Corvus

Corvus

Jméno: Corvus
Email: burda.jarda@gmail.com

...počat v podhorském městečku, obklopeném jizerskými kopci, věnuji se převážně přírodě, fotografování, hudbě a grafice. Mou životní vášní jsou louky, řeky a mokřady Jizerských hor, lesy, stráně a údolí Krkonoš, jejichž proměnlivé nálady a krásy se snažím zachytit na fotografiích. Jsem nadšený makrofotograf, amatérský entomolog - badatel, student runologie, knihomol. Rád poslouchám indické rágy a pohanskou hudbu v údolí řeky Jizery a vnímám ticho hvozdů vonících pryskyřicí a jehličím, obklopující horskou vesničku Kořenov.

Makrofotografii a entomologii se seriózněji věnuji od léta 2017. Mým cílem je zachytit přírodu ve své podstatě, půvabu a unikátnosti, tudíž bez nepřirozených úprav a nepatřičných zásahů do fascinujícího koloběhu života. V lesích a na pasekách mě pravděpodobně objevíte skloněného nad roztodivnými houbami, brouky, lišejníky a mechy. Naopak mě pravděpodobně nikdy neuvidíte ve společnosti lidí, na nákupech či baťůžkářských zájezdech. Na svět se dívám optikou vlka samotáře.

https://jaroslavburda.rajce.idnes.cz - mé makrofotografie
http://Corvus-art.rajce.idnes.cz - má galerie
http://www.hrej.cz/uzivatele/20875708/ - mé články pro Hrej.cz
http://www.Muzikus.cz/autori/jaroslav-burda/ - mé články pro Muzikus
http://www.abysszine.com/kontakty/?id=62 - mé články pro kulturní portál Abyss

Corvus
Corvus | 21.11.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #052: Cloak a Dagger

Prodá někdo v top stavu?

Corvus
Corvus | 24.10.2018 | Punisher MAX #01: Na začátku

Zdravím, sháním tento book pro kámoše. Bohužel je vyprodán. Neměl by někdo zájem prodat? Díky za info.

Corvus
Corvus | 9.1.2017 | DC komiksový komplet #001: Batman: Ticho, kniha první

mike731: Děkuji za informaci. Už jsem to našel na Send.cz, kteří zajišťují předplatné. Tam je uvedeno (dost chaoticky), že cena se bude navyšovat. Přesto děkuji. Já mám hodně rád Batmana, o tom žádná, ale spíš mě bere evropská škola (hlavně Francie). Čili nejvíce mi vyhovuje asi MDEK řada (v současnosti) a aktuální Modrá Crew. Ale tak třeba z toho nějaké kusy vyzobnu.

Corvus
Corvus | 9.1.2017 | DC komiksový komplet #001: Batman: Ticho, kniha první

Marvel nekupuji a DC komiksový komplet jsem dostal dnes od přítelkyně aktuální číslo, čili jsem v těchto řadách úplný nováček. Mám raději drobet jiný typ komiksů. Nicméně bych měl 2 otázky: Jak často se bude tahle řada chrlit (Budou se duplikovat již vydané věci? Ticho vyšlo už Xkrát.) a předpokládám, že tahle fajnová cena je jen startovní... Nebo mi jako chcete říct, že BBart vydává už komiksy v pevné vazbě za 49 Kč?! Díky za info.

Corvus
Corvus | 17.12.2015 | Poklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádky

Pravděpodobně nejlepší příběhy partičky z Třeskoprsk. Každé prázdniny jsem si tento první pořádný komiksový svazek (co si vybavuji) půjčoval od movitější sestřenice. Oba příběhy jsem miloval, ale nejraději jsem měl právě Poklad kapitána Kida, protože už jako malej jsem obdivoval škunery a lodě obecně, piráty či Ostrov pokladů. Do dnes si pamatuji jak mi vadilo, že sestřenka vybarvila slunce na obalu černou fixou a tehdy jsem stále přemýšlel jak komiks ukořistit pro sebe :) Nikdy se mi to nepodařilo, ale nakonec jsem ho po letech zakoupil na bazaru a to prakticky v perfektním stavu. Nádherné vzpomínky a do dnes mě tento čtyřlístek baví. Nostalgie pracuje na plné obrátky.

Corvus
Corvus | 13.12.2015 | Witchblade Kompendium #01

Kapis: To už se takovým starým fotrům jako jsem já nestává ;)

Corvus
Corvus | 11.12.2015 | Witchblade Kompendium #01

A jak krásné to křivky jsou!

Corvus
Corvus | 18.11.2015 | Mr. Sweet - Manhattanský detektiv - kompletní vydání

Když se mi (vzácně) podařilo rodiče přemluvit ke koupi Komety (a ne dalšího Pifa...), zhltnul jsem příběhy detektiva Sweeta doslova jako malinu. Vedle božského Káji (Saudka), můj nejoblíbenější komiksový hrdina v Kometě. Vynikající kresba, do dnes bezvadně fungující vtípky, akce, perspektiva... Nikdy bych se nenadál, že Mr. Sweet někdy vyjde v kompletu. Mám obrovskou radost a s koupí jsem neváhal ani vteřinu. Ještě tak ukořistit věnování a podpis od mistra Fencla :)

Corvus
Corvus | 15.7.2015 | Hellboy #10: Paskřivec a další příběhy

Hellboy a nudit? NIKDY!

Corvus
Corvus | 7.7.2015 | Želvy Ninja: Menu číslo #01: Jedinečný originál

Želváci mě překvapivě bavili víc než jsem před samotnou koupí čekal. Samozřejmě, že mě v '90 neminula vlna dětských želv, takže jsem koupil první knihu spíš na zkoušku a z nostalgie. Kresba umí vykouzlit i velice pěkné panely a paradoxně nejhůře z toho všeho kresebně vycházejí želvy samotné, ale to je čistě osobní pocit. Komiks mě baví velice (samozřejmě, že člověk nesmí očekávat 5 hvězdičkový scénář), má pěknou atmosféru, pobaví i staří známí (v novém světle - např. April není žurnalistka, respektive celý zrod a původ Třísky apod.). Čili kupovat budu dál a těch 40 knih dohromady poskládám. Jako čistě undergroundová záležitost (tak k tomu aspoň přistupuji já, i když z toho později udělali kravaťáci menší zlatý důl) to funguje. Mám pouze jedinou výtku, vlastně dvě: Jednak bych možná ocenil, kdyby komiks nebyl barevný, aby na povrch vylezla ještě víc undergroundová patina a občas jsem našel menší nesrovnalosti v coloringu. Příklad: na jednom panelu drží Rafael svou sai a to, co má být obarveno ještě jako kov zbraně, už je zelené jako Rafaelova ruka... ale to je čistě drobnost. Za mě 5 hvězdiček. A propos kniha je i docela roztomile graficky upravená jako krabice od pizzy a menu :) Vtipný nápad.

Corvus
Corvus | 12.10.2012 00:57 | * Připomínky a návrhy

Chtěl jsem se zeptat zda stojí za to do databáze umístit comics - přílohu z 39. ročníku časopisu ABC 'Dobrodružství Ilji Muromce'. Napsal jej R. Baudis, nakreslil M. Vavroň. Grafická úprava I. Holičová, tisk Unigrafia Praha. Dílko má 16 stran a obsahově se týká pravděpodobně jakési ruské báje o bohatýrovi. Je to celkem slušně kreslené (perokresba, drobet do Saudka). Obrázek: [url]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRpLl8F3ScZbtod7Lk3qfSwuJHjUMsfvmT-dnXU2wj--D-WJxmn[/url]

Corvus
Corvus | 3.8.2007 11:36 | Pindárna

willis: No jo, někdy to je výzva... mě právě baví přemýšlet nad tím, jak další komentář zformulovat, aby to bylo pro případné čitatele alespoň trochu zajímavé a co nejvíce informativní. A že člověk píše ovádoviny? :-) Já mám spíš problém s tím, že člověku se s přibývajícím věkem mění chutě a názory... a to se potom teprve jeden divý, co to do hodnocení vymyslel :-)

Corvus
Corvus | 3.8.2007 08:22 | Pindárna

MdS: No, já na hodnocení také nedám. Mě to vadí spíš kvůli tomu, že lidi jsou strašně pohodlní a nemají potřebu se vyjádřit... Někdo hodí comicsu 30% a ani neví člověk proč. Je to škoda. Já totiž rád čtu názory jiných fandů comicsu... Někdy vznikají zajímavé myšlenky.

Corvus
Corvus | 2.8.2007 17:40 | Pindárna

Dotaz... Taky vás tak ser*** lidi, kteří nenapíší ani řádek a přihodí ke comicsu pouze procenta? :-(((

Aktivita

Naposledy přihlášen: 22.4.2019 11:26
Komentáře u comicsů: 25
Hodnocení comicsů: 24
Příspěvků ve foru: 4

Sbírka (z CDB)

Četl: neveřejné
Má: 846 (cca 261868 Kč)
Chce: 139 (cca 54561 Kč)
Shání: 139 (cca 54561 Kč)
Nabízí: 22 (cca 3783 Kč)