• Hawwwran
  Hawwwran mecenáš12.1. 14:23RUR
  Tohle mi vážně sedlo. Slyšel jsem RUR jen jako rozhlasovou hru a při čtení jsem jí slyšel v hlavě. Barevné podání a vůbec celé podání mi k tomu vážně skvěle sedlo. Co se týká RUR předlohy, tak mne překvapuje jak aktuální to pořád je. Necítím z toho 100 let staré dílo.
 • Hawwwran
  Četlo se to moc příjemně, takové fantastické scifi cestování různými světy. V tomhle mi to dost připomínalo malého prince. Provedení k vizuálu sedí opravdu skvěle. Celkově je to opravdu pěkná kniha. Obsahem i formou.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš9.11.2020 22:33Vodní had
  Hrozne zvlastni, kresba mne velmi zaujala. Pribehove to je jednohubka. Jeste nejakou dobu nad tim budu premyslet. Urcite to ve mne zanechalo stopu. To se tak casto nestava. Podobne zvlastne na mne zapusobila Satania od Vehlmanna.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš2.10.2020 21:52Alt-Life
  Tak tohle bylo boží. Fakt super. Četlo se to uplně samo. Námět super, kresba super, vydání super. Takové, že bych čekal že to vydalo Trystero a ne Argo. Děkuji Argu, fak mne to bavilo.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.9.2020 21:17Sex a lži
  Hustý! Až se nechce věřit, že tohle chování k ženám (ale i mužům, vlastním dětem) je někde realitou. Dost silný komiks.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš9.9.2020 06:40Andělské drápky
  Tohle jsem nějak nepochopil. Obrázky to má hezký, ale nepochopil jsem to
 • Hawwwran
  Knihu jsem si i pres cetne chyby (nastesti ne fakticke, ale korektorske) neskutecne uzil.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš14.8.2020 22:38Orange #01
  Příjemně překvapilo. Četl jsem to s chutí, postavy jsem si oblíbil a těším se na pokračování. V rámci žánru přesně to co jsem chtěl. Super.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.8.2020 23:23Šílená ze Sacré-Coeur
  Nečekal jsem, že mne to bude tolik bavit. Míň sexu, víc příběhu a víc mystična než jsem čekal. Paráda.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš24.4.2020 21:43Bludiště
  Tohle je prostě Burns. Jak dlouho že budeme čekat na zbytek? Tipuju 2 roky. Tohle je prostě rozjetý příběh a jsme na uplném začátku. Co bylo u Burnse jasný a je to tak, zatím se točí okolo vztahu dvou lidí, ale taky se to jednomu z nich možná zdá, nebo se to zdá královně termitů při kladení vajíček kdesi v africe. Kdo ví ;-)
  Nutně potřebuju další díl.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš23.4.2020 22:21Kasta metabaronů (pevná vazba)
  Tak tohle byla mega jízda za hranice mé představivosti! Ten Jodo je opravdu neuvěřitelný. Kolikrát jsem si říkal "jak tohle může pokračovat" a Jodo to vždycky dokázal. Opravdu nevšední nářez. Kresba je bombastická. Ty vesmírné lodě, architektura. Opravdu tleskám.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš19.4.2020 21:15Ségry
  Tohle se mi moc líbilo a mé dcery se v hrdinkách fakt našly. Velmi povedené.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš1.4.2020 22:32Sherlock Frankenstein a legie zla
  Super, fakt mne to bavilo a ukázalo to víc z toho co se dělo mimo hrdiny Černé Palice. Vždy když si čtu něco ze světa ČP si říkám, jestli si to jen špatně nevykládám, ale podle mne si Lemire mistrně dělá prdel z celého superhrdinského komiksu a zároveň to myslí vážně. Na mne to funguje skvěle.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš7.12.2019 22:18Sykes
  Kvalitní western. Edice ERB má zřejmě stabilně vysokou kvalitu.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš5.12.2019 22:48Mrtvej svět
  Já to prostě nepochopil. Četl jsem originál a doufal jsem že mi něco uniklo. Po přečtení české verze jsem zjistil, že to byla celá myšlenka příběhu. Mebylo to ale jazykem, protože s českou verzí mám uplně stejný provlém.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš5.12.2019 22:46Sága Valty
  Tohle mne bavilo víc než jsem čekal. Kresba i formát luxusní. Příběh mi přišel pro tohle téma super. Fakt jsem se bavil.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš3.12.2019 22:50Essex County
  Tyjo! Nevěděl jsem co od toho čekat a vo to asi bude, když to sbírá samou chválu. Přemýšlel jsem čím mne to tak zaujalo. Asi mne Lemire vtáhl do děje. Svým stylem vyprávění kdy střídá různé časové vrstvy a čteme stylem od větví ke kořenům. To bude asi ono, tím si mne získal. A ten příběh je takový opravdový a plyne parádně. Úžasný.

  A ještě ke kresbě. Nevím čím to je, ale Lemirova kresba mi sedla už dříve. Z nějakého důvodu mi prostě sedí.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš17.11.2019 22:06Sabrina
  Tíživé, náročné, zneklidňující.
  První pohled na kresbu pro mne znamenal zklamání. Když jsem se ale začetl a zjistil jak autor pracuje s atmosférou, hrozně mi k tomu kresba sedla. Celé to hrozně moc pracuje s atmosférou a divokou fantazií čtenáře (co to bylo? Proč to udělal? Co se stane? Ukáže se že má pravdu?). Je tam spousta atmosféru budujících panelů, pak spousta atmosféru budujících dialogů. Jenže výsledkem je právě ta atmosféra, která je tíživá, ubíjející a nudná. A je to super! Tahle kniha mi bude v hlavě ještě nějakou dobu rezonovat. Pro mne opravdu atmosférický zážitek. A to, že mi přijde jako zážitek prečtení knihy s ubíjející a nudnou atmosférou mne opravdu překvapilo. Velký zážitek!
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš3.10.2019 21:15Žoldnéř #02: Tajemná formule
  Příběh je banální, ale to proto, že tímhle dílem začíná příběh. Berte to jako luxusní sešitovku dvanáctidílného příběhu. Čte se to snadno a rychle právě jako sešitovky. Malba je úžasná.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš25.9.2019 18:24Mjöllni
  Tohle jsem si užil. Mytologie v příběhu byla super a kresba famózní.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš24.9.2019 18:16Zaklínač #04: Z masa a ohně
  Asi jsem to četl (jako jednohubku) ve správnou chvíli, protože jsem si to užil. Taková stručná fantasy kriminálka. Hru neznám. Jen předchozí koniksy.
 • Hawwwran
  Já si to užil. Kresba mi evokovala starou Čínu a to je myslím dobře.
 • Hawwwran
  Ta malba je skvělá. Neuvěřitelně realistická. Doslov autora pak odkrývá proč tomu tak je, má bohaté technické vzdělání. Technické detaily jsou opravdu propracované a to jsem si užíval. Doufám, že bude brzy další díl.
 • Hawwwran
  Tohle jsem si neskutečně užil. V náhledech mne kresba nepřišla tak úžasná, jak všichni pořád říkají, ale při čtení jsem jí hltal a některé panely si dlouze prohlížel. Celý svět vesmíru kolem Pandarve mne fakt seděl. Atmosféra ve vesmíru umožnila zajímavou mechaniku, kterou jsem jinde neviděl. Bizarní planetky mi připomněly dobrodružství malého prince.
  Chci víc alb jak předcházejících, tak následujících!
 • Hawwwran
  Koupil jsem si to abych měl co číst při kafi na terase a tenhle účel byl splněn, příjemná kresba, fajn příběh. Fakt parádní oddychovka.
 • Hawwwran
  Četbu tohohle komixu jsem si fakt užil, hlavně druhý příběh. Ta kresba druhého příběhu je naprosto skvostná. Tím myslím tu verzi kterou koloroval ilustrátor. Krátký příběh na konci jen zapečetil dobrý pocit z celé knihy. Fakt paráda.
 • Hawwwran
  Super úvod do série. Další díl už leží na poličce a já se těším na další příbéhy. Pecka
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.4.2018 21:06V jako Vendeta
  Kresba a lettering mne trochu rušily od toho abych si to užil.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.4.2018 21:05Watchmen - Strážci (3. vydání)
  Pro mne srdcovka. Po dlouhých letech od Sincity ve mne vzbudil zájem o komiksy. Skvělý příběh, postavy, kresba.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš9.12.2020 23:27Měsíční stín
  Mám limitku, otevřel jsem jí hned jak přišla a už jí čtu. Jen se né každý den dostanu ke čtení (práce, rodina, vánoce, jiné koníčky) a tak jsem tak v první pětině. Přijde mi to hodně dobré už od začátku. Užívám si to. Taková trochu jiná space opera. Nevim proč, ale připomíná mi to Storm: kroniky Pandarve a malého prince. Místy snad i Star Wars. Čtu to opravdu s chutí a nadšením. Je to hodně ukecané, vizuál nádherný a nemám pocit že je to 30 let staré.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš8.12.2020 22:36Divná planeta
  Oh, so unnecessary _|Ö|_
 • Hawwwran
  Darker: Lepsi ve smeru vice slov urcite ne. Jina jihoceska slova mne uz moc nenapadaji. Minimalne ne nejaka skutecne bezne pouzivana. Budejcaci zadny hantec nemaji. Ta slova byla takova vyjimka potvrzujici pravidlo.
 • Hawwwran
  Darker: znám jen rožnout. Od nás jsem zas zjistil ostatní neznají pikador, kropáč, kopici, šajsku, pulinu (s prominutím). Nářečí jsou sranda, protože kolikrát maji místní jednoduší název pro něco co ostatní nazývají zbytečne zdlouhavě (pikador -> párek v rohlíku)
 • Hawwwran
  Radek: nejsem jazykovědec, ale "dobrej" místo "dobrý" je nespisovná mluvená čeština. Troufnu si tvrdit že tak mluví všichni z čech. Praha je možná hodně "vidět" a tak lidem z moravy (a slezka?) To může přijít jako "pražština", ale myslím že není. "Von" taky používám v mluveném projevu a řekl bych že je to celočeské. U pražáků jsem si všiml snad jen nějakého zkracování (knedliky místo knedlíky") a to je tak vše. Ostatní s čím jsme si rozdílní se ukázalo být naopak mojí "jihočeštinou" o které jsem nevěděl že existuje, než jsem se přestěhoval do středních čech.
 • Hawwwran
  Dalamar: Ten článek vystihuje moje pocity.Ten příklad s opillým rybářem se mi líbí. Ta novější varianta je čtivější, reálnéjší. Mluví nespisovně a sedí to. Kdyby měl ale ten jeho projev nějaký lokální tvar, bylo by to komické tak jak autorka zmiňuje výše.

  Nemáte někdo příklad té Pražštiny jak říkáte že se vyskytuje? Já si všiml, že pražáci neznají nějaká jihočeská slova, ale obráceně jsem si nevšiml, že by se vyjadřovali jinak.
 • Hawwwran
  SSP: to že mluví česky je samozřejmě něco jiného. Je to způsob jak vnímat slova, ale neřešíš že angličani mluví česky. Ta valaština mi přijde rušivá stejně jako by se ho někdo zeptal odkud je a on řekl že je z Kroměříže. Chci po překladu aby mi předal atmosféru a děj. Situovat postavu na valašsko mi nepřenáší originál, ale vymýšlí tam něco vlastního. Kdyby mluvili všichni stejně, tak sice přijdu o část autenticity originálu, ale bez znalosti originálu bych to nevěděl a ani o nic nepřišel, protože tam nikdo nikdy na jeho přízvuk nepoukazuje (jestli si pamatuji správně).

  Souhlasím, že je to překladatelský oříšek a nějak se k tomu postavit musí. Za mne osobně je ale situování postavy jinam prostě špatně. Jako zákazník, konzument díla mi to tam překáží o to víc že kdyby to tam nebylo, nic by nechybělo.
 • Hawwwran
  Dalamar: jenže když to ira posune na valašsko tak to atmosféru nedokresluje, ale kazí.

  Jsem z Českých Budějovic a teď bydlím u Prahy (cca 10 let). Nasísat jsem opravdu nikdy neslyšel.

  Ptal jsem se kamaráda překladatele jak se to řeší a v dabingu prý s velkou opatrností (dovolil si to u Futuramy a myslím že za to sklidil dost kritiky) a v titulkách "vůbec", protože to příliš ruší a pro příběh to není důležité. U komiksu se přikláním k něčemu mezi. Neříkám nikdy, ale tady opravdu nevím, proč by měl ir v anglii mluvit valaštinou.

  Nikdo mne tu nepodpořil a hlasů proti mému názoru tu pár je, tak můžu být výjimka, ale zatím jste mne nepřesvědčili, že má valaština v komiksu opodstatnění. Neříkám že se nemá používat hovorová čeština, ale přímo konkrétní nářečí na sebe prostě poutá pozornost a přitom to ten význam nemá. Postava z valašska není.
 • Hawwwran
  Dalamar: naopak, méně známé by bylo ještě horší. Kdybych četl originál a měl problém rozklíčovat nářečí, tak bych se snažil a výsledné zjištění by mne těšilo (i když nářečí v originálu V for vendetta mne rozčilovalo). Tady jsem ale musel googlit slovo "nasísat" kterému jsem nerozuměl a výsledné zjištění že je to někde z valašska mi bylo naprosto k ničemu. Fakt že mluví nářečím děj nijak neposouvá, fakt že mluví valašským nářečím je akorát matoucí.
 • Hawwwran
  Kruci, jsem za půlkou a pořád nemůžu překousnout že Lewis mluví nějakým valašským nářečím, nebo co. Nasísat, totok, vykómal jsem, fachčit, střelca místo střelce, tajlenc, mojou místo mojí a spoustu dalších. Jako je v originále asi Irčan, ok, má nějaké nářečí, ale když to čtu, tak je pro mne někde z moravy nebo kde a to je teda pěkná blbost, když jde o děj z viktoriánské anglie (asi). Fakt nevim v čem mi má to nářečí pomoct. Je to akorát otravné. Kdyby mluvil normálně, tak alespoň "zůstane" v anglii s ostatníma. Takhle ho z toho valašska v hlavě nemůžu dostat.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš6.11.2020 17:57Měsíční stín
  Proste byl zajem takovy, ze jim to pretizilo servery tak, ze meli sami problem ho administrovat. Po hodine se jim tam podarilo napsat, ze se to ruzi a bude to az dalsi den. Jenze tim se snizila zatez a web se rozjel a kniha vyprodala. CC projeli ucty objednavajicich a protoze 90% bylo objednano z uctu stalych zakazniku, rozhodli ze objednavky nebudou rusit. Takze misto aby slo o rychlost, slo o vytrvalost. Sice to.muze znit jako prusvih, ale nevim jak by to mohli resit lip. Zklamat ty co uz to zaplatili kvuli tem kterym se to nepodarilo? Od zacatku bylo jasne, ze bude hodne nespokojenych, byla to limitka. Jen kvuli technickym problemum jsou nespokojeni jini (asi) nez kteri by to byli kdyby problemy nebyly. Proste z pohledu CC to par fanousku koupilo a par se jich vzteka. Takze +- ocekavany vysledek.
 • Hawwwran
  Akorát v reálu vypadají obálka a okraj jinak. Barvy jsou jinak.
 • Hawwwran
  To by tam muselo byt "vyhledala". Bylo by to lepsi. Kdyz uz tam je "i", tak s mekkym nemam problem.
 • Hawwwran
  @Milo: je to tak ;-)
 • Hawwwran
  @mcleek: jestli na straně 266 myslíš "vyhledali mé děti", tak nevidím problém. (Oni) vyhledali mé děti.
 • Hawwwran
  @Mikei: to bys špatně pochopil. Je to super. Jen takovéhle chyby nemám rád. Beru to i jako tskovou zvrácenou radost, když něco najdu. Té knize to ale nic nebere.
 • Hawwwran
  @mcleek: čtu teď jen v krátkém čase večer, takže pomalu. To slabší písmo bude když mu není rozumět. Rozmazané zase když je jeho žena ve stresu. Hezky se to tam stupňuje jak jí říkají že je to s ním vážné. Uplně z toho cítím jak se jakoby vzdaluje realitě jak se to dozvídá.
 • Hawwwran
  Chyba: na straně 246 chybí poslední bublina, takže nevíme druhou nejdůležitější vec kterou se Hawking během svého výzkumu dozvěděl. Předpokládám že jde o kosmickou cenzuru.
 • Hawwwran
  Chyba: 166. Strana. Druhy panel, prvni bublina."jsu" misto "jsou"
 • Hawwwran
  Chyba: 13. Strana nadpis. Chybí "i" ve slově "Hawkingština"
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš27.3.2020 23:47Batman: Můj temný princ
  ** SPOILER ** Jak si mám vyložit tu sc3nku před devíti lety s Jokerem na konci?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš1.3.2020 13:22Magic The Gathering: Chandra
  Sférochodkyně :D
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.12.2019 10:31Kosmo knedlíci
  Ještě to s dětma nemám dočtené, ale už teď musím pochválit vizuál. To je tak pěkný, že to musím napsat ještě než to dočtu. Obrovská pochvala vydavatelství Paseka za povedený překlad, skvělou práci na SFX i jiných textech v kresbě. Také chválím papír, který nechá vyniknout barvy a přitom nebere otisky prstů. Jen škoda že to není formát jako Hilda.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš3.12.2019 22:56Essex County
  Da kniha je nadstandardni. Ani v zahranici jsem nenasel podobne vydani. Skoro to vypada ze jako jedini mame hardback. Moc pekne.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš30.11.2019 23:17Providence
  Mam obe verze a sberatelsky je to tak nejak jedno. Vydavatelsky chytre reseni, sberatelsky podvod, no :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš29.11.2019 19:11Providence
  Louza: ale.víš, že je to G samolepka, žejo...
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš27.11.2019 18:29Providence
  Louza: jak poznas chybny "kontrakt na boha" od "kontrakt na boga"? To by mne zajimalo. Mel jsibv ruce obe "verze"?
 • Hawwwran
  Vzdyt je to napsane na obalce... "Utrpení" :D
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš29.10.2019 22:58Sága Valty
  Taky bych nerekl, ze to je neco problematickeho, jen mne to prekvapilo. Komiksy mi normalne voni. Uvidime jestli to zamori pokoj, ale po rozbaleni a pricichnuti to opravdu nevoni.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš29.10.2019 18:01Sága Valty
  Co to, že to smrdí rybinou??
 • Hawwwran
  Na stránce 137 je v poslední bublině na stránce hrubka ve slově "vyklouzly"
 • Hawwwran
  Je mozne, ze se takova chyba stane sberatelskou raritou, jako u znamek?
 • Hawwwran
  Ja si druhou uzil o dost vic nez prvni. Take jsem si vsiml, ze se neco zmenilo a pribeh je lepsi. Treti ted ctu, tak jeste nevim
 • Hawwwran
  Zvláštní, že název knihy si bere název jiného příběhu, než anglická verze. Červená barva textu na coveru mi vadí. Byl bych radši za "Chvění" černým písmem.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš26.7.2019 23:10Mrtvej svět
  Četl jsem originál, četl jsem českou verzi... Já to pořád nechápu :-/ chápu její charakter a tak, ale závěr prostě nechápu. Nejsem si na posledních stránkách ani jistý časovou posloupností a dobou v čase. Můžete mi to někdo prosím vysvětlit?
 • Hawwwran
  Hahaha, tak to je faill :D
 • Hawwwran
  Na cca 26 listu, kde nahore le vzducholod a pres celou pravou stranku (27 list) je mechanika s tryskama na zadech. V levo dole, posledni panel., Prvni bublina: "Pane Jabire, je noudré tady kouřit? Hélium je přece prudce hořlavé."
 • Hawwwran
  Přesně, s tím heliem... Nemá někdo originál? Fakt je tam helium?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš23.10.2020Prodám
  Prodám:

  CZ:
  Lady mechanika 1, NElimitní varianta
  MDEK Věčná válka pevná vazba
  MDEK Kasta metabaronů paperback první vydání
  MDEK Teorie rozpadu paperback
  MDEK Bílý láma paperback
  DCKK Návrat Barryho Alana
  Transmetropolitan 2, Život je pes

  EN:
  Hardback:
  Big Hard Sex Criminals Deluxe 1
  Thor: God of thunder, The god butcher 1 (aaron)
  Thor: God of thunder, Godbomb 2 (aaron)
  Mighty Thor: The war Thor 4 (aaron)

  Paperback:
  Mighty Thor: Thunder in her veins 1
  Mighty Thor: Lords of Midgard 2
  Mighty Thor: The Asgard / Shi'ar war 3
  Sex criminals 1
  Sex criminals 2
  Sex criminals 3
  Deadpool, the complete collection vol.1
  Sweet tooth 1
  Criminal, coward
  Watchmen

  DE:
  Luxusní vydání Marvel 1602, bohužel pro mne v němčině. Kniha je to ale krásná.

  Napište mi soukromou zprávu nebo mail (comicsdb102020@hawwwran.com) co by se vám líbilo a za jakou cenu. Ideálně víc kusů, ať se s tím neženu na Zásilkovnu po kusech. Zásilkovna je myslím za 60kč, ale preferuju předání v Praze na metru Petřiny.

  Snažil jsem se nafotit hlavně všechny případné vady. Pokud mám u knihy jen jednu fotku, tak jsem žádné vady nenašel.

  http://ibb.co/album/nBZdGs
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš13.6.2019Prodám
  Prodám ideálně osobně na crweconu, případně v Praze 6 na metru Petřiny. Pošta jen při velkém počtu, nechce se mi na poštu.

  CZ:
  Kasta metabaronů, brož, první vydání, nečtená, 900,-
  Teorie rozpadu, brož, nečtené, 350,-
  Bílý láma, brož, nečtené, 500,-
  Lady mechanika 1, 400,-
  Transmetropolitan, život je pes, 200,-

  EN:
  Sex criminals 1,2,3, 450,- dohromady
  Sweet tooth 1, brož, 350,-
  Watchmen, brož, 300,-
  Mighty thor 1, thunder in her veins, brož, 250,-
  Mighty thor 2, lords of midgard, brož, nečtená, 250,-
  Mighty thor 3, the asgard shiar war, brož, nečtená, 250,-
  Mighty thor 4, the war thor, pevná vazba, nečtená, 350,-
  Criminal, coward, 150,- 2 šmouhy bílou barvou na coveru.
  Marvel 1960 deluxe, německy, velké, 1000,- http://www.bookdepository.com/Marvel-1602-Deluxe-Neil-Gaiman/9783741608025

  comicsdb@hawwwran.com
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš21.1. 22:18Pindárna
  Mate nekdo seznam toho co predstavili CC? Zajima mne treba jestli oznamili kolosalku.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš21.1. 22:07Pindárna
  S reklamaci u Megaknih jsem mel zkusenost nedavno. Prejdu na to co te zajima. Poslani penez mne stalo hoooodne emailu s ruznyma lidma. Urcite se jim ozvi. Jsou schopni to nekam zasantrocit. Stejne jako zasantrocili moji vratku a dokonce moji objednavku za 7000, ktera byla zaplacena, ale zapomneli ji proste poslat.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš18.1. 21:34Sběratelský klub
  Máte nějaký komiks se kterým to "trochu přeháníte"?
  U mne je to třeba Černá díra. Mám české vydání, první vydání v originále, komplet vydání v sešitech, studiovou edici se skeny originálů v originální velikosti. Četl jsem několikrát a hodlám přečíst znovu.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš18.1. 17:30Pindárna
  Nemáte někdo zprávy o tom jak dopadlo to pozdržení plateb kvůli covidu od Luxoru? Zaplatili to nakonec?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.1. 08:50Pindárna
  Zatim nemam duvod objednavat, takze sam jsem to nezkusil.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš15.1. 21:02Pindárna
  Bookdepository uz zase dorucuje do CR. Pisou ze to muzetrvat trochu dele nez to prijde, ale uz posilaji.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš14.1. 18:43Pindárna
  Ze to vypadalo ze jsi kapituloval a omylem otevrenou mecenasskou funkci jsi otevrel vsem :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš14.1. 10:56* Připomínky a návrhy
  Zack: Ve foru "ikonkova dilna" dal Sv1hl1k odkaz, ale href="link". Chyba Sv1hl1ka nebo systemu?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš14.1. 10:52Pindárna
  :D
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš11.1. 11:47Filmový a hudební klub
  Taky mne ten rucnik v ringu zmatl. Myslel jsem ze se vykaslali na normalni komiksy a pojedou jen filmove adaptace.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš11.1. 00:24Sběratelský klub
  Takze ted uz to je jen jeden Mighty Boy?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš1.1. 20:33* Připomínky a návrhy
  Prestala mi fungovat na mobilu trojtecka. Treba v komentarich, kdyznsi chci vybrat pouze diskuzi, nebo ve foru, kdyz si chci vybrat kategorii. Nic to nedela, zda se ze odkaz je jen #.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš27.12.2020 09:25Pindárna
  Seneke: jezdilo nam asi 4h v kuse a nehlasilo vybiti (i kdyz obrazek ukazoval asi posledni carku), takze baterka v pohode. Ale nabiji se pomalu. Teda pomalu na muj vkus. V porovnani s mobilem nebo notebookem. Asi to neumi quick charge. Teda ne ze by to byl problem. Az se vybije, znamena to ze uz jsme stejne hrali dost dlouho.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš25.12.2020 23:58Pindárna
  Já si komiksy taky naděluji celý rok, takže k vánocům dostanu pár ks z poslední objednávky co před vánocema přijde :-) už jsem vysvětlil že stejně nemají šanci vybrat komiks který bych chtěl, ale nemám. Takže u mne to bylo Nintendo Switch s Super Mario Homecircuit a velkým překvapením bylo Nintendo Game & Watch a sada na vaření sous vide.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš21.12.2020 07:31Filmový a hudební klub
  Lantan1: ja myslel to, že po první serii bych tu druhou ani nepotřeboval.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš20.12.2020 14:24Filmový a hudební klub
  Lantan1: zatím jsem viděl jen první serii a vlastně to tak dobře skončilo, že další nepotřebuju vidět hned.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš19.12.2020 21:21Filmový a hudební klub
  Ja zase zrovna dokoukal první serii Watchmen a asi nemám výhrad. Líbí se mi jak to navazuje na komiks i jak to vypráví vlastní story. Fakt mne to překvapilo. Je tedy třeba vidět celou serii aby to dávalo smysl, ale fakt mne to potěšilo.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš13.12.2020 13:39Sběratelský klub
  Fimi cena na bookdepu klesne vzdy pod predobjednavkovou cenu. Ne hned, ale klesne.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš11.12.2020 19:45Filmový a hudební klub
  Je mi to uplne u prdele sledovat co bude, ale tesim se ze neco zajimaveho urcite bude.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš9.12.2020 06:56Stripy, jouky, fejky :)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš8.12.2020 22:40Pindárna
  Ale to neni pouze komiksova databaze, takze...
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš8.12.2020 22:38Pindárna
  Manzelka rika ze jsme meli pred par lety koupit sousedni dum a probouranim zdi rozsirit nas, ale to uz je pase. Tohle kreslila dcera :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš8.12.2020 22:32Pindárna
  Pockej ona je nejaka navstevovanejsi komiksova databaze?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš8.12.2020 22:31Filmový a hudební klub
  DeVito jako tučňák v důchodu
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš8.12.2020 22:30Pindárna
  Jo a kdo to tu pořád vychvaloval Nintendo Switch? Jste mi dali brouka do hlavy, že jsem si o něj nakreslil Ježíškovi :-)

 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš8.12.2020 22:25Pindárna
  Kopíruje své příspěvky z databazeknih.cz
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš24.11.2020 15:51Pindárna
  MightyBoys se s vydáním Kaplana opozdí o 3 týdny.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš19.11.2020 16:36Pindárna
  U nás, dvě holky, 7 a 10:
  Hilda,
  Kůstek,
  Úsměv
  Nervy,
  Nimona,
  Mera proti proudu,
  Anča a Pepík
  DC superhrdinky
  Jedno obyčejný léto
  Duchové
  Kosmoknedlíci
  Yakari
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš19.11.2020 07:49Sběratelský klub
  SSP: tak jsem na to koukl do knihovny a opravdu jsou stejne. To asi ten design obalu ve mne vyvolaval pocit ze to je nejake ruzne. Ten zluty parchant je vizualne dost jiny.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš18.11.2020 22:40Sběratelský klub
  SSP: ale vsechny jsou spolu stejne ne? Ty stare to je kazdy pes jina ves.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš18.11.2020 16:48Sběratelský klub
  Ja to videl jen zbezne, ale rekl bych ze to je pevna vazba, vse stejne velikosti, za mne urcite lepsi a uz si na to brousim penezenku.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.11.2020 22:04Pindárna
  Hej, čumíš na mě?
  Ne, to ty čumís na mě!
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.11.2020 10:26Pindárna
  Nevím kdo to řekl, ale líbí se mi to. Nějak takhle: "Překladatel má být jako sklo. Má přes něj být vidět ale on nemá být vidět.". Když vidím tu kontroverzi tady, tak to asi není správně. Jsou překlady kde mi dochází jak dobrou práci překladatel odvedl (Kosmoknedlíci), jsou takové kde si ničeho nevšimnu (většina) a pak jsou takové kde řeším proč je to tak nebo tak, hledám originál, diskutuji. To poslední není dobře. Často je mi překladatelů líto, ale když je třeba překlad vysvětlovat a obhajovat, asi neni ideální. Takhle zde diskutovaná věta není zrovna žádná překladatelská past.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš15.11.2020 21:25Pindárna
  Překladatelé si dávají sakra pozor aby to co už bylo přeloženo přeložili stejně. Mění to jen ve chvíli kdy je první překlad zásadně blbě. Třeba první film X-men vs ty následující, protože od druhého filmu to začal dělat někdo jiný a už dostal shora rozhodnutí, že i za cenu změny prostě Wolverine nebude Rosomák. Moc často se to ale neděje, protože to diváka / čtenáře plete.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš15.11.2020 12:25Pindárna
  Zrovna jsem to koupil v pevne vazbe :-/
  Lenny: tvoje profilovka k tomu prospevku skvele sedi :D
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš14.11.2020 19:29Slevy, výprodeje, bazary
  V pátek mi přišla poškozená kniha od bookdepository. Naražený roh, mírně oddělené vrstvy desek v místě naražení (paperback). Napsal jsem jim, poslal fotky. Napsali že se omlouvají a nabízejí vrátit 30%. Napsal jsem jim, že sice budu muset někdy koupit novou, ale i tak mi přijde řešení fajn a že děkuji. Odepsali že mi odeslali novou knihu. To je customer servis.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš13.11.2020 13:22Slevy, výprodeje, bazary
  Se mnou ztratili tolik casu jen dohadovanim, ze se divim tomu postupu kdyz uz se nekdo ozve. Zvlast pri tom co u nich utracim.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš13.11.2020 07:43Slevy, výprodeje, bazary
  S tou slevou 10% za vadnou knihu u megaknih jsem se unahlil. Po tom co jsem si objednal za 4000,- se dlouho nic nedelo a po urgencich mi oznamili ze to byl omyl, ze mi to nabidla nova kolegyne. Ze muzou nabidnout slevu 10% na tu vadnou knihu (22kc). Emailoval jsem si s nima jeste dlouho a vysledkem je ze mi poslou asi 70kc. Vratit se u nich kniha asi da bez problemu, ale jit s tim nekam na postu nebo do prodejny je pro mne pri cene knihy asi 230kc proste neekonomicke. Zvlast kdyz pak proplati postovne, tak nechapu proc rovnou neposlou novy kus.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš11.11.2020 15:59Herní vlákno
  10 a 7. Mam to asi 3 roky. I 13 leta holka to hrala, dospeli to hrali. Vsichni spokojeni. Kdyz se u nas s nekym sejdeme tak to vytahnu a deti to spolehlive bavi cely vecer (stridave).
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš11.11.2020 13:00Herní vlákno
  Moje deti to miluji. Vlastne vsechny deti ktere to mely sanci hrat.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.11.2020 19:06Herní vlákno
  Pak sem hod foto, Kapis?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.11.2020 15:47Srazy, cony, festivaly
  Norri: na Jodorovskeho mela kufr i Draco :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.11.2020 07:22Sběratelský klub
  No jo, ale chci to v omnibusu, nebo tech trech treasury edicich?
  http://www.bookdepository.com/X-men-Grand-Design-Ed-Piskor/9781302904890
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš9.11.2020 22:31Sběratelský klub
  Ani jedno z toho neznam. Zitra si to dam do sledovacky. Ten ito vypada super a to prvni taky nevypada zle.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš9.11.2020 21:32Sběratelský klub
  Je to špalek
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš9.11.2020 19:23Sběratelský klub
  Dlouho jsem to sledoval a najednou jsem mel pocit ze ho za tech 2250,- chci. Prave ze jsem se na thora kdysi ptal a tenhle z toho vysel jako top.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš9.11.2020 17:01Sběratelský klub
  Tak jsem si konecne poridil The Mighty Thora omnibus od Waltera Simonsona. Akorad nevim kdy se dostanu k tomu si to precist.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš8.11.2020 21:05Herní vlákno
  Factorio
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš5.11.2020 15:12Sběratelský klub
  I skladník ve šroubárně si může přečísti Vergilia v originále.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš5.11.2020 13:42Sběratelský klub
  Tak ja bych ani nerekl ze maji neco blbe. Bezny web proste neco takoveho neda. Muj hosting by mi web odstavil kdyby se tam neco takoveho delo. To proste neni levny se proti takovemu naporu branit a kvuli obcasne specialce nedava smysl platit masivni hosting.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 168 (cca 78551 Kč)
Mám: 349 (cca 176970 Kč)
Chci: 1 (cca 549 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 194
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0