně spokojený a na konec se přikláním k plné palbě.

hroubek
hroubek | 30.8.2019 | DC komiksový komplet #070: Hawkman: Nekonečný let

Chtělo by to více, takovýchto komiksů v DCKK. Je fajn, že v sérii vychází ty spoustu kvalitních a zásadních příběhů s Batmanem a Supermanem, ale čas od času vůbec neuškodí se seznámit s nějakým jiným hrdinou, jako je třeba Hawkman. Geoff Johns napsal dost slušný příběh, který nenudí a na seznámí s postavou funguje velmi dobře. Příběh je zábavný, pořád se v něm něco děje, ale pořádně se rozjede až s příchodem Smaragdového lučišníka, protože ten je jediný schopný říci Hawkmanovi, že by měl zkusit trochu jiný přístup k životu. A během těchto momentů mnohem lépe pochopíme čím si Hawkman prošel a proč se chová, tak jak se chová. Škoda, že toho není více. Hawkman je dobrý komiks a určitě neurazí.

hroubek
hroubek | 20.8.2019 | DC komiksový komplet #069: Superman: Krize karmínového kryptonitu

Po přečtení zápletky jsem byl docela zvědavý na to, jakým způsobem bude Superman vyobrazen, a jak se s touto krizi vyrovná. Na druhou stranu jsem byl z té zápletky mírně nervózní, protože stačí málo a rozpadne se jako domeček z karet. Sám jsem byl překvapený, že Krize karmínového kryptonitu funguje, není zbytečně hloupá a větší část příběhu mě bavila. Sedlo mi jakým způsobem Kal-El uvažuje, a co pro něj znamená pomáhat a být statečný. Sešit s Green Lanterny mě udělal velkou radost, a poslední sešit má zajímavý zvrat. Na čisté čtyři hvězdy to není, ale tři jsou málo.

hroubek
hroubek | 16.8.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #078: Alpha Flight

Příjemné překvapení. Těch týmovek za poslední pár čísel bylo moc, přesto mě dokázal tým Alpha Flight překvapit. Komiks má velmi zajímavé postavy, dost dobré tempo, které nenudí. A hlavně Johna Byrnea. Byrne mě zde znovu dokazuje jak moc je talentovaný scénárista a perfektní kreslíř. Místy se nebojí být originální(sešit se Snowbird) a krásně propojovat svět postav Alpha Flight s marvelovským vesmírem. Za mě dost povedený komiks.

hroubek
hroubek | 5.8.2019 | DC komiksový komplet #068: Mezinárodní Liga spravedlnosti, kniha druhá

Zklamání. Po prvním díle jsem se dost těšil a byl jsem natěšený jakým způsobem se příběh bude rozvíjet a co se stane. A to co přišlo mě moc neuspokojilo. Příběh skáče od jedné postavy k druhé, naťukne další linky a pak přijde konec, který je takový nijaký. Alespoň, že ten retro komiks byl povedený, jinak by tohle bylo za dvě hvězdy.

hroubek
hroubek | 19.7.2019 | DC komiksový komplet #067: Flash: Zkrotit bouři

Je docela ironie, že v DCKK nevyšel žádný příběh s nejznámějším Flashem Barry Allenem. Na druhou stranu pokud budou vycházet takové příběhy jako je Zkrotit bouři, tak mě to tolik nevadí. Chápu proč Zkrotit bouři nesedne spoustě čtenářům. Opět to hodně vychází z toho, že nemáme načteno, je tam velká mytologie kolem běžců a propojení se Zdrojem rychlosti, a k tomu postava Barta Allena, na kterého je potřeba si zvyknout. Ale víte co?? Mě to sedlo a parádně jsem se bavil. Příběh má spád a líbil se mi. Ke konci se tam objeví trochu více linek, které by si zasloužily další pokrčovaní a nebo nějaké zakončení. Samotné vypořádání se záporákem mohlo být lepší a osudovější. Starší komiks s Impulsem byl hodně super, a moc dobře chápu proč měl takovou popularitu. Za mě tedy spokojenost.

hroubek
hroubek | 17.7.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #076: Excalibur

Další týmovka a k tomu jeden z nejvýraznější komiksových tvůrců Chris Claremont. Claremont je hodně zkušený a umí vyprávět a zaujmout. Což, je cítit a vidět po prvních pár stránkách. Příběh je vtipnější a trochu přepálenější, a z mého pohledu to není vůbec na škodu. Na škodu pak podle mě je to, že ze začátku jsou první sešity takové nijaké a hledají se a pak taky, že jsou neskutečně ukecané. Je to ukecané až hanba, a místy mě to kazilo zážitek ze čtení, protože číst na každé stránce to co vidím je po čase otravné a únavné. Excalibur je velmi slušný komiks, a nebýt těch dialogů, tak s chutí dám čtyři hvězdy, takhle je to jen za tři.

hroubek
hroubek | 10.7.2019 | DC komiksový komplet #066: Batman: Dynastie Temného rytíře

Alternativní příběhy, které nepatří do hlavního kánonu jsou hodně fajn. Dávají autorům možnost si pohrát s daným světem, vykreslení postav a nebo na vše kouknout z jiné perspektivy. A tento jiný úhel pohledu se v tomto komiksu povedl. Všechny tři části jsou zajímavé, jinak graficky udělané a i tempo vyprávění je jiné. Celkově to působí velmi svěžím dojmem. Problém jsou pak samotné příběhy. Buď jsou uspěchané, nepřehledné a či takové nijaké. Což je velká škoda, protože toto pojetí nabízí velkou pestrost, a trochu zamrzí nevyužití toho co tento příběh nabízel.

hroubek
hroubek | 10.7.2019 21:07 | Filmový a hudební klub

Stranger Things S03 - Mám to celé za sebou a jsem hodně moc spokojený. Tahle řada je nejzábavnější a taky nejvtipnější. Hodně se sazí na humor a mírnou přepálenost, a to ať už jde o dialogy nebo příběh. Tvůrci místy trochu tlačí na pilu, ale jakmile dojde na citlivé a emocionální scény, tak to funguje na 100%. Je velmi dobré, že tvůrci dokáží příběh lehce okořenit, a s novými postavy pracovat na výbornou. Nejvíce to platí pro postavu Robin, jenž je skvěla a krade si desítky scén pro sebe. Za mě tedy velká spokojenost a radost z návratu známých postav. 9/10

hroubek
hroubek | 3.7.2019 21:35 | Filmový a hudební klub

Spider-Man: Daleko od domova - pár slov o filmu.

Nakonec budu patřit k té druhé skupině, kterým se film víceméně líbil, ale o naprosté spokojenosti nemůže být řeč. Potěšilo mě, že jsem se nestačil nudit. Ve filmu se pořádně něco děje a každou chvíli se mění lokace a přichází nějaká akční scéna nebo slušná dialogová výměna. Velmi příjemně mě překvapila akce, jenž v průběhu filmu roste a vyvíjí se dějem(Berlín a následně Londýn). Romantická linka s MJ(stále mě vadí jí takhle říkat) je dobrá, zbytek spolužáků a učitelů už tolik ne. Kupodivu mě dost sedl Mysterio a to jakým způsobem je ve filmu zobrazen je rozhodně ten lepší způsob. Bohužel je ke konci jeho charakter dost zjednodušen. Nový Spidey je fajn komiksovka, která pobaví a dostaneme od ní přesně to co chceme. 7,5/10

PS: Obě potitulkové scény jsou dobré. U první jsem si říkal, že bude trochu jinak provedená, a že hlavní hvězda bude vypadat jako v minulosti. U té druhé se nabízí jakým směrem se bude vyvíjet další směr kosmických cest a příběhů.

PPS: Bohužel jsem to viděl s dabingem. S titulky by to bylo lepší.

hroubek
hroubek | 9.5.2019 19:27 | Filmový a hudební klub

Viděli jste někdo teaser na seriálové Watchmen. Za mě hodně povedená práce, a jsem zvědaví co z toho vyleze.

hroubek
hroubek | 7.5.2019 20:34 | Filmový a hudební klub

Mě naopak pomalejší tempo Endgame sedlo. Ten film byl o postavách a o ukončení některých cest, nebo o smyslu života. To že se nikam nespěchá, je to velký fan servis pro znalce komiksů a filmů je pravda, a rozumím tomu, že to někomu nemuselo sednout. Na druhou stranu, tvůrci mě několikrát překvapili, rozhodně je tam vidět, že nechtěli dělat věci co nejjednodušeji a to co předvádí má vždy nějaký význam. Osobně nechci rozebírat jejich plán, cestování atd, protože to se dá snadno nějaký argumentem shodit. Za mě parádní komiksový film, ale rozhodně ne nejlepší,

hroubek
hroubek | 1.5.2019 15:01 | Filmový a hudební klub

Tak co říkáte na Avengers: Endgame?? Za mě spokojenost a hezké zakončení jedné velké série o 22 filmech a 2 seriálech. 9/10

hroubek
hroubek | 23.4.2019 15:16 | Filmový a hudební klub

Darker: Viděl jsem všechny díly. Kvalita se mění. Mění se i stylizace. Mě některé povídky hodně moc sedly a asi jenom dvě nebo tři šli mimo mě. Má to vždy pár minut, takž to není nikdy ztráta času. Z mého pohledu mohu jen doporučit. Pro komiksové fanoušky je to jako stvořené, díky stylizaci.

hroubek
hroubek | 10.4.2019 19:36 | Filmový a hudební klub

Fimi: Já to mám právě naopak. Mě CM zklamala, a Shazam! mě sedl. Chápu co Ti vadí a respektuji to.

hroubek
hroubek | 9.4.2019 17:38 | Filmový a hudební klub

Shazam! je rozhodně lepší než Captain Marvel. CM je obyčejné marvelovka, kterou je potřeba vidět před Avengers: Endgame aby se vědělo čeho je CM schopná. Bohužel ten film nenabízí nic moc, než skvěle sehranou dvojici Brie Larson a Sama L. Jacksona. Co mě ale nejvíce na filmu dostalo je jak překroutili celý konflikt o Kree a Skrullech. To co je ve filmu prezentováno mě jako fanouška hodně zklamalo. A ke konci jsem dostal kopanec do kulí za to co udělali s původním Captain Marvelem(Mar-vell). 6/10

Shazam! není dokonalý film. Je hodně infantilní, trpí tím, že je to typický origin, jenž musí vysvětlit pravidla světa, postavy atd. Na druhou stranu je to ale sympatická komiksová oddychovka, která se sice nebere, tak úplně vážně, přesto stojí pevně na nohou. Akce je slušná, vtipy jsou zábavné a vtipné. Má to dobře napsané a zahrané postavy, a hodně super easter eggů, poslední scénu a závěrečné titulky. Jak říkám, není to žádná velká komiksová pecka, ale slušný komiksový film, který mě pobavil a udělal mě radost. 7,5/10

hroubek
hroubek | 15.1.2019 21:42 | Filmový a hudební klub

Vyšel teaser na Spider-mana, a je celkem slušný. Jen ten Mysterio je trochu divný, a na MJ v podání Zendaya si nemohu a možná ani nechci zvyknout.

hroubek
hroubek | 9.1.2019 16:05 | Filmový a hudební klub

Killingjoke - Nejsem si jistý jestli Swamp Thinga stihnou tenhle rok. Na ty dva zmíněné nekomiksové seriály se těším hodně moc. Nicméně nejočekávanější seriál roku je samozřejmě poslední řada GoT.
Fry - Tento týden jsem Bumblebeeho viděl, a hodně mile mě překvapil. Je to kvalitní film, který staví na postavách, příběhu, parádním retru a o akční scény jde až v poslední řadě. Druhý nejlepší film z Transformers ságy.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 14.9.2019 10:04
Komentáře u comicsů: 165
Hodnocení comicsů: 161
Příspěvků ve foru: 18

Sbírka (z CDB)

Četl: 162 (cca 52556 Kč)
Má: 152 (cca 47924 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0