Kocour

Kocour

Jméno: Alex de Large

All your base are belong to us
Princezna-Mono:) http://www.comicsdb.cz/user.php?id=889
Corto http://www.comicsdb.cz/user.php?id=281

Kocour
Kocour | 18.8.2014 | Sin City #02: Dáma, pro kterou se zabíjí

Easter egg alert: Nevím, jak to že jsem si toho nikdy dřív nevšiml, ale Frank Miller do komiksu zakomponoval dva nenápadné odkazy na další komiks - a sice na Hellboye! Když se budete pozorně dívat, tak si všimnete, že jedna postava v baru, kde tancuje Nancy, má tričko s obřím nápisem Hellboy a jedna holka ze starého města má u pasu přívěšek s logem a siluetou Hellboye. Jinak perfektní díl Sin City. Obdivuju Millerovu schopnost vykreslit postavy docela do hloubky z hlediska psychologie, ačkoliv ty charaktery vlastně jen tak načrtává. Ačkoliv jsou všechny postavy černobílé, tak nejsou vůbec černobílé. Čtenář už si všechno přesně domyslí, protože jsou to všechno variace na ta nejpoužívanější klišé. Ale jak obratně je Miller variuje a ozvláštňuje!

Kocour
Kocour | 19.2.2013 | Fury: Bůh ochraňuj válku

Podle tohohle komiksu bych si myslel, že Ennis má jen jednu polohu, kterou neumí opustit. Tohle už jsem četl - v Preacherovi, v Punisherovi, v Hitmanovi... jenomže zajímavějc, vtipnějc a celkově líp!

Kocour
Kocour | 18.2.2013 | Království tvé

Námět výbornej. Ústřední téma zestárlých superhrdinů, kteří zase jednou hledají své místo pod sluncem, by mohlo být výborné, ale ne v podání Marka Waida, který to neumí prodat, neumí vyprávět. Některé momenty jsou super, ale je jich zatraceně málo! (Nedá se to srovnat s pocitem "nekonečného" úžasu či vytržení při čtení třeba Watchmenů). Je to zkrátka mizerně odvyprávěný - a když už se některá scéna povedla, tak mi tím spíše připomnělou, jak moc jsou ty ostatní průměrné. A není to tím, že bych se nechytal. Co se týče kresby: Alex Ross umí, ale větší kýč už si neumím ani představit.

Kocour
Kocour | 18.2.2013 | Kasta Meta-baronů #1: Praděd Oton

Po přečtení Incalu si to člověk vážně užije mnohem víc :) Konečně to všechno dává nějaký smysl. Ale i předtím, když jsem ještě žádný kontext neznal, mi přišel Praděd Oton skvělej.

Kocour
Kocour | 16.2.2013 | Ultimátní komiksový komplet #036: Astonishing X-Men: Nadaní

Tak jsem si pořídil tothleto Nadání, ale jen co jsem knihu celej natěšenej otevřel na první straně, tak se ukázalo, že už jsem to četl! Jenže jako Astonishing X-Men #1 - proto mi název Nadání nic neříkal... Nevadí, přečetl jsem si to znovu v překladu J. Pavlovského. Příběh je super. Mám dojem, že lék na mutantský gen je taková opakující se stálice x-meního světa, ale to nevadí, doktorka Kavita Rao je skvěle napsaná, trochu problematičtější mi přišel mimozemšťan Ord, který tady vystupuje asi jen proto, že v dalších číslech bude mít významnou úlohu, jenže tady působí tak trochu mimo... Postava Kitty Pryde využita naprosto dokonale - nezbývá, než se těšit na pokračování...

Kocour
Kocour | 16.2.2013 | Tajná válka

Brian Michael Bendis mě svým realistickým scénářem dost překvapil. Nick Fury se začne šťourat v tom, jak je možné, že průměrní superpadouchové využívají technologicky nesmírně vyspělou výstroj a výzbroj za statisíce dolarů, a odhalí stopy naznačující, že jde vlastně o svého druhu terorismus (aktuální téma po 9/11). Prezident a vláda s tím nehodlají nic dělat, proto Fury dá dohromady tým, který to vyřeší tajně... Skvělá myšlenka, slušné zpracování, ale mám k tomu pár výhrad, hlavně proto, že děj poněkud urychlen, spousta děje není odvyprávěna, ale jen rychle zmíněna ve flashbacku (všechno v Latveře) a pak to najednou hrozně rychle skončí, když bych čekal, že se to zrovna pořádně rozjede. A taky kresba. Gabriele Dell´Otto dělá skvělé obálky, ale namalovat celý komiks je pro něj velké sousto...

Kocour
Kocour | 16.2.2013 | Modrá Crew #09 - Thorgal #03: Nad jezerem beze dna

Slabší Thorgal, než například Lukostřelci. Tentokrát příběh mnohem více spoléhá na fantasy prvky (skřet-šašek, cesta loďkou skrze vodní vír na ostrov pro klíče, tři brány, lektvar mládnutí...), a méně na Thorgalovy schopnosti. Nakonec se to dalo přečíst, ale spíše mě to utvrdilo v názoru, že Thorgal vážně není moje crewní skupina.

Kocour
Kocour | 16.2.2013 | Modrá Crew #06 - Thorgal #09: Lukostřelci

Thorgal mi nikdy nic neříkal, ale když už mi tenhle komiks nějakým omylem přistál doma, tak jsem si ho (po několika letech skladování v knihovně) přečetl - a byl jsem příjemně překvapen! Thorgal je správňák Dušínovského ražení, ale kromě toho je taky mistr lukostřelec, který zasáhne pět naráz vystřelených hliněných holubů. Příběh je docela hezky vystavěn - Thorgal přijde o loď > potřebuje peníze na novou > rozhodne se zúčastnit lukostřeleckého klání, kde hlavní cenou je pěkná sumička zlaťáků nebo čeho. O tyhle prachy má zájem fůra dalších lukostřelců, kteří neváhají použít všechny možné špinavé podrazácké fígle, aby vyhráli. Samotný turnaj je vymyšlen vážně ďábelsky a vůbec není tak děsně nudný, jak jsem se obával celé ty roky, než jsem se pustil do čtení. Příběh nakonec i solidně vygraduje, a i přes jistou míru předvídatelnosti mě tenhle Thorgal vážně příjemně překvapil. Což už tak docela neplatí o pokračování "Nad jezerem beze dna."

Kocour
Kocour | 5.6.2010 | Pascin

Neskutečně zábavná série několika epizod ze života Pascina, skutečného malíře bulharského původu a alespoň podle Joanna Sfara taky pěkně zvrhlého chlípníka:D Komiks je sice vymyšlený, ale Sfar to napsal a nakreslil tak dobře, že příběh čtenáře vtáhne, pohltí a donutí uvěřit, že takle to s Pascinem skutečně bylo.

Kocour
Kocour | 5.6.2010 | Světla Amalu #2: Strašák

Viz komentář k prvnímu svazku: Theo. Druhý díl je co se týče příběhu stejný, to znamená pomalé plynutí a velké množství poměrně originálních nápadů, se kterými si scenárista Christophe Gibelin nevěděl rady. Další díly bych si přesto rád přečet, škoda, že se jich v českém překladu asi už nedočkáme.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 16.7.2020 11:51
Komentáře u comicsů: 72
Hodnocení comicsů: 77
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 348 (cca 133042 Kč)
Chce: 40 (cca 7428 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 7 (cca 1499 Kč)