• Skot
  Skot mecenáš18.4. 20:301984: Grafický román
  Na české poměry mimořádná adaptace jednoho z nejlepších románů všech dob. Skvělá kresba, odpovídající dlouhé přípravě a duchu románu. Komiksový přínos již tak velký není, autor se přesně drží posvátného originálu a prakticky nevynechá jedinou důležitou větu, včetně plné citace Goldsteinovy knihy. Již se těším na další dílo tohoto výborného českého kreslíře a nemusí to být jen adaptace.
 • Skot
  Pokračování příběhu Smrti se zaměřením na lesbickou rodinu. Jedná se stále o nadprůměrný komiks, bohužel s trochu obehraným licitováním a výměnami život za život. Kresba nadále velmi dobrá. Čtenář dostává hodně slov a nadprůměrný příběh ale čekal by trochu více, hlavně v závěru.
 • Skot
  Spin off oblíbené sestry Sandmana . Jeden na světě jako smrtelník. Zároveň připravené pokračování příběhu Hazel a Foxgelove.
  Kresba je velmi pěkná , odpovídá příběh, jen se nemůžu ubránit tomu, že Gaiman umí napsat lepší věci.
 • Skot
  Skot mecenáš3.4. 20:49Thor: Vikingové
  Typický krátký příběh s jednoduchým dějem od mistra tohoto žánru, navíc jako částečná crossover. Kresbu Glenna Fabryho mám velmi rád, zde ale kresba zapadá do stereotypu příběhu. Už dlouho jsem neviděl tolik useknutých hlav , Stále stejná řežba unavuje. Prostý průměr na jedeno přečtení s možností pokračování . Jako positivum vidím účast dr Strange.
 • Skot
  Skot mecenáš17.3. 20:42Rváčov 1
  Těžko hodnotit první díl při očekávaném pokračování. Zatím spíše koláž osobních vzpomínek prolínající se v několika časových úrovních. Místy bohužel obtížněji přehledná. Kresba odpovídá ději ale rovněž někdy až příliš schematická . Prostě od věhlasného scénáristy jsem čekal trochu více , i když druhý díl může vše změnit a vylepšit. Navíc u brožovaného vydání se hned po několika minutách odlepil z větší části přebal nebo to tak má být, to jsem přesně rovněž nepochopil. Takže pro mě mírné zklamání.
 • Skot
  Poslední dílo velkého autora, kterým se chtěl vypořádat jedním z dnešního pohledu manipulace s fakty , častých podvodů . Na můj vkus příliš didaktické, o ději se hovořit příliš nedá. Kresba na hranici karikatury. Za největší přínos považuji citace z protokolů , to jak korespondují se současnou společností a politikou . S komiksem jako takovým to má ale málo společného .
 • Skot
  Humoristický komiks pro dospívající. 3 dějové linky , které se v závěru mají protnout, což se ve scénáři úplně nepodařilo. Kresba odpovídá žánru a místy se pohybuje na hranici karikatury. Kdyby se trochu více propracoval závěr byl by to komiks nadprůměrný.
 • Skot
  Skot mecenáš1.3. 17:58Koralína (paperback)
  Komiks je určený primárně pro děti a spíše se jedná o ilustrovanou povídku, která byla do komiksu adaptována. Typická Russelova realistická kresba odpovídá rázu vyprávění, děj je předvídatelný a dospělý čtenář už má pocit , že něco podobného četl již několikrát. Určitě to není nejlepší Gaimanovo dílo.
 • Skot
  Nečekaně dobrý komiks. Problémy chápu, jsem stejně starý jako hrdinové. Vše je reálné včetně zkušeností s mladými , myšlenek a takzvaného nadhledu stáří s bolestným zjištěním, že s většinou situací se již nedá stejně nic dělat. Scénář plyne bez komplikací a i kresba trochu idealizuje. Závěr je spíše metaforou. Nadprůměrný komiks především po stránce scénaře.
 • Skot
  Skot mecenáš7.2. 15:02Marvel 1602
  Chvályhodná snaha udělat ze superhrdinů složitější a komplikovanější postavy v gaimanovském stylu. Graficky perfektně zpracováno, především vázané vydání s přebalem. Kubertova kresba je standardní , líbivá ale místy dohromady s černými rámečky lehce nepřehledná. Scénář na Gaimana trochu předvídatelný , s obvyklými rekvizitami, zlých inkvizotorů a šlechticů, závěrečné vyvrcholení lehce odbyté , ale možná to není úplně jeho vina, jak se píše v doslovu , příběh byl krácen a některé postavy a dějové linie vypuštěny. Je-li to pravda, je to velká škoda, příběh mohl být košatější a ještě lepší . Je to nadprůměrný komiks , ale určitě ne ten nejlepší , zvláště pokud se týká scénaristy.
 • Skot
  Skot mecenáš30.1. 17:45Pan primář
  Stripový komiks založený na takzvaném zdravotnickém humoru. Jsem z oboru , tak jsem se u třech čtvrtin pobavil či spíše pokýval hlavou . Odpozorované a někdy i smutné skutečnosti z běžného provozu . K výtvarné stránce se vyjadřovat nelze , jedná se o statický strip, rozhoduje text. Jak zapůsobí na druhou stranu barikády tedy pacienty, to odhadnout nedokážu.
 • Skot
  Všechno už je v předchozích hodnoceních , vysvětlení podal sám autor slovy pana 1000. Ke kvalitě Černé díry chybí větší propracovanost scénáře, kresba odpovídá charakteru vyprávění. A možná je něco i v překladu, slova důležité písně v závěrečných kapitolách moc smyslu nedávají . A to jsem to četl třikrát za sebou , což doporučuji , vždycky si všimnete dalších drobných detailů na stěnách , ale k lepšímu pochopení to výrazně nepřispěje.
 • Skot
  Skot mecenáš17.1. 11:04Zóna
  Výborný komiks. Především skvělý scénář , vtipných komiksů je málo. Jedinou vadou na kráse, jak píše i Toe je bohužel trochu nepřehledná kresba , postavy , kromě vypravěče se někdy obtížně diferencují a vede to k nutnosti přečíst si komiks opakovaně.
  V československém kontextu ale naprostá špička.
 • Skot
  Skot mecenáš1.1. 18:58Cizinec
  Návrat do gymnaziálních let. Dobře do komiksu adaptované jedno ze základních děl světové literatury. Adaptace je vždy obtížná a tak měn se naopak zdá rozvleklá druhá polovina, kde se autor snažil co nejvíce zdůraznit v knize zásadní rozhovor v cele smrti. První polovina mi připadá naopak lépe zpracovaná. Autor je i hrdý na město , v kterém prožil dětství a vložené malby a hlavně vysvětlující doslov jsou osvěžující . Rozhodně jsem se nenudil.
 • Skot
  Skot mecenáš27.12.2020 17:25Vodní had
  Velmi pěkný komiks. Ideální symbiosa kresliře a scénaristy. Kresba odpovídá harmonicky ději, velký formát je zde zcela na místě, 5 % do stovky chybí jen trochu plošší děj a snad příliš rozvleklá závěrečná bitva , vlastní námět není také zcela nový, ale dílo to je nadprůměrné a doufám , že nám v příště roce nabídne Comics centrum alespoň jedno podobné milé překvapení. To platí samozřejmě i pro ostatní .
 • Skot
  Skot mecenáš24.12.2020 16:25Zarov
  Kvalitní evropský dobrodružný komiks, kterých je na trhu pořád málo a je to škoda. Klasický příběh splňuje očekávání akčního komiksu v obvyklých kulisách. Záporný hrdina se také nevidí často, nekomplikovaný scénář i kresba splňují očekávání a jsou ve vysokém standardu . Konec navíc slibuje i pokračování, kterého se asi bohužel nedočkáme.
 • Skot
  Skot mecenáš28.6.2020 21:01Moby Dick: Bílá velryba
  O adaptaci mnohovrstevné a skvělé knihy se rozhodně nejedná. Autor ořezal až na dřeň pouze příběh o lovu vorvaně. Navíc s poněkud uspěchaným závěrem. Síla knihy netkví v házení harpun ale je o lidské duši , kde láska i nenávist mají k sobě velmi blízko a někdy se překrývají. Výtvarná část výrazně převyšuje scénář a kresba, která je sice velmi detailně propracovaná je někdy samoúčelná. Slušel by jí také velký formát. Z mého pohledu trochu promarněná příležitost vyprávět o něčem opravdu velkém.
 • Skot
  Skot mecenáš28.6.2020 20:55Rudo
  Vtipné povídky a krátké ucelené příběhy se stoickým a praktickým pohledem na svět a postupně předvídatelnou pointou. Nejlepší určit poslední povídka o Ježíši Kristovi . Scénář nadprůměrný, kresba už méně ale odpovídá vyznění textu. Jen se celkově se mnou trochu generačně míjí, což jistě není chyba této knihy a nebránil bych se pokračování
 • Skot
  Skot mecenáš31.5.2020 17:07Vei #02
  Musel jsem znovu přečíst první díl , abych se dostal do děje. Mně se druhý díl líbil více než první , především zvraty ve scénáři a dojemným závěrem. Zmiňovaných soubojů v aréně nebylo tolik a dostalo se i na pletichy v zákulisí. Škoda jen tolikrát zde zmíněné příliš barevné kresby a statického výrazu ve tváři. Velmi dobrý průměr s trochu jiným pohledem na severské ságy.
 • Skot
  Skot mecenáš31.5.2020 16:59Svatá Barbora
  Na tuzemské poměry výborný komiks po stránce výtvarné , včetně nejrůznějších a milých detailů. Po stránce scénáře pak přece jen závěr poněkud uspěchaný a laciný, jakoby si s ním autoři nevěděli úplně rady, jakmile opustili reálný příběh a začali trochu levně fabulovat. Ale to jsou jen pihy na kráse . Vše ostatní napsali již pánové pode mnou.
 • Skot
  Skot mecenáš16.5.2020 21:07Článek II.
  Výborný komiks. Seznámení s obyčejným skutečným hrdinou. Pohled z trochu jiné strany na obyčejné lidi v odboji , kteří odvedli a riskovali stejně jako oficiální hrdinové. Nevadí vsuvky a doplnění v textu , kresba je neobvyklá expresivní a výborný je i dodatek, který mnohé vysvětluje s ukázkami kresebných postupů a skic. Po dlouhé době normální dobrý český komiks.
 • Skot
  Skot mecenáš4.5.2020 19:18Mrtvej svět
  Velké očekávání a velká reklama jako obvykle u intelektuálního komiksu. Anatomie dívčí puberty s nekonečnými vzpurnými dialogy , kniha se vleče, některé postavy se jen zbytečně mihnou bez vlivu na děj, kresba vedlejších postav splývá a pochopení děje příliš nepomáhá. Konec toto dílo vylepšuje, pád do reality bolí , intelektuálku více než ostatní. Pokud mám ale srovnávat s Černou dírou tak tato kniha na ni nemá . Za konec 4 hvězdy jinak 75%.
 • Skot
  Skot mecenáš19.4.2020 18:36Sabrina
  Kniha připomínající scénář k filmu. Trochu slabý , rozvleklý, libující si v náznacích, spousta prázdné vaty. Děj minimální . Kresba minimalistická, vytvořená na počítači. jednotlivé postavy, zvláště vojáků lze od sebe obtížně rozlišit. Trochu mravokárné , ale kdo nechce, nemusí se tzv. života na sociálních sítích účastnit a to že se na nich realizují různí outsideři a duševně nenormální lidé není žádný objev. Pro mě svět, s kterým nemám nic společného ani mě neláká. Velká reklama, přísliby, velké zklamání. Příliš umělé , příliš chtěně alternativní. A to jsem knihu pro jistotu četl dvakrát za sebou .
 • Skot
  Skot mecenáš29.3.2020 21:14Počítání mrtvých
  Komiks určený malé skupině fanoušků Johna Woo. Scénář plytký , náznak zápletky jen v závěru. Kresba typická pro Bisleyho , i když se Sláínem si dal určitě větší práci. Na Loba ale nemá, podruhé číst asi nebudu, ale poděkování patří Crwi za skvělou úpravu a bonusový materiál , jinak bych dal 2 hvězdičky.
 • Skot
  Skot mecenáš29.3.2020 21:07Stalin: Krutý vládce Ruska
  Ilustrované smutné dějiny bolševického Ruska. Věnováno zřejmě mladším čtenářům , přemíra faktů a postav, které se jen často mihnou. O vlastním charakteru jednoho z nejhorších diktátorů v historii lidstva je tu málo. Scénář průměrný, vtipné komentáře mi moc vtipné nepřipadaly, kresba průměrná často jen načrtnuté postavy a obličeje. Přesto má tato kniha význam pro ty ,kdo snad nevědí co to byl a je komunismus. Pro nás starší připomenutí v čem jsme byli nuceni žít .
 • Skot
  Srdeční záležitost. Scénář vychází z knihy a jen minimálně ji rozvíjí spíše dle scénáře televizního seriálu, který bude asi bohužel nedokončený. Zpomalený děj rozhodně nevadí a vše do sebe samozřejmě zapadne s poslední knihou ( doufám že bude dokončeno ne jako u Temné věže). Jen na kresbu si pořád musím zvykat je trochu chladná a odtažitá .
 • Skot
  Skot mecenáš14.12.2019 20:34Batman: Evropa
  Zklamání. Od Azzarella jsem čekal mnohem více, řídký předvídatelný děj, jednoduchá zápletka . kresba lépe řečeno malba se zbytečnými manýrami a horší přehledností , děj se mohlo odehrávat v jakémkoli jiném městě nebo sousedních ulicích. hodně peněz za málo muziky. Příště raději komiks z Evropy od evropských autorů.
 • Skot
  Skot mecenáš14.12.2019 20:27Z pekla (2. vydání)
  Vše podstatné už bylo napsáno .Kniha stojí na dokonalém scénáři jak je u Moora zvykem zpracovaném na základě dokonalé přípravy. Kresba odpovídá textu ale dle mého je až příliš temná a šrafovaná a rozeznat od sebe zvláště ženské postavy je často obtížné. Samozřejmě špičkový komiks ale pro mě stojí přece jen výš Strážci nebo V jako vendetta. A těším sena slibované vydání v barvě, které může možná přinést nový rozměr a určit lepší srozumitelnost.
 • Skot
  Těžké hodnocení neznám ani hru ani film. Trochu chaotický scénář který nám nezasvěceným nevysvětlí realie a základ příběhu . Dva příběhy v závěru se spojující , časné skoky v ději. z kresby dle mého bohužel čiší snaha o ozvláštnění příběhu jakýsi experiment pro experiment , který mě nechal chladným. Navíc se tím zhoršuje přehlednost . Pro mě osobně zklamání.
 • Skot
  Skot mecenáš5.5.2019 16:59Na oko
  Raný Burns. 3 povídky spojené obdivem k pulpovému comicsu, který k nám bohužel nikdy nedorazil. Klasická perfektní kresba, absurdní scénář a děj . Nejlepší Hoř znovu .
 • Skot
  Bohužel jsem nečetl originální knihu , ale dle průběhu někdy překotného děje a hlášek usuzuji na slabší verzi Kulhánka. Scénář je zrychlený možná by si adaptace zasloužila 2 díly k vysvětlení častých a zbytečných skoků v ději . Kresba je průměrná ale neurazí, jen řešení některých panelů stálo za zamyšlení. Na druhou stranu se jedná o český sci-fi akční pulp komiks a to je menšinový žánr a je třeba ho podporovat. Filosoficky laděných špatně kreslených komiksů je u nás mnohem více a tak to vidím na 3 hvězdy.
 • Skot
  Skot mecenáš16.3.2019 11:43SE7DM (varianta Hněv)
  Těšil jsem na komiks po výborném filmu , na rozšíření informací. Bohužel filmu nesahá ani po kolena, scénář je průměrný a nenabízí mnoho nových informací , střídaní kresebných stylů mnoho nepřináší a nejvíc jsme zklamán deníkem, od kterého jsem očekával osvětlení myšlenkových pochodů hlavního hrdiny. Dalo to jistě hodně práce ale vcelku nic neříkající hromadění slov na mě nepůsobí ani mysteriozně ani objevně . Velké očekávání průměrná četba.
 • Skot
  Skot mecenáš16.3.2019 11:38Overwatch - Antologie #01
  Opakovaně jsem se rozčílil nad recenzemi filmů Pána prstenů nebo Harryho Pottera , kdy autor rovnou přiznal, že knihu nečetl . Počítačovou hru ze které tato kniha vychází neznám a neznal jsem ani postavy. Přesto musím napsat že scénář a krátké příběhy jsou plytké a předvídatelné a počítačová přlíš barvená grafika mě taky nezaujala. Od crwe jeden z nejslabších kousků
 • Skot
  Skot mecenáš16.3.2019 11:34Pod dekou
  Výborná kniha o starostech a tíze dospívání , i když z prostřední nám trochu vzdáleného. Problémy jsou ale univerzální. Skvělý scénář, kresba odpovídá věku hlavního hrdiny a i když místy působí odbytě k příběhu patří. Zlatý fond komiksového umění .
 • Skot
  Skot mecenáš3.2.2019 14:43Sochař
  Velká reklama , velké očekávání, doporučení Neila Gaimana a nakonec průměr. McCloud je jistě výborný teoretik , umí napsat scénář , řadit panely, s poněkud statickou kresbou je to horší zvláště u komiksu z uměleckého prostředí. Ale hlavně děj je předvídatelný stejně jako postavy, hlavní zápletku jsme již několikrát viděli. Dozrávání hrdiny a hrdinky , popis umělecké komunity, všechno je předvídatelné, svým způsobem i závěr knihy. Včetně doslovu který vysvětluje autorovy pohnutky. Ve srovnání s Thompsonem nebo Burnsem je červená knihovna.
 • Skot
  Skot mecenáš3.2.2019 14:35Naposled
  Výborné. Černá díra je jen nepatrně lepší. Musel jsem číst dvakrát, propracovaný děj , vynikající scénář , prolínání snu a skutečnosti. Takhle nějak pracuje mozek , který se chce vyrovnat s něčím co nelze jednoduše strávit. Kresba jako vždy klasická a dokonalá , včetně skvěle volených barev. Literatura pro dospělé. Pro mě komiks roku 2018.
 • Skot
  Skot mecenáš3.2.2019 14:30Vei #01
  Pro mě zatím zklamání snad bude 2. díl lepší. Young adult comics se všemi nešvary tohoto podzánru. Nechci být genderově nekorektní ale scénaristka se obvykle pozná už na dálku. Nejčastěji volnou hlavní hrdinky. Mnohokrát recyklované prostředí severské mytologie s průměrným scénářem bez velkých překvapení, nereální hlavní hrdinka , její trochu přihlouplý partner , který nevím proč mi připomíná ve výtvarném pojetí rastamana. Kresba průměrná stejně tak i rozvržení panelů. Možná druhý díl překvapí , ale zatím bohužel maximálně 50 %.
 • Skot
  Skot mecenáš13.1.2019 20:45Černá díra
  Pro mě jeden z nejlepších komiksů , který jsem kdy četl. Vynikající černobílá kresba, řazení panelů. Scénář výborný s postupnou gradací děje a zároveň ponecháním prostoru k úvahám jak to vlastně dopadlo. Psychologický komiks pro dospělé , o tom jak je těžké dospět bez ohledu zda jste v Americe nebo kdekoli jinde. Obrazové podobenství dávající zároveň naději alespoň některým. Dal bych 6 hvězd, kdyby to šlo.
 • Skot
  Typická sbírka stripů. Po výtvarné stránce na hranici průměru , počítačová grafika. Deníček studenta medicíny , forma psychohygieny.
  Jako bývalému studentovi mi však situace a vtipy velmi připomínaly situace , které jsem před lety zažíval sám. A jak se bohužel zdá , nic k lepšímu se nezměnilo .
  Ale ani tak z protekce nemůžu dát více jak 50 =.
 • Skot
  Skot mecenáš1.1.2019 16:13Wendy mezi Zemí a Nezemí
  Young adult komiks zaměřený spíše na dívky. Průměrný scénář s očekávanou zápletkou a neočekávaným odkazem na Petra Pana . Kresba odpovídá cílové skupině, dobrým nápadem je barevné odlišení Nezemě a jejích trochu odlidštěných obyvatel . Trochu zbytečně schematické zobrazení chlapeckého světa. Celkově tedy průměr i když ve své žánrové skupině patří rozhodně k těm lepším.
 • Skot
  Doslovná "adaptace" Snu noci svatojánské. Samozřejmě zdlouhavá , jako každá divadelní hra na papíře se statickou kresbou bez výraznějšího nápadu , s dynamikou mangy nemá nic společného krom typické kresby. Bohužel i toho Puka bych si představoval jinak. Pro mě zkrácená kniha do čtenářského deníku pro líné maturanty, kteří nemají čas chodit do divadla. Možná to tak bylo i původně myšleno .
 • Skot
  Pěkná klasická kresba , bohužel často až doslovně doprovázející text, který zase kopíruje původní text povídek. Je to všechno hezky udělané ale nějak mi chybí nadstavba , něco co přidal sám autor . Kriek je čtenářem , který předčítá povídku a přidává k ní hezké obrázky. Od adaptace bych čekal něco navíc , něco osobitého .
 • Skot
  Začínající komiksová autorka. Námět , který již byl několikrát zpracován , průměrná kolísavá kresba, potemnělé ne vždy optimálně zvolené barvy. Logika příběhu pokulhává a možná bylo dobré se nad příběhem více zamyslet . Zbývá častý pocit, že se zde pomíchalo několik témat a v závěru zbyla snaha z toho tak nějak vybruslit . Pro mě průměrný komiks , který si zasloužil více péče jak ve scénáři tak v kresbě.

 • Skot
  Skot mecenáš2.9.2018 17:08Zen žen
  Sebraná sbírka známých stripů pro dospělé čtenářky a čtenáře z časopisu Respekt. Opomíjený žánr stripu zvládnutý na solidní úrovni. Rozvinuté odposlechnuté hlášky z dnešních rodin. Kresba odpovídá textu a je klasicky statická. Škoda že nejsem věková a cílová skupina dal bych o hvězdu více.
 • Skot
  Komentovaná sebraná sbírka stripů pro fanoušky kopané. Seznamuje s historií fotbalu až do současnosti . Průměrná kresba na hranici karikatury, jednotlivé příběhy různé kvality , pojetí spíše humoristické. Slabší průměr.
 • Skot
  Skot mecenáš30.3.2018 18:09Tichošlap
  Český komiks ve fomátu A 4 v barvě i když v broži to není časté , knihu bohužel neznám. Místy trochu chaotický scénář, lépe se možná dala zdůraznit spirituální stránka k příběhu, i když není nijak převratná, bohužel trochu nepřehledná a odbytá pointa. Kresba je bohužel na pokraji karikatury , hlavně mi vadí používání ostrých barev , až nevhodný kontrast. Celkový dojem není tak špatný , jen to možná chtělo trochu víc práce a zamyšlení .
 • Skot
  Skot mecenáš30.3.2018 18:03Daredevil: Rok jedna
  Frank Miller patří k nejlepším scénaristům a zde to na oakovnaém témaatu opět potvrzuje, jeho způsob vyprávění mi prostě sedí a i když děj není složitý, dokáže udržet napětí i uvěřitelnost jinak standardního pláštěnkářského příběhu . Kresba Johna Romity Jr. je rovněž standardní, dobře čitelná a k příběhu se hodí . Dobrá atmosféra jen trochu odbitý závěr. Rozhodně kniha patří k tomu lepšímu z tohoto žánru.
 • Skot
  Skot mecenáš19.3.2018 19:02Duchové
  Draco mě předběhla. Dětský komiks pro dětské čtenáře jen neodhadnu věk do 10 do 9. Všechno je hezké příběh, barvy dialogy , genderově a rasově vyvážené . Seznámení s mexickou kulturou . Konflikty minimální, ač vane stále studený vítr , vše je sluníčkově positivní i příprava na smrt , která vlastně ani smrtí nebude. jen dalším dětským dobrodružstvím. Mimochodem cystická plicní fibrosa je především onemocněním rozšířeném v našich krajích a spojované s Kelty, transplantace plic může pacienta vyléčit
 • Skot
  Skot mecenáš11.3.2018 18:34Plutona
  Velké očekávaní, velká reklama . Bohužel pomalu plynoucí příběh , scénář jen průměrný s velmi volným tempem vyprávění, vybraní outsideři jako vždy , už chybí jen Afroameričan . O Plutoně a jejích motivacích se rovněž mnoho nedozvíme, odkazy na SMS mezi hrdiny dosti nepřehledné. Jediné plus je závěrečná pointa, ale ta vyjde jen při prvním čtení. Jestliže scénář je průměrný tak kresba je těsně pod hranicí průměru ostré barvy, trochu infantilní statická kresba má zřejmě odpovídat věku a charakteru hrdinů. Trochu prvoplánové. Srovnání s Kingem rozhodně kulhá po všech stránkách . Velké očekávání, jen slabý průměr.
 • Skot
  Levné knihy za 39. Výborný komiks jak scénář tak odpovídající černobílá kresba. Je o stupeň výše než například podobně orientovaná Otčina. Z příběhu mrazí , tak jam mrazilo i u nás. Komunisté jsou všude stejní a jejich metody také, masy se dají ovlivnit snadno a všude - viz Jugoslávie v 90. letech. Nadprůměrný komiks jen doufám, že vyjdou i další díly
 • Skot
  Skot mecenáš8.5. 21:16Sběratelský klub
  Dobrý den. Hezká diskuse. Může mi jen někdo z odborníků vysvětlit , proč se ty vadné výtisky musí vracet ? Kvůli pojišťovně ? To je jediné , co mě napadá. Jinak by bylo přece nejjednodušší prostě na známé adresy odeslat výtisk nový. Nebo ne ?
 • Skot
  Seneke. Plně s Tebou souhlasím a jsem za ComicsDb vděčný, pro mě to je prakticky jediný zdroj informací. S osvětou máš taky pravdu, zde by mohli přidat i něco nakladatelé. Můj návrh je samozřejmě běh na dlouhou trať. Jen jsem trochu přemýšlel, jak sbírky zpřístupnit . Znovu děkuji nadšencům , kteří udržují databázi při životě a věřím, že naše komiksová komunita se bude rozvíjet . Komiks si to zaslouží.
 • Skot
  Komiksová národní knihovna to by se mi líbilo. Spíš mi jde o prostor, kde by byly k nahlédnutí vydané komiksy a samozřejmě ideálně i možnost diskuse a osvěty. Do sbírky by se mohly komiksy věnovat či trvale zapůjčit, tak jako v galerii. Jediným řešením by asi byla nějaká kulturní neziskovka plus dary nakladatelství a příznivců. Spíše jde o prostor a organizaci. Velké město. A peněz od státu bych se neštítil, když můžou platit golfová hřiště a lázně, taky by jednou mohli dát na správnou věc. I když ti co tam jsou a asi i ti co tam budou po nich pravděpodobně komiksy nečtou a ani nikdy nečetli. Je to prostě jen myšlenka či návrh a taky běh na dlouhou trať.
 • Skot
  Katalog by byl jistě zajímavý a asi by částečně zabránil skutečně přestřeleným cenám. Komiks je umění a pro každého , krom spekulantů má také svoji individuální citovou cenu. Jako oživení a zajímavost jsem určitě pro. Daleko víc by ale prospěl jakýsi dlouhodobý projekt - Dům či Muzeum komiksu, kde by se ze studijních i fanouškovských důvodů mohly postupně nashromáždit v České republice vydané komiksy. Řada nás starších sběratelů přemýšlí, co bude s jejich sbírkou za 10 či 15 let. A její rozprodání je jistě to poslední řešení. A věřím, že by nás bylo víc, těch co sbírají komiksy pro umění samé, než pro případné zhodnocení za 20 let. Po zlepšení ekonomické situace bys jistě mohla připojit i nakladatelství. Jednalo by se o jistý projev mecenášství s dlouhodobým přesahem. Komiks si to zaslouží.
 • Skot
  Skot mecenáš3.11.2020 21:23Sběratelský klub
  Rovněž jsem se zúčastnil boje o Měsíční stín a prohrál, protože jsem to zkusil jen 5x. Velmi nesolidní přístup nakladatelství , nestabilita a padání serveru. Vzhledem k tomu kolik lidí kupuje limitky např. od BB Artu ( obvykle do 30 ) se domnívám, že vydělali spekulanti, kteří teď budou prodávat s náležitou přirážkou. Jistě to šlo udělat jinou formou a myslím si, že takhle se slušný nakladatel nechová. Pokud nespolehlivý eshop nefungoval , měli prodej ukončit a spustit ho znovu třeba za týden.
  Naivně jsem se domníval, že CC záleží na stálých čtenářích a odběratelích, jak je vidět jsme jim ukradení a slova o šíření kvalitního komiksu a další podobná prohlášení jsou jen žvásty. Moji důvěru ztratili definitivně. Nejdříve půl roku reklamy a pak velké nic.
 • Skot
  Skot mecenáš7.8.2020 16:18* Připomínky a návrhy
  25.6.20 vyšel jako Časostroj speciál Inspektor Hopkins zasahuje napsal a nakreslil Honza Smolík, sešitové vydání komiksu z roku 2018 vydal Extra Publishing Brno Bubeníčkova 9 61500 Brno Volně dostupné v trafikách. Prosím o prověření do databáze Díky Skot
 • Skot
  Skot mecenáš19.4.2020 18:39* Připomínky a návrhy
  Za nás seniory, bych prosil snadnější vyhledávání v přehledech. Ve své sbírce zadám do okénka komiks či autora a hned mi vyskočí. V obecných přehledech mi chybí to okénko a při použití ctrl F4 se mi sice zobrazí ale musím najít příslušnou stránku. Tak asi tak. A díky za práci pro nás běžné uživatele.
 • Skot
  Skot mecenáš11.1.2020 17:51Sběratelský klub
  Dobrý den. Rád bych se zeptal ostatních sběratelů. Jedná se o figurky Marvel ,před měsícem byla dodána prémiová figurka Thora s ulomeným kladivem na topůrku - rizikové místo. Po reklamaci mi přišla figurka nová ale se stejnou vadou. Stalo se to prosím ještě někomu z Vás ? Díky Skot
 • Skot
  Skot mecenáš1.12.2019 19:15Pindárna
  BB art. Bohužel jeho důvěryhodnost klesá už od té doby, co rozjel evropské komiksy v příliš velkém rozsahu a pak náhle zastavil všechny serie, včetně XIII či Meteoru.
  Tím také na dlouhou dobu pohřbil evropský komiks, dobrou protiváhu pláštěnek, který se snad dobře prodává dnes ve formě MDEK a Modré crwe. A podruhé pak zastavením serií Americký upír, Planetary , Banda ,DMZ. Prodeje jistě nebyly zázračné ale dovydat by se jistě mohly i formou předplatného nebo tak jak to dělá Comicscentrum. Věrní čtenáři by si to jistě zasloužili a byla by i větší důvěra v případně nové vydávané serie.
 • Skot
  Skot mecenáš28.4.2019 14:43Sběratelský klub
  A ještě jednou Komiksový výběr Spiderman. Další díly od 2 lze objednat u SEND. O prvním díle bohužel není zmínka.
 • Skot
  Skot mecenáš11.7.2018 19:14Sběratelský klub
  Přátelé zakoupil jsem na Svaté Hoře v Příbrami. Komiksový sešit 2 - 4. Knihovnička dětského časopisu Nezbeda, Vydala redakce téhož časopisu v roce 2016 a 2017 jako již druhé nebo první vydání. Náklad neuvěřitelných 2000 kusů. Typický dětský komiks. Nemohu najít v databázi. Pomůže mi někdo ? Díky .
 • Skot
  Skot mecenáš11.3.2018 18:45Ikonková dílna
  Díky, díky. Funguje to.
 • Skot
  Skot mecenáš11.3.2018 18:27Ikonková dílna
  Díky za ikonku, jen jako počítačový analfabet se ptám jak dostanu ikonku ke svému nicku ? Díky Skot
 • Skot
  Skot mecenáš2.3.2018 21:13Ikonková dílna
  Dobrý den. Mám zájem o vytvoření ikonky. Je-li volná pak Montgomery Monty Burns ze Springfieldu. Je to můj spolužák z univerzity a také jsme si dost fyzicky podobní . Díky Skot
 • Skot
  Skot mecenáš9.3.2014 18:23* Připomínky a návrhy
  Dobrý den, zakoupil jsem Comicsccentrem vydanou knihu Cesta do pekel . Na přebalu je ale jiná obálka - barevná odpovídá filmovému plakátu či obalu na videokazetě. Tom Hanks se synem v dešti... Prosím o sdělení , zda se jedná o raritu či hybu tiskárny - v data bázi je pouze klasická krelsná obálka, jak ji známek všichni . S přátelským pozdravem Skot
 • Skot
  Skot mecenáš12.1.2013 18:45* Připomínky a návrhy
  Dobrý den, Jsem už starší sběratel , jaksi mohu přidat do sbírky zahraniční komiksy ?? Díky Skot
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 58 (cca 23596 Kč)
Mám: 5581 (cca 1227592 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 111
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0