• Hawwwran
  Hawwwran mecenáš6.9. 13:18Bomba
  Výjimečný komiks. Četlo se to jak akční film a přitom to byla realita. Netušil jsem jak složitá cesta k atomovce vedla a komiks to dokázal přednést velmi srozumitelně. Super. Více takových.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš20.6. 22:41NANITS chronicles
  Opravdu povedené scifi. Premisa na které to je postavené je hodně slibná. Je tam hned několik scifi klišé které mne moc baví. Opravdu mne potěšilo jak dobré to celé bylo. Takovýhle typ scifi, plný akce, zlé korporace, pochybného odboje, překvapivých odhalení mocných, hrdinný policista který kašle na pravidla, záhadná a velmi sympatická ženská hrdinka. Je tam toho opravdu hodně a dohromady to skvěle sedí. Poslední část je parádní noir :-) a závěr mi to konečne propojil. A samozřejmě navnadil na pokračování. Doufám že je již rozpracované. Tohle si určitě pokračování zaslouží. Rozhodně to na mme působilo jako světové scifi. Proto 5 hvězd, protože mne to opravdu překvapilo a moc potěšilo.
 • Hawwwran
  Kniha se dobře čte i přes své rozměry. Co si zaslouží poznámku je kvalita papíru. Je příjemně tlustý a povrchvá úprava (lakování) zabraňuje otiskům až neuvěřitelně dobře.

  Přístav země se mi hrozně dobře čte. Četl jsem i originál a na CZ verzi jsem se moc těšil, protože jsem si pamatoval že mne to bavilo, ale nevybavil jsem si jak to končí. Tady ale přichází mé zklamání. Celé to skvěle graduje, pár situací kdy postavy jednají dost mimo logiku a očekávání bych přehlédl, ale konec je na mne moc jemně naznačený. Asi potřebuju jasnější konce. **SPOILER** nedořešená situace s nalezenými mimozemšťany a virem, nejasná poslední věta, kdy nevím jaké tedy budou další následky? Otevřená válka a obsazení? Nevím. Radší bych jasnější konec.
  Příběh mne zaujal, kresba je podle mého gusta, takže
  Přístav země: 4*

  Zatmění si zaslouží opakované čtení. Občas jsem se ztrácel v postavách a situacích. Premisa i provedení super. Problém mám s pár detailama, jako třeba jak to že přežívají když celá biosféra musela vzít za své? Ale možná že by se takový důsledek neprojevil tak rychle? Co mi ale vadilo hodně je *SPOILER* bitka na konci s albínem, kdy si leďáci sundají helmy, protože kouř jim proniká do ventilace. Řekněme že proniká. Jak to vyřešili sundáním helem? Že by proto aby je v další scéně zabilo slunce? Laciné.

  zatmění 4*

  U obou mi k dokonalosti něco chybělo, ale rozhodně nadprůměrné a příjemné čtení.
 • Hawwwran
  Super! Skvěle se to čte a překvapilo mne jak hned na začátku přijde vážné téma, až jsem z toho myslel na 1984. A závažné zvraty to má taky. Kresba super, postavy ke kterým jsem rychle získal náklonnost. Fakt paráda a doufám že druhý díl vyjde co nevidět.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš4.4. 23:20Conan #00: Zrozen na bitevním poli
  Čekal jsem lehké čtení, prostě nějaké bitvy a hrdinské činy, ale dostal jsem podařený origin kde se našly i momenty pro silné osobní tragédie. Dostal jsem víc než jsem čekal a místy mne to i emocionálně zasáhlo. Myslím že si tento origin budu pamatovat.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš30.3. 22:461984: Grafický román
  Četl jsem před lety originál a adaptace v komiksu jsem se bál, protože jsem za život přečetl maximálně 10 knih. Špatná adaptace by tak byla o to mrzutější. Překvapilo mne jak mé představy lokací a postav souzněly s vyobrazením v této adaptaci. Opravdu jsem necítil žádné třecí plochy. Použití černo bílo červené palety bylo skvělé rozhodnutí. Opravdu výjimečné dílo. A nemyslím si že skvělý originál adaptaci usnadňuje. Spíš je to náročný závazek. Zde se to podle mne povedlo výborně.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš12.1. 14:23RUR
  Tohle mi vážně sedlo. Slyšel jsem RUR jen jako rozhlasovou hru a při čtení jsem jí slyšel v hlavě. Barevné podání a vůbec celé podání mi k tomu vážně skvěle sedlo. Co se týká RUR předlohy, tak mne překvapuje jak aktuální to pořád je. Necítím z toho 100 let staré dílo.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš23.12.2020 08:39Měsíční stín (limitovaná edice)
  Četlo se to moc příjemně, takové fantastické scifi cestování různými světy. V tomhle mi to dost připomínalo malého prince. Provedení k vizuálu sedí opravdu skvěle. Celkově je to opravdu pěkná kniha. Obsahem i formou.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš9.11.2020 22:33Vodní had
  Hrozne zvlastni, kresba mne velmi zaujala. Pribehove to je jednohubka. Jeste nejakou dobu nad tim budu premyslet. Urcite to ve mne zanechalo stopu. To se tak casto nestava. Podobne zvlastne na mne zapusobila Satania od Vehlmanna.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš2.10.2020 21:52Alt-Life
  Tak tohle bylo boží. Fakt super. Četlo se to uplně samo. Námět super, kresba super, vydání super. Takové, že bych čekal že to vydalo Trystero a ne Argo. Děkuji Argu, fak mne to bavilo.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.9.2020 21:17Sex a lži
  Hustý! Až se nechce věřit, že tohle chování k ženám (ale i mužům, vlastním dětem) je někde realitou. Dost silný komiks.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš9.9.2020 06:40Andělské drápky
  Tohle jsem nějak nepochopil. Obrázky to má hezký, ale nepochopil jsem to
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš6.9.2020 22:58Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu
  Knihu jsem si i pres cetne chyby (nastesti ne fakticke, ale korektorske) neskutecne uzil.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš14.8.2020 22:38Orange #01
  Příjemně překvapilo. Četl jsem to s chutí, postavy jsem si oblíbil a těším se na pokračování. V rámci žánru přesně to co jsem chtěl. Super.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.8.2020 23:23Šílená ze Sacré-Coeur
  Nečekal jsem, že mne to bude tolik bavit. Míň sexu, víc příběhu a víc mystična než jsem čekal. Paráda.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš24.4.2020 21:43Bludiště
  Tohle je prostě Burns. Jak dlouho že budeme čekat na zbytek? Tipuju 2 roky. Tohle je prostě rozjetý příběh a jsme na uplném začátku. Co bylo u Burnse jasný a je to tak, zatím se točí okolo vztahu dvou lidí, ale taky se to jednomu z nich možná zdá, nebo se to zdá královně termitů při kladení vajíček kdesi v africe. Kdo ví ;-)
  Nutně potřebuju další díl.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš23.4.2020 22:21Kasta metabaronů (pevná vazba)
  Tak tohle byla mega jízda za hranice mé představivosti! Ten Jodo je opravdu neuvěřitelný. Kolikrát jsem si říkal "jak tohle může pokračovat" a Jodo to vždycky dokázal. Opravdu nevšední nářez. Kresba je bombastická. Ty vesmírné lodě, architektura. Opravdu tleskám.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš19.4.2020 21:15Ségry
  Tohle se mi moc líbilo a mé dcery se v hrdinkách fakt našly. Velmi povedené.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš1.4.2020 22:32Sherlock Frankenstein a legie zla
  Super, fakt mne to bavilo a ukázalo to víc z toho co se dělo mimo hrdiny Černé Palice. Vždy když si čtu něco ze světa ČP si říkám, jestli si to jen špatně nevykládám, ale podle mne si Lemire mistrně dělá prdel z celého superhrdinského komiksu a zároveň to myslí vážně. Na mne to funguje skvěle.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš7.12.2019 22:18Sykes
  Kvalitní western. Edice ERB má zřejmě stabilně vysokou kvalitu.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš5.12.2019 22:48Mrtvej svět
  Já to prostě nepochopil. Četl jsem originál a doufal jsem že mi něco uniklo. Po přečtení české verze jsem zjistil, že to byla celá myšlenka příběhu. Mebylo to ale jazykem, protože s českou verzí mám uplně stejný provlém.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš5.12.2019 22:46Sága Valty
  Tohle mne bavilo víc než jsem čekal. Kresba i formát luxusní. Příběh mi přišel pro tohle téma super. Fakt jsem se bavil.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš3.12.2019 22:50Essex County
  Tyjo! Nevěděl jsem co od toho čekat a vo to asi bude, když to sbírá samou chválu. Přemýšlel jsem čím mne to tak zaujalo. Asi mne Lemire vtáhl do děje. Svým stylem vyprávění kdy střídá různé časové vrstvy a čteme stylem od větví ke kořenům. To bude asi ono, tím si mne získal. A ten příběh je takový opravdový a plyne parádně. Úžasný.

  A ještě ke kresbě. Nevím čím to je, ale Lemirova kresba mi sedla už dříve. Z nějakého důvodu mi prostě sedí.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš17.11.2019 22:06Sabrina
  Tíživé, náročné, zneklidňující.
  První pohled na kresbu pro mne znamenal zklamání. Když jsem se ale začetl a zjistil jak autor pracuje s atmosférou, hrozně mi k tomu kresba sedla. Celé to hrozně moc pracuje s atmosférou a divokou fantazií čtenáře (co to bylo? Proč to udělal? Co se stane? Ukáže se že má pravdu?). Je tam spousta atmosféru budujících panelů, pak spousta atmosféru budujících dialogů. Jenže výsledkem je právě ta atmosféra, která je tíživá, ubíjející a nudná. A je to super! Tahle kniha mi bude v hlavě ještě nějakou dobu rezonovat. Pro mne opravdu atmosférický zážitek. A to, že mi přijde jako zážitek prečtení knihy s ubíjející a nudnou atmosférou mne opravdu překvapilo. Velký zážitek!
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš3.10.2019 21:15Žoldnéř #02: Tajemná formule
  Příběh je banální, ale to proto, že tímhle dílem začíná příběh. Berte to jako luxusní sešitovku dvanáctidílného příběhu. Čte se to snadno a rychle právě jako sešitovky. Malba je úžasná.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš25.9.2019 18:24Mjöllni
  Tohle jsem si užil. Mytologie v příběhu byla super a kresba famózní.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš24.9.2019 18:16Zaklínač #04: Z masa a ohně
  Asi jsem to četl (jako jednohubku) ve správnou chvíli, protože jsem si to užil. Taková stručná fantasy kriminálka. Hru neznám. Jen předchozí koniksy.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš28.8.2019 22:30Umění války: Komiksová adaptace
  Já si to užil. Kresba mi evokovala starou Čínu a to je myslím dobře.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš2.7.2019 23:00Žoldnéř #01: Kult svatého ohně
  Ta malba je skvělá. Neuvěřitelně realistická. Doslov autora pak odkrývá proč tomu tak je, má bohaté technické vzdělání. Technické detaily jsou opravdu propracované a to jsem si užíval. Doufám, že bude brzy další díl.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš2.7.2019 20:25Storm: Kroniky Pandarve (pevná vazba)
  Tohle jsem si neskutečně užil. V náhledech mne kresba nepřišla tak úžasná, jak všichni pořád říkají, ale při čtení jsem jí hltal a některé panely si dlouze prohlížel. Celý svět vesmíru kolem Pandarve mne fakt seděl. Atmosféra ve vesmíru umožnila zajímavou mechaniku, kterou jsem jinde neviděl. Bizarní planetky mi připomněly dobrodružství malého prince.
  Chci víc alb jak předcházejících, tak následujících!
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.4.2018 21:13Modrá Crew #02 - Ekhö: Zrcadlový svět #3, 4
  Koupil jsem si to abych měl co číst při kafi na terase a tenhle účel byl splněn, příjemná kresba, fajn příběh. Fakt parádní oddychovka.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.4.2018 21:11Batman: Kameňák a další příběhy
  Četbu tohohle komixu jsem si fakt užil, hlavně druhý příběh. Ta kresba druhého příběhu je naprosto skvostná. Tím myslím tu verzi kterou koloroval ilustrátor. Krátký příběh na konci jen zapečetil dobrý pocit z celé knihy. Fakt paráda.
 • Hawwwran
  Super úvod do série. Další díl už leží na poličce a já se těším na další příbéhy. Pecka
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.4.2018 21:06V jako Vendeta
  Kresba a lettering mne trochu rušily od toho abych si to užil.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.4.2018 21:05Watchmen - Strážci (3. vydání)
  Pro mne srdcovka. Po dlouhých letech od Sincity ve mne vzbudil zájem o komiksy. Skvělý příběh, postavy, kresba.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš12.6. 00:06NANITS chronicles
  Taky jsem dostal novy a skutecne az prehnane zabaleny. Je videt ze to berou vazne a chteji mit cisty stit. Za mne palec nahoru. Chyby se stavaji, ale vyresili to dobre a to se ceni.

  Vnitrek prebalu je skutecne obarveny od cernych desek, ale to delaji vsechny vytisky a nicemu to nevadi, takze to mi je fuk. Ale vsiml jsem si.

  Uz jsem zacal cist a zatim je to super. Mam velka ocekavani, protoze zacatek me zaujal.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.6. 13:52NANITS chronicles
  Zack: jj, je to dobra zprava. Az budu zase jezdit do kanclu tak je posilani uskutecnitelnejsi. Tak kdyz vim ze to nejde do scrapu, tak mam alespon motivaci proc se obtezovat.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.6. 11:54NANITS chronicles
  Zack: Mam zajimavou informaci od Epochy, ze poskozene knihy pak pouzivaji na ruznou propagaci, nebo zdarma do veznic. Takze to nakonec neni tak nesmyslne, alespon.

  Jejich jednani je velmi vstricne. Doslo jen k opozdeni komunikace z duvodu nemoci.

  All good.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.6. 11:22NANITS chronicles
  Moc nevim jak si to s tema kamosema predstavujete. To jako myslite ze doma ziju s partou kamosu a tak to nejakymu hodim do batohu? Vzdyt bych to i kamosovi musel dopravit. To uz neni moc jine nez posta ne? Ale to uz je asi zbytecna diskuze. Podle zakona je vse ok. Jen jsem doufal, ze konecne nekdo na ceskem trhu nenuti zakaznika posilat poskozeny produkt postou do kose.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.6. 00:32NANITS chronicles
  Jako že bych tam poslal ženu, nebo sousedku? Žena i sousedi jsou super, ale řešit mi reklamace komiksů je asi nutit nebudu. Můžeš mi to tu vyzvednout a hodit to k nim, kdyby se ti chtělo.

  U MB to bylo vysvětleno jasně a pochopitelně. Platí to tiskárna, ergo pojišťovna a chce mír rozumné podklady pro pojistnou událost. Co se s poškozenýma knihama dělá v běžnější situaci jako je tahle netuším a zajímalo mne to vždy. Jestli pro to mají nějaké rozumné důvody, rád je uslyším a třeba změním názor. Jsem s problémama druhých soucitný. Tady mi přijde, že zaplatí poštovné na něco co hodí do odpadu a já kvuli tomu budu organizovat kde koho abych to k nim dostal.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.6. 00:17NANITS chronicles
  Koukam na nasi komunikaci na FB a pisou ze hned v pondeli poslou novou pres Zasilkovnu. Tak treba je proste jeste na ceste.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.6. 00:11NANITS chronicles
  Ja uz jsem to psal kosmasu. Na postu musim v me pracovni dobre. Nikde se kolem posty nevyskytuju. Kdyz jo, tak treba tak jednou do mesice o vikendu se mi postesti byt nekde v okoli posty. Pri me hodinove mzde je proste nerentabilni jet na postu. Takhle uz mi tu lezi skrabnuty zoldner ktereho jsem radsi za sve koupil znova nez to vymenovat pres postu. Bydlim na vesnici kde postu nemame. Problem mi v tom dela hlavne to, ze nechapu proc jim za jejich penize budu posilat knihu do scrapu. Boji se ze lzu? Boji se ze ji i v tom stavu nekomu prodam? Mam natocit jak ji provrtam a vyhodim? Je to proste problem a nevidim tam tu ucelnost. O mnozstvi meho pohybu fakt strach mit nemusite. Na fb to vypadalo ze proste poslou novou a hotovo. Pak prisel mail kde to vypadalo ze pocitaji se zaslanim. Na to jsem jim slusne odpovedel a nic.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš9.6. 19:23NANITS chronicles
  Tak zatim Epocha spatny :-/ nejdrive to vypadalo ze se s nima pujde bez problemu domluvit, ze konecne se nekdo k tehle veci postavi celem, ale pak prisel mail s resenim se kterym mam problem a tak jsem jim napsal odpoved a i kdyz jsem jim psal v patek vecer (nebo o vikendu), tak dodnes bez odpovedi :-(
  Vypada to zase na neprijemnou tahanici :-(
 • Hawwwran
  Ja mam ruce ktere se nepoti (no asi poti, ale proste malo). Pred ctenim si ruce myju a stejne na beznem paperbacku, nebo proste kridovem papiru nechavam otisky. Casto hned zmizi, ale na nekterych papirech, daredevil omnibus obzvlast, pak zustavaji a otevrenou knihu tak nedrzim palcem leve ruky, ale spis bokem kloubu palce leve ruky :-) U Kaplana jsem dostal info ze by to melo proti otiskum hodne vydrzet a skutecne s tim nemam problem na to hrabat. Ten rozdil je citelny.
 • Hawwwran
  Ono se resi neco s otiskama u kaplana? Protoze zrovna u kaplana jsou stranky az prekvapive odolne otiskum. Treba pro porovnani, captain america omnibus nebo daredevil omnibus. Jak ma jeste cerne okraje. Tam mam hrozny problem abych tam nezanechal otisk. I cerstve umytou rukou. Kaplan to ma v tomhle ohledu velmi odolne.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš5.6. 11:10NANITS chronicles
  Ja uz to s nima resim a vypadalo to ze to bude bez problemu, ale pak prisel mail ktery zada zasilani zpet :-/. Jako je mi jich lito, protoze takove masivnejsi problemy jsou smutne a vrhaji na cely projekt neprijemny stin. Kdovi jake to znamena naklady. Autora je mi lito, ze je misto nadseni hned na zacatku jeho dilo vlacene kanalama jen kvuli baleni. Ale porad je mi vic lito mne ,pri predstave ze se vlecu na postu. Zvlast kdyz uz podobnou situaci resim cely tyden s kosmasem. Nejak jsem jim to slusne popsal do mailu, tak snad se nejak domluvime lip.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš4.6. 16:38NANITS chronicles
  Chtel jsem napsat ze za 600 mi to neprijde jako kauf roku. Ale porovnal jsem si to a je to stejny spalek jako Zatmivacka a ta stoji cca 700 na megaknihach. Tohle je navic s artbookem jako limitka. Takze jo, cena je dost slusna. Tesim se az se do toho pustim. Vypada to paradne.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.5. 17:26Proti přírodě #01: Probuzení
  Fimi: taky mne to prekvapilo. Objednal jsem obě obálky, vypadá to super. Tak uvidim co obsah.
 • Hawwwran
  Ja mam vazbu i rohy uplne v poradku.
  James89: ne, tahle verze nebude v distribuci. Rozdil je jen v tom ze je bila a ma 2 prebaly.
 • Hawwwran
  Teda kniha je paradoxně větší než jsem čekal. Provedení mne příjemně překvapilo. Večer se těším na detailní prohlídku l. Číst jí budu asi dlouho :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš2.5. 16:20Přístav Země / Zatmění
  Valon: :D
  James89: v pohode, vsichni o ni na zacatku vedeli vyrazne min, nez vis ty ted :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš29.4. 14:27Přístav Země / Zatmění
  Tak musim rict ze z Arrival si nepamatuju vyusteni zapletky. Pamatuju si jen ty pokusy o komunikaci a pak duvod proc odleteli. Ale nejak mi chybi ten obchod. Ale bylo to pekne, to jo.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš29.4. 11:50Přístav Země / Zatmění
  Spis mi slo i o to, ze to je otevrene, verejne. MiB je sico skoro ono, ale bezna populace o tom nic nevi. Tohle jak prijedou oficialne s obchodni nabidkou mi prijde fakt dost unikatni. A to provedeni docela realisticke. Tesim se az si to prectu znova, abych si to osvezil, ale takovy to ve mne zanechalo pocit.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš29.4. 08:34Přístav Země / Zatmění
  Z jiného soudku. Nevíte o filmu, kde by mimozemstani kontaktovali zemi z obchodnich duvodu? Zda se mi ze to je same zotrocovani, vyhlazeni a vedecke badani, ale obchod ani jeden. V tomhle mne Pristav Zeme prekvapil a potesil hned na zacatku. Vite o nejakem takovem filmu?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš28.4. 22:20Přístav Země / Zatmění
  Tady je tak živo, že se těšim ještě víc :-)
  Tahle kniha se bude v knihovně vyjímat. Vždy když se na ní podívám ucítím ty emoce co celá její cesta nasbírala. A to je za mne dobře. Určitě k ní budu mít silnější vazbu než k jiným :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš26.4. 18:25Přístav Země / Zatmění
  Myslím že rozměrová podobnost s adolfem byla MB popisována už na začátku.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš8.4. 07:37Dracula
  Koukám, že mají asi 4 redaktory, ale tohle jim zachytí lettererka a ani si nevšimnou že tam tu poznámku nechali? To je až vtipný.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš8.4. 07:35Dracula
  Ála má pravdu. Pramínky by byly lepší a čůrky s čárkou nad "u" jako proč? :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš30.3. 22:481984: Grafický román
  Nějak tu sekeru zaplatit musí :D
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš9.12.2020 23:27Měsíční stín
  Mám limitku, otevřel jsem jí hned jak přišla a už jí čtu. Jen se né každý den dostanu ke čtení (práce, rodina, vánoce, jiné koníčky) a tak jsem tak v první pětině. Přijde mi to hodně dobré už od začátku. Užívám si to. Taková trochu jiná space opera. Nevim proč, ale připomíná mi to Storm: kroniky Pandarve a malého prince. Místy snad i Star Wars. Čtu to opravdu s chutí a nadšením. Je to hodně ukecané, vizuál nádherný a nemám pocit že je to 30 let staré.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš8.12.2020 22:36Divná planeta
  Oh, so unnecessary _|Ö|_
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš30.11.2020 17:49Lady Mechanika 4 (sběratelská verze obálky)
  Darker: Lepsi ve smeru vice slov urcite ne. Jina jihoceska slova mne uz moc nenapadaji. Minimalne ne nejaka skutecne bezne pouzivana. Budejcaci zadny hantec nemaji. Ta slova byla takova vyjimka potvrzujici pravidlo.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš29.11.2020 15:46Lady Mechanika 4 (sběratelská verze obálky)
  Darker: znám jen rožnout. Od nás jsem zas zjistil ostatní neznají pikador, kropáč, kopici, šajsku, pulinu (s prominutím). Nářečí jsou sranda, protože kolikrát maji místní jednoduší název pro něco co ostatní nazývají zbytečne zdlouhavě (pikador -> párek v rohlíku)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš28.11.2020 23:13Lady Mechanika 4 (sběratelská verze obálky)
  Radek: nejsem jazykovědec, ale "dobrej" místo "dobrý" je nespisovná mluvená čeština. Troufnu si tvrdit že tak mluví všichni z čech. Praha je možná hodně "vidět" a tak lidem z moravy (a slezka?) To může přijít jako "pražština", ale myslím že není. "Von" taky používám v mluveném projevu a řekl bych že je to celočeské. U pražáků jsem si všiml snad jen nějakého zkracování (knedliky místo knedlíky") a to je tak vše. Ostatní s čím jsme si rozdílní se ukázalo být naopak mojí "jihočeštinou" o které jsem nevěděl že existuje, než jsem se přestěhoval do středních čech.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš26.11.2020 11:06Lady Mechanika 4 (sběratelská verze obálky)
  Dalamar: Ten článek vystihuje moje pocity.Ten příklad s opillým rybářem se mi líbí. Ta novější varianta je čtivější, reálnéjší. Mluví nespisovně a sedí to. Kdyby měl ale ten jeho projev nějaký lokální tvar, bylo by to komické tak jak autorka zmiňuje výše.

  Nemáte někdo příklad té Pražštiny jak říkáte že se vyskytuje? Já si všiml, že pražáci neznají nějaká jihočeská slova, ale obráceně jsem si nevšiml, že by se vyjadřovali jinak.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš25.11.2020 22:34Lady Mechanika 4 (sběratelská verze obálky)
  SSP: to že mluví česky je samozřejmě něco jiného. Je to způsob jak vnímat slova, ale neřešíš že angličani mluví česky. Ta valaština mi přijde rušivá stejně jako by se ho někdo zeptal odkud je a on řekl že je z Kroměříže. Chci po překladu aby mi předal atmosféru a děj. Situovat postavu na valašsko mi nepřenáší originál, ale vymýšlí tam něco vlastního. Kdyby mluvili všichni stejně, tak sice přijdu o část autenticity originálu, ale bez znalosti originálu bych to nevěděl a ani o nic nepřišel, protože tam nikdo nikdy na jeho přízvuk nepoukazuje (jestli si pamatuji správně).

  Souhlasím, že je to překladatelský oříšek a nějak se k tomu postavit musí. Za mne osobně je ale situování postavy jinam prostě špatně. Jako zákazník, konzument díla mi to tam překáží o to víc že kdyby to tam nebylo, nic by nechybělo.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš25.11.2020 20:52Lady Mechanika 4 (sběratelská verze obálky)
  Dalamar: jenže když to ira posune na valašsko tak to atmosféru nedokresluje, ale kazí.

  Jsem z Českých Budějovic a teď bydlím u Prahy (cca 10 let). Nasísat jsem opravdu nikdy neslyšel.

  Ptal jsem se kamaráda překladatele jak se to řeší a v dabingu prý s velkou opatrností (dovolil si to u Futuramy a myslím že za to sklidil dost kritiky) a v titulkách "vůbec", protože to příliš ruší a pro příběh to není důležité. U komiksu se přikláním k něčemu mezi. Neříkám nikdy, ale tady opravdu nevím, proč by měl ir v anglii mluvit valaštinou.

  Nikdo mne tu nepodpořil a hlasů proti mému názoru tu pár je, tak můžu být výjimka, ale zatím jste mne nepřesvědčili, že má valaština v komiksu opodstatnění. Neříkám že se nemá používat hovorová čeština, ale přímo konkrétní nářečí na sebe prostě poutá pozornost a přitom to ten význam nemá. Postava z valašska není.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš24.11.2020 17:11Lady Mechanika 4 (sběratelská verze obálky)
  Dalamar: naopak, méně známé by bylo ještě horší. Kdybych četl originál a měl problém rozklíčovat nářečí, tak bych se snažil a výsledné zjištění by mne těšilo (i když nářečí v originálu V for vendetta mne rozčilovalo). Tady jsem ale musel googlit slovo "nasísat" kterému jsem nerozuměl a výsledné zjištění že je to někde z valašska mi bylo naprosto k ničemu. Fakt že mluví nářečím děj nijak neposouvá, fakt že mluví valašským nářečím je akorát matoucí.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš23.11.2020 21:51Lady Mechanika 4 (sběratelská verze obálky)
  Kruci, jsem za půlkou a pořád nemůžu překousnout že Lewis mluví nějakým valašským nářečím, nebo co. Nasísat, totok, vykómal jsem, fachčit, střelca místo střelce, tajlenc, mojou místo mojí a spoustu dalších. Jako je v originále asi Irčan, ok, má nějaké nářečí, ale když to čtu, tak je pro mne někde z moravy nebo kde a to je teda pěkná blbost, když jde o děj z viktoriánské anglie (asi). Fakt nevim v čem mi má to nářečí pomoct. Je to akorát otravné. Kdyby mluvil normálně, tak alespoň "zůstane" v anglii s ostatníma. Takhle ho z toho valašska v hlavě nemůžu dostat.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš6.11.2020 17:57Měsíční stín
  Proste byl zajem takovy, ze jim to pretizilo servery tak, ze meli sami problem ho administrovat. Po hodine se jim tam podarilo napsat, ze se to ruzi a bude to az dalsi den. Jenze tim se snizila zatez a web se rozjel a kniha vyprodala. CC projeli ucty objednavajicich a protoze 90% bylo objednano z uctu stalych zakazniku, rozhodli ze objednavky nebudou rusit. Takze misto aby slo o rychlost, slo o vytrvalost. Sice to.muze znit jako prusvih, ale nevim jak by to mohli resit lip. Zklamat ty co uz to zaplatili kvuli tem kterym se to nepodarilo? Od zacatku bylo jasne, ze bude hodne nespokojenych, byla to limitka. Jen kvuli technickym problemum jsou nespokojeni jini (asi) nez kteri by to byli kdyby problemy nebyly. Proste z pohledu CC to par fanousku koupilo a par se jich vzteka. Takze +- ocekavany vysledek.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš30.9.2020 21:45Lady Mechanika 4 (sběratelská verze obálky)
  Akorát v reálu vypadají obálka a okraj jinak. Barvy jsou jinak.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš8.9.2020 10:03Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu
  To by tam muselo byt "vyhledala". Bylo by to lepsi. Kdyz uz tam je "i", tak s mekkym nemam problem.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš7.9.2020 08:48Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu
  @Milo: je to tak ;-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš6.9.2020 22:48Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu
  @mcleek: jestli na straně 266 myslíš "vyhledali mé děti", tak nevidím problém. (Oni) vyhledali mé děti.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš6.9.2020 22:46Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu
  @Mikei: to bys špatně pochopil. Je to super. Jen takovéhle chyby nemám rád. Beru to i jako tskovou zvrácenou radost, když něco najdu. Té knize to ale nic nebere.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš6.9.2020 22:15Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu
  @mcleek: čtu teď jen v krátkém čase večer, takže pomalu. To slabší písmo bude když mu není rozumět. Rozmazané zase když je jeho žena ve stresu. Hezky se to tam stupňuje jak jí říkají že je to s ním vážné. Uplně z toho cítím jak se jakoby vzdaluje realitě jak se to dozvídá.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš6.9.2020 22:13Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu
  Chyba: na straně 246 chybí poslední bublina, takže nevíme druhou nejdůležitější vec kterou se Hawking během svého výzkumu dozvěděl. Předpokládám že jde o kosmickou cenzuru.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš5.9.2020 21:46Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu
  Chyba: 166. Strana. Druhy panel, prvni bublina."jsu" misto "jsou"
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš30.8.2020 21:40Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu
  Chyba: 13. Strana nadpis. Chybí "i" ve slově "Hawkingština"
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš27.3.2020 23:47Batman: Můj temný princ
  ** SPOILER ** Jak si mám vyložit tu sc3nku před devíti lety s Jokerem na konci?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš1.3.2020 13:22Magic The Gathering: Chandra
  Sférochodkyně :D
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.12.2019 10:31Kosmo knedlíci
  Ještě to s dětma nemám dočtené, ale už teď musím pochválit vizuál. To je tak pěkný, že to musím napsat ještě než to dočtu. Obrovská pochvala vydavatelství Paseka za povedený překlad, skvělou práci na SFX i jiných textech v kresbě. Také chválím papír, který nechá vyniknout barvy a přitom nebere otisky prstů. Jen škoda že to není formát jako Hilda.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš3.12.2019 22:56Essex County
  Da kniha je nadstandardni. Ani v zahranici jsem nenasel podobne vydani. Skoro to vypada ze jako jedini mame hardback. Moc pekne.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš30.11.2019 23:17Providence
  Mam obe verze a sberatelsky je to tak nejak jedno. Vydavatelsky chytre reseni, sberatelsky podvod, no :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš29.11.2019 19:11Providence
  Louza: ale.víš, že je to G samolepka, žejo...
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš23.10.2020Prodám
  Prodám:

  CZ:
  Lady mechanika 1, NElimitní varianta
  MDEK Věčná válka pevná vazba
  MDEK Kasta metabaronů paperback první vydání
  MDEK Teorie rozpadu paperback
  MDEK Bílý láma paperback
  DCKK Návrat Barryho Alana
  Transmetropolitan 2, Život je pes

  EN:
  Hardback:
  Big Hard Sex Criminals Deluxe 1
  Thor: God of thunder, The god butcher 1 (aaron)
  Thor: God of thunder, Godbomb 2 (aaron)
  Mighty Thor: The war Thor 4 (aaron)

  Paperback:
  Mighty Thor: Thunder in her veins 1
  Mighty Thor: Lords of Midgard 2
  Mighty Thor: The Asgard / Shi'ar war 3
  Sex criminals 1
  Sex criminals 2
  Sex criminals 3
  Deadpool, the complete collection vol.1
  Sweet tooth 1
  Criminal, coward
  Watchmen

  DE:
  Luxusní vydání Marvel 1602, bohužel pro mne v němčině. Kniha je to ale krásná.

  Napište mi soukromou zprávu nebo mail (comicsdb102020@hawwwran.com) co by se vám líbilo a za jakou cenu. Ideálně víc kusů, ať se s tím neženu na Zásilkovnu po kusech. Zásilkovna je myslím za 60kč, ale preferuju předání v Praze na metru Petřiny.

  Snažil jsem se nafotit hlavně všechny případné vady. Pokud mám u knihy jen jednu fotku, tak jsem žádné vady nenašel.

  http://ibb.co/album/nBZdGs
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš13.6.2019Prodám
  Prodám ideálně osobně na crweconu, případně v Praze 6 na metru Petřiny. Pošta jen při velkém počtu, nechce se mi na poštu.

  CZ:
  Kasta metabaronů, brož, první vydání, nečtená, 900,-
  Teorie rozpadu, brož, nečtené, 350,-
  Bílý láma, brož, nečtené, 500,-
  Lady mechanika 1, 400,-
  Transmetropolitan, život je pes, 200,-

  EN:
  Sex criminals 1,2,3, 450,- dohromady
  Sweet tooth 1, brož, 350,-
  Watchmen, brož, 300,-
  Mighty thor 1, thunder in her veins, brož, 250,-
  Mighty thor 2, lords of midgard, brož, nečtená, 250,-
  Mighty thor 3, the asgard shiar war, brož, nečtená, 250,-
  Mighty thor 4, the war thor, pevná vazba, nečtená, 350,-
  Criminal, coward, 150,- 2 šmouhy bílou barvou na coveru.
  Marvel 1960 deluxe, německy, velké, 1000,- http://www.bookdepository.com/Marvel-1602-Deluxe-Neil-Gaiman/9783741608025

  comicsdb@hawwwran.com
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš18.10. 22:21Pindárna
  Kapis: jen k te casti se salamovou metodou. Casta argumentace ze legitimizace gayu a podobne povede k legitimizaci zoofilie a pedofilie a kdovi jake filie. Je to nesmysl z jednoho maleho, ale zasadniho duvodu a to z duvodu rozdilu v legitimizaci svazku dvou svepravnych lidi a svazku svepravneho s nesvepravnym. Takze ne, svazek ditete a dospeleho je zasadne mimo ramec myslitelnych zmen nasich zakonu.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš17.10. 00:57Herní vlákno
  Zack: ja to koupit nehodlam, ale tesim se na to. Nintendo potrebuje konkurenci jako sul. A prinasi to neco noveho, tedy PC hry na (handheld) konzoli. Dost se tesim.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš17.10. 00:56Pindárna
  Maco: dost casto se to nekde probira. Odbornik by ti rekl, ze vetsina pachatelu sexualniho nasili na detech si je vybralo pro jejich snadnou manipulovatelnost a fyzickou prevahu. Takze ne, ten kdo pacha nasili na detech nemusi byt pedofil, je nasilnik. Stejne jako kdyz nekdo ve vezeni ojede chlapa, nemusi byt gay. Neco jako ze situace dela zlodeje.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.10. 11:52Herní vlákno
  Tak pal dej vedet. Ja mam od kolegyne info ze az Q3 2022
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.10. 10:54Pindárna
  Souhlasim s SSP ze je rozdil mezi naklonnosti a cinem. Stejne jako muz s naklonnosti k zenam neni automaticky nasilnik, tak muz s naklonnosti k detem neni nasilnik. Nasilnik je nasilnik. Je mi tech lodo vlastne lito. Nemaji sanci naplnit sve touhy, to musi byt des.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš15.10. 21:28Herní vlákno
  Zack: tam je mi to prdlačku platný :D. Vlastně každému, když vyjde koncem příštího roku.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš14.10. 13:30Pindárna
  Abych vám do toho trochu zamíchal komiks, když už jsme na comicsdb, tak si na tohle téma přečtěte Věčkou válku. Tam je to super. Jak se na něj koukaji pořád divněji, že je hetero. To by vás mohlo bavit :-)

  Jo a (gay) kolega o sobě a jiných mluví jako o buznách. Ono záleží jestli to pejorativně myslíte, spíš než jaké to slovo je jako takové. Taky proto se dříve neurážlivé slovo stává časem urážlivé. Protože i to nové slovo pořád označuje to na co lidi nadávají.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš13.10. 06:35Pindárna
  Dokud nebude jeho sexualita / barva pleti stredobodem jeho osobnosti, tak je mi to volny.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš9.10. 15:43Herní vlákno
  Toe: ja nemam moc herni zkusenosti, takze muj naroz neni moc informovany. Hraje se mi to krasne a prijde mi to pekne. Nemam pocit ze by mi neco chybelo nebo ze by neco bylo preoptimalizovane.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš8.10. 23:01Herní vlákno
  Tak musim pockat. Witchera hraju taky az ted.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš8.10. 22:11Herní vlákno
  Az to bude na switch
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš1.10. 12:21Slevy, výprodeje, bazary
  Alfi: za mne v poradku
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš29.9. 20:59Pindárna
  Posledních pár podporovatelů a za měsíc máme dalšího Burnse. Tak kupujte kdo jste nekoupili:

  https://www.hithit.com/cs/project/10144/charles-burns-bludiste-2
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš27.9. 07:44Sběratelský klub
  Myslim ze se vybere i kdyby to melo trystero doplatit.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš26.9. 21:21Pindárna
  Video ze křtu a představení edičáku Mighty Boys je k vidění zde: https://youtu.be/Ojy9v-XejcA
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš25.9. 22:03Srazy, cony, festivaly
  No jo, ale porad. Mi nerikej ze mnozstvi nosnic potrebne pro velkovyrobu vajec predchovavaji na farmach kde ty maloprdelni mikrovejce rozprodaji joudum jako ty. Otazka stoji. Kde jsou moje maloprdelni vejce, kdyz nejsou v prodeji?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš25.9. 22:01Filmový a hudební klub
  Ok, to vypada velmi dobre.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš23.9. 23:35Sběratelský klub
  Denis: je to rozumný nesuperhrdinský příběh který dojde parádnímu vyvrcholení. Prostě povedené dílo.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš23.9. 23:30Srazy, cony, festivaly
  Ja jdu taky
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš22.9. 06:26Sběratelský klub
  Yogi: jak to ze neni problem ze prodava protekle komiksy? Asi tomu spatne rozumim. Vidim to tak ze jsou ukradene. Bud se vytiskly navic a nekdo vydelava na cizi praci (a mozna porusuje autorske pravo), nebo pak tiskarna nedoda zaplaceny pocet knih tomu kdo si tisk objednal. Nebo to je jinak? Nejak mne jiny scenar nenapada. Osvetli mi to nekdo zkusenejsi prosim?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš21.9. 11:57Sběratelský klub
  Lantan1: haha, presne :D
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš21.9. 09:18Sběratelský klub
  Jak to funguje? To mají jako výsluhy a je to legální, nebo je pan Aleš naprostej jantar který i do inzerátu napíše že to vyjde až za měsíc?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš19.9. 00:15Sběratelský klub
  Haha, to je vocas, dát do prodeje kradený kus před release a ještě snad pod svým jménem :D
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš17.9. 07:38Publicistika
  Bude Sweet Tooth v pevne vazbe, zejo?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.9. 19:19Sběratelský klub
  Flynander: Je to Burns. Jestli tě baví, tak není o čem.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.9. 12:27Sběratelský klub
  Hithit na Bludiště 2 je venku, tak nakupujte, smradi :-)

  https://www.hithit.com/cs/project/10144/charles-burns-bludiste-2
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš9.9. 14:01Sběratelský klub
  Ja bych docela sel
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš9.9. 14:01* Připomínky a návrhy
  J, ted frci rickroll
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš8.9. 19:28* Připomínky a návrhy
  Kde je jaka napoveda?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš6.9. 16:14Sběratelský klub
  Objednano :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš1.9. 12:38Filmový a hudební klub
  A co ta ramena? Po CGI zlatá...
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš26.8. 23:23Nakupujeme venku
  Fimi: pul roku? Pockam.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš20.8. 22:00Nakupujeme venku
  Naha pani s ocaskem trochu bizar je. Ale jen trochu.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš11.8. 22:13Nakupujeme venku
  SSP: ono je to na deskách té knihy, takže nějak není na výběr který výjev vystavit.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš11.8. 17:05Nakupujeme venku
  Milo: mam doma 3 a vsechny dost tolerantni k mym cetnym a nakladnym konickum.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.8. 18:53Nakupujeme venku
  Zack: no je to nahatá pani s ocáskem. To neni uplný standard ložnicové výzdoby. Mám to na zdi vystavené jako obraz.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.8. 13:14Nakupujeme venku
  Manželka v ložnici toleruje tohle, takže si nestěžuju
  https://im9.cz/iR/importprodukt-orig/96d/96de03dfe274c3d1e6cf3c4e69fdc5ea--mmf400x400.jpg
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.8. 01:38Nakupujeme venku
  Fimi: dalsi obri kniha? Nevim uz kam bych ji dal :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš2.8. 11:47Publicistika
  GWB: zajímavé
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš2.8. 08:36Srazy, cony, festivaly
  Já se tam nedostanu, budu pryč.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš4.7. 17:34Srazy, cony, festivaly
  Ja uvidim az nejak tesne pred srazem. Sel bych, ale prazdninovy provoz u nas managuje manzelka.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš3.7. 07:23* Připomínky a návrhy
  Zack: v psane forme se to muze stat. Tak nejak od lidi porad cekam pravdomluvnost. Tak jsem myslel ze to odkazuje treba na nejaky clanek o arkhamu na comicsdb, nebo tak neco. Ne ze na root. Tak mne to zmatlo.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš2.7. 22:21* Připomínky a návrhy
  Fry: a jaky to dava smysl?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš30.6. 07:19Pindárna
  Valon: ono se dá koukat na cokoliv kdyz jsi v tom zainteresovaný. Ale zatim jsem se na zadny mtg zapas nedival, protoze bych to potreboval pauzovat. Takze zatim jsem nenasel zalibeni ce sledovani jakohokoliv sportu. Mozna casem. Ale asi mi to dost znechutil tata ktery v televizi nikdy nemel zapnute nic jineho nez sport. A to i kdyz se nedival.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš29.6. 22:50Pindárna
  Mkw: dík. Já se právě zatím setkal spíš jen s neuznáváním. Ale zase žádné zarité fanoušky esportu taky neznám.

  Já myslím, že nemyslel že ehry jsou nezajímavé, že to řídí programátor. To přece nemůže myslet vážně nikdo kdo hrál alespoň jednu, jakoukoliv digihru.. tetris třeba. Kdyby hru hráči neovlivňovaly, nebyly by to hry. To je jak říct že karetní hry nejsou hry, protože karty už jsou vytištěné. Myslím že to byla spíš urážka Zacka.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš29.6. 22:47Pindárna
  Já třeba hraju Magic: the gathering. Kdo nezná, tak je to karetní hra kde se (v základu) hraje s 60 kartami (každý hráč). Těch 60 karet se vybírá z více než 20000 existujících karet. Pravidla v pdf mají 250 stran.

  Je těžké někoho nového pro tu hru nadchnout. Ne proto že musí být člověk genius, ale prostě proto že vniknout do té hry stojí nemalé úsilí, které spousta lidí pro neznámý druh zábavy není ochotno vynaložit.

  Na druhou stranu naučit někoho prší je rychlé a tak je pravděpodobnější že se tím budou lidi bavit.

  Proto jsou složité hry pro užší spektum fanoušků.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš29.6. 22:35Pindárna
  Milo: ale to je prece fakt. To ze nekdo sleduje hru s jednoduchymi pravidly z te hry nedela spatnou hru a z divaka idiota. Slozita pravidla zase ze hry automaticky nedelaji skvelou hru a z divaka genia.

  Zack jen rekl fakt, ze kdyz nekomu ukazu fotbal, tak hned na zacatku mu reknu ze mic musis dostat do protivnikovy brany a zbyle detaily vysvetlim za chodu. Kdyz mu ukazu dotu (sam to neznam), tak jako u zackovych mnoha hrist a dokupovani bonusu pri hre atd. Je to proste tak komplexni, ze se do toho tezko nekomu vstupuje. Uz na zacatku musi mit divak silnou motivaci chtit to cele pochopit. Neni treba hned premyslet o esportu. Ja mam tohle u sachu. Nedokazu ty tahy ocenit, nemohl bych to sledovat pro zabavu. Jednoduchost pri sledovani i pri hrani (i ja uz s kamaradama hral fotbal s PETkou) dela z fotbalu naopak genialni hru pro masy.

  Tuhle potrebu se urazet kvuli kravinam moc nechapu. Vzdyt je to jinak docela zajimava diskuze.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš29.6. 15:30Pindárna
  Zack: to co jsem psal se.taky netyka toho dokumemtu, ale sledovani sportu. Ten dokumemt vypada dobre.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš29.6. 15:17Pindárna
  Zack: když já mám u sledování sportu ten problém, že (a je to můj osobní pocit, nikomu ho necpu) abych cítil to napětí, musel bych se tou nudou prokousat abych o tom měl nějaké povědomí, že kdo hraje s kym a proč a jaké jsou důsledky výher a proher a prostě to je jak když.mi někdo řekne: "tahle manga je fakt super, ale nejdřív se musíš prokousat deseti knihama a pak to bude fakt super, slibuju".
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš29.6. 14:37Pindárna
  Zack: jo a vůbec nemluvím o hráčích. Tam je jasné proč to dělají a že je to baví. Ať už jde o jakýkoliv sport. Když mluvím o tom napětí, tak z pozice diváka, samozřejmě.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 182 (cca 85984 Kč)
Mám: 407 (cca 205741 Kč)
Chci: 1 (cca 369 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 192
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0