• Norri
  Norri mecenáš20.1. 22:11Ptáčátko
  Podivný sci-fi postapo svět plný bizarních monster a mutantů, ve kterém vládne Severní Americe totalitní křesťanská církev. Za pomoci vraždících strojů a jiných biomechanických hnusáren bojuje proti svobodomyslnému odboji. Je to osudový příběh o novém spasiteli, stojícímu proti falešné zvrácené církvi. Je to kruté, drsné a nezřídka to šokuje mírou brutality. Totální masakr! Výživné žrádlo pro všechny, co církev zrovna nemusí. Moc by mě zajímalo, jak se ta kniha představitelům církve líbí. Ano, můžou říkat, že to je fantazie, že to není o nich, ale svoji práci to, myslím, odvede.

  Příběh je vyprávěn kontinuálně, ale má retrospektivní části, které postupně odhalují minulost hlavních postav a jejich nečekané vzájemné vztahy. Celou knihu provází vnitřní monolog, nebo myšlenky, hlavní hrdinky, které ale spíše vytváří osudovost a náladu, než že by byly důležité pro děj. Zápletka má příjemnou míru komplikovanosti, ale úplný závěr je příliš filozofický a nejasný.

  Celé je to vyvedeno kresbou, která mi ponejvíce připomínala Nikkarina z dob jeho "stotřicítky". Společně s kostrbatými, ručně kreslenými okraji panelů, a se zvoleným odstínem barev to má hodně alternativní feeling.
 • Norri
  Bál jsem se, že dobrá bude jenom první půlka kreslená Darwynem Cookem. Pletl jsem se. Je to skvělé celé. Jsou to dva skvělé noirové příběhy.
 • Norri
  Rozloučení ve velkém stylu! Poslední díl Sin City je pěkný špalík a ukazuje nám tohle prohnilé město opět z jiného úhlu pohledu. Ta kniha má úplně jinou atmosféru, než předešlé knihy. Ne horší, ale jinou. Není to jenom tím, kam se posunula Millerova kresba od "Drsnýho sbohem". Ani to není jenom tím, že se zde děj často odehrává ve dne. Je to zejména tím, že hlavní postavou je slušňák, nesměle působící mladík s vizáží Ježíše, který nechodí do stejných pajzlů jako Marv, neplatí si štětky, dobře vychází se svou dobrotivou domácí a řádně platí nájem. To skoro ani nezní jako Sin City, že? Ale nikdy nic není tak, jak se může na první pohled zdát, a ještě než všichni hráči odhalí své karty, tak se čtenář nestačí divit. Když se to potom zvrhne, a buďte si jistí, že se to ošklivě zvrhne, tak zažijete jízdu, kterou jste se Sin City dosud nezažili. Tohle je mnohem vyšší hra, než nějaká pomsta holek ze starého města. Tam se ostatně v této knize vůbec nepodíváte. Přesto je tato kniha svůdnější a erotičtější než všechny předchozí díly. Ženské se tady Frankovi opravdu povedly, radost pohledět. Po předchozí knize jsem se bál, jestli si Frank na poslední knihu ještě něco nechal. Jestli mu nedošla inspirace. Jsem hrozně rád, že moje obavy byly liché. Takhle se má, sakra, zakončovat série! Dokonalost!

  "Nic vám tak nenaruší soustředění jako oslnivě krásná nymfomanka."

  K hodnocení poslední knihy série přidám i ohodnocení zpracování této edice s bílými obálkami. Pár let mě žralo, že jsem zaváhal s “Kurva velkým Sin City”. Zvláště pak vždy, když jsem sledoval dokumentární film o Lemmy Kilmisterovi z Motörhead, ve kterém tam on listuje americkou verzí “Big Damn Sin City”. Mimochodem, dovede si představit scénu, ve které by Lemmy klábosil s Marvem na baru nad lahvemi Jacka? Když to Comics Centrum vydávalo, tak jsem byl tenkrát přesvědčený, že tak drahé komiksy si nikdy kupovat nebudu. Kdybych tenkrát tušil… Takže nyní mám kompletní sérii Sin City v malém formátu a jsem za to rád. Millerově kresbě plně dostačuje malý formát a je to pohodlnější na čtení. Navíc ty bílé obálky jsou úžasné. Chybí jim už jenom podpis Franka Millera. Přebaly jsou z velmi tvrdého papíru, který je lakovaný na rubu, ale na venek je matný a působí to na omak velmi dobře. Navíc s povděkem kvituji, že Comics Centrum konečně začalo dávat na desky stejný obrázek, jaký je na přebalu.
 • Norri
  Asi to tak prostě musí být. Každá série asi musí mít alespoň jednu nepovedenou, zbytečnou, knihu. V Sin City je to "Chlast, děvky a bouchačky". Kniha krátkých povídek. A já knihy krátkých povídek nemám rád. Vypadá to jako kraťasy z nějakých magazínů, které mají čtenářům připomenout oblíbené postavy, anebo alespoň Sin City obecně. Potkáme v nich jak staré známé, tak postavy zcela nové, jejichž smyslem je většinou pouze umřít, případně umřít jako blbec. Některé povídky jsou docela povedené, ale takových moc není. Většina jich končí nějakým twistem, ale není k němu vybudována patřičná atmosféra. Zkrátka krátké povídky. Co se týká kresby, tak tam je vše při starém, jen barvy přibyly. Tentokrát jich je dohromady 5 barvy, včetně černé a bílé.
 • Norri
  Říká se, že pomsta chutná nejlépe za studena. Ať už si pod tím představíte cokoli, tak byste měli ochutnat i recept Franka Millera, který servíruje v této knize. Konečně jsem se dočkal pro mě nového příběhu a náramně jsem si to užil. Na celé sérii oceňuji, že každá kniha je úplně jiná. Jasně, většinou jde o pomstu, ale nemám pocit, že by se Frank vykrádal. Hlavními hrdiny jsou opět Dwight a malá Miho. A taky jeden pohodlný Cadillac. Tentokrát zde není pro zvýšení dramatičnosti žádný barevný parchant, ale naopak zcela nevybarvená a nestínovaná Miho. A ten kontrast mezi světem plným stínu a vystínovaných postav, a syrové, chladně bílé a nemilosrdně zabíjející Miho je brutální a zábavný. Frankova kresba je opět prvotřídní.
 • Norri
  Příběh o hrdinství, sebeobětování, platonické mezigenerační lásce a žlutém parchantovi, který tam razí jak pěst na oko. Věřím, že jsem touto knihou uzavřel příběhy, které jsem už znal z filmových adaptací a těším se na nové neznámé příběhy. V této knize mi znalost děje vadila asi nejvíce. Ale i tak jsem si to užil. Kresba si drží vymakaný standart z "Velké tučné zabijačky" a příběh se kvalitou vyrovná "Drsnýmu sbohem" a "Ženské, pro kterou bych vraždil". Miller zde nepracuje tolik s gradováním napětí ve scénách jako v předchozích knihách, ale spíše s rychlostí vyprávění. V některých chvílích zpomalí vyprávění na jeden panel na stránku, aby po několika listech zase kopnul do vrtule a nabral plné otáčky. Líbí se mi určitá symetričnost děje konce a začátku, která mi připomněla symetričnost začátků a konců příběhů Alana Moora, která je, pravda, spíše vizuální.
 • Norri
  Ze všech prvních třech dílů je tady ta Frankova kresba nejlepší. Každý panel je tady geniální. Všechny jsou přehledné, ale pořád si zachovávají kouzlo z předchozích dílů. A zrovna ve chvíli, kdy jsem si říkal, že jediné, co v téhle knize z hlediska kresby chybí, je liják….co myslíte? Bum, prásk, blesk a spustil se liják. Geniální! Příběh je tady možná trošičku slabší a přímočařejší než v prvních dvou knihách, ale pořád je to paráda s nádherně gradujícími scénami. Během závěrečného masakru jsem se spokojeně usmíval spolu s hlavními hrdiny. Úplný "happy end"!
 • Norri
  Dlouhý monolog prolínající se celým komiksem má svoje kouzlo. Dokonale zprostředkovává rozpoložení hlavního hrdiny, kterým je zde soukromé očko Dwight. Znovu se zde také setkáváme s hrdinou první knihy, Marvem, a toho nejde nemít rád. Ale tenhle příběh je o Dwightovi a jeho zoufalství. A také o jeho osudové ženě, kvůli které se jeho zoufalství ve čtenáři doslova zhmotňuje. Frank Miller tuto emoci čtenářům dokonale zprostředkovává a my mu to velmi ochotně baštíme. Líbí se mi, jak Miller dokáže postupně budovat zápletku i gradovat napětí v jednotlivých scénách. Líbí se mi, jak umí připravit zvrat a jak umí servírovat pomstu. Taky se mi hodně líbí, jak se ten příběh prolíná s příběhem "Drsný sbohem". Svět Sin City se tak stává mnohem živějším a uvěřitelnějším. A ta specifická Millerova kresba? Ne, nelíbí se mi každý panel, ale celek, stejně jako některé detaily, jsou zkrátka geniální.
 • Norri
  Norri mecenáš30.12.2021 21:52Sin City #01: Drsný sbohem (4. vydání)
  Intenzivní! Kdybych měl první díl Sin City zhodnotit jedním slovem, bylo by to slovo “intenzivní”.
  Je zvláštní to číst poprvé poté, co jsem už několikrát viděl velmi povedenou filmovou adaptaci. Adaptaci tak věrnou, že vypadá jako rozpohybovaná předloha. Při čtení komiksu mi v hlavě zároveň běžely filmové scény. Je to zvláštní pocit, ale jinak mi to nijak nesnižovalo zážitek ze čtení. A to díky dvěma aspektům - Frankovu scénáři a Frankovu výtvarnému stylu.

  Nejsem schopen říct, jestli na mě všechny texty v knize působí tak intenzivně proto, že jsou zkrátka skvěle napsané, anebo protože je znám z filmu. Nejspíš to bude kombinace obého. V každém případě, když jsem ty věty četl, tak jsem měl pocit, že olizuju samu definici noiru. A děsně se mi to líbilo.
  Co se týče Millerova výtvarného stylu, tak ten je silně osobitý a díky věrnosti filmové adaptace také hodně “profláklý”. Takže není třeba ho nějak více popisovat. Je pravda, že občas jsou některé panely trošku hůř čitelné a je potřeba zapojit fantazii, což na druhou stranu není vůbec na škodu. No a zbývající panely jsou prostě geniální. Ta kombinace sytě černých ploch a sněhově bílého papíru je uhrančivá. Velkou zásluhu na tom určitě má i kvalitní papír a tisk.
 • Norri
  Norri mecenáš30.12.2021 16:26One-Punch Man #01: Jednou ranou
  Taková zábavná blbina. Na nic si to nehraje a rozesměje to. Jenom mám pocit, že jak se scénář soubojů často opakuje, tak to může začít nudit.
 • Norri
  Norri mecenáš28.12.2021 21:47iMucha Comics #02
  "Rád bych se vrátil do bytu, který jsem si pronajal, ale kvůli dešti jsem ztratil orientaci.” “Touhle strašidelnou uličkou místní určitě nechodí ani v pravé poledne."

  Strašidelný je scénář a lettering tohoto druhého propagačního sešitu. Všechny texty hlavního hrdiny jsou zase v první osobě, ale některé jsou v rámečcích vypravěče, některé jsou jenom tak v obraze a některé jsou dokonce nesmyslně v bublinách. SFX jsou každý jiný a jsou v angličtině! WHAT! A to už vůbec nebudu mluvit o obsahu všech těch textů, které jsou naprosto imbecilní. Podle jejich autora je jednodušší a rychlejší zvednou z kanálu víko a hodit ho po nepříteli, než si sáhnou na záda pro zbraň…

  Panel 1, text v bublině: "Víko od kanálu je dobrá zbraň a dalo mi čas…"
  Panel 2, text v obraze: "...abych mohl sáhnout po magickém kruhu, který jsem dostal od Muchy." - má ho přichycený na dosah na zádech

  Děj tohoto sešitu začíná dvě stránky před koncem prvního sešitu a celé je přepracovává. Oproti prvnímu sešitu je ten druhý v barvě a bílé pozadí nahradilo černé pozadí. To celkovému vizuálu vůbec neprospělo, protože hlavní hrdina je černovlasý a bojuje proti černému prachu… Celkově kresba Alice Slavíček na tom černém pozadí a v barvě nefunguje tak dobře, jako v prvním černobílém sešitě.

  Zatímco první sešit mě ke koupi knihy nalákal, tak druhý mě spolehlivě odrazuje.
 • Norri
  Norri mecenáš28.12.2021 21:46iMucha Comics #01
  Je to jen krátký propagační komiks, který má na pár stránkách představit nového komiksového hrdinu a pravidla nového světa. Má pěknou černobílou kresbu, která je ale trošku statická. Veškeré texty jsou vyprávěny v první osobě hlavního hrdiny v rámečcích vypravěče. Tvůrci si ale neuhlídali chyby v textu a plnovous hlavního hrdiny, ze kterého se najednou stalo odrostlé strniště. Pokud si podobné chyby tvůrci ohlídali ve finální komiksové knize, která už vyšla, tak jsem na ni hodně zvědavý, protože celková zápletka vypadá originálně a Alice Slavíček opravdu pěkně kreslí.
 • Norri
  Norri mecenáš28.12.2021 15:46Černá palice 1945
  Tato kniha navazuje na svět série Černé Palice jen velmi volně. Dokonce ji ani nenapsal Jeff Lemire. Přesto se tam někteří superhrdinové z Černé Palice mihnou a příběh si zachovává podobnou “naivní” sci-fi atmosféru. Musím říct, že mě to bavilo. Líbí se mi, jak to Ray Fawkes napsal a bavila mě výtvarná stránka, kterou tomu dali manželé Kindtovi.

  Co se týká scénáře, tak celý příběh je vyprávěn retrospektivně během cesty na hřbitov. Přišlo mi fajn, jak se střídaly scény ze současnosti a minulosti. Druhá věc, která mi přišla zajímavá, je jak scénář pracuje s rasismem. Rasisticky se vůči “barevným” členům Letky Černé Palice nikdo nechová. Naopak oni občas brblají, že v médiích zase bude oslavován bílý hrdina a podobě. Jasně že ve skutečné historii by to takto nebylo, ale tohle není historický komiks a Rayi Fawkesovi se podařilo scénář vyvážit tak, aby nepůsobil jako propaganda.

  Kdybych řekl, že se mi kresba Matta Kindta líbí, tak bych kecal. Ona je jen zajímavá a zkrátka mě baví. Zejména v detailech obličejů to vypadá jenom jako něco v rychlosti načrtnutého, ale jako celek ty panely a celé stránky fungují a mají svou dynamiku. Když je to pak ještě vybarveno vodovkami jeho ženy Sharlene, tak mě to baví.
 • Norri
  Norri mecenáš28.12.2021 11:52Černá palice: Z temných koutů Spiral City
  Kniha která neurazí a nenadchne. Potěší spíše přehlídkou výtvarných stylů než dějem. Příběh s plukovníkem Bizárem nabídne další pohled na jeho vnímání světa, zatímco příběh Cthu-Loizičky a Madam Vážky ani nestojí za řeč. Encyklopedie na konci je docela podrobná. Zatímco u hlavních postav série je tam víceméně shrnutí jejich příběhů z komiksu, tak u těch, co se jen mihli, je nově vymyšlená celá jejich historie.
 • Norri
  Co to sakra bylo? Jsem znechucený a naštvaný. Pokud chcete důkaz, že Jeff Lemire není bůh, ale jenom omylný člověk, pak si přečtěte obě části “Vzdoru osudu”. Je to důkaz, že i on dokáže naprosto zničit a promrhat potenciál skvělé série. Nevím proč to dopadlo tak, jak to dopadlo. Jestli si Lemire myslel, že si vystačí s emocemi a na detaily a logiku může kašlat? Anebo prostě jenom nevěděl jak to ukončit? Nevím, ale jsem z toho hodně smutný. A to vůbec nemluvím o prvních dvou sešitech v této knize. Ty jsou hodně “meta” a ještě příšerně nakreslené. Jestli to byla jenom nouzová vyplňovačka kvůli Ormstonovu zdravotnímu stavu, tak měli raději počkat, než to vyplňovat tímto. Asi bych si to měl znovu přečíst, ale teď po prvním přečtení na to vůbec nemám chuť. Popravdě, teď nemám ani chuť v té sérii pokračovat.

  Ale abych jenom nekritizoval, tak izolovaně jsou některé části knihy vyprávěné pěkně.

  P.S. Záložku v knize jsem měl několikrát překročenou. Poprvé mám pocit, že je to záměrně.
 • Norri
  Musím říct, že mě hned začátek knihy vůbec nepotěšil. Když Lucy přišla o vzpomínky po prvním díle, řekl jsem si OK, to je zajímavé. Po tom, co se stalo na začátku tohoto dílu, jsem si ale říkal, že tohle už vtipné není. Jenže tahle odbočka, ve které Lemire udělal pár odkazů mimo superhrdinský žánr, tam má svou roli. Ta odbočka je matoucí, ale to není nic proti tomu, co přijde poté. Odhalení celého tajemství farmy vám udělá v hlavě guláš. Protože potom vám nebude dávat smysl vůbec nic. Ostatně jako i hrdinům příběhu. Problém není v celkové myšlence a příběhu, to je v pořádku. Problém je v detailech. Ignoruje to události, které se staly dříve.
 • Norri
  Tak se mu to zase povedlo. Zase mě dohnal k slzám. Černou Palici čtu ve správné čtecím pořadí a Doktor Andromeda, coby čtvrtá kniha, je zatím nejtypičtější lemirovina v této sérii. Tipuji, že v tomto směru už tento díl žádný další nepřekoná. Tento vedlejší příběh superhrdinské série je niterní zpovědí o jedné rodinné tragédii. O muži, jenž pomohl celému vesmíru, ale zapomněl přitom na své nejbližší. Jde v podstatě o velmi komorní příběh na pozadí epických událostí. Velmi se povedla i kresba Maxe Fiumary. Dvoustrana, na které jsou v pozadí technické nákresy, je naprosto famózní. Velkou pochvalu za barvy a stínování si zde zaslouží Dave Stewart.
 • Norri
  Norri mecenáš22.12.2021 23:22Orlové Říma, kniha III. & IV.
  Děkuji pánům Marinimu a Vybíralovi, že mě vzali na tento strhující historický výlet. Díky skvělému scénáři a vyjímečné kresbě jsem si užil nepoddajnou Germáni ze začátku našeho letopočtu. Ten příběh má všechno, co jen dobrý příběh může mít - historický základ, na smrt rozhádané kladné hrdiny, nesympatické záporáky, nešťastnou lásku, sex a spoustu krvavých střetů. Jenom jsem nevěděl, jestli mám fandit Římanům anebo Germánům. Historie na tohle dilema odpověď má, ale když se najednou ocitnete uprostřed té bitevní vřavy… Ten komiks je skvostný!
 • Norri
  Norri mecenáš22.12.2021 23:20Pochmurný kraj #08: Nenávratno
  Tak mám za sebou vyvrcholení této úžasné série a mám z něj rozporuplné pocity. Předehra velkého finále v sedmém díle byla patřičně krvavá, tak jak to každý očekával. V posledním díle jsem předpokládal epickou krvavou lázeň, ale určitě jsem nečekal ukecaný konec plný vypravěčova vysvětlování. Ve všech předchozích dílech byl děj poměrně jasný a srozumitelný. Zde však nastala situace, kdy jsem nevěděl, co se vlastně děje. A mám trošku obavu, že v té chvíli si tím nebyli úplně jistí ani sami autoři. Jako by měli vymyšlený konec, ale nevěděli, jak se k tomu konci elegantně dostat. Naštěstí tento rozpačitý konec nijak nezmenšuje mé nadšení z celé série.
 • Norri
  Norri mecenáš22.12.2021 23:19Pochmurný kraj #07: Smrákání
  Výborné pokračování skvělé série. Dal jsem si takový malý maraton a přečetl jsem celou sérii na jeden zátah. Tento díl plynule navazuje na předchozí díl. Rozehrála se v něm první a pěkně krvavá bitva v závěrečné válce o osud Pochmurného kraje. Pokud bych měl něco vypíchnout, tak to jsou hodně povedené scény s chlapcem bez kůže.
 • Norri
  Norri mecenáš21.12.2021 00:08Azimut I.
  Ještě že Crew vydala v jedné knize tři alba. Kdybych po dočtení prvního alba musel čekat na další díl, tak by mě asi ranila mrtvice. Ten svět, který Lupano a Andreae stvořili, je úžasný a plný fantazie. Je to ohňostroj neuvěřitelných nápadů. Navíc je plný zajímavých, více či méně sympatických, postav a bytostí. Lupano vymyslel svět, do kterého může vepsat všechny příběhy, které ho jen napadnou. Vy se do něj můžete pohodlně položit o s každou další stránkou tento úžasný svět objevovat. Hodně tomu pomáhá kresba, která je fantasticky detailní a ohromující. Navíc je vybarvená vodovkami. Co chcete víc? Je to jeden z těch komiksů, kde se vyplatí každý centimetr čtvereční papíru navíc. Byla by neskutečná škoda, kdyby to vyšlo v menším formátu.
 • Norri
  Norri mecenáš20.12.2021 00:41Batman: Černé zrcadlo
  Je to příběh temný jako asfalt. Skutečná noční můra Jima Gordona a jeho dcery Barbary - James Gordon jr. Ze začátku jsem byl překvapený, že čtu krátké příběhy, které se věnují různým padouchům bez zjevné spojitosti. Čekal jsem totiž jeden souvislý koherentní příběh. Potom jsem ale pochopil, že do toho hlavního příběhu bylo potřeba postupně pomalu vplout. Bylo nutné jej stavět od základů. A postavený je skutečně dobře. Hlavní postavy mají jasné motivace a důvody, proč se chovají tak, jak se chovají. Celé je to drsné a má to správnou ponurou, noirovou atmosféru. Pokud chcete dobře porozumět postavě komisaře Gordona, tak si nutně musíte tento příběh přečíst.

  Oba kreslíři tohoto příběhu, Jock i Francesco Francavilla, mají velmi výrazný a osobitý styl a oba odvedli velmi dobrou práci. Kresba obou se mi líbí a má úžasnou atmosféru, přesto jsem z jejich střídání neměl úplně dobrý pocit. Možná je to v tom, jak moc se jejich kresba liší. Zatímco Jock používá velmi tenké a ostře lomené čáry, tak Francavilla používá většinou mnohem tlustší a oblé čáry. Často nedokončuje obrysy a objekty dokončuje barevnou plochou. O preciznosti se v jeho barvení nedá mluvit a často používá syté barvy na celé plochy panelu. Přesto jsou jeho kresba a barvy jako celek skvělé. Ale ten kontrast mezi Jockem a Francavillou je fakt brutální.

  Černé zrcadlo je můj první Batman, kde není Bruce Wayne. Pokud nepočítám Robo Gordona, samozřejmě. Trošku jsem se toho bál, ale byl jsem mile překvapený, jak dobře to funguje.
 • Norri
  Norri mecenáš18.12.2021 23:54Hellblazer: Vzlety a pády
  Johna Constantina moc načteného nemám. Ve filmu se mi líbil, v komiksech, které jsem četl a on se mihl, už méně. V této knize jsem očekával, že si ho oblíbím. A to se moc nepovedlo. To, že je to cynický parchant, to jsem očekával. Očekával jsem ale také dobrý příběh a ten jsem nedostal. Ona nosná myšlenka celého příběhu není špatná, ale jeho vyprávění značně kulhalo. Bylo mi v podstatě jedno, jak to dopadne. Navíc mi v tom scénáři nehrály některé věci, které nebyly dotažené do konce. Jako třeba to, že zmasakrované miliardáře v podstatě nikdo moc neřeší. To, že spoustu lidí na veřejnosti za bílého dne sežral obrovský démon, to neřeší už vůbec nikdo. Večer se prostě zcela bezstarostně paří, protože na účtech se objevily nějaké prachy. Ten svět kolem prostě vůbec nefunguje.

  Co se týče kresby, tak s tou, bohům žel, taky nejsem spokojený. Moc mě nebere, jak jsou kreslené obličeje. Někdy jsou nakreslené docela pěkně, ale jindy je to bída. Panely mají často pozadí vyplněné jednom barevným přechodem. A co se týká samotného panelování…. hrůza a děs. Třeba mi ten komiks někdy v budoucnu sedne více.
 • Norri
  Norri mecenáš18.12.2021 18:32Punisher: Svět sovětů
  Drsný a poctivý příběh Franka Castlea a Valerije Stěpanoviče. Příběh rozkročený mezi ruskou válkou v Afghánistánu a současností. Punishera ještě nemám plně načteného, ale tohle mi zatraceně šmakovalo.
 • Norri
  Norri mecenáš18.12.2021 15:43Pan Neporazitelný #01: Okresní hrdina
  Komiksová geniálnost! Scott McCloud se diví a Deadpool s She-Hulk blednou závistí. Pascal Jousselin zkoumá a napíná možnosti komiksového média k prasknutí. Doufám, že už pracuje na nějakém pokračování. 7*
 • Norri
  Norri mecenáš17.12.2021 22:37Chlad
  Asi nejsem typický konzument hororů. Jsem totiž značně vybíravý. Nemám rád vyvražďovačky, lekačky a nechutnosti. Mám rád atmosférické, mysteriózní záležitosti. U Chladu jsem tak nějak očekával od všeho něco. Nechutnosti i atmosférickou mysterióznost. Něčím mě ten komiks přitahoval a jeho grafické podobě jsem nedokázal odolat.

  Vůbec jsem se nespletl. Ten komiks je krásně nechutný, ale zároveň je úžasně šílený. Chlad je totiž o šílenství a o všech jeho barvách. Jeho vizuální styl se sytými teplými barvami je v brutálním kontrastu s masakry, které zobrazuje. Pracuje s úžasnou fantazií a monstra jsou zde vskutku originální. Třeba takoví pětiprstí psi mě hodně bavili. Celé je to pak navíc odlehčeno jak humorem, tak také romantickým vztahem mezi dvěma hlavními kladnými postavami.

  P.S. Pokud nebudete vědět, koho vám hlavní záporák připomíná, tak je to Till Lindemann. :-D
 • Norri
  Norri mecenáš16.12.2021 20:05Batman: Deset nocí KGBeasta
  Kniha obsahuje dva příběhy s Batmanem, jakého jsem dosud neznal. Batman zde zcela otevřeně spolupracuje s policií a skoro všichni jsou s tím v pohodě. Je zde občas unáhlený, nedůsledný a nediskrétní. Nemá problém civilistům říct, že kousek dál našli policajti v popelnici mrtvou ženskou. A co mě pobavilo nejvíc, když odchází z místa činu, tak se musí prodírat davem. Ale jinak je to moc povedená kniha. Jeden příběh je detektivní a druhý špionážní. Oba jsou napínavé a pěkně drsné. Mrtvých je tu více, než bývá u Batmana zvykem. Dokonce dojde i na prezidenta Ronalda Reagana. Sice se v knize najde pár nelogických situací, ale je to přece jenom takové milé retro, ve kterém jsem to moc neřešil. I když u nás vyšel tento komiks nevybarvený, tak má moc pěknou kresbu a možná mu ta černobílá podoba naopak prospěla. Za mě spokojenost.
 • Norri
  Norri mecenáš15.12.2021 00:03Noir: Detektivky v komiksu
  Docela jsem se toho bál a je pravda, že zpočátku jsem z toho měl velmi rozpačité dojmy. Úvodní Lemire je zajímavý snad jen svou typickou kresbou, protože pointa povídky je od půlky jasná. Následuje “MEH” povídka s androidama a “WTF” povídka s metrem. Dokonce je tam i zcela obyčejná nekomiksová povídka s ilustracemi, i když ty jsou od Joëlle Jones. Ale naštěstí tam jsou i zajímavější povídky, které mě pobavily. Scenáristicky mě pobavily povídky “Albánec”, “Mé nové já” a “Zlá noc”, ve které se Brian Azzarello společně s Fabio Moonem a Gabrielem Bá vrací již po několikáté ke stejnému ohranému tématu, tentokrát však ze zcela jiného úhlu. Zajímavější je tato sbírka z hlediska kreslířů. Kromě již zmíněných je zajímavá kresba také v povídce “Poslední rána”.
 • Norri
  Norri mecenáš14.12.2021 21:35Batman: Tři Jokeři
  Třem Jokerům jsem se dlouho bránil. Ten nápad se třema Jokerama se mi zdál jako naprostý nesmysl. Nakonec jsem nadšený a jsem rád, že to mám v knihovně. Příběh se odkazuje k nejslavnějším zločinům v Batmanově životě a celý komiks jako celek je úžasnou poctou Moorově Kameňáku. Odkazuje se to k němu skutečně hodně. Ať už jde o Jokerův origin, devíti-panelové rozvržení stránek, či symetrii prvních a posledních panelů v příběhu. Navíc to má skvělé tempo. Co se týče kresby, tak k tomu stačí jen napsat jméno Jason Fabok, protože to jméno je záruka kvality.
 • Norri
  Norri mecenáš12.12.2021 21:53Modrá Crew #20 - Dobyvatelé #3, 4
  Prsa, krev a bojoví sloni. A taky krutost, prsa a čarodějové. Jo a ještě prsa. V Dobyvatelích je toho tolik, o čem by se dalo dlouze mluvit, že nevím u čeho začít. Co třeba u těch již zmíněných prsou. Komiks Dobyvatelé je jich totiž plný. Ženy v komiksu, skytské bojovnice, většinou chodí nahoře bez, či rovnou jen v bederních rouškách. A zajímavé na tom je to, že to nepůsobí vůbec eroticky nebo nějak nepatřičně. Po chvíli si na to zvyknete a přestanete je úplně řešit.

  Co se tomu komiksu nedá upřít jsou emoce. Lépe řečeno široké spektrum emocí. Komiks má úžasnou kresbu a barvy a tak pohled na všechny scenérie, výjevy,lidi a bitvy je úžasný a vyvolává úžas. Kruté scény s násilím na ženách, mučení a obětování, naopak zhnusí. Chování některých hlavních poslav vyvolá opovržení a naštvání. No a bitvy a souboje jsou vzrušující a vtáhnou vás do boje. Sylvain Runberg se navíc ke svým postavám chová velmi macešsky, takže vás čeká také spousta překvapení. Ve výsledku mám ale pocit, že to ve mě nezanechalo hlubší stopu.

  Poslední věc, kterou musím zmínit je zaměření a téma komiksu. Obálka komiksu tvrdí, že spojuje historickou realitu s nadpřirozenem. Realita je ale taková, že se Skytové a Chetité nikdy nemohli střetnou. Přinejlepším pět století je nepřekonatelné jak pro chetitské válečné vozy, tak pro komiksové “skytské” gryfy. Vypůjčení si několika historických jmen do fantasy příběhu bych se neodvažoval nazvat historickou realitou. Bylo by pěkné, kdyby byl komiks doplněný nějakým doslovem, který by tyhle záležitosti uvedl na pravou míru.

  Komentář je společný pro obě knihy.
 • Norri
  Norri mecenáš12.12.2021 21:53Modrá Crew #19 - Dobyvatelé #1, 2
  Prsa, krev a bojoví sloni. A taky krutost, prsa a čarodějové. Jo a ještě prsa. V Dobyvatelích je toho tolik, o čem by se dalo dlouze mluvit, že nevím u čeho začít. Co třeba u těch již zmíněných prsou. Komiks Dobyvatelé je jich totiž plný. Ženy v komiksu, skytské bojovnice, většinou chodí nahoře bez, či rovnou jen v bederních rouškách. A zajímavé na tom je to, že to nepůsobí vůbec eroticky nebo nějak nepatřičně. Po chvíli si na to zvyknete a přestanete je úplně řešit.

  Co se tomu komiksu nedá upřít jsou emoce. Lépe řečeno široké spektrum emocí. Komiks má úžasnou kresbu a barvy a tak pohled na všechny scenérie, výjevy,lidi a bitvy je úžasný a vyvolává úžas. Kruté scény s násilím na ženách, mučení a obětování, naopak zhnusí. Chování některých hlavních poslav vyvolá opovržení a naštvání. No a bitvy a souboje jsou vzrušující a vtáhnou vás do boje. Sylvain Runberg se navíc ke svým postavám chová velmi macešsky, takže vás čeká také spousta překvapení. Ve výsledku mám ale pocit, že to ve mě nezanechalo hlubší stopu.

  Poslední věc, kterou musím zmínit je zaměření a téma komiksu. Obálka komiksu tvrdí, že spojuje historickou realitu s nadpřirozenem. Realita je ale taková, že se Skytové a Chetité nikdy nemohli střetnou. Přinejlepším pět století je nepřekonatelné jak pro chetitské válečné vozy, tak pro komiksové “skytské” gryfy. Vypůjčení si několika historických jmen do fantasy příběhu bych se neodvažoval nazvat historickou realitou. Bylo by pěkné, kdyby byl komiks doplněný nějakým doslovem, který by tyhle záležitosti uvedl na pravou míru.

  Komentář je společný pro obě knihy.
 • Norri
  Norri mecenáš11.12.2021 22:05Barbar Conan #03: Labyrint smrti
  Začátek je čistá testosteronová řezničina a konec je zase masakr v režii černé magie. Ale hlavně je to jeden souvislý příběh. Crom za to buď pochválen! Navíc to má pěknou kresbu a úžasné obálky Erika Gista. Já jsem spokojený.
 • Norri
  Norri mecenáš11.12.2021 17:36Retro Sci-Fi Speciál I. (varianta A)
  Kniha obsahuje krátké příběhy, které vycházely v australské sešitové sérii “Retro sci-fi tales” od nakladatelství DARK OZ. Za sešitovou sérií stojí Darren Koziol, který je zároveň scenáristou většiny povídek. Moc jsem od této knihy nečekal, ale tématem mě lákala k přečtení. Když se řekne “retro sci-fi”, tak si jako první představím obrázky od Wally Wooda, tj. sexy kosmonautky ve skafandrech s velkou skleněnou koulí místo přilby, které objevují neznámé bizarní světy a bytosti. Příběhy v téhle knize jsou ale spíše o pošucích s alobalovými čepkami, kteří se sbastlenými udělátky honí mimozemšťany ve vánočním průvodu.

  Kniha “Retro Sci-fi speciál” mě příjemně překvapila rovnou dvakrát a to hned po vybalení z krabice. V prvé řadě jsem nečekal knihu formátu A4, ale něco mnohem menšího. Navíc jsem zapomněl, že nakladatelství Zanir plánovalo k objednávce přiložit kartičku s podpisy autorů a ona tam opravdu byla. Je to drobnost, ale potěšila.

  A teď k samotným příběhům. Je jich celkem devět. Každý z nich je doprovázen velmi pěknou obálkou, která výtvarně dalece přesahuje výtvarný styl samotného komiksu. Většina z nich, bohům žel, trpí tím, čím velmi krátké povídky trpívají - velmi uspěchaným scénářem, který bez vysvětlení skáče kupředu, takže se pak čtenář nestačí divit, anebo postavy jednají velmi podivně, protože ze sebe musí všechno vysypat na pouhých dvou panelech.

  Začnu povídkami, na kterých jsem shledal něco pozitivního. “Mocnosti osy” ukazují dvě zásadní věci. Jednak že jsou Australané divní, protože jsou schopni udělat si domácího mazlíčka z čehokoliv, a taky že se nevyplácí dělat z těch mazlíčků zbraně hromadného ničení. Tenhle komiks rozhodně zaujme výtvarným stylem, který se nemusí líbit každému, ale je zajímavý. “Bomba reality” trpí již zmíněnými chybami scénáře. Má ale zajímavý nápad, který se zároveň podařilo dobře nakreslit. “Dutí lidé” a “Vesmírný výtah” mají zajímavé nápady, děj a kresbu, ale jsou najednou ukončeny stránkou s podivnou pointou. Tyhle nápady, kdyby se je podařilo rozpracovat na delší příběhy, tak by to mohla být pecka. Nejdelším příběhem v knize je příběh s nejdelším názvem - “Penny Powersová a záhada Marťanů z hory Lofty”. Tady, i díky rozsahu, funguje scénář. Děj spolu s kresbou naplňují mou představu retro sci-fi. Knihu uzavírá povídka “Velký spánek”, což je cyberpunková noir detektivka se zajímavou černobílou kresbou a fungující pointou.

  Zbývající příběhy jsou spíše do počtu. “Temná mračna” jsou příliš uspěchané, “Kouzlo Vánoc” je to již zmíněné nahánění mimozemšťanů ve vánočním průvodu a “Příměří ztracené v čase” je uspěchaná kombinace Filadelfského experimentu, Ztraceného světa a Vánočního příměří z roku 1914.

  Když jsem to takto zrekapituloval, tak z té knihy mám lepší dojem, než jsem měl během čtení…
 • Norri
  Norri mecenáš9.12.2021 08:49Requiem: Upíří rytíř III.
  Pat Mills dál pokračuje ve vyřizování si svých účtů s mocnými našeho světa. A je to vskutku pekelně zábavná jízda. Je to sarkastické, cynické, erotické a zatraceně krvavé. Je to zvláštní čtenářský zážitek, když vám tento komiks alespoň na chvíli dá ochutnat, jaké to je být "čistým zlem" a užívat si ten pocit. Dějově mi tato kniha přišla trošku roztříštěnější než předchozí díly. Je tam spousta dějových linek, rozhovorů a vyprávění, které nejsou pro celkový příběh úplně důležité a rozmělňují ho.

  Grafická stránka je opět orgasmická lahůdka. Kresba Olivera Ledroita je excelentní. Je plná detailů a barev. Než jsem se pustil do této třetí knihy, tak jsem si chtěl v rychlosti prolistovat první dvě. Nepovedlo se mi to. Hned na první stránce první knihy mě ta úžasná kresba opět pohltila a já jsem si musel znovu užít každý panel a přečíst každou bublinu.

  Mám pocit, že tentokrát je kresba o něco málo hustější (přeplněná detaily), tmavší a nepřehlednější. Také jsem měl pocit, že je zde více dvoustránkových obrázku, na kterých se to důležité děje uprostřed. Možná je to jenom můj dojem způsobený tím, že mám u této knihy pevnější vazbu než u předchozích dvou a tak tu knihu nemůžu stejně dobře rozevřít.
 • Norri
  Norri mecenáš6.12.2021 10:10Founders - Kapitola 1: Šimon říká
  Úvod k propagační soutěži s nadhozením zápletky. Ta propagace je tam hodně výrazná. Prostě taková kuriozitka. Jsem zvědavý, jestli z toho případné další díly udělají plnohodnotný příběh.
 • Norri
  Jako vždy - je to napínavé, dobře vyprávěné a skvěle nakreslené. Každý díl vždy přečtu jedním dechem.
 • Norri
  Pořád je to skvěle vyprávěné a skvěle kreslené. Sherlock Holmes zemřel ve švýcarských vodopádech a zdá se, že spolu s ním zemře i parta jeho dětských pomocníků. Děcka z ulice, které dlouho držely spolu, se rozhádaly a ve zlém se rozešly. Každý z nich teď musí v chudinských čtvrtích Londýna čelit svým vlastním nesnázím sám. Ještě ke všemu utekl z vězení Bloody Percy a chce se každému jednomu z nich pomstít. Čtvrtý díl je opět jiný než předchozí tři díly, ale pořád je stejně napínavý. Pořád mě to hodně baví.
 • Norri
  Norri mecenáš29.11.2021 22:38Velký vezír Iznougud (pevná vazba)
  Tahle kniha je bezesporu zábavná. Často jsem se nahlas chechtal. Má skvělý situační humor, dobré hlášky a povedené slovní hříčky. Překlad se tedy evidentně povedl. Jenže je to lehce únavné. A ano, vím že je to čistě můj subjektivní problém. Kniha se skládá z krátkých, převážně osmistránkových příběhů. Všechny mají stejnou strukturu - Iznougud dostane nápad, otestuje to na sluhovi, první pokus nevyjde, druhý pokus nevyjde a při třetím pokusu se mu to celé vymstí. Navíc se vtípky na téma příběhu často opakují až do omrzení. Ideální by bylo přečíst si jeden příběh týdně. Jenže já jsem tu knihu postupně za týden přečetl celou. Takže jsem ji vlastně špatně užíval…
 • Norri
  Norri mecenáš28.11.2021 22:36Generace 89
  Kniha obsahuje příběhy, které jsou více či méně relikty své doby. Asi nejzábavnější je Bofova Sheila. Pobíhající polonahá prostitutka, kolem které umírají mafiáni, je prostě skvělá. Zajímavý a správně šílený je také Duryan Hyperman.
  Celkově jsou v téhle sbírce povedené sci-fi povídky. Parádní, ale bohům žel krátký, je dänikenovský příběh Jana Gibka a úžasného Miroslava Schönberga. Zajímavě minimalistická je sci-fi povídka Ondřeje Neffa. No a závěrečné sci-fi Dračí let je 34 stránková paráda od Ladislava Kubice a Vladimíra Hanuše.
  Čistě pro porovnání s jinými verzemi je zajímavé zpracování Conanovské povídky Dcera pána mrazu, která se zde jmenuje Návrat.
  Knihu uvádí skvělá předmluva Tomáše Prokůpka, která tuhle sbírku zasazuje do kontextu doby.
 • Norri
  Norri mecenáš28.11.2021 22:29Traum: Maják 1
  Začátek něčeho... První díl nemá samostatně žádný smysl, ale alespoň nastínil atmosféru. Ta je podpořena i výtvarným stylem, který vypadá jako kombinace kresby a sprejovaných barev. Samotná kresba postav se mi nelíbí, ale budovy, jeřáby a sochy v tomto výtvarném stylu vypadají vážně dobře.
 • Norri
  Norri mecenáš21.11.2021 17:55Měsíční tvář (pevná vazba)
  Měsíční tvář je pro mě jeden z nejlepších komiksů od Joda. Svůj nazaměnitelný otisk v něm zanechali jak Jodo, tak i Boucq. Není se ani čemu divit, vzhledem ke způsobu, jakým ho ti dva tvořili. Hrozně mě bavilo ho číst. Bavilo mě, jak hlavní hrdina všemi nástrahami, těžkostmi a dokonce i mučením prochází se svým bezelstným úsměvem. Ten jeho optimismus je nakažlivý. Celý ten komiks má úžasnou kresbou, úžasnou a pro mě uchopitelnou fantazii a je vtipný. Je teda pravda, že konec jsem úplně nepobral, ale zas tak moc mě to tady netrápí.
 • Norri
  Norri mecenáš19.11.2021 20:50Fury: Bůh ochraňuj válku
  Fury je zde představitelem všeho, proti čemu dnešní progresivisti bojují - bílý, šovinistický a po všech stránkách nekorektní heterosexuál. Netolerantní kuřák, milovník masa, chlastu a kávy s kofeinem. Starý voják, kterému chybí střílení do špatných lidí. Boží! Tenhle důchodce je zatraceně nespokojený s novými pořádky a když se naskytne šance na ještě jednu vojenskou akci, tak po ní skočí jako flanďák po ministrantovi. Ať to stojí, co to stojí. Tenhle Ennisův komiks však není jenom vtipným festivalem krvavého masakru, ale také kritikou všech vojenských intervencí ve jménu "dobra".
 • Norri
  Norri mecenáš17.11.2021 21:02Paper Girls I.
  Tak tohle je řádně vyhrocený mezigenerační spor! Tenhle komiks má všechno. V prvé řadě to jsou skvěle napsané postavy a dialogy. Dále to má fantastický, zajímavý a napínavý příběh, který zůstává záhadný, ale přesto čtenáře svou neustálou záhadností neotráví. A v neposlední řadě to má odkazy na americké popkulturní reálie z osmdesátek, které my jsme poznali až v devadesátkách. Je to docela vtipné, protože v roce 1988, kdy tenhle příběh začíná, mají hlavní hrdinky dvanáct let a já jsem v tom roce měl o rok méně. Cítil jsem, že jsem tak zvláštním pasivním způsobem zatažený do příběhu a hrozně jsem si ho užíval. Tahle kniha má však i jednu silně negativní vlastnost - má konec. Já bych nejraději četl dál. Doufám, že čekání na pokračování nebude příliš dlouhé.
 • Norri
  Norri mecenáš14.11.2021 22:26Batman Mikea Mignoly
  Teď, po letech, jsem si hlavní příběh "Zkáza, jež postihla Gotham", užil ještě více, než poprvé. Má to skvělou hororovou mignolovsko-lovecraftovskou atmosféru a Mignola zde dokázal geniálně využít všechny Batmanovy parťáky i záporáky. U každého vzal jeho charakteristické znaky a s úplně novými originy je dokázal dokonale využít v příběhu.
  "Gotham ve světle plynových lamp" mě docela zklamal. Příběh s Jackem Rozparovačem se nese ve znamení dalšího návratu do Gothamu a další verze vraždy Wayneových. Bohům žel je to nuda. Druhá půlka příběhu je naštěstí trošku lepší. Je paradoxní, že mi zde Mignolova kresba připadala méně mignolovská než Nixeyova kresba ve "Zkáze".
  K "Plynárně" napíšu snad jenom tolik, že je to krátké tak akorát na to, aby to zůstalo zajímavé.. "Svatyně" je spíše hellboyovský příběh a musím říct, že mě to příliš nebavilo.
 • Norri
  Norri mecenáš14.11.2021 21:53Conan z Cimmerie, svazek III. (varianta A)
  U první povídky “Rudé hřeby” jsem už od první stránky jsem věděl, že mě kresba a panelování bude bavit. Brzy se sice ukázalo, že kresba obličejů a postav je docela hrubá a panelování se drží stále stejného vzoru, ale díky povedeným barvám, jsem si tu kresbu užil. Je to parádní krvavá řezničina a Conanova parťačka Valerie je moc pěkně rostlá. Takže jsem se ve výsledku dobře bavil. Je to sice ukecané, ale ne tak jako další povídka.
  Druhou povídkou jsou “Lidé Černého kruhu” a tam bylo špatně skoro všechno. V prvé řadě se mi nelíbila kresba. Přílišné šrafování ji zabilo i s barvami. Navíc to obličeji i zobrazením akce více připomínalo mangu, než francouzský komiks. Nebavil mě ani scénář. Možná i proto, že je tam zpočátku příliš mnoho politiky a přespříliš krkolomných jmen, které se vzájemně pletou.
  Závěrečná povídka “Zambulské stíny” klame obálkou. To že obálky komiksů často lžou, to ví každý. Málokdy ale komiksu škodí jako v tomto případě. Podle obálky jsem čekal příšernou kresbu, ale ve skutečnosti je ta kresba nejpěknější a nejdetailnější v celé knize. Celý děj se odehrává za soumraku a v noci, takže barvy jsou hodně tlumené a stíny hluboké. Příběh je zábavný, má vysoké tempo, jde z akce do akce a Conanovi skoro celou dobu běhá po boku nahatá ženská. Co více chcete? :-)
 • Norri
  Sérii Ekhö mám rád už od prvního čísla. Sedí mi úžasná kresba Alessandra Barbucciho a v zásadě mi sedí i humor. Tentokrát mi sice chvíli trvalo, než jsem se naladil na tu správnou vlnu, ale potom už jsem si to opět užíval. První příběh z Londýna je v prvé řadě jedna velká vlna popkulturních odkazů a výjimečně zde nejde o vyšetřování vraždy. K té dojde až ve druhém příběhu z Manhattanu a záporák je tentokrát ještě neobvyklejší, než kdy dřív.
 • Norri
  Norri mecenáš6.11.2021 15:05Negalyod: Božský had
  Vůbec jsem nevěděl, co od toho mám čekat. O to víc mě to bavilo. Takové uspořádání světa, jako zde, jsme už ve sci-fi viděli snad tisíckrát. Bohatí bydlí ve svých hi-tech městech na obloze, případně na oběžné dráze země a chudina živoří na vydrancovaném povrchu země. Zatím se to téma ale neomrzelo. Tady je to navíc okořeněné dinosaury. Všechno je lepší, když se tam přidají dinosauři. Taky jsou zde proudové stíhačky svázané z bambusů a poháněné “štěpným” motorem. No prostě velmi neobvyklý koktejl, který mi velmi chutnal.

  Hlavní hrdina, pastevec dinosaurů jménem Jarri, je mužem mnoha schopností a je snadné si jej oblíbit. Scénář z něj možná dělá až příliš schopnou osobu, ale ve výsledku to tolik nevadí. Řízením osudu se Jarri dostane mezi rebely, kteří bojují proti systému, který ze země vysává veškerou vodu a mění ji v poušť. To je asi tak všechno, co se k tomu dá říct, aniž bych vyzradil příliš a připravil vás o překvapení. Komiks neodpoví na všechny otázky, které vás během čtení nutně napadnou, ale kupodivu mi to tady moc nevadilo. Ten svět je tak zajímavý a akce tak zábavná, že snaha o vysvětlení by mohla celkový dojem z komiksu zničit.

  Co se týká výtvarné stránky, tak ta je skvělá. Na první stránce jsem si nebyl jistý, jestli se mi ta kresba líbí. Na druhé stránce jsem už ale věděl, že se mi líbí moc. Je planá detailů, plná davových scén se spoustu lidí, je v ní hodně velkolepých záběrů na krajinu i dynamických akčních scén. Hrozně moc tomu pomohly i syté barvy. Design některých postav mi připomínal Moebia.
 • Norri
  Norri mecenáš5.11.2021 21:36Mlžný ostrov zbarvený do ruda
  Mlžný ostrov zbarvený do ruda vypadá na první pohled jako moc pěkný komiks - pěkná kresba a mé oblíbené téma. Mám rád, když se z komiksu dozvím něco nového z historie a podnítí mě to v hledání dalších informací na internetu. Na druhý pohled jsem ale začal být přesvědčený, že je tento komiks spíše navoněné lejno. Děj se má odehrávat těsně před invazí římských legií do Británie. Jediné, co se však shoduje s reálnou historií, je jméno císaře Claudia a rok invaze. Zbytek už je pouhá fantasy, ať už ta skutečná fantastika anebo překroucená historie. Hlavní britský bijec v komiksu, válečník Cassivellaunus, bojoval ve skutečnosti už o zhruba sto let dříve s Juliem Cesarem, což by se ve fantasy dalo ještě skousnout, když už si Martin Šinkovský nedokázal do svého smyšleného příběhu vymyslet nikoho věrohodnějšího. Ale proč přejmenoval i senátora, který tu invazi ve skutečnosti vedl, to nepochopím. Martin Šinkovský sice v úvodu říká, že jeho příběh velmi rychle uhýbá z oficiálních stránek dějepisu, ale tohle je už moc a hlavně je to zbytečné. Vrcholem všeho jsou germánské runy použité u SFX keltů. Jediným pozitivem tohoto komiksu tak zůstává jeho výtvarná stránka. Třetí hvězdičku v hodnocení dávám jenom díky kresbě.
 • Norri
  Norri mecenáš3.11.2021 20:30Batman: Svět
  Hodnotit tuto knihu jako celek je hrozně těžké. Ono je to těžké u antologií obecně, ale tady je to tak trošku soutěž národních reprezentantů a těžko se hledají kritéria, podle kterých by se to dalo porovnat. Jestli podle originality v uchopení Batmana, nebo naopak podle největšího přiblížení se americkému pojetí? Někteří autoři se rozhodli představit něco málo ze svých měst, jiní ukazují něco ze své historie a kulturního dědictví, a jiní se vyrovnávají s příliš skutečnou současností. Navíc byli všichni (skoro všichni) svázáni krutým omezením pouhé desítky stran. To se pak těžko buduje smysluplný příběh.

  Nejvíce prostoru dostal turecký tým, který se však nedokázal vejít ani do čtrnácti stran a jejich nezáživný příběh skončil znenadání brutální zkratkou. Nejméně stran naopak stačilo Mexičanům na jejich duchařský příběh, který byl sice trošku chaotický, ale měl překvapivě lehce mrazivou atmosféru. Chaoticky na mě působil i italský příběh, který jsem si musel přečíst dvakrát, abych chytil jeho pointu, která ve výsledku není vůbec špatná. Výtvarně zcela osobitě působí příběhy z Francie a ze Španělska. Zatímco francouzský scénář se snaží propagovat Muzeum Louvre a supráci jsou zde pouze špatní herci, tak Španělé udělali zcela relaxační a zábavný průzkum toho, jak by asi Batman trávil dovolenou. K propagaci domoviny se rozhodli i Poláci a v krátkém a pěkně nakresleném příběhu vzdávají hold Varšavě.

  Nejslavnějším autorským týmem v knize je zřejmě Azzarello a Bermejem. Jejich příběh je v podstatě sled nádherných obálek a ani malé vložené panely tento fakt nemůžou popřít. Je jich zde využito pouze jako pozadí k odvyprávění Batmanovy výhrůžky zločincům celého světa, které zároveň slouží jako obhajoba Batmanových výletů mimo Gotham a tím i existence této knihy. Tohle musel Azzarello zvládnout napsat během ranní kávy a smysl zde mají pouze ty nádherné Bermejovy obrázky. Vítězstvím kresby nad obsahem skončily i příběhy z Koree a Číny. Zatímco korejský příběh měl zajímavý nápad, který se nepodařilo vytěžit, tak čínský příběh je prostě jen pitomý.

  U zbývajících pěti příběhů bych se rád rozepsal trošku více, protože podle mě patří k nejlepším, nebo nejzajímavějším, v knize. Japonský příběh je jako jediný černobílý a kresbou se odkazuje nejen k manze, ale také k historickým obrazům samurajům. Odehrává se v historii, tématem je svoboda slova a celé to na mě působilo moc dobře.

  Brazilský příběh je sondou do toho, co pálí běžné Brazilce - korupce a zločinnost. Je to pěkně nakreslené volání o pomoc. Batman se snaží pomoci, ale zároveň musí konstatovat, že naděje je v obyčejných poctivých lidech, kteří ten boj nevzdávají a stále se snaží udělat svět lepší. Tohle propojení Batmana s nějakým poselstvím se mi líbí.

  Německý příběh je více zajímavý než dobrý, a to svým kontextem. “Německý” Green Deal straší Evropu a němečtí autoři se rozhodli rozehrát příběh s extrémními ekologickými aktivisty a pasovat Jokera do role hlavního ekoteroristy. Jako proč ne, ta role mu sluší. Batman si v příběhu udělá svoje. Bohům žel, ekoteroristi a exemplárně zlý “kapitalista” také. Kresba se mi zde nelíbí, ale barvy udělaly některé panely impozantní.

  Český příběh od Kopřivy a Suchánka se vrací do naší komunistické historie, ale z českých reálií ukazuje jenom pár střech a jeden panelák. Klidně by se mohl odehrávat kdekoliv jinde ve východní Evropě a nebylo by třeba nic měnit. Příběh jako takový má dobrý má dobrý začátek, průběh i konec. O moc více se toho na deseti stranách vymyslet nedá. Kresba je taková, na jakou jsme od Suchánka zvyklí a jakou ji máme rádi - dobrý americký mainstream.

  Jasným vítězem téhle mezinárodní sbírky je Rusko. Kirill Kutuzov, Egor Prutov a Natalia Zaidova se k této výzvě postavili úplně jinak než všichni ostatní a svým příběhem "Můj Bat-Man" si ukradli celou knihu pro sebe. Geniálním nápadem, scénářem a dokonalou kresbou. Musím přiznat, že mě jejich pocta Batmanovi dojala.
 • Norri
  Špionážní příběh, který si nezadá s Jamesem Bondem. Bondovská zápletka, zajímavé zvraty a výborné tempo vyprávění. Kresba není extra pěkná, ale je zajímavá, zábavná a dynamická. Dynamicky působí i panelování, ale občas se tam vyskytly dvoustrany, které se měly číst jako dvoustrany, ale nebylo to pro mě na první pohled zřejmé.
  O Brubakerově originu se nemá smysl rozepisovat, to je všeobecně známá klasika.
 • Norri
  Norri mecenáš31.12.2021 19:12Sin City #01: Drsný sbohem (4. vydání)
  Miło: Fajn vědět, že to ty hodnocení někdo čte :-)
 • Norri
  Norri mecenáš3.11.2021 20:58Noir: Detektivky v komiksu
  "Ne, ani očko nenasadíš, protože to je u železa! ... Já se na to, já to nebudu, já nebudu to dělat! ..." - pardón, první obrázek mi vyvolal vzpomínku na tuhle legendu :-)
 • Norri
  Norri mecenáš5.10.2021 16:17Odsunuté děti
  Byl jsem na přednášce - představovačce toho komiksu a potom jsem v něm ještě listoval. Já mám problém právě s výtvarnou stránkou. Každý příběh kreslil jiný výtvarník a na některé se fakt nedalo dívat. Scénář nechci hodnotit, protože jsem to nečetl, ale vzhledem k prohlášení scénáricty - "Podívejte, jsou tam obrázky a bubliny, opravdu je to komiks" - od něj taky moc nečekám. Na té přednášce pouštěli i kousky videí z rozhovorů s těmi "odsunutými dětmi" a bylo to docela zajímavé. Neměl jsem pocit, že by to podsouvalo nějaký názor. Je to zkrátka svědectví doby. Zavírat před tím oči asi není nejlepší cesta.
 • Norri
  Norri mecenáš25.6.2021 06:59Krásná temnota
  Kapis: Update tvého komentáře je nejlepší rozbor téhle knihy, jaký jsem četl. Klobouk dolů. Takhle mi to konečně dává smysl a musím si to přečíst znovu.
 • Norri
  Fimi: Papír je dobrý. Jenom se kdosi divil, proč někdo otisky vůbec řeší.
 • Norri
  Já jsem schopný rozleptat i klávesnici... Před čtením si myju ruce jak před chirurgickou operací a stejně po mě na černém zůstávají otisky.
 • Norri
  Norri mecenáš20.5.2021 22:25Orlové Říma, kniha I. & II.
  Gmork: Zajímavé. Já jsem našel dneska anglickou verzi a tam je to obráceně, tak jak bych čekal já. A když se podíváš na tu diskuzi předtím a na povahy obou postav... :-) Ale je to drobnost, která ničemu nevadí.
 • Norri
  Norri mecenáš20.5.2021 15:49Orlové Říma, kniha I. & II.
  Asi jsem měl být konkrétnější. Jde tam o kontext z předchozích panelů. Myslím si, že obsah těch bublin by měl být přehozený.
 • Norri
  Norri mecenáš20.5.2021 14:29Orlové Říma, kniha I. & II.
  Co říkáte na tyhle dvě bubliny? Neměly být naopak?
  https://ibb.co/4jmZyR8
 • Norri
  Norri mecenáš10.5.2021 06:59Green Lantern: Žádný strach
  Fry: Paráda! :-)
 • Norri
  Tak už mám knihu taky doma. Balení je opravdu festovní a oba přebaly jsou pěkné. Akorát nejsem úplně spokojený s provedením vazby - viz obrázek. Mám strach, jak se to bude chovat a jestli se to nebude časem zvětšovat. Zvláštní je i to, že ta vazba je prohnutá, i když je kniha zavřená. Jak to máte vy?
 • Norri
  Norri mecenáš24.4.2021 00:53Wonder Woman: Mrtvá Země
  trudoš: Palec nahoru za citaci Tři sester v hodnocení :-)
 • Norri
  Norri mecenáš8.4.2021 11:28Odkaz rodu Blacků
  Matthew: Zatím žádné pokračování neexistuje a tohle je z roku 2019. Comics Centrum řeklo, že to je one-shot, že lidi by si pokračování přáli, ale ani oni (CC) netuší, jestli se to stane. To znamená že by to jako one-shot mělo být ukončené. Ale ukončené to rozhodně není. Spíše to vypadá, že to Dark Horse po čtvrtém čísle zařízl pro nezájem.
 • Norri
  Norri mecenáš25.11.2020 07:51Nejmocnější hrdinové Marvelu #111: Angela
  Fimi: To, co bylo od Abnetta z jeho Strážců v UKK a NHM, to se mi docela líbilo.
 • Norri
  jh666: "bylo do očí" - to jsi napsal schválně, že jo? :-)
 • Norri
  Norri mecenáš11.11.2020 13:15Vodní had
  Alfi: Není ta otázka zbytečná? ;-)
 • Norri
  Norri mecenáš10.11.2020 08:45Hra o tuříny
  Prohlídl jsem si ukázku a nemám slov. Fakt pro tohle existuje cílovka?
 • Norri
  Norri mecenáš5.10.2020 10:42Tankerka #01
  Doppelganger: :-) Tak to je top! :-D
 • Norri
  Norri mecenáš20.5.2020 15:34Papež ukrutný (limitovaná edice)
  louza: Jak jsi došel k závěru, že to, co popisuješ z Před Incalu, prezentuje Jodorowský jako normální chování? Vždyť se snažil vylíčit tu společnost jako totálně zvrácenou...
  cyboy: "Leonarda ne!" - pobavilo :-D
 • Norri
  Tak já jsem četl z Loba jenom "Lobo versus Maska a další řežba" a moc mě to nebralo. Gerd je úplně někde jinde. Nevím teda, jaký je český překlad, ale mám to komplet v originále a jsem tím nadšený. Hodně udělá Youngova kresba a ten "fluffy" slovník. Připouštím ale, že základ scénáře je Lobovi podobný - všechny rozsekat.
 • Norri
  Norri mecenáš27.2.2020 14:48Sochař
  Milo_Harwey: Sedmá pečeť
 • Norri
  Lenny: Díky. Tohle si prostě musím pořídit! 😄
 • Norri
  Norri mecenáš2.10.2019 23:10Wannsee
  Za výlet taky stojí Muzeum druhé světové války v Gdaňsku. Mají to tam udělané moc pěkně. Letos před výročím měli připravenou i audio vizuální show s promítáním na stěnu toho muzea video zde.
 • Norri
  Norri mecenáš12.8.2019 23:25Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost
  A čemu se diví? Spousta lidí určitě stejně jako já čeká, jestli to tentokrát myslí vážně a nebo to je zase jenom další nekoncepční pokus. Ať ukážou, že to myslí vážně a potom ať začnou počítat.
 • Norri
  Norri mecenáš17.6.2019 22:39Žoldnéř #01: Kult svatého ohně
  Scareface: OK, to jsem nevěděl. V bonusu autor píše: "Nejpraktičtější bylo vrhnout se do světa fantasy a všechno si to vymyslet ". Já jenom že jsem pořád čekal, kdy se ukáže ta sci-fi stránka, a ono pořád nic. Možná v dalších dílech. :-) Jinak nakreslené je to opravdu pěkně a i přes všechny mé výtky jsem zvědavý na pokračování. :-)
 • Norri
  Norri mecenáš17.6.2019 10:14Mrtvej svět
  Já jsem se kvůli tomu komiksu včera taky podíval na ten film. Bylo zábavné sledovat, kolik detailů se do filmu z toho komiksu dostalo. Ale mám pocit, že se v tom filmu vytratila ta celková pointa a znovu ho vidět nepotřebuju...
 • Norri
  Norri mecenáš10.3.2019 09:45Sněhulení
  cyboy: Morava. Ale nevím, jestli jenom nějaká konkrétní část a nebo celkově. V mládí jsem to slychával často.
 • Norri
  Norri mecenáš7.3.2019 07:27Bratrstvo krve: Hustej nářez
  Cyboy: ono to má oficiálně vyjít tuším až 11.3. Teď to mají jenom ti, co přispěli na crowfundingu a nebo si to koupili v Ostravě na knižním festivalu.
 • Norri
  Norri mecenáš17.11.2018 21:34Overwatch - Antologie #01
  "místo aby zkusili něco riskantnějšího" - jestli BBart zařízne Gotham Central, tak může zkoušet co chce a mě to už nebude zajímat. Problém je už v tom slovu zkoušet. Mě nezajímá, jakou sérii vydavatel zkusí vydávat. Mě zajímá jakou vydá. Doteď jsem dával BBartu šanci, ale jestli GC nedovydají, tak u mě skončili. Bude mě to hodně mrzet, ale jinak to nejde.
 • Norri
  Norri mecenáš8.11.2018 11:56Kšaft
  Já právě vím, že je to oficiální anotace. Pokud si to autor nedokáže pohlídat, tak jak asi bude vypadat zbytek :-) Ale nechci předjímat. Vypadá to, že ta anotace vznikla nějakým nešikovným kopírování, či promazáním, a nemusí nic vypovídat o kvalitě obsahu knihy.
 • Norri
  Norri mecenáš8.11.2018 11:19Kšaft
  Je ten komiks napsaný stejně otřesně jako jeho anotace?
 • Norri
  Mám pocit, že už jenom z té ukázky mi začala vysychat mícha...
 • Norri
  Norri mecenáš4.6.2018 19:30Šílená ze Sacré-Coeur
  DEmnoG: jo, to jsem celý já :-D
 • Norri
  Norri mecenáš4.6.2018 11:03Šílená ze Sacré-Coeur
  DEmnoG: Já jsem si ten popisek na boudě nepsal, v tom jsem nevinně :-D
 • Norri
  Norri mecenáš14.5.2018 12:24Svět Edeny
  Fantasy o ženské a je to nádherně kreslené :-)
 • Norri
  Norri mecenáš26.4.2018 11:27Plutona
  Prosím někoho dospělého, ať to tu pročistí a děcka ať si jdou roztrhat občanky před kino. Díky.
 • Norri
  Předtím byla v popisu jiná velikost. Alespoň myslím...
 • Norri
  Překvapuje mě, že udělali dotisk. Loni mi říkali, že chtějí tomu velkému vydání nechat určitou exkluzivitu a sběratelskou hodnotu. Ale myslím že je dobře, že ten dotisk udělali. Tohle má být pro děti a ne pro sběratele.
 • Norri
  Norri mecenáš11.4.2018 10:59A (2. vydání)
  To je celkem neťastné, že v popisku je celý děj od začátku do konce... To je oficiální anotace?
 • Norri
  Norri mecenáš24.3.2018 13:02Plutona
  Jedno se Plutoně upřít nedá - daří se ji vířit emoce :-)
 • Norri
  Norri mecenáš1.3.2018 09:07Plutona
  Jinak to vyzrazení děje od Draco je opravdu prasárna, protože na tom, že čtenář "neví", to celé stojí.
 • Norri
  Norri mecenáš1.3.2018 09:04Plutona
  flipflop - Děláš chybu
 • Norri
  Norri mecenáš16.8.2017 09:17Moji přátelé vyprávějí... #01
  Ta anotace vypadá jako hodnocení. Je to takové zavádějící...
 • Norri
  petrsimcik: Jo, úplně v pohodě.
 • Norri
  Norri mecenáš13.1. 02:03Filmový a hudební klub
  A taky seriál Daredevil :-D Mattova přítomnost mě tam celkem potěšila :-)
 • Norri
  Norri mecenáš12.1. 10:27Pindárna
  Taky jsem si udělal svoje TOP10 toho, co jsem loni přečetl:

  Orlové Říma
  Bomba
  Johnny Cash: I See a Darkness
  Mister Miracle: The Deluxe Edition
  Daytripper: Deluxe Edition
  Conan z Cimmerie, svazek II.
  Skip by Molly Mendoza
  Pan Neporazitelný #01: Okresní hrdina
  Paper Girls: Kniha první
  Sentry
 • Norri
  Norri mecenáš7.12.2021 14:59Pindárna
  Docela se podivuji nad cenovou politikou Meanderu. Poslední dva komiksy (Přeřekadla a Tibbles) mají hodně ambiciózní cenu za stránku. Oba dva jsou od domácích autorů. A oba vyšly "s laskavou podporou Ministerstva kultury České republiky." Tak se mi vtírá myšlenka, že možná ani není důležité, kolik se jich prodá...

  BTW: Podle Meanderu má Tibbles šitou vazbu V8.
 • Norri
  Norri mecenáš3.12.2021 22:21Povinná četba
  Gmork: Výtvarně to vypadá hodně zajímavě. Rozhodně mě to zaujalo. To už je 3. kniha, kterou si příští rok od Arga koupím :-)


 • Norri
  Norri mecenáš1.12.2021 16:19* Připomínky a návrhy
  Parchanti z jihu #01 jsou v pevné vazbě.
 • Norri
  Norri mecenáš1.12.2021 14:03Pindárna
  Na CC se to válelo všude. Vyfotím to a pošlu :-)
 • Norri
  Norri mecenáš1.12.2021 12:40Pindárna
  A co komiks Škoda Founders? Bude se to přidávat? :-)
  https://www.facebook.com/skoda.cz/posts/5949097381828996/
 • Norri
  Norri mecenáš26.11.2021 14:40Poznej comics nebo postavu
  wistar: Stačí si zobrazit ty série a seřadit je podle hodnocení a máš nejobjektivnější hodnocení.
  https://comicsdb.cz/serie/325/ultimatni-komiksovy-komplet/prehled/3
 • Norri
  Norri mecenáš22.11.2021 22:46Sběratelský klub
  Ten Chlad mě odpuzuje i fascinuje zároveň. Půjdu do toho :-) V tomto případě půjdu do standardní verze, připadá mi nejlepší. Z limitek se mi líbí nejvíc B a tipnul bych si, že o ni bude největší zájem.
 • Norri
  Norri mecenáš15.11.2021 21:10Slevy, výprodeje, bazary
  Je zajímavé, že jediná Zlatá klasika, která u Albatrosu nikdy nebyla ve výprodeji je #04: Victor Arriagada Ríos. Buďto to vyšlo v dramaticky malém nákladu, anebo se to výborně prodává.
 • Norri
  Norri mecenáš8.11.2021 10:18Srazy, cony, festivaly
  Vídeňský Comic Con je letos zrušený...
  https://viecc.com/info/
 • Norri
  Norri mecenáš28.10.2021 22:02Filmový a hudební klub
  Free Guy mě moc nebral. Možná kdybych už před tím neviděl Raubíře Ralpha... :-D Seriály nestíhám. Zámek a klíč je v seznamu "Jednou snad". Tomorrow War jsem asi viděl trailer a zaujalo mě to, ale z hlavy vůbec netuším o čem to má být.
 • Norri
  Norri mecenáš28.10.2021 21:42Filmový a hudební klub
  Jsem nenáročný divák :-)
 • Norri
  Norri mecenáš28.10.2021 19:32Filmový a hudební klub
  Všude jsem četl, jaká je nový Venom kravina, a já jsem se dneska v kině bavil.
 • Norri
 • Norri
  Norri mecenáš25.10.2021 13:57Publicistika
  No hlavně že už v televizi nedávají ten progresivistický monoskop...
 • Norri
  Norri mecenáš24.10.2021 23:58Pindárna
  Letos už nic.
 • Norri
  Norri mecenáš22.10.2021 11:30Filmový a hudební klub
  Mě na tom zaráží jiná věc. S jakou kadencí musel střílet, když si už po prvním výstřelu nevšiml, že je něco špatně. Leda že by je oba vzal jednou ranou.
 • Norri
  Norri mecenáš21.10.2021 16:43Slevy, výprodeje, bazary
  Měl by být na Comic-Conu v únoru. Tak uvidíme, jestli vůbec něco uvidíme :-)
 • Norri
  Norri mecenáš16.10.2021 15:47Nakupujeme venku
  Gmork: díky!
 • Norri
  Norri mecenáš14.10.2021 15:31Sběratelský klub
  Tak to je velká paráda! :-)
 • Norri
  Norri mecenáš14.10.2021 15:17Pindárna
  Fry: Víš co, já jsem ten obrázek smazal. Mohl jsem čekat, že si to každý, jako ty, překroutí tak, jak se mu to bude hodit. Jediné, co ten obrázek měl ukázat, je to, že ten jediný trouba, co odmítnul jít nadšeně s davem vstříc světlým zítřkům, se zpětně po letech může stát hrdinou své doby. S nacizmem jsem nic srovnávat nechtěl. A nepíšu to k ani k Supermanovi a ani k rasizmu. Jen jsem reagoval na tvoje konstatování - "dokud nezačnete akceptovat že dnešní doba je jiná, respektive stejná, akorát se o tom více mluví, tak štěstí v moderní společnosti nikdy nenajdete"
 • Norri
  Norri mecenáš14.10.2021 14:06Pindárna
  Fry: Nedá mi to nereagovat. Automaticky akceptovat trend doby nezní jako dobrý nápad. Život to ulehčí, ale ne vždycky si tím zachováš čistý štít. Myslím to čistě obecně.
 • Norri
  Norri mecenáš12.10.2021 16:53Nakupujeme venku
  Toto Ramireze jsem v knihkupectvi převracel v ruce už loni. Nakonec jsem vzal komiks Piaskowa opowieść :-)
  https://www.facebook.com/groups/silentcomics/permalink/2691243847799143/
 • Norri
  Norri mecenáš12.10.2021 11:34Slevy, výprodeje, bazary
  Tak jsem si dal osobní vyzvednutí na prodejně. Jestli to vyjde, tak chci vidět, jak se budou tvářit :-D
 • Norri
  Norri mecenáš7.10.2021 12:53Srazy, cony, festivaly
  VIECC Vienna Comic Con ohlásil Mahmuda Asrara. Už dříve ohlásili Donnyho Catese. Vypadá to zase zajímavě. A to ještě nemají ohlášené všechny.
  https://viecc.com/guests/
 • Norri
  Norri mecenáš7.10.2021 12:11Nakupujeme venku
  Ten Disney vypadá moc pěkně. Škoda že už na něj nemám místo.
 • Norri
  Norri mecenáš7.10.2021 11:59Pindárna
  Kapis: Proc bysme delali ostravske setkani v Havirove? :-D Taky by me zajimalo, jak dosli k tomu nazvu.
 • Norri
  Norri mecenáš6.10.2021 17:16Srazy, cony, festivaly
  Tak Bisley nebude. Bude Janín.
 • Norri
  Norri mecenáš4.10.2021 21:01Nakupujeme venku
  Gmork: Já jsem se zařekl, že v polštině už nic kupovat nebudu, protože je to pro mě utrpení to číst :-D Ještě mi zbývá přečíst ten jejich omnibus Wiedźmina. Ale je pravda, že pokukuju po tomhle :-)
  https://www.gildia.pl/komiksy/496804-mrok-w-rozu
 • Norri
  Norri mecenáš4.10.2021 20:35Nakupujeme venku
  Gmork: Mi se od něj líbil i Třetí zákon. Ten tak pohádkově laděný není.
 • Norri
  Norri mecenáš4.10.2021 20:14Nakupujeme venku
  Já u Sigfrieda už jenom čekám, až to bude kam napsat :-) Docela mě překvapilo, jak je to pojaté. Čekal jsem něco jiného.
 • Norri
  Norri mecenáš29.9.2021 08:54Pindárna
  Darker: Startovač by už neměl být.
 • Norri
  Norri mecenáš23.9.2021 14:25Srazy, cony, festivaly
  Fimi: Já bych tam měl taky být.
 • Norri
  Norri mecenáš9.9.2021 18:42Filmový a hudební klub
  A nezapomínejte na Barbara. Ten byl parádně drsný a syrový.
 • Norri
  Norri mecenáš3.9.2021 14:33Pindárna
  CoVseNerdit: Vždyť to tu už vyšlo: DC komiksový komplet #072: Flashpoint
 • Norri
  Norri mecenáš9.8.2021 12:25Srazy, cony, festivaly
  Já jsem přinutil syna, aby si tady udělal účet, ale už jsem ho nedokázal přimět, aby tady svoje mangy a jiné komiksy přidal. On si jede svůj anime list nebo co to a víc ho nezajíma...
 • Norri
  Norri mecenáš29.6.2021 18:34Pindárna
  Tady už to pomalu začíná vypadat jak na Baníku. Čekám na první dýmovnici :-D
 • Norri
  Norri mecenáš29.6.2021 08:34Nakupujeme venku
  Fimi: On A Sunbeam by tuším u nás mělo vydat Centrum. Are You Listening? zase Paseka. Co se týká toho Portugala, tak od toho autora tady kdysi Sýpka vydala Tři stíny.
 • Norri
  Norri mecenáš28.5.2021 18:13* Připomínky a návrhy
  Fry: Ale je dost nešťastné, když se nedá celý vesmír Černé palice zobrazit najednou. Stejné je to u Hellboye.
 • Norri
  Norri mecenáš25.5.2021 15:17Pindárna
  Fry: Díky! Já jsem si před časem dohledával reading order, protože se do toho chci konečně pustit, a tam byla Americká liga spravedlnosti vol.1 zařazená mezi JL3 a JL4. Teď jsem ale našel jiný reading order, kde je to tak, jak to máš ty. Čert aby se v tom vyznal. Budu věřit Tobě :-)
 • Norri
  Norri mecenáš25.5.2021 13:09Pindárna
  SomeOne: Ta už tam zařazená je: https://comicsdb.cz/serie/380/liga-spravedlnosti-new-52
  Chtělo by to ty reading ordery, ale je mi jasné, že samo se to neudělá. Pokud by byl zájem, tak bych nějaké seznamy (toho co u nás vyšlo) mohl dát dohromady...
 • Norri
  Norri mecenáš25.5.2021 12:33Pindárna
  Nešlo by dát Justice League (New 52) do nějaké série se vším co k tomu patří, tj. Americká liga spravedlnosti #01, Věčné zlo a já nevím co ještě...?
 • Norri
  Norri mecenáš13.5.2021 17:40Sběratelský klub
  Kapis: Já to vracet budu. Nemám vazbu v úplně ideálním stavu, tak se mi to hodí. Ale vracel bych asi i tak, ať s tím cyboy nemá komplikace. Ona totiž chce zpátky tiskárna. Nejspíše kvůli pojistce, protože by se toho jinak dalo zneužít k podvodu na získání dvojnásobného počtu knih za polovoční cenu.
 • Norri
  Norri mecenáš13.5.2021 14:31Povinná četba
  Možná by bylo fajn hned zkraje nadefinovat pojmy... Co to má být ta "kategorie"? "Jiným fórem" je myšleno nové vlákno ve fóru?
 • Norri
  Norri mecenáš6.5.2021 09:41Sběratelský klub
  Škoda že nevyfotil to vybarvení. Fakt bych to chtěl vidět. Je to pastelkama, voskovkama, nebo snad vodovkama? A jsou ty stránky přelepené izolepou po celé ploše? Je to proto, aby se vodovky neošoupaly a nebo aby se neslepily voskovky z protějších stran? Jedno se tomu nabízenému komiksu musí nechat - málokterý komiks na trhu skrývá tolik tajemství jako tento kus!
 • Norri
  Norri mecenáš4.5.2021 10:46Povinná četba
  Já jsem taky vzal Texaského Jacka i s pouzdrem. Těch 270 Kč mě nezabije a za 5 let bych litoval, že jsem chtěl ušetřit. Aspoň to můžu v krabici hodit nahoru na knihovnu, protože do knihovny se stejně už nic nového nevleze...
 • Norri
  Norri mecenáš30.4.2021 16:41Sběratelský klub
  Doufám že mi letos zase vyjde v létě Gdaňsk, tak jsem zvědavý, co si pořídím v mém oblíbeném knihkupectví
 • Norri
  Norri mecenáš30.4.2021 09:53Povinná četba
  K té fotce... Je docela zajímavé, jak mají zmáknutý živý zátaras :-)

  Jinak na ten komiks jsem natěšený už od listopadu, kdy to Richard Podaný lehce naznačil na facebooku. Ta kresba se mi hrozně líbí a téma mě zajíma. Jsem zvědavý, jestli tam bude i Feynman. Jeho knížka "To snad nemyslíte vážně, pane Feynmane!" je parádní.
 • Norri
  Norri mecenáš27.4.2021 10:39Sběratelský klub
  Nikomu nic není do toho, kolik si kdo kupuje knih a proč si je kupuje. Je jen jeho věc, jestli je chce později se ziskem prodat anebo jestli chce Kolosálním Conanem podložit králikárnu. CC při kampani slíbilo, že dotisk těch knih nebude a tak to musí dodržet. Nevím jak to máte vy pánové, ale ve slušné společnosti se sliby dodržují. Klidně ať to CC vydá ve 4 jiných formátech a edicích.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 702 (cca 303744 Kč)
Mám: 990 (cca 446019 Kč)
Chci: 47 (cca 18711 Kč)
Sháním: 5 (cca 3236 Kč)
Nabízím: 4 (cca 626 Kč)
Osobní: neveřejné
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 31
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0