Milovník překvapení. Zaměřuji se hlavně na underground, indie a českou nezávislou komiksovou scénu.
 • flynander
  flynander1.9. 23:16Prázdniny 1+2 díl
  Jenom si tady ten legál otaguju než dorazej fízlové...
  Už mě nebaví profláklá komiksová témata. Na Prázdninách sice něco profláklého spatřit můžeme, ale jejich pojetí je veskrze originální. Ve vizuální stránce se autor postupně dostává do tempa a od druhé poloviny prvního dílu už je vidět jistota v zobrazovaném tématu, ke kterému se daný styl kresby poměrně hodí. Některé scény a situace jsou pojaty až moc zkratkovitě, ale najdeme zde také panely, které mají nápad a myšlenku. Slang na mě působil místy trochu na sílu, ale jestli se tak opravdu mezi sprejery mluví... :)
  Neokoukané komiksové prostředí společně v kombinaci s "trochu jinými Rychlými Šípy" jsou svižně plynoucí jednohubkou, která potěší nejen čtenáře s rebelským srdcem.
 • flynander
  Mně se líbila i první část vytvořená na počest dvacátého výročí této české stálice. Přeci jen dvacet let už je dvacet let. :)) Publicistika jak už je zde zvykem na top úrovni a různorodost i kvalita komiksů velmi potěšila mé čtenářské komiksové oko. :) Ptáci jsou krásní...
 • flynander
  flynander19.1. 20:21Jak žijí dnes?
  Jó tak tohle mi sedlo! Originální pohled na postavy českého komiksu po konci kariéry v dětských časopisech. Svěží undergroundový vítr odkrývá osudy nejen postaviček z kultovního Čtyřlístku a nebojí se na ně nahlížet trochu dospělejšími brýlemi. Jak žijí dnes? bude mít čestné místo v mé knihovně mezi nejlepšími počiny domácí scény. Rozhodně doporučuji pořídit jeden z výtisků, dokud ještě jsou. :)
 • flynander
  flynander31.3.2018 12:49Klášter Nejsvětějšího srdce
  Zajímavý příběh, který hezky pracuje s neznámem. Výtvarná stránka má někdy svoje slabé chvilky, ale některé panely jsou opravdu nádherné. Příjemná jednohubka.
 • flynander
  Rozporuplné pocity po dočtení. Kresba je cajk, nikterak mě neurazila. A třeba obálka a bonusy na konci se mi líbily. Co se týče stylu vyprávění, tak ten je moc zkratkovitý. Troufám si říct, že to co je tu na osmdesáti stránkách by dokázalo utáhnout kratší komiksovou sérii. Člověk se ani nestačí rozkoukat a už se děje tolik věcí. Dialogy a vyprávění jsou poměrně kostrbaté, celé se to nečte moc plynule. Dlouho se mi nestalo, že bych musel číst některé bubliny tolikrát podruhé, abych se úplně neztratil. Celkově by to chtělo mnohem více prostoru, jak píší uživatelé pode mnou.

  Prostředí je bezesporu zajímavé a neokoukané, slušelo by mu nějaké plnohodnoté dílko. :)
 • flynander
  flynander29.12.2017 19:05Salvatore
  Cesta je víc než cíl. Komplexní dílo, ve kterém si každý najde to svoje. :)
 • flynander
  flynander30.6.2016 16:52Jirka #01
  To jsou ty momenty, kdy lituji, že nejde dát nula hvězdiček. :DD
 • flynander
  flynander5.2.2016 20:12Maska Omnibus 1
  Tento komiks lze definovat jediným slovem, šílenost. Mimo jiné stojí za to pozorovat vývoj kresby Douga Mahnkeho. Nejlepší je hned první první příběh, ale ani ostatní neomrzí a určitě se u nich hodně pobavíte. :)
 • flynander
  flynander31.1.2016 21:12Kick-Ass: Nářez
  Jestli je něco geniální, tak je to tohle! 100/100
 • flynander
  Doporučuji všem!
 • flynander
  Je zajímavé, že až tato kniha mě přivedla ke sborníku Aargh!. Nikdy jsem si nemyslel, že také česká scéna umí vytvářet tak originální komiksy. Opravdu skvostné dílo, shrnující 10 let toho nejlepšího z Aargh!u. Zatím nejlepší česká komiksová sbírka, kterou jsem četl.
 • flynander
  flynander1.10. 09:57Slevy, výprodeje, bazary
  V knižním klubu mají ve výrazné slevě také první Myší hlídku a Hellboye 11.
 • flynander
  flynander16.9. 12:42Sběratelský klub
  Hawwwran: Osobně bych byl radši, kdyby se Bludiště vydalo jako celek. Po částech do toho nepůjdu a případně si počkám až na komplet. Škoda... těšil jsem se na nějaké nové dokončené dílo od Trystera.
 • flynander
  flynander15.9. 13:14Slevy, výprodeje, bazary
  JIK: Díky za info. A taky tam mají Generaci 89 za super cenu! :)
 • flynander
  flynander19.5. 10:15Sběratelský klub
  Nanits: A četli jste to někdo v el. podobě? Je to dobrý, nevíte? :)
 • flynander
  flynander4.4. 20:11Sběratelský klub
  Ta cena mě teda překvapuje. Jsem rád, že jsem stihl objednat u nerdů, protože limitku jsem do sbírky moc chtěl, ale 2 a půl bych teda asi nedal... A to je konec až za týden.
 • flynander
  flynander21.6.2016 11:04Sběratelský klub
  Ahoj všichni, moc by mě zajímalo jaká je šance, že vyjde třetí vydání Watchmenů. Je to jeden z komiksů, který opravdu musím mít. :D Bohužel je momentálně beznadějně vyprodaný.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 87 (cca 36822 Kč)
Mám: 73 (cca 25013 Kč)
Chci: 42 (cca 10671 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0