• Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.5. 19:43Jack Wolfgang
  No Blacksad to není. Příběhy na můj vkus tuctové a nezáživné. Celou dobu ve mně klíčil dojem, že čtu odvar Blacksada a taky že jo, jen se to tváří víc akčně. S kresbou jsem měl taky problém. Styl mi ani tak nevadil, ale projevy - jednou je to jak skica, pak je to detailní prokreslené, aby to nakonec bylo jak z dětských komiksů ála Witch, plus jistá rozostřenost - záměr nebo omyl..., někdy to prostě to rušilo. Plus jsme měl dojem, že je kolikrát kresba mix digitálu a rukou, chápej- jeden panel ručně, druhý digitálně. Strašně to působilo nekonzistentně. Samotné příběhy nebyly hloupé, ale byly jen nezáživné, přitom snažící se o nějakou velkolepost a přesah. Poslední věc, naprosto nechápu smysl pojetí takového světa, jsou tam zvířata a lidi, ale nijak se s tím nepracuje, vyjma prvního dílu o tofu, to docela pobavilo.
 • Sagikkun
  Sagikkun21.5. 19:18Krize identity
  Představte si, že jste členem skupiny nejmocnějších bytostí na planetě. Najednou se objeví záhadný vrah a vy jste si na 100% jistí, že jde po vašich příbuzných (zvlášť, když jim byly poslány výhružné vzkazy). Nejeden z vašich supermocných přátel má tajné skrýše a nedobytné pevnosti po celé planetě (i ve vesmíru); přenést sem všechny ohrožené, než by byl vrah vystopován, by byla otázka pár minut. Dokonce se to už i předtím několikrát aplikovalo.
  Co uděláte?
  No, v Krizi identity doporučili superhrdinové svým partnerům a rodičům zamknout dveře, a být opatrný. Lol.
  Samozřejmě, že je to takto vystavěné, aby se vůbec něco mohlo dít, ale autor si mohl dát alespoň tu práci a vymyslet sebemenší důvod, proč to tak nejde.
  Příklad: Superman se kvůli těmto událostem rozhodne LOGICKY přenést Lois do Pevnosti osamění, kde by byla pravděpodobně v mnohem větším bezpečí. Avšak i zde dostane výhružný vzkaz (který by vzhledem k profilu vraha dostat mohla). A hle, už vás ostatní tak neiritují a nepřipadá vám, že snad jakoby naschvál vystavují všechny své nejbližší do nebezpečí, zvlášť když se o ně jakože můžou celou dobu zbláznit strachem. Takhle to je blbě řečeno příběh o tom, kde všichni pouze čekají jak ovce na porážku a já už se pak ani nedivil, že je někdo sejmul. Proto - nehledě na kresbu, dialogy, cokoliv - nemůžu mít tenhle event bůhvíjak rád, protože byť mi ten nápad přijde skvělý, tak mi ale samotné provedení a logika v mnohých situacích přijde vážně debilní. Jak mi obvykle u pláštěnek mnoho věcí ve prospěch zápletky nevadí, tak mě to tady bohužel bilo do očí během téměř celého čtení.

  Bohužel to není jediný kámen úrazu. Byť se mi líbí dekonstrukce hrdinů, více lidský pohled na věc a mnohem temnější přístup (což je - specificky jedna kontroverzní scéna - údajně pro zahraniční čtenáře další mínus... je to hodně podobné jako u Hříchů minulosti od Straczynského s tím rozdílem, že ale český čtenář měl mnohem větší povědomí a tím i vztah k Gwen, než ke zdejší u nás celkem no-name postavě; proto mi to tolik nevadilo), tak se neubráním pocitu, že strašně moc věcí tam je vyloženě jenom na efekt (smrt jistého superhrdiny, který měl v ději nulový význam a člověk ani pořádně neví, kdo ho zabil, natož proč vůbec bylo nutné, aby umřel) nebo tam zkrátka pokulhává logika (doteď mi hlava nebere odůvodnění přítomnosti onoho vražedného plamenometu, je to hrozně lámané přes koleno - spíš je to podfuk na čtenáře, protože tím máte dost mizivou šanci na odhalení pachatele, což je v jakékoliv detektivní zápletce špatně).
  Ani ten konec mě nijak neuspokojil, hrozně narychlo uzavřené... po takovym průseru bych čekal nějaké větší reakce.

  Ano, je to velmi zásadní event a rozhodně to změní váš celkový pohled na DC svět. Jenže stejně jako to má mnoho skvělých momentů, tak to má i mnoho slabých. Tady se u mě ten hype bohužel nenaplnil, rozhodně se ale k tomu někdy vrátím a dám tomu druhou šanci.
 • martin28
  Namlsán předchozí knihou jsem sáhnul po pokračování a byl jsem zklamán...
  Quinonsova kresba mi přijde hrozná. Nejen že autor nemá talent zachytit akci, ale když už se mu to téměř povede, vždy jen za cenu prkennosti a křečovitosti postav. Přesto je to ještě první liga oproti kreslířům, kteří se chopí tužky po něm. Příběh je velmi zkratkovitý, nerozvedený, bavila mne jen ta část s Normanem. Zaplaťpánbůh za Goblina, tesat do kamene "když se Goblin objeví, vždy příběhům dodá koule". Přesto si myslím, že kdyby to celé kreslil Parlov, sedlo by mi to podstatně lépe. Ať si každý říká co chce, kresba je 50 % komiksu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.5. 12:03O půlnoci zemřu
  Ulítlé, milé a příjemně nakreslené. Klasická dobovka. Pro mě to bylo jen krátké, komiksové zpestření. Dějově to je prostě blbina, která balancuje na životních prioritách, jež je rozvíjena do absurdních rovin. Než si stihnete vytvořit k příběhu a postavám nějaký vztah, je po všem a moc z toho nemáte. Prostě jeden velký silvestrovský večírek a druhej den jako by nic.
 • Ivan Kucera
  Takto. Ono to nie je zlé. Kto si chce užiť temného Temného rytiera, príde si na svoje. Batman je nahnevaný, zlý, nekompromisný a drsný ako hladné šteňatá rotvajlera. Je taký temný, že keď stojí v tme, sú vidieť len zlovestne prižmúrené oči. Mláti každého, kto si to zaslúži, cerí zuby bolesťou, ponuro stojí v daždi a plášť mu avantgardne veje za svalnatým telom, aké by mal problém prebiť aj Schwarzenegger. A, samozrejme, má plán v pláne. V tomto nie je problém. Problém je v tom, že na pecky Soví tribunál alebo Gotham Central sa proste nechytá ani omylom. Ako ma to okamžite chytilo a vravel som si, že toto je jasná štvorhviezdičková záležitosť, tak ma to rýchlo prestalo baviť. Napriek hŕstke nadpriemerných momentov sú Tváře smrti len snaživý priemer s výbornou výtvarnou stránkou. Za tou stojí Tony S. Daniel (kreslil napr. Batman R.I.P.), ilustrátor a scenárista v jednej osobe. Tváře smrti je fajn vlastniť kvôli kresbe a inkerstvu. Scenár však budí rozpaky. Komiks sa síce dá čítať bez znalosti ostatných batmanoviek, ale aj tak budete mať neustále pocit, že vám niečo uniká, že niektoré zvraty súvisia s iným komiksom. Po skvelom rozjazde sa príbeh prepadne sám do seba. Joker mizne zo scény a nahradia ho záporáci, ktorí sa na gothamského klauna zločinu nechytajú. Dostaví sa tiež plno chaotických momentov. A zamilovaný Bruce, česť výnimkám, nie je moja šálka kávy. Ono sa to síce snaží pôsobiť ako detektívna batmanovka, ale v skutočnosti je to povrchný akčný komiks. Myslel som, že druhé prečítanie to zlepší, ale pravdupovediac to zhoršilo. Daniel si ako scenárista zaslúži (svojráznu, nepopieram) pochvalu za majstrovské odvedenie našej pozornosti. Ani si to poriadne nevšimnete a Joker mizne z deja (a už sa nevráti) a štafetu preberú postavy, ktoré počiatočnú zápletku odvlečú úplne opačným smerom, až si na konci uvedomíte (a možno nie), že ste sa vlastne vo finále dostali tak ďaleko od úvodu, že už to s ním nemá nič spoločné a vám neostane nič iné, než to vzdať alebo pátrať po tom, v ktorých iných komiksoch (a sériách) boli dokončené v Tvářích smrti začaté udalosti. Preto ma prekvapuje, že sú Tváře smrti v češtine také populárne: najskôr ich vydalo BB/art v r. 2013, 2017 nasledovala reedícia a v r. 2021 príbeh opätovne vychádza v Legende o Batmanovi. Ale nič proti ničomu a ako vravím: nakreslené je to parádne. Bonusy: 5 čierno-bielych skíc.
 • perak
  Za mne trochu zklamání. Kresba je stále výborná a atraktivita westernového prostředí tomu napomáho, ale scénáristicky mne to tentokráte neoslovilo. Hlavní hrdina bez bázně a hany, který je schopen dostat se z těch nejkrkolomnějších situací, mnohdy za přispění málo uvěřitelné náhody, a proti kterému ani velký počet ozbrojených záporáků nemá šanci. Ne, že by to bylo úplně marné, ale předchozí části Hrobaře byly mnohem povedenější kousky.
 • Sagikkun
  Sagikkun20.5. 20:45V jako Vendeta (3. vydání)
  Nadčasové dílo mistra Moorea, na kterém se jako u většiny jeho tvorby téměř vůbec nepodepsal zub času.
  Zbožňuju příběhy, ve kterých nic není černobílé, což je pro mě osobně jeden z mnoha úchvatných aspektů této knihy. Tohle není klasický příběh "dobro vs zlo", není tu "hrdina vs zloduch" (byť se to tak může zdát, jelikož tu máme tajuplného bojovníka proti orwellovskému státu - oba prvky jsou mimochodem zpracovány naprosto perfektně). Tohle je střet dvou extrémů, anarchismus vs fašismus, svoboda za každou cenu vs absolutní kontrola, přičemž mají obě strany svůj vlastní úhel pohledu. Moore čtenáři neříká, co si má myslet... Moore pouze pobízí k zamyšlení obecně. A že tu těch věcí k zamyšlení je.
  Jako jedinou vadu na kráse shledávám občasnou nepřehlednost v ději, resp. v postavách, nejednou jsem se ztratil v kdo je kdo. Jinak je tohle naprostý skvost, který by byl hřích přečíst pouze jednou.
 • Lojza
  Lojza mecenáš20.5. 19:43Sbohem, Batmane
  Nebudu si hrát na politického či sociologického analytika, páč to není moje profese. Nicméně několikrát jsem si při čtení vzpomněl na Atlasovu vzpouru od Ayn Randové a přišlo mi, že tenhle malý komiks je její totální protipól. Dva naprosto neslučitelné světonázory. Když odhlédnu od toho dost pushy filosofického přesahu, i tak je komiks celkově dost slabý. Příběhově a trochu i kresebně. Proti kresbě bych asi tolik neměl, jsou i horší, ale na zadek si z ní určitě nesedám. Příběh trpí dvěma věcmi. Za prvé ho ruší filosofické výlevy autora, které působí, jako byste četli propagandistickou učebnici. Za druhé je po obsahové stránce poměrně ubohý. Pozor, lehce ironický spoiler. Batman, po tom, co na předměstí Gothamu vybije a zřejmě vlastníma rukama a nohama srovná se zemí ghetto obývané sociálně slabšími (to jen proto, že si pár kapitalistů na Brucovo večírku usmyslelo, že to místo potřebují a že jim tamnější socky překážejí) neslyší chlapíka s baseballkou, kvůli čemuž skončí nejdříve v bezvědomí, pak v poutech a nakonec s prostřelenou hlavou. Konec spoileru. Přijde mi, že je to docela shabby konstrukt na superhrdinu, který desetiletí odolával všemožným, výrazně sofistikovanějším nástrahám. Batman je tu hadr, produkt kapitalistického světa, jehož odchod je stejně nedůstojný, jako všechno, co podle autora symbolizuje. Asi nestojí za druhé přečtení.
 • Fort
  Fort20.5. 19:26SPY×FAMILY #02
  Po průměrném prvním díle jsem tomu dal ještě šanci a scénář mě přijde dětinský, fóry jako z Dikobrazu, zápletka naivní, celé to zachraňuje kresba. Dál už číst nebudu.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš20.5. 14:09Sbohem, Batmane
  Sračka... Alternativní pohled na Batmana jako hrdinu kapitalistické buržoazie. Komiks je plný ubrečených keců o nespravedlnosti, jaký je kapitalismus zlo a o vykořisťování chudé společnosti, přemítá o kriminalitě v přeneseném slova smyslu na bohatství a jeho významu ve společnosti (např. Smrt waynovych je významná, páč měli prachy, smrt chudáka nikoho nezajímá). Není se čemu divit, když je komiks tvořen anarchisty a vydává ho anarchistická společnost. Neříkám, že bych s danými tvrzeními vyloženě nesouhlasil, ale nebaví mě to číst. Přijde mi to obdobné jako hospodské řeči o tom, jak je všechno špatně, zkrátka klasické brečení u piva. Kresba je dětinská, i ničem, až na dvě celostránky, které jsou celkem ok (jedna z nich je tady v ukázce). Na konci je jedna celotextová fanatická ubrecena strana s podpisem "-jk". 1*
 • Fort
  Fort20.5. 13:39SPY×FAMILY #01
  Tento příběh je fikce. Jakákoliv podobnosti s žijícími či skutečnými událostmi je čistě náhodná a proto šup ihned scéna z Mission: Impossible. No nevím celé mi to nepřijde logické, kde se vzal splašený dobytek v prostorách školy, to nemají ani na zemědělské škole a nepřijde mi to ani vtipné.
 • Ter
  Konečne zošitovka. Za mňa po všetkých stránkach super!
 • Ter
  Je to taká kombinácia Traja pátrači/Slávna päťka. Prečítal som prvé 2 čísla naraz. Som rád za zošitovku, toto bolo prvý komiks po vyše roku, ktorý som prečítal. Kresba pekná, prehľadná. Dej pomalší, čo mi nijak nevadí. Teším sa na ďalšie čísla. Pripomenulo mi to detské časy, keď som mesiac čo mesiac čakal na pokračovanie komiksov. Papier mohol byť tenší, ale inak niet čo vytknúť. Snáď to bude mať úspech a séria bude pokračovať aj po 7. čísle.
 • faster86
  myslel jsem že, nějak není co z harrow už vyždímat, ale Bunn udělal to stejné co Mignola s Baltimorem, posunul děj o 10 let a ono to funguje. Kvalita se vyrovná posledním knížkám základní série, takže az mě dobrý.
 • Pán rostlin
  Moje hodnocení není fér, jelikož mi na 3. pokus chybí ještě cca 1,5 příběhu, ale spojením 2 uměleckých forem (sekvenční umění & opera) vzniká jakýsi výjimečně dobrý Wagnerovský Gesamtkunstwerk. Bravo, chce se mi zvolat, bravo bravissimo! Tvorbu P. Craiga Russella mám rád ještě z nebohé Crwe, kde vyšel jeden jeho příběh ze sandmanovského univerza. Probudilo to ve mně touhu po návratu ke klasické kultuře, a to dnes není málo. A přečíst si o páně Russella Prsten Niebelungův. Ovšem na to si zřejmě nebudu moci najít Čas. Tik tak...
 • Fort
  Fort19.5. 16:34Němý hlas #04
  Postavy tu k sobě něco cítí, ale nejsou schopné si to říct do očí a když už ano, tak to řeknou jenom proto, že je k tomu někdo vybídne nebo tím něco maskují. O potlačovaných emocích ani nemluvě, začínám se v tom ztrácet.
 • Sagikkun
  Ach jo, a přitom to mělo takový potenciál...
  Green Arrow a Green Lantern se rozhodne vydat na road trip po Americe, během kterého řeší společenské problémy (nejen) té doby. Tohle zelené duo za mě funguje dost dobře, a o akci ani napětí rozhodně není nouze. A co víc, na to že je komiks ze sedmdesátých let, tak to není tak ukecané, jak jsem se bál... a hlavně je to parádně nakreslené. U některých panelů jsem se zastavil a musel si kresbu více vychutnat. Tohle všechno mě rozhodně mile překvapilo. Scenář, kresba, akce... až se mi ani nechtělo věřit, že to je opravdu ze sedmdesátek.

  Bohužel, jak už tady zaznělo, to sráží dva poslední sešity. Příběh se celou dobu vzhledem k řešícím se problémům držel na dost civilní úrovni. Jenže pak se vše přenese do kosmu a tím se dosavadní události smetou ze stolu. "Závěr" celého putování po Americe se nakonec odehraje v posledních dvou panelech posledního sešitu, a ten je nijaký. Ono vůbec najít odpověď na otázku "proč se lidé chovají, tak jak se chovají" je docela nereálný úkol, ale dala by se vymyslet mnohem uspokojivější odpověď, než jen "možná to, možná ono...". Jaký to tedy celé mělo smysl? K čemu to celé směřovalo? Přijde mi, že sám autor vůbec nevěděl, jak to celé smysluplně uzavřít, proto ta náhlá odbočka do kosmu, a pak jen rychlá odpověď ve stylu "vlastně nevim". Jak mě celá kniha bavila a s chutí se vrhal do dalších sešitů, tak mi po dočtení zůstala hořká chuť.

  Nebýt posledních dvou sešitů, které jsou za mě naprosto mimo a celý příběh dost sráží, tak to je za 4*.
 • instageek_cz
  Svižně odsýpající kosmické dobrodružství. Svým způsobem má trochu retro feeling, protože se v něm mísí scifi a fantasy ve stylu dávných brakových příběhů. Strange se stává zajatcem civilizace nepřátelské vůči němu i magii, seznamuje se s mimozemšťankou, putuje s ní vesmírem z planety na planetu, a zjišťuje, že jeho trápení je maličkostí oproti tomu, co hrozí Zemi...

  Z mé dosavadní čtenářské zkušenosti mám dojem, že scenárista Mark Waid je vždy zárukou kvality (byť tady při seznámení obou hlavních postav možná až moc okatě spoléhá na gigantickou náhodu), a líbila se mi i kresba Jesúse Saize. Sice jako celek představuje spíše takový střední proud, čili nic, nad čím byste zírali v němém úžasu, ale zachovává si určitou osobitost. Výjimečně se objeví i panel, kterým se člověk vyloženě pokochá.

  Tenhle komiks se ze sebe nesnaží dělat víc, než čím doopravdy je a možná i díky tomu budete stejně jako já zvědaví, co se stane dál!:)

  Hodnocení: 8/10

  PS: Mé další recenze nejen na komiksy či komiksové filmy najdete na Instagramu, profil instageek_cz , díky:)
 • Pán rostlin
  Pán rostlin19.5. 09:39Zen žen
  Nedočetl jsem, možná příště (skončil jsem na 1. 50 str.), prakticky asi podruhé. Přijde mi to děsně depresivní, celý to nedorozumění, jak to chápu, mezi pohlavíma, a z pohledu feministy v patriarchální společnosti... ale to už je jiný příběh.
 • Delphín
  Delphín19.5. 03:06Usagi Yojimbo #23: Most slz
  Nečekaně temný, ale stále výborný Usagi
 • faster86
  Je to dětský hellboy pro vytvoření nových mladých fanoušků.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš18.5. 20:43Rychlé šípy - Jak to bylo doopravdy I.
  Naprosto famósní fanouškovská záležitost. Humorný pohled na Rychlé šípy, který se však nevysmívá, ale s úctou k originálu staví z původních panelů za použití nového (vlastního) textu nové příběhy, či jen upravuje děj příběhů originálních. Vtipy , zápletky a pointy, které „dostávají do kolen“.
  Krásná variace na Rychlé šípy, v níž rezonují jisté nevyřčené otázky a témata, které musely každého racionálně smýšlejícího čtenáře při četbě původních příběhů napadnout.
  S ohledem na fatální nedostupnost (občasně draženo na Aukru kolem 6000,- Kč) si dovolím uveřejnit odkaz na ukázky všech příběhů.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.5. 16:33Criminal #3: Noční rozhodnutí
  Taky děs. Jsem si říkal, že by tohle mohlo být lepší než předchozí dva, ale tahle kniha nemá jedinej silnej příběh. Spíš to byly jakési ochutnávky, takovej návrat do něčeho, co mají Brubaker a Phillips uzavřené. Ty retro pokus o staré magazíny mě čím dál víc vadí a otravují. Navíc to nemá ten vizuál, když je to vše na krásném lesklém papíře v moderní kresbě. Rozšiřuje to nějak příběh? Ne. Má to smysl? Ne. Tak proč? Až mi zase někdo bude vyprávět o Brubakerovi, že má něco nového, tak ať mě míjí mílovými kroky. Kill or Be Killed uvidím, jestli si nechám, až si dočtu druhou část. Tenkrát mě to docela bavilo, uvidím, jak teď - je to naštěstí jiné než většina Brubakerů, a ještě je dobrej Pulp. Ale jinak Brubakera už prosím ne! Děs děs děs, nuda nuda nuda.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.5. 16:29Criminal #2: Poslední z nevinných
  Tohle bylo taky děsný číst a aspoň trochu to napravil příběh s tím bratrem vojákem. To bylo aspoň čitelné, ale jinak mě žádný příběh nedokázala absolutně ničím vtáhnout. To je, jak kdyby mě někdo lákal do restaurace na smažák, nebo takové ty azu směsi a ještě s tunou oblohy. Navíc jak se tam občas měly styl kresby, tak mi to přišlo vyloženě otravné a infantilní - ten poslední příběh, takový horší verze Darwyna Cooka, kterého i tak nemusím, ale tady to bylo děs. Nechápu co se Brubakerovi honilo hlavou, když tohle psal. Co tím sledoval? Co tím chtěl říct? Hej svět na hovno, tak já vám to ještě musím říct a pokud možno s vizuální pomůckou, paráda!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.5. 16:24Criminal #1: Každý je zločinec (2. vydání)
  Tak jsem si to dal celé znovu, když už tu máme tu trojku, a přišlo mi to ještě horší než mé první seznámení se se světem Criminalu. Naprosto pro mě nezáživné příběhy a styl psaní. Nedokážu asi přepnout a číst něco, o čem vím, že bych v první instanci odsoudil k trestu odnětí svobody. Nechápu, proč vůbec psát příběhy o zmrdech a hajzlech společnosti, kteří kolikrát ani nedostanou to, co si patří. První příběh byl asi nejzáživnější, ale zbylé mnou projely, jak pájka máslem. Příběhy tohoto typu už opravdu číst nechci a snad mě budou míjet obloukem.
 • Sagikkun
  Jedním slovem výborné. Jednička byla úžasná, tady mi ale všechno sedlo ještě o něco více a je to jednoznačně plný počet.
 • Palebras
  Batman vs Robin je další záležitost, která u nás zažívá premiéru. Jedná se o pokračování u nás již vydaného Batman a Robin: Batman znovuzrozený a u scénáristického kormidla opět stojí Grant Morrison. Hned v úvodu se vydáváme do Anglie ve společnosti Dicka Graysona a zapátráme v jeho společnosti po Lazarově jámě. Celá pointa je velice povedená a to včetně zasazení, mírně rušivě však působí postavy, které pro našince patrně nebudou úplně známé a chvíli trvá, než se člověk zorientuje a rozklíčuje o koho se vlastně v dané situaci jedná. Poté se pokračuje v pátrání po osudu Bruce Wayna a rozplétáme síť intrik, dávných kultů a rituálů včetně Barbatose, který je u nás již známý z Batman: Temný rytíř - Temné město a pokud se nepletu, hrál roli v Batman: Metal. Všemu také vévodí organizace Černá rukavice, kterou již známe z předchozích Morrisonových příběhů a opět je naservírována spousta otázek, avšak odpovědí dostaneme velice poskrovnu. Kniha končí velice překvapivým rozuzlením, které doslova láká na další pokračování, takže uvidíme, kam celá tahle situace bude eskalovat. Batman vs Robin je další z velice povedených příběhů, kterému mírně kazí reputaci skutečnost, že na další pokračování si budeme muset počkat. Nicméně, snad nebude ono čekání dlouhé.
 • perak
  perak17.5. 12:29Zatoulaní psi
  Kresba ještě není tak vytříbená jako u pozdějších Lemirových prací, samotný příběh je celkem jednoduchý, některé situace a dialogy byly spíše rušivé, ale i tak je kniha fajn a obsahuje základní atributy, na kterých Lemire postavil své pozdější kousky. Jedinec na pokraji společnosti, obklopený samotou i ve chvílích, kdy jsou kolem něj davy; deprese; osudová rozhodnutí; emoce až na dřeň; ... . Nepatří to asi k tomu nejlepšímu od Lemira, ale i tak to potěšilo.
 • faster86
  faster8616.5. 23:271984 (limitovaná edice)
  O příběhu se ví, že je to co je. Tahle adaptace je dobrá, kresba zachycuje dobře tu marnost ve které se děj odehrává. Bonusové leporelo je fajn věc čím machrovat když někdo dojde. Je to prostě lepší než říct, hele mám limitku a poznáš to podle toho, že má jinou obálku. Otázka zní: stálo mi to za ty prachy? Odpověď: nejsem si zcela jist.
 • Jonathan Arbuckle
  Jonathan Arbuckle16.5. 23:24Vrána (5. vydání)
  Vrána se pro mne těžce hodnotí. Spousta aspektů bylo úchvatných, jiné zase byly pro mne těžce uchopitelné. Na jednu stranu je dílo opravdu luxusní, na stranu druhou bych váhal mezi 3-4 hvězdami. Začátek příběhu byl pro mne velice rozporuplný a vlastně větší část příběhu jsem si říkal, kdy ten terminátor dojde na konec svého vražedného seznamu. Pak se ovšem začaly objevovat lidské momenty a příběh začal mít hned jiný nádech a předchozí události začaly dávat ucelenější obraz. Ovšem s čím mám problém a co jsem nedokázal docenit, byly oduševnělé průpovídky hlavního hrdiny, povídání o bohu, na která návazal dalšíma povídkama na různá popkulturní, či literární díla. Nevím jestli to mělo nějak povznést to vraždění, ale v celkovém kontextu to vraždění bylo, jak v komiksech Sin City, například ta část s katanou. Naproti tomu lidské momenty byly úžasné, funkční rozpravy s policistou, vzpomínání, milosrdná smrt jednoho ze zaporáku, pálení mostů. To všechno bylo úžasné a právě z těchto okamžiků jsem cítil to poselství Vrány, které autor jí chtěl vyjádřit.
  Kresba je skvělá, začátek mi přišel lehce karikaturní, ale potom se kresba více sjednotí a má svůj styl, včetně příjemného střídání druhů kresby.
  Celkové hodnocení, za první přečtení dám 4* a budu doufat, že při dalším čtení už možná docením více autorův styl psaní a rozhodně jej chci vyzkoušet se soundtrackem, který je ke knize v závěru připojen.
 • martin28
  Spidey na "jiný" způsob. Během dvou knih dojde k tolika zvratům, že by to pokrylo jednu sezónu Ordinace. Děj na speedu driftuje, neustále mění směr a než se nadějete, je konec knihy. Dojde i na solidní team řežbu. Tinkerer, ač malý hajzlák, přesto dostál své pověsti "jednoho z nejnebezpečnějších Spideyho protivníků", jak jej moudře popisovali v devadesátkách ve Spider-Manovi od Semicu. Ke konci příběhu neuvěřitelným způsobem "zmutoval" děj a já se nemohu dočkat další knihy. Musím pochválit zejména Parlovovu kresbu (druhá část knihy).
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.5. 18:14Conan z Cimmerie, svazek IV. (varianta B)
  Problém je, že mohu celkem bezprostředně srovnávat s Timothy Trumanem a jeho adaptacemi, které jsem četl nedávno. A tam, kde je Truman králem scénáře (adaptace) a dokázal stvořit neskutečně záživné a zábavné vyprávění, Patrice Louinet trochu selhává. Jeho styl je chaotičtější a rychlejší, věci se prostě nějak rychle dějí, přicházejí a odcházejí... jako by se muselo všechno na těch pár stránek vejít a řadu věcí alespoň zmínit, aby se neřeklo. Troufám si tvrdit, že bez Kolosálního Conana bych se třeba v postavách jediného Howardova románu absolutně neorientoval. Jinak komiks má své světlé stránky: kresba je výborná a má několik velmi výrazných působivých až pozitivně děsivých momentů. Conanovský svět je zde velmi živý a barevný, místy násilně naturalistický. Ale nečíst jiné Conany, budu si asi o Howardově díle myslet, že je to velmi průměrné fantasy.

  Celkový dojem: 50%
 • choze
  choze16.5. 16:44Brloh
  Těšil jsem se na příběh z podivného temného domu plného trubek a kdovíčeho, ale nakonec mě asi nejvíc bavily flashbacky do hrdinova dospívání. Scenáristicky i kresebně je to fajn (byť některé dialogy bych pokrátil, pecka úplně ne.
 • choze
  Nakreslený je to moc pěkně, ozvlášť obrázky lodě na vzdouvajícím se moři (ale i Kvíkveg se povedl), člověka zamrzí, že to nemá větší formát. Problém mám paradoxně s příběhem. Knihu jsem ještě nečetl (mea culpa), takže neposoudím, jak dobře je to zadaptované, ale nejen na to, že byl předlohou slavný klasický román mi to přišlo příběhově slabé. Prostě se pluje za velrybou, Achab se pořád mele o tom, jak musí velrybu dostat, zástupce mu to rozmlouvá, Achab ho fakuje, všichni ostatní blbě čumí a drží hubu, pak je velryba zmasí jednou, podruhé, potřetí (což mi ani nepřišlo nějak napínavé) a konec. Čekal jsem víc detailů ze života na moři, víc prostoru pro postavy, co nejsou Achab, nějaké zvraty možná... A to se v úvodu na začátku píše, jak tahle adaptace narozdíl od jiných nezjednodušuje předlohu na pouhý hon za velrybou. No, nevím. Taky to rozdělení do kapitol bylo takové legrační, vzhledem k tomu jak byly ty kapitoly krátké a jak málo se během nich stihlo stát.
 • xbarborax
  Aaaaa, výborně se to rozjíždí! :-) Velmi napínavé, zjistíte víc o Vaškovi, celostránková ilustrace Prašiny s jeřábem by si zasloužila plakát. Super!
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš16.5. 07:32Komiksový výběr Spider-Man #045: Hlad
  Venom, Eddie Brock a Rhino. To sú traja záporáci/antagonisti, okolo ktorých sa Hlad točí. Rhino sa však objavuje len v posledných dvoch bonusových číslach. Jeho príbeh patrí do série Pavučina a s hlavnou zápletkou Hladu (rozprestierajúcou sa na ploche piatich zošitov) nesúvisí. Z Pavučiny v češtine vyšli KVS: Pavučina, „kraťas“ Odstupné od Rucku (v CREW č. 29 r. 2011) a Džentlmenská dohoda z KVS: Smrt a osud. Koncept série (Spajdy tu vystupuje málo, až vôbec) ma baví. Mrzí ma, že hoci vyšlo len (ak sa nemýlim) 22 zošitov, nejak sa to u nás stále nedarí vydať kompletne a vychádza to na preskačku raz tu, raz tam. Rhino je ešte hlúpejší, než ako vyzerá a to už je vážne čo povedať. Naopak, Venom ma až tak nebaví. V Hlade je však poňatý skvele. Jednak je nakreslený úžasne avantgardne, jednak sa ukáže, že je to skôr parazit, než symbiont a jednak Eddie je tu líčený ako obeť a „drogovo“ závislý chudák, ktorý sa rúti do zničujúceho vzťahu s agresívnym hovadom (!), hoci vie, že to nemôže dopadnúť dobre. Po prvom prečítaní ma Hlad až tak nechytil, ale po repríze mu nedokážem s čistým svedomím dať 3* a menej. Bonusový príbeh s Rhinom vychádza z pravdepodobne pravdivej teórie, že najšťastnejšími ľuďmi pod slnkom sú hlupáci, kým tí, ktorí príliš premýšľajú, majú spravidla nešťastný život. V oboch prípadoch sa mi páčila skvelá kresba. Za venomovskou stojí Mexičan Humberto Ramos (Spider-Man: Pavoučí ostrov) a za rhinovskou Angličan Duncan Fegredo (Hellboy). Odviedli kus špecifickej práce. Ramosova je inšpirovaná viacerými štýlmi, zrejme vrátane mangy? Všetky postavy sú nakreslené ako puberťáci, vrátane dôchodcov. To je v zaujímavom kontraste s pomerne temnou zápletkou. Ramosova práca je robustná, plná, výživná, mäsitá a plná atraktívnych nápadov (Eddie na spovedi a spoza neho vykúka psychopaticky vyškerený Venom, Spajdy sediaci na chrličovi zaliaty nočným dažďom). Občas je kresba príliš monštruózne detailná a prehustená, až pomaly neviete, na čo sa pozeráte. Kým u iných autorov mi to nejeden raz vadí, u Ramosa som si to naopak užil. A tie zvýraznené oči na Spajdyho kostýme boli super! Naopak, Fegeredova práca mi pripomenula detstvo strávené v spoločnosti Záhadného Spider-Mana od Semic-Slovartu. Spoľahlivo ma vrátila do detstva. Scenáristi Paul Jenkins (Wolverine: Zrození) a Peter Milligan (Batman: Temný rytíř, temné město) do toho išli naplno. Celá táto komiksová kniha vyniká tým, že hoci má more príležitostí na epickú akciu, až na pár výnimiek sa tomu vyhýba ako upír cesnaku a naopak siaha po komornosti dialógoch a postavách (finále sa paradoxne nenesie ani tak v duchu kto komu dá mohutnejšie po papuli, ale v silnom pokání muža umierajúceho na rakovinu).Bonusy: dva čierno-biele náčrty a 3-stranové záverečné slovo scenáristu Jenkinsa. Občas by ale neuškodila prísnejšia redakcia (alebo čo), lebo v úvodníku spomínaná úvodná záhadná vražda nie je vražda, ale „len“ kóma.
 • Norri
  Norri mecenáš16.5. 07:18Temné noci - Metal
  Co to sakra bylo? Proč něco takového vůbec vzniklo? Jako vážně, něco tak hrozného jsem už dlouho nečetl. Jsem fanoušek Snyderova Batmana, ale tohle s ním nemá nic společného. U druhého sešitu jsem byl skoro rozhodnutý to vzdát, ale mám toho tři knihy, tak tomu musím dát šanci. Je to šílený překombinovaný konstrukt. Je to chaos, do kterého naházeli všechny postavy DC, přidali pár nových, všechno to zamíchali a nasypali na jednu hromadu. Ve výsledku se v tom sice dá zorientovat, ale mě to prostě nebavilo. Uznávám, že démonické verze Batmanů a Robinů je zajímavý nápad a jsou i pěkně nadesignovaní, ale ten příběh se mi nelíbí.
 • Jonathan Arbuckle
  Jonathan Arbuckle16.5. 00:49Klece
  Kouzelná snová nádhera, dílo jež se těžce popisuje a hodnotí. Příběh je pomalý rozvleklý, obsáhlý, ale zároveň je ve své podstatě krátký. Jde o to, jak je tento příběh podaný, nikam se nespěchá postavy mají prostor pro změnu výrazů a pocitů na devítipanelí.
  Kapitoly jsou krásně rozvrhnuté a udávají příjemné tempo. Např. když už jsme na 160 straně, najednou příběh zvolní a otočí se na jinou postavu, na kterou by to nikdo nečekal a vidíme její monolog, přirozený čistý monolog, kdy daná postava mluví a mluví a mluví. Není to nic převratného , ale v tom je ta krása, smutek a reálnost života, kdy jsme nejspíše každý takovouto postavu v životě potkali. A až poté se vracíme k hlavní postavě zhruba o 70 stran později, za normálních okolností by se děj zdál nezajímavý, ale tady to krásně funguje. Každá vsuvka, každé intermezzo, tady dává smysl, ano některé jsou zvláštní a zmatečné, ale i tak to z nějakého důvodu funguje.
  Kresba je neuvěřitelná, na první pohled není hezká a není ani konzistentní. Ale přitom je velice smysluplná, tajemná a tvořivá. Postavy mají někdy až karikaturní nádech, ale přitom si sami říkáte, že jste už někdy takovou postavu v životě potkali. Na začátku se mi hodně líbila, jedna část, kdy 2 hlavní postavy spolu sedí u vína a pomalu při jejich přirozeném rozhovoru, se začíná rozpadat kresba, kdy se pořád štěpí a štěpí na pouhé pouhé linky, které se poté proříznou hudbou a linie se pak zase pojí dohromady míchají a najednou bum jsme zase u postav s klasickou kresbou.
  Barva je úchvatná, krásně využitá a hlavně si ji šetříme na nějaký důležitý a výrazný okamžik, především v závěru, kdy kresba je nejnádhernější a příběh vrcholí, přijde okamžik kdy sytá slunečná extatická barva exploduje. Fotografie jsou už poté zvláštním přídavkem, který je povedeným zpestřením.
  Závěr Klecí je přirozený a v celku i povedený a hlavně si jej každý může interpretovat, podle svého.
  Klece jsou snové, ale zároveň realistické, jsou filozofické, ale dokážou si najít i úsměvný, až humorný okamžik. A musím uznat, že jsou jedním z nejlepších komiksových děl, co jsem kdy četl.
 • martin28
  Rozhodně o něco lepší, než první kniha. Přibylo hlášek a tvrdé mluvy, celé mi to přijde drsnější, než předchozí příběh z Gothamu. Finální formace s Trhačem neměla chybu, jen ten drzej spratek by zasloužil na holou...
 • Ozymandias
  Ozymandias15.5. 14:42Conan #09: Společenstvo meče
  Z toho jednou bude strašně dobrej seriál.
 • faster86
  faster8615.5. 14:27Batman: Dvojník
  Skvělá kresba, barvy, panelování. Tady ty komiksy kdy se tak nějak vrtají batmanovi v hlavě a spíš než akce je tu detektivní práce se mi líbí víc než samoúčelná akce. Black label opět nezklamal a dal mi něco jiného než klasického batmana.
 • Sagikkun
  Sagikkun15.5. 13:46Berserk #08
  Pro Gutse a Jestřáby se uzavírá jedna životní etapa, a začíná nová. Nikoho z nich by ale ani ve snu nenapadlo, jakým směrem se bude všechno od teď ubírat... Dostalo se nám zase něco z té politiky, ale především velmi důležité části s vnitřním rozpoložením Gutse a následné reakce Griffitha. Kresba je s každým dalším dílem úchvatnější. "Těším se" se na to, co se bude dít v následujících svazcích.
 • Dinik
  Dinik15.5. 11:18Ozvěny
  Tak tohle bylo zajímavé. Nakonec jiné než jsem očekával, ale v tom pozitivním smyslu. Příběh se vyvíjí překvapivě, kresba ho parádně doplňuje a tvoří tak dokonalý mix. Tohle musím přečíst ještě jednou, abych úplně rozklicoval ten konec. Jinak zpracování knihy na top úrovni, Mighty Boys se rozjeli a já se už těším na jejich další knihu.
 • massilia
  massilia15.5. 11:17Aldebaran (pevná vazba)
  Velmi pěkné. Napadá mne montypythonovské: "A teď něco úplně jiného". Protože Aldebaran se dosti liší od většiny komiksů, které tady běžně vycházejí. Vyprávění je velmi poklidné, až rozvláčné, takové, řekl bych, obyčejné. Prim hraje vztahová linie hlavního hrdiny a postav kolem něj, nevím proč, hned jsem si vzpomněl na seriál Beverley Hills 902 10 (a vidím, že jsem nebyl jediný), takže je tam i určitá dávka naivity, do toho autor vykresluje okouzlující a pestrý mimozemský svět a problémy lidského společenství odříznutého na cizí planetě. Nakreslené je to velmi pěkně, propracovaná detailní, avšak neexhibující kresba se mi velmi líbí (takový o cosi vymakanější Tintin). Celé to je poznamenané zubem času, i to téma setkání s nevšední inteligentní entitou se mi spojuje s klasickou sci-fi literaturou, ale patří to ke kouzlu tohoto díla. Další kousky z Leoversa si rád přečtu, i proto, že mne zajímá, kam to autor dále posunul.
 • SickNail
  SickNail mecenáš15.5. 01:19Conquistador, kniha 1 a 2
  Trochu zrýchlený dej ktorý mohol byť kľudne rozkreslený aj na väčší počet strán. Pozadie panelov by si tiež zaslúžilo viac Xavierovho času, ale budiž... Pripomínalo mi to taký mix Asgarda a Zarova no nová, temná stránka ma úplne dostala. Predpokladám, že v pokračovaní to bude ešte temnejšie a som zvedavý čo porobia s naším hrdinom halucinogénne korienky :) Trochu škoda postáv ku ktorým som si nestihol vytvoriť vzťah, a hrdina bol tiež zatlačený niekde do úzadia. Uvidíme ako to celé nakoniec skončí...
 • SickNail
  SickNail mecenáš15.5. 00:59Wild West, kniha 1 a 2
  Úžasná kresba, fajn priamočiary dej a celkovo veľmi dobré čítanie kde sa osudy hrdinov pekne navzájom preplietajú. Len mám pocit, že tie westerny sú jaksi stále o tom istom a ničím už neprekvapia...
 • Norri
  Norri mecenáš14.5. 23:53Šninklova veliká moc (pevná vazba)
  Tohle je zkrátka geniální komiks. Když se dívám na mé tři roky staré hodnocení černobílé verze, tak bych na něm neměnil vůbec nic. Maximálně ho můžu rozšířit. Je to chytrá fantasy s parádním příběhem, který nepostrádá humor ani napětí. Je to parodie biblických příběhů a obžaloba Boha. Jsou tam nahaté víly a jedna vnadná Hobitka, teda vlastně Šninklí slečna. No a celé je to naprosto úžasně nakreslené a kolorované. Líbila se mi už černobílá verze, ale s koloringem je to o prostě božské. Jo a taky tam je sci-fi vozítko. Prostě je tam všechno, co dobrý komiks musí mít. Je moc dobře, že to tu vyšlo znovu a v pevné vazbě. Původní formát evropských alb by tomu slušel víc, ale člověk nemůže chtít všechno. Co mě mrzelo víc, byl poněkud drhnoucí překlad hned na začátku knihy, kdy dvě bubliny úplně nedávaly smysl a přinutily mě vytáhnout starou černobílou verzi k porovnání. Potěšily mě bonusové rozhovory s Rosińskim a Van Hammem.
 • faster86
  Spíš než horor je to thriler s prvkama hororu, ale s velmi kvalitníma prvkama hororu. Správně nastavené tempo, roztříštěnost hlavní postavy i zápletka. U limitky má božský efekt grafika jmen autorů. A asi 1/4 jsou bonusy.
 • karl173
  karl173 mecenáš14.5. 19:26Ozvěny (sběratelská verze)
  Opět zajímavý kousek, který MB vybrali a pro mne osobně asi zatím nejlepší.
  Napínavý thriller u něhož jsem byl téměř od začátku zaháčkovaný.
  Zaujal mě ale nejen příběhem, ale také kresbou.
  Černobílá tomuto stylu náramě sedí ( Živí mrtví jsou tomu důkazem )
  Možná bych si přál ještě jeden sešit, nicméně jsem ale spokojený s neklišoidním koncem.
 • martin28
  martin2814.5. 15:09Gulliveriana. Zlatý osel
  Gulliveriana sotva ušla, hloupoučká blbůstka. Nějak jsem postrádal onu snovou atmosféru, kterou na mne dýchal autorův rukopis z Vůně neviditelného. Přesto vše zachránila nádherná G, tedy svými proporcemi. Na můj vkus byl příběh příliš uspěchaný a potenciál nádherné obryně v říši trpajzlíků vyprchal s poslední stránkou příběhu. Nepochybuji o tom, že by létající město nymfomanek nejeden čtenář milerád navštívil...
  Zlatý osel se povedl o to více, čím Gulliveriana ztrácela - gradací. Zatímco ta u prvního příběhu klesala s plynoucím dějem a byla vlastně nejsilnější hned ze začátku, Osel je postupně se rozvíjející příběh s uspokojivým finále. Tady už Manara hodně popustil uzdu svým divočejším představám a celkově je příběh o pár levelů vejš. Co je ale nejvíc důležité, že i když je nějaký příběh slabší, je hloupoučký, je naivní, tak přes to všechno mne autor dokáže donutit hltat každou stránku a to je známka dobře odvedené práce. Po druhé knize jsem zkrátka zjistil, že jsem cílovka. Líbilo.