Bubsy

Bubsy
Bubsy | 5.5.2016 | Krajina půlnočních stínů (3. vydání)

Straczynski prostě naprosto excelentně balancuje někde mezi filosofií a patosem. Kniha má silné momenty a v žádných ze svých částech ani na chvilku nenudí. Budete stále chtít vědět co bude dál a jen tak ji neodložíte. Četl jsem kdysi midnight nation v originálu a i když jsem věděl jak to dopadne tak mě ta knížka zase na konci dostala. Zpracování knížky je za ty peníze parádní i když se formát oproti originálu zmenšoval. Za mě naprostá spokojenost.

Bubsy
Bubsy | 5.5.2016 | Y: Poslední z mužů #04: Heslo

Tak Heslo je po velmi povedených předchozích dvou dílech trochu útlum, ale zas nemůžu tvrdit, že bych se nudil. Je to solidní průměr. Dějově se spíš přešlapuje na místě a nikam se moc neposouvá. A souhlasím s názory níže, že tato kniha je docela předvídatelná. Na druhou stranu Vaughan umí vyprávět svoje příběhy poutavě takže nebudete zklamaní.

Bubsy
Bubsy | 9.9.2015 | Criminal: Každý je zločinec

Absolutní kniha, která musí potěšit každýho milovníka detektivek. Fantastický je jak je každá povídka v téhle knize ještě o něco lepší než ta předchozí. Skvěle vymyšlené postavy, které se Vám dostanou pod kůži hlavně svojí reálností. Skvěle fungující propojení jednotlivých příběhů, který nepůsobí uměle. Jo, před Brubakerem smekám, protože tohle je fakt paráda. Společně s Phillipsem si náramně sedli a kniha dokáže neskutečně pohltit.

Bubsy
Bubsy | 9.9.2015 | Americký upír #02

Ha, tak tohle bylo lepší než minule. Snyder mi přidal víc toho co mě bavilo v jedničce (upírská vyvražďovačka mixnutá detektivkou) a ubral toho co nebavilo (upíří deníky Pearl Jones). A pořád to má ten zvláštně příjemnej retro nádech. Celkový dojem z dvojky je výrazně lepší. Kresba Rafaela Albequerqua je pořád skvělá jen je tady bohužel doplňovaná kolegou Mateusem Santoluocou, kterého známe ze Zera. Tady to trochu ruší nehledě na to, že je technicky slabší, ale nic co by se nedalo přežít. Těším se na pokračování.

Bubsy
Bubsy | 9.9.2015 | Americký upír #01

Začátek a rozjezd celé knihy je skvělý a navnadil mě na zbytek. Základní příběh upírského parchanta Skinnera Sweeta přináší přesně to o čem se píše v anotaci. Ano, upíři tady opravdu nejsou emo zoufalci jako z twilightu a kniha spíš připomene jejich lepší časy z dob Interview s upírem. Problém ovšem nastává s rozvíjením příběhu Pearl Jones a tam se zas twilightu dost blížime, což mi za prvé dost nesedělo a za druhé vůbec nebavilo. Jinak kniha zaujala a dvojku jsem si samozřejmě koupil. Pořád si ale říkám jestli mě na tom netáhne spíš pěkná Albuquerueho kresba, která má krásný nádech doby o které vypráví a zároveň dokáže být správně temná. K tomu se povedlo BB i samotný zpracování knihy což se asi projevilo i na ceně. Pocitově je to mezi 3 a 4. Uvidíme co bude dál..

Bubsy
Bubsy | 15.8.2015 | Punisher III.

Opět svižný hláškoidní začátek. Ennis už tady vcelku ničím nepřekvapuje, ale to asi ani není potřeba, protože jestli jste si tohodle Punishera koupili tak se vám líbili předchozí díly a Tady pokračujeme v nastoleném trendu akce a suchých hlášek. Gradování téhle knihy není tak povedené jako u předchozích i když v průběhu děje několik věcí potěší jako třeba alternativní využití spidermana jako živého štítu. Z pocitu lehkého vyčichnutí dostávají knihu poslední dva příběhu, které jsou způsobem vyprávění, hlavně ten Dillonův, dost odlišné od zbytku. Mě nakonec knihy dost příjemně překvapily. Celkově spokojenost.

Bubsy
Bubsy | 7.7.2015 | Sága #01

Nevím jak popsat ten pocit z knihy, který sem měl, ale i přesto kolik je tady nezvyklých nápadů tak je ta kniha neskutečně civilní. A to v dobrém. Abych to vysvětlil. Comics mixuje několik žánrů dohromady a podává to hodně neotřelým způsobem. Je to taková scifi fantasy alternativka. Postavy jsou příjemně zajímavý (a ano taky dost alternativní). Všechno se to, ale moc příjemně čte a hodné brzy Vás děj vtáhne a než se nadějete jste na konci a chcete vědět co bude dál. Tu zmíněnou civilnost, ale způsobují hlavně postavy a jejich dialogy. Postavy taky působí dost opravdově což není zrovna comicsové specifikum a navíc nejsou tradičně černobílé, ale naopak mají všechny nějakou motivaci k tomu co dělají.
Druhá věc je pak kresba Fiony Staples, která je neokoukaná a dává fantasiím Vaughna opravdu pohádkový nádech.
Doufám, že tenhle tah BBartu vyjde, protože tahle série potenciál oslovit širší publikum rozhodně má a zaslouží si to.

Bubsy
Bubsy | 7.7.2015 | Ultimátní komiksový komplet #045: Věční

Z úcty k autorovi a díky několika zábleskům kvalitního čtení přidávám do hodnocení i druhou hvězdu.

Bubsy
Bubsy | 7.7.2015 | Smečka z Bagdádu (paperback)

Dlouhodobě zastávám názor, že zvířátka jsou pro komiks vzhledem k výrazovým prostředkům, ideální postavy. Vlastně je to od doby co jsme si přečetl Blacksada. Ale to je jedno. Tady jsou zvířata, ale trošku v jiném gardu. Velkou devízou příběhu je to, že je poměrně neokoukaný a navíc zvířecí svět je zasazený do netradičních reálií. A i když se trochu filosofuje tak zase ne moc a protože je celý příběh spíše taková kratší povídka nehrozí to, že by nudil. Velké plus je i povedená kresba, když Hendrichon zvládá perfektně jak zvířenu tak exotické prostředí. Příjemná počtení.

Bubsy
Bubsy | 25.6.2015 | Mýty #05: Trpká období

Slabší čtyři hvězdy za nezáživný příběh z války. Jinak zbytek knihy je standardní kvalita ale Mýty. Závěr knihy mě donutil dát nakonec o jednu hvězdu navíc.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 14.8.2016 01:49
Komentáře u comicsů: 31
Hodnocení comicsů: 129
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 186 (cca 60721 Kč)
Chce: 38 (cca 20722 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 0