Husákovo dítě, fanoušek Dračího doupěte, moravák, metalista a inženýr = JÁ
 • Darker
  Darker mecenáš25.2.2021 07:00Baltimore #08: Rudé království
  Nevím, co jsem čekal, ale prostě mě poslední díl moc nenadchnul. Úvod byl skvělý, ale potenciál z toho vytěžit něco víc, se ztratil. Konečné zúčtování dobré, ale nic extra na to, že to mělo být finále osmidílné série. Lepší průměr. Předchozí díly mě bavili mnohem víc.
 • Darker
  Darker mecenáš1.11.2020 14:13Lonesome #01: Kazatelova stezka
  Sykes, Do Posledního a teďka Lonesome. Jestli takhle bude pan Vybíral pokračovat s westernama dál, tak už teď jsem zvědavý, co přijde dalšího. A tím nemyslím Texas Jacka, toho budu brat automaticky taky :)
  Jediná výtka je k fontu textu v bublinách, na který jsem si pár stran musel zvykat, než mě pohltil obsah a pak už mě moc nerušil.
 • Darker
  Darker mecenáš31.10.2020 21:56Zarov
  Dobrá zápletka, ale potenciál nevyužitý. Krátké, přímočaré a bez větších nápadů. Kresba parádní. Sympatický psychopat a lovec, ostatní postavy nezajímavé. Na jedno přečtení dobré.
 • Darker
  Jo Pohádkov je bomba, ten mi od Younga sedl víc jak Rocket nebo Groot. Snad se to bude prodávat, tohle by chtělo pokračování co nejdříve.
 • Darker
  Výborné, ale krátké, chtělo by to hned další díl. Nebo by to mohl vydavatel vydávat klidně po dvou dílech, když je to takový "sešitek" :)
 • Darker
  Darker mecenáš21.1.2020 21:13Vei #02
  Přiznám se, že severskou mytologii neznám detailně, ale podání Ragnaroku v tomhle komiksu mi přišlo velmi povedené. Taky jsem čekal trochu jiný děj, přesto mě to nezklamalo, právě naopak. Vei mi svým koncem trochu připomněla nedávno přečtený Mjollni. Jediné co můžu vytknout je kresba a již vícekrát zmiňované kreslení postav žen a mužů.
 • Darker
  Darker mecenáš11.1.2020 00:36Zpráva pro Adolfa II.
  6 z 5, jinak to nejde.
 • Darker
  Darker mecenáš7.1.2020 21:54Zpráva pro Adolfa I.
  Je to bůh, to mu nelze upřít.
 • Darker
  Darker mecenáš30.5.2019 20:18Mistr meče
  Zatím nejlepší, co jsem od Dorisona četl. Žádné náboženské fantasmagorie, žádná výprava do pralesa záoceánskou plachetnicí, ani přepálený vikingský Ragnarok. Tohle se drželo při zemi a komorní lov v horách s důrazem na postavy a jejich cíle se mi líbil.
 • Darker
  Darker mecenáš26.5.2019 23:39Coffee Shop
  Pro mladé dívky, které sní o první puse, to bude asi to pravé, ale pro mě už je pozdě :D
 • Darker
  Darker mecenáš5.4.2019 09:10Morgavsa a Morgana #01: Dračí chůvy
  Takhle by měli vypadat komiksy pro děti... a taky pro dospělé.
 • Darker
  Darker mecenáš1.12.2018 10:49Ms. Marvel #01: (Ne)normální
  "Ms Marvel je příběhem teenagerky, která si hledá svou cestu." je psáno v anotaci a je to tak v podstatě shrnutí tohoto komiksu. Nic víc od toho nečekejte. Má to být superhrdinský komiks, ale co dělá člověka superhrdinou nejsou schopnosti, ale právě to hrdinství. A tam selhává hlavní postava na celé čáře. Je to ustrašená, naivní a i na svůj věk hloupá holka, která se neumí postavit ani rodičů. Když například odejde během kázání z mešity, tak je to na popud kamarádky, nikoliv svůj. Autorka ji sice občas nechá provést hrdinský čin za pomoci superschopností, ale o to víc to ztrácí na věrohodnosti. Introvertní snílek odstrčený na okraj komunity se v tom jistě shlédne a bude považovat Ms Marvel za super komiks, ale mě už přeci jen táhne na 40 a tohle je na můj vkus moc prostoduché. Jednání policie v půlce knihy během přepadení tomu doslova nasadilo korunu. Příběh je možná zasazen do zajímavých reálií muslimské komunity, ale vůbec je nevyužívá. Jsou to jen kulisy mající za cíl dodat hrdince punc rebelky. Jediné čím mě komiks zaujmul je kresba Adriana Alphona, ze které se sice člověk a na zadek neposadí, ale mě se hodně líbí.
  Díky paní překladatelce za zapůjčení, ale knihu s klidným srdcem pošlu dál. To, co jsem viděl v ukázkách, bohužel pokračovalo i v knize a jen to podpořilo můj názor, že tohle bych si nekoupil a možná to raději nekoupil ani žádné teenagarce. Podle mě jsou lepší komiksy, které v tomhle věku číst.
 • Darker
  Darker mecenáš26.10.2018 03:40Lovec čarodějnic #01: Ve službách andělů
  Mám rád Baltimora a tak jsem ze zvědavosti sáhl i po Lovci Čarodějnic a musím uznat, že to byla dobrá volba, protože Lovec je o třídu lepší. Hlavní rozdíl mi přijde, že tam kde Baltimor potřebuje zástupy upírů a jiné havěti, tam si Lovec vystačí s jedním monstrem, které je přesně takové jaké má být, silnější než člověk a tím pádem i nebezpečnější. Přijde mi to jako rozdíl mezi prvním Vetrelcem, kde jeden vetřelec stačil na celou posadku a jeho pokračováním, kde si to Riplayova kosila po desitkach. I když mám rád obě verze, raději mám příběhy, kde monstrum budí opravdový strach a vypadá nepremozitelne jak treba bezhlavy jezdec v Ospale díře.
 • Darker
  Darker mecenáš24.10.2018 23:19Batman #06: Hřbitovní směna (paperback)
  Povídky s Batmanem já rád, ale co nemusím je preskakovani od jednoho k druhému, spatne zaporaky a úplně nejvíc odkazy na série, které si musíte přečíst, aby jste věděli víc. Škoda.
 • Darker
  Darker mecenáš14.10.2018 19:06World of Warcraft #01
  Slibný začátek se postupně mění v rádoby heroickou ságu dobrou tak pro fanoušky Wowka s nezajímavými postavami, plytkým příběhem a chaotickými panely.
 • Darker
  Klasika superhrdinského žánru, která trpí tím, co většina - pokud by jste příběh vyprávěli do začátku do konce, tak jak šla časová linie, tak by to stálo za prd. A tady ten prd ještě domršili, když poslední povídka je vlastně prequel k Ikarovi. No navíc mi nesedla kresba. Ale zabavilo mě to a Bullock se mi líbil.
 • Darker
  Darker mecenáš3.9.2018 19:58Netvora #01: Probuzení
  Hodně svěží a neokoukané. Překvapivý děj v tajemném fantasy světě, jenž v mých očích sráží jen místy příliš tmavá a málo detailní kresba. Ta však dobře vykresluje atmosféru tajemna, kterou je celý příběh opředen a který autorky dávkují pomalu, aby čtenář vydržel v napětí, co se skrývá v pozadí děje.
 • Darker
  Darker mecenáš2.9.2018 08:14Lady Mechanika 2: Tabule osudů
  Slabší rozjezd, ale slušný závěr. Fakt příjemná oddechovka s úžasným vizuálem na velkém formátu. Za zpracování těchto velkých knih by si Argo zasloužilo pochvalu nebo nějakou cenu, prostě paráda.
 • Darker
  Začátek dobrý, zombíci a příběh mimozemšťana fajn, ale pak se to jaksi tvůrcům zvrtlo a nějak jsem ztratil chuť v tom pokračovat. Vizuál stále na jedničku s hvězdičkou, ale tohle není kalendář, ale komiks a ten musí mít příběh, který je mizerný. Autoři asi zapomněli, že čtenáři nejsou šílení (aspoň já určitě ne) a že nepíšou do časopisu pro dospívající lesbičky. Ani ta pankerka zabíjející fanoušky na pódiu to na závěr nespravila.
 • Darker
  Darker mecenáš31.5.2018 18:43Temná věž #05: Bitva na kopci Jericho
  Tohle mi přišlo jen jako vsuvka, sice se ukončí děj a také životy spousty vedlejších postav, ale místo epické velkolepé bitvy jako v minulém díle, dostaneme jen nemastnou výplň. Tahle série létá kvalitou sešit od sešitu, sem a tam a tady je to převážně slabší.
 • Darker
  Darker mecenáš8.5.2018 18:58Death Vigil #01: Pod křídly smrti
  Stjepan Šejić není jen úžasný kreslíř, ale i výborný scénárista. Tohle se četlo samo, jedním dechem. Díky za překlad Changer the Elder a za to, že si to troufl vydat, stojí to za ty prachy. Doufám, že se to bude prodávat a že někdy bude i druhý díl, pokud už ho autor napsal.
  Jen tak mimochodem, tenhle měsíc mě ještě po Alisik a Death Vigil čeká Pochmurný kraj a Netvora, to se to hezky sešlo :)
 • Darker
  Darker mecenáš5.5.2018 09:13Alisik #01: Podzim
  Tento jednoduchý a milý příběh o mrtvé dívce na starém hřbitově mi hodně svým zpracování připomíná film Tima Burtona Nemrtvá nevěsta. Není až tolik strašidelný, ale to se může v dalších knihách rychle změnit, protože tohle je jen rozjezd, kde se seznámíte s Alisik, jejím kamarádem Rubenem a dalšími mrtvými lidmi ze starého hřbitova. Konflikty a hlavní padouch jsou zatím jen naznačeny. Kniha je z mého pohledu určena spíše mladším čtenářkám, ale spolehlivě zabaví i ostatní. Nejsilnější část komiksu je jeho kresba, která se mi hodně líbila. Těším se na další díly, které doufám budou tlustčí, aby mi to čtení tak rychle neuteklo :)
 • Darker
  Darker mecenáš2.5.2018 19:18Modrá Crew #07 - Dlouhý John Silver #3, 4
  Budu zase za rebela a půjdu proti proudu. Mě se ten konec prostě nelíbil. Zase se objevují naboženské fantasmagorie, které jsem po skvělé práci s postavami nečekal. Asi jsem čekal závěrečný konflikt o zlato a spíš pirátskou "vybíjenou" ve stylu, čím nás bude míň, tím bude větší podíl pro každého. Toto mě moc nenadchlo. Je to sice míň přehnané než Třetí zákon a konec je takový umírněnější, ale i tak žádná sláva. Za mě lehké zklamání.
 • Darker
  Darker mecenáš27.4.2018 06:13Doctor Strange #01: Cesta podivných
  Měl jsem pocit jako bych četl komiskovou adaptaci městské fantasy, kterou psal Jim Butcher o Chicagském čaroději Harry Dresdenovi. Ten taky trpěl nedostatkem spánku a neustále létal z jednoho maléru do druhého bez možnosti si aspoň vylízat utrpěné šrámy z předchozího konfliktu.
 • Darker
  Darker mecenáš22.4.2018 21:43Cagaster #03
  Přečteno během chvilky, jak mě to vtáhlo do děje. Ten sice občas trochu skřípe, ale autorka se snaží a co se týče atmosféry, tak je to paráda. V minulém díle jsme se dozvěděli něco o minulosti Kidoua, tento byl zase více o minulosti Ilie. A navíc se tu postupně vykreslují i ostatní postavy a příběh nabírá na obrátkách.
 • Darker
  Darker mecenáš22.4.2018 17:37Cagaster #02
  Svět Cagastrů se dál rozvíjí stejně jako osudy, příběhy i minulost jednotlivých postav. Hodně se mi to líbilo a vtáhlo mě to do tohoto bohem zapomenutého světa. Až na pár zmatených scén a přeskakování z jedné roviny děje do druhé tomu nemám co vytknout.
 • Darker
  Darker mecenáš19.4.2018 16:38Umbrella Academy #01: Apokalyptická suita
  Strašně zkratkovité, uspěchané a z mého pohledu špatně stravitelné sousto, které mě nenadchlo a ani neurazilo, prostě mnou prošlo naprosto s nezájmem. Další chod si nechám ujít.
 • Darker
  Darker mecenáš27.3.2018 22:46Grandville #04: Noël
  Tenhle díl opravdu nad ostatním díly Grandvillu vyniká. Je až neskutečně napěchovaný historií zvířat a světu Grandville. Je úžasné sledovat, kolik si Talbot dal s těmito detaily práce a jak neskutečně bravurně je vmísil do příběhu, aby děj i svět kolem něj nepůsobil plitce a dodal mu hloubku. Talbot využívá rysů zvířat, jak jen to jde a daří se mu to. Tohle je geniální dílo se spoustou vedlejších linek, které se úžasně splétají a dávají tušit, kam bude směřovat díl pátý, kterého se už nemůžu dočkat.
 • Darker
  Je málo fantasy komiksů a je jich ještě míň, které by opravdu stáli za to si je přečíst více než jednou a kochat se nad jejich kresbou. A tento Conan patří k těch několika málo vyvoleným.
 • Darker
  Darker mecenáš27.2.2018 23:41Gotham Central #02: Šašci a blázni
  Výborný detektivní komiks, jaký umí asi jen Brubaker a Rucka. Sice jsem se občas ztrácel v množství postav, ale přehled na začátku mi docela pomáhal. Co mě ale vadilo, tak byly nadávky nahrazené &*%$.... asi kvůli větším prodejům mezi mládeží. Sice o tom pochybuju, že mladší čtenáři budou číst toto, ale díky za každého nedomrdlého teenegera, který to fakt čte... čest výjimkám. Aspoň jsem si vždycky mohl tipovat, co za nadávku by tam pasovalo, takový puzzle-komiks, můj první :D
 • Darker
  Místy je to vtipné více, místy méně, ale bavilo mě to nejen svým pojetím superpadoucha (padoucnice?? :D ) na výslužbě, ale i samotnou postavou Harley, která je v podání Amandy Connorové šílená více než dost. Kresba je úžasná a úvodní nulté dílo, kdy každou stranu kreslil někdo jiný, je skvost. Výborná odechovka.
 • Darker
  Darker mecenáš30.1.2018 21:24Modrá Crew #06 - Dlouhý John Silver #1, 2
  Jak mě Třetí zákon nebavil, protože byl překombinovaný, těžko čitelný a na závěr až příliš epický, tak tímhle si mě Dorison získal zpět. Postavy jsou dobře představené, jejich motivy jsou čitelné. Celkově je to dobře napsané, promyšlené a hodně mi to připomíná filmy jako Master a Commander nebo piráta Rescatora, kterého jsem jako malý zbožňoval, když už jsem se v televizi musel dívat na Angeliku. Tak a jak psali ostatní, teď jen nepokazit konec :)
 • Darker
  Darker mecenáš24.1.2018 18:52Transmetropolitan #07: Všechno, nebo nic
  Tohle nejde číst naráz, je to moc silné, prostě to nedávám. Ať už je to "Kšeftík" nebo "To má logiku", tak to přečíst naráz, tak si to půjdu hodit. A pak člověk zapne televizi a tam Zeman a Drahoš a říkam si, to teda ta budoucnost dorazila rychleji než Ellis předpovídal, jenže kdo je Sviňák a kdo hnusák Callahan. To fakt nejde popsat, jak kurevsky je to dobré.
 • Darker
  Darker mecenáš29.12.2017 23:00Hitman #02: Místní hrdinové
  Miluju střílení zombie tulenů.
 • Darker
  Darker mecenáš17.12.2017 20:38James Bond #01: Vargr
  Nebavilo mě to. Je to dějově docela chudé, Ellis se ani nesnažil, i když zápletka obstojná, tak jsem se nudil. S filmovým Bondem to taky moc společného nemá a překvapení se nekonají. Kresba mě neoslovila, ale je fakt, že akční pasáže jsou pěkně zpracované a líbili se mi asi nejvíc. No, tak v tomhle pokračovat asi nebudu.
 • Darker
  Darker mecenáš29.11.2017 23:39Thorgal #15: Vládce hor
  Mám rád fantasy a mám rád komiksy, takže mám velice rád Thorgala. Mám všech 16 dílů a čtu je postupně od začátku a musím uznat, že spolu s Lučištníky je právě tento ten díl nejlepší, jaký jsem zatím v češtině četl. Tohle je Van Hammeho majsterštyk. Časové peripetie ala Časohrátky od Hilla nebo jak ve filmu Na hraně zítřka nemusí sednou každému, ale tenhle díl je úžasný, logicky dokonale propracovaný a naprosto mě dostal. Víc takových dílů. Navíc je vhodný i pro lidi Thorgalem nepolíbených a jeho světa neznalých, protože je to samostaný díl, který nemá v celkové sérii žádný dopad a není potřeba znát ani jiné předchozí díly. Všem vřele doporučuju.
 • Darker
  Darker mecenáš12.11.2017 20:53Transmetropolitan #03: Rok parchanta
  Tohle se čte samo a není to hezké čtení, to kurva ani omylem, ona pravda není nikdy hezká, je syrová, občas špatně stravitelné, ale určitě není hezká. Tohle je čtení pro každého, kdo zná politiku, kdo o tom někdy uvažoval, kdo ... no prostě každý, kdo aspoň byl vhodit ten zkurvený lítek do té posrané urny a myslel si, že dělá dobře, že ho někdo spasí, že ten někdo udělá svou práci za něj a on má po starostech. Politici jsou moci-chtivé svině a Ellis to ví a tak vám to pěkně v pálí do držky, tak jak to asi umí jen on. Tohle by si měl přečíst každý. A po vzoru Spidera Jerusalema musím znovu vyřknout pravdu: BBart už dotiskni ten první díl!
 • Darker
  Darker mecenáš11.11.2017 12:27Skalpy #06: Hlodání
  "Tempo je zběsilý, koně se splašili..." Jen víc, jen víc takovýchto Skalpů.
 • Darker
  Darker mecenáš25.10.2017 22:52Modrá Crew #05 - Třetí zákon #3, 4
  Po dočtení musím říct, že to není, co jsem od "středověké detektivky" čekal. Tam, kde se Jméno růže drží reality a snaží se temnotu víry prosvítit světlem rozumu, se Třetí Zákon ubírá z reality do náboženských fantasmagorií až ke středověkému Armagedonu. Do půli knihy, kdy se děj první knihy rozplétal a rozjasňoval, jsem čekal konečný střet podobný Indiana Johnsovy a Arše Úmluvy, prostě dvě vojska a tajemství chráněné, aby nikdy nespatřilo světlo světa. Ale konečný střet mě donutil srazit hodnocení dolů. Dorison psát umí, ale tohle nebyl prostě můj šálek víry. Snad bude Dlouhý John lepší, víc se držet při zemi, jinak mám obavy, že Dorisona už nechci víc.
 • Darker
  Darker mecenáš18.10.2017 04:50Lady Mechanika
  Za mě spokojenost. Je to lehčí, o řád slabší, méně krvavá, na pohled líbeznější, ženská verze Grandvillu bez zvířátek. Čte se to samo. Dialogy mi nepřišli o moc více kýčovité nebo strojené než u superhrdinských komiksů, ale prostor na zlepšení určitě je. Podle 0-tého dílu, který byl vytvořen později, se dá tušit, že se autor s dalšími díly bude jen zlepšovat, takže já už se těším na další díly.
 • Darker
  Absolutní spokojenost. Přesně tohle jsem potřeboval, oddechové, krvavé, jednoduché a masakrální čtení. Lobo jede, kresba na jedničku a gagy podle mého gusta. Překladatel pan Pavel Dort mě opět naučil pár nových slov, které jsem nevěřil, že v češtině můžou existovat a tak jsem si rozšířil slovní zásobu o Pyčína, Pyčuda, Pyčutálistu, Pyčurína, Pyčuňáka a Pyčudlíka... můj život už nikde nebude takový jaký byl, jak jsem bez těchto slov mohl žít :D Díky a doufám že do roka zase u dalšího dílu. Za mě 666 procent, vánoce letos dorazili dřív.
 • Darker
  Darker mecenáš5.7.2017 09:52Thorgal #11: Tanatlokovy oči
  Neni to druhy dil, ale treti z peti, jen pro upresneni.
 • Darker
  Darker mecenáš1.7.2017 08:32Americký upír #02
  Přečtení tohohle naprosto skvělého a po všech stránkách dokonalého komiksu mi připomíná dvě věci, jak moc jsem rád, že má někdo odvahu vydávat neznámé komiksy a jak moc nesnáším BBart, že takovéto komiksy rozjedou a nedokončí a to ještě do knihy dají 4 stránkovou ukázku na třetí díl s nápisem, již brzy :/
 • Darker
  Darker mecenáš28.6.2017 16:18Taven Bachtale - Buďte šťastni!
  Tak nebylo to nejhorší na českou kotlinu, ale k průměru, co u nás vychází se to nechytá. Příběh plitký, děj pomalý, atmosféra velmi dobrá, kresba se mi asi líbila ze všeho nejvíc, s malým ale. Co nemám na žádném komiksu rád, když začne v rámečkách autor popisovat to, co má vyjádřit obrázek. Komiks používá obrazy právě proto, aby nemusel popisovat, jak kdo vypadá, jak vypadá okolí a prostředí. Popisy, toho že fouká vítr, jsou podle mě v komiksu zbytečné. Buď si pište knihu nebo ať se kreslíř naučí líp kreslit. Jisté zjednodušení by tomu fakt prospělo, ale pak by to asi nenatáhli na 100 stran. Akce byla místy dobrá, ale na můj vkus jí bylo málo. A co se týče slibované středověké detektivky, tak tu tam taky nenajdete. Pro mě zklamání.
 • Darker
  Darker mecenáš18.6.2017 09:20Grandville #01 (paperback)
  Celkový dojem byl skvělý, jen malé rýpnutí. Jestli je LeBrock detektiv, tak potom je detektiv i Punisher, protože tolik mrtvých jsem fakt nečekal.
 • Darker
  Darker mecenáš10.6.2017 18:45Tomb Raider Archivy S.1
  Já nevím, jsem z toho fakt zklamaný, ani jsem to nedočetl. Já mám rád dobrý příběh, kresba by ho měla správně podpořit. Tady proti kresbě ani bů, ta je number one. Ale ty nelogičnosti v příběhu, tak nechutně bijí do očí, že to nejde. V první povídce ji komorník vychvaluje, zachrání jí život, aby ji v dalším kšechtě chtěl zabít? Lara vyskočí z vrtulníku do kterého nasedala narychlo jen v pilotní kombinéze, protože ho kradla, a svými dvěmi pistololemi při výskoku z vrtulníku roztřílí jiný nejmodernější vrtulník a kde se vzalo tu se vzalo, má na nohách lyže a po dopadu na svah si to vesele frčí, protože měla ty nejdražší instruktory? Nééé, fakt nééé, jako je to hrdinka, možná i superhrdinka, ale přičarovat lyže jí fakt nemuseli. Asi to prodám za nákupku a budu rád, že sem se toho zbavil :/
 • Darker
  Darker mecenáš25.5.2022 07:33Drtileb a Kostřík
  Dá se to číst i samostatně nebo je potřeba mít zase něco načtené?
 • Darker
  Darker mecenáš21.9.2021 21:02Z neznámého světa a další příběhy
  Kapis: Souhlas s tím co jsi napsal. Kopání do mrtvol nic v dnešní době nezmění. Pokud chtějí řešit rasismus, tak ten současný. Ale to by zprvu museli řešit to, co ho způsobuje a to nikdo ze strachu nedělá.
 • Darker
  Norri: Kyselost potu je dána především jídlem, chce to víc zásaditých věcí :)
 • Darker
  Darker mecenáš4.6.2021 16:27NANITS chronicles
  Tak jsem se hnedka doma do toho pustil a jsem ve třetině u Intermezza a je to fakt mazec. Tohle vážně bude kauf roku.
 • Darker
  Darker mecenáš4.6.2021 14:53NANITS chronicles
  Fimiho Nanits je momentálně něco jako Schredingerova kočka :D
 • Darker
  Darker mecenáš4.6.2021 14:13NANITS chronicles
  Dva kousky plus jeden artbook bez jakékoliv vadě na kráse :)
  Ale stejně když to teďka držím v ruce, tak mě ta cena pořád překvapuje. Pokud to dějově nebude brak, tak tohle je kauf roku. Art vypadá fakt úžasně :)
 • Darker
  K těm vašim prstíkům a mastným otiskům přidám něco z mojí praxe. V automobilovém průmyslu je naprosto běžné, že u linky nejdříve každý zaměstnanec u citlivých dílů musí každé ráno šáhnout na speciální tyč, která mu změří ph potu. Pokud je PH špatné, tak zaměstanec musí mít po celou směnu na ruce bavlněné rukavice, aby neponičil díly, které montuje.
 • Darker
  Darker mecenáš28.4.2021 23:25Přístav Země / Zatmění
  radek: souhlas, někoho na komunikaci se zákazníky a někoho na marketing, protože tohle je tragédie :)
 • Darker
  Darker mecenáš28.4.2021 14:29Přístav Země / Zatmění
  radek: To je myslím to poslední, co by se mělo řešit. Jak bys potom nazval případ, že někomu zaplatí stovky lidí tisíce a ten jim zboží místo v prosinci, jak sliboval, dodá v dubnu? :)
 • Darker
  Darker mecenáš26.4.2021 13:50Přístav Země / Zatmění
  Marketing u téhle knihy pláče někde v rohu, pokud vůbec existuje, protože já ho neviděl :D
 • Darker
  Nevíte někdo kolik dílů má tahle série Conana?
 • Darker
  Hawwwran: Ok, seš lepší, víc jak půlku tvých slov taky nevím co je :D
  jh666: štricla chleba je bochník chleba a turkyň je kukuřice, bo ji sem ti Turci dotáhli někdy během vpádu do Evropy (teda říká se to).
 • Darker
  Tak když se tu probírá nářečí, tak jen zkusím, jestli od nás ze Slovácka víte co je štricla chleba nebo turkyň? A co by jste udělali, kdyby vám někdo řekl ať rožnete? :)
 • Darker
  Darker mecenáš30.10.2020 23:14Lonesome #01: Kazatelova stezka
  Formát vydání mě nevadí, ani u Čtyřky, jen by to chtělo pravidelněji a častěji. Ne dva díly za rok , to je málo :/
 • Darker
  Darker mecenáš24.10.2020 19:50Dechberoucí Zázrak: Kompletní první sezóna
  Paráda, tak to si musím pořídit k vánocům.
 • Darker
  Darker mecenáš15.10.2020 10:20Příběhy Impéria: Morganina pomsta
  Uvnitř to vypadá takto:
  http://www.fantasyobchod.cz/morganina-pomsta
 • Darker
  Darker mecenáš15.10.2020 10:18Bestie burdenské #02: Sousedská hlídka
  Má to ještě nějaké další pokračování?
 • Darker
  Darker mecenáš17.9.2020 20:36Batman: Bílý rytíř
  deefha: Udělej to jak každý jiný mimopražský, objednej si to na netu za 546,- :)
 • Darker
  Darker mecenáš11.8.2020 11:45Načmáranec
  Mě malý formát nevadí. Mám Moby Dicka i Z Neznámého Světa.
 • Darker
  Darker mecenáš7.7.2020 07:20Marzi 1984-1987
  Souhlas. Slepá víra, ať už ve stranu nebo v Boha, je stejné zlo. To, že tehdy jedni poroučel z pozice moci světské a ti druzí si hráli na svaté a poroučeli z pozice, já jsem správný křesťan, mě bys měl poslouchat, nic nemění na tom, že na takové lidi je třeba si dát pozor. Můj názor, opřený o 19 let pravidelného každo-nedělního chodění do kostela a poslouchání kázání od faráře. A taky o vyrůstání v komunismu.
 • Darker
  Darker mecenáš26.6.2020 11:45Bestie burdenské #01: Historky z psíšeří
  Nevím, žádné řešení asi není ideální. Ten dotisk ideální je, ale jen pro čtenáře, nikoliv pro CC. Šalamouna na to :)
 • Darker
  Darker mecenáš26.6.2020 10:56Bestie burdenské #01: Historky z psíšeří
  Milo:Harwey: Vlepování čehokoliv do komiksu se mi moc nelíbí :/
  Fimi: Jo, kdyby to z toho šlo pak udělat puzzle, to bych bral :D
 • Darker
  Darker mecenáš26.6.2020 10:23Bestie burdenské #01: Historky z psíšeří
  Milo_Harwey: Ano, mám to v plánu.
  A ne, dvě knihy mě neděsí. Moje úvaha byla o tom, že jsou to dobráci, když to chtějí celé přetisknout a budeš mít doma dvě knihy. Protože jak znám lidi, tak jsou to vypočítavé svině, které si poškozené vydání přečtou, nové nepoškozené ve fólii dají do knihovny a to poškozené prodají dál někomu, komu ta chybějící stránka nebude vadit. CC tak přijdou o potencionálního zákazníka. Můj názor je, že by měli vyžadovat to poškozené vydání zpět. Nebo to mají jako kalkul, že takhle do nové série uvrtají více lidí, nevím. Za mě jsem s produktem, který jsem za své prachy dostal, spokojený. Asi tak :)
 • Darker
  Darker mecenáš26.6.2020 09:56Bestie burdenské #01: Historky z psíšeří
  Walome: Je tam napsáno..."Jakmile budeme mít k dispozici opravené vydání (cca v druhém červencovém týdnu), zašleme vám jej zdarma nebo přidáme k další objednávce." :) Tak aby to zbytečně automaticky neposílali. Doufám, že to budou posílat jen na vyžádání.
 • Darker
  Darker mecenáš25.6.2020 20:05Bestie burdenské #01: Historky z psíšeří
  Hmm, tak kvůli jedné stránce a ještě nepodstatné dělat pretisk celého nákladu, no, klobouk dolů. Ale doufám, že bude možnost pretisk odmitnout. Mě to fakt stačí tak, jak to mám doma.
 • Darker
  Darker mecenáš25.6.2020 08:30Fatale #04: Modlitba za déšť
  Pokud BB art zvládne do konce roku vydat poslední Fatale, poslední Punisher Max a možná i Fade Out a poslední Batman Detective Comics z NEW 52, tak jim budu muset napsat děkovný dopis. A to už tento rok dokončili Gotham Central. Normálně jsem v šoku :)
 • Darker
  Darker mecenáš16.6.2020 11:56A zrodí se hvězdy...
  cyboy: A proto si místo průměrného hodnocení všímám hodnocení lidí, kteří mají podobný názor a vkus jako já. Nikdy jsem nebyl typ šlapající s většinou :)
 • Darker
  cyboy: Díky :)
 • Darker
  Darker mecenáš31.1.2020 10:49Bouncer
  Nejsem si stoprocentně jistý, ale když mi došel Bouncer z Megaknih, tak si myslím, že byl ve fólii.
 • Darker
  Darker mecenáš21.1.2020 23:38Providence
  Jestli to četl nebo ne, není důležité. Koupil komiks, který je zmetek. Výměna za nepoškozený kus není možná, tak má právo na vrácení peněz.
 • Darker
  Darker mecenáš20.12.2019 18:14Providence
  Ve svém důsledku za to zaplatíme tak jako tak. Logicky budou chtít ztrátu zalepit, takže čekám zdražení knih od Arga příští rok. Je to logický krok každého kdo podniká
 • Darker
  Darker mecenáš7.12.2019 13:50Providence
  Ať si Argo s tím komiksem dělá, co chce, ale kdybych měl o tento komiks zájem (jako že naštěstí nemám), tak bych do toho nešel. Chcete moje peníze, tak to udělejte pořádně. Že jste to posrali, váš problém, proč by mě to mělo zajímat, co za tím je. Že zkrachují? Smůla, za chyby se platí. Že to nemají pojištěné, někdo, kdo to podělal nemá pojistku na blbost, že nefunguje kontrola před tiskem... absolutně nezájem. Je to obchod, tak to bohužel funguje.
 • Darker
  Darker mecenáš2.12.2019 10:28Murena #01: Cyklus matky
  Díky :)
 • Darker
  Darker mecenáš2.12.2019 10:05Murena #01: Cyklus matky
  Kolik cyklů má Murena?
 • Darker
  Darker mecenáš23.11.2019 00:54Bouncer
  louza: Dík že si mi rozsekl dilema... teďka už vím, že do toho nemusím jít, když je potřeba mít načteno něco dalšího. Zase ušetřím :)
 • Darker
  Darker mecenáš7.10.2019 17:32Usagi Yojimbo #32: Záhady
  Škoda, já že budu mít jedinečný kus a zase nic :D
 • Darker
  Darker mecenáš7.10.2019 14:00Usagi Yojimbo #32: Záhady
  Na straně 67 mám rozmazanou a zacernenou Kitsune na prostředním okénku. To je jen u mě nebo to máte i ostatní?
 • Darker
  Darker mecenáš5.10.2019 21:30Abe Sapien #01: Dýka z Lipu
  Díky. Sice UPVO ani Hellboye moc nemusím, ale z ukázek se mi to líbilo, tak asi půjdu do toho.
 • Darker
  Darker mecenáš5.10.2019 16:41Abe Sapien #01: Dýka z Lipu
  Jak moc je třeba mít pro tuhle sérii načteno ostatní knihy?
 • Darker
  Darker mecenáš30.9.2019 06:48Wannsee
  Díky za komentář. Film jsem viděl a historie mě docela zajímá, tak jsem chtěl znát i názor někoho, kdo se o to víc zajímá. Popravdě jsem čekal, že v tom filmu půjde "jen" o hollywoodské ztvárnění historie s důrazem na drama a určeného pro masy. Ale asi lepší, když se tomu tématu věnuje aspoň jeden film, i když asi né moc věrohodný, než vůbec žádný. To samé platí pro komiks. Za sebe jsem rád, že to Argo vydalo v češtině.
 • Darker
  Darker mecenáš28.9.2019 16:27Wannsee
  cyboy: Viděls film Conspiracy (2001) HBO, česky tuším Konference ve Wannsee? Pokud jsi ho viděl, jak se ti zdál z pohledu věrohodnosti faktů?
 • Darker
  Darker mecenáš26.8.2019 17:58Corto Maltese: Balada o slaném moři
  Máte někdo tento komiks?
  Je to rozkostičkování vážně tak hrozné, jak se píše zde:
  http://www.reflex.cz/clanek/kultura/96989/promarnena-sance-ryzi-padouch-corto-maltese-v-cestine-rozostreny-a-odflaknuty.html
 • Darker
  Darker mecenáš13.8.2019 07:24Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost
  Já jsem rád za každý díl, ať to má jakýkoliv formát. Ale Thorgal je prostě prokletý, ten tu celý nikdy nevyjde. Někteří to chtějí mít v jednom formátu, další to chtějí číst od začátku a skončí u třetího vyprodaného dílu z bývalé Modré Crwe. A ti, co to fakt nevydrželi, tak už to mají doma komplet v polštině nebo jiné jazykové verzi. Ani se těm prodejům nedivím.
 • Darker
  Darker mecenáš7.7.2019 21:54Death Vigil #01: Pod křídly smrti
  Pokud jsem to četl na jeho facebookovém profilu dobře, tak druhý díl Death Vigil bude tento rok.
  http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10156611359754125&set=pcb.10156611363264125&type=3&theater
  Dotaz na Changer the Elder: A bude i v čestině? :)
 • Darker
  Darker mecenáš2.7.2019 11:38Diosamante
  Murphy722: Jak se pozná špatně naskenovaná stránka?
 • Darker
  Darker mecenáš16.6.2019 23:02Putování s dinosaury
  Spagr: A víš, že Putování s Dinosaury není od Crwe? :)
 • Darker
  Darker mecenáš22.5.2019 07:35Marvel 1602
  Já tomu dal nižší hodnocení, protože mi to začalo od půlky skřípat. Vikingové potkali Templáře, ehm, dopluli za nimi do Svaté země, EHM... pak jim dali svůj svatý artefakt (funkční)... proč proboha?... a templaři jej uschovali a hlídali jako svůj největší poklad... cože? to jako psal Gaiman? Ten teda o křesťanství a jeho prvním přikázání asi moc neví.... takže BUCH, a knížka nedočtená letěla do knihovny :)
 • Darker
  baatcha: Ne, Joker to nebyl :)
 • Darker
  Darker mecenáš6.3.2019 12:14Gantz #22
  cyboy: Máš můj obdiv, žes vydržel tak dlouho, já to vzdal u 10 dílu, holt ses tvrďák :)
 • Darker
  Darker mecenáš1.12.2018 19:31Rytíři: První dobrodružství
  Od REXhry:
  "Omlouváme se, ale v Rytířích je chybka v jednom z okýnek, kterou zapříčinila chyba v anglických překladových materiálech. Okýnko 128 má vést při spodní volbě na okýnko 331, nikoli na 33. Bohužel nás nenapadlo vše ještě zkontrolovat oproti francouzštině, chybu v angličtině jsme nečekali."
 • Darker
  Darker mecenáš8.12.2022Prodám
  Coffee Shop 120,-
  Královská hra #01 120,-
  Nesnáším Pohádkov #03: Hodná holčička 180,-
  Noir: Detektivky v komiksu 180,-
  Proti přírodě #01: Probuzení 220,-
  Ptáčátko 480,-
  Retro Sci-Fi Speciál I. (varianta A) 260,-
  Venom #01: Rex 200,-
  Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (paperback) 160,-

  80Kč zásilkovna nebo osobní předání Hodonín, případně Praha (17. prosince, sobota)
 • Darker
  Darker mecenáš3.1.2021Prodám
  Putování s dinosaury ... 150Kč
  Belzebubové ... 120Kč
  Batman 3: Já jsem Zhouba... 120Kč
  Královská hra 1 ... 65Kč
  Coffee Shop ... 65Kč
  Rick a Morty 1 ... 65Kč
  Hodonín a okolí, případně poštovné (70Kč, Zásilkovna), platba předem na účet, posílám i na Slovensko
 • Darker
  Darker mecenáš15.3. 15:51Filmový a hudební klub
  Automatické opravy :)
 • Darker
  Darker mecenáš15.3. 10:14Filmový a hudební klub
  Jedna věc je žít v bublině a nemít rozhled, druhá je znát věci do hloubky, nejen znát všechno povrchně. Takoví všedubylové, všechnoznalové a všeumělci většinou ví ve skutečnosti o konkrétní věci uplné prd.
 • Darker
  Darker mecenáš15.3. 08:16Čtenářský koutek
  Jo, ale jak to ukončit a "vysvětlit" autor nyní netuší, takže si dal několika roční pauzu. Můj názor, dopadne to jak Y, nějaký debilní konec, aby zase mohl psát něco dalšího.
 • Darker
  Darker mecenáš10.3. 08:23Filmový a hudební klub
  Norri: Jo, ta je taky dobrá :)
 • Darker
  Darker mecenáš9.3. 22:34Filmový a hudební klub
  Insomnium musím poslechnout, ale momentálně se bavím, tím, že na Ostravském koncertu budou Sabatonům dělat předskokany holky z Japonska - Baby Metal, asi se taky na to zajedu podívat....
  https://www.youtube.com/watch?v=wPJyz0KvudE (koncert v Dánsku)
  Jo a když už jsem u těch Sabatonů, tak jejich parodie skupinou NanowaR of Steel z Itálie, kteří se metalovými parodiemi živí stojí za to....
  https://www.youtube.com/watch?v=39CyUAnKUso

  Doporučuju pro pobavení i nemetalistům ;)
 • Darker
  Darker mecenáš1.3. 09:40Slevy, výprodeje, bazary
  Sakra, mohl jsem to mít o 100 levněji, tu deskovku :D
  Slevový kupón -100 Kč při objednávce nad 400,- Kč platí do 31.3.
  kód 99UP00123
 • Darker
  Darker mecenáš28.2. 09:54Slevy, výprodeje, bazary
  Norri: Matematiku zvládáš perfektně :D
 • Darker
  Darker mecenáš15.2. 07:30Pindárna
  Jo, dokud to neotevřeš, tak to bude dokonalé, protože až to otevřeš, tak najdeš přeházené stránky, chybějící bubliny a (nedej bože) gramatické chyby :D
 • Darker
  Darker mecenáš24.1. 11:47Sběratelský klub
  Draco: Já bych to nechtěl ani zadarmo :D
 • Darker
  Darker mecenáš23.1. 18:57Filmový a hudební klub
  Taky jsem zíral že to má tak dobré hodnocení, hlavně ten druhý díl, dneska na něj musím kouknout.
 • Darker
  Darker mecenáš18.1. 10:25Pindárna
  Díky Alfi.
  Já to vidím na Lazara, Warhammer a možná Elrik nebo Kingdom Come.
 • Darker
  Darker mecenáš18.1. 10:21Filmový a hudební klub
  Ještě jsem narazil na jeden ujetý film - The Menu, taky dobrý, teda spíš první čast a díval jsem se i na nezávislý film Mad Heidi, to už je ujeté až moc, ale nasmál jsem se :) Tak jako tipy ;)
 • Darker
  Darker mecenáš14.1. 22:21Filmový a hudební klub
  A co říkáte na Pale Blue Eye? Za mě úžasná detektivka, skvělé rozuzlení a vyprávěcí tempo s dialogy postav, prostě Poe :)
 • Darker
  Darker mecenáš3.1. 14:49Sběratelský klub
  Od strany 62 :)
 • Darker
  Darker mecenáš1.12.2022 14:09Slevy, výprodeje, bazary
  Ta sleva na Knižním Klubu z adventního kalendáře nejde kombinovat se slevou, co jsem poslal, takže použijte, co vám vyjde líp :)
 • Darker
  Darker mecenáš1.12.2022 14:00Slevy, výprodeje, bazary
  Badboy: Díky za opravu, špatně jsem to napsal.
 • Darker
  Darker mecenáš1.12.2022 12:29Slevy, výprodeje, bazary
  SMSka mi přišla:
  Sleva 100Kč při nákupu nad 499 Kč, kód - 050SLP227
  Sleva 200Kč při nákupu nad 999 Kč, kód - 100SLP228
  v knihkupectvích Luxor na knihy Knižního Klubu a na vše na knizniklub.cz
 • Darker
  Darker mecenáš28.11.2022 13:33Filmový a hudební klub
  Je to strašně rozdílné, co se týče kvality, podle toho, kdo to točí. Ale ty příběhy podle povídek od Lovecrafta jsou za mě super.
 • Darker
  Darker mecenáš28.11.2022 10:26Filmový a hudební klub
  Tulsa King mám na seznamu, tedka mám aktuálně rozdívaný Kabinet Kuriozit a právě to 1899
 • Darker
  Darker mecenáš26.11.2022 20:29Filmový a hudební klub
  Kdo rád Tima Burtona nebo Adams Family, tak doporučuju seriál od Netflixu s názvem Wednesday ;)
 • Darker
  Darker mecenáš23.11.2022 12:47Slevy, výprodeje, bazary
  Rozdíl jednoho prochlastaného sobotního večera v hospodě, to by mě štvalo, taková hezká kocovinka za to mohla byt :)
 • Darker
  Darker mecenáš14.11.2022 18:55Filmový a hudební klub
  Dívá se někdo na Gangs of London, druhou sérii?
 • Darker
  Darker mecenáš14.11.2022 07:19Herní vlákno
  Pár puzzlů jsem udělal, ale já na logické hry moc nejsem, těch mám v práci dost a rád si odpočinu u něčeho, na co jen koukám. Hra na pohled dobrá, fakt se graficky hodně povedla, ale kdyby to byla střílečka s vetřelci, tak by mě to asi chytlo víc.
 • Darker
  Darker mecenáš13.11.2022 18:12Herní vlákno
  Scorn, ten 3D adventurni mix hororu, scifi a hnusaren? Ten jsem hrál půl hodky, ale moc mě neoslovil. Walking simulátor.
 • Darker
  Darker mecenáš4.11.2022 14:38Filmový a hudební klub
  Gmork: Rádo se stalo ;) Jen tě trochu zklamu v tom, že první sérií se příběh neuzavře a hodně toho zůstane do série další, která není potvrzená.
 • Darker
  Darker mecenáš31.10.2022 09:25Filmový a hudební klub
  Jo a chtěl jsem si poprvé zajít na 4D kino, tak zrovna promítali Black Adama. Jako film to šlo, holt Rock s jeho stejným výrazem občas proloženým úsměvem nemá čím z hereckého hlediska překvapit. Co byla ale chyba je to kino. 4D u akčního filmu je tak "intenzivní", že to bylo 2 hodiny masáže, která mě málem několikrát vytřepala z křesla :D A včera mě z toho chytla záda :D Takže na 4D kino si zajděte, stojí to za to, ale nějaký klidnější film :)
 • Darker
  Darker mecenáš31.10.2022 09:22Filmový a hudební klub
  Mě z hororu zase docela bavil Midnight Club. Je to od stejného autora jako Midnight Mass (nemá to kromě podobného názvu nic společného) a taky tuším točil Hauting of Hill House a Hauting of Bly Manor (ten je za mě nejlepší)
 • Darker
  Darker mecenáš31.10.2022 08:40Slevy, výprodeje, bazary
  Kdyby někdo sháněl levně Conana z Cimmerie 3.svazek...
  https://www.imago.cz/conan-z-cimmerie-svazek-3
 • Darker
  Darker mecenáš25.10.2022 07:21Nakupujeme venku
  Zack: Je to možné, holt kdo si nepamatuje historii, je nucen ji opakovat :D
 • Darker
  Darker mecenáš21.10.2022 12:16Nakupujeme venku
  Na jednání v Polsku, my na nich česky, oni na nás polsky:
  - A kde máte tuto čuník?
  - Čuník, jaký čuník? Ten založený kus kontroluje tohle čidlo, nic víc.
  - Nerozumím, potřebujeme čuník. Co je čidlo?
  - Nemáme žádný čuník. Tady, vidíte, tohle čidlo. Tady je senzor.
  - Senzór!!!! Aááá čuník, v pořádku :D
 • Darker
  Darker mecenáš13.10.2022 11:55Herní vlákno
  Hraje někdo na mobilu Diablo Immortal, Tochlight Infinite nebo Undecember?
 • Darker
  Darker mecenáš13.10.2022 11:54Herní vlákno
  Toe: Díky :)
 • Darker
  Darker mecenáš12.10.2022 13:47Herní vlákno
  Toe: A co říkáš na Pay to Win u této hry? Je tam nebo není?
 • Darker
  Darker mecenáš7.10.2022 11:56* Připomínky a návrhy
  Zack: To bude paměť, holt stárneš :D
 • Darker
  Darker mecenáš7.10.2022 11:46* Připomínky a návrhy
  Zack: Šlo by u chybějících obálek a ukázek udělat to samé, co u tloušťky a váhy, že by to porovnalo se sbírkou uživatele a ukázalo, čím konkrétně může uživatel přispět?
 • Darker
  Darker mecenáš29.9.2022 08:35Filmový a hudební klub
  Kdyby to nebylo jen Playstation, tak bych to taky zkusil. Ta exkluzivita u některých her je na prd.
 • Darker
  Darker mecenáš13.9.2022 09:19Filmový a hudební klub
  Paradise PD se mi taky líbil, jinak doporučuju Castlevania, taky dobrý animák :)
  Nebo pro fanoušky DOTA je docela fajn Dragon Blood.
 • Darker
  Darker mecenáš12.9.2022 07:24Filmový a hudební klub
  Primal je hrozná šílenost, líbí se mi jak se ten seriál postupně vyvíjí :)
 • Darker
  Darker mecenáš10.9.2022 08:39Pindárna
  Já ne, ale asi mají potrebu se vymluvit, jako moje kamarádka. Prý ji nemusím poslouchat, ale mám ji nechat se vymluvit :)
 • Darker
  Darker mecenáš9.9.2022 12:31Sběratelský klub
  Co je Místo činu? Zná to někdo?
 • Darker
  Darker mecenáš8.9.2022 15:17Pindárna
  Norri: Ano, pri stahování uploaduju, to co zrovna stahuju, já vím. Ale nikdy jsem neuploadoval nové věci jako první, ani nevytvarel torrenty pro jiné.
 • Darker
  Darker mecenáš8.9.2022 15:15Pindárna
  Zack: Jo, asi jo, ale nech mě laskavě v tom :D
 • Darker
  Darker mecenáš8.9.2022 15:11Pindárna
  Co se týče Sandmana, tak ty lidi chápu. Jsou nedočkaví a blbí, proto používají Google. Když skončila 3 série Walking Dead, taky jsem si ze zvědavosti nekoupil další díly v komiksu, ale našel online. Jen abych nemusel čekat rok, jak to dopadlo s tím a s tím. I tak jsem se za rok zase díval na další sérii a komiks nekupoval.
 • Darker
  Darker mecenáš8.9.2022 14:58Pindárna
  soulbringer: Jo, asi každého věc, ale já to mám asi takhle:
  1) Nikdy jsem nepoužil Ulož.to nebo jiné čistě stahovací věci, vždy jen torrenty.
  2) Nikdy jsem za stahováním pirátům neplatil, ani za rychlejší stahování, apod. Max tvůrcům titulků na titulky.com
  3) Nikdy jsem nic neuploadoval.
  4) 99 procent věcí jsem použil jen pro sebe.
  5) Dokud platím z každého prázdného média, ať už disku, flashky nebo SD karty výpalné pro OSA, tak si kopie pro osobní potřebu udělám.
  Toť můj morální kompas :)
 • Darker
  Darker mecenáš8.9.2022 14:20Pindárna
  Je fakt že za tu dobu, co jsem se naučil na výšce používat torenty, tak už jsem přestal stahovat PDF, e-knihy a MP3. Hry občas, ale spíš jen na vyzkoušení, než si je koupím, protože s pirátskou verzí si online moc nezahrajete. Co se týče filmů a seriálů, tak dokud budou platformy roztříštěné, exkluzivní a některé nedostupné, ať už po stránce kvality, lokálním omezením nebo jinak, tak se toho bordelu účastnit nehodlám. Jo, do kina zajdu. Dobré filmy a seriály (v poslední době tahám 4K ripy) mám za těch několik desítek let uloženy na dvou externích discích, ten s filmy má 5TB a je tam tak 10procent volného a ten se seriály má 8TB a volné tam není nic. Tohle není, že bych se tím chlubil, ale prostě zvyk je železná košile. Až se doba změní, tak jak se změnila u hudebního průmyslu, tak s tím asi taky seknu.
 • Darker
  Darker mecenáš5.9.2022 13:46Filmový a hudební klub
  Sleduje někdo animovanou sérii Primal?
 • Darker
  Darker mecenáš1.9.2022 08:21Filmový a hudební klub
  Fimi: ne, neslyšel, není čas :/
 • Darker
  Darker mecenáš30.8.2022 12:27Filmový a hudební klub
  Já vím, že jsme výjimeční, ale opravdu to tak je. Spíš mě pobaví lidi, co si stěžují jak tam jde "hovno" a pak si koupí kvůli tomu větší televizi :D Já shodil antény ze střechy domu někdy před 20 lety a ještě ten den odhlásil televizní a rozhlasové poplatky. Pak se rodina nebo kamarádi diví, že koukám na reklamy, když někde sedím u televize, protože jsem je ještě neviděl :D Podle mě je médium, které mi říká, KDY se mám jít podívat na svůj oblíbený pořad, přežitek ;) Výjimku u mě tvoří i kina, protože ty považuju spíše za sociální událost než kulturní. Asi jako návštěva hospody :D
 • Darker
  Darker mecenáš30.8.2022 10:52Filmový a hudební klub
  GWB: Reklamní televizní kanál pro důchodce, kteří nezvládají internet :)
 • Darker
  Darker mecenáš9.8.2022 08:38Filmový a hudební klub
  yogi: Jo, já vím, viděl jsem jeho fotky z nákupů :)
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 648 (cca 270392 Kč)
Mám: 527 (cca 215456 Kč)
Chci: 43 (cca 23135 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 10 (cca 3800 Kč)
Osobní: neveřejné
Sbírka mimo CDB
Četl/a: neveřejné
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0