"takévelice skvělé napinavé forum"
 • hromotlk
  hromotlk29.6. 18:53Pindárna
  tak o kolko ste u vydavatela preplatili vy? ja o 15€...

  https://www.megaknihy.sk/dalsie-knihy/3489322-alias.html
 • Toe
  Toe admin28.6. 10:16Pindárna
  Pokud by někoho zajímalo, Albatros kupuje Garamond. V DB už je poznámka...
 • baatcha
  baatcha27.6. 14:14Pindárna
  SSP: No jo, Žabka trochu kecá. V tom 1. dílu TV seriálu je v úvodu několik scének, převzatých z komiksů, které mají sloužit jako rychlé seznámení diváka s Rychlými šípy. Je tam převzatá skoro celá epizoda se sáňkováním, divadlem, bobříkem odvahy ve sklepě a taky skoro celá se Samoletkou. Stejně tak je Samoletka využitá na konci filmu Záhada hlavolamu (1993). Ale celkem je toho 6 minut, tedy jen asi čtvrtina prvního dílu, a ty epizody jsou zakomponované do celku prvního dílu a samostatně by nefungovaly.
  Viz. https://youtu.be/gkUUORmpgG8?t=20
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum27.6. 13:34Pindárna
  První díl seriálu Záhada hlavolamu je přibližně z poloviny natočen podle několika příběhů z Rychlých šípů od Fischera. Je to jen část seriálu, který je podle románů, ty klasické komiksy už tak částečně natočené ale byly.
 • MaF
  MaF mecenáš20.6. 15:49Pindárna
  To jsou výtvarné návrhy od Karla Jerieho pro seriál, který se bude točit také v České televizi. Budou to Rychlé šípy a bude to poprvé podle komiksů, která je napsal Jaroslav Foglar a Jan Fischer je ilustroval. Je to výzva. Nikdy si na to netroufl, vždycky se točily jenom hrané věci podle románů Jaroslava Foglara. Zase si na tom můžu vylámat zuby, anebo naopak to může dopadnout dobře a budu mít nehynoucí slávu (smích),uzavírá animátor Michal Žabka.
 • faster86
  faster8620.6. 12:39Pindárna
  bbart posunul zabij nebo budeš zabit 2 na 27.6.2022
 • Ogre
  Ogre20.6. 09:54Pindárna
  Co za comicsy budu v knihe 25let Crew? Je niekde nejaky zoznam? Dik.
 • deefha
  deefha mecenáš20.6. 09:39Pindárna
  @BadBoy Jo takhle, tak to jo. Jsem se v těch cenách zamotal :-)
 • BadBoy
  BadBoy20.6. 08:43Pindárna
  @deefha V Arkhamu je to po slevě 20% (DP 599 Kč) za 479 Kč - https://www.seqoy.cz/index.php?zobraz=detail&ref=moto&id=37500. Na eshopu Crew podle slevy uživatele, já mám jen těch 20% za 631 Kč, což je z doporučené ceny 789 Kč...
 • deefha
  deefha mecenáš20.6. 07:28Pindárna
  @BadBoy Na Crewním e-shopu mám po přihlášení cenu 592 korun.
 • BadBoy
  BadBoy19.6. 23:50Pindárna
  To je docela divne, ze doporucena cena na Arkhamu je 599 a primo v eshopu u Crwe 789...to je docela podstatny rozdil v cene
 • Wasseg10
  Wasseg1019.6. 22:31Pindárna
  Milo: 2000 Crew , perverzního paprdu a samozřejmě Castaku jsem objednával přes Arkham (zajímavá cena, jukni) s vyzvednutím na Crweconu... Jak psal Someone, můžeš to mít o pár dní dříve...
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš19.6. 22:23Pindárna
  Někdo - díky ;)
 • SomeOne
  SomeOne19.6. 22:12Pindárna
  Milo: Všechno normálně vyjde, na Crweconu to ale budu s párdenním předstihem.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš19.6. 21:44Pindárna
  Hoši, jak má vyjít ze ta kniha 25 let crew s prvními komiksy z krvi... Ta vyjde jen na crewconu nebo i ofiko?

  Bude tam něco , co vyjde jen tam?
 • seneke
  seneke mecenáš18.6. 15:31Pindárna
  Darth Raelchi: Ale no tak. Disney vlastní pouhých 34% filmového průmyslu. To není skoro nic.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.6. 11:36Pindárna
  By mozna neuskodilo spis psat co marvel (disney) vydavat nebude, takhle budeme mit vetsi prehled co se kde sustne :D.
 • Fimi
 • Fimi
 • JIK
  JIK16.6. 11:59Pindárna
  Norris: Taky tomu dám šanci.A pokud zaúřaduje leprikón mohla by klapnout i ta cena..
 • Norri
  Norri mecenáš16.6. 11:52Pindárna
  Mě zaujal Corto Maltese. Balada o slaném moři od Egmontu se mi líbila a tak jsem zvědavý i na Benátskou báji. Celkově mě překvapuje, že do toho Argo jde, když se Balada o slaném moři prodávala i za 29,- Kč.
 • Darker
  Darker mecenáš16.6. 07:45Pindárna
  Válka světů a Stroj času, možná :/
 • BadBoy
  BadBoy15.6. 16:13Pindárna
  Nic mě tam v podstatě nezaujalo. Navíc po tom omnibusu Providence budu dvakrát obracet každou korunu, než si od nich něco koupim.
 • faster86
  faster8615.6. 16:07Pindárna
  argo ma edicak do konce roku https://argo.cz/edicni-plany/
  no penize dostanou jiní
 • baatcha
  baatcha15.6. 13:45Pindárna
  soulbringer: Já se chystám taky, i kdyby to mělo být nasvícené svíčkama. :D Tahle nízká úroveň osvětlení je běžná ve všech světových galeriích u děl, která to kvůli své světlocitlivosti vyžadují. Takže vlastně nezbývá než s povděkem kvitovat, že je o originály odborně postaráno. A po tom textu teď aspoň budu moct mít dobrý pocit, že za své těžce vydělané prachy přispívám na dobrou věc. :)
 • soulbringer
  soulbringer15.6. 13:29Pindárna
  baatcha: mě ta reakce přijde v pohodě a jsem rád, že ji napsala. Jasno samozřejmě nemám a proto jsem se původně ptal - jestli už někdo nešel. Ostatně neodpověděla na úplně všechny výtky, ale obrázek si nakonec udělám asi až osobně :)
 • baatcha
  baatcha14.6. 16:54Pindárna
  soulbringer: Já jsem za to vyjádření rád, protože Veselovského člověk automaticky bere jako autoritu a rodinu Saudkových hlavně jako ty, co z Kájových prací těží akorát těžké prachy. Čili jsem hned "měl jasno," na čí straně je chyba. Jsem rád, že paní Berenika takhle slušně a věcně zareagovala, a že díky tomu, jak poodhalila zákulisí celé správy Saudkova díla, dostal někdo možnost opravit si i svoje předsudky. :)
 • soulbringer
  soulbringer14.6. 16:39Pindárna
  baatcha: jj, četl jsem (až poté, co jsem tady dal právě z FB Veselovského ty jeho postřehy). Vlastně tak nějak chápu obě strany.
 • baatcha
  baatcha14.6. 15:34Pindárna
  soulbringer:

  Berenika Saudková na FB v reakci na M. Veselovského:
  Vážený pane Veselovský,
  dovolte mi nejprve poděkovat Vám za návštěvu naší výstavy a za to, že Vám stála za veřejnou reakci – je to pro mě důkazem, že Vám dílo mého otce (a snad i má – naše péče o něj) není lhostejné, a toho si nesmírně cením.
  Pokud se Vám výstava opravdu nelíbila, je mi velice líto, ale bohužel nevím jak bych Vám, a vlastně i sobě, mohla nejlépe vyhovět. Originály komiksu Muriel a andělé jsou přes 50 let staré, a jsou nakreslené na čtvrtce anilínovými barvami. Nesmí tedy na světlo (anilinové barvy na světle rychle slepnou, papír postupně žloutne).Takovéto vystavení ve velmi střídmém osvětlení (s nízkým světelným tokem) je proto nezbytné pro zachování díla. Přišlo mi, že po chvilce oči docela přivyknou přítmí a tím pádem mi to nepřijde až tak zásadní problém.
  Galerie Tančící dům nám právě proto nabídla trezorový prostor a zakoupila právě pro tyto účely speciální osvětlení, které nám teď umožňuje dílo konečně vystavit a ukázat široké veřejnosti. Jelikož však problémem není (pouze) UV záření slunečního světla, ale intenzita světelného toku jako taková, ani speciální osvětlení nemůže být dlouhodobě příliš intenzivní.. Po skončení výstavy každopádně musí celý komiks zpátky do sejfu v bance, kde bude čekat i několik let na další potemnělé vystavení. Nevím, jak jinak se k této situaci postavit a přitom dílo zachovat v dobrém stavu.
  Jsem nicméně trochu v patové situaci: část návštěvníků (jako zřejmě i Vy) chce na kresby dobře vidět, jiní by nás ale velmi kritizovali za to, že světlem vystavujeme toto jedinečné (a jedinečně zachovalé) dílo nebezpečí zkázy. Po přečtení Vašeho názoru nicméně přemýšlím také o další možnosti: o několika vybraných dnech osvětlení mírně zesílit, aby fajnšmekři mohli prohlídku absolvovat při lepší viditelnosti. Musím to ale ještě probrat s odborníky (kunsthistoriky a restaurátory, kteří právě tu aktuální variantu navrhli s tím, že je to v takových případech běžná praxe a diváci se v přítmí rozkoukají). Pokud by to bylo realizovatelné budeme o tom Vás i veřejnost informovat. (...)


  Pokračuje to, je to dost osvěcující čtení, ale dlouhé. Celé je to k nalezení na FB Fan Klub Káji Saudka https://www.facebook.com/groups/407948786212654
 • soulbringer
  soulbringer13.6. 12:23Pindárna
  Oh dear, oh dear... Martin Veselovský na svých sockách:

  Výstava K.Saudka v pražském Tančícím domě
  Pokud chcete vidět hlavně dlouhé roky nedostupné originální panely k "Muriel a andělé", proč ne....
  Jestli už jste od Saudka sem tam něco viděli, radši ty peníze vražte do famózní knihy od Heleny Diesing.
  Protože:
  - to nejzajímavější je na výstavě v nejmizerněji nasvícených sklepních místnostech, takže detaily psané Saudkovou rukou nejsou dobře vidět.
  - výběr vystavených kreseb je zmatečný a nemá žádnou strukturu.
  - téměř u žádných z vystavených ilustrací, plakátů a kreseb nenajdete popisky.
  - ty asi dvě popisky, které najdete, jsou zavádějící, protože u reprodukcí panelů z "Muriel a oranžová smrt" opakovaně uvádějí "Muriel a andělé".
  - popisky jsou vytištěné na A4 kancelářského papíru a ledabyle přilepené na zdi.
  - z výstavy dýchá jen snaha prodat co nejvíc reprodukcí...
  Je to škoda...


  Byl už někdo a máte z toho podobný pocit / recenzi?
  Chystal jsem se, ale tohle mi tak nějak kazí chuť a motivaci k výletu do tančícího domu.
 • yogi
  yogi8.6. 17:27Pindárna
  perak: Aha, no já to klasicky ještě nečetl jako většinu věcí co mám doma , dík za info, tím se to pro mě vyřešilo. Nechám si tedy toho trpaslíka bez nohy aka Providence.
 • valon
  valon8.6. 17:19Pindárna
  Argo nabízí tu slevu oproti tomu, že si s knížkou přijdete na centrálu. Tam to nedokážu chápat jinak než že to bude z plné ceny, protože tam nebudou vydávat e-shop objednávky. A kdyby to tak mysleli, tak to velmi rychle napíšou, aby zastavili na facebooku tu vlnu komentářů, co jim to za tuhle neslevu dali sežrat :)
 • perak
  perak8.6. 17:16Pindárna
  yogi: Vnitroblok byl součástí Neonomiconu, takže kupovat celé znovu netřeba.
 • yogi
  yogi8.6. 17:13Pindárna
  Ale Češi milují festivaly, tak Argo přišlo se svým vlastním.
 • baatcha
  baatcha8.6. 17:10Pindárna
  Mě celkově přijde situace kolem Arga jako neskutečná trapárna. Courtyard+Neonomicon jsem si koupil na amazonu jako originální komiks v angličtině za £7.02, bez problémů dorazil, přečetl jsem jej, byla spokojenost. Providence tam koupíte za +- 500 Kč. A kupodivu se to úplně obejde bez toho festivalu nekvality a předražené debility, který tu Argo předvádí.
 • yogi
  yogi8.6. 17:01Pindárna
  Mě osobně spíš štve, že bych měl znovu kupovat něco, co už mám doma, kvůli Vnitrobloku. Tak nějak bych čekal ,že vydají nejdřív všechny knihy samostatně a potom tedy vcelku pro případné zájemce. Na Knižním klubu momentálně za 1499 bez štemplu.
 • Lachvos
  Lachvos mecenáš8.6. 16:54Pindárna
  Souhlas s yogi, ale také bych odhadoval, že Argo mínilo 25% slevu z plné maloobchodní ceny 1998 Kč (na Kosmasu dostanete v základu 10% slevu). Každopádně na razítko jsem nečekal, využil jsem cenu na booktook.cz za 1459 Kč v předobjednávce, následný den už zvedli cenu na 1618 Kč. Teď si jen počkat na dodání a tolik obávaný stav výtisku :)
 • yogi
  yogi8.6. 16:22Pindárna
  Milo_Harwey : Myslím, že kdyby to bylo jak píšeš, tedy nejdřív sleva 25 % a pak z této ceny ještě 25% dolů , tak by celková sleva dělala 40% , ale čertví jak to mysleli , tipoval bych že spíš ta sleva 25% s razítkem bude z plné ceny , ale jak říkám , nic o tom nevím.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš8.6. 15:29Pindárna
  Abych se ještě lehce vrátil k předešlému tématu...

  Matthew - :D zkoušel jsem najít dle klíčových slov, dál tomu 10 sekund, nevyšlo, tak jsem to vzdal, ale mám ho určitě uloženej v textaku, doma se podívám, což bude za 5 dní cca ;)

  Chápu to dobře, že můžu predobjednat o 25% levněji a pak si ještě dojít pro 25% slevu za razítko? - takže 50% dolů? :)

  Aspoň se trochu chytli za rypák jak píše SSP, takže uznali svoji chybu... A je fakt, že tak dobře, aby to vedlo k dalším prodejům. :D tomu se říká byznys, na vojebu ještě vydělat, tzv. Dabl vojeb :D

  Bylo by super, kdyby v tom omnibusu bylo zas něco špatně, počkalo by se na vyprodání a pak to vydali ještě nějak jinak + za 2 razítka 33% sleva... Triple kill + headshot :D
 • soulbringer
  soulbringer8.6. 15:12Pindárna
  @zack - ja YA taky moc nesleduji, ale obecně jsme moc rád, že dnes v ČR/SR existuje fakt daleko daleko lepší výběr (jako já dospíval na přelomu režimů a byl jsem rád za cokoli, že jo). A je taky fajn, že ačkoli se řeší banality, vztahový věci, indentita - že vlastně maj i toho Naruta a podobný hrdiny, s kterými se můžou klidně i ztotožnit. Jen ty srdcerváči mě teď překvapili (nemyslím kvůli nějakým kulturním nebo mezi generačním válkám) - pač jsem měl za to, že to možná někdo hodí na plátno... nicméně orientuju se v tom stejně jako ty :) Nicméně bottom line je ta - že to je jen dobře, že široká paleta autorů, titulů je taky jen ku prospěchu a že i pro GenZ má tenhle web svý opodstatnění.
 • Karlito_69
  Karlito_697.6. 18:50Pindárna
  Takže cimrmanovsky: knihovnice (muž)
 • Zack
  Zack admin7.6. 18:16Pindárna
  GWB: knihovnice jako zdravotni sestra. Ze to delaj i muzi se stane, ale nemenil bych kvuli tomu terminologii. Ja sem taky ucetni!
 • Zack
  Zack admin7.6. 18:11Pindárna
  soulbringer: my jsme ve vyhledavacich tak zahrabany za vsemi obchody a masokombinaty jako databazeknih, ze tech klicovych slov neni zas tolik a je spis nahoda, ze nekdo narazi na nas pokud nema mezi nima "comicsdb". Ze stejnyho duvodu ty cisla moc nesleduju, jen teda jednou mesicne mi posila nevim proc Google nejaky rychly prehled, kde jsou prvni tri a vetsinou to neni moc zajimavy, historicky to vetsinou byl nejaky milionty osmy dil nejaky mangy.

  Imho YA obecne ted kraluje tim, ze konecne maj pubertaci generaci autoru, co jim rozumi a pisou pro ne (oni taky dost casto jsou jen o par let starsi), na nic si to vetsinou nehraje, deji se tam vetsinou naprosto banalni veci, ale je to takovy ze zivota a to zjevne tyhle generaci ctenaru sedi. Vubec je nezajimaj nejaky fanstasmagorie s nadlidma nebo powerfantasy. Mam i trochu pocit, ze stejne jako za nas byla cool depka a kostkovana kosile, tak ted frci sexualni hledani se, do cehoz tyhle slice of life hodne dobre zapadaj. Ale jen tak placam, do tohohle mam ja vhled asi jako do obtizi menstruace.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.6. 16:15Pindárna
  Zack: Did you just assume my gender?!!

  soulbringer: Hehe:)) Naštěstí už jsem schovaný v kanceláři.
 • soulbringer
  soulbringer7.6. 15:31Pindárna
  @zack: ty klíčový slova v GA bych tedy rád viděl. To musí být radost sledovat a vyhodnocovat si, které tituly se hledaj nejvíce každý měsíc - bude nějaký leaderboard v přehledech? :)
  (nějak nevím, jaká kulturní akce vlastně teď stojí za tím zájmem o tu teen romanci? Abych tedy zahnal FOMO, co jsem minul?)

  @GWB: knihovnici a knihovnice jsou tak nějak v oné knihovně tak nějak "by default" a měly by být vyňatí... Já se tedy těším, až jednou za tebou zaskočím a pak ti udělám tohle:
 • Zack
  Zack admin7.6. 14:24Pindárna
  GWB: ty ses taky knihovnice.
 • deefha
  deefha mecenáš7.6. 13:28Pindárna
  @Hawwwran No já jsem si původně myslel, že "fomo" je nějaká obskurní variace na "homo", hehe :-D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.6. 13:09Pindárna
  Zack: A knihovníci...
 • Zack
  Zack admin7.6. 13:02Pindárna
  Hawwwran: stejne je super, ze do knihoven nechodi jen duchodci a knihovnice :)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš7.6. 12:33Pindárna
  Deefha: taky jsem si to googlil, ale kdyz jsem to nasel, alespon jsem zjistil ze to znam.

  Zack: dcera ma srdcervace rada (ja je necetl), ale normalne +- zadarmo z knihovny jako normalni slusna socka.