Ukázka č.1
Ukázka č.2
Komiks Leonardo patří k nejúspěšnějším francouzským komiksům vůbec. Bláznivý vynálezce a jeho oddaný sluha tropí neuvěřitelné a ztřeštěné kousky více než čtyřicet let a je obdivuhodné, že autorská dvojice Turk a de Groot mají stále nové nápady a neopakují se. Nakladatelství CooBoo vydává Leonarda v chronologii tak, jak vycházel ve Francii. V osmém svazku najdou čtenáři opět tucet krátkých gagů a bláznivých historek a mohou sledovat drobné vtípky, které zažívají kočka a její kamarádka myš stejně jako lebka odpočívající na skříni v Leonardově pracovně.

Scénář
Bob De Groot
Art
Turk
Obálka
Turk
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Ondřej Müller
Žánry
dětský, humorný
ISBN/ISSN
978-80-7447-452-1 (Cooboo (Albatros Media a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
210 x 295 mm
Tisk
barevný
Stran
48
Cena
149 Kč
Originál
Léonard 8: Coup de génie (Dargaud-Lombard s.a.)
  • kaylin
    Pokud si chcete přečíst něco, u čeho se pobavíte, něco, co vám na chvíli zvedne náladu, zabaví vás a možná vám i ušetří nějaké ty vředy ze stresu, tak rozhodně sáhněte po "Leonardovi". Tenhle díl není sám o sobě nijak výjimečný, ale to je prostě tím, že ony ostatní jsou většinou tak kvalitní. Jednotlivé stripy v tomhle případě fungují lépe než dlouhé příběhy. Sem tam se zdají na jedno brdo, ale když vás neunaví to, jak je pomocník neustále rván z postele, tak ten vtip určitě snesete. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/03/522-leonardo-8-proste-genialni-80.html
  • sedw
    Dost možná nejlepší Leonardo, co u nás vyšel. V celém albu byly 3 "příběhy", které mě nechytly, jinak se jednalo o naprostou parádu a vtipy se opravu povedly. Kdybych měl vyzdvihnout jeden, určitě bych vybral To nejhlubší dno, absurdní humor tak, jak to mám rád. Druhý, který mi ještě dlouho utkví v paměti pak byla Bašta v salónním kupé. Pokud někdo ještě tuto sérii nezná, jedná se o ideální album k nástupu.