"takévelice skvělé napinavé forum"
 • deefha
  deefha11:22Pindárna
  Jj, ty obaly jsou úplně jiné.
 • mkw
  mkw10:52Pindárna
  Treti vydani Sin City opravdu vychazi s jinym prebalem? Chybi mi ctyrka v hardcover na doplneni slozeneho obrazku, takze asi konecne rozbalim a prectu si tu broz verzi. Jsem na to cekal, ale bilou knizku si do te rady fakt nestrelim.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum12.7. 16:46Pindárna
  Killingjoke: Zlatý nebo stříbrný gól v té podobě, jak to bylo, byla strašná kravina a naštěstí se od toho upustilo, ale udělat to jak píšeš ty sice vypadá hezky na papíře, ale v reálu už by to bylo pro ty hráče asi extrémně vyčerpávající. Buď by se tak akorát posunuly penalty o dalších 30 minut, jak by se tam hráči ploužili a už se raději do ničeho nepouštěli, nebo by padl gól po rohu nebo nějaké divné akci, kdy by někdo pláchnul a dal góla. A zase by se mluvilo o návratu k prodloužení plus penaltám. Ty penalty jsou kruťárna, ale často se ukazuje, že to žádná loterie není a záleží jak na výběru hráčů pro rozstřel (když teda zrovna nejdou kopat úplně všichni jako ve finále EL), tak schopnostech brankářů a kondici fyzické i psychické a kdo je na tom nejlépe a je schppen to prodat v pravou chvíli, tak ty penalty vyhraje.

  Matthew: Anglie je silná a hodně, ty výsledky na turnajích mladých nejsou náhodné, ale tady asi hraje roli něco jako vítězná mentalita nebo něco podobného, o čem se hodně mluví, píše a používá jako zaklínadlo, i když to snad ještě nikdy nikdo pořádně nedefinoval :-D U té Anglie se tak nějak tuší, že má problém MS nebo ME vyhrát, a to dokonce i doma, a když mají skvělý kádr (nebo na MS, kde byli v relativně lehčí částí pavouka). Totéž platilo dlouho u Španělů (a nebýt tehdy tiky taky, kdy se nevědělo, jak na ni, tak to podle mě platí stále). Němci nebo Italové jedou na turnaj a nejsou podle sestav favority, ale počítá se s nima, protože turnaje umějí (a soupeři to mají v hlavách) a pak jednou za deset dvanáct let něco velkého fakt vyhrají. S Angličany se málokdy počítá, připomíná se právě ta neschopnost vyhrávat a oni sami to podle mě vnímají. Můžou to být takové ty kecy, které se omílají v novinách stále dokola každé dva roky, ale když se člověk podívá na historii velkých turnajů, tak je vidět, že to tak pak v reálu fakt je. A tehle turnaj to opět potvrdil. Jeden z nejsilnějších anglický týmů, domácí půda (navíc výhoda ve formátu turnaje a nemožnosti mnohých fanoušků přijet podpořit soupeře) a oni postoupí přes spornou penaltu v prodloužení do finále, kde pak nejsou schopni vyhrát v normální hrací době a prdnou zase na penalty.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš12.7. 15:28Pindárna
  Kilin dzouk a metju -, souhlas s oběma... :) Jen v rozporu souhlas s metjuem. Nechápu, že sausgejt mladej útok víc nevyužil (prej nedůvěra a výherní sestava týmu, ok...), Ale na konci na penalty je tam dá jako kopající? Zvláštní...
 • Matthew
  Matthew12.7. 10:40Pindárna
  Že je v Evropě spousta lepsich nároďáků bych úplně netvrdil. Anglický národak je naslapany a ta silena defenzivni taktika pomalu se 7 obranci vzesla jen z nejake statistiky kdy Southgate zjistil ze vyhravaji hlavne tymy s defenzivnim pojetim hry. Jinak to dopredu maji naslaple mozna lepe nez ostatni mancafty vzhledem k talentu a veku. Jen k tomu ty kluci nedostali prilezitost. Vzdyt Sancho(21 let), Rasford(23), Grealish(25), Bellingham(18) a Foden(21) dostali na sampionatu sotva cuchnout. Kdepak jeste tak na nasledujicich 8 let maji Anglani skvelych hracu dost a musi se nimi pocitat.
 • Killingjoke
  Killingjoke mecenáš12.7. 09:23Pindárna
  Prohrát na penalty je hořkost, kterou musel v historii skousnout nejeden tým. I proto bych byl pro, aby se aspoň finále rozhodovalo třeba "zlatým gólem" v opakovaném prodloužení. Což ale nic nemění na faktu, že včera mi to vůbec nevadilo, protože Angličani dostali vlastní medicínu. Znovu bučení jak stádo, žádný respekt k soupeři či jeho fanouškům. Jsem rád, moc jsem rád, že je Italové (i přes svá obvyklá teatrální gesta) porazili.

  No a co jsem slyšel, tak se to v Anglii neobešlo bez hromadného demolování hospod a rasistických urážek těch tří černých kluků, kteří penaltu nedali. Tady jde krásně vidět, jak je je to poklekačství strašně pokrytecká záležitost bez hloubky a skutečného přesvědčení. Ve valné míře užívané jako "zbraň" proti týmům a nároďákům zvláště ze střední a východní Evropy. Proto by to mělo být ve sportu zakázáno.

  Je pravda, že Anglii jsem nikdy nefandil. Italy mám radši, protože AC Milán je můj srdcový zahraniční klub. Ale na jiných šampionátech bych těm Angličanům přál. Kdysi. Po tomhle ME už nikdy! A strašně moc mě těší fakt, že byli tak strašně blízko úspěchu a zůstaly jim oči jen pro pláč. Protože tohle byla jedinečná šance, tenhle strašlivě nespravedlivý model ME, který se podle pohlaváru z UEFA už nebude opakovat, za což jsem rád. Ještě bych snížil počet týmů... Ale chci tím říct, že Anglie už tuhle příležitost nejspíš nezažije. Nebude mít šanci dostat se do finále. Nikdy. Protože za rovných podmínek máme v Evropě mnohem lepší nároďáky, než je ten jejich, které jim neumožní triumfu se ani přiblížit. Prostě historicky promarněná šance, která se nebude opakovat... za což jsem po tom průběhu ME rád!

  Gratulace do Itálie!
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum12.7. 00:48Pindárna
  Si pamatuju, jak jsme s klukama hrávali v době Eura 88 fotbal a jak jsem střídal, kdo jsem. Jednou Mancini, jednou Vialli (oba snad dávali v nějakém zápase gól). Dneska má Mancini lehce dědkovský rysy v obličeji a já mám palici lesklou stejně jako ji má Gianluca. Čas kurevsky letí.

  Ten páprda ve Vatikánu může pozvat najednou Argentince a Italy a udělat jednu obří oslavu. Škoda, že je po všem. Je toho pár týdnů strašně moc, že se to skoro nedá stíhat a najednou přijde finále a pak prázdno.
 • kinak
  kinak12.7. 00:25Pindárna
  Well done ITALY :)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum12.7. 00:13Pindárna
  Anglická klasika. Před zápasem se viděli s pohárem, v ulicích fanoušci dělali bordel a třískali se mezi sebou, v zápase pak přišlo tradiční bučení a když došlo na penalty na posvátné půdě ve Wembley, tak byly výsledkem protažený anglický ksichty :-D Tam už k dokonalosti chyběl jenom Chris Waddle, aby to utěšování hráčů mohli s Garethem jet v tandemu. Lineker zatím ani písmenko :-D Prohrát na penalty, zase, doma, zase, krůček pod vrcholem, to je bude dlouho, předlouho strašit. Nemohlo to dopadnout lépe.
 • Mikei
  Mikei12.7. 00:02Pindárna
  Itálie!!!
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum9.7. 14:36Pindárna
  GWB: Messi je bůh. Nuno Goméz je jako přezdívka fajn, ale pár lepších se nabízelo. Třeba Petr Gabriel! :-D

  Lineker včera kolem 18. hodiny nahodil tenhle tweet.

  Tím chce říct, že kdyby rozhodčí přehlédl "faul" zprava, tak následoval "faul" zleva? To je neuvěřitelné samo o sobě, v kontextu těch žvástů o nepenaltě po loktu v obličeji Schicka a jeho neustálé kritice simulování to je jak z dílny prvotřídního twittertrolla a ne bývalého špičkového fotbalisty a televizního moderátora na BBC. Co jsou ti Angláni za klauni?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.7. 09:09Pindárna
  SSP: Michael Owen mě fascinoval od doby, kdy naskočil jako osmnáctiletý mladíček v roce 1998 za reprezentaci (v podobném věku jako mě poprvé ve Spartě ohromil třeba Malý Mozart)... ale jinak mám rád obecně spíše technicky geniální hráče a hračičky (jako třeba Malý Mozart), takže obdivuji a obdivoval jsem Messiho, Henryho, Ronaldinha, duo Xavi-Iniesta, Robbena, Nedvěda, Cazorlu, Figa, Zidaneho (i ten Neymar nebo Ronaldové to umí)... měl jsem rád Diego Forlána, na střední mi zase přezdívali Nuno Goméz. Katolíci (Nedvěd:-D) asi převládaj, ale jinak v tom náboženský klíč nevidím:))
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum8.7. 22:55Pindárna
  Těmi tresty jsem myslel hraní bez diváků. To by UEFA jako pořadatel Eura potrestali sama sebe.

  GWB: Podle těch obrečených Poláků a komentářů k některým komiksům s náboženskou tématikou bych spíš tipoval, že jsi měl za vzor Roye Keana nebo jiného Ira ;-)

  Vzpomínám si na diskuze (pár jsem si jich ještě pro jistotu před chvílí projel) po zápase se Skotskem, kde Rezek udělal něco podobného a lidi sice byli rádi, že máme pro boj o baráž ME díky tomu lepší pozici, ale docela dost to filmování odsoudili a nemálo lidí i psalo o tom, že je lepší nepostoupit, než abychom se na EURO dostali takovým trapným způsobem. Projíždím si anglické diskuze a i když se sem tam najde někdo, kdo to hodnotí jako zářez Dánů, tak je tam spousta keců o hejtrech (teď jsem měl na chvíli pocit déjà vu), jak se měří dvojím metrem (kvůli tomu přímáku, ze kterého padl gól) a další podobné bolestínské řečičky a celkově to vykresluje Anglány přesně naopak, než jak by si asi oni přáli, aby je svět vnímal. Aby se vzdali finále po nich nikdo nechce, ale uznat, že to nebylo úplně košer a lepší by bylo postoupit čistě, zas tolik nestojí. Kéž by jim Italové natrhli v neděli rusutur minimálně o tři fíky.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum8.7. 20:04Pindárna
  Black Dives Matter! :-D

  Tyhle zářezy, které se ve fotbale děly a dějí a dají se vždy okecat tím tradičním "rozhodčí si to obhájí", samostatně mohou vypadat jako shoda náhod, ale když se to hodí na papír, tak je krásně vidět, že protežovanými týmy jsou většinou domácí a velké, ekonomicky zajímavé země, které jsou často i pořadatelem. Dvě korejské frašky na MS 2002 jednoznačně vedou a asi nikdy nebudou překonány (vzhledem k nedělnímu zápasu v to hodně doufám), přes držku vždy dostávají menší a slabší.

  Dovedu si představit, co by se dělo ze strany Anglie (a některých jiných), kdyby tahali za kratší konec nebo prohrávali a k tomu diváci bučeli na jejich hráče tmavé pletí nebo ten laser mířili na brankáře tmavé pleti. Že by se toho nesnažili využít nebo z toho po zápase neudělali kauzu jako prase moc nevěřím. Celkově mě takový postup Anglie sejří, není to férové, bez ohledu na to, že Anglie byla aktivnější, na to se nehraje. V neděli píská stejný rozhodčí, který pískal naše čtvrtfinále a u videa sedí Němec. Jestli to má Anglie vyhrát, tak ať je to aspoň jasné a čisté vítězství, ne aby rozhodující byl další sporný moment. Chci ale vidět radostí jančit Vialliho s Mancinim.

  V sobotu jsem byl zklamán z prohry českého týmu, basketbalisti mi to vynahradili, dneska jsem nakrknut z postupu Anglie, vynahradila mi to Plíšková. Takže musí v sobotu prohrát buď Plíšková, nebo potom Argentina, aby mi to Itále večer vynahradila. Finále Copy se hraje v Brazílii, takže se přímo nabízí, kdo to odskáče ;-)

  Milo: Nejen Anglie býla zvýhodněna. Dánové hráli všechny zápasy ve skupině doma. Osmifinále Anglie hrála doma, Dánsko ne, ale Anglie si to musela nejdřív uhrát a vyhrát skupinu, neměla to garantované. Formát letošního Eura některé týmy zvýhodňoval, jiné vyloženě znevýhodňoval, ale za to Anglie nemůže, je jednou z těch zvýhodněných zemí a dokázala toho dokonale využít. Na rozdíl třeba od Němců. Že se pak zápasy od semifinále hrají v Anglii už pak výhodou je, ale někde se to hrát musí, stejně jako se takto pořádala jiná Eura, kdy byla minimálně jedna země na celý turnaj doma. Pokud jde o tresty, tak pořadatelem Eura je UEFA, není to jako pohárové zápasy nebo zápasy kvalifikace, aby bylo možno trestat za tyhle prohřešky svaz.
 • kinak
  kinak8.7. 17:52Pindárna
  Proto jsem vsadil na anglany - radost budu mít tak jako tak…;)
 • Zack
  Zack admin8.7. 13:02Pindárna
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš8.7. 12:26Pindárna
  Anglie hraje celou dobu doma. Mají v tomhle obrovskou výhodu. Dani nacestovali stovky km, zpátky z Baku letěli do Wembley snad 8 hodin. Pak už logicky byli víc unavení, když Angličani v klidu odpočívali v obýváku. Nastavení 6 min, prodlouženo téměř na 8 min, aby Anglie mohla útočit??? Dva míče = přerušení hry, tady nic???? Penalta, co neměla byt, ale byla???? Laser do očí brankáře před penaltou???? ( Tu i tak chytil, bohužel na dorazku už neměl)

  Fanoušci svítili laserem na hráče i před tím, buceli u hymny , uráželi Dany.... Výsledek???? (SSP náhod minulost - Ukrajina a Španělsko a co bylo z chování fanoušků - další zápas bez lidí a trest, co bude tady???? Nic )

  Italové simulanti, co s Belgii v závěru prolezeli 15 min - za celej život, co sleduju fotbal jsme nezažil nic nudnejsiho, hnusnjesiho , otravnyho a nechutnýho. Přál jsem belgii... Timhke ji Itálie sejmula. Přál jsem pak Španělům. Smůla...

  Anglie x Dánsko, přál.jsem.danum, škoda.

  Zbývá trapný finále.... Přeju Itálii. Vyhraje Anglie.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.7. 10:05Pindárna
  Já odjakživa fandil Anglii, Michael Owen byl můj vzor, ale tentokrát to tedy přeju Italům, nějak mě ten Albion poslední dobou štve, hlavně jejich fanoušci... :-)
 • Mikei
  Mikei8.7. 09:53Pindárna
  SSP: Lineker je totiž takový anglický pokrytec. Nejlepší je to srovnání, kdy o krvavé penaltě na Schicka tvrdil, že absolutně ne. A o nepenaltě na Sterlinga, jak jsi psal, nepadlo ani slovo, ani reakce.
  Míra znechucení z Anglie se vystupňovala; a začalo to už klasiky při hymně soupeře, kdy se ten vyspělý anglický národ chová jak banda buranů, když pískají a bučí jak smyslu zbavení. Nikdy bych neřekl, že budu ve finála Eura fandit Itálii, ale v neděli to je tutovka. Jak psal Killingjoke, FORZA ITALIA!
  btw. Jak jsi psal, že pokud Italové nevyhrají jednoznačně, tak se půjde anglickému štěstíčku naproti; naznačují to i kurzy sázkovek; protože z hlediska výkonů by nemohla být Anglie favorit. Jenže domácí prostředí, divácká podpora, UEFA; vše hraje pro Anglii.
 • Killingjoke
  Killingjoke mecenáš8.7. 08:53Pindárna
  SSP: Já chvíli nevěřil svým očím, co se na té trávě během prodloužení událo. Ale jen chvíli, protože takto nastavený paskvil ME od počátku směřuje k vítězství chudáčků Angličanků, kteří si doposud za celou historii ME nekopli finále. Musím přiznat, že mě to snad štve víc, než naše vypadnutí s Dány. Co nezvládlo nastavení turnaje, dovedli rozhodčí včera k dokonalosti. :(

  https://www.sport.cz/fotbal/euro2020/clanek/2542291-skandalni-moment-v-semifinale-euro-danskeho-brankare-v-kritickou-chvili-oslnili-laserem.html

  https://www.sport.cz/fotbal/euro2020/clanek/2542111-postup-anglie-byla-lepsi-ale-je-citit-velka-pachut-sudi-domaci-tlacil-soudi-experti.html

  K tomu už jen dodám, že pokud Anglie po tomhle vyhraje, nemá pro mě ten titul cenu ani pětníku! FORZA ITALIA!!!!
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum8.7. 00:34Pindárna
  Tak machr přes penalty Lineker čile tweetuje, ale k té penaltě se nevyjádřil ani na dotazy lidí. Jindy s nima rád diskutuje a přesvědčuje je o tom, že má pravdu.

  Když je ve vápně kontakt a rozhodčí pískne, tak VAR nemůže zvrátit rozhodnutí na place, to beru, protože VAR má měnit rozhodnutí jen u 100% jasných situací, což tam, kde kontakt, ač minimální, není. Ale zcela určitě může doporučit rozhodčímu se jít přesvědčit, zda penalta má opravdu být, ne? Proto tam mají tu obrazovku. Nebo rozhodčí sám se může jít ujistit. A ty dva míče, to jsem jenom čekal, kdy se přestane hrát a ono nic, prosvištěl to kolem druhého vesele do vápna a natáhl se tam :-D Tak jak jsem rozhodčí chválil, tak je tady tenhle nešvar zase. A zrovna v zápase domácích... Asi stejná náhoda jako na MS 2002. Dřív to bylo běžné, ale už to vypadalo, že fotbal je konečně dál a tyhle situace se nebudou opakovat. Tak bohužel není a některé věci se nemění a měnit asi nebudou. Jestli to Italové nevyhrají jasně, tak mají problém, protože se půjde anglickému štěstíčku naproti.

  A tohle je teda na pěst, i když to Schmeichel asi ani nezaregistroval.

  Zítra se podívám na Kožené slunce, v pátek na Vyšehrad, v sobotu na Argentinu s Brazílií a v neděli na finále Eura.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum7.7. 23:20Pindárna
  Mikei: Bylo to fajn. Ohledně Anglie s Dánskem jsem si běhém té skoro minuty, kdy se hrálo nad rámec nastavení, říkal, že v prodloužení tam někdo padne a pískne se. No, stalo se. Jsem zvědav, co na to machr přes penalty pan Lineker.
 • Mikei
  Mikei6.7. 22:40Pindárna
  Itálie se Španělskem je takové předčasné finále. Parádní fotbal.
 • Fimi
  Fimi mecenáš5.7. 15:41Pindárna
  To zní celkem i dobře
 • Mikei
  Mikei5.7. 15:21Pindárna
  Jirka Pavlovský k tomu kompletu psal: Budou tam určité změny. Budou nahrazeny komiksy: Návrat temného rytíře, Muž, který se směje, Kameňák, Rok jedna a... ehm... Black Mirror (dedukce si můžete udělat jaké chcete :-)). Čím budou nahrazeny, to netušíme, ale rozhodně to bude znamenat víc zcela nových komiksů.
  Jinak na samotné sérii je pěkný, že je tam hodně takových tě velkých a zásadních událostí... a naopak nám nechávají dost zásadních a uzavřenějších Batmanů.
 • Stara.kryta
  Stara.kryta5.7. 11:05Pindárna
  Denis: Stejně jako u ostatních kompletů počkám na zdejší hodnocení, abych následně zjistil, že ty kousky s dobrým hodnocením už neseženu, takže na jednu stranu ušetřím (pokud nebudu chtít dát na Aukru několikanásobek běžné ceny), ale na druhou stranu budu vytočenej, že mi utekl kvalitní komiks :-D.
 • seneke
  seneke mecenáš5.7. 10:57Pindárna
  Denis: Jako u ostatních kompletů koupím první dva díly a pak budu náhodně kupovat další.
 • SomeOne
  SomeOne5.7. 10:41Pindárna
  Denis: Jako z ostatních kompletů budu brát jen to, co mě zaujme.
 • trudoš
  trudoš admin5.7. 09:10Pindárna
  Denis: Jo, plánuji. Bez znalosti angličtiny je to pro mě totiž jediný způsob, jak alespoň trochu nazobat historii a lépe se pak orientovat v dílčích odkazech.
 • Fimi
  Fimi mecenáš4.7. 17:20Pindárna
  Další komplet, opět Batman? Tam je určitě tak 60% co tu už vyšlo. To asi i trochu zařízne Crew pokud jsou tam věci jako Návrat, Mignola atd... A hlavně po vzoru všech kompletů bude jistě jedna skvělá kniha na osm sraček
 • deefha
  deefha4.7. 17:13Pindárna
  @Denis No, já mám fixaci na obrázky na hřbetech, takže pokud to skutečně bude vycházet... Nedá se nic dělat, jdu do toho :-)
 • Fry
  Fry admin4.7. 15:56Pindárna
  Denis: ani jedno :)) kompletů už mám až po krk
 • Denis
  Denis4.7. 15:50Pindárna
  Ten komplet prosím nie
  To teraz mam zase zbierať kvôli obrázku knihy co už mám ach jaj
  Plánujete to niekto kupovať? Či len budete zobať
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum3.7. 20:25Pindárna
  yogi spoilerSchick a CR7 po pěti, nejblíž jsou Sterling a Dolberg, kteří mají po třech. Přál bych mu to. Jsem zvědav, kolik hráčů bude v ideálních sestavách Eura. Vaclík pro mě zatím mezi nejlepší trojkou brankářů.yogi spoiler
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum3.7. 20:16Pindárna
  yogi spoilerTu akci měl nechat rozhodčí dokončit, zvlášť když během nastavení sám popoháněl Dány, aby nezdržovali a vhazovali. Škoda toho prvního rohu, kdo ví, jak by to jinak dopadlo. Vystoupení na ME více než dobré, výsledek nečekaný a jsem spokojen, ale škoda, podle mě to dneska šlo. Tři ze tří semifinalistů jsou celky, které hrály velkou část turnaje doma, Anglie tam má nakročeno taky. Fandím dvojici Vialli a Mancini, stejně jako v dětství.yogi spoiler
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš3.7. 19:26Pindárna
  No nevím, tlak pominul. Snad aspoň srovnání....
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum3.7. 18:51Pindárna
  Tak Grygeru Bořila ven a čekám obrat.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum3.7. 18:05Pindárna
  Tak když Čapoun nahodil tu zajímavost se 47. duelem ME a 47. duelem MS v hokeji (taky ČR-Dánsko), tak já ještě k tomu, co už jsem napsal ohledně těch podobností, dodám, že na ME byly zatím největšími úspěchy pro ČR (předtím pro Československo) turnaje, které se odehrávaly v Bělehradu a v Anglii, takže i ve Wembley. Na tomto ME od semifinále výš už jen ve Wembley. Dnes se hraje v Baku, předtím v Budapešti. Ta béčka plus Wembley jsou naprosto jasná. No a Glasgow je tam jako připomínka událostí z jara, kdy má ČR Evropě a hlavně Británii co oplácet. S Dány na ME ČR zatím 2:0 a 3:0. Takže hned dvakrát do třetice všeho dobrého.

  Kvůli pověrčivosti: Věřím v další jedinečný výkon jako proti Anglii v kvaldě nebo proti Belgii v další kvaldě nebo proti Nizozemcům v osmifinále a v postup. Strašně to těm underdogům přeju.

  Za Kúdelu, za národ! (A do prdele.)
 • robur31
  robur313.7. 12:05Pindárna
  Na čt běžel, na ivysílání ještě běží, celkem slušný dokument o Goscinnym. Celkem slušná příležitost, jak se při večeři dozvědět něco o tvůrcích.
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/12318915414-rene-goscinny/
 • Fimi
  Fimi mecenáš3.7. 09:37Pindárna
  Další komplet? No ty jo
 • Mikei
  Mikei3.7. 08:58Pindárna
  Na FB stránce Nerdi.cz píší, že 23. srpna startuje další komplet v podobě DC Comics - Legenda o Batmanovi.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum3.7. 02:39Pindárna
  yogi: BB art vydal hodně knih o fotbalu. Třeba velmi známou Faul! od Jenningse a je to opravdu "veselé" čtení. Ti Hrdinové jsou přecpaní faktickými chybami, bohužel. Napsal bych, že je tam chyb jak nasráno, ale slušné vychování mi to nedovolí.
  O Bergerovi začátkem 90. let vyšla útlá knížečka Hóóónza Berger. Ve stejné edici pak známá Pospíchalova kniha Fotbal nemá logiku. Z první si moc nepamatuju, druhá se mi hodně líbila. Štve mě, že u nás nevyšla jediná kniha o Zdeňkovi Zemanovi.
 • yogi
  yogi2.7. 23:56Pindárna
  BB art kdysi vydal pár kousků beletrie o kopané či fotbalovém chuligánství , vybavuji si že jsem četl My proti nim , Anglie hraje venku a výbornou Fotbalovou fabriku , mnohem lepší než leckteré pozdní kousky Irvina Welshe . Singla jsem nečetl , z komiksů byly slušní čeští Hrdinově ( to ten Honza Berger ) a britská Ilustrovaná historie fotbalu .
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum2.7. 21:58Pindárna
  Vedle Fotbalové horečky je slušnou knihou i Hlavně nespadnout! Je to trošku odvar, ale kdo chce nášup v podobném stylu, tak určitě nebude zklamán. A v tom, že se kniha týká klubu z nižších pater tabulky je o to víc zajímavější.
  Jak si vůbec vede z pohledu fotbalových fanoušků komiks Singl? Je tam toho fotbalu dost, aby se to dalo brát jako fotbalový komiks, nebo je to jen doplněk?

  Italové s Belgií paráda.
 • kinak
  kinak1.7. 18:28Pindárna
  Co by asi museli rikat skalní fanoušci Bohemians…:)
 • yogi
  yogi1.7. 12:24Pindárna
  Já tak nějak nefandím nikomu , tohle mám už víc jak 30 let za sebou . Někdy asi tak v roce 86 jsem se kodrcal vlakem do Bratislavy na zápas nejmenovaného týmu , v němž hrál sám Bůh Honza Berger a po ultranudné bezbrankové remíze jsem se zařekl , že tohle mi fakt nestojí za to a věnoval jsem raději svůj čas zábavnějším věcem , jako máchání plínek a pěstování kedluben . Přijde mi ale zábavnější fandit týmům co se tak nějak plácají nahoru dolů , než vyloženým favoritům , co jdou od výhry k výhře . Arsenal mám v plánu možná někdy navštívit , syn bydlí v Londýně kousek od stadionu , tam asi gunnerům nefandí jen místní muslimská komunita , nebo to aspon nedávají najevo , jinak tam vlajky visí snad i na hajzlíkách . Jen ten lupen je celkem drahý a každý den někde koncert , co musím vidět . Snad tedy po té covidové patálii .
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.7. 12:00Pindárna
  Hehe, taky fandím Arsenalu a je to těžce frustrující...
 • Mikei
  Mikei1.7. 09:09Pindárna
  yogi: Jako dlouholetý fanoušek Arsenalu přesně vím, o čem mluvíš. :)

  SSP: Škoda nakonec Německa. Proti nabubřelým Anglánům jsem jim přál, ale ta výkonnost nic moc. Letos se ukazuje, jak rozhodují klíčové momenty ve stylu "nedáš, dostaneš"; viz právě solo pro Müllera. Tam to měl dávat.
  Souhlas s rozhodováním zápasů. Čím méně se o rozhodčích během nějakého turnaje mluví, tím lépe a v tomto případě, vyjma pochval, o nich neslyšíš. Prakticky je člověk neregistruje při hře, díky čemuž je hra plynulejší. A práce s VARem je ukázkou toho, jak by to mělo fungovat. Doufám, že to bedlivě sleduje komise rozhodčích u nás…
 • yogi
  yogi30.6. 17:56Pindárna
  Ale to bylo vždycky a vždycky bude , v každý hospodě z deseti chlapů je deset fotbalových trenérů , kteří ví mnohem líp s jakou taktikou a sestavou vyrukovat na soupeře , než ten jouda co je za to placený . A ani nemyslím , že je to nějaká česká specialita , v anglickém pubu či italské nevím kde tam koukají na zápasy to bude stejné . Tohle k fandění patří , stejně jako hromada nudy a frustrace z věčnách proher , pokud se váš tým věčně motá někde u dna tabulky . Skvělá kniha o fotbalovém fanouškovství je Hornbyho Fotbalová horečka , tu myslím zná každý fanda .
 • Fimi
  Fimi mecenáš30.6. 17:07Pindárna
  Yohi já to myslím spíš tak, že vždycky ti nejchytřejší experti, jsou většinou ti z křesla u TV.. Ne všichni samozřejmě... Ale občas to poslouchat v práci ty řeči jak by to udělali oni, to je fakt legrační