• Skot
  Skot mecenáš24.7. 16:24Linka
  Snaha o drsný komiks amerického střihu nevyšla. Hlášky jsou místy trochu předimenzované, hezké i když trochu očekávané je protnutí jednotlivých příběhů. Figurky předvídatelné v rámci obvyklých klišé. Co ale knihu zaručeně sráží je kresba , včetně barev na úrovni jakési karikatury ( možná jí mělo být celé dílo). Hezká snaha vytvořit v českých poměrech akční komiks se trochu míjí účinkem.
 • Skot
  Skot mecenáš18.7. 09:10Hubert
  Nadprůměrný komiks , minimum slov, spíše scénář k filmu. Vynikající kresba, škoda jen , že není delší a o Hubertovi nám neřekne ještě víc. Pocitová záležitost.
 • Skot
  Skot mecenáš16.7. 11:10U283
  3 hvězdičky za snahu a český původ. Do konce jsme nepochopil zda se jedná o parodii nebo tzv akční příběh. Časté logické chyby , vysvětlující bubliny , trochu odytá schematická kresba, i když na portretech je vidět, že autor malovat umí. Po velké reklamě trochu zklamání. Doufám, že vznikne druhý díl a vylepší zatím trochu rozpačitý dojem.
 • Skot
  Skot mecenáš9.7. 15:41Ani Muk v Africe
  Kompletní klasické vydání se zajímavým doslovem. Samozřejěm je třeba se na něj s odstupem dnešní doby. Po výtvarné stránce pořád velmi dobré.
 • Skot
  Skot mecenáš5.7. 17:09Laura Deanová mě už zase nechala
  Nadprůměrný komiks ze světa dospívajících. Pro mě se trochu veze na současné ideologické vlně LGBT , ale samotný příběh po oproštění od dnes už bohužel stále protěžovaných klišé, kdy to vypadá, že heterosexuálové vymřeli už před dvaceti lety, je zajímavý a uvěřitelný. Výborná kresba i dělení panelů vycházející z mangy. Ale předchozí kniha o posledním létu byla o jednu hvězdu lepší , i té ideologie tam bylo méně.
 • Skot
  Skot mecenáš5.7. 17:00Valčík s Bašírem
  Film jsem bohužel neviděl. Silný dojem na mě komiks neudělal ani po stránce scénáře ani obrazově. Spíš snaha se vyrovnat s vlastní minulostí, sdělení pěšáka o tom jak to viděl on. O situaci na Blízkém Východě nemám žádné iluze a tato kniha je nijak nezměnila. Sdělení , že nejhůře to odnesou ti nevinní a obyčejní lidé uže jsme viděli dost. Pro mě průměr , Joe Sacco mi řekl víc.
 • Skot
  Průměrný komiks ze světa Star wars . Scénář jednoduchý , kresba prvních dvou příběhů je dobrá ale s scénářem se více udělat nedalo. Poslední příběh má již kresbu horší a složitější je někdy identifikace 3 hlavních ženských postav. Běžná produkce, ke které se asi vracet nebudu.
 • Skot
  Skot mecenáš6.6. 18:08Orlové Říma, kniha I. & II.
  Děkujeme panu Vybíralovi. Konečně se k nám dostává evropský komiks v úpravě a formátu, jaký si zaslouží. ( Narážím na MDEK). Klasika jak námětem, kresbou i scénářem , dobrodružný příběh s opulentními barevnými ilustracemi i nezbytným slovníckem k rozšíření obzoru. Napínavé čtivo , které si na noc nehraje . Takové komiksy by tu měly vycházet ve stjeném počtu jako ty s pláštěnkami.
 • Skot
  Skot mecenáš6.6. 18:04Jedno obyčejný léto
  Velmi dobrý komiks srovnatelný s Pod dekou. Knihy z období dospívání zvláště od ženských autorek nejsou moje nejoblíběnější, ale tady výborný uvěřitelný scénář ,kombinace několika dějových linií s klidným vyústěním. Kresba realistická a odpovídá duchu knihu.
 • Skot
  Skot mecenáš6.6. 18:00Načmáranec
  Bohužel průměrný komiks. Jak svojí kresbou, trochu nezvyklým formátem tak především scénařem. V poslední době nejen v komiksech objevují především ženské hrdinky, a scénarista jako by nevěděl , které z hrdinek se má věnovat, zda komiks patří do zánru fantastiky , young adult nebo thriller. Některá témata jen nakousne a pak se k nim již nevrací , závěr je najednou uspěchaný a trochu odbytý. Určitě se dalo z námětu vytěžit více.
 • Skot
  Skot mecenáš23.5. 08:33Potápěč
  Tohle je prostě Lemire a mně pořád nesedí. Čtel jsem dvakrát abych něco nepřehlédl nebo nezmeškal, ale pocit byl pořád stejný. Je hezké , když komiks není jen o pláštěnkách ale i běžných denních situacích, jen z něj trochu čouhá mravní pounačení od samého začátku a opakování chyb rodičů a smutném dětství jsem už četl mnohokrát. Navíc mě trochu zklamala tzv. mystická rovina , tahle varianta není nijiak nová.
 • Skot
  Skot mecenáš23.5. 08:26Anjel
  Není to nápodoba Red Meat . Částečně pubertální vtipy, pokusy o cynický nadhled, nevyrovnanost. Na druhé straně je to srozumitelné a může oslovit cílovou skupinu, ke které asi už 30 let nepatřím. Mezi českými stripy průměr.
 • Skot
  Skot mecenáš18.4. 20:301984: Grafický román
  Na české poměry mimořádná adaptace jednoho z nejlepších románů všech dob. Skvělá kresba, odpovídající dlouhé přípravě a duchu románu. Komiksový přínos již tak velký není, autor se přesně drží posvátného originálu a prakticky nevynechá jedinou důležitou větu, včetně plné citace Goldsteinovy knihy. Již se těším na další dílo tohoto výborného českého kreslíře a nemusí to být jen adaptace.
 • Skot
  Skot mecenáš3.4. 20:59Smrt: Nejlepší čas tvého života
  Pokračování příběhu Smrti se zaměřením na lesbickou rodinu. Jedná se stále o nadprůměrný komiks, bohužel s trochu obehraným licitováním a výměnami život za život. Kresba nadále velmi dobrá. Čtenář dostává hodně slov a nadprůměrný příběh ale čekal by trochu více, hlavně v závěru.
 • Skot
  Skot mecenáš3.4. 20:54Smrt: Vysoká cena za život
  Spin off oblíbené sestry Sandmana . Jeden na světě jako smrtelník. Zároveň připravené pokračování příběhu Hazel a Foxgelove.
  Kresba je velmi pěkná , odpovídá příběh, jen se nemůžu ubránit tomu, že Gaiman umí napsat lepší věci.
 • Skot
  Skot mecenáš3.4. 20:49Thor: Vikingové
  Typický krátký příběh s jednoduchým dějem od mistra tohoto žánru, navíc jako částečná crossover. Kresbu Glenna Fabryho mám velmi rád, zde ale kresba zapadá do stereotypu příběhu. Už dlouho jsem neviděl tolik useknutých hlav , Stále stejná řežba unavuje. Prostý průměr na jedeno přečtení s možností pokračování . Jako positivum vidím účast dr Strange.
 • Skot
  Skot mecenáš17.3. 20:42Rváčov 1
  Těžko hodnotit první díl při očekávaném pokračování. Zatím spíše koláž osobních vzpomínek prolínající se v několika časových úrovních. Místy bohužel obtížněji přehledná. Kresba odpovídá ději ale rovněž někdy až příliš schematická . Prostě od věhlasného scénáristy jsem čekal trochu více , i když druhý díl může vše změnit a vylepšit. Navíc u brožovaného vydání se hned po několika minutách odlepil z větší části přebal nebo to tak má být, to jsem přesně rovněž nepochopil. Takže pro mě mírné zklamání.
 • Skot
  Poslední dílo velkého autora, kterým se chtěl vypořádat jedním z dnešního pohledu manipulace s fakty , častých podvodů . Na můj vkus příliš didaktické, o ději se hovořit příliš nedá. Kresba na hranici karikatury. Za největší přínos považuji citace z protokolů , to jak korespondují se současnou společností a politikou . S komiksem jako takovým to má ale málo společného .
 • Skot
  Skot mecenáš1.3. 18:57Američan čínského původu
  Humoristický komiks pro dospívající. 3 dějové linky , které se v závěru mají protnout, což se ve scénáři úplně nepodařilo. Kresba odpovídá žánru a místy se pohybuje na hranici karikatury. Kdyby se trochu více propracoval závěr byl by to komiks nadprůměrný.
 • Skot
  Skot mecenáš1.3. 17:58Koralína (paperback)
  Komiks je určený primárně pro děti a spíše se jedná o ilustrovanou povídku, která byla do komiksu adaptována. Typická Russelova realistická kresba odpovídá rázu vyprávění, děj je předvídatelný a dospělý čtenář už má pocit , že něco podobného četl již několikrát. Určitě to není nejlepší Gaimanovo dílo.
 • Skot
  Skot mecenáš14.2. 17:34Nevyhnutelná opotřebovanost citů
  Nečekaně dobrý komiks. Problémy chápu, jsem stejně starý jako hrdinové. Vše je reálné včetně zkušeností s mladými , myšlenek a takzvaného nadhledu stáří s bolestným zjištěním, že s většinou situací se již nedá stejně nic dělat. Scénář plyne bez komplikací a i kresba trochu idealizuje. Závěr je spíše metaforou. Nadprůměrný komiks především po stránce scénaře.
 • Skot
  Skot mecenáš7.2. 15:02Marvel 1602
  Chvályhodná snaha udělat ze superhrdinů složitější a komplikovanější postavy v gaimanovském stylu. Graficky perfektně zpracováno, především vázané vydání s přebalem. Kubertova kresba je standardní , líbivá ale místy dohromady s černými rámečky lehce nepřehledná. Scénář na Gaimana trochu předvídatelný , s obvyklými rekvizitami, zlých inkvizotorů a šlechticů, závěrečné vyvrcholení lehce odbyté , ale možná to není úplně jeho vina, jak se píše v doslovu , příběh byl krácen a některé postavy a dějové linie vypuštěny. Je-li to pravda, je to velká škoda, příběh mohl být košatější a ještě lepší . Je to nadprůměrný komiks , ale určitě ne ten nejlepší , zvláště pokud se týká scénaristy.
 • Skot
  Skot mecenáš30.1. 17:45Pan primář
  Stripový komiks založený na takzvaném zdravotnickém humoru. Jsem z oboru , tak jsem se u třech čtvrtin pobavil či spíše pokýval hlavou . Odpozorované a někdy i smutné skutečnosti z běžného provozu . K výtvarné stránce se vyjadřovat nelze , jedná se o statický strip, rozhoduje text. Jak zapůsobí na druhou stranu barikády tedy pacienty, to odhadnout nedokážu.
 • Skot
  Všechno už je v předchozích hodnoceních , vysvětlení podal sám autor slovy pana 1000. Ke kvalitě Černé díry chybí větší propracovanost scénáře, kresba odpovídá charakteru vyprávění. A možná je něco i v překladu, slova důležité písně v závěrečných kapitolách moc smyslu nedávají . A to jsem to četl třikrát za sebou , což doporučuji , vždycky si všimnete dalších drobných detailů na stěnách , ale k lepšímu pochopení to výrazně nepřispěje.
 • Skot
  Skot mecenáš17.1. 11:04Zóna
  Výborný komiks. Především skvělý scénář , vtipných komiksů je málo. Jedinou vadou na kráse, jak píše i Toe je bohužel trochu nepřehledná kresba , postavy , kromě vypravěče se někdy obtížně diferencují a vede to k nutnosti přečíst si komiks opakovaně.
  V československém kontextu ale naprostá špička.
 • Skot
  Skot mecenáš1.1. 18:58Cizinec
  Návrat do gymnaziálních let. Dobře do komiksu adaptované jedno ze základních děl světové literatury. Adaptace je vždy obtížná a tak měn se naopak zdá rozvleklá druhá polovina, kde se autor snažil co nejvíce zdůraznit v knize zásadní rozhovor v cele smrti. První polovina mi připadá naopak lépe zpracovaná. Autor je i hrdý na město , v kterém prožil dětství a vložené malby a hlavně vysvětlující doslov jsou osvěžující . Rozhodně jsem se nenudil.
 • Skot
  Skot mecenáš27.12.2020 17:25Vodní had
  Velmi pěkný komiks. Ideální symbiosa kresliře a scénaristy. Kresba odpovídá harmonicky ději, velký formát je zde zcela na místě, 5 % do stovky chybí jen trochu plošší děj a snad příliš rozvleklá závěrečná bitva , vlastní námět není také zcela nový, ale dílo to je nadprůměrné a doufám , že nám v příště roce nabídne Comics centrum alespoň jedno podobné milé překvapení. To platí samozřejmě i pro ostatní .
 • Skot
  Skot mecenáš24.12.2020 16:25Zarov
  Kvalitní evropský dobrodružný komiks, kterých je na trhu pořád málo a je to škoda. Klasický příběh splňuje očekávání akčního komiksu v obvyklých kulisách. Záporný hrdina se také nevidí často, nekomplikovaný scénář i kresba splňují očekávání a jsou ve vysokém standardu . Konec navíc slibuje i pokračování, kterého se asi bohužel nedočkáme.
 • Skot
  Skot mecenáš28.6.2020 21:01Moby Dick: Bílá velryba
  O adaptaci mnohovrstevné a skvělé knihy se rozhodně nejedná. Autor ořezal až na dřeň pouze příběh o lovu vorvaně. Navíc s poněkud uspěchaným závěrem. Síla knihy netkví v házení harpun ale je o lidské duši , kde láska i nenávist mají k sobě velmi blízko a někdy se překrývají. Výtvarná část výrazně převyšuje scénář a kresba, která je sice velmi detailně propracovaná je někdy samoúčelná. Slušel by jí také velký formát. Z mého pohledu trochu promarněná příležitost vyprávět o něčem opravdu velkém.
 • Skot
  Skot mecenáš28.6.2020 20:55Rudo
  Vtipné povídky a krátké ucelené příběhy se stoickým a praktickým pohledem na svět a postupně předvídatelnou pointou. Nejlepší určit poslední povídka o Ježíši Kristovi . Scénář nadprůměrný, kresba už méně ale odpovídá vyznění textu. Jen se celkově se mnou trochu generačně míjí, což jistě není chyba této knihy a nebránil bych se pokračování
 • Skot
  Skot mecenáš31.5.2020 17:07Vei #02
  Musel jsem znovu přečíst první díl , abych se dostal do děje. Mně se druhý díl líbil více než první , především zvraty ve scénáři a dojemným závěrem. Zmiňovaných soubojů v aréně nebylo tolik a dostalo se i na pletichy v zákulisí. Škoda jen tolikrát zde zmíněné příliš barevné kresby a statického výrazu ve tváři. Velmi dobrý průměr s trochu jiným pohledem na severské ságy.
 • Skot
  Skot mecenáš31.5.2020 16:59Svatá Barbora
  Na tuzemské poměry výborný komiks po stránce výtvarné , včetně nejrůznějších a milých detailů. Po stránce scénáře pak přece jen závěr poněkud uspěchaný a laciný, jakoby si s ním autoři nevěděli úplně rady, jakmile opustili reálný příběh a začali trochu levně fabulovat. Ale to jsou jen pihy na kráse . Vše ostatní napsali již pánové pode mnou.
 • Skot
  Skot mecenáš16.5.2020 21:07Článek II.
  Výborný komiks. Seznámení s obyčejným skutečným hrdinou. Pohled z trochu jiné strany na obyčejné lidi v odboji , kteří odvedli a riskovali stejně jako oficiální hrdinové. Nevadí vsuvky a doplnění v textu , kresba je neobvyklá expresivní a výborný je i dodatek, který mnohé vysvětluje s ukázkami kresebných postupů a skic. Po dlouhé době normální dobrý český komiks.
 • Skot
  Skot mecenáš4.5.2020 19:18Mrtvej svět
  Velké očekávání a velká reklama jako obvykle u intelektuálního komiksu. Anatomie dívčí puberty s nekonečnými vzpurnými dialogy , kniha se vleče, některé postavy se jen zbytečně mihnou bez vlivu na děj, kresba vedlejších postav splývá a pochopení děje příliš nepomáhá. Konec toto dílo vylepšuje, pád do reality bolí , intelektuálku více než ostatní. Pokud mám ale srovnávat s Černou dírou tak tato kniha na ni nemá . Za konec 4 hvězdy jinak 75%.
 • Skot
  Skot mecenáš19.4.2020 18:36Sabrina
  Kniha připomínající scénář k filmu. Trochu slabý , rozvleklý, libující si v náznacích, spousta prázdné vaty. Děj minimální . Kresba minimalistická, vytvořená na počítači. jednotlivé postavy, zvláště vojáků lze od sebe obtížně rozlišit. Trochu mravokárné , ale kdo nechce, nemusí se tzv. života na sociálních sítích účastnit a to že se na nich realizují různí outsideři a duševně nenormální lidé není žádný objev. Pro mě svět, s kterým nemám nic společného ani mě neláká. Velká reklama, přísliby, velké zklamání. Příliš umělé , příliš chtěně alternativní. A to jsem knihu pro jistotu četl dvakrát za sebou .
 • Skot
  Skot mecenáš29.3.2020 21:14Počítání mrtvých
  Komiks určený malé skupině fanoušků Johna Woo. Scénář plytký , náznak zápletky jen v závěru. Kresba typická pro Bisleyho , i když se Sláínem si dal určitě větší práci. Na Loba ale nemá, podruhé číst asi nebudu, ale poděkování patří Crwi za skvělou úpravu a bonusový materiál , jinak bych dal 2 hvězdičky.
 • Skot
  Skot mecenáš29.3.2020 21:07Stalin: Krutý vládce Ruska
  Ilustrované smutné dějiny bolševického Ruska. Věnováno zřejmě mladším čtenářům , přemíra faktů a postav, které se jen často mihnou. O vlastním charakteru jednoho z nejhorších diktátorů v historii lidstva je tu málo. Scénář průměrný, vtipné komentáře mi moc vtipné nepřipadaly, kresba průměrná často jen načrtnuté postavy a obličeje. Přesto má tato kniha význam pro ty ,kdo snad nevědí co to byl a je komunismus. Pro nás starší připomenutí v čem jsme byli nuceni žít .
 • Skot
  Skot mecenáš14.12.2019 21:19Američtí bohové #02: Já, Ainsel
  Srdeční záležitost. Scénář vychází z knihy a jen minimálně ji rozvíjí spíše dle scénáře televizního seriálu, který bude asi bohužel nedokončený. Zpomalený děj rozhodně nevadí a vše do sebe samozřejmě zapadne s poslední knihou ( doufám že bude dokončeno ne jako u Temné věže). Jen na kresbu si pořád musím zvykat je trochu chladná a odtažitá .
 • Skot
  Skot mecenáš14.12.2019 20:34Batman: Evropa
  Zklamání. Od Azzarella jsem čekal mnohem více, řídký předvídatelný děj, jednoduchá zápletka . kresba lépe řečeno malba se zbytečnými manýrami a horší přehledností , děj se mohlo odehrávat v jakémkoli jiném městě nebo sousedních ulicích. hodně peněz za málo muziky. Příště raději komiks z Evropy od evropských autorů.
 • Skot
  Skot mecenáš14.12.2019 20:27Z pekla (2. vydání)
  Vše podstatné už bylo napsáno .Kniha stojí na dokonalém scénáři jak je u Moora zvykem zpracovaném na základě dokonalé přípravy. Kresba odpovídá textu ale dle mého je až příliš temná a šrafovaná a rozeznat od sebe zvláště ženské postavy je často obtížné. Samozřejmě špičkový komiks ale pro mě stojí přece jen výš Strážci nebo V jako vendetta. A těším sena slibované vydání v barvě, které může možná přinést nový rozměr a určit lepší srozumitelnost.
 • Skot
  Skot mecenáš5.5.2019 17:06Silent Hill: V nitru hynoucí
  Těžké hodnocení neznám ani hru ani film. Trochu chaotický scénář který nám nezasvěceným nevysvětlí realie a základ příběhu . Dva příběhy v závěru se spojující , časné skoky v ději. z kresby dle mého bohužel čiší snaha o ozvláštnění příběhu jakýsi experiment pro experiment , který mě nechal chladným. Navíc se tím zhoršuje přehlednost . Pro mě osobně zklamání.
 • Skot
  Skot mecenáš5.5.2019 16:59Na oko
  Raný Burns. 3 povídky spojené obdivem k pulpovému comicsu, který k nám bohužel nikdy nedorazil. Klasická perfektní kresba, absurdní scénář a děj . Nejlepší Hoř znovu .
 • Skot
  Skot mecenáš5.5.2019 16:56Bratrstvo krve: Hustej nářez
  Bohužel jsem nečetl originální knihu , ale dle průběhu někdy překotného děje a hlášek usuzuji na slabší verzi Kulhánka. Scénář je zrychlený možná by si adaptace zasloužila 2 díly k vysvětlení častých a zbytečných skoků v ději . Kresba je průměrná ale neurazí, jen řešení některých panelů stálo za zamyšlení. Na druhou stranu se jedná o český sci-fi akční pulp komiks a to je menšinový žánr a je třeba ho podporovat. Filosoficky laděných špatně kreslených komiksů je u nás mnohem více a tak to vidím na 3 hvězdy.
 • Skot
  Skot mecenáš16.3.2019 11:43SE7DM (varianta Hněv)
  Těšil jsem na komiks po výborném filmu , na rozšíření informací. Bohužel filmu nesahá ani po kolena, scénář je průměrný a nenabízí mnoho nových informací , střídaní kresebných stylů mnoho nepřináší a nejvíc jsme zklamán deníkem, od kterého jsem očekával osvětlení myšlenkových pochodů hlavního hrdiny. Dalo to jistě hodně práce ale vcelku nic neříkající hromadění slov na mě nepůsobí ani mysteriozně ani objevně . Velké očekávání průměrná četba.
 • Skot
  Skot mecenáš16.3.2019 11:38Overwatch - Antologie #01
  Opakovaně jsem se rozčílil nad recenzemi filmů Pána prstenů nebo Harryho Pottera , kdy autor rovnou přiznal, že knihu nečetl . Počítačovou hru ze které tato kniha vychází neznám a neznal jsem ani postavy. Přesto musím napsat že scénář a krátké příběhy jsou plytké a předvídatelné a počítačová přlíš barvená grafika mě taky nezaujala. Od crwe jeden z nejslabších kousků
 • Skot
  Skot mecenáš16.3.2019 11:34Pod dekou
  Výborná kniha o starostech a tíze dospívání , i když z prostřední nám trochu vzdáleného. Problémy jsou ale univerzální. Skvělý scénář, kresba odpovídá věku hlavního hrdiny a i když místy působí odbytě k příběhu patří. Zlatý fond komiksového umění .
 • Skot
  Skot mecenáš3.2.2019 14:43Sochař
  Velká reklama , velké očekávání, doporučení Neila Gaimana a nakonec průměr. McCloud je jistě výborný teoretik , umí napsat scénář , řadit panely, s poněkud statickou kresbou je to horší zvláště u komiksu z uměleckého prostředí. Ale hlavně děj je předvídatelný stejně jako postavy, hlavní zápletku jsme již několikrát viděli. Dozrávání hrdiny a hrdinky , popis umělecké komunity, všechno je předvídatelné, svým způsobem i závěr knihy. Včetně doslovu který vysvětluje autorovy pohnutky. Ve srovnání s Thompsonem nebo Burnsem je červená knihovna.
 • Skot
  Skot mecenáš3.2.2019 14:35Naposled
  Výborné. Černá díra je jen nepatrně lepší. Musel jsem číst dvakrát, propracovaný děj , vynikající scénář , prolínání snu a skutečnosti. Takhle nějak pracuje mozek , který se chce vyrovnat s něčím co nelze jednoduše strávit. Kresba jako vždy klasická a dokonalá , včetně skvěle volených barev. Literatura pro dospělé. Pro mě komiks roku 2018.
 • Skot
  Skot mecenáš3.2.2019 14:30Vei #01
  Pro mě zatím zklamání snad bude 2. díl lepší. Young adult comics se všemi nešvary tohoto podzánru. Nechci být genderově nekorektní ale scénaristka se obvykle pozná už na dálku. Nejčastěji volnou hlavní hrdinky. Mnohokrát recyklované prostředí severské mytologie s průměrným scénářem bez velkých překvapení, nereální hlavní hrdinka , její trochu přihlouplý partner , který nevím proč mi připomíná ve výtvarném pojetí rastamana. Kresba průměrná stejně tak i rozvržení panelů. Možná druhý díl překvapí , ale zatím bohužel maximálně 50 %.
 • Skot
  Skot mecenáš13.1.2019 20:45Černá díra
  Pro mě jeden z nejlepších komiksů , který jsem kdy četl. Vynikající černobílá kresba, řazení panelů. Scénář výborný s postupnou gradací děje a zároveň ponecháním prostoru k úvahám jak to vlastně dopadlo. Psychologický komiks pro dospělé , o tom jak je těžké dospět bez ohledu zda jste v Americe nebo kdekoli jinde. Obrazové podobenství dávající zároveň naději alespoň některým. Dal bych 6 hvězd, kdyby to šlo.
 • Skot
  Skot mecenáš8.5. 21:16Sběratelský klub
  Dobrý den. Hezká diskuse. Může mi jen někdo z odborníků vysvětlit , proč se ty vadné výtisky musí vracet ? Kvůli pojišťovně ? To je jediné , co mě napadá. Jinak by bylo přece nejjednodušší prostě na známé adresy odeslat výtisk nový. Nebo ne ?
 • Skot
  Skot mecenáš4.4. 17:29* Připomínky a návrhy
  Seneke. Plně s Tebou souhlasím a jsem za ComicsDb vděčný, pro mě to je prakticky jediný zdroj informací. S osvětou máš taky pravdu, zde by mohli přidat i něco nakladatelé. Můj návrh je samozřejmě běh na dlouhou trať. Jen jsem trochu přemýšlel, jak sbírky zpřístupnit . Znovu děkuji nadšencům , kteří udržují databázi při životě a věřím, že naše komiksová komunita se bude rozvíjet . Komiks si to zaslouží.
 • Skot
  Skot mecenáš4.4. 13:08* Připomínky a návrhy
  Komiksová národní knihovna to by se mi líbilo. Spíš mi jde o prostor, kde by byly k nahlédnutí vydané komiksy a samozřejmě ideálně i možnost diskuse a osvěty. Do sbírky by se mohly komiksy věnovat či trvale zapůjčit, tak jako v galerii. Jediným řešením by asi byla nějaká kulturní neziskovka plus dary nakladatelství a příznivců. Spíše jde o prostor a organizaci. Velké město. A peněz od státu bych se neštítil, když můžou platit golfová hřiště a lázně, taky by jednou mohli dát na správnou věc. I když ti co tam jsou a asi i ti co tam budou po nich pravděpodobně komiksy nečtou a ani nikdy nečetli. Je to prostě jen myšlenka či návrh a taky běh na dlouhou trať.
 • Skot
  Skot mecenáš3.4. 20:44* Připomínky a návrhy
  Katalog by byl jistě zajímavý a asi by částečně zabránil skutečně přestřeleným cenám. Komiks je umění a pro každého , krom spekulantů má také svoji individuální citovou cenu. Jako oživení a zajímavost jsem určitě pro. Daleko víc by ale prospěl jakýsi dlouhodobý projekt - Dům či Muzeum komiksu, kde by se ze studijních i fanouškovských důvodů mohly postupně nashromáždit v České republice vydané komiksy. Řada nás starších sběratelů přemýšlí, co bude s jejich sbírkou za 10 či 15 let. A její rozprodání je jistě to poslední řešení. A věřím, že by nás bylo víc, těch co sbírají komiksy pro umění samé, než pro případné zhodnocení za 20 let. Po zlepšení ekonomické situace bys jistě mohla připojit i nakladatelství. Jednalo by se o jistý projev mecenášství s dlouhodobým přesahem. Komiks si to zaslouží.
 • Skot
  Skot mecenáš3.11.2020 21:23Sběratelský klub
  Rovněž jsem se zúčastnil boje o Měsíční stín a prohrál, protože jsem to zkusil jen 5x. Velmi nesolidní přístup nakladatelství , nestabilita a padání serveru. Vzhledem k tomu kolik lidí kupuje limitky např. od BB Artu ( obvykle do 30 ) se domnívám, že vydělali spekulanti, kteří teď budou prodávat s náležitou přirážkou. Jistě to šlo udělat jinou formou a myslím si, že takhle se slušný nakladatel nechová. Pokud nespolehlivý eshop nefungoval , měli prodej ukončit a spustit ho znovu třeba za týden.
  Naivně jsem se domníval, že CC záleží na stálých čtenářích a odběratelích, jak je vidět jsme jim ukradení a slova o šíření kvalitního komiksu a další podobná prohlášení jsou jen žvásty. Moji důvěru ztratili definitivně. Nejdříve půl roku reklamy a pak velké nic.
 • Skot
  Skot mecenáš7.8.2020 16:18* Připomínky a návrhy
  25.6.20 vyšel jako Časostroj speciál Inspektor Hopkins zasahuje napsal a nakreslil Honza Smolík, sešitové vydání komiksu z roku 2018 vydal Extra Publishing Brno Bubeníčkova 9 61500 Brno Volně dostupné v trafikách. Prosím o prověření do databáze Díky Skot
 • Skot
  Skot mecenáš19.4.2020 18:39* Připomínky a návrhy
  Za nás seniory, bych prosil snadnější vyhledávání v přehledech. Ve své sbírce zadám do okénka komiks či autora a hned mi vyskočí. V obecných přehledech mi chybí to okénko a při použití ctrl F4 se mi sice zobrazí ale musím najít příslušnou stránku. Tak asi tak. A díky za práci pro nás běžné uživatele.
 • Skot
  Skot mecenáš11.1.2020 17:51Sběratelský klub
  Dobrý den. Rád bych se zeptal ostatních sběratelů. Jedná se o figurky Marvel ,před měsícem byla dodána prémiová figurka Thora s ulomeným kladivem na topůrku - rizikové místo. Po reklamaci mi přišla figurka nová ale se stejnou vadou. Stalo se to prosím ještě někomu z Vás ? Díky Skot
 • Skot
  Skot mecenáš1.12.2019 19:15Pindárna
  BB art. Bohužel jeho důvěryhodnost klesá už od té doby, co rozjel evropské komiksy v příliš velkém rozsahu a pak náhle zastavil všechny serie, včetně XIII či Meteoru.
  Tím také na dlouhou dobu pohřbil evropský komiks, dobrou protiváhu pláštěnek, který se snad dobře prodává dnes ve formě MDEK a Modré crwe. A podruhé pak zastavením serií Americký upír, Planetary , Banda ,DMZ. Prodeje jistě nebyly zázračné ale dovydat by se jistě mohly i formou předplatného nebo tak jak to dělá Comicscentrum. Věrní čtenáři by si to jistě zasloužili a byla by i větší důvěra v případně nové vydávané serie.
 • Skot
  Skot mecenáš28.4.2019 14:43Sběratelský klub
  A ještě jednou Komiksový výběr Spiderman. Další díly od 2 lze objednat u SEND. O prvním díle bohužel není zmínka.
 • Skot
  Skot mecenáš11.7.2018 19:14Sběratelský klub
  Přátelé zakoupil jsem na Svaté Hoře v Příbrami. Komiksový sešit 2 - 4. Knihovnička dětského časopisu Nezbeda, Vydala redakce téhož časopisu v roce 2016 a 2017 jako již druhé nebo první vydání. Náklad neuvěřitelných 2000 kusů. Typický dětský komiks. Nemohu najít v databázi. Pomůže mi někdo ? Díky .
 • Skot
  Skot mecenáš11.3.2018 18:45Ikonková dílna
  Díky, díky. Funguje to.
 • Skot
  Skot mecenáš11.3.2018 18:27Ikonková dílna
  Díky za ikonku, jen jako počítačový analfabet se ptám jak dostanu ikonku ke svému nicku ? Díky Skot
 • Skot
  Skot mecenáš2.3.2018 21:13Ikonková dílna
  Dobrý den. Mám zájem o vytvoření ikonky. Je-li volná pak Montgomery Monty Burns ze Springfieldu. Je to můj spolužák z univerzity a také jsme si dost fyzicky podobní . Díky Skot
 • Skot
  Skot mecenáš9.3.2014 18:23* Připomínky a návrhy
  Dobrý den, zakoupil jsem Comicsccentrem vydanou knihu Cesta do pekel . Na přebalu je ale jiná obálka - barevná odpovídá filmovému plakátu či obalu na videokazetě. Tom Hanks se synem v dešti... Prosím o sdělení , zda se jedná o raritu či hybu tiskárny - v data bázi je pouze klasická krelsná obálka, jak ji známek všichni . S přátelským pozdravem Skot
 • Skot
  Skot mecenáš12.1.2013 18:45* Připomínky a návrhy
  Dobrý den, Jsem už starší sběratel , jaksi mohu přidat do sbírky zahraniční komiksy ?? Díky Skot
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 70 (cca 28303 Kč)
Mám: 5650 (cca 1255374 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 154
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0