• Gmork
  Gmork15.9. 18:50Shi #1, 2
  Na Zidroua poměrně temná záležitost, nejdrsnější věc, co jsem od něj četl. Homsova kresba k tak temnému příběhu vyloženě sedne, některé scény jsou jak z viktoriánského hororu o Jacku Rozparovači. Každopádně Zidrou opět dokazuje, že je mistrem zajímavých charakterů a dobře načasovaných a emocemi nabitých scén. I v tomto komiksu dostál své pověsti mistra vypravěče. Víc takových komiksů a ve formátu 1:1, samozřejmě.
 • Gmork
  Gmork23.6. 19:24Hubert
  Zvláštní věc, komiks téměř beze slov a přesto dokáže čtenáře vtáhnout do své specifické atmosféry lépe než jiné mnohem ukecanější knihy. Komiks o tom, že samota nemusí být tak hrozná, pokud si ji člověk sám vybere, je s ní smířený a vyhovuje mu. Pokud bude Centrala i v budoucnu přinášet podobné komiksy, rád se stanu jejím oddaným fanouškem.
 • Gmork
  Gmork10.6. 12:19Bomba
  Tohle je jedním slovem paráda. Podobné komiksy mi na zdejším trhu chybí. Plusové body Argu za odvahu to tu vydat. Kandidát na komiksovou knihu roku.
 • Gmork
  Orlové jsou prostě evropský kult, stejně jako Murena nebo Sambre. Jiný než plný počet se nedá dát. Je až s podivem, že komiks vychází až teď.
 • Gmork
  Je příjemné vidět, že si ještě dnes někdo vzpomene na první desku Zjevení od Root, konkrétně na baladu Píseň pro Satana a prdne ji do Pohádkova.:) Jinak se mi třetí book líbil o trošku víc než ten předešlý, pořád je to jízda, čte se to samo. Také díky výtečnému překladu.
 • Gmork
  Tak Tom Taylor je zpět a nezastaví ho ani všechny armády z válečných knih. A jeho Nemesis Pullman mu jde stále po krku. Mike Carey opět dokazuje, že ačkoli se může zdát, jak je jeho příběh roztříštěný do mnoha vypravěčských linek, má svůj scénář pevně pod kontrolou a směřuje k jasnému cíli. Závěrečný sešit s Paulym Brucknerem a Pullmanem slibuje, že finále v závěrečné knize bude velkolepé. Jedenáctá Apokalypsa se tak pro mě stává jedním z nejočekávanějších komiksů letošního roku.
 • Gmork
  Je to špalek, ale čte se to lehce a pro člověka, který se zajímá o evropské dějiny a kulturu, je tento komiks to pravé ořechové. Taky se sluší vyzdvihnout překlad, musela s tím být fůra práce. Je příjemné vidět, že český komiksový trh už dospěl do doby, kdy se tu dají vydávat komiksy jako Herzl nebo Neználci.
 • Gmork
  Oba příběhy jsou naprostý top, spojení amerického scénáristy a evropského mistra kreslíře se povedlo na výbornou. Myslel jsem, že nejlepším letošním komiksem od Crwe bude Harleen, ale duo Charyn/Boucq ji svými příběhy hravě překonává. Kéž by Crew vydávala víc takových komiksů.
 • Gmork
  Gmork15.11.2020 19:04Mýty #17: Kdo seje vítr
  Kdo seje vítr má přece jen lepší příběh než Supertým a vlčata přinášejí výživnější zápletku, včetně toho, že vyprávění dospěje k nějakému logickému závěru (oproti Supetýmu). Ale nejlepší sešit v knize je numero 112 s Růženkou a cvrčkem a příjemně otevřeným koncem. Díky němu musím hodnocení zvednout o hvězdičku výše.
 • Gmork
  Bavilo. O druhém díle se dá říct to samé co o jedničce. Komiks stojí především na vtípcích a hláškách a taky na stylové kresbě, která k tomu vyloženě sedí. Komu se líbil první díl, pošmákne si i na dvojce. Proto dávám i stejné hodnocení jako minule.
 • Gmork
  Musím se přiznat, že i já, starý komiksový kořen, mám pro tuhle malou rozumbradu slabost. Cerise - Jasmínu jsem si vždy přivážel ze svých cest po Francii. Její dobrodružství mají velký díl hravosti, špetku roztomilosti, ale hlavně myšlenku a na závěr nějaké to morální ponaučení, vždy ale v zábavné formě. Musím taky Fragmentu pochválit, kterak si poradili s náročnou editací, musela s tím být fůra práce. Držím malé Jasmíně všechny palce, ať se tu uchytí, další čtyři díly jsou taky výborné. Kéž by takhle vypadaly všechny dětské komiksy.
 • Gmork
  Gmork5.9.2020 15:03Až do posledního
  Četlo se to skutečně rychle a je to western, který se svému žánru vymyká, zvlášť ten epilog čeká člověk úplně jiný. Příběh o tom, kterak banální nehoda zapříčinila velkou tragédii, víc se prozrazovat nesluší. Kresba je naprosto parádní a i díky ní zvedám své hodnocení ze čtyř na pět.
 • Gmork
  V tomto díle se autoři inspirovali povídkou Skandál v Čechách a jde určitě o nejlepší díl z toho, co tu zatím vyšlo. Tak přeji klukům, Charlie a Watsonovi čtenářský zájem, ať tu můžu příští rok pochválit díly 4 a 5, které jsou taky výborné. V dalších dílech se série stále více vzdaluje dětskému čtenáři a cílí na dospěláky. Ve čtvrtém díle už o sobě dá vědět i ďábelský Moriarty.
 • Gmork
  Oproti prvnímu dílu má dvojka už dospělejší zápletku a k mé radosti míří spíše na starší čtenáře. A David Etien kreslí jako bůh, někomu může připadat jeho paleta barev na viktoriánský Londýn až moc veselá, ale patří to prostě k jeho rukopisu. Ne nadarmo dnes s Régisem Loisem spolupracuje na aktuálních dílech Ptáka času. Nějak takhle má vypadat inteligentní komerční komiks.
 • Gmork
  Tak dočteno a dostal jsem, co jsem očekával - důstojné finále předlouhé série. Patřím k těm čtenářům, kteří oceňují, že to skončilo v podstatě na vrcholu a série se nezačala rozmělňovat. Pár dílů mi do kompletu chybí, ty si ještě dokoupím, ať to mám komplet. Jsem i velký fanda TV seriálu, tuhle škatuli jsem si loni přivezl z Paříže.
  http://imgup.cz/images/2019/07/21/dead02.jpg

  http://imgup.cz/images/2019/07/21/dead01.jpg

  http://imgup.cz/images/2019/07/21/komiksy01.jpg

 • Gmork
  Gmork13.8.2020 08:50Načmáranec
  Tak tohle mi vyloženě sedlo, pro Peeterse mám slabost, když kluci ze Sýpky zabalili Lupuse v půlce, nemohl jsem jinak a dočetl jsem to v polštině. Stejně dobrá je i jeho sci-fi série Aama nebo thriller RG. S Lehmanem si u tohoto komiksu náramně padli do noty. Kniha se i přes velký počet stran četla svižně, díky dobře napsaným postavám a novým nápadům. Ne vždy se mi Argo trefí do vkusu, ale tady se to povedlo na výtečnou. Nemůžu jinak, než dát plný počet. Přesně takové komiksy chci číst.
 • Gmork
  Gmork5.7.2020 06:54Marzi 1984-1987
  Komunismus jsem zažil pouze jako dítě, takže mi bolševik nestačil nikterak ublížit, přesto se mi tento komiks hodně líbil, což je určitě taky díky citlivému překladu paní Zahradníčkové. Komiks jsem si musel dočíst v polštině, kde si překlad z francouzštiny střihla samotná autorka (pochopitelně), další díly si berou na paškál 90 léta, která byla v Polsku stejně divoká jako v Čechách a v zatím posledním sedmém dílu Marzi na prázdninách na Baltu prožije svou první lásku. Tento díl (Nouvelle vague) jsem si dokonce koupil na Champs Elysées ve Fnacu, čili ho mám na poličce jak ve francouzštině, tak v polštině. Tak moc mám tuhle sérii rád.
  http://imgup.cz/images/2020/07/05/marzi.jpg
 • Gmork
  Gmork22.6.2020 09:28Harleen
  Prostě naprosto dokonalé, dalších slov netřeba. Víc takových komiksů.
 • Gmork
  Gmork19.6.2020 13:53Jedno obyčejný léto
  Český překlad moc hodnotit nemůžu, komiks mám v polštině, ale Paseka to určitě neodflákla a ten příběh se mi hodně líbil. Příjemná věc, obě hrdinky jsou sympaťačky a naštěstí každá je charakterově odlišná. Nezbývá než doporučit.
 • Gmork
  Gmork27.4.2020 18:51Mýty #16: Supertým
  Jeden z těch slabších dílů, celé to sestavování Supertýmu tak nějak na konci vyšumělo do prázdna. Taky s panem Temným se zatočilo až moc lehce a krátce, na to jaká to byla všemocná postava. Každopádně nejlepší příběh má v knížce opičák Bufkin a jeho výprava. Celkově ale spíš průměr, nebo je to tím, že jsem zároveň s Mýty četl (překládal) BDčko Brocéliande - Studánka Barenton, což je rozhodně zajímavější fantasy počin.
 • Gmork
  Šílená záležitost, ale jako nápad dobrý. Proto tolik miluji komiksy od Image, autoři tam mají v tvorbě volné ruce a vymýšlejí takové koniny. A povedl se i překlad. Těším se na další díly. Víc takových komiksů!
 • Gmork
  Gmork27.11.2019 13:05Murena #01: Cyklus matky
  Murena je časem prověřený evropský kult a jeden z nejlepších historických komiksů vůbec. Je až s podivem, že zde vychází až teď, zvlášť když člověk uváží, jaké pitomosti tu občas vycházejí. Na celé sérii je vidět, jak měli Dufaux i Delaby vše nastudováno, aby se nedopustili nějaké historické nepřesnosti, jak v kresbě, tak v kulisách příběhu. Bez mučení přiznávám, že mám od Jeana Dufauxe radši Zloděje Říší (Les voleurs Empires), ti jsou pro mne jeho opus magnum, což ale bude tím, že je mi tématicky bližší Prusko-francouzská válka a následné potlačení Pařížské komuny, než starý Řím. Ale hned v závěsu za Zloději je Murena, kultovní série, která českým čtenářům představuje dvě ikony evropského komiksu - Jeana Dufauxe a Philippe Delabyho v té nejlepší formě. A kdo ví, třeba se časem dočkáme i těch Zlodějů... to ostatně ukážou prodeje tohoto komiksu
 • Gmork
  Třetí kniha je stejný námrd jako ty dvě předešlé. Více příběhů už tu sice napsal Greg Rucka, ale málo platné, příběh V rajonu šílenství s Catwoman od Eda Brubakera je stejně ještě o chloupek lepší. Ten chlap píše jako ďábel a tohle je po všech stránkách dokonalý komiks. Pro mě jednoznačně nejlepší věc, kterou BBart letos vydal.

  PS- Polštinářům a anglofonům musím též od Eda Brubakera doporučit omnibus Catwoman - No Easy Way Down, to je stejná paráda a ozdoba mé komiksové sbírky.
 • Gmork
  Gmork24.10.2019 09:25Sága Valty
  Nekompromisní prasopal. Takhle nějak má vypadat moderní fantasy komiks v deluxe provedení. Další slova jsou zbytečná.
 • Gmork
  Gmork3.10.2019 11:38Wannsee
  Od Hénanffa se mi tedy víc líbí životopisný komiks o malíři Amadeu Modiglianim a jeho pobytu v Paříži v roce 1917. Ale ani Wannsee není špatná, vzpomínám, že téma holokaustu jsem si vybral ke slohové práci k maturitě, jako by to bylo včera, o to víc oceňuji odvahu Arga tu tenhle nekomerční titul vydat.
 • Gmork
  Tady budu těžko nestranný, se Čtyřkou komiksově vyrůstám nějakých deset let, vždy si z Francie přivezu aktuální díl. Tuhle dětskou partu jsem si zamiloval už před lety.
  Snad můžu prozradit, že hned druhý díl je o nějaký ten level lepší a dospělejší. Mám přečteno všech sedm dílů a žádný není slabý. Tak ať se tu klukům (a Charlie) daří a čeští čtenáři ať poznají všechna jejich dobrodružství.

  http://www.komiksarium.cz/index.php/2014/04/bd-je-taime-mali-detektivove-z-baker-street/
 • Gmork
  Gmork18.9.2019 18:46Sykes
  O komiksu Sykes jsem se kdysi trochu rozepsal na komiksárium, viz. odkaz.

  http://www.komiksarium.cz/index.php/2017/11/western-sykes-sazi-na-silne-postavy/
 • Gmork
  Gmork24.8.2019 20:43Fatale #03: Na západ od pekla
  Čtyři krátké příběhy, každý z jiné doby a každý dobře napsaný. Holt Brubaker, záruka kvality. Přečtené to bylo v cuku letu, teď zas čekat rok na další díl. Ach jo.
 • Gmork
  No jo, co čekat od belgického mistra pera Benoita Drousiea alias Zidroua jiného než naprostý emocionální prasopal. Autor takových špeků jako Lydie, Adopce (L'adoption), Báječné léto (Beaux étés) atd. opět nezklamal. Příběhy tohoto autora neskrytě miluji, nikdo neumí napsat tak lidské postavy a emočně vypjaté momenty jako on. Vydání v češtině působí jako zjevení, o to víc jsem rád a český překlad si vychutnal.
 • Gmork
  Tak přečteno, a byla to zívačka. První příběh Masky, kde si to Spidey přezdržkuje s Goblinem a do toho se jim plete Ghost Rider je stokrát převařené superhrdinské klišé, plné archaických hlášek, některé bubliny mi ani nedávaly smysl. Druhý příběh byl krapet lepší, hlavně díky temnějšímu tónu zápletky, bo jde o pedofilního vrahouna. Ale v něm byl hlavní hrdina spíš Wolverine, Spidey tam jen lítá po lesích, aby se neřeklo. Jinak ale oba příběhy spíše obstarožní průměr, který dost zachraňuje kresba. Víceméně mě tato kniha opět utvrdila, že o nic zásadního nepřicházím, když starý superhrdinský mainstream nečtu.
 • Gmork
  Tak dočteno, a moc nevím, co si o mordech na mostě Tolbiac myslet. Zápletka je i přes nadměrnou ukecanost docela prostinká a čtenář se víc těší na další lahodné bubliny typu - "Vrahovi, co si myslí, že nám vyklouz a že je kujón, se můžeme připomenout i řadu let po zločinu. A víte, proč k tomu dochází? Protože polda je vytrvalej, dokud neukojí svůj hlad.", než na rozuzlení případu. Je to hodně pro detektivní staromilce, jako když koukáte na starého černobílého Maigreta s Jean Gabinem. Jasně, je to klasika a J. Gabin byl pan herec, ale stejně mám radši nové díly s Rowanem Atkinsonem, protože mají větší tah na branku a spád. Ale jako exkurz do evropské komiksové minulosti to bylo zajímavé. Dalšímu dílu bych se rozhodně nebránil, ale moc v něj nevěřím, částečně i kvůli dosti přepálené ceně knihy.
 • Gmork
  Po velmi dlouhé době jsem si koupil book z NHM, naposledy to byl tuším Daredevil. Runaways sice čtu v polštině, tam jsem nedávno potrestal druhý omnibus, a musím konstatovat, že celá řada psaná Vaughanem je skvělá. Takže jo, dal jsem si Runaways znovu v češtině, přeci jen, rodný jazyk je rodný jazyk a Vaughan je Vaughan.
 • Gmork
  Mám sice radši jiný druh fantasy, komiksy/knihy kde je méně svalů a dvojmetrových mečů. Z komiksů třeba Servitude, Hvězdný zámek nebo Pláště a tesáky, z knížek Archiv Bouřné záře nebo Kronika Královraha apod., proto jsem u Conana dlouho otálel, pro mě je to dnes už přece jen fantasy důchodce. Ale nakonec mi ty přímočaré heroic příběhy přišly k duhu. Člověk si potřebuje občas odpočinout. Takže moc díky, Argo, tohle by tu nikdo jiný nevydal.
 • Gmork
  Gmork2.12.2018 07:56Asgard
  Typický dobrodružný příběh, zde zabalený do severské mytologie. Dorison by z fleku mohl začít psát filmové scénáře, tento komiks to jasně ukazuje. Komiksů o vikinzích teď vyšlo ve Francii více a byť Asgard nedosahuje výšin příběhů u Sága Valta a Aslak, Sága Valta je drsnější řezničina a Aslak má zajímavější postavy a příběh, pořád je Asgard daleko lepší než současný Thorgal, ten dnes jen přežívá z minulé slávy a přešlapuje na místě. Víc takových dobrodružňáků, přesně takové komiksy mi na českém komiksovém trhu chybí nejvíc. Moc díky.
 • Gmork
  Zajímavé. Dostat tento námět jiný pisálek, vznikne tuctové béčkové sci-fi. Ale chopí se pera Darwyn Cooke a stvoří takovou parádu. Četlo se to náramně, víc takových knížek na stánky.
 • Gmork
  Moc si stánkový Marvel/DC nekupuji, ale do Nové hranice jsem šel, protože Darwyn Cooke, jeho "jednoduchou" kresbu mám rád. I příběh je dobře napsaný, spíš taková záležitost pro staromilce, je to hodně podobné komiksům od Matta Wagnera - Batman a monstrum, Batman a šílený mnich nebo Batman/Superman/Wonder Woman: Trinity, které se mi taky líbí. Druhá kniha bude povinností.
 • Gmork
  Gmork27.10.2018 14:08Diosamante
  Tak jsem si po letech Diosamante znovu přečetl v češtině a mám z ní stejné pocity jako kdysi. Komiks stojí především na nádherné Galově kresbě. Je moc dobře, že vyšel právě u Arga a ne v MDEKu. Příběhem bohužel nedosahuje kvalit jiných fantasy sérií jako Servitude, Mortepierre nebo Wollodrin, ty jsou mnohem zajímavější a zábavnější. Ale u Jodorowského to člověk tak nějak bere, je to svéráz autor, který píše spíš pro sebe a většinový čtenář je mu buřt. Dřív bych hodnotil výš, ale v současné fantasy konkurenci je Diosamante spíš průměr.
 • Gmork
  Gmork27.10.2018 09:30Amulet #01: Paní kamene
  Bavilo. Sice to příběhem není nic extra nového, ale děti které baví Lemony Snicket, Kronika rodu Spiderwicků nebo Most do země Terabithia budou nadšené. Emily je hrdinka s kterou se lehce ztotožní a vyprávění není zahlceno přemírou textu. Snad se tu sérii bude dařit a Paseka bude vydávat další díly. Rád si je přečtu.
 • Gmork
  Gmork18.10.2018 19:25Ségry #01: Jako vejce vejci
  Sérii si pořizuji v polských verzích, ale českou jedničku jsem si taky koupil. Byl jsem zvědav, jak se překladatelka poprala s vyzněním všech těch vtípků a gagů. Přece jen, překládat pro děti je náročnější než pro dospělé. A zvládla to na výbornou, komiks má tu lehkost a hravost jako originál, spokojenost. Komiks je určen pro děti kolem deseti let, takže lze doporučit těm, co mají podobná šídla doma, jako dárek ideální. Stejně tak i jejich tatínkům, kteří se v některých situacích jistě poznají.
 • Gmork
  Gmork18.10.2018 19:07Jaro na Sommě
  Krátký příběh ze zákopů I.sv. války, který stojí především na závěrečné pointě. Přečteno bylo za deset minut. Komiks je zajímavý svou specifickou kresbou, ta některé čtenáře odradí, jiné zase přitáhne, patřím do té druhé skupiny. Jaro na Sommě mi připomnělo můj oblíbený komiks Ange-Marie od Erica Stalnera, který má podobný příběh. Tam se taky hlavní hrdinové vyrovnávají s hrůzami I.sv. války. Každopádně moc díky Argu za odvahu vydat tuto nekomerční věc. Dalším podobným válečným dramatům bych se rozhodně nebránil.
 • Gmork
  Gmork17.10.2018 22:44Děti z Montmartru
  Na Montmartru už jsem párkrát byl a musím se přiznat, že dnes už je to jen ždímačka na turisty. O to víc jsem uvítal tento příběh z dob, kdy to byla ještě divočina. Mám rád příběhy ze staré Paříže a tento mi vyloženě sedl. Jen škoda, že to bylo tak krátké. Komiks, který se českému trhu dost vymyká, snad se tu tedy uchytí a třeba vyšlape cestičku komiksovým adaptacím Pagnolových románů, které jsou Dětem z Montmartru hodně podobné.
 • Gmork
  Gmork11.6. 19:04Bomba
  Mikei: To Tenkrát ve Francii existuje i v angličtině, v kvalitním amatérském překladu. Určitě se to dá vygooglit. Jde o hodně dobrou věc. Ještě bych doporučil Dekalog od Franka Girouda, to si kupuji v polštině.

  https://www.bedetheque.com/serie-514-BD-Decalogue.html
 • Gmork
  Gmork10.6. 21:39Bomba
  Určitě mám, ale bohužel všechno v cizím jazyku, např. Tenkrát ve Francii od Nuryho.

  https://www.bedetheque.com/serie-16395-BD-Il-etait-une-fois-en-France.html
 • Gmork
  Gmork7.6. 08:04NANITS chronicles
  Rozbaleno... a patřím k těm šťastnějším, jen ťuklé růžky, takže v pohodě. Už se těším, až se do toho ponořím.
 • Gmork
  Gmork4.6. 17:52NANITS chronicles
  Když to tu čtu, skoro se bojím to jít vyzvednout, nechal jsem si to poslat přes zásilkovnu, zítra uvidím.
 • Gmork
  Norri: Raději jsem se podíval do originálu, je to správně.
 • Gmork
  Copak: Jo, určitě si to přečti, hlavně že to nemusím číst já.:)
 • Gmork
  Gmork6.11.2020 11:30Visa transit #01
  No jo, ale kolik vás kryptofašistů je? Přeci jen by ten komiks měl vycházet i pro nás, kteří se řadíme do čeledi Homo erectus.:)
 • Gmork
  Gmork4.11.2020 14:06Visa transit #01
  Možná je to tím, že je dnes Meander koupený Albatrosem.
 • Gmork
  Gmork4.11.2020 12:55Visa transit #01
  Crécyho mám rád a mám koupené skoro všechny věci od Meanderu. Tohle je první věc, kterou si nekoupím, tuhle hru přestávám hrát.
 • Gmork
  Gmork4.11.2020 11:30Visa transit #01
  136 stran za 899,- ?! Meander se opravdu snaží, aby jako nakladatelství zanikl.
 • Gmork
  Gmork8.10.2020 07:06Rabínův kocour 1–5
  Megaknihy momentálně za 655,- . Snad se kniha bude slušně prodávat a dočkáme se dalších dílů. Jinak velký respekt k nakl. Baobab za odvahu tu tento nekomerční komiks vydat.

  http://www.megaknihy.cz/komiksy/620724-rabinuv-kocour.html
 • Gmork
  Gmork4.10.2020 11:15Rabínův kocour 1–5
  Já si koupil kocoura na megaknihách za 671,- , ale určitě bude někde ještě levněji.
 • Gmork
  Gmork27.9.2020 10:27Tankerka #01
  Na druhou stranu pro zdejší trh platí, čím větší pitomost to je, tím lépe se to prodává, alespoň si Argo spraví tržby.
 • Gmork
  Gmork5.9.2020 11:56Načmáranec
  maco: Je to ukončený příběh.
 • Gmork
  Gmork17.8.2020 07:26Béowulf
  Taky nevím, zda do toho mám jít a to je mi severská mytologie hodně blízká. Ale ty ukázkové stránky mě spíš odrazují. Asi to nejdřív vyzkouším z knihovny, pak se rozhodnu. Co se týče severské mytologie, kdyby Argo vydalo nadmíru zábavný Aslak, pohádkově laděného Siegfrieda od Alexe Alice nebo Gwendalem Lemercierem nádherně namalovaný Durandal, tak jsem rozhodnutý v nanosekundě.
 • Gmork
  Gmork30.6.2020 06:57A zrodí se hvězdy...
  DEmentoG: Asi bych se měl zase rozepsat jako brum a odpovídat na tvé "otázky", ale tahle diskuze už je dávno o ničem a já ji nehodlám dál zbytečně prodlužovat. Tenhle komiks mě vůbec nezajímá, tak se sám sobě divím, že sem vůbec něco píšu. Slibuji, že tohle je můj poslední příspěvek na tohle téma. Ale mimo ty bláboly jsi mi neodpověděl na otázku, proč CC vybírá od lidí předem peníze na komiks, který by stejně vyšel. A kterému tolik věří.
 • Gmork
  Gmork29.6.2020 08:06A zrodí se hvězdy...
  A žádná bída českého komiksového trhu neexistuje, vychází tu dost zajímavých věci - Harleen, Fatale, Jedno obyčejný léto, Načmáranec, Čtyřka z Baker street 2 a 3, Mýtus Cthulhu, Královská krev, Do posledního, Fade Out, Okko... jsem nadmíru spokojen a nemám potřebu dávat astronomické částky za běžný spotřební komiks. CC by se se svojí vydavatelkou politikou neměla bát nás rejpalů, ale zdravé dravé konkurence, která už tu začala bujet.
 • Gmork
  Gmork29.6.2020 07:59A zrodí se hvězdy...
  Vlastně kecám, od Top Cow teď čtu pulpové scifíčko Eclipse, Rising Stars jsem četl před lety a co si pamatuji tak mě to krutě nebavilo. A taky to v češtině nebylo, čili český překlad nehodnotím. Jen se pozastavuji nad tou šarádou, kdy CC vybírá nemalé peníze na už koupený komiks. Když je to taková megabomba, proč taková komedie? Taková kvalita by se přece měla vydat normálně, ne? Jo, a je to řečnická otázka, brume.:)
 • Gmork
  Gmork28.6.2020 22:01A zrodí se hvězdy...
  Fimi: Já to tedy nebudu, bláboly nečtu. To si radši přečtu nějaký komiks, jen to nesmí být nic od Top Cow.:)
 • Gmork
  Mně se od Brubakera líbí i Daredevil a Catwoman a to superhrdinský žánr v podstatě nečtu, ale od Eda dávám všechno. Kill or be Killed bych tu vydal normálně čtyřikrát v broži za 399,- To by byla nejednodušší cesta.
 • Gmork
  Gmork23.6.2020 20:37A zrodí se hvězdy...
  2x brum: Věřte mi, já opravdu nejsem Jitka Musilová, byť mi to lichotí.:) Vždy se pod své překlady podepisuji jako Gmork, z prostého důvodu, můj táta je starý Gmork a moje maminka je paní Gmorková, čili já jsem mladý Gmork. Tak prosté to je. Tohle je bezkonkurenčně nejdelší zdejší diskuze... a já jsem ji právě o jeden hloupý příspěvek zase natáhl.:)
 • Gmork
  Gmork23.6.2020 20:25A zrodí se hvězdy...
  2x brum: Komiksy ze zahraničí... jenže o tom to celé je, všechno jsou to komiksy ze zahraničí. Nemůžeš se divit starým kozákům jako je Fimi a mnohým dalším, kteří už roky čtou komiksy z angličtiny, francouzštiny, polštiny, svahilštiny a já nevím jaké ještě iny. Takoví čtenáři, co nejsou odkázáni jen na český trh, mají pochopitelně tu laťku kvality výš, ty dost dobře nemůžeš opít rohlíkem, byť ho narveš do sebevětšího hotdogu.
 • Gmork
  Gmork23.6.2020 20:00A zrodí se hvězdy...
  2x brum: Máš to moc dlouhý, takže ti odpovím prostě a krátce - ditybrepto.
 • Gmork
  Gmork23.6.2020 19:51A zrodí se hvězdy...
  2x brum: Možná by ses divil, kolik mám doma komiksů v češtině, nejspíš (určitě) víc než ty, nejen že už přes deset let kupuji komiksy od Crwe, BBartu, CC, Arga... ale sám komiksy překládám a edituji, čili mám doma stovky evropských komiksů v češtině. Ale jinak, kucí, nechcete se na to už vysrat. Tahle diskuze už je o ničem.:)
 • Gmork
  Gmork22.6.2020 22:38A zrodí se hvězdy...
  A jé, brum brum objevil comicsdb, ještě dorazí ňouma a je vymalováno. Máme po žížalkách.:)
 • Gmork
  Gmork22.6.2020 16:51A zrodí se hvězdy...
  Demnog: Poruším (jenom jednou) první přikázání diskuzí na internetu, které zní Nereagovat! To hovínko, které jsem napsal, byla jen reakce na některé příspěvky na FB CC, to už snad nejsou ani vlezdoprdelkové, ale nějaký nový druh pochlebovacích bootů. Jinak Krajinu mám koupenou, docela se to dalo, ale na zadek jsem si z toho teda nesedl, běžná US spotřebka. Domluvte na CC nějakou kvalitu, Prometheu, Hellblazera, Revival, Ex Machina... prostě něco, co se dá číst.
 • Gmork
  Gmork22.6.2020 07:08A zrodí se hvězdy...
  Navíc CC v kolosálce plánuje Krajinu půlnočních stínů! Tuhle hustokrutopřísnost musím mít! Sice už to mám třikrát, ale chci to počtvrtý. Ještěže jsou u CC tak dobří a myslí tolik na své fanoušky. Taky by mohli vydat v kolosálce Zámek a klíč, na ceně nezáleží, taky to musím mít!! (ano, použil jsem ironii).
 • Gmork
  Gmork21.6.2020 08:16A zrodí se hvězdy...
  Dalamar: No, patří to do této diskuze, tahle forma předplatného... vždycky se to vybere (i kdyby se to nevybralo). Jde spíš o to nabídnout předplatitelům něco, co ti ostatní mít potom nemůžou, navíc tyhle pouzdra nejsou na výrobu nic drahého. Jinak se už kontaktoval vlastník práv a teď se čeká na odpověď. Počet předplatitelů spíše ovlivní celkový náklad. Může být klidně pouze 500 kusů.
 • Gmork
  Gmork20.6.2020 21:06A zrodí se hvězdy...
  Zatím nechci moc prozrazovat, ale edice na přání u pana Vybírala bude pro předplatitele obsahovat pouzdro s alternativní obálkou, které v běžném prodeji nebude. Něco podobného co má ve své nabídce nakladatelství Splitter.

  http://www.splitter-verlag.de/specials/schuber/
 • Gmork
  Gmork19.6.2020 20:23A zrodí se hvězdy...
  Snufkin: Taková věc se připravuje dlouhou dobu, jen překlad trvá měsíce, tiskárna se musí zabukovat měsíce dopředu. Na tomhle komiksu už se muselo začít pracovat někdy na začátku roku.
 • Gmork
  Gmork15.6.2020 22:44A zrodí se hvězdy...
  Já myslím, že na FB Comics Centra se sebemenší kritika okamžitě maže. Pochybnosti se nepřipouštějí.
 • Gmork
  Gmork14.6.2020 10:45A zrodí se hvězdy...
  TonyT: Jasně, některé věci už jsou hotové a připravené do tiskárny, ale teď v létě to nemá cenu vydávat, od začátku září to vypukne naplno a třeba takový třetí díl Čtyřky z Baker street je jedním slovem magnifique.
 • Gmork
  Gmork14.6.2020 07:00A zrodí se hvězdy...
  Na druhou stranu jsou ortodoxní uctívači CC dobrý materiál na sociologický průzkum. Někdy je zábavné sledovat, jak na FB dopředu takřka zbožňují věc, kterou ani nečetli. Zajímalo by mě, co by CC muselo vydat, aby začali frfňat. Nejspíš by se museli v redakci vysrat na papírový tácek a zabalit to do fólie. To už by fakt asi neprošlo, i když tak jistý si tím taky nejsem... kdyby se tomu udělala chytrá reklamní kampaň...
 • Gmork
  Gmork13.6.2020 14:05A zrodí se hvězdy...
  cyboy: To co píšeš, podtrhuje jedna fotka z FB - je to těžké, hezké, pěkně to vypadá... Rozbalovat to z folie?! Nebuďte blázen, ještě by se to mohlo umazat.:)
  Pro dobro CC, doufám, že takových "čtenářů" moc nemají. Nebo je jim to možná jedno.
  http://imgup.cz/images/2020/06/13/cc.jpg

 • Gmork
  Gmork13.6.2020 13:47A zrodí se hvězdy...
  Darth: Jo, třeba v poště, ať tu nespamujeme, ale pokud jsi zdatný angličtinář, tak už máš z poloviny vyhráno. Ty dva jazyky toho mají společného víc, než by člověk čekal. Vzpomínám si, že moje první francouzské komiksy byly Příběhy z Mortepierre, Alyanina tajemství, Mlhy Asceltisu, Příběhy z Brocéliandu... jo, byly to tenkrát nádherné časy. Člověk byl zapálenější, tráva zelenější, komiksy komiksovější...:)
 • Gmork
  Gmork13.6.2020 13:01A zrodí se hvězdy...
  Darth: To bych ti snad ani neradil, já se fráninu učím přes devět let a pořád v ní mám mezery. Ale francouzské noviny si přečtu, to zase jo. Ranní kafe bez le Parisien a Ouest France si dnes snad ani neumím představit.:)
  http://french-bookys.org/
 • Gmork
  Gmork13.6.2020 12:11A zrodí se hvězdy...
  Alixe senátora si kupuji od polských Elemental, je to spíš taková detektivka ze starověku, než dobrodružný příběh. Moc akce tam není, je to spíš o rozhovorech a pátrání, ale jsou tam výtečně napsané postavy. Jako ekvivalent k Mureně se to přímo nabízí. Navíc je to taky rozdělené na cykly. První Cyklus dravců má jen tři díly, čili by se dalo vejít i do pěkné ceny. Pan Vybíral Alixe senátora zná a patří to do kategorie "možná", mínusem je, že už to má hodně dílů.
 • Gmork
  Gmork13.6.2020 11:43A zrodí se hvězdy...
  Darth: Holt si člověk musí jen vyzobávat výživná semínka jako Harleen nebo The Fade Out od BBartu. Navíc s největší pravděpodobností pan Vybíral vydá příští rok druhý cyklus Mureny. A přemýšlí se nad podobnou edicí na přání jako u CC, jen by tam byly knihy jako pirátská Barracuda od Dufauxe nebo Siegfried od Alexe Alice a podobné věci. Co myslíte, má tu podobná edice šanci na úspěch?

  http://www.bedetheque.com/serie-25441-BD-Barracuda-Jeremy.html

  http://www.bedetheque.com/serie-16407-BD-Siegfried.html
 • Gmork
  Gmork13.6.2020 07:59A zrodí se hvězdy...
  Nejvíc mě štve, že ty peníze na komiksy posílám do zahraničí a přitom bych tak moc chtěl podpořit české vydavatele. Navíc čeština je tak krásný jazyk. Ale komerční bláboly odmítám kupovat.
 • Gmork
  Gmork13.6.2020 07:15A zrodí se hvězdy...
  že zase vytahuju ty Poláky, tamní vydavatelé tam vydávají ledacos, jejich trh je už dávno přeplněn a takřka vše zajímavé z US komiksu už tam vyšlo či brzo vyjde, ale Witchblade, Darkness, Rising Stars tam vydávat nenapadlo nikoho. Konkurence by takovou lehkovážnost rozcupovala na kousky. Teď jsem si v polštině koupil 570 stránkový omnibus 30 dní dlouhá noc za 700 kč, docela by mě zajímalo, kolik by za podobnou knihu chtělo Comics Centrum.:)
 • Gmork
  Gmork12.6.2020 19:06A zrodí se hvězdy...
  Já doufám, že Comics Centrum začne vydávat i další perly světového komiksu typu Magdalena, Buffy zabíjačka upírů nebo nového Tomb Raidera. Jejich fanoušci budou u vytržení a moje peněženka si na dlouhá léta odfrkne.:) 15 července vychází třetí kniha u Promethei, já to čekání snad nepřežiju. Polský Egmont taky hodlá do jedné knihy narvat (18 sešitů) celého Bažináče od Scotta Snydera. Chvályhodné. A za žádné 3000,- ale za 600-700 kč.
 • Gmork
  Milo Harwey: Jsou to samostatné příběhy, Borgiu znát nemusíš.
 • Gmork
  Gmork21.5.2020 15:00Papež ukrutný
  Ono aby v Bouncerovi nějakou vyloženě kladnou postavu člověk pohledal.:) Třeba můj oblíbený western Deadwood, tam byl hlavní "hrdina" taky pěkný hajzl, ale v městečku žilo dost klaďasů, aby měl člověk komu fandit. A na podzim ti u pana Vybírala vyjde dvakrát Lonesome od Swolfse, tak alespoň něco.
 • Gmork
  Gmork21.5.2020 14:20Papež ukrutný
  dalamar: Mně Bouncer bavil, ale je fakt, že víc se mi líbí Blueberry, Comanche nebo Buddy Longway, co se evropských westernů týče. Ale tyto série by se tu blbě vydávaly, všechny jsou už dost staré. Naštěstí to pro mě všechno vyřešili polští vydavatelé. Teď jim tam vychází i Jim Cutlass a brzy začne vycházet Jonathan Cartland, mám teď docela westernové žně.
 • Gmork
  Gmork21.5.2020 07:08Papež ukrutný
  dalamar: Jo, kresba tomu hodně přidává, Jodorowsky ví, jaké kresliče oslovit. I v těch svých uchylárnách se tentokrát držel mistr zpátky, nebo ho podobně jako u Bouncera brzdil ilustrátor. Ale pár prasečinek se stejně najde, taková Mortepierre má násilí a sexu víc, ale tam mám komu fandit, což je u Jodorowského problém. Každopádně Papež patří k tomu lepšímu, co stvořil.
 • Gmork
  Gmork20.5.2020 16:14Papež ukrutný
  Cena je v pořádku, pro srovnání Murena je taky čtyřdílná a stojí podobně. Papež má ještě o 40 stránek víc. Trochu do cen práv, tiskárny a vůbec výroby takového komiksu vidím, takže vím, že ta cena se už nedá moc stlačit. Předpokládám, že Papež měl taky náklad kolem 1000 výtisků. Pro zajímavost, kdyby si tu někdo chtěl podobný komiks vydat, tak celkové náklady ho vyjdou přes 230 000,- kč
 • Gmork
  Gmork20.5.2020 12:57Papež ukrutný
  Je třeba taky zmínit, že komiks je na křídě, což je velké plus. Taky jsem rád, že Theova kresba, na které tento komiks stojí, nevyšla ve zmenšeném MDEKu.
 • Gmork
  rajot: Zatím je to u ledu, o Aspic je pořád zájem, jen je jednání o právech s Delcourt/Soleil na pikaču. Možná chtějí větší náklad, těžko říct. Pohodové vyjednávání je s Lombard, Dargaud, Glénat... takže nové věci budou spíš od nich. Žádný strach, na příští rok se chystají kvalitní kousky.
 • Gmork
  A se Čtyřkou by mohla opět v brožovaném sešitu vycházet další podobná série pro mládež. Zatím je vše na dobré cestě. Název zatím nemůžu odtajnit, brzy se dozvíte.
 • Gmork
  Když se to bude dobře prodávat, tak jsou pro příští rok možné až tři další díly. A to už je myslím slušná frekvence.
 • Gmork
  Gmork1.6.2020Prodám
  Prodám v polštině:
  Americký upír 3 za 300 kč
  Valerian integál 2 za 400 kč
  Nové, zabalené ve fólii, mám to dvakrát.
  www.sherman666@seznam.cz
 • Gmork
  Gmork18.9. 18:19Nakupujeme venku
  Gideon Falls mám rád, ale tyhle horory ala Twin Peaks jsou tu docela vydavatelské riziko, ale zase je to Lemire. Jestli to tu někdo vydá, tak Argo. U Crwe se hororů bojí, resp. jejich prodejů.
 • Gmork
  Gmork18.9. 18:04Sběratelský klub
  JIK: Je to únik z tiskárny, už se to pořešilo u jeho šéfa. Díky za upozornění. Momentálně mají tuto knihu v republice čtyři lidi: nakladatel, překladatel, korektor a editor. A tenhle ferda, který byl naštěstí natolik inteligentní, že to dal na síť a tudíž se na něj přišlo. Kniha bude opět startovat ve slevě 35%, tak ji nikdo nepřeplácejte.
 • Gmork
  Gmork17.9. 13:45Sběratelský klub
  Darker: Siegfried bude mít premiéru na Světě knihy. Tak se u stánku určitě zastavte, kdo tam bude. Spíš dřív než později, do Prahy se poveze jen 50-60 kousků. Přeci jen je Siegfried docela tlouštík. Od října pak bude na eshopu.
 • Gmork
 • Gmork
  Gmork7.9. 19:18Sběratelský klub
  Darker: Ještě vyjdou zbývající díly u Danthrakon. A ten jestli se bude slušně prodávat, může otevřít cestičku dalším fantasy od nakl. Drakoo. Líbí se mi od nich třeba Drak a jedy, Střelkyně nebo Sheid. A práva jsou u nich vyřízená během dvou mailů. Uvidíme, teď to mají v rukách fanoušci.:)

  https://www.drakoo.fr/publications/
 • Gmork
  Gmork7.9. 19:05Sběratelský klub
  rooty: Ta Barakuda, je to jméno lodi. No a jestli vše dobře dopadne, tak příští rok a to ve dvou nebo třech knihách, nechci předbíhat, ale je to na dobré cestě.:)
 • Gmork
  Gmork6.9. 14:09Sběratelský klub
  perak: Už to v prodeji je.

  https://www.verneovky.cz/
 • Gmork
  Gmork6.9. 11:50Sběratelský klub
  Pár nových komiksů, ještě teplých z tiskárny, až na tu Barakudu samozřejmě.:)

  https://imgup.cz/images/2021/09/06/komiksy_zari_2021.jpg
 • Gmork
  Gmork31.8. 11:16Nakupujeme venku
  Tak dám taky echo na jeden velmi dobrý komiks, za deset dní vychází u polských Studio Lain jedna z nejlepších evropských dark fantasy Korrigané. Komiks jsem kdysi překládal, takže ve zkratce: Příběh se točí kolem malé dívky Luaine, která se během noci Samain dostane na druhou stranu zásvětí a stane se součástí války jednookého krále Balora a jeho hordy korriganů s Liden bohyně Dany (Tuatha Dé Danann). Sérii zdobí nádherná malba Emmanuela Civiella. Studio Lain knihu opět vydá v deluxe provedení, jak je u nich zvykem. Knihu mám doma ve francouzštině a v češtině, tak ještě nevím, zda do polské verze půjdu. Ale fandům do dark fantasy a hororu musím knihu doporučit. Jako další knihu Studio Lain vydá integrál grafických orgií Saria, do té už půjdu určitě.:)

  https://www.gildia.pl/komiksy/495491-korriganie

  https://www.bedetheque.com/serie-484-BD-Korrigans-Mosdi-Civiello.html

  https://www.bedetheque.com/serie-35941-BD-Saria.html
 • Gmork
  Gmork28.8. 08:57Filmový a hudební klub
  Tak Muž se zaječíma ušima se mi líbil, bylo to takové rozjímání nad životem stárnoucího muže a Miroslav Krobot ten film v podstatě zachránil. Ale když to vezmu kolem a kolem, bavilo mě to víc než třeba taková Black Widow, i když se tedy lépe kouká na Johanssonovou než na Krobota. Ale u Widow jsem se už v půlce koukal na hodinky, kdy už to proboha skončí, tady mě zajímalo, k jakému životnímu závěru hrdina dospěje. Zvláštní, zvlášť když člověk uváží, že ten film stál jedno promile rozpočtu BW.:)
 • Gmork
  Gmork27.8. 19:00Filmový a hudební klub
  robur31: To chápu spíš jako klad, že to není moc komerčně úspěšné. Má hudební sbírka je plná desek, které se v Evropě moc neprodávají. Dokonce bych řekl, že převažují.:)
 • Gmork
  Gmork27.8. 18:05Filmový a hudební klub
  rogur31: Díky, musím se přiznat, že Kaguyu neznám ani jako film, a to je z roku 2013, musím to napravit. Co se týče Joe Hisaishiho, v příštím balíčku půjdu do nového alba Songs Of Hope, což je vlastně pokračování k Dream Songs. Ta deska se poslouchá nadmíru příjemně.
  https://www.fnac.com/a16132238/Joe-Hisaishi-Songs-Of-Hope-The-Essential-Joe-Hisaishi-Volume-2-CD-album
 • Gmork
  Gmork27.8. 12:37Filmový a hudební klub
  Reminiscence se mi taky líbila. Dnes jdeme na Krobota se zaječíma ušima, jsem na to docela zvědav. Jinak další hudební nálož z Fnacu, tentokrát víceméně jazzová.
  A ještě jeden Joe Hisaishi a malá čarodějka Kiki.:)

  https://imgup.cz/images/2021/08/27/fnac_06.jpg

  https://imgup.cz/images/2021/08/27/fnac_07.jpg

  https://www.youtube.com/watch?v=m4LrW5f4dyc
 • Gmork
  Gmork20.8. 10:36Filmový a hudební klub
  Nedávno jsme tu řešili Studio Ghibli... koukám, že na Fnacu je ve slevách loňské album Dream Songs od jejich dvorního skladatele Joe Hisaishiho. Už je v košíku + nějaké jazzové kultovky jako Billie Holiday, Aretha Franklin, Gregory Porter, Dee Dee Bridgewater, Nina Simone apod.
  https://www.fnac.com/a14103101/Joe-Hisaishi-Dream-Songs-The-Essential-Joe-Hisaishi-CD-album

  https://www.youtube.com/watch?v=l0GN40EL1VU
 • Gmork
  Gmork17.8. 20:13Filmový a hudební klub
  Z koncertů mám taky hodně rád Dave Matthews Band, hlavně ty starší jako Central park 2003 a Piedmont park 2007. Z metalu je těch živáků hodně, např. Gathering, Moonspell apod.
 • Gmork
  Gmork17.8. 13:52Filmový a hudební klub
  Fimi: Jop, Opeth jsou moji miláčkové už od Blackwater park, i jejich "vyměknutí" mi nevadí. Mám je pořád stejně rád. Mikael Akerfeldt je pan zpěvák. Ta edice s koncertem Garden of the Titans se nucleárům moc povedla. A za 5,- euro, no neber to.:)
 • Gmork
  Gmork17.8. 13:07Filmový a hudební klub
  Tak ještě jeden letní hudební balíček z FNACu, tentokrát od popu, world music, jazzu, hip-hopu, rocku až po klasickou hudbu. Jinak akce 4CD = 20euro tam končí 26 srpna.:)
  https://www.fnac.com/s509434/4-CD-20-Euro

  https://imgup.cz/images/2021/08/17/fnac_03.jpg

  https://imgup.cz/images/2021/08/17/fnac_04.jpg

  https://imgup.cz/images/2021/08/17/fnac_05.jpg
 • Gmork
  Gmork10.8. 15:17Nakupujeme venku
  seneke: Jsem taky velký fanoušek do hororu, cca před 20 lety jsem si v zahraničí hodně kupoval spešl DVD edice u Phantasm, Amityville, Re-animátor, Evil dead, Noční můry z Elm street a podobný hororový brak. Pořád to mám doma, takže filmotéku mám docela slušnou. Už jsem s tím ale dávno přestal, resp. chodím na horory do kina. PS- v mládí jsem si dokonce vyrobil docela slušnou Freddyho rukavici, ale puberta a rukavice už jsou dávno pryč.:)
 • Gmork
  Gmork10.8. 12:32Nakupujeme venku
  seneke: Dům snů, nebo hrůz, záleží na tom... ale nevím, jestli bych tam přespával.:) A já jen tohle, proti Torovi jsem břídil.:)

  https://imgup.cz/images/2020/05/30/komiksy.jpg
 • Gmork
  Gmork9.8. 20:00Nakupujeme venku
  P.G.: Mně se první Tom Strong taky líbí, je to takové příjemně staromilské a hlavní hrdina je vyložený sympaťák, někdy až moc. Je dobře, že se série nebere až tak vážně. Na druhý omnibus jsem hodně zvědavý. Zítra by měli na megaknihy přidat pátý omnibus DMZ, Horizon Zero Dawn a Čtyřku z BK 8 a Enoli Holmes 5, takže další zajímavé čtivo.:)
 • Gmork
  Gmork9.8. 11:30Nakupujeme venku
  Tak se taky pochlubím novými komiksy. Nejvíc jsem zvědav na ty Chiméry z Venuše, jestli to snese srovnání s Hvězdným zámkem.
  https://www.megaknihy.cz/komiksy-graficke-romany/2936951-chimery-wenus-t-1.html

  https://imgup.cz/images/2021/08/09/megaknihy08.jpg

  https://imgup.cz/images/2021/08/09/megaknihy07.jpg
 • Gmork
  Gmork9.8. 09:17Nakupujeme venku
  Fimi: Nevypadá to věru zle, ale ta cena už dopředu vylučuje, že bych si to koupil. Nejsem blázen.:)
 • Gmork
  Gmork8.8. 10:23Nakupujeme venku
  To mi povídej, z říjnové nabídky půjdu do Toma Stronga, Mládí Blueberryho, Green Class 3, Blade Runnera a Hellblazera. V září Uprostřed lesa z edice Hill House, Resident Alien a ty první dva díly podle řeckých mýtů. No a příští týden mi vychází závěrečný omnibus u DMZ, komiks podle Horizon Zero Dawn. Rozhodně bude co číst.:)
 • Gmork
  Gmork8.8. 08:50Nakupujeme venku
  Novinky od polského Egmontu ohlášené na říjen. Druhý omnibus Toma Stronga to jistí.

  https://filmozercy.com/wpis/zapowiedzi-na-pazdziernik-2021-roku-od-egmontu-batman-noir-marvel-limited-kajko-i-kokosz-i-inne
 • Gmork
  Ty Accepty znám, Wagakki Band vůbec, tady si musím doplnit mezeru, nehrají vůbec špatně.
 • Gmork
  Fimi: Musím se přiznat, že po těch dvaceti letech v metalu, stále více na sobě cítím unavenost žánrem, málokdy mě dnes už co překvapí, výjimky se samozřejmě najdou. Ale poslední dobou si stále častěji hledám nové pole hudební působnosti, a umělci jako sestry Bertholletovy, Cauvin Thibault, Helene Grimaud nebo Hilary Hahn mě stále více lanaří do hájemství klasické hudby. Hádám se u mě bude progresivní metal dělit o pozornost s klasikou. Zároveň mi to přijde naprosto přirozené, přejít od metalu ke klasice. Samozřejmě nad kovovým žánrem nelámu hůl a budu dál bedlivě sledovat, zda se zase neobjeví nějaký originální interpret. Ale v novém balíčku od Fnacu teď převažují desky z classic music.:)

  https://www.youtube.com/watch?v=pOdollDkFSs
 • Gmork
  Fimi: Já si teď dávám od metalu oraz a jedu frankofonní tvorbu a nějakou svižnější classic. Je léto, takže pohodička a leháro. Řev grinderův a lože umrlcovo si schovávám na chmurnější období.:) Jeden klip od Matildy o velkých peripetiích s jedním námořnickým tričkem.:)

  https://www.youtube.com/watch?v=DipEiYAyKxY
 • Gmork
  Gmork6.8. 08:36Nakupujeme venku
  seneke: To je podle nálady, minulý týden jsem dočetl válečnou sérii 14 - 18 od Corbeyrana, což je desetidílné drama ze zákopů I sv. války. A ještě mám chuť si dát něco podobného, Tenkrát ve Francii se přímo nabízí, je to drama odehrávající se během okupace. Teď mám mysteriózní období, líbil se mi seriál Katla, tak jsem hned najel na seriál Případ Kettering, no a Modrá chata je mysteriózní komiks. Žádné seznamy si nedělám.:)
 • Gmork
  Gmork6.8. 07:32Nakupujeme venku
  Fimi: Pěkný nákup, podle anotací samé zajímavé věci. To mi připomnělo, že jsem si toho Nuryho chtěl vytáhnout z knihovny a znovu přečíst. Angola Janga, On a sunbeam a Golden Age budu muset vyzkoušet. Monsters si koupím u Poláků. Já teď čtu Modrou chatu (Le chalet bleu) od Servaise, a je to přesně ten příběh, který jsem hledal.

  https://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/le-chalet-bleu-tome-0-le-chalet-bleu_35299366.html
 • Gmork
  Gmork4.8. 08:03Nakupujeme venku
  Tak zase info pro polštináře, tentokrát na megaknihy nově komiksy od polských Taurus Media, Urban, Valerian, Luc Orient, Katanga, Parker... PS- Jo a pirátskou Barakudu si nekupujte, modří vědí proč.:)
  https://www.megaknihy.cz/1000759_taurus-media?p=1
 • Gmork
  Gmork3.8. 10:56Nakupujeme venku
  Na megaknihy dnes přidali něco evropských sérií od polského nakl. Elemental, např. Jeremiáše, Duranga nebo Universal War. Také je tam první integrál Alix Senátor, což je taková detektivka ze starověku, nádherně nakreslená a se spoustou historických bonusů. Pan Vybíral dokonce o této sérii přemýšlel, ale pro velký počet dílů z toho sešlo. Každopádně první kniha Cyklus Dravců obsahuje uzavřený příběh. Kdo se nebojí polštiny a má rád Murenu, tohle je to pravé ořechové.

  https://www.megaknihy.cz/1000758_elemental?p=1
 • Gmork
  Gmork29.7. 11:37Nakupujeme venku
  Vyzkoušel jsem eshop francouzského FNACu, hudba došla rychle (3 dny) a řádně zabalená. Nezbývá než milovníkům frankofonní hudby, filmu a literatury tento eshop doporučit.:)
  https://www.fnac.com/n509710/4-CD-20-Euro/4-CD-20-Euro-Variete-Francaise

  https://imgup.cz/images/2021/07/29/fnac_01.jpg

  https://imgup.cz/images/2021/07/29/fnac_02.jpg

  https://www.youtube.com/watch?v=dv2Mvb5SIPU
 • Gmork
  Gmork26.7. 08:10Nakupujeme venku
  Fimi: No, přece jen bys měl tuhle obrovskou mezeru ve filmovém vzdělání doplnit, alespoň si udělat čas na Hrob světlušek, Arriety, Cesta do fantazie, Mononoke... Jsou to základní pilíře filmové fantastiky. Je to stejné, jakoby jsi neznal Pána prstenů, první díly u Terminátor, Predátor. Nejsou to jen anime filmy, ale mistrovská díla světové kinematografie.:)
 • Gmork
  Gmork25.7. 19:07Nakupujeme venku
  Fimi: Neznáš Studio Ghibli a Hayao Miyazakiho, to jako vážně? Koukej to dohnat, vždyť jsou to nejlepší anime filmy.:)
 • Gmork
  Gmork20.7. 21:36Nakupujeme venku
  To je pravda, zvlášť když člověk uváží, že anglický překlad je dražší než původní francouzský originál, který má navíc i větší formát. Škoda že nejsi polštinář. Zámek chce vydat i pan Vybíral, ale s Rue de Sevres se fakt blbě vyjednává, po dvou letech komunikace jsme stále na bodu nula. Příští rok to v češtině určitě nevyjde. Asi chtějí větší náklad...
 • Gmork
  Gmork20.7. 20:35Nakupujeme venku
  Koukám, že to má 64 stran, stejně jako francouzská/polská verze. V těch žádné skici, bonusy nejsou, pouze komiksové stránky.
 • Gmork
  Gmork20.7. 19:45Nakupujeme venku
  Fimi: Zámek je hodně poetický a pohádkový, nečekej reálný základ ani fyzikální zákony. Jestli máš rád Cestu do fantazie od Hayao Miyazakiho a Pět neděl v balónu od Verna, tak alespoň první díl vyzkoušej. Já mám přečtené čtyři díly (pátý jsem si právě objednal) a série si svou kvalitu stále drží. Jen tě tedy lituji, že musíš dávat tu nekřesťanskou cenu za anglickou verzi.

  https://www.megaknihy.cz/komiksy-graficke-romany/2936693-gwiezdny-zamek-t-5-z-marsa-do-paryza.html
 • Gmork
  Gmork17.7. 19:25Nakupujeme venku
  Na megaknihy opět novinky od polského Egmontu, např. omnibus B.P.R.D. - Poznaný ďábel, Hvězdný zámek 5, Chiméry z Venuše, Star Trek: Picard apod.
  https://www.megaknihy.cz/komiksy/2936635-bbpo-znany-diabel.html
 • Gmork
  Gmork14.7. 09:18Nakupujeme venku
  Měl jsem dotaz, zda fantasy sága Servitude (Přísaha) vyšla v Polsku. Vyšla.:) A to v Fantasy komiks magazínu, tahle epická fantasy vyšla v číslech 16, 18, 19, 24 a 29. Všechny jsou na eshopu megaknihy. Jinak v tomto magazínu vyšli taky Trosečníci na Ythaqu, Řád dračích rytířů, Samuraj, Legenda, Soumrak bohů, Hledání grálu, Slhoka... apod.

  https://imgup.cz/images/2021/07/14/fantasy_komiks.jpg

  https://www.megaknihy.cz/fantasy/1053716-fantasy-komiks-tom-16.html
 • Gmork
  Gmork12.7. 16:36Nakupujeme venku
  P.G. Takovou dimenzi potřebujeme všichni, čím je člověk starší, tím více ji potřebuje.:)
 • Gmork
  Gmork12.7. 14:17Nakupujeme venku
  seneke: To mám taky, ale jen u některých knih, ne a ne se k nim dokopat, třeba Expedice od Polcha, furt mě odrazuje ta tloušťka.
 • Gmork
  Gmork12.7. 10:14Nakupujeme venku
  seneke: Spíš už jsem ve stavu, kdy už konečně mám všechno, co jsem chtěl a většina nových věcí mě nezajímá. Trvalo to ale roky, než jsem se k tomu dopracoval.:)
 • Gmork
  Gmork12.7. 09:55Nakupujeme venku
  seneke: Přesně tak, však ono to nikam neuteče. Zrovna jsem přemýšlel, jaké komiksy si přivezu z Paříže a zjistil jsem, že momentálně pro mě ve Francii nic extra nevychází, prostě letní okurková sezóna. Tak si přivezu alespoň nějaké fotografické knihy a hudbu.:)
 • Gmork
  Gmork12.7. 08:47Nakupujeme venku
  Aama určitě doporučuji, věci od Peeterse mám hodně rád, Golden Age jsem ještě nečetl, ale časem na to taky dojde. Koukám, že v angličtině vychází i Hvězdný zámek od Alexe Alice, pokud máš rád steam punk, Verna a Miyazakiho poetiku, tak zkus alespoň první díl, uvidíš, zda tě to chytne, mně to baví moc. Jen ta cena za anglickou knihu je docela děsivá, já dávám na gildě za díl 200,- kč
  https://imgup.cz/images/2021/07/12/hvezdny_zamek.jpg

  https://www.bookdepository.com/Castle-Stars-Space-Race-1869-Alex-Alice/9781626724938
 • Gmork
  Gmork11.7. 08:36Nakupujeme venku
  Koukám, že u nejlevnější knihy konečně přidali do nabídky taky francouzské komiksy/knihy. Včera objednáno: Le chalet bleu od Servaise, dětský Le Grimoire d´Elfie a závěrečný díl fantasy eposu Servitude 6.

  https://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/servitude-t06_34176511.html
 • Gmork
  Gmork7.7. 14:35Nakupujeme venku
  Fimi: S tím nemám problém, pokud je tedy ten text k věci a nemá záměr čtenáře umořit nudou. Komiksy od Bourgeona - Cestující s větrem, Kumpáni soumraku a Cyann jsou taky ukecané až na půdu a stejně je miluji.:)
 • Gmork
  Gmork7.7. 14:20Nakupujeme venku
  Jop, tuhle knihu jsem si koupil v BD speciálce ve Vitré, všude to měli předloni ve Francii ve výlohách, protože to ten rok vyhrálo na festivalu v Angouleme. Kupoval jsem to vlastně na blind, což vlastně nikdy nedělám, ale po prolistování jsem do toho šel, hned mě zaujala kresba. A nelituji, ale je to hodně zvláštní komiks. Taky se nedá doporučit každému, ale pokud se na autorku a její styl naladíš, slupneš ten špalek jak malinu. Já jsem fanoušek Creepy a Eerie Comics, tak to pro mě bylo to pravé ořechové.:) PS- Kdo bude v Bretani ve Vitré, ať ten krám určitě navštíví, je tam i US komiks, figurky i manga a s kluky se dá pokecat i anglicky.
  https://imgup.cz/images/2019/08/18/DSCN1650.jpg
 • Gmork
  Gmork5.7. 18:59Nakupujeme venku
  Fimi: The Mask of Fudo znám, mám doma od Tenuty i předešlou sérii Legend of the Scarlet Blades, obě série jsou středověké Japonsko s přesahem do fantasy. Ty dvě další věci si nedokážu vybavit, tak nejspíš ne. Saverio Tenuta nádherně kreslí, to se mu musí nechat, scénáře už taková hitparáda nejsou.
 • Gmork
  Gmork3.7. 21:56Nakupujeme venku
  Jo, tady Argo předešlo Centralu, jinak by to nejspíš vydali oni. Taky bych doporučil věci od Fabiena Nuryho, zkus Tenkrát ve Francii nebo Tyler Cross, to jsou hodně dobré komiksy.

  https://www.bookdepository.com/Once-Upon-Time-France-Fabien-Nury/9781682474716

  https://www.bookdepository.com/Tyler-Cross-Angola-Fabien-Nury/9781785867316
 • Gmork
  Gmork3.7. 21:26Nakupujeme venku
  Fimi: Jo, je fajn, že už tu začal vycházet Jeff Lemire, Zidrou, Tamakiová, Peeters... sice tu tyhle komiksy asi nemají bůhvíjaké prodeje, ale jsou to první vlaštovky.
  Něco od Tardiho mám na seznamu komiksů, co si chci přivézt z Paříže. Od Tardiho brzy vydá polský Scream Comics druhý díl Nestora Burmy, tady se ho
  nejspíš už nedočkáme. Z Paříže si taky přivezu Modrá chata a Syn medvěda od Servaise.
  https://www.bedetheque.com/serie-63070-BD-Chalet-bleu.html
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 9 (cca 4029 Kč)
Mám: 0
Chci: 1 (cca 49 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0