• deefha
  deefha mecenáš19.9. 09:16Koralína (paperback)
  Pohádková jednohubka o zahánění nudy překonáváním strachu :-) Je tam kočka, takže za mě dobrý. Knižní předlohu jsem nečetl a film neviděl (a teď už to asi dohánět nebudu).
 • deefha
  deefha mecenáš14.8. 08:50Tomie
  Tenhle špalek (vzhledem k malým rozměrům a velké váze se špatně drží, ale buďme rádi, že to u nás vůbec vyšlo - a navíc takhle pěkně všechno pohromadě) jsem sice přečetl za pár hodin, ale rezonovat ve mě bude ještě hodně dlouho. O existenci mangy Tomie jsem měl povědomí vlastně díky jejím filmovým zpracováním, kterých je už asi osm a ani jedno z nich jsem zatím neviděl. Teď už si je pouštět nebudu, protože bych si asi jen zkazil vynikající dojem, který na mě kniha udělala.

  Úvodní a závěrečné části jsou masakrózní, povídky mezi nimi mají kvalitu trochu kolísavou, přičmž ale některé z nich (Schovanka, Chlapec, Vlasy, Malíček...) velmi výrazně vyčnívají. Nechci spoilovat, ale hlavní postava (zdráhám se použít označení "hrdinka") Tomie to vůbec nemá lehké a i když mě překvapilo, že série původně vycházela v šódžo manga magazínu (tedy pro dospívající holky), dle definice jsou všechny atributy vlastně naplněny:

  "Mangy a anime tohoto zaměření jsou převážně romantické, někdy obohacené o milostný mnohoúhelník. Hlavní postavou je zpravidla dospívající dívka čelící nejrůznějším konfliktům, ať už jsou to každodenní dilemata, romantické pletky, nebo se jen snaží zachránit svět. Šódžo nepostrádá akci a zaměřuje se také na tělesný vývoj jedince.

  Nebyl by to ale Džundži Itó, kdyby to všechno nebylo podané tak trochu jinak :-D S krásnýma holkama jsou prostě jen problémy a tak si dávejte bacha, do koho se zabouchnete. Pro všechny případy každopádně doporučuju nosit s sebou dobře nabroušený nůž. Nikdy nevíte, kdy se bude hodit...
 • deefha
  deefha mecenáš26.5. 20:45Zuzanka a její svět
  Komiks samotný je svědectvím doby, o které je potřeba aspoň něco málo vědět, jinak některé scénky mohou působit krapet surreálně. Pomocnou ruku v tom podává sice krátký, ale informacemi nabitý doslov Tomáše Prokůpka (publicisticky jako vždy na výši). Kniha tak představuje cenný artefakt, jehož vznik u příležitosti stého výročí narození Bohumila Konečného nemohl být načasován lépe. A Zuzanka...? Inu, je to sice celé téměř prvorepubliková limonáda, ale i dělník si po práci zaslouží trochu toho nenáročného povyražení :-)
 • deefha
  deefha mecenáš4.4. 14:58Pečeme s Kafkou
  Pokud vaše knihovna vypadá jako ta na straně 15 (viz https://twitter.com/tomgauld/status/470508709173403648), budete tuhle knihu milovat. Pokud ne, bude vám polovina stripů připadat výrazně méně vtipná, než ve skutečnosti je :-) Znalost kontextu se v tomhle případě prostě počítá. Výtečný překlad, díky za něj.
 • deefha
  deefha mecenáš26.2. 21:20Autobus
  Dost velká haluz od někoho, kdo autobusy buďto miluje, nebo ho možná naopak děsí :-) Hrátky s prostorem, časem i slovy prezentuje signifikantní kresba, u které je dobré dávat pozor na detaily. Celé to sice má atmosféru a ducha 70. let minulého století, ale vlastně jde o nadčasovou záležitost. Díky za rozšíření obzorů, na tohle bych asi sám nenarazil.
 • deefha
  Do čtvrtice (sic!) všeho dobrého :-) Příběh z Londýna považuju za zatím asi nejlepší z celé série - obsahuje fakt nálož všemožných hudebně-pokulturních odkazů, zápletka s čajem je totálně praštěná, a kromě toho je to celé opravdu dost lechtivé, hehe. Oproti tomu New York a jeho kanalizační story mi úplně nesedla, možná i proto, že se v tomhle příběhu prakticky nevyskytují prikóni. A ty já mám rád! Bude pokračování?
 • deefha
  Čajová jízda pokračuje! Ve světě, kde je všechno jinak a přesto povědomé, se tentokrát podíváme do Říma a na americký vidlákov. Oba příběhy jsou oproti těm předchozím trochu... temnější? I když to přímo ne, spíš maličko propracovanější a dotýkající se vážnějších témat. Dozvíme se něco, co jsme už tušili, a dáme na prdel jedné fanatické sektě vedené pokrytcem (ehm, opět závan něčeho, co tak důvěrně známe z našeho světa, že?). Samozřejmě dojde i na nějaké ty bradavky :-P, takže mohou být všichni spokojení. Já jsem tedy byl a těším se na další!
 • deefha
  A pokračujeme ve francouzské krasojízdě po světě, kde je všechno tak trochu na hlavu :-) Příběh z filmového prostředí je nacpaný popkulturními odkazy, příběh z Barcelony je zase plný koček (ve všech významech...), tempo je svižnější než u předchozích dvou - takže za mě opět velká spokojenost. Ta kresba! Vydržel bych v ní hledat detaily celé hodiny.
 • deefha
  Parádně nakreslená jednohubka, kterou slupnete na jeden zátah. Jednoduchý příběh, ve kterém se nikomu nestane nic zlého ani nikdo neumře... No, to bych vlastně kecal :-) Ale žádné velké drama jsem od toho stejně nečekal, prostě nádherná oddechovka pro dobrou náladu s několika lehounce lechtivými momenty. Jen víc takových!
 • deefha
  deefha mecenáš6.10.2021 20:05Safari pláž
  Je to pěkňoučké, příjemně se to čte a trvá to asi pět minut - takže samá pozitiva :-)
 • deefha
  deefha mecenáš24.6.2021 10:57Simpsonovi 2021/06 Bart Simpson
  Příběhy tentokrát dost slabé. Jako kočkomila mě nejvíc oslovila obálka a prostřední dvoustrana s kočičím rébusem :-)
 • deefha
  deefha mecenáš22.4.2021 15:25Kapitán Kloss
  Nejen tohle souborné vydání, ale vlastně celý "kult" kapitána Klosse chápu jako dobový artefakt, resp. jako připomenutí toho, jak se jedna doba vypořádala s dědictvím doby předchozí. Není to ani polský James Bond, ani polský major Zeman, není to ani lehce zkreslené podání událostí ani úplně překroucená propaganda, je to něco mezi tím vším. Takhle pohromadě je zřetelná repetitivní podobnost mezi jednotlivými díly, což činí četbu na jeden zátah téměř nesnesitelnou. Navíc jsem si u některých zápletek připadal jako v některé z mnoha anekdot o Stierlitzovi (na něj bych ve výčtu podobností úplně zapomněl), hlavně díky všudypřitomným vysvětlujícím popiskám. Má to prostě opravdu výraznou patinu a i když jsem rád, že mám v knihovně aspoň vydání z roku 2020, moc často se k němu asi vracet nebudu. Jo a seriál jsem samozřejmě neviděl.
 • deefha
  deefha mecenáš21.4.2021 18:52Simpsonovi 2021/04 Bart Simpson
  Tentokrát jen dva delší příběhy, oba jsou nemastné neslané. Nicméně standard.
 • deefha
  deefha mecenáš25.3.2021 18:22Simpsonovi 2021/03 Bart Simpson
  Hlavní příběh tentokrát věru nic moc. Naopak potěšily válečné vzdušné eskapády dědy Simpsona a jednostránková Grandiózní dobrodružství radioaktivního Huga.
 • deefha
  deefha mecenáš25.3.2021 10:33Tesáky
  Tahle jednohubka je černá jako noc a chutná po krvi (a psích chlupech...). Tématika je mi blízká, proto jsem si těch pár stránek užil podobně, jako jinou pekelnou jednohubku - Belzepubové (ty ale považuju za lepší). Především ale obdivuju autorku, jak se dokáže vymanit ze svých infantilně-autisticko-menstruačních Sarah's Scribbles, kterými se původně proslavila. Tesáky jsou ve všech směrech na opačné straně spektra (včetně kresby) a hlavně o třídu lepší... takže určitě nebudou mít takový úspěch :-) Nicméně já bych si klidně dal krevní nášup. Jo a mohly by tam být nějaké kočky, když je má Sarah tak ráda. Já je mám taky rád.
 • deefha
  deefha mecenáš20.2.2021 09:25Simpsonovi 2021/02 Bart Simpson
  Tentokrát se povedly oba dva příběhy, doslova jeden lepší než druhý... Resp. ten druhý je lepší než první :-), protože představa rebootovaných Simpsonů - to je něco!
 • deefha
  deefha mecenáš5.2.2021 10:41Sólo #01: Třetí pusa od princezny
  Fantastická exkurze do divokých tuzemských komiksových devadesátek. A protože se jedná opravdu o samý počátek (1990), tak se všim všudy. Obálka je "lákavě" kolotočářská ve stylu malůvek na světských maringotkách, ale uvnitř na čtenáře čeká šok ještě větší. Hnusná kresba, zmatené dialogy, nepřehledný děj, chatrná zápletka s prazvláštním zakončením, nakonec pokus o několik stran tematicky ne úplně související publicistiky a na zadní straně obálky povídání o tuleních kuželozubých (?!), o kterých nikde v příběhu nepadne ani slovo... To vše vydáno ve spolupráci s "Československou leasingovou, finanční a obchodní spolčností" v nákladu 80 tisíc :-D No jak říkám - nádhera, v té době prostě bylo možné všechno.
 • deefha
  deefha mecenáš30.12.2020 10:01Rabínův kocour 1–5
  Jakožto bezvěrce (a milovníka koček) mě kniha velice oslovila, což o ní myslím hodně vypovídá. Kocour má samozřejmě ve všem pravdu :-) Bavil jsem se opravdu dobře, ale s přibývajícími stránkami došlo i na vážnější témata, což nelze než ocenit. Po zaklapnutí knihy jsem měl neodbytný pocit, že si hned musím přečíst další pětici příběhů. Tak doufejme, že se tenhle soubor bude dobře prodávat a Baobab se rozhoupe k pokračování. A i kdyby ne, tak už tenhle masivní počin si zaslouží obrovskou pochvalu.
 • deefha
  deefha mecenáš24.9.2020 07:37Simpsonovi 2020/09 Bart Simpson
  Tak tentokrát se povedly všechny čtyři příběhy, doslova jeden lepší než druhý :-) Aragonés válí, jako ostatně vždycky.
 • deefha
  deefha mecenáš19.8.2020 10:52Simpsonovi 2020/08 Bart Simpson
  Druhý příběh je i tentokrát zábavnější, než ten hlavní. A navíc se u něj naučíte pár životně důležitých frází ve španělštině :-)
 • deefha
  deefha mecenáš4.7.2020 23:51Marzi 1984-1987
  Jsem ročník 1978, Marzi 1979 (jde de facto o autobiografii), takže jsme si padli do oka. Fakt jsem rád, že jsem prvních deset let mého života prožil aspoň o kousek víc na jih od Polska, protože jejich tehdejší problémy byly mnohem horší, než ty naše. Nemám tak sice vzpomínky na věčně prázdnou lednici, přídělový systém, stanné právo a stávkující rodiče, takže o tom nemůžu napsat komiks... Ale pochopit ho dokážu stejně dobře.
  V dobovém kontextu mě vytáčí snad jen těch pár příbehů, které se dotýkají církve a víry obecně. Nechápu, proč se Poláci téhle koule na noze nedokážou asi nikdy zbavit - vždyť třeba právě v téhle knize je krásně vidět, jak si jsou obě ideologie (křesťanství a komunismus) vlastně v jádru podobné.
  A ano, říkám "v knize", protože tohle je opravdu hodně, hodně moc ukecaný komiks :-) Ale vůbec mi to nevadilo! Docela rád bych si přečetl další dvě knihy příběhů, které v originále vyšly. Ale francouzsky se kvůli tomu učit nehodlám...
 • deefha
  deefha mecenáš3.7.2020 23:12Bestie burdenské #01: Historky z psíšeří
  Tuhle zvířecí partičku jsem poprvé potkal někdy před deseti lety v digitální podobě. Na první pohled to byla moje krevní skupina, zhltnul jsem těch pár povídek (v podstatě ty samé, které jsou v této knize) na jeden zátah. Říkal jsem si tehdy, že pokud Beasts of Burden někdo vydá v češtině, rozhodně si je pořídím. Protože sliby se mají plnit, tak teď tedy činím a zároveň děkuji Comics Centru za uvedení na náš trh.
  Povídky s sice mluvícími, ale nikoli antropomorfními zvířecími vyšetřovateli okultně-paranormálních zločinů gradují jen zvolna a opravdu je vidět, že autorský záměr na začátku nebyl nijak komplexní (ostatně se o tom píše i v poznámkách na konci knihy). Lidský i zvířecí svět Burdenu se tak zaplétá a zároveň začíná držet pohromadě docela nenápadně, přičemž když už se tyhle dva světy protnou, neznamená to vůbec nic dobrého. Ty nejhorší věci v těchhle občas i dojemných povídkách totiž rozhodně nedělají zvířata.
  Kniha samozřejmě končí v tom nejméně vhodném okamžiku, ale to nevadí! Stačí si počkat na podzim, kdy by CC mělo vydat druhou knihu se zbývajícími povídkami. V nich se (pokud si dobře vzpomínám) objeví i veleslavný host z úplně jiného komiksového vesmíru, leč nepředbíhejme...
  A mimochodem - kniha vyšla s vadou, chybí meziobálka posledního příběhu. Skoro si toho ani nevšimnete, ale Comics Centrum se k tomuto problému postavilo tak, že si u mě vysloužilo obdiv a nehynoucí úctu. Protože přetisknout celý náklad a nabídnout všem zákazníkům opravený výtisk zdarma, na to dneska potřebujete koule.
 • deefha
  deefha mecenáš29.6.2020 12:02Simpsonovi 2020/02 Bart Simpson
  Pěkný hlavní příběh "Bartman vs. Dr. Osmerant", zbytek obvyklý dobrý průměr.
 • deefha
  deefha mecenáš24.6.2020 19:44Simpsonovi 2020/06 Bart Simpson
  Tentokrát se obvyklému standardu aspoň trochu vymyká minipříběh "Springfieldská miminka" :-)
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:58Zelený Raoul: S opicí na hrad
  Obsahuje výběr 73 dílů z let 1995-2004, 2012 a 2013. Jako bonus 9 tematicky nesouvisejících dílů označených jako "přes čáru", např. legendární "Paroubkovy erotické fantazie".
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:49Zelený Raoul
  Obsahuje díly 518-771 (leden 2005 - prosinec 2009). Kniha bezprostředně navazuje na předchozí sbírku http://comicsdb.cz/comics/947/zeleny-raoul-deset-let-ceske-republiky-ocima-ufona .
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:35Zelený Raoul #06
  Obsahuje díly 229-255 (3. června 1999 - 2. prosince 1999).
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:32Zelený Raoul #05
  Obsahuje díly 203-228 (26. listopadu 1998 - 27. května 1999).
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:24Zelený Raoul #03
  Obsahuje díly 121-175 (24. dubna 1997 - 14. května 1998).
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:22Zelený Raoul #01
  Obsahuje díly 1-67 (5. ledna 1995 - 11. dubna 1996).
 • deefha
  deefha mecenáš16.2.2019 21:40Simpsonovi 2018/12 Bart Simpson: Nerdobijec
  Dlouhodobý standard. Ovšem jestli se Sergio Aragonés dozví, že jeho kresbu někdo označil jako "dost špatnou" zrovna v porovnání s řadovým řemeslníkem Jamesem Lloydem, tak ho trefí šlak .-) Třetí příběh od Petera Kupera vyčnívá po všech stránkách, takových jen víc!
 • deefha
  deefha mecenáš20.6.2018 10:21Simpsonovi 2018/06 Bart Simpson: Velkej šéf
  Chvályhodný počin, který cílovka (myšleno šklebani) jistě příliš neocení. Zároveň jde tak trochu o střelbu tuzemského vydavatele do vlastních řad, protože pokud to ještě někdo nevěděl, tak teď mu to konečně dojde: většina těch nejlepších vtipů v rámci Simpsonů je nepřeložitelná, ať se člověk snaží sebevíc. Negativní efekt ztraceno v překladu díky přímému srovnání a hlavně vysvětlivkám na konci sešitu vynikne tolik, až je to člověku skoro líto... No, ale to máte jako s dabingem - originál je vždycky lepší!
 • deefha
  deefha mecenáš26.4.2018 10:04Znovuzrození hrdinů DC
  Přijde mi to jako když X let sledujete seriál, který se po mnoha sezónách tvůrci najednou rozhodnout kompletně změnit, takže vám nejdřív nabídnou radši jen takovou trochu zmatenou ochutnávku, abyste se zkusili připravit na to, co vás teprve čeká. Navíc ochutnávku s mnoha odkazy, které bych - a to se klidně přiznám - bez relativně obsáhlých textových vysvětlivek moc nedával (protože jsem ten hypotetický seriál třeba nesledoval dostatečně pozorně a taky jsem ho už polovinu zapomněl, protože se vysílá už opravdu dlouho). No, takže... jsem docela zvědavý, ale na druhou stranu se bojím, jestli se mám vůbec na co těšit. Takže se nechám překvapit :-)
 • deefha
  Asi se těším na plnou verzi, bude-li tedy.
 • deefha
  deefha mecenáš20.2.2018 10:52Rumcajs se vrací #02
  Oproti prvnímu dílu výrazně přibylo akce, která je plná krve, slizu, kyseliny a mrtvol :-) Nesmí samozřejmě chybět rodinné dilema, černohumorné momenty a pistol nabitá tvrdým žaludem - nebo možná něčím trochu lepším? Na finální třetí díl jsem opravdu zvědavý. Pokud mi první Rumcajs atmosférou připomínal Vetřelce jedničku, tak ten druhý by se místy dal přirovnat ke dvojce (např. tupá rota "mariňáků", kteří netuší, s čím mají tu čest). Tím pádem bychom se ve třetím sešitu mohli dočkat existenciálního dramatu, jenže ona je trojka Vetřelec všeobecně dost (ovšem dost neprávem) neoblíbená, takže asi ne... Nechám se tedy překvapit a těším se moc. Sečteno a podtrženo: dobrá práce a v tuzemských končinách veskrze unikátní počin! P.S. Opravdu mě mrzí, že upoutávkové obálky uvnitř sešitu i tentokrát lákají na komiksy, které neexistují. Myslím, že by se po nich jen zaprášilo :-)
 • deefha
  deefha mecenáš10.1.2018 15:29Sojčák
  Přečteno za půl hodiny, ale přemýšlet o tom budu asi ještě dlouho...
 • deefha
  deefha mecenáš24.9.2017 22:22Liberty Meadows #01: Ráj
  Milé. Chci další!
 • deefha
  deefha mecenáš15.8.2017 12:10Zelený Raoul #04
  Obsahuje díly 176-202 (21. května 1998 - 19. listopadu 1998).
 • deefha
  deefha mecenáš15.8.2017 11:58Zelený Raoul #02
  Obsahuje díly 68-120 (18. dubna 1996 - 17. dubna 1997).
 • deefha
  deefha mecenáš4.8.2017 18:06Zelený Raoul: Cesta do pozadí
  Popis zde špatně uvádí čísla dílů, které kniha obsahuje: není to 772-961, ale 772-979 (7. ledna 2010 - 30. ledna 2014, příběhy z roku 2009 totiž obsahuje předchozí kniha). Z toho mimo jiné vyplývá, že i kniha samotná (!) obsahuje na svém úvodu zavádějící informaci "208 příběhů za roky 2009-2014". Příběhů je sice opravdu 208, ale jsou za roky 2010-2014, přičemž ale z roku 2014 jich je jen pět (pouze lednové díly).
 • deefha
  deefha mecenáš31.5.2017 08:12Rumcajs se vrací #01
  K tomuhle "Rumcajsovi pro dospělé" jsem se dostal naprostou náhodou a musím říct, že jsem velmi mile překvapen! Hrdinové našich dětských let ožívají v atmosféře příjemně černého humoru, spletitý a na Jičínsko nečekaně temný příběh se svižně rozjíždí, postupně se buduje hutná atmosféra plná popkulturních narážek a vizuálních vtípků, dokonce i "reklamy" jsou patřičně stylové... Vysoký nadprůměr (nejen) v rámci tuzemské tvorby, nadšení pro věc je na tom vidět z každé strany. Pevně doufám, že se dočkáme i slibovaných dalších dvou pokračování. Nemůžu se dočkat, jak to celé dopadne :-)
 • deefha
  deefha mecenáš26.9. 21:04Sběratelský klub
  Jj, komiks je stejný, jen ta limitka má na první straně razítko a číslo. Ta fotka je mizerná a mobilem to líp nezvládnu, ale pokud se ti hodí, tak ji klidně použij. Případně vydavatel má nějaké další fotky tady: https://www.joebarteam.fun/?page_id=831#!/JoeBarTeam-2-dil-komplet-Ltd-200kmh-edition/p/492042261/category=0
 • deefha
  deefha mecenáš26.9. 18:46Sběratelský klub
  Jojo, aspoň ušetřím za moje, stejně bych to do nějakých desek strčil :-) Už jsem říkal, jak se u nás doma děsně práší?
 • deefha
  deefha mecenáš26.9. 16:37Sběratelský klub
  Limitka https://comicsdb.cz/comics/9590/joe-bar-team-2 se opět vydařila! Samolepky, plakát, certifikát... Jo a komiks, ten je tam taky :D

 • deefha
  deefha mecenáš26.9. 09:09Publicistika
  Tak to mě moc mrzí :-( Raoula sleduju od samýho začátku, mám všechny sešity a knihy co vyšly, dokonce jsem si pár ročníků předplatil aspoň elektronicky, když to pak přestalo vycházet souborně (Reflex jsem kvůli tomu kupovat fakt nechtěl). No ale jo, všechno hezký jednou skončí...
 • deefha
  deefha mecenáš22.9. 10:58Sběratelský klub
  Náhledy jsou pěkná věc, ale dokud to nebudu mít v ruce, neuvěřím :-)
 • deefha
  deefha mecenáš21.9. 09:09Pindárna
  ... Nejdelší existující knihou světa, která se dostala na trh, je limitovaná edice japonského manga komiksu One Piece. Má 21 450 stran a fyzicky se nedá číst, takže nejde ani tak o knihu, jako spíše o sochu ...

  https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-na-trhu-je-nejdelsi-kniha-sveta-neda-se-cist-40409277
 • deefha
  deefha mecenáš14.9. 11:29Publicistika
  @SomeOne Ne, nepoužívá to pětina národa, aspoň ne aktivně. Tahle čísla u jakékoli sociální sítě jsou vždycky nadhodnocená, viz aktuální případ Twitter vs. Elon Musk (doporučuju dohledat). A ano, můžeme se bavit o tom, jaká je definice "aktivního účtu" :-) Nicméně např. já mám z určitých důvodů účet prakticky na každé sociální síti, ale na naprosté většině z nich jsem byl právě jen jednou - abych si ten účet založil. Takže asi tak.
 • deefha
  deefha mecenáš14.9. 11:26Povinná četba
  Obecně je to u mě případ od případu. Jsou ukecané komiksy, kde spíš čtu a obrázky doplňují kontext, no a pak jsou komiksy třeba úplně bez textu, tam se zase spíš kochám. Většinou ale čtu komiksy několikrát, protože pokaždé objevím něco nového :-D
 • deefha
  deefha mecenáš12.9. 14:02Sběratelský klub
  Vážený zákazníku, vážená zákaznice,

  děkujeme vám za Vaši věrnost společnosti De Agostini!

  Chceme Vás ujistit, že Vaše spokojenost je naší hlavní prioritou a že se intenzivně snažíme obnovit zasílání kolekce Batman. Bohužel z důvodu externích příčin, které nemůžeme ovlivnit, trvá doručení Vaší další zásilky déle.

  Při této příležitosti Vás také chceme informovat, že v příštích týdnech máme v úmyslu začít rozesílat všechny zásilky kolekce. Jakmile bude balíček odeslán z našeho skladu, obdržíte potvrzení e-mailem.

  Ještě jednou děkujeme za Vaši podporu!

  Tým De Agostini
 • deefha
  deefha mecenáš12.9. 13:40Pindárna
  Unbook :-)
 • deefha
  deefha mecenáš7.9. 11:33Herní vlákno
  To netuším :-) Každopádně já si platím jak GP, tak PS Plus Extra (a i Nintendo Online, ale ti samozřejmě žádné hry zdarma nedávají) a snažím se ten paušál co nejvíc "odehrávat", abych právě neměl ten pocit, že ty prachy házím do kanálu :-D
 • deefha
  deefha mecenáš7.9. 10:40Herní vlákno
  Btw. doporučuju horkou novinku z dílny Sama Barlowa - Immortality (aktuálně v Xbox GamePassu nebo na Steamu). Za téměř třicet let historie legendárního časopisu Edge dostalo jen 24 her maximální hodnocení 10/10 a Immortality je tou zatím poslední. Pro mě osobně asi vůbec nejsilnější videoherní zážitek, a to mám nahráno docela dost ze všech možných žánrů. Pokud znáte hry Sama Barlowa (Her Story, Telling Lies), tak asi tak zhruba tušíte jak se to bude hrát - jsou to všechno "interaktivní filmy". Ale v případě Immortality je to trochu zavádějící, resp. není to tak jednoduché, jak by se to takhle podle popisu mohlo zdát. Nechci k tomu dál vůbec nic říkat a pokud se rozhodnete Immortality hrát, tak si hlavně dopředu vůbec nic nezjišťujte! Tahle hra je klenot, který si každý musí vybrousit úplně sám. Snad jen na navnadění: pokud máte rádi zrzky a tvorbu Davida Lynche, budete unešeni :-) Dejte si to!
 • deefha
  deefha mecenáš7.9. 10:16Pindárna
  @GWB Řekl sis o to :-P

 • deefha
  deefha mecenáš2.9. 19:12Sběratelský klub
  Knihovnička Komety, totiž Foxterova knihovnička live! Děkujeme :-)

 • deefha
  deefha mecenáš17.8. 19:33Sběratelský klub
  @Pboro Já mám kastli bartopu odsud https://okarcade.cz/?page_id=543, sám bych to dohromady nikdy nedal. Je to taková parádně vymyšlená skládačka, nejsou v tom ani žádné šrouby, jen takové zaklapávací "zámky" (nevím, jak se tomu přesně říká). Osadil jsem do toho pak už jen elektroniku. Ale někdo tady, už si nevzpomenu kdo, dával fotky svého vlastnoručního bartopu, tak třeba se ozve a poradí co a jak.

  Jo a těm tebou zmiňovaným lištám se říká narážecí, případně hledej "T-molding". Budeš ale potřebovat frézu na výrobu drážky, aby bylo do čeho narážet :-)
 • deefha
  deefha mecenáš17.8. 19:25Art
  Žejo! Na každou zásilku od Foxtera se těším jako malej :-)
 • deefha
  deefha mecenáš17.8. 17:11Čtenářský klub
  Prosil bych alternativní barvu prošívání, nebo radši dvě. Abych je musel mít všechny :-)
 • deefha
  deefha mecenáš17.8. 17:00Sběratelský klub
  Hmmm... No, nějaká ta digitalizace by mi asi pomohla. Ale zatímco u filmů a hudby se mi to povedlo skoro stoprocentně už před mnoha lety (30 TB prostoru na domácím NASu - tam se toho vejde...), tak u knih a hlavně u komiksů se mi do toho pořád nechce. Dokázal jsem to už trochu u časopisů, kde se scany na 10" tabletu dají jakž takž číst, ale zbytek pořád odolává. A hlavně - když něco sbírám, tak to chci hmotně vlastnit. To je jako bych místo známek sbíral jen jejich fotky :-D
 • deefha
  deefha mecenáš17.8. 16:35Sběratelský klub
  @mkw Ale tak to víš, mám svoje priority... Na Pornohvězdu jsem se vyloženě těšil, tyhle věcičky jsou moje guilty pleasure. Kdežto Maus si asi ještě poleží, na takový materiál musí mít člověk tu správnou náladu. Prostě z backlogu vybaluju až když na to přijde řada. Aby se mi to snad ještě nezkazilo, žejo! Pisivky jsou snad noční můrou každého správného sběratele knih, nebo ne?
 • deefha
  deefha mecenáš17.8. 16:29Čtenářský klub
  @Zack Tak jako hlavně doufám, že ty sběratelský trika budou ve fólii...!!
 • deefha
  deefha mecenáš17.8. 16:27Sběratelský klub
  ...a co teprve ve fólii Kaplan! To je terno! :-D
 • deefha
  deefha mecenáš17.8. 15:39Čtenářský klub
  Zajímavý, u ostatních jeho věcí jsem to nezaregistroval. Možná vyčichly někde ve skladu a záleží na tom, odkud jsem nakoupil :-)
 • deefha
  deefha mecenáš17.8. 15:31Čtenářský klub
  @jh666 Nedávno jsem se začetl do čerstvě zakoupeného prvního sešitu Čtyřky z Baker Street a řeknu naprosto upřímně, že jsem se u toho málem poblil. Takový smrad snad lepidla nebo nějakého laku či co to bylo, to jsem ještě v životě nezažil. Normálně jsem ty zbývající sešity (koupil jsem to komplet) dal přes noc větrat ven, to nakonec pomohlo.
 • deefha
  deefha mecenáš17.8. 15:19Pindárna
  Hele, a když už teda pětadvacet let bydlím v nájmu, tak jsem i chudej nebo jen blbej? :-P Auto nemám, ani chatičku, na dovolenou nejezdím, do hospody (moc) nechodím... Socka úplně!
 • deefha
  deefha mecenáš17.8. 15:14Sběratelský klub
  @Fimi Kmeny 90, tak to máme rohová police vlevo, někde u Párala a Pratcheta, kousek od oddělení kuchařek, životopisů a výpravných publikací o mostních konstrukcích, aktuálně ovšem zarovnáno nedokončeným arkádovým automatem :-D Je to děs a práší se na to.

 • deefha
  deefha mecenáš17.8. 14:47Sběratelský klub
  Já se teda přiznám, že už celkem dlouho mám police v knihovně naplněné ve dvou řadách za sebou, přičemž "zadní" obsah už asi nikdy neuvidím :-D Obsah vepředu pak tvoří jakýsi přirozený backlog neboli komiksovo-herně-časopisovo-filmovou frontu ke zpracování. Beletristická knihovna je na tom ještě hůř, tam to rovnám do komínků už i na podlaze... Nikdy, nikdy se tím nemůžu prokousat! Ale hlavně, že to všechno musím mít, žejo! :-P

 • deefha
  deefha mecenáš17.8. 09:21Pindárna
  O tom Incalu by se dal natočit krátký film na způsob Kruhu: kniha, kterou když si přečteš, tak začneš vybalovat z fólie všechny komiksy ve sbírce a zemřeš. Pozůstalost odkoupí Cortés z Antikvariátu 11, kniha se dostane k novému zájemci a tak to pokračuje dál a dál... Není tu někdo z FAMU, že by si natočil absolvenťák? :-D
 • deefha
  deefha mecenáš16.8. 22:47Sběratelský klub
  @BadBoy Chronologicky je jediná možnost. Věčná škoda, že MDEK nemá na hřbetu čísla :-)
 • deefha
  deefha mecenáš16.8. 19:14Sběratelský klub
  @BadBoy Gratulki, vítej do klubu jednoprocentních! Ale teda drásá mi nervy, že to nemáš seřazený chronologicky :-D
 • deefha
  deefha mecenáš11.8. 11:15Filmový a hudební klub
  @Norri Mucha je dobrá! :) A kelímek by jí určitě nevadil. Napsala by o tom píseň :-)
 • deefha
  deefha mecenáš10.8. 20:14Filmový a hudební klub
  To je toho. Holky z L7 dělávaly svýho času při koncertech jinačí věcičky :-)
 • deefha
  deefha mecenáš10.8. 16:15Sběratelský klub
  Stojíme a čekáme :)
 • deefha
  deefha mecenáš10.8. 10:15Sběratelský klub
  Já se do Zásilkovny dostanu až zítra, tak snad mi to tam někdo nesbalí :-D
 • deefha
  deefha mecenáš4.8. 10:36Art
  Já jsem spokojený, od Foxtera mám všechno (nejen Zajaca). A všechno je to dobrý! Jen jak to tady není v databázi, tak to nemůžu ohodnotit a okomentovat.
 • deefha
  deefha mecenáš4.8. 09:10Art
  Potvrzuju, já spadám do obou skupin. A nestydím se za to :-D
 • deefha
 • deefha
  deefha mecenáš29.7. 12:45Filmový a hudební klub
  @Gmork Ach, Blackstar... Zrovna nedávno jsem si osvěžoval Bowieho diskografii a on byl prostě geniální. Nepřišel jsem na jediný špatný album.
 • deefha
  deefha mecenáš27.7. 10:14Slevy, výprodeje, bazary
  @komiksfan Přesně tak. A jakmile jsi členem, musíš si aspoň čtyřikrát do roka cokoliv objednat, jinak ti sami něco pošlou :-)
 • deefha
  deefha mecenáš22.7. 00:02Nakupujeme venku
  Incal ve fólii (samozřejmě jedině v pevné vazbě!) je svatý grál každého pravého sběratele komiksů, to je přece jasná věc :-)
 • deefha
  deefha mecenáš20.7. 10:23Sběratelský klub
  Věčné noci a Lovci snů jsou v pevné, ne? To mě štve ještě víc, ta nekonzistence :-D
 • deefha
  deefha mecenáš14.7. 23:31Pindárna
  Zákaznická sekce na deagostini.com je normálně funkční, asi bych hned nepanikařil :-) Mimochodem, v úterý mi od nich přišel e-mail:

  Vážený zákazníku, vážená zákaznice,
  před časem jste od nás obdržel/a zprávu, ve které jste byl/a informován/a o zpoždění dodání Vaší 9. zásilky kvůli problémům v logistickém řetězci.
  Tato situace nás velmi mrzí a chceme vás ujistit, že sbírka DC COMICS LEGENDA O BATMANOVI bude pokračovat podle plánu.
  Rovněž jsme Vám chtěli oznámit, že jelikož ve společnosti De Agostini jsou zákazníci vždy na prvním místě, připravujeme pro Vás překvapení. Jako omluvu za všechny způsobené nepříjemnosti obdržíte navíc v rámci 12. zásilky jako dárek kryt na webovou kameru.
  Ještě jednou Vám chceme poděkovat za trpělivost a omluvit se za nepříjemnosti ohledně zpoždění Vaší zásilky!
  Tým De Agostini


  Ten kryt na webkameru je takový kousek plastu v ceně asi dvaceti halířů :-D
 • deefha
  deefha mecenáš13.7. 17:58* Připomínky a návrhy
  Čekal jsem, kdo se toho chytne :-) Ne, Incal už ve fólii nemám, ale pár dalších MDEK ještě jo. Tak holt rozbalím něco jinýho, no... Třeba Metabarony?
 • deefha
  deefha mecenáš13.7. 17:00* Připomínky a návrhy
  Díky! Kdyby se to náhodou povedlo, na oslavu rituálně vybalím z fólie Incal v pevný :-D
 • deefha
  deefha mecenáš13.7. 15:12* Připomínky a návrhy
  To by mi asi nedělalo problém :-D Nicméně je vidět, že ty názvy se taky zalamují, což je v pořádku. Teď jen kdyby se nezalamovaly ty ikonky .-)
 • deefha
  deefha mecenáš13.7. 14:40* Připomínky a návrhy
  V přehledových výpisech se, pokud jsou názvy komiksů dlouhé, děje toto (mám na mysli ty zalomené ikonky). Nešlo by s tím něco...? Děsně mě to irituje :-D

 • deefha
  deefha mecenáš11.7. 12:39Pindárna
  No, on třeba Knihobot je taky trochu atypický, ale takovým tím spíš příjemným způsobem :-)
 • deefha
  deefha mecenáš11.7. 11:51Pindárna
  Koukám, že jdem byl tehdy vlastně docela něžný :-) https://goo.gl/maps/Ts9Jk4k2UKmBXAFX8

  Nepříjemný personál v nepříjemných prostorách na nepříjemném místě. Uznávám, že jakákoli činnost kolem knih je dnes záslužná, ale chovat se korektně i k lidem není nikdy na škodu (v reakci na ostatní recenze - ne, nikdo mi netykal, nejsem ten typ, ke kterému by si to od pohledu někdo dovolil). Bude-li to jen trochu možné, tak zde už nebudu nakupovat, případně si raději připlatím a knihy si nechám poslat. Tak moc nepříjemné to tu bylo. Tímto zdravím "mladý kolektiv" i se všemi jejich psy a upřímně přeji hodně úspěchů, i když si to sami komplikují.
 • deefha
  deefha mecenáš11.7. 09:51Pindárna
  V tom antikvariátu, o kterém je řeč a jehož jméno jsem se rozhodl už nikdy nevyslovit, jsem byl a jedna z těch recenzí na Google Maps je moje. Některé zkušenosti jsou nepřenositelné a tahle mezi ně určitě patří. Takže si tam zajděte a přesvědčte se sami :-)
 • deefha
  deefha mecenáš10.7. 11:35Pindárna
  Člověk tady pár dnů není a... To si jako myslíte, že to mám všechno číst? :-)

 • deefha
  deefha mecenáš3.7. 17:19Sběratelský klub
  Já sbírám ještě "staré" tuzemské herní časopisy (Excalibur, Score, Level, GameStar atd...) a herní konzole včetně příslušenství. Těch časopisů mám asi tři metráky a konzole prakticky všechny, které jsem dokázal sehnat. To znamená plný obývák a půlku dětského pokoje :-D
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 255 (cca 46928 Kč)
Mám: 1165 (cca 336964 Kč)
Chci: 415 (cca 171097 Kč)
Sháním: 415 (cca 171097 Kč)
Nabízím: 3 (cca 717 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0