tom173

tom173
tom173 | 3.8.2020 | Liga spravedlnosti #02: Zrození zla (paperback)

Skáčeme pět let dopředu a vztahy mezi hrdiny jsou už rozvinutější a Johns tak má s čím pracovat. Oproti jedničce tady postavy jenom nehláškují, ale skutečně něco řeší. Zajímavá linka je mezi Wonder woman a Stevem Trevorem, Záporáka jsem neznal, ale je dostatečně zajímavý a lize docela zatopí. Celkově pokrok od prvního dílu a série se vyvíjí skvěle.

tom173
tom173 | 26.7.2020 | Liga spravedlnosti #01: Počátek (paperback)

Hlavně v tom nehledat nic složitého. Mainstream nejhrubšího zrna a jedna velká akční jízda. Jim Lee je superstar a temhle komiks je prostě pouze jeho krasojízda. Scénář je tu opravdu jenom proto aby Lee věděl v jakých pozicích vystavět své velkolepé kresby. Vím že jde o origin a Johns tady chtěl zdůraznit jak byli všichni hrdinové před JLA egoističtí a neuměli pracovat v týmu, ale třeba takový Green Lantern tu působí vyloženě jako kretén a docela out of character - přeci jenom je to pořád elitní pilot a ne jen bijec s 50 IQ, to mi trošku vadilo, stejně jako celkové klišé, že aby se hrdinové k něčemu dopracovali tak se nejdřív musí servat mezi sebou. V tomhle žánru by to asi ale nebylo fér řešit, komiks skvěle šlape a funguje jako perfektní úvod série.

tom173
tom173 | 25.7.2020 | Thanos #01: Thanos se vrací

Takhle si představuju moderní superhrdinský komiks, jen málo tomu chybí k dokonalosti. Perfektně vykreslené charaktery s uvěřitelnými motivacemi jak už jsme u Lemira zvyklí. Uvidíme jak se to bude vyvíjet dál, našlápnuto je tu perfektně. Škoda že jde o takovou brožurku kterou máte za hodinu přečtenou. Obálky jednotlivých sešitů jsou nádherné.

tom173
tom173 | 18.7.2020 | Marvel 1602

Tady nejde hodnotit jinak než pěti hvězdičkami. Gaiman vnesl do vesmíru Marvelu svěží vítr a jeho geniální scénář doplňuje krásná Kubertova kresba která k tomu skvěle sedí (coloring Isanova je kapitola sama o sobě - nádherná hra se světlem). Vydání navíc doplňují naprosto luxusní bonusy jako první kapitola scénáře, skicy nebo Gaimanův epilog.

tom173
tom173 | 18.7.2020 | Berserk #01

Několik epizodek provázaných úžasnými akčními scénami. V dialozích to trošku drhne a hlavní hrdina mi zatím moc sympatický není, ale snad se to rozjede.

tom173
tom173 | 10.7.2020 | Incal (paperback)

Napoprvé mě to neuzemnilo tak jako Metabaroni, taky jsem to četl asi trojnásobnou dobu, ale už vím že se k tomu prostě musím vrátit. První půlka čtenáře dostane a děj jde rychle dopředu, bohužel postupně tempo upadá. Ubíjel mě zahlcující symbolismus nad kterým by se člověk asi mohl dlouho rozmýšlet, já ale v tomhle rozpoložení nebyl. Jen mě stále napadá myšlenka jestli všechna ta přirovnání k tarotu, odkazů na spasitele a proroky, božství, zrození atd. takto myslel sám Jodorowsky, nebo si to v tomto díle našli až ti co ho začali do kousíčku rozebírat. Konec mi přišel uspokojující, netušil jsem jak moc jsem k postavám přilnul (Deepo!). Poprvé jsem tady taky četl něco s Moebiouvou kresbou a ta je opravdu úžasná, některé panely by stálo za to pověsit na zeď.

tom173
tom173 | 7.7.2020 | DC komiksový komplet #070: Hawkman: Nekonečný let

V rámci žánru je tohle úplně v pohodě příběh o dvojici hrdinů hledajících vrahy rodičů Hawkgirl. Jenom je strašná škoda že tu nedostaneme celý příběh a působí to tak neúplně a předčasně ukončené. Jako představení charakteru Hawkmana je to fajn, jsem asi v menšině, ale mě byl sympatický a jsem rád že v kompletu vychází alespoň něco o hrdinech JSA.

tom173
tom173 | 17.6.2020 | DC komiksový komplet #075: Superman: Co se stalo s mužem zítřka?

Fajn příběhy od mistra Moorea. I když řazení moc nedává smysl, aspoň mi přišlo že mají takto vzestupnou kvalitu. První mi přišel jako hrozný retro a vlastně už si moc ani nepamatuju o čem to celý bylo, ale jako seznámení s Mytxpltkem (nebo jak :D) asi dobrý. Druhý příběh už je o dost lepší, na scénu přichází můj oblíbený Bažináč. Kupodivu mix těchto dvou hrdinů nepůsobí nijak násilně a rád jsem se zase vrátil do Louisiany, i když jen na pár stránkách. Poslední část je nejlepší, vidíme jak by asi vypadal Krypton kdyby nedošlo k žádné katastrofě (mimochodem architektura je krásně prokreselná) a taky vše skončí klasickou bitkou. Na to jak je to jako celek staré je to docela výjimečný komiks, i když jde vidět že se Moore ještě formoval, anebo se tady možná nemohl tak utrhnout ze řetězu. Úplně super je coloring, knížka je krásně barevná a je radost si i jen tak listovat. Co mě trochu zklamalo tak obálka, chápu že vydavatel chtěl mít obálku titulního "co se stalo s mužem zítřka" (i vzhledem k prvnímu českému vydání), ale obálky vzadu jako bonus jsou o hodně hezčí - hlavně ta s Bažináčem. A nebo jsem mimo a DC komplet musí mít ve všech zemích stejnou obálku? Každopádně doporučuji koupit.

tom173
tom173 | 9.6.2020 | Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 01 - Prokletá země

Ani moc nevím jak tohle hodnotit. Přijde mi že se na tom strašně podepsal zub času. Titulní příběh Prokletá země mě ještě jakž takž bavil a viděl jsem v něm pár dobrých nápadů (uctívači T-rexe, přátelský mimozemšťan a jeho story). Bohužel druhá půlka knihy se za mě láme do absolutního braku a druhý díl teda asi vypustím. Bohužel Dredd není pro mě. 2,5 *

tom173
tom173 | 28.5.2020 | Kasta metabaronů (2. vydání)

U paleoježíše! Co napsat k tomuhle veledílu? Šlo pro mě o první komiks Jodoversa a přemýšlím jestli jsem někdy četl lepší komiks a způsob práce s tímto médiem. Tak dlouho jsem v hlavě nosil snad jen Bažináče od Moorea. Už když poprvé vezmete do ruky těch monstrózních cca 550 stran, jde z toho respekt. A ať knihu otevřete kdekoliv, všude samé epické vesmírné výjevy z bitev, různých lodí, planet a ras. Kolik let muselo zabrat vymýšlení všech plavidel (která vypadají technicky opravdu promyšleně a tak že by mohla fungovat), zbraní, zbroje, kostýmů, kultur, zvířat, komunit (jeptiškurvy u mě vedou!) a architektonických stylů a motivů. No zkrátka jde o epos, který by každý fanoušek měl mít ve sbírce a já nechápu, že mi tak dlouho unikal. Co se týče děje jde o dokonalý mix space opery, antické tragédie a ano taky komedie - humor mi neuvěřitelně sedl. Asi budu v menšině, ale Tonto a Lothar mi přišli strašně zábavní, vtipní a všechny jejich vstupy do příběhu mi sedly ("požádej tří milionkrát o prominutí!"). I když poslední třetina knihy mi už přišla slabší a moc natahovaná (jakoby se Jodorowsky nedokázal se svými hrdiny rozloučit), jako celek je to prostě dokonalé. Tak a já jdu konečně na Incal :)

Aktivita

Naposledy přihlášen: 7.8.2020 19:34
Komentáře u comicsů: 21
Hodnocení comicsů: 142
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 158 (cca 57413 Kč)
Má: 162 (cca 58440 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 4 (cca 746 Kč)