SlouzimStarymPsum

SlouzimStarymPsum

Jméno: Tranďák Jarmil

Mým životním krédem je nevycházet z chybných premis. Chybné premisy mohou natropit mnoho škod.

Hlásám pravdu, vždy a všude. V pravdě žiji. Pravdu ctím. Pravda je mi vším.

Už brzy napíši svůj první komentář ke komiksovému dílu. Až ho napíši, toto upozornění smažu. Ale až s odstupem, abyste si ho mohli přečíst. Psát upozornění bez toho, aby si ho někdo přečetl, pozbývá smyslu. Pravdivé premisy, pravda obecně a smysl, to jsou tři pilíře, o kterých to všechno je.

Dodatek z 24. 6. 2020: Za pochvalné a obdivné soukromé zprávy ohledně mého vystupování v diskusi k AZSH děkuji a na dotaz, zda ten k...t v avataru jsem já, odpovídám, že nikoliv. Je to Tomáš Akvinský, můj velký vzor, najmě v umění dávat na odiv elegantní plešku, kterou si postupně po částech pořizuji.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 19.10.2020 | Apokalypsa svatého Jana

Jak jsem přečetl jako bych podlézal a hned vzápětí kouknul na profilovou fotku GWB, tak mě hned napadlo se zeptat:
Podkuřovat je lepší než kouřit, že jo? :-D

bit.ly/2Tm1fff
bit.ly/3dGf5lH
bit.ly/31neMaE

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 18.10.2020 | Modrá Crew #14 - Kroniky legie #3, 4

TonyT: Jde o ukončený příběh i sérii.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 7.10.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #028: Inferno

Milo_Harwey: I to do sebe zapadá. Diplom (maturita apod.) se nekupuje. Tak si ho kvůli nedodělání školy běžnou cestou musel koupit, aby mohl pokračovat dál.
Jestli se mění to koupení diplomu, nejdřív na střední, pak na vejšce, tak to může být chyba, jasně. Ale taky to může znamenat, že si koupil obojí. Není on v nějaké české politicke partaji? :-D

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 7.10.2020 | Superman: Rudá hvězda (2. vydání)

Jestli je to fakt 2. vydání a ne dotisk, jsou tam nějaké větší změny oproti 1. vydání? Obálka je zřejmá (logo DC), ale co vnitřek?

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 7.10.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #028: Inferno

louza: Nedodělat střední a koupit si diplom se nejen nevylučuje, ale dokonce podporuje. Nedodělal střední, tak si koupil diplom. Normálně se nekupuje, kupuje se tehdy, když se chce přeskočit běžná cesta k jeho získání.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 5.10.2020 | Tankerka #01

Podle mě je to úmysl. Jestli 92 nebo 90 je asi putna, tak tam takhle mohli nacpat tu k...u, aby tomu dodali říz. Jako devadesáté narozeniny v mluvě tvrdejch a sprostejch hochů. Dvanáctikundový narozeniny, dvacetikundové narozeniny atd.
Ale to už si s tím mohli pohrát ještě víc a napsat třeba než střeva toho starýho vocasa vytlačej tu nálož sraček ven, aby to posrat nebylo třikrát, v různých tvarech, ve dvou panelech u sebe. Když už k...a sem, tak i k...a tam.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 28.9.2020 | Tankerka #01

Velkej šéf: Dík za srovnání. Souhlasím. Crewní verze mi z těchto dvou ukázek vychází jako vhodnější.

trudoš: Myslím, že i příčetní musí ocenit holku, která mydlí klokana.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 27.9.2020 | Tankerka #01

My chceme znovu klokane! Je jich nějak míň teďka. Když jsem byl malej kluk, tak jsem měl rád klokana Skippyho. A že si z toho dělají srandu? Tak ať si dělají!

Je to správně ulítlé. Zajímá mě překlad. U Š. Kopřivy, J. Pavlovského nebo P. Dorta bych měl jasno, ale takhle se toho plachej.
(V Crwi to asi překládal Š. Španihel, jak teď koukám na údaje čísel, ve kterých Tank Girl vyšla.)

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 1.9.2020 | DC komiksový komplet #090: Batman: Odysea, kniha první

Milo_Harwey, bizár to je, ale podle mě to není až tak debilní, jak se povídá. Je to cáklý, hodně cáklý (a tím pádem pro mnohé i zábavné), ale když se to dočte do konce, tak to smysl, aspoň trošku, dává. I když v tom závěru je vysvětlení stejně cáklé a ujeté jako celý komiks. Někdo o takových příbězích říká, že je to tak blbé, až je to zábavné, já bych to pozměnil na až tak uhozené, až to je zábavné.

K tomu popisku tady: Je tam, v knize, fakt scÉnárista, nebo je to tady jen opsané s chybou? Na jiných webech to maji kratce, po ostravsku.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 1.9.2020 | DC komiksový komplet #085: Superman: Panika na obloze

...spojené síly Supermana, Batmana, Wonder Woman a dalších hrdinů možná nebudou stačit na to, aby (Superman, Batman, Wonder Woman a další hrdinové) uchránili svět...

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 25.10.2020 01:03 | Sběratelský klub

maco: Pokud další projekty půjdou opět přes Hithit, tak ty peníze navíc nebudou hrát moc roli, protože zase bude záležet především na tom, kolik se vybere.

Je nás tu sice patnáct milionů, ale jen několik lidí je ochotno zaplatit později za knížku o dost víc, než kolik by zaplatili při standardním prodeji, a jsou to zrovna především ti z tzv. tvrdého jádra, na které bylo cíleno při kampani nejvíc a o tom komiksu se tak dozvěděli především oni. Takhle bych jako spekulat nebo obchodník uvažoval já a nebylo by mi milé, že další lidé dostanou šanci si to koupit teď od nich a ne ode mě, když jsem s tím dopředu počítal a koupil deset kusů. Příště bych byl opatrný a místo třeba deseti kusů vzal dva nebo tři. Nebo se na to už úplně vykašlal a nedal jim ani korunu.

Ale čert vem spekulanty a obchodníky, ty jsem nahodil jenom bokem. Podstatná je důvěra v to, co je avizováno. Když tentokrát neplatil termín, co nebude platit příště? Je to první projekt a hned změna. Mnozí to ani nevědí, dalším to je samozřejmě jedno, ale když se jenom tady dva nebo tři lidé pozastavují nad tím, že k tomu došlo, tak takových, kteří to vnímají negativně, je mnohem víc.
Máte poslední týden na to, abyste si zajistili sběratelské vydání! Kupte si sběratelské vydání, za dva dny už to nepůjde, je to poslední šance!!! Tak, splnil se cíl, mockrát vám děkujeme a vážíme si vaší důvěry. Teď to ještě trošku natáhneme, aby si to mohli koupit i opozdilci, ale je to fakt poslední možnost. :-D Příště tyhle řeči o sběratelských vydáních a posledních šancích mnozí nebudou brát vážně.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 25.10.2020 00:32 | Slevy, výprodeje, bazary

U megaknih jsem objednal dvakrát (pokaždé měli knihu, kterou jinde ne a k tomu jsem přihodil něco navíc) a vždy jsem narazil na zmetka. Jednou proříznutý hřbet, to je asi jejich specialita, protože to už je poněkolikáté, co čtu, že měl někdo stejný problém, podruhé chyba uvnitř z tiskárny. Reklamace bez problémů, vrátili peníze i náklady na poštovné. Ale dvě objednávky a dvě vady, to mi přišlo dost a už jsem tam nikdy nekoupil. Když nebude zbytí, objednám tam znovu, ale když nemusím, kupuju jinde. Po tom, co se dělo na jaře, jsem si roztřídil eshopy i knihkupectví a Křéťovi se vyhýbám, když to je možné.

Hawwwran: Vypadá to, že vrácené jdou do megaknih :-D
K Jednou narizla black hole Tam se s naříznutím tak nějak automaticky počítá O.o

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 24.10.2020 20:17 | Slevy, výprodeje, bazary

Mohou mít nakaženého nebo nakažené a pár lidí v karanténě, takže tam nemá kdo makat. Nebo kvůli nejistotě pomalu balí, protože už na to nemají nervy. Nebo peníze. Že by se jen tak sami od sebe omezovali v tom, co ještě měli povolené a mohlo vyvážit problémy, které mají, to není moc reálné. Na FB ticho po pěšině, tam není ani moc velká aktivita. Možná první větší oběť koronakrize.

K té debatě o tom, jak ušetřit další pětku na knize u megaknih, chybí snad už jenom návod na to, jak být ráno první ve frontě před Kauflandem, aby to máslo v akci nevykoupili jiní :-D

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 24.10.2020 15:32 | Sběratelský klub

esoes: Když zmiňuji spekulanty, tak to neznamená, že mi o ně jde. A rozhodně to není tak, že je buď podpora, nebo zájem o spekulanty. Jen připomínám slova samotných MB a to v návaznosti na komentáře ostatních ohledně toho, co dle samotných MB mělo být a teď je jinak. A dodávám názor na to, že to je z dlouhodobého hlediska riskantní nejen kvůli dalším kampaním, ale taky jisté důvěryhodnosti, a to bez ohledu na to, jak moc je ta změna ze strany MB způsobena snahou vyjít některým opozdilcům vstříc.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 23.10.2020 19:31 | Sběratelský klub

radek: Ohledně toho, co to naznačuje, souhlasím. Kromě toho jsou tu i vyjádření na Facebooku:

Mighty Boys Comics
October 11 at 11:18 AM ·
Máte poslední možnost, jak si pořídit sběratelskou verzi naší první knihy a zároveň podpořit větší pestrost na našem trhu.

Mighty Boys Comics
October 16 at 5:28 AM
Pokud svou knihu ve sběratelské verzi ještě nemáte, pak vězte, že vám zbývají už jen čtyři dny!

Mighty Boys Comics
23 hrs ·
Vzhledem k tomu, že se nám ozvalo poměrně dost opozdilců, kteří si knihu nestihli koupit na Hithitu, jsme se rozhodli, že jim ještě dáme poslední možnost tak učinit. Prodej sběratelské verze bude probíhat pouze do 8. 11. (včetně).

Poslední možnost teda neplatí a neplatí ani zbývající čtyři dny. Pokud s tím někdo počítal pro další obchod (můžeme se bavit o tom, jestli to je v pořádku, že to je riziko spekulantů atd., ale o to tu teď nejde) nebo s tím kalkuloval z jakýchkoliv jíných důvodů a kvůli časovému omezení podpořil, taky asi není moc nadšený.

Teď možná pár lidí, kteří nestihli objednat, potěší, ale pro další kampaně to je špatný krok, dost lidí, včetně spekulantů, kteří měli zájem o více kusů a jsou pro podporu důležití, tohle ponese nelibě a příště je kvůli dodatečným změnám podmínek nepodpoří, když nemají jistotu, že co MB prohlásí skutečně platí.

Docela by mě zajímalo, jestli by to prošlo jako důvod pro stažení podpory a vrácení peněz. Protože tohle může být pro spekulanty nebo obchodníky docela zásadní změna.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 19.10.2020 18:14 | Sběratelský klub

radek: Ohledně přihazování ze strany MB někdo na FB asi před deseti dny nahodil dotaz Kolik už jste si sami předplatili knih? Během pár hodin zmizel. Asi to přišlo autorovi hloupé, tak to smáznul.

esoes: Do běžného prodeje půjde těžko, knihkupci (většina) si ji nevezmou. Aby nakladatelství své knihy mohlo vystavit, tak za to platí (distribuce). Ale podstatné je spíš to, že ty na to koukáš teoreticky z pohledu běžného podnikání, jak by to třeba mohlo být, ale ne z pohledu jejich. Pokud nemají zájem dělat cokoliv víc, než ty knihy rozeslat nebo předat osobně (a i to je docela fuška a zloděj času), což se dá pochopit, když normálně pracují, tak prostě cokoliv z toho, co by mohli dělat navíc, ale nemusí, dělat nebudou. Nemají zájem to někde skladovat, nechtějí i po rozeslání hlavní várky zasílat zájemcům dál, navíc nepravidelně podle toho, jak jim budou chodit objednávky, nechtějí odpovídat na maily, jestli to ještě mají, nechtějí na to dělat reklamy, když se bude zájem snižovat a jim to bude hnít doma, nechtějí to či ono, což je zásadní pro úvahu, jestli by toho mohli vydat víc. Práce navíc, risk navíc, proč něco takového podstupovat? Chtěli vydat komiks, toho dosáhli, po předání zájemcům je prakticky po všem a mají čistou hlavu a nemusí se zabývat desítkou hovadin, které by vydání další stovky kusů nebo i více stovek obnášelo.

radek: Ona by byla riskem i sázka na to, že časem bude mít komiks jako sběratelský kousek (ať už z jakéhokoliv důvodu) vyšší cenu a vytisknutí dvaceti třicet kusů pro sebe (nepočítm rezervu pro případně výměny apod.), aby to pak průběžně během dalších let nabízeli a tím si trošku přilepšili. Oni netuší, jaký to bude mít ohlas, jak to vlastně bude vypadat (překlad třeba) a jestli po vydání lidi začnou komiks chtít nebo si oddychnou, že jim ty peníze nedali. Taky netuší, jestli si někdo neobjednal pár kusů právě pro tento účetl, aby na tom pak vydělal, a kolik lidí to je. Předpokládám, že to někteří spekulanti dělali přes různé účty, přes známé apod. Takže už jenom pár desítek kousků může být šlápnutím vedle, natožpak aby mysleli v řádech stovek. Ale konec konců, tohle je čistě jejich věc a kdokoliv, kdo teď má zájem, může ten komiks mít. Kdo o tom neví, tak má holt smůlu. Ale tak to v životě chodí a kdo to bude brát jako největší chybu života, může se sprovodit ze světa kdykoliv a jakkoliv, život v tomto nabízí opravdu mnoho možností a můžeme děkovat přírodě, že to tak krásně zařídíla.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 17.10.2020 00:35 | Slevy, výprodeje, bazary

Až do posledního mají přes sto kousků na booktook a na megaknihách, Luxor (tam se dá sehnat Asgard) toho taky má hafo.
Třesu se na Lonesome.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 17.10.2020 00:19 | Sběratelský klub

Milo_Harwey: Co zmiňuje lantan1 se pak ještě propojuje s Komiksovým výběrem. A vyšlo to už kdysi v Crwi. V nakladatelství, ne v časopisu. S tím, že v crewním vydání jsou tři sešity, které v UKK, NHM nebo v KV nevyšly a nevyjdou (aspoň podle české wiki).

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 17.10.2020 00:06 | * Připomínky a návrhy

http://comicsdb.cz/serie/381/kyanid-a-stesti
U obou dílů je v názvu originálu chybně Happines, má být Happiness.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 11.10.2020 20:23 | Sběratelský klub

Čumím na NFL, takže v krátkosti na 64 řádků místo obvyklých 255.

radek, nechtěl jsem rejpat, zvlášť v době, kdy to nevypadalo nadějně (nejsem zas takovej kazišuk, jak by se mohlo zdát), ale samozřejmě mě taky dost věcí praštilo do očí. A obhajovat to teď tím, že to je jen ukázka, tedy jsou tam nějaké chyby, o kterých víme (tak proč se to neudělao dobře rovnou, když se na té ukázce o pár stranách pracovalo snad týden), ale pak už se žádných nedopustíme, není zrovna přesvědčivé.

To s tím násilím se dá napsat tak, aby význam zůstal zachován, ale bylo to česky, jen tak z fleku mě napadá jako dobyvatelé. Dobývání by v tomto kontextu bylo spojené s násilím, o které ale vůbec nejde, jde o ten protipól míru - buď v míru, nebo nikoliv v míru, dobyvatelé to splňují. Se slovníkem spisovné češtiny, slovníkem synonym, které u sebe nosím i při venčení psa, a to nejsem překladatel, by se jistě dalo vymyslet variant několik, a když ne několik, tak minimálně tu jednu, která by se dala použít. Dát tam paskvil jenom proto, že se nepřišlo na nic lepšího, to by řešením být nemělo. Totéž platí u dalších výtek, u kterých mě taky napadá, aspoň podle mě, lepší řešení. Toto mělo být dávno vyřešeno, ne pár dnů před koncem kampaně a měsíc a půl (editace: dva měsíce) do údajného vydání se tady bavit na základě reakce někoho, co by bylo vhodnější atd. A jestli toho současní překladatelé schopni nejsou, a to není žádná hanba, a k tomu si uvědomují, že v jejich podání to sem tam není ideální, tak si měli najít někoho, kdo toho ideálu, nebo alespoň lepšího překladu, dosáhnout schopen je. I kdyby to mělo být jen na nějaké doplnění apod.

Ale nebudu přilívat olej do ohně, píšu to v reakci na tebe, když už jsi s tím, oprávněně, přišel. Mnohým lidem to evidentně ale nevadí. Nebo vadí, není to ovšem pro ně podstatné, aby nepodpořili. A to je to, oč tu kráčí. Je dobře, že už asi šestý den v řádě se každý den těch 6 až 8 lidí najde. Tímto tempem, a něco mi říká, že to bude pokračovat každý den úplně stejným tempem, tedy 6 až 8 lidí za den, to na konci vyjde skoro přesně na korunu ;-) Je to takový statistický hithitovský paradox, ale už Vaněk věděl, že paradoxy prostě jsou, takže jen tak dál, ať to vyjde.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 26.10.2020 22:20
Komentáře u comicsů: 0
Hodnocení comicsů: 5
Příspěvků ve foru: 41

Sbírka (z CDB)

Četl: 2 (cca 958 Kč)
Má: 0
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0