Fimi
Fimi | 23.6.2018 | Sága #06

Pořád mě to baví, ale ne tak jako předešlý díl. Bylo to takové šlapající na jednom místě. Ovšem dialogy a skvěle napsané postavy stále fungují. Druhá půlka se mi zdála lepší než ta první a hlavně...krásně se to čte a plyne to rychle

hroubek
hroubek | 23.6.2018 | DC komiksový komplet #039: Catwoman: Po stopách Catwoman

Jsem hodně spokojený. Popravdě ani moc nevím co bych komiksu vytýkal. Ed Brubaker mě opět nezklamal, a díky němu jsem měl možnost číst dva parádní příběhy. Mají jednoduché, ale naprosto funkční zápletky. Opět pomáhá, že zde skoro není Temný rytíř. Dozvíme se něco o Selině a její nové křížové výpravě. Příběhy jsou velmi dobré detektivky, které se velmi příjemně drží při zemi(hlavně ta druhá). Má to spád, a je to ohromně čtivé. A to ani nezmiňuji parádní kresbu(každý příběh má svou vlastní). Po stopách Catwoman je velmi povedený komiks, který asi nebude jen tak číst podruhé, ale to nemění nic na tom, že mě to hodně sedlo.

karl173
karl173 | 23.6.2018 | Sága #06

Sice to není taková bomba jako 5. díl, který ale byl asi nejlepší co tahle série nabídla, ale i tak je tenhle díl opět velmi povedený. Příběh má zde znovu větší spád a razanci, a to i přesto že se lehce přibrzdil. A když se zrovna na některých místech jen přešlapovalo, tak se stejně otevřeli nová okénka v příběhu a svým způsobem nemá kniha žádné hluché místo. Díky tomu se to četlo zase skvěle a zase se na to i skvěle koukalo. Zkrátka Sága jede!

George Walker Bush
A George Walker Bush | 23.6.2018 | Temná věž #05: Bitva na kopci Jericho

Tímhle dílem se bohužel jen tak trochu zopakoval díl předešlý, byť s mnohem fatálnějšími důsledky. Docela dobré, ale ani zdaleka mě to nesaturovalo, neukojilo, neuspokojilo...

Celkový dojem: 70%

Lukki22
Lukki22 | 23.6.2018 | Spider-Man #17

Škoda že to nepokračovalo.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 23.6.2018 | Sestry Dietlovy

Tak pro mě to takové překvapení není, přece jenom Maškovi (potažmo Babanovi a spol.) fandím už několik let a nikdy mě nezklamali, naopak. Tentokrát máme namíchané další panoptikum postav, zmíněné podivno a velmi mrazivou atmosféru. Záhady a "obludárium", marnost a nejistota bytí, všechno umocněné výtvarnou stránkou. Parádní příběh na hranici hororu, detektivky, thrilleru a fantasy.

Celkový dojem: 90%

Fry
A Fry | 23.6.2018 | Goon #07: Místo bolesti a žalu

Goon #07: Místo bolesti a žalu - Po retrospektivní šesté knize a zábavné odbočce z konce 90. let, kdy to vlastně všechno začalo, se vracíme zpět do přítomnosti ... Nicméně Lonely Street a vlastně i celé město se za tu chvilku podstatně změnilo. Zástupy nemrtvých vystřídali syčavci, ty zase vystřídali měňavci a i Goonův nejobávanější nepřítel, Páter Monster, vypadá pouze jako boxovací pytel před silami zla, které se vydaly do Goonovy domoviny. Jak tohle dopadne si ani netroufám předpovídat, ale určitě nás čeká ještě hodně bolesti a žalu ... Za mě 5*!

George Walker Bush
A George Walker Bush | 23.6.2018 | Desátý Doctor Who #01: Revoluce hrůzy

Doppelganger: Hele já to třeba budu (asi) muset přečíst, protože to je moje práce. Doctora Who nerdi kolem mě znaj a milujou a já jim to neberu. IMHO to bude asi dobrý, ale já to nikdy neviděl a kdybych se začal koukat, stane se ze mě totální no-lifer, protože těch sérií je bambilion. Máš jistojistě pravdu, že si to užije víc ten, kdo se s daným seriálem už seznámil, je to logické. Já si třeba také začnu užívat nějakou komiksovou sérii teprve po několika dílech, když už se jaksi "zabydlím", přestože mi třeba úvodní díly přišly mnohdy i jako "srágora". Na druhou stranu, umělecké dílo by mělo obstát i samo o sobě. Pakliže neobstojí, je to trapná rejžovačka peněz (viz mike731), prachobyčejný parazitismus na úspěšném seriálu. Proto se dnes chrlí tuny románů a komiksů z tohoto světa. Těžko říct, co kdy kam patří, známe jistě oba případy - někdy se to povede, někdy ne.

mike731
mike731 | 22.6.2018 | Desátý Doctor Who #01: Revoluce hrůzy

To já zase chápu, ale není dobré hodnotit oblibu podle vedlejší rejžovačky peněz :)

Doppelganger
Doppelganger | 22.6.2018 | Desátý Doctor Who #01: Revoluce hrůzy

já zas vůbec nechápu, proč někdo čte komiks podle seriálu, který nezná. :) Není lepší si pustit jeden nebo dva díly, když se s tím chce člověk seznámit? Cílovou skupinou tady těch komiksů jsou vyloženě fanoušci tohoto fenoménu, ne normální lidi.

cyboy
M cyboy | 22.6.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #01: Můj nejhorší nepřítel (paperback)

Povedene, ale taky je treba rict, ze uz nam Snyder predvedl i lepsi veci.
80%

cyboy
M cyboy | 22.6.2018 | Desátý Doctor Who #01: Revoluce hrůzy

Pokud jste fanousci televizniho serialu, tak z toho asi upadnete do bezsebe. Ja hodnotim ciste na zaklade toho co je v komiksu a to na me dvakrat nezapusobilo. Stejne jako v pripade dvanacteho Doktora, i tady je snaha o humor, ktera jde casto dost mimo a dejove je to asi na stejne urovni. Obema seriim dam sanci jeste jednou, ale po stavajicich dvou knihach vlastne vubec nechapu, kde se ta obliba Doktora Who vzala.
65%

karl173
karl173 | 22.6.2018 | Živí mrtví #06: Život plný utrpení

Tenhle díl přímo navazuje na díl 5, pokračuje ve všem co se rozehrálo a uzavírá první kapitolu s Guvernérem. A je to opět super jako 5. díl. Možná o trošičku slabší v tom že se děje všechno hodně rychle, ale i tak to má opět své nezapomenutelné momenty. Tahle série tedy zatím nepolevuje jak drsností tak tempem a stále mi hodně baví.

Komiksum
Komiksum | 22.6.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #01: Můj nejhorší nepřítel (paperback)

Na tohle jsem se těšil, protože začátek Snyderova runu u Batmana mě bavil, a Romita Junior je můj oblíbený kreslíř. A jsem rád, že se to povedlo. Má to celkem solidní a rychlý rozjezd, a tempo to ztratí málokdy. Hlavně jsem se těšil na to jak uvidím Batmana mimo Gotham, a to mě lehce zklamalo, doufal jsem, že bude mít horší adaptaci na prostředí, ba naopak se chová v neznámém okolí jako doma. Co jsou pravděpodobně slabší části jsou konverzace mezi Batmanem a Two-Facem, ty mě tolik nebavili. Objeví se zde mnoho známých (či méně známých) padouchů, ovšem většinou je Temný Rytíř hned vyřídí a je hotovo. Konec mě velmi zaujal, byl takový odlišný než normálně (ale svým způsobem standartní). Svým způsobem mě to asi bavilo víc než hlavní Batman z Rebirthu. Zkrátka Snyder tomu Batmanovi rozumí. No a teď Junior, ten je na některých panelech tak neskutečně hnusný (Killer Croc) že jsem tomu nemohl uvěřit. Na některých je zase překvapivě dost dobrý (Batman s motorovkou), ale Batman Romitovi tolik nesedí (možná je to vina coloringu který je taky že začátku hrozný ale zvyknete si). Pokud máte rádi Batmana tak bych to mohl doporučit, je to velmi dobrá kniha která mě příjemně překvapila, za 4* určitě.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 22.6.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #01: Můj nejhorší nepřítel (paperback)

Tak konečně zase pořádný Batman. Čím víc vychází takových příběhů ze série Rebirth, tím víc klasická řad s Batmanem (vol. 3) vypadá jako pro mimina. Teda, nechápejte mě špatně, určitě tam ještě o něco půjde a spousta věcí je skrytých a poodkryjí se později, ale tak jak to Rebirth nastartoval teď na začátku v prvních knihách, tak Batman #1. Já jsem Gotham vypadá jako slabota a čajíček, který má slušný potenciál, ok rozjezd a dobrou kresbu, Detective Comics ho ale usadil a All-Star Batman ho ještě k tomu přibil k zemi. Romita junior jede a je čitelný. Koloring, než na který jsem u něj zvyklý, je úplně odlišný a nabízí úplně jiné dimenze a kombinace barev. Příběh je opravdu drsný, ale chápejte v Batmanově podání. Pořád jsme v ohraničeném a pevně daném světě, kde jsou určitá pravidla a hranice. Přesto všechno je to pořád jízda a musím uznat, že způsob provedení záporáka je úplně jiné, než u Batmana znám. Snad jen se nabízí mírné srovnání s Návratem Temného rytíře. V podstatě je to jedna velká akce, která je doprovázena velmi rychlými úsudky, na které kolikrát máte řádově jen několik sekund. Batman prostě jede a v jisté chvíli začínáte zpochybňovat jeho dovednosti a opravdu si říkáte, že prohraje. I když vím, že konec se dá očekávat, pořád to skončilo netypicky, jaksi nebatmanovsky, což platí u všech 3 Batmanů série Rebirth. Za mě pecka a skvělé. Jedinou výtku mám k občasnému chaosu mezi jednotlivými scénami s Harveym. Měl jsem dost problémy pochopit oč jde mezi některými scénami a proč ten jeho masterplán je takový jaký je. Prostě jsem to musel číst vícekrát, abych přesně pochopil o co jde (myslím ty pasáže, ne celý komiks). Těším se na další, dobrá práce CREW a BB art!

mike731
mike731 | 22.6.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #01: Můj nejhorší nepřítel (Black edice)

Baťa se spolu z Harvem vydává na výlet plný akce a boje s padouchy. Důvod? Kdo ví, Snyder finální vysvětlení totiž lehce zazdil (respektive já to nepochopil). I přes to jsme ale dostali velmi zábavný příběh, který by za mě mohl být klidně i o něco delší.

Jako vedlejší příběh je na závěr knihy zařazen velmi solidní Prokletý kruh, neboli zácvik nového Batmanova stážisty Duka Thomase.

Kresba u obou příběhů stojí za to a dobře se na ni kouká, i když Romita Jr. (i když ho moc nemusím) je prostě zajímavější než Declan Shalvey.

mike731
mike731 | 22.6.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #01: Ve stínu netopýrů (paperback)

Příběh je fajn jednoduchý superhrdinský mainstream plný akce. Rád jsem poznal členy širší bat-rodiny a těším se na další jejich knihu.

Problém mám ale s kresbou Eddyho Barrowse. Sice umí vytvořit působivé scény, ale hned další stránka může být nekonzistentní koláž několika stylů, navíc s použitím nestandardním panelů (či jak to nazvat) jen proto, že může, bez nějaké hlubší myšlenky.

Fimi
Fimi | 22.6.2018 | Živí mrtví #06: Život plný utrpení

Jako bylo to skvělé, ale ne tak kulervoucí jako předešlé díly...ale pořád maximálně skvělý komiks, ovšem mám pocit, že to nejlepší teprve přijde v dalších dílech...Michonne je skvělá, hodně aha si ji oblíbil...a Martinez, tak nějak jsem to čekal, ale nevěřil jsem, že se tak stane, kdo vi, zda to myslel dobře nebo špatně...a závěrečný rozhovor mezi Lori a Rickem o jeho odhodlání zabíjet, to byla nejlepší část knihy...

mcleek
mcleek | 22.6.2018 | DC komiksový komplet #039: Catwoman: Po stopách Catwoman

Fakt super počtení... Pokud by někdo nevěděl, podle čeho se jmenuje první část knihy, tak jsem ve slovníku cizích slov našel, že "anodynum" je lék na tlumení bolesti... 85%

trudoš
trudoš | 22.6.2018 | Večírek s Kantem

Tohle je přesně ten typ knihy, u které mám strach prohlásit, že z ní nejsem úplně na větvi, protože v tom případě se pasuji do role intelektuálního analfabeta, který nepozná kvalitu, ani když ho kopne do rozkroku. Takže budu maličko opatrný.
Večírek s Kantem je natolik zvláštní, že jsem pochopil všehovšudy pět stripů. Lépe řečeno pět stripů mě skutečně rozesmálo. Na obranu titulu však musím uvést, že mé znalosti filozofie jsou nula nula nic. Ovšem karikaturní schopnosti Nicolase Mahlera mi tenhle nedostatek hravě vynahradily. Díky tomu se tu našlo i pár favoritů (Platón, Russell, Nietzsche, Cioran, de Beauvoir), ale než že by mě bavilo jejich chování, ocenil jsem spíš ztvárnění. Ale jinak se přiznám, že mi většina fórků zůstala záhadou a opakované stavění pointy na tom, že někdo plácá zdánlivé nesmysly v absurdních situacích, mě rozsekalo jednou a pak už to jen šumělo mozkem. Nedoporučuji proto číst v kuse, ale kouskovat při správných náladách, nejlépe podbarvených sedmi až osmi pivy.

mike731
mike731 | 22.6.2018 | Lady Mechanika 2: Tabule osudů (sběratelská verze obálky)

DEG: "Hélium je přece prudce hořlavé!"

DEmnoG
M DEmnoG | 22.6.2018 | Lady Mechanika 2: Tabule osudů (sběratelská verze obálky)

V cem je problem? Moderni vzducholode se plni heliem. Mozna od dob LZ 129 Hindenburg se konstrukteri poucili a vodik jako napln nepouzivaji;).

Murphy722
Murphy722 | 21.6.2018 | Snění

Kresba Terryho Dodsona je mistrovská práce, o tom není pochybu, ani sporu. Samotný příběh lze považovat za jednohubku, bez dalšího hlubšího přemýšlení. Kresba jednoznačně kraluje nad příběhem, i když ke konci má zápletka vcelku originální vyústění, ale kam se to hrabe na nějakou větší ligu. Někdy je v jednoduchosti krása, ale tady to zůstane silně nevyváženo. Uvidíme časem, po dalším přečtení.

3DD!3
3DD!3 | 21.6.2018 | Daredevil: Muž beze strachu #04

Fantastické zakončení série. Desatero téměř v Boccacciově stylu, příjemně civilní a překvapivé v celkovém vyznění. Finále s Kingpinovým návratem je neskutečnou akční náloží. Skvělá alternativní odbočka překvapí a jedinou skvrnkou tak zůstává průměrný přívěsek, kde hostuje Spider-Man a Punisher, ale možná je tu jen proto, aby dokázal jak je to co jsme přečetli před tím na úplně jiné úrovni.

3DD!3
3DD!3 | 21.6.2018 | Snění

Mírně erotický příběh o ženě, která má rozptýlit malého avšak geniálního chlapce - vynálezce, který ztratil vůli se bavit a tráví své dny v neustálé práci v laboratoři. Snový lektvar generuje nejrůznější druhy prostředí ve kterých se hlavní hrdinka může odhalovat a kresbě Terryho Dodsona jde opravdu o pastvu pro oči. Příběh je poměrně jednoduchý, ale viktoriánsky steampunkový venkov mu dodává zajímavou atmosféru.

cyboy
M cyboy | 21.6.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #01: Smrt a život Olivera Queena (paperback)

Kvalitou podobne Roku jedna. Dokonce je tam na nej i spousta odkazu (vcetne konce). Neurazi, ale na zadek si z toho nesednete. Uvidime, co prinese dalsi dil.
70%

karl173
karl173 | 21.6.2018 | Spider-Man / Deadpool #01: Parťácká romance

První polovina na mě působila dost zmatečně. Příběh jsem nechápal, akce byla zmatečná a hlášky vyznívali dost nuceně a nebyli ani moc vtipné. Od chvíle kdy se ale oba skokově vrátí z Bolívie ( ty skoky mi taky moc neseděli ) se to najednou začne rozjíždět. Zlepší se to jak po příběhové stránce, tak i dialogy začnou dávat mnohem větší smysl a konečně to začne mezi postavami i celkově zkrátka fungovat. A tak to v podstatě jede až do konce, kdy se to sice zase trošku zamotá a na rozmotání si musíme počkat do dalšího dílu, ale už jsem v tom zkrátka neměl takový bordel a komiks jsem si konečně užíval. Kresba šla ruku v ruce s příběhem. Z počátku také zmatek, byť hezky nakreslený, ale postupem času mě to chytlo. Dávám 70% a především díky druhé polovině se těším na pokračování. Sem s ním.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 21.6.2018 | Pochmurný kraj #01: Hejna běsů

První dojem - nula. Prostě to bylo v CP a říkal jsem si, že další neo-horory už doma nechci. Dlouho nic. Pak návštěva ComicsCentra a opět musím poděkovat panu Dortovi za lepší prezentaci onoho komiksu. Když jsem se do toho zahloubal a začal nad tím přemýšlet, zjistil jsem, že to je opravdu zajímavý komiks. Takhle, abych uvedl věci na pravou míru. Toto téma je asi synonymum pro americkou kulturu. Tolikrát jsem četl něco na téma čarodějnictví a kolik filmů....!!! To by se dalo charakterizovat slovy Homera Simpsona - Nůůůůůdáááááááá. Jenomže já jsem se rozhodl to koupit a přečíst s vědomím, že mi to někdo (pan Dort) dobře představil. Chviličku to trvalo, než jsem se k tomu dostal a po včerejšku WOW. Opravdu zajímavé, opravdu nevšedně pojaté. Téma čarodějnice je tam v podstatě jaksi okrajové a v podstatě o to ani nejde. Je to jakýsi doplněk, bez kterého lze stavět celý příběh. Celé to stejně může působit dojmem snu a velmi bujné představivosti hlavní hrdinky. Skvěle nastavený svět, který určitě půjde dál. Kdyby nešel, nic by se nestalo, ale komiks by ve finále zapadl po nějaké době. Když bude mít další příběhy rozšiřující tento svět, určitě to bude ještě větší pecka. Otázkou je, jestli to půjde na vlně první knihy nebo jestli to půjde na vlně podobných příběhů a záhad, jak uvádí bonusy. Osobně se přikláním k té druhé variantě, protože už samotné bonusové příběhy a bonusový materiál slibují, že každé místo má své příběhy a běsy. Daleko lépe si dokážu představit, že je to nějaké propojené a celé to mystérium a tajemno graduje. Kresba mě na první pohled jaksi odradila, ale při bližším zkoumání se mi docela začala i líbit. Hlavně to znázornění přírody je skvělé a uvěřitelné. Působí to na mě dojmem, že příroda (okolí) má svůj život a hovoříme tak o další postavě v příběhu. Další pecka je doba, kdy se to vlastně odehrává a jak to tam vlastně je. Celé to na mě působí dojmem, že se jaksi zpomalil či zastavil čas. Příběh může být kdykoliv. Doba mezi zabitím Hester a zrozením Emy může být opravdu dlouhá, nikde není psáno, že obyvatelé Harrow County nestárnou pomalu a přitom uplynulo několik desetiletí. Navíc se nabízí srovnání nějakých 30.-40. let a dnešním americkým venkovem, který ne vždy působí moderním dojmem. Strašně moc otázníků nabídla první díl a strašně moc nezodpovězených otázek. Podobně mi to evokuje Baltimore a Černou palici. Dark Horse nastavuje zajímavou politiku - je to snad naschvál, kdo ví. Buď jak buď jsem spokojen a vše hraje tak, jak má. Rád jsem se nechal "ukecat" zakoupit tento komiks. Nemám co dodat, přečtěte si to sami, nelze objektivně vysvětlit oč jde, je to hodně pocitové, atmosferické a subjektivní.

MickeyStuma
MickeyStuma | 21.6.2018 | DC komiksový komplet #005: Superman: Utajený počátek

Když spojíme TV seriál 'Smallville' a snímek z roku 1978 'Superman', vznikne něco, jako je tento komiks. A stejně jako onen film má srozumitelný a přirozeně úsměvný příběh s vyobrazením známých charakterů postav. Je tu mnoho odkazů jak na seriál, tak i na film a k tomu i něco nového. Použít podobu Christophera Reevea byl dobrý nápad. Komiks jako doplněk k seriálu a k filmu slouží dobře. V knížce je i přidána klasika komiksu o Supermanovi z roku 1958 a to příběh z doby, kdy byl Clark Kent na vysoké a vystupoval jako Superboy. Taktéž úsměvný příběh, kterak se jeden učitelský profesor snažil odhalit jeho identitu. Jako komiksová ukázka dobrý tah. Buď jak buď, tato kniha je příznačná a zaslouží si místo v komiksovém světě.

Fry
A Fry | 21.6.2018 | JLA: Svoboda a spravedlnost

JLA: Svoboda a spravedlnost - Naprosto úchvatná kniha v tom nejlepším možném zpracování, jaké by si mohl fanoušek JLA a potažmo i Alexe Rosse přát ... Nečekal to nikdo a nečekal jsem to ani já, ale nejspíše už konečně dozrála doba, aby se na našem skromném trhu objevila první velkoformátová publikace tohoto malíře. A co víc jedná se o obyčejný mainstreamový komiks tak profláknutého týmu jako je právě JLA. Přesto se však jedná o jednu z nejlepších publikací roku a i když kresba překonává příběh, rozhodně to za ty peníze stojí ... Za mě 5*!

S4TW
S4TW | 21.6.2018 | Assassin's Creed - Vzpoura #01: Společný zájem

Ani ryba, ani rak. Po výměně tvůrčího týmu jsem byl plný očekávání. Přeci jen komiksová série AC patří k těm nejhorším, jaké čtu. No, očekávání byla veliká, ale nakonec to zase taková změna nebyla. Příběh pokračuje tam, kde skončil, atmosféra je dost podobná, postavy jsou podobně otravné. Jako fakt se nedá té Char nějak zbavit? Vždyť nemůže nikoho bavit, snad ani samotné tvůrce. No, oni ji vlastně zčásti uklidili a díky tomu dostala zatím nejmenší prostor. Příběh je celkem bordel, já, který obvykle vyhledává složitější zápletky či světy, jsem se poměrně ztrácel a to nejen kdo s kým, ale občas jsem ani nevěděl, jaká postava je právě na panelu. Ale i tak se jedná o slušnou akční jízdu, takže nemáte pocit, že byste se nudili, navíc je to krátké, tudíž to je fakt intenzivní zážitek, ač je to po stránce scénáře pořád dosti slabé. Hlavní vada na kráse je, že tentokrát se téměř vůbec nedostalo na historické sekvence. To je hlavní gró světa AC, tak nechápu, proč to autoři vynechali. Kresba mi přišla fajn, na to, že autor je pro mě velká neznámá, tak se mi líbila dost. Především práce s obličeji a vyjádření jednotlivých pocitů. Jako je to pořád celkem slabota, ale kdybych si odmyslel, že se jedná o AC (což moc nejde), tak se jedná o průměrně kvalitní bordel akčňák s fajn kresbou. Kupodivu asi nejlepší díl, snad to autoři ještě o trochu příště zlepší (že by to bylo o hodně, tomu už nevěřím).

George Walker Bush
A George Walker Bush | 21.6.2018 | Simpsonovi: Přísně tajné

U všech příběhů jsem se bavil! Pěknej díl.

Celkový dojem: 80%

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 21.6.2018 | Lady Mechanika 2: Tabule osudů (sběratelská verze obálky)

Ano potvrzuji, v originále to je jak píše "MB". 3. sešit série Tablet of Destinies, 4. strana příběhu (nepočítám ten citát jako první stranu).

cyboy
M cyboy | 20.6.2018 | DC komiksový komplet #039: Catwoman: Po stopách Catwoman

Jako ne, ze by to Brubaker neumel lip, ale i tak jde o celkem solidni pribehy. Jen ten konec prvni puli mi k Brubakerovi vubec, ale vubec nesedel. Ve druhem pribehu uz je to zase stary dobry Ed.
Historicky sesit je tentokrat uplny ulet. Batman sbira zahozenou kosu, Catwoman postvava na Robina kocku a vubec se divim, ze po takovych "eskapadach" prezil Batman az do dnesnich dni.
75%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 20.6.2018 | Spider-Man / Deadpool #01: Parťácká romance

Je to hláškárna, prostor pro tunu textu a keců, které plodí tihle dva podobní červení marveloví vtipálci. Zápletka je zajímavá a místy je to vtipné. Ale také děsně unavující, asi jako když Írán dnes bránil v první půli proti Španělům. Nelíbí se mi ten "filmový střih" a jindy lehká chaotičnost v sekvenci.

Celkový dojem: 40%

p3tris
p3tris | 20.6.2018 | Gantz #20

I když se Kei vrátil do civilního života s vymazanou pamětí, jeho tým na něj nezapomněl. V našem světe totiž řádí upíři, kteří jsou možná nebezpečnější, než mimozemšťané v Gantzově světě. A nikdo není nesmrtelný...

Norri
Norri | 20.6.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Wonder Woman #01: Lži (Black edice)

Po stránce scénáře zajímavá kniha, ale ne dokonalá. Diana si uvědomuje, že je špatně něco s jejími vzpomínkami, že se svět změnil a ona si toho nevšimla - pravděpodobně důsledek FlashPointu a vzniku New 52. Příběh se odkazuje na Wonder Woman z New 52, ze které tady zatím vyšly jenom dvě knihy a tak ten run z New 52 lehce spojleruje. Scénář je dělaný hodně na efekt, tedy pro to, aby mohly být nakresleny co nejepičtější panely. To se povedlo na jedničku. Kresba je vskutku nádherná, ale nemám pocit, že je úplně konzistentní. Na některých panelech vypadá Diana krásně, chytře, drsně a odhodlaně. Na některých zase jako blbá manekýna, která se přišla vyfotit s hladovějícími sirotky, či s týranými štěňátky, a chce u toho vypadat jako Marie z obrazu v kostele. Některé panely na mě působily vyloženě jako vata. Ukazování svalů, aby byly ukázané svaly - pokud jste si toho předtím už 10x nevšimli. Nejlepší z celé knihy je Cheetah, která je krásně divoká a ta kresba tomu odpovídá.

Norri
Norri | 20.6.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Wonder Woman #01: Lži (paperback)

Po stránce scénáře zajímavá kniha, ale ne dokonalá. Diana si uvědomuje, že je špatně něco s jejími vzpomínkami, že se svět změnil a ona si toho nevšimla - pravděpodobně důsledek FlashPointu a vzniku New 52. Příběh se odkazuje na Wonder Woman z New 52, ze které tady zatím vyšly jenom dvě knihy a tak ten run z New 52 lehce spojleruje. Scénář je dělaný hodně na efekt, tedy pro to, aby mohly být nakresleny co nejepičtější panely. To se povedlo na jedničku. Kresba je vskutku nádherná, ale nemám pocit, že je úplně konzistentní. Na některých panelech vypadá Diana krásně, chytře, drsně a odhodlaně. Na některých zase jako blbá manekýna, která se přišla vyfotit s hladovějícími sirotky, či s týranými štěňátky, a chce u toho vypadat jako Marie z obrazu v kostele. Některé panely na mě působily vyloženě jako vata. Ukazování svalů, aby byly ukázané svaly - pokud jste si toho předtím už 10x nevšimli. Nejlepší z celé knihy je Cheetah, která je krásně divoká a ta kresba tomu odpovídá.

Norri
Norri | 20.6.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Wonder Woman #01: Lži (pevná vazba)

Po stránce scénáře zajímavá kniha, ale ne dokonalá. Diana si uvědomuje, že je špatně něco s jejími vzpomínkami, že se svět změnil a ona si toho nevšimla - pravděpodobně důsledek FlashPointu a vzniku New 52. Příběh se odkazuje na Wonder Woman z New 52, ze které tady zatím vyšly jenom dvě knihy a tak ten run z New 52 lehce spojleruje. Scénář je dělaný hodně na efekt, tedy pro to, aby mohly být nakresleny co nejepičtější panely. To se povedlo na jedničku. Kresba je vskutku nádherná, ale nemám pocit, že je úplně konzistentní. Na některých panelech vypadá Diana krásně, chytře, drsně a odhodlaně. Na některých zase jako blbá manekýna, která se přišla vyfotit s hladovějícími sirotky, či s týranými štěňátky, a chce u toho vypadat jako Marie z obrazu v kostele. Některé panely na mě působily vyloženě jako vata. Ukazování svalů, aby byly ukázané svaly - pokud jste si toho předtím už 10x nevšimli. Nejlepší z celé knihy je Cheetah, která je krásně divoká a ta kresba tomu odpovídá.

hroubek
hroubek | 20.6.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #048: Machine Man

Machine Mana jako postavu vůbec neznám. Tohle je pro mě úplně první setkání s touto postavou, alespoň co si pamatuji. A jelikož jsem neměl žádné očekávání, tak jsem docela dost příjemně překvapený, že to není špatné, a taky že mě to bavilo. Je to takové zábavné sci-fi, která hodně připomíná Robocopa(opravdu tam nevidím žádné prvky z Vesmírné odysei). Postavy jsou fajn, příběhy dobře odsýpají a celkově je to v pohodě komiks. Možná je místy zkratkovitý a některé věci jsou tlačený trochu na sílu, ale to jsou celkem drobné výtky. Machine Man je fajn komiks, který mě překvapil.

MB
MB | 20.6.2018 | Lady Mechanika 2: Tabule osudů (sběratelská verze obálky)

Je to chyba překladatele. V angličtině je to obecně, překladatel to chtěl konkretizovat a hloupě zvolil jednu z nejhorších možných variant, která v textu nedává smysl. "Is it wise to be smoking here, Mr Jabir? I understand the lifting gas is highly flammable."

Mitsuko
Mitsuko | 20.6.2018 | Amaltea, princezna šermířka

Příběh, který je klasický i netradiční zároveň. Ze začátku mi přišel příběh moc jednoduchý a vůbec to univerzum docela divné, já sama jsem s rolí „něžného pohlaví" spokojená. Prvních několik kapitol jsem si říkala, že matriarchát by bylo možné vyobrazit i lépe, nakonec ale tato extrémní výměna genderů nebyla vůbec špatná a vlastně jsem i pochopila autorčin záměr.
Moc se mi líbila nádherná kresba Natalie Batisty. Jako klad také vyzdvihuji ztvárnění „žen různých tvarů a velikostí", což autorka zmiňovala i ve své přednášce o této knize na Animefestu.
Děj byl přímý, jasný a přehledný.

jh666
jh666 | 20.6.2018 | Jelita

Takhle jsem se dlouho nepobavil. U těch slabších částí se člověk minimálně uchechtne, ty nejlepší jsou tak geniálně vypointované, že se nejde smát nahlas. Sice si o mně v autobusu asi mysleli, že jsem blázen, ale co. Jen by toho mohl být víc.

deefha
deefha | 20.6.2018 | Simpsonovi 2018/06 Bart Simpson: Velkej šéf

Chvályhodný počin, který cílovka (myšleno šklebani) jistě příliš neocení. Zároveň jde tak trochu o střelbu tuzemského vydavatele do vlastních řad, protože pokud to ještě někdo nevěděl, tak teď mu to konečně dojde: většina těch nejlepších vtipů v rámci Simpsonů je nepřeložitelná, ať se člověk snaží sebevíc. Negativní efekt ztraceno v překladu díky přímému srovnání a hlavně vysvětlivkám na konci sešitu vynikne tolik, až je to člověku skoro líto... No, ale to máte jako s dabingem - originál je vždycky lepší!

Carnage
Carnage | 20.6.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #048: Machine Man

Machine Mana jsem znal z Marvel Zombies kde měl sympatičtější vzhled bez toho deklu na hlavě a rosekával zombíky v kabátu s cirkulárkou místo ruky po boku svojí nevěsty Jocasty. Tady jsem věděl, že bude retro s deklem na hlavě kde akorát natahuje ruce a nohy a byl jsem dopředu zklamanej a vlastně jsem od týhle knihy nic neočekával. O to víc mě nakonec výsledek příjemně překvapil. První 3 retro sešity jsou slabší ale i přesto celkem sympatický a pak přijde nášup v 4 dílný sérii z alternativní budoucnosti. Kresba super a i když byl začátek trochu pomalejší tak se to pak pěkně rozjede a dokonce se objeví i Iron Man 2020 kterýho jsem občas někde viděl ale neznal jsem vůbec backstory. Kniha rozhodně patří mezi ty lepší kousky po bok Punishera, Moon Knighta a několika málo dalších. Poctivý scífko s pěknou kresbou a dobrou zápletkou.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 20.6.2018 | JLA: Svoboda a spravedlnost

Kresba je vynikající a na takovém formátu skutečně vynikne každý detail a rozměr. Příběh je prostinký, takový ekologický až sociální. Toť otázka co bylo dřív, jestli nápad na kresbu nebo nápad na příběh. Tady mi to připadá, že Ross byl první a příběh do toho jde jaksi ruka v ruce. Ničemu to nevadí, ale je to potom takové jaké to je. Každý bude stejně hltat kresbu a ta je prostě krásná. Velmi pozitivně vnímám, že z JLA členů cítím jakousi posazenost mezi nás lidi, cítím jakoby byli jedni z nás. To vše ale dělá kresba. U ostatních mám většinou pocit, že to je fantastický příběh a postavy jsou jakoby mimo náš lidský rozměr - nepatří mezi nás, nejsou to lidé. Tady ne. Tady se realita dobře doplňuje s fantastikou. Vzdávám holt Rossovi, protože to umí asi jen on, přesto i jeho kresba nezachrání vše. Vazba a velikost je skvělá, jenom ten přebal mi přijde zbytečný. Krčí se, cestou z Crweconu se mi ohnul zespodu a to i v oddělené tašce. Buď ať je obal jiný anebo ať tam není vůbec - ZBYTEČNOST! Přesto děkuji Crwi za dalšího Rosse do mé sbírky!

cyboy
M cyboy | 19.6.2018 | Malý Mikuláš: Původní komiks

Kdo by si z detstvi nepamatoval Mikulase, ale ze se budu smat i jako dospely me prekvapilo.
85%

Blackhand47XD
Blackhand47XD | 19.6.2018 | Batman #01: Soví tribunál (paperback)

Tak tohle je řádné psycho, úplně jsem z toho cítil tu Batmanovu beznaděj.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 19.6.2018 | Lady Mechanika 2: Tabule osudů (sběratelská verze obálky)

Teda, to mě dostalo! Loni jsem myslel, že jsem koupil blbě. Pak po 2.-3. čtení mi svazek první nepřišel až tak hloupý a nějak si to sedlo a Lady Mechaniku jsem vzal na milost. U druhého svazku to ale neplatí. Od začátku do konce je v příběhu napětí, akci střídá pauza a vysvětlování, resp. olízat rány a znovu do boje. Od začátku do konce se nenudíte. Jedinou výtku mám ke konci, čekal jsem delší anebo aspoň epičtější rozuzlení, v podstatě mi tam chybělo něco ve stylu, že tohle je závěr. Příběh dobře graduje až do 5. sešitu a pak najednou rázem rychlý střih a je konec. Což o to, bylo to vkusné a dobré, ale pořád mi to jaksi projelo hlavou a najednou bum, konec. Nejvíce se vážím Benitezově odstoupení coby scenáristy, protože to hned dostalo jiné grády. Kresba možná právě díky tomu dostala úplně nový rozměr a přišla mi propracovanější a více zaměřena na detaily. Na tak velkém formátu to je opravdu vidět a tvrdý papír od Arga Mechanice opravdu svědčí. Tady Argomix jede na vlně Mechanika, asi jejich vypiplané dítko... Dvojkou si mě Mechanika opravdu získala a nastínila úplně jiný rozměr a svět. V 1 máme jakýsi pokus o origin a trochu nás usadit do celého toho pozadí, to ale ve dvojce chybí (sorry - spoiler). To je sakra dobře. Trochu mi to evokuje Indiana Jonese a Chrám zkázy. Žádné navazujeme tam, kde jsme skončili. Možná to bude v dalším svazku, kdo ví, o to víc jsem teď natěšen, že nepůjdeme v klasickému stylu a Lady Mechanika prokázala, že její hranice jsou bezbřehé.

Trochu mi ale nesedí pár věcí - spíš jsem se nad tím pozastavil a říkal jsem si, co to ti autoři vyváděli nebo co se jim honilo hlavou.
První, Sumerská říše, Asýrie, Babylón - Afrika???? Druhá, Mezopotámie je vymyšlený název pro historické účely, oficiálně nikdy neexistovala (meso potamos - mezi dvěma řekami). Třetí, hélium je náhrada za vodík, který je vysoce hořlavý na vzduchu. Jaksi mi nesedí to hořlavé hélium. Čtvrtá, růžové pozadí s kytičkami na obalu limitky, je fakt pixelové a rozostřené - proč? Pátá (to už je věc překladatelská), Tablet of Destinies = Tabule osudů. Anglické slovo TABLET znám mnohem více jako deska či destička. Měl jsem v ruce dost materiálů, i vědeckých, a TABLET je mnohem víc chápán jako destička. Nicméně chápu, že třeba tabule je libozvučnější. Jenom podle mého názoru mi to nepřijde zcela přesné a u slova tabule já vidím tabuli ve škole nebo tabulku čokolády. Nicméně to je věc názoru.

Ve finále jsem rád, že jsem si tuto knížku koupil a jsem nadmíru spokojen. Sám nevím, jak to vypadá v cizině, ale ta česká je opravdu krásná. Děkuji Argo!

karl173
karl173 | 19.6.2018 | Živí mrtví #05: Nejlepší obrana

Opět kniha, která nutí fanoušky seriálu srovnávat. Tady přichází známí Guvernér. Z počátku mi Guvernér neseděl v porovnání se seriálem, kde se na to šlo pozvolněji. Tady se Kirkman s ničím nemaže, což už mi vlastně dokázal hned v první knize a znovu je to pecka.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 19.6.2018 | Ve stínu šumavských hvozdů (2. vydání)

Nevím, co si mám o tom myslet. Je to májovka nebo není. Je to pravda, není to pravda. Je to urážka nebo pocta Karlu Mayovi... Kresba je výborná, ale musel jsem si trochu zvykat, jelikož jsem od Gruse nejlépe poznal jen jeho Draka. To je ale drobnost. Scénář je zajímavý a přemýšlel jsem, o co tomu komiksu vlastně jde. Co tím chtěl autor říct. Kam to vede, co tím kdo vlastně sleduje. Opravdu se tento komiks dá těžko uchopit, protože tam je tolik pocitů a vjemů, že první přečtení udělá maximálně tak jenom nějaký dojem, ale jakoby se bál udělat ho do hloubky. Jakoby čekal na to další přečtení. Místy jsem si říkal, to je májovka jak beton, pak zase, ne to parodie, a dál zase ne to je karikatura. Vždyť oni toho Shatterhanda zesměšňují. Nebo ne... Já nevím.Možná je fakt doba těch dobrodružství ta tam a doba je prostě jiná a je čas se posunout a dospět a odložit Karla Maye na noční stolek na neurčito. Třeba je ta doba fakt jiná. Nemám co dodat, prostš zajímavé a svým způsobem i úderné. Tak to má asi být. Jestli tohle mělo šokovat - mise splněna.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 19.6.2018 | Šeré zjevy: Comics 1990-2011

Tuhle sbírku mám jenom díky tomu, že mám takového kolegu. Jinak bych o tom nemohl vědět a to by byla velká škoda. Český komiks je i tímto obohacen o další sbírku a vřele ji všem doporučuji, aby si ji nějakým způsobem obstarali anebo se alespoň podívali na webové stránky našeho umělce www.zjev.cz. Jsou tam i komiksy, které ve sbírce nenajdete. Bilíčkovy komiksy jsou velmi vtipné a vkusné a jeho kresbu je přesně ten typ, na který jsme zvyklí, když se řekne satira, komedie, parodie, humor. Postavy jsou správně přehnané a dobře vystihují své archetypy, ať je Tlustý Jim anebo Trhač, Nabízí se srovnání s Rychlými šípy, kde občas vidím vliv na autorovu tvorbu. Další zajímavým postřehem je vývoj autora jako kreslíře. Za svůj život vyzkoušel mnoho technik a způsobů kresby, včetně přes PC. Některé příběhy jsou méně vydařené (může za to přemíra textu), ale většina z nich je naprosto fenomenální a zaslouží si své místo v tuzemském komiksu. Ostatně jeden z nich je zde k nahlédnutí a je kompletní - a prý se tak doopravdy stal. To je dalším plusem, hodně příběhů má reálný základ. Na závěr ještě čtenář může dostat porci rané tvorby v podání Šerého světa. Černobílé provedení mi přijde přímo excelentní, snad jen text a scénář mi trochu pokulhával, ale jinak je to nádherná pastva pro oči. Kontaktujte Bilíčka, zda-li máte zájem, přes jeho webovou stránku. Rozhodně to stojí za prohlédnutí, má tam k dispozici i své povídky a zrovna jedna je ze Stínadel (krásné!!). Díky Járo! Teda Bilíčku!

Venomslav12stars
Venomslav12stars | 19.6.2018 | DC komiksový komplet #030: Wonder Woman: Kruh

Sorry ale podle mě to byla hrozná blbost a jako hlavní záporák je n. Prostě další blbost

Blackhand47XD
Blackhand47XD | 19.6.2018 | JLA: Svoboda a spravedlnost

Rosse zbožňuji, ale tentokrát pět hvězd dám nemůžu, příběh je zatraceně slabý. Za velký formát jsem ale hodně rád, taková kresba si jej prostě zaslouží.

Venomslav12stars
Venomslav12stars | 19.6.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #048: Machine Man

Musím tento komiks velmi pochválit 1sešit byl docela dobrý a zbytek bomba
Tento komiks je podle mě 2 nejlepší nhm 1 sešit byl sympatický viděl jsem i víc ukecaný retro eště velmi sympatický byl moment kdy zachraňoval člověka ze skály za mě 5/5

perak
perak | 19.6.2018 | Gotham Central #02: Šašci a blázni

Takové obyčejné historky vyprávějící o každodenním životě policejní jednotky v Gothamu, kdy mnohdy ani tak nejde o to, kdo je pachatel, ale přesto velmi silné a čtivé vyprávění. Autoři si spíše než postavy (i když i ty se tam občas mihnou) z Gothamu berou atmosféru a do ní umně vplétají příběhy policistů, a to nejen ty pracovní, ale i ty osobního rázu, které však samozřejmě ty pracovní ovlivňují a mohou mít vliv na způsob vyšetřování. Sice to kvalit Criminalu nedosahuje, ale přesto Brubaker opět ukázal svou extratřídu. jediné mínus pro mne bylo, že v tom velkém počtu postav jsem měl občas problém se orientovat v postavách, ale díky přehledu na začátku knihy to lze zvládnout.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 19.6.2018 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #03

Je to stále celkem vtipné, ale to je tak všechno.

Celkový dojem: 50%

BadoXXII
BadoXXII | 19.6.2018 | Zámek a klíč #04: Klíče království

Tentokrát som tak trochu nerozhodný. Aj štvrtá časť si udržuje svoju kvalitu (aj keď genialitu prvého dielu zatiaľ žiadny iný diel nedosiahol) a čítanie ma bavilo. Na postavách mi záleží, dej je stále pútavý a Klíče království majú naozaj napínavé finále podobné tomu z prvého dielu. Lenže je tu kapitola Zvláštní četa, v ktorej je takmer 20 strán úplne zbytočných a keby v komikse neboli, vôbec nič by sa nestalo. Páči sa mi, že sa odstránili nesympatické a nezaujímavé postavy dvoch kamarátov a takmer žiadny priestor nedostala ani nudná matka postihnutého. Najradšej by som dal 3*, lebo sa bavím každým dielom menej, ale mám túto sériu rád a v máloktorom komikse je tak pútavý dej, sympatické postavy a stále nové nápady. Takže 4*.

Hawwwran
Hawwwran | 18.6.2018 | Lady Mechanika 2: Tabule osudů (sběratelská verze obálky)

Na cca 26 listu, kde nahore le vzducholod a pres celou pravou stranku (27 list) je mechanika s tryskama na zadech. V levo dole, posledni panel., Prvni bublina: "Pane Jabire, je noudré tady kouřit? Hélium je přece prudce hořlavé."

BadoXXII
BadoXXII | 18.6.2018 | Druuna 3 (paperback)

Krásny komiks. Serpieri je frajer a jeho Druuna je jednoducho kult. Síce to príbehom nie je veľmi zaujímavé, ale kresba je obdivuhodná a nezabudnuteľná :)

MB
MB | 18.6.2018 | Lady Mechanika 2: Tabule osudů (sběratelská verze obálky)

Já mám originál, ale zase nemám českou verzi, takže bych potřeboval nasměrovat, kde přesně to s tím heliem má být.

Lukki22
Lukki22 | 18.6.2018 | Star Wars Magazín 2018/03

Skvělý čtení.

J.Connor
M J.Connor | 18.6.2018 | Modrá Crew #07 - Dlouhý John Silver #3, 4

Parádní dobrodružná jízda s pěkně vykreslenými nečernobílými charaktery a navíc skvěle výtvarně zpracovaná. Přesně takhle bych si danou odpočinkovou eu sérii představoval.

james89
james89 | 18.6.2018 | Fell #1 - Kruté město

Zajímavé krátké povídky, kde mi případy občas přišly moc snadno vyřešený, ale to ničemu nevadí. Líbila se mi i temná atmosféra. Hlavnímu hrdinovi bych možná dal jinej vzhled, ale celkově se mi kniha líbila a uvítal bych další díl :-)

trudoš
trudoš | 18.6.2018 | Svatá Barbora

Chytré, znepokojující a hlavně strhující drama, které čtenáři předkládá jednu z nejneuvěřitelnějších konspiračních teorií, jež ovšem působí až mrazivě realisticky. Přestože patřím mezi těch pár informačně Kuřimskou kauzou nepolíbených, neměl jsem vůbec problém se v ději orientovat. Tvůrci totiž všechny zvrácené události berou pouze jako základ vlastního příběhu, prošpikovaného odkazy na skutečné aktéry a jejich možné motivace. Nejde tedy o přímou rekonstrukci případu, ale důmyslnou parafrázi, kombinující v sobě prvky thrilleru s novinářskou reportáží. Což mě přivádí k smekání klobouku, protože takhle dobrý (a srozumitelný) tuzemský komiks jsem už dlouho nečetl. A i když mi statická kresba Marka Pokorného příliš nevyhovovala, musím mu přiznat dílčí kus mistrovství, s jakou přistupuje k panelům a skrze kresbu interpretuje scénář.
Vážně povedený kousek, dokazující, že tu máme autory světové úrovně, kteří se nezaměřují pouze na lokální publikum, ale mají na to oslovit i širokou veřejnost.

cyboy
M cyboy | 18.6.2018 | Gantz #20

S Gantzem to zacinam mit podobne jako s Ghulem. Je mi vlaste jedno co se tam deje. Ale jinak to vypada, ze po dvaceti dilech dochazi k nejake zmene. Tak treba to tak vazne bude.
60%

karl173
karl173 | 18.6.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Sebevražedný oddíl #01: Černá sféra (paperback)

Sebevražedný oddíl jako vždy nabízí především akci a oproti New 52 jsou změny velmi minimální i v sestavě týmu a stylu vyprávění. Příběh ze Znovuzrození není špatný, přináší ale jen takovou malou ukázku a úvod. Pak je tu hlavní příběh Černá sféra, který není moc originální a až na pár scén vás ničím nepřekvapí. Sice je celkem svižný, ale i tak se může dostavit sem tam nuda než se to trochu více rozjede. Celkově hodnotím jako spíše průměr, který zvedá nahoru dobrá kresba, která ale zároveň také ničím nepřekvapí, jelikož je to klasický mainstream. Pak jsou malé příběhy několika hlavních postav této sebranky a ty ačkoliv jsou krátké přináší mnohem více než hlavní děj. Mne alespoň bavili o něco více. Kresba od všech výtvarníků je vesměs podobná a opět se jedná o mainstream známé kvality. Pak je mnoho bonusů v podobě alternativních obálek, kterých je rekordně moc a spoustu náčrtů tužkou. Bonusy jsou sice fajn, ale aby zabrali čtvrt knížky je možná až trochu přehnané. Díky krátkým příběhům, tedy knihu nakonec hodnotím jako lehký nadprůměr. 60%

puolpm
puolpm | 18.6.2018 | Temná věž #05: Bitva na kopci Jericho

Očakávané veľkolepé vyvrcholenie sa nekoná, skôr sa jedná o povinné ukončenie a ďalej sa už asi pôjde podľa kníh. Škoda predošlé diely ma riadne navnadili.

puolpm
puolpm | 18.6.2018 | Temná věž #04: Pád Gileadu

Ďalší zaujímavý príspevok do Kingovej Temnej veže, i keď v tomto prípade neviem či je úplne dodržaná časová chronológia (zrovna nedávno som čítal 4,5. diel – Závan klíčovou dírkou...). Ale to je len taký malý mínus. V každom prípade sa jedná o pútavú knihu a pre mňa osobne dôkaz toho, že táto komiksová séria má zmysel a vo svete Temnej veže je ešte možné vyrozprávať mnoho zaujímavých príbehov. Absencia Jae Lee mi až tak neprekážala.

xflori01
xflori01 | 18.6.2018 | Strážci galaxie #02: Angela

Po nadšení z prvního dílu jsem se těšil na další. Ale dostal jsem velmi průměrný díl. Seznámení s novou postavou, která se mi zas až tak moc nezamlouvá a na konci boj s hnusnými Badoony. Zápletka dílu nic moc, ale nudné to rozhodně není - Bendisovy scénáře jsou pro mě vždy čtivé a zajímavé. Občas postavy hodí dobré hlášky, ale žádné velké terno to taky není. Celkově 65%.

Hawwwran
Hawwwran | 18.6.2018 | Lady Mechanika 2: Tabule osudů (sběratelská verze obálky)

Přesně, s tím heliem... Nemá někdo originál? Fakt je tam helium?

Norri
Norri | 18.6.2018 | Svět Edeny (limitovaná edice)

Propagace automobilky, jakou svět ještě neviděl. Moebius vás Citroënem doveze až na rajskou planetu, kde vám ukáže vlastní představu ráje. Jedno z vrcholných Moebiových děl, ve kterém vás nelítostně protáhne světem vlastní fantazie. Hodnotit komiksy Moebia anebo Joda je vždycky hrozně těžké. Každý si z toho vezme něco jiného a to se potom těžko popisuje slovy. Nejvíce mě na příběhu mrzelo asi to překlopení ze sci-fi roviny (a z návratu k přirozenosti) do snového mišmaše. Přesto toho Edena nabízí tolik, že stojí za přečtení. Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/moebius-svet-edeny

Norri
Norri | 18.6.2018 | Svět Edeny

Propagace automobilky, jakou svět ještě neviděl. Moebius vás Citroënem doveze až na rajskou planetu, kde vám ukáže vlastní představu ráje. Jedno z vrcholných Moebiových děl, ve kterém vás nelítostně protáhne světem vlastní fantazie. Hodnotit komiksy Moebia anebo Joda je vždycky hrozně těžké. Každý si z toho vezme něco jiného a to se potom těžko popisuje slovy. Nejvíce mě na příběhu mrzelo asi to překlopení ze sci-fi roviny (a z návratu k přirozenosti) do snového mišmaše. Přesto toho Edena nabízí tolik, že stojí za přečtení. Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/moebius-svet-edeny

Hunter
Hunter | 17.6.2018 | DC komiksový komplet #023: Flash: Zrozen k běhu

Pro mě jako fanouška retra tohle bylo skvělý. Nehledejte tu žádného Barryho Allena...tohle totiž není jeho origin. máme tu origin Kid Flashe Wallyho Westa což mi trochu hlava nebere. V DCKK mají být nejlepší a nejprůlomovější komiksy které DC kdy vydalo a tohle mi jako průlomový komiks moc nepřišlo. Příběh byl fajn a hezky se četl a mě ani nevadí že občas něco na tento styl v dckk vyjde akorát pak lidi co chtějí a čekají ty průlomové věci budou asi naštavní. Za mě pohoda a pokud chcete odpočinkový čtení a nevadí vám retro tak do vlaku, auta,busu se to hodí a je to příjemná věc.

karl173
karl173 | 17.6.2018 | Punisher MAX #03: Matička Rus

Opět skvělá jízda a o něco lepší než druhý díl. Punisher je tentokrát ten hlavní a je to hned lepší. K tomu bezvadný Fury a velmi dobře podaný příběh. Bohužel ale i když je zpracovaný skvěle, tak se neobešel bez klišé, které příběhu ubírají na síle. Závěrečný konec, který už ukáže důvod celé akce také zrovna nepomůže. Jinak se ale jedná o opět skvělou jízdu, kterou jsem si užil. Kresba se opět velmi vydařila a i když se o ní postaral jiný kreslíř, tak se znovu sáhlo po správné volbě.

mearez
mearez | 17.6.2018 | Star Wars Magazín 2018/03

Za mě skvélá oddechovka, a zároveň příjemný doplnění filmů.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 17.6.2018 | Šílená ze Sacré-Coeur

Já už se na Jodorowskyho, ani Moebia netěším. Neexistuje komiks ani od jednoho, či druhého, ze kterého bych si sedal na zadek. Dobře, Kasta Metabaronů, je celkem hustá a bavila mě, ale taky místy dost přiblblá. Tohle je celkem dost šílená jízda, u které skutečně nevíte, kdo se zbláznil (viz několikrát níže zmiňovaná nejistota), která postava, autor či snad i čtenář. Je to zároveň někde docela vtipné, ale vůbec nic mi to nedává. Zábavy i hlubokých myšlenek pomálu.

Celkový dojem: 60%

Ter
Ter | 17.6.2018 | Disney Zlatá klasika #02: Romano Scarpa

Po druhom prečítaní mám z toho ešte lepší dojem, takže zvyšujem na plný počet :)

mearez
mearez | 17.6.2018 | Comicsové legendy #17: Wolverine #05

Za mě je tohleto skvělej příklad začátku devadesátek. Akce, nasvalený týpci, akce, pořádně podivnej příběh, zase akce, béčkový marvelovský postavy, akce a nakonec akce. Nechybí předzvěst série Wolverine Origins v podobě náhodných flashbacků na Wolverinovu minulost, hlavně tedy za války, a rodí se tu zárodek pozdějšího pracování s Wolverinovo minulostí. Příběh na styl Back To The Future byl tak akorát dobrý zakončení, ale první část knihy byla asi nejlepší. Samozřejmě si nesmím dovolit nezmínit sešit, ve kterém nás scénáristi poškádlili kraťoučkym flashbackem z WW2, kde Wolverine kosí nácky, což krásně funguje jako utvrzení postavy v už tak velkém Marvel Universe. Kresba je moc pěkná, jen škoda, že to vyšlo černobíle, protože bych možná dal i 100%. Za mě skvělej akčí nářez s Wolverinem v hlavní roli, u kterýho si místy může čtenář dovolit vypnout. Za mě 4*.

Draco nobilis
A Draco nobilis | 17.6.2018 | Ve stínu šumavských hvozdů (2. vydání)

Ještě lepší než to první!

Hunter
Hunter | 17.6.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #01: Ve stínu netopýrů (paperback)

Konečně je tu něco kvalitního. Příběh je super a rychle se rozjede. kresba vyloženě nádherná například záběry z dálky v bouřce jsou megasuper. Celkově je tohle určitě série který dám šanci a těším se na další díl. Jediný co mi nesedí je, že pokud by si tohle koupil člověk co zná batmana třeba jen z filmů tak je nejspíš totálně v prdeli takže vážně nechápu proč je tam napsáno ideální start pro nové čtenáře.

sedw
sedw | 16.6.2018 | Tři králové

Co se týče tématu, rozhodně je jeho převedení do komiksu úctyhodné. Mám však stejné výtky, jako kolegové níže - nepřehledná kresba a příliš zkratkovitý děj. Chápu, že téma je obsáhlé, ale možná by neuškodil větší rozsah a větší propracování děje, aby se čtenář mohl s postavami více sžít a finále tak na něj mělo větší dopad.

sedw
sedw | 16.6.2018 | Goon #09: Pohroma jménem svědomí

Nejlepší díl Goona, co u nás vyšel? Dost možná! Parádní temný díl, zásadní posun v příběhu, atmosféra by se dala krájet. Goon je jedna z nejlepších sérií, která u nás vychází a stále mi nejde do hlavy ten nezájem čtenářů.

sedw
sedw | 16.6.2018 | Goon #08: Dost prokletí pro všecky

Celkové hodnocení sráží povídky na konci, které sice nebyly špatné, ale k celkovému vyznění komiksu silně neseděly. Co se týče hlavního příběhu, tento byl parádní, nicméně až příliš krátký. Goon v této temnější podobě se mi velmi zamlouvá.

Ricarderon
M Ricarderon | 16.6.2018 | Sestry Dietlovy

Naprostá shoda s cyboyem, je to pro mě zatím komiksová událost roku, která může uspět i v zahraničí. Naprosté, plíživé podivno.
http://goo.gl/oTqzJa

cyboy
M cyboy | 16.6.2018 | Sestry Dietlovy

Velke prekvapeni. Nabizi se srovnani se Svatou Barborou a tam sice Barbora vyhrava, ale to neznamena, ze nejde o kvalitni cesky komiks, ktery by mohl suverene obstat minimalne na evropske urovni. Skoro se mi chce rict, ze jde o ceskou komiksovou udalost roku, ale to uz jsem tvrdil u Barbory, takze se jen omezim na konstatovani, ze letosek je plny prekvapeni.
90%

Norri
Norri | 16.6.2018 | Znovuzrození hrdinů DC

Vesmíry jednotlivých komiksových vydavatelství jsou neuvěřitelně složité a spletité a vyznat se v nich není nic jednoduchého. To se plně projevuje v této knize. Vesmír DC nemám dostatečně načtený a tak jsem se během čtení komiksu často nechytal. Je dobře, že jsou na konci přidány vysvětlivky, které spoustu věcí ozřejmí. Škoda jen, že stránky nejsou číslovány, když se na čísla stránek tyto vysvětlivky odkazují. Příběh této knihy se příliš hodnotit nedá, protože tam moc ani příběh není. Je to prostě úvod do nových příběhů a otevírají se zde nové otázky a záhady (asi). Konec je docela dojemný. Je zajímavé, jak se Johnsovi podařilo uplést nový příběh z věcí, které už byly odvyprávěny a jsem docela zvědavý, co z toho na konci bude.
P.S. Tato kniha má být, i vzhledem k ceně, něčím, co naláká nové lidi ke čtení komiksů. Nejsem si jistý, jestli svou nepřehledností více lidí neodradí.

p3tris
p3tris | 16.6.2018 | Tokijský ghúl #10

Išida už po několikáté mění žánr, tentokrát na klasický béčkový horor. Laboratoř doktora Kanóa je totiž typický strašidelný dům, včetně stěn z masa a mutantů, vyskakujících z temných stok. Oproti předchozímu dílu se dočkáme také podstatně více akce. Nevím, jestli je to pouze zvykem, ale tentokrát mi souboje přišly celkově přehlednější.

MickeyStuma
MickeyStuma | 16.6.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #001: Avengers

První ukázkou je dnes již velice klasický příběh o vzniku party nazvané ´Avengers´, který ve své podstatě připomíná dvě věci. Zaprvé samotný vznik Avengers a zadruhé, jak se ve své době komiks dělal. Jednoduchá kresba je v rámci možností tehdejší tiskárny a použití nadměrného textu, kdy i dialogy působí vypravěčsky co se na scéně zrovna odehrává. V tomto dnes hodně těžkopádná záležitost. Následující příběh s podtitulem ´Ultron nespoutaný - Zlo se vrací´ už je jiná liga. Plynulý děj poukazující mimo jiné i na osobní život určitých jednotlivců, jejich osobní zodpovědnosti a citů. Zkrátka, vedle řešení problémů se poukazuje i na jejich lidskou stránku. A tak se nejedná pouze o superhrdinství s vůlí někomu natrhnout zadek. Příběh má v sobě jistou hloubku objektivní průzračnosti a je napsán s lehkostí, takže se text velmi dobře čte. Škoda jen konce celého dějství, neboť už vykazuje prvky umělého natahování.

choze
choze | 16.6.2018 | Puma #1: Tom Shark a ďábelský dr. Harbich

Jeden z těch krásně obskurních domácích komiksů z komiksboomu v první půlce devadesátek. Brakový scénář je místy nesnesitelně ukecaný, saudkovská kresba je pak místy snaživá (hlavně celky ulic jsou fajn), jindy poslabší. Beru, že je to oddechovka, ale i tak je to triviální, blbé a nudné až běda. Jen pro sběratele podobných osbskurností.

Komiksum
Komiksum | 16.6.2018 | Ultimátní komiksový komplet #042: Občanská válka

Většině komiksů vyčítám začátek a konec, tady jsou to naopak ty nejlepší části. Millar je za tento komiks adorován, takze očekávání veliká, prvně jsem viděl film který byl v mých očích slabý. Za začátku jsem si říkal jo, myšlenka s děckama co se předvádějí a zvořou to je velmi dobrá pro tento příběh. Pak se to ale zvrhne na místy trošku nelogickou jízdu, protože některé postavy se chovají jako ultra blbci. Vyjímkou je pravděpodobně Spider-Man který se asi v půlce příběhu zamyslí (asi jako jediný) a uvědomí si, že teoreticky něco dělá blbě. Idea, že si to hrdinové rozdají mezi sebou zní dobře, nesnášenlivost alá proti X-Menům mi ale přišla místy křečovitá. Kresba v pohodě, ale že bych si z McNivena sedl na zadek to taky ne, ovšem panely kde jsou všichni hrdinové jsou velmi povedené. Dobrý, ale přeceňovaný komiks v mých očích. Určitě nekupujte za 1000,- a více, nevyplatí se to. Ps. komiks mám v angličtině v papperbacku, ale i tak jsem si chtěl v naší demokratické společnosti vylít své srdíčko.

Carnage
Carnage | 16.6.2018 | DC komiksový komplet #038: Mladá spravedlnost: Jejich vlastní liga

Já nevim, docela težce se mi to hodnotí ono je to takový hodně cool, edgy a připomíná mi to kreslený seriály z devadesátek a prostě kdybych měl o 10 let míň asi bych to fakt žral. Ale je to takový nijaký. Rozhodně překvapil ten Harm a jak to s nim dopadlo to skoro jako by do týhle knihy nepatřilo. Ale Super-cykl? Hádající se matky? Ehh?

Fimi
Fimi | 16.6.2018 | JLA: Svoboda a spravedlnost

Mearez já mám Rosse rád ale raději mám DellOtta nebo toho co kreslil Krajinu půlnočních stínů

jh666
jh666 | 16.6.2018 | Liga spravedlnosti: Válka velké trojky (paperback)

Trinity War jsem před lety četl v originále hlavní linku a bavilo, ale něco tomu chybělo. Teď jsem díky českému vydání zjistil, že to byly tie-iny, které tento příběh skutečně vylepšují a objeví se v nich i nějaká myšlenka. Vůbec nevadí, že na knize pracovali scénáristé a ještě víc kreslířů. Hlavní linku mají na starosti Johns a Lemire a je to bezpochyby parádní superhrdinský mainstream. Fawkesovi a DMetteisovi tie-iny jsou trochu jiné, což ale knize dodává na rozmanitosti. Kresba je vesměs povedená, ale nejlepší jsou asi sešity od Reise a Janina. Vřele doporučuji. Teď jenom doufat, že u BB Artu změní názor a příští rok nám naservírují Forever Evil.