Good Games
Good Games | 21.9.2020 | Čtyřka z Baker Street #03: Slavík ze Stepney

Zatiaľ najlepší diel série! Pestré prostredia, viac akcie, zákerný protivník a dostatok priestoru tu tentokrát dostane aj Sherlock Holmes a doktor Watson. Inteligentná dobrodružno-detektívna zábava. =►Celá recenzia◄=

sedw
sedw | 21.9.2020 | Živí mrtví #28: Neodvratný osud

Další výborný díl, který uzavírá další kapitolu série. Jak píše Walome, příliš mnoho emocí, ale v tomto případě to nevnímám negativně, díl nebyl patetický a emoce byly velmi uvěřitelné.

TonyT
TonyT | 21.9.2020 | Druuna 3 (paperback)

Za mě nejlepší díl. Četl jsem všechny tři svazky naráz a subjektivně mám pocit, že tady přeci jen Serpiery trochu upustil od nekonečných a zbytečných canců hlavní hrdinky. Co mě ale naprosto ohromilo byl třetí příběh Anima. Ani ne tak příběhem, ale formou. Po tom textovým maratonu neskutečná úleva a Serpiery jasně dokazuje v čem je Mistr a že slova k vyprávění příběhu vlastně ani nepotřebuje. Já osobně jsem si pustil muziku a ty parádní obrazy jsem si vyloženě vychutnal. Vlastně mě tak napadá, že beze slov mohla být možná celá Druuna :-))

George Walker Bush
A George Walker Bush | 21.9.2020 | Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu

Nojo, občas redakci něco uteklo. Navíc mě tady vůbec nebaví Myrickova kresba, nebavil mě lettering, nebyl jsem úplně nadšený z mozaikového stylu vyprávění... ale příběh je to velký, osobnost Hawkinga více než fascinující. I vzhledem k teoretickým výkladům z fyziky tohle není komiks na jeden večer.

Celkový dojem: 70%

Carnage
Carnage | 21.9.2020 | DC komiksový komplet #096: Liga spravedlnosti: Vzestup a pád

Pro mě celkem překvapení po horších komiksech v DCKK přišla studená sprcha ve formě ztráty a utrpení hlavního hrdiny a tím myslím Green Arrowova sidekicka Arsenala. Kniha hlavně velmi dobře ukazuje že i hrdina co bojuje mezi polobohy dokáže padnout až na samé dno, psychicky a fyzicky. Žádný jsem hrdina nesmím dělat to co záporák protože pak bych nebyl lepší než oni, ne... Green Arrow ani Arsenal se s tim vůbec nemazlí.

Carnage
Carnage | 21.9.2020 | DC komiksový komplet #097: Páni času: Na konci času

Téma cestování časem mě většinou baví ale tady je to takovej bezúčelnej guláš že to nemůže bavit snad nikoho. Na začátku nám řeknou proč tým cestuje časem a když už teda Batmana najdou je to úplně mimo příběh komiksu a prostě na konci jen tak v jednom malém rámečku řeknou něco ve smyslu "když ho našli a bla bla bla" ale celá kniha se tomu vyhýbá a prostě tým Batmana v knize nenajde. Pán času Rip Hunter je nám popisovanej jako fakt frajer a profík ale pokaždý když se má s týmem přesunout se něco pokazí a téma hledání Batmana je odsunuto na druhou nebo až třetí kolej a místo toho se plácáme kolem nějakýho kouzelníka kterýho nenapadlo nic lepšího než ukrást starou atomovou bombu.

Gmork
E Gmork | 21.9.2020 | Jasmína lovkyně záhad - Deník I.: Zkamenělá zoo

Musím se přiznat, že i já, starý komiksový kořen, mám pro tuhle malou rozumbradu slabost. Cerise - Jasmínu jsem si vždy přivážel ze svých cest po Francii. Její dobrodružství mají velký díl hravosti, špetku roztomilosti, ale hlavně myšlenku a na závěr nějaké to morální ponaučení, vždy ale v zábavné formě. Musím taky Fragmentu pochválit, kterak si poradili s náročnou editací, musela s tím být fůra práce. Držím malé Jasmíně všechny palce, ať se tu uchytí, další čtyři díly jsou taky výborné. Kéž by takhle vypadaly všechny dětské komiksy.

MEGA
MEGA | 20.9.2020 | Punisher MAX #03: Matička Rus

Tohle mi neskutečně sedlo. Ennis zde dokonale kombinuje béčkovou premisu, tvrďácké postavy a kritiku militarismu. Špionážní příběh je pro Punishera nezvyklý, ale ani na chvíli nebyl nijak out-of-character. Díky jeho vztahu s malou holčičkou dostaneme pohled na jeho lidskou část bez toho, aby to přehnaně hrálo na city. Všechny vedlejší postavy měli svůj účel. Zejména Nick Fury tady byl skvělý. Kresba je taky na místě. Je přehledná a při akčních scénách má správnej říz. Jeden z nejlepších Punisherů!

MEGA
MEGA | 20.9.2020 | Punisher MAX #02: Irská kuchyně

Punisher zde hraje druhé housle a hlavní pozornost je soustředěna na přehnané množství vedlejších postav. Buhužel většina nedostane dostatek prostoru a celá kniha se strašně vleče, protože čtete o lidech, kteří vás vlastně nezajímají. Abych jen nehanil, jsou zde i výjimky jako Houdini, který si krade každou scénu. Ke konci komiks nabere rychlost, ale nemůžu říct, že by to vyvrcholení bylo bůhví jak uspokojivé. Celý příběh nakonec komentuje stav Irska, a to Ennisovi, jakožto irskému rodákovi, jde v dialozích skvěle. Kresba je funkční. Příběh nijak neruší, ale působí uměle a ploše.

TonyT
TonyT | 20.9.2020 | Druuna 2 (paperback)

Hmm, jak hodnotit Druunu nevím. Prasárničky na každé druhé stránce bych si asi užil víc v mladším věku, navíc v dnešní době, už to asi také nepůsobí tak, jako když to Serpiery psal ve své době. Nicméně mě přeci jenom zajímá mnohem víc než dřív příběh a text samotný a v Druuně je to bída. Na jedné straně je tady parádní kresba a skvělá atmosféra, něco jako mix The Thing, Event Horizon a Dead space a díky tomu moje sci-fi srdce plesá, na druhé straně je tady samotná Druuna, která neustále plácá věty typu:,, to je šílené, co se to děje, ne já nechci", chaotický děj a do toho prožívá ještě nesmyslnější erotické příhody. Možná kdyby autor alespoň vyškrtal z každé knihy polovinu textů a nechal za sebe mluvit jen tu kresbu, tak by udělal lépe, minimálně by to bylo méně úmorné. Za mě je Druuna nejvíc rozporuplná kniha, která v MDEKu vyšla. Je tam mnoho věci, které se mi líbí a mnoho jiných, které mě nehorázně štvou,ale jelikož chci mít MDEK pěkně kompletní tak jí ve sbírce mám, ovšem kdyby v MDEKu nebyla asi bych se nezlobil.

hroubek
hroubek | 20.9.2020 | DC komiksový komplet #096: Liga spravedlnosti: Vzestup a pád

Velká pecka. Parádní komiks, který mi velmi sedl a jen maličkost ho dělila od plné palby. Vzestup a pád je výborné pokračování po příběhu Volání po spravedlnosti. Krásně je zde ukázáno, že některé vítězství jsou krvavě vybojované. A někdy je pomsta silnější, než spravedlnost. Vzestup a pád je svým způsobem docela temný komiks, jelikož nám ukazuje, že někteří hrdinové jsou jen lidé plný chyb a dokáží dělat dost nepříjemné věci, aby dosáhli svého. Naštěstí je to parádně napsané, dává to smysl, celý příběh funguje od začátku až do konce a jeho vyústění je stejně tragické jako nevyhnutelné. A v tom je síla tohoto komiksu. Rozhodně doporučuji si přečíst. Jedno z nejlepší DCKK za poslední měsíce.

MEGA
MEGA | 19.9.2020 | Punisher MAX #01: Na začátku

Jako první musím říct, že kniha má skvělé tempo a čte se jedním dechem. Nejlepší částí je Clint Eastwood, ehm, teda Punisher. Ten je správně nekompromisní, ale i přes to Ennis zvládne najít hloubku v jeho černobílém vidění světa. Bohužel všechny vedlejší postavy kromě Micra jsou naprosto ploché a slouží pouze jako křoví nebo vtip. Humor celkově mně k tomuto zdánlivě vážnejšímu příběhu většinou nesedl. Kresba se mi moc líbila a dodávala celé knize dynamiku a vždy potřebnou atmosféru. Slabší 4*

tom173
tom173 | 19.9.2020 | Modrá Crew #07 - Dlouhý John Silver #3, 4

Oproti prvnímu dílu jsme rychle hozeni do akce, které je tu opravdu spousta. Celkově je to mnohem méně ukecané a máme tu i více epických celostránek. Příběh samotný se vyvíjí velice nepředvídatelně a dá se přečíst jedním dechem, během čtení mě několikrát napadlo že by si to zasloužilo filmové zpracování. Kdo má rád džungli jako prostředí děje, si tady přijde na své. Je tu vykreslená správně temná a plná neznámého nebezpečí. Hlavní hrdinové už mi nebyli tak nějak ukradení jako v jedničce a musel jsem jim fandit. Co bych ještě vypíchnul - styl vyprávění očima doktora Liveseyho je parádní a Dorison to celé píše poutavě a s myšlenkou. Poslední dvě stránky mají opravdu něco do sebe a vlastně vystihují jak romantický svět plný dobrodružství postupně mizí. Jako celek je John Silver skvělé pirátské dobrodružství, které si v blízké době dám rád znovu.

MEGA
MEGA | 19.9.2020 | Punisher MAX #00: Od kolébky do hrobu

Velmi vydařená sbírka příběhů, které nám dohromady nabízí psychologickou analýzu Punishera. První příběh je pro mě rozpoluplný. Jsou v něm nejlepší momenty knihy, ale také jsou tam věci, které k Punisherovi nepasují jako například ten vnitřní hlas, který Franka doprovází po celý příběh. Na druhou stranu dialogy mezi vojáky byly úžasné a ani na chvíli jsme se nenudil... "Tygr" je moje oblíbená část, protože je odlišný od jiných Punisherovských příběhů. Dozvíme se zde, co Franka jako malého formovalo a že za Punisherovým zrodem není jen Vietnam. Násilí je v tomto příběhu méně než obvykle, ale to vůbec nevadí. Staromódní kresba vytváří úžasnou atmosféru a komiks by bez ní o hodně přišel... "Cela" je klasická řezničina, jak jsme u Punishera zvyklí s tím, že tentokrát je to osobní. Kresba v tomto příběhu byla taky skvělá a množství černé vytvářelo správný pocit neklidu... Poslední příběh je neméně povedený. Příběh a kresba se doplňují a z výsledku mrazí v zádech. Punisher je nekompromisní i při konci světa... Jako celek této knize neváhám dát 5*. Ať jste nováčci nebo oddaní fanoušci, tak si tohoto Punishera užijete.

Good Games
Good Games | 19.9.2020 | Čtyřka z Baker Street #02: Aféra Rabukin

Druhý diel len potvrdzuje, že tu máme dočinenia s kvalitnou dobrodružno detektívnou sériou, ktorá má pútavé príbehy, perfektnú kresbu a sympatických hrdinov. =►Celá recenzia◄=

Palebras
Palebras | 18.9.2020 | Tomb Raider Archivy S.1

Vzpomínám na druhou polovinu devadesátých let, kdy jsme u nás doma s kamarády na Playstationu, pařili první díl Tomb Raidera. Mohli jsme oči nechat na brutálně hranatém bujném poprsí Lary Croft, aniž jsme tušili, jaký kult se z tého mladé archeoložky stane. Následovaly další hry, filmy a když vyšly u nás Tomb Raider Archivy S.1 věděl jsem, že tohle je přesně to co potřebuju. Nicméně tři dlouhé roky mi všechny čtyři bichle archivů ležely v knihovně aby uzrál čas a já se konečně pustil do čtení. A hned v úvodu musím říct, že jsem dostal přesně to co jsem očekával. Pořádnou dávku akce a všemožných i nemožných šíleností v podání té nejvíc sexy archeoložky na světě. Hned v úvodu na mě dýchla ta stará známá atmosféra z her a já si užíval každou stránku. Zásluhou na tom všem má samozřejmě kolosální formát, díky kterému je každá stránka a panel pastvou pro oči. Andy Park odvádí sakra skvělou práci a Lara v jeho podání je prostě k sežrání. Scénáře jsou někdy úsměvné a nelogické, ale u Lary jsem logiku nikdy moc nehledal. Prostě jen vypnu a skvěle se bavím. Archivy jednoznačně doporučuju, protože se jedná o nádherný špalek protkaný parádní kresbou, exkurzí kolem světa za pár stovek a hlavně sexy Larou, která tomu všemu dominuje. Bezkonkurenční plná palba za 5*.

MEGA
MEGA | 18.9.2020 | Načmáranec

Komiks si dáva na čas, ale to není vůbec na škodu. S každou stránkou se totiž sbližujeme s postavami víc a víc. Všechny tak působí jako skuteční lidé a naopak záhadná figura z obálky nahání hrůzu. Líbila se mi atmosféra v celé knize a i když záhada a celkově finále mohlo být vyřešeno o něco lépe, tak jsem si komiks opravdu užil. Silné 4*

nocs
nocs | 18.9.2020 | Batman: Můj temný princ

Překlad občas pokulhává, jinak skvělé.

Olwen
Olwen | 18.9.2020 | Žoldnéř #04: Oběť

S příběhem problém nemám. Někdy jednoduchost není na škodu. Sin City má taky primitivní příběhy a je to paráda.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 18.9.2020 | Žoldnéř #04: Oběť

Souhlas s cyboyem. Malba parádní...

Celkový dojem: 40%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 18.9.2020 | Dneska jsem vyšla z domu!

Problém tohodle komiksu je, že introvertek s (mnohdy rádoby) úzkostmi, které se rozhodly nakreslit komiks, je už celkem dost... a já nechci rozsuzovat, která byla první a která je originálnější. Ale i Cassandra umí být často vtipná a umí moc pěkné grimasy.

Celkový dojem: 60%

Fry
A Fry | 18.9.2020 | Pokémon - Red a Blue #01

Pokémon - Red a Blue #01 - Ač se ve stádiích Pokémonů jakž takž orientuji, nikdy jsem se nepovažoval za PokeHuntera, nebo jakékoliv jiné označení reprezentující komunitu tohoto celosvětového fandomu. Nicméně jako konzument mangy jsem neodolal trochu prozkoumat tento svět, a ač mě to vyloženě neurazilo, tak se necítím jako cílová skupina ... Za mě 3*!

Good Games
Good Games | 18.9.2020 | Metabaron (paperback)

Boli tu isté obavy, ale pokračovanie kultovej Kasty metabaronov sa vydarilo. Metabaron je síce po scenáristickej stránke priamočiarejší a jednoduchší, ale je dostatočne kvalitne napísaný a po vizuálnej stránke sa jedná taktiež o prekvapivo dobre odvedenú robotu. Dúfam, že na pokračovanie nebudeme dlho čakať. =►Celá recenzia◄=

Good Games
Good Games | 18.9.2020 | Astonishing X-Men #01: Nadaní

V rámci superhrdisnkých komiksov sa jedná o prvú ligu. Asi najlepší X-Menovský komiks, ktorý má kvalitné a svižné dialógy, pútavý príbeh a vystupujú v ňom sympatickí hrdinovia. =►Celá recenzia◄=

Good Games
Good Games | 18.9.2020 | Kůstek #02: Velké kraví dostihy (barevné vydání)

Kůstek mieša humor s napínavými scénami a robí to veľmi dobre. Je to jednoducho kultová séria, ktorá je zaslúžene vo svete tak obľúbená. Druhý diel je plný vtipných momentov a je veľmi dobre, že sa to v Crew rozhodli vydať znovu a s farbou. Kůstkovi sa tá farba naozaj veľmi hodí. =►Celá recenzia◄=

Good Games
Good Games | 18.9.2020 | Wolverine: Zrození

Silný a drsný príbeh o vzniku jednej z najobľúbenejších komiksových postáv. Svižný scenár, príjemná kresba a jedná sa celkovo o komiks, ktorý by si žiadny fanúšik dobre napísaných superhrdinských komiksov nemal nechať ujsť. =►Celá recenzia◄=

Good Games
Good Games | 18.9.2020 | Modrá Crew #15 - Okko: Cyklus země

Pokračovanie Okka sa veľmi vydarilo, zavedie nás do zaujímavých oblastí siedmich kláštorov v horách a k hlavnej partičke sa pridajú nové postavy. Aj vďaka nim je to ešte o úroveň lepšie ako prvý Cyklus vody. =►Celá recenzia◄=

Good Games
Good Games | 18.9.2020 | Avengers #01: Poslední návštěva

Avengers 1: Poslední návštěva určite dokáže potešiť fanúšikov, ktorí hľadajú jednoduchú a nahláškovanú akciu, ale od slávneho scenáristického mena som čakal lepší príbeh a aj zaujímavejšie akčné scény. =►Celá recenzia◄=

trudoš
trudoš | 18.9.2020 | DC komiksový komplet #096: Liga spravedlnosti: Vzestup a pád

Divím se, že nakladatel s vydáním přímého pokračování Volání po spravedlnosti tak dlouho otálel, protože jde o velmi sugestivní příběh ztráty a zoufalství, kde orientace v postavách může být trošičku náročnější. Ta časová prodleva se prostě projeví. Redakce to navíc příliš neusnadnila, když shrnula jen konec boje s Prometheem. Že Flash je Barry Allen i Wally West, že Batman je momentálně Dick Grayson a že Oliver Queen má s rodinnými závazky docela problém, to už si čtenář musí domyslet sám.
Když ale pominu fakt, že jde o výsek ze dvou sérií a tedy ne tak úplně samostatný příběh, pořád se nemohu zbavit dojmu, že hrdinové DC poprvé (co já je čtu) dostali pořádně do těla. A vyrovnali se s tím zajímavě. Scenárista J. T. Krul nikomu nemaže med kolem pusy a nechává své postavy pěkně kopat kolem sebe, vyslovovat jedovaté urážky a propadat absolutní beznaději, již následně každý řeší po svém – a prakticky pokaždé špatně. Za mě moc dobrá ochutnávka syrové trudomyslnosti před letošním podzimem.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 18.9.2020 | Mickey Mouse 1993/01

Zkusil jsem, zda se mě zmocní nostalgie, ale já nikdy ducktales, Mickey mouse, kačer Donald nečetl všechny, pouze pár čísel, takže mě silné ovlivňují pouze obálky a opet mám dojem, že i jako malému se mi nelíbily všechny příběhy, paradoxně možná nejhorší byly Mickeyho příběhy a asi vedl skrblik. Graficky mě toto číslo zaujal hned, protože první příběh je situován do středověku, což se mi líbí a u goofyho se mi libily obrazky s deštěm. :D

Mickey Mouse: Paleček - variace na Artusovske legendy, kde jsou jisté změny jako třeba, že Guinevera je Artušova dcera
3*
Strýček Skrblík: Vlak - nepovedené LEVNE cestování skrblika a donalda vlakem
4*
Goofy: Mokré trampoty - protéká střecha, ale gůfy volí prachy využít na dofču, kde naopak není voda vůbec...
4*
Babička Kačerová: Tučňák - babča dostane lednici, tučňák je rasisticky šikanován ostatním zvířectvem, lednice / tučňák = výsledek je jasný
2*
Pluto: Problém s kočkou - 1str příběh, jak Pluto vyřeší mňoukajici kočku
1*
Čekal jsem, že mě to zaujme mnohem víc... Hodnotím v rámci dětského komiksu: takové pěkné 3*

Sajmon
Sajmon | 17.9.2020 | Batman #01: Soví tribunál (paperback)

Jeden z nejlepších komiksů s temným rytířem co jsem měl tu čest číst. Scénář je takřka dokonalý a kresba není o nic horší, a Capullo mě dokázal svou úžasnou kresbou překvapit. Nemohu se dočkat dalších dílů.
95/100

Fry
A Fry | 17.9.2020 | Tokijský ghúl #12

Tokijský ghúl #12 - Obsahově velmi nabitý díl, který sráží na kolena až poslední dvě kapitoly s absolutně zbytečným vyústěním, které pohřbívá nějaký větší smysl hned tří předchozích knih. Kaneki svým pátráním v tajemné minulosti svých přátel a známých totiž zjišťuje, že jeho cíl vlastně nikoho až tak nezajímá a v pozadí událostí jde všem o někoho úplně jiného ... Za mě 3*!

hroubek
hroubek | 16.9.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #106: Storm

Hodně povedený komiks. Je to velmi dobré a kvalitní čtení. Z těch komiksů co jsem četl, tak Storm nikdy nedostala tolik prostoru na vykreslení její postavy, emocí a dalších věcí s tím spojených. Tento komiks nám to vynahradí. Starší příběh od Chrise Claremonta jsou parádní a je vidět, že Claremont X-Meny miluje a chápe jako nikdo. Hlavní příběh má velmi dobré tempo, krásnou kresbu a dynamiku. Čte se to krásně a nenudí to. Z mé strany spokojenost.

hroubek
hroubek | 16.9.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #026: Nezastavitelný Juggernaut

Poctivé retro. Roger Stern byl Spideyho velký fanda a přistupoval k jeho příběhům s respektem a taky tím, že chce něco předvést a dokázat. To se mu zde povedlo. Jeho příběhy mají šmrnc a neztratily kouzlo ani po letech. Velkou zásluhu na tom taky má skvělá kresba od Johna Romity Jr., který si zde začal pilovat svůj styl. Samotné příběhy nejsou přelomové, ale takové sešity s Black Cat nebo Juggernautem stojí za to. Je to fajn komiks, který mě sedl.

trudoš
trudoš | 16.9.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #106: Storm

Sympatické na albu je, že se primárně soustředí na postavu mutantky Storm a nabízí dvojici uzavřených příběhů přímo s ní spojených. Takže jako představení postavy super. Obsahově už je to z mého pohledu slabší - první sešity pracují s motivem psychologického rozboru, jak je důležité umět se po pádu znovu postavit. Typický Chris Claremont, typické osmdesátky. Druhý hlavní příběh pak nabízí zajímavou zápletku, kdy musí hrdinka bojovat prakticky proti všem svým blízkým a kolegům, protože ti se ocitnou v moci zákeřného zloducha. Jenže v důsledku nenabízí Christopher Yost nic jiného, než klasickou fackařinu, ve které si postavy dávají tak dlouho přes pusu, dokud některá z nich nepadne, čímž se usvědčí z prohry. Celkově je to ale fajn čtení, pěkná kresba a svižný text, ovšem vlastně nic, k čemu bych cítil potřebu se někdy vrátit – to už se mi do paměti mnohem víc zapsal příběh z Wakandy když na ni zaútočili skrullští válečníci (viz album Nejmocnější hrdinové Marvelu 22: Black Panther).

Vrenn
Vrenn | 16.9.2020 | Papež ukrutný (limitovaná edice)

Kresba 5 a příběh tak maximálně 3. Očekával jsem více, přišlo mi to takové nechytlavé. Borgia (pokud má Papež alespoň lehce navazovat) byla scénáristicky o level výše. A souhlasím, že je tu snaha šokovat, ale moc to nefunguje. Možná je to tím, že ta snaha nastartuje hned od začátku a jede svým brutal/homo/zákeřno/psychopatostylem až do konce v neměnném tempu.. V rámci dílka to prostě nastaví jistý standard, kde na další stránce už vážně nemá co překvapit (buď se tam klátěj, nebo podřezávaj, je to tak 50:50) a ve výsledku nic moc. Komiks s větší náloží všelijakých homoscének u nás prostě nenajdete. Někdo to ocení, někdo ne, mě to bylo asi jako většině celkem fu(c)k, nicméně (a nerad bych urazil nějaké zdejší členy minority) tady podezřívám autora z čiré účelnosti, protože krom snahy o šok to je pro adekvátní vnímání charakteru hlavní postavy heteročtenářem/čtenářkou použito celkem trefně. Ale staví to na tom až zbytečně moc a ve výsledku to průměrnost celku bohužel nevytrhne.
Btw schválně kdy už Argo provede něco s deskami... stačí se na ně jen křivě podívat a hned jsou odrbané rohy! Edena atd., pořád stejný problém. Bych vám dosadil do managementu nějakého papeže a to by byl fofr! :)

Vrenn
Vrenn | 16.9.2020 | Sláine: Rohatý bůh #01

Tak nějak jsem sem náhodně zabrousil... Sláina jsem kupoval kdysi když vycházel (koukám, že už je to přes 15 let) a byl jsem z něj nadšený. A jsem dodnes, sem tam ho znovu vezmu do ruky a popravdě mi přijde ze všech Sláinů nejlepší. Za mě rozhodně 5*. ALE!!! - české vydání má sice adekvátní formát, ale bohužel výrazně zmršené a vyblité barvy, to se tuším přetřásalo už když to vycházelo a jak koukám na letité recenze níže, dost lidí na to poukazovalo, takže s tím rozhodně počítat! To byl taky důvod proč jsem ho před pár lety nakonec střelil za tučný měšec zlaťáků a koupil běžně dostupnou anglickou verzi, kde jsou všechny tři díly komplet (v bohužel trochu menším formátu, který odpovídá např. MDEK od Crwe). Pokud vám nevadí english a Sláina chcete, rozhodně doporučuji jít touto cestou a cz vydání vynechat, protože rozdíl v barvách je celkem drastický a pozvedne dílko opravdu na 5* level. Jestli víte jaký je rozdíl v barvách mezi 1. (meh) a 2. (very najs) cz vydáními Batmana - Návratu temného rytíře, které jsem taky z tohoto důvodu měnil první za druhé, tak tady to násobte deseti.

luky.kuky10
luky.kuky10 | 16.9.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #024: Únos Mary Jane

Z tohoto díla jsem byl trošku zklamán. Čekal jsem větší rozvinutí hlavního příběhu, ale půlka knihy je "de facto navíc". Ale tak se dřív psalo - nacpat co nejvíce příběhů do co nejméně sešitů. Co se týče hlavní zápletky, tak s tou jsem byl spokojen. Setkáváme se s něčím, co jsme u Petra ještě neviděli. Líbilo se mi zabřednutí do lidských trápení postav, kde Spidey hrál až druhé housle. Celkově kniha neurazí, ale že bych si z toho sedl na zadek, to říct nemůžu. 3 hvězdy

cyboy
M cyboy | 16.9.2020 | Batman: Bílý rytíř

Harley je "rozdvojena", Joker neni zlocinec, ale levicovy vudce, ktery bojuje proti "tem nahore", vcetne Batmana, ktery jede ve sdilene ekonomice. Samozrejme je potreba najit neco, cim se Batman provinil, takze vedle obvykleho "samozvaneho strazce", se taha i karta: "Libi se mi mlatit grazly."
Zlo je dobro, dobro je zlo, zlo je asi zlo, dobro je asi dobro, za vsim stoji figura, ktera je dobro i zlo atd.
Genialita z toho primo strika.
60%

cyboy
M cyboy | 16.9.2020 | Petr Parker Spectacular Spider-Man #03: Návrat do minulosti

Zdarskyho DD se mi celkem libi (alespon co jsem cetl), ale jeho Spider-Man mi prijde vazne slaby. Chtel jsem tomu dat jeste jednu sanci, jestli se to nezlepsi a bohuzel ne. Spider-Man si tak nejak skace casem, jak se mu zlibi, cimz to cele dava smysl jeste min (proc si teda neskoci v case pred nejakou udalost a nevyresi to, kdyz uz se uplne ignoruji casove paradoxy?). Do dalsich dilu uz asi nepujdu.
50%

Matthew
Matthew | 15.9.2020 | Děti z Montmartru

Můžeš si sáhnout na prsa naší Manon!
Bylo nás pět po francouzsku.

Matthew
Matthew | 15.9.2020 | Batman: Zatracení

Moc fajn jednorázovka z Netopýrova chorého mozku podpořená naprosto úžasnou kresbou!

Matthew
Matthew | 15.9.2020 | Mýtus Cthulhu

Velmi zajímavé podívaní do Lovecraftova světa. A zase mě o kousek blíže posunulo k tomu, že si tyjeho magořiny přečtu. Jednotlivé příběhy jsou sami o sobě fajn, ikdyž místy je znat, že se to psalo před skoro 50 lety. Jen mi místy vadila kresba, která pro ztvárnění nepředstavitelného je super, ale někdy je to jako koláž malého děcka.

mearez
mearez | 14.9.2020 | Avengers #03: Válka upírů

Avengers jako celku je tu v podstatě hrozně málo, protože Aaron si rozjíždí několik komplikovanějších linek jako je jedna s Ghost Riderem, Rudou vdovou nebo s upíry, a Avengers se vždycky jen dostaví na rubanici. Blade mě velice bavil a celkové rozuzlení, ač předvídatelné, nebylo zas tak špatné. Rozhodně doposud nejlepší kniha tohohle runu. Komiks mě bavil, což jsem upřímně tolik nečekal a těšim se pro změnu na další díl. Za mě 4*.

hroubek
hroubek | 14.9.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #025: Jen o den víc

Tento komiks a jeho příběh bude patřit k tomu nejkontroverznějšímu co se Spideyumu za posledních pár let stalo. V tomto komiksu se bude přepisovat status quo. A rozhodně to nesedne všem. Spoustu fanoušku to doslova naštve. Já jsem to zkusil moc nevnímat a užít poslední představení J. M. Straczynskiho u Spider-mana. Příběh se mi líbil. Jelikož to skvěle navazuje na komiks Zpátky v černé, který je luxusní. A pak to přijde. Hodně emocionální a smutné zakončení. Bolí to, protože přijdeme o desítky skvělých příběhů. Přesto někde uvnitř vím, že to není konečná pro Petera a MJ. Staré příběhy nejsou špatné, ale jsou hrozně ukecané a obdivuji čtenáře co to četli a nezbláznili se. Jen o den víc je zajímavý a dobrý komiks a pro všechny fanoušky Spider-mana povinnost s velkým P.

sedw
sedw | 14.9.2020 | Živí mrtví #27: Válka šeptem

Po předchozích dílech, které byly o něco klidnější přišla zase pořádná akce, ve které Kirkman překvapil svými nápady a nápaditými řešeními. Konec navnadil na další díl

sedw
sedw | 14.9.2020 | Živí mrtví #26: Volání do zbraně

Negan se pro mě stal nejlepší postavou série. Pořád nechápu, jak Kirkman dokáže napsat někoho, koho nesnášíte, ale zároveň zbožňujete. Konec pro mě byl velmi povedený a překvapivý, vážně nechápu, jak to, že se vždy nechám nachytat a skočím Kirkmanovi na ty jeho hry.

Dinik
Dinik | 14.9.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #026: Nezastavitelný Juggernaut

Perfektni klasicky Spidey, doplneni dalsich sesitu do obdobi, ktere tady kdysi pokryl Semic, takze parada.

sedw
sedw | 14.9.2020 | Žoldnéř #02: Tajemná formule

U druhého dílu mě vše bavilo více. Příběh byl lepší o 100%, i malba mi přišla o něco lepší, než v prvním díle a seděla mi ke komiksu parádně. Jsem zvědavý na další díly.

sedw
sedw | 14.9.2020 | Žoldnéř #01: Kult svatého ohně

Je vidět, že tento komiks byl původně zamýšlen jako jediný díl, protože je to opravdu jen o výtvarné stránce, a příběh je jen k tomu, aby tuto unikátní malbu něco drželo pohromadě. Co se týče malby, nelze jí upřít kvality, ale obecně mě v komiksu tato realistická grafika tolik nebaví. Stejný problém mám i u Rosse, řemeslně nádherně malované, ale ke komiksu mi to prostě tolik nesedí.

Fry
A Fry | 14.9.2020 | Tokijský ghúl #11

Tokijský ghúl #11 - Na to jak byly poslední dva díly ukázkově našlapané po akční, ale i dialogové stránce, tak jedenáctá kniha nepřináší kromě smutného osudu Kuro a Širo vlastně ani nic zapamatovatelného. Všechny postavy jakoby zde vycházely ze svých rolí, Kaneki nedokáže ustát vlastní příčetnost a Kótaró Amon se neohlíží za možnými následky svých činů ... Za mě 3*!

p3tris
p3tris | 14.9.2020 | Gantz #27

Za těžkých ztrát poráží tým "umělecká díla" a vrací se do našeho světa. Jenže postava z koule jaksi není úplně v pořádku a tak se Rejčiným neuváženým přáním dostávají do reality *POZOR SPOILER" Kurunové dva. Jenže se blíží nevyhnutelné kataklyzma a i Rejka si nějakou romantiku zas(oulo)louží...

trudoš
trudoš | 14.9.2020 | Garfield #06: Obléhá dům

„Co je to vlastně dieta? Dieta je příliš málo štěstí najednou.“

trudoš
trudoš | 14.9.2020 | Američtí bohové #01: Stíny

Asi nejlepší adaptace Gaimanovy tvorby, jaká se mi prozatím dostala do rukou. Je otázkou, zda za to může rozsah, jenž není omezen menším počtem stran, nebo volba výtvarníka Scotta Hamptona, který dokáže autorovu imaginaci přenést na papír střízlivě a srozumitelně. Nebo je to možná tím, že už si Americké bohy příliš nepamatuji, a tak pro mě Russellovo převyprávění bylo jako čtení originálu, okořeněné spoustou detailů navíc. Co přitom bravurně funguje, jsou scény zachycující snové kouzlo okamžiku, jež třebaže častokrát zažíváme, s citem jej popsat umí pouze Neil Gaiman.
Jde ovšem čistě o úvod. A přestože tvůrci do prvního alba natřískali devět sešitů, vlastně toho moc nerozjeli. Potkáváme se pouze s množstvím různorodých postav, božských i lidských, které následně vedou řeči o víře, životě, vesmíru a jiných podivnostech. Ale bavil jsem se, což je dost s podivem, vzhledem k tomu, že se pořádně nic nerozehraje. Jindy bych nad tím hořekoval, tentokrát však pomalou gradaci kvituji s povděkem.

MEGA
MEGA | 13.9.2020 | Avengers #03: Válka upírů

Jason Aaron by měl psát komiks o Bladeovi. Ten a upíří záporáci jsou nejlepší částí komiksu. Příběhová linka s upíry mě ale k Avengers prostě nepasovala a většina členů tady nemá větší roli než mlátit nepřátele a trousit hlášky. První sešit je hodně povedený a kresba v celé knize je špičková. Horší 4*

sedw
sedw | 13.9.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #03: Smaragdový psanec (paperback)

Poslední šanci Green Arrow nevyužil, příběh sice mírně chytil dech, ale rychle ho ztratil. Profláklá zápletka, kresba by nebyla špatná, kdyby se pořád nestřídala od super až po hroznou, tyto změny kresby celému komiksu hrozně škodí. Další série ze znovuzrození, se kterou končím.

sedw
sedw | 13.9.2020 | Vetřelci Omnibus 5

Čarodějnictví (3,5*) – Další, velmi odlišný pohled na vetřelce. Příběh nebyl vůbec špatný, ale velmi jsem bojoval s kresbou. Jak mě Corben bavil u Hellboye, tak tady mi vůbec neseděl a ubíral příběhu na atmosféře. Je to škoda, protože scénář, do kterého bylo zapojeno i náboženství, mě bavil.
Unesený (4,5*) – Příběh o tom, co jakou paseku dokáže způsobit snědení nakaženého vetřelčího vejce. Velmi dobrý a originální příběh.
Přežití (5*) – Jeden z nejlepších příběhů z těchto omnibusů. Příběh o vůli přežít a o tom, zda má toto přežití v důsledku nějaký smysl.
Náklad (3,5*) – Zábavná jednohubka o tom, co se stane, když se pokusíte podvést pašeráka.
Vetřelec (5*) – Další absolutní hodnocení. Úplně jinak pojatý příběh s krásnou kresbou o mimozemské rase na úrovni pravěkých lidí, která bojuje s vetřelcem. Příběh má velmi překvapivé a originální rozuzlení.
Strážný anděl (2,5*) – Příjemné pomrknutí na fanoušky filmu, příběhově ale jde o čistý průměr.
Inkubace (4*) – Parádní jednohubka o mimozemské lodi, na které se rozhodnou zkoumat vejce vetřelce.
Spoušť (2,5*) – Příběh, který je zajímavý střídáním kresby, ale příběhově šlo o průměr, spíše mírný podprůměr.
Roztoužený (1*) – Nezáživný a z mého škaredě nakreslený příběh.
Šťastlivec (3,5*) – Příjemný krátký příběh na konec, u kterého název přesně vypovídá o jeho obsahu. Zábavné zakončení omnibusu.

sedw
sedw | 13.9.2020 | Ultimátní komiksový komplet #002: Uncanny X-men: Dark Phoenix

Velmi dobře chápu, proč se jedná o legendární komiks. Když si vezmu, že se jedná o retro, velmi dobře se četl i v dnešní době, což se mi u takto starých komiksů obvykle nestává. Kresba byla parádní a příběh musel být na svoji dobu opravdu zjevením. Výborná záležitost.

mearez
mearez | 13.9.2020 | Banda #02: Nakládačka

Velice svěží čtení. Tahle dekonstrukce superhrdinů se mi v celku líbí víc, než Watchmen. Je to strašná sranda a hlavně celkem kvalitně vymyšlený. Místama jsou ale nějáký nápady fakt přepálený. Další díl bych bral všema deseti. Za mě 4*.

tom173
tom173 | 13.9.2020 | Modrá Crew #06 - Dlouhý John Silver #1, 2

Má to docela pomalej rozjezd, ale časem je to lepší a lepší. V druhé půlce už se nacházíme na lodi, atmosféra houstne a příběh je hodně napínavý. Charaktery jsou napsány dobře a dialogy mají náboj. Skvěle nabudí na pokračování. Prosím více pirátských komiksů.

karl173
M karl173 | 13.9.2020 | Baltimore #07: Prázdné hroby

Když pominu fakt, že jsem si už moc nepamatoval co se stalo v minulém díle ( což je ale bohužel důležité a musel jsem tedy dost odvozovat a postupně se rozpomínat ), tak mne tato kniha přesto opět bavila. Celý ten svět a atmosféra na mě pořád dokáže udělat dojem. Bohužel od doby co do série přibylo více postav mám občas problém více se všemi sžít. Děj občas trošku skáče a tmelem příběhu už není tak atmosférický horor a prvek překvapení, ale spíše akce a jedna velká rubanice, kde umírají neumírají postavy jako by se nechumelilo. Nicméně jsem zvědavý na poslední díl a pak si to budu muset přečíst celé znovu, abych mohl lépe tuto sérii zhodnotit. Hrozně jí ubližují ty velké pauzy ve vydávání.
Ještě bych rád zmínil kresbu. Ta od chvíle, kdy ji přebral Bergting a nyní již nedělá koloring ani Dave Stewart lehce klesla. Stále se na to dívá hezky, ale výrazně ubylo momentů, kdy jsem se vyloženě kochal. Možná je to ale i tím, jak zkrátka přibyla zmíněná akce.
Celkově za mě za 4*

Fry
A Fry | 13.9.2020 | Gantz #27

Gantz #27 - V tomto kole se už nehraje na body, ti co umřeli se už nikdy nevrátí a svět pomalu zachvacuje čirá katastrofa. Invaze apokalyptických rozměrů se stává skutečností a už je téměř jisté, že tuhle krizi možná ani nikdo z našich oblíbených hrdinů nepřežije. 'Jestli má svět vážně co nevidět skončit ... tak chci zbytek času za každou cenu ... strávit s tebou' ... Za mě 4*!

Spider-man
Spider-man | 12.9.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #025: Jen o den víc

Musím přiznat, že úplně nechápu ten hejt na tenhle komiks. Ale je pravda, že mé hodnocení ovlivnila řada subjektivních jevů. Tak především jsem věděl, do čeho jdu příběhově a potom, Straczynski mě už potom, co provedl Gwen v Sins of past a s Ezekielem v Book of Ezekiel nemohl více zklamat. Úplně zničil tu andělskou auru kolem Gwen, takže tady už mě mohl jen potěšit. Sice by se mi víc líbilo, kdyby Peter dal přednost rozhovoru z předchozího booku s tajemnou entitou (Have faith, Peter), ale tohle epické vyústění a závěr Straczynského runu celkem fungoval.

louza
louza | 12.9.2020 | Až do posledního

Dobře napsaný, ale i na tak malý rozsah příběhově vcelku řídký western s výraznějším dobovým a morálním poselstvím. Kresba je naprosto výtečná a určitě by jí slušela absence barev. Kniha je v jistém smyslu úplným opakem Sykese. Přesto obě díla dokazují, že evropani umí westerny slušně a to dokonce na několik způsobů

louza
louza | 12.9.2020 | Žoldnéř #04: Oběť

Události v předchozích dvou knihách vygradovaly do odvety jíž musí Žoldnéř čelit zrovna v té nejnevhodnější chvíli. A sice když je na záchranné misi chlapce, který se stal její obětí. Kniha není ani tak pokračováním jako další kapitolou předchozích částí a je jen elementární součástí většího celku do něž Segrelles už od dvojky začal své dílo překlápět. Tady už je trochu na překážku, že dílo nevychází po větších kusech, ale na jeho kvalitě to naštěstí nic neubírá. Autor nastiňuje detaily, které chce v budoucnu rozpracovat, takže se nezbývá než těšit.

louza
louza | 12.9.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #026: Nezastavitelný Juggernaut

Při pohledu do zpětného zrcátka lehké vystřízlivění. Tenhle komiks byl v sešitech Semicu kult a stále je hodně fajn i když se jedná vlastně jen o dva poslední sešity z knihy. Jako celek kniha ale vyzní spíš tak nějak normálně dobře. Nikoli však kulervoucně. Spider-Man řeší problémy s kolegou na univerzitě, s černou kočkou, s nezastavitelným týpkem, který chodí jen rovně...atd. Je to příjemné retro, které už je ale dnes překonané. I když Roger Stern nebyl žádné Bčko, tak třeba ani svého nástupce Michelinea z dnešního pohledu netrumfne. I tak se tu najde pár fakt pozitivních chvil. Smekám před kresbou Romity jr. jehož výkon se tady místy přibližuje k nedostižnému Buscemovi. Ve srovnání s příšernou karikaturou ve dvacet let mladším Straczynskiho runu je tohle kresebně nebe a dudy. Dnes už známe lepší komiksy, ale stejně si tohle vždycky rád přečtu.

hroubek
hroubek | 12.9.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #024: Únos Mary Jane

Povedený komiks, který rozhodně neurazí. Osobně nemám u Spideyho problém se staršími příběhy, a zde se to znovu projevilo. Příběhy mě bavily a užil jsem si je. Jasně, v tomto komiksu těch zásadních sešitů moc není, ale opět je tu jeden důležitý milník v Peterově životě a je fajn vidět a číst jak reaguje. Obyčejný čtenář z tohoto komiksu nebude, tak nadšený, ale fanoušek síťomila si přijde na své.

Spacecore
Spacecore | 12.9.2020 | DC komiksový komplet #096: Liga spravedlnosti: Vzestup a pád

Celkem brutální a syrový příběh z mé oblíbené pre-New 52 éry.

Spacecore
Spacecore | 12.9.2020 | DC komiksový komplet #097: Páni času: Na konci času

Tohle je celkem obstojný komiks, jenže funguje ryze jako podpůrný tie-in k The return of Bruce Wayne a obávám se, že čtením tohoto, bez přečtení (komplikovaného, ale parádního) návratu Bruce Wayna mezi živé, přijde český čtenář o komplexní zážitek. + se to dost hrabe v životě Rip Huntera a k tomu by bylo dobrý si načíst 52. No nevím no, to je průser celé edice. Na všem tom papíře by šlo vydat takových různorodých sérií, navzájem propojených, v krásných posloupnostech (Infinity crisis, Final Crisis, 52, cokoli..) a místo toho je v tom maglajz a potenciál nějaké DC osvěty je úplně pryč. Ale to my dávno víme samozřejmě.

karl173
M karl173 | 12.9.2020 | Pochmurný kraj #06: Hájení

Mě si už tato série získala a další díl to jen potvrdil. Opět parádně nakreslené. Scéna v dešti byla jedna z nejlepších atmosférických kreseb, kterou jsem kdy viděl. Příběh je též napínavý a jsem velmi zvědavý co se bude dít dál. Ovšem jak píše Norri, škoda že to vždycky tak rychle uteče a po zaklapnutí knihy si člověk uvědomí, že zase bude čekat půl roku na další. 5*

karl173
M karl173 | 12.9.2020 | Wolverine a Hulk

Velmi povedená jednohubka nešetřící originálním ztvárněním. Děj je svižný s povedeným vizuálním humorem a mírným pochmurným podtónem. Samozřejmě stále se jedná jen o jednohubku, takže tedy nelze čekat nějak převratný příběh a tento komiks je určený spíše pro oddychové čtení a když nemá člověk tolik času na vysedávání v křesle. Jinak ale mohu tento komiks vřele doporučit. 4*

Fry
A Fry | 12.9.2020 | Gotham Central #02: Šašci a blázni

Gotham Central #02: Šašci a blázni - První kniha se mi líbila víc, nicméně to nic nemění na tom, že by tahle série opravdu neměla uniknout vaší pozornosti. Tohle je čistý noir ve kterém umírají vedle občanů Gothamu i samotní policisté a autoři se přesto dokáží tvářit, že jim to je více méně jedno. Navíc celá série má jen čtyři knihy, tak neváhejte a běžte do toho ... Za mě 4*!

trudoš
trudoš | 12.9.2020 | Načmáranec

Fajn příběh s povedeným fantaskním motivem, jen se pro všechny nápady nějak vytratila dějová propojenost. Zápletku tak otevře jedna záhada a uzavře jiná, aniž by se v mezičase první propojilo s druhým. A to mi přišlo jako obrovská škoda nevyužitého potenciálu - nebo autorská chyba, záleží na tom, co spíš chcete vidět. Jinak ovšem perfektní gradace, po tři hodiny jsem si užíval báječně mrazivou atmosféru při odhalování nepochopitelného a to společně se sympaticky protivnými hrdinkami. Ovšem ani ústřední monstrum nezahálí, dlouho se mi nestalo, že by mi z něčeho tak moc běhal mráz po zádech. Což je hodně dané tím, že se příběh dlouho tváří jako ženská konverzační komedie s tajemstvím, a pak přijde ke slovu scéna s vyvražděním židovského komanda na hřbitově a člověku rychle zmrzne úsměv na tváři. Tahle scéna je vůbec vizuálně perfektní, ostatně jako většina vyprávění. Frederik Peeters umí kresbou báječně vystihnout atmosféru scény, takže Serge Lehman toho častokrát ani nemusí moc říkat.

Palebras
Palebras | 12.9.2020 | Batman: Deset nocí KGBeasta

Docela nenápadně se tvářící příběh s Batsem v hlavní roli, který neskutečným způsobem potěšil. Neočekával jsem prakticky nic a dostal jsem parádní komiks ze staré školy, doplněný o skvělou černobílou kresbu, která to vše jen podtrhuje. Oceňuji, že Batman je zde spíše v roli detektiva a začátek točící se kolem vražd je perfektně napínavý. Poté na scénu vstupuje ruská mlátička z dob dávno minulých aby rozséval svůj rudý hněv do srdcí občanů Gothamu. Celý příběh je poplatný době ve kterém byl napsán, takže zde dostáváme agenty KGB a proti nim stojící agenty CIA a FBI, komunisty, hrozbu v podobě válečného konfliktu a dokonce i Ronalda Reagana. Sám hlavní záporák KGBeast je nesmrtelná mlátička, které se snad může rovnat jen jeho krajan soudruh Ivan Drago z Rockyho IV. Každopádně i sám neohrožený Temný rytíř má s tímto strojem na zabíjení potíže a příběh někdy viditelně sklouzává k úsměvným momentům ale tohle k příběhům z těchto dob prostě patří a absolutně to ničemu nevadí. Po příběhu točícího se kolem KGBeasta ještě dostaneme rozřešení případu vražd Gothamských žen, které Batman na začátku nestihl rozlousknout. Černobílá kresba byla perfektní a skvěle doplňovala příběh. Rozhodně parádní počtení a velice mě mrzí, že se tahle řada neuchytila a nevyšlo více takových. Uvidíme, možná v budoucnu.

Dinik
Dinik | 12.9.2020 | Žoldnéř #04: Oběť

Pribeh neexistuje, malba opet uzasna. Vlastne uz to kupuji jen kvuli ni.

cyboy
M cyboy | 12.9.2020 | Astonishing X-Men #03: Rozervaní

Tak tohle jsem si vazne "uzil". Po docteni jsem chvili premyslel ceho jsem byl prave svedkem, ale radeji jsem s tim rychle prestal, abych neobetoval i posledni zbyvajici mozkove bunky.
60%

cyboy
M cyboy | 12.9.2020 | Žoldnéř #04: Oběť

O pribehu nema cenu psat, malba jako vzdy paradni.
Ackoliv autoruv zamer chapu, tak stejne nemuzu jit s hodnocenim vys. Svazat obrazy vagnim slovem proste nestaci.

Spacecore
Spacecore | 11.9.2020 | Klik

Vše již bylo řečeno. Já se ke Kliku dostal v kreslené podobě až nyní, nicméně jsem kdysi viděl filmové zpracování v mladoboleslavském kině na jakýmsi festivalu erotiky ve filmech podle komiksu. A komiks je samozřejmě úplně jinde :-) Kresba je famózní, ačkoli jsem se po letech Manary trochu přejedl. On kreslí jediný typ (podle něj) dokonale ženské dokola! I xichty mají podobné... no ne? Rozmanitost sexuálních praktik je široká, ale chybí mi i rozmanitost ženských postav, to je furt jedna jako druhá, přitom takový Saudek uměl zachytit neuvěřitelnou variaci ženských tvarů a záhybů! U tohohle mě Manara po letech trochu zklamává. Jinak příběhy jsou občas humorné, občas nudné (4. album), ale ve finále jsem se bavil!

Netorack
Netorack | 11.9.2020 | Logikomiks: Hledání absolutní pravdy

Celou dobu čtení jsem přemýšlel, jestli ty vstupy autorů komiksu nakonec k něčemu budou, a řekl bych, že ani ne. Kdyby ta kniha byla jen příběhem pana Russella a jeho současníků a následovníků, bylo by to myslím lepší. Nemusela by se pak hledat absolutní pravda, ale byl by to prostě silný příběh o lidech - jak je to ostatně v úvodu zmíněno. Jinak mě tento exkurz do matematickologické historie velmi bavil a oceňuji, že je to zase komiks o něčem jiném.

Norri
M Norri | 10.9.2020 | Baltimore #07: Prázdné hroby

Jsem rád, že už ta série bude končit. Ta série je dobrá, ale nemůžu se zbavit dojmu, že je to už lehce nastavovaná kaše. Furt to je řežba, oceňuji, že děj je srozumitelný, a se vším tím pátráním to připomíná dobrodružné klasiky jako je třeba Indiana Jones. Z tohoto pohledu je to dobré. Problém je možná v tom, že tak, jak se hlavní postavy smířily se smrtí a nezáleží jim na vlastních životech, tak se to přeneslo i na čtenáře a už se o ty hrdiny taky nebojí. Už nešokuje, když někdo z party umře. A to je škoda.
Kromě výše popsaného pocitu nemám knize co vytknout. Jsem rád, že se děj posunul kupředu a těším se na velké finále v poslední knize.

hroubek
hroubek | 10.9.2020 | DC komiksový komplet #095: Batman a Outsideři

Když jsem viděl obálku, tak jsem se trochu bál, že to bude neskutečně ukecané. A ono to, tak ukecané není. Je tu hodně akce, moc hezká kresba a parádní vedlejší postavy. Příběhy jsou sice epizodní, ale to nijak nevadí, jelikož splňují to co mají. Největší radost mě udělal první starý příběh - první výskyt Black Lightninga. Je to fajn komiks, který rychle uteče, ale za pár dní si nevzpomenete, že jste ho četli.

Hawwwran
M Hawwwran | 10.9.2020 | Sex a lži

Hustý! Až se nechce věřit, že tohle chování k ženám (ale i mužům, vlastním dětem) je někde realitou. Dost silný komiks.

mearez
mearez | 10.9.2020 | Wolverine: Zrození

Tomuto komiksu jsem se strašně dlouho vyhýbal. Obecně se tolik nevyžívám v komiksech, které jsou mimo kontinuitu Marvelu, respektive se s nimi často nesetkávám. O Zrození jsem věděl dlouho, ale bál jsem se, že mě nebude bavit, protože mě moc nelákalo zasazení v 19. století. Dělal jsem chybu. A kdo nad tímhle komiksem váhá, tak dělá chybu taky. Ano, Wolverine funguje bez mutantů, kostýmů a mimozemšťanů. Strašně se mi líbí, jak Logan téměř vůbec v celé knize nepoužívá drápy. Strašně se mi líbí, jak kniha pracuje s charaktery. Strašně se mi líbí, jak se autoři krásně, ladně a kreativně odpoutali od širšího světa. Strašně se mi líbí spousta jinejch věcí, ale to si prostě přečtěte, komiks je to fakticky skvělej. Za mě 5*.

kaylin
kaylin | 10.9.2020 | Živí mrtví #32: Odpočívej v pokoji

S knihou "Živí mrtví 32: Odpočívej v pokoji" jako kdyby se něco zlomilo. Robert Kirkman ukončil jednu z nejzásadnějších komiksových sérií, ale já se na ní dívám především jako na něco, co výrazně posunulo zombie žánr. Anebo ho alespoň vrátilo do popředí zájmu. Doufám, že po něm přijdou další autoři, dostatečně zajímaví, kteří ještě budou schopni světu ukázat, že zombie žánr tu pořád je, je pořád zajímavý a má o čem vyprávět. Robert Kirkman začal tvořit "Živé mrtvé" čtyřicet let poté, co George A. Romero stanovil, jak bude tento žánr na dlouhou dobu vypadat, z čeho bude vycházet. A i po těch čtyřiceti letech ukázal, že je co vyprávět, že to může chytnout masy. Jasně, objeví se spousta napodobovatelů, lidé, co nemají co říct a jen se vezou na vlně zájmu, ale mezi tím vznikají i další zajímavá zombie díla. A za to jsem moc rád. Díky za "Živé mrtvé" a díky za to, že končí jako skvělá série.

cyboy
M cyboy | 10.9.2020 | Captain America - Steve Rogers #03: Budování impéria

Ja nevim. Mel jsem pri cteni pocit, ze mam deravou hlavu a to, co do ni vleze ocima tou dirou zase hned pokracuje ven. Jako ano, neco se tam deje, ale nejak me to nebavi.
60%

Norri
M Norri | 9.9.2020 | Pochmurný kraj #06: Hájení

Já mám prostě tuhle sérii rád a dobře se mi čte. Kdyby jenom ty knihy nebyly tak krátké. Tento díl je evidentně prvním výkopem grandiózního finále. Kresba i atmosféra je i tentokrát luxusní! Těším se na pokračování a těším se, až si to dám celé pěkně od začátku.

tom173
tom173 | 9.9.2020 | Metabaron (pevná vazba)

Skvělé. Frissen se se svým scénářem stává důstojným Jodorowskyho nástupcem a vlastně pokračuje tam, kde kasta skončila. Rychle se ocitáme v centru dění při rozpadu metabunkru. Vrací se můj oblíbený Tonto jako vypravěč, který už tady bohužel není tak nahláškovaný (což ale spousta lidí spíše ocení). Kniha je rozdělená do čtyř archů, přičemž každý je věnovaný jedné postavě (záporákovi). Wilhelm 100 je správně démonický, je napsaný tak, že mu přejete to nejhorší. Dá se říct, že v této knize převzal roli metabaronů, je to vraždící krutá mašina, která na nikoho nebere ohled a aby dosáhl svého tak dělá opravdu hnusné věci. Celé Impérium technotechnů je tu snad ještě zvrácenější a autoři se opravdu nedrželi zpátky, což je třeba ocenit. Násilí a sex jsou tu opět zobrazené naplno a kniha se tak v tomto vyrovnává původní kastě. Zpracování knihy je špičkové a pevná vazba vypadá opravdu luxusně. Doporučuji!

Netorack
Netorack | 9.9.2020 | James Bond - Agent 007 #01: Casino Royale

Knihu jsem nečetl, ale počítám, že se jejímu stylu vyprávění tenhle komiks hodně blíží, je to prostě něco jiného než Daniel Craig na plátně. Takže i proto chápu, proč je příběh takový, jaký je, ale prostě mi přišlo, že se toho tam stalo hodně málo a ještě jak se Bond dostal ze šlamastyky bylo, no, nebudu spoilovat, ale prostě mi to nestačilo. Chápu, že předloha je sedmdesát let stará a tehdy se holt vyprávělo jinak, a možná je to i mnohem bližší realitě než současnost.

Spacecore
Spacecore | 9.9.2020 | Gulliveriana. Zlatý osel

Toto jsem zopáknul po nějakých 13ti letech a je to taková rozverná ptákovina, překrásně nakreslená. Co k tomu říct. V pubertě mě to jako panice asi bavilo víc, ale z jiných důvodů :-)

Palebras
Palebras | 9.9.2020 | Batman #06: Nevěsta nebo lupič?

Já jsem s tím, kam se série dostává nadmíru spokojen a rozhodně tomu není jinak, ani v případě šestého pokračování. První příběh je atmosférický, napínavý a jedná se o skvělý rozjezd. Co se týče příběhu s Wonder Woman, tak zde jsem si užíval každou stránku a v duchu si říkal, že tohle celé bude na plný počet. Poté přišel hlavní příběh s Poison Ivy a musím říct, že tohle mě zase mírně vrátilo na zem, ale v žádném případě se nejedná o velký sešup směrem dolů, jen to téma bylo dost podobné Gothtopii vydanou v rámci Detectvice Comics a asi bych ocenil něco komornějšího, než celosvětové ovládnutí lidstva v podání Pam Isleyové. No a příběh na konec byl perfektní a skvěle zakončil celou knihu. Co se kresby týče, tak Janin odvádí dobrou práci a prakticky ani ostatní kreslíři mi v ničem nevadili. Na všechno se perfektně dívalo a vypíchnou musím Dianu se Selinou, které jsou prostě kočky.Obě!. Na plný počet to sice není, ale čtyři si to určitě zaslouží a těším se na svatbu!

trudoš
trudoš | 9.9.2020 | Lips Tullian

Budeme-li se bavit o klenotech českého komiksu, Lips Tullian mezi nimi bezesporu zastupuje přední místo, jestli rovnou není zlatou korunou, diamanty osázenou. Tohle je prostě fantastická věc, stojící na práci Káji Saudka. Tím nechci zpochybňovat kouzlo scénáře Jaroslava Weigla, avšak teprve souhra těchto dvou géniů dokázala vdechnout šestákovému krváku šmrnc veledíla. Přitom nejde o nic složitějšího, než veselé dobrodružství plné chrabré statečnosti, horoucí lásky a spravedlnosti pro všechny. Asi proto seriál komunistům tak vadil, protože ani jedno z toho jim nikdy nic neříkalo.
Tímto bych chtěl poděkovat redakci nakladatelství Plus, které původní příběhy na pokračování vydalo v důstojné podobě a navrch přidalo i nikdy nedokončeného Černého Filipa. Dalo mi tak možnost vrátit se o třicet let nazpět, do doby, kdy jsem jako klučina hltal stránky Stříbrného pokladu a Konce Sahrbergovy bandy a tajně snil, že by epizody z Mladého světa mohly jednou spatřit světlo světa v souhrnném vydání.

faster86
faster86 | 9.9.2020 | Čtyřka z Baker Street #03: Slavík ze Stepney

tohle už se mi líbílo o hodně víc než druhý díl, probíhá tu nějaká detektivní práce, objevují se velké postavy ale pořád je tu hlavní tahák propracovaná kresba se spoustou detailních střípků

Hawwwran
M Hawwwran | 9.9.2020 | Andělské drápky

Tohle jsem nějak nepochopil. Obrázky to má hezký, ale nepochopil jsem to

Tyfus
Tyfus | 8.9.2020 | DC komiksový komplet #094: Mladí Titáni: Návrat Donny Troyové

Klasika DCKK - chaotický příběh vytržený z kontextu. Vůbec nic mi to nedalo, protože nevím o čem to bylo.

Norri
M Norri | 8.9.2020 | Batman Detective Comics #08: Krev hrdinů (pevná vazba)

Tahle kniha je pro mě zklamáním, má však několik ale… Po dvou skvělých knihách od tvůrčího dua Brian Buccellato - Francis Manapul jsem čekal jejich třetí skvělou knihu. Alespoň mi to slibovala obálka. Z jejich virtuozity z předešlých knih je zde však jen pouhých sedm stran…
Kniha obsahuje dva hlavní příběhy a jeden zcela zbytečný sešit. Ve všech má hlavní roli Robo-Batman s Jimem Gordonem. Musím říct, že za tohle jsem vážně rád. Jsem rád že Bat-Gordon dostal více prostoru. První příběh napsal Brian Buccellato, ale Francis Manapul nakreslil jen sedm stran. Zbytek nakreslil Fernando Blanco. To by nebyl problém, kdyby Buccellato po těch sedmi stranách nerezignoval na svou skvělou kolorovací techniku. Potom už to je jenom nudný mainstream. Tento první příběh dějově hodně připomíná Gotham Central a není mu moc co vytknout. Snad jenom lehký zmatek kvůli úvodním skokům v ději.
Ve druhém příběhu od Peter J. Tomase potřebuje Liga spravedlnosti Batmanovy detektivní schopnosti a když nemá Batmana nainstalovaného Bruce Wayne, tak musí stačit Gordon. Toho tak čeká detektivní případ, jaký ještě nikdy neřešil. Kresba od Marcio Takary příliš nezaujme, ale celkově je to fajn příběh s relativně dojemným koncem.
Poslední sešit v této knize snad ani neměl být. Je to třetí část nějaké Robinovy války, takže to nemá ani začátek a ani konec a vůbec nic vám to nedá. Jediné co by to zdůvodňovalo jeho přítomnost by bylo, kdyby to byl základní kámen pro příběh v příští knize. 3,5*

perak
perak | 8.9.2020 | Batman: Zatracení

Kresba super, to jsem si užíval každou stránku, každý jednotlivý obrázek. Naopak příběh mne vůbec nezaujal. Jakou úlohu tam měl Constantine a některé další postavy? Co tím vším chtěl autor říct? Jediná zajímavá linka se týkala Brucova dětství. Celkově ke konci jsem se na text už ani moc nezaměřoval, prostě nebavilo. Ale jen kvůli té kresbě stojí za to se na knihu podívat.

mcleek
mcleek | 8.9.2020 | Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu

Ach jo! Nejsem odborník na fyziku a vím toho jen strašně málo o životě Stephena Hawkinga. Nicméně jsem fanoušek vědy a četl jsem 3 Hawkingovy knihy. Myslel jsem si, že mě tento komiks zaujme, ale spíše mě zklamal. Zdá se mi, že autoři mají jasno v tom, CO chtějí popsat, ale dost jim nevychází způsob, JAK toho chtějí dosáhnout. Komiks mě opravdu nudil a musel jsem se přemoci k tomu, abych ho dočetl. Pamatuji si, jak jsem před lety viděl nějaký dokument, ve kterém Stephen Hawking připravil oslavu pro cestovatele z budoucnosti a pak čekal, zda se někdo objeví. Divákům dokumentu bylo asi jasné, že se nikdo neobjeví, přesto bylo velmi zábavné sledovat průběh experimentu. Stejná scéna v komiksu však ve mně nevyvolala žádné emoce, natož pak emoce příjemné. A podobný pocit jsem měl po celou dobu knihy. Pokud má někdo zájem o popularizaci fyziky, doporučil bych spíš http://comicsdb.cz/comics/7103/zahady-kvantoveho-sveta . V případě komiksu Hawking si myslím, že komiks spíše využívá hajpu, který tu zůstal po jeho smrti. K redakčním chybám vydání je několik příspěvků vedle v diskuzi. Za mě 50% a to mě trochu mrzí... :-(

Spacecore
Spacecore | 8.9.2020 | Providence

Podobně jako Robert Black, i já provedu spíš takový deníkový zápis. Na Providence jsem se těšil a čekal nějakou dobu, protože jsem byl namlsaný Courtyyardem a Neonomiconem, které jsou neoficiálně přeložené Transcomxem a které jsou absolutně nepochopitelně nevydané u nás! Je to možná ještě větší kiks, než zmršené bubliny (k čemuž jsem se vyjádřil v diskuzi a nebýt toho, že jsem si knihu vypůjčil z knihovny, musel bych strhat bod/y za vydání). Každopádně bez znalosti Dvorečku a Neonomiconu bych byl ztracenej, vůbec bych se neorientoval (zejména v závěru). Pokud máte možnost, tak si Dvoreček a Neonomicon určitě načtěte před samotným Providence. Obojí jsou to kratší, a ne až tak složitá dílka. No a ke všemu jsem nikdy nečetl Lovecraftovu jedinou povídku. A ani nehodlám, ale k tomu se ještě dostanu dále.
Jak jsem říkal, s Lovecraftem jsem se setkal pouze v několika filmových adaptacích a taky jsem četl pár komiksů na jeho motivy (všechny u nás vydané a pár dosud nevydaných) takže jsem tak nějak povrchně věděl co mě čeká. Já mám slabost pro horor už od svého útlého dětství (chyba rodičů), ale v literatuře se mu dosud vyhýbám. Faktem je, že podobně jako Z Pekla, nebo Ztracené dívky je tohle hodně pečlivá a detaily prošpikovaná "studie" Lovecraftova díla. Moore -jak říkám pokaždý- je génius a neváhá nám to dávat najevo s každou další věcí, co udělá. I ty deníkové záznamy jsou místy pomrkávání na čtenáře typu "čumíš co, jaký jsem šibalský ušák" a mě na jeho hru nevadí nikdy přistoupit. A opět tu máme vrstvy. Moore nikdy nedělá nic jednoduchého, protože ví, že stejně jako život sám i literatura, komiks i cokoli jinýho je složitý a Loveraftovo dílo do této škatulky spadá možná nejvíc.
Obsahově je to nadupaný, musel jsem se opírat o berličku v podobě zahraniční stránky s referencemi a vysvětlivkami každého panelu a odkazů v něm schovaných, takže to šlo, ale je fakt, že jako neznalec Lovecrafta mi toho hodně uniklo. Přesto jsem se bavil celou dobu, prožíval veškeré dusno, napětí, chytal všechny myšlenky a troufnu si tvrdit, že chápu, co tím vším básník chtěl říct.
Vlastně mě na tom všem nejvíce děsí jak moc reálné a metatextuální ta Moorova zpráva je! Máme tu příběh muže, který v 20. století jako první popsal nepopsatelný děs a ten se skrz jeho slova šíří až doposud jako virus, až ke mně do mého domu v podobě Providence. Tím myslím Lovecrafta, ne Blacka. Chápejte, já tohle beru vážně. Okultismus a magie jsou pro mě reálné věci (jak říká Grant Morrison – každý druhý se setkal s něčím „nadpřirozeným“, každý druhá tetka z vesnice Vám poví nějakou strašidelnou duchařskou historku) a sám jsem se v životě setkal s ledasčím a mám k tomu všemu respekt. Potkal jsem se s léčiteli, wiccami, čarodějkami. Však mezi námi tady nějací určitě jsou. Taky jsem bral dost let ze svého života narkotika, psychedelika a prošel si např. toxickou psychózou, takže stav šílenství je mi důvěrně znám a spoustu těch Moorových (Lovecraftových) myšlenek jsou založeny na skutečně hmatatelných (a děsivých) základech.
Abych dokončil popis mojí osobní perspektivy k tomu dílu, tak se zároveň (a nejspíš i pokrytecky) považuju i přes to všechno za křesťana (bez příslušnosti k církvi) takže tím se můj respekt k supernaturálním věcem ještě prohlubuje. A Providence bych ani neměl číst, abych řekl pravdu, ta kniha je nasáklá skrz na skrz magickým odkazem Lovecrafta, který je skutečně nebezpečný, když se vezme v potaz spirituální dávka pomyslného zla v ní a přesto to čtu a baví mě to! A to je bravúrní ukázka absurdního šílenství, jaké nám tu otevírá bradatý čaroděj Moore a jeho pramentor Lovecraft. Vše je propojené, vše souvisí se vším a realita může být pouhý sen. A ano, v blázinci jsem byl, nemusíte se ptát 😊
Takže abych to shrnul. Knihu jsem si užil velice. Dovršil jsem tím poslední rest z Moorovy tvorby, kerý mi zbýval na seznamu a přesvědčil jsem se, že mi toto bohatě stačí i co se týče Lovecrafta, pouštět se do něj definitivně nebudu, ale věřím, že je to mistr hororu a v jeho věcech je víc autentičnosti, než možná kdo z nás umí připustit. A moje psyché je příliš citlivé na literaturu tohoto typu. Takže se spokojím s tímto „shrnutím“ kterou nám přinesl v Blackově odysei po Nové Anglii.

Kresba byla skvělá, Burrowse miluju (Scars, Wormwood etc.) takže jsem si to vychutnával. Deníkové zápisky jsou občas too much, ale krásně přidávají na čtenářově nervozitě, která je potřeba pro celkové vykreslení některých děsivých situací. Časová smyčka byla naprosto luxusní! Nemá cenu jakkoli rozebírat kvalitu samotného scénáře / kresby, tam není jediné slabé místo, to by si pánové nedovolili. Pět z pěti, a skláním klobouk před Moorem (ale ne před Argem, těm hanba).

Netorack
Netorack | 8.9.2020 | Kouzelná flétna a další operní příběhy

Jsem rád, že jsem si tohle přečetl a, jak říkala moje babička, neumřu blbý, nýbrž budu vědět, o čem ty klasiky klasik jsou a co se v nich odehrálo. Velké plus taky za to, jak mi konečně docvakly všechny souvislosti Krylovy písně Salome. Co se týká příběhů, zjistil jsem o sobě, že jsem pravděpodobně vyznavačem verismu v opeře :D protože nejlepší mi přišla kniha až tehdy, kdy opustila legendy, kouzleníky, božstva a nadpřirozeno a podívala se na obyčejný lid, tedy v Sedláku kavalírovi a zejména v - pro mě - zlatém hřebu, Komediantech. U hodnocení jsem váhal mezi čtyřmi a pěti, ke čtyřem bych to poslal tou opravdu už postarší kresbou, ale vytahuji na pět za odvahu tohle vydat, výpravu knihy a za vzdělávací prvek, který mě přitom bavil.