• baatcha
  baatcha10:56Pindárna
  Prašina je good!
 • robur31
  Baatcha: ČSFD bych nezatracoval. Jeho jádro spočívá zejména v databázi filmů a seriálů, což je neocenitelné. Stejně jako na CDB. Hodnocení a forum je pouze doplněk pro uživatele, aby se mohli podílet na vývoji webu a nutit ostatní, aby ho častěji sledovali. Úroveň komentářů zobrazuje dobu a vkus společnosti. Po těch morových ranách nedávné doby nemůžeš očekávat příliš vysokou laťku. Navíc je velmi těžké udržet vysokou kvalitu webu, když opustíš klidné klubové vody a vrhneš se do dravé řeky byznysu.
  Myslím, že je lepší se přizpůsobit a najít si vlastní cestu, jak web (weby) využít ve vlastní prospěch, než ho (je) ignorovat. S tím, že části uživatelů chybí smysl pro toleranci, humor a nadsázku, souhlasím. Mám pocit, že už to je standardní jev. Vysvětlovat někomu po síti vtip či nadsázku je docela devastující... Navíc mám pocit, že takové chování vidím nejenom na webu.
 • Ter
  Ter09:45Pindárna
  Gmork: kúp si radšej Prašinu ;)
 • Gmork
  Gmork08:14Pindárna
  Lemmy: Potvrdil jsi moje obavy, stáhl jsem si to v EN a zběžně projel... a je to v podstatě Batman, kterého nechci číst. Přesto díky.

  Zack: Bane vím, kdo je. Zas takový ignorant nejsem.:) Ale tohle už od pohledu vypadá jako suprácká starožitnost pro ortodoxní fans. A to já nejsem. Ale Sekta od Jima Starlina mě bavila, mělo to ten správný hororový pulp nádech. Takového Batmana klidně můžu.
 • Zack
  Zack admin08:13Pindárna
  Gmork: nejenze to nema presah, ale ani to neni dobry. Ke to ikonicky milnik, ale jestli te Batmana jako takovy nezajima, tak ani nepotrebujes vedet, kdo je Bane a proc ma z nej Bruce srazeny pulky.
 • Lenny
  Lenny mecenáš07:58Pindárna
  Gmork: Nemá to přesah. Batmanovi přerazí záda a na scénu přijde nový drsnější netopýr, aby odpověděl devadesatkové poptávce.
 • Gmork
  Gmork07:18Pindárna
  Dotaz na odborníky přes suprácké komiksy - co je zač ten Batman - Knightfall, dá se to? Jde mi o to, jestli to není klasická přesdržkovaná, ale má to i přesahy do jiných žánrů, jako třeba Batman - Dlouhý Halloween do detektivky.
  https://www.gildia.pl/komiksy/515772-batman-knightfall-prolog-tom-1
 • Gmork
  Gmork22.5. 14:51Nakupujeme venku
  Tak koukám, že nový Neil Gaiman je už vytisknutý, ještě tedy počkat na Velké námořní bitvy - Bismarck a Pár letních dní od Ch. Chaboutého, které vyjdou příští týden a gilda může posílat.:)

  https://www.youtube.com/watch?v=cTU4560tQxw
 • karl173
  karl173 mecenáš22.5. 12:54Slevy, výprodeje, bazary
  Paseka slevy 30% na vše do úterý.
 • Gmork
  Gmork22.5. 08:20Filmový a hudební klub
  Novou desku Songbook vol. 5 - Notes hlásí Cecile Corbel, deska vychází opět společně s ilustrovanou knížkou, jako u předešlé Enfant du Vent.

  https://www.cecile-corbel.com/product-page/notes-livre-disque-cd-book-by-cecile-corbel

  https://www.youtube.com/watch?v=0j_OsjqBWYQ
 • faster86
  faster8621.5. 22:53Filmový a hudební klub
  Myslim si ze hodnoceni na csfd je stejne relevantni jak comicsdb. Nemyslim to zle, jen ze ani jedno nejde brat jako smerodatnou hodnotu pro kazdeho sledovace/ctenare.
 • yogi
  Já na ČSFD profil mám ( mawzir) , ale hodnotím si to jen tak pro sebe , abych věděl co jsem viděl a na co případně někdy kouknu .
 • baatcha
  baatcha21.5. 19:34Pindárna
  Tak i Crew už dělá většinu SFX v češtině. Přijde mi to logické, protože to jde ruku v ruce s jinými grafickými úpravami textů, které jsou součástí daného komiksu a je potřeba je přeložit, protože jsou součástí příběhu (novinové titulky a články, titulky na televizních obrazovkách, plakáty a billboardy, grafitti na zdech...) Přesto mi tyhle úpravy často přijdou rušivé, protože český grafik málokdy trefí adekvátní font a grafickou úpravu. Prostě mi připadá, že v originále to vždycky vypadá líp. Do komiksového okýnka vždycky líp sedne BOOOOOM! než PRÁÁÁÁÁSK! Navíc má angličtina a japonština pro zvuky mnohem bohatší zásobu citoslovcí než čeština. Alespoň tak soudím z českých překladů SFX, které jsou často hodně, no, nekreativní. Například v českých překladech mangy mě dost vytáčí to časté "švip" a "škvrk." Když nevíte, jak to přeložit, dejte tam "švip."
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum21.5. 19:00Pindárna
  Zvuky mi nevadí, i když je nezvyk vidět BUCH, KŘAP apod., když jsem na ty WHACKy a KABOOMy desetiletí zvyklý. Překlad do češtiny ale smysl dává, právě proto, že ty SFX v anglině nejdou s češtinou v bublinách moc dohromady. Česká SFXka mi nevadí, původní taky ne, ale kdybych si musel vybrat, tak bych nechal ten originál. U mangy už jsou pro mě původní SFX rušivé, tam je vnímám jako kresbu, ne jako nápis.

  Co mi vadí hodně, to je zásah do původního díla, jako se stalo u A zrodí se hvězdy. Kvůli tomu jsem si je nekoupil. A mám se do budoucna před komiksy od CC na pozoru, abych třeba náhodou nekoupil něco jiného, než co vyšlo v zahraničí, protože zase někoho napadlo dělat "opravy". Aby bylo jasné, o co jde, tak to hodím do diskuze ke Hvězdám, kam to patří víc než sem.
 • baatcha
  baatcha21.5. 18:26Filmový a hudební klub
  Nicméně to je jen můj osobní problém s ČSFD, nenechte si tím kazit den.
 • baatcha
  baatcha21.5. 18:15Filmový a hudební klub
  Fimi + GWB: Já to hodnotím čistě jako celek podle tamních kometářů. Když si je čtu, přijde mi, že drtivá většina hodnotících má nulový smysl pro humor a nadsázku, nulový cit pro nějaké hlubší příběhové nebo umělecké přesahy a k tomu nulový přehled o kinematografii. Přesto jim to nebrání vehementně hodnotit. Mám vážný dojem, že demografické skupiny diskuzních přispěvatelů Novinek a komentátorů ČSFD se významně překrývají, protože spousta komentů je tam vyloženě agresivních a jaksi buranských. Často se tam velmi kriticky vyjadřují lidé, z jejichž komentů je jasné, že film vůbec nepochopili. Ale ano, chodím si tam pro info a pro názory na filmy. Jen mám pocit, že kdysi dávno ten web nebyl až takový... vox populi.
  I proto jsem vděčný za to, že comicsdb je v tomhle mnohem kultivovanější.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.5. 17:55Filmový a hudební klub
  baatcha: Já si vybírám jen kamarády nebo lidi nějakým způsobem zajímavé a moudré... a verbala jako guilty pleasure... zbytek nečtu:)
 • Fimi
  Fimi mecenáš21.5. 16:49Sběratelský klub
  Manga co jsem pochopil...nedávno vyšel box set mimochodem...
 • jh666
  jh66621.5. 16:45Sběratelský klub
  Slimák bude manga, nebo light novela?
 • Fimi
  Fimi mecenáš21.5. 16:40Filmový a hudební klub
  To zní, jako bys je znal všechny...
 • baatcha
  baatcha21.5. 16:38Filmový a hudební klub
  Sorry jako, ale ČSFD je hrozné. Průměrná inteligence tamních komentátorů se blíží těm na Novinkách. Tři čtvtiny uživatelů tam jsou... odpad.
 • seneke
  seneke mecenáš21.5. 13:16Sběratelský klub
  Fimi: Slimák je čistě fantasy oddechovka a to Sachi-iro mi jako typický slaďák nepřijde, viz. popis příběhu v odkazu:

  https://myanimelist.net/manga/104829/Sachi-iro_no_One_Room?q=Ssachiro&cat=manga
 • Fimi
  Fimi mecenáš21.5. 13:12Sběratelský klub
  DR ano Ita asi vydají jednou celého tempem jedna kniha ročně...proč ne, já to vždy koupím dceři, ji se to líbí.. Chainsaw man má divné obálky ale příběh není špatný...

  Seneke ano to myslím prý je to romantika a ten slimák mě už vůbec neláká, to zní tak bizarně a nezajímavě až běda...
 • seneke
  seneke mecenáš21.5. 12:47Filmový a hudební klub
  GWB: U nás doma máme používání CSFD zakázané pod hrozbou násilí (máma je zarytá uživatelka FDB).
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.5. 12:43Filmový a hudební klub
  A kdo všechno je na ČSFD? (O Fimim alias Ratemus vím)
  Já kdyžtak tady:
  https://www.csfd.cz/uzivatel/171447-bush13/prehled/

  :-)
 • seneke
  seneke mecenáš21.5. 12:42Sběratelský klub
  Fimi: O jakých romantických sériích mluvíš? K "romanci" má blízko akorát Sachi-iro a to je primárně drama.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.5. 12:41Sběratelský klub
  Ja vedel proc nemam poslouchat Fimiho a nekupovat Ita v aj. Nejak jsem doufal, ze si ho Crew vyda celeho. Tezuka rovnez potesil, a ten One room pusobi lakave. Chainsaw man staci videt obalku a nemam potrebu si tim projit.
 • seneke
  seneke mecenáš21.5. 12:38Sběratelský klub
  KURVADRÁT!!! Zrovna, když Tomii koupím v angličtině, tak musejí ohlásit český vydání. Za Chainsaw Mana jsem rád. Anglická verze se už dost blbě shání. Jinak půjdu i do zbytku.
 • Fimi
  Fimi mecenáš21.5. 11:49Sběratelský klub
  Fry Chainsaw mana jsem taky čekal, to je poslední aktuální hit který snad crew ještě nevydala, já to nedávno komplet prodal, tedy kromě posledního dílu takže jen deset dílů, ale třeba ti v čj jednou posbírám. Každopádně půjdu jen do Tezuky. Ty romantické mangy mi nic neříkají. Hádám že tyhle mangy jsou ohlášené na třetí čtvrtletí, takže na čtvrté se ještě bude ohlašovat třeba na Crwe conu
 • Fry
  Fry admin21.5. 11:43Sběratelský klub
  Chainsaw man se dalčekat, zbytek je docela překvápko, ale asi půjdu jenom do Sachiiro no One Room
 • Fimi
  Fimi mecenáš21.5. 11:31Sběratelský klub
  Crew právě ohlásili Chainsaw man, Black Jack od Tezuky, Reinkarnaci v slimáka, Tomii od Junjiho Ita a Sachiiro no One Room
 • Fimi
  Fimi mecenáš21.5. 09:05Sběratelský klub
  https://www.centrala.club/na-paprsku/ centrála má tři nové komiksy.... doporučuji On a Sun beam, moc příjemné sci-fi
 • Dinik
  Dinik21.5. 08:58Pindárna
  Úplně zbytečný zásah do comicsu a o důvod víc, proč si raději nechat původní knihy.
 • valon
  valon21.5. 08:19Pindárna
  Alfi: Klidně ;)
  Milo: Mám to stejně. Nemám kvůli tomu jedinou CC knihu doma, že nejsem fanoušek jejich zásahů do originální kresby :)
 • Alfi
  Alfi21.5. 08:08Pindárna
  Chápem a v mange mať radšej ドキン ako “bum”
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš21.5. 00:36Pindárna
  Jaký je váš názor na české SFX? Mne se to nelíbí a radši bych zachoval původní znění .... Teď jsem koukal, že v ZaK kompendium budou český a když např. vidím "whack!" A "buch!", Tak bych radši nechal whack ...
 • Alfi
  Alfi20.5. 21:17Sběratelský klub
  Scarface: áno, po vysvetlení to dáva zmysel, ale bez neho som si tie dve položky nedokázal spojiť
 • farnhajt
  farnhajt mecenáš20.5. 20:09Sběratelský klub
  lantan, dinik: dám pak vědět, jestli mi to přišlo.
 • baatcha
  baatcha20.5. 16:15Filmový a hudební klub
  K novému Doktoru Strangeovi. Asi tak. :D https://www.youtube.com/watch?v=CDsRjbqZFUw
 • hellblazer
  hellblazer20.5. 15:32Sběratelský klub
  Jaký zase pokus? :D Ty předobjednávky byly včera večer spuštěny, jak psal farnhajt. Argo už psalo, že šlo o chybu a já jsem tady akorát napsal, že to tam opravdu bylo, nic víc nic míň.
 • Dinik
  Dinik20.5. 15:10Sběratelský klub
  Hellblazer - pěkný pokus :D
  Jak píše lantan, prodej se spustí až příští úterý.
 • hellblazer
  hellblazer20.5. 14:46Sběratelský klub
  Žádná mystifikace… Argo ty objednávky včera omylem spustilo, to je prostě fakt :) A na můj dotaz odpověděli, že vytvořené objednávky nebudou stornovat, ale normálně platí, takže asi tak.
 • lantan1
  lantan120.5. 14:29Sběratelský klub
  farnhajt a hellblazer: Krásná mystifikace hoši :-)
  pro ostatní: objednávky na Alias bibliofilii se spustí v úterý v 00:01 (zdroj Argokomiks facebook)
 • Fimi
  Fimi mecenáš20.5. 12:47Filmový a hudební klub
  No já kdyz vidím Hellboy 2 s tím stupidním humorem typu jak je Hellboy poražen dvířky od skříněk v šatně, přitom přežije kdejaký souboj, tak nechápu co se nelíbí lidem na humoru v MCu...
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš20.5. 12:45Filmový a hudební klub
  Novy Hellboy je za mne trash. Na stary nedam dopustit. Sin City taky top.
 • faster86
  faster8620.5. 11:20Filmový a hudební klub
  fimi: ss ten s Janem, nějak mi na tu roli sedl a bylo to zrovna v dobe co sem cetl ten 4dilny run co tu vysel takze sem si to nejak spojil dohromady a mam to rad a hellboy ten novy se mi taky libi, ale ten stary ma pro me proste tu nostalgickou hodnotu, ale na Sin City jednucku nedam dopustit, do dvojky si kopejte jak chcete ale jednicka je nedotknutelna :D
 • Scarface
  Scarface20.5. 08:45Sběratelský klub
  Alfi: Tak už vám ze skladu prý psali. Jedná se o předobjednávku Modré Crwe - tím, že posílají každý díly zvlášť, vypravují místo jednoho balíku 4-5. (Pokud se nepletu, na Slovensko Send a spol. předplatné neposílají, to se jim fakt nevyplatí.) Proto zvýšené poštovné, resp. balné, aby to pokrylo alespoň část nákladů za reálně využité poštovné. Čili technicky je to v pořádku, ty náklady na poštu na poslání časopisu na Slovensko jsou mnohem větší, takže na tom rozhodně neproděláváte, spíš naopak, ale chce to líp ošéfovat komunikaci, aby nedocházelo k nedorozumění.
 • BadBoy
  BadBoy20.5. 08:06Sběratelský klub
  Divný je, že se to tam ani nezobrazuje jako vyprodané, vůbec to tam na stránkách není.
 • hellblazer
  hellblazer20.5. 07:58Sběratelský klub
  Teď už není, ale včera večer tam byl prodej těch 66 číslovaných kusů. Tak jestli se to už vyprodalo...
 • BadBoy
  BadBoy20.5. 07:56Sběratelský klub
  No ale porad to nejde koupit...na argo biblio nic neni