• RadimNemec
  RadimNemec mecenáš17.1. 20:07Piňďa / Růžové něco
  Podepisuji, co níže napsal George Walker Bush a dovolím si přidat ukázku, kde Růžové něco reaguje na fantaskní verzi pohádky O třech prasátkách:
  "A to bylo ku*va jako co ku*va? Pseudoiňťošská sra*ka! Evidentně vytažená z prd*le.
  ...
  Dopi*e debil bez nápadu, č*rák trapáckej z Prahy určitě je."

  Tedy míra sebereflexe, jakou by mohl leckdo závidět! Je to neskutečný úlet, místy za hranou, někdy i za dvěma. Přesto zábavné a hlavně plné originálních nápadů. Pokud máme autory schopné tvořit takováto díla, není se dobudoucna čeho bát.
 • RadimNemec
  Další v řadě Traum (slovu pokračování se záměrně vyhýbám). Něco do sebe zapadlo a dostali jsme se v poznání dále, na druhou stranu se samozřejmě vyrojila spousta nových otazníků. Je to nářez a kresba v našich luzích a hájích silně neotřelá. Teším se na další.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš27.11.2020 21:19Jak žijí dnes?
  Vtipné a svěží. Některé pasáže opravdu hodně vtipné.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš26.11.2020 20:03Sonina síla
  Soniny pokroky v bojích s démony ve třech volně navazujících příbězích. Srovnání s Váchalem namístě nejen pro zvolenou techniku (třebaže lino- namísto dřevorytů), ale i pro celkové vyznění , "náladu". Doufám, že co nevidět se od autorky objeví cokoliv dalšího. V rámci autorčiny vlastní definice (“Sonina síla vznikla podobně jako Váchalův Krvavý román, s láskou k žánru a určitým odstupem k němu”) v mém momentálním rozpoložení a při mém vnímání okolí - čili ryze subjektivně nemá výraznější chybu.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš19.11.2020 20:51The Understate
  "...první vydání jako absolutorní práce na Vyšší odborná škola Václava Hollara..."
  Děj se v průběhu komiksu rozjede a je ukončen jakoby v půlce - doufám v pokračování. Kresbě lze vytknout místy neodpovídající poměry velikostí (např. auta vůči lidem), či anatomicky nesedící napojení končetin, či proporce, ale to opravdu jen okrajově + zde má nepatrná negativní kritika končí. Co je však třeba vyzdvihnout je, dle mého názoru, skvělé zpracování námětu jakožto komiksu. Práce s panely ukázková, místy netradičně volené úhly pohledu, které nevadí plynulým přechodům mezi panely, děj navazuje bez zadrhávání, či skoků - vše krásně plynulé. Scénář co do děje nekomentuji - neberu to jako ukončené (šlo by ev. ohodnotit jako celek někdy v budoucnu), nicméně zohledňuji v hodnocení, kdy bych jinak dal 4*.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš3.11.2020 21:40Rarachárium: Hledání ohně
  Stal jsem se vlastníkem výtisku z prvních deseti. Draco popisované rozpixelování se zde nevyskytuje. Celkově artefakt s ambicemi bibliofílie - autorská koptská vazba a již popisovaný kvalitní papír. V příběhu se opravdu několikrát ztratíme, nebo spíše nečekaně posuneme jinam - viditelně chybí kontrola někým nezaujatým (kdo děj již nezná) - na druhé přečtení mi některé dějové zvraty/zkratky byly jasnější. Není to však nic, co by autorce mělo vzít vítr z plachet a odradit od dalšího! Hodnotím jako monumentální počin hodný pozornosti.
  Závěrem parafrázuji - lze-li, kupte si to. Minimálně zjistíme, jak je to s těmi pixely.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš26.10.2020 20:10Laddugandy
  Těžko to popsat, souhlasím s popisem pode mnou. Jestli to funguje na děti nevím - přeji si, aby ano.. Hodnotím z pozice "dospělého".
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš11.10.2020 20:13Příběh věčného studenta
  Dal jsem to za podkresu hudby z přiloženého CD - atmosféru ponurosti to jen umocnilo. V knize nejprve přečteme povídku, která je následně zopakována ve formě komiksu. Povídka sama o sobě je silná, sugestivní (pro mě první setkání s autorem), provedení linorytů mi nejdříve vadilo, ale postupem času jsem jim přišel na chuť, až se to překlopilo do závěrečného uznání, že udělat to jinak by už nebylo ono a takto je to ideální. V neposlední řadě je potřeba vyzdvihnout provedení knihy jako takové - kvalitní papír, kvalitní tisk, kvalitní vazba.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš8.10.2020 15:05La Loba
  Neznám okolnosti vydání, ale tohle by se mělo podporovat. Výtvarně velice zdařilé (alespoň mě to sedí), dobře volené barvy, jako komiks to na mě fungovalo. Děj krátký (viz.13 stran), ale užil jsem si to. Těším se na další produkci autorky.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš22.8.2020 07:25Vynález prof. Kleina
  Pokud údaje na zadní straně nelžou, autorovi v době vzniku bylo 16 - 18 let. Děj i zpracování odpovídá samizdatové produkci z dílny samouka na základce/ střední, kresba je propracovanější než většina této produkce. Dějová linka přeskakuje, jsou patrny momentální nápady, jež jsou okamžitě zapracovány, bez důkladnější přípravy scénáře. Za mě ryzí underground jak má být (samozřejmě úměrně věku tvůrce). Citát z tiráže:
  "Kleina jsem kreslil jen pro své potěšení, v té době bez jakékoliv myšlenky na jeho vydání. Dnes ho po 34 letech představuji čtenářům."
  Popravdě jako artefakt pro kamarády, rodinu - na připomenutí to plní účel více, než jako produkt pro širokou veřejnost.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš13.8.2020 21:03Sexuela
  Osobně mi ani nevadí, že to nemá pokračování - funguje i takto, bez ohledu na "pokračování příště" na konci.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš4.8.2020 14:43Photoman!
  Připomíná mi to fotokomiks z časopisu Bravo. Nejsem cílová skupina, nehodnotím - pokud ano, pak extra body za Marii Retkovou! :-)
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš2.5.2020 18:52Rumcajs se vrací #03
  Slast - jako ostatně celá trilogie.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš31.3.2020 18:34Space Trashers
  Mě se to strefilo do vkusu a nálady. Pěkně odvedená práce, místama se člověk musí snažit aby pochopil kde je, ale dá se. Zrovna tak se dá i orientace v postavách (orientace v kresbě / podobnost postav níže zmiňovaná) - označil bych to celkově jako "čtenářsky náročnější". A ano, bubliny jsou někde v opačném pořadí, než by člověch intuitivně tušil. Celkově určitě nadprůměr, škoda, že není něco dalšího od zainteresovaných tvůrců.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš27.2.2020 15:54Pokoj
  Mě se to líbilo, vzpomněl jsem si na film Cube - tohle je taková "ultra Cube". Možná mě to zastihlo ve správném rozpoložení. Poctivě odvyprávěné (byť úsečně) a vypointované.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš27.2.2020 15:44Sadida v nebezpečí
  Obsahuje dva příběhy - jeden erotický / pornografický a druhý, zobrazující akční / bojovou scénu. Kresba neurazí, příběh obou jednoduchý - přímočarý. Online hru, na kterou se zde odkazuje neznám a "českou mangu" načtenou nemám, přesto nadprůměr.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš18.2.2020 15:48Traum: Plod
  Hodnotím celou serii - neotřelá kresba (pro mě dost do Burnse) a slušný, originální námět.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš18.2.2020 15:48Traum: Na konci cesty křížový
  Hodnotím celou serii - neotřelá kresba (pro mě dost do Burnse) a slušný, originální námět.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš18.2.2020 15:47Traum: Maják 1
  Hodnotím celou serii - neotřelá kresba (pro mě dost do Burnse) a slušný, originální námět.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš5.2.2020 17:12Nevyžádaný příspěvek
  Básničky dobrý, jednostránkový komiksy na protějších stranách taky. V rámci undergroundu hodně "učesané" a profi provedené.
 • RadimNemec
  Beru to jako underground a líbilo se mi to. Za mě na prvotinu nadprůměr a jo, je co zlepšovat - ale to vždy a zas úplný průšvih to není. Troufám si tvrdit, že se těším na další díl/y.
 • RadimNemec
  Krásné pokračování jedničky. Milé a vtipné.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš30.11.2019 17:10Bylo nebylo
  Za mě - orientováno na děti, výrazná zkratkovitost (která je asi v současnosti žádoucí).
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš24.11.2019 19:27Skutečný příběh Cílka a Lídy
  Dílo Františka Skály inspirovalo Jana Svěráka při tvorbě "Kuky se vrací". Ohledně komiksu vypichuji za mě pěkně zvládlé pohybové scény.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš18.11.2019 18:19Struska
  Za mě ilustrovaná básnická sbírka - či spíše několik sbírek. Osobně jako komiks vnímám menšinu z doprovodných ilustrací. Jako básnická sbírka se mi to i líbilo, jako komiks to nevnímám (max. 4 -5 stripů). Tudíž v rámci zdejší databáze nehodnotím.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš17.11.2019 16:44Generace 89
  Prokůpek - čili asi netřeba nic dodávat. Upřímně bych snesl více textu - ale to je čistě subjektivní. Obsahuje řadu věcí, které buďto nevyšly, nebo v neúplné podobě.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš21.10.2019 20:09Avatar #01: Tsu'tejův příběh
  Působí to na mě jako bonusový materiál, nedivil bych se, kdyby to bylo přibalené k nejaké edici DVD / BluRay.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš16.8.2019 08:23Lovecká sezona
  Komiksy: Příhody lovce Silvestra, Poslední leč a Pátý jezdec jednostránkové, Čtyřlístek vrací úder devítistránkový - s ohledem na formát publikace tištěno po dvou stránkách vedle sebe. Zbytek tvoří bohatá dokumentace obrazů a rozhodně zajímavé komentáře / odborné texty. Vřele doporučuji!
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš10.8.2019 07:34Komiksodějky
  Vícero autorek - něco sedne,něco ne, ale člověk se dostane i k věcem, do kterých by asi jinak nešel a rozšíří si obzory. Díky za to a jen tak dál!
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš20.7.2019 15:26Zdobíme velikonoční vajíčka
  Cca první třetina o vejci jako takovém, posléze o kraslicích. Obsahuje popis výzdoby kraslic - a) barvení barvivy (včetne přírodních), b) negativní otisk (částí rostlin), c) batikování včelím voskem (též vícebarevně), d) vyškrabování, e) zdobení slámou, f) výroba slepičky ze slámy, g) zdobení dužinou sítiny, h) výroba slepičky z papíru.
  Byť je v úvodu uvedeno, že jsou vybrány způsoby zdobení praktikovatelné mladšímy čtenáři, jsou některé postupy (na dnešní dobu) náročnější. Celkově milé, edukativní - plní svůj účel.
 • RadimNemec
  Je to Divus, je to S.d.Ch. ..a mě se to líbí (opět a opět), pravda o něco méně.
 • RadimNemec
  Je to Divus, je to S.d.Ch. ..a mě se to líbí (opět).
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš12.6.2019 06:34Tandem
  Netradiční výtvarná technika. Dějově krátké, má to spád :-)
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš26.5.2019 19:37SPAM
  V rámci dané doby asi i vtipné, kdo nezažil odkazovanou spamovou vlnu asi stěží docení. Vnímám nesoudržnost, zlomy/skoky. Minulo mě to, nehodnotím bodově..
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš25.5.2019 19:46Komiksy doktora slizu
  dávám 3 hvězdy, hlavně za Kružnice & krychle; jinak přehršel zejména fekální produkce
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš20.5.2019 18:37Netvora #03: Azyl
  Oproti předchozím dílům (zejména prvnímu) děj nejde tolik do šířky - není kvantum nových postav a informací. Posun příběhu kupředu za známých souvislostí a skutečností + odhalení nových.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš20.5.2019 15:44Netvora #01: Probuzení
  za mě nutno číst minimálně 2x, postupně se to rozplétá a to mě baví
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš13.5.2019 17:05Bezimena
  Asi je třeba, aby tyhle věci vznikaly. Silné, emotivní, krásná kresba. Závěrem zatrne...
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš17.4.2019 06:32Grandville #05: Force Majeure
  Závěr potěšil, stále laťka hodně vysoko, podepisuju se pod cyboy
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš14.4.2019 13:58Motolkomix: Komiks o studiu medicíny
  Asi opravdu nejvíce docení bývalí medici.
 • RadimNemec
  Je to Divus. Náhlý dějový zvrat překvapil.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš7.2.2019 10:04Oneironautilus
  Dle popisu jsem se bál, ale upodivu to má usledovatelný děj, přesto je něco jen započnuto, nerozvinuto..
  (stále k dostání u autora)
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš5.2.2019 09:49Dobrodružství Honzy Štístka
  asi dost inspirované kresbou K.Saudka, ještě to není ten osobitý styl. Příběh za mě zajímavý, pobavilo, potěšilo.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš29.1.2019 18:30Osvobození Aše
  Dokumentární, věcné, pěkne kreslené.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš25.12.2018 13:50R.I.P. Best of 1985 - 2004
  Oproti Exit neobsahuje: Honeymoon, Nuit Africaine, A good place to hide.
  Naopak obsahuje navíc: The millionairs, Dawn of the dead, La fiancée du lapin, Recuerdos de Mexico, a The hook
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 830 (cca 276958 Kč)
Mám: 1463 (cca 516472 Kč)
Chci: 220 (cca 46894 Kč)
Sháním: 87 (cca 8783 Kč)
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0