• choze
  Slušný výběr z bohatého odkazu Itóových kraťasů. Soubor sice otvírají slabší kousky (Deska z bazaru, Zimnice), ale Modelka už je správně creepy, Balónky dobrý bizár a Dům loutek správně znepokojivý. V Malíři Itó připomene svou slavnou postavu/ságu Tomie, Dlouhý sen má skvělý nápad (ze kterého se dalo vytěžit i víc), podobně i Velectění předkové a uzavírá lahodná okázalá nechuťárna Tuk. A v bonusové rychlovce se ještě jednou vrátí creepy modelka. A fajn jsou Itóovy stručné poznámky ke vzniku jednotlivých příběhů. Škoda, že si člověk nemůže sestavit antologii Itóovských kraťasů sám podle svého gusta.
 • choze
  choze29.12.2023 14:00Hvězda pouště
  Solidní žánrové řemeslo. Příběh o putování za pomstou, který čtenáři nabídne většinu toho, co čtenář od takového příběhu žádá - nesvatouškovského hrdinu conneryovského vzezření, výrazného záporáka, atraktivní indiánku, kulisy westernového městečka v pustině s rozestavěnou železnicí, nějaké to znásilnění (celkem tři), do drsného hrdiny se navážející záporáky, akci a hlavně palčivou otázku po motivaci padouchů, na kterou hrdina zarputile hledá odpověď a která udržuje čtenářovu zvědavost až do zajímavého závěrečného vysvětlení.
 • choze
  Dvojka je pro mě kult největší, ale tohle je bohužel kvalitativní návrat na úroveň rozpačité jedničky. Studená sprcha přijde hned na začátku s dlouhým bláboloidním úvodem s hukany. Poprvé jsem se pousmál až na šesté stránce a samotní Čolák a Doláč se poprvé objevují až na straně sedm! Tatarka sice rozjíždí obvyklý kolotoč obvyklých gagů, akcí a bizarních figurek (a trochu přitvrzuje - kde se dřív opakovaně prskala káva do obličeje, teď se opakovaně zvrací), ale tentokrát to na mě fungovalo minimálně. Dvojka mě přitom pořád baví, byť tam samozřejmě pracuje velká nostalgie a to, že ji člověk zná nazpaměť a je z ní schopen citovat x památných hlášek. Z tohohle mi neutkvěla žádná a potřeba číst to znova je nulová. I kresebně je to o level níž, včetně barevnosti - ve dvojce Tatarka sázel na syté barvy pozadí, hlavně žlutou, tohle je barevně o dost mdlejší, hodně světle žlutých pozadí a celkově nevýrazný look. Festovní zklamání.
 • choze
  Kresebně je to fajn retro, ale scenáristicky je to těžká naivita, kde jsem neustále přeskakoval bubliny s jalovými, zbytečnými dialogy. Nějak jsem čekal, že Jackalova pomsta skrz klona Gwen Stacy bude rafinovanější, než že ji jen vysadí u Petera doma a až bude po všem, klon prostě vyklidí pole. Jackal jako hlavní záporák ságy nevzbuzuje žádný respekt a odhalení jeho totožnosti nepůsobí nijak bombasticky. Všichni ostatní záporáci (Punisher, Cyclone, Tarantula) jsou charakterově ploší jako prkno a ani souboje s nimi nejsou ničím zajímavé. A pokud je tu nějaké to detektivní pátrání, obvykle rychle skončí. Takže ve výsledku je to jen taková průměrná melodramatická bitkařina.
 • choze
  Z Morrisonových Batmanů mě žádný neuhranul a celkový přehled o jeho runu nemám. Nápad poslat Batmana do různých časových období Gothamu je fajn, stejně tak některé nápady (Waynův předek jako inkvizitor, odpočet poslední hodiny před tepelnou smrtí vesmíru) ale jednotlivé epizodky moc zajímavé nejsou (bavila mě asi jen ta noirová) a nudilo mě i kdykoliv se objevila na scéně JLA.
 • choze
  Tak tohle mě fakt nebavilo. Nic proti upozadění Batmana, zaměření se na policajty nebo vynechání obvyklých padouchů a zcivilnění příběhu ve stylu Gotham Central (i když ten mě taky moc nebaví - sice miluju příběhy o policajtech, ale moc nemusím procedurálky). Ale ten příběh je prostě nuda a kresebně je to průměr. Už ta zápletka - někdo nasází tři střely Gordonovi do zad, přičemž hlavní podezřelou je Catwoman... a mě to má zajímat? Bohužel. Navíc nesnáším, když se kolem motá ta batmanovská omladina, prostě mám rád Batmana jako temného solitéra, který si vystačí jen s Alfredem a Gordonem.
 • choze
  Batman musí porazit 7 mistrů bojových umění, aby se dostal do formy a mohl jít zamést se svým nezvedeným nástupcem, který zatím dělá bordel v Gothamu. Ten výcvik mi přišel nekonečný a nijak zvlášť zábavný, paralelní linie s Robinem a Jean Paulem taky o ničem, kresebně průměr.
 • choze
  choze25.7.2023 13:09Gangsta. #01
  Gangsta nestojí na žádné haluzi ani epickém příběhu jako mnohé mangy, ale na jakési pohodovosti, kterou máme cítit při sledování dvojice hlavních cool drsňáků, kteří bezstarostně proplouvají od ničeho k ničemu a jen si vydělávají na živobytí násilím a sexem. Mohla by to být dost příjemná oddechová záležitost, ale já se na to nenaladil, postavy mě nezaujaly, dialogy mi přijdou jalové, akční scény nezajímavé a humor pro děcka.
 • choze
  Druhý svazek nám místo pokračování války o duši jižanského zapadákova nabízí vyčerpávající a působivý vhled do duše záporáka, který tak získává náš respekt, snad i sympatie. Věnovat tomu celý svazek je odvážné, ale je to zajímavější než klišoidní děj prvního svazku, takže jdu o hvězdičku výš.
 • choze
  Říká se, že je lepší s klišé začít, než s ním skončit, tak uvidíme, jestli se Aaron od tohohle obehraného rozjezdu odpíchne k něčemu zajímavějšímu. Protože zatím to působí jen jako naprosto nepřekvapivý remake Kráčející skály, nebo variace na Skalpy, v níž indiánskou rezervaci nahradil zatím mnohem méně exotický jižanský buranov. Jasně, testosteronem nabitý čtenář automaticky ocení ultrachlapský střet drsného nasraného hrdiny se stejně tvrdým záporákem, navíc v krásně neučesané kresbě, ale od Aarona čekám víc než generickou vigilantskou storku.
 • choze
  choze27.5.2023 22:28Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
  Stejně jako u Drsné školy, ani tady na scénáři nezáleží (byť se v blábolivých dialozích objeví pár vtipných hlášek) a je to "jen" epická a hravá přehlídka toho, jakej je Darrow kreslířskej frajer. A to on fakt je.
 • choze
  choze27.5.2023 22:22Conquistador #3, 4
  Druhý svazek adekvátně zakončuje příběh a oproti tomu předchozímu nijak zásadněji kvalitativně nevybočuje. Opět kresebně a scénáristicky solidní, ale ne strhující.
 • choze
  Kresebně solidní, ale příběhy mě zrovna nestrhly - trochu polechtaly, trochu napnuly, ale pamatovat si z nich nebudu nic.
 • choze
  Podobně jako v Sovím tribunálu Snyder vytahuje z historie Gothamu dalšího kostlivce a dalšího nového mstícího se záporáka připomínajícího Pařáty z Tribunálu. Místo epické story ale tentokrát dostáváme jen nahrubo nahozenou jednohubku s na můj vkus moc karikaturní kresbou postav - nad atmosférickými obrázky města a barvičkami jsem si ale pomlaskával. Škoda.
 • choze
  choze27.2.2023 15:51Velvet
  Brubaker si střihl sedmdesátkovou bondovku, kde místo Bonda řádí sexy a neméně schopná Moneypenny. A i když jsem si užil mudrování o špionské branži, formální vychytávky (jako znázornění ruského přízvuku), efektně nakreslenou akci a celkově parádní kresbu, barvy a atmosféru, tak postavy ani příběh mě nezaujaly a nic moc si z toho nebudu pamatovat. Ne, že by Brubaker nevybavil hlavní postavu potřebným backgroundem, ale stejně mi k srdci nepřirostla a všichni ostatní byli víceméně zaměnitelní agenti. Čekal jsem víc.
 • choze
  Nečekal jsem nic a velice příjemně mě překvapilo, jak zábavné to bylo. A to hned od první stránky, na níž hrdina rozebírá svoje finanční problémy a které svoje orgány kvůli nim prodal a za kolik. A později řeší třeba jaká paráda je dát si k jídlu i něco jiného než chleba, nebo jak rád by si sáhnul na prsa. Právě to, že hrdina není nějaký suverénní cool kosič démonů, ale sympaticky naivní a skromný klučina, je velké plus. A pak scénář, který po celou dobu přichází se zábavnými nápady. Akorát se mi hrubě nelíbilo rozostření končetin v pohybu na řadě obrázků - to prostě nevypadá dobře. Rád si přečtu i další díly.
 • choze
  choze6.1.2023 10:20Bludiště
  Doufal jsem v mysteriózní příběh, ale během čtení jsem rychle pochopil, že tohle není o záhadách, ale o truchlení. Což není můj šálek kávy. Ale i když odhlídnu od osobních preferencí, scenáristicky mi to přišlo dost jednoduché a banální, od ohrané symboliky (Ariadnina nit) po rozuzlení. Kresebně se mi to líbilo, byť nic z čeho bych si cvrkal do gatí.
 • choze
  choze4.1.2023 10:26Přitažlivost
  Průměrný, okoukaný příběh o posedlosti záhadou, bez výraznějších zapamatovatelných scén, nápadů nebo vyvrcholení, kterému dost pomáhá silně atmosférická kresba.
 • choze
  choze31.8.2022 13:29Zarov
  Scenáristicky přímočará honička parádně nakreslenou džunglí a ve výsledku fajn oddechová jednohubka. Z původně záporáka a lovce Zarova tady scenárista dělá hrdinu (jednoduchým trikem - pošle na něj přesilu) a loveného, tím ale veškerá vynalézavost končí. V podstatě jde o souboj dvou psychopatů, přičemž ale oba psychopati i ten souboj nejsou výrazněji propracovaní, zajímaví nebo zábavní. Od Zarova líčeného jako ultimátní lovec jsem čekal rafinovanější a barvitější lov.
 • choze
  choze22.8.2022 11:36Batman #08: Chladné dny
  Batmana nečtu kvůli soudním dramatům a la Dvanáct rozhněvaných mužů, ale pro jednou proč ne a když je to dobře napsáno... Zbytek příběhů nezaujal.
 • choze
  choze22.8.2022 11:26Paper Girls, kniha první
  Sympatické Stranger Things like retro dobrodružství, ale s čistě holčičími hrdinkami a místo na horor tlačící na sci-fi, takže se tu cestuje časem a různé další haluze. Fajn postavy, dialogy i kresba, byť žádnou postavu bych neoznačil za výjimečnou a dialogy pravidelně přecházejí do otravných hádek, kterým vévodí otravná Erinina dospělá verze. Taky mě nepotěšilo, že moje nejoblíbenější hrdinka v druhé polovině na dlouho zmizí. Zatímco z první poloviny knihy sálala pohoda i mírné napětí, v druhé polovině mi záhy začalo být dost jedno, co se tam děje, prostě se z toho stal sled ne zas tak prudce zábavných haluzí.
 • choze
  choze15.8.2022 13:36Conquistador #1, 2
  Stejně jako Ivan níž conquistadory a hledání El Dorada můžu díky filmům jako Aguirre nebo El Dorado a z komiksů se mi na to téma taky hodně líbil Dlouhý John Silver. Dufauxův a Xavierův Conquistador vypadá už podle obálky na splněný sen, ale vyleze z něj jen mírně nadprůměrná záležitost. Dufaux sice nahazuje fajn nápady jako proroctví, které hrdina v dětství obdrží, hrdinovo postupné ládování se nabuzujícími kořínky a monstrum v džungli, ale zajímavé postavy a práce s nimi chybí a místo ní dostáváme jen průměrnou dobrodružnou honičku/vyvražďovačku džunglí. A Xavier dodává solidní mainstreamovou kresbu, ale taky nijak výjimečnou.
 • choze
  Jednička mě bavila slušně, dvojka už míň, nějak jsem nebyl moc zavědavej na hrdinu zavřeného docela dlouho v blázinci. A s motivem copycata se taky dalo víc vyhrát a ani závěr mě nějak nesejmul. Navíc ruští mafoši jsou už dost ohraní záporáci.
 • choze
  choze16.7.2022 13:35Snění
  Pěkně nakreslený lechtivý steampunk. Ta naivní lechtivost to u mě spíš srážela a jalové monology hrdinky mě dost bolely, ale byl jsem zvědavý, co se z toho nakonec vyvrbí, takže jsem vydržel až do konce.
 • choze
  choze15.7.2022 13:16Barakuda #1, 2
  U Dufauxovy Murény jsem se nudil, ale tohle mě bavilo, přestože Dufaux po v žánru tradičním úvodním přepadení piráty s čtenáři celkem vyjebe a opustí výpravu za pokladem i titulní postavu ve prospěch romantické vztahovky v pirátském přístavu. Dost mě bavila linie se zotročenou aristokratickou dcerkou, která časem zotročí svého zotročovatele, jejíž kritizovanou nerealističnost neřeším. Kresebně taky spokojenost, ale konkurenční Dlouhý John Silver si u mě celkově stojí o level dva výš.
 • choze
  choze15.7.2022 12:54Wild West #1, 2
  Další kresebně i scenáristicky fajn westernový komiks od Vybírala, který jsem si s chutí přečetl, ale ve kterém mi opět chybělo něco zapamatovatelného, zajímavější postavy nebo výraznější katarze.
 • choze
  choze15.7.2022 12:37Vražedně dokonalá
  Chtělo by to být sexy, provokativní, vtipné a zábavné, ale kvůli zoufale průměrnému scénáři jsem to vzdal v půlce. Kresebně solidní.
 • choze
  choze10.6.2022 08:49Batman: Dvojník
  Batmanův vraždící dvojník je výborný nápad (dost se divím, že s ním někdo nepřišel mnohem dřív), ale mohl předvést něco mnohem zajímavějšího, než jen nevýrazně vraždit na pozadí. Čímž vůbec nemyslím, že si měli dát s Batmanem pořádně do držky - celkové civilní pojetí bez honiček, proskakování okny a povinného předvádění známých padouchů moc chválím, taky mám tuhle polohu rád. Ale ten nápad se prostě dal vytěžit lépe, příběh mě nestrhl a linie s psycholožkou nořící se do Wayneovy duše mě vyloženě iritovala. Detektivka Wongová je taky spíš sympatická, než zajímavá. Kresebně je to pak velká paráda - seděla mi kresba, zdivočelé rozpanelování i barevné provedení, bez rentgenových detailů zlomených kostí bych se klidně obešel, nějak to na mě nikde nedělá dojem. Obálka je super. Celkově Batman, který určitě stojí za přečtení.
 • choze
  I za mě určité zklamání. Kresebně opět parádní, příběhově zajímavě rozjeté a s drtivým finále, ale prostředek tentokrát nějak drhnul a dvakrát mě nebavil.
 • choze
  choze16.5.2022 16:44Brloh
  Těšil jsem se na příběh z podivného temného domu plného trubek a kdovíčeho, ale nakonec mě asi nejvíc bavily flashbacky do hrdinova dospívání. Scenáristicky i kresebně je to fajn (byť některé dialogy bych pokrátil, pecka úplně ne.
 • choze
  choze16.5.2022 16:33Moby Dick: Bílá velryba
  Nakreslený je to moc pěkně, ozvlášť obrázky lodě na vzdouvajícím se moři (ale i Kvíkveg se povedl), člověka zamrzí, že to nemá větší formát. Problém mám paradoxně s příběhem. Knihu jsem ještě nečetl (mea culpa), takže neposoudím, jak dobře je to zadaptované, ale nejen na to, že byl předlohou slavný klasický román mi to přišlo příběhově slabé. Prostě se pluje za velrybou, Achab se pořád mele o tom, jak musí velrybu dostat, zástupce mu to rozmlouvá, Achab ho fakuje, všichni ostatní blbě čumí a drží hubu, pak je velryba zmasí jednou, podruhé, potřetí (což mi ani nepřišlo nějak napínavé) a konec. Čekal jsem víc detailů ze života na moři, víc prostoru pro postavy, co nejsou Achab, nějaké zvraty možná... A to se v úvodu na začátku píše, jak tahle adaptace narozdíl od jiných nezjednodušuje předlohu na pouhý hon za velrybou. No, nevím. Taky to rozdělení do kapitol bylo takové legrační, vzhledem k tomu jak byly ty kapitoly krátké a jak málo se během nich stihlo stát.
 • choze
  choze12.5.2022 10:04O Červenáčkovi
  Pavel Čech se skrz postavu Červenáčka ohlíží za rychlošípáckými dobrodružstvími a vyznává se z lásky k nim. Pocitová meditace nad koncem dětství má podobu koláže vzpomínek na známé příhody, ale také na jednu neznámou, dosud obestřenou tajemstvím a v knize napínavě rozkouskovanou - na Červenáčkovu sólovou výpravu do Stínadel, která pak vedla k jeho dočasnému vyloučení z klubu. Výtvarně tradičně krása nesmírná, ať už jde o celkovou atmosféru, výrazy postav, nebo ztvárnění Stínadel přetékající dobovými architektonickými detaily - Pavel Čech opět dokazuje, že je dvorním ilustrátorem Stínadel, která zatím nikdo nenakreslil lépe než on.
 • choze
  Za vydávání westernových komiksů musím vydavatele hlasitě pochválit, protože je to můj oblíbený žánr a vždycky si ho rád přečtu. I když z toho vyleze takový průměr jako Lonesome nebo Sykes. Oboje je pěkně nakreslené, ale chybí tomu zajímavější postavy, děj i výtvarné uchopení a tak se to po dočtení okamžitě vykouří z hlavy. Lonesome sází na to nejklasičtější schéma o tajemném drsném ostrostřelci, který přijíždí do městečka sužovaného záporáky a zachrání krásnou ženu v nesnázích i městečko. Ozvláštněno je to mystickou schopností hrdiny vidět minulost jiných lidí, které ale není nijak zajímavě využito, a zasazením příběhu do kvasu událostí vedoucích k občanské válce a narušením obecné představy, že všichni seveřani byli ti hodní.
 • choze
  Nejslabší Criminal. Kratší příběhy než obvykle, ve kterých se Brubaker noří víc do postav než do zápletek a ještě to "nastavuje" ukázkami z jiných komiksů. Z šesti příběhů bych vypíchl Smrtící ruce, které mě bavily jednak tou dětskou perspektivou, druhak vloženým komiksem připomínajícím sedmdesátkového Spider-mana a hezky zachycující ranou fascinaci komiksy, a pak Zlý víkend odehrávající se na Comics Conu, který nahlížel komiksovou branži skrz zahořklého kreslířského veterána. Výtvarně paráda jako vždycky a tučné bonusy taky.
 • choze
  choze10.4.2022 10:37Slečna Baudelairová
  Příběh o vztahu básníka a jeho múzy nahlížející do tehdejší pařížské umělecké bohémy není vysloveně strhující, ale je dostatečně zajímavý a plný dráždivé erotiky. Kresebně je to krása nesmírná.
 • choze
  Zatímco v základu podobní Živý nebo mrtvý a Kick-Ass se obracely k superhrdinským komiksům a sázely na přemrštěnost, Brubaker jde ve stopách vigilantských filmů jako Přání smrti a Taxikář a zůstává realistický a noirový. Jasně, objevuje se tu démon, který hrdinu motivuje, ale celou dobu visí ve vzduchu, že může jít jen o hrdinovu duševní chorobu. Bavilo mě spíš hrdinovo rozjímání nad (ne)spravedlností ve světě a příprava akcí, než líčení jeho vztahu se slečnou, která neví, co chce. Kresebně Phillipsův vysoký standart. Narozdíl od předchozí Zatmívačky mě to vtáhlo a nepustilo, ale po prvním přečtení nemám pocit instantní klasiky, jen velmi solidního žánrového kousku, kerý si brzo s chutí přečtu znova. Spokojenost.
 • choze
  choze12.2.2022 10:03Sykes
  Pěkně nakreslený, ale scenáristicky veskrze průměrný a neoriginální western, kterému chybí propracovanější postavy, pořádný záporák i zajímavější děj. Pro srovnání si přečtěte Hrobaře - ten je o dva levely výš.
 • choze
  Souhlas s Ivanem. Značně přeceněná záležitost. Pulpová kresba pěkná, ale scénář nudí - postavy s nulovými charaktery procházejí nezajímavým dějem a vedou dialogy, které bolí. Pulpová naivita je jedna věc, nezáživnost druhá. Utkví jen velrybaření na oběžné dráze.
 • choze
  choze2.1.2022 13:10Načmáranec
  Pozvolný banální rozjezd líčící těžký úděl ženy, kterou na baru balí žoviální blbci a doma se štěká s pubertální dcerou, docela odrazoval.Ale kresebně to bylo hodně fajn a líbila se mi atmosféra deštěm neustále zalévané Paříže i hrdinčiny výpadky řeči. Pak se rozjela příjemná mysteriózní atmosférická detektivka, při níž se hrdinka s dcerou přestaly štěkat a rychle vytvořily sympatické duo amatérských detektivů a záhadný Max to na chvíli překvapivě brutálně rozjel. Bohužel finále se rozplizlo v nezajímavý souboj mytologických bytostí a pobíhání hrdinek po nočním lese. A ze zamýšlených čtyř hvězdiček to u mě spadlo na tři. Navíc se obávám, že si z toho záhy nebudu nic pamatovat.
 • choze
  choze24.12.2021 20:45Punisher: Svět sovětů
  Ennis nám už x-krát ozřejmil, že válka není vůl, ale hnusná a nesmyslná zkurvenost. A tady v tom pokračuje a dává si záležet na tom, aby to bylo brutální. Ne vtipně brutální, ne cool brutální, ale brutálně-válečně-zvěrsky
  -brutální. A první půlka příběhu solidně šlape - fajn otvírák s Castlem přicházejícím s křížkem po funuse, Castlův nový parťák je sympoš, výměna Vietnamu za Afghánistán je osvěžující, válečné historky jsou správně kruté a depresivní a kvituju i že pro jednou se ani slůvkem neřeší Castleova mrtvá rodina. Ale s únosem záporákovy manželky nastupuje nuda a vydrží po celé finále v lese. A pachuť nespláchne ani fajn skoncování s nevýrazným záporákem, o kterém se do té doby jen mluví. Kresba standartní, ničím neuhrane, obálky pěkný. Taky je ten svazek jakýsi podvyživeně hubený... Škoda, tu první půlku jsem si správně užíval.
 • choze
  choze28.11.2021 11:40Bušidó: Duch samuraje
  Tak tohle bylo tak nudné, že jsem to po pár kapitolách vzdal.
 • choze
  choze25.11.2021 10:16Vodní had
  Výtvarně je to nádhera a neméně osobitý a sugestivní je i příběh, který začíná civilním líčením letního dětského přátelství/lásky, ale přes lehce hororové podtóny se vyvine až v epickou bitevní fantasy s mytologií a potoky krve. Bavilo mě hlavně úvodní seznamování Agnes a Mily a preferoval bych, kdyby to spíš než do WTF fantasy vyústilo do hororu, ale každopádně jsem nadšený, tohle mi po všech stránkách sedlo.
 • choze
  choze24.11.2021 12:50Až do posledního
  Scenáristicky i kresebně kvalitní komiksový western, který stejně jako Hrobník netlačí na střílení, ale na morální dilemata a svižně a zajímavě spěje k nečekanému rozuzlení. Narozdíl od Hrobníka ale tady chybí podobně ikonická postava (nebo cokoli jiného výrazného) a tak se obávám, že se mi to rychle vykouří z hlavy.
 • choze
  choze24.11.2021 12:40Catwoman: Ve svitu měsíce
  Rozečetl jsem to s tím, že by to mohl být zajímavý origin nebo třeba příjemný coming of age, ale dostal jsem jen teenegerovský cajdák a ničím nepřekvapující průměr. Kde v okamžiku, kdy si hrdinka oblíbí roztomilé koťátko, je nad slunce jasné, že koťátko to má spočítané, nebo se hrdinka lituje slovy "Proč mě nikdo nemá rád", ačkoli před ní právě stojí nejúžasnější kluk ze školy a upřímně se zajímá o její problémy. A i když být bezdomovkyní v patnácti samozřejmě není žádná výhra, dokážu si snadno představit drsnější problémy, jaké může mít atraktivní teenagerka se svým hovadským otčímem, než že jí tu a tam vrazí facku a zavře mě do skříně. Ale i když přijmu, že tohle se o žádnou drsnost nesnažilo, pořád tomu zoufale chybí zajímavější příběh a výraznější scény. Takže jsem to někde za půlkou vzdal a proto nebudu hvězdičkovat (ale dal bych tak dvě). Kresebně je to takový ten roztomilý sexy čtenářsky vděčný mainstream, který k tomu sedí, tam bych problém neměl.
 • choze
  choze12.10.2021 11:57Smrtihlav #06
  Dohrání akce ve skladišti, které opět trpí natahováním, dějovým vakuem a slabými dialogy (nejen štěkání se Vávry s Majkým). Taky mě štvalo, že hrdina v jednu chvíli div neoplakává smrt gaunera, který po něm před chvilkou šel s nožem.
 • choze
  choze12.10.2021 11:37Smrtihlav #05
  Tentokrát celý díl zabírá Smrtihlavova akce ve skladišti a to se ani nestihne celá. I proto, jak je to zase roztahané - třeba úvodní třístránkový telefonát (ze kterého se stejně nic nedovíme) se dal zkrátit na třetinu, respektive na jednu stranu, taky - jak píše Sagikkun - je toho Smrtihlavova poskakování po střechách zbytečně moc, i ta závěrečná scéna s Majkým je jen prázdné kecání dokola. Taky dialogy gaunerů jsou úplně banální, s těmi se dalo vyhrát. Pár panelů moc pěkných, třeba Smrtihlav natahující před sebe při skoku ruku s rozevřenými prsty nebo kopačka do dveří auta, za kterými stojí gauneři. Ale ty máznuté panely bych si příště odpustil.
 • choze
  choze12.10.2021 11:18Smrtihlav #04
  Smrtihlav s detektivem Vávrou se poznávají a vyměňují si informace - Smrtihlav se dozvídá, kdo je jeho hlavním protivníkem v podsvětí a vyráží po stopě, skeptický Vávra vzápětí dostává ke své nelibosti nového policejního parťáka na Smrtihlavově případu. Děj je zaměřený hlavně na Vávru, ale žádný ponor do jeho duše nás nečeká, nedočkáme se pro jednou žádné akční scény a hlavní záporák i nadále jen posiluje v pozadí, místo aby se pořádně uvedl na scénu.
 • choze
  choze12.10.2021 09:30Smrtihlav #03
  Smrtihlav zajme a vyslýchá brutálního gaunera, kterého se ale marně snaží vystrašit, aby mu prozradil, kdo je hlavou pražského podsvětí. Hrdina tak naráží na svoje limity a rozhodne se získat informaci jinak - setká se mezi čtyřma očima s detektivem Vávrou. I ve třetím svazku Smrtihlav zůstává jen nadšenou a snaživou domácí hrou začínajícího autora na superhrdinský komiks, která až příliš okatě opisuje od svých vzorů, viz. batmanovské setkání hrdiny a policisty na střeše policejní budovy. A je která je plná klišé (přistání na střeše auta, vyhrožování zločinci shozením), i když věřím, že si je autor užívá. Také stále platí, že děje je tu mnohem méně než v běžné superhrdinské sešitovce - třetí sešit si vystačí jen se třemi, čtyřmi scénami. V reálu by první tři svazky Smrtihlava daly dějově dohromady tak akorát jeden sešit. Posun v příběhu tu ale je, hrdina naráží na svoje limity a spojuje se s detektivem. K těm limitům bych jen podotkl, že kdybych si dělal svou verzi Batmana, využil bych tvůrčí svobody, co mám, a nechal hrdinu, aby zločince zabíjel. Autor se drží tradiční neposkvrněné superhrdinské morálky a vznešeně tragického superhrdiny, což je podle mě škoda. Celkově by se totiž mohl mnohem víc odvázat a vykompenzovat tím, že zatím jen klouže po povrchu.
 • choze
  choze11.10.2021 16:29Smrtihlav #02
  Druhý sešit už je dějovější a víc nám představuje hrdinu a přivádí na scénu vedlejší postavy - policajta, kterého bude mít hrdina v patách, a kámoše-tech guye, který hrdinovi pomáhá. A nějaké ty další gaunery na rychlé ztlučení. Hrdina vytrvale vnitřně monologuje, monology jsou ale v lepším případě nic moc, v horším silně patetické (hlavně ty batmanovsky zdůrazňující jeho vztah k městu) a stále chybí nějaké šťavnatější hlášky. A nějaké nápady. Taky nějaká ženská postava by byla fajn. A pořádný záporák. Kresba kolísává, má svoje momenty. Celkově o fous lepší než minule.
 • choze
  choze11.10.2021 14:32Smrtihlav #01
  Souhlas se Sagikkunem. Batman meets Sin City v alternativní Praze, přičemž to nepřichází s ničím originálním, ale je to atmosférické a není to vyložený trapas, byť to millerovské filozofování a drsné vnitřní monology při bitkách autorovi nežeru. Tu alternativní Prahu první sešit nijak neprodává a dějově je dost dietní - hrdina si jen trochu zafilozofuje v metru, převlékne se do kostýmu a zmlátí dva gaunery. Zatím tomu chybí něco osobitého, čím by to zaujalo, takhle to jen z dálky fandovsky pokukuje po Millerovi. Ale výtvarně je to snaživé a obálka se mi líbí moc. Tak snad to postupně nabere nějaký zajímavý směr.
 • choze
  choze28.7.2018 19:01Batman: Země jedna
  Fimi: proto taky hodnotím jen to, co tu vyšlo, co jsem četl a co tu má profil, nehodnotím celou sérii. Mě nevadí, že je to jiné, tím je to naopak zajímavé, vadí mi, že je to jiné málo a celkově slabé.
 • choze
  choze10.7.2017 22:29Hlavolam ze Stínadel
  cyboy: nerad bych zněl jako uražený autor, ale chci uvést na pravou míru pár věcí, což by snad nemuselo vadit. Ten formát nevychází z jednostránkových příběhů Rychlých šípů - zjevně jde o jeden delší příběh, ne o jednostránkovou šípáckou jednohubku. Jestli z něčeho vychází, tak z komiksových adaptací stínadelské trilogie, kde Čermák přejímá rozkapitolování příběhu z knižních předloh (a v posledním díle stránky opatřuje i kreslenými záhlavími). Dále ten příběh nepředchází Rychlým šípům těsně, aspoň pro mě čtvrtstoletí není těsně. Nicméně souhlasím s tím, že i tak by ty postavy měly mít foglarovskou sociokulturní výbavu a myslím, že ji i mají. Otevřeně zištně se tam ve vztahu ke kolu chová jen jedna postava, ne náhodou starší kluk a není to nefoglarovské, takovou postavou staršího, zištného a mizerného kamaráda je třeba Ondra z foglarovek Pod junáckou vlajkou a Devadesátka pokračuje. Foglarovky jistě nejsou o individualismu, ale to není ani Hlavolam - stejně jako foglarovky je o přátelství procházejícím zkouškou.
 • choze
  choze19.12.2016 12:00Jirka #01
  Kapis: tak to mě rozsekalo :D
 • choze
  choze28.9.2012 17:05Spirála #03
  A co tak strašnýho jsem vyspoileroval?
 • choze
  choze25.9.2012 18:36Brno in Comics
  Kde se to dá splašit?
 • choze
  Tak tohle vypadá na první mangu, co si ve svém životě koupím.
 • choze
  choze31.1.2008 13:01Za pět minut dvanáct
  blackjag: jak ses k tomu sakra dostal, chlape? přivez to na ten slez :)
 • choze
  choze21.1.2008 22:10Za pět minut dvanáct
  Jestli je to za nějakou rozumnou cenu, tak já si to snad z recese koupím...
 • choze
  choze18.1.2008 10:19Za pět minut dvanáct
  Cha, cha...
 • choze
  choze3.11.2020 11:52Sběratelský klub
  Zdravím, s nepochopitelnou naivitou Forresta Gumpa jsem půjčil prvního semicovského Záhadného Spider-mana na natáčení TV pořadu, kde ho samozřejmě někdo očóroval, a nejsem si jistej, kolik teď můžu chtít jako náhradu. Má někdo nějaký odhad? 500? Případně kdyby čirou náhodou měl někdo tip, kde ho splašit, tak by to bylo úžasný...
 • choze
 • choze
  choze8.12.2014 21:17* Připomínky a návrhy
  Toe: nevyšlo.
 • choze
 • choze
  choze6.12.2012 11:52Povinná četba
  Kaluž: Nemesis je podle mě samoúčelně brutální blbina akceptovatelná ještě tak jako odfláknutej bonus k WANTED, ale velké WTF ve srovnání s KICK-ASS nebo SUPERMAN: RUDÁ HVĚZDA. A jsem fakt zvědavej, jak z toho Millar s Matthew Vaughnem chtějí vyvařit zajímavej film (kdyby se radši vrhli na adaptaci toho Supermana, udělali by líp). Stejně tak jsem zvědavej jak si poradí s adaptací dvojky Kick-Ass, která je podle mě výrazně slabší než jednička a pořádně se rozjede až v půlce, kdy konečně nastoupí Red Mist a konec je fakt hodně otevřenej. Pochybuju, že by se do filmu třeba dostalo to znásilnění jedné z postav.
 • choze
  choze19.10.2012 11:16Filmový a hudební klub
  Díky, jsem rád za jakoukoli odezvu. On je to záměrně takovej scenáristickej i akční ojeb - na Mcguffinu nezáleží a děláme si tam z toho sranu jako i z jiných klišé (mobil, který kupodivu má signál, i když by ho v 99 procentech filmů neměl, ale přesto se nepoužije), akční scény jsou vesměs mimo obraz, ale přesto by měly mít určitou působivost/napětí (ukopání zabijáka na záchodě, souboj ve fotobudce). Hlavní devízou by měla být atmoška, kterou si myslím, že ta lokace má a kterou vydatně podporuje hudba. Názory na herecký výkony se dost liší, osobně myslím, že ústřední duo není nejhorší a že představitel bosse vysloveně ruluje :)
 • choze
  choze15.10.2012 20:13Filmový a hudební klub
  Fry: a já se přitom snažil opisovat od života co to šlo...
 • choze
  choze15.10.2012 16:43Filmový a hudební klub
  Dovolím si sem nahodit aktuální snímek z vlastní produkce, kde je v úvodní scéně hrdina vyrušen při četbě komiksu, načež rozpoutá peklo. Zrovna na tuhle scénu lidi velmi pozitivně reagují, což je dáno pečlivým výběrem komiksového titulu :) (u nějž jsem dal průchod své nostalgii po začátku devadesátek) - http://www.youtube.com/watch?v=w9MxxJw7ovM&list=PLwOTAZM_oRH1tHXUQVAyFXEtc8AdqWAnn&feature=mh_lolz
 • choze
  choze14.6.2011 22:05Pindárna
  Zdravím, zrovna řeším téma pro svou diplomku a chtěl bych psát o akvizici, katalogizaci a prezentaci komiksů v českých knihovnách, jinými slovy, jak na tom komiksy v knihovnách u nás jsou. Co jsem se zatím koukal, tak jsem na žádný článek/vysokoškolskou práci na tohle téma nenarazil. Vy někdo jo? Vítám i jakýkoli jiný konstruktivní připomínky.
 • choze
  choze14.4.2010 12:24Pindárna
  To jo, ale i ta by měla být rozdělena na dětskou a dospělou, s tím, že dětská by byla v dětském a dospělá v dospělém oddělení. Tohle rozdělení už ale vyžaduje od knihovnic jistou rozlišovací schopnost, aby nestrkali do dětské Mause, protože jsou v něm zvířátka.
 • choze
  choze14.4.2010 10:47Pindárna
  Já měl zato, že jde o zařazení v knihovně, aby Vrána nebo Punisher Max neskončili v dětském oddělení.
 • choze
  choze13.4.2010 09:23Pindárna
  Tak mé loňské orodování v MZK za přednášku o komiksech pro knihovníky přece jen (po pouhém půl roce) přineslo ovoce - http://www.mzk.cz/aktivity/akt10_15.php Akorát se nemůžu ubránit dojmu, že na půlden trvající samostatnou přednášku o komiksu se knihovnice dvakrát nepohrnou, mělo to mít maximálně dvě hodiny a mělo to být zařazené do nějakého pásma knihovnických přednášek (někam doprostřed, na poslední přednášku obvykle zůstane sotva polovina lidí :)
 • choze
  choze17.3.2010 17:08Filmový a hudební klub
  Aktuálně se účastním této soutěže o nej akční scénu (nebo o co vlastně, nad těmi debilními pravidly už s kámoši několik dní diskutujeme) - www.mymagnum.cz/video a to s ukázkou z mého akčního kraťasu Assassin. Tak kdyby chtěl někdo juknout nebo mi dokonce nedejbože dát bod, prosím :)
 • choze
  choze16.3.2010 08:44Pindárna
  Článek o slovenském komiksu v 90. letech - http://www.recenzie.org/komiksy/164-slovaci-a-komiks-od-roku-1990
 • choze
  choze18.1.2010 23:06Pindárna
  yama: díky
 • choze
  choze18.1.2010 12:57Pindárna
  Seqence ještě žije, nevíte někdo? Já jen že už jsem jim několikrát napsal (skrzevá tu Hibiho a Jerieho přednášku Komiks, jak ho (ještě) neznáte, kterou pro jistotu ani nemají uvedenou na webu) a žádná odpověď.
 • choze
  choze4.9.2009 15:37Pindárna
  Jak by řekl Joker: "Now, our operation is small, but there's a lot of potential for "aggressive" expansion." :)
 • choze
  choze4.9.2009 15:35Pindárna
  Kdo chce vidět dosavadní výsledky mého nedávno zmíněného boje za nákup komiksů do naší knihovny, nechť si na Facebooku zadá Komiksový koutek knihovny JAMU...
 • choze
  choze4.8.2009 12:27Pindárna
  yama: Díky, pokusím se to sem dostat
 • choze
  choze4.8.2009 12:07Pindárna
  yama: ta přednáška by mě dost zajímala, budu se po tom pídit... no, v MZK se komiksy půjčují pouze prezenčně, což si myslím řeší problém s vracením komiksů poničených
 • choze
  choze4.8.2009 11:22Pindárna
  Tak třeba Moravská zemská knihovně u nás v Brně je zásobena slušně (jako asi všechny knihovny s povinným výtiskem), no ale třeba už v té městské, tj. Knihovně Jiřího Mahena s 28 pobočkami, jsem od Moorea našel jen Liga výjimečných a Smax a od Franka Millera vůbec nic! Nemluvě o veřejných knihovnách na menších městech a VŠ knihovnách. Já sám jsem si přitom třeba Watchmen, V jako vendeta či mnohé další nejdřív přečetl v knihovně (MZK) a na základě toho si je koupil. Co se toho věnování týče, chtěl jsem věnovat pár knížek o komiksu, které mám ze zahraničí a stačilo mi si je jednou přečíst (zamlouvá se mi představa, že by naše knihovna byla jediná v zemi, která by je měla) a pár věcí, se kterými jsem se seknul (narozdíl od mnohých tady neschraňuju všechny komiksy, co mi přijdou pod ruku, ale svou sbírečku si tříbím dle svého vkusu).
 • choze
  choze4.8.2009 10:15Pindárna
  Když bylo zmíněno to půjčování komiksů, setkal se tu někdy někdo s nějakou "půjčovnou komiksů", eventuelně jak jste kdo spokojený s komiksovou nabídkou knihoven? S kámošem pracujeme v knihovně, on v knihovně na malém městě, já ve vysokoškolské a jemu se tuhle podařil celkem husarský kousek, že přesvědčil vedení, aby jednorázově nakoupilo nějakých 50 titulů a prý se to okamžitě rozebralo (zpropagoval předtím ten nákup menší akcí, se kterou jsem mu pomáhal). Takže jsem trochu zapracoval i v naší knihovně a něco málo se koupilo (a uvažuju, že i něco věnuju), bohužel nejsme knihovnický fastfood jako KJM, na druhou stranu jsme knihovna umělecké školy, takže si myslím, že by tu komiks měl být zastoupen, i když není přímo v osnovách. Tak si říkám, že by to chtělo nějaký plán pro všechny veřejné knihovny na systematický nákup komiksů. Pochybuju, že se v každé knihovně najde nějaký komiksový fanda, takže kdyby se udělal řekněme nějaký základní seznam, co by nemělo chybět (z mého pohledu třeba Maus nebo Watchmen), ze kterého by mohli všude vycházet... Co vy nato? Kravina? Utopie? Zbytečnost?
 • choze
  choze5.5.2009 15:14Filmový a hudební klub
  bluntman: stejně jako tvoje péro :) doporučuju spravit si chuť Punisherem: War Zone, ne že by to byl kdovíjaký zázrak, ale ani to není průser, minimálně ta proklamovaná brutalita tam zůstala.
 • choze
  choze5.12.2008 10:55Filmový a hudební klub
  Kruanova cesta na televizní obrazovky II - http://chforchoze.blogspot.com/
 • choze
  choze3.7.2008 14:59Filmový a hudební klub
  demnog: nevypadne, choze na vás totiž překvapivě sere a zbytek dne plánuje strávit vyčítáním si, proč to neudělal už dřív
 • choze
  choze3.7.2008 11:07Filmový a hudební klub
  DEmnoG: tak snad božský zack jasně řek, že nic takovýho neexistuje, tak co ještě řešíš?
 • choze
  choze3.7.2008 10:11Filmový a hudební klub
  zack: okej, zacku, zase jsi mě dostal. Další blbec, kterej se z tebou pokusil diskutovat jako by moc dobře nevěděl, že zack je nejchytřejší a nejde mu o vůbec diskusi, ale o to, aby mu náhodou někdo nevyfoukl rekord v počtu urážených a nasraných lidí za den. Takže si klidně mysli, žes mě nasral, ale pravda je taková, žes mě jen tradičně otrávil. Proč se s člověkem, kterej pokaždý když ve filmu ženská ukáže kozy začne řvát "porno!", odmítám bavit o kvalitách/nekvalitách béček, je snad jasný.
 • choze
  choze3.7.2008 09:42Filmový a hudební klub
  zack: jinak je otázka, co si představuješ pod tím dobře natočeným béčkem, ale už jsi tu toho naplácal dost, abych mi bylo jasný, že o tom nemáš ani páru a další diskuse s tebou na tohle téma je bezpředmětná
 • choze
  choze3.7.2008 09:38Filmový a hudební klub
  zack: já že to beru moc vážně? tak to pardon, ale to nejsem já kdo hledá logiku a realističnost ve filmech jako je Wanted a bondovky
 • choze
  choze3.7.2008 08:09Filmový a hudební klub
  ty namistrovaný kecy "jsem strašně dospělej, protože mám rád bournea" jste doufám nemysleli vážně?
 • choze
  choze2.7.2008 22:27Filmový a hudební klub
  markýz: a sakra! jsou tu ňáký dobrovkusáci! poplááách!
 • choze
  choze2.7.2008 14:51Filmový a hudební klub
  Zack: Je otázka, co myslíš tím dobrým. Ty tím zjevně myslíš obecně formálně a obsahově kvalitní, jenže o to se tyhle filmy ani nesnaží, jde jim o něco úplně jiného a sice o pokleslou zábavu a tu mnohé spolehlivě naplňují, tedy jsou dobré. S bondovkama je to podobný. S markýzem mi připadáte jako lidi, kteří nádavají nato, že v lékárně nemají chleba a co že je to teda za zkurvenej obchod.
 • choze
  choze2.7.2008 12:50Filmový a hudební klub
  zack: z ženské věznice se netočí jen porna, tedy aspoň já osobně definuju porno skrz otevřený sexuální scény, no možná seš v tomhle trochu puritánštější a stačí ti míň :) Bourne mě s výjimkou trojky nehorázně nudil, ten nervní realistickej styl není můj šálek kafe, rád se v akci orientuju a pořádně si ji prohlídnu. Na novou bondovku se bez nějakýho velkýho nadšení vždycky rád mrknu, protože vždycky dostanu (s výjimkou silně nadstandartního Golden Eye) standartní akčňák.
 • choze
  choze2.7.2008 11:13Filmový a hudební klub
  markýz: já jen že po dočtení tvé recenze jsem měl pocit, že ji napsal někdo kolem šedesáti, kdo předtím nikdy žádný akční film neviděl. Připomnělo mi to jednu recenzi, co jsem onehdy četl na netu, bylo to k filmu odehrávajícím se ve vesmírné ženské věznici. Recenzent napsal, že je nesmysl, aby když někdo spáchá zločin na nějaké planetě, ho vozili do nějaké věznice v kosmu, když je přece mnohem ekonomičtější mít vězení přímo na planetě. Chudák byl tak fixovanej na logiku, že vůbec nepochopil o co tam šlo. Ale radši ať takoví píšou recenze než aby točili filmy :)
 • choze
  choze29.6.2008 15:34Filmový a hudební klub
  Tak takhle mimo recenzi jsem už dlouho nečetl... :)
 • choze
  choze29.6.2008 12:19Filmový a hudební klub
  Taky spokojenost, díky tomu jak se to vzdaluje ději předlohy jsem si naopak uvědomil její slabiny a konekonců nejde o děj, ale o amorální vyznění a to je překvapivě ve filmu v rámci možností patrné.
 • choze
  choze28.6.2008 18:49Filmový a hudební klub
  Tak Kruanovský projekt si už našel cestu i do Premiere... A jak je možný, že tu nikdo nereaguje na Wanted??? :)
 • choze
  choze15.6.2008 17:54Povinná četba
  Ale rád bych viděl zfilmovanou Galaxii a samozřejmě Arnala...
 • choze
  choze14.6.2008 12:51Povinná četba
  Jakkoli mě ta zpráva, když jsem se o ní před půl rokem doslechl poprvé, nadchla, sám jsem to nikdy nepovažoval za moc reálný projekt a dodnes jsem nebyl ničím přesvědčen o opaku. Jako takové to podle mě může fungovat v pohodě, námět je originální (narozdíl od přeceňované Vzpoury mozků, která už je dnes pro filmovou adaptaci naprosto přežitá, viz. Terminátoři, Matrix, Já robot) a ta plytkost děje je, řekl bych celkem snadno řešitelná šikovným scénáristou. Horší je to s penězi, realizací a odbytem. Potřebné finance by teoreticky mohly vzejít z nějaké mezinárodní koprodukce a předprodeje práv do zahraničí, ale nemyslím, že by se u nás našli lidi, kteří by to byli schopní důstojně natočit a zajímavější počet diváků, který by tomu věnoval pozornost.
 • choze
  choze25.5.2008 12:14Filmový a hudební klub
  Můj rozhovor s Kubou Hussarem o jím připravovaném seriálu podle kruanovských comicsů - chforchoze.blogspot.com/
 • choze
  choze21.5.2008 12:30Filmový a hudební klub
  Až si říkám, jestli se ze smrti jedné z hlavních hvězd filmu před premiérou nestane v budoucnu regulérní propagační tah :) Jinak osobně nejvíc žeru ten plakát s netopýrem vypáleným do budovy.
 • choze
  choze12.3.2008 21:08* Připomínky a návrhy
  Evidentně mu praskla už dávno... :)
 • choze
  choze7.3.2008 19:04Pindárna
  tomu říkám průjem
 • choze
  choze28.2.2008 12:04Filmový a hudební klub
  Hmm, KAT... ten se na jednu stranu hrubě nepovedl, na druhou je to velezábavný béčko. Třeba Rusák v něm sice přišel o většinu svého kouzla, ale jeho souboj s Punisherem je výbornej, lepší než v comicsu, taky scéna kde Harry Heck hraje Punisherovi písničku je boží a to zabití Travolty je bomba...
 • choze
  choze27.2.2008 13:46Filmový a hudební klub
  zack: já od nich nečet nic, ale myslím, že pan šprcka má rozhodně možnosti a Thing je holt na efekt (a dobrej efekt, nic proti tomu :)
 • choze
  choze27.2.2008 13:17Filmový a hudební klub
  zack: a proč je máš za nejtrapnější team v historii comicsu? Jen pro zajímavost.
 • choze
  choze27.2.2008 12:27Filmový a hudební klub
  zack: jistě že jde v prvé řadě o superhrdiny, ale ti jsou snad zhmotněnou fantazií, ne? A pokud uznáváš, že jde v prvé řadě o superhrdiny, tak nevím co máš za problém s FF, kde máš dokonce čtyři luxusní superhrdiny. Chybí ti myšlenka, psychologie, dobrý příběh a akční scény? Vždyť jde v první řadě o superhrdiny, jak jsi sám řekl.
 • choze
  choze27.2.2008 10:56Filmový a hudební klub
  Že děcka nepotřebujou ke štěstí kvalitu. Jsou vyplesklí i z té FF a Ghost Ridera a není na tom nic špatného. Koneckonců snad jde v superhrdinském comicsu v prvé řadě o fantazii a ono dětské "co kdyby" a ne o myšlenky a psychologii. Ty to dělají jen zajímavější a věrohodnější.
 • choze
  choze27.2.2008 10:38Filmový a hudební klub
  Filmy pro děcka nemusí být automaticky špatný, ale nevím jak ty, ale já vyrostl na spoustě špatných filmů, na které dodnes s láskou vzpomínám :)
 • choze
  choze26.2.2008 23:57Filmový a hudební klub
  Moje velký guilty pleasure je ovšem Liga výjimečných, jak je ten film hrůzostrašně špatný, tak mě baví :)
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 284 (cca 117088 Kč)
Mám: 543 (cca 87880 Kč)
Chci: 159 (cca 5929 Kč)
Sháním: 7 (cca 0 Kč)
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: neveřejné
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0