Hawwwran
M Hawwwran | 22.9.2020 19:43 | Sběratelský klub

SSP: já mluvil o tom, že mluvit o chystaných komiksech je z různých důvodů rizikové. Netýká se to samozřejmě toho na co už práva mají podepsaná, jako třeba to co teď vydávají.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 22.9.2020 18:47 | Sběratelský klub

Draco nobilis: Ohledně vstupu MB na komiksovou scénu a kodexu jsi byla na Facebooku jednou z nejaktivnějších, tak bys mohla mít trošku pochopení.
A prrr s těma píčovinama, tohle je něco, co tu dlouho, ne-li nikdy nebylo, a zase dlouho nebude, tak je na místě využít příležitosti a podílet se na běhu událostí.

quetzalogg
quetzalogg | 22.9.2020 18:26 | Sběratelský klub

Draco nobilis - máš na mysli komiksy?

Karlito_69
Karlito_69 | 22.9.2020 17:54 | Sběratelský klub

Darth Raelchi: Ok, já to myslel tak, jako jestli to jde platit obě dohromady najednou nebo musím zvlášť, ale chápu.

Draco nobilis
A Draco nobilis | 22.9.2020 17:32 | Sběratelský klub

Walome: Já jsem prostě fascinovaná jakými píčovinami tady lidi žijou.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 22.9.2020 17:24 | Sběratelský klub

Karlito_69: postovne je zvlast. U komiksu je standardne osobni odber a kdo jej nechce vyuzit, tak jsme tam dali moznost si zaplatit i doruceni.

Karlito_69
Karlito_69 | 22.9.2020 17:17 | Sběratelský klub

Já to tam nemohu najít. Když chci i to doručení, tak musím platit zvlášt verz co si vyberu, pak zaplatit i doručení a dle mailu apod. se to spáruje?

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 22.9.2020 17:17 | Sběratelský klub

Walome: Tak spousta z nich to nečte, to je nepodceňuj zas.

Walome
Walome | 22.9.2020 17:07 | Sběratelský klub

SSP mne je uplne jasny ze Tobe to dela dobre, divim se tem ostatnim :)

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 22.9.2020 16:59 | Sběratelský klub

Walome: Nejenom, že ty hemzy čtu, po sobě, já si u toho i dělám dobře.
Dekssan: Aha. Je to ale tak nějak pořád nějaký chlapík, co drží komiks.

Dostal jsem zprávu, že fotky, o kterých píšu v P. S. v posledním komentáři, tam byly už od začátku, takže beru zpět a omlouvám se. Měl jsem za to, že jsou tam dodatečně přidány v souvislosti s tím, co tu padlo, že budou fotky doplněny. Vidět komiks ve videu s přidanými informacemi a ukázkami na kameru by ale byly podle mě i tak na místě.

Nicméně souhlasím v plném rozsahu se Zackem, že je fascinující to sledovat.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 22.9.2020 16:52 | Sběratelský klub

Dnes jsme byli znovu v tiskárně a definitivně jsme se rozhodli, že zmenšovat nebudeme a kniha vyjde v "sešitovém" formátu, tedy velikost bloku 170x260mm.
Ukázky z knihy budeme zvěřejňovat v rámci první aktuality na Hithitu.
Děkujeme všem podporovatelům, vaši důvěru nezklameme.
Karel a Filip

cyboy
M cyboy | 22.9.2020 16:34 | Pindárna

Dnes jsme byli znovu v tiskárně a definitivně jsme se rozhodli, že zmenšovat nebudeme a kniha vyjde v "sešitovém" formátu, tedy velikost bloku 170x260mm.
Ukázky z knihy budeme zvěřejňovat v rámci první aktuality na Hithitu.
Děkujeme všem podporovatelům, vaši důvěru nezklameme.
Karel a Filip

Walome
Walome | 22.9.2020 16:25 | Sběratelský klub

Jo aha ja uz to chapu. Tady se styka jakasi podivna subkultura, ktera je ochotna cist A4 hemzu mistnich uzivatelu a zijete tu v nejakem vlastnim univerzu, kde je treba "napravit trh" a prepocitavaji se tu ceny knih na stranky. A MB z tech par kriklounu zde ziskalo pocit, ze se jedna o vseobecne nazory. Tak ted mi ten kodex a jejich retorika pomalu zacina davat smysl :)

Dekssan
Dekssan | 22.9.2020 15:57 | Sběratelský klub

SlouzimStarymPsum: ten nějaký chlapík, co se ksichtí, je Zack Kaplan a drží svůj komiks :D Just btw.

Karlito_69
Karlito_69 | 22.9.2020 15:39 | Sběratelský klub

Taky podpořim, koupím a držím palce. Jsem přesvědčen, že se mi oboje bude líbit.

Ale jinak souhlas se spoustou výtek a doporučení. Většinou jsem to vnímal spíše právě jako to doporučení než výtky.

Za mě co se týče překladu je důležitá aby to bylo správně hlavně významově. Z příspěvků, které sem občas hodím je myslím znát, že s gramatikou moc kamarád nejsem (myslím, že kdybych chodil do školy dneska a ne po revoluci tak mě budou mít za dyslektika apod.). Ale je jasný, že by to mělo být správně a mít korekci apod., když to má být profi.

Každopádně ještě jednou. Koupím, držím palce a budu se těšit. Sice to není nejlevnější, ale lepší, než někoumu podporovat vejletění bůh ví kde aby potom mohl dávat na Facebook fotky a dělat ze sebe influencera (jak někdy na podobných stránkách jako HitHit bejvá).

Co se týče bonusů, tak pro mě nejsou ani tak důležité jako spíš něco navíc co až tak moc nepotřebuji. Ale přebal pro mě bonus není, ty já nemám rád.

Dvě knihy dohromady v principu taky ok. Dokonce jsem chtěl napsat to samé s Vybíralem, Sykesem atd. jako quetzalogg. Ale vzhledem k tomu, kolik má mít dohromady stránek toto, tak si myslím, že by tomu víc slušelo rozdělení (i kuli ceně pro začátek). Ale ještě to není tak hrozný.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 22.9.2020 15:29 | Sběratelský klub

Fimi: Hodnocení na Goodreads nebo kdekoliv jinde samozřejmě určující není a ani být nemůže, ale výpověď má. Pokud jde o komentáře, na které jsem odkazoval, tak ty vypovídací hodnotu pak mají ještě větší, protože uvádějí i důvody, proč se dotyčným komiksy líbí či nelíbí a každý pak těm důvodům může přikládat váhu podle toho, jak moc jsou ty důvody pro něj důležité. V každém případě mají rozhodně větší vypovídající hodnotu než když tu lidé, kteří jsou zainteresování ve vydání, napíší, že jsou to skvělé komiksy (což neznamená, že pro spoustu lidí nebudou). Podstatou mého komentáře však bylo hlavně to, že se právě z těch komentářů člověk může o komiksu dozvědět více než z jakýchkoliv materiálů od MB a tak by to být nemělo.

Když už se tu v diskuzi tak často objevuješ a vyjadřuješ se ke kampani MB, respektive k jejich komiksům, tak jenom pro zajímavost nadhodím to, co jsi psal nedávno DEmnoGovi: Ty jsi sám říkal že kopeš za CC čili bys nadmíru obhajoval i krásně vydaný bílý papír kdyby měl nálepku CC, takže zde taky žádná řeč...

radek: Kdo chce vědět víc, víc si zjistit dokáže.
To samozřejmě. Já to tak třeba dělám. A pár dalších určitě taky. Ale i kdyby to dělali všichni, tak podstata spočívá v tom, že MB chtějí vydat komiks, MB žádají o podporu, žádají o peníze a je tedy v jejich zájmu, aby to těm, které žádají, usnadnili a ulehčili. Co píšeš by platilo ve chvíli, kdyby lidé měli zájem utratit sedmnáct stovek za komiks a do toho přišel někdo, kdo jim umožní, aby se tak stalo. Ale zde je situace opačná, proto platí, že kdo chce od lidí víc (podporu, tady v podobě peněz), tak jim to víc dát dokáže. A jak píšu, lidi ve chvíli, kdy uvidí tu dardu, si nebudou dále nic zjišťovat, protože málokdo zjišťuje důvody, proč by měl utratit peníze. Ale opačně, kdy se lidem něco ukáže, představí, ti lidé díky tomu mohou po tom něčem zatoužit, chtějí to mít (v tu chvíli je prakticky vyhráno) a pak už je cena jenom detail. Jo, jo, dobrý, to se mi líbí, takže za kolik? Eh, cože? Tolik? Hm, tak jo. Protože to chci.
Ta cena za tu bichli není přemrštěná, při srovnání s jinými komiksy. Dá se za tu cenu prodat. Ale mělo by se na to jít opačně.

Hawwwran: Muze to vyfouknout konkurence a kdo vi co jeste.
To se stát nemůže, protože konkurence přece vydává něco jiného než MB, kteří se s konkurencí míjí. A když by k tomu náhodou došlo, tak jen dobře přeci, byl by to důkaz toho, že ten komiks pro MB vlastně nebyl vhodný, když po něm konkurence sáhla ;-)

Ale vážně. Co píšeš se přece stát nemůže. Teď žádají o podporu na komiks. Jsou dvě možnosti:
1. Mají na něj práva, nebo je mají předběžně zamluvená. Žádají o podporu a podle výsledku komiks vydají, nebo nikoliv.
2. Práva na něj nemají, tudíž i během toho žádání o podporu jim to může i tak někdo vyfouknout, a to aniž by ten komiks ohlásili ještě před rozjetím kampaně.
Předpokládám, že práva na to, co je v kampani, mají, zamluvená nebo něco na ten způsob. Místo toho, aby se o titulu lidé dozvěděli v den zahájení kampaně, mohou místo toho ten titul oznámit a následně pracovat týden dva na propagaci, seznámit s ním lidi apod., a následně s tím jít na Hithit, kde bude uvedena i cena.

Já bych to v této situaci na místě MB svou činnost pro tento rok odpískal a začal od nového roku znovu, s jiným jménem. A nechal tam, kde na to nemám, dělat lidi, kteří to umějí. Sice by to něco stálo, ale vyplatilo by se to. A v mém řešení, o které nikdo nestojí (přitom je zadarmo), nastoluji jak to udělat a vybruslit z toho posilněn a ještě získat u komiksové obce plusové body. Teď dohánět to, co už mělo být dávno uděláno, může tak maximálně přesvědčit pár lidí navíc, aby podpořili Zatmění / Přístav Země, ale celkově to obraz MB jako těch, kteří budou stát za každým dalším projektem, moc nevylepší.

P. S. Na Hithitu jsou nově ukázky z komiksu (originálu) plus fotky nějakého člověka, jak v ruce ten komiks drží. Ukázat komiks lidem, aby měli po čem toužit, je samozřejmě dobrá věc, je to přímo skvělá věc, jinak bych to nepsal, ale fotka, která asi byla stažena z netu nebo vytvořena z nějakého videa, s nějakým chlapíkem, jak drží komiks a u toho se ksichtí, je, a nerad to slovo z nejrůznějších důvodů používám, ale teď ho použiju, FAIL. To máte ukázat vy, musí bejt živej, musíte se s ním laskat, prolistovávat ho, přes video musí lidé cítit vůni papíru, musí tam chtít být s vámi a na ten komiks si sáhnout nebo rovnou odnést domů... Ach jo.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.9.2020 15:27 | Sběratelský klub

Cywe, Vojta byl nejlepší! Směju se ještě teď... miluju jeho nadhled a bohorovnost. A cígo s pivkem? No jéje, 10/10

radek
radek | 22.9.2020 15:09 | Pindárna

Matthew: "Zdravím Megaknihy, přestaňte mrvit trh.".
Plyne mi z toho, že mu vadí, že tlačí ceny knih dolů. Což nevím, co si o tom mám myslet, když tohle je klasická internetová věc, kterou dělá každý internetový obchod. Internetový obchod má menší náklady, takže může dát marži nižší. A ceny knih se stanovují i s ohledem na tu distribuci, aby si z toho něco mohla utrhnout. Stejné je to s elektronikou. Však proto funguje třeba i Alza, která přišla s tím, jak šetřit na distribuci a nepotřebuje kamenný obchod na všechny ty věci. Tohle se děje se vším. A jestli neplánují jít do distribuce klasické, tak nedává smysl, že by je tohle mělo nějak ovlivnit.

Matthew
Matthew | 22.9.2020 14:57 | Pindárna

Galupus - diky za odpoved 😉 na me to z toho tak pusobilo. Od nekoho z vas tam padla i veta: Nekurvete trh. Nebo tak nejak.
Jinak za me rozhovor super, mam rad, kdyz se o tehle vecech pro normalni lidi bavi lidsky👍

radek
radek | 22.9.2020 14:56 | Pindárna

Galupus: Ten přešlap s kolosálkou měli jednou před cca sedmi lety :) A ano, určitě kvůli automatice, protože to byl takový nestandard a v té době i poměrně nová věc. Přijde mi, že ze začátku Megaknihy dost mátly tělem v tom, že psali "skladem" u věcí, co jinak plánovali v případě zájmu koupit. Jinými slovy si drží přehled, co kde můžou za kolik nakoupit. A asi vždy počítali s nějakou slevou pro sebe jako distributori. A na té kolosální knize se vypekli. Samozřejmě že následné kolosálky už naceňují správně a vždy k tomu přidají nějakou sumu, aby byli nejlevnější, ale aby se jim to vyplatilo. Knihy určitě nedotují. Jsou to objemáři.
Do Megaknihy tam bez řečeného důvodu kopli MB a řeči o tom, že vymýšlí, jak se jim bránit, mi jsou popravdě záhadou :)

DankoKonik
M DankoKonik | 22.9.2020 14:39 | Sběratelský klub

"Komiks od MAJTYBOJZ posílí
ducha (je to pecka)
i tělo(je těžký) "
amatérsky kopyvrajter zo Slovenska

Galupus
Galupus | 22.9.2020 14:30 | Pindárna

@Matthew ale já sem neřekl, že seou Mega knihy zlý, řekl sem, že sou kapitola sama o sobě a já dělal rozhovor o a s Mighty Boys. Proti levným knihkupcům nic nemám teda ono jich ani moc nexistuje když u nás je běžná částka kterou přidává distribuce a knihuci 40% ( jak už tady padlo). Nevidim do Buzinec modelu MK, ale faktem je, že kolosálku prodta pod cenou znamená to dotovat z vlastní kapsy a to mi přijde divný a to sem taky řekl :) (osobně si řikám jestli to prostě nemaj zautomatizovaný že ta házej všechno hlava nehlava a slevičku jak nic protože počítaj s tim, že si prostě místo 40% hoděj 10% a to jim v jejich objemu prodeje jako zisk stačí, ale nechci spekulovat sám sem u MK už párkrát nakoupil :) ) P. Vojta :D

Fimi
M Fimi | 22.9.2020 13:37 | Sběratelský klub

Milo jo, v pohodě.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 22.9.2020 13:36 | Sběratelský klub

Fimi - mně osobně je fakt jedno, jak vypadá... jen říkám, jak by mohl a na mě třeba i ten úvod zapůsobil...(následující "uvolněný humorný duch" dejme tomu ok, co se týče mě) tímto tě ubezpečuji, že jsem nechtěl ničí vzhled nijak zesměšňovat, nebo někoho kvůli tomu urážet, kdyby to tak působilo. Psal jsem to s nadsázkou a myslím, že vzhledem k tomu, jak si sám dělal prdel ze svých koz, tak bych ho tímhle ani neurazil ;)

quetzalogg
quetzalogg | 22.9.2020 13:31 | Sběratelský klub

Fimi - to je v pohodě, já taky nejsem žádnej Adonis. Jenže tady je trochu fail, že to video je dva dny po zahájení kampaně prakticky jedinej existující promo materiál ke knize, na kterou bychom rádi, aby se za měsíc vybralo přes půl mega. Takže by si to trochu víc péče zasloužilo, což?

Fimi
M Fimi | 22.9.2020 13:24 | Sběratelský klub

Milo ten Buran je Vojta z Komiksových novin, který má přehled a prostě vedl rozhovor. Kdyby jsi znal Komiksové noviny, což je jeden z mála pořadů o komiksech u nás, taky bys věděl, že to vede v takovém uvolněném humorném duchu. Že nevypadá jako vytesanej atlet je úplně jedno, postava nic v tomto případě neřeší.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 22.9.2020 13:14 | Sběratelský klub

quetzalogg - jsme na tom úplně stejně co se týče otrlosti a běžnosti :D ;) sem tam jsem se díval, ale jinak projížděl aukro, co kde případně koupím :D ale poslouchal jsem celé video, neb jsem od přírody i zvědavý chlapec....

quetzalogg
quetzalogg | 22.9.2020 13:11 | Sběratelský klub

Radek - Tak o Habibi mluvili až tady? Snad si z toho hoši vezmou to, že je dobré (když jde o prachy) vyjadřovat se v exaktních datech.

Milo_Harwey - Já jsem naštěstí otrlej, takže jsem to dal. Však už níže je psáno, že se nepovažuju za "běžného čtenáře". Nee, kecám, měl jsem puštěnej jen zvuk, a na obrazovce běželo video s něčím libým.

Hawwwran
M Hawwwran | 22.9.2020 13:06 | Sběratelský klub

Ja myslim, ze tipy do budoucna, informovani o tom co je rozjednane, nejde. Precijen kdyz nemaji prava na smlouve, tak by riskovali ze se to nepodepise. Muze to vyfouknout konkurence a kdo vi co jeste. To by pak bylo kvikotu, ze neco slibili a nemeli smlouvu.

Sam bych ale konkretni nazvy planovanych komiksu samozrejme ocenil. Klidne s pridomkem "jedname o prava". Ale obavam se ze to nejde.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 22.9.2020 13:01 | Sběratelský klub

quetzalogg - no, ale když si pustíš video s dialogem a naskončí tam místo pěkné tiskové mluvčí nebo redaktorky buran s pivním břichem, půllitrem piva na stole, co si na start rozhovru drsně zapálí "cíčko", tak nevim nevim, zda to bude tzv. běžného čtenáře dál zájímat :D

radek
radek | 22.9.2020 13:01 | Sběratelský klub

quetzalogg: V tom videu tuším padne, že kniha bude jako novej Kundera. A to je 16,8 x 23,8.

Toe
A Toe | 22.9.2020 12:58 | Sběratelský klub

To jsem měl taky - ale v sobotu mi to Vojta R. vysvětlil :D

deefha
deefha | 22.9.2020 12:57 | Sběratelský klub

Mighty Boys, trochu OT dotaz - proč mám dojem, že jste byli původně tři? :-)

quetzalogg
quetzalogg | 22.9.2020 12:54 | Sběratelský klub

Milo_Harwey - vzhledem k tomu, že jinde téměř žádné informace nejsou, každý člověk, co se o tu knihu zajímá, je nucen podívat se na to hodinové video, aby se dozvěděl aspoň něco 😁. Tím myslím o způsobu vydání. Napříště bych ale hochům doporučil najmout si nějakou pěknou tiskovou mluvčí, dalo by se to lépe vydržet.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 22.9.2020 12:42 | Sběratelský klub

neznám... nemyslím si, že by každý člověk koukal na zmíněné video, případně ho zkoukl celé...

quetzalogg
quetzalogg | 22.9.2020 12:41 | Sběratelský klub

Milo_Harwey - fuj, takhle mi nick ještě nikdo nezkurvil. Znáš Ctrl+C? O tom "Habibi formátu" se myslím zmiňovali na tom videu na Komiksových novinách, na které všude odkazují.

Fimi - papírové knihy jsou trojrozměrné, či ne 😁?

quetzalogg
quetzalogg | 22.9.2020 12:39 | Sběratelský klub

Lenny - no, ta má řečnická otázka 😁 se spíš týkala toho, o čem jsme se bavili s Gmorkem - jestli by ten typ komiksů, co vydává pan Vybíral, byl hůř nebo lépe prodejný jako žiletka, nebo jako integrál víc dílů či komiksů. Ano, Crew klouže šupem do nejmainstreamovatejšího mainstreamu, to jsem ostatně i zmínil, že tam se cílí na "běžného čtenáře".

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 22.9.2020 12:29 | Sběratelský klub

kvetzalok - jo, ale to řekli až tady, ne? na hithitu to není, ani na stránkách, pokud mám dojem...
u nás ne, u někoho třeba jo... nevím, napadlo mě to jako možný problém ;)

Lenny
M Lenny | 22.9.2020 12:29 | Sběratelský klub

quetzalogg - ad běžný čtenář - koukni na produkci Crwe. Komiksy k seriálům, videohrám a filmům. Komiksy pro děcka, komiksy pro holky, young adult... Nic z toho primárně necílí na hardcore komiksáky a asi to funguje :)

Fimi
M Fimi | 22.9.2020 12:28 | Sběratelský klub

Bude to mít 6 cm tlustý hřbet, víc ne

quetzalogg
quetzalogg | 22.9.2020 12:28 | Sběratelský klub

Milo_Harwey - sice bych rád znal nějaké možné tipy do budoucna, ale neřekl bych, že neznalost budoucích záměrů MB může sama o sobě poškodit ochotu jít do předplatného téhle první knihy.
Ohledně "podrazu" no, kdyby slibovali kolosálku a dodali CC formát, to by asi bylo sprostý, ale oni formát netajili, jen ho prezentovali dost srandovním způsobem "bude to jako Habibi" 😁. No tak jsem si vygooglil, jak u nás byla vydána Habibi = 17,8 x 23,6 cm.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 22.9.2020 12:22 | Sběratelský klub

poslední věc za mě, ať už kodex, fcb, nebo video rozhovor... všude je prostě patrný zesměšňovaní a hanění většiny kolem, od CC přes megaknihy a další, to mně osobně vadí a můj názor je, že pokud tohle někdo praktikuje, tím zvyšuje nároky sám na sebe, plete si na sebe bič.... ok, tvrdíš, že to dělaj špatně a stojí za hovno, tím pádem, ty budeš muset bejt dokonalej, kamaráde, abys minimálně měl právo to říct, ale i kdybys ho měl a neřekl, to, tak jseš podle mě borec... to je můj názor. Hláška "odvedeme maximum" je málo, je to relativní, pro někoho může být maximum moje minimum.... to je za mě vše, jinak přeju štěstí

quetzalogg
quetzalogg | 22.9.2020 12:21 | Sběratelský klub

Gmork - no to si neodporujeme, samozřejmě že bych ji nechtěl jako žiletku. Sešitové vydání Čtyřky je v pohodě, a v HC by to bylo taky v pohodě, pokud by to ovšem byl integrál 3-4 dílů. Nebo, jako to dělá třeba časopis Apetit 😁 neprodaná čísla z remitendy sešijou do brožované knihy po pěti číslech a prodávají. Jinak ani si nejsem jist, jestli u komiksů existuje něco jako "běžný čtenář". To možná u Simpsonových a věcí pro děti, možná u pláštěnek.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 22.9.2020 12:20 | Sběratelský klub

a ještě bych dodal, že mi vadí mlžení kolem toho, co vydáme, nevydáme, neřekli prostě nic.... a pak najednou se něco objeví a vypadá to takhle, bohužel, což vzbuzuje velkou nedůvěru. Já teda nevím, jak to funguje, ale proč se nemůže říct, že se třeba jedná o tomhle a tomhle, protože to a to, pak třeba z 10 možností vyjde jedna, ale takhle prostě nevíme nikdo nic o dalších projektech, na který se máme těšit, což se možná opět lidi, co kluky znají, těšit budou, ale člověk, co je nezná, není tu, apod., tak neví, na co se má těšit a pokud ho tohle nezaujme, řekne si třeba, že to bude další neznámý scifi od neznámýho autora... což zase hraje proti MB.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 22.9.2020 12:18 | Sběratelský klub

souhlasím s SSP a radkem - co se týče mě, potažmo většiny z nás, tak si knihu koupíme, ale jako člověk, co se zde nevyskytuje, nebo nemá informace a nechce si je zjišťovat jinde, tak všechno, co psal Radek bude proti koupi. Teď mě tak napadlo, to riziko - když vlastně nevíme do čeho jdeme a neznáme rozměry (teď už teda zhruba jo), ale třeba jsme koupili s neznalostí tohoto aspektu, zda je to možnost k reklamaci (jakože podraz na spotřebitele), ale to se jen ptám ve smyslu, že by to taky mohl být problém.

Gmork
E Gmork | 22.9.2020 12:12 | Sběratelský klub

quetzalogg - Já si zase myslím, že by Čtyřka z BS neměla takovou prodejnost, kdyby byla o stovku dražší (verze v HC), ale to je věc názoru. Já na polských žiletkách vyrostl a tvoří převážnou část mé evropské sbírky. Sykes / Až do posledního - to by se hodně promítlo na ceně, z pohledu mého a tvého asi fajn, ale my jsme ortodox fans, musíš myslet na běžné čtenáře.

quetzalogg
quetzalogg | 22.9.2020 12:05 | Sběratelský klub

Gmork - No, momentálně se tu myslím diskuse vede o tom, jestli ta konkrétní vázaná kniha od MB nebude moc velká bichle. Megaknihy od CC nemám domá žádné, ale spíš kvůli výběru titulů, jak jsem psal níže, třeba do Metabaronů v kolosálce bych šel šipkou. A žiletky? Fujtajbl, knížka, která kvůli vazbě zabere trojnásobek místa... U žiletek od pana Vybírala musím zburcovat všechno své fanouškovství, ale kroutí se mi z toho nehty. Klidně bych bral dvouknihu Sykes / Až do posledního.

quetzalogg
quetzalogg | 22.9.2020 11:59 | Sběratelský klub

radek - jo, s tím autorem souhlas, dnes už pro nikoho nemůže být problém několika kliknutími získat si autorovo CV, hodnocení jeho díla ve světě, a dokonce i samo to dílo v originálním jazyce. Sám to dělám před nákupy knih už léta. S mínusy souhlasím taky, dvojkniha mě osobně sice nevadí, ale nejspíš to snižuje šanci na úspěch Hithit kampaně.

Gmork
E Gmork | 22.9.2020 11:53 | Sběratelský klub

quetzalogg - Jen jsem tím chtěl říct, že od jisté doby nejsem fanoušek nadbichlí. Megaknihu od CC nemám doma ani jednu. Jsem prostě fanoušek žiletek.:)

radek
radek | 22.9.2020 11:51 | Sběratelský klub

S většinou věcí, co psal SSP, se dá souhlasit, ale určitě nesouhlasím s tím autorem. Nepotřebuji, aby mi někdo nějak obšírně představoval neznámého autora. A co se týče obahu, stačí mi to, co je uvedeno na HitHitu. Prostě se spokojím s prohlášením: "Vybrali jsme si tohle, líbilo se nám to, myslíme si, že se to lidem bude líbit. Kniha si vydání zaslouží." A pak ukázka kresby na nějakých stránkách a víc není podle mě potřeba představovat. Kdo chce vědět víc, víc si zjistit dokáže. A je podle mě irelevantní, kdo je autorem.
Jako odrazující vidím tyto věci:
- Zbytečné sloučení dvou knih do jedné, což je sice asi levnější v konečném součtu, ale znamená to, že je potřeba z lidí vytáhnout víc peněz a každý nemusí být ochotný tolik dát. Tohle byl podle mě zbytečně riskantní tah, který snižuje šanci na úspěch. Navíc nevím, jak to mají ostatní, ale já fanda takového množství stran v jedné knize nejsem. Paradoxní je, že vlastně kodex vydavatelů nic takového ani nenaznačoval, takže je to i překvapení v tom, co čekat.
- Naprostá absence ukázek toho, jak bude vypadat výsledek. Přitom není zase tak těžké připravit dvě nebo tři stránky, aby bylo vidět, jakou péči tomu dávají (chtějí dát). Takhle z toho má člověk dojem, že se čeká až na skončení kampaně a nebo její vývoj. Pro lidi je to ale naprostý skok do neznáma a vzhledem k tomu, co někdy předvádějí i profesionálové v oboru, je tu ve vzduchu jistá nedůvěra. Slova typu "dáme do toho maximum" pro mě nejsou argumentem, dokud neuvidím nějaký výsledek. Asi už jsem dost starej na to, abych nevěřil všemu, co někdo prohlašuje a ničím to nepodloží.
- Kampaň na HitHitu beru jako rozumnou volbu, ale rozhodně tím přispěvatelé nejsou nijak chráněni. Kdyby se peníze vybraly, tak lidé nemají naprosto žádné záruky v tom, co v jaké podobě dostanou. Proto mi přijde zavádějící uvádět, že podporovatelé takhle na HitHitu neponesou žádné riziko. To by v té fázi placení nenesli ani při objednávce přes vlastní stránky. Protože bezdůvodné obohacení by jen tak někomu neprošlo a u Visy lze takové platby kartou reklamovat. U HitHitu tady vlastně podporovatel do toho rizika vstupuje, když je řeč o konečném produktu.

Přijde mi, že práva už byla dojednaná nějaký čas. Nedává mi pak moc smysl, proč za tu dobu nepřipravili tu svou vizi víc hmatatelně. Působí to pak na mě dojmem, že do toho nechtějí investovat čas, dokud to nebude jisté, což na mě působí negativně. Projekt mám samozřejmě v plánu podpořit, protože souhlasím s tím, že takové komiksy by u nás jen tak nevyšly a že vydání si zaslouží, jen z aktuálního průběhu na HitHitu jsem mírně skeptický.

quetzalogg
quetzalogg | 22.9.2020 11:47 | Sběratelský klub

cyboy - plus, doufám, i ty rozměry (a tím myslím v cm, ne že je to "něco mezi Rváčem a Habibi"), popř. informace, jestli vám někdo důvěryhodný dělá korekturu překladu?

cyboy
M cyboy | 22.9.2020 11:42 | Sběratelský klub

Hawwwran: Budou dve edice. Ve Fabule budou rozmery stejne, v Magnusu podle toho jak zvetsene to vyslo v originalu.
Ostatni: V ramci prvni aktuality na hithitu bude zverejnena ukazka z knihy.

quetzalogg
quetzalogg | 22.9.2020 11:37 | Sběratelský klub

Gmork - no jo, ale srovnávat to s broží není úplně košer. Vlastně je to úplně jinej sport. Pro sebe jsem si to srovnal spíš s některými svazky Hry o trůny - teda Ságy ledu a ohně, rozumíme si (na tom, že je to beletrie a ne komiks, snad nezáleží?), které na hřbetu neměří 6, ale dokonce 8 cm, a přežily četbu u tří různých lidí v pohodě.

Fimi
M Fimi | 22.9.2020 11:32 | Sběratelský klub

Gmork tak marvel a DC mají kvalitní provedení omnibusu a to mluvím o klasických omnibusech s 800-1200 stranami... Ty zvěrstva 1400-1600 stran bych doma nechtěl

Gmork
E Gmork | 22.9.2020 11:29 | Sběratelský klub

ad megabichle a nadbichle: Podobnou knihu mám od Zenescope, je to omnibus Wonderland, má 872 stran a je to šitá brož. Kniha se hned po prvním čtení začala na hřbetu rozlepovat (holt fyzika, ta se nedá ojebat), čili jsem dál musel číst s nejvyšší opatrností. Od té doby takhle tlusté knihy nikdy, pokud tedy nejsou vázané v HC. Ten omnibus stál 70 dolarů, kdybych to věděl, nekoupil bych si ho. Druhým tlouštíkem v mé knihovně je Aquaman od Urban Comics - 600 stran, ten je ale nadmíru bytelně udělaný.

Hawwwran
M Hawwwran | 22.9.2020 11:07 | Sběratelský klub

A teď dotaz na MB. U Vybírala a Arga mne velmi těší konzistence provedení a hlavně rozměrů knih. Plánujete jet knihy taky ve stejném provedení aby to v knihovně sedělo? CC jsem schválně nezmínil, protože klasický CC formát je pro mne prostě moc malý, než abych ho vypíchl jako vzor.

Hawwwran
M Hawwwran | 22.9.2020 11:05 | Sběratelský klub

Jak říká SSP a Pérák. Souhlasím s oběma. Protože problémy vidím, ale také podpořím. Ne každý business má svého Jobse aby to co dělají geniálně prodali. Doufám a věřím, že kluci mají svého Wozniaka a Jobse seženou časem. Chci říct, že kvalita marketingu a externí komunikace je strašně náročná a složitá věc. Třeba u vybírala mne nalákal ERB web hned na začátku a od té doby je mi jedno co v ERB vydá, protože mne nikdy nezklamal (a ani jsem si žádné propagace nevšiml). Řekněme, že MB nezvládli start z marketingového pohledu, ale věřím a pevně doufám, že s nima najedu na stejný model jako mám u Vybírala a u Trystera.

perak
perak | 22.9.2020 10:21 | Sběratelský klub

SSP je mnohdy moc dlouhý a občas na můj vkus zbytečně "rejpavý", ale pro tentokráte bych se u něj podepsal pod každé slovo. Přesně vystihnul podstatu. Zatím na mne celý průběh akce nepůsobí úplně profesionálně, tak doufám, že samotná kniha na tom bude lépe. Určitě je lepší vybudovat si pověst a důvěru na menších projektech, jako se to celkem dobře povedlo panu Vybíralovi, jehož knížky jsou kvalitně udělané a především se jedná o dobrý výběr titulů. I když Goodreads nemusí být plně směrodatné, tak přece jen nějakou indikaci dávají a zrovna u těchto titulů nejsou úplně příznivé. Raději bych také zkusil jen jeden příběh a podle toho pak šel do druhého.
Do nabízené knihy půjdu, protože chci tu myšlenku podpořit, ale je to hra o důvěru. Při takové ceně se každá chyba či nekvalita hůře promíjí.

Fimi
M Fimi | 22.9.2020 07:47 | Pindárna

Ne se to stává u Martinusu a enbook. Taky volají a komunikují

Gmork
E Gmork | 22.9.2020 07:19 | Pindárna

Ony megaknihy i komunikují, vzpomínám si, že jsem si přes ně objednal nějaký komiks z Polska, asi po 14 dnech mi slečna od nich zavolala, že se to o týden protáhne, než to dostanou. To se mi ještě u žádného eshopu nestalo. Taky od nich došlo vždycky všechno v pořádku. Co se týče megaknih, nemám jedinou výtku.