• Skot
  Skot mecenáš23.10. 18:16Brloh
  Komiks zachranuje výborná malba. scénář je průměrný a variace na téma starého mládence s možná duševní chorobou jsme už četli mnohokrát.
 • Skot
  Skot mecenáš18.10. 18:33Odvaha je volba
  Chvályhodná snaha pomocí komisku připomenout dějiny skautu i naší republiky. V praxi přece jen pokuhává jednak na nevyrovnaném a někdy lehce nepřehledném scénaři, jednak na ne vždy dobrém kresleném zvládnutí , především ve směru nepřehlednosti . Žádný z příběhů nevyčnívá nad ostatní.
 • Skot
  Skot mecenáš16.10. 19:12Pérák: Oko budoucnosti
  Průměrný scénář s dějovými zvraty a zkratkami . Snaha o vytěžení tvz české mytologie dle Aloise Jiráska bez hlubší logiky , zasazené do obvyklých klišé průměrných superhrdinských sešitů. Jeskyně, souboje ve vlaku atd. Koplova kresba blížící se cartoonovému stylu . Oceňuji dodatek a vysvětlení za příběhem , ale rozhodně to není žádné mimořádné dílo. Třeba pokračování překvapí .
 • Skot
  Skot mecenáš10.10. 17:42Měsíční tvář (paperback)
  Klasický Jodorowsky útočící na podvědomí a používající všechny archetypální zbraně. V tomto díle s obvylým mesiášem outsiderem se mu to dle mého podařilo lépe než obvykle. Vynikající je Boucqova kresba . Pro mě v té záplavě Jodorowského děl nadprůměr.
 • Skot
  Výborný komiks, škoda jen že nevychází celá trilogie najednou . Kresa nemá chybu, realistické zobrazení Ruska je rovněž výborné . Vše již řekli předchozí kolegové. Mystikanevadí , jen ten závěr mohl být trochu propracovanější a v pomaleším tempu . A také obálka prodává , což v tomto případě úplně neplatí . Jen více takových evropských komiksů a ve větším formátu.
 • Skot
  Skot mecenáš26.9. 08:37Orlové Říma, kniha III. & IV.
  Evropský komiks v normálním formátu. Scénář je kvalitní , plní očekávání čtenáře, přibylo politických intrik. Standardní klasická kresba. Jediné co mi vadí i po druhém přečtení je nepřehlednost všech germánských vůdců a kmenů. Doufám, že rozuzlení příběhu bude nejpozději začátkem příštího roku .
 • Skot
  Barevný Usagi mi připadá trochu křiklavý a trochu více dětský. Standardní příběhy , nejvíce se mi líbil titulní. Ostatní se mohli odehrát klidně jinde v jiné době a jiných kulisách . Škoda změny formátu , i když já bych uvítal aby v této velikosti vycházel od začátku . Pořád je to komiksový nadprůměr, který nezklame.
 • Skot
  Hodnotím třemi hvězdičkami se zaťatými zuby, průměrný scénář životopisu nadprůměrného umělce, určit se z něj dalo udělat mnohem více. Velmi slabá kresba s křiklavými barvami,vadí mi různá srdíčka a andílci a růžičky. Zpracování knihy dobré ale cena značně přemrštěná. Místo tohoto dílka mohl určitě vyjít jiný lepší překladový komiks .
 • Skot
  Skot mecenáš5.9. 19:25Harley Quinn: Utržená ze řetězů
  Po přečtení Léta jsem se domníval , že se jedná o nadějnou autorku, s každým další komiksem , ale moje nadšení klesá. Autor má jistě nárok na fabulaci a zkoušení nových postupů a začátků , ale s některými základy by se nemělo přece jen hýbat. Z každé stránky číhá agitka , vyzdvihování různých menšinových komunit, ještě více než v předchozích knihách . Vyzdvihování ženských hrdinek , změna rasy u Poisson Ivy , atd. Poučování a vysvětlování jednoho světonázoru . Velké zklamání . Naopak úžasná kresba Steva Pugha zachranuje tento slepenec. Mladí dospělí si zaslouží lepší příběhy .
 • Skot
  Skot mecenáš28.8. 09:33Parker: Lovec
  Menší zklamání. Příběh se nevymyká podobným z podsvětí, hlavní hrdina není žádná positivní postava . Trochu ho ozvláštní retrospektiva a návraty ve vyprávění. Komiks mohla zachránit lepší kresba ale mě osobně tento cartoonový retro styl nesedí , často je na hranici rozeznání. Na druhé straně bych určitě byl zvědavý na druhý díl a rád bych se s ním v češtině seznámil.
 • Skot
  Skot mecenáš22.8. 15:55Krásná temnota
  Četl jsem dvakrát , ale můj dojem je stále stejný. Kresba odpovídá ději, ale scénáři tak úplně nerozumím. Rozhodně se nedá srovnávat s často uváděným Pánem much. Scenaristka nějak začala ale pak dochází k rozbití knihy na řadu scének , které se na sebe jend rámcově navazují . Některé jdou úplně do nikam, efektní nápad, který nebyl škrtnut. Možná se jednalo o části duše či myšlenek Aurory, jakousi postupnou katarzi a dospívání,možná o zlý sen, z kterého má procitnout, těžko říct. Možná to neví ani sama autorka . Z mého pohledu hodně psané na momentální efekt , ale rozhodně nic co by ve mně zanechalo velký dojem.
 • Skot
  Skot mecenáš19.8. 08:05Velký vezír Iznougud (paperback)
  Humoristický komiks vychází jen vzácně. Jen vzácně je na tak vysoké úrovni. Vyzdvihl bych vynikající překlad a přání o vydání dalších dílů.
 • Skot
  Skot mecenáš13.8. 20:30Planetary #02: Čtvrtý muž
  Druhý díl je samozřejmě lepší než první , imformace do sebe začínají zapadat, hlavní příběh je ucelenější , kresba nadále výborná. Je to přirozené děj je rozvržen a graduje. A tak na závěr nezbývá než si postesknout a znovu se zeptat. Proč nebylo možno dovydat 2 slovy dva zbývající díly .
 • Skot
  Na začátek si neodpustím poznámku. BB art předčasným ukončení této serie , Amerického upíra i DMZ napáchal nenapravitelné škody na důvěře čtenářů ve vydavatele , tyto kvalitní serie předčí většinu příběhů pláštěnek a jejich dovydání i v broži i vydavatelství určitě nepoložilo. Jka uvádějí ostatní jedná se o mix sci-fi, záhadologie , paralelních a anternativních dějin. Bohužel celá serie je jsitě scenaristicky propracovaná a první kniha má seznamovací charakter a většinu z toho co je naznačeno se v češtiěn bohužel nedozvíme, kvaltia příběhů kolísá, trochu schematismu a klišé je také přítomno. Kvalitní kresba je samozřejmostí . Ale i po letech se jedná o zajímavé oddychové čtení, které se si svůj konec v Čechách nezsasloužilo .
 • Skot
  Skot mecenáš8.8. 20:58Smečka z Bagdádu (pevná vazba)
  Velmi dobrý i když poněkud krátký komiks s překvapivým a rychlým závěrem. Scénář i kresba na vysoké úrovni . Určitě bych h přečetl i při dvojnásobné délce .
 • Skot
  Skot mecenáš24.7. 16:24Linka
  Snaha o drsný komiks amerického střihu nevyšla. Hlášky jsou místy trochu předimenzované, hezké i když trochu očekávané je protnutí jednotlivých příběhů. Figurky předvídatelné v rámci obvyklých klišé. Co ale knihu zaručeně sráží je kresba , včetně barev na úrovni jakési karikatury ( možná jí mělo být celé dílo). Hezká snaha vytvořit v českých poměrech akční komiks se trochu míjí účinkem.
 • Skot
  Skot mecenáš18.7. 09:10Hubert
  Nadprůměrný komiks , minimum slov, spíše scénář k filmu. Vynikající kresba, škoda jen , že není delší a o Hubertovi nám neřekne ještě víc. Pocitová záležitost.
 • Skot
  Skot mecenáš16.7. 11:10U283
  3 hvězdičky za snahu a český původ. Do konce jsme nepochopil zda se jedná o parodii nebo tzv akční příběh. Časté logické chyby , vysvětlující bubliny , trochu odytá schematická kresba, i když na portretech je vidět, že autor malovat umí. Po velké reklamě trochu zklamání. Doufám, že vznikne druhý díl a vylepší zatím trochu rozpačitý dojem.
 • Skot
  Skot mecenáš9.7. 15:41Ani Muk v Africe
  Kompletní klasické vydání se zajímavým doslovem. Samozřejěm je třeba se na něj s odstupem dnešní doby. Po výtvarné stránce pořád velmi dobré.
 • Skot
  Skot mecenáš5.7. 17:09Laura Deanová mě už zase nechala
  Nadprůměrný komiks ze světa dospívajících. Pro mě se trochu veze na současné ideologické vlně LGBT , ale samotný příběh po oproštění od dnes už bohužel stále protěžovaných klišé, kdy to vypadá, že heterosexuálové vymřeli už před dvaceti lety, je zajímavý a uvěřitelný. Výborná kresba i dělení panelů vycházející z mangy. Ale předchozí kniha o posledním létu byla o jednu hvězdu lepší , i té ideologie tam bylo méně.
 • Skot
  Skot mecenáš5.7. 17:00Valčík s Bašírem
  Film jsem bohužel neviděl. Silný dojem na mě komiks neudělal ani po stránce scénáře ani obrazově. Spíš snaha se vyrovnat s vlastní minulostí, sdělení pěšáka o tom jak to viděl on. O situaci na Blízkém Východě nemám žádné iluze a tato kniha je nijak nezměnila. Sdělení , že nejhůře to odnesou ti nevinní a obyčejní lidé uže jsme viděli dost. Pro mě průměr , Joe Sacco mi řekl víc.
 • Skot
  Průměrný komiks ze světa Star wars . Scénář jednoduchý , kresba prvních dvou příběhů je dobrá ale s scénářem se více udělat nedalo. Poslední příběh má již kresbu horší a složitější je někdy identifikace 3 hlavních ženských postav. Běžná produkce, ke které se asi vracet nebudu.
 • Skot
  Skot mecenáš6.6. 18:08Orlové Říma, kniha I. & II.
  Děkujeme panu Vybíralovi. Konečně se k nám dostává evropský komiks v úpravě a formátu, jaký si zaslouží. ( Narážím na MDEK). Klasika jak námětem, kresbou i scénářem , dobrodružný příběh s opulentními barevnými ilustracemi i nezbytným slovníckem k rozšíření obzoru. Napínavé čtivo , které si na noc nehraje . Takové komiksy by tu měly vycházet ve stjeném počtu jako ty s pláštěnkami.
 • Skot
  Skot mecenáš6.6. 18:04Jedno obyčejný léto
  Velmi dobrý komiks srovnatelný s Pod dekou. Knihy z období dospívání zvláště od ženských autorek nejsou moje nejoblíběnější, ale tady výborný uvěřitelný scénář ,kombinace několika dějových linií s klidným vyústěním. Kresba realistická a odpovídá duchu knihu.
 • Skot
  Skot mecenáš6.6. 18:00Načmáranec
  Bohužel průměrný komiks. Jak svojí kresbou, trochu nezvyklým formátem tak především scénařem. V poslední době nejen v komiksech objevují především ženské hrdinky, a scénarista jako by nevěděl , které z hrdinek se má věnovat, zda komiks patří do zánru fantastiky , young adult nebo thriller. Některá témata jen nakousne a pak se k nim již nevrací , závěr je najednou uspěchaný a trochu odbytý. Určitě se dalo z námětu vytěžit více.
 • Skot
  Skot mecenáš23.5. 08:33Potápěč
  Tohle je prostě Lemire a mně pořád nesedí. Čtel jsem dvakrát abych něco nepřehlédl nebo nezmeškal, ale pocit byl pořád stejný. Je hezké , když komiks není jen o pláštěnkách ale i běžných denních situacích, jen z něj trochu čouhá mravní pounačení od samého začátku a opakování chyb rodičů a smutném dětství jsem už četl mnohokrát. Navíc mě trochu zklamala tzv. mystická rovina , tahle varianta není nijiak nová.
 • Skot
  Skot mecenáš23.5. 08:26Anjel
  Není to nápodoba Red Meat . Částečně pubertální vtipy, pokusy o cynický nadhled, nevyrovnanost. Na druhé straně je to srozumitelné a může oslovit cílovou skupinu, ke které asi už 30 let nepatřím. Mezi českými stripy průměr.
 • Skot
  Skot mecenáš18.4. 20:301984: Grafický román
  Na české poměry mimořádná adaptace jednoho z nejlepších románů všech dob. Skvělá kresba, odpovídající dlouhé přípravě a duchu románu. Komiksový přínos již tak velký není, autor se přesně drží posvátného originálu a prakticky nevynechá jedinou důležitou větu, včetně plné citace Goldsteinovy knihy. Již se těším na další dílo tohoto výborného českého kreslíře a nemusí to být jen adaptace.
 • Skot
  Skot mecenáš3.4. 20:59Smrt: Nejlepší čas tvého života
  Pokračování příběhu Smrti se zaměřením na lesbickou rodinu. Jedná se stále o nadprůměrný komiks, bohužel s trochu obehraným licitováním a výměnami život za život. Kresba nadále velmi dobrá. Čtenář dostává hodně slov a nadprůměrný příběh ale čekal by trochu více, hlavně v závěru.
 • Skot
  Skot mecenáš3.4. 20:54Smrt: Vysoká cena za život
  Spin off oblíbené sestry Sandmana . Jeden na světě jako smrtelník. Zároveň připravené pokračování příběhu Hazel a Foxgelove.
  Kresba je velmi pěkná , odpovídá příběh, jen se nemůžu ubránit tomu, že Gaiman umí napsat lepší věci.
 • Skot
  Skot mecenáš3.4. 20:49Thor: Vikingové
  Typický krátký příběh s jednoduchým dějem od mistra tohoto žánru, navíc jako částečná crossover. Kresbu Glenna Fabryho mám velmi rád, zde ale kresba zapadá do stereotypu příběhu. Už dlouho jsem neviděl tolik useknutých hlav , Stále stejná řežba unavuje. Prostý průměr na jedeno přečtení s možností pokračování . Jako positivum vidím účast dr Strange.
 • Skot
  Skot mecenáš17.3. 20:42Rváčov 1
  Těžko hodnotit první díl při očekávaném pokračování. Zatím spíše koláž osobních vzpomínek prolínající se v několika časových úrovních. Místy bohužel obtížněji přehledná. Kresba odpovídá ději ale rovněž někdy až příliš schematická . Prostě od věhlasného scénáristy jsem čekal trochu více , i když druhý díl může vše změnit a vylepšit. Navíc u brožovaného vydání se hned po několika minutách odlepil z větší části přebal nebo to tak má být, to jsem přesně rovněž nepochopil. Takže pro mě mírné zklamání.
 • Skot
  Poslední dílo velkého autora, kterým se chtěl vypořádat jedním z dnešního pohledu manipulace s fakty , častých podvodů . Na můj vkus příliš didaktické, o ději se hovořit příliš nedá. Kresba na hranici karikatury. Za největší přínos považuji citace z protokolů , to jak korespondují se současnou společností a politikou . S komiksem jako takovým to má ale málo společného .
 • Skot
  Skot mecenáš1.3. 18:57Američan čínského původu
  Humoristický komiks pro dospívající. 3 dějové linky , které se v závěru mají protnout, což se ve scénáři úplně nepodařilo. Kresba odpovídá žánru a místy se pohybuje na hranici karikatury. Kdyby se trochu více propracoval závěr byl by to komiks nadprůměrný.
 • Skot
  Skot mecenáš1.3. 17:58Koralína (paperback)
  Komiks je určený primárně pro děti a spíše se jedná o ilustrovanou povídku, která byla do komiksu adaptována. Typická Russelova realistická kresba odpovídá rázu vyprávění, děj je předvídatelný a dospělý čtenář už má pocit , že něco podobného četl již několikrát. Určitě to není nejlepší Gaimanovo dílo.
 • Skot
  Skot mecenáš14.2. 17:34Nevyhnutelná opotřebovanost citů
  Nečekaně dobrý komiks. Problémy chápu, jsem stejně starý jako hrdinové. Vše je reálné včetně zkušeností s mladými , myšlenek a takzvaného nadhledu stáří s bolestným zjištěním, že s většinou situací se již nedá stejně nic dělat. Scénář plyne bez komplikací a i kresba trochu idealizuje. Závěr je spíše metaforou. Nadprůměrný komiks především po stránce scénaře.
 • Skot
  Skot mecenáš7.2. 15:02Marvel 1602
  Chvályhodná snaha udělat ze superhrdinů složitější a komplikovanější postavy v gaimanovském stylu. Graficky perfektně zpracováno, především vázané vydání s přebalem. Kubertova kresba je standardní , líbivá ale místy dohromady s černými rámečky lehce nepřehledná. Scénář na Gaimana trochu předvídatelný , s obvyklými rekvizitami, zlých inkvizotorů a šlechticů, závěrečné vyvrcholení lehce odbyté , ale možná to není úplně jeho vina, jak se píše v doslovu , příběh byl krácen a některé postavy a dějové linie vypuštěny. Je-li to pravda, je to velká škoda, příběh mohl být košatější a ještě lepší . Je to nadprůměrný komiks , ale určitě ne ten nejlepší , zvláště pokud se týká scénaristy.
 • Skot
  Skot mecenáš30.1. 17:45Pan primář
  Stripový komiks založený na takzvaném zdravotnickém humoru. Jsem z oboru , tak jsem se u třech čtvrtin pobavil či spíše pokýval hlavou . Odpozorované a někdy i smutné skutečnosti z běžného provozu . K výtvarné stránce se vyjadřovat nelze , jedná se o statický strip, rozhoduje text. Jak zapůsobí na druhou stranu barikády tedy pacienty, to odhadnout nedokážu.
 • Skot
  Všechno už je v předchozích hodnoceních , vysvětlení podal sám autor slovy pana 1000. Ke kvalitě Černé díry chybí větší propracovanost scénáře, kresba odpovídá charakteru vyprávění. A možná je něco i v překladu, slova důležité písně v závěrečných kapitolách moc smyslu nedávají . A to jsem to četl třikrát za sebou , což doporučuji , vždycky si všimnete dalších drobných detailů na stěnách , ale k lepšímu pochopení to výrazně nepřispěje.
 • Skot
  Skot mecenáš17.1. 11:04Zóna
  Výborný komiks. Především skvělý scénář , vtipných komiksů je málo. Jedinou vadou na kráse, jak píše i Toe je bohužel trochu nepřehledná kresba , postavy , kromě vypravěče se někdy obtížně diferencují a vede to k nutnosti přečíst si komiks opakovaně.
  V československém kontextu ale naprostá špička.
 • Skot
  Skot mecenáš1.1. 18:58Cizinec
  Návrat do gymnaziálních let. Dobře do komiksu adaptované jedno ze základních děl světové literatury. Adaptace je vždy obtížná a tak měn se naopak zdá rozvleklá druhá polovina, kde se autor snažil co nejvíce zdůraznit v knize zásadní rozhovor v cele smrti. První polovina mi připadá naopak lépe zpracovaná. Autor je i hrdý na město , v kterém prožil dětství a vložené malby a hlavně vysvětlující doslov jsou osvěžující . Rozhodně jsem se nenudil.
 • Skot
  Skot mecenáš27.12.2020 17:25Vodní had
  Velmi pěkný komiks. Ideální symbiosa kresliře a scénaristy. Kresba odpovídá harmonicky ději, velký formát je zde zcela na místě, 5 % do stovky chybí jen trochu plošší děj a snad příliš rozvleklá závěrečná bitva , vlastní námět není také zcela nový, ale dílo to je nadprůměrné a doufám , že nám v příště roce nabídne Comics centrum alespoň jedno podobné milé překvapení. To platí samozřejmě i pro ostatní .
 • Skot
  Skot mecenáš24.12.2020 16:25Zarov
  Kvalitní evropský dobrodružný komiks, kterých je na trhu pořád málo a je to škoda. Klasický příběh splňuje očekávání akčního komiksu v obvyklých kulisách. Záporný hrdina se také nevidí často, nekomplikovaný scénář i kresba splňují očekávání a jsou ve vysokém standardu . Konec navíc slibuje i pokračování, kterého se asi bohužel nedočkáme.
 • Skot
  Skot mecenáš28.6.2020 21:01Moby Dick: Bílá velryba
  O adaptaci mnohovrstevné a skvělé knihy se rozhodně nejedná. Autor ořezal až na dřeň pouze příběh o lovu vorvaně. Navíc s poněkud uspěchaným závěrem. Síla knihy netkví v házení harpun ale je o lidské duši , kde láska i nenávist mají k sobě velmi blízko a někdy se překrývají. Výtvarná část výrazně převyšuje scénář a kresba, která je sice velmi detailně propracovaná je někdy samoúčelná. Slušel by jí také velký formát. Z mého pohledu trochu promarněná příležitost vyprávět o něčem opravdu velkém.
 • Skot
  Skot mecenáš28.6.2020 20:55Rudo
  Vtipné povídky a krátké ucelené příběhy se stoickým a praktickým pohledem na svět a postupně předvídatelnou pointou. Nejlepší určit poslední povídka o Ježíši Kristovi . Scénář nadprůměrný, kresba už méně ale odpovídá vyznění textu. Jen se celkově se mnou trochu generačně míjí, což jistě není chyba této knihy a nebránil bych se pokračování
 • Skot
  Skot mecenáš31.5.2020 17:07Vei #02
  Musel jsem znovu přečíst první díl , abych se dostal do děje. Mně se druhý díl líbil více než první , především zvraty ve scénáři a dojemným závěrem. Zmiňovaných soubojů v aréně nebylo tolik a dostalo se i na pletichy v zákulisí. Škoda jen tolikrát zde zmíněné příliš barevné kresby a statického výrazu ve tváři. Velmi dobrý průměr s trochu jiným pohledem na severské ságy.
 • Skot
  Skot mecenáš31.5.2020 16:59Svatá Barbora
  Na tuzemské poměry výborný komiks po stránce výtvarné , včetně nejrůznějších a milých detailů. Po stránce scénáře pak přece jen závěr poněkud uspěchaný a laciný, jakoby si s ním autoři nevěděli úplně rady, jakmile opustili reálný příběh a začali trochu levně fabulovat. Ale to jsou jen pihy na kráse . Vše ostatní napsali již pánové pode mnou.
 • Skot
  Skot mecenáš16.5.2020 21:07Článek II.
  Výborný komiks. Seznámení s obyčejným skutečným hrdinou. Pohled z trochu jiné strany na obyčejné lidi v odboji , kteří odvedli a riskovali stejně jako oficiální hrdinové. Nevadí vsuvky a doplnění v textu , kresba je neobvyklá expresivní a výborný je i dodatek, který mnohé vysvětluje s ukázkami kresebných postupů a skic. Po dlouhé době normální dobrý český komiks.
 • Skot
  Skot mecenáš4.5.2020 19:18Mrtvej svět
  Velké očekávání a velká reklama jako obvykle u intelektuálního komiksu. Anatomie dívčí puberty s nekonečnými vzpurnými dialogy , kniha se vleče, některé postavy se jen zbytečně mihnou bez vlivu na děj, kresba vedlejších postav splývá a pochopení děje příliš nepomáhá. Konec toto dílo vylepšuje, pád do reality bolí , intelektuálku více než ostatní. Pokud mám ale srovnávat s Černou dírou tak tato kniha na ni nemá . Za konec 4 hvězdy jinak 75%.
 • Skot
  Skot mecenáš19.4.2020 18:36Sabrina
  Kniha připomínající scénář k filmu. Trochu slabý , rozvleklý, libující si v náznacích, spousta prázdné vaty. Děj minimální . Kresba minimalistická, vytvořená na počítači. jednotlivé postavy, zvláště vojáků lze od sebe obtížně rozlišit. Trochu mravokárné , ale kdo nechce, nemusí se tzv. života na sociálních sítích účastnit a to že se na nich realizují různí outsideři a duševně nenormální lidé není žádný objev. Pro mě svět, s kterým nemám nic společného ani mě neláká. Velká reklama, přísliby, velké zklamání. Příliš umělé , příliš chtěně alternativní. A to jsem knihu pro jistotu četl dvakrát za sebou .
 • Skot
  Skot mecenáš8.5. 21:16Sběratelský klub
  Dobrý den. Hezká diskuse. Může mi jen někdo z odborníků vysvětlit , proč se ty vadné výtisky musí vracet ? Kvůli pojišťovně ? To je jediné , co mě napadá. Jinak by bylo přece nejjednodušší prostě na známé adresy odeslat výtisk nový. Nebo ne ?
 • Skot
  Skot mecenáš4.4. 17:29* Připomínky a návrhy
  Seneke. Plně s Tebou souhlasím a jsem za ComicsDb vděčný, pro mě to je prakticky jediný zdroj informací. S osvětou máš taky pravdu, zde by mohli přidat i něco nakladatelé. Můj návrh je samozřejmě běh na dlouhou trať. Jen jsem trochu přemýšlel, jak sbírky zpřístupnit . Znovu děkuji nadšencům , kteří udržují databázi při životě a věřím, že naše komiksová komunita se bude rozvíjet . Komiks si to zaslouží.
 • Skot
  Skot mecenáš4.4. 13:08* Připomínky a návrhy
  Komiksová národní knihovna to by se mi líbilo. Spíš mi jde o prostor, kde by byly k nahlédnutí vydané komiksy a samozřejmě ideálně i možnost diskuse a osvěty. Do sbírky by se mohly komiksy věnovat či trvale zapůjčit, tak jako v galerii. Jediným řešením by asi byla nějaká kulturní neziskovka plus dary nakladatelství a příznivců. Spíše jde o prostor a organizaci. Velké město. A peněz od státu bych se neštítil, když můžou platit golfová hřiště a lázně, taky by jednou mohli dát na správnou věc. I když ti co tam jsou a asi i ti co tam budou po nich pravděpodobně komiksy nečtou a ani nikdy nečetli. Je to prostě jen myšlenka či návrh a taky běh na dlouhou trať.
 • Skot
  Skot mecenáš3.4. 20:44* Připomínky a návrhy
  Katalog by byl jistě zajímavý a asi by částečně zabránil skutečně přestřeleným cenám. Komiks je umění a pro každého , krom spekulantů má také svoji individuální citovou cenu. Jako oživení a zajímavost jsem určitě pro. Daleko víc by ale prospěl jakýsi dlouhodobý projekt - Dům či Muzeum komiksu, kde by se ze studijních i fanouškovských důvodů mohly postupně nashromáždit v České republice vydané komiksy. Řada nás starších sběratelů přemýšlí, co bude s jejich sbírkou za 10 či 15 let. A její rozprodání je jistě to poslední řešení. A věřím, že by nás bylo víc, těch co sbírají komiksy pro umění samé, než pro případné zhodnocení za 20 let. Po zlepšení ekonomické situace bys jistě mohla připojit i nakladatelství. Jednalo by se o jistý projev mecenášství s dlouhodobým přesahem. Komiks si to zaslouží.
 • Skot
  Skot mecenáš3.11.2020 21:23Sběratelský klub
  Rovněž jsem se zúčastnil boje o Měsíční stín a prohrál, protože jsem to zkusil jen 5x. Velmi nesolidní přístup nakladatelství , nestabilita a padání serveru. Vzhledem k tomu kolik lidí kupuje limitky např. od BB Artu ( obvykle do 30 ) se domnívám, že vydělali spekulanti, kteří teď budou prodávat s náležitou přirážkou. Jistě to šlo udělat jinou formou a myslím si, že takhle se slušný nakladatel nechová. Pokud nespolehlivý eshop nefungoval , měli prodej ukončit a spustit ho znovu třeba za týden.
  Naivně jsem se domníval, že CC záleží na stálých čtenářích a odběratelích, jak je vidět jsme jim ukradení a slova o šíření kvalitního komiksu a další podobná prohlášení jsou jen žvásty. Moji důvěru ztratili definitivně. Nejdříve půl roku reklamy a pak velké nic.
 • Skot
  Skot mecenáš7.8.2020 16:18* Připomínky a návrhy
  25.6.20 vyšel jako Časostroj speciál Inspektor Hopkins zasahuje napsal a nakreslil Honza Smolík, sešitové vydání komiksu z roku 2018 vydal Extra Publishing Brno Bubeníčkova 9 61500 Brno Volně dostupné v trafikách. Prosím o prověření do databáze Díky Skot
 • Skot
  Skot mecenáš19.4.2020 18:39* Připomínky a návrhy
  Za nás seniory, bych prosil snadnější vyhledávání v přehledech. Ve své sbírce zadám do okénka komiks či autora a hned mi vyskočí. V obecných přehledech mi chybí to okénko a při použití ctrl F4 se mi sice zobrazí ale musím najít příslušnou stránku. Tak asi tak. A díky za práci pro nás běžné uživatele.
 • Skot
  Skot mecenáš11.1.2020 17:51Sběratelský klub
  Dobrý den. Rád bych se zeptal ostatních sběratelů. Jedná se o figurky Marvel ,před měsícem byla dodána prémiová figurka Thora s ulomeným kladivem na topůrku - rizikové místo. Po reklamaci mi přišla figurka nová ale se stejnou vadou. Stalo se to prosím ještě někomu z Vás ? Díky Skot
 • Skot
  Skot mecenáš1.12.2019 19:15Pindárna
  BB art. Bohužel jeho důvěryhodnost klesá už od té doby, co rozjel evropské komiksy v příliš velkém rozsahu a pak náhle zastavil všechny serie, včetně XIII či Meteoru.
  Tím také na dlouhou dobu pohřbil evropský komiks, dobrou protiváhu pláštěnek, který se snad dobře prodává dnes ve formě MDEK a Modré crwe. A podruhé pak zastavením serií Americký upír, Planetary , Banda ,DMZ. Prodeje jistě nebyly zázračné ale dovydat by se jistě mohly i formou předplatného nebo tak jak to dělá Comicscentrum. Věrní čtenáři by si to jistě zasloužili a byla by i větší důvěra v případně nové vydávané serie.
 • Skot
  Skot mecenáš28.4.2019 14:43Sběratelský klub
  A ještě jednou Komiksový výběr Spiderman. Další díly od 2 lze objednat u SEND. O prvním díle bohužel není zmínka.
 • Skot
  Skot mecenáš11.7.2018 19:14Sběratelský klub
  Přátelé zakoupil jsem na Svaté Hoře v Příbrami. Komiksový sešit 2 - 4. Knihovnička dětského časopisu Nezbeda, Vydala redakce téhož časopisu v roce 2016 a 2017 jako již druhé nebo první vydání. Náklad neuvěřitelných 2000 kusů. Typický dětský komiks. Nemohu najít v databázi. Pomůže mi někdo ? Díky .
 • Skot
  Skot mecenáš11.3.2018 18:45Ikonková dílna
  Díky, díky. Funguje to.
 • Skot
  Skot mecenáš11.3.2018 18:27Ikonková dílna
  Díky za ikonku, jen jako počítačový analfabet se ptám jak dostanu ikonku ke svému nicku ? Díky Skot
 • Skot
  Skot mecenáš2.3.2018 21:13Ikonková dílna
  Dobrý den. Mám zájem o vytvoření ikonky. Je-li volná pak Montgomery Monty Burns ze Springfieldu. Je to můj spolužák z univerzity a také jsme si dost fyzicky podobní . Díky Skot
 • Skot
  Skot mecenáš9.3.2014 18:23* Připomínky a návrhy
  Dobrý den, zakoupil jsem Comicsccentrem vydanou knihu Cesta do pekel . Na přebalu je ale jiná obálka - barevná odpovídá filmovému plakátu či obalu na videokazetě. Tom Hanks se synem v dešti... Prosím o sdělení , zda se jedná o raritu či hybu tiskárny - v data bázi je pouze klasická krelsná obálka, jak ji známek všichni . S přátelským pozdravem Skot
 • Skot
  Skot mecenáš12.1.2013 18:45* Připomínky a návrhy
  Dobrý den, Jsem už starší sběratel , jaksi mohu přidat do sbírky zahraniční komiksy ?? Díky Skot
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 88 (cca 38333 Kč)
Mám: 5811 (cca 1316722 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 270
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0