Hejtr. Chronický hejtr. Protřepat, nemíchat.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum7.6. 01:23NANITS chronicles
  Podíval jsem se ještě na artbook a je fajn. Žádný rozpad jako se stal uživatelce P.G. se u mě naštěstí nekonal a to jsem si artbook prohlížel dost dlouho. I když velmi opatrně. Jestli se vám líbí komiks a chcete navíc cokoliv, co je s ním nějak spojeno a rádi se kocháte obrázky, tak si ho pořiďte. Mám radost z čísla. Nejsem pověrčivý, ale když už tam to číslo je, tak ať alespoň něco symbolizuje. A těžko jsem mohl dostat lepší. Snad kromě 666. :-)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum6.6. 20:04NANITS chronicles
  Jakožto nejen zdejší expert v žánru sci-fi (ano, jsem Psychorovo dvojče) uděluji tomuto komiksu pět hvězd z pěti možných a tuto informaci uvádím hned na začátku svého komentáře, jelikož je to naprosto zásadní sdělení, které se díky podivnému zvyku mnoha lidí číst texty od začátku a ne od konce k lidem takto dostane. A proč uděluji tomuto komiksu jakožto nejen zdejší expert v žánru sci-fi pět hvězd? Protože čtyři a půl dát nemůžu. Mám v tom systém!

  Kniha NANITS Chronicles předhazuje ke konzumaci tři příběhy plus prolog a epilog. (A nějaké ty bonusy, aby měl Áda radost!) Příběhy se od sebe liší jak obdobím, ve kterém se příběhy odehrávají (blízká budoucnost, ne tak blízká budoucnost a budoucnost vzdálenější než ne tak blízká), subžánrem (biopunk, postapo), tak stylem vyprávění (klasika, retrospektiva, 1. osoba à la drsná škola, kdy informace čtenáři sděluje hlavní postava), tak samozřejmě dějem.

  U každého z příběhů si asi většina lidí řekne, a to bez ohledu na to, kolik má přečtených knížek nebo komiksů a zhlédnutých filmů nebo seriálů, že to či ono už někde někdy četli nebo viděli. Pandemie, zlá korporace, kolonie na Marsu, hoši, kteří mstí smrt svého domácího mazlíčka a jsou u toho sprostí a sem tam někomu prostřelí palici, zkorumpovaná policie, data v počítači nesoucí zásadní informaci, prostě klišé, kam se podíváš. Nebudete pak moc překvapeni, když záporák vleze do sprchy za hlavním hrdinou a během hraní na housle mu sdělí, že je jeho nebinární otcomatka a zmizí tunelem ve zdi. Pokračování příště...

  Klišé sem, klišé tam, ničemu to nevadí. Ať je ho klidně habakuk, když je servírováno v rozumném poměru a při správné teplotě. To u NANITS Chronicles platí. Ani jednou jsem si při čtení neřekl, že tady už to autor trošku přehnal, že se začíná rozmáhat nešvar s názvem trapnost, že za každou cenu cpe do příběhu něco, co tam nepatří a tlačí na pilu až příliš. Nic takového. Pokud jsou postavy sprosté a dialog je o chcankách, tak proto, že to k těm postavám v podobných příbězích prostě patří, i když to je stá variace téhož. Když v situaci, kdy záporák může hrdinu rozstřílet na sračky a místo toho si neodpustí pár vysvětlujících vět („Že jsem ti ho tam kdysi na swingers fouknul zezadu já, tos celou tu dobu nevěděl, co?!") a hrdina tak dostane pár sekund k dobru a využije je k zabití záporáka, tak to nepůsobí pitomě a samoúčelné, čtenář to čeká a ví, že to tam být má. Stejně tak násilí. Je tam a je ho tam dost, protože tam být musí. A tak dále a tak dále, situací a dialogů, které už byly použity někdy jindy a jinde je tam více, ale ani jednou jsem nic nenamítal. Což je co říct, protože já namítám poměrně často.

  O čem příběhy jsou si může každý přečíst v popisu, proto jen uvedu, že mě bavily a už teď se těším na další čtení, protože po přečtení komiksu si komiks vyloženě říká o repete.

  Pokud jde o kresbu, tak překvapivě v komiksu nechybí. Fakt je tam! A je podle mě skvělá a nejen to, různé styly se skvěle k jednotlivým příběhům hodí. V příběhu delegace z Marsu je lehce do mainstreamu, jsou tam jasnější barvy, kulaté ksichtíky, v postapokalyptickém příběhu je vše trochu do uzena a lehce rozmazané. Umělecký záměr je zřejmý a funguje to. Z ukázek si může každý udělat představu sám.

  Protože příběhy nejsou ukončené (fakt vzala/vzal/vzalo roha tunelem ve zdi!) a jsou vzájemně propojené, tak očekávám nejen pokračování, ale i dokončení. Stejně kvalitní pokračování a dokončení takové, které dává smysl a díky kterému vše do sebe perfektně zapadne (doufám, že ho mají autoři dávno na papíru a nebudou ho štykovat dodatečně, aby to teda nějak skončilo) a jednotlivé příběhy tak ještě získají na kvalitě a čtení od začátku do konce bude o to šťavnatější. Zda jsou autoři schopni servírovat jednu dvě knihy ročně stejně zábavné, tak ať to klidně končí až po deseti knihách, ty světy mě totiž baví a čím víc dobrých příběhů z nich bude, tím víc spokojenější budu. V kategorii sci-fi v kvalitním provedení je pro mě tento kousek vážným aspirantem na nejepší komiks tohoto roku, společně se Cyberpunkem 2077. (Akira je mimo jakékoliv kategorie, to aby bylo jasno.) Nečekal jsem vůbec nic, dostal kvalitu a opravdu se třesu na další knihy. Řeči na obálkách knih mě z principu sejří a málokdy je beru jako bernou minci nebo s nimi souhlasím, ale zrovna zde uvedené „Tohle je něco, co chcete mít v knihovničce a číst stále dokola." fakt platí. A bude platit dvojnásob, když těch knih bude víc a budou stejně dobré.

  Nejlepší hláška: Ať si hoši chytí v poušti nějakýho medojeda a toho si oprcaj! (Vzhledem k tomu, že medojedi v Americe nežijí, se nabízí, aby hláška byla interpretována někteří víte jak ;-))

  Ale abych jenom nechválil, v komiksu jsem narazil na pár chybek: Úmrtnost místo smrtnost, vytáří - vytváří, zůčastnila - zúčastnila, kteréni - kreténi, v pouští - v poušti, potencionální - potenciální, minimálně jednou !? místo ?!, sem tam chyba v ji/jí, svoji/svojí, víc než tři vykřičníky, chybějící tečka na konci textu v bublině. Ale polovinu jsem zaregistroval až u druhého prohlížení a pečlivějšího čtení některých pasáží, takže si spousty překlepů a chybek většina lidí nejspíš ani nevšimne a nejde o nic, co by komiks sráželo. Ale pro příště by to chtělo lépe vychytat, protože čím lepší dílo je, tím víc pak tyhle chybky zamrzí.

  Papír je kvalitní, voní jednou z několika papírových vůní, které bych mohl fetovat od rána do večera, navíc je vůně typicky ovulačně silná a vyloženě si tak říká o rozevření a čtení. To rozevření je možné na plné kule a kniha sama drží, takže ji lze číst položenou na stole bez asistence údů, a ani tak nehrozí poškození. Nechybí záložka. Provedení je prostě výborné a i fobikům bude chutnat a obsedantům čvachtat. Stejně jako Darth Raelchi i já mám přebal z vnitřní části trošku začerněn, tyhle vazby to ale dělají. Některá špinění jsou holt normální.

  NANITS chronicles se po všech stránkách fakt povedl(y) a ta pětková hodnocení a vychvalující komentáře, které se zde budou jistě dále kupit, nejsou náhodná. Chci víc a chci to hned!
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum17.6. 20:14NANITS chronicles
  Epocho, ty obálky budou jeté stále, když obal nebude natěstno s knihou a kniha bude mít možnost se hýbat! ;-)

  Posílal jsem jim to už minulý týden a ještě ani zpráva, že to je podané a na cestě ke mně :-( Kdybych si stěžoval, že se mi nechce nikam chodit, tak už to mám možná dávno doma. Dvakrát :-D
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum16.6. 21:58NANITS chronicles
  Koukám na stream a k epilogu - ten do té doby jen dobrý zážitek povýšil na výborný a donutil mě hned k dalšímu prolistování a později přečtení. To propojení zážitek umocnilo a o to víc jsem nadržen na pokračování. A bude to hodně dlouhé čekání :-(
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum10.6. 18:15Requiem: Upíří rytíř #03
  Přesně tak, na crewním webu. Asi tak pětkrát ;-D
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum10.6. 01:16NANITS chronicles
  Ty likvidace se dělají jednou za půl roku, za rok, ne kvůli každé knize.
  Milo: Tak u MB je to věc MB-tiskárna, tady už je to vztah nakladatelství-čtenář.

  Kdyby někdo chtěl řešit ten komiks, tak může začít třeba tím, že si přečte komentář z 8.6. 21:11 ;-) Mě by to fakt zajímalo, jak na vás ta kresba působí a jestli ta odvařenost z díla není z velký části způsobena tím základem, ze kterého NANITS vychází. Jinak, už by to docela chtělo pokračování, mám tak trošku absťák. Tak co třeba příští týden v úterý? A další díl přespříští týden v pátek. Pak jsem ochoten na další díl počkat. Tak 14 dnů.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum10.6. 01:00NANITS chronicles
  Hawwwran: Ten komiks pošli nějakému kámošovi a on za tebe s ním dojde na poštu! Dneska to máš zadarmo, ale příště si za tyhle rady něco naúčtuji.

  Knihy se určitě likvidují (nebo měly by), a pro potřeby účetnictví u toho musí být někdo nevím odkud, aby vypracoval protokol/úřední záznam/prostě lejstro. Tohle by asi zodpověděl mistr Scarface.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum9.6. 21:11NANITS chronicles
  yogi: Ale tady přece nejde o boty, ale o princip! ;-D

  Nestěžuju si, na můj mail poslali omluvu, kterou posílali každému, vysvětlení a štítek na vytisknutí, abych pak s komiksem došel na pobočku. Už se těším, až mi přijde nový, neotřískaný kousek. Který bude mít vadu z tiskárny :-D

  Zajímavé je, že eshopy takhle často řeší zaslání zpět, že pošlou štítek na vytisknutí. Někdy dodávají, že to musí být na tiskárně na štítky, aby se dal nalepit. Ale... Je přece jedno, jestli se to nalepí samo, nebo se to přelepí izolačkou. A co mám informaci od člověka, co to takhle už řešil, tak by mělo stačit nadiktovat číslo zásilky (ve tvaru Z39043084) ze štítku, není nutno cokoliv tisknout nebo lepit. Kdyby to v těch eshopech věděli, tak mnoha lidem odpadne ten tisk a lepení.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum9.6. 20:31NANITS chronicles
  Zažil jsem si s vrácením též své. Abych to měl v čem poslat, koupil jsem za 12 Kč bublinkovou obálku, komiks do ní vložil, zabalil do izolačky (tak půl metru minimálně, to je pár halířů), strávil tím pár minut (ten čas mi ale nikdo nevrátí) a pak šel pěšky asi kilometr na pobočku. A pak, jak tušíte, jsem musel ten kilometr jít zpět! Raději nedomýšlím, kolik bacilů jsem venku nachytal a co vše se mohlo stát, když jsem přecházel silnici. I když chodím zásadně přes zebru a rozhlížím se, to nebezpečí tam stále je. No a že jsem při tom ošoupal botky, to je taky nutné zmínit, jednou totiž budu muset koupit nové... Tvl, že se poškozené zboží vrací zpět je normální a že na to v zahraniční dlabou, protože se jim to nevyplatí, neznamená, že se to bude dělat i tady. A jestli je pro někoho problém někam dojít nebo dát pár kaček za obálku... Walomeho návrh na sbírání víček nebyl tak úlplně od věci :-D

  stavik: Tak asi tomu nevěnovali "maximální péči" ;-D Něco tam je, pár věcí jsem vypíchl v komentáři, ale zas tak hrozné to není.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum9.6. 13:46Berserk #05
  regressiv dává velmi často pět hvězd. Když dá v některé sérii jednu, tak většinou jen jednomu dílu (u Kůstka jsem to viděl u dvou, u Živých mrtvých u třech), tak bych ho z toho, že chce cíleně komiks nebo sérii potápět, nevinil. Jestli jsou tři hvězdy jako průměr, kdy si člověk řekne, že to není nic moc, ani nic extra dobrého, tak ta jedna hvězda pro něco, co člověka nebaví, odpovídá. Prostě se mu sem tam nelíbí něco, co je hodnoceno dobře, tak tomu dá nejnižší hodnocení.
 • SlouzimStarymPsum
  Milo_Harwey: Napíše nesmysl (někdy přidá, že to, k čemu se vyjadřuje, ani nečetl), na to někdo reaguje a on má za to, že se to druhé strany dotýká nebo dává rady být nad věcí. To prokládá řečma o hejtrech. Kterýma nahradil kecy o tom, že tu to či ono nevyjde, protože místo toho vycházejí blbosti.

  A ne, nepadne, protože ta půda je všechno, jen ne úrodná ;-)

  https://comicyears.com/comics/how-to-get-fingerprints-off-comic-books/
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum8.6. 21:11NANITS chronicles
  Než jsem knihu odeslal na výměnu, tak jsem si ji znovu prohlížel a došlo mi, co se mi na komiksu tak moc líbí. Dynamika, tempo, práce s panely a takové ty věci, o kterých se píše v článcích o komiksu pro začátečníky i pokročilé. Jistě to má hodně co do činění s tím, čím původně komiks byl a je to i přes ten převod znát. Podobný pocit jsem měl u některých částí MY3 a možná by se ještě pár kousků našlo, ale v NANITS je tenhle "filmový" přístup skoro všude a při prvním i druhém čtení jsem si toho až tak nevšiml, jak přirozeně udělané to je. By mě zajímalo, jestli to tak vnímají i další, že je NANITS když ne jedinečný, tak minimálně hodně specifický a že ten základ je tam vidět.

  Toe: Když ohodnotíš jinak, než jak máš, tak budeš muset dokázat, že jsi komiks opravdu četl (fotka tvé občanky plus komiksu s datem pořízení a vzkazem, který ti teprve sděíme a pak před komisí své hodnocení obhájit ;-) Mě překvapuje, kolik lidí tu aplikaci zná, kolik lidí už s NANITS má zkušenost, já jsem o tom nikdy neslyšel, nikdy nečetl. Až když sem někdo hodil odkaz na web Epochy, tak jsem si o tom začal zjišťovat informace.

  Fimi: O tom, jak blízko nebo daleko k jedné z legend ČSFD mám nebo nemám jednak nemáš ponětí, jednak o tom nerozhoduješ.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum7.6. 22:36NANITS chronicles
  Neříká si regressiv pro nic za nic ;-)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum7.6. 17:47NANITS chronicles
  K tomu Artbooku - gůglil jsem něco k NANITS, komiksu i té technologii, a zjistil, že artbook vyšel už pár let předtím, než vyšel komiks, takže z té tisícovky už může za ty roky být pár stovek kousků pryč. To jenom jako informaci pro ty, co spoléhají na to, že ta tisícovka bude k dispozici ještě dlouho, když to teprve před pár dny vyšlo. Až se stane z komiksu hitovka, tak abyste nelitovali ;-)
 • SlouzimStarymPsum
  Milo_Harwey: Že ty máš protézy? :-D Nemyslel jsem to tak, že jsi blb, ale že by stačilo třeba koukat pořádně. Tak možná máš ty ruce fakt suchý a viditelné otisky neděláš. Jestli se vyznáš v trezorech, tak mi napiš soukromě, měl bych pro tebe přivýdělek! ;-)
 • SlouzimStarymPsum
  Milo_Harwey: Tuna materiálu předcházejících.
  Nikdo nic nehejtí? Tak to bysme měli napravit. Kdo začne? :-D

  Koukni proti světlu někdy, ty otisky pak uvidíš.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum7.6. 12:23NANITS chronicles
  RobertKalocai: Díky za odpověď. Tak to je rozhodně skvělý, že se ví co a taky jak a záleží jen na nás, jestli dostaneme další díly. Pošikanuju pár lidí, aby si to taky koupili.

  soulbringer: Spíš je na místě otázka, jestli tu je někdo, kdo tu reklamaci neřešil ;-)
  Na FB stačí soukromá zpráva, jinak mail. Bez problémů vymění.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum6.6. 20:16NANITS chronicles
  RobertKalocai: Á, pan autor osobně. Služebníček. :-)

  Máte už ty příběhy dokončené, na papíře nebo aspoň v hlavě, nebo teprve čekáte, že se nějaký dobrý závěr objeví?
  Co rozhoduje, kromě prodejnosti, o tom, zda vyjde pokračování?
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum4.6. 18:37NANITS chronicles
  S tím někdo musel úmyslně třískat. Z Levných knih mi přišly v posedních dvou měsících dva balíky. Baleno stejně, navíc mrsknou několik knih najednou do jedné obálky, aby do sebe narážely. U brožovaných miniaturiní defekty, které už mohly být před odesláním. Pevné nepoškozeny. Když to srovnám s jinými zásilkami podobně balenými, tak jsem ještě takhle brutálně zrmskanou vazbu neměl. Někdo byl naštvanej, že těch balíků je hodně, tak se vyřádil. Měli by to zabalit lépe, ale nemůže být náhoda, že máme všichni zničenou knížku, takhle moc, když i hůře balené knihy mi dorazily mnohokrát v lepším stavu než tohle.

  Milo_Harwey: Dej vědět, prosím, co ti napsali.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum4.6. 18:24NANITS chronicles
  Přebal ohnutý a na jednom místě docela dost natržený, vazba na jedné straně kleplá trošku, na druhé kurevsky promáčklá. Stačil kartón a tohle by se v takovém měřítku nemohlo stát. Ale tahle mi už přišlo pár knížek a některé byly nepoškozené a některé jen cvaklé. Podle toho množství stížností to vypadá, že s tím nějaký blb v depu kvůli množství vzteky mrskal a takhle to dopadlo.

  Přečtu a uvidím, co s tím. Když se mi to bude líbit, tak mě bude štvát, že to mám takhle zprasené, ale nerad tyhle věci řeším. Objednat to podruhé, abych měl jednu knihu na čtení a druhou v knihovně je sice řešení, ale taky by to mohlo přijít jeblé i podruhé a to bych se opravdu hodně dopálil a musel bych zmlátit děti. Cizí.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum3.6. 22:52Batman Mikea Mignoly
  trudoš: Rozumím tomu, ale podle mě z praktického hlediska je ještě víc na nic, když k tomu chybějícímu stránkování chybí ještě ten obsah.

  Milo_Harwey: A jak to teda řešit? Můžeš si vybrat, jestli pokaždé budeš počítat stránky, nebo vložíš papíry, které pak použiješ pro orientaci. Mezi strany 10-11, 20-11 atd. jako minimální základ, nebo to ještě rozšíříš. SomeOne si to z finančních důvodů znovu nekoupí a nemusí vždy jít o jeden komiks za pár stovek. Až bude někdo makat na něčem, co se bude týkat autora, postavy, a bude k tomu mít k ruce deset omnibusů, číslovaná nebude půlka, tak kupovat některé dvakrát asi pro některé nebude možné, navíc se může jednat o vyprodané kousky.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum3.6. 19:01Batman Mikea Mignoly
  Milo_Harwey, SomeOne: Tak to se nemusí kupovat další kniha, stačí vložit mezi stránky papír, kde jsou čísla stránek napsaná. A stačí to dělat ob stránky (papír, nic, papír, nic), aby to bylo dostatečně přehledné.

  GWB: Tak zase se u toho listování knihovník může v pracovní době dostatečně načuchat vůně papíru, to není k zahození!

  trudoš: Tak pokud tam ty stránky opravdu nejsou a nejde o záměnu (jsou tam místo toho jiné dvakrát), tak ty chybějící stránky zjistit takto lze. Že nejde o bezvadný výtisk sice čtenář takto nezjistí, ale je to lepší než nic. U kompletů obsah vůbec není a informace o počtu stránek se sem tam na netu lišily, takže kontrolu, zda nemá doma vadný kus, si člověk moc udělat nemohl. Já ty obsahy v každém případě vítám.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum3.6. 00:15Batman Mikea Mignoly
  trudoš: Tak číslování stránek v komiksu je snad vždy věcí autora a často asi nechce, aby tam ta čísla byla (aby nerušila) a pokud je nepřidá svévolně nakladatel (jestli to je vůbec možné), tak tam nejsou. Jako čtenář pak o to víc vítám, aby tam byl obsah, i když je jeho část - ty stránky, k ničemu, tak pořád slouží k jisté orietanci (jestli příběh začíná za polovinou, na konci apod.) a je to užitečné i pro kontrolu, zda nechybí stránky v některé části knihy. (Jo, já je v komiskech počítám, jestli nemám vadný výtisk.)

  Tohle nečíslování stránek v komiksu musí být děs pro lidi, co pracují na nějaké práci a odkazují či citují.
  https://pencilpanelpage.wordpress.com/2012/04/05/are-page-numbers-irrelevant-in-comics/
 • SlouzimStarymPsum
  Milo: Kůže na prstech stále něco produkuje, umytí tomu nezabrání.

  mcleek: Otáčej přes druhou stranu prstu, přes nehet, ne přes bříško. Když jsou listy u sebe a nejde to, jeď přes hranu, list odděl a pak zase přes nehet.
 • SlouzimStarymPsum
  radek: To je daň za hejtění!
  Hawwwran: A kopýtka?

  Ta běžná se mi líbí o dost víc.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum3.5. 23:49Batman / Fortnite: Bod nula #01
  Crew oznámila, že bude dotisk 1. i 2. čísla. 3. číslo už půjde mezi lidi ve vyšším nákladu, když se to stihne. Když ne, tak bude též dotisk. Od dalšího čísla pak už bude rovnou vyšší náklad.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum2.5. 17:33Přístav Země / Zatmění
  valon: A do druhý nohy! https://www.youtube.com/watch?v=ItGfR4_vhZ0&t=912s ;-)

  james89: Trošku níž jsou odkazy na komentáře na goodreads, kde jsou názory všeho druhu, od líbí přes nic moc až po nelíbí. Pro udělání si obrázku o tom, co čekat nebo nečekat je takový mix podle mě to nejlepší.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum1.5. 16:13Přístav Země / Zatmění
  DankoKonik: Ti přeju, abys nedostal bonus k vakcíně v podobě sraženiny.
  Milo: Proč používat ten hate, když máme krásné česko-slovenské slovo kampáň? ;-)

  Projížděl jsem si znovu komentáře na goodreads a všiml si, že tam je i názor od Lennyho z podzimu minulého roku.
  https://www.goodreads.com/review/show/3612481998
  https://www.goodreads.com/review/show/3615190039
  https://www.goodreads.com/review/show/3615210180

  To kdyby už někdo chtěl číst komentář někoho ze zdejších.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum29.4. 17:48Přístav Země / Zatmění
  davidek: Reakce níže je na tebe.
  *a ne na české vydání jako celek

  *neodradí

  Budu muset vysomrovat pár pětek na polívku, abych taky mohl editovat.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum29.4. 17:45Přístav Země / Zatmění
  A je už někde nějaká recenze?

  Jestli ti jde čistě o názory na ty příběhy a na české vydání jako celek, tak tady máš slušnou nálož:
  https://www.goodreads.com/en/book/show/31808193-eclipse-vol-1
  https://www.goodreads.com/book/show/34504731-eclipse-vol-2
  https://www.goodreads.com/book/show/40629245-eclipse-vol-3
  https://www.goodreads.com/book/show/42835867-eclipse-vol-4

  https://www.goodreads.com/en/book/show/36861078-port-of-earth-vol-1
  https://www.goodreads.com/book/show/39688407-port-of-earth-vol-2
  https://www.goodreads.com/book/show/45009910-port-of-earth-vol-3

  Pan Janšta už komentář napsal, stál si za ním a pak ho smazal (https://www.youtube.com/watch?v=s2tnV8wYBX4). Ale ke komiksu jako takovému stejně nic nenapsal, takže nemusíš litovat, pokud sis ho nestihl přečíst.

  Tahle debata je mi celkem volná, ale rád bych věděl, jestli je to dobré a mám si to koupit :D

  Tahle debata je ale podle mě na tom komiksu to nejlepší a je zadarmo, tak abys pak nelitoval... ;-)

  Jestli máš rád sci-fi, v komiksu ti chybí, není ti líto dvou litrů a názory lidí z goodreads tě neodratí, tak bych ti to asi doporučil. Jinak ti doporučuju, aby sis to nekupoval.

  To by byla dobrá drinking game - pokaždé, když cyboy napíše, že už nic nenapíše, a pokaždé, když se vrátí, si dejme panáka.

  Ale takový frajer, aby sis dal pokaždé, kdy padne něco hejtu, tady nebo na Facebooku, nejsi, co? :-D
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum29.4. 01:24Přístav Země / Zatmění
  radek: Jestli jsi zvyklý přispat si, tak si teď na noc vypínej telefon.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum28.4. 15:47Přístav Země / Zatmění
  radek: Ty na to jdeš racionálně. Ještě pár takových komentářů a dostaneš nevyžádanou analýzu osobnosti.
  Na nevůli to prozradit nic špatného já teda nevidím. Sice s tebou souhlasím, že by to bylo seriózní, ale není to povinnost a není to až tak prezentace ve smyslu, že tím ukazují, vlastně už jenom ukazuje, společnost nebo projekt ve špatném světle. A i kdyby ti vytasil číslo, jak můžeš vědět, že není vymyšlené? Píšeš o výmluvách (já bych to teda nazval jinak, ale nebudu ani naznačovat), tak podle toho bys musel přistupovat i k té informaci.

  Nicméně na základě toho, co píšeš a jaké vyvozuješ možné závěry přece tu informaci o tom, jak to je, máš ;-) Nevíš sice přesný počet, ale víš něco jiného, co je mnohem víc vypovídající než případný počet. Rozumíme si, ne?
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum28.4. 13:35Přístav Země / Zatmění
  cyboy: Ale já nepíšu o vychvalování nebo vůbec o tom, že jste to nějak hodnotili, ale o očekáváních lidí. A ta nemohou být na základě toho, co bylo řečeno nebo napsáno, moc jiná než má Milo, tedy že budou očekávat něco hodně kvalitního. Že se jim pak nebude komiks třeba líbit, fajn, to se samozřejmě stát může, ale ta očekávání těžko mohou být jiná.

  Jan Janšta: Neřeším kladnou recenzi. Ani nijak nemanipiluji, ani cíleně, ani necíleně, a argumentační fauly jsem v této diskuzi nepoužil a nečiním tak příliš často ani jinde a jindy. Taky asi proto, že na rozdíl od některých jiných vím, co ty argumentační fauly jsou. Kdybyste, pane, uměl tak dobře číst a rozumět textu jako (ne)umíte analyzovat druhé, nemohl byste něco takového vůbec napsat. Při čtení vašeho rozboru jsem si nebyl tak úplně jist, jestli náhodou nerozbíráte někoho jiného (jehož styl nápadně připomíná ten váš a vaše slova na něj sedí víc než byste si vy nebo on vůbec byli schopni připustit), ale budu v tomto případě předpokládat, že jste si nespletl osoby a skutečně jsou vaše slova adresována mně. Pak vám velmi děkuji za to, že vám stojím za sledování, komentář, pseudorozbor a hlavně převelice děkuji za pobavení. Doufám, že další telefonáty na sebe nenechají dlouho čekat a budou následovat další komentáře z vaší dílničky. Klidně je fofrujte soukromě do "pošty", pokud se obáváte, stejně jako u vaší recenze (čtete fantastiku od deseti lety, pane jo... nepřečetl jste vy i desetitisíce knih?), že by vám je někdo neodpustil. Pokud jde o mou přezdívku, tak ta nemá žádný význam a není spojena jakkoliv s mým působením zde či jinde, je to část známého popěvku z vojny. Na závěr k mému psaní, které je podle vaší narážky asi hloupé nebo ne dostatečně chytré: Možná nepíšu dostatečně chytře, ale aspoň nejsem kretén.

  Fimi: Nikde nepíšu o uměle vytvořeném účtu a jestli to někdo v mé reakci na pana JJ viděl, tak za to já nemůžu. A že plevelím diskuze? No, možná jo, nemohu to vyloučit. Ale abys to psal zrovna ty... :-D

  George Walker Bush: Nemanipuluj a argumentačně nefauluj!
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum28.4. 02:36Přístav Země / Zatmění
  Ani jedinkrat jsme o knize nikde netvrdili, ze jde o neco extra, ale pouze to, ze jde o dve poctive sci-fi.
  Tak to on nepíše, že to někdo tvrdil, jen že to očekává. Nicméně na základě toho, jak jste psali nejen v diskuzi ke Hvězdám, že tu vycházejí většinou slabé a průměrné komiksy ("skaut" psal něco o sračkách), které se vydávají za něco víc, než jsou, a Mighty Boys se budou snažit "měnit status quo", nebo jak to bylo či ještě je psáno na webu, tak by fakt jeden očekával, že se nevytasíte jen tak s něčím, ale s pořádnou kvalitou. Nebo minimálně s něčím, co za pořádnou kvalitu sami považujete, aniž byste to museli někde přímo tvrdit.

  Přeju lidem, co si to zaplatili, aby se jim to líbilo a nebyli zklamaní. To píšu na rovinu a upřímně. (A na rovinu a upřímně píšu, že to provedení vypadá fakt hezky.)
 • SlouzimStarymPsum
  Jo, v knize je i přes všechny ty úpravy a systematickou práci pár chybek, už se o tom sem tam prý někde píše a ty chyby zmiňují. Co si teď vybavím z toho, co mi někdo říkal, tak je tam prý zelená dívčí ruka v příběhu o klubovnách.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum27.4. 16:46Přístav Země / Zatmění
  Já jsem zvědav, kdo první přijde s komentáři typu Tohle je pro mě důkaz, že u nás lze prodat všechno, když je to hezky načančaný; Proč podobné věci vydávat takto, mi hlava fakt nebere; Mně jde o to, že se průměrná věc vydává za něco extra; a jestli Fimi bude ve svém přístupu konzistentní a odpíchne se od prvního negativního hodnocení či komentáře k tomu, že označí v ČR vydávané komiksy za sračky, jak to udělal u A zrodí se hvězdy.

  Čekal jsem, kdo s tím začne, trvalo to 12 komentářů.
  Tak to máš ještě dobrý, jsou stovky lidí, co čekají, kdy už tohle konečně skončí.
 • SlouzimStarymPsum
  S trilogií se nepočítá nejen do 2. dílu, ale zatím ji Albatros neplánuje vůbec. A když na to dojde, tak sáhnou k úpravám - osekávání textu. Je ho tam prý příliš mnoho. Na FB je k tomuto vydání RŠ video a baví se tam právě i o trilogii.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum21.2. 19:26Neonomicon (limitovaná edice)
  Jezevec upozorňuje jen na to, že ty zjevně chybné výtisky byly v prodeji.
 • SlouzimStarymPsum
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum26.11.2020 02:12Lady Mechanika 4 (sběratelská verze obálky)
  Milo_Harwey: Hawwwranovi asi nejde až tak o to, že něčemu nerozumí, ale že při čtení příběhu, který se odehrává v Anglii, má pocit, že tam je Valach.

  V rychlosti sem čómnul do origoša pro udělání představy jak moc ten ogar šprechtí irštinó a dopajdal 'sem k temu že v těch bublinech je spíš přízvuk a nic moc víc, aby se tam hnedle prala cizácká slova. Posuďte sami:
  But I 'ave no idea who the 'ell he was talking to!
  But it's no' him. Walt was killed in the accident.
  If you don' mind 'arry.

  Jsou tam zkráceniny, většinou h, t (podobně mluví Skotové, nebo já je v tom slyším) a pak klasicky u sloves (killin', writin' atd.), ne jiné významy, aby se to tak i překládalo. 'sem, maj', apod. by pak mělo stačit. Ale rozhodně jsem to nečetl celé a není vyloučeno, že tam někde i pro Angličany, Američany apod. nejsou slova, kterým oni sami nerozumějí. Pak by to použití těch valachovin smysl dávalo.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum25.11.2020 21:29Lady Mechanika 4 (sběratelská verze obálky)
  Hawwwran, ostatní postavy taky nejsou z ČR, ale mluví česky ;-)

  Ani mně to moc pod nos nejde. Ale chápu, že to není pro překladatele snadná věc, nějak rozhodnout musí a ať vybere, co vybere, všechno půjde najak zkritizovat.

  Vedle použité varianty bych já osobně zvažoval tyhle další:

  1. Nechat ostatní postavy mluvit spisovně (až na výjimečné případy, pokud to je i v originálu) a tu postavu Ira nechat mluvit nespisovně téměř všude, kde to jen jde a posunout jeho mluvu trošku do vidláčtiny. Například:
  Von tam fakt šel, ty vado; nejsi nějakej blbej; apod.
  Na to by pak někdo mohl namítnout, proč se to přeložilo, proč ta postava mluví jako blb, když je to Ir.

  2. Nešťourat v tom, pokud to příběh vyloženě nevyžaduje, a nechat všechny mluvit stejně.
  Na to zase někdo napíše, že si překladatel usnadnil práci a o část originálu tak čtenář přijde.

  3. Vymyslet pro něj vlastní vyjadřování smíchané s hovorou češtinou, kterou zná každý. Například:
  Načumovat (nasísat), todlencto (totok), vyšpekuloval jsem (vykómal jsem), snajpr (střelec) apod.
  Zase napadnutelné z nejrůznějších důvodů.

  Udělal bych verze všech možností (některé by tak cestou třeba samy odpadly jako nepoužitelné) a pak to dal k posouzení pár lidem, co si o tom myslí. A podle toho se rozhodl.
  Ta valaština ale smysl dává asi největší, ale jak píšeš a já s tebou souhlasím, je to ve výsledku takový divný.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum17.11.2020 20:36Temné noci - Metal: Temní rytíři
  Milo_Harwey: Neřeknu, protože to doma ještě nemám (ale P Š T, děti, napravím to), ale v originále to není. Nejspíš došla barva v tiskárně.

  Ale nepíšu proto, abych ti odpověděl a nic ti nesdělil, ale měl bych na Tonyho Scarface Montanu (a na další nakladatele taky, ale ti jsou schovaní za bukem a nekomunikují) prosbu, zda by bylo možné, třeba jen formou upozornění na webu, Facebooku atd., u takovýchto zvláštností, které jsou úmyslem, například převrácené stránky u Sovího tribunálu, změna přítomnost - minulost (pamatuju na dopis čtenáře ohledně Loba ve stylu Gaunerů, kde měl ty přechody za chybu tisku), dopředu dát vědět lidem, aby měli jasno, zda mají zmetka, nebo se mohou v klidu ukájet nad komiksem, aniž by měli pocit, že jsou úchylní.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum17.11.2020 18:09Drobnosti
  GWB: Ne že bych byl z Wericha nebo jeho cintátů paf, ale v tomhle případě, asi poprvé v životě, něco z jeho dílničky nahodím a na čínský způsob upravím: Je to nudné, je to vágní, to se bude líbit!
  Nedivil bych se tomu, kdyby se kalkul skrýval v Drobnostech. (Mně plagiátorství dneska tak krásně jde.)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum16.11.2020 21:47Drobnosti
  GWB: Myslím, že ta cílová skupina bude čítat poměrně velký počet bydlenek a z tohoto komiksu se stane hit.
  Jinak, matka, dítě, manželé, robátka atd. se dávno nepoužívají...
  http://g.cz/kdyz-si-manza-cvachta-a-mimisek-udela-kokynko-naucny-slovnik-vysinutych-matek/
  http://gist.github.com/starenka/2007500
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum15.11.2020 22:48Komiksový výběr Spider-Man #028: Inferno
  lantan1: Tak to by si hodit do gůglu mohli. Už to Louise je mohlo trknout. (Já gůglil Simonse a pak tu ženskou nenašel.)
  Claremont je machr, no. A ještě hodně dlouho bude. Byl.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum15.11.2020 20:05Komiksový výběr Spider-Man #028: Inferno
  lantan1: A není to tohle stvoření? http://marvelcinematicuniverse.fandom.com/wiki/Dalton_Simons
 • SlouzimStarymPsum
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum4.11.2020 23:36Visa transit #01
  trudoš: Podle Salvatore a Nebeský bibendum (oba taky ne zrovna levné komiksy, hlavně ten druhý, i když při vyšším počtu stran) to tak hrozné s tím zájmem asi není, oba komiksy mají dotisk. U obou je uvedeno Podpořeno Francouzským kulturním institutem v Praze (Ministerstva zahraničních věcí Francie)., zde ne. Možná to mělo na cenu vliv?
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum31.10.2020 22:43Bez vlasů
  louza: Na tyhle narážky pozor, my plešatí držíme, spolu s bejsbolkama, při sobě.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum30.10.2020 19:23Černá palice #04: Vzdor osudu - část druhá
  james89: Překlep to zcela jistě není, na to jsou í a ý daleko od sebe. Je to nejspíš schválně. My jsme mladý místo my jsme mladí. Asi by bylo lepší Všichni 'sou mrtvý, aby to bylo úplně jasný.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum19.10.2020 22:19Apokalypsa svatého Jana
  Jak jsem přečetl jako bych podlézal a hned vzápětí kouknul na profilovou fotku GWB, tak mě hned napadlo se zeptat:
  Podkuřovat je lepší než kouřit, že jo? :-D

  bit.ly/2Tm1fff
  bit.ly/3dGf5lH
  bit.ly/31neMaE
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum18.10.2020 02:04Modrá Crew #14 - Kroniky legie #3, 4
  TonyT: Jde o ukončený příběh i sérii.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum18.6. 20:08Pindárna
  Čtyři body a snad hotovo. Na všech turnajích, kde se hrálo tímhle systémem, zatím výhra a plichta stačila z třetího místa na postup, tak snad to bude stačit i zde. Hra našich se mi líbila. Chorvati mě neoslnili, hrají takový ten španělský chodící fotbal, ale pořád jsou to Chorvati, takže ten bod zadarmo není. Proti Skotsku bych na jejich výhru nevsadil.
  Jestli měl Král nakročeno do West Hamu, tak už nejspíš nemá a už bych byl radši, kdyby nenastoupil. Hložek přemotivovaný a u Kalase jsem pokaždé, když měl na vlastní polovině míč, trnul, co se stane. Coufalovo uklouznutí fajn, máme posichrovanýho někoho ze slovenské skupiny, bral bych Švédy. Kromě supertěžkých vah (Belgie, Itálie, Francie) a těžkých vah (Anglie, Nizozemsko, Portugalsko, asi i Německo, Španěly tam neřadím, zatím) podle mě mohou postoupit přes každého.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum17.6. 19:40Pindárna
  Mikei: Když už sázím na české zápasy, tak zásadně proti. Kdy pak svou prohru beru jako koupení si české výhry a když to nevyjde, tak mám aspoň nápast v podobě peněz. Ale sázím jen pro zábavu, těch peněz nelituji. Kdyby mi šlo o výhru, tak nesázím vůbec.

  ME 2004 a celé to období od poloviny 90. let sportovní fanda bral jako normu. Dařilo se v hokeji, ve fotbale, člověk myslel, že to tak bude pořád a on přišel pravý opak. Aspoň ve fotbale v rámci ME patříme stále mezi elitu, pokud jde o postupy. Snad jen pět nebo šest zemí včetně nás se dostaly na všechna Eura od rozšíření na 16 týmů. Anglie nebo Nizoemci v té skupině nejsou. I to se počítá.

  Koukám na Belgii a podezíral jsem je z pokusu o úmyslné vypuštění, aby se případně dostali na druhé fleka a šli do jiné části pavouka. Tak asi ne. Ten první gól byl fantastický.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum16.6. 18:57Pindárna
  Mikei: Vůbec. Nevím, co od nich čekat, k tomu jim fandím, takže nejsem objektivní a ten systém, kdy postup ze třetího místa ovlivňuje dění v ostatních skupinách taky moc u takových týmů odhadu nepomáhá. U Francie je možná zaděláno na nějaký problém, tak mi ty jejich tradiční hádky možná všechno podělají. Belgická skupina je rozjetá na 9-3-3-3 nebo 9-4-3-1, čím víc tříbodových na 3. místě bude, tím lépe pro nás. Franco musí Krále nahradit, ten je úplně z formy. Zrovna čtu s trenérem rozhovor v GÓÓÓLu (příloha Sportu, vychází jednou za měsíc) a píše tam, že Brückner se často rozhodoval intuicí a nepředvídatelně sem tam někoho před zápasem vyměnil, on to jako asisten sledoval, tak by do toho mohl taky sáhnout. Blbý sice je, že ono není moc kde brát, ale o moc horší to být nemůže.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum16.6. 15:18Pindárna
  yogi: Tak zrovna těm nejdůležitějším informacím jako výsledky českého týmu nebo kdo získal medaile se lze asi těžko vyhnout, i když je cíleně člověk nevyhledává. Při MS 2010 jsem to kvůli nedostatku času dělal tak, že jsem si vybral jeden odpolední nebo večerní zápas denně, o víkendu pak kouknul zpětně na to, co podle ohlasů slibovalo dobrý fotbal a zbytek nechal plavat, jen jsem se podíval na sestřihy a na góly. V play-off je už to tempo pomalejší a jsou volné dny, tak se dá vše dokoukat. Když tu bude diskuze k ME pokračovat, tak budu na méďu myslet a hlavním spoilerům, včetně toho, že ME vyhrálo Finsko, se vyhnu. Bosáka jsem míval rád, teď už moc ne.

  Mikei: Abych si sledování trošku připepřil, dal jsem tři tikety:
  1. Itálie - vítěz, Belgie do osmičky a Francie do čtyřky. Kurz 22,95, sázka za 440.
  2. Belgie - vítěz, Itálie do osmičky a Franice do čtyřky. Kurz 19,6, sázka za 520.
  3. Francie - vítěz, Itálie do osmičky, Belgie do osmičky. Kurz 10, sázka 1040.

  Koukal jsem znovu na náš zápas se Skoty a ta obrana je mnohem děsivější, než se jak se jevila při zápasu naživo. Snad mi kluci český v pátek svým výkonem vytřou bulvy.

  Toe: Moc to nezakecávej, je to Kanál kreativních kreatur, takže KKK!
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum15.6. 23:30Pindárna
  Mikei: Už s Kúdelou to nebylo nic extra, ale byl tam aspoň on Čelůstka to jakž takž zvládal, když zrovna nešel kolem Lukaku. Ale teď je to bída. Ten Kalas tam nemá vůbec být, hraje druhou anglickou a to je jiné tempo než nejvyšší úroveň. Zima je sice nezkušené ucho, ale pořád hraje ve Slavii a má za sebou dost těžkých zápasů, tak by to s ním snad horší být nemělo.
  Celkově tam týmy na pěkný fotbal jsou, tak se bude na co divat, když už náhodou naši vylítnou.

  Milo_Harwey: Na fotbalu záleží!
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum15.6. 22:48Pindárna
  Mikei: U těch Portugalců asi uvidíme až v zápase s Němci, kdy Němcům půjde o hodně a Portugalci budou muset ukázat, co v nich je. Na minulém mistrovství až do semifinále nevyhráli v základní hrací době a pak to vyhráli, tak jestli to chtějí praktikovat znovu, ať jdou do hajzlu :-D
  Anglie je vyhajpovaná jako vždycky a jako vždycky zklame. Na MS skončili čtvrtí jen díky pavouku. Přijde silný soupeř a jedou domů. S velkou pravděpodobností po penaltách :-D

  Jak se tam srazil Pavard s nevím kým, tak byl záběr na Löwa s prsty pod čumákem :-D On si nedá pokoj!
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum15.6. 21:54Pindárna
  Rüdiger má choutky :-D
  Němci hrají dobře, ale Francie je extrémně dobrá. No, vítězové belgické, italské a francouzské skupiny jsou ve stejné polovině pavouka, takže kdyby vyhrály skupiny týmy Itálie, Belgie (obojí se předpokládá a asi k tomu i spěje) a Francie (podle předevené hry i poločasového výsledku by tomu tak klidně mohlo být), tak jen jeden z nich bude ve finále a maximálně dva v semifinále. V té druhé půlce by mohly využít situace týmy Nizozemska (ty snad nemůže ve vítězství ve skupině už nic ohrozit) a vítěz anglické skupiny (Součku a spol, koukám na vás!). Který ale půjde na jednoho z německé skupiny.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum15.6. 15:26Pindárna
  Mikei: Toho se bojím, že se teď navzájem seřvou a půjdou do klíčového zápasu nadržení. V každém případě to bude pro nás prověrka. Kdyby nám to vyšlo na druhé fleka, tak by to vypadalo na Slovensko, Švédsko, Španělsko. Nedivil bych se, kdyby Angláni poslední zápas vypustili, aby nemuseli jako vítězové skupiny jít na druhého ze "skupiny smrti" (Německo, Francie, Portugalsko) a nám tak pomohli k postupu. Koukal jsem na pavouka a dost možná se rýsuje čtvrtfinále Belgie - Itálie, tenhle zápas bych chtěl vidět jako finále.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum14.6. 21:47Pindárna
  GWB: Zklamali mě stejně jako na posledním MS, kdy jsem od nich čekal, a asi nejen já, mnohem víc. Tipoval jsem je minimálně na čtvtfinále, ale dost možná pojedou po skupině domů. Mdlí byli.
  U nás se počítá výhra, ale vzadu je to bez Olega Kedela katastrofa, proti Chorvatům takhle dostaneme dva tři kousky.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum14.6. 21:41Sběratelský klub
  V pevné, je to na webu Crwe potvrzené.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum14.6. 16:13Pindárna
  Koukáte někdo na EURO? Kdo si před chvílí vzpomněl na Hagiho?
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum10.6. 23:53Pindárna
  esoes:
  Zack
  Nejlepší jsou lidi, co v reálu nechtějí diskutovat a jsou osobní, byť mě neviděli ani z vlaku, natož že by mi podali ruku. Jestli máš špatný den, tak si přešlápni je připitomělé léčit si to na jiných...Pěkný den všem bez vyjímky

  19.10.2020, 11:26, Sběratelský klub, comicsdb.cz, autor: esoes

  K věci, tedy k té mé otázce, která se týkala tvého komentáře, něco bude? Když už jsi jako ten jistě normální člověk do diskuze přišel, abys do ní i přispěl.

  Na vojně jsem byl a jsem si zcela jist, že déle než ty, a ne, deku jsem nedostával. Pocit méněcennosti většinou nemají lidé, co si dokáží dělat legraci sami ze sebe, což jako ten dokonalý a nikoliv méněcenný dokážu (a ty a tobě podobní jakožto ti beze smyslu pro humor nejsou schopni rozpoznat). Moc častu tu netrávím, ale i kdyby, mohu si to dovolit, jsem ve finančním důchodu. Že mi závidíš je mi je jasný, já si taky závidím. Ono je taky co závidět! U toho zbytku už nemůžu reagovat tím, že budu psát, jak jsem skvělý, tak na to reagovat nebudu. Kromě té části, kde píšeš o urážkách. Jenom v tom jednom komentáři jsi mě urazil víckrát než já ostatní za celou dobu mého působení zde. Teda jestli nepočítáš i soukromé zprávy, tam jsem sprostý, to ano. Ale spolu si nepíšeme, ne, abys to věděl, nebo ano? :-)

  P. S. Tak proč s tím ksichtem ven nejdeš ty a tohle nepřekoktáš před kamerou, abys to pak uploadnul na youtube ty? Mimochodem, jak víš, že jsem nikdy s ksichtem ven nešel? :-)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum10.6. 22:53Pindárna
  esoes: Jak ten povyk u MB z mé strany (nutno dodat, že nejen z mé strany, a taky že byl plně zasloužený) souvisí s tím, o čem se vede řeč teď a tady, že jsi to nadhodil?

  Nejsem strašnej komik, jsem výbornej komik! Jen proto, že vždy předpokládám, bohužel často mylně, že v publiku jsou jen samí inteligenti a žádný dement, nejsem strašným komikem. Maximálně tak naivou, co lidi přeceňuje. Podle tvých dřívejších žbleptů se umíš hezky rozepsat, tak to zkus příště, až mi budeš zase něco povídat. Klidně mi to povídání pošli do pošty. (Pane Janšto, pro vás to stále platí, stejně tak pro toho pána, co pana Janštu nahradil a myslí si, že ho nikdo nevidí ;-)). Na tu položenou otázku bych ale prosil odpověď sem do diskuze.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum10.6. 22:07Pindárna
  Hawwwran: Že se neřeší nic jiného než autoři nebo lítost se mi moc nezdá, to by musely být všechny komentáře jen o tom, což nejsou. Kromě toho ta diskuze o výměne se nevede jen zde ve Sb. klubu.

  Ale k tomu povyku. Napsal jsi, že musí být hrozné, když se místo nadšení dostaví kritika s autorem nesouvisející věci a že autor žehlí. Kritika se objevila ohledně toho balení, ano, a následný postup Epochy je pak spíš chválen (sám píšeš, že nakladatelství to vyřešilo, nikde žádný zádrhel) a především je komiks hodnocen velmi pozitivně, ne-li vyloženě vynášen do nebes. Fakticky se tedy neděje, co píšeš, ale spíš pravý opak. Pak mi to, co jsi napsal, přijde vzhledem k situaci jako mnoho povyku pro nic. Tobě asi ne, fajn.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum10.6. 18:30Pindárna
  Není to mnoho povyku pro nic? Knihy bez keců mění, za týden dva na to nikdo ani nevzpomene. Jak to vnímají autoři nevím, ale jako čtenář to beru tak, že díky nakladatelství jsem si ho mohl přečíst a kvůli zjeblému balení a pak bezproblémové výměně (i když, ještě komiks v pařátech nemám) mi to zážitek z komiksu rozhodně nezkazí.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum8.6. 21:22Pindárna
  Podle toho bitrejtu a rozlišení to vypadá, že někdo se hodně snažil, aby při sledování měl člověk pocit, že opravdu sleduje film na videokazetě :-D
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum7.6. 17:39Pindárna
  Future-Death: Horor říznutý komedií.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum4.6. 18:09Pindárna
  Marvel to ovšem nedokončil.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum31.5. 18:50Sběratelský klub
  Hanussen: Protože tak to vyšlo v originálu. Souborně to v angličtině vyšlo v době, kdy už to BB art měl ohlášené.
  Ter: Ticho je stejný případ. A souborně to vyšlo sedm let po prvním vydání, kdy už to bylo vyprodané.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum29.5. 20:36* Připomínky a návrhy
  A nestačí jen přidat něco jako Související, kam by se vecpaly světy a pak ještě komiksy, které mají větší souvislost než jenom postavu, odkaz či malou návaznost na nějaký příběh apod.?

  Příklad: Strážci by souviseli s Před Strážci a s Hodinami posledního soudu, ty by souvisely se Strážci, s Flashpointem, se Znovuzrozením hrdinů DC (tou první knížečkou). Flashpoint už by nesouvisel se Strážci a s Před Strážci. Frankenstein by souvisel s Mignolaversem. Je tam víc postav, ne jen Hellboy, tak proto. Černá rukavice by souvisela se zbylými knihami série od BB artu. Série s hlavní postavou Supermanem souvisí s dalšími supermanovskými sériemi a příběhy (ne kde se Superman objeví, ale kde je hlavní postavou, příběh je o něm). Batmanovské s batmanovskými, ligové s ligovými atd. Klasické Čtyřlístky mají souvislost se speciály. Rexík a Čtyřlístek a podobně okrajové záležitosti by spolu nesouvisely, jako by se nedávaly dohromady věci jenom proto, že jsou ze světa DC, protože pak už souvisí skoro vše se vším. Ta hranice souvisí/nesouvisí by byla MEZI doporučením přečíst si jiný komiks pro lepší zážitek, rozšířením příběhu A mihnutím nějaké postavy apod. Kdy tam sice ta souvislost je, ale je to klasická komiksová souvislost, kdy vše souvisí se vším.

  Vodítkem pro určení, kde ta hranice je, by byla taky reálnost koupit si/přečíst si ty související a užitečnost informace o souvislosti. Jakmile souvisí DC s DC, tak je to čtenářům k ničemu, když si ale dají dohromady komiksy, kde jedna linie ovlivňuje/rozšiřuje druhou, užitečné to je a je proveditelné jak si ty komiksy koupit, tak je přečíst. U DC nebo Marvelu je to na pár měsíců nebo let. Když se admin s dostatkem informací o komiksech ptá sám sebe, jestli to má dát k sobě, tak to k sobě nepatří, neměl by mít pochybnost.

  Nebo dát Doporučujeme, kde by byly prequely a hodně související komiksy a ten zbytek by pak šel do Související.

  Pokud jde o čtecí pořadí, tak jestli to databáze vyřeší systémově, tak všechna čest, ale u čtecího pořádku se ani na zahraničních diskuzích neshodnou, co tam patří, co ne. Tak jestli to není lepší řešit jako doposud, v diskuzi, kdy se někdo zeptá a lidi mu napíší názory, případně odkazy na zahraniční diskuze, ať si to přebere sám.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum29.5. 19:29Sběratelský klub
  Draco: Ti z vás, co čtou v digitalu i tištěné, podle jakého klíče si vybíráte, které tištěné komiksy si opravdu koupit a to ještě důležitější, které si vážně nechat?

  U čeho mě napadne, že to chci, to koupím bez rozmyslu. Toho už teď moc není, tak deset kousků ročně, maximálně patnáct. (Píšu jen o čs. komiksech.)
  Co vypadá solidně a asi bych chtěl, tam to buď risknu a koupím, nebo se podívám na recenze, ukázky. Pak kupuju, nebo postupuju o úroveň níž.
  Tady se na ten komiks podívám. Na místech, o kterých se nemluví. Po přečtení prvních stránek nebo kapitoly dvou buď chci číst dál, nebo nechci. Když chci číst dál, nečtu a kupuju. Když nechci, tak nečtu dál (výjimečně dočtu) a ani nekoupím.
  U toho, u čeho si říkám, že to nejspíš nechci, se podívám zase na místech, o kterých se nemluví a když mě to nepřesvědčí, tak nekupuju.
  U toho zbytku, který mi nic neříká, se nikam nepodívám. Když se u některého z titulů v této skupině tady na databázi hromadí pochvalné komentáře, tak se kouknu a rozhodnu stejně jako u komiksů o úroveň výše.

  Nechávám si vše, ale něco jde do krabice a do sklepa. Suchého. To jsou kokotiny, věci, u kterých vím jistě, že se k tomu nechci vrátit nikdy nebo max. jednou, ale kdo ví kdy. U toho zbytku v knihovně se může stát, že po druhém čtení komiks čeká stejný osud. Co se mi líbí u druhého čtení, to si nechávám v knihovně furt.

  Byl jsem na tom podobně jako ty, měl jsem toho moc a moc jsem toho kupoval. Takže jsem si u všeho, nejen u komiksů, začal klást otázku, jestli to nekupuju jenom ze setrvačnosti a jestli to fakt stojí za to mít. A nekupuju hned. Když nejde o limitky a sběratelské kousky, nikam to neuteče a když po tom toužím i po dvou týdnech, měsíci, tak si to koupím. Když touha vyprchá, zapřemýšlím a postupuju podle toho pětistupňového klíče nahoře.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum14.5. 20:14Pindárna
  Darker: To není žádné zavírání se, někoho prostě řeči o tom, co si kdo koupil nebo co kde vychází nezajímá, zvlášť když je toho čím dál tím víc. Přeskočit to nelze, protože dokud se to nepřečte, tak nevíš, jestli tě to zajímá, nebo ne. Protože to je, teda bylo, součástí vlákna, ve kterém se občas něco zajímavého objevilo. Teď je to mimo a mnozí tak mohou udělat přesně to, o čem píšeš, přeskočit to, co je zcela jistě nezajímá. A jestli je slušné vyjádření názoru, že někoho něco nezajímá a jestli by, prosím, nešlo vytvořit nové vlákno, trolling nebo hejting, tak to aby se za chvíli už člověk bál cokoliv napsat.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum14.5. 20:00Pindárna
  Tak ten Dolfík na KKK je supertoll, jak říkali staří nacisté vysoce jakostnímu materiálu. Nepříliš často to říkám nebo píšu, ale tohle bych snad neudělal lépe ani já. (Ne, kecám, já jsem mimo jakákoliv lidská měřítka, jako všichni bozi.)

  Už je známo datum tisku a vzhledem k průběhu celé akce "Kaplan" by měl autor začít s předstihem makat na dalším videu.

  Darker: Tam by chyběl ten efekt novinky plus představení v souvislosti s příjezdem samotného autora. Mně by to i přišlo neuctivé vůči autorovi, nahodit jako mimochodem, že vyšel 2. díl jeho série, tak to s tebou teda pokřtíme, když už jsi šel kolem.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum13.5. 21:24Sběratelský klub
  Dinik: V tom "podstatě cokoliv" se skrývá i možnost, že to nakonec vyjde v pořádku a v tom nově avizovaném termínu. Naděje tedy žije! :-D Stejně tak žije naděje pro další zápletku. (Nejsem hejtr, jen si dělám škodolibou prču.)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum13.5. 20:50Povinná četba
  yogi: Smě vyhmát! :-D
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum13.5. 20:21Povinná četba
  Mně diskuze o zahraničním komiksu nevadí, naopak. Co bych rád odlifroval do nějakého jiného vlákna, které bych pak ignoroval, jsou ty "diskuze" o tom, kdo si co koupil, kdo si co koupí, kdo si co nekoupil, protože to je drahé, často s bonusem v podobě fotek.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum13.5. 20:15Sběratelský klub
  Byla by vzhledem k celému průběhu akce docela sranda, kdyby ten nový tisk byl podmíněn návratem určitého množství nákladu. Tím, že by si hodně lidí ten komiks nechalo, by podmínka splněna nebyla. A ti lidé, co to poslali zpět, by pak dostali zpět ten svůj výtisk, který třeba i schválně poškodili, jak se o tom psalo na FB, nebo se poškodil při přepravě zabalený v igelitce. Takové typicky coenovské rozuzlení.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum11.5. 13:30Pindárna
  Jako milionář (a trošku děvkař) si své soukromí pečlivě střežím, takže ti svou fotku posílat nebudu, ale věz, že vnady jsou ve většině sekundární pohlavní znaky. U žen prsa, zadek, boky, u chlapa svaly, porost, široká ramena (u některých jedinců i pleš nebo panděro). U vlka navíc ocas a umění nachcat co nejvejš.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum10.5. 23:16Stripy, jouky, fejky :)
  A to já si musím postěžovat. Nějakým nedopatřením mi naskočila reklama, aniž bych to tušil, a musel jsem poslouchat vřískot sov zavřených do laboratoře. Jsem si říkal, co to GWB posílá za úchylárny a čemu se na tom mám smát (a to jsem veselá kopa) a až pak mi to došlo. Fuj, ještě teď mi z toho je zle. GWB za to nemůže, ale napsat to musím, abych odlehčil svému trápení. Pod drsnou slupkou skrývám citlivou dušičku.

  Hlavní představení bylo výborné, spravilo mi náladu.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum8.5. 21:34Sběratelský klub
  P.G.: Tam se dá maximálně zkontrolovat nějaký náhodný vzorek. A ten i když je v pořádku, tak to ještě neznamená, že část nákladu není vadná.
  Ne, neznamená, taky to ani nikdo netvrdí a vůbec o to v diskusi nejde. V diskusi jde o to, že kontrolou aspoň toho jednoho výtisku se snižuje pravděpodobnost, že bude celý náklad chybný.

  Mám to celé jen zprostředkovaně, ale pokud byla smlouva s tiskárnou taková, že ta měla dodat náklad bez vad a protokolárně jej tak předala, tak asi zákazník očekával, že takový je.
  Tak pak museli MB dodat zákazníkům taky komiks bez vad, ne? Tak to bylo přece dohodnuto, tak jak je možné, že tam vada je? Já ti to prozradím. Protože tam tiskárna chybu udělala. A další článek v řetězci udělal taky chybu, která spočívala v nedostatečné kontrole. Vinit tiskárnu by bylo na místě za další zdržení, protože tiskárna udělala chybu a teď se to musí znovu tisknout. To je 100% vina tiskárny. Ale pokud to měl cyboy doma, dokonce tam proběhal kontrola, tak to už nejde za tiskárnou, ať se to kdokoliv snaží stavět jak chce.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum8.5. 21:23Sběratelský klub
  P. G.: V případě MB ta kontrola knihy v tiskárně byla slibována, to pro tvou informaci, jestli to netušíš. Ale přeskočím to, není to podstatné. Kontrola může proběhnout i mimo tiskárnu, třeba tam, kde ty knihy jsou naskladněné. A k té kontrole podle toho, co se píše na FB, skutečně došlo, akorát šlo o kontrolu jiného typu. Ale i tak, přeskočme to, zase to není podstata. Podstatou je, proč je za to, že při kontrole nebyla tato závada zjištěna, viněna tiskárna?

  Já za prudiče klidně budu, tak se zeptám tebe: Ty bys várku několika set knih, kdy jednu prodáváš skoro za dva litry, a za které jsi zaplatila (nebo zaplatíš, nevím jak to mají řešené), začala rozesílat lidem bez kontroly, zda ti tiskárna skutečně dodala vše tak, jak dodat měla? A pokud bys tu kontrolu neudělala, vinila bys pak tiskárnu? A kdybys ji udělala, ale ne dostatečnou, takže ti něco ušlo, zase bys vinila tiskárnu?

  Proč by si to měl po tiskárně kontrolovat zákazník (tedy odběratel)?
  Protože on tiskárně platí za něco, co si objednal.Taky tu kontrolu dělal.
  Analogie s auty je naprosto mimo. U knih se kontrolou několika výtisků dá zjistit, zda je špatný celý náklad, nebo je náklad v pořádku a vyskytnou se tak maximálně chyby v jednotkách, navíc tato kontrola není vůbec složitá, ani personálně, ani časově, ani nákladná.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum8.5. 20:45Sběratelský klub
  Hawwwran: Mě to taky nepřekvapuje, ani mi to nepřijde jako nějaká zásadní chyba. "Točím" se na něčem úplně jiném.

  Fimi: Porovnat stránky ve dvou knihách o cca 200 stránkách bys zvládl za těch pět minut i ty. Komiksy sem tam ohodnotím, ale hodnotím čerstvě a jen ty, který tu mají profil, tedy české. Protože těch jsem v poslední době zas tolik nečetl, tak jsem jich taky málo ohodnotil. Abych hodnotil komiksy na základě cizojazyčného vydání nebo dokonce přispíval do diskuze ke komiksům, které jsem nečetl, na to mě neužije, od toho jsou tu jiní. A tohle je diskusní fórum, takže diskutuji. Měl bys ten kolovrátek promazat a seřídit, zadrhává se ti.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum8.5. 20:08Sběratelský klub
  DankoKonik: Ano, dá. U jednotlivých dílů Sin City jsem porovnával 1. vydání a 2. vydání a měl to většinou za pět minut hotové. A to jsem byl opatrný, protože jsem si nechtěl ani jedno zničit. Kdybych to obojí prdnul na stůl vedle sebe nebo nad sebe a pořádně knihy otevřel, tak to mám ještě rychleji. Kontrola tohoto typu u téhle bichle je pak otázkou maximálně půl hodiny. Přiznávají, že kontrolu dělali, ale jinou, takže mělo dojít i na kontrolu 1:1, zda nechybí stránky. A o čem se tu vůbec bavíme? Jestli taková kontrola trvá pět minut, dvacet nebo hodinu, podstata je jinde. Tohle není chyba tiskárny, ta podělala tisk. Zkontrolovat to měl někdo úplně jiný a když už to neudělal, tak to nemá házet na jiné a zase předhazovat lidem, kteří nefoukají bolístky, hejterství, tentokrát pro změnu v případě Walomeho hůl. Což je podle četnosti asi univerzální argument naprosto na vše. Dokud se jednalo o kritiku (podle měřítek některých bych se nebál použít slovo hejt) jiných nakladatelství, byla kritika čehokoliv přípustná, protože máme svobodu slova, normálně se bavíme, každý má přece právo vyjádřit názor, takže tepat do výběru komiksů, překladů, komunikace, provedení atd. bylo naprosto v pořádku, ale jakmile se někteří ocitli na druhém břehu, tak mají plnou klávesnici moralizujících keců o hejtrech.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum8.5. 17:00Sběratelský klub
  Hawwwran: Řešení je možná férové, ale rozhodně není férové začínat s tím kolovrátkem o tiskárně a stavění se do role oběti, na kterou furt někdo hledá hůl, s bonusem v podobě otření se o jiné nakladatele "ale jim se to přece děje taky!"

  Bez ohledu na tohle došlo v tiskárně k chybě, které si nikdo i přes tzv. maximální péči nevšiml, ač by při prolistování stránky za stránkou a porovnáním s podklady nebo zkušebním výtiskem, což je práce na několik minut, ta chyba odhalena byla. Podle předešlých zpráv z Facebooku těch chyb ze strany tiskárny bylo víc než dost, tak je docela překvapující, že k té základní kontrole, zda nechybí stránky (porovnání minimálně jednoho finálního výtisku s podklady stránku po stránce), při které by se to přehození odhalilo taky, vůbec nedošlo. Dobře, stalo se, jedno z jakých důvodů, mezi lidma je komiks, kde je přehozeno pár stránek a ze strany nakladatele je zájem to řešit. Držel bych hubu, kdyby to u toho i skončilo. Ale ono neskončilo a proto píšu o kolovrátku a o neférovosti.

  Proč? Protože je to zase oznámeno stylem, že tiskárna, že smůla, bez jediného slova o chybě ze strany nakladatele, který podcenil kontrolu. Co s tím má tiskárna společného? A proč zase dochází, v reakcích na Facebooku, k otírání o jiné nakladatele? Protože jim se to stalo taky? Kromě toho, že CC v oznámení o chybě na webu a v reakcích na Facebooku nenapsali jediné slovo o tiskárně, řešili tuhle chybu úplně jinak, opětovným zasláním nového komiksu, aniž by museli lidi komiks posílat zpět. Ať to teď není z jakéhokoliv důvodu v případě MB možné, tak jen zmiňovat Bestie burdenské (nebo Providence nebo komiks kteréhokoliv jiného nakladatele) jako důkaz toho, že se tohle může stát, je rozhodně velmi neprofesionální. Kromě toho je to i náběh na smeč v podobě toho, jak to tenkrát CC u těch Bestií řešilo, a to nejen pokud šlo o komiks, ale i komunikaci. Ten profesionální přístup, který je na Facebooku sem tam ze strany lidí zmíněn, nemá s tímhle vystupováním nic společného. A když se ohledně toho profesionálního přístupu Walome začne jako první (kdo to psal o sektě na facebookové stránce Comics Centra? :-D) podivovat, tak se zase objeví kecy o holi (hejtři už asi přestali bavit), o tiskárně a prezentace sebe sama jako toho, co tohle všechno, co mají na svědomí jako vždy jiní, prostě nenechá a obětuje pro to i měsíc svého života. Tiskárně a hejtrům navzdory.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum8.5. 14:34Sběratelský klub
  Future-Death: Jsem si nejdřív myslel, že si děláš srandu (a vzhledem k okolnostem povedenou), ale ona je to fakt pravda, jsem si to ověřil na Facebooku.
  No a tam jsem viděl věci... Třeba odpověď Walomovi.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum4.5. 19:31Povinná četba
  Ten odkaz, co jsi poslal.

  A tady už přímo ten odkaz na jpg.


  A jestli to náhodou nebude fungovat, tak mě máš na svědomí ;-)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum4.5. 19:28Povinná četba
  lantan1: Když to chceš posílat jako obrázek (img=linknaobrazek), tak to musí být odkaz přímo na ten obrázek, takže dát na tom odkazu ještě view image a ten link s koncovkou .jpg apod. pak vložit. Jinak je to pořád jenom klasický "link".
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum4.5. 13:54Povinná četba
  Ale čekám že některým to nedá. Ssp se jistě bude zase realizovat.
  SSP není Fimi, takže nebude.

  No já trochu čekal jestli Fimi nepoukáže na podobnost mezi věrnými fanoušky CC, kteří od nich koupí i prázdný nepopsaný papír a fanoušky ERBu, kteří dají 270kč za kartonové pouzdro :)
  Tak tomuhle odzvonilo. Fimi otočil o 180 stupňů. On přece není pokrytec! ;-)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum29.4. 01:36Sběratelský klub
  Colder by podle počtu stránek seděl přesně a je to podle kresby komiks, jaké Comics Centrum vydává. Nevím, jestli to tak je zamýšleno, ale měl jsem u toho záchvaty smíchu.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum28.4. 14:04* Připomínky a návrhy
  Nevím, jestli to sem patří a jestli to je vůbec problém hodný upozornění, ale registrují se tu boti. Když dám v přehledu uživatelů řazení podle ID, vyjede kupa divných nicků, včetně adres. Tak aby se tu brzy nezačaly objevovat inzeráty na Viagru.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum28.4. 14:00Sběratelský klub
  Tak ta nově vydaná Vrána bude ve velkém formátu, to čumím. Těch velkých formátů je čím dál tím více, od téměř všech nakladatelů, to je fajn.
  To hororové překvapení na konci roku, nemůže to být nějaký Dracula od Marvelu?
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum27.4. 23:59Sběratelský klub
  TonyT: Texaský Jack je prequel.
  Jestli tě zajímá i můj názor na komiks od MB, jak ses před pár dny ptal, tak obojí průměr. Když si vygůglíš recenze a hodnocení na zahraničních webech, tak je to taky většinou hodnocené jako průměr.

  Eclipse je trošku jako Total Recall, kam vtrhnou hrdinové z Živých mrtvých.
  Port of Earth je jako když Training Day potká District 9.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum27.4. 17:11Sběratelský klub
  Zack: To je můj návrh. Ale ne zrušení vydání, která jsou označovaná jako limitky, ale toho termínu. Například u MDEKů by stále vycházely pevné vazby, ale už by to nebyly limitky, ale pevná vazba s nižším nákladem. Plus avízo ze strany nakladatele, že nevylučují v budoucnu dotisk. Tím by zmenšili prostor spekulantům a sami sobě by umožnili prodávat, o co je zájem.
  Někdo samozřejmě může namítnout, že pak by se ty pevné vazby už tak neprodávaly, protože by šlo o běžnou produkci, ale většina lidí pravděpodobně kupuje ty pevné kvůli provedení, ne kvůli označení, že jde o limitky.

  A bylo by i jedno, jestli jde ze strany nakladatele jen o blafování nebo je opravdu ochoten dotisk toho, co dnes označuje jako limitované vydání, udělat, ve výsledku by to situaci zlepšilo. Jestli si dobře pamatuju, tak asi před dvěma lety v jednom Volejte ředitelům něco Petr s Jirkou naznačili, že je mrzí, že ne vždy se dostane na všechny a že někteří to skupují na další obchod, tak aby lidi neváhali a kupovali rychle, tak by asi taky byli rádi, kdyby se to kupčení omezilo.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum27.4. 16:59Sběratelský klub
  Darth Raelchi: Je otázka, čeho přesně se ten slib týkal. Jestli to bylo formulované tak, že nevydají ani knihy v podobné úpravě, v novém vydání, když vyjde v zahraničí, nebo se to týkalo jen a jen toho konkrétního vydání. Protože ty Kolosálky skoro vždy vycházejí přesně z originálních kompendií. Třeba Kurva velký Sin City je Damn Big Sin City. Když v zahraničí vyjde něco podobného, akorát upraveného, s nějakým novým příběhem, s bonusy, s novým jménem, znamená to, že nemůže CC tohle vydání vydat, pokud se bude držet slibů? CC nemusí mít práva na něco do nekonečna. Přijde jiný nakladatel a to Damn Big Sin City znovu vydá. Dá tomu nový název, udělá nový překlad a nikdo nemůže říct ani slovo. CC slib dodrželo. Nicméně tam, kde jasně avizovalo, že dotisk nebo nové vydání téhož nebude, by se toho mělo držet.

  Důležité je, aby obě strany byly spokojené,
  Což by ale neplatilo, protože na druhé straně, u lidí, ta spokojenost není, když tam jsou lidé, kteří jsou proti. Ten souhlas na té jedné straně musí být 100%, respektive nesmí tam být nikdo, kdo by byl proti, a to je proti ještě s odkazem na sliby nakladatele.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum27.4. 16:23Sběratelský klub
  Toho Hellboye mám taky. Akorát ve 100% stavu. Navíc je možno z něj udělat regulérní vydání prostým vložením vnitřní části do obálky, kdy pak ten vnitřek uvnitř drží díky zbytku lepidla. 2 v 1. Za desítku je váš. Zdarma přidám pondělní Sport, který je už v trafikách nesehnatelný. Nabídka je časově omezená.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum27.4. 16:15Sběratelský klub
  MindReader: Nikde nepíšu o dotisku toho, kde bylo avizovávno nebo slíbeno, že nebude znovu v té podobě vydáno. To neznamená, že nemohou nakladatelé u nově vydaných knih tento přístup změnit.

  Norri: Přesně tak. Stejně tak nikomu není nic do toho, jakým způsobem bude nakladatel knihy vydávat a zda v budoucnu nepřipustí dotisk. U nově vydaných komiksů, ne u těch, u kterých slíbil, že dotisk nebo nové vydání v totožné podobě nebude.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum26.4. 20:43Sběratelský klub
  Uričtě sem tam někdo naletí a ne každý má přehled, ale zrovna u těch Šípů, obecně, ne u té jedné aukce, vůbec nemusí jít o blbost lidí nebo jejich neschopnost si zjistit, zda bude dotisk. Pokud někdo nechce čekat na dotisk (dárek k narozeninám apod.), který bude za dva měsíce nebo kdy, tak něco navíc klidně zaplatí. Ne každý se proklikává přes heureku, aby ušetřil pár desítek korun na knížce ;-D Pro některé litr dva nehrají zas takovou roli. Zvlášť ne v případě, pokud sbírají cokoliv od Foglara (všechna vydání včetně všech dotisků, jsou takoví ) nebo aspoň vše s Rychlými Šípy. Takových vzhledem k fenoménu Šípů nemusí být zrovna málo. Rozprodalo se to během pár týdnů a málokdo to asi čekal, takže teď už jinou možnost nemají a čím déle budou otálet, tím menší šanci na získání fungovky ve fólii budou mít.

  Ta aukce s více než dvěma litry je buď ukázka řádné debility, když se na aukru nabízí stejná věc za méně, nebo někdo z důvodů, které tu padly, záškodničí a tu aukci úmyslně kurví. Nebylo by to poprvé, co se něco takového děje. Další vážný zájemce v pořadníku se mezitím porozhlédne jinde, rozkřikne se, že se plánuje dotisk a prodejce rozhodně za tu pálku knížku už znovu neprodá, protože se okruh zájemců zmenší, zůstanou jen zájemci o to 1. vydání, ne o dotisk. Což může být to, o co takovému záškodníkovi jde. Jestli koná ze závisti nebo koná dobrý skutek ví jen on sám.

  Jestli mi na těhle přeprodejích komiksů něco vadí, tak jenom to, že nakladatelství z toho nic nemají. Udělají limitku, kolosálku apod., prodají celý náklad a někdo z jejich práce pak těží a nakladatelé pak sledují, jak skuteční zájemci mají smůlu, nebo musí vytáhnout pořádný ranec, aby si mohli jejich komiks, který původně vydali pro skutečné fandy komiksu, koupit. Málokdo z těchto spekulantů platí daně, i když už to dani, pokud tohle praktikují pravidelně, podléhá. Což nepíšu proto, aby někomu taky chcípla koza, ale proto, že tohle si ti, kteří přidávají komiksům tu hodnotu, která pak padá do kapsy spekulantům, tedy nakladatelé, dovolit nemohou.

  CC s tím teď chce něco dělat, jak se zdá, mohli by i ostatní. Stačilo by dopředu říct, že limitovaná vydání jsou sice limitovaná, protože budou mít omezený náklad, ale ta omezenost je dočasná a nelze vyloučit, že někdy v budoucnu, za rok, dva bude dotisk i limitek. Bez ohledu na to, jak vážně to je myšleno. Tím by si lidi, co kupují několik kusů na budoucí přeprodej, dali majzla. Nakladatelé by na tom nejspíš neprodělali. Zájemci, kteří teď mají smůlu, protože přišli pozdě, by mohli ušetřit a dostal by se k nim komiks, o který mají zájem jako čtenáři. A škodní by nebyli ani spekulanti, kteří by sice už nemohli přeprodejem vydělat, ale o nic by nepřišli. Tohle prohlášení by nebylo žádným omezením nebo regulací, podmínky by byly stále stejné, jen by si museli někteří dát majzla, zda do toho risku jít, nebo ne, čímž by aspoň ten obchod měli ztížený. Teď je to téměř bez rizika.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum16.4. 21:33* Připomínky a návrhy
  Věřte nebo ne, ale my jsme tohle kdysi řešili na škole. Fyzikář nám dával za podobné patvary, jak on nazýval vše, co bylo pro něj z pohledu fyzikáře nepřípustné, rovnou kouli. Pak se váha objevila v češtině, tak jsme na to upozornili češtinářku, že to je blbě a má od kolegy za pět. Tak se tomu smála a vysvětlila, že ve fyzice je přípustná jen hmotnost, protože váha není veličina, ale v češtině se to běžně používá a ukázala nám to ve Slovníku spisovné češtiny, kde to bylo užité ve smyslu hmotnosti, ale bylo tam dodáno, že to je neodborné. Právě na té neodbornosti nám vysvětlila rozdíl, proč to ve fyzice nelze používat, kdežto v češtině v mnoha kontextech ano. Nicméně se sama přikláněla k hmotnosti, ale ta váha byla použita v nějakém textu, proto jsme se k tomu vůbec dostali.

  Když už padla tloušťka... jsem zvědav, kdo přijde s tím, že by více slušelo šířka ;-) (A kdo pak vysvětlí, že šířka je chybně a tloušťka správně.)

  Můžete mi někdo přeměřit svýho Conana?
  :-D
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum30.3. 21:33* Připomínky a návrhy
  Neměla by jít databáze s dobou?
  https://images.emojiterra.com/google/android-11/512px/1f9ce.png
  ;-)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum30.3. 21:32Pindárna
  Hawwwran: To se teď nově (nebo u některých bank nově) používá jako další ověření. Mě to nedávno překvapilo, tak jestli se ti třeba nestalo něco podobného.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 8 (cca 3952 Kč)
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0