• Final
  Final mecenáš31.10.2021 20:00Zabiják démonů #03: Vzchop se!
  Zatím asi nejslabší manga do které jsem se pustil. Země nezemě, Bleach, Spy x Family, Naruto, Berserk, Full Metal Alchemist, Radiant, Útok titánů, One Punch Man, i ten Gantz, všechny série nabízejí zajímavější příběh, propracovanější svět, lepší nepřátele, i zajímavější hlavní postavy. Tady je to takové ... nezajímavé ... šedý průměr, a není mi patrné, z čeho plyne popularita této série... další díl si už nepořídím.
 • Final
  Final mecenáš28.3.2021 11:20Radiant #02
  Opravdu nápaditá a zábavná francouzská manga!
 • Final
  Final mecenáš26.2.2021 22:36Radiant #01
  Velmi čtivé, vtipné, graficky přehledné. Francouzská manga, kdo by to řekl, rozhodně se těším na další díly, tohle se Zaniru povedlo.
 • Final
  Po přečtení spokojenost násobně větší než po shlédnutí EP8 v kině. Příjemný návrat do světa SW. Scénáře mě bavily oba, kresba u prvního příběhu povedenější. Za mě 85%.
 • Final
  Final mecenáš1.4.2019 19:26Hellboy: Půlnoční cirkus
  Přesně jak píší Killingjoke a Fry, po přečtení vcelku příjemné Hellboyovské jednohubky přijde vystřízlivění při uvědomění si, kolik peněz se nebojí Comics centrum za tohohle knižního vyhublíka chtít... Dojem ze čtiva 4*,spokojenost s nákupem 1*. Přikloním se k výslednému hodnocení 3*.
 • Final
  Final mecenáš16.2.2019 19:24Mjöllni
  Další návštěva u Ódina a spol. v krátké době. Tentokrát příběh se zajímavou premisou týkající se Tóra a Lokiho. Bavil mě svět Midgardu z pohledu trpaslíků, momentálně značně přehlížené rasy, která přesto kdysi spolu s lidmi a elfy notně přispěla k současnému světa. Kresbou se jedná o dílo na které je radost pohledět. Scénář mě bavil od začátku do konce, byl čtivý a ztrácení se v ději dvakrát nehrozilo. Četl jsem Mjollni po dva velmi příjemné večery, takže bych si přál víc podobných komiksových překvapení během roku. Jediné co mě negativně překvapilo u takto pěkně zpracované publikace bylo opravdu nešťastné rozdělování slov v bublinách - nečekané. Celkové hodnocení 90%.
 • Final
  Scenáristicky to sice není žádný masterpiece, ale ani pohroma. Navíc tématickým zasazením a kresbou celou krásně provedenou publikaci posunuje do výrazně kladných procent. 82%.
 • Final
  Final mecenáš25.12.2018 19:51Conan z Cimmerie, svazek I. (varianta C)
  Krásně provedená publikace, snad jen až příliš lehce poškoditelná (ošoupaná). Příběh Černý kolos, první v knize, je vydařeným rozjezdem, jak po scénáistické tak grafické stránce, zaujmulo mě to na 4 z 5 *. Třetí příběh Za Černou řekou je zcela nejlepším, kresba luxusní, scénář vztahující, hodnotím 5 z 5 *. Na prostřední příběh Královna Černého pobřeží jsem se těšil ze všech nejvice, ale ve vysledku mě zklamal kresbou, která umí být nepřehledná, tak i scénářem, který mi přišel zkratkovitým. Možná, že je to tím, že jsem vyrostl na komiksech o Barbaru Conanovi, který u nás vydával (od Marvelu) Semic Slovart. Příběh s Belit tam byl nádherně propracovaný a samotné okolnosti smrti Královny byly báječně odvyprávěny s příjemnou hororovou atmosférou k tomu. A na tyhle vzpomínky aktuální francouzské zpracování nemá. Hodnotím 3 z 5 *. Jako velké plus beru na konci komentář ke každému příběhu včetně vyobrazení vsech tří obálek. Celkově jsem s knihou velmi spokojen, 82%.
 • Final
  Final mecenáš15.12.2018 22:55Netvora #02: Krev
  Netvora je skvělý projekt, který si díky nakladatelství Crew můžeme užít i v češtině. Nenapadá mě nic co by se této sérii mohlo tématicky blížit. Autorka se nebojí vytvořit komplikovaný svět intrik (bohové, nesmrtelní, míšenci, lidé a moji nejoblíbenější, inteligentní kočky). I v této druhé knize autorka poodhaluje střípky svého světa a zatím nemám strach, že by svou představivost vyčerpala. Co mě k této sérii ale přitáhlo napoprvé, byla kresba. Nádhera, radost prohlížet jednotlivé stránky. Celkově 90%.
 • Final
  Final mecenáš11.12.2018 19:05Vei #01
  Čtenář musí s radostí kvitovat, když tu vyjdou takovéhle ambiciózní projekty. Severskou mytologii mám rád a tenhle příběh nabízí zajímavé využití známých postav. Kresba mi sedla a důležité postavy v příběhu jsou zajímavé a zapamatovatelné. Celkově jde o komiks na který jsem se těšil a který mě naštěstí nezklamal. 85%.
 • Final
  Final mecenáš1.12.2018 22:08Asgard
  Pro mě nejlepší Dorison. Po zklamání z Třetího zákona a povedeném reparátu v podobě Dlouhého Johna Silvera, je příběh Asgarda svojí přímočarostí a atmosférou trefa do černého. 85%. Zase tolik uzavřených příběhů nám tu během roku nevychází, a tenhle stál za to.
 • Final
  Final mecenáš25.5.2018 17:00Death Vigil #01: Pod křídly smrti
  Pro mě asi nejpříjemnější komiksové překvapení tohoto roku. Zajímavá premisa, postavy u kterých mě zajímá jejich minulost (i budoucnost) a děj, od kterého se ne a ne donutit odejít. Poměrně hnusní záporáci a několik ne až tak dobro/zlo vyhraněných postav k tomu, to není k zahození. Skvělé, že se našlo nové české vydavatelství a potěšilo nás rozhodně zajímavou knihou z nakladatelství Image/Top Cow (dost už bylo Marvel/DC). Na další knihu z Death Vigil série si ještě evidentně počkáme (těžko tomu věřit, ale v Americe se téhle sérii nedařilo), naštěstí Stjepan Šejić má v zásobě třeba Ravine, takže co to přečkat do vydání druhé knihy třeba právě s ní :-D

 • Final
  Final mecenáš12.5.2018 12:46Útok titánů #15
  Dějově se nám to pohlo, Průzkumníci uvedli do pohybu svůj plán na převzetí moci, a my jsme se takřka dozvěděli důležité informace o světě Titánů :-D Čekání na příští díl bude hodně přinejmenším zdlouhavé. Za mě 90%.
 • Final
  Final mecenáš25.3.2018 10:53Cagaster #03
  Třetí díl mnohem více propojuje jednotlivé dějové střípky z předchozích dvou dílů a poodkrývá mnohá tajemství z historie fenoménu Cagaster i jedné ze dvou hlavních postav této série. A že to je poměrně drsná a překvapivá historie. I když děj může stále mírně působit nepřehledně, postapokalyptický svět zasažený nemocí Cagasteru získává jasnější kontury. Autorka má namyšlený hodně zajímavý koncept, a ač jsou hlavní hrdinové náctiletí, pohybují se v hodě krutém světě, takže kdo jste tuto sérii nečetli, nečekejte žádnou červenou knihovnu nebo čtení pro nejmladší. K technickému provedení, druhý díl (alespoň můj výtisk) trpěl mírnou, ale otravnou neostrostí kreseb, třetí díl je už naštěstí naprosto v pořádku. Tahle série rozhodně má co nabídnout a drží si svou kvalitu.
 • Final
  Final mecenáš13.3.2018 06:43Baltimore #02: Prokleté zvony
  I druhý díl má hlavní motiv v Baltimorově pronásledování upíra zodpovědného za vyvraždění jeho rodiny. Ovšem děj je tentokráte košatější, svůj part si zde odehraje mnohem víc postav. Není nouze o napínavé situace a s klidným svědomím prohlásím, že hororové atmosféry má na rozdávání. V této knize šla laťka kvality rázně nahoru, scénář a kresba se tu perfektně doplňují. Za mě 90%.
 • Final
  Final mecenáš10.3.2018 19:03Gantz #19
  V tomto pokračování nastal asi největší dějový posun za takřka celou sérii :-D Takže kdo vydržel číst až sem nemá určitě důvod nyní přestávat. Za mě 70%.
 • Final
  Final mecenáš18.1.2018 14:21Divočina II.: Exodus (limitovaná edice)
  Povedený sci-fi epos, který přímo navazuje na poněkud uspěchaný konec první Divočiny. V Mikuláši Podprockém nastupuje na naši komiksovou scénu výrazný autor, který je sto zvládnout scénář i kresbu. Přesto, jestli bych měl někde uštědřit nějakou tu kritiku, tak by byla zaměřena na scénář, kdy mi při čtení zahaprovala časová posloupnost jednotlivých dějů a tím i spád. Vysloveně vtipně na mě působí menší nepřesnost, kdy královna špionka Šnorchla informuje Černého, že je v rozvodné stanici 153 a na obrázku samotném je vykresleno číslo 135 (holt špioni neodkrývají své karty ani před spojenci ;-D ). Na pět hvězdiček knize chybí větší sevřenost děje a lépe propojené jednotlivé dějové linie. Stále bych uvítal více odlišené (barevně či typem písma) dialogy lidí a zvířat, případně větší hravost při tvorbě řeči v dialozích zvířat. Přesto pevně doufám, že se dočkáme i třetího dílu tohohle ambiciozního autorského projektu, který má v našem česko-slovenském komiksovém rybníčku jen pramalou konkurenci. Hodnoceno na poli domácí tvorby 90%, ve srovnání se zahraniční produkcí 80%.
 • Final
  Final mecenáš9.1.2018 19:22Strážci galaxie #01: Kosmičtí Avengers
  Jalové. Je až s podivem, že B. M. Bendis je autorem tohohle lehce zapomenutelného mišmaše. Origin nenabídl nic zajímavého, doslova generický nenápaditý začátek superhrdiny. A hlavní tři sešity příběhu s nově připojeným Iron-manem jsou ne moc zábavná akční "jízda", která nemá moc co nabídnout (až na klasicky neohrožené a suveréní hrdiny, zde spíš i psychopaty), i když vzhledem k žánru... Doporučil bych spíš pro náctileté. Hodnotím za 50%. Klika že oba z filmů o Strážcích galaxie nabídli mnohem lepší příběh a zábavnější podání.
 • Final
  Final mecenáš28.12.2017 19:34Baltimore #01: Morové lodě
  V nabídce této knihy je přímočarý, nekomplikovaný a svižný děj honu na upíra zodpovědbého za mnohé strasti hlavního hrdiny, lorda Baltimora. Taktéž v několika vzpomínkových sekvencích zčásti rekapituluje děj knihy Baltimore aneb Statečný cínový vojáček a upír. Obzvlášť kresba značně se blížící Mignolovu Hellboyovi dodává knize potřebnou atmosféru a třeba pohled na tlejíci námořníky ke konci knihy je vysloveně lahůdkový. Přesto zatím Baltimore nezasekl drápky s takovou razancí jako kdysi první Hellboy (kniha).
 • Final
  Final mecenáš27.12.2017 16:37Batman / Želvy nindža (paperback)
  Želví parta i Batman se chovají věrně svým charakterům, ze vzájemné konfrontace vznikne několik vtipných situací a nikterak komplikovaný děj kvapí k finále. Kresba velmi příjemná a galerie obálek na konci vynikající. V příběhu se mihne tak akorát padouchů z obou světů, gothamští tentokrát v netradičním provedení. Příjemná zimní jednohubka, rozumný doplněk do knihovny k ostatním Batmaním a Želvím publikacím.
 • Final
  Final mecenáš26.12.2017 10:13Mýty #12: Doba temna
  Mýty stále zůstávají jednou z nejoblíbenějších komiksových sérií a i v Době temna servírují mnoho dobrot, i když náležitě hořkých. Bill Willingham to s mýtickými charaktery umí parádně a já nemám obavy že by nedokázal zaujmout i v dílech které přijdou. Velký dík Crew, že se této série ujmula a nenechala ji padnout!
 • Final
  Final mecenáš11.12.2017 18:27Gantz #18
  Gantz zatím stále zůstává pěkně divokou akční jízdou s nejasnými pravidly. A to samozřejmě nemusí vyhovovat každému. Díky minimu dialogů je tentokrát konec o to rychlejší (spousta někdy až otravných citoslovcí čtení neprodlouží). Přesto fanouškům série má tento díl co nabídnout, napíná touhou poznat jak skončí současné kolo Gantze, které má daleko k předchozím "standartním" lovům mimozemšťanů.
 • Final
  Final mecenáš30.4.2017 11:35Skalpy #06: Hlodání
  Skalpy 6 jsou boží. Ne, vážně, pro dospělého čtenáře u nás asi nic lepšího nevychází. A navíc si vystačí bez sci-fi či fantasy propriet. Šestý díl nabídne mnohá rozzuzlení (řádně krvavá) předchozích dějových linek aby pak a konci přihodil neméně zajímavé nové. Jo, postavy to v téhle sérii nemají jednoduché, a navíc ty konce... Ale pro nás, čtenáře, si to nejde neužít! Je to totiž boží! Hodnotím 99%.
 • Final
  Final mecenáš29.4.2017 17:19Cagaster #01
  Postapo žánr mám rád, takže Cagaster bylo třeba vyzkoušet. První díl neseznamuje čtenáře jen s dvěma hlavními charaktery, což jsou likvidáror lidožravých brouků Kidou a čtrnáctiletá Ilie, ale i s mnoha dalšími (např. svérázný transvestita Mario vedoucí hospodu, kde Kidou a Ilia bydlí). Dočkáme se i smysluplného představení světa a katastrofy, která vedla k zničenému světu z větší části ovládanému vražedným hmyzem. Naštěstí dokázalo několik lidských enkláv najít způsob jak přežít a aby mohly spolu obchodovat, využívají služeb likvidátorů pro ochranu obchodníků při cestách mezi městy. A na jedné takové cestě Kidou potká Ilii. Autorka vymyslela zajímavý svět, nebezpečí, které neustále pronásleduje lidsvo i postavy, jimž postupně prokresluje charaktery a pozvolna odhaluje jejich minulost. Nemá to sice až takovou akční dynamiku jako Útok titánů, přesto to není horší nebo nudnější. Sem s pokračováním! Hodnotím 80%.
 • Final
  Final mecenáš29.4.2017 17:17Cagaster #02
  Druhý díl pokračuje v napínavém honu na vraha likvidátorů, přičemž dojde ba zajímavé odhalení. Autorka sebejistě dál seznamuje se svým neradostným světem, ve kterém dokáže zinscenovat velmi kvalitní dramata a odhalovat další tajemství ať už jednotlivých postav či světa ve kterém žijí. Tohle bylo velmi kvalitní pokračování, které nabídlo hned několik drsných situací. Zatím velmi dobrá série s lehce vzestupnou kvalitou! Hodnotím 82%.
 • Final
  Final mecenáš30.1.2017 10:22Živí mrtví #19: Válečné bubny zní
  Nářezová záležitost. Napínavý a i v 19 knize má příběh výborný tah na branku. Tohle se jen tak nějakému tvůrci nepovede. Za mě 95%.
 • Final
  Final mecenáš23.10.2016 20:08Kolosální Conan
  Kolosálně nepraktické, ale jinak nádherné. Stejně jako příběhy. Některé vzpomínkové příběhy z Conanovy minulosti mají velice povedenou kresbu.
  Co ale tomuto zpracování vytknout musím, tak kde se stratila ta báječná mapa celého Conanovského světa, která byla v povedené první knize Conan - Dcera pána mrazu a další povídky!!!! Naštěstí sem si ji okopíroval, než sem knížku odprodal. Její nepřítomnost zde považuju to za velké mínus.

 • Final
  Povedený rozjezd nové řady. UKK Avengers mě nikdy moc nebavili. Tentokrát kupodivu ano. Asi hlavní důvod, přoč tomu tak je, že se v této knize nestihnou klaďasové urážet při každé druhé slovní výměně jak malé děti a následně si dávat do zubů. Prostě se nechovají jako hysteričtí náctiletí. Velké plus. V příběhu se Ultron jako hlavní negastar knihy pustil do lidstva pěkně zhurta a Avengers vpodstatě celou dobu hrají druhé housle. Vyvrcholení není kdovíjak úžasné, ale zase se k němu muselo poměrně (na komiks) logicky dojít. Spokojenost. Druhé velké plus je kvalita zpracování knihy. Tohle je opravdu HARDBACK, pevné desky s velice solidní úpravou a slušnou vazbou. UKK a jejich "SOFTBACK" na kterém se negativně projeví takřka již vybalení z fólie budiž zapomenuto. Za negativy bych mohl považovat časté komentáře hrdinů k tomu, co dělají, nebo dělat budou a snad až přespříliš velkou barevnost celého díla. Za další klad pak považuji velice slušné bonusy. Celkově za mě 75%.
 • Final
  Final mecenáš22.8.2016 10:37Parker: Lovec
  Kniha Parker - Lovec je v českých kruzích solidně přeceňovaná kniha. Ne že by byla špatná. Ale je tu nad ní kousek, se kterým kvalitativní srovnání Parker nesnese. Sin City. Tam byl podobně temný "hrdina" Marv, který však na rozdíl od bezcitného, veleschopného a takřka neomylného zloděje, byl sympatickou postavou, která se v rámci
  děje řítila přes spoustu bolestivých konfrontací k hořkému, ale výbornému konci. Tam kde byla Márvovou hnací silou vpřed touha pomstít ženu, která mu dopřála noc snů, je zde jen Parker, který chce svý prachy zpět. Vše (a všichni) ostatní jsou mu šumák. Vinní, nevinní, on už si to Pán bůh přebere. Za asi nejzajímavější/překvapivější část příběhu považuji skutečný motiv Parkerovy ženy o jeho vraždu. Jinak nelze mluvit o napínavém čtení, když Parkera nedokáže nic a nikdo ohrozit a on přes všechny nepřátele projde jak nůž máslem. Je to prostě až moc schopný zabiják (i když je spíš popisován jako zloděj, přičemž v příběhu spíš zabíjí než krade). Příběhově v rámci žánru průměrná, na špičku nemající kniha. Zajímavé je to pak se samotným komiksovým zpracováním. Retro styl kresby knize sedne, za to chválu pět lze. Taktéž zpracováním se Crew vytáhla. Celkově hodnotím 75%, od koupě neodrazuji, jen je třeba nemít přehnaná očekávání. Nové Sin City se nekoná.
 • Final
  Final mecenáš2.8.2016 18:06Naruto #28: Narutův návrat
  Začíná nová příběhová linka Naruta a to s velkou parádou a pěkně zostra! Tajné spolky, sympatičtí hrdinové a patřičně odporní nepřátelé, vše kořeněné osudovostí a příjemným humorem. Velmi povedený start. Za mě 90%.
 • Final
  Final mecenáš2.8.2016 15:42Cesta meče #01: Zbytky dětství
  Tohle je pro mě překvapení roku. Skvělá kresba, a to hned ve třech provedeních, doprovázená smysluplným příběhem, navíc s japonskou tématikou smíchanou s fantasy. S tímto albem měl Zanir vyloženě štěstnou ruku, teď jen doufat, že se najde dostatek lidí, kteří se nějakým způsobem dozvědí, že tato skvělá věc u nás vůbec vyšla. Takže všichni, co čekáte na evropské komiksy, které nám naservíruje vbrzku Modrá Crew, tohle Vám čekání rozhodně zpříjemní. Podle zahraničních zdrojů by měly být celkem tři díly. A ano, zamrzí zmenšené provedení, ale rozhodně to není důvod si tohle album nepořídit v aktuální verzi.
 • Final
  Final mecenáš22.5.2016 14:37Zámek a klíč #06: Alfa a omega
  Taky bych byl pro, aby se této knize mohla přidat aspoň jedna hvězdička navíc! Pravděpodobně nejlepší komiksová série co kdy u nás vyšla by si to zasloužila.
 • Final
  Final mecenáš19.4.2016 08:45Crew² #52
  Tahounem čísla je bez diskuze Ekho, hravý styl tohohle komiksu mi sedí. Kresba je líbivá, příběh zajímavý, člověk by si řekl hnedle o nášup. 90%.
  Lobo - tentokrát mě jeho humor míjí. 55%.
  Hellblazer - V Luciferovi či Mezi řádky je pro mě Mike Carey mistrem, a neváhám tomu dát mminimálně 90%, ale Constantine ne a ne chytnout, zaujmout. 60%.
  Stará Crew končí a doufám že něco nového začne, a pokud to bude směrem Ekho, Evropa, tak 3xhurá.
 • Final
  Tahle knížka je přesně pro čtenáře, kterým se líbí série Mýty, Sandman, Lucifer. Myslíte si, že tuhle knihu budete číst jen jednou? Kdepak, napodruhé je ještě lepší! Příběh je parádní, košatý, napínavý a také hravý, když čtenáře provádí množstvím literárních odkazů. Takhle má vypadat komiks současnosti, čtení pro ty, kterým superhrdinové připadají poněkud jednoduší, repetitivní. Ani vizuálně komiks nestrádá, kresba skvěle doplňuje příběh. Za mě 95%.
 • Final
  Final mecenáš23.3.2016 07:35Ultimate Spider-Man - Venom
  Příjemný návrat do Ultimate světa. Z větší části je pak takto kniha spíš konverzační, s poměrně málo akčními scénami. Dozvíme se o výzkumu Petrova otce, jehož výsledek si následně Petr užije doslova na vlastní kůži, odzkouší si nový oblek a pak konečně dojde na Venoma. Kterého autor bohužel jen představí. Na to že je celá kniha pojmenovaná Venom, si jeho řádění moc neužijeme. Nezbývá než doufat, že si Bendis schovává pořádnou Venomovskou akci na někdy příště. Přesto je kniha čtivá, zábavná a těm kdo si Ultimate Spider-Mana oblíbili, ji nelze než doporučit. Jako plus zmíním povedené obálky jednotlivých čísel. Za mě příjemných 80%.
 • Final
  Final mecenáš1.3.2016 09:13Zaklínač #02: Liščí děti
  Když byli ti Oskaři:
  Děkuji Crew, že to riskla a vydala dalšího Zaklínače, děkuji svým dětem, že večer spořádaně spaly a nerušily při četbě,
  děkuji manželce, že mě s tím nevyhodila z domu a očím, že to pozdě večer nezabalily a vydržely do konce.
  Protože tohle se oplatilo si pořídit a přečíst. Příběh má své napínavé, tajemné a humorné okamžiky. Kresba navozuje tu správnou
  atmosféru a skvěle se k Zaklínači hodí. Navíc je Geraltovi soupeřem nejen neobvyklý netvor, ale i lidská chamtivost a blbost.
  Snad za rok u dalšího dílu. Kvalitních fantasy vychází u nás jako šafránu. Když už nějaká vyjde, je třeba si jí vážit. Za mě 90%.
 • Final
  Final mecenáš29.2.2016 10:02Star Wars Magazín 2016/01
  Dokončení Vaderova šestidílného příběhu, které nedopadlo úplně podle mých představ (vážně by císař podporoval jakési kyberneticky velepšené jedince spíš než Silou nadané?), ale konec ( konverzační konfrontace Vadera s Císařem) a pohled na to co by Vader chtěl, plus vzpomínky na to, co ztratil, celkový dojem z příběhu výrazně vylepšily. Navíc se v příběhu objevily nové zajímavé postavy (viz.cynický zabijácký robot určený k mučení) a bylo osvětleno, jak se k Vaderovi dostala informace, že hvězdu smrti zničil Skywalker. Třešničkou navrch je pak povedená provázanost s druhou paralelní komiksovou sérií (Skywalker útočí). Za to si další kladné body příběh jako celek zaslouží. Tedy 85%.
 • Final
  Final mecenáš29.2.2016 09:49Deadpool: Drákulova výzva
  Deadpool je komiks stvořený pro zábavu, a jako takový je úspěšný. Jednoduchý příběh provázený dostatkem akce a spoustou průpovídek (většinou povedenýh a vtipných, ba i několika nadprůměrně vtipných). Stylem humoru je blízký Lobovi, jen má víc popkulturních odkazů a spoustu referencí na Marvel universe. Narozdíl od nevtipné Harley Quinn tenhle komiks nebyl problém dočíst a první návštěvu Deadpoola v CZ si užít. Samozřejmě, styl humoru nemusí sednout každému. Dávám 80%.
 • Final
  Ze všech Batmanovských knih vydaných BBArtem z New 52 řady je tato zdaleka nejhorší. Příběhy jsou zmatečné, nezajímavé.
  Asi to je součástí Zastrašovací taktiky, mířené na čtenáře.
  Žádné pohodové čtení jako řada Batman - Temný rytíř, která se sice nemůže rovnat Snyderově Batmanovi, přesto nezklame.
  Ale i zde najdeme pár kladů. Např. poměr počtů stran vzhledem k ceně :-D plus pár kratších příběhů (cca 25% knihy).
  A nemůžu ani hanět kresbu, která je povětšinou na slušné úrovni.
  Ještě že další pokračování Detective comics (Kniha třetí) už zase stojí mnohem pevněji v kramflecích.
  Takže tento díl doporučuji především těm, kteří nechtějí mít v knihovničce místo druhého dílu prázdné místo.
  Hodnotím 49%.
 • Final
  Jedná se o útlý svazek, mající cca 110 stran vcetne příloh.160 stran nemá ani náhodou.
 • Final
  Final mecenáš1.4.2015 08:33Star Wars Magazín 2015/01
  Povedený návrat SW magazínu. První příběh pravda působí poněkud vytrženě z kontextu, protože se v několika scénách postavy odkazují na události které nesouvisí s hlavním dějem příběhu. Naštěstí si lze z narážek alespoň část domyslet. Druhý příběh o Landovi je již konzistentnější, snad jen "cartoonovská" kresba mi až tak nesedla. První číslo tohoto roku hodnotím 78%. Pro fandy SW i vzhledem k ceně není mnoho důvodu k váhání s nákupem. Jen ještě dodám, že příběhy jsou z doby vydávání SW komiksů vydavatelstvím Dark horse, nikoli Marvelu a nejsou v nich tedy odkazy na novou filmovou trilogii, která nás čeká.
 • Final
  Final mecenáš23.3.2015 07:50Solomon Kane: Ďáblův hrad (paperback)
  Příběhově zaujal, kresbou už moc nepotěšil. Případné pokračování bych ale uvítal. Za mě 75%
 • Final
  Final mecenáš15.3.2015 13:41Gantz #07
  Sedmý svazek je hlavně o akci a umírání. Konečně má akce v Gantz pořádnou šťávu, budiž zapomenut prapodivný mimoň Tanaka. Ne že by tentokrát nebyli mimozemšťani bizardní, ale střetnutí s nimi je mnohem napínavější. Navíc, s některými postavami se poněkud drsně rozloučíme. Za mě 82%.
 • Final
  Final mecenáš11.2.2015 14:52100 nábojů #08: Posmrtné blues
  Za mě 99% hodnoceni, vynikající dil a to i na poměry této serie, kde pod 90% hodnocení jit ani nelze. Azzarello neskutečně valí a bez dokonalé kresby Rissa si to uz ani nedovedu představit. Hutný příběh vycházející z předchozích booků dokáže vyvolat v čtenáři spoustu emocí a tím se mu dostat řádně pod kůži. I když se mi omnibus Criminal velmi líbil, tak těchto 100 nábojů stojí o třídu výš. Dokonalý komiksový NOIR. Díky BBartu za jeho vydání!
 • Final
  Final mecenáš1.2.2015 15:14Goon #02: Mé vražedné dětství
  Za cenu kolem 200kc v paperbacku bych o koupi mozna uvazoval, takhle je to ale predrazeny pulp, u ktereho se parkrat zasměju. Většina humoru těžící z americké historie mě kompletně minula. 60%.
 • Final
  Final mecenáš5.1.2015 15:15Batman #03: Smrt rodiny (paperback)
  Plně souhlasím s baatchou níže. Status Quo uz tak nějak k nekonečným komiksovým řadám patří. Není to zásadní komiks, ale zajímavý rozhodně je. Soví tribunál bavil víc, dávám. 80%.
 • Final
  Final mecenáš29.12.2014 17:25Superman: Rudá hvězda
  První Supermanovský komiks, který jsem si pořídil do sbírky. Důvodem bylo především jméno scénáristy a velmi kladné hodnocení v db. Po přečtení naprostá spokojenost. Škoda, že další u nás vydané komiksy muže z oceli zdá se nedosahují takových kvalit (Morrison opravdu nezaujal), takže zůstane v mé sbírce asi osamocen. Hodnotím 93%.
 • Final
  Final mecenáš7.12.2014 17:37Ultimate Spider-Man a spol. #18
  Velice povedene cislo. Spider-man vyresil sve problemy s dvojnikem, o to hur ale dopadl jeho vztah s MJ. Doslo tak k uzavreni jednoho dilciho pribehu, za coz Crew patri diky, co se bude dit dal musim zjistit z americkych booku (Venom jiz dorazil do schranky). Tomuto cislu magazinu vsak vladnou X-Meni. Nebo spis jejich Magneto-Ultimatesni problemy. Sejmout je zkratka chteji vsichni vcetne Furyho S.H.I.E.L.D.u. Velikanska spokojenost a o to vetsi smutek, kdyz si predstavim, co by nas mohlo cekat po dile s nazvem Navrat krale! Magneto nikdy nebyl nebezpecnejsi a odhodlanejsi... Zkratka, byly to vyborne tri roky s vykvetem Marvelovske produkce, navic v modernim prevypraveni od kvalitnich scenaristu i kresliru. I kdyz se pokusim obstarat si pokracovani v originale, stale budu doufat, ze to s Ultimate vesmirem Crew jeste zkusi. Idealne ve forme booku, tak jak to udelala se skvelymi Ultimates! Jeste jednou, diky Crew za vsech 18 cisel!
 • Final
  Final mecenáš13.10.2014 18:49Crew² #43
  Povedene cislo, Mezi řádky i Sam a Switch jsou velmi silni tahouni čísla a Lobo je prijemnou třešničkou nakonec! Crew v takoveto podobě je radost číst.Hodnotim 90%.
 • Final
  Final mecenáš20.6.2014 07:20Green Arrow: Rok jedna
  V příběhu se překvapivě ani jednou nezmíní nikdo z Oliverovy rodiny, zda vůbec nějakou má, v podstatě jeho civilní minulost je vylíčena hodně zjednodušeně (znuděný milionář). Ani díky čemu je takovým boháčem. Příchod na ostrov je pak uveden v mezích žánru přijatelně, a to i následující šarvátky s kartelem. Lze i přijmout důvody, proč se chce Oliver stát ochráncem slabších po návratu z ostrova. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že scénárista upletl přímočarý příběh bez odboček nebo nedejbože myšlenkových přesahů. V úvodu scénárista Brian K. Vaughan svého kolegu Andyho Diggla za práci na tomto komiksu chválí, a dokonce hodnotí jeho Rok jedna jako obstojný kousek při srovnání s Batmanovským (Millerovým) Rokem jedna. S tím nemohu souhlasit, přeci jen Millerův Rok jedna je pro mě to nej na poli superhrdinského komiksu v DC. S tím se Green arrow Rok jedna rovnat nemůže a zůstává jednu třídu pod ním. Přes všechny moje výhrady má však tento komiks spád, sympatického hlavního hrdinu (který ještě není žádným superhrdinou) a žánru úměrně zajímavé vedlejší postavy. Příběh, ač jednoduchý, umí zaujmout a případné dějové nelogičnosti nejsou zásadního významu. Kresba je pro mě mirně atypická, ale zvykl jsem si a má své kouzlo. Jestli BBArt vydá pokračování, tak jsem rozhodnut si ho pořídit. Hodnotím 75%.
 • Final
  Final mecenáš17.2.2018Prodám
  Prodám:
  Druuna + Druuna 2 paperback, pouze dohromady, cena 750 Kč.
  Jednou čtené, perfektní stav, bez poškození.
  Osobní předání Brno, nebo pošta + cena za poštovné.
  Kontakt: alespro@seznam.cz

 • Final
  Final mecenáš31.5.2013Prodám
  Prodám:
  Deník pána démonů komplet 1-7, za 840Kč.
  Výborný stav. Jednou čtené.
  Možnost předání v Brně.

  alespro@seznam.cz
 • Final
  Final mecenáš13.9.2014 14:49Slevy, výprodeje, bazary
  V Penny marketu jsem tento týden narazil na dve ruzne komiksove knihy Futuramy,kazda za pouhych 49Kc, pocitam, ze by tomu melo tak byt na vsech pobockach.
 • Final
  Final mecenáš18.10.2013 10:33* Připomínky a návrhy
  invape: Což o to, mě to přijde také divné. Ale faktem je, že ani v současném desátém čísle už není nabídka předplatného. To byl hlavní důvod, proč jsem pak koukl na Egmont, pak Send a tam zjistil informaci o ukončení vydávání časopisu.
 • Final
  Final mecenáš17.10.2013 13:18* Připomínky a návrhy
  To invape: Pravda, predplatne tam stale maji, s odkazem na Send.cz, kde je však: "Vydávání časopisu Star Wars končí číslem 12/2013". Takže tak.
  To Zack: ou jeee, tak ja radeji nebudu zminovat, ktera serie je moje oblibena, aby toho neskončilo povícero :-D treba se to z mych komentů nedá vysledovat......

 • Final
  Final mecenáš17.10.2013 08:04* Připomínky a návrhy
  Včera jsem se přes Send dopátral, že příští rok už Magazín Star wars nebude vycházet, což pravděpodobně znamená, že končí....
  Škoda, za výbornou cenu solidní komiksový magazín. :-( Že by je k tomu vedla i nepřítomnost čísla 9 a teď už i 10 ve zdejší databázi? :-)
 • Final
  Final mecenáš23.1.2012 17:31* Připomínky a návrhy
  Doppelgangerovi: Viděl jsem to v několika trafikách po Brně, takže hádám, že kde koupíš ostatní Egmontoviny, bys měl sehnat i tohle (náklad mají 10 000). Kdysi sem si koupil první číslo Spider-mana od Egmontu, a už nikdy víc. Tohle je jiná liga. V celém magazinu jsou tři komiksy (první má rovných 22 stran, takže klasický US formát komiksů), ostatní dva jsou rozsahem cca poloviční. V magazinu neni žádná reklama, křížovky nebo zábavné hry, jak tomu bylo u Egmonťáckého Spider-Mana. Příběhy jsou akční, jak jsem psal o pár příspěvků níže, hrubým násilím se úplně nešetří. Jedině bez krve se tam musíš obejít. A za ty prachy (49Kč), no nekupto, pokud tě baví SW. Bohužel v ČR se periodicky vydávaným komiksům (Conan, Spider-Man) nikdy nedařilo, takže si budu držet palce, aby to vyšlo aspoň tentokrát.
 • Final
  Final mecenáš23.1.2012 11:17* Připomínky a návrhy
  Jsem taky pro zařazení Magazínu Star Wars do databaze. Už proto, že se mi tento kousek líbil a tak ho chci ohodnotit, než na to zapomenu :-D
  http://www.nerdi.cz/6110-star-wars-01.html
  Díky.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 1259 (cca 381502 Kč)
Mám: 1449 (cca 458630 Kč)
Chci: 86 (cca 43988 Kč)
Sháním: 5 (cca 110 Kč)
Nabízím: 3 (cca 1117 Kč)
Osobní: 5 (cca 693 Kč)
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 20
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0