• deefha
  deefha mecenáš21.5. 08:59Simpsonovi 2023/05
  Hlavní megapříběh Servírky v oblacích má tentokrát v hlavní roli Patty a Selmu, všichni ostatní kolem jen bezmocně trpí :-) Čmeláčí muž je dvoustránková téměř existenciální jednohubka a Itchy a Scratchy na papíře nikdy moc nefungovali.
 • deefha
  Minimalistická forma, maximální obsah. "Apokalyptické příběhy" mě naprosto dostaly, "Země tří úsměvů" si bude muset počkat ještě aspoň na jedno další přečtení, abych si na to definitvně potvrdil názor (místy mi to přišlo tak nějak násilně natahované a trochu jsem ztrácel pozornost). Ale jinak černý humor tohohle typu je přesně moje krevní skupina, takže jsem velice spokojený. A hlavně jsem rád, že jsem se po přečtení Mouchy rozhodl obstarat si další Trondheimovy věci, protože jsem ho do té doby pořádně neznal. Ten pán zjevně umí.
 • deefha
  Tohle je tak strašně dobrý! Doteď si pamatuju, jak jsem byl tehdy jako dítě odvařenej, když jsem při prvním čtení dorazil doprostřed a otočil knihu. Četl jsem to pořád dokola, jeden příběh je lepší než druhý (aha, a teď který to teda je, hehe?), děj neuvěřitelně odsýpá, Bobík hláškuje, jeden komiksový nápad střídá druhý... Prostě kultovní záležitost, kterou jsem si teď s chutí přečetl znovu. Maximální zážitek, maximální hodnocení.
 • deefha
  deefha mecenáš12.2. 21:01Flafík
  Roztomilé, protivné, dojemné i nepříjemné zároveň. Králík se celou dobu chová jako děti přesně v tom věku, kdy jejich projevy nejvíc nesnáším, takže ty pasáže s Flafíkem mě vlastně celou dobu hrozně iritovaly. Jakmile ale došlo na vztahová a rodinná "dramata", bylo to hned lepší. Konec dobrý, všechno dobré - ten byl asi nejlepší :-)
 • deefha
  deefha mecenáš12.2. 15:30Moucha
  Tak jsem to konečně sehnal. Jednohubka bez textu, kterou jstem přečetl ještě v tramvaji cestou z antikvariátu. Celou dobu jsem se bál, aby to s mouchou špatně nedopadlo, což se mi u hmyzu obvykle nestává :-)
 • deefha
  deefha mecenáš7.2. 13:36Každý den je nový
  Tohle by možná mohlo dostat nějakou cenu :-) Minimálně za autorčinu trpělivost a odhodlání. Když si jen vzpomenu, jak obvykle skončily moje deníkové pokusy... A to jsem se pokoušel jen psát, natož kdybych měl kreslit! Jsem opravdu vděčný, že nám někdo touhle formou zpřístupnil rok svého života. I když to bylo před pandemií a před válkou a tak vůbec, stejně se toho v deníku stalo překvapivě hodně. Někdy jsou to příjemné banality typu koupě nových šatů nebo televize, jindy mikrodrmata typu neštěstí v paneláku nebo rodinný coming-out (abych úplně nespoiloval). A pak je tu jedna komplexnější a náročnější linka, u které bych tedy jako autor hodně váhal, jestli ji mám vůbec pustit "ven"... Nicméně pravidla byla stanovena, tak se musí dodržovat. Opravdu smekám!
 • deefha
  deefha mecenáš6.2. 15:01Naposled
  Po dočtení jsem půl hodiny seděl a čuměl do nikam, mlelo se toho ve mně hodně. Takže rozhodně pecka, ale budu si to muset přečíst ještě aspoň jednou... Je to něco mezi Kafkou, Lynchem a Burroughsem, navíc trochu říznuté Cronenbergem a špatným tripem. Prostě takové ty běžné záležitosti, které dokáže stvořit jedině lidský mozek :-)
 • deefha
  deefha mecenáš5.2. 11:19Mrtvej svět
  Možná to bude znít divně, ale tak trochu mi přijde, že Čermák tohle musel znát, když o deset let později přišel s Hanou a Hanou :-) Ne, tohle samozřejmě kulhá na obě nohy, ale dialogy Enid s Rebeccou a zvlášť jejich (neexistující) pointy mi Hanu s Hanou opravdu v něčem připomínaly. Mrtvej svět je naprosto parádní bezradně existenciální záležitost, u které jsem měl tu smůlu, že jsem se jako první setkal se zfilmovanou verzí. Ta je samozřejmě taky špičková, ale v mnohém se od své předlohy liší natolik, že jsem měl při čtení komiksu trochu problém si ujasnit, která verze se mi vlastně líbí víc. No, vyřešil jsem to po svém - líbí se mi obě, ale každá jinak. Dospívání je holt svinstvo. Něco o tom vím, taky jsem měl svoje "punkový dny" a víte co? Mám je doteď...
 • deefha
  Do světa Ekhö jsem se před pár lety zamiloval na první pohled a teď jsem moc rád, že jsme se dočkali dalších dvou příběhů. Pořád je to absurdně srandovní, svižně odsýpající, nádherně nakreslené a plné hlášek, přesto mě čekalo jisté zklamání: oproti předchozím příběhům prakticky úplně zmizela nahota :-( Vždycky sice byla taková spíš jemně naznačovaná a příběhy rozhodně nebyly na erotice přímo postavené... Ale bylo to prostě příjemné jiskření, které člověk mého typu dokázal ocenit. Lechtivé narážky se nově přesunuly do textové roviny a byť jsou tradičně kvalitně přeložené, prostě to nemůže stačit. Takže se nedá nic dělat, oproti hodnocení předchozích dílů jsem tentokrát musel jednu hvězdičku ubrat.
 • deefha
  deefha mecenáš4.2. 18:36Letní blondýnka
  Smutné příběhy o osamělých, nešťastných a někdy vlastně i svým způsobem zlých lidech. Na můj vkus zbytečně ukecané a trochu "autistické", nebo jak to říct. Pár takových podobných lidí, jako jsou "hrdinové" Tominových povídek, znám. Ale nerozumím jim, nemám je rád a vyhýbám se jim. No... a přesně o tom vlastně ty povídky jsou, jen z druhé strany. Asi jsem rád, že jsem je četl. Nicméně vůbec nechápu, proč jsou z toho všichni tak odvaření (viz citace obdivných recenzí na zadní obálce).
 • deefha
  deefha mecenáš14.12.2022 14:33Fagi: Bezceler - Život bez zeleniny
  Já mám prostě tenhle druh humoru se slovy rád :) Trochu mi to připomíná https://pas-faux-pas.blogspot.com, což teda mimochodem taky doporučuju. Naivním kameňákům zdar!
 • deefha
  deefha mecenáš19.9.2022 09:16Koralína (paperback)
  Pohádková jednohubka o zahánění nudy překonáváním strachu :-) Je tam kočka, takže za mě dobrý. Knižní předlohu jsem nečetl a film neviděl (a teď už to asi dohánět nebudu).
 • deefha
  deefha mecenáš14.8.2022 08:50Tomie
  Tenhle špalek (vzhledem k malým rozměrům a velké váze se špatně drží, ale buďme rádi, že to u nás vůbec vyšlo - a navíc takhle pěkně všechno pohromadě) jsem sice přečetl za pár hodin, ale rezonovat ve mě bude ještě hodně dlouho. O existenci mangy Tomie jsem měl povědomí vlastně díky jejím filmovým zpracováním, kterých je už asi osm a ani jedno z nich jsem zatím neviděl. Teď už si je pouštět nebudu, protože bych si asi jen zkazil vynikající dojem, který na mě kniha udělala.

  Úvodní a závěrečné části jsou masakrózní, povídky mezi nimi mají kvalitu trochu kolísavou, přičmž ale některé z nich (Schovanka, Chlapec, Vlasy, Malíček...) velmi výrazně vyčnívají. Nechci spoilovat, ale hlavní postava (zdráhám se použít označení "hrdinka") Tomie to vůbec nemá lehké a i když mě překvapilo, že série původně vycházela v šódžo manga magazínu (tedy pro dospívající holky), dle definice jsou všechny atributy vlastně naplněny:

  "Mangy a anime tohoto zaměření jsou převážně romantické, někdy obohacené o milostný mnohoúhelník. Hlavní postavou je zpravidla dospívající dívka čelící nejrůznějším konfliktům, ať už jsou to každodenní dilemata, romantické pletky, nebo se jen snaží zachránit svět. Šódžo nepostrádá akci a zaměřuje se také na tělesný vývoj jedince.

  Nebyl by to ale Džundži Itó, kdyby to všechno nebylo podané tak trochu jinak :-D S krásnýma holkama jsou prostě jen problémy a tak si dávejte bacha, do koho se zabouchnete. Pro všechny případy každopádně doporučuju nosit s sebou dobře nabroušený nůž. Nikdy nevíte, kdy se bude hodit...
 • deefha
  deefha mecenáš26.5.2022 20:45Zuzanka a její svět
  Komiks samotný je svědectvím doby, o které je potřeba aspoň něco málo vědět, jinak některé scénky mohou působit krapet surreálně. Pomocnou ruku v tom podává sice krátký, ale informacemi nabitý doslov Tomáše Prokůpka (publicisticky jako vždy na výši). Kniha tak představuje cenný artefakt, jehož vznik u příležitosti stého výročí narození Bohumila Konečného nemohl být načasován lépe. A Zuzanka...? Inu, je to sice celé téměř prvorepubliková limonáda, ale i dělník si po práci zaslouží trochu toho nenáročného povyražení :-)
 • deefha
  deefha mecenáš4.4.2022 14:58Pečeme s Kafkou
  Pokud vaše knihovna vypadá jako ta na straně 15 (viz https://twitter.com/tomgauld/status/470508709173403648), budete tuhle knihu milovat. Pokud ne, bude vám polovina stripů připadat výrazně méně vtipná, než ve skutečnosti je :-) Znalost kontextu se v tomhle případě prostě počítá. Výtečný překlad, díky za něj.
 • deefha
  deefha mecenáš26.2.2022 21:20Autobus
  Dost velká haluz od někoho, kdo autobusy buďto miluje, nebo ho možná naopak děsí :-) Hrátky s prostorem, časem i slovy prezentuje signifikantní kresba, u které je dobré dávat pozor na detaily. Celé to sice má atmosféru a ducha 70. let minulého století, ale vlastně jde o nadčasovou záležitost. Díky za rozšíření obzorů, na tohle bych asi sám nenarazil.
 • deefha
  Do čtvrtice (sic!) všeho dobrého :-) Příběh z Londýna považuju za zatím asi nejlepší z celé série - obsahuje fakt nálož všemožných hudebně-pokulturních odkazů, zápletka s čajem je totálně praštěná, a kromě toho je to celé opravdu dost lechtivé, hehe. Oproti tomu New York a jeho kanalizační story mi úplně nesedla, možná i proto, že se v tomhle příběhu prakticky nevyskytují prikóni. A ty já mám rád! Bude pokračování?
 • deefha
  Čajová jízda pokračuje! Ve světě, kde je všechno jinak a přesto povědomé, se tentokrát podíváme do Říma a na americký vidlákov. Oba příběhy jsou oproti těm předchozím trochu... temnější? I když to přímo ne, spíš maličko propracovanější a dotýkající se vážnějších témat. Dozvíme se něco, co jsme už tušili, a dáme na prdel jedné fanatické sektě vedené pokrytcem (ehm, opět závan něčeho, co tak důvěrně známe z našeho světa, že?). Samozřejmě dojde i na nějaké ty bradavky :-P, takže mohou být všichni spokojení. Já jsem tedy byl a těším se na další!
 • deefha
  A pokračujeme ve francouzské krasojízdě po světě, kde je všechno tak trochu na hlavu :-) Příběh z filmového prostředí je nacpaný popkulturními odkazy, příběh z Barcelony je zase plný koček (ve všech významech...), tempo je svižnější než u předchozích dvou - takže za mě opět velká spokojenost. Ta kresba! Vydržel bych v ní hledat detaily celé hodiny.
 • deefha
  Parádně nakreslená jednohubka, kterou slupnete na jeden zátah. Jednoduchý příběh, ve kterém se nikomu nestane nic zlého ani nikdo neumře... No, to bych vlastně kecal :-) Ale žádné velké drama jsem od toho stejně nečekal, prostě nádherná oddechovka pro dobrou náladu s několika lehounce lechtivými momenty. Jen víc takových!
 • deefha
  deefha mecenáš6.10.2021 20:05Safari pláž
  Je to pěkňoučké, příjemně se to čte a trvá to asi pět minut - takže samá pozitiva :-)
 • deefha
  deefha mecenáš24.6.2021 10:57Simpsonovi 2021/06 Bart Simpson
  Příběhy tentokrát dost slabé. Jako kočkomila mě nejvíc oslovila obálka a prostřední dvoustrana s kočičím rébusem :-)
 • deefha
  deefha mecenáš22.4.2021 15:25Kapitán Kloss
  Nejen tohle souborné vydání, ale vlastně celý "kult" kapitána Klosse chápu jako dobový artefakt, resp. jako připomenutí toho, jak se jedna doba vypořádala s dědictvím doby předchozí. Není to ani polský James Bond, ani polský major Zeman, není to ani lehce zkreslené podání událostí ani úplně překroucená propaganda, je to něco mezi tím vším. Takhle pohromadě je zřetelná repetitivní podobnost mezi jednotlivými díly, což činí četbu na jeden zátah téměř nesnesitelnou. Navíc jsem si u některých zápletek připadal jako v některé z mnoha anekdot o Stierlitzovi (na něj bych ve výčtu podobností úplně zapomněl), hlavně díky všudypřitomným vysvětlujícím popiskám. Má to prostě opravdu výraznou patinu a i když jsem rád, že mám v knihovně aspoň vydání z roku 2020, moc často se k němu asi vracet nebudu. Jo a seriál jsem samozřejmě neviděl.
 • deefha
  deefha mecenáš21.4.2021 18:52Simpsonovi 2021/04 Bart Simpson
  Tentokrát jen dva delší příběhy, oba jsou nemastné neslané. Nicméně standard.
 • deefha
  deefha mecenáš25.3.2021 18:22Simpsonovi 2021/03 Bart Simpson
  Hlavní příběh tentokrát věru nic moc. Naopak potěšily válečné vzdušné eskapády dědy Simpsona a jednostránková Grandiózní dobrodružství radioaktivního Huga.
 • deefha
  deefha mecenáš25.3.2021 10:33Tesáky
  Tahle jednohubka je černá jako noc a chutná po krvi (a psích chlupech...). Tématika je mi blízká, proto jsem si těch pár stránek užil podobně, jako jinou pekelnou jednohubku - Belzepubové (ty ale považuju za lepší). Především ale obdivuju autorku, jak se dokáže vymanit ze svých infantilně-autisticko-menstruačních Sarah's Scribbles, kterými se původně proslavila. Tesáky jsou ve všech směrech na opačné straně spektra (včetně kresby) a hlavně o třídu lepší... takže určitě nebudou mít takový úspěch :-) Nicméně já bych si klidně dal krevní nášup. Jo a mohly by tam být nějaké kočky, když je má Sarah tak ráda. Já je mám taky rád.
 • deefha
  deefha mecenáš20.2.2021 09:25Simpsonovi 2021/02 Bart Simpson
  Tentokrát se povedly oba dva příběhy, doslova jeden lepší než druhý... Resp. ten druhý je lepší než první :-), protože představa rebootovaných Simpsonů - to je něco!
 • deefha
  deefha mecenáš5.2.2021 10:41Sólo #01: Třetí pusa od princezny
  Fantastická exkurze do divokých tuzemských komiksových devadesátek. A protože se jedná opravdu o samý počátek (1990), tak se všim všudy. Obálka je "lákavě" kolotočářská ve stylu malůvek na světských maringotkách, ale uvnitř na čtenáře čeká šok ještě větší. Hnusná kresba, zmatené dialogy, nepřehledný děj, chatrná zápletka s prazvláštním zakončením, nakonec pokus o několik stran tematicky ne úplně související publicistiky a na zadní straně obálky povídání o tuleních kuželozubých (?!), o kterých nikde v příběhu nepadne ani slovo... To vše vydáno ve spolupráci s "Československou leasingovou, finanční a obchodní spolčností" v nákladu 80 tisíc :-D No jak říkám - nádhera, v té době prostě bylo možné všechno.
 • deefha
  deefha mecenáš30.12.2020 10:01Rabínův kocour 1–5
  Jakožto bezvěrce (a milovníka koček) mě kniha velice oslovila, což o ní myslím hodně vypovídá. Kocour má samozřejmě ve všem pravdu :-) Bavil jsem se opravdu dobře, ale s přibývajícími stránkami došlo i na vážnější témata, což nelze než ocenit. Po zaklapnutí knihy jsem měl neodbytný pocit, že si hned musím přečíst další pětici příběhů. Tak doufejme, že se tenhle soubor bude dobře prodávat a Baobab se rozhoupe k pokračování. A i kdyby ne, tak už tenhle masivní počin si zaslouží obrovskou pochvalu.
 • deefha
  deefha mecenáš24.9.2020 07:37Simpsonovi 2020/09 Bart Simpson
  Tak tentokrát se povedly všechny čtyři příběhy, doslova jeden lepší než druhý :-) Aragonés válí, jako ostatně vždycky.
 • deefha
  deefha mecenáš19.8.2020 10:52Simpsonovi 2020/08 Bart Simpson
  Druhý příběh je i tentokrát zábavnější, než ten hlavní. A navíc se u něj naučíte pár životně důležitých frází ve španělštině :-)
 • deefha
  deefha mecenáš4.7.2020 23:51Marzi 1984-1987
  Jsem ročník 1978, Marzi 1979 (jde de facto o autobiografii), takže jsme si padli do oka. Fakt jsem rád, že jsem prvních deset let mého života prožil aspoň o kousek víc na jih od Polska, protože jejich tehdejší problémy byly mnohem horší, než ty naše. Nemám tak sice vzpomínky na věčně prázdnou lednici, přídělový systém, stanné právo a stávkující rodiče, takže o tom nemůžu napsat komiks... Ale pochopit ho dokážu stejně dobře.
  V dobovém kontextu mě vytáčí snad jen těch pár příbehů, které se dotýkají církve a víry obecně. Nechápu, proč se Poláci téhle koule na noze nedokážou asi nikdy zbavit - vždyť třeba právě v téhle knize je krásně vidět, jak si jsou obě ideologie (křesťanství a komunismus) vlastně v jádru podobné.
  A ano, říkám "v knize", protože tohle je opravdu hodně, hodně moc ukecaný komiks :-) Ale vůbec mi to nevadilo! Docela rád bych si přečetl další dvě knihy příběhů, které v originále vyšly. Ale francouzsky se kvůli tomu učit nehodlám...
 • deefha
  deefha mecenáš3.7.2020 23:12Bestie burdenské #01: Historky z psíšeří
  Tuhle zvířecí partičku jsem poprvé potkal někdy před deseti lety v digitální podobě. Na první pohled to byla moje krevní skupina, zhltnul jsem těch pár povídek (v podstatě ty samé, které jsou v této knize) na jeden zátah. Říkal jsem si tehdy, že pokud Beasts of Burden někdo vydá v češtině, rozhodně si je pořídím. Protože sliby se mají plnit, tak teď tedy činím a zároveň děkuji Comics Centru za uvedení na náš trh.
  Povídky s sice mluvícími, ale nikoli antropomorfními zvířecími vyšetřovateli okultně-paranormálních zločinů gradují jen zvolna a opravdu je vidět, že autorský záměr na začátku nebyl nijak komplexní (ostatně se o tom píše i v poznámkách na konci knihy). Lidský i zvířecí svět Burdenu se tak zaplétá a zároveň začíná držet pohromadě docela nenápadně, přičemž když už se tyhle dva světy protnou, neznamená to vůbec nic dobrého. Ty nejhorší věci v těchhle občas i dojemných povídkách totiž rozhodně nedělají zvířata.
  Kniha samozřejmě končí v tom nejméně vhodném okamžiku, ale to nevadí! Stačí si počkat na podzim, kdy by CC mělo vydat druhou knihu se zbývajícími povídkami. V nich se (pokud si dobře vzpomínám) objeví i veleslavný host z úplně jiného komiksového vesmíru, leč nepředbíhejme...
  A mimochodem - kniha vyšla s vadou, chybí meziobálka posledního příběhu. Skoro si toho ani nevšimnete, ale Comics Centrum se k tomuto problému postavilo tak, že si u mě vysloužilo obdiv a nehynoucí úctu. Protože přetisknout celý náklad a nabídnout všem zákazníkům opravený výtisk zdarma, na to dneska potřebujete koule.
 • deefha
  deefha mecenáš29.6.2020 12:02Simpsonovi 2020/02 Bart Simpson
  Pěkný hlavní příběh "Bartman vs. Dr. Osmerant", zbytek obvyklý dobrý průměr.
 • deefha
  deefha mecenáš24.6.2020 19:44Simpsonovi 2020/06 Bart Simpson
  Tentokrát se obvyklému standardu aspoň trochu vymyká minipříběh "Springfieldská miminka" :-)
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:58Zelený Raoul: S opicí na hrad
  Obsahuje výběr 73 dílů z let 1995-2004, 2012 a 2013. Jako bonus 9 tematicky nesouvisejících dílů označených jako "přes čáru", např. legendární "Paroubkovy erotické fantazie".
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:49Zelený Raoul
  Obsahuje díly 518-771 (leden 2005 - prosinec 2009). Kniha bezprostředně navazuje na předchozí sbírku http://comicsdb.cz/comics/947/zeleny-raoul-deset-let-ceske-republiky-ocima-ufona .
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:35Zelený Raoul #06
  Obsahuje díly 229-255 (3. června 1999 - 2. prosince 1999).
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:32Zelený Raoul #05
  Obsahuje díly 203-228 (26. listopadu 1998 - 27. května 1999).
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:24Zelený Raoul #03
  Obsahuje díly 121-175 (24. dubna 1997 - 14. května 1998).
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:22Zelený Raoul #01
  Obsahuje díly 1-67 (5. ledna 1995 - 11. dubna 1996).
 • deefha
  deefha mecenáš16.2.2019 21:40Simpsonovi 2018/12 Bart Simpson: Nerdobijec
  Dlouhodobý standard. Ovšem jestli se Sergio Aragonés dozví, že jeho kresbu někdo označil jako "dost špatnou" zrovna v porovnání s řadovým řemeslníkem Jamesem Lloydem, tak ho trefí šlak .-) Třetí příběh od Petera Kupera vyčnívá po všech stránkách, takových jen víc!
 • deefha
  deefha mecenáš20.6.2018 10:21Simpsonovi 2018/06 Bart Simpson: Velkej šéf
  Chvályhodný počin, který cílovka (myšleno šklebani) jistě příliš neocení. Zároveň jde tak trochu o střelbu tuzemského vydavatele do vlastních řad, protože pokud to ještě někdo nevěděl, tak teď mu to konečně dojde: většina těch nejlepších vtipů v rámci Simpsonů je nepřeložitelná, ať se člověk snaží sebevíc. Negativní efekt ztraceno v překladu díky přímému srovnání a hlavně vysvětlivkám na konci sešitu vynikne tolik, až je to člověku skoro líto... No, ale to máte jako s dabingem - originál je vždycky lepší!
 • deefha
  deefha mecenáš26.4.2018 10:04Znovuzrození hrdinů DC
  Přijde mi to jako když X let sledujete seriál, který se po mnoha sezónách tvůrci najednou rozhodnout kompletně změnit, takže vám nejdřív nabídnou radši jen takovou trochu zmatenou ochutnávku, abyste se zkusili připravit na to, co vás teprve čeká. Navíc ochutnávku s mnoha odkazy, které bych - a to se klidně přiznám - bez relativně obsáhlých textových vysvětlivek moc nedával (protože jsem ten hypotetický seriál třeba nesledoval dostatečně pozorně a taky jsem ho už polovinu zapomněl, protože se vysílá už opravdu dlouho). No, takže... jsem docela zvědavý, ale na druhou stranu se bojím, jestli se mám vůbec na co těšit. Takže se nechám překvapit :-)
 • deefha
  Asi se těším na plnou verzi, bude-li tedy.
 • deefha
  deefha mecenáš20.2.2018 10:52Rumcajs se vrací #02
  Oproti prvnímu dílu výrazně přibylo akce, která je plná krve, slizu, kyseliny a mrtvol :-) Nesmí samozřejmě chybět rodinné dilema, černohumorné momenty a pistol nabitá tvrdým žaludem - nebo možná něčím trochu lepším? Na finální třetí díl jsem opravdu zvědavý. Pokud mi první Rumcajs atmosférou připomínal Vetřelce jedničku, tak ten druhý by se místy dal přirovnat ke dvojce (např. tupá rota "mariňáků", kteří netuší, s čím mají tu čest). Tím pádem bychom se ve třetím sešitu mohli dočkat existenciálního dramatu, jenže ona je trojka Vetřelec všeobecně dost (ovšem dost neprávem) neoblíbená, takže asi ne... Nechám se tedy překvapit a těším se moc. Sečteno a podtrženo: dobrá práce a v tuzemských končinách veskrze unikátní počin! P.S. Opravdu mě mrzí, že upoutávkové obálky uvnitř sešitu i tentokrát lákají na komiksy, které neexistují. Myslím, že by se po nich jen zaprášilo :-)
 • deefha
  deefha mecenáš10.1.2018 15:29Sojčák
  Přečteno za půl hodiny, ale přemýšlet o tom budu asi ještě dlouho...
 • deefha
  deefha mecenáš24.9.2017 22:22Liberty Meadows #01: Ráj
  Milé. Chci další!
 • deefha
  deefha mecenáš15.8.2017 12:10Zelený Raoul #04
  Obsahuje díly 176-202 (21. května 1998 - 19. listopadu 1998).
 • deefha
  deefha mecenáš15.8.2017 11:58Zelený Raoul #02
  Obsahuje díly 68-120 (18. dubna 1996 - 17. dubna 1997).
 • deefha
  Jo a abych nezapomněl, tak jsem sice dostal plechový zarážky do knihovny, ale nejsou to ty ohlášený (starý a nový Batman logo), ale z úplně jiný kolekce - Batman a Superman! :-O Samozřejmě taky nejsem sám, kdo na tom takhle je. Jako zarážky vem čert, ale nejde mi do hlavy, kde udělali soudruzi z Itálie chybu :-D
 • deefha
  @jh666 Ano, kniha obálek už někomu přišla (viděl jsem na FB fotky). A někomu ne. Tak schválně - ve které skupině jsem já? :-/ Mimochodem na faktuře knihu obálek uvedenou mám.
 • deefha
  deefha mecenáš6.5. 11:34Marvel Origins #004: Hulk 1 (1962)
  Jj, podobně to bylo třeba u kolekce Komiksový výběr Spider-Man (včetně podobného znění na vloženém papírku, pokud si dobře vzpomínám). Ostrý run bych viděl po prázdninách.
 • deefha
  deefha mecenáš20.4. 15:57Kometa #01 (dotisk)
  Týjo, celá ta léta mi zůstalo utajeno, že tohle mělo dotisk :-O Musím se podívat, kterou verzi vlastně mám...
 • deefha
  FYI pokud jste někdo ještě nesehnal první číslo Marvel Origins, tak mám aktuálně čyři navíc. Vybral jsem trafiku a měli prázdnou kasu, tak jsem místo peněz vzal tuhle vzácnost :-) Předání v Praze na Vinohradech nebo na Andělu, případně můžu i poslat, ale jen Zásilkovnou. Cena je samozřejmě původní, nejsem žádný překupník.
 • deefha
  deefha mecenáš28.3. 15:36Marvel Origins #001: Spider-Man 1 (1962)
  @Walome Nedovyšel jen ten Spider-Man, ne? 60 knih místo 100, pokud se nepletu. Všechno ostatní myslím vyšlo v ohlášeném rozsahu, resp. Legenda o Batmanovi už zase a ještě pořád vychází :)
 • deefha
  To s těma úpravama v textu, jak zmiňuje @Redfoxik, je teda hnus. Jsem rád, že mám první vydání.
 • deefha
  deefha mecenáš3.3. 17:20Kingdom Come: Deliverance
  @SomeOne Super, díky. Koukám, že to tam přibylo včera večer. Nicméně já se na tom webu stejně moc nevyznám, takže bych to určitě neobjevil :-)
 • deefha
  deefha mecenáš3.3. 15:37Kingdom Come: Deliverance
  Právě mi dorazilo info z Xzone: "Je nám líto, ale distributor na poslední chvíli pozastavil prodej komiksu. Zatím vám nemůžeme sdělit, kdy bude komiks po úpravách opět v prodeji."

  Fakt by mě zajímalo, o co tady jde :-)
 • deefha
  deefha mecenáš2.3. 14:06Kingdom Come: Deliverance
  @Thorug Díky za info. Já byl líný někam psát :-)
 • deefha
  deefha mecenáš1.3. 21:42Kingdom Come: Deliverance
  Hmmm, zajímavé. Já měl předobjednáno z Xzone, tam ještě v podělí 27. února v diskusi u produktu na něčí dotaz o dostupnosti odpověděli, že by měli naskladňovat a prodávat od následujícího dne. Teď je ale komiks označený jako "Není skladem" a diskuse je "dočasně vypnutá". Přímo u mé objednávky nicméně vidím datum dostupnosti posunuté na 10. března. Tak to teda fakt netuším, co se děje...
 • deefha
  deefha mecenáš12.2. 14:35Království tvé
  @Milo_Harwey Co se týče samotného komiksu, tak ten je v obou vydáních identický včetně formátu a překladu (resp. nezaregistroval jsem žádné rozdíly), ovšem v knihách z DC kompletu nejsou kapitoly oddělené obálkami. Taky bych řekl, že vydání z roku 2006 má sytější barvy, ale to je čistě můj subjektivní dojem. Tohle vydání dále obsahuje předmluvu od Elliota S! Maggina, verze z DC kompletu ne. Bonusy v DC kompletu: galerie obálek, reprint More Fun Comics #52 (poprvé Spectre) a All Star Comics #3 (poprvé Americký spolek spravedlnosti). Bonusy ve vydání z roku 2006: Apokryfy (celostránkové profily některých postav), Vývoj (o tom, jak vznikaly stránky s Orionem), galerie obálek, maleb a sběratelských kartiček, poděkování Waida a Rosse. Obvykle když se nemůžu rozhodnout, tak beru obě varianty :) Nicméně kdybych musel a kdyby mi nevadilo, že si tím rozbiju hřbet obálek DC kompletu, tak bych volil tohle vydání z roku 2006.
 • deefha
  deefha mecenáš21.12.2022 10:21Skupina X
  Trivia: zřejmě jediný exemplář tohoto komiksu byl v prosinci 2022 prodán v aukci za 7200 korun.
  https://aukro.cz/unikatni-komiks-x-meni-skupina-x-7024722592
 • deefha
  deefha mecenáš12.12.2022 11:55Sbohem, má růžová zahrado #01
  Předpokládám, že obálka (a asi i název série) se zde vyskytly v době, kdy to takhle ještě vydavatel plánoval. Viz tenhle obrázek přímo z Dobrovského Twitteru.

 • deefha
  deefha mecenáš30.11.2022 16:48Zlatá kniha komiksů Neprakty a Švandrlíka
  Představuju si, jak by tuhle vaši "diskusi" nakreslil Neprakta a jo - funguje to, bavím se dobře :-D
 • deefha
  deefha mecenáš27.11.2022 22:41Hliněná božstva
  Nojo, toho je teď všude plno.
 • deefha
  deefha mecenáš23.11.2022 22:37Simpsonovi: Gigantická komiksová jízda
  Jojo, už to mám taky doma. A byl jsem z toho tak v šoku, že jsem to sem radši ani nepsal. To mi snad dělají naschvál!
 • deefha
  deefha mecenáš21.11.2022 22:26Simpsonovi: Gigantická komiksová jízda
  Taky mě to zmátlo. Moje OCD už se těší, že určitě nebudou sedět ani hřbety :-D
 • deefha
  deefha mecenáš14.11.2022 10:38Comics: Stručné dějiny
  @MaF Díky, neznal jsem. Přečetl jsem a poučil se. Je to síla :-)
 • deefha
  deefha mecenáš27.10.2022 10:55Velká kniha komiksů: Bimba
  Hmmm... Zásilka dorazila s tímhle upozorněním. Jako je to fajn to vědět, ale jestli by spíš nebylo lepší nechat desky přetáhnout lakem, případně je aspoň nedělat z toaleťáku :-( Tohle bude fakt ojebané během pár chvil.

 • deefha
  Tak ale hlavně je to solidně sypající frančíza, kterou je prostě potřeba dojit, dokud z ní něco kape :-)
  https://en.wikipedia.org/wiki/Miraculous:_Tales_of_Ladybug_%26_Cat_Noir
 • deefha
  Hmmm, taky už to mohli ozměrově sjednotit s https://www.albatrosmedia.cz/tituly/73515230/asterix-latinske-citaty-a-jejich-vyklad/ , sedělo by to aspoň k něčemu :-/
 • deefha
  deefha mecenáš3.7.2022 22:36Perverzní páprda
  KLAN komplet ke stažení: https://klan2011.cz/changelog/o-petinu-mensi-klan

  Score v PDF se válí na Uložto :-) A LEVEL se dočká oficiální digitalizace: https://www.startovac.cz/projekty/level/
 • deefha
  deefha mecenáš3.7.2022 17:10Perverzní páprda
  Jasně, KLAN vycházel od roku 1997 (resp. nulté číslo vyšlo ještě v prosinci 1996) do 2000 (ke konci už jen jako příloha časopisu PC Gamer). Ale to už je pro mě jen konec devadesátek :-) Jinak ten mnou odkazovaný web https://klan2011.cz je moje práce a KLAN znám skoro nazpaměť :-) I když jsem ho četl hlavně kvůli hrám, hudbě a filmoým trailerům, které se tehdy na internetu ještě skoro nevyskytovaly.
 • deefha
  deefha mecenáš3.7.2022 15:28Perverzní páprda
  Jinak je teda fakt, že já jsem se o komiksech něco pořádného tehdy dozvěděl taky od dua Kopřiva/Pavlovský. Konkrétně z jejich textů v časopise KLAN, který kolem roku 2000 vycházel na CD-ROM. Třeba takovou recenzi Druuny jsem dlouho nemohl dostat z hlavy :-D No a ten Lobo tam byl taky, takže osvěta jak má být.
 • deefha
  deefha mecenáš3.7.2022 14:07Perverzní páprda
  Prostě tady, no: https://www.oldgames.sk/mags/score/
 • deefha
  deefha mecenáš1.7.2022 18:55Perverzní páprda
  Takových nás tu bude víc. Mě třeba v devadesátkách komiksy prakticky úplně minuly, maximálně nějaký prasárny (zdravíme Manaru!), který jsem po nocích tahal po modemu kdovíodkud :-) Takže jsem rád, že to Crew teď takhle zpětně dává k dispozici, stejně jako https://comicsdb.cz/comics/9458/2000-crew-varianta-a .
 • deefha
  Slovy klasika - to ještě vychází? Ptám se proto, že jsem předplatitelem a poslední balík mi dorazil v dubnu (čísla 17-19). Od té doby nic, jen e-mail s hláškou že další zásilka bude mít zpoždění. Vydavatel na sockách buďto mlčí nebo mlží. Došel papír? Nebo snad odvaha? :-/
 • deefha
  deefha mecenáš22.5.2022 14:59W.I.T.C.H. Čarodějky Komiks #1-6
  Ad Ekhö - je to taky Barbucci, no :-)
 • deefha
  Pravděpodobně ano, alespoň některé. Např. The Simpsons Summer Shindig #1 a #3 už vyšlo zde: https://comicsdb.cz/comics/7546/simpsonovi-komiksove-zemetreseni Zbytek se mi nechce hledat :-)
 • deefha
  deefha mecenáš27.4.2022 13:15Jelita: Ze života lůzrů
  Fajn, tak teď ještě kde to sehnat a budu naprosto spokojený :-)
 • deefha
  deefha mecenáš27.4.2022 09:54Jelita: Ze života lůzrů
  Tuší někdo, jak se tohle vydání liší od https://comicsdb.cz/comics/5456/jelita ? Něco navíc, jinak, odlišné verze, nepoužité příběhy...?
 • deefha
  Vzhledem k počtu stran této knihy a Zaté knihy si myslím, že obsahem jsou pouze nové věci, protože všechno dohromady by se to na 288 stran nevešlo.
 • deefha
  deefha mecenáš20.3.2022 09:19Fajro
  Nejspíš už dávno nikde.
 • deefha
  deefha mecenáš5.3.2022 11:01Johnny Cash, I see a darkness
  @Milo_Harvey Ad "Hurt celkem ušlo" - to asi proto, že to původně není od Cashe, ale od Nine Inch Nails :-P A originál je jako vždycky lepší. https://www.youtube.com/watch?v=AvJKVKglIRs Zažil jsem to naživo a mráz mi běhá pozádech ještě po těch patnácti letech.
 • deefha
  deefha mecenáš23.1.2022 22:05Čtyřlístek Speciál - Zápisky z podzemí
  Jako mít nějaký ty Čtyřlístky, tak do toho klidně jdu, já jsem laskavost sama :-D
 • deefha
  deefha mecenáš22.1.2022 10:06Čtyřlístek Speciál - Zápisky z podzemí
  "Posledních pár výtisků, které jsem měl téměř deset let schované v šuplíku, nabízím nyní sběratelům výměnou za originální stará čísla Čtyřlístku do roku 1975 (tedy za čísla 1 až 39), která mi chybí ve sbírce."
 • deefha
  deefha mecenáš20.1.2022 14:10Čtyřlístek Speciál - Zápisky z podzemí
  Zkus to, na webu autora máš návod jak na to :-)
 • deefha
  deefha mecenáš19.1.2022 09:11Simpsonovi 2022/01
  Oba příběhy už u nás vyšly v kompilaci Komiksové extrabuřty, což je trochu paradox :-) U dalších čísel to bude stejné, no ale třeba ty kompilace někdo nemá... Do sbírky fajn.
 • deefha
  deefha mecenáš9.1.2022 20:18Sin City #01: Drsný sbohem (4. vydání)
  No vida. Ona už je dneska taková doba, že jsem na to prostě skočil :-D
 • deefha
  deefha mecenáš5.1.2022 10:11Sin City #01: Drsný sbohem (4. vydání)
  @SlouzimStarymPsum Ha, to s těmi černošskými bělochy mi uniklo! Nedaří se mi k tomu nic najít, bližší info by nebylo?
 • deefha
  deefha mecenáš25.11.2021 10:00Čolák & Doláč #02: To je ale smůla
  FYI kontaktovat pana Tatarku se vyplatilo, dnes mi komiks dorazil i se spoustou bonusových materiálů :-) Každý výtisk je signovaný a číslovaný, ten můj má číslo 121. Čili pokud je pořadí prodaných výtisků sekvenční, ještě jich je k dispozici dostatek. Tak honem honem! :-)
 • deefha
  deefha mecenáš22.11.2021 10:48Z pekla (barevné přepracované vydání)
  Lidi dneska nečtou :-P A jeden obrázek vydá za tisíc slov.
 • deefha
  deefha mecenáš20.11.2021 13:21Z pekla (barevné přepracované vydání)
  Nevadí mi, že je to kolorované. Vadí mi, že je to upravené a přepracované (na webu je spousta srovnávacích článků i s ukázkami). Vlastně ne, nevadí - protože tuhle verzi číst nebudu. Jsem naprosto spokojený s tím, jaký bordel v hlavě mi udělala ta původní :-)
 • deefha
  deefha mecenáš20.11.2021 13:16Bludiště 2
  Tak už je taky doma. Mohlo být už včera, ale adresát nebyl zastižen (ačkoli jsem už několik měsíců pořád doma na HO...), takže jsem pro to na poštu musel dneska osobně. No co už. Tak ať ta trojka netrvá dlouho!
 • deefha
  deefha mecenáš19.11.2021 13:25Z pekla (barevné přepracované vydání)
  Jako že ho chtějí ještě víc nasrat? .-)
 • deefha
  deefha mecenáš18.11.2021 21:02Bludiště 2
  Z HitHitu a Startovače mi to většinou chodí bez varování. Záleží na konkrétní kampani, ale proaktivně mi zatím nenapsal asi nikdo. Často se u projektu jen objeví update novinka typu "Hotovo, rozesíláme, na všechny se dostane", ale i to je spíš jen výjimka. Tak kdyby mi to přišlo zítra, měl bych přes víkend aspoň co dělat :-)
 • deefha
  deefha mecenáš13.11.2021 19:35Čolák & Doláč #02: To je ale smůla
  Sákra, já jsem tušil, že když letos na CC zase nepůjdu, tak mi něco uteče... :-/
 • deefha
  deefha mecenáš2.11.2021 11:01Sešit plný průšvihů
  "Piko, pervitin. Je to bomba, na, vem si taky!" "Ne! Můj strejda na drogy umřel!"
  "Tam, v parku, pomozte... ochraňte!"
  Něco mi říká, že tenhle skvost musím mít! :-D
 • deefha
  Proč tam pořád používají "bysme"? To mi nejde do hlavy...
 • deefha
  deefha mecenáš2.6. 09:00* Připomínky a návrhy
  @lantan1 A tak to nevadí :⁠-⁠)
 • deefha
  deefha mecenáš1.6. 21:50* Připomínky a návrhy
  Jj, vybral jsem si takový moc pěkný, úplně náhodou bylo ještě volný a kolem něj vybráno .-) Myslím, že to nakonec prodají všechno.
 • deefha
  deefha mecenáš12.5. 13:55Srazy, cony, festivaly
  A ještě na jednou se zeptám - u Vybírala možná bude na Světu knihy k dostání dvojka Rahan. Kdyby mi ho tam někdo vzal a pak někde v Praze předal, koupil bych mu třeba pivo nebo kafe :-) Jednu knihu přes Vybíralův e-shop se mi objednávat nechce a nic jinýho jsem si u něj letos zatím nevybral...
 • deefha
  deefha mecenáš12.5. 12:25Srazy, cony, festivaly
  @SomeOne Díky, to jsem přesně potřeboval vědět. Na e-shopu mám slevu 25 %, takže nemá cenu, abych hostesku lovil :-D
 • deefha
  deefha mecenáš12.5. 11:19Srazy, cony, festivaly
  ...a kdo už jste na Světu knihy byl, nevšimli jste si náhodou, jestli tam Crew nemá nějaké výhodnější ceny než obvykle?
 • deefha
  deefha mecenáš4.5. 12:54Srazy, cony, festivaly
  Safra, desátého června je v Popovicích po letech zase Den Kozla. Tak to tentokrát na Crwecon asi nedorazím ani na tu "afterparty" jako minule... Člověk musí mít jasně dané priority :)
 • deefha
  deefha mecenáš26.4. 19:50Art
  Ty víš jak na mě :-D
 • deefha
  deefha mecenáš26.4. 18:48Art
  Hmmm, to není zas tak drahý! Pouvažuju :-)
 • deefha
  deefha mecenáš24.4. 13:33Sběratelský klub
  Pokud si to s něčím nepletu, tak ty brože jsou lepené. Ale přímé srovnání zrovna teď nemám.
 • deefha
  deefha mecenáš23.4. 21:31Sběratelský klub
  Borgia už taky, jo? Vida vida...
 • deefha
  deefha mecenáš23.4. 20:59Sběratelský klub
  MDEK v pevný se dá celkem dobře poshánět z druhý ruky, některý kousky ani nestojí tolik. Samozřejmě až na ten Incal ve fólii :-P
 • deefha
  deefha mecenáš16.4. 10:11Slevy, výprodeje, bazary
  Uf, já to ještě stihnul :-)
 • deefha
  deefha mecenáš12.4. 10:46* Připomínky a návrhy
  Pokud bude u komiksu info, že data ještě nejsou finální a ověřená, tak bych neváhal a sázel to ven co nejdřív. Když u toho bude datum vydání, tak to snad každému dojde.
 • deefha
  deefha mecenáš11.4. 14:21Pindárna
  Herní fenomén Kingdom Come jako komiks. Jak se překládá do češtiny? To ví Filip Drlík
  https://www.metro.cz/herni-fenomen-kingdom-come-jako-komiks-jak-se-preklada-do-cestiny-to-vi-filip-drlik-gir-/spolecnost.aspx?c=A230410_184236_metro-spolecnost_mjafi
 • deefha
  deefha mecenáš10.4. 20:59* Připomínky a návrhy
  Tady je nějaký problém se sériemi. Jsou tam uvedené dvě a jmenují se stejně: https://comicsdb.cz/comics/10001/marvel-origins-002-fantastic-four-1
 • deefha
  deefha mecenáš9.4. 12:31Srazy, cony, festivaly
  Dobře, já to teda chápu. Tatarkovi napíšu přes FB a na MacGyvera si nechám zajít chuť :-D
 • deefha
  deefha mecenáš8.4. 10:19Srazy, cony, festivaly
  Chtěl bych se domluvit s někým, kdo jde na CCP, jestli by mi tam nezakoupil novýho Čoláka & Doláče a nenechal podepsat MacGyvera :-) Zasloužená odměna je jistá.
 • deefha
  deefha mecenáš8.4. 10:17Sběratelský klub
  Tak Marvel Origins #2 jsem dneska opravdu sehnal. A opět - kdyby se někomu nedařilo, mám pár kousků navíc :-) Dvojku i jedničku.
 • deefha
  deefha mecenáš7.4. 09:10Sběratelský klub
  Druhý číslo mělo vyjít až příští týden. Takže zase nějaký zmatky? :-)
 • deefha
  deefha mecenáš4.4. 10:23Sběratelský klub
  Rozhodně to nemají všude, resp. nemají to skoro nikde. Takže to na ten testovací prodej opravdu vypadá.
 • deefha
  deefha mecenáš1.4. 12:30Sběratelský klub
  Pošlu :-)
 • deefha
  deefha mecenáš1.4. 11:40Sběratelský klub
  FYI pokud jste někdo ještě nesehnal první číslo Marvel Origins, tak mám aktuálně čyři navíc. Vybral jsem trafiku a měli prázdnou kasu, tak jsem místo peněz vzal tuhle vzácnost :-) Předání v Praze na Vinohradech nebo na Andělu, případně můžu i poslat, ale jen Zásilkovnou. Cena je samozřejmě původní, nejsem žádný překupník.
 • deefha
  deefha mecenáš31.3. 09:28Sběratelský klub
  Včera taky dorazilo. Je to cool!
 • deefha
  deefha mecenáš31.3. 09:27Pindárna
  Njn, já jsem taky v devadesátkách vyměnil sešitovky Rychlých šípů z osmašedesátýho za pár piv... Člověku se holt časem změní priority :-D
 • deefha
  deefha mecenáš29.3. 20:16Sběratelský klub
  Já si to video pouštět nechci, ale chci to vědět. Tak mi to někdo prosím shrňte :-)
 • deefha
  deefha mecenáš21.3. 14:32Srazy, cony, festivaly
  @Norri Liberty Meadows se mi moc líbilo. Ale koukám, že už je to deset let, co je "Kniha první" v přihrádce osamocená bez těch dalších... :-( To už se asi nedočkáme.
 • deefha
  deefha mecenáš19.3. 17:28Sběratelský klub
  @disclose Může být, bylo to tak myslím pokaždé. Resp. u NHM a UKK určitě, u KVSM taky. Ale u DCKK ne. Tak uvidíme. Kdyžtak to zase prodám na Aukru, tam se nakonec prodá všechno :-)
 • deefha
  deefha mecenáš19.3. 17:24Filmový a hudební klub
  @Gmork Všechny ty jmenované znám a hlavně My Dying Bride jsem v pubertě drhnul ve waklmanu pořád dokola. A stejně jako Dead Can Dance už tomu dneska taky moc nedám :-) Nějak se mi změnily priority. Ale pamatuju si, jak jsem byl mrzutý, když to Dead Can Dance v osmadevadesátým zabalili. Naštěstí to nebylo na trvalo, no ale kdo to mohl tehdy vědět, žejo!
 • deefha
  deefha mecenáš19.3. 15:04Filmový a hudební klub
  @Gmork Dead Can Dance jsou parádní depka :-) To jsem si radši nepouštěl už roky.
 • deefha
  deefha mecenáš18.3. 19:36Sběratelský klub
  Safra... Budu muset pořídit další police...
 • deefha
  deefha mecenáš18.3. 15:42Sběratelský klub
  No já bych si to klidně i zaplatil, resp. s tím jsem do toho šel. Ale spíš jsem zvědavý, jestli ty knihy nakonec doopravdy vyjdou :-/
 • deefha
  deefha mecenáš18.3. 11:27Sběratelský klub
  Dorazila zásilka s dalšími třemi knihami Legendy o Batmanovi (32-34). Součástí je i info o tom, že ceny surovin jdou nahoru, blabla, výroba a doprava taky, blabla, šedesátiletá historie, blabla, no, takže se od následujících čísel zvyšuje cena. Není uvedeno na kolik, ale co jsem tak zkoumal web, tak mi nakonec vyšlo, že pokud si platíte premium, tak se cena z 299 korun za knihu zvedá na 329. Standard se zvyšuje z 259 na 289, takže taky o třicet korun.

  Btw. úplně jsem už zapomněl, proč si vlastně platím to premium :-) A je to teda takhle: S prémiovou nabídkou jen za 40 Kč za číslo navíc obdržíte od čísla 3 tyto exkluzivní dárky: Čtyři obří knihy. Každá z nich má přes 400 stran a najdete v nich velkolepé příběhy Bruce Wayne: Vrah? a Bruce Wayne: Uprchlík.

  Tak to jsem moc zvědavý, jak to s těmi bonusovými knihami dopadne. Aby to nebyla druhá Krize na nekonečnu zemí :-/
 • deefha
  deefha mecenáš16.3. 12:33Herní vlákno
  Dost se mi líbilo Dream Machine, vypadá to jako něco od Velíška nebo Aurela Klimta a má to parádní příběh. Ale jak se tak koukám, tak to češtinu teda nemá :-/
  https://store.steampowered.com/app/94300/The_Dream_Machine_Chapter_1__2/
  https://store.steampowered.com/bundle/477/The_Dream_Machine__Full_Game/
 • deefha
  deefha mecenáš11.3. 14:16Filmový a hudební klub
  @yogi Tak to budeš možná znát Atarashii Gakko :-)

 • deefha
  deefha mecenáš11.3. 12:50Filmový a hudební klub
  @yogi Ad Babymetal - jde hlavně o zábavu a show, jakou ostatně předvádějí třeba Lordi, Ghost, Slipknot a mnozí další (včetně Kissáků - praotců takovýchhle cirkusů). To všechno je takový neškodný popíček s kytárkami, který zvládne úplně každý. Jen odvahu! :-D Navíc Babymetal jsou fešné asiatky, na což my Evropani paušálně celkem slyšíme. A jejich choreografie je neuvěřitelná.
 • deefha
  deefha mecenáš10.3. 10:19Filmový a hudební klub
  Babymetal! Věčná škoda, že už nejsou v původní sestavě. To bych dorazil.
 • deefha
  deefha mecenáš6.3. 10:34Nakupujeme venku
  Však neboj, oni nám to brzy zvednou :-)
 • deefha
  deefha mecenáš2.3. 14:05Publicistika
  Ono je to trochu složitější, jako všechny tyhle věci :-/ Ale nikoho neobhajuju, ani jednu stranu. Jen aby bylo jasno.
 • deefha
  deefha mecenáš22.2. 13:23Fabula Rasa a Muriel
  Jo, "Každý den je nový" zabodoval! Tak to mám velkou radost :-)
 • deefha
  deefha mecenáš18.2. 20:13Pindárna
  @soulbringer Nevybaví se mi nic konkrétního, spíš takové prostřihy na ta setkání s komiksem, která mě nějak zásadně formovala. Čtyřlístek, ze kterého jsem se ve čtyřech letech "sám" naučil číst. Rychlé šípy, takové to sešitové vydání kolem roku 1968, které mi ještě před revolucí zcela nezištně věnoval můj učitel houslí (a já je o pár let později odnesl do atikvariátu a propil). První a poslední Kometa.

  Devadesátky pak nějak prosvištěly, ale zcela jasně si pamatuju recenze Jirky Pavlovského v multimediálním časopisu KLAN, který vycházel na CD-ROM. No fakt, on tehdy ještě internet nebyl pro plebs úplně bežně dostupný. Díky KLANu jsem se v dubnu 1998 dozvěděl o něčem, co se jmenovalo Druuna. No a byl jsem ztracen :-) Kdyby mi tehdy někdo řekl, že jednou budu mít Druunu a další parádičky komplet v knihovně, tak bych mu nejspíš nevěřil. Takže díky za to!

  Vypadalo to tehdy nějak takhle (ano, skutečně byly doby, kdy člověku udělal radost rozmazaný scan v rozlišení 640x480):

  https://klan2011.cz/casopis/klan-16-duben-1998
  https://viewer.klan2016.cz/#/16/texts/0/67

 • deefha
  deefha mecenáš16.2. 16:14Nakupujeme venku
  Pokud zelníci otevřou zísilku, musí ji pak zase zavřít a označit, že to udělali a kdy. Nebo teda vždycky to tak bylo.
 • deefha
  deefha mecenáš16.2. 11:30Sběratelský klub
  Já mám knížky ve dvou řadách za sebou. Takže co skončí vzadu u zdi, to už si nikdy nikdo nepřečte :-)
 • deefha
  deefha mecenáš10.2. 16:58Sběratelský klub
  Hmmm, na mě Mierotvorca čeká od včerejška v Zásilkovně, ale ani dneska se tam nedostanu :-( Tak holt až v pondělí.
 • deefha
  deefha mecenáš8.2. 20:40Sběratelský klub
  Eh... Dneska dorazily další tři knihy Legendy o Batmanovi a s nima dlouho slibovaná záslepka na webkameru (anžto kompenzace za tu několikaměsíční pauzu ve vydávání loni). Takhle jsem se teda už dlouho nenasmál :-) Ten kousek plastu v ceně asi dvaceti halířů ani nemá cenu fotit, abyste měli představu. Ale co už, hlavně že to vychází dál, žejo!
 • deefha
  deefha mecenáš7.2. 19:49Filmový a hudební klub
  Heh, já jsem koncem roku objevil Ultima Grace. Nepouštějte si to, je to hrozný :-) Ale nějakým zvráceným způsobem se mi to líbí a poslouchám to pořád dokola, hlavně takhle po ránu. Jsou to v podstatě japonští Galneryus / Alhambra, ale se zpěvem Anette Olzon. Nutno říct, že s hodně zvláštně zprodukovaným zpěvem... Ale oni to takhle Japonci mají rádi. Místy to zní jako Babymetal, to určitě znáte.

  Jo a když jsem v těch končinách, tak ještě (ne)doporučím Necronomidol. Taky guilty pleasure :-)

 • deefha
  deefha mecenáš2.2. 22:41Čtenářský koutek
  Ale jo, jen pilně piš! Víš jak - u fan fiction to začíná a skončí to u dalšího Fifty Shades of Grey, známe to :-)
 • deefha
  deefha mecenáš2.2. 09:57Slevy, výprodeje, bazary
  Meander má až do neděle slevu 30 % na všechno s kódem POLOLETÍ30. https://www.meander.cz
 • deefha
  deefha mecenáš1.2. 13:15Slevy, výprodeje, bazary
 • deefha
  deefha mecenáš1.2. 09:17Slevy, výprodeje, bazary
  Do konce měsíce se u mě můžete hlásit o slevové kupóny -10% na knihcentrum.cz. Nahromadily se mi takové ty jejich body, které můžu vyměnit za tyhle slevy, a expirují právě do konce února. Samozřejmě za to nic nechci, dokonce ani limitovaný Aargh dvacítku ne :-P
 • deefha
  deefha mecenáš30.1. 17:28* Připomínky a návrhy
  Píše se o tom tady: https://vlcibouda.net/komiks/425-cesky-komiksovy-samizdat

  "Dan Růžička v roce 2010 vydal souborné vydání svých komikových prací, mimo barevných, které vyšly v Kometě a různých eroticky laděných. Soubor nese název Komixové chviličky Dana Růžičky."

  Víc jsem nikde nenašel, ani na webu autora: https://www.danruzicka.cz/
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 286 (cca 56718 Kč)
Mám: 1347 (cca 413605 Kč)
Chci: 424 (cca 171860 Kč)
Sháním: 424 (cca 171860 Kč)
Nabízím: 3 (cca 717 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0