hroubek

hroubek
hroubek | 22.10.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #029: Totální šílenství!

Tento komiks navazuje na to, co se rozjelo v "restartu" Svítá nový den. Opět se jedná o klasické Spideyho dobrodružství se vším, co k tomu patří. Líbí se mi, že jsou si toho sami tvůrci vědomi a zkouší navodit podobnou atmosféru starších příběhů, na kterých sami vyrůstaly a přitom jít novou cestou. Ať už jde o zápletky, nové záporaky či změnu celého vyznění příběhu. Na mě to funguje dost dobře. Neříkám, že je to skvělé, ale čte se to parádně. Má to spád, dobré nápady, slušné tempo a nenudí to. Navíc se na chvilku zastaví Wolverine a Doctor Strange. Na komiksu se podílelo více autorů a kreslířů. Ne vždy se mi kresba líbila. U prostředního příběhu se kresba hodí, ale je dost nepřehledná a díky tomu to sráží zážitek. Totální šílenství není vůbec špatný komiks a jsem s ním spokojený.

hroubek
hroubek | 19.10.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #109: Mister Fantastic

Jsem spokojený, ale čekal jsem to o trochu lepší. Původní sešit o vzniku Fantastic Four už jsem četl, přesto mi nedělalo problém si to znovu zopakovat. Co se týče hlavní dějové linky, tak ta je zábavná a má spoustu dobrých a silných momentů(ten nejsilnější přijde na konci prvního a posledního sešitu). Problém mám s příběhem. Ten není špatný, jen mi přišel takový obyčejný. Prostě je to celé nadprůměrné, vypadá to dobře a je to celkem i zajímavé, jen si z toho skoro nic neodnesu a za pár měsíců si na to ani nevzpomenu. Což, je ve výsledku velká škoda, jelikož ten potenciál zde byl. Nicméně pořád jde o fajn komiks, který neurazí.

hroubek
hroubek | 16.10.2020 | DC komiksový komplet #098: Mladí Titáni: Dětská hra

Mnohem lepší, než jsem čekal. Mladí Titáni nejsou moje srdcovka, ale tento příběh se opravdu povedl. Geoff Johns krásně vystihl to co měli čtenáři rádi na starých příbězích Titánů a převedl to do nové podoby s novými hrdiny. Díky tomu parádně funguje ten kontrast a práce s postavami a jejich motivacemi. Čte se to velmi dobře, je to zábavné a celkem i drsné a dané zvraty nepůsobí vycucaně z prstu a dávají v širším hledisku smysl. Za mě tedy moc fajn komiks, který je lepší, než jsem čekal.

hroubek
hroubek | 9.10.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #028: Inferno

Tento komiks mi udělal radost a zároveň mě docela dost naštval. Nejdříve k té pozitivní částí. Tento komiks navazuje na číslo 24., takže když tyto dva komiksy budete číst po sobě, tak dostanete pěkný příběh. A teď k tomu horšímu. Pokud se těšíte na titulní Inferno, tak Vás čeká velké zklamání. Je to dost ironické, jelikož ve vysvětlivkách na konci komiksu se dočtete, že to hlavní a důležité přijde až o dva sešity později. Proč to vydavatel, takhle vydal je mi záhadou, a je to taková menší podpásovka. Jinak příběhy jsou slušný a zábavný, a v rámci Spideyho série představují lehký nadprůměr.

hroubek
hroubek | 9.10.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #01: Já jsem Gotham (paperback)

Mám rád Batmana jako postavu a vždy si rád přečtu nějaký komiks s ním. Nicméně je pravda, že jsem se ho trochu přejedl. Komiks Já jsem Gotham, představuje svěží pohled na Batmana. Je to dáno dynamikou a taky dravostí. Tenhle Batman je hrdina numero uno, a to co zde dělá je rozhodně velkolepé a komiksově přepálené. Sedl mi příběhy, vývoj konkrétních postav a i akce. Dost se povedl konec, který slibuje zajímavé věci do budoucna. Spokojenost, ale příběhy Aquamana a Wonder Woman mě bavili více.

hroubek
hroubek | 6.10.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #108: Colossus

Jako proč ne. S NHM je to v posledních dílech jako na houpačce. Střídají se lehce nadprůměrné komiksy s těmi průměrnějšími. Nikdy se nejedná o velkou pecku ale na druhou stranu nikdy se nejedná o kapitální průšvih. Colossus patří k těm průměrnějším. Nenadchne, neurazí a my dostaneme to co máme dostat. Komiks má tři příběhy a každý je jinak stylisticky a vypravěčsky udělaný. Díky tomu je to dost pestré. Nicméně po příběhové stránce to trochu kulhá. Z mé strany jde o slušný komiks, přesto nic více.

hroubek
hroubek | 1.10.2020 | DC komiksový komplet #097: Páni času: Na konci času

Obávám se, že zas půjdu proti proudu, jelikož mě tento komiks sedl a bavil mě. Nejvíce si tento komiks užijí fanoušci seriálu Legendy zítřka. Je fajn, že hlavním hrdinou je Rip Hunter a ostatní postavy mu pomáhají a dotvářejí příběh. Místy je to překombinované, opět pokud nemáte načteno v DC světě, tak nebude chápat, co se děje a vlastně v tomto nepomáhá ani vydavatel. Přesto je to dobré čtení a celkem jsem si ho užil bez větších problémů. Dost dlouho jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi hvězdy, ale nakonec starý příběh rozhodl o lepším hodnocením. Neříkám, že je to nějaká extra velká pecka, nicméně z mého pohledu jde o komiks, co neurazí.

hroubek
hroubek | 24.9.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #027: Svítá nový den

Pokračování příběhu Jen o den víc, kde se změnil status quo. Tým scénáristů okolo Dana Slotta přichází s trochu jiným Peterem, než si ho pamatujeme, ale jinak je skoro všechno při starém. Peter nemá práci, peníze, nic nestíhá, nedaří se mu v soukromém životě, má své "štěstí" a do toho se městě objevili nový záporáci, na které nově registrovaný superhrdinové nestačí. Ještě, že má tetu May, kamaráda Harryho a svůj humor. Slott a spol pojali Spider-mana trochu jinak. Berou si to, co fungovalo po celou dobu, oprášili to, dali tomu nový kabátek a přišli s několika změny, které udělaly příběh dynamičtější. Z mé strany spokojenost a moc rád bych si tuto sérii přečetl celou.

hroubek
hroubek | 24.9.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #107: Human Torch (Johnny Storm)

Velmi příjemný a dobrý komiks. Sedl mi styl a způsob jakým je zde příběh vyprávěn. Karl Kesel se nesnaží o nic převratného a je to jenom dobře. O to více funguje interakce mezi postavy, pár zvratu a vykreslení Johnnyho Stroma. Vše je podpořeno velmi trefnou kresbou od Scottie Younga. Chtěl jsem jít s hodnocením výše, ale jedna věc mi v tom bránila. Neslaný a nemastný konec plus hlavní záporák. Zde jsem čekal něco zajímavějšího a chytřejší. Human Torch je dobrý a zábavný komiks, který určitě zkuste.

hroubek
hroubek | 20.9.2020 | DC komiksový komplet #096: Liga spravedlnosti: Vzestup a pád

Velká pecka. Parádní komiks, který mi velmi sedl a jen maličkost ho dělila od plné palby. Vzestup a pád je výborné pokračování po příběhu Volání po spravedlnosti. Krásně je zde ukázáno, že některé vítězství jsou krvavě vybojované. A někdy je pomsta silnější, než spravedlnost. Vzestup a pád je svým způsobem docela temný komiks, jelikož nám ukazuje, že někteří hrdinové jsou jen lidé plný chyb a dokáží dělat dost nepříjemné věci, aby dosáhli svého. Naštěstí je to parádně napsané, dává to smysl, celý příběh funguje od začátku až do konce a jeho vyústění je stejně tragické jako nevyhnutelné. A v tom je síla tohoto komiksu. Rozhodně doporučuji si přečíst. Jedno z nejlepší DCKK za poslední měsíce.

hroubek
hroubek | 31.8.2020 17:50 | Filmový a hudební klub

Noví mutanti - Potom všem co se filmem dělo(odklady, dotáčky, přestřihávání) je zázrak, že vůbec funguje. Opravdu jsem byl mile překvapený, že to není tak špatný. Jasně, moje očekávání byly někde hodně dole, ale i tak. Film má dobře zahrané postavy(v rámci komiksového žánru), hororové momenty jsou dost působivé a fungují. Herecky to není žádný průšvih a dá se to na pohodu. Dost se mi líbili konkrétní odkazy na komiksy, kresbu legendárního Billa Sienkiewicze a pár opravdu dobrých a zajímavých momentů. Problém je příběh, který je slepenec několika věcí, třetí akt mě bavil, ale působí tam až moc na sílu, totéž i lesbické pasáže a taky to že se postavy chovají v jedné scéně tak a v druhé jinak. Další problém je to, že film má 90 minut, ale připadal mi jako by měl 130 minut. Nicméně, čekal jsem to horší a nekoukatelné, za mě tedy slušných slabších 7/10.

hroubek
hroubek | 26.12.2019 14:13 | Filmový a hudební klub

Doctor Sleep je parádně natočený horor od člověka, který umí pracovat s postavy, atmosférou a příběhem. Režisér moc dobře ví všem je síla, taky nám to ukazuje. Film funguje dobře, a dokáže krásně prodat hororovější momenty. Nejlépe to funguje v dvojprogramu The Shining - Doctor Sleep.

hroubek
hroubek | 26.12.2019 14:10 | Filmový a hudební klub

Zaklínač S01 - Nikdy jsem to nehrál. Nečetl jsem žádnou knihu a povídku. Prostě jak se říká jsem nepolíbený jakoukoliv části tohoto fenoménu. A možná to je důvod proč mě to tolik sedlo. Seriál jsem si i jako neznalec dost užil. Atmosféra byla skvělá, postavy jsem si oblíbil a užil si jejich příběhy. A potenciál do budoucna to má na 100%. Největší problém je podle mě nechronologické vyprávěni(vyžaduje to pozornost) a pak politická a geografická situace. Pořad jsem tápal kam postavy jdou a kde byly, jak je co daleko atd. Nejsou moc dobře popsány vztahy mezi králi, kolik je tam království atd. Nicméně jsem spokojený a docela rád bych si přečetl nějakou povídku, knížku a nebo zkusil hru než bude za rok a půl druhá řada. 8/10

hroubek
hroubek | 10.12.2019 15:07 | Filmový a hudební klub

Trailerové okénko:

Krotitelé duchů: Odkaz - velmi povedený trailer, který šlape, nic moc neprozradí a jede na vlně Stranger Things, já jsem spokojený.

Wonder Woman 1984 - čekal jsem více, není to špatné, tvůrci jdou na to jinak, ale od první ukázky jsem čekal něco údernějšího a zajímavějšího, další trailery budou určitě lepší.

Black Widow - první půlka traileru je skvělá, civilní rovina příběhu sluší, v druhé půlce se to zlomí a jde to pomalinku do kytek, hodně digi bordelu a zbytečných vtipů.

hroubek
hroubek | 30.11.2019 14:15 | Filmový a hudební klub

Z The Mandalorian má za sebou zatím tři díly, a nemůžu říci, že bych z toho byl extra nadšený. První díl je hodně dobrý a krásně nás uvede do daného světa. Druhý díl je dost slabý. Kdyby to byl fan film, dávám palec nahoru, ale u takhle velké produkce za stovky milionů, je druhý díl prostě slabý. Třetí díl je nejakčnější a má dobrý tempo a spád, jen se u něho nesmí moc přemýšlet.

Osobně radši kouknu na Ricka a Mortyho, který jsou boží. Watchmen, jenž mě každým dílem překvapují a rostou neskutečně a nebo The Man in the High Castle.

hroubek
hroubek | 23.10.2019 11:56 | Filmový a hudební klub

karl173 - Damon Lindelof je ten typ scénáristy, který nikam nespěchá, a klidně udělá pět slabších dílů, ale hlavně že seriál bude fungovat jako celek. Mě osobně ten první díl sedl. Baví mě ten svět, chci o tom světě vědět více, postavy jsou zatím dobré a vidím v nich potenciál. Baví mě odkazy na klasický komiks a jsem zvědavý s čím Lindelof přijde, protože má spoustu možností kam se vydat. Na druhou stranu to může taky kapitálně posrat.

hroubek
hroubek | 25.9.2019 11:38 | Filmový a hudební klub

mearez - Fimi má v tomhle pravdu. Všechny postavy, které jsi vyjmenoval jsou nové postavy s vlastním příběhem a identitou(X-23, Kate Bishop nebo Spider-woman). Osobně nemám nic proti tomu aby se zkoušely nové věci, ale jde mi to proti srsti, to co se v poslední době děje(černá MJ, černá Ariel, černý Heimdall atd.). To je tak těžké vymyslet nové postavy a prodat je společnosti??

Černý Gordon třeba bude parádní a skvěle zahraný, ale nic to nemění na tom, že tam vždycky bude ta pachuť vynucenosti.

hroubek
hroubek | 10.7.2019 21:07 | Filmový a hudební klub

Stranger Things S03 - Mám to celé za sebou a jsem hodně moc spokojený. Tahle řada je nejzábavnější a taky nejvtipnější. Hodně se sazí na humor a mírnou přepálenost, a to ať už jde o dialogy nebo příběh. Tvůrci místy trochu tlačí na pilu, ale jakmile dojde na citlivé a emocionální scény, tak to funguje na 100%. Je velmi dobré, že tvůrci dokáží příběh lehce okořenit, a s novými postavy pracovat na výbornou. Nejvíce to platí pro postavu Robin, jenž je skvěla a krade si desítky scén pro sebe. Za mě tedy velká spokojenost a radost z návratu známých postav. 9/10

hroubek
hroubek | 3.7.2019 21:35 | Filmový a hudební klub

Spider-Man: Daleko od domova - pár slov o filmu.

Nakonec budu patřit k té druhé skupině, kterým se film víceméně líbil, ale o naprosté spokojenosti nemůže být řeč. Potěšilo mě, že jsem se nestačil nudit. Ve filmu se pořádně něco děje a každou chvíli se mění lokace a přichází nějaká akční scéna nebo slušná dialogová výměna. Velmi příjemně mě překvapila akce, jenž v průběhu filmu roste a vyvíjí se dějem(Berlín a následně Londýn). Romantická linka s MJ(stále mě vadí jí takhle říkat) je dobrá, zbytek spolužáků a učitelů už tolik ne. Kupodivu mě dost sedl Mysterio a to jakým způsobem je ve filmu zobrazen je rozhodně ten lepší způsob. Bohužel je ke konci jeho charakter dost zjednodušen. Nový Spidey je fajn komiksovka, která pobaví a dostaneme od ní přesně to co chceme. 7,5/10

PS: Obě potitulkové scény jsou dobré. U první jsem si říkal, že bude trochu jinak provedená, a že hlavní hvězda bude vypadat jako v minulosti. U té druhé se nabízí jakým směrem se bude vyvíjet další směr kosmických cest a příběhů.

PPS: Bohužel jsem to viděl s dabingem. S titulky by to bylo lepší.

hroubek
hroubek | 9.5.2019 19:27 | Filmový a hudební klub

Viděli jste někdo teaser na seriálové Watchmen. Za mě hodně povedená práce, a jsem zvědaví co z toho vyleze.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 22.10.2020 10:46
Komentáře u comicsů: 264
Hodnocení comicsů: 260
Příspěvků ve foru: 25

Sbírka (z CDB)

Četl: 262 (cca 79958 Kč)
Má: 252 (cca 75326 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0