• Black Bro, yo
  Zatraceně, to bylo skvělý, ve všech ohledech. 100%
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo31.3.2021 12:13Smrtihlav #03
  Cením autorovu snahu, ale bohužel mě ani třetí díl nepřesvědčil. Jde prozatím o banální a stokrát čtený či viděný superhrdinský příběh, který se tváří smrtelně vážně a tím se se mnou totálně míjí. Na druhou stranu se to četlo relativně svižně a moc mě to nesralo, takže 40%
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo27.6.2017 11:08Disney Zlatá klasika #01: Don Rosa
  Don Rosa byl opravdu Steven Spielberg kačerovských příběhů. Krásné hravé epizody se spoustou nápadů a s žádným zbytečným zdržovaním. Je až neuvěřitelný s jakou lehkostí a s citem pro detail je to vyprávěný. Radost číst, užil jsem si to možná i víc, než kdybych to četl v sedmi letech. Už se těším na Život a Dobu Skrblíka McKváka a další výběry od Dona Rosy, snad se k nim egmont dopracuje. "Největším Skrblíkovým bohatstvím jsou jeho vzpomínky!" 100%
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo14.5.2016 15:33Zámek a klíč #06: Alfa a omega
  Jen dodam, ze tento dlouhy pribeh je opravdu mistrovske dilo, tecka.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo2.4.2016 16:14Deadpool: Drákulova výzva
  Tak to jsem nečekal, že mi komiksový Deadpool až tak nesedne, jde o skvělou postavu, jsou tam super parodické scény a jen tak mimochodem film se mi hodně líbil, ale toto byla jako celek tak přeplácaná a nefungující slátanina. Beru jednoduchý příběh, všemožný náhody a akci v každé kapitole za každou cenu, ale kdyby to bylo trochu konzistentní, takhle mě to začalo nudit už po pár stránkách a to je to opravdu hodně dlouhý, a věřím tomu, že si z toho za pár hodin nevzpomenu lautr na nic. Těžký zklamání, což neznamená, že mu nedám další šanci, pokud výjde další díl. Lobo mě baví často víc.
 • Black Bro, yo
  Tak bohužel, ani čtvrtý díl mě nijak nepřesvědčil o genialitě této série, tím ji nechci shazovat, ale pro mě je jen dobrá a nějak nemám chuť jít do dalšího dílu. Prostě mi moc nesedí, postavy jsou dobrý, ale podle mě ty příběhy nejsou moc využitý a ani moc originální, naopak mám pocit, že je tam opravdu dost klišé a ta deus ex machina na konci... no, nechci spoilerovat, ale konec je podle mě dost odfláklý. Sice možná předznamenává něco víc, co bude v dalších dílech rozvinutý, ale tak nějak nemám pocit, že by mě to zajímalo, působí to a mě opravdu moc tuctově. Za mě pořád 70 %, tentokrát ale shazuju hvězdu dolů.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo29.3.2013 12:18Drsná škola
  Přečtený sice za necelou půl hoďku, ale koukat se na to dá hodiny, NÁŘEZ.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo28.2.2013 23:39Živí mrtví #07: Ticho před bouří
  Martin D. Antonín: jj, přesně tak, osmej díl je nářez, hlavně ten závěr má takový spád a vyústění, že jsem čuměl :-)
 • Black Bro, yo
  Kaluž: když myslíš, že Živí Mrtví nestojí za diskuzi, budiž tomu tak.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo25.6.2011 15:04Živí mrtví #03: Bezpečí za mřížemi
  to erik SPOILER: jj, jasný, ono je trošku zvláštní, že ti jediní 4 vězni přežili v té obrovské, a vypadalo to, že nedotčené jídelně a neměli ani zbraně, ale to je fuk, to se mohlo udát všelijak (teoreticky se mohlo stát, že jídelna byla uzavřena ještě před tím největším masakrem a nějakým způsobem se těm 4 tam podařilo dostat), hlavní je, že tam byli relativně v bezpečí, tak nebyl důvod mít zbraně, máš pravdu, taky bych se asi necítil beze zbraní úplně nejlíp, ale na druhou stranu proč riskovat a vyjít s jídelny do věznice zamořenou zombíky, třeba byli jakoby v té jídelně v pasti, akorát ve vcelku dobré pasti, tak proč riskovat (možná si to přesně nepamatuju, ale ty zbraně nebyly kousek od jídelny, right?). Faktem je, že se to začalo srát, až když to tam bylo od zombíků relativně čístý a přibylo tam více lidí aneb jak už věděl Stephen King a jak se píše v anotaci: „znovu se dokazuje, že mnohem nebezpečnější než mrtví jsou ti živí.“ Samozřejmě k tomu ty vraždy, obviňování, paranoia, takže mě to vcelku přišlo přirozený, jak se nakonec ti 2 vězni zachovali SPOILER
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo25.6.2011 14:09Živí mrtví #03: Bezpečí za mřížemi
  to erik SPOILER: já osobně moc nechápu, proč ti zrovna tato situace příjde jako to nejblbější co jsi kdy četl, mě naopak přišly ty motivace logický, ti vězni byly v bezpečí, dokud se tam neobjevila Rickova banda, kterou oni vlastně vůbec neznali a nevěděli, co od nich čekat, a najednou jednoho z těch vězňů obvinili a zavřeli, tak je snad logický, že ho zastihla paranoia. Ti zombíci v tu chvíli nepředstavovali to největší nebezpečí, přečti si ještě jednou, co ten nigga říkal a pak ti možná dojde, že bys asi udělal něco podobného. SPOILER
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo5.3.2011 12:53Ultimates 2 #02: Jak ukrást Ameriku
  Jedním slovem: epické. Více slovy: konečně jsem to Millarovi sežral i s navijákem, sice se v první části trochu opakuje schéma první série Ultimates, tak i tak mi celkový příběh přišel ucelenější (SPOILER: především v 1. sérii problém s Hulkem a pak mimozemšťané, v této sérii zas s Thorem, ale tentokrát ten konflikt souvisí s hlavními záporáky KONEC SPOILERU) , ani to napasování Bushe a kritika Ameriky mi tady nepřišla tak násilně vtlačená do příběhu, jak v první sérii, a hlavně posledních asi 200 stran je naprostá orgastická a destruktivní řež, kde se mezi sebou mele tolik postav na tolika velkých bojištích a přesto jsem se v tom neztrácel a slupl jedním dechem. Byl jsem opravdu rád, že druhej book už neřeší moc vztahy, ale vrhne tým Ultimates do akce, která mě na týmovkách se superhrdiny příjde vždy nejzajímavější, a kde Millar tlačí na pilu co stránka, to víc a víc.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo12.4.2009 14:11Batman: Dlouhý Halloween 1
  Stejně jako u Ultimates se u mě může hodnocení hodně změnit, protože toto je jen polovina celku, ale zatím z toho mám mnohem lepší pocit než z Ticha, hlavně naroubování všemožných batmanovských protivníků mi nepříjde tak násilné jako v Tichu, hlavně to plynule navazuje a příběh (sice pomalu) postupuje kupředu a tak nějak nemám pocit přesycenosti nebo jeho překombinovanosti. Jen doufám, že Loeb na konci nevytasí nějaký předvídatelný (snad to nebude ten, kdo si myslím) nebo zas překombinovaný zvrat, kdo, že je ten sváteční vrah. Ale pro mě určitě zatím nejlepší Batman, co tu s Kameňákem a Návratem vyšel. A kresba Tima Salea k němu naprosto sedí, ty hrátky se stíny k tomu prostě patří (plus moje slabost na zasněžené prostředí a obrovské chuchvalce sněhu mezi nimi, i když jen v jedné kapitole) a ten jakoby „moderní oldschool“ vypadá hodně dobře.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo12.4.2009 14:11Ultimates #01: Nadčlověk
  Je pravda, že tu jde zatím jen o řešení vztahů mezi postavami, ale i přesto si mě to získalo, hlavně se mi líbí, že Millarovi nejde o to, aby si všichni ti superhrdinové získaly naše sympatie. Zatím jen dvě výborné akční scény, ale vůbec mi to nevadilo, jen ten Fury mi víc sedí jako „mad max“ s páskou přes oko než jako Samuel Littlebignigga Jackson s páskou přes oko, prostě nevím no, Fury v Tajné Válce mi přišel mnohem víc cool. A „hollywoodská“ kresba Hitche je moc dobrá.


 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo12.4.2009 14:10Artemis Fowl - Grafický román
  Knižního Artemise neznám, ale asi se k němu jen tak nedostanu, né, že by tento komiks byl vyloženě špatný, jen prostě nemá takový tah na bránu, který by mě dostal. Samotný příběh je vcelku zajímavý (a docela komorní, většinou se děj odehrává jen v Fowl Manor), stejně jako jeho vyústění, jen to provedení mě nedokázalo vtáhnout tak úplně do příběhu, možná mi hlavní hrdina úplně nesedí, stejně jako nedostatek nadhledu (myslím, že se to bere moc vážně), hlavně vyprávěcí rytmus mě přišel vcelku zdlouhavý, ale kresba byla fajn. prostě neurazí, nenadchne, ale o to dřív na něj zapomenu.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo12.4.2009 14:09Hory mají oči: Počátek
  První polovina je výborná, v té druhé už se hodně rychle skáče v ději (a jj, jsou tam narážky, jak na první díl, tak i na druhý), takže o nějakém napětí se nedá mluvit, ale pořád nadprůměrný, jen si myslím, že kdyby to bylo o něco delší s větším důrazem na hlavní postavy a některé momenty v příběhu, tak by to možná bylo i lepší, ale jen možná.
 • Black Bro, yo
  Na komiksových Simpsonech je vidět, že mnohem větší sílu mají jako rozpohybovaní a namluvení, kolikrát je vtipný jen tón hlasu jak ho ten dáber převede, protože mě příjde ten simpsonovský humor tady v tomto booku už mnohem víc bližší seriálu než v extrabuřtech, minimálně Evan Dorkin válí. Pro mě vcelku přijemná zábava, u které jsem se sice nesmál na celý kolo (což se mi ale zatím nestalo ani u jednoho humoristického komiksu nebo knihy, asi jsem divnej) a není to nic geniálního, ale nenudil jsem se ani chvilu. (možná je to i tím, že znám ty parodované filmy, ale myslím, že i bez této znalosti to je imho v rámci žánru velmi slušné)


 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo21.6.2008 13:02Černá díra
  Čekal jsem opravdu nějakou extrémní a zvrácenou úchylnost (něco ve stylu Jako Sametová Rukavice Odlitá ze Železa od Clowese), ale nakonec se z toho vyklubal smutný a nostalgický příběh ze 70.let. Občas to sice je dost psycho, ale Burns tlačí na pilu dost umírněně s velkým zaměřením na postavy a na jejich problémy a vztahy, téměř bez náznaku humoru či nadsázky a když už tam nějaká veselejší situace je, tak né nadlouho. Hlavně to působí dost přirozeně a ani pomalé tempo mi vůbec nevadilo, právě naopak. Děj často skáče v časech, ale nic, v čem bych se ztrácel. Škoda jen, že mi ten menší „zvrat“ v druhé polovině přišel trošku navíc a docela nevěrohodně podaný a taky se tam rozjede spoustu témat, ale vlastně se moc toho nevyřeší, ale ono je to možná i dobře. Kresba je výborná a tak nějak dotváří k příběhu tu celkovou depresi, kterou jsem při čtení cítil (možná je to tím, že jsem to četl pěkně za tmy na jeden zátah) a bbart opět nezklamal. Takže spokojených 85% s náběhem na 90%.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo24.5.2008 19:23100 nábojů #02: Záblesk druhé šance
  Čím dál tím lepší ...
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo22.5.2008 14:59Mýty #01: Legendy v exilu
  Už nápad, vložit klasické pohádkové postavy do našeho světa je tak geniální, že mi ani moc nevadilo, že pod tím vším se skrývá tuctová kriminálka, ale je dobře napsaná (s citem pro postavy) a zamaskuje i to, že mě celkové rozuzlení trošku zklamalo. Wolfi a Sněhurka jsou parádní a ze stránek je cítit, jak to mezi nima jiskří, takže poctivých 85% a další díl si nenechám ujít.
 • Black Bro, yo
  Sice je to jen část většího celku, takže nevím, co z toho vyleze, ale Azzarello je prostě dobrej a dokáže mě pokaždé vtáhnout do příběhu a nedá pokoj, dokud to nedočtu, čímž si mě pojistil, tak na pár let dopředu. Výborná záležitost se skvělou kresbou.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo21.5.2008 19:42Nikdykde
  Velkej šéf: yo man, teď přesně nevím, koho máš na mysli, ale je fakt, že je tam postav až až (i když na „přelidnění“ v Amerických Bozích to nemá), a líbí se mi, že to Carey ukočíroval tak, že to působí, tak akorát, nezdá se mi, že by tam nějaká postava byla zvlášť upřednostněna nebo naopak utlačovaná a nebo navíc, každý dostává prostě tak akorát prostoru, i ten Bailey nebo vlastně i „gay“ Islington, kteří tam nejsou tak extrémně často, tak i z toho „menšího“ prostoru, co mají, jsem nádherně poznal jací jsou. A dobře vyřešil i Richarda, protože jeho postava, asi uprostřed příběhu působí tak nějak do počtu (což on ostatně zezačátku byl), ale tím, že to celé vypráví, tak s ním čtenář neztrácí kontakt, což je fajn. Aspoň tak to na mě působilo.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo21.5.2008 17:26Nikdykde
  Samotnou knižní předlohu od Gaimana mám hrozně rád, ale nebudu puntičkařit a psát, co jsem si představoval jinak, přeci jen je to fantasy a každý jí vidí po svém, přesto se mi vzhled Markýze a Lovčí (Hunter – český překlad se mi překvapivě líbil:-) vyloženě hnusil a i Dvířka mi přišla taková vcelku drsná než křehká dívčina o kterou jsem měl v předloze strach, ale to je asi můj osobní problém. Jinak všechny důležité události tam jsou (mám pocit, že skoro všechny), muselo se samozřejmě dost krátit, ale některé části, hlavně cesta přes most a strastiplná zkouška, které mi přišli v knize geniální, tady na mě tak nějak vůbec nezapůsobili. I dialogy mi nepřišli tak vybroušené. Ale většinou jsou to spíš jen detaily a můžu napsat, že jsem byl z celku spokojený a jako komiksová adaptace je to zábavný, čtivý, ale né geniální, což zřejmě nikdo ani nečekal, ale pořád lepší než seriál, který to všechno začal. Kresba Glenna Farbyho není špatná, ale koule mi to neutrhlo, celou dobu jsem si říkal, kéž by to kreslil ve stylu obálek. Prostě fajn, zklamaný nejsem, sice ani nadšený, ale zavděčit se fanouškovy knihy ve všem nejde a Carey to věděl, stejně jako já. (I tak jsem pořád zvědavý na další adaptaci, a to filmovou, pokud se to někdo odváží natočit)
 • Black Bro, yo
  viz 1. díl
 • Black Bro, yo
  viz 1. díl
 • Black Bro, yo
  viz 1. díl
 • Black Bro, yo
  Pro mě je tato série zatím nejlepší Lobo, co u nás vyšel, naprosto šílené hlášky snad na každé stránce (hodně tomu pomáhá český překlad), stejně tak jako zápletka, která ani chvilku nenudí, žene se rychle, zábavně a zvrhle vtipně do konce bez hluchých míst, a hlavně mě to baví pořád číst i po letech. Hlavně se mi na Lobovi líbí ta upřímnost, tvůrci jasně ví, že Lobo kromě zabíjení, podrazů, prsatic apod nenabízí nic jiného, tak se z toho snaží prostřednictvím hlášek, cynismu, výbuchů nebo podivných postav (no a samozřejmě i zabíjení, podrazy a prsatice) z toho vytřískat co nejvíc, ale tenhleten gulášový brak a taky trochu kýč funguje v Bullíkovém Případě asi nejlíp a dělá z Loba to co je, jednoduchá, přesto plně funkční a ujetá zábava, která ovšem nemusí sednout každému. Možná za to může trocha nostalgie, ale i tak 95% s náběhem na 100. PS: nevím, jak ostatním, ale kresba Vala Semeikse mi k Lobovi sedne asi nejvíc.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo11.5.2008 16:15Anna chce skočit
  Vážně slabota, kresba sice dobrá, ale ten příběh už ničím nepřekvapí, křečovité dialogy, spousta klišé, zato málo pořádné akce, málo vtipu, vůbec žádné napětí a o nějakém hlubším přesahu se ani mluvit nedá. Pro mě nuda a už nikdy víc. … jinak souhlas s willisem, jako film by to bylo ještě horší, tady to zachraňuje aspoň ta kresba a to, že každý si to může rozpohybovat po svém, ale i tak to není žádná sláva.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo11.5.2008 16:14Thorgal #10: Země Qaa
  Thorgal je moc fajn a vždycky si ho rád přečtu, škoda jen, že se ho u nás už asi nedočkáme:-(
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo26.3.2008 15:14Ghost Rider: Cesta do zatracení
  Mě naopak nevadí, že autor variuje (pro někoho vykrádá) své motivy, ať už to, že se děj odehrává v Texasu, andělé, kolárky, menší odkazy na 2. světovou nebo hlava = prdel, takto poznám, že jde o Ennise, tentokrát ale trošku odlehčenější. Škoda, že je samotný Ghost Rider jen oběť toho všeho, ona na mě vůbec celkově postava Ghost Ridera působí hodně tragicky, ale vypadá prostě hodně dobře, překvapivě je tam pro mě nejdrsnější postava Ruth, což je hotovej Terminátor, děla samí šikovný věci jako např když se z někým „mečuje“, tak místo meče používá vojáky, hazí autobusy apod. a vůbec tady v tomto komiksu Ennis ukazuje zlo a nadpřirozeno jako to nejmocnější, normální lidi tu nemají absolutní šanci, až na pár vyjímek je tam snad každá lidská postava, co se začne šťourat do příběhu bez okolků zabita. Největším tahounem je kresba, která mě okamžitě vtáhla do hodně jednoduchého scénáře, který ale řemeslně není úplně nejhorší a jako béčko (ještě když jsem si k tomu pustil nějakou rockovou hudbu a moje slabost pro těžké kožené bundy a motorky) funguje docela dobře. Čekal jsem fakt sračku, ale je to atmosférická jednorázovka.
 • Black Bro, yo
  No, já nevím, docela zklamání, asi za to trošku může ten hype, který kolem tohoto komiksu vznikl. Co se týče scénáře, tak je tam opravdu pár silných momentů, Morrison dobře rozehrává nebo se aspoň pokouší o nějakou hlubší psychologii postav, hlavně jak na ně Arkham působí, a tak nějak to šílenství přenáší na čtenáře, bylo i zajímavé sledovat život zakladatele Arkhamu, ale toto všechno je na hodně malém prostoru, až moc krátký, a jako z celku mám nijaký pocit, většina postav se tam objeví, a pak zmizí, uspěchaný konec, takže svým způsobem nic moc a nejhorší je, že to ze mě po hodině absolutně vyšumělo. Tady je ale důležitá hlavně ta grafická část a McKeana můžu, sice je to občas nepřehledný, ale to jak ztvárnil Jokera, je vážně geniální a české vydání nám to ukázalo v plné parádě. Takže po příběhové stránce 40%, po grafické 100%. Pro mě to rozhodně není nejlepší komiks, co u nás vyšel. Uvidím, jak to na mě zapůsobí, až to někdy budu číst podruhé.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo25.2.2008 19:43Šinkl a jeho velká síla
  Výborné fantasy, kde sice není moc akce, ale i tak se děj řine dopředu neuvěřitelně rychle, příběh mě do sebe vtáhl hned po dvou stránkách a nepustil až v závěru, kde je nádherná pointa plus propracovaná kresba, která je hodně soustředěna na velkolepé celky a nebojí se násilí a mírného erotična, Šinkl prostě funguje ve všech rovinách, Van Hamme je skvělej vypravěč, zatím mě teda nezklamal. Jen mi trvalo si zvyknout na hlavní postavu, protože to byl prostě ubožák, ale nakonec jsem si ho oblíbil. Velmi příjemné překvápko, a to patřím taky k těm, kterým se do toho nechtělo investovat, vyplatilo se.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo25.2.2008 19:41Punisher IV.
  Ano, bohužel to tak je, zatím nejslabší Punisher, je fakt, že mu sednou spíš delší příběhy než povídky, ale i tak je to u mě nadprůměr, vypl jsem mozek a přistoupil na Ennisovu béčkovou hru a celou dobu mě to prostě bavilo. Mě nepřišla nějaká povídka lepší nebo horší, tak nějak to bylo vyvážené, no, ale nevím, jestli se k tomuto dílu budu v budoucnu vracet. I tak je pro mě následující Punisher povinností, těším se.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo8.2.2008 18:39Bezpečná zóna Goražde
  Tak to byl nářez, podle mě jeden z nejlepších komiksů roku 2007, naprosto skvěle převedení Bosenského konfliktu kolem Goražde do komiksové reportáže. Není to jenom o něm, ale hlavně o lidech, kteří si ho museli vytrpět. Je syrový a citlivý zároveň, sice se pomalinku rozjíždí, o to víc v některých brutálních pasáží brutálně smete (na scény u řeky Driny jen tak nezapomenu), bylo neuvěřitelný, jak stokrát v komiksech viděná scéna zastřelení nakresleného člověka na mě působila mrazivě. Na ty lidi (zdůrazňuji lidi), co vedle Sacca vystupovali, jsem si ke konci tak zvykl, že se mi je těžce opouštělo, což se mi stalo asi poprvé. A když se spojí výborná kresba (Sacco je mnohem vykreslenější než v Palestině) a civilně poutavé vypravěčství, plus podle skutečné události, tak musím dát 100%.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo8.10.2006 21:21Království tvé
  to squash: Kal-El je skutečné jméno Supermana, které mu dali jeho rodiče na planetě Kryptonit. Ehm...aspoň myslím.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo30.9.2006 11:10Cesta do pekel
  to krvinka56: Máš pravdu, v tom je ten problém, dřív jsem viděl film a byl jsem jím nadšenej. Možná jsem čekal od předlohy víc. Tím nechcu nikoho od koupi odradit, ale můj názor se tím bohužel nezmění. Film mi prostě přirostl k srdci víc.
 • Black Bro, yo
  Návrat k akci se povedl.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo28.9.2006 18:19Nitro těžkne glycerínem
  Grus= vážně nenacházím slova, snad jen pastva pro oči, přehledný, úžasný, Kopřiva= jednoduchý, přesto funkční, zábavný a hlavně krvavý a nekompromisní(některé "žhavé" scény mě hodně potěšili), jen tak dál.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo28.9.2006 18:19Cesta do pekel
  Stejně jako např. u Forresta Gumpa mě přišel mnohem lepší film než jeho předloha. Nemůžu si pomoct, ale asi po polovině jsem zjistil, že mě to vlastně vůbec nebaví a nechytá (a to film zbožňuju), uvidím na podruhé.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo28.9.2006 18:10XXX Comix #02
  Kromě Celie slabota, co se týče erotiky. A dějově nejsilnější Poslední žena. Celkově prázdno.
 • Black Bro, yo
  Drsný a působivý příběh s pořádnými záporáky, které jsem ke konci už fakt nenáviděl...a to je dobře, bravo Garthe.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo13.5.2006 14:03Dříve známí jako Liga Spravedlnosti
  No páni, příběh sice neoriginální, ale skvěle zpracovaný, až ve vražedně rychlém konverzačním tempu, které ani na chvíli nenudí, všechny dialogy na sebe pasují, „superhrdinové“ ,o kterých si říkáte „ jak je možný, že ještě dýchaj“, jsou opravdu osobití (včetně L-Rona) a některé situace a „komiksové perličky“ jsou přímo geniální. Kresba se k tomu hodí (vcelku jednoduchá, ale přesto víc než uspokojivá s citem pro grimasy) a překlad se podle mě taky povedl. Prostě vyvážená, nebojím se napsat, i inteligentní zábava se zaslouženou cenou Willa Eisnera.

 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo30.12.2005 21:10Punisher III.
  Já od Punishera nic jíneho, kromě neustálé řežby, nečekám. O tom to je, o zabíjení - od začátku do konce, ale tentokrát bez slabých a nudných míst. Příjemná akčňárna, kterou jsem slupl jak malinu. A to co Ennis udělal se Spideyim...no teda, nářez.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo30.12.2005 21:09V jako Vendeta
  Whoa! Super deprese s geniálně šíleným hlavním hrdinou. Fakt ho mám moc rád.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo4.12.2005 13:50Sandman #04: Údobí mlh
  Tak toto bylo opět silné čtení. Ze všech Sandmanů se mi společně s Preludiou líbila asi nejvíc.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo4.12.2005 13:45The Amazing Spider-Man #02: Odhalení
  to mára: já už ani nevím, odkaď to znám
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo3.12.2005 18:51The Amazing Spider-Man #02: Odhalení
  Čekal jsem, že Straczynski přitlačí na pilu a bude to ještě větší nářez než v Návratu. No, a on to udělal přesně naopak(asi pochopil, že nevstoupí 2krát do stejné řeky), pomaloučku rozvíjí zapletku, která se hlavně zezačátku točí okolo Petra a tetičky May. Mě to ani nevadí, kdyby tam nebylo tolik vyditelné klišé a když už příběh dostane spád, tak to najednou skončí a nevytříská toho tolik, kolik by měl(trošku nevýrazný hlavní padouch). Ale opět jsou tam vcelku skvělé hlášky, všelijaké narážky a některé nápady jsou hodně dobré, překlad a vůbec české vydání je na vysoké úrovni, bohužel kresba by bez barvy byla obyčejná. Prostě z toho mám pocit nedotaženosti-"seděl jsem tu v marné touze, chtěl jsem sr*t, však pr*ěl pouze", asi tak.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo11.11.2005 21:27Pod dekou
  Hey, men, "popis" komiksu a andre napsali téměř všechno, co se dá o tomto skvostu napsat(nebo mě spíš nic nenapadá), já totiž naprosto se vším souhlasím. Nádherný(možná někomu bude vadit ta přímočarost, ale nevím, mě to nevadilo) příběh, velmi pohledná kresba s mnoha skvělými zaběry a skvělé české vydání. Myslím, že něco podobného tu ještě nebylo. (Asi do osmi jsem výrůstal na venkově, tak jsem si trošku zavzpomínal, možná proto mě to tak dostalo, hlavně dětská čast)
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo6.11.2005 19:07Maus II: A tady začalo moje trápení
  viz. Maus 1
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo6.11.2005 19:07Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami
  Jsem rád, že se téma holocaustu objevilo i v komiksu(a nejen v něm, of course), protože by se mělo stále dokola všem generacím připomínat ta nelidskost proti lidem. Rasová nesnášenlivost je ta největší zbytečnost lidstva, prostě jedna z věci za kterou se vážně stydím, že jsem člověk. Jinak je Maus naprosto skvělý komiks s srozumitelně vyprávěným a nakresleným příběhem, který má obrovskou hodnotu.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo3.4.2021Prodám
  Kočičí Zlato (Amy Reeder Hadley) - 50 Kč
  Život mi pije krev (J. Abelová, G. Soria, W. Pleece) - 150 Kč
  Kuře na švestkách (Marjane Satrapiová) - 100 Kč
  Artemis Fowl (E. Colfer, A. Donkin, G. Rigano) - 150 Kč
  Cesta do pekel (M. A. Collins, R. P. Rayner) - 250 Kč

  vše v dobrém stavu, předání pouze osobně kdekoliv v Olomouci
  pokud by měl někdo zájem, tak kontakt na mail: black.bro.yo@seznam.cz
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo2.1.2021 13:35* Připomínky a návrhy
  čus Zacku, jasný, je možný, že jde i jiné vydání a mělo stejnou obálku:

  a tiráž:

 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo2.1.2021 12:47* Připomínky a návrhy
  Hojka, našel jsem doma Super Donald: 3 comicsy v jednom ( https://www.comicsdb.cz/comics/1405/super-donald-3-comicsy-v-jednom ), jen mi tady v databázi nesedí to, co jsem našel v knize: rok vydání je 1991, ISBN: 80-7134-062-6 a obsah je:
  Kačer Donald a setníkovo dědictví
  Mickey Mouse a vánoční bábovka
  Jarda a Ferda v péči tety Minnie
  Strýček Skrblík kontra Santa Claus

  Strýček Skrblík a dovolená se spacákem
  Mickey Mouse a teror v Mousetánii
  Podivný příběh doktora Katchera a mistra Katcheryda

  Strýček Skrblík a závratě pro dolar
  Goofy v šachové zemi
  Kačer Donald a povzbuzující pilulky
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo25.12.2019 11:38Pindárna
  Mě zas Starej dobrej Logan, Zpráva pro Adolfa 1 a 2 a Rváč :-) , jsem velmi potěšen :-)
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo29.10.2014 10:40* Připomínky a návrhy
  návrh do databáze: už vyšel Noe 3, jsem ho viděl už i v knihkupectví:

  http://www.kosmas.cz/knihy/197867/ctyricet-dni-a-ctyricet-noci/
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo16.10.2012 19:20Filmový a hudební klub
  A trochu jsem čekal, že když se to jmenuje Noc v Myší Díře, že to bude souboj o přežití s nějakýma zmutovanýma krysama :-D , obzvlášť když hlavní hrdina čte na začátku jeden komiks s mutantama :-)
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo16.10.2012 19:11Filmový a hudební klub
  No upřímně choze, mě to moc nebavilo, Casa carnivora byla dobrá, ale toto je sice technicky suprově zvládnutý, ale mě to prostě nepřišlo vtipný, ani napínavý, snahy o hlášky tak nějak prošuměly, hlavně tam citím v těch hereckých výkonech takovou tu strojenost, to že to není originální by nevadilo, ale to schéma, chvilku utíkáme, někdo na nás zautočí, tak ho nějak tuctově zmasakrujem většinou mimo záběr a jde se dál, čímž to potom prostě jen tak z ničeho nic skončí, mě prostě nebralo, jak píšeš, že hlavní hrdina rozpoutá peklo, to mi teda vůbec nepřišlo. I tak ti pořád fandím, natočit film, i krátkometrážní, není prdel, a je super, že to zkoušíš, jen tak dál.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo5.1.2010 11:20Filmový a hudební klub
  Avatar: sice je District 9 a Moon taky sci-fi, ale srovnávat je s Avatarem, což je vlastně rodinný film, s těmahle dvěma, je trošku nefér, obzvlášť když jsou oba „R-ka“ záměrně dělané pro dospělého diváka, hlavně Moon měl nabídnout něco víc, než jen tu „efektní“ stránku sci-fi, kdybych měl srovnávat Avatar s nějakým sci-fi v minulém roce, tak se maximálně nabízí Star Trek nebo možná ještě Terminátor Salvation.
  A i když jsem si vědom, že Avatar po příběhové stránce není úplně dokonalý, tak přesto je poddán tak, že mě to prostě dokázalo strhnout a těch „dlouhých“ 162 min mi uteklo jako voda, za sebe můžu napsat, že to nemělo v rámci žánru slabé místo, každá scéna tam měla svůj smysl, dokonce i ty „americké“ kecy mi do toho patřili, a tak nějak jsem ani neměl chuť říct WTF?, protože i ta mytologie a zákony toho světa prostě fungujou a nejsou trapný. Hlavně ke konci SPOILER kdy se proti té armádě jakoby spojí celá ta planeta, která spolu jakoby „komunikuje“ (nebo jak to bylo) a díky tomu je dokážou porazit, což je jako sice možná naivní, ale pěkný :-) SPOILER (a hlavně Cameron umí gradovat akci, nelupne jí na každých 5 min a to nejlepší si vlastně nechá až na konec). Takže mě to, jako čistá zábava chutnalo velmi, mimoto se na to nádherně luká, protože je to opravdu vypiplaný a to prostředí a modrásci vypadá opravdu živěji než co bylo doposud natočený metodou motion capture. Někdy mi tohle stačí, když tomu šéfuje člověk co ví, jak se má nenáročný blockbuster dělat, teď už jen záleží jestli to tomu divákovi sedne nebo ne.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo13.5.2009 16:04Filmový a hudební klub
  Kapis: máš recht, nejsem fanoušek Star Treku, ale i tak jsem si to v kině parádně užil, jako blockbusteru tomu není moc co vytknout, a jak píšeš, fakt to není vůbec hloupý. Doufám, že nějak podobně dobře dopadne i Terminátor.

  vasek: já samozřejmě nemůžu už moc srovnávat, protože si původní Star Trek už moc nepamatuju, ale myslím, že vyloženě naštvanej nebudeš, protože jsou imho typově dobře vybraní a hrajou velmi slušně a myslím, že jim nedělají vůbec ostudu, ale uvidíš sám no. A Nimoy se tam objeví.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo19.3.2009 12:34Filmový a hudební klub
  Bluntman: mě tento styl taky vyhovuje a nového Bonda jsem viděl a tam je to opravdu občas hodně zběsilý :-) (obzvlášť když se někdy stříhá na 2-sekundový detail, to prostě napoprvé nejde pořádně ani postřehnout, co to bylo, a to ještě na velkým plátně), tak třeba na něm je vidět, jak se to musí umět používat, nejlíp to právě zvládá Greengrass a taky Bay, u mě asi největší problém s DK byl asi to, že tento styl akce se uplatňoval hlavně v nočních scénách, možná proto jsem se občas ztrácel. Batman je tmavej, pozadí je tmavý a už to splývá, ale asi jsem jedinej komu to tak trochu vadilo, takže to je asi v pořádku.

  Tao Quit: možná jsi právě čekal spíš jen akční jízdu, o čemž Batman nebyl, on ten příběh je vlastně hodně hutný, na začátku se vlastně řeší ten problém s „normálními“ mafiány a hlavní teror Jokera příjde tak po 30 min + Harvey Dent a já právě žasnu nad tím, jak se to Nolanům (což si myslím, že jsou ti kvalitní autoři) všechno nerozpadlo pod rukama, vypráví plynule a hlavně každá postava má dostatečný prostor a ten zbytek tak nějak napsal Bluntman. Jako určitě podobných příběhů už tady bylo tisíckrát, ale i ten stejný příběh se dá vyprávět pokaždé jinak a skvěle, záleží na jeho vypravěči.

  vasek: žádná diskuze není úplně zbytečná, a proč všechno řešit jen u piva a ještě k tomu být třeba namol, pokud k tomu máš co říct, tak to klidně napiš, ty protinázory mě právě zajímají, samozřejmě čekej opačný reakce, ale tak to je smysl diskuze, vzdávat to umí každej. Ale pokud nechceš, tak budiš no, je to tvoje věc, přemlouvat tě nebudu.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo18.3.2009 19:47Filmový a hudební klub
  Bluntman: no, přehledný jak pro koho,ale možná máš pravdu, že to nepřehledně mělo působit, ale i tak má keisi (nebo jak se ten bojový styl jmenuje) hodně zajímavou techniku, tak je docela škoda, že z toho vidím jen 5-sekundové fragmenty, a to ještě v polocelku. Ale jak jsem psal, jenom v té bitce ke konci na mrakodrapu jsem se poprvé docela ztrácel, až na podruhé jsem přesně pochopil proč batman udělal tamto a odkaď přišlo to komando a kde přesně byly rozestavěný záporaci, což byla asi chyba na mým přijímači, ale i tak to je pro mě malé mínus, film mi to nezkazilo.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo18.3.2009 12:29Filmový a hudební klub
  Zack: aha, tak to jo
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo18.3.2009 11:30Filmový a hudební klub
  Zack: však jo, máš pravdu, bylo to hlavně o Jokerovi a Dentovi, ale samotný Batman měl taky spousta prostoru, akorát už nebyl tolik výrazný jak v Begins, což je logický, když jsou karty rozdaný, tak se budou zajímat o další postavy, jen jsem reagoval, že tam Tao Batmana sotva zaznamenal.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo17.3.2009 23:23Filmový a hudební klub
  *Tao Quit
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo17.3.2009 23:23Filmový a hudební klub
  Tao Suit: A nemáš pocit, že se ti ty trapnosti a nezájem odvíjely před očima tou zaujatostí díky tomu masivnímu promu?

  Jinak Batman i Bruce Wayne dostávají (co se týče minutáže) nejvíc prostoru, tady je právě vidět jakou mají záporáci, jakožto zajímavější postavy, vyraznější převahu (pokud jsou dobře napsaní a zahraní) nad kladnými postavami, které tak nějak dávají do pozadí. Ono si vlastně Joker a podle mě uvěřitelný přerod Denta na Two-face ukradli celý film pro sebe, stejně jako vlastně záporáci v Burtonových Batmanach a třeba, když už tady byla zmínka o Tahle Země Není pro Starý, i ten Javier Bardem si ten film tak nějak ukrad pro sebe. Proto jsem rád, že se Batman pořádně předvedl v Begins a záporáci tam dostali hodně málo prostoru, na druhou stranu to byl taky jeden z důvodů, proč ten film někteří nemají rádi, protože tam nebyli pořádně vykreslení záporáci. V DK byly karty rozdaný, proto se hledělo hodně na ty vedlejší (hlavně záporný) postavy.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo17.3.2009 16:54Filmový a hudební klub
  Zack: jj, svým způsobem to kýčovitý trochu bylo, ale jak jsme psal, pro mě to smysl mělo a hlavně mi to nezkazilo celkový zážitek. Je pravda, že kdyby tam ještě byla ta vlajka a proslov, tak už by to bylo moc, na to si už naštěstí dal Nolan pozor.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo17.3.2009 12:34Filmový a hudební klub
  vasek: jj, Anton Chigurh je taky naprosto skvělej záporák, akorát on je prostě čirý zlo, z něj jde jen strach, Joker je ale takový mnohovrstevnatější. Jinak Nicholsonův Joker byl taky výborný, ale jinak.

  Ještě k té scéně na tankeru, jestli by to někdo odpálil nebo ne je prostě sporný, kdokoliv může říct, že by to bez váhání udělal, ale až někdy v takové situaci bude, tak se teprv uvidí, ale minimálně filmově má ta scéna obrovský smysl, když potom Joker vlastně prohlásí, že (nevím to přesně) každý má v sobě toho šílence, jen ho stačí popostrčit, tak přesný opak byl na těch tankerech. Je to blockbuster, tak asi aby nepůsobil zas moc temně, tak Nolan si myslím chtěl ukázat, že to dobro (kterému Joker moc nevěřil) v člověku je. Což je krásně vidět na tým velkým nigga (pravděpodobně šlo o nějakého nasilníka), který se i přes to, že měl pravděpodobně brutální minulost, zachoval správně, protože to dobro v lidech je taky, stačí jen popostrčit.

  MdS: jo, taky jsem si spoustu scén pouštěl dokola, minimálně scénu s Why so Serious znám už skoro nazpaměť:-), a zkoušels se aspoň na kousek dívat v dabingu, to je teprv děs.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo17.3.2009 11:54Filmový a hudební klub
  Bluntman: jak píšeš, tak to že byla akce zabírána často v polocelku a záběry většinou nebyli delší než pár sekund mi právě přispívalo k té nepřehlednosti, když šlo o kontaktní souboje, nejvíc je to vidět ke konci, pří té bitce s policajty v tom mrakodrapu, ona ta samotná akce je docela dost promyšlená, ale poprvé jsem se ztrácel. Ale jak jsem psal, to jsou pro mě jen malý mínusy.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo17.3.2009 00:25Filmový a hudební klub
  vasek: však my jsme v klidu :-), jen jsi do diskuze hodil svůj názor, tak jsme logicky reagovali a chtěli vědět trochu víc, čím to, že se ti nelíbil DK, toť vše, nikdo ti zatím rozbít hubu nechce. Pochop, že nám fanouškům DK ten tvůj výkřik nějak nestačil.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo16.3.2009 19:06Filmový a hudební klub
  Lenny: jako jasný, každému to nemusí sednout, ale nemyslím si, že by pomalovaného magora dokázal každý tak dobře zahrát (třeba herecký výkon Tima Curryho jako Pennywise v To mi tak dobrej nepřišel). Ledgerův Joker byl jasnej psychopat, od kterého nikdy nemůžeš vědět, co čekat, a takto přesně působil. Jasně, hodně mu v tom pomohl scénář, ale svými gesty a hlavně slovním projevem z toho podle mě vymáčkl absolutní maximum, myslím, že třeba někdo jinej by z něj udělal jenom šaška, ale Ledger tomu právě dodal ten punc vtipnosti, ale zároveň děsivosti a hlavně opravdovosti.
  Ta scéna na lodi možná na někoho může působit trapně, ale svůj účel měla, hlavně vlastně takový první pád Jokera… pak následoval ten další. A ty bys tu výbušninu odpálil?
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo16.3.2009 17:14Filmový a hudební klub
  K Dark Knight, podle mě to je jeden z úspěšných filmů, který si svůj úspěch plně zasloužil, i když si pořád myslím, že Nolan má stále menší rezervy v akčních scénách, hlavně souboj muž proti muži mi příjdou často dost nepřehledný (i když vím, kdo se s kým mlátí), jakmile jde o honičky na silnicích, tak na tom už je líp, i když ten průjezd Batmana na své motorce tím supermarketem (nebo, co to bylo) byl hrozně "skokově" střižený. Ale toto jsou pořád jen detaily, protože DK jede na úplně jiných věcech, hlavně na skvělých hercích a skvělým propracovaným příběhu, kde je spousta silných scén, a taky kde je jen pár nelogických scén, ale pořád tak dobře zamaskovaných, že to jako celek funguje, jak má. Jinak mě to právě zas tak na první pohled pozlacený nepřišlo, když jsem viděl první trailer, tak mě to přišlo na blockbuster vizuálně hrozně obyčejný a nezajímavý, Nolan moc nemachruje a neukazuje tolik vyloženě velkolepých záběrů, které by si člověk pouštěl pořád dokola jenom kvůli tomu jak vypadají, jeho síla podle mě právě spočívá v tom celku a ve scénáři. Zatímco např. Watchmen jsou stylizovaně temný, tak Dark Knight tak nějak přirozeně temný. U mě je DK taky pecka, a tak by mě zajímalo, když se to někomu fakt nelíbilo (až na úrovni, že to považuje za sračku), tak proč, protože to nechápu, jako respektuju, ale nechápu ;-)
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo16.3.2009 17:11Filmový a hudební klub
  Tak abych se taky zapojil po delší době do diskuze, tak můj názor na Watchmeny je dost kladný, (teď budu trochu citovat z mého komentáře z csfd) samozřejmě tam spousta věcí chybí, ale aspoň pro mě to nebylo úplně na škodu (uvidím co directors cut), ale pořád to smysl dává, stejně tak obsahově to není moc změněný a spousta momentů je filmově vyloženě geniálních, stejně tak hudba, akce a i herci byli skvěle typově vybraní a hráli víc než slušně na to, že nešlo o vyloženě herecké esa. Jako vždycky by to šlo zfilmovat líp nebo jinak, ale já osobně jsem s touto verzí absolutně spokojen a neuražen, vlastně první zfilmovaný komiks podle Moorea, který se nemusí za nic stydět.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo27.2.2009 13:07Filmový a hudební klub
  Tak tu máme první českou recenzi, která je od Fuky na Watchmen http://fffilm.fuxoft.cz/2009/02/strazci-watchmen-watchmen-80.html
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo29.10.2008 12:34Sběratelský klub
  Překlad Sin City: možná to je na zvyku, ale mě třeba u prvního Sin City v překladu Kopřivy přijde lépe přeložená, respektive lépe podaná například scéna, kdy Marv střílí v kostele do kněze a do toho je monolog: „stojí za to umřít … stojí za to zabíjet … stojí za to jít do pekla … ámen“, podle mě překlad této části má mnohem větší razanci a je údernější a ještě k tomu plynule navazuje na větu, co říkal ten kněz: „ …jestli ti ta mrtvá děvka stojí za to umřít“ než takové suchopárné a tak nějak „dlouhé“ : „stojí za to, abych pro ní umřel … abych pro ní zabíjel … abych pro ní skončil v pekle … ámen“ od Krejčové. Význam je stejný, ale Kopřiva mi v tomto sedne víc a je mi fuk, že něco občas přeloží úplně jinak. Ale to je holt věc názoru, mě sedí ten Kopřivův, přesto si nemyslím, že přesnější překlad Krejčové je na houby, jen to prostě není ono.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo2.7.2008 13:59Filmový a hudební klub
  Zack: jj, to souhlasím, já s tím problém nemám, jen znám lidi, kterým to prostě vadí a hrozně mě tady to chytračení nasírá, je to film (i když je vidět, že Hard Boiled se dá logicky vysvětlit), a tam je možný všechno, stejně jako v hlavě, komisech, knihách apod. Já jsem jen přes tyhle příklady hlavně reagoval na Markýzovu recenzi, která je postavena na těchto nepodstatných základech (vždyť i v např Smrtonosné Pasti 2 byly pod ranvejí tunely, které tam být nemůžou a Willis se katapultoval z letadla, které prostě katapulty nemají, ale to neznamená, že ten film je sračka, právě naopak. Ale jsou prostě lidi, co řeknou, že to je kvůli tomu sračka, což nechápu, protože ve filmech jde snad o jiné věci).

  To je fakt, Matrix zůstává nepřekonaný, i když Wachovští čerpali z hodně filmů, ale dokázali to podat tak, že to prostě bylo originální.

  K tomu Bondovy, on podle mě patří spíš do už těch 60.let a kdybych si měl vybrat mezi Bondem a Bournem, tak Bourne vítězí, ale i tak se na něj podívám a když je dobře natočenej a má dobrý příběh, tak to beru a líbí se mi.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo2.7.2008 11:50Filmový a hudební klub
  Zack: Hard Boiled je jeden z mých nejoblíbenějších akčńáků a jako jasný, třeba v nemocnici bylo těch střelců víc a Chow měl většinou 2 bouchačky nebo brokovnici, ale to sem jen tak plácnul, tak jestli jsem tam nějaký detaily vynechal, tak sorry no, ale i tak si myslím, že spousta lidí u toho může remcat (jak je možný, že ty kulky se jím vyhýbají, maximálně je škrábnou a oni vždycky trefí atd atd).
  Jinak samozřejmě nic proti Bourneovy, možná to blbě vyznělo, ta trilogie je výborná a mám jí hodně rád( a souhlasím, je to nátěr a není to nuda), ale svým způsobem ukázala, jak by mohli akční filmy vypadat, už prostě nový trailer na Bonda má v akci takové Bourneovské prvky, že se bojím, že se to může okoukat a nudit a proto jsem rád, že Wanted je v akci naprostý opak Bournea, což si nemyslím, že je mínus.
  A Batman vypadá dost dobře, nevím, jestli to není kachna, ale prý už jsou nějaké první recenze a dokonce se to srovnává s Kmotrem II http://filmpub.centrum.cz/aktuality/161976-recenze-prirovnavaji-noveho-batmana-ke-kmotrovi-ii.aspx
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo1.7.2008 23:20Filmový a hudební klub
  4 Markýz: no těžko říct, na to, že to je Rko to zatím dobře vydělává a i když jsou názory na to vcelku rozporuplný, tak zatím převládají ty kladné a co jsem byl na tom s bráchou, bratránkem i jedním kámošem (naprostí komiksový neznalci a IMPOTENTI a to zdůrazňuji proto, že to je fakt a taky, že tuto stránku v dohledné době na 100% nenavštíví), tak právě naopak se mě na ten komiks ptali a dokonce měli chuť si ho i přečíst (film se jim mimochodem vcelku taky líbil, sice ho neberou tak, že je geniální, ale spokojenost tam určitě byla). Ale jasný, nemusí se ten film líbit každému, ale tady jde spíš o tvou recenzi, prostě ty spoilery jsou děsnej podraz pro lidi, co čtou recenze než půjdou na film a taky o tom, že tvé argumenty proti tomu filmu jsou spíš charakteu rejpání co je v reálným světě možný a co ne, to bych pak mohl chytračít a říct „Komando a Hard Boiled je absolutní blbost, protože není možný, aby 1 člověk postřílel tolik lidí s jednou bouchačkou a ještě to přežil“, „Armageddon je blbost, protože vesmírný stíhačky nedělaj ve vesmíru zvuk“, „Bondovky jsou blbost, protože není možný, aby měl Bond tolik technických udělátek, dokonalou babu do postele a ještě to všechno přežil“, jako jasný, člověka to trkne a je to třeba dobrý téma na diskuzi řešit jestli je možný, aby kulka udělala točák, ale brát to jako argument proti tomu filmu, no nevim, nějakej trailer jsem na to viděl, tak snad jsem něco podobného ve filmu čekal. Akce je právě esteticky a řemeslně dobře zvládnutá a když McAvoy přeskočí autem auto a někoho ze střešního okýnka zastřelí, to mě baví a říkám si, konečně někdo zkusil podobnou scénu natočit jinak. Kdyby všechny akční filmy vypadali jak Bourne, tak je to nuda. Myslím, že ty „sci-fi“ prvky jsou spíš plus a taky si myslím, že to lidi nalákalo do kina, co jínýho? Angelina? Příběh? To si nemyslím. Já jsem šel na akční nátěr (i když jsem byl trošku pesimistický, jak to dopadne) a to jsem dostal a vůbec mě neštve, že Viper převrací autobusy a ještě si přes ně projede, kašlu na realitu, tu mám kolem sebe všude, ale když ti to vadí, tak co já s tím.
  Prostě je to dobrý, běžte na ten film, na velkým plátně je to na 75 melounů výborný.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo29.6.2008 16:15Filmový a hudební klub
  wanted: A nevíte někdo, jak se jmenuje ten song, co hrál na konci v titulkách?
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo29.6.2008 15:42Filmový a hudební klub
  To Woffce: to je jasný, názor má každý na ten film jiný a já to respektuji, ale něco k té recenzi, na kterou si poslal odkaz. Zaprvé ji nečtěte, pokud jste někdo film nebo komiks neviděli či nečetli, protože tam je tuna spoilerů, vlastně celý děj je vyzrazen a já nevím no, ale markýzovi vadili „blbosti“ typu zakřivení dráhy letu kulky, letíci auta apod. mě zas tady toto příjde jako dobrý nápad a je to akční film proboha, na realitu si to snad ani hrát nemá, což je dobře. No, prostě, kdo řeší jenom tady ty sračky, tak ať na ten film vůbec nechodí.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo28.6.2008 19:23Filmový a hudební klub
  tak já zareaguju :-), mě teda Wanted dost překvapilo, asi před hodinou jsem přišel z kina a musím napsat, že jak nic moc jsem nečekal, tak to bylo hodně fajn, akce byla vcelku vynalézavá a občas dost cool, mělo to tempo, Angelina byla sexy jak sviňa a James mcavoy mi byl sympatičtější než kdyby to byl ten Eminem. Hudba byla dobrá a parádně gradovala u scény, kdy se Wesley v běhu prostřeluje skladištěm. Samozřejmě je to dost jinný než komiks, ale přes to jsem se po první akční scéně v autě hned přenesl a občas se mi to i v něčem líbilo i víc. Je to sice béčko a tak nějak divácky přístupnější film, ale hloupé to rozhodně není a i některé zvraty ke konci mě potěšili víc než v komiksu, který je vlastně nezfilmovatelný. Takže spokojených 80%.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo11.2.2008 17:54* Připomínky a návrhy
  DEmnoG: jj, vlastně máš taky pravdu, já bych taky asi neměnil hodnocení u komiksů, co jsem hodnotil tehdy a dneska už na ně třeba mám jinej názor, už to, že mě k nim váže ta nostalgie apod., to beru, nechat stálé hodnocení, a pak eventuelně napsat druhý názor. Spíš bych u těch starších něco opravil po slohové stránce. Ale je fakt, že někdy jsem hned těsně po přečtení hodnotil a byl nadšenej a druhý den zjistil, že to ze mě rychle vyprchalo a absolutně jsem nesouhlasil s tím co jsem napsal, ale to je spíš osobní problém a těch případů není tolik, člověk někdy nemá dát na první dojem (někdy zas jo) a chvíli si to nechat uležet v hlavě.

  Zack: no právě, to zas musím uznat, že to není tak smrtelně nutné rozdělovat. (Ale třeba jednou v budoucnu, kdy komiksy bude číst každej druhej, ale to už sem nepatří:-)
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo11.2.2008 17:15* Připomínky a návrhy
  zack: já vím, že se to už řešilo, jen jsem to tak v žáru psaní připomněl, ale to je jedno. Jinak respektuji tvoje rozhodnutí to tak ponechat, nakonec se s tvými argumenty dá souhlasit. S tím CSFD, taky je to nakonec databáze, tak proč to nesrovnávat. Jen, že někdy se člověk musí prohrabávat diskuzí na nějaký komentář, je jasný, že člověk ho pozná, když je u něj procentuální hodnocení, ale pak třeba pokračuje nějaká diskuze, třeba 20 příspěvků a někde uprostřed je komentář bez procentuálního hodnocení s novým názorem, takže to vypadá jako součást diskuze, jako ti co to sledují pravidelně se v tom neztratí, ale někdo, kdo sem zavitá jen začas… jako trošku přeháním, těch příspěvků u komiksů zatím není 2 000, ale budiž. Jinak samozřejmě záleží na tobě a na druhou stranu s tebou souhlasím, holt těžko říct.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo11.2.2008 15:32* Připomínky a návrhy
  Já myslím, že každý si za své názory hrdě stojí (mě třeba nikdo nevymluví, že moje guilty pleasure Dříve známí jako Liga Spravedlnosti je špatný komiks :-) ), ale ty se prostě mění, a můžou nastat i chybky jako např. u Vraždy a Housle se krvinka56 zřejmě překlikl a dal místo 55%, 5%, což výrazně snižuje celkové hodnocení, ale opravit už to nemohl. Je jasný, že ti, co to čtou postupně a jsou tu delší dobu, ta ví, jak to s tím je, ale někdo se třeba dívá jen na celkový hodnocení a komentáře nečte, nebo jenom první tři na začátku.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo11.2.2008 15:16* Připomínky a návrhy
  choze: přesně tak, absolutně se vším souhlasím, já taky, když se podívám na své staré komenty, tak některé hlavně po slohové stránce by potřebovali sakra vylepšit, na csfd to funguje výborně, je to hlavně přehledný, odklik na komentáře s hodnocením, na diskuzi, popřípadě i galerii (tady by se to taky mohlo zavíst) a všechno zvlášť. A je pravda, že názory se mění, jako teď ho tam můžu napsat, ale procentní hodnocení změnit už nemůžu, pak sem např. někdo na nějaký komiks nahlídne, že si ho chce třeba podle hodnocení koupit, ale ty názory jsou z doby, kdy nám třeba stačilo málo a dávali jsme 100%. Taky by nebylo špatný dát ke každému komiksu odkaz na to, kdo ten komiks vlastní, nabízí nebo chce, ať nemusíme hledat ve sbírkách. Jako jasný, je to práce navíc atd. atd., ale když v posledních měsících comicsdb postihl nějaký ten posun (vylepšené fórum, ikonky, sbírka atd.), tak by nebylo v budoucnu špatný to posunout ještě o pár tříd víš právě tady tímto :-).
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo18.7.2006 20:00Pindárna
  Tak co fellas, už jste někdo přelouskal CESTU DO PEKEL, doufám, že to je cool, protože dost vážně uvažuji o koupi, ale potřebuju od někoho motivaci :-)), protože zatím mě odrazuje cena.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 164 (cca 91603 Kč)
Mám: 820 (cca 185657 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 32
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0