Mám své vlastní názory - jasné názory -, ale ne vždy s nimi souhlasím.
George Walker Bush

Moje škála hodnocení:
0-20 % = *
30-40 % = **
50-60 % = ***
70-80 % = ****
90-100 % = *****

Moje záliby: přítelkyně, četba, fotografování, fotbal, cestování, Václav Havel, vaření, historie, politika, memes, filosofie, teoretická fyzika, Polsko, Winston Churchill, rock, Umberto Eco, filmy, hip-hop, příroda, kočky, houbaření, hospody, spánek a sny, výtvarné umění, trip hop a downtempo, MS v hokeji, deskové hry, erotika, Respekt, seznamy, skoky na lyžích, výlety, moře, psaní, řízení auta, hitlerologie, antifa, ska a reggae, američtí prezidenti, hruškový džus, Gordon Ramsay, trochu komiksy...

Instagram: http://www.instagram.com/gwbush/
Last.fm: http://www.last.fm/user/Bush13
CSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/171447-bush13/hodnoceni/
Goodreads: http://www.goodreads.com/user/show/31866449-michael-fiala

 • George Walker Bush
  Gaimanovské příběhy vás neomráčí finální pointou. Spíše celou dobu udržují geniální formu vyprávění a surreálnou atmosféru, do které se tak rád nořím a plaval bych v ní rád snad nekonečně dlouho. A jako celek je to prostě výjimečně dobré.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.3. 15:23Pecka
  Výborně "zahrané" emoční a psychologické drama. Přestože jsem se obecně měl problém s kýmkoli v příběhu ztotožnit, už dlouho jsem tak silně spolu s hrdin(k)ou necítil zoufalost z rozchodu...

  P. S. Škoda, že občas uteklo nějaké to písmenko mimo bublinu.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.3. 09:07Panik!: Pandemický deník z Itálie
  Takový prostý deník s kresbou, která je na první pohled sice celkem jedinečná, ale děsně mě iritovala tím, jak se mi vlastně nelíbí. A jak je originální kresba, tím méně je originální vyprávění z pandemické karantény, což nezachrání ani rostoucí pes, si myslím.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.3. 11:22Aargh! #20
  Tož v jubilejním čísle máme v první části spíše takové sranda příběhy na počest tohoto periodika. Později mě snad výtvarně zaujala pouze Marie Muravski, celkově mě velmi pobavil Igor Baranko a Kateřina Čupová, to bylo hezký. Zajímavého příběhu se ujala pak Františka Loubat. Také mě překvapilo, že náš zdejší šéfík vede rozhovory, super! Jen teda Aleš Kot se svými politickými komentáři ala americká noční můra (od roku 1492!!) nebo třeba česká spoluvina na kolonizaci jsou poněkud úsměvné...

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.3. 17:29Hubert
  Ano, přesně takové komiksy chci číst, kochat se jeho stránkami, jímat se nad osudy protagonistů a přemýšlet.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.3. 21:28Potápěč
  Krásné vydání od Paseky, prima lemirovská kresba. A zase jeho typické psychologické rodinné drama. Ale tady už to pro mě hraničilo trochu s kýčem a prvoplánovitostí.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.3. 17:49Můj táta a já
  K minusům - ono je těžké dělat neopakující se fóry na podobné téma, ale třeba to s tou žárovkou je vykrádání sama sebe. Do toho se s komiksy s tématem rodičovství roztrhl doslova pytel, byť tady se očividně jedná už o dlouhodobější projekt. Škoda, že jsou zároveň mnohé vtipy lehce předvídatelné, někdy až polopatické. A ono "Haideger" na obálce knihy je doufám jakýsi vtípek či lenost autora...

  K plusům - je to v podstatě dosti milé, přiměřeně vtipné a fakt moc hezky výtvarně pojaté.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.3. 15:01Nejrudější růže rozkvétá
  Inu, přistupoval jsem k tomuto dílu - neb Ovoce poznání mě toliko nepřesvědčilo - s negativními předsudky. Ironicky jsem očekával, že se švédská feministka se svým otravným žoviálním tónem bude ptát, proč se v naší liberálně-progresivní době lidé rozcházejí. Inu, otravná žoviálnost zůstala, ale Liv Strömquistová vybalila až překvapivě objektivní tón vyprávění, který se kriticky staví k oběma pohlaví (nebo kolik jich dnes máme), objektivně dokonce nahlíží i na fenomény doby, na dobu moderní, i na tu, které dnes můžeme říkat "tradiční", byť v jistém smyslu skončila teprve nedávno. Autorka rozebírá řadu zajímavých teorií a musím uznat, že je místy i vtipná. A už fakt, že jsem se u komiksu několikrát zastavil a zapřemýšel - zauvažoval, je pozitivní hodnota, která u komiksů rozhodně není pravidlem. A jaké z toho plyne ponaučení? Mít negativní předsudky je fajn, neb poté můžete být jedině příjemně překvapeni. Jo, ale mluvím pouze o uměleckých dílech!

  Mimochodem, proč mluvící postava několikrát v komiksu v bublině doslova zopakuje text, který už odvyprávěl paralelně či bezprostředně předtím narativní text v rámečku nad obrázkem? Autorka mi dluží asi tak tři minuty života.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  Takové letem světem osvěžení dějin umění středověku. Sem tam i méně či více vydařený vtípek.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.2. 14:36Dracula (limitovaná edice)
  Ta zapomenutá redakční poznámka je skutečně vtipná:) Nicméně tato komiksová adaptace je výborně nakreslená a atmosférická. Krása. Smekám.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.2. 15:04Baltimore #08: Rudé království
  Nevím, jestli je to tím, že sérii jsem četl tak, jak vychází, tedy s pauzami, ale možná to nemuselo takto dějově rychle skočit... zároveň nejsem úplně stoprocentně spokojený s rozuzlením, na druhou stranu ani nevím, co jsem očekával. 90 % knihy jsem napětím de facto nedutal a skvěle to gradovalo k finále. A plnou palbu si ta série zaslouží jako celek - bavila mě.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.2. 10:01Světla Amalu #01: Theo
  Čím člověk může být sjetý, aby vymyslel svět, ve kterém v jednom domě na ostrově obklopené divokou řekou žijí spolu lidé (respektive Průsvitníci) a fretky? Dělám si samozřejmě trochu srandu, imaginace mi je více než blízká. Škoda jen, že mě přes veškerý originální fantaskní svět a roztomilost postav příběh příliš nezaujal. Takže se do druhého dílu pouštět nebudu... přesto želím, že u nás některé série prostě nedovyjdou. Což je jeden z dalších důvodů, proč si druhý díl Strašák odpustím. Asi už nikdy nezjistím, že je celá série třeba nakonec super.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.2. 17:10Neonomicon (limitovaná edice)
  Fajn napsaná úvodní povídka slouží jako předkrm. I v Neonomiconu jsem si chvíli myslel, že čtu relativně obyčejný kriminální příběh říznutý paranormálními lovecraftovskými motivy řádně dochucený krví a kvalitním Moorovým brakově-noirovým stylem vyprávění, ale v jednu chvíli se to přetočí ještě ve větší pornograficko-hororovou šílenost. Asi mě to přesvědčilo o tom, že si přečtu Providence.

  Celkový dojem: 80 %
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.2. 11:40Herzl: Evropský příběh
  Velmi zdařilý grafický román, který v sobě spojuje realitu s fikcí, malé dějiny s těmi velkými, sny se surovou realitu, a - jak se píše v anotaci - židovskou diasporu s návratem do Palestiny.

  Nažloutlá kresba je slušivá a styl vyprávění poučný. A ač si myslím, že obsahově je kniha zajímavější než drtivá většina zdejší komiksové produkce, jako by se autor neuměl rozhodnout, co chce přesně vyprávět. Rozumím naprosto tomu, že nechtěl zůstat u suchopárného životopisného komiksu, ale ona fiktivní linka přes tu hromadu vyřčených myšlenek a pokus o zobrazení tíživého osudu jednoho emigranta na mě příliš nefungovala. Nakonec byla jen takovou pomocnou scenáristickou berličkou, a to lehce paradoxně, neb na počátku hrála tato linie hlavní roli. Pak pro mě trochu vyšuměla a vzhledem k dramatičnosti osudu Herzla a velkých politických událostí dějících se kolem něj, mě vlastně ani moc nezajímalo, co se děje s Iljou, přestože figuruje v epilogu...

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.2. 13:11Tesáky
  Tak tady bude asi cílovka úplně jinde, že. Sarah mám rád, ale tohle, tj. zamilovaná upírka a vlkodlak, nebylo fakt pro mě. Vtipy se jevily někdy nápaditě, ale většinou šlo o prvoplánovité frky, které napadnou snad každého: humory na téma česnek, krev, pejsci...

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  Tentokrát mě Aaron bavil o něco víc a vrátil mi Conana, na kterého jsem zvyklý, v prvním díle dosti přeháněl... čímž nijak nepopírám svůj ryze subjektivní pohled. A ten konec je lehce šalamounský, ale beru ho.

  P. S. Zdá se mi to, nebo občas Comics Centru vypadlo před začátkem kapitoly značení na mapě (krev, šipka)? Já jsem to párkrát prostě nenašel, což mně, "kartografilovi", způsobilo značné zklamání. Minule v Ú.P.V.O. jsem zase zahlédl překlep... u CC nejsem na takové chyby vzhledem k počtu redaktorů vůbec zvyklý, je to snad prvně, co u nich takové věci vidím!

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.2. 00:04Ú.P.V.O. #12: Žabí válka
  Tohle je taková vyplňovačka série, ale zároveň odpověď na velkohubá prohlášení, že neexistují dobře vypointované krátké komiksové povídky a příběhy. Mohou existovat.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  Tohle je bohužel mnohem slabší než to na první pohled vypadá. Oceňuji některé nápady, zasazení děje i kresbu, ale celkově je to průměrný příběh.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.2. 09:54Zaslíbená Země Nezemě #09
  Je to napínavé, sérii dojedu, dost mě to všechno zajímá... i když se teď samozřejmě najelo na klasické manga postupy - pět zajímavých nepřátel a teď je podle sofistikovaného akčního plánu (pravděpodobně) vykillíme.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  Tož, je to takové... akademické. Něco se člověk dozví, ale jinak je to poměrně zkratkovité.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.1. 15:38Strašáci (varianta A)
  Velmi zdařile nakreslená záležitost (původně jsem to vůbec nechtěl číst, ale kresba mě zaujala), která pracuje s celkem zajímavou tématikou a umí zahrát na čtenářovy emoce. Velká škoda, že celkový příběh tak rychle uteče a z velké části se skládá pouze z takové akční rubačky.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.1. 14:12Pohádky Oscara Wildea
  Spojení geniálního Wildea s geniálním Russellem vytváří skutečný komiksový skvost.

  Málokdy je k vidění takové duchaplné spojení klasického pohádkového moralizování, křesťanské symboliky, sociálního cítění a jistého patosu s všudypřítomným a nesmírně vtipným sarkasmem, takovým typicky britským, "suchým" a místy až nezúčastněným. Ona satira však netepe morálku jako takovou, nýbrž zesměšňuje ty, kteří ji zneužívají, kteří se jí falešně ohánějí, nebo jí vůbec neoplývají. Wilde tak trochu poučuje i s nadhledem baví zároveň. To vše v krásném grafickém hávu.

  Celkový dojem: 100%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.1. 16:4830 dní dlouhá noc
  Přes značně patetický závěr se jedná o atmosférickou a prima nakreslenou (už ve Fell se mi Templesmith hodně líbil) hororovou záležitost. Trocha klišé, ale ten námět je pojat celkem originálně. Geografické umístění je strašně zajímavé, zase mi to vzalo nějaký čas na Wikipedii...

  Že to má pokračování mi je zároveň líto (neb zde nevyšlo), zároveň mě láká (neb by mě to asi zajímalo), zároveň mě ten fakt děsí (neb je tolik dílů a to nemůže být asi stále stejně dobré)...

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  Až na ty tiskové chyby velmi dobré zakončení celé trilogie. Parádní příběh i kresba.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  Mystické konce mi ani tolik nevadily. Dostala mě realističnost a depresivnost bolševické tyranie, která je i přes barevné a parádní ilustrace Boucqa v obou příbězích nechutně černá... oba scénáře se Charynovi povedly. Docela by mě zajímala poslední skládačka do této trilogie.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.1. 11:28Simpsonovi: Komiksový knokaut
  Já jsem tedy výrazně překvapil sám sebe, nicméně všechny příběhy byly minimálně nestandardně nadprůměrně vtipné, první tři byly naprosto vynikající. Strašně mě tenhle komplet bavil.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.1. 14:29Slanej byznys 1
  No tenhle young adult humor a námět není můj šálek čaje, ale svou cílovku si to možná najde, nic proti tomu.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  Jak je ten námět nápaditý, tím je i místy značně přiblbý. Ale pokud se zrovna Jodorowsky nevěnuje svým surreálno-buddhistickým komiksovým tripům, celkem mu to dějově svižně šlape, podobně jako třeba u Královské krve. Jen tohle není fantasy pohádka, ale historické fantasy, které využívá skutečných postav a událostí, ovšem dává je do úplně jiného vyfabulovaného světla, což obecně popravdě příliš nemusím.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.1. 17:49Neználci
  Strašně příjemná grafická exkurze do světa komiksu a - pro mě zejména - vinařství. Pěkná kresba, zajímavosti z enologie, milé vyprávění o jednom přátelství - zkrátka povedený námět.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.1. 14:11Piňďa / Růžové něco
  Kniha o Piňďovi se vám asi líbit nebude. A jestli jo, tak ste divný.

  Jo, přiměřeně divnej jsem, neb se mi to přiměřeně líbilo. Je to samozřejmě dost úlet, samozřejmě to dost připomíná Maxe Andersona, ale je to celkem vtipná záležitost. Nejdříve se vrhneme (respektive podle toho, jak si o otočíte knihu) na surrealistický love trip. Poté jsem se dosti chlámal u růžové značně vulgární záležitosti, abych to zakončil depresivním hororem alias originální adaptací klasické pohádky.

  Už jsem byl svědkem toho, jak se některým lidem z tohoto díla obracejí panenky a cítí se býti pohoršeni, ale mě to celkem pobavilo.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.1. 13:53Green Blood - Zelená krev #03
  Je to naprosto "vychcaně" vykonstruovaně psané, polopaticky a černobíle vykreslované, aby všem bylo jasné, kde je dobro a zlo, což někdy automaticky odpouštím (naposledy krásný film Vlkochodci), někdy ne (tady mi to přijde až směšné), ale stále to odsejpá a má to drajv.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.1. 10:43Silver Surfer: Podobenství
  Inu, je to roztomilé. A přiznávám, že místy i napínavé. Ale - asi jsem prostě heretik - klasicky úsměvné.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.1. 11:14RUR
  Takže slovy pana Babiše v reakci na komentář pode mnou bych pravil: "nejni to prauda." Mluvit o průseru roku je úplně mimo mísu. Čapek byl samozřejmě trochu génius a přestože se domnívám, že některé věci i v jeho době musely v jeho dílech působit lehce naivně, jeho myšlenky a kladené otázky mívají nesmírný přesah. Proto se stal tak uznávaným klasikem i intelektuálem. Kateřina Čupová se zhostila této adaptace zdařile a s jistou noblesou. Nevím, do jaké míry člověk musí znát předlohu, aby něco pochopil. Já jsem hru četl, nedávno slyšel i v rozhlasovém provedení, ale moje paměť je nesmírně děravá, takže si vždy rád všechno připomenu. A nemám pocit, že bych se ztrácel, či nevěděl - komiks je naprosto názorný i uchopitelný. Na nezmíněných detailech přece tolik nezáleží. Jak naznačil Zack, Kateřina vdechla tomuto jinak ponurému dílu barvu a přesto se nic nezničilo.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.12.2020 19:55Batman #07: Svatba
  Jako bylo to dobré, no... Joker výbornej.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.12.2020 17:39Odvaha je volba
  Symboly, které komiks s sebou nese a chce připomenout, jsou více než důležité. Po umělecké stránce je to složitější - z výtvarného hlediska nemám námitek, kresba je fajn, ale samotné příběhy mě zaujaly a bavily až v druhé polovině knihy, do té doby jsem se poněkud scenáristicky ztrácel...

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  Z bitvy u Marathonu Miller moc nevytřískal, tak nás zahltil jakýmisi střípky, co působí jak komiksové "trailery", takové momentky, co rychle zmizí.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.12.2020 15:58Když se introvertka vdá
  Vše se nese v podobném duchu jako předchozí knihy. Z počátku jsem se trochu stydlivě usmíval, neb mi to občas připomene i můj vztah, ale ke konci se to stává čím dál více opakující se a čím dál více přeslazené.

  Celkový dojem: 50 %
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.12.2020 10:27Divná planeta
  Tož mimozemšťany jsem si kdysi na internetu zamiloval, lakonické komentování běžných lidských činností je zábavné, ale postupem času jsem se tím dost přesytil. Pyle je ovšem velmi vtipný autor, jakékoli jeho jiné komiksy, které se netýkají mimozemšťanů mě baví nesmírně doteď.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.12.2020 15:09Wonder Woman #05: Tělo (paperback)
  Má to své nešvary, ale scénář není úplně špatný.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.12.2020 20:46Čáslavská
  Fascinující, hollywoodský, dojemný příběh a osud v perfektním grafickém hávu.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.12.2020 16:55Brloh
  Nedávno jsem si udělal filmovou finskou exkurzi, nyní komiksovou. Ale film vyhrál. Jde tady sice bezesporu o dobrý nápad, ale celkové vyznění mě nakonec zklamalo. Dobrá kresba, sem tam dobrá atmosféra a zajímavý pokus o metaforu a zobrazení života starého mládence. Přesto to celé trochu skřípe a chvílemi jsem se děsně nudil, zejména u "akčních" scén a boje se Smrtkou. Přitom jako psychologická sonda do duše Jalmariho by to bylo bývalo skvělé.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.12.2020 12:08Maryčka Magdonova
  Antisemitský a rudý bard ze Slezska nebyl nikdy mým favoritem a nějak nevím, proč bych si ho měl připomínat komiksovou adaptací jeho básní.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.12.2020 12:04Fatale #05: Proklít démona
  Tak trochu zklamání. Například předposlední díl mě samostatně bavil strašně moc plus se domnívám, že je série skvěle nakreslena a místy skvěle vyprávěna. Celkový příběh a jeho pointa mě však nikterak nezaujaly. Kdybych měl rodidla, asi by se neroztrhla.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  Další exkurz do neuvěřitelného a pro nás těžko uchopitelného arabského světa plného náboženství (a pověr), šovinismu, rasismu, antisemitismu... ale svět není černobílý, rasisté jsou i mezi Francouzi, všichni Arabové nejsou hloupí radikálové atd. Opět musím zcela odmítnout cyboyovy podivné námitky z předchozích dílů, že nám komiks něco podsouvá. To je od počátku totální nonsens. Tato drsná, ale bezesporu zajímavá a v lecčems půvabná pentalogie pouze reflektuje životní zkušensot autora. A mě baví; tento díl snad nejvíce ze všech. Přestože se dostávám během četby do depky.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.11.2020 21:23Jan Amos
  Tak Aleš Mrázek nepatří mezi tvůrce kdovíjak na první pohled "sexy" komiksů, ale člověk se zase leccos dozví, leccos si připomene. Bylo tomu tak u mě u Jana Husa i u Mezi modlou a křížem. Tentokrát jsem se mohl "pokochat" i barevnou ilustrací. Co je ale trochu autorova lenost, je kopírování některých obrázků - jejich znovuobjevování se po několika stranách, jejich převracení a zoomování rozhodně tento fakt nezakrylo.

  Jan Amos chtěl vzdělávat jinou a zábavnější formou, budiž tento komiks tak trochu splněním jeho přání.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.11.2020 19:27Drobnosti
  Na dnešní době je fascinující, že si člověk může vydat knihu jen na základě toho, že se vdal a narodilo se mu miminko, což pak nakreslí. Ne, nechci být zlý, třeba je autorka nesmírně milá a sympatická žena, ale mám pocit, že své historky z každodenního života povýšila na absolutní banalitu dne. Kolik už jsem takových komiksů četl. Zde se vtipy/stripy opakují, dokonce mám pocit, že některé pointy jsou přímo obšlehnuté či předělané odjinud (o karanténě atp.). Ač je to recyklace vědomá či nevědomá, je to něco, co už jsem viděl stokrát. Nevadí mi, když takové věci postrádají hloubku, ale tady mnohdy chybí i ten humor, bohužel. Mám radost, že se i matka s dítětem může doma umělecky realizovat, ale tohle je dnes už dosti neoriginální, řekl bych. Věřím však, že to bude mít svou cílovou skupinu jiných matek, které se v tom uvidí a zasmějí se nad historkami, neb něco podobného se jim doma s manželi a robátky děje přece také.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.11.2020 09:07Až do posledního
  Tento komiks skutečně exceluje ve scenáristické rovině, zápletka je nesmírně zajímavá, přičemž zprvu se téměř nic neděje, aby za chvíli příběh dosti zrychlil. Neobvyklé tempo vyprávění, neobvyklý styl vyprávění, neobvyklá (nečekaná) katarze na závěr. Jsem mile překvapen. Škoda jen, že dříve nežli jsem si mohl k někomu vytvořit skutečný vztah, komiks skončil.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  Já si tedy skutečně myslím, že Aaronovi Conan nesedí (srv. trudoš). Nedokážu vysvětlit pořádně proč, ale tam, kde třeba Truman (nebo Busiek) postupuje dosti obdobně, jsem ze světa Cimmeřana naprosto unešen a hltám jeden příběh za druhým, s chutí poznávám zdejší regiony... tady jako by Conan trochu klesl na brakové čtivo, kam podle mnohých jistě patří, ale já jsem stačil poznat, že tomu tak úplně není. Aaron je trochu ukvapený (srv. Norri), naivní, scenáristicky senzacechtivý, všude až nadbytečně krvavý...

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.11.2020 00:22Rick a Morty #05
  Spousta zajímavých zápletek i vydařených vtipů, které však úplně nenaplňují má bombastická očekávání jako u seriálu.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.11.2020 11:48Zarov
  Cyboy to celkem vystihl. Jednoduché, ale bavilo mě to náramně. Souboj dvou "zlých" stran. Vše v krásně vykreslených kulisách tropického ostrova.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.4. 12:59RUR
  Norri: To není žádná ostuda;-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.3. 11:151984: Grafický román
  Jinak, co to znamená, že za tímto "projektem" stojí Tomáš Krejčí? To je ten nechvalně proslulý Tomáš Krejčí?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.2. 15:07Conan #07: Cimerie
  Fry: Thx, bro, aspoň to nemusím číst :))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.2. 11:36Conan #07: Cimerie
  Ptám se vždycky jako ňouma, ale chci mít jistotu - tohle už vyšlo, stejně jako osmička, v kolosálce? Nebo ne? Díky.
 • George Walker Bush
  LOL. Na druhou stranu přechylovat bychom taky nemuseli.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.2. 13:19Dracula
  Hanussen: Jdu jistě s křížkem po funuse a s ničím novým, ale skutečně je to tak, jak zaznělo - limitovaná edice se liší pouze obálkou a cenou :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.2. 20:11Dracula
  Kdo se ujme adaptace komiksu podle filmu podle románu?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.2. 15:59Dracula
  Milo: A ta neziskovka má patent na pravdu, nebo co si z toho mám odnést? Já tu aféru znám, jen se domnívám, že tohle je jen dnes tak moderní hon na čarodějnice...

  P. S. Asi nemá cenu rozjíždět takovou debatu pod Draculou :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.2. 11:57Dracula
  Vrenn:
  Souhlasím a nic proti, sám jsem na Goodreads aktivní. Jenom jsem s hodnocením v poslední době dost opatrný, neboť:

  - celá databáze na mě působí jako "young adult" platforma podle toho, co tam obecně frčí
  - vysokých hodnocení tam dosahují například osmé díly nějakých manga sérií, což se odvíjí od toho, že osmý díl si de facto přečte samozřejmě už jen zarytý fanoušek... to je v menší míře problém i ComicsDB
  - na Goodreads chodí samozřejmě mnoho levicově progresivních lidiček, kteří musí masově a ideologicky zfanatizovaně - neboť J. K. Rowlingová pronesla cosi obyčejného o menstruaci - udělovat jejím novým knihám jednu hvězdičku, aniž by ji četli. Z toho mi bylo fakt na blití. Kdyby aspoň něco udělala, že.

  No ale Dracula snad nebude spadat ani pod jeden případ a sám se na něj těším... leží mi tu na stole.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.2. 13:58Dracula
  Vrenn:
  Hodnocení na Goodreads bych nebral vždy úplně jako bernou minci, byť teda 4,36 je vysoké číslo a asi ne náhoda.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.2. 13:44Dracula
  Hanussen:
  Až to budu mít v ruce, můžu zjistit, ale asi mě někdo předběhne...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.2. 10:55Neonomicon
  Cituji Wikipedii:
  "The story is a sequel to Moore's previous story Alan Moore's The Courtyard and continues exploring H. P. Lovecraft's Cthulhu Mythos. Moore later continued the sequence with his comic Providence."

  Chápu to tedy dobře, že když si nejdříve přečtu toto a pak někdy Providence (která vyšla dříve), že udělám správně?
 • George Walker Bush
  farnhajt: Prý není:)
 • George Walker Bush
  farnhajt: Hustý, zrovna řešíme v knihovně, jestli se jedná o vadný kousek, nebo je to všude. Jsou tam dokonce dvě zdvojené stránky.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.1. 13:59Bez vlasů
  Paseka to vydala:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.12.2020 15:34Krásná temnota
  baatcha: :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.12.2020 12:05Avengers #04: Na pokraji Války říší
  Čím více vykřičníků, tím lepší anotace?:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.12.2020 17:25Měsíční stín
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.12.2020 12:37Měsíční stín
  Je to prostě tlustý, ale dostanu se k tomu. Pro jistotu - mám to z knihovny, nekupoval jsem to:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.11.2020 00:01Drobnosti
  SSP: Jojo, znám, oteplováky na penis, ať si manža čvachtá... takhle dementní to ale naštěstí není, to vůbec, jen je to prostě strašně nudné a vágní:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.11.2020 09:53Hra o tuříny
  Nejsem znalec GoT, ale když jsem ten komiks prolistoval, též jsem naznal, že jde o humor velmi infantilní až nevtipný. Ale třeba se pletu.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.11.2020 22:29Měsíční stín
  Hawwwran: Aha, díky:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.11.2020 12:14Visa transit #01
  Velkej šéf: Zack mi tady neudělal ještě tlačítko "like", ale tak dávám alespoň takto.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.11.2020 09:30Měsíční stín
  A co přesně se stalo a kde je Walome, aby nám to vysvětlil? :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.10.2020 23:42Apokalypsa svatého Jana
  Dziękujemy bardzo za udostępnienie!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.10.2020 20:03Apokalypsa svatého Jana
  trudoš: Díky za projevenou důvěru, ale čím více jsem toho přečetl, tím více mám pocit, že už umím říct pouze, že to "bylo hezké", nebo "nelíbilo se mi to" v trochu delší větě:-)

  mcleek: Za to mě Zack možná zabije, ale nevěděl jsem, jak jinak ten tisk definovat.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.10.2020 18:32Apokalypsa svatého Jana
  trudoš: Hehe, proč já? Ano, mám to v úmyslu přečíst, ale nevím, jak moc budu objektivní, neb mám rád Poláky, mám rád křesťanství, a šéfredaktor Volvox Globator je můj přítel :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.10.2020 13:08Lady Mechanika 4
  V tom případě má chybný údaj i Argo na svých stránkách, na Kosmasu je nicméně oněch 192. Nahlížel jsem do knihy a nemá číslované stránky, budu tomu věřit a opravím to:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.9.2020 11:49Baltimore #07: Prázdné hroby
  cyboy: díky, vypadlo mi tam "se" :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.8.2020 15:36Wolverine: Zrození
  Jsem si říkal, že to znám, ale UKK přece nečtu... a já to kupoval kdysi v angličtině! Takže nebudu hodnotit české vydání, jen řeknu, že je to fajn komiks. Doporučuji. Teď má hezký crewní háv...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.8.2020 09:44Načmáranec
  Ricardeon: Jojo, koukal jsem na netu, jak to vypadá v originálu, a přišlo mi, že to žádný megaformát stejně není:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.7.2020 14:25Berserk #01
  Kluci, neříkejte mi, že to pak bude hodně dobrý, já to nechci číst :D:D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.7.2020 20:55Marzi 1984-1987
  "...jak si jsou obě ideologie (křesťanství a komunismus) vlastně v jádru podobné."

  Ehm. What?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.6.2020 14:55Milada Horáková
  A zrovna dneska promítli Horákovou komoušům na pultík. Paráda!

 • George Walker Bush
  Draco nobilis: Sice seš oprsklá jak opice, ale zjistil jsem, že kniha je nyní v dotisku, měla by být koncem června.
 • George Walker Bush
  Draco: Na e-shopu Post Bellum píšou (zatím? už?) nedostupné...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.5.2020 09:52Caravaggio (pevná vazba)
  "Nejak nechapu, proc se tu resi historicita hlavniho hrdiny. Je to komiks."

  Cože?:D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.4.2020 13:17Manžel and Watashi
  Dá se to někde ještě sehnat? :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.4.2020 10:03Bleach #22: Conquistadores
  Oh no, já jsem fakt přečetl 21 dílů Bleache? Mně se ale 22. díl nechce číst :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.3.2020 14:33Conan #04: Síně mrtvých
  Ok, díky kuci, budu vám věřit:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.3.2020 09:39Conan #04: Síně mrtvých
  lantan1: Já jsem právě četl Kolosálního Conana a nyní čtu Kolosálního Conana z Cimerie... jakožto knihovník bych sice časem dohledal, jaké díly jsou v čem, ale vy jste tady samej odborník a já jsem děsně línej. Proto by mě zajímalo, jestli má cenu tenhle čtvrtej a pátej díl číst:D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.3.2020 15:41Conan #05: Darebáci v domě
  Klasický dotaz. Nevyšly tyhle příběhy už někde? Jestli to mám číst. Já mám hroznou paměť, fakt.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.3.2020 15:40Conan #04: Síně mrtvých
  Klasický dotaz. Nevyšly tyhle příběhy už někde? Jestli to mám číst. Já mám hroznou paměť, fakt.
 • George Walker Bush
  cyboy: Říkám, že to zní vtipně. Ale je to asi jako smát se, že Supermanovi lítaj z očí červené lasery:) Superhrdinský komiks nebyl nikdy asi úplně hard sci-fi. Na druhou stranu je velmi pravděpodobné, že by mě to strašně nebavilo jako tebe. Jen mě to dle tvého popisu velmi zaujalo.
 • George Walker Bush
  Kdybych neměl co jiného na práci, naopak by mě cyboyovi citáty zaujaly, to zní vtipně!:-) Nelze se asi dívat na tyhle staré věci striktně prizmatem dneška.
 • George Walker Bush
  Doppelganger: Já vím, že jsem trapnej, ale je to Eco, Umberto Eco. Nechápu, proč si to lidi furt pletou. Stejně jako není žádnej George Busch, ale Bush. :)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.2.2020 09:56Knihy magie
  Milo_Harwey: Ne, je to přesně tak, jak to říkám!:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.2.2020 14:11Knihy magie
  Milo_Harwey: Seš roztomilej!:-)

  Kapis: Neříkej mi, že neznáš Zemanovu animovanou adaptaci? Krabatééé... Krabatééé
  (nejlepší animovaná "pohádka" ever, nedám na ni dopustit!)

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.2.2020 10:15Článek II.
  Milo_Harwey: Jaspers hlavně rozlišuje čtyři viny - kriminální, politickou, morální a metafyzickou. Jinak, jak je naznačeno v úryvku, Jaspers netvrdí, že máš zbytečně ztrácet život, jen proto, abys ukázal, že nejsi pasivní. A já sám mohu těžko hodnotit, nacistickou okupaci jsem naštěstí nezažil, třeba bych si absolutně nakálel do kalhot. O to více si vážím lidí, kteří se tehdy nebáli. Zároveň, otírá-li se lehce cyboy o manifestace a demonstrace na podporu Třetí říše, nemohu úplně pohrdat lidmi, kteří se třeba prostě báli jen o holý život, nemuseli to být žádné svině, ani kolaboranti a Emanuelové Moravcové. A i když ve mně čin parašutistů vzbuzuje neskonalý obdiv a respekt, babička (*1928) mi zrovna nedávno vyprávěla, jak se za nejen tzv. druhé heydrichiády všichni extrémně báli, koho všeho nacisté odvedou, umučí, zastřelí... moje pointa je jediná - není vše černobílé:)
 • George Walker Bush
  Spike: Jojo, opravil jsem to po tobě a nic se neděje - říkám, že se mi to taky stává;-)
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 74 (cca 34569 Kč)
Mám: 33 (cca 7220 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: 0
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0