• Hawwwran
  Hawwwran mecenáš31.8. 22:06Růžový a černý
  Sandovalův art style mi hrozně sedí. Za ten mu odpustím cokoliv a rád si koupím další knihu. Zbožňuju jeho kresby dívek. Jeho úchylku na zuby. Ale ohledně příběhu se nechytám. Čtu to jako mírně navazující surreálné obrazy. A baví mne to. Ale na 5 hvězd by to bylo jen kdyby mne odrovnal i příběh. Úchylné to je teda až jsem se místy musel smát :D
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš17.7. 16:21Chci sníst tvoji slinivku
  Tohle mne zasahlo. Přišlo mi to uvwřitelný, milý a přitom smutný. Vrylo se mi to pod kůži jako málo co.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš25.5. 22:36Aldebaran (pevná vazba)
  Aldebaran se mi četl moc dobře. Skvěle stupňované napětí i tajemno, uvěřitelné postavy, zajímavá a propracovaná fauna. Kresba mi je velmi sympatická, taková klidná. Výjimečný komiks. Nemůžu se dočkat pokračování.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš26.1. 14:34Vražedně dokonalá
  Já bych to popsal jako Alfi. Bavil jsem se, na začátku. Koncept zajímavý. Ale pak jsem si začal klást otázky o motivaci hlavní postavy a nemohl jsem se s ní ztotožnit. Místo milé ženy v domácnosti s netradiční "prací" ji na konci vidím jako bezcitnou vražedkyni a to mi nesedělo. Přesně jak říká Alfi, scéna kde vidíme že vraždí nevinné kvůli dědictví to pro mne zabila.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš6.9.2021 13:18Bomba
  Výjimečný komiks. Četlo se to jak akční film a přitom to byla realita. Netušil jsem jak složitá cesta k atomovce vedla a komiks to dokázal přednést velmi srozumitelně. Super. Více takových.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš20.6.2021 22:41NANITS chronicles
  Opravdu povedené scifi. Premisa na které to je postavené je hodně slibná. Je tam hned několik scifi klišé které mne moc baví. Opravdu mne potěšilo jak dobré to celé bylo. Takovýhle typ scifi, plný akce, zlé korporace, pochybného odboje, překvapivých odhalení mocných, hrdinný policista který kašle na pravidla, záhadná a velmi sympatická ženská hrdinka. Je tam toho opravdu hodně a dohromady to skvěle sedí. Poslední část je parádní noir :-) a závěr mi to konečne propojil. A samozřejmě navnadil na pokračování. Doufám že je již rozpracované. Tohle si určitě pokračování zaslouží. Rozhodně to na mme působilo jako světové scifi. Proto 5 hvězd, protože mne to opravdu překvapilo a moc potěšilo.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš25.5.2021 23:14Přístav Země / Zatmění (sběratelská verze)
  Kniha se dobře čte i přes své rozměry. Co si zaslouží poznámku je kvalita papíru. Je příjemně tlustý a povrchvá úprava (lakování) zabraňuje otiskům až neuvěřitelně dobře.

  Přístav země se mi hrozně dobře čte. Četl jsem i originál a na CZ verzi jsem se moc těšil, protože jsem si pamatoval že mne to bavilo, ale nevybavil jsem si jak to končí. Tady ale přichází mé zklamání. Celé to skvěle graduje, pár situací kdy postavy jednají dost mimo logiku a očekávání bych přehlédl, ale konec je na mne moc jemně naznačený. Asi potřebuju jasnější konce. **SPOILER** nedořešená situace s nalezenými mimozemšťany a virem, nejasná poslední věta, kdy nevím jaké tedy budou další následky? Otevřená válka a obsazení? Nevím. Radší bych jasnější konec.
  Příběh mne zaujal, kresba je podle mého gusta, takže
  Přístav země: 4*

  Zatmění si zaslouží opakované čtení. Občas jsem se ztrácel v postavách a situacích. Premisa i provedení super. Problém mám s pár detailama, jako třeba jak to že přežívají když celá biosféra musela vzít za své? Ale možná že by se takový důsledek neprojevil tak rychle? Co mi ale vadilo hodně je *SPOILER* bitka na konci s albínem, kdy si leďáci sundají helmy, protože kouř jim proniká do ventilace. Řekněme že proniká. Jak to vyřešili sundáním helem? Že by proto aby je v další scéně zabilo slunce? Laciné.

  zatmění 4*

  U obou mi k dokonalosti něco chybělo, ale rozhodně nadprůměrné a příjemné čtení.
 • Hawwwran
  Super! Skvěle se to čte a překvapilo mne jak hned na začátku přijde vážné téma, až jsem z toho myslel na 1984. A závažné zvraty to má taky. Kresba super, postavy ke kterým jsem rychle získal náklonnost. Fakt paráda a doufám že druhý díl vyjde co nevidět.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš4.4.2021 23:20Conan #00: Zrozen na bitevním poli
  Čekal jsem lehké čtení, prostě nějaké bitvy a hrdinské činy, ale dostal jsem podařený origin kde se našly i momenty pro silné osobní tragédie. Dostal jsem víc než jsem čekal a místy mne to i emocionálně zasáhlo. Myslím že si tento origin budu pamatovat.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš30.3.2021 22:461984: Grafický román
  Četl jsem před lety originál a adaptace v komiksu jsem se bál, protože jsem za život přečetl maximálně 10 knih. Špatná adaptace by tak byla o to mrzutější. Překvapilo mne jak mé představy lokací a postav souzněly s vyobrazením v této adaptaci. Opravdu jsem necítil žádné třecí plochy. Použití černo bílo červené palety bylo skvělé rozhodnutí. Opravdu výjimečné dílo. A nemyslím si že skvělý originál adaptaci usnadňuje. Spíš je to náročný závazek. Zde se to podle mne povedlo výborně.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš12.1.2021 14:23RUR
  Tohle mi vážně sedlo. Slyšel jsem RUR jen jako rozhlasovou hru a při čtení jsem jí slyšel v hlavě. Barevné podání a vůbec celé podání mi k tomu vážně skvěle sedlo. Co se týká RUR předlohy, tak mne překvapuje jak aktuální to pořád je. Necítím z toho 100 let staré dílo.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš23.12.2020 08:39Měsíční stín (limitovaná edice)
  Četlo se to moc příjemně, takové fantastické scifi cestování různými světy. V tomhle mi to dost připomínalo malého prince. Provedení k vizuálu sedí opravdu skvěle. Celkově je to opravdu pěkná kniha. Obsahem i formou.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš9.11.2020 22:33Vodní had
  Hrozne zvlastni, kresba mne velmi zaujala. Pribehove to je jednohubka. Jeste nejakou dobu nad tim budu premyslet. Urcite to ve mne zanechalo stopu. To se tak casto nestava. Podobne zvlastne na mne zapusobila Satania od Vehlmanna.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš2.10.2020 21:52Alt-Life
  Tak tohle bylo boží. Fakt super. Četlo se to uplně samo. Námět super, kresba super, vydání super. Takové, že bych čekal že to vydalo Trystero a ne Argo. Děkuji Argu, fak mne to bavilo.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.9.2020 21:17Sex a lži
  Hustý! Až se nechce věřit, že tohle chování k ženám (ale i mužům, vlastním dětem) je někde realitou. Dost silný komiks.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš9.9.2020 06:40Andělské drápky
  Tohle jsem nějak nepochopil. Obrázky to má hezký, ale nepochopil jsem to
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš6.9.2020 22:58Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu
  Knihu jsem si i pres cetne chyby (nastesti ne fakticke, ale korektorske) neskutecne uzil.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš14.8.2020 22:38Orange #01
  Příjemně překvapilo. Četl jsem to s chutí, postavy jsem si oblíbil a těším se na pokračování. V rámci žánru přesně to co jsem chtěl. Super.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.8.2020 23:23Šílená ze Sacré-Coeur
  Nečekal jsem, že mne to bude tolik bavit. Míň sexu, víc příběhu a víc mystična než jsem čekal. Paráda.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš24.4.2020 21:43Bludiště
  Tohle je prostě Burns. Jak dlouho že budeme čekat na zbytek? Tipuju 2 roky. Tohle je prostě rozjetý příběh a jsme na uplném začátku. Co bylo u Burnse jasný a je to tak, zatím se točí okolo vztahu dvou lidí, ale taky se to jednomu z nich možná zdá, nebo se to zdá královně termitů při kladení vajíček kdesi v africe. Kdo ví ;-)
  Nutně potřebuju další díl.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš23.4.2020 22:21Kasta metabaronů (pevná vazba)
  Tak tohle byla mega jízda za hranice mé představivosti! Ten Jodo je opravdu neuvěřitelný. Kolikrát jsem si říkal "jak tohle může pokračovat" a Jodo to vždycky dokázal. Opravdu nevšední nářez. Kresba je bombastická. Ty vesmírné lodě, architektura. Opravdu tleskám.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš19.4.2020 21:15Ségry
  Tohle se mi moc líbilo a mé dcery se v hrdinkách fakt našly. Velmi povedené.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš1.4.2020 22:32Sherlock Frankenstein a legie zla
  Super, fakt mne to bavilo a ukázalo to víc z toho co se dělo mimo hrdiny Černé Palice. Vždy když si čtu něco ze světa ČP si říkám, jestli si to jen špatně nevykládám, ale podle mne si Lemire mistrně dělá prdel z celého superhrdinského komiksu a zároveň to myslí vážně. Na mne to funguje skvěle.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš7.12.2019 22:18Sykes
  Kvalitní western. Edice ERB má zřejmě stabilně vysokou kvalitu.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš5.12.2019 22:48Mrtvej svět
  Já to prostě nepochopil. Četl jsem originál a doufal jsem že mi něco uniklo. Po přečtení české verze jsem zjistil, že to byla celá myšlenka příběhu. Mebylo to ale jazykem, protože s českou verzí mám uplně stejný provlém.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš5.12.2019 22:46Sága Valty
  Tohle mne bavilo víc než jsem čekal. Kresba i formát luxusní. Příběh mi přišel pro tohle téma super. Fakt jsem se bavil.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš3.12.2019 22:50Essex County
  Tyjo! Nevěděl jsem co od toho čekat a vo to asi bude, když to sbírá samou chválu. Přemýšlel jsem čím mne to tak zaujalo. Asi mne Lemire vtáhl do děje. Svým stylem vyprávění kdy střídá různé časové vrstvy a čteme stylem od větví ke kořenům. To bude asi ono, tím si mne získal. A ten příběh je takový opravdový a plyne parádně. Úžasný.

  A ještě ke kresbě. Nevím čím to je, ale Lemirova kresba mi sedla už dříve. Z nějakého důvodu mi prostě sedí.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš17.11.2019 22:06Sabrina
  Tíživé, náročné, zneklidňující.
  První pohled na kresbu pro mne znamenal zklamání. Když jsem se ale začetl a zjistil jak autor pracuje s atmosférou, hrozně mi k tomu kresba sedla. Celé to hrozně moc pracuje s atmosférou a divokou fantazií čtenáře (co to bylo? Proč to udělal? Co se stane? Ukáže se že má pravdu?). Je tam spousta atmosféru budujících panelů, pak spousta atmosféru budujících dialogů. Jenže výsledkem je právě ta atmosféra, která je tíživá, ubíjející a nudná. A je to super! Tahle kniha mi bude v hlavě ještě nějakou dobu rezonovat. Pro mne opravdu atmosférický zážitek. A to, že mi přijde jako zážitek prečtení knihy s ubíjející a nudnou atmosférou mne opravdu překvapilo. Velký zážitek!
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš3.10.2019 21:15Žoldnéř #02: Tajemná formule
  Příběh je banální, ale to proto, že tímhle dílem začíná příběh. Berte to jako luxusní sešitovku dvanáctidílného příběhu. Čte se to snadno a rychle právě jako sešitovky. Malba je úžasná.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš25.9.2019 18:24Mjöllni
  Tohle jsem si užil. Mytologie v příběhu byla super a kresba famózní.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš24.9.2019 18:16Zaklínač #04: Z masa a ohně
  Asi jsem to četl (jako jednohubku) ve správnou chvíli, protože jsem si to užil. Taková stručná fantasy kriminálka. Hru neznám. Jen předchozí koniksy.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš28.8.2019 22:30Umění války: Komiksová adaptace
  Já si to užil. Kresba mi evokovala starou Čínu a to je myslím dobře.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš2.7.2019 23:00Žoldnéř #01: Kult svatého ohně
  Ta malba je skvělá. Neuvěřitelně realistická. Doslov autora pak odkrývá proč tomu tak je, má bohaté technické vzdělání. Technické detaily jsou opravdu propracované a to jsem si užíval. Doufám, že bude brzy další díl.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš2.7.2019 20:25Storm: Kroniky Pandarve (pevná vazba)
  Tohle jsem si neskutečně užil. V náhledech mne kresba nepřišla tak úžasná, jak všichni pořád říkají, ale při čtení jsem jí hltal a některé panely si dlouze prohlížel. Celý svět vesmíru kolem Pandarve mne fakt seděl. Atmosféra ve vesmíru umožnila zajímavou mechaniku, kterou jsem jinde neviděl. Bizarní planetky mi připomněly dobrodružství malého prince.
  Chci víc alb jak předcházejících, tak následujících!
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.4.2018 21:13Modrá Crew #02 - Ekhö: Zrcadlový svět #3, 4
  Koupil jsem si to abych měl co číst při kafi na terase a tenhle účel byl splněn, příjemná kresba, fajn příběh. Fakt parádní oddychovka.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.4.2018 21:11Batman: Kameňák a další příběhy
  Četbu tohohle komixu jsem si fakt užil, hlavně druhý příběh. Ta kresba druhého příběhu je naprosto skvostná. Tím myslím tu verzi kterou koloroval ilustrátor. Krátký příběh na konci jen zapečetil dobrý pocit z celé knihy. Fakt paráda.
 • Hawwwran
  Super úvod do série. Další díl už leží na poličce a já se těším na další příbéhy. Pecka
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.4.2018 21:06V jako Vendeta
  Kresba a lettering mne trochu rušily od toho abych si to užil.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.4.2018 21:05Watchmen - Strážci (3. vydání)
  Pro mne srdcovka. Po dlouhých letech od Sincity ve mne vzbudil zájem o komiksy. Skvělý příběh, postavy, kresba.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš12.6.2021 00:06NANITS chronicles
  Taky jsem dostal novy a skutecne az prehnane zabaleny. Je videt ze to berou vazne a chteji mit cisty stit. Za mne palec nahoru. Chyby se stavaji, ale vyresili to dobre a to se ceni.

  Vnitrek prebalu je skutecne obarveny od cernych desek, ale to delaji vsechny vytisky a nicemu to nevadi, takze to mi je fuk. Ale vsiml jsem si.

  Uz jsem zacal cist a zatim je to super. Mam velka ocekavani, protoze zacatek me zaujal.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.6.2021 13:52NANITS chronicles
  Zack: jj, je to dobra zprava. Az budu zase jezdit do kanclu tak je posilani uskutecnitelnejsi. Tak kdyz vim ze to nejde do scrapu, tak mam alespon motivaci proc se obtezovat.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.6.2021 11:54NANITS chronicles
  Zack: Mam zajimavou informaci od Epochy, ze poskozene knihy pak pouzivaji na ruznou propagaci, nebo zdarma do veznic. Takze to nakonec neni tak nesmyslne, alespon.

  Jejich jednani je velmi vstricne. Doslo jen k opozdeni komunikace z duvodu nemoci.

  All good.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.6.2021 11:22NANITS chronicles
  Moc nevim jak si to s tema kamosema predstavujete. To jako myslite ze doma ziju s partou kamosu a tak to nejakymu hodim do batohu? Vzdyt bych to i kamosovi musel dopravit. To uz neni moc jine nez posta ne? Ale to uz je asi zbytecna diskuze. Podle zakona je vse ok. Jen jsem doufal, ze konecne nekdo na ceskem trhu nenuti zakaznika posilat poskozeny produkt postou do kose.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.6.2021 00:32NANITS chronicles
  Jako že bych tam poslal ženu, nebo sousedku? Žena i sousedi jsou super, ale řešit mi reklamace komiksů je asi nutit nebudu. Můžeš mi to tu vyzvednout a hodit to k nim, kdyby se ti chtělo.

  U MB to bylo vysvětleno jasně a pochopitelně. Platí to tiskárna, ergo pojišťovna a chce mír rozumné podklady pro pojistnou událost. Co se s poškozenýma knihama dělá v běžnější situaci jako je tahle netuším a zajímalo mne to vždy. Jestli pro to mají nějaké rozumné důvody, rád je uslyším a třeba změním názor. Jsem s problémama druhých soucitný. Tady mi přijde, že zaplatí poštovné na něco co hodí do odpadu a já kvuli tomu budu organizovat kde koho abych to k nim dostal.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.6.2021 00:17NANITS chronicles
  Koukam na nasi komunikaci na FB a pisou ze hned v pondeli poslou novou pres Zasilkovnu. Tak treba je proste jeste na ceste.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.6.2021 00:11NANITS chronicles
  Ja uz jsem to psal kosmasu. Na postu musim v me pracovni dobre. Nikde se kolem posty nevyskytuju. Kdyz jo, tak treba tak jednou do mesice o vikendu se mi postesti byt nekde v okoli posty. Pri me hodinove mzde je proste nerentabilni jet na postu. Takhle uz mi tu lezi skrabnuty zoldner ktereho jsem radsi za sve koupil znova nez to vymenovat pres postu. Bydlim na vesnici kde postu nemame. Problem mi v tom dela hlavne to, ze nechapu proc jim za jejich penize budu posilat knihu do scrapu. Boji se ze lzu? Boji se ze ji i v tom stavu nekomu prodam? Mam natocit jak ji provrtam a vyhodim? Je to proste problem a nevidim tam tu ucelnost. O mnozstvi meho pohybu fakt strach mit nemusite. Na fb to vypadalo ze proste poslou novou a hotovo. Pak prisel mail kde to vypadalo ze pocitaji se zaslanim. Na to jsem jim slusne odpovedel a nic.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš9.6.2021 19:23NANITS chronicles
  Tak zatim Epocha spatny :-/ nejdrive to vypadalo ze se s nima pujde bez problemu domluvit, ze konecne se nekdo k tehle veci postavi celem, ale pak prisel mail s resenim se kterym mam problem a tak jsem jim napsal odpoved a i kdyz jsem jim psal v patek vecer (nebo o vikendu), tak dodnes bez odpovedi :-(
  Vypada to zase na neprijemnou tahanici :-(
 • Hawwwran
  Ja mam ruce ktere se nepoti (no asi poti, ale proste malo). Pred ctenim si ruce myju a stejne na beznem paperbacku, nebo proste kridovem papiru nechavam otisky. Casto hned zmizi, ale na nekterych papirech, daredevil omnibus obzvlast, pak zustavaji a otevrenou knihu tak nedrzim palcem leve ruky, ale spis bokem kloubu palce leve ruky :-) U Kaplana jsem dostal info ze by to melo proti otiskum hodne vydrzet a skutecne s tim nemam problem na to hrabat. Ten rozdil je citelny.
 • Hawwwran
  Ono se resi neco s otiskama u kaplana? Protoze zrovna u kaplana jsou stranky az prekvapive odolne otiskum. Treba pro porovnani, captain america omnibus nebo daredevil omnibus. Jak ma jeste cerne okraje. Tam mam hrozny problem abych tam nezanechal otisk. I cerstve umytou rukou. Kaplan to ma v tomhle ohledu velmi odolne.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš5.6.2021 11:10NANITS chronicles
  Ja uz to s nima resim a vypadalo to ze to bude bez problemu, ale pak prisel mail ktery zada zasilani zpet :-/. Jako je mi jich lito, protoze takove masivnejsi problemy jsou smutne a vrhaji na cely projekt neprijemny stin. Kdovi jake to znamena naklady. Autora je mi lito, ze je misto nadseni hned na zacatku jeho dilo vlacene kanalama jen kvuli baleni. Ale porad je mi vic lito mne ,pri predstave ze se vlecu na postu. Zvlast kdyz uz podobnou situaci resim cely tyden s kosmasem. Nejak jsem jim to slusne popsal do mailu, tak snad se nejak domluvime lip.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš4.6.2021 16:38NANITS chronicles
  Chtel jsem napsat ze za 600 mi to neprijde jako kauf roku. Ale porovnal jsem si to a je to stejny spalek jako Zatmivacka a ta stoji cca 700 na megaknihach. Tohle je navic s artbookem jako limitka. Takze jo, cena je dost slusna. Tesim se az se do toho pustim. Vypada to paradne.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.5.2021 17:26Proti přírodě #01: Probuzení
  Fimi: taky mne to prekvapilo. Objednal jsem obě obálky, vypadá to super. Tak uvidim co obsah.
 • Hawwwran
  Ja mam vazbu i rohy uplne v poradku.
  James89: ne, tahle verze nebude v distribuci. Rozdil je jen v tom ze je bila a ma 2 prebaly.
 • Hawwwran
  Teda kniha je paradoxně větší než jsem čekal. Provedení mne příjemně překvapilo. Večer se těším na detailní prohlídku l. Číst jí budu asi dlouho :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš2.5.2021 16:20Přístav Země / Zatmění
  Valon: :D
  James89: v pohode, vsichni o ni na zacatku vedeli vyrazne min, nez vis ty ted :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš29.4.2021 14:27Přístav Země / Zatmění
  Tak musim rict ze z Arrival si nepamatuju vyusteni zapletky. Pamatuju si jen ty pokusy o komunikaci a pak duvod proc odleteli. Ale nejak mi chybi ten obchod. Ale bylo to pekne, to jo.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš29.4.2021 11:50Přístav Země / Zatmění
  Spis mi slo i o to, ze to je otevrene, verejne. MiB je sico skoro ono, ale bezna populace o tom nic nevi. Tohle jak prijedou oficialne s obchodni nabidkou mi prijde fakt dost unikatni. A to provedeni docela realisticke. Tesim se az si to prectu znova, abych si to osvezil, ale takovy to ve mne zanechalo pocit.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš29.4.2021 08:34Přístav Země / Zatmění
  Z jiného soudku. Nevíte o filmu, kde by mimozemstani kontaktovali zemi z obchodnich duvodu? Zda se mi ze to je same zotrocovani, vyhlazeni a vedecke badani, ale obchod ani jeden. V tomhle mne Pristav Zeme prekvapil a potesil hned na zacatku. Vite o nejakem takovem filmu?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš28.4.2021 22:20Přístav Země / Zatmění
  Tady je tak živo, že se těšim ještě víc :-)
  Tahle kniha se bude v knihovně vyjímat. Vždy když se na ní podívám ucítím ty emoce co celá její cesta nasbírala. A to je za mne dobře. Určitě k ní budu mít silnější vazbu než k jiným :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš26.4.2021 18:25Přístav Země / Zatmění
  Myslím že rozměrová podobnost s adolfem byla MB popisována už na začátku.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš8.4.2021 07:37Dracula
  Koukám, že mají asi 4 redaktory, ale tohle jim zachytí lettererka a ani si nevšimnou že tam tu poznámku nechali? To je až vtipný.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš8.4.2021 07:35Dracula
  Ála má pravdu. Pramínky by byly lepší a čůrky s čárkou nad "u" jako proč? :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš30.3.2021 22:481984: Grafický román
  Nějak tu sekeru zaplatit musí :D
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš9.12.2020 23:27Měsíční stín
  Mám limitku, otevřel jsem jí hned jak přišla a už jí čtu. Jen se né každý den dostanu ke čtení (práce, rodina, vánoce, jiné koníčky) a tak jsem tak v první pětině. Přijde mi to hodně dobré už od začátku. Užívám si to. Taková trochu jiná space opera. Nevim proč, ale připomíná mi to Storm: kroniky Pandarve a malého prince. Místy snad i Star Wars. Čtu to opravdu s chutí a nadšením. Je to hodně ukecané, vizuál nádherný a nemám pocit že je to 30 let staré.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš8.12.2020 22:36Divná planeta
  Oh, so unnecessary _|Ö|_
 • Hawwwran
  Darker: Lepsi ve smeru vice slov urcite ne. Jina jihoceska slova mne uz moc nenapadaji. Minimalne ne nejaka skutecne bezne pouzivana. Budejcaci zadny hantec nemaji. Ta slova byla takova vyjimka potvrzujici pravidlo.
 • Hawwwran
  Darker: znám jen rožnout. Od nás jsem zas zjistil ostatní neznají pikador, kropáč, kopici, šajsku, pulinu (s prominutím). Nářečí jsou sranda, protože kolikrát maji místní jednoduší název pro něco co ostatní nazývají zbytečne zdlouhavě (pikador -> párek v rohlíku)
 • Hawwwran
  Radek: nejsem jazykovědec, ale "dobrej" místo "dobrý" je nespisovná mluvená čeština. Troufnu si tvrdit že tak mluví všichni z čech. Praha je možná hodně "vidět" a tak lidem z moravy (a slezka?) To může přijít jako "pražština", ale myslím že není. "Von" taky používám v mluveném projevu a řekl bych že je to celočeské. U pražáků jsem si všiml snad jen nějakého zkracování (knedliky místo knedlíky") a to je tak vše. Ostatní s čím jsme si rozdílní se ukázalo být naopak mojí "jihočeštinou" o které jsem nevěděl že existuje, než jsem se přestěhoval do středních čech.
 • Hawwwran
  Dalamar: Ten článek vystihuje moje pocity.Ten příklad s opillým rybářem se mi líbí. Ta novější varianta je čtivější, reálnéjší. Mluví nespisovně a sedí to. Kdyby měl ale ten jeho projev nějaký lokální tvar, bylo by to komické tak jak autorka zmiňuje výše.

  Nemáte někdo příklad té Pražštiny jak říkáte že se vyskytuje? Já si všiml, že pražáci neznají nějaká jihočeská slova, ale obráceně jsem si nevšiml, že by se vyjadřovali jinak.
 • Hawwwran
  SSP: to že mluví česky je samozřejmě něco jiného. Je to způsob jak vnímat slova, ale neřešíš že angličani mluví česky. Ta valaština mi přijde rušivá stejně jako by se ho někdo zeptal odkud je a on řekl že je z Kroměříže. Chci po překladu aby mi předal atmosféru a děj. Situovat postavu na valašsko mi nepřenáší originál, ale vymýšlí tam něco vlastního. Kdyby mluvili všichni stejně, tak sice přijdu o část autenticity originálu, ale bez znalosti originálu bych to nevěděl a ani o nic nepřišel, protože tam nikdo nikdy na jeho přízvuk nepoukazuje (jestli si pamatuji správně).

  Souhlasím, že je to překladatelský oříšek a nějak se k tomu postavit musí. Za mne osobně je ale situování postavy jinam prostě špatně. Jako zákazník, konzument díla mi to tam překáží o to víc že kdyby to tam nebylo, nic by nechybělo.
 • Hawwwran
  Dalamar: jenže když to ira posune na valašsko tak to atmosféru nedokresluje, ale kazí.

  Jsem z Českých Budějovic a teď bydlím u Prahy (cca 10 let). Nasísat jsem opravdu nikdy neslyšel.

  Ptal jsem se kamaráda překladatele jak se to řeší a v dabingu prý s velkou opatrností (dovolil si to u Futuramy a myslím že za to sklidil dost kritiky) a v titulkách "vůbec", protože to příliš ruší a pro příběh to není důležité. U komiksu se přikláním k něčemu mezi. Neříkám nikdy, ale tady opravdu nevím, proč by měl ir v anglii mluvit valaštinou.

  Nikdo mne tu nepodpořil a hlasů proti mému názoru tu pár je, tak můžu být výjimka, ale zatím jste mne nepřesvědčili, že má valaština v komiksu opodstatnění. Neříkám že se nemá používat hovorová čeština, ale přímo konkrétní nářečí na sebe prostě poutá pozornost a přitom to ten význam nemá. Postava z valašska není.
 • Hawwwran
  Dalamar: naopak, méně známé by bylo ještě horší. Kdybych četl originál a měl problém rozklíčovat nářečí, tak bych se snažil a výsledné zjištění by mne těšilo (i když nářečí v originálu V for vendetta mne rozčilovalo). Tady jsem ale musel googlit slovo "nasísat" kterému jsem nerozuměl a výsledné zjištění že je to někde z valašska mi bylo naprosto k ničemu. Fakt že mluví nářečím děj nijak neposouvá, fakt že mluví valašským nářečím je akorát matoucí.
 • Hawwwran
  Kruci, jsem za půlkou a pořád nemůžu překousnout že Lewis mluví nějakým valašským nářečím, nebo co. Nasísat, totok, vykómal jsem, fachčit, střelca místo střelce, tajlenc, mojou místo mojí a spoustu dalších. Jako je v originále asi Irčan, ok, má nějaké nářečí, ale když to čtu, tak je pro mne někde z moravy nebo kde a to je teda pěkná blbost, když jde o děj z viktoriánské anglie (asi). Fakt nevim v čem mi má to nářečí pomoct. Je to akorát otravné. Kdyby mluvil normálně, tak alespoň "zůstane" v anglii s ostatníma. Takhle ho z toho valašska v hlavě nemůžu dostat.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš6.11.2020 17:57Měsíční stín
  Proste byl zajem takovy, ze jim to pretizilo servery tak, ze meli sami problem ho administrovat. Po hodine se jim tam podarilo napsat, ze se to ruzi a bude to az dalsi den. Jenze tim se snizila zatez a web se rozjel a kniha vyprodala. CC projeli ucty objednavajicich a protoze 90% bylo objednano z uctu stalych zakazniku, rozhodli ze objednavky nebudou rusit. Takze misto aby slo o rychlost, slo o vytrvalost. Sice to.muze znit jako prusvih, ale nevim jak by to mohli resit lip. Zklamat ty co uz to zaplatili kvuli tem kterym se to nepodarilo? Od zacatku bylo jasne, ze bude hodne nespokojenych, byla to limitka. Jen kvuli technickym problemum jsou nespokojeni jini (asi) nez kteri by to byli kdyby problemy nebyly. Proste z pohledu CC to par fanousku koupilo a par se jich vzteka. Takze +- ocekavany vysledek.
 • Hawwwran
  Akorát v reálu vypadají obálka a okraj jinak. Barvy jsou jinak.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš8.9.2020 10:03Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu
  To by tam muselo byt "vyhledala". Bylo by to lepsi. Kdyz uz tam je "i", tak s mekkym nemam problem.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš7.9.2020 08:48Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu
  @Milo: je to tak ;-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš6.9.2020 22:48Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu
  @mcleek: jestli na straně 266 myslíš "vyhledali mé děti", tak nevidím problém. (Oni) vyhledali mé děti.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš6.9.2020 22:46Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu
  @Mikei: to bys špatně pochopil. Je to super. Jen takovéhle chyby nemám rád. Beru to i jako tskovou zvrácenou radost, když něco najdu. Té knize to ale nic nebere.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš6.9.2020 22:15Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu
  @mcleek: čtu teď jen v krátkém čase večer, takže pomalu. To slabší písmo bude když mu není rozumět. Rozmazané zase když je jeho žena ve stresu. Hezky se to tam stupňuje jak jí říkají že je to s ním vážné. Uplně z toho cítím jak se jakoby vzdaluje realitě jak se to dozvídá.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš6.9.2020 22:13Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu
  Chyba: na straně 246 chybí poslední bublina, takže nevíme druhou nejdůležitější vec kterou se Hawking během svého výzkumu dozvěděl. Předpokládám že jde o kosmickou cenzuru.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš5.9.2020 21:46Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu
  Chyba: 166. Strana. Druhy panel, prvni bublina."jsu" misto "jsou"
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš30.8.2020 21:40Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu
  Chyba: 13. Strana nadpis. Chybí "i" ve slově "Hawkingština"
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš27.3.2020 23:47Batman: Můj temný princ
  ** SPOILER ** Jak si mám vyložit tu sc3nku před devíti lety s Jokerem na konci?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš1.3.2020 13:22Magic The Gathering: Chandra
  Sférochodkyně :D
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.12.2019 10:31Kosmo knedlíci
  Ještě to s dětma nemám dočtené, ale už teď musím pochválit vizuál. To je tak pěkný, že to musím napsat ještě než to dočtu. Obrovská pochvala vydavatelství Paseka za povedený překlad, skvělou práci na SFX i jiných textech v kresbě. Také chválím papír, který nechá vyniknout barvy a přitom nebere otisky prstů. Jen škoda že to není formát jako Hilda.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš3.12.2019 22:56Essex County
  Da kniha je nadstandardni. Ani v zahranici jsem nenasel podobne vydani. Skoro to vypada ze jako jedini mame hardback. Moc pekne.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš30.11.2019 23:17Providence
  Mam obe verze a sberatelsky je to tak nejak jedno. Vydavatelsky chytre reseni, sberatelsky podvod, no :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš29.11.2019 19:11Providence
  Louza: ale.víš, že je to G samolepka, žejo...
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš23.10.2020Prodám
  Prodám:

  CZ:
  Lady mechanika 1, NElimitní varianta
  MDEK Věčná válka pevná vazba
  MDEK Kasta metabaronů paperback první vydání
  MDEK Teorie rozpadu paperback
  MDEK Bílý láma paperback
  DCKK Návrat Barryho Alana
  Transmetropolitan 2, Život je pes

  EN:
  Hardback:
  Big Hard Sex Criminals Deluxe 1
  Thor: God of thunder, The god butcher 1 (aaron)
  Thor: God of thunder, Godbomb 2 (aaron)
  Mighty Thor: The war Thor 4 (aaron)

  Paperback:
  Mighty Thor: Thunder in her veins 1
  Mighty Thor: Lords of Midgard 2
  Mighty Thor: The Asgard / Shi'ar war 3
  Sex criminals 1
  Sex criminals 2
  Sex criminals 3
  Deadpool, the complete collection vol.1
  Sweet tooth 1
  Criminal, coward
  Watchmen

  DE:
  Luxusní vydání Marvel 1602, bohužel pro mne v němčině. Kniha je to ale krásná.

  Napište mi soukromou zprávu nebo mail (comicsdb102020@hawwwran.com) co by se vám líbilo a za jakou cenu. Ideálně víc kusů, ať se s tím neženu na Zásilkovnu po kusech. Zásilkovna je myslím za 60kč, ale preferuju předání v Praze na metru Petřiny.

  Snažil jsem se nafotit hlavně všechny případné vady. Pokud mám u knihy jen jednu fotku, tak jsem žádné vady nenašel.

  http://ibb.co/album/nBZdGs
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš13.6.2019Prodám
  Prodám ideálně osobně na crweconu, případně v Praze 6 na metru Petřiny. Pošta jen při velkém počtu, nechce se mi na poštu.

  CZ:
  Kasta metabaronů, brož, první vydání, nečtená, 900,-
  Teorie rozpadu, brož, nečtené, 350,-
  Bílý láma, brož, nečtené, 500,-
  Lady mechanika 1, 400,-
  Transmetropolitan, život je pes, 200,-

  EN:
  Sex criminals 1,2,3, 450,- dohromady
  Sweet tooth 1, brož, 350,-
  Watchmen, brož, 300,-
  Mighty thor 1, thunder in her veins, brož, 250,-
  Mighty thor 2, lords of midgard, brož, nečtená, 250,-
  Mighty thor 3, the asgard shiar war, brož, nečtená, 250,-
  Mighty thor 4, the war thor, pevná vazba, nečtená, 350,-
  Criminal, coward, 150,- 2 šmouhy bílou barvou na coveru.
  Marvel 1960 deluxe, německy, velké, 1000,- http://www.bookdepository.com/Marvel-1602-Deluxe-Neil-Gaiman/9783741608025

  comicsdb@hawwwran.com
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš26.9. 14:54Pindárna
  Kazdopadne, box zasilkovny ktery mam ted asi 40m od domu je pro mne skvelym zpusobem jak se poste vyhnout. Umo to totiz i podani zasilku (jeste jsem to nezkusil)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš26.9. 14:53Pindárna
  Problem se zasilkovnou totiz je, ze se prestehovali z ruzyne do nucic. Je to nove depo a jeste nejede jak ma. Napsal jsem jim kdy mam cekat ze.bidou jejich sluzby zase spolehlive, ale napsali ze nevi.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš26.9. 06:39Pindárna
  Yogi: tenhle tyden jsem psal mail zasilkovne kdyz mi 4 dny nedorucila zasilku. Trefa. Akorat ne nasrany, ale pasivne agresivni.

  Milo: to bych ale pro takovou pomstu musel JÍT na poštu. To nezapadá do mého modu operandi.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš22.9. 16:08Sběratelský klub
  Pry to tiskarna cele pretiskuje a proto to trva. Pry do konce zari.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš21.9. 15:39Pindárna
  Aha, najednou je i Yogimu zatezko jit na postu :D
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš21.9. 15:38Pindárna
  Damn :D
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš21.9. 15:38Pindárna
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš14.9. 22:06Publicistika
  SSP: je tam blby to samy co na jakemkoliv jinem medialnim kanale. Je tam kvalitni i nekvalitni obsah. Takze pokud si uzivatel vybira odpad, je to zdroj odpadu. Takze se snazim detem vysvetlit proc by meli tihnout ke kvalitnimu obsahu, ale sam jim ho moc neukazuju, protoze to co sleduju sam jsou vyhradne anglicke kanaly a spis technicke nebo matematicke. To je moc brat nebude.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš14.9. 19:50Publicistika
  Ohledne youtube a podobnych kravin. Ono je to omrzí. Alespoň jsem mohl dětem vysvětlit že internet lže a buduju jim imunitu před kravinama a vyloženýma podvodama. To zakazováním aka zavíráním očí před realitou nezvládnu. A že by se dnešní děti neuplatnily? Netáhla jsou v každé generaci. Dřív to bylo dokonce národním sportem, protože každý musel mít práci a efektivita šla do kytek. To že chce být někdo najivně bohatým influencerem je v čem jiné než když chtěl být někdo dříve slavným hercem nebo fotbalistou? V čem je sledování toho jak jiní na obrazovce běhají tak jiné od povrchního YT contentu? Já jsem rád že mé děti mají spoustu "analogových" zájmů a tak občasné čumění na YT není problém. Všeho s mírou, je moje heslo.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš11.9. 23:56Pindárna
  Nesise: hele, z mého pohledu se tam zbytečně hádají o něčem co je podle mne více věc zvyklostí v jazyce a očekáváním, než nějakou sterilní definicí. Můžeš říct že komiks se čte nejen kvúli textu, ale také kvůli obrazům představujícím příběh. Stejně jako se dá říct že člověk "přečetl situaci" i když to není ve vztahu k textu, ale jde o porozumění situace. Stejně tak jde "číst" děj schovaný za obrazy komiksu. K tomu jsou potřeba jiné schopnosti než které stačí k porozumění samostatného obrazu. Co je ale podle mne důležitějśí je prostě to jak jazyk pracuje. Když někomu ukazuju knihovnu a nabídnu jestli si chce nějaký prohlédnout nebo přečíst, tak při "prohlédnout" budeme očekávat že ho otevřeme a ukážu pár stránek pro ukázku a vrátím ho do knihovny. U "přečíst" to bude nabídka pro konzumaci celého obsahu, k zapůjčení. Až bude mít čeština lepší popis pro konzumaci obsahu komiksu, půjde použít to, ale zatím je "přečíst" nejpřesnější.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš11.9. 20:00Filmový a hudební klub
  Haha, to je tak kdyz se dela z komara velbloud. Videl jsem nekolik dilu a niceho takoveho jako je v tom popisu jsem si nevsiml. Uz jsem slysel ze to tam je, ale sam jsem si nevsiml, takze asi nic extra. Pritom z toho odpad prispevku to vypada jak kdyby se tam nic jineho neresilo.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš11.9. 16:32Filmový a hudební klub
  Anna u nas jede. Pak jeste Owl House a Gravity falls.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.9. 17:11Pindárna
  Ty prispevky uz nejsou tak dlouhe ze se to nechce cist. To je tak dlouhe ze se to nechce scrollovat :D
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš2.9. 08:44Publicistika
  Teď jsem četl Růžový a černý a ten bych tam teda zařadil :D
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš18.8. 14:36Sběratelský klub
  Milo: to je právě to. Rozdíl mezi něčím s čím svůj čas trávit chci a s čím nechci. Na peníze přepočítávám jen čas trávený tím co nechci dělat. Protože to bych radši pracoval než šel na poštu. Ale radši bych maloval štětečkem než pracoval.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš18.8. 14:34Čtenářský klub
  "Takže už díky mně vznikla dvě nová fóra... :)"
  Ne "díky", ale "kvůli", nebo "tvou vinou".

  Mkw: smradlavý karton od Crwe už jsem tu řešil. Přišlo mi to do práce a myslel jsem že do toho někdo nablil. Musel jsem to dát stranou.

  SSP: mezi L a M. Mám raději volnější, takže L.

 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš18.8. 14:07Sběratelský klub
  Bartop vlastni vyroby mam ja. Misto T-molding jsem proste asi tyden nekolikrat denne natiral hranu steteckem a brousil smirglem aby to bylo hladke a pekne. Pak lak nakonec a dobry.

  https://bit.ly/3QPQw8n
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.8. 23:16Pindárna
  Zack: teď to triko chci. Pro mne ale neco jako "Chci Incala v pevné! (Ve folii)". Nebo "Vybalit pevného Incala z fólie a zemřít"
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš15.8. 21:30Pindárna
  Tady se zastanu SSP a myslim ze byt mezi 1% nejbohatsich lidi na planete nebude tak slozite pokud zijete v CR. To je 70 milionu lidi na planete. Je potreba si uvedomit ze lidem v chudych regionech se zije zasadne hure nez nejvetsim chudakum u nas. Ve svetovem meritku mame zkreslenou predstavu co znamena chudoba. Nepocital jsem to, ale tak daleko od pravdy to nebude.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš11.8. 00:53Sběratelský klub
  Ter: Jj, to potvrzuji
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.8. 20:32Sběratelský klub
  Ter: pekny zakaznicky servis :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš4.8. 16:19Art
  Dinosauri jsou super
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš3.8. 09:32Pindárna
  JIK: no, rozbalit a přečíst, co jiného ;-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš30.7. 00:13Pindárna
  Je jedna stará kočičí moudrost, která se sem teď moc hezky hodí.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš28.7. 00:02Filmový a hudební klub
  Dik za vysvetleni
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš27.7. 13:36Sběratelský klub
  Zrovna s nechuti resit posilani zasilek se s kymkoliv rad ztotoznim :D ... Akorat, ja to pro svoji praci nepotrebuju.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš27.7. 13:32Filmový a hudební klub
  A co ze je s tim tak spatne? Nejsem uplne lotr fan.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš22.7. 19:15Pindárna
  Delphi: u toho tornada jsem koukal ze je nejaky problem s reverse corner cutem, jinak se mi libil. Valk 3 jsem koukal. Kouknu i na tengyun. Diky. Kouknu na ne osobne. To bude nejlepsi.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš22.7. 17:10Pindárna
  Máme tu nějaké speedcubery? Potřeboval bych doporučit kostku do 1000kč
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš22.7. 16:24Nakupujeme venku
  Ja mam Incal ve vydani od SelfMadeHero a podepsane Jodorowskym. Moebia uz jsem nesehnal aby mi to podepsal :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš22.7. 15:35Pindárna
  Gwb: ja jsem rád že se o své věci stará a pečuje i ně. Až jí někdo něco půjčí, dostane to zpět v původním stavu. U mladší je to horší. Včera jsem chytl do ruky její rubikovku a musel jsem ji jít umýt (kostku). Upatlaná od opalovacího krému, sušenek, fuj.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš22.7. 00:32Pindárna
  Jsme teď ve španělsku u moře a dcera si vzala ke čtení knížku, z plastového krytu, po převlečení do suchého, po pečlivém usušení a očištění rukou od písku. Taky se několikrát ošívala když viděla ostatní jak si knihu položí jen tak na ručník, nebo dokonce do písku. Myslím, že té knihy půjčím. Teda bez přebalu, nejsem důvěřivý blázen, žejo...
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš21.7. 21:09Nakupujeme venku
  Hehe, u nas ma taky zakazano na to sahat kazdy. Deti vyslovne, manzelka z respektu sama.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš19.7. 09:16Pindárna
  Yogi: představil jsem si jak tlaková vlna vybalila pevný incal z folie a udělalo se mi mdlo...
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš13.7. 15:30Pindárna
  Ok, tak s tim varenim to rika sice blbe aby to bylo popularni, ale vlastne to fakticky rika spravne. Rika sice ze se krev bude varit, ale pak rekne ze proto ze male bublinky zacnou unikat, to je pravda. Ale ten var mi tam vadi :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš13.7. 15:26Pindárna
  To video je divny. Ten clovek ma credibilitu, ale uz jen tvrdit ze ve vesmiru je ve stinu -250°C, takze je to jako mit na zadech led a vepredu (smerem ke slunci) se varit protoze tam je +250°C. To je prave ta blbost co vede lidi verit ze hned zmrznes. Pritom merit teplotu ve vakuu ani nedava smysl. Kdyz tam neni nic co by tu nizkou tepelnou energii mohlo mit a v pripade kontaktu s mnohem teplejsim telem ji odebrat. Nakonec by clovek ve stinu zmrzl, ale vyzarovanim tepla, ne kontaktem s chladnym vesmirem. To o tom ze krev by se varila je taky vyvraceno a divim se.ze jeste rika ze jako kdyz otevres colu. Urcite se nevari tim ze je kolem tlak 0Pa, jak by se mohlo zdat, protoze tomu proste nase pruzne telo zabrani. Mozna mysli zvetsovani mikrobublinek v krvi? Jenze to neni var. Proste je to matouci od takoveho cloveka.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš13.7. 15:16Pindárna
  Kapis: jsem cetl misto ebulismus alibismus, tak proto :D.. jsem myslel ze to vyvracis.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš13.7. 11:45Pindárna
  Kapis: alibismus, jako ze se krev bude varit? Nebude. Uz se stalo, ze byl clovek vystaveny vakuu a fakt se mu krev nevarila a nema nasledky.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš11.7. 16:53Pindárna
  Varici krev je povera. Napeti kuze a proste toho ze telo drzi pohromade staci na to aby nevarila. V tomhle jsou realistictejsi ty filmy kde chvili ve vesmiru bez ochrany hrdina prezije. Nez ten ktery v prvni vterine zmrzne na kost, protoze prece "ve vesmiru je absolutni nula" :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10.7. 19:34Pindárna
  No, domnívám se, že všichni zapomínáme na jádro našeho problému a to je: Jak si budeme říkat? Eh, podle mě si můžeme vybrat buď: ?Liga proti slintajícím monstrům?, či můj oblíbený návrh: ?Komise pro Legalizaci Integrace Teroristických Organismů a jejich RehabilitacI ve Společnosti?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš9.7. 18:23Pindárna
  Co nám červené spektrum napovídá o kvasarech?
  V této problematice je nejprve nutné správně vydefinovat užité termíny.

  Jsou to především následující otázky:

  Co je to vlastně spektrum?
  Proč je červené?
  Proč má červenou barvu?
  A proč je tak často spojováno s kvasary?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš7.7. 22:38Pindárna
  Yogi: 20? To je nějak brzo ne?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš7.7. 21:43Pindárna
  Yogi: zadny konec neni. Mam spokojenou rodinu, zijeme si spokojenym zivotem. Ja se ridim pravidlem "happy wife, happy life". Prave mne zena pozadala do Gin s pomerančovo-mangovým džusem a brusinkovým moninem, tak se jdu zasloužit o rodinnou pohodu ;-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš7.7. 15:27Pindárna
  Zack: To je takovy niche market, ze to by zase asi nedavalo smysl :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš7.7. 15:25Pindárna
  Jsem tusil ze je to trochu pandorina skrinka :-)

  Milo: Detaily moji hodinovky bych asi spis nezverejnoval, ale nevedel jsem jak jinak rict proc s tim mam takovy problem. Je to proste opravdu ekonomicky nevyhodne. Na te poste je furt fronta a hrozne to tam trva (teda tak to bylo tech par navstev). Stat tam jak vocas mi proste prijde otravne. Mam rodinu, praci a dost konicku, tak nerad plytvam casem (to znamena venovat se necemu co nechci).

  Yogi: bydlim na vesnici ale pracuju v praze, takze je pro mne schudnejsi spis ta posta v praze nez vedle ve vesnici. Uz neni covid blok, tak jsem v praze denne. Naposled jsem resil reklamaci za covidu a to jsem musel do vedlejsi vesnice a to je opruz.

  Alfi: jo, zasilkovna je tu kousek a chodim tudy casto na obedy, takze to je skutecne cesta. Uz driv mi radili rict nekomu at to udela za mne, ale ja ostatni nerad otravuju se svyma vecma. Nonstop nepracuju, ale snazim se odchazet z prace hned domu abych byl s rodinou. Pokud musim neco resit, tak bud to kradu z casu na praci (a kradu penize rodine) nebo casu na rodinu. Proste kdyz se nad tim zamyslim, tak jde sice treba o pul hodiny, ale tu pul hodinu muzu pracovat, koupat se doma v bazenu s detma, cist komiks, hrat na PSku. Nebo jit na postu. I know what I'd rather do :-)

  Ja se spokojim s tou zasilkovnou. To jen kdyz uz se o tom bavime. Rozhodne nerikam ze ma nekdo spatny zakaznicky servis. To jen ze ja to takhle proste mam a v ramci toho hledam reseni.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš7.7. 12:25Pindárna
  Scarface: přijde mi divné že ostatní s nima fungují. Pořád bych měl jako zákazník rád možnost volby. Je to tak že jsem u jedné z nejhorších pošt v Praze (je o ní i písnička od Pokáče) a svojí poslední objednávku jsem musel 2x urgovat, že jí opravdu chci do ruky a ne na poštu. Co třeba zásilkovna do ruky? Ta to taky umí doručit až domu.

  Je pravda že jsem jednou reklamoval a bylo to přes zásilkovnu a dost pohodlné. Pořád to musim balit a jít tam, ale neni to traumatizující zážitek jako s poštou. To že při reklamaci nic neplatím vím, mluvím o tom že mne to stojí peníze kvůli času který kvůli tomu nepracuju a jsem placený od hodiny. A protože je to něco co dělat nechci, počítám to tak. Tak se budu muset smířit s tím že jsem v tomhle tak nevýznamná menšina, že to nestojí za to. Zkusím si na to zvyknout, zásilkovna je v pohodě. A do objednávky budu psát že jsem sběratel, třeba se tomu pak vyhnu uplně.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš7.7. 07:38Pindárna
  Alfi: bali dobre, ale chyba se obcas stane. O to vyhodnejsi by to pro ne bylo, ze se to nedeje casto. Ale kdyz uz se to stane, splnuji zakonne podminky. Vymeni to. Ale to je pro mne problem. Uz je mi to trochu trapne, urcite uz pusobim jak ufnukanek, ale ciste matematicky je pro mne jit knihu poslat zpet casove nakladne. Muj cas je drahy. Takze u knih do cca 400kc je pro mne vyhodnejsi koupit ji proste znova. U drazsich knih to pak znamena ze mam cca 400kc "skodu". Kdyz k tomu pridam ze jit na postu je pro mne traumaticky zazitek, tak mi z toho vychazi ze bych si radsi zaplatil "pojisteni". Zaslani nove knihy, to ze mi poslou domu kuryra pro poskozenou knihu (dpd to treba umi), cokoliv co mi umozni to nemuset resit. Ted jsem si treba nechal poskozenou pevnou Castaku, protoze to poskozeni neni tak tragicke abych obetoval 400kc na vymenu. A tak budu mit navzdy poskozenou Castaku. Tomu bych se rad vyhnul. Je to sluzba kterou bych ocenil.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš6.7. 19:55Filmový a hudební klub
  Se bojim ze mi budou vadit odchylky od komiksu
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš6.7. 16:02Pindárna
  Scarface: souhlas že honba za slevama neni z širšího pohledu snadná a smysluplná. Tenhle přístup mi je sympatický.
  Poslední dobou využívám crew shop téměř výhradně a mám pár výhrad.
  Co takhle posílit svojí pozici na trhu něčím navíc? Co takhle přidat PPL / DPD / GLS? Poště se snažím vyhýbat co to jde, ale u vás to nejde (s rozvozem až ke mne). Co přidat "pojištění" zásilky za rozumný peníz aby případná reklamace (která je u knih občas bohužel třeba) byla bezproblémová jako u bookdepository? Vím že jste menší a proto nemám problém si za mimořádnou reklamační připlatit.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš6.7. 12:15Pindárna
  Ja bych radsi stressfree reklamace. Megaknihy to taky nemaji pohodlne. To bych pak preferoval crew shop prave kvuli klidu.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 198 (cca 96917 Kč)
Mám: 440 (cca 229399 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 192
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0