hroubek

hroubek
hroubek | 22.5.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #098: Ms. Marvel (Kamala Khanová)

Příjemná komiksová oddychovka. Ms. Marvel jako postavu znám, ale tohle je můj první větší komiks s ní. A splnil to co splnit měl. Bavilo mě to a ocenil jsem přesah, který do toho scénáristé dali. Sedla mě i kresba, jenž se k tomuto příběhu dost hodila. A celkově jde o sympatický komiks co se ve výsledku nebere tak moc vážně. Hlavní hrdinka Kamala je zajímavá a bez problémů si získala moje sympatie. Trošku mě mrzelo, že nemá nějakého normálního záporáka, nicméně to k danému příběhu to jakžtakž sedlo. Osobně doporučuji neočekávat nic průlomového. Ms. Marvel je velmi příjemná oddychovka, a ty čtyři hvězdy si nakonec s odřenými uši zaslouží.

hroubek
hroubek | 21.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #01: Vyhlazovací stroje (paperback)

Po každé, když vidím nápis "Ideální start pro nové čtenáře!", tak si klepu na čelo. Tohle fakt ideální start není. A to je asi největší problém. Ideálním startem byl první příběh z New 52, kde bylo vše hezky popsáno kdo je kdo a co kdo umí. Zde funguje spoustu věcí, od akce, postav, kresby, týmové práce až po samotnou velkolepost a jistou originalitu. Jen ten záporák a lehké zmatení v příběhu pokulhávají. Je to dobrý a zábavný komiks, ale je vidět a znát, že bez určitých znalostí to prostě nepůjde. A to mě trochu mrzí. Určitě se nebudu bránit dalším dílům, jen je škoda, že Crew tady nevydává i jiné hrdiny(Superman, Justice League Dark, Green Lantern atd.)

hroubek
hroubek | 20.5.2020 | DC komiksový komplet #087: JSA: Budiž spravedlnost

Fajn komiks a rozhodně změna k lepšímu. Nevím, kdo u DCKK dělal seznam toho co bude vycházet a co ne. Ale ten někdo by zasloužil lehce profackovat. Zpět k JSA: Budiž spravedlnost. Tento komiks je dobrý a z mého pohledu funguje. Opět je potřeba mít něco načteného a nebo alespoň trochu tušit jaký je rozdíl mezi JL, JLA a JSA. Děj je svižný, postavy jsou v rámci možností zajímavé (Dr. Fate), dialogy nebijí do očí. A celkově se to čte dobře. Asi nejvíce zamrzí to, že to ve výsledku v nás nic nezanechá. Není tam nic co by nás posadilo na zadek, nebo bychom na to vzpomínali. Nicméně dobrý a zábavný komiks to je.

hroubek
hroubek | 18.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #04: Na dně (Miroslav Schönberg)

Opět výborný komiks. Od scénáře až po kresbu. Dan Abnett skvěle pracuje s Aquamanem jako postavou. Takový vývoj v průběhu série. Pochopení, smíření se neúspěchem a poučení se z vlastních chyb. Je to radost číst. A to samé se týká i Mery, která je opravdu moc dobře napsaná. Kresba se mi hodně líbila a je to změna, na kterou je potřeba si zvyknout, naštěstí to netrvá dlouho. Samotný příběh je strhující, a velmi pěkně graduje a líbilo se mi vysvětlení proč se třeba nezapojí Liga nebo někdo jiný. Moc se těším na další díl.

hroubek
hroubek | 15.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #03: Koruna Atlantidy (paperback)

Tohle bylo hodně moc dobré. Abnett ubral na okázalosti a megalomanství, a mnohem více se soustředí na to co postavy znamenají pro ostatní. V těch dialozích je velká síla. Rozhovor s Erikou je toho jasným důkazem. Totéž platí i o tom jak se změnila Mera, a co pro ní Artur představuje a čeho by se byla ochotná kvůli němu vzdát. A samotný Aquaman je vyzrálejší a opět zajímavější postavou. Začátek mě tolik nebavil, ale ke konci to má parádní tempo a výborně prodané zvraty. Velká spokojenost.

hroubek
hroubek | 12.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #02: Black Mantova pomsta (paperback)

Jsem hodně rád, že jsem do toho šel. Dan Abnett je velmi kvalitní scénárista, který umí pracovat s postavy a taky udělat velkou akci. Možná té akce bylo trochu moc, ale to jak pracuje s postavou Aquamana a Mery, to je na jedničku z hvězdičkou. Abnett velmi výstižně pochopil jaký by Artur měl být, a já jsem za to jen rád. A totéž platí i o Meře, která není jen krásná princezna, ale její linka je dost zajímavá. A i ten Black Manta má promyšlenější plán, než je v mainstreamových komiksech běžné. Jsem dost spokojený a těším se na další díl.

hroubek
hroubek | 11.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #01: Pád do hlubin (paperback)

Jsem rád za to co jsem dostal. Vždycky jsem si chtěl přečíst nějaký komiks o Aquamanovi, ale český trh na něj nebyl připravený dokud nepřišel film, který ukázal jak moc cool Aquaman může být. No a co se týče komiksu, tak Pád do hlubin je pecka. Dan Abnett nám představí Aquamana, tak jak ho neznáme. A to je hrozně super, jelikož Abnett o příběhu dost přemýšlí. Artur v jeho podání není jen obyčejný superhrdina. Aquaman dost přemýšlí o svém místě na světě, to co představuje, a taky o tom jak ho vnímají jeho kolegové a nepřátele. A je to velmi dobré čtení. Zvraty fungují a i motivace všech postav. Za mě velká spokojenost.

hroubek
hroubek | 10.5.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #017: Zrození Venoma

Zrození Venoma jsem před pár lety četl v sérii UKK. Nebylo to špatné a bavilo mě to. A totéž mohu napsat i o tomto komiksu, který vychází v této sérii. Jsou to fajn příběhy s luxusní kresbou. Bavilo mě to číst znovu, zavzpomínat a znovu si přečíst jak vznikl tento ikonický záporák. Jako minule, tak i teď mě mrzí, že si samotného Venoma moc neužijeme, jelikož je zde jen v jednom sešitu. Za mě fajn komiks, ale ze Spideyho světa jsem četl lepší kousky.

hroubek
hroubek | 9.5.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #097: Superior Spider-Man

Je to dobrý komiks. Je to přesně ten typ komiksu, který neurazí, seznámíme s "novou" postavou a prakticky od něho dostaneme to co dostat máme. Osobně jsem čekal více Dana Slotta, a že se koukneme na začátky tohoto Spider-man. To se nestane a místo toho dostaneme trochu jiné příběhy. Jsou to dobré příběhy, ale je potřeba mít něco načteného jinak se budete ztrácet a neužijete si to. Já třeba nesnáším celou tu část kolem klonování atd, a zde se tomu věnuje část komiksu. Osobně si myslím, že se mohly vybrat přístupnější a zajímavější příběhy. Na druhou stranu je opravdu fajn čtení co neurazí. A pokud máte rádi Spidey, tak zde dostanete jiný pohled na něho.

hroubek
hroubek | 26.12.2019 14:13 | Filmový a hudební klub

Doctor Sleep je parádně natočený horor od člověka, který umí pracovat s postavy, atmosférou a příběhem. Režisér moc dobře ví všem je síla, taky nám to ukazuje. Film funguje dobře, a dokáže krásně prodat hororovější momenty. Nejlépe to funguje v dvojprogramu The Shining - Doctor Sleep.

hroubek
hroubek | 26.12.2019 14:10 | Filmový a hudební klub

Zaklínač S01 - Nikdy jsem to nehrál. Nečetl jsem žádnou knihu a povídku. Prostě jak se říká jsem nepolíbený jakoukoliv části tohoto fenoménu. A možná to je důvod proč mě to tolik sedlo. Seriál jsem si i jako neznalec dost užil. Atmosféra byla skvělá, postavy jsem si oblíbil a užil si jejich příběhy. A potenciál do budoucna to má na 100%. Největší problém je podle mě nechronologické vyprávěni(vyžaduje to pozornost) a pak politická a geografická situace. Pořad jsem tápal kam postavy jdou a kde byly, jak je co daleko atd. Nejsou moc dobře popsány vztahy mezi králi, kolik je tam království atd. Nicméně jsem spokojený a docela rád bych si přečetl nějakou povídku, knížku a nebo zkusil hru než bude za rok a půl druhá řada. 8/10

hroubek
hroubek | 10.12.2019 15:07 | Filmový a hudební klub

Trailerové okénko:

Krotitelé duchů: Odkaz - velmi povedený trailer, který šlape, nic moc neprozradí a jede na vlně Stranger Things, já jsem spokojený.

Wonder Woman 1984 - čekal jsem více, není to špatné, tvůrci jdou na to jinak, ale od první ukázky jsem čekal něco údernějšího a zajímavějšího, další trailery budou určitě lepší.

Black Widow - první půlka traileru je skvělá, civilní rovina příběhu sluší, v druhé půlce se to zlomí a jde to pomalinku do kytek, hodně digi bordelu a zbytečných vtipů.

hroubek
hroubek | 30.11.2019 14:15 | Filmový a hudební klub

Z The Mandalorian má za sebou zatím tři díly, a nemůžu říci, že bych z toho byl extra nadšený. První díl je hodně dobrý a krásně nás uvede do daného světa. Druhý díl je dost slabý. Kdyby to byl fan film, dávám palec nahoru, ale u takhle velké produkce za stovky milionů, je druhý díl prostě slabý. Třetí díl je nejakčnější a má dobrý tempo a spád, jen se u něho nesmí moc přemýšlet.

Osobně radši kouknu na Ricka a Mortyho, který jsou boží. Watchmen, jenž mě každým dílem překvapují a rostou neskutečně a nebo The Man in the High Castle.

hroubek
hroubek | 23.10.2019 11:56 | Filmový a hudební klub

karl173 - Damon Lindelof je ten typ scénáristy, který nikam nespěchá, a klidně udělá pět slabších dílů, ale hlavně že seriál bude fungovat jako celek. Mě osobně ten první díl sedl. Baví mě ten svět, chci o tom světě vědět více, postavy jsou zatím dobré a vidím v nich potenciál. Baví mě odkazy na klasický komiks a jsem zvědavý s čím Lindelof přijde, protože má spoustu možností kam se vydat. Na druhou stranu to může taky kapitálně posrat.

hroubek
hroubek | 25.9.2019 11:38 | Filmový a hudební klub

mearez - Fimi má v tomhle pravdu. Všechny postavy, které jsi vyjmenoval jsou nové postavy s vlastním příběhem a identitou(X-23, Kate Bishop nebo Spider-woman). Osobně nemám nic proti tomu aby se zkoušely nové věci, ale jde mi to proti srsti, to co se v poslední době děje(černá MJ, černá Ariel, černý Heimdall atd.). To je tak těžké vymyslet nové postavy a prodat je společnosti??

Černý Gordon třeba bude parádní a skvěle zahraný, ale nic to nemění na tom, že tam vždycky bude ta pachuť vynucenosti.

hroubek
hroubek | 10.7.2019 21:07 | Filmový a hudební klub

Stranger Things S03 - Mám to celé za sebou a jsem hodně moc spokojený. Tahle řada je nejzábavnější a taky nejvtipnější. Hodně se sazí na humor a mírnou přepálenost, a to ať už jde o dialogy nebo příběh. Tvůrci místy trochu tlačí na pilu, ale jakmile dojde na citlivé a emocionální scény, tak to funguje na 100%. Je velmi dobré, že tvůrci dokáží příběh lehce okořenit, a s novými postavy pracovat na výbornou. Nejvíce to platí pro postavu Robin, jenž je skvěla a krade si desítky scén pro sebe. Za mě tedy velká spokojenost a radost z návratu známých postav. 9/10

hroubek
hroubek | 3.7.2019 21:35 | Filmový a hudební klub

Spider-Man: Daleko od domova - pár slov o filmu.

Nakonec budu patřit k té druhé skupině, kterým se film víceméně líbil, ale o naprosté spokojenosti nemůže být řeč. Potěšilo mě, že jsem se nestačil nudit. Ve filmu se pořádně něco děje a každou chvíli se mění lokace a přichází nějaká akční scéna nebo slušná dialogová výměna. Velmi příjemně mě překvapila akce, jenž v průběhu filmu roste a vyvíjí se dějem(Berlín a následně Londýn). Romantická linka s MJ(stále mě vadí jí takhle říkat) je dobrá, zbytek spolužáků a učitelů už tolik ne. Kupodivu mě dost sedl Mysterio a to jakým způsobem je ve filmu zobrazen je rozhodně ten lepší způsob. Bohužel je ke konci jeho charakter dost zjednodušen. Nový Spidey je fajn komiksovka, která pobaví a dostaneme od ní přesně to co chceme. 7,5/10

PS: Obě potitulkové scény jsou dobré. U první jsem si říkal, že bude trochu jinak provedená, a že hlavní hvězda bude vypadat jako v minulosti. U té druhé se nabízí jakým směrem se bude vyvíjet další směr kosmických cest a příběhů.

PPS: Bohužel jsem to viděl s dabingem. S titulky by to bylo lepší.

hroubek
hroubek | 9.5.2019 19:27 | Filmový a hudební klub

Viděli jste někdo teaser na seriálové Watchmen. Za mě hodně povedená práce, a jsem zvědaví co z toho vyleze.

hroubek
hroubek | 7.5.2019 20:34 | Filmový a hudební klub

Mě naopak pomalejší tempo Endgame sedlo. Ten film byl o postavách a o ukončení některých cest, nebo o smyslu života. To že se nikam nespěchá, je to velký fan servis pro znalce komiksů a filmů je pravda, a rozumím tomu, že to někomu nemuselo sednout. Na druhou stranu, tvůrci mě několikrát překvapili, rozhodně je tam vidět, že nechtěli dělat věci co nejjednodušeji a to co předvádí má vždy nějaký význam. Osobně nechci rozebírat jejich plán, cestování atd, protože to se dá snadno nějaký argumentem shodit. Za mě parádní komiksový film, ale rozhodně ne nejlepší,

Aktivita

Naposledy přihlášen: 1.7.2020 14:49
Komentáře u comicsů: 238
Hodnocení comicsů: 234
Příspěvků ve foru: 24

Sbírka (z CDB)

Četl: 236 (cca 73274 Kč)
Má: 226 (cca 68642 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0