Sedmé album Leonardových vynálezů je přímo legendární. Autorská dvojice Turk a de Groot jím totiž definitivně potvrdila, že má stále nové nápady a že koncept ztřeštěného vynálezce a jeho oddaného sluhy patří k tomu nejlepšímu z evropského humoristického komiksu. Jen v samotné Francii se tohoto alba prodalo přes 100 000 výtisků, a to za jediný rok. Navíc autoři v tomto sešitě dovedli stále se opakující příběh spícího sluhy a vášnivě ješitného vynálezce k dokonalosti ve více než tuctu nečekaných a originálních obměn. Nenapodobitelnou kulisou komiksu se staly drobné gagy kočky a myšky, které doprovázejí hlavní děj, stejně jako měnící se výrazy lebky, která z komody sleduje veškeré dění v Leonardově domácnosti.

Scénář
Bob De Groot
Art
Turk
Obálka
Turk
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Ondřej Müller
Žánry
dětský, humorný
ISBN/ISSN
978-80-7447-282-4 (Cooboo (Albatros Media a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
210 x 295 mm
Tisk
barevný
Stran
48
Cena
149 Kč
Originál
Léonard 7: Y a-t-il un génie dans la salle? (Dargaud-Lombard s.a.)
  • kaylin
    Člověk by se měl bavit, měl by se smát, a takové krátké povídky jako třeba "Vyjet si někam na měsíc...", "Chytej... bronz" nebo "Tekutina jako tekutina" přesně tohle dokážou poskytnout. Díky za ně! Více: http://www.comics-blog.cz/2013/11/391-leonardo-7-neni-mezi-pritomnymi.html
  • sedw
    Po předchozím dílu, který mě příliš nenadchl, se kvalita opět vrátila. Kratší nenavazující příběhy mi k této sérii sedí mnohem více. Opět zde nacházíme to, co v předchozích dílech (sadistický mistr a věčně terorizovaný učedník), ale vtipy jsou opět svěží, originální a na kresbu je radost pohledět. Celkově velmi příjemné počtení, které mi vždy zlepší náladu.