Spacecore

Spacecore

Jméno: Cosmic armor Tao Quitterman
Email: mr.mxyzptlk@email.cz

Alexandr / 27 let / Olomouc

Komiksy čtu od doby, co čtu, ale od sedmi let tak nějak cíleně vyhledávám superhrdiny. Rád čtu US mainstream i underground, Evropu i Asii. Jako dítě jsem upřednostňoval nejvíce Marvel, v současnosti DC, nebráním se ale ničemu. Míval jsem dost komiksů, prodal jsem je abych měl na drogy. Po zvládnutí drogové závislosti jsem se vrátil ke čtení a sporadickému nakupování komiksů. Jelikož jsou dost drahé a já pracuji pouze jako recepční, tak hojně využívám knihovnu a úplně nejvíce rád čtu amatérské komiksové překlady, kterým fandím více než deset let! Také se nově pokouším číst komiksy anglicky.

Mezi mé zájmy patří rap, nahrál jsem téměř pět tisíc skladeb ve dvou stech albech, v underground hip hopové sféře jsem známý. S rapem však končím a chci se věnovat hraní na trubku. Také píšu poezii a baví mě filmy + seriály. Miluju svojí manželku a kocoura.
http://www.facebook.com/master.mxyzptlk.184
http://www.are.na/mr-mxyzptlk
http://www.csfd.cz/uzivatel/255817-spacecore/
http://www.piste-povidky.cz/profil/Tao+Quit
http://www.youtube.com/user/TaoQuit

Spacecore
Spacecore | 2.8.2020 | DC komiksový komplet #092: Legendy

Legendy jsem měl zařazené dlouho do reading listu zkrátka proto, že si přeju jednou přečíst všechny větší crossovery DCčka. A i přes naivitu, zastaralost a fádnost toho scénáře jsem velice rád, že to mám v knihovně, třeba i proto, že si v budoucnu dovedu přestavit, že bych tohle dal přečíst svému dítěti a jemu by se to líbilo! Samozřejmě je komiks starší, ale v té době to mohl být hádám takový lehký nadpůrměr. Děj má poklidné tempo, všechno je nalinkované a u čtení jsem v podstatě vypnul. Bavil mě Darkseid tahající v pozadí za linky, bavila mě přítomnost Phantoma Strangera a představení moderní verze Suicide Squad! Kresba byla pak taky senzační, John Byrne je třída a jeho věci jsou pro mě nadčasové. Ovšem příběh zábavný nebyl. Ale neurazil, jak píše Lenny.

Spacecore
Spacecore | 2.8.2020 | DC komiksový komplet #093: Flash: Smrtící rychlost

Ach jo, tohle mě nebavilo. Není to špatné, ale nedokázalo si to udržet mojí pozornost. Příběh je celkem klišé, padouch je slabý a je zde moc nezajímavých postav, ale v rámci rozšíření Flashova mýtu a úvodu do Speed force to samozřejmě funguje. Jinak ale slabota, nečetlo se mi to příliš dobře.

Spacecore
Spacecore | 1.8.2020 | DC komiksový komplet #087: JSA: Budiž spravedlnost

Je to typický restart superhrdinského týmu, kdy nějaká událost spojí hrdiny dohromady, přijde padouch nebo krize, kterou vyřeší a na základě toho se rozhodnou obnovit tým. Nic extra, ale žádnej průser, bylo to důstojný. Děj se motal okolo Dr. Fatea, což je jeden z nejzajímavějších členů JSA a obecně DC univerza, takže tam je to spokojenost. Přítomnost Mordru a Wotana ve starém komiksu na konci potěšila taky.

Spacecore
Spacecore | 1.8.2020 | Thanos #01: Thanos se vrací

Luxusní scénář! Kresba samozřejmě taky, ale scénář je krásně decentní, plynulý a člověk to zblajzne s chutí! Takže jsem spíš přemýšlel, co mi chybělo k plnému počtu a ve finále nechci dát plný počet na začátku série, kdy cítím, že to pravý ořechový nás ještě čeká, nicméně parádně zvládnutý start! Šachovnice rozestavěná, děj je jasný, postavy povědomé, ale ne nutně očekávané, předchozí události narýsovány.. vše funguje! Těším se na další.

Spacecore
Spacecore | 19.7.2020 | Superman: Země jedna #1

Čteno dvakrát a v obou případech jsem se nenudil, i přes to, že jde o bambiliontý Supermanův origin, tentokrát pečlivě chovaný v rukou mistra Straczynskiho, který je mistr filmového střihu a obecně takového cinematického způsobu scénářů, což asi pochytil během své kariéry skutečného televizního / filmového scenáristy. Tady mi přišlo, že na to jak "málo" prostoru Straczynski dostal, tak nejen, že do toho narval všechno, co musel v rámci "počátku" Supermana odvyprávět, ale ještě ty prvky podal po svým a vytvořil příběh, který odsýpá a má tah na branku. Kresba tomu všemu odpovídá, je střídmě realistická. Za mě bych vytknul jedině absenci nějakého klasického záporáka, ale to už by zas bylo moc přes kopírák. A i tady ten zloun byl celkem snesitelný jako padouch.

Spacecore
Spacecore | 12.7.2020 | Captain America #03: Smrt

Kapitánovu smrt jsem četl prvně v roce 2008 a po druhé letos, když mi byla nadělena manželkou k narozeninám, jelikož to pořídila za krásných 300,- Kč z Levných knih. Osobně nejsem fanouškem krimi thrillerů v superhrdinském komiksu a ne všechno od Brubakera mi bodne, ale tady je to jasných pět z pěti! Capova smrt je zde logickým vyústěním předchozího děje a zápletky jsou správně konspirativní! Mimoto zde figuruje celá tapisérie nejzásadnějších Capových přátel, sidekicků, nepřátel a vedlejších postav, takže to vše působí uceleně a komiks nenudí. Kresba je správně realistická a odpovídá energii celé ságy. Má to navíc pár skvělých momentů a vrcholů. Za mě dost možná nejlepší Cap i když paradoxně on sám, tedy Steve Rogers zde nevystupuje.

Spacecore
Spacecore | 25.5.2020 | DC komiksový komplet #086: Legie superhrdinů: Sága velké temnoty

Legion of Super-Heroes mám rád, ale tohle bylo starý, vytržený z kontextu, zamotaný, nezajímavý a nudný. Škoda mluvit. Čtení jsem si vyloženě protrpěl. Potěšil mě snad jen závěr se samotným Darkseidem, jinak je to bída.

Spacecore
Spacecore | 11.4.2020 | DC komiksový komplet #085: Superman: Panika na obloze

Já se na tohle fakt těšil, protože mě poslední dobou ty devadesátky zajímají, ale ve finále se mi to moc nelíbilo. Asi by to fungovalo líp, kdybych to četl týden co týden po kapitole jako sešity, kdy každé číslo mělo vlastní osu, ale příběh jako celek tady nefunguje. Je to taková další malá Krize na nekonečnu zemí. Bylo milé vidět hodně známých, ale přehlížených postav té doby a mělo to pár nápadů, ale ve finále jsem se celkem nudil. Škoda.

Spacecore
Spacecore | 9.4.2020 | DC komiksový komplet #084: Mladí Titáni: Zrození Titánů

Bál jsem se do toho pouštět, protože je to zase strašně dlouhé s asi milionem zbytečných bublin a první vydaní Titáni u nás mě nebavily tolik. Jenže tohle je první kniha, na níž potom to ostatní navazovalo a tady se začíná od nuly a funguje to! I přes zestárlost scénáře mě bavilo všechno - sestava týmu, linka se Starfire, Deathstrokova přítomnost i hlavní děj s Trigonem, n ajehož motivy vznikl i povedený animák! Jako má to dost much, ale s kontextem osmdesátých let, kdy jsem četl kvantum horších věcí mě tohle fakt bavilo, bylo to svěží (na tu dobu).

Spacecore
Spacecore | 7.3.2020 | DC komiksový komplet #083: Noví Bohové, kniha druhá

Čím jednodušší a hranatější Kirbyho linka, tím pompéznější a rozmáchlejší stylizace kresby! Líbí se mi jak je to barevné! Ta kresba pulzuje energií, je dravá a rychlá, připomíná mi to dost Franka Millera. Vážně mě tenhle Kirbyho styl přijde vyzrálejší, než jeho rané věci, které byly sice uhlazenější, ale ne tak odvážné. Paráda. Příběh je tady lepší než v první knize, sešit číslo 7 jsem zhltnul se zatajeným dechem, historie Highfathera je něco s čím jsem se setkával v průběhu mnoha jiných pozdějších komiksů a číst origiální origin bylo super!

Spacecore
Spacecore | 8.3.2020 18:23 | Publicistika

Rád bych si tu udělal trochu zadarmo promo a budu samozřejmě rád, pokud by někoho toto téma zajímalo, jinými slovy sdílím svůj první článek o Morrisonově Hypercrisis: http://plotpoint.sk/hyperkrize-granta-morrisona-1-cast-opus-jmenem-52/

Spacecore
Spacecore | 24.12.2019 07:27 | Pindárna

tak to je komplikovaný i v češtině celkem :D já čtu anglicky něco přes rok teprv a zlepšuju se, každopádně některý Morrisonovky mi dělali problémy, ale to si myslím, že i angličtinářům :D

Spacecore
Spacecore | 19.12.2019 22:05 | Pindárna

Já už dvanáctku četl online. Můj názor: Aniž bych výrazně spoileroval, tak podotknu, že jsem čekal maličko víc, ale zklamaný nejsem. Spíš než o vytvoření nového statusu quo šlo o to přinést to staré. Také tu máme pár velice zajímavých záblesků věcí budoucích, tak jsem zvědav. Ještě nám zbývá lednové zakončení Snyderovy Ligy, která číslem 39 skončí a pravděpodobně výrazně restartuje DC vesmír. Už se mluví o Earth 5G, tak uvidíme, jsem zvědavý. Každopádně celý Doomsday Clock byla výborná, nad očekávání, podle mě to ani neuškodilo Watchmenům, DCU už vůbec a Johns tady předváděl jedno ze svých nejlepších psaní. A kresba Garyho Franka je bravissimo!

Spacecore
Spacecore | 14.12.2019 23:06 | Pindárna

Walome: Co je to cloud?

Spacecore
Spacecore | 11.12.2019 15:04 | Filmový a hudební klub

Snyder cut nebude, Warneři už nechtěj o lize ani slyšet a zepomenout, podle mě.. ale to hnutí kolem jeho vypuštění asi jen tak nezanikne.

Spacecore
Spacecore | 11.12.2019 13:00 | Filmový a hudební klub

Tak to bylo v Ms. Marvel a nepřišlo mi to zas tak cool. Jakože devadesátky považuju za nejlepší dekádu kulturně, ale v tom filmu to bylo taky meh

Spacecore
Spacecore | 11.12.2019 12:20 | Filmový a hudební klub

Já jsem nadšenej z Wonder Woman, Black Widow byla meh

Spacecore
Spacecore | 14.11.2019 13:24 | Slevy, výprodeje, bazary

tuhle jsem tam byl a viděl jsem jen asi tunu malého prince a světové komiksové dějiny dvojku.. jsem z Olomouce

Spacecore
Spacecore | 4.11.2019 19:36 | Sběratelský klub

k tomu, aby se stará věc prodala znovu. Původní verze je rozhodně lepší, ale barevná nevypadá zle, ty barvy jsou zajímavý a ze zajímavosti jsem si to prohlédl, ale originál je originál.. Minimálně tam vyniklo pár věcí, který normálně v tý směti nebyly vidět.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 6.8.2020 17:28
Komentáře u comicsů: 335
Hodnocení comicsů: 342
Příspěvků ve foru: 109

Sbírka (z CDB)

Četl: 816 (cca 250866 Kč)
Má: 218 (cca 57063 Kč)
Chce: 28 (cca 12794 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 1 (cca 499 Kč)