• Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš01:19Žoldnéř #06: Černá koule
  S čím mám v rámci Žoldnéře problém, je délka. Tenhle díl konečně hraje do karet a je akční, zároveň rozvíjí a posouvá jeho svět, ale když jsem to začal číst, najednou konec. Zkratkovitost z toho vyloženě číší a bohužel Žoldnéřovi škodí. Tohle je příjemný a solidní album, ale měl jsem z něj dojem, že "přišel a hned odešel". Nicméně mě to pořád jaksi baví a nemůžu se dočkat, co bude dál, i kdyby to mělo být dále podobnou logikou jako předchozí alba. Bonusy vždy pobaví. Prostě, kdo chce malířské a kreslířské orgie s trochou příběhu, tady je jasná volba.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš01:16Proti přírodě #02: Štvanice
  Tak jak u prvního volumka, svět je dobře nastavený, příjemně to graduje, ale co už je nevýhodou, když člověk, že volume tři je poslední a nabízí se, jak to rozehráté uzavřít. To, co se tady nastavuje, by si zasloužilo min. 2-3 další volumka, ne jedno. Každopádně jsem se ale bavil a je zkrátka velmi jednoduchý příběh s jistým poselstvím a pěkně vytvořeným světem. Když to bere člověk s nadhledem s jistou dávkou odlehčenosti, tak se tím bude bavit. Kdo v tom bude hledat, může dojít k zaujatosti až jisté angažovanosti. Kresba je na výbornou, Mirka umí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš01:12Bůh krys
  Obával jsem se toho horšího a bohužel se mi to splnilo. "Nový", chápej současný, Corben mě prostě nebaví. Jeho starší díla jsou někde úplně jinde, jak kresbou, tak i příběhem. Tohle je prostě nějak rozehrátý příběh, aby to fungovalo a nějak do sebe zapadalo. K postavám, aby člověk hledal cestu skrz mapu a celkově je to prostě takové hladké a po povrchu klouzající. Hmm, Lovecraft, než dělat poctu, nebo narážky, radši přijít s něčím vlastním, vyloženě to tomu škodí. Nejen, že to každý hledá, ale zbytečně si autor ubírá kus své kreativity, jen aby Lovecraft. Prostě to celkově moc nehraje a i když je to všechno moc hezké, zkrátka, jak to říct, chci víc. Corben udělal opravdu málo a je to nedotažené, až plytké. Já z toho příběhu prostě nic nemám a jo, málem bych zapomněl, hlavní postava byla vyloženě protivná. Takže suma sumárum dávám 3 hvězdy. Pro mě je to jasný střed.
 • Norri
  Norri mecenáš24.10. 23:44Safari pláž
  Na Safari pláž jsem náhodou narazil na Comic-Conu. Prodávali to po padesáti korunách a mě to překvapilo hned ze dvou důvodů. Jednak na obálce byla polonahá surfařka a hlavně jsem vůbec netušil, že tady něco takového před dvanácti lety vyšlo. Jasné “must have”. A jsem nadmíru spokojený. Je to sice kraťoučká jednohubka na pár minut, ale zanechá to za sebou úžasnou melancholickou náladu. Je to jako komiks “Jedno obyčejný léto”, jen se staršími a odhalenějšími děvčaty a jedním mluvícím králíkem. Kresba je minimalistická, ale hrozně milá. Moc příjemná záležitost.
 • Liborius
  Jak je u Star Wars komiksů zvykem, i tentokrát je kniha napěchovaná akcí. Přestřelky, souboje nebo třeba partyzánské akce čtenáře vtáhnou a zvednou mu tep. Příběh Vzpoura na Mon Cale potěší třeba vskutku originálním a hravým plánem, který zahrnuje jednoho sebestředného měňavce, jednoho Moffa a jednu krásnou moncalamariánskou operu. U čtení se tedy budete bavit, ostatně jako snad u jakéhokoliv Star Wars komiksu. Nicméně tentokrát se myslím stejně jako já neubráníte pocitu, že příběhy jsou hodně doplňkové. 8/10 Více na - https://nerdopolis.cz/2021/10/23/recenze-star-wars-popel-jedhy-vzpoura-na-mon-cale/
 • sedw
  Tak toto bylo fakt něco! S Wonder Woman jsem prozatím neměl čest a první setkání proběhlo nad očekávání dobře. Mám rád postapo a v komiksu mi dlouho fakt dobrý příběh chyběl. Díky tomuto komiksu jsem se konečně dočkal, příběh byl naprosto parádní, kresba k němu parádně seděla a nemám co vytknout. Dostal jsem i kopu emocí při shledání Wonder Woman s ostatními superhrdiny. Za mě plný počet a jen víc takových příběhů.
 • Norri
  Když jsem začal tuto She-Hulk číst, tak jsem si říkal, že zvěsti o tom, jak je to skvělé, značně přeháněly. Pak jsem ale úplně změnil názor. Sešit se vznikem She-Hulk je není úplně špatný, ale ani to není žádná bomba. Neurazí, ani nenadchne. Potom ale začne příběh Senzační She-Hulk a celé to začne být značně bizarní - zhypnotizovaná She-Hulk v cirkuse, She-Hulk s uříznutou hlavou, hlava vědce přišitá ke gorilímu tělu, vědec s příliš velkou kůží a tak dále. Vy sice nevěříte vlastním očím, ale bavíte se. A pak to přijde… Shulkie začne bourat čtvrtou stěnu silou demoliční koule. Povídá si se čtenáři, dohaduje se s vlastním scenáristou a dělá si srandu ze samostatného komiksového průmyslu. A co víc, nadrzo trhá stránky komiksu, aby si trhlinami zkrátila cestu z místa na místo. Navíc si střihne televizní dobrodružství ala “Dva nosáči a video”, dobude hluboký vesmír s vesmírnými kamioňáky a protáhne pár komínů se Santa Clausem. Při tom všem je skvěle nakreslená a je neuvěřitelně sexy. Rád bych si dal nášup.
 • sedw
  sedw24.10. 22:25Batman: Zatracení
  3*, ale v podstatě jen za kresbu a atmosféru, protože příběh vlastně nebyl, alespoň ne z mého pohledu. To bylo velké zklamání, protože od Azzarella jsem čekal pecka temný příběh, ale zklamání bylo obrovské. Nebavil mě příliš ani Joker, toto bylo ještě o třídu horší.
 • sedw
  sedw24.10. 22:15Knihy magie
  Slabší 4*. Kniha měla super atmosféru, super atmosférickou kresbu, ale bohužel příběh pokulhával (až skoro vlastně nebyl). Pořád jsem čekal nějaký wow moment na konci, ale příběh prostě vyšuměl. Škoda, bylo to velmi nadějné.
 • trudoš
  Spokojenost, ovšem žádné velké překvapení. Oproti předchozím dvěma dílům tu Brian Azzarello jen prvoplánově přešlapuje na místě, a i když poslední stránky přinesou kýžený zvrat, v podstatě je to jen takové kopnutí do vosího hnízda a zběsilé mávání rukama přijde až příště. Pořád mě ale příběh ohromně baví, jak pro hezky koncipovanou mytologii, tak pro stylové postavy – především novodobí polobozi jsou uhrančiví. Ti zde tentokrát hrají nejvýznamnější roli, protože Wonder Woman je obchází a žádá o pomoc, přičemž s každým zvlášť se nejdřív musí popasovat, aby předvedla svou nadřazenost. V tomhle ohledu je otázkou, nakolik scenárista vařil z vody, a nakolik šlo o bezděčnou poctu klasickým příběhům. Trochu zmatek začínám mít pouze v proroctví, kolem kterého se všechno točí, stejně jako ohledně apokalyptického osudu nového dítěte (Prvorozený mi v tom udělal NHL). Mimo jiné oceňuji pochmurnou linku s Válkou, i když zavání maličko melodramatem – přesto se to ke zvoleným postavám perfektně hodí.
 • Delphín
  Rozhodně si mě to získalo více jak první díl. I přesto však nejsem zcela spokojený. Když skončilo utrpení s Napoleonem, nastala zde dějová linka s Jackem Rozparovačem. A vypadala opravdu slibně. Bohužel to autor brzy zabil a stal se z celého komiksu jeden velký mix všech možných myšlenek, ale ve finále žádná nebyla dotažena do konce, nebo se naopak dočkala konce na pár stránkách...
 • Daw8ID
  Amatéři na slovo vzatí. Taková ta klasika co nenadchne ani neurazí. 3/5
  Rebel na skateboardu. Tahle kresba mi nesedí, navíc vtipu také málo. 2/5
  Nos na dobrodružství. Vtipná jednohubka. 4/5
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš24.10. 12:52Siegfried
  Trochu jiné zpracování několikrát omílaného příběhu o Nibelunzích. V podstatě se shoduji s Norrim. Je to taková disneyovka, resp. mi to připomíná ty animáky z 80. let a přelomu, kdy se tvůrci nebáli popustit uzdu fantazii a to nejen v drsnosti. Co hodně kvituji je ta absence jakýchkoliv dalších postav, úplně to ve mně evokuje jakýsi svět ten předtím, kde nikdo nebyl, jen bájné bytosti. Prostě tam nejsou lidi a to je vše. Líbí se mi ta absence a vjem, že se náš svět teprve formuje a lidi jsou někde tam. Do toho oceňuji tu práci s časem, že v příběhu prostě vnímáte jeho rozprostřenost všude a že včera je dnes i zítra a že zítra už bylo včera, které je dnes a pořád TEĎ. Poslední věc, kterou musím kvitovat je onen pokus o snoubení křesťanských legend a severské mytologie. Konec k tomu přímo vybízí. Kresba komiksu a v bonusech je vyloženě úchvatná a jsou to orgie. Alice umí. Nicméně občas to dějově působí rozvlekle a jakoby Alice nevěděl co má dál v některých pasážích dělat, tak to rozmělňuje a tím pádem to místy stojí na vodě. Konkrétně v prvním albu je to vidět, jak Siegfried jde na lov a celá ta pasáž kde jsou s Mímem. Proto dávám 4, zas tak moc mě to nevystřelilo a dějově to nic nového nepřineslo.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš24.10. 12:45Danthrakon #03: Šťastný kuchtík
  Tohle je prostě finále, jak má být, i když je místy předvídatelné. Zase další příběh o nastolení rovnováhy mezi starým a novým pořádkem / světem. Ta touha říct, že určité staré vlivy a původní řád věcí jsou pořád silné a mají nám co říct, a že bychom na ně neměli zapomínat, i když jsme tzv. civilizovaní a svým způsobem i nad přírodou. Autoři na to poukazují měrou vrchovatou a číší to z nich skoro na každé stránce od půlky tohoto alba dál. Do toho všeho je to příjemný, pohádkový, ale i drsně udělaný příběh, který vás nakonec baví. Prostě dobrodrůžo, jak má být, na dostatečném prostoru, i když možná jedno album navíc by si to zasloužilo, aby lépe vyniklo pozadí postav a děje. I když to je jen maličkost, která mému celkovému dojmu neubírá. Dávám 4 hvězdy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš24.10. 12:41Danthrakon #02: Vrtošivá Lyrelei
  I když to přímo navazuje na 1. album, tak na mě místy působilo, že je to vytržené jaksi z kontextu a že se tam děje něco, co jsem prošvihl, resp. mi uniklo v 1. albu - jen můj dojem. Nicméně se to pak začíná vracet do těch kolejí, které nastavilo 1. album, ale jen aby se zase došlo k událostem, které na vás budou působit dojmem, že už jste je měli znát. Bohužel na tak krátkém prostoru vyřešit a vysvětlit vše, aby se čtenář zároveň dostal v bezpečí do zdárného konce, není vždy ideální způsob dělat to takhle. Najednou je tam nějaké pozadí, rodiče jsou někdo úplně jiní, najednou je tam víc, než by se zdálo. DO toho další příběh s nějakými malými potvůrkami, které nejsou takové, jak se na první pohled zdálo, jednak už to bylo v Ptákovi času, pak to najdete v Ekhö. Francouzi jsou tímhle asi posedlí nebo co :-). Nicméně to je pořád svižné a umí to pobavit a udržet čtenáře, navíc to čtete s vědomím, že jsou jen tři alba a to další bude finální (aspoň doufám), takže tenhle díl lze přelouskat i přes výše zmíněné neduhy. Přesto je to nejslabší díl série, je zkrátka moc zmatečný, resp. matoucí.
 • karl173
  karl173 mecenáš24.10. 12:36Thor #02: Válka říší se blíží
  Jedná se o takovou předehru k Válce říší. Aaron si pomalu rozestavuje panáčky na svá místa.
  Nicméně i tak, jedná se o solidní jednohubku, která mě mile překvapila a bavilo mě to.
  Nedá se ovšem upřít faktu, že nic moc se zde nestane. 3*
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš24.10. 09:48Gulliverova dobrodružství v Liliputu
  Krásný návrat do dětství. V roce 1987 vyšlo v ABC. Pěkně nakresleno - dějově, s ohledem na rozsah, zrychleno + mírně upraveno.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš24.10. 09:33Povídky pro dobrodruhy
  Taková vzpomínka na ábíčko. Z osobních důvodů mi vadil Robin & Páťa coby propaganda pionýra (byť novodobého - nevím, co si o tom myslet - proč udržovat něco, co vzniklo jako "režimová předělávka" čehosi jiného, když klidně už může existovat původní předchůdce...). Ale určitě je to dáno zažitím původního pionýra. Kresba dle popisu GWB. Jednostránkové příběhy jsem si užil. 9,5mm zločinu mi nevadilo, děj usledovatelný, chaotično jsem nevnímal.
 • karl173
  karl173 mecenáš24.10. 08:59Berserk #01
  Slušný rozjezd. Líbí se mi tempo a prostředí vyprávění.
  Co je ale největším plusem, je kresba. Hlavně velké panely jsou tu parádní.
  Samozřejmě je to zatím jen začátek a tak se tu zatím nějaké příběhové
  smyčky nekonají, ale v této sérii rozhodně budu chtít pokračovat a jsem zvědavý kam bude směřovat.
  Zatím slušné 4*
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš24.10. 08:11Smečka z Bagdádu (paperback)
  „Radovat se z čeho? Tohle není vítězství.“ Z tohto som mal od samého začiatku veľmi dobrý, ale zároveň smutný dojem, lebo som bol presvedčený o tom, že takto nastavený príbeh sa nemôže skončiť dobre. Smečka z Bagdádu kombinuje kvázi rozprávkové „hovoriace“ zvieratá s tak dospelou a vážnou témou, akou je vojna, ale v praxi to funguje geniálne a ani vám nenapadne premýšľať nad tým. Úderné tvorivé duo scenárista Brian K. Vaughan (Doctor Strange: Přísaha) a ilustrátor Niko Henrichon (diely Tajná říše, Město Hříchu a Bůh magie zo série Doctor Strange) si vzali veľké sústo, ale dokázali ho bez problémov požuť, prehltnúť a kvalitne stráviť. Je to pecka. Malý leví pochod smrti vojnou (a z toho vyplývajúcim chaosom) zdecimovanou krajinou (dej sa odohráva v roku 2003, keď Bagdad bombardovali Američania). Henrichon dal dokopy sériu desivých „post-apokalyptických“ (alebo bez úvodzoviek?) obrazov, ktoré nedostanete z hlavy (žirafa). Desivé scenérie strašnej skazy a deštrukcie, akej je schopná len príroda... a človek. Rovnako tak z mozgu však nedostanete (hoci by ste chceli) obludnú scénu s Fejdžerom. Hoci to znie neuveriteľne, komiks je inšpirovaný skutočnými udalosťami (štvorica levov skutočne pri bombardovaní utiekla zo ZOO a následne... veď uvidíte). Občas som od seba nerozoznával jednotlivé samice. A možno je to trochu krátke. Možno by si to zaslúžilo nebyť jednorázovkou, ale sériou čítajúcou minimálne 20 plnohodnotných zošitov. Dalo by sa povedať, že sa to skončí skôr, než sa to poriadne rozbehne. Ale zrejme sila a údernosť príbehu je paradoxne neparadoxne práve v jeho krátkosti, priamočiarosti a jednoduchosti. Občasné „filozofické“ reči o slobode atď. ma míňali, ale ako „len“ survival som si to užil. A treba jedným dychom dodať, že aj „reči“ majú v príbehu zmysel, keďže zvieratá väčšinu života (alebo celý, ako kto) strávili v zajatí. Kebyže raz mám spísať zoznam 50 najvýznamnejších komiksov na svete, tento by sa medzi ne (spolu s napr. Z pekla alebo Strážcami) určite dostal, preto plná paľba za 5*.
 • Ivan Kucera
  Zimný vojak je jedným z najzásadnejších komiksov Captaina Americu. Scenárista Ed Brubaker (Batman: Muž, který se směje) mu zložil medvediu službu, keď ho v neľahkej dobe po 11. 9. 2001 radikálne (a výborne) aktualizoval. Nič iné mu ostatne (asi) ani neostávalo. Zasadil Kapitána do doby, v ktorej majú problém orientovať sa aj spravodajsko-bezpečnostné služby, nieto bežní civili. Cap síce stále bojuje za správnu vec (je to ostatne Kapitán Amerika, čo iné by ste chceli), ale každý druhý okolo neho klame, takže je ťažké určiť, čo to vlastne tá správna vec je. Brubaker nášho obľúbeného hrdinu šmaril do chladnej doby, kedy nikto nemôže veriť nikomu. Je síce nutné o to viac dobrých skutkov robiť, ale nikdy neviete, či vami niekto nemanipuluje resp. či ich nezneužije proti vám. Majestátna, smrteľne vážna kresba Stevea Eptinga novému nenaivnému pohľadu na starú naivnú vec perfektne odpovedá, nesúc sa v duchu ponurého špionážneho akčného technotrileru (vytkol by som snáď len pár panelov, na ktorých Steve vyzerá akoby vážil 150 kíl). Eptingovu prácu nemožno podceňovať; bola rovnako dôležitá, ako Brubakerova, pretože čo z toho, že by bol scenár dospelý a temný, ak by to kazila detská kresba? Treba oceniť aj „pomocného“ ilustrátora Michaela Larka (Gotham Central), ktorý nakreslil parádne retropasáže. Oživiť Buckyho nebol jeden z tých momentov, kedy z mŕtvych vstáva nepodstatná vedľajšia postava. Oživiť Buckyho bolo ako keby oživili strýka Bena: niečo, čo sa proste nerobí, lebo smrť týchto postáv formovala charakter daných superhrdinov. Brubakerovi sa však podaril husársky kúsok: Buckyho oživil jednoducho a pritom zaujímavo. Ako desivý Zimný vojak bude mnohým vyhovovať viac, ako keď bol iba bežným komickým poskokom. Bohužiaľ, príbeh Zimného vojaka vlastne ani nie je o Zimnom vojakovi (!). Ten sa v podstate „iba“ mrazivo mihá na pozadí a netušíte, kedy sa z neho zas na pár sekúnd vynorí. Je skôr o ostatných a o tom, ako na oživenie reagujú. Ani to však nie je úplná pravda; Zimný vojak je najmä o banálnom ruskom záporákovi (akých už sme videli stokrát) s kúzelnou kockou, pričom s tým „nejako“ súvisí práve Zimný vojak. Niekomu to vadiť nebude. Mne trochu áno. Buckyho smrť je kultová, no jeho oživenie vyzerá ako keby si Cap od kuriéra prevzal balík a doma po rozbalení zistil, že tam nie je to, čo si objednal. Čím bližšie sme k finále, tým je to horšie. Predčasným vrcholom je origin Zimného vojaka, ktorý viac ako bežný komiks pripomína grafický román á la Superman: Mír na Zemi (samozrejme miešam jablká s hruškami, ale rozumieme si). Nick Fury je síce tvrdý ako modurit a má plán aj keď žiadny nemá, ale shieldovské uniformy s bielymi čižmami prehrali boj s časom. Dej je otvorený, pripomína prvé dejstvo á la „OK, základné pravidlá sme si vyjasnili, zajtra začíname naostro“. Film z r. 2014 sa mi páčil o štipku viacej (tá Brubakerova dospelosť predsa len trochu zostarla), napriek tomu je Zimný vojak skutočne dôležitý príbeh v rámci univerza a ak chcete mať Capa dôkladne naštudovaného, bez tohto to nepôjde.
 • Skot
  Skot mecenáš23.10. 18:16Brloh
  Komiks zachranuje výborná malba. scénář je průměrný a variace na téma starého mládence s možná duševní chorobou jsme už četli mnohokrát.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.10. 17:48One-Punch Man #01: Jednou ranou
  Číst to rozhodně dál nebudu, protože je to děsná ptákovina, ale musím se přiznat, že to místy vtipné je a koncept je celkem originální, roztomile ulítlý... všeobecnou glorifikaci nechápu, ale prvky zábavnosti tomu upřít rozhodně nelze.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.10. 17:46Ú.P.V.O. #14: Král strachu
  Mám raději komornější paranormální vyšetřování v bohem zapomenutých krajích plných duchařin a tajemství; více než tyhle globální apokalyptické události...

  Celkový dojem: 60%
 • Fort
  Vzpomínkový díl, který pro zapomnětlivé shrnuje co se v minulých svazcích, tu a tam utrousilo o občanské válce v Išvaalu.
  Tak tady to máte vše na jednom místě, jinak děj se vůbec neposune.
 • neloxiqq
  Nejdem hodnotiť , pretože som nedočíl a asi nikdy nedočítam , ale po niekoľkých stranách som komiks s prepáčením jebol do knižnice a už ho nechcem ani vidieť. Ale čo je na tom komikse dobré je kresba.
  Takže si obrázok urobte sami , ale určite vám ho nedoporučujem.
 • neloxiqq
  Čo k tomu povedať. Klasická Harley Quinnovica.
  Jednoducho nefunkčný komiks a tak ako je komiks zlý tak je kresba dobrá. Je naozaj veľmi fajn a mierne nadpriemerný mainstream. No ale komiks je príšerný , do čítania som nutil a keď som mal ísť prečítať druhý diel tak som sa k nemu dostal až po pol roku a to som ho aj tak po pár stranách zahodil.

  Nuda nuda nuda. Iba zaplnuje miesto v knižnici a určite si túto sériu nekupujte. 3/10 s odretými ušami a to hlavne za kresbu a pár fajn vecí v komiksy.
 • Good Games
  Danthrakon 2 – Vrtošivá Lyrelei je druhým dielom trojdielnej série a musím povedať, že ma to bavilo o úroveň viac ako naposledy. Nepredvídateľné, hravé, svižné a zábavné pokračovanie a už úplne chápem, prečo si túto sériu Vybíral vôbec vybral. Som veľmi zvedavý, ako to celé Arleston ukončí. Celá recenzia
 • Norri
  Norri mecenáš22.10. 20:03Siegfried
  Až se Disney rozhodne natočit animovanou pohádku pro děti o hrdinovi jménem Siegfried, tak to bude vypadat přesně jako tahle adaptace Wagnerova Prstenu Nibelungova. Siegfrieda bude vychovávat malý komický čertík, stejně jako disneyovského Herkula, a taky si Siegfried bude rozumět se všemi zvířátky v lese, stejně jako Disneyova Sněhurka. Po tom, co si užijeme jeho dětské dovádění, dojde Siegfried svému osudu, zabije draka a osvobodí princeznu, tedy valkýru. A pak žili šťastně a jestli neumřeli, tak žijí dodnes. Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Přece nebudeme děti stresovat dalším dějem. Třeba tím, jak nechá Brunhilda Siegfrieda zavraždit a sama se probodne mečem.

  Samozřejmě trošku přeháním, ale fakt je ten, že Alex Alice předělal legendární tragédii na fantasy pohádku se šťastným koncem. Musím říct, že jsem trošku zklamaný, protože jsem celkově čekal něco jiného než “jen” další adaptaci Wagnerovy opery. Čekal jsem buďto nějaké zpracování původní Ságy o Vølsunzích, anebo nějakou fantasy, která se sice nebude držet žádné předlohy, ale bude drsná a temná. Pohádkové zpracování jsem fakt nečekal. Ale uznávám, že to je čistě můj problém. Navíc musím dodat, že když jsem veškeré očekávání odložil stranou a smířil se s pohádkovým podáním, tak jsem si to při druhém čtení užil.

  Velkým plusem tohoto komiksu je kresba a budování atmosféry. Alexovu kresbu jsem chválil už u Třetího Zákona a musím ji pochválit i zde. Kresba je pěkně dynamická a doplňuje ji skvělá práce s barvami. U všech důležitých momentů je dopředu pečlivě budována atmosféra a když se potom například drak konečně vynoří ze stínů, tak je to prostě epické.

  Zajímavý je způsob, jakým je celý příběh vyprávěn. Téměř všechno je to totiž vyprávěno z pozice pozorovatele v rámci jakési vize, nebo spíše vědminy věštby. Chvíli je tam dokonce vyprávění vize ve vizi, což je docela zajímavá situace, která se může scenáristovi lehce vymstít, ale zde to Alex Alice ukočíroval velice dobře.
 • massilia
  Mé první setkání s Jakubem Duškem a je to velmi milé překvapení. Pěkně vymyšlený detektivní příběh z období protektorátu, kresba mne na první dobrou hned nechytla, ale nakonec jsem si zvykl a ocenil i způsob vyprávění obrazem. Skvěle se podařilo vystihnout i tísnivou atmosféru protektorátu, je poznat, že autor se v historických tématech vyzná. Určitě jeden z nejlepších českých počinů posledních let.
 • Karel Sec
  Karel Sec22.10. 11:03Batman: Svět
  Sborník povídek z celého světa. Čekal jsou spoustu nápadů, myšlení mimo krabičku DC, lokální brutalitu (Mexiko, Jižní Korea atd.) a nedočkal se. Je to velké zklamání. Většina povídek jsou turistické reklamy. Česká povídka je skvěle namalovaná nuda.
 • Karel Sec
  Karel Sec22.10. 11:00Batman: Černé zrcadlo
  Dick Grayson mě nebaví. Ale dějově je to super. Oceňuji hlavně linii s komisařem Gordonem a jeho rodinou...
 • Karel Sec
  Karel Sec22.10. 10:58Spirála
  Šílenství.
 • Karel Sec
  Ten děj je s odstupem času a vědomím konce vlastně pitomý, je to taková kombinace Bradburyho a Lovecrafta. Ale ta kresba je nádherná a tak příjemně to plyne. Minipříběhy jsou ale vždy nejlepší. Rozhodně stojí za to to mít doma.
 • SickNail
  SickNail22.10. 09:52Shi #1, 2
  Úžasne nakreslené!!! Či už rafinované panelovanie (napr. šachová scéna), farebné zladenie strán a pochmúrne tóny. Proste jeden majstrovský počin. GoodGames to vystihol úplne presne. Skvelé dielo s hutným a napínavým príbehom nechal otvorené vrátka pre pokračovanie, ktoré rozhodne musím mať. Opäť trefa do čierneho pán Vybíral.
 • Palebras
  Palebras21.10. 20:38Pes baskervillský
  Psa baskervillského jsem si chtěl přečíst už dlouhé roky, nebo alespoň minimálně shlédnout jeho filmové zpracování. Pořád jsem to ale odkládal, takže když vyšla takhle adaptace Jana Štěpánka řekl jsem si, že bych si mohl alespoň touto formou rozšířit obzory. Do jaké míry je děj zkratkovitý nemohu posoudit, jelikož jsem nečetl originál a jedná se všeobecně o problém skoro většiny těchto adaptací, ale absolutně jsem neměl problém s orientací v ději. Je však pravdou, že některé pasáže byly dost uspěchané a ve finále působily lehce úsměvně. Spíš jsem byl překvapen, jak byl samotný děj celkem jednoduchý a z finále jsem nebyl příliš ohromen. Chápu, že se jedná o dílo více než sto let staré, ale vždy jsem Psa baskervillského pokládal za jakýsi kult a ve své podstatě jsem tak moc unešen nebyl. Třeba změním názor, až si jednou přečtu knižní předlohu. Jelikož nemám ani se Štěpánkovou kresbou zatím žádnou zkušenost, byla pro mě dost specifická, ale k temně laděným pasážím z blat celkem dobře seděla a po chvíli jsem si na ni zvykl. Ale přiznám se, že se nejednalo úplně o můj šálek kávy. Při čtení jsem si všiml dvou chyb s přehozenými bublinami, ale nejednalo se o nic zásadního. Tuhle adaptaci hodnotím pozitivně. Jedná se o příjemnou záležitost, která je dle mého dobře zpracovaná a jsem rád, že jsem se s kletbou rodu Baskervillů seznámil zatím alespoň touto formou.
 • Palebras
  Palebras21.10. 19:46Pérák: Oko budoucnosti
  K Pérákovi jsem si našel cestu až teď, protože se mi tento hrdina a symbol protinacistického odboje zdál poněkud přiblblý. Ale po přečtení musím říct, že to vůbec nebylo marné a rozhodně jsem se při čtení dobře bavil. Velkou měrou k tomu přispělo zasazení do našich luhů a hájů ve spojení s nacisty, které prostě perfektně fungovalo. Příběhově se nejedná o nic převratného, ale na tohle se zde ani v nejmenším nehraje a primárně se zaměřuje na mix všemožných šíleností, naroubovaných na více či méně známé historické reálie. S kresbou jsem byl taky velice spokojen a rovněž potěšila i pevná vazba, kterou si Pérák rozhodně zaslouží. Celkově opravdu zábavný komiks o hrdinovi, který nakopává nacistům zadky ve velkém stylu a to rozhodně musí potěšit.
 • karl173
  karl173 mecenáš21.10. 19:42Avengers #03: Válka upírů
  Upíři jsou mé guilty pleasure a tak není divu, že 3. díl je pro mě zatím nejlepším co Aaron s Avengers napsal.
  Ale! Zaprvé, zatím laťka nebyla vůbec vysoko. A za druhé, i když mě tento díl bavil, tak hlavní dějová linka této knihy má jen 4 sešity. A to není zrovna mnoho, že jo.
  Plusem je svižnost a zábavnost komiksu. Rozhodně se mi líbí také kresba, která konečně nepůsobí tak chaoticky jak to v týmovkách bývá a jak to bylo v předešlých dvou knihách. Takže dalším plusem je i přehlednost.
  Co ovšem zamrzí jsou rychlé zvraty a klasické kouzelnické dějové smyčky, které působí nelogicky.
  Příběh je ale celkově dobře poskládaný a drží nějaký tvar, který má smysl zkoumat.
  Sešit o prvním Iron-Fistovi sice zajímavý, ale trochu o ničem.
  Celkově však musím přeci jenom uznat, že tohle mě zkrátka bavilo. 4*
 • Olwen
  Vyjímečná série.
 • mcleek
  Kulisy starověkého Říma vystřídala nelítostná Germánie a příběh začal gradovat. Tím pádem je to ještě větší pecka, než byl první díl. Z nějakého důvodu jsem si myslel, že zde bude příběh i ukončený, ale po dočtení koukám, že se teď rozjede na plné obrátky... :-)
 • Norri
  Norri mecenáš21.10. 14:12Válka s Mloky
  O tom, že Karel Čapek byl geniální, není pochyb. Jeho díla mají sílu i dnes. Stejně nadčasová se zdá být i Štěpánkova adaptace Války s mloky. Na první pohled vás zaujme parádní kresba. Při čtení však zjistíte, že román prošel radikální redukční dietou a zbyly z něj jen hesla a ikonické momenty. Pro nějaké pečlivější srovnání si budu muset znovu přečíst originál. Navzdory oné zkratkovitosti to hodnotím převážně kladně. I přes své stáří není komiksová Válka s mloky příliš ukecaná a těch 44 stran uteče hrozně rychle.
 • hroubek
  Tohle se mi hodně líbilo. Sedl mi Snyderův styl a jeho pojetí Batmana. Soví tribunál je dobré a napínavé čtení. Po delší době je zde tajemný záporák, který dokáže srazit Batmana na kole a to po stránce fyzické i psychické. Velmi oceňuji i tu tajemnost a nepředvídatelnost toho, co se bude v Gothamu dít. Velké plusové body má u mě Snyder za to, že v jeho podání Batman dělá chyby a ty chyby ho pak dost bolí. Navíc Snyderovi jde hezky od ruky i detektivní linie. Tím pádem komiks není jen rubačka, ale mnohem více připomíná temnou detektivku. A to se mi hodně líbí. Fakt malinko chybělo, abych dal plnou palbu.
 • faster86
  faster8621.10. 08:31Přístav Země / Zatmění
  Přístav země
  překvapení, tohle jsem čekal že mě bavit nebude ale rozhodně je to ta lepší část knihy, myšlenka zajímavá, zpracování průměrné, za mě to táhne rozhovor moderátorky ve studiu, to je snad 2x lepší než řešení nějaké vraždy, konspirace.... i když se to celkem hezky doplňuje

  Zatmění
  asi bych to rozdělil na třetiny, první je super, jak nápad tak zpracování, ve druhé už nám příběh pokulhává, ale líbí se mi tu rozšiřování a vykreslení světa mimo město/pod městem, třetí část už je blbost kdy se to kaplanovi celé rozpadlo a on chudák se snaží všechno polepit ale nelepí mu to

  komplet
  zpracování vypadá celkem blbuvzdorně, v přístavu je pár bonusů, což je ok, k zatmění je bonusový průjem.... radši si strčte bonus do prdele a udělejte levnější knihu, nebo tam strčte další příběh za ty peníze, nemám nic proti bonusům, ale stačí 15 stran

  Když zprůměruju příběhy tak se motám kolem 3,5 hvězd, ale jelikož mě přístav překvapil mile mnohem víc než zatmění zklamalo tak to vytáhnu na 4 s těžkým srdcem.
 • Anton Whatever
  Anton Whatever mecenáš20.10. 22:51Balónky oběšenců a další hororové příběhy
  Absolutní špica! Oproti Spirále je tohle jako nebe a dudy. Odporný, děsivý, zvrhlý! Dlouho jsem hledal něco, u čeho bych se fakt bál. Několik příběhů mi to dokonale splnilo (Modelka,..) a nevěřil jsem, že se mi může obracet žaludek při čtení…Tuk je absolutně nejnechutnější věc, co jsem kdy viděl…musel jsem knihu na chvilku zavřít a vydejchat to…masakr! Doporučuju všema 10!!!
 • Good Games
  Good Games20.10. 21:23Punisher: Svět sovětů
  Punisher: Svět sovětů je skvelým Ennisovým návratom ku svojmu obľúbenému hrdinovi. Jedná sa o perfektne napísaný a poriadne drsný príbeh, ktorý ma svojou kvalitou veľmi milo prekvapil. Nepatrím medzi veľkých Punisherových fanúšikov, ale toto som si maximálne užil. Naozaj odporúčam. =►Celá recenzia◄=
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.10. 19:47Piruety
  Hm, je to o krasobruslení, které mě tolik zase nebere, v podstatě se tam nic dobrodružného neděje, nebo myšleno alespoň něco, co by se vymykalo životu těch konvenčnějších z nás, vypointováno to taky podle mě není úplně dobře, ale přesto se mi to četlo náramně příjemně, knihu jsem nechtěl odložit a kresbu si více než užíval. A hlavní hrdince respekt za psychickou výdrž se vstáváním a nabitým programem... Asi stárnu, když jsem se u toho i jednou solidně dojal.

  Celkový dojem: 90%
 • hroubek
  Velká pecka. Tohle je opravdu moc povedený komiks. J. M. Straczynski chápe Petera a MJ jako málokterý scénárista. Navíc Straczynski pokračuje v tom, co naznačil v přechozích sešitech a rozjíždí úplně novou kapitolu ve Spideyho životě. Nové hrozby, nové nepřátele a i otázku původu. Je to výborné čtení, zvláště pokud máte načtené Návrat, Odhalení a Dokud hvězdy nezhasnou. Doporučuji, jelikož Straczynskiho run patří k tomu nejlepšímu, co bylo vytvořeno se Spider-manem.
 • krvinka56
  krvinka5620.10. 01:15Němý hlas #02
  Ale jo dá se to a popravdě mne to zaujalo . A vcelku dobře to hraje na city. A opravdu začínám být zvědavý kam se to bude ubírat. A nejspíš si tuhle sérii pořídím
 • karl173
  Druhý díl Iron-Mana už není tak špatný. Díky ucelenému ději, ubráním humoru a rozjetí několika zápletek vzájemně na sobě závislých se nám vyklubalo zajímavé superhrdinské drama. Leč již mnohokrát viděné a tak trochu vystřižené jak z 80. let. I tak ale musím uznat, že mě tento díl bavil a skrze naprosto nulové očekávání, vlastně i překvapil.
  Stále tu však zůstává spoustu průměrnosti, ať už od nezajímavého záporáka, mnohokrát viděné zápletky a tuctový závěr.
  Kresba se naštěstí zlepšila alespoň do současného standartu Marvelu.
  I přes mnohá zlepšení je tak druhý díl Iron-Mana spíše lehce nadprůměrným komiksem, byť vcelku zábavným. 3*
 • Fort
  Nadějný komunikační začátek se zvrhne v melu, která díky filipínské chirurgii, známé i z našich obrazovek, nejde vyhrát a tak začíná natahovaná. Následuje zdlouhavé informování o novinkách většiny postav příběhu a natahovaná pokračuje dál.