V dětství si říkáte, že to s váma nic neudělá. Tak si dáte Čtyřlístek, Malého Vinetoua, Robota Mikiho, potají šluka Rychlých šípů a sjíždíte zadní stranu ABC. V pubertě to ale začíná být ostřejší. Spiderman, Vetřelci, Arnal. Pořád to ale tak nějak máte pod kontrolou. Jenže pak přijde CREW a vy poznáte, že na tohle už bude odvykačka krátká. A to je můj příběh děcka. Ještě nemáte dost? Opravdu se chcete s komiksem spustit a dopadnout jako já?

Můj blog zde:
http://michalopitz.blogspot.cz/
 • ClimbVibe
  Výborný epický díl a je sakra škoda, že se tu Donžon víc neprodává (a hlavně nevydává dál).
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš25.2. 11:10Neonomicon
  Úchylná paráda.
  Myslel jsem, že to přečtu na etapy, ale fakt mě zajímalo, jak ta celá věc dopadne (což se mi stalo naposledy nevímkdy).
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš22.9.2020 11:21Essex County
  Mám rád dojemné lidské příběhy, mám rád hokej, mám rád komiks...
  Tento příběh ve mně nenechal moc pocitů.
 • ClimbVibe
  Jako jo, paráda.
 • ClimbVibe
  Tohle bylo krásné zjevení. Golem a hlavně Vzpoura mozků byly parádní komiksy pro mojí (zatím sci-fi nepolíbenou) duši.
  Btw - na obálce jsou roboti ze StarWars - a bylo to vůbec poprvé, kdy jsem ze světa SW něco viděl.
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš22.10.2019 07:55Počítání mrtvých
  Bisley je pro mě polobůh komiksové kresby (a malby).
  Bodycount sice nemá nejlepší příběh na světě, ale bavil jsem se dobře.
  Co mě zamrzelo, že některé stránky neměly pořád stejně ostrou linku (přitom u fontu zůstala ok, takže to bude něco v nekvalitních podkladech). A v připojené galerii (o vzniku komiksu) se povedlo jednu stránku zduplikovat a pěkně to celé zamotat.
  Ale tím si nebudu tento pěkný krvák kazit.
 • ClimbVibe
  Pupíky se vrací poosmé a je to pořád kvalita. Kresba je bez debat.
  V příběhu teď tvůrci ještě víc separovali linie Karin a dvojice Jenny/Viky. Tím, že Jenny a Viky jdou proti sobě, sledujeme čím dál víc vlastně 3 příběhy. Každá z dívek to má nahoru dolů a tak se čtenář opět nenudí (a závěrečný twist ho zase natěší).
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš16.12.2018 15:06Ultimate Spider-Man - Venom
  Máte k ruce Spidermana a Venoma. A uděláte ukecaný komiks.
  Zív.
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš14.12.2018 09:22Daredevil: Rok jedna
  Dobře napsané, svižně nakreslené, jako origin naprosto vyhovující.
  Doporučuji a těším se na další transakci s tímto hrdinou.
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš12.12.2018 21:50Rychlé šípy - Komiksové plakáty
  Vysloveně sběratelská záležitost. A parádně vyvedená.
 • ClimbVibe
  Hodně vtipný komiks, při jehož četbě jsem měl pocit, že koukám na výborný animák.
  Víc Kyle Bakera!
 • ClimbVibe
  Miluju Lovecrafta a Barvu z kosmu považuju za nejlepší horrorovou povídku ever.
  A mám za to, že Lovecraft se nedá přesvědčivě převést do vizuální podoby. Ani film, ani komiks nemůžou obsáhnout jeho budování atmosféry a hru se slovy a napětím.
  Ale tato povídková knížka se povedla. Bát se u ní nebudete (stalo se vám to vůbec někdy u komiksu?), ale "mlžnatý cár" Lovecrafta se o vás otře určitě.
  Takže hodnotím v rámci toho, kam je vůbec možné se v adaptaci jeho děl dostat. A kresba je skvělá.
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš23.2.2018 11:40Veselá knížka seriálů
  Moje milovaná dětská klasika.
  Obrázek, kde Napipi drží v zobáku pavouka, mi zadělal na arachnofobii.
 • ClimbVibe
  Škoda, že tato série měla jen 2 části.
  Akční děj, fajn postavy - hezky svižná kresba.
 • ClimbVibe
  Výborný dobrodružný příběh pro děti.
  Už jsem ho dlouho nečetl, ale vím, že mě opravdu bavil.
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš29.12.2017 10:14Rocket #01: Chlupatý a nebezpečný
  Víc komiksů od Skottie Younga!
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš30.10.2017 18:24Mourrison - Sebrané spisy
  Mourrison je svěží, uvolněný komiks pro děti, u kterého se pobaví (možná hlavně) dospělí.
  Díl o diktátu mě dostal.
  Chci další sebrané spisy.
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš25.10.2017 18:47Moby Dick: Bílá velryba
  Moc pěkný. Černobílý. Atmosferický.
 • ClimbVibe
  Bomba. Byl jsem skeptický, protože 1.díl Obrázků je kultovní záležitost nejen mého dětství (a dějepisného vzdělávání). Tohle je rozhodně důstojný nástupce, ne-li ještě lépe zpracovaná knížka než 1 (2.díl nepočítám). Muselo to dát pekelnou práci, ale hrozně moc se to vyplatilo. Chtěl bych tenhle book mít na základce - myslím,že bych se do moderních českých dějin dostal daleko snadněji.
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš21.3.2017 19:46Raoul Taburin
  Pěkně se to čte, hezká obrázková kniha. Sempé je jeden z těch kreslířů, co nakreslí obličej a člověk se tetelí blahem.
 • ClimbVibe
  Dramatické období dějin, silné téma - ale přesto by to v komiksu mohla být nuda (hodně dialogů, politická prohlášení, usnesení atd). Karel Jerie se s tím ale popasoval neskutečně dobře. Dinosauří hlavy nejsou "zajímavé" - ty jsou skvělé. Výborný nápad, skvostné zpracování. Komiks se tak čte jedním dechem a z celé série "Češi" je rozhodně nejzábavnější.
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš21.3.2017 19:30Aargh! #16 (varianta A)
  Aargh už je tlustší než kdejaká knížka a časopis ELLE. Což mu umožnilo otisknout výborný atmo-dynamický komiks od dua Bláha/Bláha. Opravdu příjemné překvapení, jak po stránce scénáře (a dialogů) tak vizuálu. V čísle najdeme kratší komiksy, které jsou různorodé (přiznám se, že některé jsem zřejmě úplně nepochopil), a tak je dost pravděpodobné, že si tu najdete svého nového oblíbence (kromě starých známých jistot Schonberg, Šlajch, Čech). Hodně mě pobavilo nahlédnutí do kuchyně L.Lomové - hlavně prapůvodní myšák Pepík. Publicistika - jako vždy na úrovni a témata zajímavá. Z Aarghu 16 se pro mě stala jasná koupě, když jsem vzadu zahlédl komiks od Zuzany Čupové. Už obálka je parádní (verze od Kateřiny Čupové a její komiks jsou taky super). Komiks "V mlze mezi dnem a nocí" je ale jedním slovem nádhera. Už dlouho mě z české tvorby něco tak nezaujalo. Takže - sestry Čupové, píšu si - dnes jednička s hvězdičkou.
 • ClimbVibe
  Na stejné úrovni jako druhý díl. I na polovinu osmdesátých let neskutečně ukecané a (díky časté snaze vměstnat do jednoho sešitu vše) špatně odvyprávěné. Zase musím opakovat, že Indymu komiks nesvědčí - nikdo z autorů nevychytal to co měl v paži Spielberg se svým týmem - skvělou hlavní postavu, atmosféru a vtip. Jdu si pustit film.
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš9.8.2016 09:15Jirka #02
  Jůtuber Jirka rozjíždí kolotoč meganudných příhod ze svého života (ty zábavnější končí tím, že: "Uf, to byl jen sen"). Např. hned ta s dronem mě šokovala svou revoluční dramatickou stavbou. Jirka pouští na dovolené dron. Přijde k němu pár a dá se s ním do řeči. Dron se ztratí. Dron se najde. Konec. Tohle se prostě nedá brát jako komiks, ale jako merchandising značky Jirka Král. Ve svých 26 letech se Jirka transformoval do Michala z Kouzelné školky a rozhodl se vydávat sešity pro děti. Ale i tvorba pro děti by se měla dělat s mozkem v hlavě.
 • ClimbVibe
  Kdybych neznal Spidermanovské universum a přečetl si jen tenhle book, tak bych si řekl: Jo, to je super, teenager se schopnostmi pavouka a fakt mu jde o život. A jsou tam super záporáci!
 • ClimbVibe
  Pro mě dost nuda. Není to ani "funny" alá Spiderman z 60.let a ani nic srovnatelné s "dark age". Ukecané je to příšerně i na rok 1980.
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš27.5.2016 09:27Pupíky #04: Souboj krásek
  Čtvrtá část Pupíků mi přijde zatím nejvtipnější. Možná i tím jak je celý ten svět už perfektně promyšlený, takže se můžou přidávat nové postavy aniž by to vadilo. Nechci aby tahle série skončila.
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš27.5.2016 09:24Pupíky #03: Pouta přátelství
  Odhalení John Johna, ale i sociální zázemí holek pasuje třetí díl ještě trošku výš než první dva.
 • ClimbVibe
  i u druhého dílu jsem bavil a přečetl ho na jeden zátah. Při druhém zátahu zkoumám skvělou kresbu jistých tahů, dokonalých křivek a výstižných grimas. Jediné co mě zarazilo byla linka jako taková - zatímco u prvního dílu je to jasně černá kontura, tady je to jakoby napodobenina tužky - a při její jemnosti se místy ztrácí. Tak jako tak - tohle je fakt dobrá série.
 • ClimbVibe
  Tenhle komiks mě míjel, neměl jsem sebemenší chuť ho otevřít. Přiznávám, že mě k zájmu o něj přivedlo až Komiksárium a zdejší hodnocení. A musím uznat, že je to super. Kresba a příběh jsou vyvážený tak, že jsem se od čtení nedokázal odlepit. Asi nejsem cílovka, ale bavil jsem se skvěle.
 • ClimbVibe
  moc se mi to libi a je to pekne nakresleny nevim co porad vsichni mate dej je dobrej taky cetl sem i watchman a to neni tak dobry jako Zazrak je to pekne barevny a tesim se na dalsi dil moc
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš24.4.2016 12:23Hilda
  Nadchlo mě to. Především první kratší příběh plný nápadů a lehké ruky kreslíře.
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš7.3.2016 15:21Úsměv
  Jsem rád, když cenu (W.E.) dostane takhle příjemný komiks. Holky tenhle příběh budou hltat asi přeci jen víc než kluci, ale i mě parádně pobavil. Kresba super, naprosto se hodící k tématu.
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš3.3.2016 08:21Drak nikdy nespí
  Skvělý začátek, nádherná atmosféra. V půlce knížky jsem ale zjistil, že mě ten příběh nějak nebaví, že mi to nějak "nejede". Myslel jsem si, že je to tím, že se tvůrci museli držet legendy, ale v doslovu se píše, že naopak dali prostor fantazii. Nevypadá to. A je to hrozná škoda, protože zlanařit pro kresbu Jiřího Gruse a vykašlat se na dramatickou stavbu příběhu je promarněná příležitost. Tenhle komiks naštěstí totálně ovládá kresba. A ta je tak dobrá, že musím říct, že Drak nikdy nespí je nádherná knížka.
 • ClimbVibe
  Velice příjemné překvapení. Celá první knížka se čte dobře a zase jsem si uvědomil jaký jsou želvy ninja geniální originál. Od dětského komiksu nás dělí jen "undergroundová" kresba a zobrazení krve, ale i tak si koupím další díly.
 • ClimbVibe
  baatcha: Vyhráváš cenu o nejtrefnější komentáře týdne :D
 • ClimbVibe
  Tenhle příběh obsahuje vše co mám na fantasy rád a přesto si k mému srdéčku příliš cestu nenašel. Možná tím, že ani jedna z postav mi nebyla extra sympatická. Možná, že tam bylo až příliš textu, který toho hodně vysvětloval a často brzdil tempo. Každopádně u tohoto vydání jsem si uvědomil co vše může ovlivnit malý formát. Ta naprosto fantastická kresba je tu totiž smrsklá a epickému nádechu to ubírá. Pro mě něco mezi 3-4 hvězdami.
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš17.7.2014 21:28Terminátor Omnibus 1
  Dobrý Omnibus. Narozdíl od kaylina si myslím, že (vzhledem k datu vydání prvních sešitů) rozvíjí mytologii Terminátora I velice dobře a tvůrci filmových Terminátorů II a III tak měli z čeho čerpat.
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš28.6.2014 00:33Garfield #04: Slízne smetanu
  Pro mě jedna z nejlepších sbírek Garfielda - z doby, kdy to byl ještě roztomilý kocour chodící po čtyřech (a ne ten kočko-mickey-mouse do kterého zmutoval později) a kdy chrlil gagy dialogové i obrazové jak na běžícím páse. Skvělý sešit.
 • ClimbVibe
  Kultovní dvojpříběh, který jsem četl pořád dokola. A Poklad kapitána Kida je jeden z těch nejlepších příběhů Čtyřlístku vůbec.
 • ClimbVibe
  Jeden z mála stripů, který mě dokáže rozesmát nahlas. Hodně z nich se hodí k připíchnutí na nástěnky nejrůznějších firem. Snad tahle série bude vycházet i nadále.
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš23.3.2014 09:42Thorgal #16: Vlčice
  Asi nejlepší díl jaký tu vyšel. Přímočarý děj, atmosféra, syrovost. Doporučil bych jako startovní blok pro seznámení s Thorgalovým světem. Nakreslené je to jako vždy úchvatně.
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš6.3.2014 09:59Dobrodružství Ferdy Mravence
  Ferda je opravdu geniálně stylizovaný, klobouk dolů před Sekorou jak se s tím popasoval. Tahle kultovní postavička ale musela ujít pěkný kus cesty, než si tvůrce ujasnil jakým směrem se vydá. Anebo je to tím, že jsem zvyklý na korektnost ze všech stran a divím se proč je v stripu o zvířátkách válka a utrhané končetiny? Tak jako tak - výborná knížka.
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš28.2.2014 15:57ZOOOM #02: Pavel Čech
  Rozhovory opět nepříliš rozsáhlé, což už jsem trochu vyčítal prvnímu ZOOOMu. Hezký tisk a graf.úprava, ale o to víc zamrzí slabší papír, který prosvítá. I tak ale skvělá knížka o skvělém tvůrci (nejen) komiksů. Potěšil mě začátek o dětské tvorbě a i výběr maleb a komiksových stránek je opravdu reprezentativní.
 • ClimbVibe
  První díl Rychlé Veverky se mi líbil, ale "Poklad" je daleko lepší. Především je vidět, že v prostředí moře, ostrovů a podivuhodných postaviček se Čechovi pohybuje lépe než v tom automobilovém. A navíc - tenhle díl je opravdu vtipný. Pro rodiče ideální alternativa k "moderní" produkci čtení pro děti.
 • ClimbVibe
  Kvalitativně (tisk, grafika) na úrovni těch nejlepších obrazových knih z Taschenu + velice šikovně členěná. Obsahově paráda - pro člověka, který se o komiks zajímá je to lahůdka. Výstava byla výborná a dobře že souběžně vznikla i tahle tlustá kniha.
 • ClimbVibe
  Jednoznačně nejlepší Fanouš. Scénář jede jako parní válec a těžko se komiks nedá přečíst naráz. Ivana Mackerlová je v tomhle příběhu lepší než Klytora ve Třech úkolech. Její vlastnosti krásně zarámovaly celý komiks (touha po dobrodružství, poznání, střet s kritikou). A Dan Černý to má v paži jako málokdo. Ať už kreslí živé nebo neživé - vždy je to jistá ruka. Plus doopravdy vytuněný lettering, který tomu dává jiskru a divím se, že za něj ještě nedostal Muriel.
 • ClimbVibe
  Model těchto merchandising komiksů je jasný: v každém sešitu je určité procento oblíbených filmových hrdinů a určité procento akce (vesmíru, monster). Když je splněno, je sešit hotov. Kresba a příběh jsou podružné. Sem tam potěší nějaká nová příšerka nebo prostředí. Ale celkově z tohoto Omnibusu mám pocit, že se ty příběhy táhnou do nekonečna jako titulky ke Star wars.
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš13.12.2013 12:36Predátor Omnibus 4
  Tohle mohl být nejlepší Omnibus pana Predátora, kdyby mezi povídkami nebyla dlouhá "Xenogeneze" s příšernou kresbou (rozuměj - absolutně se nehodící k Predátorovi). Naštěstí tu jsou dvě věci, které mne oblažily právě svým vizuálem - "Ďábel přichází" a "Domovský svět". Oči jsem na nich mohl nechat! Ostatní povídky patří k lepšímu průměru.
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš13.12.2013 12:29Predátor Omnibus 3
  První a nejdelší povídka "Odpadlík" je zřejmě to nej co jsem s Predátorem četl. Kresba je naprosto parádní - hlavní "hrdina" tu má šmrnc neporazitelného zabijáka. Ostatní komiksy jsou celkem nápadité příběhy s fajn vizuálem.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 6 (cca 4783 Kč)
Mám: 385 (cca 89647 Kč)
Chci: 0
Sháním: 2 (cca 19 Kč)
Nabízím: 2 (cca 680 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0