Mitsuko
Mitsuko | 24.2.2019 | Útok titánů #18

Tenhle díl se mi moc líbil, ani jsem si nevšimla. jak rychle mi stránky mizely pod rukama. Byl protkaný emocemi, sentimentem a ještě k tomu se nám konečně odhaluje něco z minulosti Erenova otce, na což čekáme velmi velmi dlouho. Cesta ke Zdi Maria s sebou nese také vzpomínky na události prvních dílů, díky kterým jsem se dokázala dobře vžít do pocitů postav. Atmosféra celého volume je velmi vážná, i čtenář z něj může cítit, že se blíží opravdu důležitý moment pro všechny hrdiny příběhu, zároveň ovšem autor našel i možnost, jak příběh obohatit o vtipnou složku v podobě Sashiny euforie z masa. A ten konec...v příštím volume se opravdu máme na co těšit. Navíc obálka opět skvělá. Prostě nemám co vytknout.

Scarface
Scarface | 24.2.2019 | Zaslíbená Země Nezemě #01

Radek Blacksad: Nechci moc prozrazovat, ale jednou z věcí, která nás na téhle sérii zaujala, je to, že moc na místě nepřešlapuje.

Radek Blacksad
Radek Blacksad | 23.2.2019 | Zaslíbená Země Nezemě #01

Prvý diel zaujal a vlastne ma aj celkom milo prekvapil. Ukázal veľký potenciál do budúcna, ale bojím sa toho, že budú nasledujúce časti príliš prešlapovať na jednom mieste a príbeh sa veľmi posúvať nebude. Uvidíme.

+ Plusy +
Príbeh zaujme, viaceré scény majú príjemne hororovú atmosféru, dobre dávkované odhalenia/prekvapenia/tajnosti

- Mínusy -
Kladné postavy zatiaľ výraznejšie nezaujali a sú dosť zameniteľné, kresba je občas až zbytočne detská/jednoduchá

Norri
Norri | 23.2.2019 | Rychlé šípy (4. kompletní vydání)

K Rychlým šípům mě nepoutá žádná nostalgie. V dětství jsem se potkal jenom s komiksem Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří, ale tohle mě minulo. A bez té nostalgie, či dětského věku, to prostě nefunguje. Alespoň u mě ne. Ale rozumím tomu, že to malé kluky může pořád bavit. Je tam dobrodružství, je tam osvěta, je tam “dobro” a vzhledem k době, kdy to vzniklo, je to úžasně nakreslené. Je ale pravda, že pár jejich dobrodružství bavilo i mě a trošku jsem jim ty jejich výpravy záviděl. Některé jejich dobrodružství mi připomínaly moje zážitky z dětství. Oceňuji také to, že jsou ty příběhy svým způsobem také výletem do historie. Ukazují, jak se tenkrát žilo očima dětí - to mě asi bavilo nejvic. Trošku mě naopak štvalo pár ideologicky zabarvených dílů a taky ty díly, kdy měly Rychlé šípy neodbytnou potřebu montovat se někomu do života. A taky tam je nečekaně hodně mrtvol :-D

karl173
karl173 | 23.2.2019 | Deadpool #07: Osa

Tenhle díl může být pro mnohé už slabým odvarem prvních dílů a nebo jen zmateným kouskem. A ano, ten kdo k této postavě nahlížel jako k humorné prvoplánové postavě poblázněný Deadpool horečkou, už ho možná postava přestala bavit. Mě ale baví pořád a doceňuji snahu autorů jí neustále někam posouvat. Deadpool nemusí za každou cenu v každém díle jen pořád hláškovat. Pro mě osobně by to bylo spíš horší. Co se týče té zmatenosti, která má za důvod to, že u nás nevyšlo vše co se v tomto díle řeší, tak mne osobně vše i tak stačilo a dávalo smysl. Nepřišlo mi zkrátka, že abych se bavil, potřeboval bych dovysvětlující sešity. Takže za mě ok, a byť se nejedná o kdovíjakou průlomovou zápletku, tak především její druhá polovina mě bavila. A na závěr grakovací speciál. Ten mě vyloženě nadchl. Za mě tedy další pohodový Deadpool. 70%

JohnyG
JohnyG | 23.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #01: Pád do hlubin (paperback)

Ze začátku jsem měl z pomalejšího a upovídanějšího rozjezdu obavu, ale nakonec to bylo celkem akční a druhá půlka odsýpala. Black Manta je sympaticky sebevědomý záporák, ovšem Arthur je správňák, trochu nudař a pro suchozemce jen rybofilní outsider, k němuž tak lze spíš cítit soucit než obdiv. Bod plus Abnettovi za ironizující vystihnutí Američanů a jejich diplomacie z pozice síly. Vůbec scénář je poměrně slušný. Co naopak počítám k mínusu je poručík Joanna Stubbsová se svým neustálým "Tě pic" a hlavně to, jak po sobě naoko Aquáč a Manta tvrdě jdou, když pak ale mají šanci skutečně to s tím druhým skoncovat, tak vycouvou - jako štěkající čivavy. Kresba mainstream (jak jinak), ale barvy jsou děsně křiklavé. Dohromady lepší průměr s hrdinou, který mě nějak zvlášť nezaujal.

Lenny
M Lenny | 23.2.2019 | Mickey na Dunaji

Tak v LK už je to za 29 Kč.
2 český rodiny jedou v létě 1968 do Rumunska, aby je přepadly srpnový události.
Scénář je někde na úrovni fanzinu, vůbec neví, co chce vyprávět. Postavy jsou strašně jednoduché, druhá rodina má minimum prostoru a děj je až příliš zkratkovitý, aby něco sdělil. 64 stran o ničem, druhá hvězda za docela zajímavou kresbu.

ClimbVibe
M ClimbVibe | 22.2.2019 | Morgavsa a Morgana: Dračí chůvy

Jo, to vypadá fakt pěkně.

ClimbVibe
M ClimbVibe | 22.2.2019 | Jirka #34

Jejky, Jirkovi se už dělá bříško!

MrKulda
MrKulda | 22.2.2019 | Tokijský ghúl #13

Po dlouhé době mě Ghoul bavil. Protože i přesto, jak vás všichni málem umlátí do bezvědomí po zjištění, že vám anime verze nepřipadá tak špatná, a cpou vám mangu za každou cenu, poslední díly to bylo fakt meh. Nepřehledná teen rubačka o hovně... ok, oproti anime to jakž takž alespoň dává smysl... ale jak říkám, od nějakého devátého svazku pěkná bída.
A proto jsem rád, že alespoň ty poslední dva finální svazky jde kvalita opět nahoru. Ono se to vpodstatě nese úplně ve stejném duchu jako všechny poslední svazky. Ale má to styl, který jsem si naposledy užíval v osmém svazku. Postavy a jejich hlášky nejsou trapné (nebo rozhodně ne tak jako předtím), vizuální stránka je taky jedna z nejlepších v sérii, a prostě to bavilo. Už se těším na :re, které si rozhodně zaslouží dát šanci. Tak už jenom ať je ten poslední, 14. svazek alespoň v podobné kvalitě jako tento, a Tokyo Ghoul se mohl uzavřít s úctou.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 22.2.2019 | Batman / Želvy nindža II (paperback)

Tak tohle byla slabota. Doslova a do písmene to vystihuje pojem nadstavená vata. Jednička byla na své poměry a v rámci vydavatelských limitů skvělá a naprosto bezkonkurenční. Tajně jsem doufal, že se tvůrci budou snažit to pojmout nějak v duchu kvalit jedničky, ale paradoxně jeli na stejné vlně a přichystali nám fakt smysl pobírající volovinu. Naprosto účelové. Fajn Donatello se spletl a udělal chybu, ok... ale Bane jakoby na to čekal a hned mu vše hrálo do karet. Do toho se to celé točí jenom kolem Banea. Postavy nerostou a nevyvíjí se. Název se jmenuje Batman / Želvy Ninja - kde je Batman? Ten tam vlastně ani být nemusel. Spíš by se to mělo jmenovat Želvy Ninja vs. DC Universe. Kresba je pořád skvělá a čím dál víc mi připomíná ty první želvy od Eastmana, ale už ty kolorované. Je tam jakási paralela, podobnost apod. Jenže to vše nelze vyměnit za to, že příběh je vlastně tuctový až to bolí. To vše ale lze ještě nějak překousnout, kdyby tam nebyly tak stupidní dialogy. Už dlouho jsem neviděl v superhrdinském komiksu tak toporné a svým způsobem i žánru odporné dialogy. Přijde mi to jako jakýsi pamflet či příručka pro WWE před zápasem. Doslova a do písmene si tam furt někdo přeměřuje kdo ho má většího. Tolik keců co kdo umí a kdo je vlastně lepší. Jestli se autoři snažili komiks odlehčit kvůli želvám, tak to přehnali. Změna na postu scénáristy, resp. další člen do týmu a ještě k tomu na post tvůrce dialogů, je vidět na sto honů a komiksu to strašně uškodilo. Kdyby to nebylo tak úchvatně nakreslené, což má i za následek, že se to docela dobře (chápej: rychle) čte, tak bych s tím asi šlahl o zeď po dočtení. Díky kresbě dávám 3 hvězdy. Teď se už bojím říct, aby byl další díl. Jestli to půjde takhle dál.... tak.... už prostě nevím.

Fimi
Fimi | 22.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #03: Ranaři vracejí úder (paperback)

Cyboy další díl je celkem fajn akce, objeví se velký nepřítel, rozvíjí se vztahy..asi nejlepší díl http://www.youtube.com/watch?v=d2XMdyOWwgQ

cyboy
M cyboy | 22.2.2019 | Thanos #01: Thanos se vrací

Dalo by se rict, ze v jednoduchosti je sila. Nejde o komiksovou udalost roku, ale o komiks mirne vybocujici z kanonu ano. Pokud to spravne chapu, tak Lemire napsal jen dvanact cisel, nicmene fakt, ze jsem kdesi zahlednul trinacte cislo mi napovida jak to asi dopadne. ;)
Kazdopadne si pokracovani nenecham ujit.
70%

cyboy
M cyboy | 22.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #03: Ranaři vracejí úder (paperback)

Jako uznavam, ze to bylo lepsi nez prechozi knihy, ale stejne mam s tim Flashem porad problem. Litaji z nej hlasky jako "musim se rozvibrovat na 10.000 vibraci za sekundu" a me neni jasny a) proc zrovna 10.000, b) proc maji pomoct zrovna vibrace. Jeste tomu dam jednou sanci, ale pokud se to vyrazne nezlepsi, tak s Flashem asi seknu.
60%

Draco nobilis
A Draco nobilis | 22.2.2019 | Otazníky detektiva Štiky

Nádherná kresba. Ale jsem vážně ráda, že mi v tiráži osvětlili, proč se mnoho komiksů doslovně opakuje. Neb jsem detektiva Štiku, kterého jsem jako dítě měla docela ráda, začala po 120 stranách komiksu pokládat za syfilitického paralytika zajatého ve světě vlastních představ, naplněném zdánlivě ambiciozními potomky s vášní pro květiny, kteří si vymýšlí megalomanské výmluvy kvůli šoustačce, nepříliš bystrými cyklodvojčaty, nespolehlivými, prolhanými kolegy a sousedy a sbírkou kriminálníčků, již číhají div ne v každé okapové díře. Lov na slony v Brazílii byl značným osvěžením. Uf.

karl173
karl173 | 22.2.2019 | Živí mrtví #22: Nový začátek

Posun v čase a velký pokrok ve vývoji světa ( komunit ) je skvělá věc a Kirkman to nemohl snad zvládnout lépe. A udivuje mě jak moc mě bavilo číst si o tom, že např. upekli várku chleba atd. A i když je tento díl z 80 % " jen " klidná konverzačka, tak mě i přesto tento díl neskutečně bavil. Navíc nový svět, postavy a otázky, které přibili mě skutečně nutí sáhnout co nejdříve po dalším díle. Plus nový problém, který je již na obzoru vypadá přímo geniálně. 90%

perak
perak | 22.2.2019 | Y: Poslední z mužů #04: Heslo

Hlavní hrdina se konečně začíná nějak vyvíjet a tím celý příběh dostává na vyšší úroveň, za což palec nahoru, na druhou stranu mi trochu vadí stále se opakující schémata v příběhu používaná
- ozbrojená skupina žen prosazujících své zájmy za každou cenu bez ochoty k jakémukoliv dialogu a
- smrt postavy, s níž se putující trojice potká a blíže seznámí.

S4TW
S4TW | 22.2.2019 | Živí mrtví #27: Válka šeptem

Tak to, že v téhle sérii nevyjde špatný díl, s tím už jsem se tak nějak smířil. Je to prostě pořád super, skvělé, parádní, famfárové, bombové… No, tentokrát je to především o akci. Jedná se o jednu velkou, vlastně dvě velké bitvy. Musím říct, že ta první na mě tolik nezapůsobila, ani nedokáži říct proč. Tak nějak mi tam chyběli větší emoce, taková ta beznaděj… vlastně to byla jen čistá, ale pěkná akce. Soupeř spojených komunit se na můj vkus také nechal převézt nějak jednoduše, ale co už, to je jen detail. Nicméně druhá bitva je daleko parádnější a přesně vystihla to, co od této série čekám, čili výtrysk lidských emocí, především těch negativnějších. Jako celkově se jedná o slušnou jízdu, plnou všemožného násilí, kdy vám z některých panelů může přejet i mráz po zádech (já prostě Adlardovu kresbu žeru). Slušný díl, ale osobně mě začínají víc bavit ty “klidnější“. Nicméně konec opět slibuje velké věci, takže se je zase na co těšit.

Cabal
Cabal | 22.2.2019 | Americký upír #02

Slušná série, která pro mě v druhé polovině (díly 5-8) už hodně kvalitou kolísá k průměru a dost se vaří z vody. Navíc to zatím není ukončeno ani v anglickém vydání....

cyboy
M cyboy | 22.2.2019 | Umění války: Komiksová adaptace

Do toho asi nepujdu. Predne jsem to cetl a tohle vypada jako kdyz autor v obraze vypravi uplne neco jineho. Ono hlavne neni co vypravet. Umeni valky nema vubec zadny dej, pouze jednotliva hesla, ktera se tady objevuji v bublinach. Jeste to prolistuju na krame, ale takhle to pusobi jako komiksova verze telefonniho seznamu, nebo letaku do tesca. A ano, lettering je priserny.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 21.2.2019 | Sunstone #01

Hodně ujetý komiks. Ani nevím, proč jsem do toho šel. Asi ten humbuk kolem toho a taky přijít na kloub Šejićovi. To bylo furt Šejić sem a Šejić tam, a on je jako dobrej. Všichni ho chválí. Death Vigil!! WTF?! pak bum prásk skvělá Aphrodite IX! Prej dělal i Witchblade, ale ten mě moc neba, i když respekt. Tak proč jsem do toho vlastně šel, když až na jeden komiks, nevypadal Sunstone pro mé komiksové choutky vůbec lákavě. Po prvním otevření, zrovna vidím evidentní čuňačinky mezi dvěma ženami. To bude zase nějaká erotika, nebo dokonce porno komiks.
JAK JSEM SE MÝLIL! (po dočtení).
Tenhle komiks se tváří prvoplánově, ale opravdu takový není a i když jsou sexuální scény explicitní, není jich tam tolik a rozhodně nepůsobí lacině. Celé je to zakryto v hávu objevování vlastní sexuality a vlastních tužeb. Co vlastně chceme. Masky, přetvářka, faleš, lži a konzum. Ne, nechci tu obhajovat erotický komiks a hledat tam něco, jen abych všem dokázal, že tam je něco skrytého a on je to ve finále vlastně pořád ten stejnej erotickej / porno komiks. Tohle stojí za zmínku si přečíst už jen z principu a logiky věci. Kdo takhle píše z mainstreamových autorů a kdo takhle kreslí z mainstreamových kreslířů? Kdybych řekl, že jich je na prstech obou ruk, asi bych nepřeháněl (napadá mě snad Howard Chaykin a sem tam někdo z Heavy Metalu). Teď Evropu stranou, i když je Šejić z Chorvatska, bavíme se tu o něčem americkém. Tohle je na tom to zajímavé. Vnímat práci, doslova mravenčí práci, jednoho z našich předních moderních tvůrců, jak uvažoval a jak se k celé látce postavil. Je to docela odvážné, přijít s takovým příběhem a kresbou mezi lidi a na mainstreamovém komiksovém poli- Top Cow je docela známý pojem a Image samozřejmě jakbysmet. Pravda je, že komiks je trochu ukecaný, ale úplně se mi vybavují ty nekonečné rozhovory s kamarády z VŠ, kdy jsme posedávali všude možně a podobné věci námi procházeli. Neříkám přímo BDSM apod. ale řešili jsme taky vlastní identitu a kam zapadnout a hledat si své místo na zemi, sociální záležitosti, budoucnost, studia, rodinný život ANO/NE, atd. Chápu ten pocit frustrace a beznaděje obou dívek a vskutku se Šejić dobře napojil na ženské vědomí, jak sám také píše, díky své ženě. Za mě je to velmi zajímavý počin a velmi zajímavý komiks s velmi zajímavým příběhem. Nemám co dodat. Bavil jsem se od začátku do konce a ukecanost jsem ani neřešil, je to totiž velmi čtivé a opravdu oceňuji, jak nenásilně nás autor vhodil do tématu sexu, BDSM, erotiky a soužití mezi lidmi. Zatím dávám 4 hvězdy, protože je to pořád odlehčené téma a přece jen je tam spousta věcí nedořešených a celkově je to takové pořád jaksi nedotažené. Končí to zrovna v zajímavé části a věřím, že další tři části (snad vyjdou v celku v Knize 2) budou natolik intenzivní, že své hodnocení dám nahoru i o tu další hvězdičku. Zkrátka nejsem z toho úplně odvařený, ale rozhodně se mi to líbilo a dobře četlo. Kdybych mohl dát 4,5, dám 4,5 hvězdy.

Walome
Walome | 21.2.2019 | Umění války: Komiksová adaptace

ohoho ten lettering

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 21.2.2019 | DC komiksový komplet #056: Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti

Lenny: diky ale to chapu, ja si jenom rikam, ze to vsechno prece neni JLA ne? Vsechno je to Justice League ne? Prijde mi to nejake zmatene, jednou je to justice league, pak jeto jla, pak je to liga spravedlnosti, zmatek a zmatek. Nejsem pitomej, muzu si to najit na dc wikia, ale jenom mi to postrada veskerou logiku... To je cele 🙂 jen si tak premyslim nahlas, nejsem uplne nepolibenej, teda doufam. Spis se v tom uz prestavam orientovat.

cyboy
M cyboy | 21.2.2019 | Umění války: Komiksová adaptace

To by bylo na hodne dlouhou serii. ;) Umeni valky je rozsahem neco jako predmluva ke Clausewitzovi.

cyboy
M cyboy | 21.2.2019 | Batman / Želvy nindža II (paperback)

Slabsi nez prvni dil a temer bez humoru, ale porad jeste uchazejici.
70%

karl173
karl173 | 21.2.2019 | Kick-Ass 2: Nářez 2

Parádní akční řežba, která sice možná lehce ubrala na originalitě, ale zato přidala na brutalitě. Rychlé a svižné tempo navíc dopomáhá k tomu, že komiks co má přes 200 stran prolistujete raz, dva. Velmi svěží čtení, ale zahrnuje i slušný příběh, který sice není tak vymazlený jako v prvním dílu, ale pořád mě bavil. Navíc kresba vypadá skvěle. Velké panely a filmoví střih jsou dalším důvodem, proč tento komiks přečtete tak rychle. Romita tu odvádí skutečně skvělou práci a když porovnám jeho kresbu zde oproti Amazing Spider-man, kterého momentálně také čtu, tak vidět velký rozdíl. Tato série mu neskutečně sedne. A pár přerostlých hlav mu dokážu s klidem prominout. Celkově 85%

Fimi
Fimi | 21.2.2019 | Umění války: Komiksová adaptace

Teď ještě O válce od Clausewitze.

trudoš
trudoš | 21.2.2019 | Garfield #40: Starší a širší

„Ty jsi pro mě víc než domácí zvíře, Garfielde. Jsi jako můj syn. Tlustý, líný, neschopný syn.“

Alex´s
Alex´s | 21.2.2019 | Ultimátní komiksový komplet #084: Avengers vs. X-Men, část 3.

Nejvíce se mi líbil konec, scarlet witch a Hope tam nejvíce zazářily, je vidět, že scarlet witch je pořád silná. Kresba je lepší, než u prvního dílu. Kdyby někoho zajímalo, co pokračuje, tak je to all new x-men 1-6 (což v ukk bohužel není). 4,4-4,5 hvězdiček * * * * *.

Walome
Walome | 21.2.2019 | Morgavsa a Morgana: Dračí chůvy

Jéé tohle vypadá hezky. Kvůli Zázrakovi skoro člověk zapomněl jak umí Kopl hezky kreslit.

Lenny
M Lenny | 20.2.2019 | DC komiksový komplet #056: Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti

Darth Raelchi: Jsou to tuším různé řady - JLA (Justice League of America) je JLA, Justice League je Liga spravedlnosti.

karl173
karl173 | 20.2.2019 | Amazing Spider-Man #05: Šťastné narozeniny

Upřímně slabota. Civilní stránku jsem si tentokrát vůbec neužíval, protože nebylo moc co. Straczynski se v příběhu s holčičkou hledajícího bratra šíleně opakoval. Jako kdyby tohle nepoužil o pár čísel nazpět. Romita navíc v kresbě moc nezářil. Pak přišla zčistajasna akce. Její příchod byl veskrze průměrný, ale i tak jsem byl za ní rád. Romita navíc zvládá akci lépe než civilní panely, takže v tomhle ohledu v pohodě. Jenže z akce se najednou stala jen ubohá opakovačka historie, kterou autoři rádi používají když si chtějí šetřit nápady. A tady ta opakovačka funguje opravdu velmi špatně. Závěrečný sešit už byl jen takový výkřik do tmy. Sice to nebylo tak špatné, ale ani za nic to nedokázalo pozvednout kvalitu knihy výše. Budu se opakovat, slabota. 50%

MickeyStuma
MickeyStuma | 20.2.2019 | DC komiksový komplet #008: Green Arrow: Rok jedna

Minimalismus v kresbě, minimalismus v textu a přesto svižný a napínavý dobrodružný děj. I zde bylo potvrzeno, že i málo znamená hodně. Při porovnání s klasickým komiksem tradičně na konci knihy, tentokrát z roku 1941, výrazný posun kupředu je až monstrózní. Dobrá práce.

Spike
Spike | 20.2.2019 | Černá orchidej

Tak po Vraždách a houslích další raný Gaiman. Čili záležitost nijak moc dějová, ale spíše pocitová a více umělecká (záměrně nepíšu 'rádoby'). A opět s McKeanem, což je člověk který k těmto příběhům možná pasuje a já ho dovedu ocenit, zároveň to ale není můj šálek čaje a jeho kresba/malba nebude tím, za co budu přidávat plusové body. Řeknu to rovnou - Černá orchidej mě celkově nijak zvlášť nedostala.
Rozhodně je to atmosférické a má to nezpochybnitelné klady. V určitých pasážích to má takový gangsterský nádech, některé dialogy pěkně odsýpají, a nejlepší jsou pro mě části kdy se vypráví minulost postav - jinými slovy, zaujaly mě ty části, ve kterých se něco děje. Tam jsem komiks hltal a hned bych mu dal pět hvězd. Jenže ta hlavní linka ze současnosti, kdy se znovuzrozená Černá orchidej snaží najít sama sebe či jak to nazvat, která zabírá většinu knihy, je bohužel tou slabší částí. Je to takové bezdějové, jistě atmosférické, ale tak nějak toho ve mě moc nezůstávalo, oproti těm výborným vedlejším pasážím. Ale tohle je ta hlavní část komiksu, ta by mě měla nějak strhnout nebo pocitově chytnout, bohužel se nestalo. Vedlejší účinkování několika DC postav určitě potěší, ale minimálně půlka z nich tu být nemusela a objevují se jen na efekt.
Vraždy a housle byly taky pocitová záležitost kde se nic moc nedělo, ale to byla knížečka tenounká. Po přečtení Černé orchideje která je tak třikrát delší to vadí o dost víc. Jak už jsem psal, své kvality to má a některé části pro mě byly dokonce výborné, ale celek ve mě nic moc nezanechal. Být to o půlku kratší, budiž, ale od komiksu který má 150 stran jsem přeci jen čekal víc. Holt nemůže mi stoprocentně sednout všechno.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 20.2.2019 | DC komiksový komplet #056: Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti

Naprosto skvělé! Nemám co dodat. Takhle, lze na to nahlížet dvěma způsoby. Buď chcete znát pozadí, abyste věděli, kam zařadit tento příběh a v takovém případě si to nejspíš užijete na 3 hvězdy (+/-). Když se ale oprostíte od toho všeho a budete brát tento příběh tak, jak je podaný zde, bez ničeho, pouze s nějakým shrnutím před první stranou, tak si myslím, že tento příběh vezmete v potaz a bude se vám líbit. Já marně hledám, kde je chyba, ale nikde ji nevidím. Záporák je známý tím, že je vlastně neznámý a takřka o něm nic nevíme. Dokonce i ten konec je takovej no.... opravdu to skončilo?! Já se tak necítím a kdyby bylo pokračování (jako že možná je, nebo já nevím - je mi to fakt jedno), tak si myslím, že se zde rozehrála pouze první partie. Úplně z toho číší, že nejsme u konce. Buď jak buď, krize se tu mísí s akčními sekvencemi a "detektivní" prací. Tempo mezi jednotlivými se dobře prostřihává i s odbočkami typu rodinné a přátelské záležitosti. Do toho se jedná o další komiks, který propojuje Golden Age superhrdiny a to si užívám čím dál víc. Těšte se na Robinsonovu JSA: The Golden Age. Chápu určité výtky viz dole, ale mně to tak nepřijde. Kolikrát si sám říkám, co bych dělal být zahnaný do kouta. Oprostit superhrdiny od všeho lidského a udělat z nich pilíře ryzího dobra nebo je polidštit? Pokud to druhé tak jak a do jaké míry? Pokud to první tak se vracíme do éry amerických Rychlých šípů (nic proti - miluji je, ale je to prostě už dobová záležitost). Určitě by se tomuto komiksu dalo spoustu vytknout, ale mně je to vážně jedno. Já se bavil od začátku do konce a netrpělivě jsem čekal na každou stránku co bude dál a nakonec to nedopadlo tak tuctově. Kresba super a chybějící inkering tomu udělal dobrou službu. Pouze poslední sešit, kde byl Ibraim Roberson, mi to nesedělo. Nechápu, proč tam byl jiný kreslíř. Nechápu ani změnu na Scotta Clarka, ale ten se aspoň držel a bylo to kresebně jednotné. Roberson, ač ho mám rád z Old Man Logana vol 2, tak mi tam neseděl a říkám si proč. Jinak je v DCKK v úvodu Ibraim Robertson, tak ne, je to ROBERSON, kdyby náhodou... To ke kresbě a kreslířům. Ještě poslední k tomu, dvojstrany, i jejich vyšší počet, než je normálně na komiks zdrávo, mi až tak nevadil, akorát občas se v tom blbě orientuje, ale to je drobná vada na kráse. Celkově jsem z této verze DCKK nadšený a mám sto chutí si to sehnat v originále i s nějakým tie-inem. Fakt skvělé, fakt výborné. Nemám co dodat.

PS: Proč se najednou změnil zaběhlý název JLA v DCKK na Ligu spravedlnosti...?! Chjo...Může mi to někdo osvětlit, oč tady jde? Nechci tu zase vinit překladatele a redakci UKK a DCKK. Vím, že dělají dobrou práci a snaží se. Vám pořád dík holky a kluci ;-).

J.Connor
M J.Connor | 20.2.2019 | Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost

No tak já mýtus o genialitě Thorgala udržuji rozhodně dál, protože v rámci žánru (odpočinkové čtení, fantasy komiks) nic moc lepšího zkrátka stále neznám a docela by mě tedy zajímaly ty první příčky, pokud je Thorgal pro některé komentující průměr. Kresba zůstává i přes jistý minimální vývoj na vysoké úrovni, scénář je sice už trochu repetitivní a hlavní motiv zápletky už poněkud absurdně vychtěný, ale stejně mě ten svět dokáže vtáhnout jako málokterý jiný. A možnost si konečně vychutnat celistvě několik "sešitů" najednou je prostě báječná, prosím, už nikdy nijak!

erik
erik | 20.2.2019 | Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost

Thorgal je tradične priemerná fantasy, ktorá si svoj vrchol odbila v dieloch 14-16 (Aaricie, Vládce hor a Vlčice) a možno ešte v Alinoë. Pozornejší z vás si isto všimli, že až na jeden prípad ide vždy o príbehy, kde sa Thorgal takmer nevyskytuje. Aj v tejto súbornej knihe je jeden taký príbeh a je skvelý. Hlavný dej je však tradične "obyčajný" a púť od zabudnutia cez časové paradoxy je "thorgalovsky" mdlá. Každopádne som rád, že je u ďalší pokus o vydávanie európskej klasiky.

erik
erik | 20.2.2019 | Deadpool #07: Osa

Po čase ma Deadpool zasa bavil. Pravda, je to skôr doplnenie udalosti Axis, ktorá v ČR nevyšla a verím, že sa preto tým, čo to nečítali, môže zdať dej skôr epizódny a podivne roztrieštený. Ekologická story je zatiaľ vrcholom dua Duggan-Posehn.

erik
erik | 20.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #03: Liga stínů (paperback)

Z celého českého Rebirthu mi Detective Comics sedí najviac (Wonder Woman je až druhá). Iste, Batman je tu príliš ľudský a prakticky každý ho premôže (!!!), zato ten tím okoloidúcich postáv je fajn. Jasné, opäť tu máme zameranie na pomerne neznámu postavu a jej rodičovské komplexy, vôbec mi to neprekáža. Lady Shiva je pôsobivá ako vždy. Príbeh drží v rámci noriem, kresba sa vidí v takých tých ostrých drsňákoch ako R. M. Guéra, S. G. Murphy a pod., čo je rovnako klad. Tretia kniha Detective Comics skrátka (zdlha, obsahuje 7 zošitov) núka výborný superhrdinský maistream. Čo dodať.

JohnyG
JohnyG | 19.2.2019 | Hellboy #02: Probuzení ďábla (2. vydání)

Opět stylová podívaná a chlapec z pekla vypustí pár suchých poznámek tváří v tvář smrtelnému nebezpečí, ale ta směska byla už moc a na smysluplnosti příběhu to bylo dost znát. Ingredience pro tento mytologický fantasy eintopf: Upír z Transylvánie, nacisti včetně hlavy von Klempta v láhvi, okultista a guru Rasputin, bohyně Hekaté, čarodějky z Tesálie, homunkulus, Baba Jaga, Ragna Rok, železná pana hraběnky Bathory, Yggdrasil, sedminásobný drak chaosu Ogdru Jahad a k tomu vyšetřovatelé Ú.P.V.O. rudý čert Hellboy, pyrokinetička a žabák. Kdyby toho byla čtvrtina, fungovalo by to.

karl173
karl173 | 19.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #03: Liga stínů (paperback)

Tak se nám kvalita opět zvedla nahoru. Tento díl je kvalitou podobný tomu prvnímu. Akce se tu dobře střídá s konverzací odhalující minulost a hlavní děj. Tynion opět prokazuje, že umí slušně psát dialogy a že dokáže pracovat s vícero postavami. Oproti předchozímu dílu se tu navíc děje mnohem více věcí a Gotham zase jednou dostává slušně zabrat. A jistá osudovost u Batman, která zde je není nikdy na škodu. Co se nezměnilo je opět větší důraz na " vedlejší " postavy přičemž tentokrát je příběh nejvíc zaměřený na Orphan. Jsem rád že tímto způsobem se postupně víc a víc dozvídáme něco o všech postavách Bat-teamu. Samotná Orphan je velmi zajímavou a sympatickou postavou, ovšem celkový dojem mi kazila její přemrštěná síla, což je zvyk jakým chtějí autoři upoutat co největší pozornost k relativně nové postavě nebo k postavě, které se příběh týká nejvíc. Je to už takové klišé, které není zrovna dobré a spíše mě štve. Výsledek knihy je ale přesto dosti uspokojiví a i přes lehce vlažnější začátek i konec musím hodnotit za pěkných 75%
PS: Málem jsem zapomněl pochválit velmi pěknou kresbu, která má několik opravdu parádních panelů.

JohnyG
JohnyG | 19.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #02: Já jsem sebevražda (paperback)

Pěkně nakreslený, ale místy podivně nelogický kousek, který zanechává spíš prázdný pocit nenáročné výpravy. Nahý Bane a rádoby Suicide Squad tým s Batmanem v čele se střetnou, aby se ukázalo, kdo komu vlastně zlomí záda. Ke konci se ještě dočkáme zajímavého zintenzivnění Bat-Cat vztahu, ale nakonec opět vyústí do nezměněného statu quo, kdy Kočičí žena bude prchat po střechách a Netopýr ji bude honit. Ve výsledku průměr, který je zajímavý především širším pozadím Catwoman, ale jinak bohužel nezanechá příliš silný dojem.

Více na http://www.batmankomiks.cz/batman-ja-jsem-sebevrazda/

Fry
A Fry | 19.2.2019 | Deadpool #07: Osa

Deadpool #07: Osa - Ale jo, tentokrát jsem více méně, na rozdíl od předchozích dvou knih, po dočtení docela spokojený. Stále se jedná pouze o mainstream, takže od toho nečekám žádné životní moudra, ale třeba takový poslední sešit o f(g)rakování břidlicového plynu je dle mého docela přínosný a navíc i zajímavě pojatý. Události Osy jsou pak kapitolou samy o sobě a vůbec by mi nevadilo vídat Zenpoola častěji. Jedinou výtku tak opět mířím k scenáristům, kteří splácávají jednotlivé události až moc do sebe, čímž příběh dost ztrácí na přirozenosti ... Za mě 4*!

louza
louza | 19.2.2019 | Batman: Temné vítězství #2

Dokončení příběhu o vrahovi policistů rozvíjející původní myšlenku dlouhého helloweenu, který vede do opravdu zajímavých konsekvencí, kde vrahem může být kromě původních podezřelých defakto kdokoli, kdo v Gothamu něco znamená. Nebyla vynechána jediná zásadní postava a příběh víc zapadá do klasických DC kontur. Přestože Loeb hází v jedné chvíli čtenáři celkem jasnou vějičku, přesto není do poslední chvíle jasné kdo je zahradník. Temné vítězství je v očích fanoušků ve stínu Halloweenu, ale podle mého názoru jde o hodnotnější knihu, kdy muselo být mnohem náročnější napsat ten samý příběh, jehož pointu všichni znají, úplně jiným způsobem, při zachování všech mechanismů, které původně fungovaly a překvapit čtenáře úplně stejnou fintou z naprosto jiné strany. Temné vítězství je triumf Loeba nad sebou samým.

louza
louza | 19.2.2019 | Batman: Temné vítězství #1

Příběh přímo navazující na Dlouhý Halloween stejného autora je celkem zajímavou ukázkou jak se dá vstoupit do jedné řeky dvakrát. Původní takřka čistá kriminálka jen náhodou v intencích super hrdinského střihu je tady přetavená do klasického Batmanovského kánonu a ačkoli jde o reminiscenci původní premisy, je to celé pojaté úplně jinak. Dlouhé gangsterské noir vsuvky z Halloweenu jsou tu nahrazeny klasickými baťovskými záporáky, z nichž vrah může být kdokoli...

Doppelganger
Doppelganger | 19.2.2019 | Modrá Crew #10 - Orbital #3, 4

krásně nakreslená ukecaná nuda plná nezapamatovatelných plochých postav, které ze všeho nejradši s vážným výrazem ve tváři pronášejí papírem šustící mini-monology, zatímco jejich nezapamatovatelní ploší kolegové dramaticky postávají kolem a čekají na svou šanci dramaticky si zašustit papírem.

louza
louza | 19.2.2019 | DC komiksový komplet #035: Batgirl: Rok jedna

První rok Batgirl zastihuje Batmana s už etablovaným Robinem po boku. Zajeté duo původně nechce novou společnici přijmout, ta se ale ve své přesvědčovací taktice nenechá jen tak odradit. Na rozdíl od prvního Robinova roku stejných autorů je tahle kniha stylizovaná v trošku jiném půltónu. Jde defakto o omnibus nasekaný na části po devíti sešitech, kde se Barbara Gordon postupně staví na cestu proti zločinu. Příběh není tak poplatný Batmanovskému kánonu a spíš než klasiku připomíná moderní pojetí batmanovek Jepha Loeba. Mimo jiné i velmi svérázným humorem, který zajišťuje zejména ústřední záporák Killer Moth. Autoři se s tím nepářou a je s podivem, že se něco takového dostalo do hlavní řady DCčka. Fakt jsem měl chvílemi pocit, že čtu Ennisova Hitmana. Postrach všech fastfoodů - Král ochucovač, který paralyzuje oběti svojí smrtící dijonskou omáčkou dokáže čtenáře naprosto odrovnat. Oproti očekávání zábavné perfektně odvyprávěné řemeslo. Kniha šlape ještě lépe než předchozí Robin. Fakt skvělá věc. 95%

louza
louza | 19.2.2019 | DC komiksový komplet #024: Robin: Rok jedna

Robinův moderní origin zapadá do formátu roku jedna podle Franka Millera, protože jde o čtyři delší sešity tvořící dohromady homegení příběh, který jako by z oka vypadl opěvovanému Darwynu Cookeovi. Příběh je vzhledem k podstatě postavy správně oldschoolový a je kreslený klasickou Cookeovskou cartoon kresbou. Na druhou stranu řeší opravu zásadní otázky z Robinovy a Batmanovy podstaty. A samozřejmě se do toho zamíchají klasičtí záporáci. Napsané je to parádně a čte se to perfektně. Výtečná kniha. 85%

hroubek
hroubek | 19.2.2019 | DC komiksový komplet #056: Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti

Ligu spravedlnosti mám rád, a vždy se těším na další příběhy, který si s Ligou přečtu. Volání po spravedlnosti má zajímavou myšlenku, a proto jsem byl hodně zvědaví na samotný komiks a jeho pojetí. Hned první věc co mě zaujala po otevření byla fantastická kresba, která se mi velmi moc líbila, a já jsem z ní byl nadšený. Jenže o kresbě to celé není. James Robinson nadhodil zajímavý příběh, jenž mě bavil, přesto nemohu tvrdit, že bych s ním byl úplně spokojený. Problém je v tom, že je tady až moc postav, a tempo je zběsilé. Komiks nás místy nenechá vydechnout a pere to do nás. Díky tomu, některé věci nefungují tak jak by měly. Nicméně, komiks získává hodně plusových bodů za konec, který mě překvapil a nečekal jsem ho. Potěšilo mě, že někteří hrdinové nejsou úplně v pohodě a jejich jednání je jiné. Ve výsledku mě Volání po spravedlnosti sedlo a je to v pohodě komiks.

hroubek
hroubek | 19.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #065: Runaways

Runaways je komiks, kde se může stát cokoliv. Je to příjemné, trochu netradiční a hodně ulítlé. Titulní šestice je krásně různorodá a výborně prokreslená a Brian K. Vaughan si s nimi vyhrál. Vaughan sází na teenagerovskou stránku, a přitom se nebojí být uvědomělý. Moc dobře ví co tvoří, a pro koho to tvoří. A díky tomu komiks moc dobře funguje a krásně baví. Je to zábavný komiks, který se čte opravdu moc dobře a ani na chvilku nenudí. O to více zamrzí, že dostaneme jen šest sešitů. Vůbec bych se nezlobil za více sešitů, protože mě tahle parta sedla. Runaways je velmi dobrý komiks, který rád doporučím.

Norri
Norri | 19.2.2019 | Mjöllni

Výsledný dojem je velmi rozporuplný. Olivier Peru evidentně psát umí a navíc pro svůj scénář dostal nadaného kreslíře Pierre-Denise Gouxe. Zkazil mu to ale jeho přístup ke klasice. Těžko říci, co bylo jeho motivací. Zda se skutečně snažil udělat nápaditou variaci severské mytologie, zda se snažil o její dekonstrukci, či zda se jen chtěl svézt na současné vlně její popularity. Přesto nechci komiks Mjöllni zcela zatracovat, protože jako fantasy to funguje dobře. Čtenáři, kteří nemají tak vysokou citlivost na násilí páchané na severské mytologii, si příběh jistě užijí, aniž by při čtení propadali zoufalství a hněvu. Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/mjollni-napadita-variace-ci-znasilneni-mytu

cyboy
M cyboy | 18.2.2019 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #06

Z vetsi casti retrospektivni dil, coz je celkem fajn, protoze to postavam dodava na plasticnosti. Na druhou stranu se to ale da povazovat za skoro cistou vycpavku. No, at tak, nebo tak, porad jeste jsem zvedavy co bude dal.
70%

JohnyG
JohnyG | 18.2.2019 | Hellboy #01: Sémě zkázy (2. vydání)

Originální Mignolova kresba ve spojení s jednoduchým coloringem a prostým panelováním funguje v tomto malém formátu opravdu dobře. Scénář mi sice přišel místy lehce matoucí a celé to stojí na zvláštním mišmaši okultismu, mystiky a fantastiky, ale s atmosférou tolik zmiňovaného Lovecrafta ten paranormální vyšetřovatel z pekla opravdu něco společného měl. Čtení Hellboye je nenáročná nadprůměrná kratochvíle.

Komiksum
Komiksum | 18.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #065: Runaways

Koupil jsem jen na základě dobrých reakcí a s pozitivním hodnocením se přidám k ostatním. Na první pohled se zdá, že půjde o komiks pro mladší publikum ale Vaughan to píše jako zajímavé drama a celková dynamika postav je opravdu povedená. Jediné co mě mrzí - kresba. Alphona prostě není pro mě ale stejně jako u Ms. Marvel uznávám že to k tomu příběhu sedí.
V tomhle hodlám pokračovat protože mě příběh velmi zaujal.

mcleek
mcleek | 18.2.2019 | Pod dekou (2. vydání)

Knížka, která mě už několikrát potěšila, vyšla v druhém vydání, takže pro mě jasná volba! Párkrát jsem si ji někde půjčil, ale byla tady poměrně dlouho k nesehnání... Už jsem ji udělal místo v poličce a těším se, jak si opět připomenu pocity, které mě vrátí do dob dospívání, nevinnosti, malin nezralých a končin neprobádaných... ;-)

Kazumaki
M Kazumaki | 18.2.2019 | Modrá Crew #10 - Orbital #3, 4

Četlo se mi to mnohem lépe než první dva díly a cením i zábavnější pasáže a "záporáka," ale stejně to v závěru působí dost vyčpěle.

Fimi
Fimi | 18.2.2019 | Muži hněvu

Asi nejhorší nehrdinský Aaron, násilí je zde tak nějak klasicky na Aarona akorát a příběh je tupoučký, ale krásně se to četlo, taková příjemná krvavá jednohubka. Aaron prostě umí, ale četl jsem od něj lepší věci, ovšem co se mi velmi líbilo je průnik do historie rodinky Rathův od pra pra dědy až po Iru a jeho syna....

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 17.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #065: Runaways

Zase něco nového, nemyslím jen tady, ale i tenkrát v Americe! Tady to dobře hraje dohromady. Autor nás dobře vhodí do děje a postupně ho graduje. Kresba není můj šálek, ale zaměření komiksu tomu sedí a drží to. Zajímavé je, že cílená skupina je mladší publikum, tak jsem se v době čtení necítil, že by to bylo pro mládež. Je to umně napsané, Vaughan psát umí a Runaways je opravdu něco neotřelého, co asi tenkrát ten komiksový průmysl potřeboval. Nevýhodou této sbírky je délka, resp. je kratší provedení. I když máme ucelený příběh, je naprosto jasně vidět, že jsme dostali konec NHM v prostřed hlavní partie. Další skvělé proporce komiksu jsou postavy, které jsou dobře napsané a vyprofilované. na hraně klišé, budiž, ale ono zase až tak něco nového nelze vždy vytvořit. Vše tu svým způsobem bylo a v dnešní době si myslím je důležité, jak to vše hraje dohromady a co z toho lze ve finále udělat. Není to komiksové terno, ale je to dobře napsaný komiks, jak se píše na konci bonusů. Prostě dobrá práce a zábava.

S4TW
S4TW | 17.2.2019 | Ms. Marvel #01: (Ne)normální

Slušná první kniha, naopak já jsem za neobvyklé zasazení rád (myslím do muslimské rodinky), to je totiž něco, čeho se Marvel nikdy nebál a my jsme díky tomu dostali mnoho zajímavých postav. Vůbec to tu není nějak násilně vsazené, nepokouší se to o nějaké přesvědčování či agitku (sakra, kde to tam někteří z vás vidí?). Naopak je zde spousta situací, které ukazují islám v ne úplně ideální světle či, že i Pákistánci mohou mít spoustu předsudků vůči Američanům. No, osobně jsem si tu lidštější rovinu dost užíval, mělo to takový ten parkerovský nádech, autorka se zřejmě u Spider-Mana dost inspirovala. Přeci jen vsazení hrdiny do těla puberťáka fungovalo dříve a funguje i dnes. Je to vtipné, čtivé, má to pár zajímavých nápadů, ale něco mi i přesto trochu chybělo. Nějaký takový ten absolutní boom-wow efekt. Příjemně se to četlo, ale něco (co to sakra bylo) se nedostavilo. Vůbec akčnější pasáže byly zatím slabší, hrdinka se sice oťukávala (i tak mi přišlo, že na to vlítla docela zhurta), ale chyběl tomu jakýsi náboj, který třeba u Spideyho byl. Kresba asi fajn, já tomuhle stylu neholduji, tak nedokážu moc posoudit. Osobně nemám moc rád střídání detailnějšího záběru se záběrem, kde postavy nemají obličeje, ale nějaká ta nápaditost se jí upřít nedá (především spousta vtipných popisků). Na první knihu velmi slušné, pokud se ovšem tempo trochu nenakopne, tak se bojím, že by mohl můj zájem o tuto sérii začít lehce upadat, ale zatím jí věřím. Lehce ušmudlaných 70%.

karl173
karl173 | 17.2.2019 | Asgard

Dobře se to čte a ještě lépe se na to kouká. Správná vikingská dobrodružná jízda, kterou si mile rád někdy pro oddych přečtu znovu. 80%

trudoš
trudoš | 17.2.2019 | Fanouš: Tři úkoly pro Klytoru

Jestliže jste s Fanoušem ještě nikdy neměli tu čest, vězte, že jeho krátké epizody se objevují v různých podobách na českém trhu už od roku 2001, ovšem delších příběhů v samostatných albech jsme se dočkali teprve teď (tedy 2012). A právě Tři úkoly jsou druhým z nich.
Tento jedenáctiletý hypergénius likvidující paranormální sajrajt je odpovědí na všechny superhrdiny ze zahraniční konkurence, kteří v tom ovšem zdaleka neumí chodit s takovou grácií, jako on. Podobně jako v předchozím díle, ani zde nelze moc pátrat po konkrétní dějové lince, především proto, že se jí sám autor snaží persekučně natrhnout anál. Zápletka jednoduše běží samospádem, dokud jí stačí dech. Přičemž Dan Černý si nebere servítky a nebojí se parodovat všeho a všechny. Jeho humor je prost jemných narážek, ale zároveň nesklouzává do fekální roviny a bláznivou estrádu podtrhuje hravá kresba, která dokáže rozesmát za každé situace. Fanouš je prostě bezkonkurenčně svůj, a komu se to nelíbí, koleduje si o motorovku do hlavy.

karl173
karl173 | 17.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Wonder Woman #03: Pravda (paperback)

Jedna věc se musí nechat. Rucka si drží stále svojí kvalitu a nedopouští se výraznějších výkyvů kvality. Navíc ve Znovuzrození ho zatím doprovází opravdu krásná kresba. Příběh je tu zajímavý a baví mě to číst. Byť pravdou je, že i když svižnost čtivu nechybí, tak přesto se v tom člověk občas snadno ztratí. A to máme ještě štěstí že to nevychází sešit po sešitě, jelikož střídání dvou dějových linek by byl hřebíček do rakve. Zkrátka čtenář musí čtení dávat občas trochu větší pozornost, aby neztratil přehled o postavách, kterých tu není zrovna málo. Bohužel přijde mi, že i pokud tomu dá čtenář všechno nemusí dostat ty nejlepší odpovědi. Ne vše mi tu příběhově sedlo a řešení jistých událostí ztrácelo na síle a po první knize jsem čekal o trochu více. I tak je to ale stále dobrý mainstream a určitě budu pokračovat ve čtení. 70%

karl173
karl173 | 16.2.2019 | Simpsonovi 2018/12 Bart Simpson: Nerdobijec

deefha: ať se to klidně dozví. U simpsonů po tich letech zkrátka chci něco co se co nejvíce podobá seriálu. O nic taky u tohoto čtení nejde .

deefha
deefha | 16.2.2019 | Simpsonovi 2018/12 Bart Simpson: Nerdobijec

Dlouhodobý standard. Ovšem jestli se Sergio Aragonés dozví, že jeho kresbu někdo označil jako "dost špatnou" zrovna v porovnání s řadovým řemeslníkem Jamesem Lloydem, tak ho trefí šlak .-) Třetí příběh od Petera Kupera vyčnívá po všech stránkách, takových jen víc!

Spike
Spike | 16.2.2019 | Lucifer #04: Božská komedie

Tak po trochu pomalejší třetí knize se zde opět pořádně šláplo na plyn a děj skáče vpřed mílovými skoky. Začneme takovou rekapitulací předchozího dění, ujistíme se že s postavou Michaela se do budoucna musí počítat, a pak se vracíme k Jill a Basanos, kteří zde dostávají hlavní slovo. Hodně se zaměříme i na Elaine která potká nového společníka, a nutno říct že Gaudium se rýsuje být jednou z nejlepších/nejzábavnějších postav v sérii. Překvapivě se vrací i Cestis, své si řekne i Mazikeen a vůbec se vrací a v příběhu účinkuje hodně postav, což je jedině dobře. Žádná tam není navíc a vše dohromady krásně funguje, zpětně do sebe všechno zapadá a dává dohromady dosti komplexní příběh, v jehož středu tentokrát není nic menšího než boj o Luciferův nový vesmír. Navíc první část knihy, Ráj, končí dalším výborným cliffhangerem, takže tady je spokojenost maximální. Následuje další z řady na pohled méně podstatných dějových odboček soustředící se na na postavu kentaurské čarodějky, ale i to zde má své místo a sám o sobě příběh funguje skvěle a má nezanedbatelnou emocionální rovinu.
V příběhu Očistec nám to všechno hezky vygraduje, všechny linky vedou do finále a já se nemohl odtrhnout dokud jsem to nedočetl. Musím říct že jsem rád že linka s Basanos je (zdánlivě?) ukončena, Mike Carey zbytečně nic nenatahuje a ke slovu se průběžně dostávají všechny dějové linky z minula, některé končí, jiné pokračují, nové zase začínají... pořád se něco děje a přitom je to stále přehledné a rovnou měrou se střídavě soustředíme na všechno a na všechny kdo tu mají nějakou úlohu. Je vidět že autor má sérii pevně v rukou, nikdo mu do toho nekecá a ví přesně jak a kam jí chce směřovat. Nejpříjemnějším překvapením pak pro mě byla hostovačka Smrti a vůbec celá její úloha zde. Já si nejdřív vážně myslel, že jen čeká na Lucifera... Ale ten závěr sešitu mě dostal. Tady Carey Gaimanovi ostudu rozhodně neudělal a dokázal že s jeho postavami umí nakládat stejně dobře jako on sám.
Poslední sešit se nám zase soustřeďuje na vedlejší postavy a je vítaným odlehčením. Ke kresbě nemám co bych vytknul. Peter Gross a Ryan Kelly nadále skvěle vedou hlavní příběh, a na jejich kresbu jakožto stěžejní u této série jsem si už zvykl a naprosto mi sedí a vyhovuje. Stejně tak Dean Ormston který kreslí vedlejší příběhy a 'odbočky', tenhle poměr rozložení sil tvůrci zatím drží a funguje to. Čtvrtý díl si podle mě zaslouží plný počet, tohle je něco co mě po celou dobu neskutečně bavilo a drželo a navíc v duchu Gaimana (i když trochu jinak) je zde určitý přesah, něco myšlenkově podněcujícího, co na mě prostě působí a takových děl já si cením.

Final
M Final | 16.2.2019 | Mjöllni

Další návštěva u Ódina a spol. v krátké době. Tentokrát příběh se zajímavou premisou týkající se Tóra a Lokiho. Bavil mě svět Midgardu z pohledu trpaslíků, momentálně značně přehlížené rasy, která přesto kdysi spolu s lidmi a elfy notně přispěla k současnému světa. Kresbou se jedná o dílo na které je radost pohledět. Scénář mě bavil od začátku do konce, byl čtivý a ztrácení se v ději dvakrát nehrozilo. Četl jsem Mjollni po dva velmi příjemné večery, takže bych si přál víc podobných komiksových překvapení během roku. Jediné co mě negativně překvapilo u takto pěkně zpracované publikace bylo opravdu nešťastné rozdělování slov v bublinách - nečekané. Celkové hodnocení 90%.

karl173
karl173 | 16.2.2019 | Bojový anděl Alita #02: Smrtící anděl

Už první díl mě velice bavil a druhý díl není výjimkou, ale kdybych si měl vybrat, který z těchto dvou mě více nabudil na sledování filmu, řeknu rozhodně druhý díl. Druhý díl je totiž plný akce a to díky jistému sportu zvaný motorball. A tento sport a všechna akce kolem něho mě neskutečně chytla. Do toho se tu řeší i osobní problémy a Alita poznává sebe samu. Prostě paráda. Někomu může vadit, že se příběh o tolik neposune. Ale koho to zajímá, pokud dostanete skutečně živoucí svět, který je tak zajímavý. Za mě veliká spokojenost a těším se jak na film, tak na další díl mangy. 85%

karl173
karl173 | 16.2.2019 | Simpsonovi 2019/01 Bart Simpson: Kritický zásah

Překvapivě slušně napsané a místy zábavné a především dobře nakreslené. Za mě spokojenost. 60%

karl173
karl173 | 16.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl #02 (paperback)

Musím se přiznat, že než jsem se pustil do čtení, dalo mi trochu práce vzpomenout si, co všechno se událo v první knize a raději jsem si ještě musel dopomoct prolistováním, a to i přesto, že první kniha se mi i celkem líbila. Ovšem stále se jednalo ale o klasický mainstream v lehce nadprůměrném poddání a to přeci jenom nejde v hlavě udržet dlouho. Ale jestli jsem si i tak něco málo pamatoval po dvou měsících, tak druhou knihu si nebudu pamatovat možná ani za dva dny. A nebo možná ano. Ale spíš jen to, že to bylo vážně špatné. Vše co vypadalo v první knize zajímavě, smetla v druhé části ze stolu v podstatě hned první stránka. A pak už to jelo. Akce, akce, akce, nelogické chování postav, blbost, blbost, blbost atd. atd. Jo, jenže tohle byla ještě ta lepší pasáž. Na rubanici superhrdinů totiž není nic špatného a byť to nemělo zrovna kdovýjakou zápletku, tak se na to pořád slušně koukalo a vše odsýpalo. Jenže co bylo nejhorší byla jakási dohra, která měla asi naznačovat co se bude dít dál? Možná. Ale upřímně vše co se tu poté řešilo bylo buď odfláknuté nebo absolutně nezajímavé. Takže rubanice za 50% a dohra tak za 30%. Celkově tedy hodnotím za 40% Příště prosím raději jen tu rubanici,

choze
choze | 16.2.2019 | El Borbah

El Borbah je sympaticky hlásící soukromé očko netradičního zjevu a se zálibou v mexické kuchyni, které nejde pro nadávku a ránu daleko a díky své zjevné fyzické převaze postupuje při řešení případů velmi rychle. Jenže zatímco hlavní postava mě bavila, její případy už méně - sice jsou plné bizarností, ale ty krátké byly moc jednoduché a i u těch delších mi bylo dost jedno, jak to dopadne a o nějakém napětí nemohlo být řeči. Za což ale může i samotná postava - o El Borbaha se prostě nebojíte, jen se těšíte, koho zase setře nebo zmlátí. Takže zatímco jeho si pamatovat budu, z jeho případů si už po pár dnech nepamatuju skoro nic. Kresebně se mi to líbilo.

louza
louza | 16.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #064: Red Hulk

Jeph Loeb je machr. Napsat zdánlivou stostránkovou marveloidní ultra fackovačku plně dostávající všem atributům fackoidní demence (přesvalení v hulky přeměnění Avengers mluvící v infinitivech jsou opravdu nápad při němž čtenáři-začátečníku nadšením popraskají uhry) a na jejím pozadí vyprávět naprosto perfektně pojatý origin Red Hulka, který má hlavu a patu a ještě se s tou přiblblou fackovačkou na popředí v kresbě ve styčných bodech prolíná, je dokonalá fucka všem facek a svalnatých koz chtivých fanouškům fádního Marvelu. Facka o které ani nebudou tušit, že přilítla. To začátek arabského Hulka je podstatně tvrdší oříšek, protože tam je to všechno myšleno vážně. Ale po dvou sešitech se situace s příchodem výborného Machine Mana stabilizuje a i Hulk ke konci celkem vtipně hláškuje, takže nakonec celkem dobrá kniha. 70%

louza
louza | 16.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #065: Runaways

Vaughan je komiksový G.R.R.Martin. Je mistr postav i mistr zvratů, ale taky mistr ploužení v ději. I přes perfektní premisu je to celé jen elegantně napsaná navoněná soap opera pro čtenáře co chtějí číst, aby četli. Není divu, že na to pak už nikdo nedokázal navázat. Kniha si jede hodně po své koleji a do Marvelu patří jen omylem. Vaughan pro mě nebude nikdy víc, než osmičková záležitost. Na špek mu neskáču a stejně jako u ságy mi první kniha pro představu celkem stačí, protože tohle je navržené tak, že se to může tempem postřelené invalidní stařeny vléci až do nekonečna (když se to bude prodávat). Dokonalý konzumní produkt.

cyboy
M cyboy | 15.2.2019 | Tokijský ghúl #13

Mlaticka s pokusem o provedeni "ve velkem stylu". No nevim, uz minuly dil jsem nechtel kupovat a jedine co me presvedcilo, je fakt, ze pristim dilem tato serie konci. Pro me teda urcite, nehlede na to kolik uzasnych a dechberoucich navazujicich serii se objevi.
50%

cyboy
M cyboy | 15.2.2019 | Desátý Doctor Who #02: Plačící andělé z Monsu

Urcite lepsi nez prvni kniha, ale neda se rict, ze bych po precteni zacal patrit do tabora fanousku Doctora Who. Dalsi knihu ale asi koupim, abych zjistil jestli to ma stoupavou tendenci, nebo jestli slo o vyjimku.
Prvnimu dilu jsem sice dal tri hvezdy, ale tady se ctyrmi porad silne vaham a nakonec jeste zustanu u tri, i kdyz je to o chloupek. Snad priste.
65%

Sajmon
Sajmon | 15.2.2019 | Hellboy #03: Spoutaná rakev (2. vydání)

Perfektní komiks. Mignolovi víc sedou tyhle krátké povídky. Nejlepší v tomhle komiksu je příběh Vlci ze Sv. Augusta. Kresba taky perfektní. Prostě 5/5

Lenny
M Lenny | 15.2.2019 | DC komiksový komplet #056: Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti

Strašně nevyvážená věc, která se tváří jako nenápadná minisérie a vypráví příběh hodný eventu.

Ultimátní záporák kydlí přátelé/známé hrdinů, a část z nich se proto rozhodne být drsnější a proaktivnější. Prostě to temný DCčko, žejo, navíc v duchu tradice posledních dvou krizí. A tady mám první problém - ta snaha o realističnost + hrdinové co mučí záporáky mi neseděla. Fungovalo by to jako Elseworld, ale hádám, že JL po pár číslech spadla zase do statusu quo. Když si vzpomenu jaký haló bylo kolem vymazání mysli z Identity Crisis, tohle by supráci rozjdejchávali strašně dlouho. (resp. za rok přišel Flashpoint, takže následky asi moc nebyly).

Další problémy se pak nabalují - zbytečně moc postav, rozvleklý děj, střídání kreslířů... těch pár zajímavých momentů se ztrácí pod horou bullshitu (linka gorily a Starmana je strašná). Konec dostane trochu grády a zvažoval jsem 3*, ale ne... k tomuhle komiksu se patrně nikdy nevrátím.

rewkon
rewkon | 15.2.2019 | DC komiksový komplet #056: Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti

Jedna z nejlepších týmovek co tu zatím vyšla v českém překladu navíc doplněna o užasnou kresbu a navíc z geniálním záporakem který nemá super schopnosti a je jen člověk co využívá svou mysl a technologie.

xflori01
xflori01 | 15.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #065: Runaways

Od NHM mám jen první čtyři svazky, ale jakmile jsem si všiml, že vyšly Runaways, musel jsem je mít. A vůbec nelituji. Scenáristicky je to super napsané, kresba to nesráží (ale nemůžu říct, že by to ještě vyzdvihovala). Jednoznačně doporučuji a mrzí mě, že se Runaways (vol. 1 od Vaughana) ještě žádné nakladatelství u nás nepokusilo vydat.

Spike
Spike | 15.2.2019 | Lucifer #03: Flirtování se zatracenými (2. vydání)

Třetí knihu bych popsal jako takové vydechnutí po bouřlivých předchozích událostech, a nadechnutí před věcmi příštími. První část knihy, trojdílný Triptych, vlastně není celistvý příběh, respektive jeho tři části jsou skrze některé události provázány jen velmi volně a vzájemně se doplňují a obohacují perspektivu z jiných pohledů. První sešit je soutředěn na Mazikeen, za což jsem rád, protože zrovna její další osud mě po druhé knize dost zajímal. Objevují se i další postavy z první knihy a já jsem jen rád že v této sérii se na nic a na nikoho nezapomíná a vše co se zde objeví bude mít později nějaký důvod či rozvoj (alespoň to zatím tak působí). Sešit druhý se točí kolem Elaine, kterou jsem si postupně dost oblíbil, a její role v příběhu mě zajímá čím dál víc. Zároveň je to tak trochu příprava pro další dění v této knize a sandmanovská camea vždy potěší. A třetí sešit je plně soustředěn na samotného Lucifera a jeho tvoření nového světa. Dost možná nejlepší pasáž celé knihy. Všechno dohromady se krásně doplňuje a připravuje nás na to co bude dál.
Tím je hlavní část knihy, trojdílné Flirtování se zatracenými. Zde se soustředíme především na úplně nové postavy a mocenské machinace v Pekle. Je mi jasné že do budoucna tohle všechno bude hrát svou roli a zpětně to docením jako nedílný dílek skládačky, ale takhle samostatně mě to nijak extra nevzalo, alespoň v porovnání s dalšími příběhy. Hodně zdejších postav pravděpodobně neřeklo poslední slovo a promluví do děje ještě později, ale sám o sobě je tento příběh v rámci Lucifera jen průměr. Totéž by lze šlo říct i o závěrečné části Kázání hromu, kdyby se tam děj v závěru nečekaně nepohnul dopředu a nedonutil mě ihned otevřít další díl.
V konečném součtu slabší než nadupaný druhý díl, ale je to pochopitelné. Série jako je tato potřebuje své klidnější chvilky aby nás mohla připravit na další úžasnou jízdu, a třetí kniha nám tu staví bohaté základy o kterých nepochybuju že je zpětně doceníme. Spíš než na hlavní příběh odbočuje k jednotlivým postavám a rozvíjí samostatně jejich příběhy, které příště zase řádně proplete. A ten konec, tomu říkám cliffhanger jak má být.

Sajmon
Sajmon | 14.2.2019 | DC komiksový komplet #013: Superman / Batman: Nepřátelé státu

Po druhém přečtení jsem změnil názor. Je to zajmavý komiks, Loeb umí psát a tohle mě v tom utvrdilo. Co se mi však nelíbilo byla kresba, tenhle styl se mi moc nelíbí, ale dalo se to..

Final
M Final | 14.2.2019 | Lady Mechanika 2: Tabule osudů (sběratelská verze obálky)

Scenáristicky to sice není žádný masterpiece, ale ani pohroma. Navíc tématickým zasazením a kresbou celou krásně provedenou publikaci posunuje do výrazně kladných procent. 82%.

Walome
Walome | 14.2.2019 | James Bond #01: Vargr

Vždycky, když se mi nelíbí komiks od Comics Centra, umře štěňátko. A tady jsem se bohužel zoufale nudil. Postava Bonda mi přišla neskutečně nudná a prkenná, a to ostatní mě vlastně nezajímalo.

Kresba je něco mezi masterpiecem a výplodem grafického oddělení random realitky. Art trošku komiksu pomáhá, ale nedočetl jsem.

JohnyG
JohnyG | 14.2.2019 | Baltimore #01: Morové lodě

Kresba je vyborná a k jednoduchému atmosférickému příběhu se dobře hodí. Prostředí kombinuje steampunkovou estetiku s hororovými upíry, zlovolnými kletbami, tragickými osudy a něčím tajemným a nevysvětleným v pozadí (houby, medúzy...), což vytváří atmosféru povídek E. A. Poa nebo H. P. Lovecrafta či R. Bradburyho. Výsledkem je čtivé a téměř hrůzostrašné dobrodružství. Každopádně potěší i ty bonusy na konci.

rewkon
rewkon | 14.2.2019 | Tomb Raider Archivy S.4

Jak už bylo řečeno níže tak tu najdeme jak dobré sešity tak i špatné ze všech archivů je ,ale čtvrtý díl nejslabší. Celkově kroniky nabízejí za solidní cenu dobré čtení na mnoho večerů .

rewkon
rewkon | 14.2.2019 | Modrá Crew #10 - Orbital #3, 4

Akční scifi jízda a ke konci zatracený cliffhanger. Přísahám jestli tu nevyjde další díl jdu číst francouzsky :-D

JohnyG
JohnyG | 14.2.2019 | Živí mrtví #11: Střez se lovců

Opět se ukazuje, že jiný lidi jsou horší než kousáci, kteří tvoří jen kulisu nového uspořádání světa a zvyšují vnější tlak. Nicméně je fajn, že k stereotypní situaci nedošlo: zaprvé se cizí skupinka liší svým zaměřením a jednak je tam krásnej moment, kdy toho Rick a ostatní zažili zkrátka už tolik, že prostě odmítají být zase lovnou zvěří. Silácký řeči vůdce lovců rychle vystřídá škemrání a pocit, že alespoň projednou naši snadno vyhráli. Plus rozvíjení dalších osobních dramat, jak je to v téhle sérii dobrým zvykem.

rewkon
rewkon | 14.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl #02 (paperback)

Teda nečekal jsem až takový propad od první knihy. Celkově slabší záporak a komiks šablonka jak vyšitá ani kresba nenadchne ani neurazí jediný co zachránilo druhou hvězdu je poslední sešit.

PKD
PKD | 14.2.2019 | Star Wars Magazín 2018/06

Pořád paráda. I když kresba je občas dětinská.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 14.2.2019 | Štěky Broka Špindíry: Psí kusy v cirkusy

Vím, že se mezi některými "komiksovými intelektuály" jméno Petr Kopl moc nenosí, ale smysl pro groteskno se mu upřít nedá. Nikdy jsem nebyl zklamaný a i tentokrát, ač kočkomil, jsem se pobavil parádně.

Celkový dojem: 90%

PKD
PKD | 14.2.2019 | DC komiksový komplet #056: Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti

Tento book znám již od doby premiéry v originále,ale až cz verze,mi skoro,vyrazila dech. Moc často se mi nestává,že mi až česká verze přijde díky překladu,lepší,jak US orig. To tedy ne. Ale tohle je přesně,tento případ. Vizualita,parádní,ostatně...na to nemá žádný překlad vliv,atmosféra,dosti drsná (paráda) až temná. A hlavní zas.hajzl je na konci oddělán (to je u mě Green Arrow! a ne ten šašek z tv cw),a to si např.v poklidně mainstreamovém rebirthu,vůbec nedokáži,představiti. Jojo,tenkráte,před new52,mělo ještě DC koule! A nebálo se jíti s nimi na trh.:) A pro mě,jako parádní bonus (což byl před 8 lety důvod pořízení oné 7dílné série),je special quest star- Kara.;-) I když se kreslíř nemůže rozhodnouti,jak má vypadat její obličej,takže máte u ní docela časté změny podoby.:))) Což ale zase tak moc nevadí.

SiWeX
SiWeX | 14.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #065: Runaways

Super komiks , škoda že asi nebude další book....ale mohl by ;)

p3tris
p3tris | 14.2.2019 | Svět podle Snoopyho

První ze Snopyho výběrů, který u nás vychází. A jelikož je to bezesporu kult (mimochodem, věděli jste, že kódová označení Snoopy a Charles Brown byly použity i v programu Apollo při přípravě letu na Měsíc?), muselo být pro editora sakra těžké z těch 18 000 stripů vybrat ty nejlepší. I proto se soustředil na "zlaté období", tedy éru let 1970-1990. Podle mě se mu to celkem povedlo. Jako bonus pro neznalé pak je představení hlavních postav. A mimochodem, je normální, že si člověk dávkuje ve čtyřiceti letech čtení "od velkého obrázku k velkému obrázku"?

p3tris
p3tris | 14.2.2019 | Láska podle Snoopyho

Dnes je svatého Valentýna. A i když patřím do generace, co tento "svátek" neslaví, knihu jsem si patřičně užil. Ta je totiž valentýnek a lásky - i když většinou neopětované - plná. Budeme svědky platonického vztahu Charlieho Browna s nikdy nenakreslenou Zrzečkou i jeho (snad jedinému oboustrannému) románku na táboře. Uvidíme trápení Lucy s Shroederem a Sally s Linusem, či prazvláštní Woodstockovi lásky. A samozřejmě milovníka z největších - Snoopyho. Mnozí z nás se v tomto povedeném výběru určitě najdou.

cyboy
M cyboy | 13.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #03: Liga stínů (paperback)

Celkem prekvapeni. Syndikat obeti nebyl nic svetoborneho a ani tohle neni, ale rozhodne je to lepsi a se zajimavym cliffhangerem.
70%

cyboy
M cyboy | 13.2.2019 | DC komiksový komplet #056: Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti

Celou dobu se to tvari desne osudove a samozrejme je to skvele nakreslene, ale to asi tak vsechno. Jako ano, zaver neni uplne spatny, ale celkove to neplni dojem, ktery to od zacatku vyvolava. A pokusy o temnejsi pristup z toho dobre dilo neudelaji, kdyz logika trochu kulha.
60%

karl173
karl173 | 13.2.2019 | Amazing Spider-Man #04: Příčiny a následky

Pořád mě to bavilo a určitě se jedná o slušný mainstreamový superhrdinksý komiks, avšak není to tak dobré jako předešlé díly. Civilní stránka je tentokrát trošku o ničem, ale pořád se to dobře čte. Superhrdinská strana má zase sice zajímavého záporáka, ale přišlo mi že scénárista moc nevyužil jeho potenciálu. Akce tu moc není a když přijde tak to také není žádné terno. A popravdě i kresba se mi zdála krapet slabší krom některých skvělých momentů v bitvě se zelenou obludou. Doctor Doom mi ale připomínal přerostlou pračku. Zkrátka tentokrát mi to přišlo všechno o něco slabší, ale pořád je to dobré a svižně se to čte. 60%

Fanda
Fanda | 13.2.2019 | DC komiksový komplet #056: Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti

Ten to komiks má tak krásnou kresbu, že už jen to je důvod si komiks pořídit. Příběh je ze začátku zajímavý a bude vás zajímat kam se bude zaobírat dále, bohužel začne být docela ukecaný a kromě pár momentů to začne být zajímavé až ke konci kdy hlavní záporák bojuje s JL. Ten to komiks nekončí žádným happy endem a bývá někdy krvavý a brutální až morbidní. Ten to komiks doporučuji, když už ne skrz příběh tak rozhodně skrz kresbu, která je podle mě fantastická.

mearez
mearez | 13.2.2019 | Deadpool #07: Osa

Lenny: Ok, já se řídil tim, co jsem našel na comicspriceguide.com, tam to končí osmou knihou...

baatcha
baatcha | 13.2.2019 | Valašský komiks: Hornolidečsko

Draco nobilis: Tož esi k temu čtení není třeba dát si taky po štamprle. Možná že komiksy z Valašska sa bez toho číst nedajú... No a hento má být akože nová komiksová séryja?