karl173
karl173 | 18.10.2019 | Preacher/Kazatel #02: Až do konce světa

No u prvního dílu jsem se nasmál fakt hodně. Ale je pravda, že tady to určitě neplatí.

karl173
karl173 | 18.10.2019 | Preacher/Kazatel #02: Až do konce světa

Ennis s Dillonem nespouštějí nohu z plynu a stále jedou na nejvyšší obrátky. Příběhově to ještě více potemnilo a tenhle díl se přiblížil peklu až na dosah. Jesse je typická Ennisova postavička, která si zákonitě musí projít těmi největšími sračkami, aby se mohla mstít a vy jí v tom mohli fandit. Možná to zní až příliš šablonovitě, ale Ennis to podává tak dobře, že vám to bude fuk. Dillon zase umí skvěle vykreslit všechen ten hnus, který se tady valí z každého rohu a přesto se na to kouká velice dobře. Preacher tedy nepolevuje stejně jako můj zájem to číst. 5 *

trudoš
trudoš | 18.10.2019 | Čtyřka z Baker Street #01: Případ U Modré záclonky

Zupa, díky za info a držím palce.

Fry
A Fry | 18.10.2019 | Strážci galaxie - Noví strážci #01 Císař Quill

Strážci galaxie - Noví strážci #01 Císař Quill - Mi to přišlo dobrý, ale možná to bude i tím, že jsem knížku vyhrál, přečetl během čtyř jízd metrem a mohl si dovolit k tomu přistupovat čistě metodou pokusu a omylu. Každopádně už dlouho jsem nečetl tak odlehčený superhrdinský mainstream. Prakticky všechny postavy tady hláškují, není to vyloženě trapné nebo nudné a je tady naprosto minimální zastoupení Petera Quilla. Takže proč ne, pokud bude tato série podobně pokračovat i v budoucnu, nemám problém poohlédnout se po dalším díle ... Za mě 4*!

Netorack
Netorack | 18.10.2019 | Wolverine: Starej dobrej Logan

Jsem jak vidím výjimka, ale mě to prostě nějak nesedlo. Odkazy a šťouchance, které si může Millar v postapo světě dovolit, jsou zábavné, ale celkově mě příběh nijak nezaujal, nestalo se mi vlastně, abych chtěl vědět, co je na další straně. Tři hvězdy.

Netorack
Netorack | 18.10.2019 | Dědečkové

Krásná kniha příběhů, vyprávěných pouze obrazem. Chtěl bych jednou být podobným dědečkem, jací jsou nám zde představeni.

perak
perak | 18.10.2019 | Babylon Berlín

Pěkný noir příběh na zajímavém pozadí Výmarské republiky. Skvěle k tomu seděla černobílá kresba podtrhující celkovou atmosféru doby, ale i vnímání samotného příběhu mladého ambiciózního policisty, který se dostane do soukolí protichůdných zájmů přívrženců budoucí Třetí říše, policie, podsvětí … a ještě musí řešit spoustu soukromých trablů. Na to, že se jedná o adaptaci celkem rozsáhlého románu mne překvapilo, jak s málo textem si adaptace vystačila a přitom jsme neměl pocit, že bych byl o něco ochuzen.

hroubek
hroubek | 18.10.2019 | Daredevil: Muž beze strachu #02

Bendis mě znovu dokazuje, že civilnější pojetí hrdiny je vždy zajímavější, než boj o záchranu světa/vesmíru/reality. Bendis velmi dobře pracuje s tím co započal v první knize, a čte se to luxusně. Dialogy jsou trefné, a když je potřeba je jich více, a když to není potřeba, tak se to obejde beze slov, ale my dobře víme o co jde a naprosto rozumíme postavám. Moc se mi líbí jakým stylem je zde pojat Matt a jeho alter ego Daredevil. A nejenom titulní hrdina, ale i zbytek postav jako je Foggy, Ben a nebo nová postava Milla. Velmi příjemně mě potěšil návrat obou hlavních záporáků. Ze začátku mě to velmi bavilo, po zásadním zvratu to šlo malinko dolů, ale poslední třetina to tahá nahoru jako málo co. Zde je pak vidět to jak Daredevila vnímají jeho kolegové, a hlavně záporáci, kteří v něm doopravdy uvidí toho ďábla, toho muže beze strachu, kterým Matt je. Druhý omnibus o Daredevilovi je výborná práce a všem jen doporučuji.

Gmork
E Gmork | 18.10.2019 | Čtyřka z Baker Street #01: Případ U Modré záclonky

Jo, trefa! Jinak druhý díl vyjde příští rok v dubnu. Je na co se těšit.

trudoš
trudoš | 18.10.2019 | Goon #05: Zvrhlé choutky

Nějak se vytratil vtip i nápaditost. Protože kromě prvního příběhu s odbory pro duchy toho páté album moc nepředvede. Jistě, hlavní dějová linka celé série se trochu hne, ale v podstatě jen proto, aby se jedni zombíci zaměnili za druhé zombíky. A komika? Prcka Frankyho je čím dál tím míň, šmelinář Nagel je přijat mezi klaďase a smysl pro humor kmotra Goona spočívá v tom, že svým nepřátelům vyhrožuje. Navíc zde dochází ke zvratům, kterým příliš nerozumím a které mi přijdou, že hrají spíš do karet autorovi, než logice - snad další díly osvětlí více a při opětovném čtení všechno zaklapne na své místo. Zajímavé jsou pak závěrečné kraťasy, minimálně tím, jak si s Goonem poradili jiní výtvarníci.
Kresba ovšem parádní, v tomhle ohledu je Eric Powell naprosto fenomenální, díky čemuž se u mě i ty slabší kousky stále drží na předních příčkách oblíbenosti. Jen těch přitroublých fórků o dementech, důchodcích a fekáliích by klidně mohlo být méně. Už mi přeci jen není dvanáct, abych se jim smál.

Toren
Toren | 17.10.2019 | Super Spellsword Sága: Legenda o Nekonečnu

Naprosto skvělá věc. Zamiloval jsem se. Tohle českému komiksu chybělo. Více: http://www.youtube.com/watch?v=G2bOReRxQQs&t=304s

karl173
karl173 | 17.10.2019 | Černá palice #03: Vzdor osudu - část první

Mě, a to jsem Sweet Tooth ještě ani nečetl :D

karl173
karl173 | 17.10.2019 | Preacher/Kazatel #01: Jako pára nad Texasem

Upřímně nebyl jsem si moc jistý do čeho se pouštím. Kresba Dilliona, ok. Ennis, jasný. Ale dějově jsem neměl šajna. A hned v úvodu mě Ennis překvapil. Mezi všechnu tu ohromnou dávku sprosté mluvy napasoval velmi zajímavý děj. Ne že by Ennis tohle nikdy neuměl, ale příběhově to s ním vždycky bylo tak trochu jako na houpačce. Jenže tady se předvedl. První polovina je nabitá dějovými zvraty. Přichází a odchází jedna zajímavá postava za druhou. Někde v polovině pak je trochu hlušší místo, ale když už si myslíte, že to Ennisovi zase ujelo, tak vás jednoznačně vyvede z omylu. A abych nezapomněl Steve Dillon zde předvádí velmi dobrou práci, jeho kresba se možná nikdy nelíbila víc než zde. Preacher mě opravdu nadchl a já se budu těšit na další díly. Za mě 5*

Spike
Spike | 17.10.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #04: Válka vtipů a hádanek (paperback)

Tak tohle bylo hodně příjemné překvapení. Kingovi Batmani, i přes výhrady, mě dosud bavili a na každý další díl jsem se docela těšil. Tohle je ale první, který mě opravdu dostal a přesvědčil o schopnostech autora. Ne tedy že by se dostavil úplný WOW efekt s otevřenou pusou, ale uznalé pokývání hlavou. V čem to je, že je tento díl z dosud vydaných (pro mě) dosud nejlepší?
Rád bych věřil že to není jen tím že se neodehrává v současnosti, ale faktem rozhodně je že retrospektivní vyprávění tomu pomáhá. Kingův styl psaní už mi tu málokdy přijde takový násilný a na efekt jako dřív, udržuje napětí po celou dobu, opravdu mě zajímalo co a jak bude dál a se zájmem jsem obracel každou další stránku. Budovaná hrozba, její průběh i následky jsou tu podány výborně. Postavy Riddlera (jeden z nejlepších současných Batmanovských záporáků) a Jokera (po delší době ho vidíme znovu, i když jen v retrospektivě, ale jeho zdejší verze je zajímavá a vlastně i trochu jiná než co známe, přesto se to netluče) jsou napsány velmi dobře a je vidět, že když King chce, s postavami opravdu pracovat umí. I přes hrozbu a konflikt je tenhle díl vůbec takový komornější a o postavy tu jde především, velkolepé akce nebo rubaček se tu moc nedočkáme a rozhodně to ničemu nevadí, naopak. Emoce tu fungují, a i když 95% děje je situováno do minulosti, přeci jen se tu dočkáme vývoje Bruce a Seliny/Batmana a Catwoman, a tenhle jejich osobní vztah je podle mě středem a hnacím motorem celé téhle série a ať už jsem v minulosti měl proti Kingovým cokoli, tohle mu vždycky fungovalo. I samotná postava Batmana mě tu překvapivě baví. Nevím jestli se s ním King naučil lépe pracovat nebo je to jen tím že se příběh odehrává někdy první rok jeho působení a proto ho tu ještě nedělá tak OP, ale až na pár vyjímek (Batman pár ranami složí Deadshota i Deathstroka (!) naráz) je tu Batman podán uvěřitelně a civilně. Prostě tak jak jsem ho míval rád. I (pro mě nová) postava Kite Mana je povedená a zajímavá, další palec nahoru. Zvraty tu docela fungují, a i když to závěrečné odhalení co Batmana soužilo s čím se chtěl svěřit a k čemu vlastně celý příběh směřoval nebylo tak silné jak jsem čekal a doufal, nevadí to, dobrý dojem to nepokazí. Dialogy a monology netahaly za oči/uši už skoro nikde, King tu, zdá se mi, svůj styl už vybalancoval skoro do té podoby, která by mi bez výhrad sedla. Vtipný postřeh: nevím jak je to v originále nebo jestli je to překladem, ale když se postavy nazývají "ty dylino" musel jsem se nahlas smát, to mi přišlo přinejmenším... trochu zvláštní a mimo :D Kresba je ok, byl bych samozřejmě radši za Finche protože ten je top, na druhou stranu jeho doménou je akce a řekněme epičtější příběhy a zde by se nevyřádil asi jako třeba v předchozím díle, a rozhodně kresba Mikela Janína i Claye Manna je povedená a zážitek nekazí, jen to není Finch u kterého bych se vyloženě kochal.
Takže nakonec všechny výhrady jsou jen detaily a já tentokrát musím jít s hodnocením opravdu vysoko, protože jsem nečekal že budu až takto spokojen. Ale pořád jsem opatrný, protože tohle byl díl trochu stranou, a v tom dalším, který už naplno pokračuje v současnosti, se teprv ukáže zda se Tom King vyprofiloval do autora jehož příběhy budu opravdu hltat jako kdysi začátek Snyderova runu. Ať tak či tak, kvalitám Války vtipů a hádanek to nikterak ubrat nemůže, tento komiks prostě JE dobrý, ba až skvělý. A ačkoli tu není žádný velký cliffhanger, na další příběh se velmi těším už jen kvůli kvalitě tohoto, což je ta nejlepší vizitka. Nepokaž to Tome, nepokaž to... Opravdu stabilně kvalitní současnou Batmanovskou sérii tu potřebujeme jako sůl.

kaylin
kaylin | 17.10.2019 | Modrá Crew #12 - Hrobař #3, 4

S knihou "Modrá Crew 12: Hrobař 3 a 4" nám nakladatelství Crew přineslo pokračování skvělého westernového příběhu. Vůbec by mi nevadilo, kdybychom podobných westernů mohli číst více. Je to něco, co mě skutečně babí a co jen dokazuje to, co si já myslím už nějakou dobu – western vůbec není mrtvý žánr, jenom je třeba, aby se ho chopili schopní autoři. Jejich příběhy pak budou stát za to a western zase ukáže, že má smysl, že v jeho žánru je pořád co vyprávět. A trojice Dorison, Delabie a Meyer rozhodně prezentují, že tomu tak je, jsou těmi schopnými, kdo může western posouvat. Možná je trochu paradoxní, že western nejlépe umí Evropané, ale stačí se podívat na nejlepší westerny filmové. Ten úplně nejlepší najdete u italského tvůrce. A Francouzi podle všeho tenhle žánr umí také dobře.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 17.10.2019 | Žoldnéř #02: Tajemná formule

Za mě opět spokojenost. Ano, prosté, ale výstižné a funkční a jak píše sám autor, je cítit, že se rozjíždí větší příběh. Klidně ať je Žoldnéř po menších epizodách. Když bude takhle fungovat, jak doposud, nemám problém. Kresba je opravdu umělecké dílo a urputnost autora mít vše správně je až nakažlivá. Takovou péči už dnes vidíte málokde. Těším se na další.

Kazumaki
M Kazumaki | 17.10.2019 | Super Spellsword Sága: Legenda o Nekonečnu

Takové práce, potu, krve a slz a člověk to má přečtené "za chvilku." Ale snad i časem potvrdím slova z konce knihy a ke knize se budu vracet :)
Humor obsažený v komiksu mě baví a o nic méně mě baví také sledovat tu kupu detailů a všemožných narážek na cokoli. Jsem si jist, že fanda RPG her a Nikkarinových komiksů si určitě užije i tuhle Super Spellsword Ságu. Barvy ji krásně oživují a já celkem nemám nic, co bych vytkl, snad až na jeden lehce zmatený panel v kapitole 6, kde Klerenc balí Eliota, ale to podle mě bude chyba z přepracovanosti.
Jinak myslím, že opravdu Super. Nic dalšího prozrazovat nebudu a skoro mám chuť zase oprášit Rime.

cyboy
M cyboy | 17.10.2019 | Drákula (speciální obálka)

Doslov v knize celkem dobre vysveltuje problemy teto filmove/komiksove adaptace Drakuly, takze o mych namitkach k filmu a potazmo komiksu se tady rozepisovat nebudu. Urcite pomuze, kdyz budete znat film, protoze tady je spousta scen hodne zkracenych a sem tam muze jit ta zkratka az na hranu srozumitelnosti, kazdopadne jako celek to hodnotim pozitivne.
70%

Fimi
Fimi | 17.10.2019 | Černá palice #03: Vzdor osudu - část první

Komu udělala radost přítomnost Guse ze Sweet Tooth?

George Walker Bush
A George Walker Bush | 17.10.2019 | Darwin: Plavba na lodi Beagle

Velmi příjemně nakreslené a převyprávěné Darwinovy vzpomínky, které, ač zobrazují jisté "drancování" přírody, které má daleko k romanticky zobrazené obálce, jsou zajímavou reflexí některých Darwinových postojů (antirasismus, antiotroctví), života domorodých kmenů, geologických, biologických či astronomických objevů první poloviny 19. století... na konci není opomenuta ani historka s A. R. Wallacem, který, kdyby si pospíšil, mohl zavdat vzniku termínu wallacismus. A po Darwinovi by třeba neštěkl ani pes.

Celkový dojem: 90%

trudoš
trudoš | 17.10.2019 | Čtyřka z Baker Street #01: Případ U Modré záclonky

Achtung - Spoiler! Stránka 32 vlevo nahoře?

VanTom
VanTom | 17.10.2019 | Skalpy #09: Zatni pěsti

Atmosférický "skalpovací" historický prolog uvádí akční inferno na několika scénách, ve kterém není nouze o nečekané zvraty, odvážné i srabácké výpady a definitivní smrti. Postavy popisují (i škrtají) další stránky svých bohatých charakteristik, než proti sobě konečně stanou rozervaný Šunka a němý terminátor (se zadrátovanou pusou) Dashiel Zlý kůň, nechající si na poslední stránku nejzásadnější "cliffhanger" celé série.

VanTom
VanTom | 17.10.2019 | Comicsové legendy #23: Spider-Man #07

Klasický Spider-Man kolem čísla 100 se mi náhodou četl dobře (přičemž sáhodlouhou samomluvu zvládal líp zaskakující Roy Thomas, než matador Stan Lee), příběhy prožíval rozmanité (a romantické), i hlášky většinou pobavily ("Spidey, co bys byl bez svého smyslu pro humor. - Asi to samé, co jsi s ním. Nic."). Kresba nepřekračuje dobový standard, rozhodně ne v nepřehledně splývající ČB verzi.
PS: Vždy jsem doufal, že to Comicsové legendy dotáhnou k oné zásadní události, smrti Gwen, ale bohužel.

VanTom
VanTom | 17.10.2019 | Poslední Incal (paperback)

Naprosto neskutečná, precizní a extrémně detailní, přitom realistická Ladrönnova kresba (opravdu jsem zvažoval - a nadával - že vytáhnu ze šuplíku lupu, formát MDEK jí hodně ublížil) výrazně převyšuje Jodův zmatený, "co ho zrovna namane" si dělající příběh, jehož duchovní hloubka se rovná vědecké relevantnosti při dosažení bájné mentální psychoquartzové rychlosti. :-) Už ta jeho neustálá, infantilní, z prstu vycucaná futuristická "paleo-, bio-, homeo-, infra-" hatmatilka mě iritovala. Po odmyšlení metafyzické a spirituální omáčky však zůstává čtivá, nespoutaná pouť svébytným vesmírem, která zejména při závěrečném střetnutí nabírá strhující tempo. Prvotřídním bonusem pak je původní první sešit nakreslený taktéž skvěle Moebiem (tady zmenšení neubralo), který mi přišel přímočařejší, svižnější, a především ironičtější, což se sem pěkně hodilo.

VanTom
VanTom | 17.10.2019 | Útok titánů #18

Nezásadní, ale přínosnou kapitolu z minulosti Erenovy rodiny střídají patetické, sbližující i komické momenty před důležitou operací, z nichž především ty poslední zmíněné (žranice) autorovi zoufale nejdou. Naštěstí to vynahrazuje odstartování plánu na znovudobytí zdi Maria, které přináší ohromnou porci napětí z "ticha před bouří" ve skvělé dynamické kresbě.

VanTom
VanTom | 17.10.2019 | Útok titánů #17

Tak máme novou, lidumilnou královnu a začínají se budovat lepší zítřky, víc jsem si z tohoto dílu neodnesl.

3DD!3
3DD!3 | 17.10.2019 | Batman: Arkham - Pochmurný dům v pochmurném světě

Silný Morrisonův příběh o šílenství (a legraci) je ještě umocněn McKeanovou kresbou. Arkham je tak mnohem děsivější, téměř hororový. Znepokojivé detaily, "záběrování" ze zvláštních úhlů jako by vypadly z Lovecrafta a komentáře na první pohled šílené mají v sobě jistou vnitřní logiku. Skvělé. "Podíval jsem se na domeček pro panenky a domeček se podíval na mě."

Delphín
Delphín | 16.10.2019 | Snoopy po škole

Některé vtipy se opakují, jiné se naopak opravdu vyvedou. Je vidět, že autor Schultz asi na školu nemá dobré vzpomínky a dává tomu spíš ten depresivní pohled na věc. Zajímavé je i sledovat, jak se po letech kresba krapet měnila a místy zjednodušovala. I přes to všechno mě komiks místy fakt nebavil takže ani moc nevím, co si o tom mám myslet. Víc jak 3* tomu ale dát nemohu...

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.10.2019 | DC komiksový komplet #072: Flashpoint

Jak jsem se těšil tak jsem to nadšení asi předčasně vyplýtval a už jsem si z toho nesedl na prdel, jak jsem původně čekal. Komiks je dobrý a dokáže ho pochopit i neznalec okolností a tie-inů. Jenže to je asi tak vše. Nevím, proč jsem z toho byl odvařený, aniž bych to četl, ale pravdou je, že je to skoro to samé, co máme ve filmu Flashpoint Paradox. Pro mě prostě nic nového a ani v kresbě jsem nenašel nic převratného. Kuberta mám rád, ale tady máme jeho standard, který neurazí, ale ani extra nepotěší. Co mě docela šokovalo, byly vlastně dvě věci. První, že konečně čtu Flashe, který mě baví. Má tam zajímavou, jakousi doprovázející, roli. Druhá, že se spousta času zabíjela představovačkama a kecama kolem supráků a problémů a co s nimi. Moc se mlelo o ničem a pak šup do víru akce, ale to byl takový sešup, že najednou šlus a i Batman zamáčkl slzu. Zkrátka komiks dobrý, ale pro mě na úrovni středu.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.10.2019 | DC komiksový komplet #073: Batman / Huntress: Volání po krvi

4 nebo 5? Vše fungovalo, logiku to má, příběh odsýpal, ale kresba ne kliknout. Je taková divná, rozplizlá a ve finále je všude hodně volného prostoru, který není ničím tzv. vyplněn, prostě dominuje nějaké pozadí a v něm nic, jen sladěnost a ve finále nuda, která pak člověku splývá. Občas se mi stávalo, že jsem při čtení "vypadl z kola ven", ale nahodit se naštěstí dalo. Jo, a proč je Batmanova hlava roztáhlá na stranu taky nechápu. Jinak ale to mafiánské zázemí fakt sedlo, Question byl příjemným zpestřením a konečně další zajímavá postava v DCKK - proto by se to nemělo jmenovat Batman a Huntress, ale Question a Huntress, protože Batman & family tam hrají druhé housle a jeho jméno je tam asi jen z reklamních důvodů. Ať tam je, zapadal tam, ale podle názvu má hrát prim, a tomu tak není. Suma sumárum je to prostě hodně dobrý komiks s dobrým příběhem a vypravěčským stylem, který má jen takovou divnou kresbu. Já jsem byl naprosto spokojen. Po dlouhatánské době konečně dobré DCKK!

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.10.2019 | Věčné zlo (paperback)

Slušná porce superhrdinského komiksu - teda skoro superhrdinského. To se mi na tom líbí, to jiné pojetí nám známých postav a možných příběhových vyústění. Odkazy na klasiku či staré známé jsou jasné, ale pro účely příběhu byly příhodně pozměněny. Příběh drží pohromadě, nepotřebuji nic bokem a k tomu, snad jen občas se vysvětlování či nacházení řešení potýkalo s kladením většího důrazu na opakované čtení či vracení se daných pasáží (viz Wayne Industries, prsten moci, Alexnader Luthorovo objevení se, a mnoho dalších). Kresba je zase to, nač jsem zvyklý, ale není to ku škodě věci. Prostě DC komiks.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.10.2019 | Sykes

Za mě nakonec velký palec nahoru. K westernům přistupuji opatrně a obecně mi tento žánr moc neříká. Za další jsem čekal něco úplně jiného, k tomu jsem čekal něco úplně jiného když jsem došel cca. do půlky komiksu. Vše je jinak, příběh nekončí klasickým vyvrcholením typu našel jsem padoucha a zatočil s ním. Je to v podstatě smutný a jímavý příběh plný životních pravd a emocí. Western je jen příjemné pozadí na poli lidství. Dost mi to připomínalo Unforgiven s Eastwoodem a Freemanem. Musím určitě ocenit, že to není ani tak moc o stáří a nalezení nějakého vnitřního klidu, většinou to tak bývá, tady je to zase příjemná zajížďka, ale vše hlavní je řečeno v průběhu příběhu. Kresba Francie - co dodat. Je to prostě rozpoznatelný na první dobrou, ale není tuctová a postavy s pozadím se vzájemně dobře dokreslují. Střídání barev podle lokací je zmáknuté na výbornou. Za mě pecka.

Moon
Moon | 16.10.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #066: Thing

Thinga jsem se tak trochu bál. Fantastická 4 mě sama o sobě moc nebaví a tak jsem od thinga nečekal nic. A ve výsledku jsem úplně zklamaný nebyl.
Prvních 6 sešitů bylo takové klasické retro, spoustu vysvětlujícího textů. Hloupé dialogy, béčkové vedlejší postavy a záporáci, béčkový scénář. Nicméně oproti jiným retro kouskům se to četlo lépe. Sedmý sešit mě překvapil a z celé knihy je podle mě nejlepší. Kratičký příběh, který byl velice zábavný.
A poslední sešit byl též zajímavý a lehce nadprůměrný. Takže za mě hezkých 3/5.

cyboy
M cyboy | 16.10.2019 | Gotham Central #03: V rajonu šílenství

Jednim slovem vyborne. Kez by tu vychazelo vic podobnych veci.
90%

Blackmoor
Blackmoor | 16.10.2019 | Batman: Evropa

No po komentářích níže jsem měl nemalé obavy a špatná očekávání. Nejspíš i proto jsem byl i mile překvapen že zas tak špatné to ani není, příběh táhne a postupuje kupředu, Joker a Batman bok po boku jsou dobrá dvojka, konec byl zajímavý a měl něco do sebe. Kresba místy trochu na mě až moc umělecká, místy nepřehledná. Je to tak na 3,5* ale dávám 4* aby to některé hned neodradilo dle průměru.

krvinka56
krvinka56 | 16.10.2019 | Zpráva pro Adolfa #01

A navíc úplně jinak pohlíží na autory. Manga autoři jsou nádeníci ale jak mile se jim povede prosadit na tamním trhu a udržet se dostávají se do úplně jiné pozice. Jsou z nich opravdoví pánové a někdy pomalu bozi. Tak u nich k nim přistupují. Kupříkladu zdejší autor Osamu Tezuka byl stálým inovátorem a snad nikdy neškobrtl. A tak má nejvyšší status. V Japonsku na ty to autory nezapomínají a ani nezapadnou. Jsou pořád vidět . Pro ně léta nehrají žádnou roli. U nás či ve světě se jde po novinkách či dva tři roky nazpět. Ale Japonci jsou v tomhle šílenci a z jejich úhlu načteno nebo znát dostatečný počet anime je něco jiného nežli u nás.

tuzexchrist
tuzexchrist | 16.10.2019 | Jak rozumět komiksu

Sice jsem kvůli tomu šel spát až v půl čtvrtý ráno, ale kdybych to v tu noc nedočet, nejspíš bych vůbec neusnul.

farnhajt
farnhajt | 16.10.2019 | Arkwright Integral

tak jsem si to dal znova a doufám, že ten třetí díl bude opravdu černobílý...

Scarface
Scarface | 16.10.2019 | Zpráva pro Adolfa #01

cyboy: Oni celkem dobře žijí ze svého vlastního trhu. A řekněme si upřímně, český trh není tak velký, aby to v jejich rozpočtu hrálo nějakou roli. Ale zase na druhou stranu, pokud už se to podaří prolomit a získat si důvěru vydavatele, tak je to fajn.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 16.10.2019 | Sugar

Tímto děkuji Zackovi opět za jeho skvělou rubriku "Náhodně vybráno", neb díky ní jsem objevil tento komiks, který kolem mě z nějakého nepochopitelného důvodu proplul, aniž bych si ho všiml. Jakožto kočkomil, který bydlí u Remedios (vypadá jako Sugar) a Fridy (vypadá jako Jefke), je pro mě komiks nejen po výtvarné stránce zdařilým dílkem, ale i tématicky pohlazením po duši. Moc hezké!

Celkový dojem: 90%

perak
perak | 16.10.2019 | Umbrella Academy #02: Dallas

Nedalo mi to a hned jsem se pustil do pokračování. Některé věci, které mi v prvním díle chyběly, se objevují až zde, a celkově mi přišlo, že má vyprávění větší spád. I díky jedinečným Hazel a Cha-Che je příběh více ujetý a všemu dává korunu další teorie atentátu na JFK. Jediné, co mne mrzelo, bylo, že tentokrát nedostala skoro žádný prostor Vanya.
No jsem hodně zvědavý, kam s tímto příběhem budou autoři směřovat dále. O tom, že by neudržely nastavenou laťku, tak nějak nepochybuji.

Fimi
Fimi | 16.10.2019 | Temné noci - Metal

No, ono i přes tu veškerou velkolepost to má celkově spíše průměrné hodnocení. Mně prostě k Batmanovi nepasuji různé dimenze, vesmír, reality a tyhle krávoviny. Na druhou stranu je to možná to nejlepší co Batmana v aktuálním DC postihlo, originální a celkově něco nového, jelikož řada Kinga je taková neslaná nemastná. Ovšem toto je zase Snyder a ten se moc ve svém new 52 po Tajném městu s Riddlerem moc nepředvedl a s All star už vůbec ne... Já teda nevím co vše musíš znát abys pochopil dění tohoto a odmítám to kvůli znalosti dohánět, což je něco co u Marvelu a Dc nesnáším. Možná do toho půjdu až budu mít zbytečné prachy...

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 16.10.2019 | Temné noci - Metal

FIMI - fakt má tohle smysl? Dle obrázků mi přijde, že to navazuje na předešlé(ou) rebirth série (určitě jo) a linka Snydera mi přišla hodně slabá...cyboy píše o čtení a znalosti další tuny věcí a já, jako vždy, žádné okolností kolem neznám a znát nejspíš nebudu...

cyboy
M cyboy | 16.10.2019 | Zpráva pro Adolfa #01

Scarface: Tricet let, nez dovoli vydat knihu? To si teda dost podrezavaji vetev. To co bylo "in" pred triceti lety, nebyva "in" dnes. Kazdopadne diky za info.

Scarface
Scarface | 16.10.2019 | Zpráva pro Adolfa #01

Cyboy: Protože trvalo skoro dvacet let, než se vůbec podařilo přesvědčit Japonce, aby mohly mangy vycházet česky. A dalších deset, než jsme se ukázali natolik důvěryhodní, aby nám svěřili tohle. Tam to fakt nefunguje tak, že si člověk napíše o komiks a dostane ho. A není to otázka peněz. Někdy vysloveně trvají na tom, že se třeba rok musíme líp poznávat, povídat si... a pak teprve přijde čas na obchod (nebo spíš na to, že se ten člověk přesune na jinou pozici a všechno začne nanovo). A i když se povede navázat obchodní spolupráci, tak nemáme hned právo na všechno z toho kterého vydavatelství. U některých věcí ještě musí člověk vydáváním ostatním věcí "levelovat" než se k nim dostane. Ghost in the Shell jsme taky nedostali hned. A tohle byla opravdu náročné... a to do posledních chvil, viz ještě měněná obálka. Ale situace je lepší a myslím, že příští rok bude pro příznivce mangy velmi radostný. A nejen pro ně.

cyboy
M cyboy | 16.10.2019 | Zpráva pro Adolfa #01

Tak tohle je parada a jsem hodne zvedavy na pokracovani. Asi poprve si mi vyslovene libila manga kresba, kde kazda postava je jasne identifikovatelna a zapamatovatelna, navic je tam skrytych par peknych vtipku. Nabizi se otazka proc trvalo vic nez tricet let, nez to u nas vyslo.
90%

cyboy
M cyboy | 16.10.2019 | Temné noci - Metal

Ten Rebirth je fakt divnej. K plnemu pochopeni teto knihy nam chybi odhadem tak pul metru az metr komiksu. Kazdopadne hlavni dejova linka je proste divna. Sice se to tvari, ze to Snyder mel dlouho promyslene, ale vysledek tomu zatim moc neodpovida. Mozna to bude tim, ze mi cela ta idea multivesmiru prijde zbytecna.
Zatim davam tri hvezdy, ale to mozna jeste zmenim podle toho, jak bude vypadat pokracovani.
60%

Kazumaki
M Kazumaki | 16.10.2019 | Star Wars: Válka na Shu-Torunu, Konec her

Vader opětovně dokazuje, že je to svévolná smrtící mašina, kterou nic a nikdo nezastaví. Skvělá kresba a Vaderova aura je cítit na sto honů. Díky těmto knihám začínám mít pocit, že filmy jsou vlastně jenom jakési vedlejší nahodilé výplňové momenty mezi děním v komiksech.

Kazumaki
M Kazumaki | 16.10.2019 | Star Wars: Skywalker útočí, Zúčtování na pašeráckém měsíci

Překvapivě solidní zábava rozšiřující původní svět SW. Psát scénář k něčemu takovému musí být těžký úděl, když se vlastně jen vyplňuje prostor mezi jednotlivými milníky. Nicméně daří se to a komiks hezky odsýpá. Mezi textem a atraktivní kresbou je vhodný poměr, takže nikde není tuna textu a postavy jsou věrné svým filmovým protějškům. Bavilo mě hlavně pátrání po odkazu Bena Kenobiho a Grakkusova aréna.

perak
perak | 16.10.2019 | Umbrella Academy #01: Apokalyptická suita

Náhodou jsem narazil na seriál a ten mne hodně nadchnul, rychle jsem tedy dal všech deset dílů a pak sáhnul doma do knihovny a začetl se do knihy. Což byla takto rychle po seriálu chyba. Kniha je výborná, ale nešlo to nesrovnávat se seriálem a po dlouhé době zase pro mne jednou byla adaptace lepší než komiksový originál. Především jde o daleko hlubší představení jednotlivých členů UA, jejich historie, vzájemných vztahů a postojů. No možná, že další pokračování to napraví. Každopádně i kniha stojí za to, přičemž trochu mi to připomínalo Moorea s jeho tak trochu jinými hrdiny a poselstvími.

Fry
A Fry | 16.10.2019 | Čarodějova nevěsta #01

Čarodějova nevěsta #01 - Ze začátku mě to moc nechytlo, ono celkově fantasy není úplně pro mě, ale šanci jsem tomu dal a nemám potřebu se toho zbavit. Druhá půlka se totiž poměrně dost dobře rozjede, víly vystřídají draci, magické obchody nahradí mluvící kočky a plot twist na konci knihy mě malinko láká v sérii ještě alespoň pár dílů pokračovat. Jediné co mě postupem času dost omrzelo, byly stále se opakující Ainsworthovy záchrany nebohé Čise, a úplně té sérii nedokážu věřit ani tu romantickou linku, kterou se už v názvu hrdě prezentuje ... Za mě 3*!

Fimi
Fimi | 16.10.2019 | Černá palice #03: Vzdor osudu - část první

Svět Palice se nadále rozšiřuje a zde v tom největším měřítku, pravda o událostech a hrdina konečně v, vstala z popela a dobře z toho hrdinům rozhodně nebude..Lemir postupně dává skládačku dohromady a já mu to fakt žeru. Skvěle napsané postavy a důkaz že superhero se dá pojmout i v dnešní době pořád originálně...

Kazumaki
M Kazumaki | 16.10.2019 | Zpráva pro Adolfa #01

Zpráva pro Adolfa je pro mě osobně jedním z nejsilnějších komiksových zážitků tohoto roku. Částečně za to může fakt, že je to prostě Tezuka, částečně je to proto, že jsem ho měl před pár lety rozečteného na čtečce, která mi v jednu chvíli umřela a já už jsem se ke komiksu poté nevrátil. Takže jsem opravdu rád, že u nás vyšla první kniha (ze dvou) tohoto komiksového velikána a že jsem se konečně mohl pustit do nerušeného přečtení.
Komiks má téměř 650 stran v pevné vazbě na mnohem větším formátu než klasické mangy, což je dle mého názoru důstojná pocta. Škoda, že chybí záložka.
Příběh se točí okolo obálky s přísně tajnými dokumenty, které teoreticky mohou utnout Hitlerovo řádění a dle Tezukova zvyku se v celém dění strhne kolotoč událostí, jenž na sebe naváže osudy vícero postav a je těžké určit, kdo z nich je ta hlavní. Zdá se, že tři Adolfové tady nakonec nezaujímají takový prostor, jak bychom mohli čekat. Výraznější posouvání v ději zajišťuje Sóhei Tóge, novinář, který jako první přijde na to obrovské tajemství oné dopisní obálky a paradoxně sám sebe hned v úvodu pasuje do role vedlejší postavy a okamžitě se stane štvanou zvěří na pozadí tohoto opulentního „politického thrilleru.“
Tezuka ale nestaví jenom na příběhu. Je zvyklý si svoje postavy piplat, a tak se u nich postupně dočkáme velkých charakterových změn, zejména co se týče mladého Adolfa vstoupivšího do prestižní školy pro Hitlerovu mládež a budoucí armádní elitu. Z této proměny mě mrazí doteď.
Neméně zajímavá je Tezukova kresba. Postavy vypadají v jeho podání tradičně leckde velmi groteskně, často s nejrůznějšími cartoonovitými grimasami, ale v kontrastu k nim je vyprávěn i syrový příběh plný násilí a utrpení, z něhož čtenáři kvůli zvolenému tématu nemusí být zrovna nejlépe. Emoce se nicméně dovedně střídají, takže čtenář má možnost vše vstřebat.
Co se týče využitých skutečných faktů, na ta nejsem zrovna expert, takže je přenechám k argumentaci jiným, ale za sebe mohu říct, že jsem si vyprávění velmi užil a rozhodně se budu těšit na další knihy od Mistra, protože ač je Zpráva pro Adolfa výborným kouskem, přece jen jsou díla, která bych tu viděl ještě raději.

Kazumaki
M Kazumaki | 15.10.2019 | To bylo tvé jméno. #01

Nečekal jsem to, ale první, co mě trklo, je ta vůně papíru, stejně jak píše Mitsuko. Já ji mám zase spojenou s mými prvními Shonen jumpy. Každopádně komiks je podle stejnojmenného barvičkového filmu Makoto Šinkaie (všechny jeho delší filmy jsou barvičkové), který se mi dle čsfd jakž takž líbil, ale bohužel si z něj už moc nepamatuji, takže jsem se ponořil do čtení, jako kdybych příběh viděl poprvé. Micuha a Taki si spolu občas vyměňují těla (chce se mi spíš říci, že duše), na čemž je postavena zápletka první knihy. Na rozuzlení si ale budeme muset počkat. Je to opravdu oddychové čtení.
"Mňužďoub."
PS. měl jsem docela problém knížku sehnat. Našel jsem ji cca v pátém knihkupectví, a i tak tam po mně v poličce zůstala jediná poslední.

trudoš
trudoš | 15.10.2019 | Ghost Rider: Cesta slz

Dlouho jsem se rozhodoval, jestli dát tři nebo čtyři hvězdy a nakonec skončil u tří. Co je totiž na Cestě slz úžasné, je kresba Claytona Craina, která ač počítačově tvořená, má neuvěřitelně povedenou atmosféru. Precizní práce, jež vyprávění dodává dokonalý hororový šmrnc a to říkám jako člověk, který digitalizaci moc nemusí.
Problém jsem měl ovšem se scénářem. Jestli jste již četli něco od Gartha Ennise, tenhle Ghost Rider vás rozhodně ničím nepřekvapí. Jde o tradiční příběh pomsty, kdy bylo někomu nelidsky ublíženo a on teď požaduje spravedlnost. Jediná obměna spočívá v tom, že mstitelem není samotná hlavní postava, ale přimíchají se do toho síly záhrobní a s těmi se nesnadno dohaduje, zdali cesta spálené země je tou úplně nejlepší variantou. Což je vlastně základem celého konfliktu, přesvědčit hořícího jezdce aby nepozabíjel úplně všechny. Jako by se Ennis snažil vymluvit ze všech těch dřívějších masakrů. Jenže nedokážu s čistým svědomím říct, že by se mu to nějak významně povedlo.

erik
erik | 15.10.2019 | Mezi řádky #09: Mýty mezi řádky

Je ale fakt, že toto je nádherne "dark", takúto krutú a drsnú knihu Mýtov v klasickej rade nenájdete ani lupou.

cyboy
M cyboy | 15.10.2019 | Darwin: Plavba na lodi Beagle

No nevim, je to takove nijake. Ma to byt jakasi autorska verza Darwinovy cesty, ale je to celkem nuda. Pro dospeleho jde skoro o zbytecne cteni, protoze se dohromady nic noveho nedozvi a pro deti je prinos diskutabilni (ono se totiz celou dobu operuje s tim, ze vite o co jde). Od veku cca 10+ je to ale si v pohode.
60%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 15.10.2019 | Žoldnéř #02: Tajemná formule

Malba mě také celkem baví, Segrellova záliba v letectví a v různých zbraní, strojích či vynálezech je značná. A ač mě zase prostředí zprvu zcela nadchlo, naivní až hloupý příběh mě zase usadil. Naštěstí je příběh fakt výtvarně zajímavý a je kouskován po krátkých 48 stranách, takže jsem se nestačil úplně naštvat a nudit.

Celkový dojem: 40%

jankie
jankie | 15.10.2019 | Punisher MAX #02: Bullseye

Já dostal přesně to, co jsem očekával a chtěl. Takže za mne plný počet.

Mleako
M Mleako | 15.10.2019 | DC komiksový komplet #072: Flashpoint

Je to dobré a určitě jedna z nejlepších Johnsových věcí, ale ten základní story arch je až příliš stručný a bez ostatních řad, které jsou s tím provázané člověku polovina věcí unikne nebo nedává smysl. Motivace Aquamana a WW ke zničení půlky světa je "vysvětlena" v několika velmi stručných bublinách a očekává se, že přistoupíte na hru autorů a nebudete nad tím moc přemýšlet. Zároveň je už dost ohrané, že u každého restartu DC univerza je Flash a cestování v čase. Jako svižná, skvěle nakreslená povrchní popcornovka to funguje skvěle, ale k dokonalosti a páté hvězdě tomu ještě dost chybí.

BlackDragon
BlackDragon | 14.10.2019 | Mýty #15: Růženka

jednoducho maria :) po 7cku skvele, po 11ku sa da, dalsie diely iba pokazia dojem

BlackDragon
BlackDragon | 14.10.2019 | Mýty #14: Čarodějnice

velka nuda, posledne diely su katastrofa

BlackDragon
BlackDragon | 14.10.2019 | Mýty #13: Velký Mýtický crossover

cim dalej, tym vacsia nuda a telenovela, celu seriu predavam, katastrofa kam to dospelo (po skvelych prvych dieloch)

Spacecore
Spacecore | 14.10.2019 | Mezi řádky #09: Mýty mezi řádky

podle googlu je to zcela mimo kánon. Četl jsem tu 16 knihu a je to tak, že otázka Temného pána je tam vyřešena a vypadá to, že to skutečně nesouvisí s touto knihou.

mcleek
mcleek | 14.10.2019 | DC komiksový komplet #073: Batman / Huntress: Volání po krvi

Nečekal jsem mnoho ... a dostal pecku. Chvílemi mi to připomínalo romány Maria Puza. 90%

erik
erik | 14.10.2019 | Mezi řádky #09: Mýty mezi řádky

Ja si myslím, že je to jedno. 16. Mýty ukončia Pána Temného a toto tu ho ukončí tiež, ale inak. Mne to prišlo ako alternatívka. Ja som si to prečítal a nemám pocit, že by mi to prekážalo.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 14.10.2019 | Batman Detective Comics #07: Anarky (paperback)

Nejdříve mě namlsal první příběh se zajímavou ekoteroristickou zápletkou a zajímavou kresbou ala Gotham Central či Criminal, ale byl moc krátký. Jokerovská anarchie bez Jokera v maskách ala Anonymous a v podání rozlíceného davu manipulovaného Anarkym měla také zprvu zajímavý nápad, ale pak mě začala nudit. Celkově to má bohužel sestupnou tendenci.

Celkový dojem: 60%

p3tris
p3tris | 14.10.2019 | Modrá Crew #08 - Ekhö: Zrcadlový svět #5, 6

Ekhö je nádherně fantastický svět. V prvním příběhu se Mravena vydává do Říma v doprovodu italského šlechtice, který jako by vypadl z oka Aladinovi. A tam odhaluje nejen spiknutí tradicionalistických prikónů ve Vatikónu, ale i něco o původu tohoto světa a své úlohy v něm. V druhém se jako agentka popové hvězdy, která čelí pro svou otevřenost útokům fanatické náboženské sekty, vydává na americký jih.

hroubek
hroubek | 14.10.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #082: Thunderbolts

Vím, že Kurt Busiek je legenda. Patří k nejoceňovanějším scénáristům, ale já s ním mám velké problémy. Vždycky, když zjistím, že něco psal, tak se na to začnu těšit o dost méně, jelikož mě jeho styl psaní tolik nebaví. Od tohoto komiksu jsem čekal trochu něco jiného, a možná to je taky důvod, proč nejsem zklamaný, ale mírně překvapený. Thunderbolts mají dobré tempo a pořád se tam něco děje. Postavy jsou zajímavé a jejich rozhodování a motivace jsou zajímavější, než jak se na první pohled zdá. Trochu mě vadilo, že tam je moc dialogů, ale zde to alespoň trochu pomáhalo ve vyprávění. V komiksu je pár momentů, které jsou vyloženě slabší, a nebo rovnou hloupé. I tak lze o komiksu říci, že není špatný a má své kvalitní momenty. Za mě je to mezi třemi a čtyřmi hvězdy, ale radši dám silné tři, než slabé čtyři.

trudoš
trudoš | 14.10.2019 | Krakatit

Jako malej kluk jsem miloval Válku s mloky adaptovanou Janem Štěpánkem, takže když o třicet let později vyšel Krakatit, jeho koupě byla prakticky povinností. Jenže stejně jako jablka nejsou hrušky, ani Válka s mloky není Krakatit. Ten je už v literární podobě na čtení docela komplikovaný, Karel Čapek se v něm totiž vysmívá nepsaným pravidlům dobrodružného románu a sledovat směr jeho vyprávění není vždy jednoduché. Komiks pana Štěpánka si pak práci usnadňuje v tom smyslu, že prakticky kopíruje filmové zpracování z roku 1948. A i když by se mohlo zdát, že pro pochopení příběhu to bude schůdnější cesta, mám pocit, že kdo stejnojmenný snímek neviděl, bude v tom lítat jako lesní včelka ve velkoměstě. Co je retrospektiva a co zas pouhý sen musí člověk vytušit tak nějak intuitivně, což nijak nezjednodušují scénické střihy, zmatené jednání postav a logiku postrádající dialogy (neznáte-li předlohu). Statické obrázky, připomínající filmové záběry, celou věc bohužel nevylepšují. Zlatý Hnz Bažant.

trudoš
trudoš | 14.10.2019 | Mezi řádky #09: Mýty mezi řádky

to GWB: Podle všeho ano, alespoň tak jsem to pochopil.

Gmork
E Gmork | 14.10.2019 | Čtyřka z Baker Street #01: Případ U Modré záclonky

Nikdo? Tak vězte, že komiksem se mihne sám Sir Arthur Conan Doyle. Na jaké stránce, to už si musíte zjistit sami.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 14.10.2019 | Mezi řádky #09: Mýty mezi řádky

Takže mám to v ruce. Zeptám se ještě jednou pro jistotu - přečíst si to až po Mýtech 16?:-D

farnhajt
farnhajt | 14.10.2019 | Super Spellsword Sága: Legenda o Nekonečnu

tak tohle mě hodně bavilo. bylo to vtipný, barvy i formát tomuhle komiksu sluší. a jsem zvědavý, jestli půjde do barvy taky něco od petra korunky..

p.s. nikkarinův kůň by vypadal asi jako jeho drakorožec.

Benny
Benny | 13.10.2019 | Batman: Evropa

Velice průměrný příběh, dojem zachraňuje jen kresba. Za mě jeden z komiksů, u kterého budu po týdnu těžko vzpomínat o čem byl. Hodnotím níže asi protože jsem měl přehnaná očekávaní...

karl173
karl173 | 13.10.2019 | Sochař

Neskutečně silný zážitek při čtení komiksu jako tady, jsem možná ještě nezažil. Nemůže za to ale jen emotivní příběh, ale především to, jak Scott McCloud k vyprávění přistupuje. Nikam nespěchá, dává si na čas, taky proto to má tolik stran, ale přitom se to čte samo, takže počet stran rozhodně nevadí, naopak. Zároveň je tu skvělá kresba, která je až neuvěřitelně detailně propracovaná. Ukáže vám vždy přesně to, co autor chtěl ukázat. A tak by to mělo být. Scott McCloud na této komiksové knize musel skutečně dřít a dle mého názoru to stálo za to všemi deseti. 5* PS: Kdo nečetl a uvažuje o tom, tak není na co čekat, navíc když v LK je kniha stále za pár šupů a přitom si to ani za mák nezaslouží.

perak
perak | 13.10.2019 | Legendy o Myší hlídce #02

Druhé legendy se mi líbily více než první. Na rozdíl od prvních, které se snažily navázat především na hrdinskou nótu Myších hlídek, což v krátkém rozsahu jednotlivých příběhů úplně nefungovalo, tak zde mají povídky více pohádkový a hravý nádech. Zapomeňte tedy raději na Myší hlídku a ponořte se do myších dobrodružství, přičemž u některých se vám může dostat i hlubší myšlenky.

Hønzza
Hønzza | 13.10.2019 | Spirála #02

Oproti minulému dílu velký pokles v kvalitě. :(

Johny87
Johny87 | 13.10.2019 | Batman: Deset nocí KGBeasta

Tak toto byla bomba! Je to jeden z nejlepších Batmanů, kde Batman je jako detektiv. Detektivky mám rád, a je škoda, že se to u nás nechytlo a skoro nikdo to nezná.
Černobílá kresba vůbec nevadí. Jsou to detektivky, které fungují a mají hlavu a patu. Zasloužených 5* z 5*.

Negan
Negan | 13.10.2019 | DC komiksový komplet #073: Batman / Huntress: Volání po krvi

Výborné,lepší slovo nenajdu.Komiks je dobrý a zábavný.Kresba je v pohodě a huntress,batman a question fungují atd.
Za mě 4/5.

PKD
PKD | 13.10.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman / Flash: Odznak (Batman)

Trochu zklamání ve smyslu...málo textu. Krátká doba čtení. Ale kresba squellá a atmosféra,když znáte všechny události (i ty,které u nás nesmyslně nevyšly),tak si můžete přidati hvězdičku navíc. Já prozatím,za 4.

Fry
A Fry | 13.10.2019 | Tokijský ghúl #04

Tokijský ghúl #04 - Znám i lepší mangy, četl jsem jich už docela dost, ale tak krásně naivního hlavního hrdinu jsem nejspíše ještě neviděl. Ono totiž jít se vysprchovat v restauraci, do které vás zavede někdo koho ani moc neznáte, ve světe plném nebezpečných ghúlů, chce asi fakt velkou dávku prostoduchosti. Ken Kaneki je v tomto ohledu naprosto dokonale napsaná postava a právě díky němu má tahle série stoupající tendenci. A když ne souboje, postesknu si alespoň nad graficky neodlišenými bublinami dvou či více postav v jakémkoliv dialogu ... Za mě 5*!

Kadin
Kadin | 13.10.2019 | Zámek a klíč #03: Koruna stínů

Třetí díl pokračuje svojí originalitou, skvělými nápady, strhujícím příběhem, tajuplnou atmosférou a hlavně dále prohlubuje mytologii světa zámku a klíče. Každým dílem mám postavy radši a radši. Postavy se nám dále vyvíjí a scénář je více komplikovaný. Kresba je prostě úžasná. Strašně se mi líbí jak Joe pracuje s panelováním například ve scéně kde Tyler volá s mámou a Zack(Finta) se plíží do sklepa. Tahle série je něco, co mi opravdu padlo do noty. 9/10

Norri
M Norri | 13.10.2019 | Star Wars Omnibus: Před dávnými časy… 2

Tyhle staré příběhy jsou překvapivě docela zábavné. Na prdel se z toho člověk neposadí, ale dá se to číst. Paradoxně mě nejméně bavila adaptace filmu Impérium vrací úder, která byla příšerně zkratkovitá. P.S. Líbí se mi, jak je princezna Leia kreslená - děsně sexy! Škoda že u nás nevyšla adaptace Návratu Jediho :-)

hroubek
hroubek | 12.10.2019 | DC komiksový komplet #073: Batman / Huntress: Volání po krvi

Mám rád, když se DCKK věnuje méně známým hrdinům. Rozšiřuje to obzory a mnohem lépe u toho funguje moment překvapení. A to se zde povedlo. Příběh o Huntress je velmi dobrý a určitě si při jeho čtení vzpomenete i na jiné díla(Kmotr, Dlouhý Halloween) a nebo jiné autory jako je Ed Brubaker či Darwyn Cooke. Autor Greg Rucka odvádí parádní práci. Je silný ve vyprávění, parádně používá flashbacky, a má velmi zajímavou hrdinku. Sedli mě vedlejší postavy a jejich linky. Dost jsem ocenil, že Batman a jeho rodina nemá tolik prostoru a příběh se primárně soustředí na Huntress. Já jsem s komiksem hodně spokojený a jako seznámení s Huntress komiks funguje na jedničku.

Abstinent
M Abstinent | 12.10.2019 | Super Spellsword Sága: Legenda o Nekonečnu

Tohle je fakt bozi :) Nahned radim mezi to nejlepsi, co na ceskym komiksovym trhu vyslo. A o to vic me mrzi, ze jsem nestihl ten podpis na Kome :/

Venomslav12stars
Venomslav12stars | 12.10.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #001: Úhel pohledu

Super akční příběh
-skvělá kresba
-skvělé postavy (hlavně spiderman a hob goblin)

Syndrom
Syndrom | 12.10.2019 | Conan #01: Dcera pána mrazu a další povídky (2. vydání)

Kvalitní hold. Vyzdvihl bych syté, kompem vytažené barvy a hodnotné bonusy.

Conanův profil podle mých představ, ale je nějakej moc malej.

Nikde to nepřeloží, jak by se mi to líbilo nejvíc:

“Hither came Conan, the Cimmerian, black-haired, sullen-eyed, sword in hand, a thief, a reaver, a slayer, with gigantic melancholies and gigantic mirth, to tread the jeweled thrones of the Earth under his sandaled feet.”

“Sem přišel Conan, zvaný Cimmeřan, černovlasý a zachmuřený, s mečem v pěsti, zloděj, pobuda a rváč, schopný gigantických melancholií i bezuzdného veselí, aby srazil zářící trůny světa pod podrážkami svých zaprášených sandálů…”

Spike
Spike | 12.10.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #04: Deus Ex Machina (paperback)

Ačkoli předchozí díly mě bavily, vždy se do každého nového musím trošičku donutit, ačkoli čtení si vždy docela užiju. Tohle není série, u které bych nedočkavě vyhlížel každý nový díl a hned ho slupnul, na druhou stranu se v ní pořád vyplatí pokračovat. Pracujeme zde s podobnou premisou jako v předchozích dílech, totiž že se více soustředíme na jednu určitou postavu z Batmanova týmu. Tentokrát je to Azrael, což se po cliffhangeru z minule dalo předpokládat. A navíc tu máme Zatannu jako takové větší cameo, která tu ovšem není jen tak na efekt a svou roli tu má. Také se nám po maličkých kousíčkách stále sbírají náznaky na něco většího, co by mohlo následovat. Tohle se Tynionovi stále daří a pokračuje tak v nejlepším duchu své předchozí práce. Ačkoli tato kapitola jeho runu patří ke slabším, rozhodně nejde o nějaký výrazný pokles. Jen záporák tentokrát slabší a rozuzlení takové jednodušší, moc zvratů se taky nedočkáme. Ale to nevadí, ne vždy se prostě podaří všechno správně vybalancovat. Tady to táhne nahoru společná linka Batmana a Zatanny a společné flashbacky, za to palec nahoru. Pak následuje ještě poslední sešitovka, kde se k mému překvapení vrátil záporák Wrath a také stará známá Spoiler. Tahle postava mě prostě štve, a ačkoli závěr naznačuje něco jiného, doufám že příští příběh se zase nebude točit primárně kolem ní.
Jinak kresba velmi dobrá, do umu Eddyho Barrowse z prvních dvou knih sice chybí větší hračičkovství, ale i tak je zde kreslíř Alvaro Martinez detailní a pečlivý. Navíc potěší že o celý hlavní příběh se postaral on a působí tak uceleně, za kresbu rozhodně přidávám plusové body. I kresba posledního sešitu je pěkná a určitě neruší ani neurazí. Ve výsledku je sice čtvrtá kniha podle mě o něco málo slabší než předchozí, ale ne o moc, a svůj standard si tak Detective Comics stále drží. Další díl si určitě zase se zájmem přečtu, a pokud se laťka zas trochu zvedne abych mohl jít s čistým svědomím na ****, pak jedině dobře. 6,5/10

karl173
karl173 | 12.10.2019 | Legendy o Myší hlídce #01

Tak je to klasická povídková knihu, tudíž některé povídky mě bavili více, některé méně, ale vesměs jsem se po celou dobu bavil. Podobné je to i s kresbou. Povídek je tu spoustu a jsou krátké tudíž nemá smysl tu všechny vypisovat, navíc téměř po dočtení jsem si jejich názvy už moc nepamatoval. To je důkazem toho, že tato kniha byť mě bavila, tak není zapamatovatelným čtením jako je hlavní řada. Nicméně forma vyprávění povídek má své kouzlo a rozhodně to stojí za přečtení. 4*

ondra kenway
ondra kenway | 12.10.2019 | Liga spravedlnosti #04: Síť (paperback)

Problém téhle knihy je, že má vlastně jen 3 čitelné sešity, protože sešity 22 a 23 je lepší nechat si do Války velké trojky, kde to není vytržené z kontextu. Hodnotím tedy pouze první 3 sešity. Všechny 3 kapitoly jsou vlastně spíše o Bčkových hrdinech, kteří chtějí do Ligy. Občas jsem byl maličko zmatený, jelikož třeba Firestorma tolik neznám a tak mě zarazilo, že jsou to dva lidi. Dívka Atom vypadá celkem zajímavě a jistě bude mít ještě nějakou roli. Třetí sešit(tedy 20) se mi líbil nejvíce, jelikož se tam ukázal Martian Manhunter, můj oblíbenec a stále nechápu, proč Johns do tohoto runu nacpal nudného Cyborga a Manhuntera vynechal. Kresebně to celkem ujde, ve druhém sešitě byla kresba nejlepší, zbytek průměr.

Za naprosto idiotské rozhodnutí dát tam 2 sešity Války velké trojky, které sami o sobě nedávají smysl(zatím jsem je ani nečetl, abych si Válku nekazil, ale všichni to tvrdí) dávám 3 hvězdičky. Tohle výjimečně není chyba BBartu, ale samotného DC. Co ovšem je vina BBartu, tak to, že Válka velké trojky vyšla až skoro dva roky po tomto díle, takže chápu, že lidi, kteří četli Síť v době vydání, museli být dost zmatení a zklamaní. Ale tak od BBartu už je lepší inteligentní jednání nečekat.
Tak jsem zvědav na tu Válku.

raimi
raimi | 12.10.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #01: Já jsem Gotham (paperback)

Jak se tady dává odpad? Tohle je něco tak strašnýho, že jsem měl chuť knihu roztrhat a ani jsem to nedočetl.

cyboy
M cyboy | 12.10.2019 | Ú.P.V.O. #09: 1946

trudos: Hm, tak to vypada, ze jsem s tim seknul tesne predtim, nez to zacalo mit nejakou kontinuitu. :( Tak alespon bude co cist behem zimniho vecera. :)

karl173
karl173 | 11.10.2019 | Myší hlídka #03: Černá sekera

Něco tak skvěle promyšleného se jen tak nevidí. David Petersen se svou dovedností tvořit nové světy dokáže rovnat i takovým jako je např. Mike Mignola. Navíc bonusy vše jen umocňují a není tak divu, že vznikla hra na hrdiny. Příběh vás po pár chvílích vtáhne a nepustí, stejně tak kresba, která je s každou knihou lepší a lepší. Už aby Petersen vydal další díl, já ho budu rozhodně nedočkavě vyhlížet. 5*

Sir_Pete
Sir_Pete | 11.10.2019 | Mezi řádky #09: Mýty mezi řádky

Mýty 16 vyjdou až někdy v Prosinci dle CREW webu, k dnešnímu datu :).

Kazumaki
M Kazumaki | 11.10.2019 | Batman: Evropa

Batman a Joker si dělají tour po Evropě. Zajímalo mě spíš, jak se výtvarník popasoval s Prahou, ale v zásadě toho zas tolik neukázal. Karlův most, Václavák a židovský hřbitov. Vyústění příběhu mi přišlo docela zajímavé, vlastně mnohem lepší než v X dalších batmanovských komiksech, ale celkový pocit z komiksu mám pořád nemastný neslaný a mám dojem, že na dění brzy zapomenu. Takže asi průměr.

Netorack
Netorack | 11.10.2019 | Death Note - Zápisník smrti #13 - speciál

// Společný komentář ke všem dílům. //
Série je to jistojistě nadprůměrná a některé části jsou doslova strhující, pamatuji si, jak jsem nesnášel prostoje, když jsem třeba jeden díl dočetl po cestě do práce a na další jsem musel počkat až na večer domů. Mnohem více se mi líbila první polovina, díly 1-4 a 6 a 8 hodnotím pěti hvězdami, zbytek čtyřmi, protože ač stále velmi dobré čtení, nedosahovaly za mě úrovně "původního" střetu. Když se v půlce příběhu objeví nových postav jak na orloji, trochu to polomilo mou důvěru ve scénáristu, že to takto bylo od začátku plánováno. Na druhou stranu, u příběhu postaveného na hromadném vybíjení lidí se to tak trochu dalo očekávat :) Velmi originální námět, atmosféra, uvěřitelné chování většiny postav (některé mi svou motivací a chováním prostě nějak neseděly), přísná logika vycházející z důkazů a pravidel - super čtení.
// k #13 //
Jen k málo sériím u nás vycházejí takovéto bonusy, takže v první řadě pochvala pro vydavatele, že se odhodlal. Zároveň ale musím říci, že jsem to celé ani zdaleka nepřečetl, zaujala mě tak polovina obsahu, zejména rozhovory s tvůrci a jejich poznámky.

Netorack
Netorack | 11.10.2019 | Death Note - Zápisník smrti #12

// Společný komentář ke všem dílům. //
Série je to jistojistě nadprůměrná a některé části jsou doslova strhující, pamatuji si, jak jsem nesnášel prostoje, když jsem třeba jeden díl dočetl po cestě do práce a na další jsem musel počkat až na večer domů. Mnohem více se mi líbila první polovina, díly 1-4 a 6 a 8 hodnotím pěti hvězdami, zbytek čtyřmi, protože ač stále velmi dobré čtení, nedosahovaly za mě úrovně "původního" střetu. Když se v půlce příběhu objeví nových postav jak na orloji, trochu to polomilo mou důvěru ve scénáristu, že to takto bylo od začátku plánováno. Na druhou stranu, u příběhu postaveného na hromadném vybíjení lidí se to tak trochu dalo očekávat :) Velmi originální námět, atmosféra, uvěřitelné chování většiny postav (některé mi svou motivací a chováním prostě nějak neseděly), přísná logika vycházející z důkazů a pravidel - super čtení.

Netorack
Netorack | 11.10.2019 | Death Note - Zápisník smrti #11

// Společný komentář ke všem dílům. //
Série je to jistojistě nadprůměrná a některé části jsou doslova strhující, pamatuji si, jak jsem nesnášel prostoje, když jsem třeba jeden díl dočetl po cestě do práce a na další jsem musel počkat až na večer domů. Mnohem více se mi líbila první polovina, díly 1-4 a 6 a 8 hodnotím pěti hvězdami, zbytek čtyřmi, protože ač stále velmi dobré čtení, nedosahovaly za mě úrovně "původního" střetu. Když se v půlce příběhu objeví nových postav jak na orloji, trochu to polomilo mou důvěru ve scénáristu, že to takto bylo od začátku plánováno. Na druhou stranu, u příběhu postaveného na hromadném vybíjení lidí se to tak trochu dalo očekávat :) Velmi originální námět, atmosféra, uvěřitelné chování většiny postav (některé mi svou motivací a chováním prostě nějak neseděly), přísná logika vycházející z důkazů a pravidel - super čtení.