SomeOne

SomeOne

SomeOne
SomeOne | 8.10.2019 | Green Arrow: Rok jedna

Nic s Green Arrowem jsem ještě nečetl, toto bylo mé první setkání s touto postavou (Ligu spravedlnosti nepočítám), ze seriálu jsem také neviděl ani jeden díl.
Jako origin slouží tato kniha docela dobře. Je to takové, co asi od většiny originů očekáváte.
Jako seznámení s touto postavou to moc dobře nefunguje. Kvůli tomu, jak je napsán charakter hlavní postavy, ji nemáte moc šanci poznat. Na začátku knihy tady máme nějakého Olivera a chvíli poté, co ztroskotá, se nám úplně změní a je to někdo jiný, jsou to víceméně dvě různé osoby.
Kresba je taková nijaká. Pohledy z dálky se Jockovy moc nepovedly, postavy nejdou od sebe rozlišit. Ovšem záběry zblízka jsou úplně jiné, jsou hodně vydařené, detailně zachycují rysy jednotlivých postav.
Celkově se moc nemůžu rozhodnout, jaké hodnocení tomu mám dát. Jak jsem již psal, jako origin postavy, kterou již znáte, to funguje skvěle, a jako poznání pro vás nové postavy to moc nefunguje.

SomeOne
SomeOne | 5.10.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #04: Válka vtipů a hádanek (Jiří Grus)

Je škoda, že už od druhého dílu této série to celé King píše z toho psychologického hlediska, jak se musí všem vrtat v hlavě. Podle mě to je plýtvání potenciálem této postavy. Mnohem víc bych ocenil, kdyby všechny díly byly napsané stylem prvního dílu, ten byl výborný. Ovšem tento styl psaní je naštěstí ještě docela dobrý, mohlo by to být i horší.
Zápletka této knihy je zajímavá, respektive je zajímavý způsob, jakým to King podává. O kresbu se opět jako u druhého dílu postaral Mikel Janín. Jeho práce není vyloženě špatná, jen se mi u tohoto Batmana více líbí kresba Davida Finche.
Celkově mi to přišlo nepatrně lepší než předchozí dva díly.

SomeOne
SomeOne | 4.10.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #001: Úhel pohledu

První příběh se vůbec nepovedl, kresba se mi vůbec nelíbila a i příběhově to je trochu ..... (doplňte si za to, co chcete).
Ovšem druhý příběh je naprostý opak prvního příběhu, kresba se mi hodně líbila (jo, vím, že oba příběhy kreslí i píše Todd McFarlane), což je zvláštní, protože to oboje vyšlo hned za sebou v sešitech. Nicméně i příběh je zde inteligentní, mně se hodně líbilo, že zde chybí nějaký klasický záporák, to tomu hodně prospívá. Řešení zápletky je dobře udělané, jen se mi trochu nelíbílo, jak se ten Spidey nechal přesvědčit tak rychle.
Za tu cenu je to luxusní edice, kterou každému doporučuji zakoupit.

SomeOne
SomeOne | 22.9.2019 | Watchmen - Strážci

Před přečtením tohoto komiksu jsem již viděl film a ten se mi líbil, jenom to zpracování toho filmu se mi moc nelíbilo, a tak jsem k tomuto komiksu přistupoval trochu opatrně a myslím si, že to ovlivnilo můj celkový dojem z této knihy. Po příběhové stránce je to výborné, stejně jako film, ale některé pasáže jsou zde podle mě úplně zbytečné. Zpracování komiksu se mi docela dost líbilo.
Kresba je víceméně stejná jako u dalších komiksů z tohoto období, takže pokud máte rádi tuto éru, bude se vám tahle kresba líbit.

SomeOne
SomeOne | 15.9.2019 | Doctor Strange #04: Mr. Misery

Trochu zvláštní, že hlavní příběhová linka skončí v půlce knížky, ale ani mi to moc nevadilo, jen to bylo trochu rychlé. Zbytek knížky byl už jen takový epilog.
Kresba je stejná jako u předchozích dílů, jen u prvního sešitu této knížky se vyměnil kreslíř a jeho práce se mi líbila více než ta od Bachaly.
Annual #1 je trochu zvláštní, kresba se mi moc nelíbila a příběhově takhle samo o sobě to také není povedené, ale uvidíme, jestli se to nějak rozvine v další knížce od jiného autora.

SomeOne
SomeOne | 15.9.2019 | Usagi Yojimbo #16: Bezměsíčná noc

Prostě další Usagi. Začátek tohoto dílu je malá dohra Ostří trav, jinak je tento díl zhlediska kvality stejný jako díly před Ostří trav.

SomeOne
SomeOne | 13.9.2019 | Usagi Yojimbo #15: Ostří trav II - Pouť do svatyně Atsuta

Líbilo se mi to více než první díl tohoto příběhu, možná i proto, že zde sledujeme pouze jednu příběhovou linku a vyskytuje se zde několik, i když docela předvídatelných, zvratů.
Kresbu není potřeba nijak komentovat, no, prostě Stan Sakai a Usagi.

SomeOne
SomeOne | 13.9.2019 | Deadpool: Drákulova výzva

Dobrá jednohubka, docela rychle to uteče, akorát finální souboj byl na mě až příliš dlouhý. Vtipy jsou zde celkem povedené.
Nejvíce se mi asi líbil konec celé knihy.
Kresebně spadá tento komiks do normálního mainstreamového průměru.

SomeOne
SomeOne | 11.9.2019 | Žoldnéř #01: Kult svatého ohně

Zpočátku se mi to hodně líbilo. Ovšem trochu mé nadšení opadlo, když příběh úplně odbočil a najednou se začal věnovat něčemu úplně jinému. To jsem trochu nepochopil, proč je děj rozdělený na několik "samostatných" částí. Všechny části jednotlivě se mi líbili, ale dohromady je z toho docela guláš.
Kresba je zde velmi povedená, líbila se mi každá stránka. Je dobře, že to vyšlo v tomto větším formátu.

SomeOne
SomeOne | 10.9.2019 | Modrá Crew #09 - Orbital #1, 2

Pokud jste fanouškem sci-fi, bude se vám to líbit. Já mám rád sci-fi i komiksy, ovšem z tohoto výtvoru mám trochu rozpačité pocity.
Zápletka je povedená, jen jsem se často ztrácel v postávách a ve všech těch obyvatelích různých planet.
Kresba není nic moc, pár panelů je hodně hezkých, nejvíce jich je mírný podprůměr a některé nejsou moc pěkné.
Do druhého dílu asi nepůjdu.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 11.10.2019 11:59
Komentáře u comicsů: 19
Hodnocení comicsů: 94
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 137 (cca 32819 Kč)
Má: neveřejné
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0