• RadimNemec
  RadimNemec mecenáš11.4. 14:22Smrtihlav #03
  Chvályhodný počin - vydávat u nás sešitově vlastní tvorbu! Ale ano - prozatím - po třech dílech - se připojuji k hodnocení pode mnou.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš4.4. 17:53Meč
  Kratičký příběh o osmi "celostránkových" panelech. Poutník/rytíř hledá meč a najde.. tolik k ději. Zajímavější je provedení - po rozložení plachta cca B2, na rubu s kresbou - pro změnu žlutofialový tisk. Nářezy měli asi vytvořit funkční sešit, nicméně minimálně u mého výtisku jsou nejspíše jinde a záměr se nezdařil (nebo tím špatně listuji..). Jako underground mi to sedí velmi. Zdařilé!
  poznámka: Nýbrž za jménem + na titulní stránce není pseudonymem autora, jedná se o vyjádření příslušnosti k stejnojmenné skupině autorů
  https://nybrz.tumblr.com/whoarewe
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš2.4. 19:51Collection
  Pěkný příběh - krátké, moc pěkná práce s panely. K shlédnutí digitálně z odkazu na FB profilu, včetně doporučené hudby ke sledování. Pokud podpoříte autorku koupí tištěné verze, pošmáknete si. Průhledný přebal se zobrazením hlavní hrdinky, korespondující s totožným zobrazením na deskách sešitu pod ním. Papír s vyšší gramází. Převázáno nitkou ála bomboniera.
  Razítko, podpis autorky, ruční číslování a drobná kresba k tomu. Stojí za to prohlédnout i další (s tímto komiksem přímo nesouvisející) ilustrace prezentované na webu.
  Zpracování komiksu technicky velice zdařilé, umělecky dle mého názoru nadprůměrné. Příjemné, svěží a intenzivní!
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš21.2. 16:46Puslínkova dobrodružství
  10 čtyřpanelových příběhů, text ve formě říkanky/básničky pod jednotlivými panely. Nevím, co znamená Puslínek, ale ta kolosální ústa jsou na všech panelech a dá se říci i u všech postav. Vtipnost úměrná roku vydání. Hodnocení s přihlédnutím k době vzniku.
 • RadimNemec
  Mjr. O.Waldhause neznám a nic jsem si o něm z jiných zdrojů nezjišťoval. V úvodu se dočteme že během své téměř 37 leté služby byl vyznamenán medailemi za službu (1966) a Za zásluhy o obranu vlasti (1968). S ohledem na skautskou minulost, datum vydání 2017 a faktu, že publikace byla vyšla ku příležitosti veřejných výstav, lze pouze doufat v "světlou stranu Síly".
  Po vzevrubném úvodu a již zmiňovaném popisu biografie a profesního růstu autora následuje vlastní obrazová část. Celé to nejvíce osloví zainteresované osoby, povětšinou asi účastníky daných událostí. Většinu tvoří "celostránkové panely" bez další návaznosti - jednorázové výjevy sloužící patrně jako ilustrace do časopisů, či někam na nástěnky. Opravdové komiksy (vždy jednostránkové) jsou 3.
  Kresby působí jako na svou dobu typické insitní umění. S ohledem na nulové aspirace autora veřejně vydávat své malby bodově nehodnotím. Pozastavující je náklad této publikace, která - ač vyšla ku příležitosti konaných výstav - je stále v běžné distibuci (včetně "nejvykřičenějších" knihkupectví). Zakoupeno z vnitřní potřeby monitorovat náš underground a vše související.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš14.2. 19:33Úřad práce
  Graficky neotřelé - ztvárněním i formou, 46 obrazů (4 dvojstránkové) + jeden na obálce, uvnitř se neopakující. Na každé stránce vždy jeden "panel", bez orámování. Zajímavě dokáže sdělovat pocity - alespoň na mne to tak působilo. Možná je to tím, že obrázků je minimum a vše ostatní se odvíjí od imaginace čtenáře - přesto mám pocit, že to nepodléhá libovůli a čtenář je výrazy a sděleními postav cíleně směrován.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš12.2. 19:36Farewell Tetris
  Bavil jsem se, tenhle styl je mi blízký. Těžko popíšu lépe než:
  "Historka o nevydařeném randez-vous. Hlavní hrdinka Tetris se ocitá s podivínem v kavárně a posléze na techno párty. Nejapná pseudointelektuální konverzace a semilucidní rozplizlost zápletky."
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš12.2. 19:28Velká Schovárna
  IQ Béďa dá na radu matky a vyrazí ven hrát si na schovávanou. Je zdárně připraven, ovšem kam až se dá tato hra posunout netuší ani on...
  Fantastická studentsko - undergroundová jízda jak mě baví a jak ji mám rád.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš6.2. 06:38Brloh
  Vše podstatné už bylo řečeno v příspěvcích ostatních. Na dané téma u mě dějově vyhrává Sojčák. Jako osobní vypořádání se se schizofrenií bych to bral. Děj podprůměrný, kresba nadprůměrná.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš1.2. 20:29Alma má problém
  Underground trošku "uhlazený" studiem. Je to vtipno-smutné, má to spád. Mě se takováhle tvorba moc líbí a jsem za ni rád.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš1.2. 20:05Říkají mi Morana #02
  Tytéž časové skoky jako v prvním díle (1836/1989), objevují se určité paralely a styčné předměty / motivy. Vše zásadní však stále zahaleno mlhou.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš1.2. 19:57Říkají mi Morana #01
  Zpracování mi sedlo. Na první pohled hrubě vytesaný týpek z obálky je nakonec zobrazen tak, jak to k němu charakterově sedí. Děj začíná r.1836 v Praze a v polovině sešitu se skokem posuneme do Prahy 17.listopadu 1989. Kdo je hlavní ženská postava a zda prochází napříč věky prozatím zůstává neodhaleno.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš17.1. 20:07Piňďa / Růžové něco
  Podepisuji, co níže napsal George Walker Bush a dovolím si přidat ukázku, kde Růžové něco reaguje na fantaskní verzi pohádky O třech prasátkách:
  "A to bylo ku*va jako co ku*va? Pseudoiňťošská sra*ka! Evidentně vytažená z prd*le.
  ...
  Dopi*e debil bez nápadu, č*rák trapáckej z Prahy určitě je."

  Tedy míra sebereflexe, jakou by mohl leckdo závidět! Je to neskutečný úlet, místy za hranou, někdy i za dvěma. Přesto zábavné a hlavně plné originálních nápadů. Pokud máme autory schopné tvořit takováto díla, není se dobudoucna čeho bát.
 • RadimNemec
  Další v řadě Traum (slovu pokračování se záměrně vyhýbám). Něco do sebe zapadlo a dostali jsme se v poznání dále, na druhou stranu se samozřejmě vyrojila spousta nových otazníků. Je to nářez a kresba v našich luzích a hájích silně neotřelá. Teším se na další.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš27.11.2020 21:19Jak žijí dnes?
  Vtipné a svěží. Některé pasáže opravdu hodně vtipné.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš26.11.2020 20:03Sonina síla
  Soniny pokroky v bojích s démony ve třech volně navazujících příbězích. Srovnání s Váchalem namístě nejen pro zvolenou techniku (třebaže lino- namísto dřevorytů), ale i pro celkové vyznění , "náladu". Doufám, že co nevidět se od autorky objeví cokoliv dalšího. V rámci autorčiny vlastní definice (“Sonina síla vznikla podobně jako Váchalův Krvavý román, s láskou k žánru a určitým odstupem k němu”) v mém momentálním rozpoložení a při mém vnímání okolí - čili ryze subjektivně nemá výraznější chybu.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš19.11.2020 20:51The Understate
  "...první vydání jako absolutorní práce na Vyšší odborná škola Václava Hollara..."
  Děj se v průběhu komiksu rozjede a je ukončen jakoby v půlce - doufám v pokračování. Kresbě lze vytknout místy neodpovídající poměry velikostí (např. auta vůči lidem), či anatomicky nesedící napojení končetin, či proporce, ale to opravdu jen okrajově + zde má nepatrná negativní kritika končí. Co je však třeba vyzdvihnout je, dle mého názoru, skvělé zpracování námětu jakožto komiksu. Práce s panely ukázková, místy netradičně volené úhly pohledu, které nevadí plynulým přechodům mezi panely, děj navazuje bez zadrhávání, či skoků - vše krásně plynulé. Scénář co do děje nekomentuji - neberu to jako ukončené (šlo by ev. ohodnotit jako celek někdy v budoucnu), nicméně zohledňuji v hodnocení, kdy bych jinak dal 4*.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš3.11.2020 21:40Rarachárium: Hledání ohně
  Stal jsem se vlastníkem výtisku z prvních deseti. Draco popisované rozpixelování se zde nevyskytuje. Celkově artefakt s ambicemi bibliofílie - autorská koptská vazba a již popisovaný kvalitní papír. V příběhu se opravdu několikrát ztratíme, nebo spíše nečekaně posuneme jinam - viditelně chybí kontrola někým nezaujatým (kdo děj již nezná) - na druhé přečtení mi některé dějové zvraty/zkratky byly jasnější. Není to však nic, co by autorce mělo vzít vítr z plachet a odradit od dalšího! Hodnotím jako monumentální počin hodný pozornosti.
  Závěrem parafrázuji - lze-li, kupte si to. Minimálně zjistíme, jak je to s těmi pixely.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš26.10.2020 20:10Laddugandy
  Těžko to popsat, souhlasím s popisem pode mnou. Jestli to funguje na děti nevím - přeji si, aby ano.. Hodnotím z pozice "dospělého".
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš11.10.2020 20:13Příběh věčného studenta
  Dal jsem to za podkresu hudby z přiloženého CD - atmosféru ponurosti to jen umocnilo. V knize nejprve přečteme povídku, která je následně zopakována ve formě komiksu. Povídka sama o sobě je silná, sugestivní (pro mě první setkání s autorem), provedení linorytů mi nejdříve vadilo, ale postupem času jsem jim přišel na chuť, až se to překlopilo do závěrečného uznání, že udělat to jinak by už nebylo ono a takto je to ideální. V neposlední řadě je potřeba vyzdvihnout provedení knihy jako takové - kvalitní papír, kvalitní tisk, kvalitní vazba.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš8.10.2020 15:05La Loba
  Neznám okolnosti vydání, ale tohle by se mělo podporovat. Výtvarně velice zdařilé (alespoň mě to sedí), dobře volené barvy, jako komiks to na mě fungovalo. Děj krátký (viz.13 stran), ale užil jsem si to. Těším se na další produkci autorky.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš22.8.2020 07:25Vynález prof. Kleina
  Pokud údaje na zadní straně nelžou, autorovi v době vzniku bylo 16 - 18 let. Děj i zpracování odpovídá samizdatové produkci z dílny samouka na základce/ střední, kresba je propracovanější než většina této produkce. Dějová linka přeskakuje, jsou patrny momentální nápady, jež jsou okamžitě zapracovány, bez důkladnější přípravy scénáře. Za mě ryzí underground jak má být (samozřejmě úměrně věku tvůrce). Citát z tiráže:
  "Kleina jsem kreslil jen pro své potěšení, v té době bez jakékoliv myšlenky na jeho vydání. Dnes ho po 34 letech představuji čtenářům."
  Popravdě jako artefakt pro kamarády, rodinu - na připomenutí to plní účel více, než jako produkt pro širokou veřejnost.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš13.8.2020 21:03Sexuela
  Osobně mi ani nevadí, že to nemá pokračování - funguje i takto, bez ohledu na "pokračování příště" na konci.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš4.8.2020 14:43Photoman!
  Připomíná mi to fotokomiks z časopisu Bravo. Nejsem cílová skupina, nehodnotím - pokud ano, pak extra body za Marii Retkovou! :-)
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš2.5.2020 18:52Rumcajs se vrací #03
  Slast - jako ostatně celá trilogie.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš31.3.2020 18:34Space Trashers
  Mě se to strefilo do vkusu a nálady. Pěkně odvedená práce, místama se člověk musí snažit aby pochopil kde je, ale dá se. Zrovna tak se dá i orientace v postavách (orientace v kresbě / podobnost postav níže zmiňovaná) - označil bych to celkově jako "čtenářsky náročnější". A ano, bubliny jsou někde v opačném pořadí, než by člověch intuitivně tušil. Celkově určitě nadprůměr, škoda, že není něco dalšího od zainteresovaných tvůrců.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš27.2.2020 15:54Pokoj
  Mě se to líbilo, vzpomněl jsem si na film Cube - tohle je taková "ultra Cube". Možná mě to zastihlo ve správném rozpoložení. Poctivě odvyprávěné (byť úsečně) a vypointované.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš27.2.2020 15:44Sadida v nebezpečí
  Obsahuje dva příběhy - jeden erotický / pornografický a druhý, zobrazující akční / bojovou scénu. Kresba neurazí, příběh obou jednoduchý - přímočarý. Online hru, na kterou se zde odkazuje neznám a "českou mangu" načtenou nemám, přesto nadprůměr.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš18.2.2020 15:48Traum: Plod
  Hodnotím celou serii - neotřelá kresba (pro mě dost do Burnse) a slušný, originální námět.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš18.2.2020 15:48Traum: Na konci cesty křížový
  Hodnotím celou serii - neotřelá kresba (pro mě dost do Burnse) a slušný, originální námět.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš18.2.2020 15:47Traum: Maják 1
  Hodnotím celou serii - neotřelá kresba (pro mě dost do Burnse) a slušný, originální námět.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš5.2.2020 17:12Nevyžádaný příspěvek
  Básničky dobrý, jednostránkový komiksy na protějších stranách taky. V rámci undergroundu hodně "učesané" a profi provedené.
 • RadimNemec
  Beru to jako underground a líbilo se mi to. Za mě na prvotinu nadprůměr a jo, je co zlepšovat - ale to vždy a zas úplný průšvih to není. Troufám si tvrdit, že se těším na další díl/y.
 • RadimNemec
  Krásné pokračování jedničky. Milé a vtipné.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš30.11.2019 17:10Bylo nebylo
  Za mě - orientováno na děti, výrazná zkratkovitost (která je asi v současnosti žádoucí).
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš24.11.2019 19:27Skutečný příběh Cílka a Lídy
  Dílo Františka Skály inspirovalo Jana Svěráka při tvorbě "Kuky se vrací". Ohledně komiksu vypichuji za mě pěkně zvládlé pohybové scény.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš18.11.2019 18:19Struska
  Za mě ilustrovaná básnická sbírka - či spíše několik sbírek. Osobně jako komiks vnímám menšinu z doprovodných ilustrací. Jako básnická sbírka se mi to i líbilo, jako komiks to nevnímám (max. 4 -5 stripů). Tudíž v rámci zdejší databáze nehodnotím.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš17.11.2019 16:44Generace 89
  Prokůpek - čili asi netřeba nic dodávat. Upřímně bych snesl více textu - ale to je čistě subjektivní. Obsahuje řadu věcí, které buďto nevyšly, nebo v neúplné podobě.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš21.10.2019 20:09Avatar #01: Tsu'tejův příběh
  Působí to na mě jako bonusový materiál, nedivil bych se, kdyby to bylo přibalené k nejaké edici DVD / BluRay.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš16.8.2019 08:23Lovecká sezona
  Komiksy: Příhody lovce Silvestra, Poslední leč a Pátý jezdec jednostránkové, Čtyřlístek vrací úder devítistránkový - s ohledem na formát publikace tištěno po dvou stránkách vedle sebe. Zbytek tvoří bohatá dokumentace obrazů a rozhodně zajímavé komentáře / odborné texty. Vřele doporučuji!
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš10.8.2019 07:34Komiksodějky
  Vícero autorek - něco sedne,něco ne, ale člověk se dostane i k věcem, do kterých by asi jinak nešel a rozšíří si obzory. Díky za to a jen tak dál!
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš20.7.2019 15:26Zdobíme velikonoční vajíčka
  Cca první třetina o vejci jako takovém, posléze o kraslicích. Obsahuje popis výzdoby kraslic - a) barvení barvivy (včetne přírodních), b) negativní otisk (částí rostlin), c) batikování včelím voskem (též vícebarevně), d) vyškrabování, e) zdobení slámou, f) výroba slepičky ze slámy, g) zdobení dužinou sítiny, h) výroba slepičky z papíru.
  Byť je v úvodu uvedeno, že jsou vybrány způsoby zdobení praktikovatelné mladšímy čtenáři, jsou některé postupy (na dnešní dobu) náročnější. Celkově milé, edukativní - plní svůj účel.
 • RadimNemec
  Je to Divus, je to S.d.Ch. ..a mě se to líbí (opět a opět), pravda o něco méně.
 • RadimNemec
  Je to Divus, je to S.d.Ch. ..a mě se to líbí (opět).
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš12.6.2019 06:34Tandem
  Netradiční výtvarná technika. Dějově krátké, má to spád :-)
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš26.5.2019 19:37SPAM
  V rámci dané doby asi i vtipné, kdo nezažil odkazovanou spamovou vlnu asi stěží docení. Vnímám nesoudržnost, zlomy/skoky. Minulo mě to, nehodnotím bodově..
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš25.5.2019 19:46Komiksy doktora slizu
  dávám 3 hvězdy, hlavně za Kružnice & krychle; jinak přehršel zejména fekální produkce
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš20.5.2019 18:37Netvora #03: Azyl
  Oproti předchozím dílům (zejména prvnímu) děj nejde tolik do šířky - není kvantum nových postav a informací. Posun příběhu kupředu za známých souvislostí a skutečností + odhalení nových.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš20.5.2019 15:44Netvora #01: Probuzení
  za mě nutno číst minimálně 2x, postupně se to rozplétá a to mě baví
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš13.5.2019 17:05Bezimena
  Asi je třeba, aby tyhle věci vznikaly. Silné, emotivní, krásná kresba. Závěrem zatrne...
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 864 (cca 288099 Kč)
Mám: 1519 (cca 533615 Kč)
Chci: 252 (cca 56767 Kč)
Sháním: 90 (cca 9053 Kč)
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0