aza

aza

Jméno: Zuzana
Email: uka@email.cz

aza
aza | 18.11.2018 | Svatá Barbora

Na první pohled skvost, silný námět, který táhne pozornost a nad nímž zůstává rozum stát...
Ale počkat: když je čtenář obeznámen se skutečnými událostmi (ty jsou ještě šílenější) a komiks vnímá odděleně od nich jako svébytný příběh, scénář se zase tak světoborným nezdá (těžko přebít realitu fikcí, to už by v tomhle případě bylo perverzní a neuvěřitelné až moc). Konec je jaksi rozplizlý, čekala jsem, že se autoři budou víc zabývat postavou Čana a dostanou se až k němu (když už teda fikce). No, škoda.
Každopádně výtvarné zpracování vynahrazuje to, co chybí scénáři, nebo spíš celou knihu posouvá dál. Je tu zjevná příbuznost s Jimmym Corriganem, nicméně Marek Pokorný vedle něj obstojí s bravurou.

aza
aza | 23.8.2018 | Záleskautky - Lumberjanes #01: Střez se svaté kočičky

Záleskautky jsou praštěné, uječené a moc tlačí na pilu.Ty zmiňované hodnoty (přátelství atd.) jsou vyzdvihované prvoplánově (uděláme pár ujetých gest, aby každý viděl, že "až za hrob"...), vtípky povrchní, postavy černobílé. Nápadů až moc - co třeba trochu osekat, ale jít do hloubky?
Nicméně jedu hvězdu dávám za kresbu, jednu za ty nápady a jednu za Ripley.
50%

aza
aza | 23.8.2018 | Hilda

Opojně vyvážený koktejl reality, mytologie, vtipu a přitažlivé divnosti. A nebo spíš fakt dobrá polívka, kterou si dáte, když máte zároveň hlad a chuť na něco dobrýho a je vám zima.

aza
aza | 25.12.2017 | Sága #01

V bodech:
kresba **** (má šmrnc, ale všechny postavy mají tak nějak moc podobné rysy, grimasy...)
příběh *** (námět je slibný, ale vleče se to, pak najedou buch - a spousta krve a sexu... A taky černobílost - rohatí nenávidí křídlaté, kromě ústřední dvojice, kterou nenávidí všichni, žádné valéry, hráči na dvě strany, přeběhlíci, nuda.)
dialogy * (žumpa, silácké kecy bohorovných znuděných fracků, smazat 7 bublin z deseti a půjde to číst)
sex 0 (proč tam to porno vůbec je? - OK, není to komiks pro mě)
magie ** (ve fantasy samozřejmě nemůže chybět, ale tady mi přijde, že se děj nemůže pohnout ani o píď bez něčeho nadpřirozeného. Co třeba postoje, dobrá/špatná rozhodnutí hlavních hrdinů, "normální" bitky bez kouzelnejch verků... ?)
Celkový dojem: tak jako jo, ... ale ne moc : 50%

aza
aza | 17.12.2017 | Mýty #12: Doba temna

Téhle sérii jsem naprosto propadla. Přiznávám. A některým postavám zvláště, proto mi tahle kniha rvala srdce, protože na koho se mám teď těšit?
Jasně, souhlasím, nástup absolutního záporáka je snad kapku prvoplánový, ale nakonec, v pohádkách se to přece děje přesně tak ("Neotvírejte tu truhlu, vy tupci! Ach neee!"), nebo snad ne? Následky tu ale očekávatelné nejsou ani náhodou. Takže, Crwi, kdy vyjde další?

aza
aza | 22.8.2017 | Dobrodružství Jeronýma Moucherota (paperback)

No... ehm. Z tohohle komiksu mám rozporuplný dojem. Za kresbu a dávám 100%, v tomhle ohledu je to podle mě vážně mistrovské dílo, skvělé vizuální nápady perfektně zpracované. Krátké příběhy tohohle alba z toho nakonec vycházejí nejlíp, protože jsou postavené na jednom nápadu a udrží si vtip (třeba Manga-džitsu). Jenže v těch delších jdou skeče v tak rychlém sledu za sebou, až je místo příběhu řetěz obskurních ujetin na třetí. Když už to vypadá, že stačilo, další absurdita přebije všechny předchozí. A pak už je té praštěnosti prostě příliš.
70%

aza
aza | 3.8.2012 | Daredevil: Rok jedna

Všechno v příběhu je očekávatelný a patos z něho ukapává až to lepí. Nic pro mě.

aza
aza | 5.4.2012 | Thor: Vikingové

Asi jsem fakt inťouš, tohle opravdu není nic pro mě. Scénárista někde potkal špatnou učebnici dějepisu, svévolně si z ní něco vyzobal, přidal nějakou tu magii (jak jinak), silácký řeči (jistě), prsatku v minisukni (samozřejmě), neco z druhý světový (jak jinak), hodně svalů (nesmí chybět) a hlavně fakt velký jatka (nutnost), vrznul to do Panoramixova kotlíku a poslal tenhle bizarní lektvar na Manhattan (jak jinak). Proč??

aza
aza | 19.8.2011 | Divoši

Tenhle komiks ve mně nechal takový filmový pocit, který rezonoval ještě několik dnů...

aza
aza | 8.8.2011 | Basket Flora I. - Šéf přichází

Tenhle komiks jsem dostala. Na první pohled mě odradila kresba, ale budiž. Nicméně po několika stranách jsem si říkala: co to sakra je?!? Chápu, že jde o nadsázku - nebo spíš má jít, protože snůška samoúčelného hnusu a násilností bez špetky nadhledu má k nadsázce hodně daleko. Ještě k té kresbě - když už je příběh takhle přímočaře a bezvýhradně brutální, čekala bych, že aspoň ty obrázky dodají nějakou novou rovinu. Ale ono prd, jsou to jen ilustrace, co vypadají, že je někdo načmáral v rauši po požití koktejlu kyseliny a splašků.
Pelcovo ...a bude hůř je pro mě kultovní kniha, Basket Flora v komiksové podobě byl hodně hořké zklamání. Druhý díl jsem nedostala, ale mají ho v knihovně. Nepůjčím si ho. Odmítám si lít do hlavy bahno.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 1.10.2020 20:10
Komentáře u comicsů: 28
Hodnocení comicsů: 69
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 186 (cca 51971 Kč)
Má: 128 (cca 28733 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0