MrKulda

MrKulda

Jméno: dankoboi
Email: MrKulda@seznam.cz

MrKulda
MrKulda | 9.4.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #015: Počátek

Tu radost vám neudělam, hoši:)) Uznávám jak cyboyův, tak kterýkoliv jiný názor ať už je sebekritičtější, tak i moji chybu že jsem sem narushoval a nesmyslně to tu vyhlásil

MrKulda
MrKulda | 8.4.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #015: Počátek

I přes to, že jsou tohle šedesátky, tak to není TAK stupidní a naivní jako jiné věci, co v té době (či dokonce o nějaký čas později) vycházely. Ano, najdou se tu nějaké ty hloupoučské momenty či určitá šablonovitost (záporaci jsou vědci nebo jiní magoři, které určitým způsobem ovlivnil výbuch/radiace + všechny zápletky jedou v duchu "Spider-Man dostane na prdel a buď on, nebo záporák zmizí, a pak se bitka opakuje, samozřejmě končí Spideyho vítězstvím), ale i tak jsou ty postavy kreativní, a to natolik, že zkultovněli a jejich odkaz přetrvává dodnes. Je taky super vidět, jak si Stan a Steve se Spideym vyhráli a snažili se vysvětlit i takové prkotiny, jako jak dokáže Peter vidět přes masku nebo jakto, že ho někdo nepozná po hlase.
Jinak kresba Ditka... upřímně, i s ohledem na tu dobu je Peter v kostýmu nějaký tlustý, oči na masce se ani navzájem nepodobají a to, jakým způsobem Ditko občas kroutil Spideymu hnáty mě bolelo za něj - avšak během pár sešitů ho dokázal skvěle uchopit a už v té době vytvořil několik ikonických póz.
Když se na to naladíte, dostanete hodně fajn čtení, kterému já osobně nemůžu moc co vytknout, protože jsem s tím byl vážně spokojený.

MrKulda
MrKulda | 18.3.2020 | Ultimátní komiksový komplet #032: Klan M

Jop, vzhledem ke komiksovým schopnostem Wandy měnit realitu a přítomnosti multiverz/jiných časových období ve filmu a seriálu to smysl má, jsem na to zvědavej. Zkus mi ale někdy někde hodit svůj pohled na tenhle event, význam tomu rozhodně neberu, jen jsem v tom nedokázal najít nic, co by dosahovalo kvalit, které tomu většina dává. PS už to chce X-Meny v MCU, otevře se tím neskutečně mnoho nových možností

MrKulda
MrKulda | 18.3.2020 | Ultimátní komiksový komplet #032: Klan M

Takhle zklamaný jsem nebyl už hodně dlouho.
Šel jsem do toho na základě skvělých hodnocení a významnosti celého eventu, přičemž dokážu souhlasit s tím, jak je tento příběh zásadní, ale už nedokážu pochopit, co je na tom tak úchvatného. Hodně komentářů tu píše jenom "super", z čehož si moc vzít nedokážu, tak zkusím rozepsat svoje negativní smýšlení o tomto komiksu (může obsahovat spoilery).

Klan M má skvělý námět, na který dokáže na začátku navnadit. Kresba je taky super.
Jenže to je tak všechno.
Celý ten konflikt mi přijde nejen neskutečně hloupý, ale dosti nucený. Proč vůbec hrdinové tak strašně chtějí všechno vrátit zpátky? Jedna postava to tu dokonce předkládá, uvažuje nad tím, proč by se vlastně mělo všechno vracet, a já si říkal "konečně mi to někdo dokáže vysvětlit, konečně se budu moct ztotožnit s uvažováním hrdinů!". Nope. Wolverine na tyhle fakta argumentuje super-inteligentní větou: "Budeš litovat, žes tohle řekla." Žádné opodstatnění, nic.
Nedokázal jsem se (až na Spider-Mana) s nikým ztotožnit, protože všichni byli neskutečně nasraní kvůli tomu, co se stalo, a to až tak, že chtěli zabíjet (což mi přišlo jako out of character, a jak říkám, strašně nucený). Kdyby to bylo jako ve stylu Matrixu, že žijou v utopii ZATÍMCO jejich pravé já je někde vězněný... ale tohle byla realita, byl to doslova přetvořený svět k lepšímu, tak proč to tak moc chtěli změnit? Za co tedy ti hrdinové bojují?

Dokázal bych se přes tohle přenést, protože ne každý má stejné smýšlení, jenže ono ani to zpracování za nic nestálo.
Akční scény? Výsměch. Na jedné stránce či pár panelech byla nakreslená nepřehledná bitka, a tím to haslo.
Děj? Wolverine prosprintuje městem, všechny hrdiny nasere a oni jdou vymlátit Magnetovu rodinu. Pecka.
Co tu teda zbývá? Asi fajn vytvořený alternativní svět, který ale využívá plného potenciálu a vše dotahuje do konce až v navazujících knihách/sériích.

Ve výsledku je pak Klan M komiks, který jsem rád, že jsem přečetl, ale už se k němu asi nikdy nevrátím, protože je to akorát overrated slabota.

MrKulda
MrKulda | 16.3.2020 | DC komiksový komplet #084: Mladí Titáni: Zrození Titánů

Musím říct, že jste pro mě frajeři. Mít zájem zajít na pivo s debílkem, co vás tu vyhlásil (ale stejně jsem tu nikoho za debila nepovažoval, jen se lišil můj pohled na způsob recenzování, který klidně rozvedu i u piva, neschovávám se za klávesnicí :D), to mě hodně překvapilo. A sejdu se moc rád, díky.
Snad to není past aby mě váš kult zajal a ve jménu Všemocného Cyboye nerozčtvrtil za moje rouhačské řeči

MrKulda
MrKulda | 14.3.2020 | DC komiksový komplet #084: Mladí Titáni: Zrození Titánů

Budu jako Dr. Manhattan, zapíšu se do historie comicsdb jakožto společný nepřítel, jenž všechny sjednotil, aby ukázaly týmového ducha a sílu přátelství.
Zároveň ale budu jako Joker z The Killing Joke, a vaši pomoc odmítnu, protože "myslím, že už je pro mne příliš pozdě".
A teď...
...zhynu.

(ale moje reinkarnace se zase někdy objeví a vy budete čelit ještě větší hrozbě)

MrKulda
MrKulda | 14.3.2020 | DC komiksový komplet #084: Mladí Titáni: Zrození Titánů

Achjo, musím tohle psát podruhý, asi jsem to psal moc dlouho a vypršel timeout na stránce, nevím. Ale snad se mi povede napsat všechno z paměti, jak jsem to napsal poprvý.

Ahoj děcka, tak jsem tady.
Je tady toho strašně moc, na co bych rád reagoval, tak snad nic nevynechám a snad nepoužiju nějaké fráze, kterých byste se s chutí chytili a s právnickými znalostmi roztrhali zaživa, což mě přivádí k naprosto prvnímu bodu:
Jak jste se dokázali dostat/vybočit k zakládání kultu na základě mnou užitým slovem "Bůh"?
Wtf :D
Je to něco, k čemu se cyboy ve své krásné obhajobě několikrát vracel a co se tady hodně probíralo, a já si tak říkal "to vám to slovo tolik leží v hlavě?".
Asi jsem aktivoval nějakou tajnou funkci comicsdb, že po napsání určitého slova začnou zdejší uživatelé podvědomě zakládat kult, ale já tím vůbec nic hlubšího nemyslel. Byla to úplně stejná a obyčejná narážka, jako kdybych napsal, že je cyboy OP, One Above All, lvl 999.
Ale chápu, že podobné pozdvižení tu nemíváte často, tak je to pro vás sranda.

Teď k tomu důležitějšímu.
V jednom máte pravdu - opravdu vás neznám. Jsem člověk, co comicsbd otevře, koukne na recenzi dobrý/špatný, a jde pryč. Nežiju ani touto, ani jakoukoliv jinou internetovou databází. Jenže to tady pozoruju nějakou dobu, a chtěl jsem se vyjádřit. Největší kámen úrazu je pak asi vážně to, že cyboy je první a kolikrát jediný na ráně, a z toho se můj názor může dost zobecnit.
Problém se známými kritiky - Simon Cowell, Gordon Ramsay, verbal - je ten, že zkritizují vaši oblíbenou věc, občas se může zdát, že bez důvodu. Jenže jejich post nebyl vycucán z prstu, musí mít (děkuji za opravení, cyboyi) velký přehled a schopnost hodnotit věc bez zaujetí. Proto dokážu s kritiky mnohdy souhlasit, a to dokonce i se cyboyem.

Co je tedy můj problém?
Ten, že mi připadá, že cyboy často hodnotí komiksy způsobem: základní myšlenka je blbost -> zaškatulkování zbytku komiksu -> nebrání ohledy na nic dalšího, shození celého komiksu. Ta, dalo by se říct, někdy zaujatost. Nebaví mě si číst vysmívání se (a, budu se opakovat, opakované vyhrožování s ukončením série) nějakému komiksu, jehož cílovka/žánr je jiná nebo používá jiné tradiční prvky dané kultury.
Je to úplně to samé, jako kdybych uděloval jednu hvězdičku komiksům, které (ano, budu také vycházet z mangy): obsahují žánr, jenž je ve srovnání s jinými komiksy dost "ujetý", obsahovaly klasické prvky, které jsou jiné, než u nás (pamatuju si, jak cyboy 90% jednomu ze svých kritických komentářů věnoval tomu, že manga obsahuje zvukové citoslovce) či vychází v sérii, a, panebože, mají více než 6 dílů! Rovnou můžeme dávát jednu hvězdičku za to, že se čte manga zprava doleva a že v DC jsou létající lidé.
A právě z toho jsem vycházel, když jsem tvrdil, jak se cyboyovi recenze odráží od toho, že čte komiksy jak na páse, protože MUSÍ číst žánry mimo jeho cílovku a to ho (pochopitelně) nebaví nebo je nucen kupovat v sérii mnoho knih.

Stejně jako má cyboy právo na svůj názor, tak mám právo i já, obyčejný random kluk na internetu, jenž byl natolik drzý, že si dovolil se ozvat. Omlouvám se (beze srandy), pokud jsem někoho pohoršil, ale já to neberu jako souboj na život a na smrt (jsou mnohem důležitější a reálnější věci) a tohle je pro mne pouhá výměna názorů.

MrKulda
MrKulda | 13.3.2020 | DC komiksový komplet #084: Mladí Titáni: Zrození Titánů

Už to je nějaká doba, co jsem sem něco psal, a ani teď nehodlám začínat znova. Jenže poslední dobou, jak si tak čtu ty komenty od cyboye, tak mi to prostě nedá.
Chlape, první čím bych začal je tahle jednoduchá otázka:
Čteš ty komiksy vůbec ještě pro radost?
Protože mě připadá, že ty čteš absolutně všechno, jak na páse v továrně. Platí ti za to někdo? Drží ti někdo pistoli u hlavy?
Já ti nevím, ale zkus zpomalit, a kupovat si ty věci pro radost. Protože při tvém tempu se nedivím, že něco přečteš za pár minut, zahodíš to a hned jdeš na další věc. A podle toho vypadají tvoje recenze - strašně tomu chybí jakákoliv známka toho, že jsi obyčejný člověk, fakt to píšeš jak robot kritik.
A ano, tímhle pak kolikrát kurvíš hodnocení něčemu, co si to nezaslouží, protože tvoje recenze jsou většinou bez života a hrozně se na tom podepisuje to, že jsi ten den přečetl x dalších komiksů a máš to v hlavě namixovaný.
Pár fanoušků tu ještě máš, především teda Fimiho, který ti do toho zadku už ani dál vlézt nemůže.
(snad nejlepší příklad je, když cyboy napsal, že končí s The Promised Neverland, protože má 16 dílů, a hned na to Fimi: "cože, 16 dílů? Tak to končím taky!"
nevidím tu v diskuzích nic jiného než Fimiho "naprosto s tebou souhlasím."
Proboha... Fimi, to, že ten člověk bezmyšlenkovitě skupuje u nás všechno, co vyjde, neznamená, že je nějaký Bůh)

Na závěr bych měl takové dvě malé připomínky:
1) když s něčím končíš, tak to udělej. Ale nevyhrožuj tu jak malý děcko asi šest dílů nějaké série, než to konečně uděláš. Prostě skonči, nikdo to oplakávat nebude. Je to otravný, když to pak cpeš všude. "Končím", "Už vážně končím", "Jestli se to nezlepší, končím.", "Dám tomu poslední šanci, pak končím".
2) tvůj největší problém s mangou je poněkud úsměvný ("tísíce stran vaty o ničem"), protože si kupuješ DC a Marvel, a, well, to je snad o něčem jiném než o téhle "vatě"? Každá manga si vytváří svůj malý svět, který na základě popularity rozšiřuje. Jenže tobě to vadí, protože tím pádem MUSÍŠ (z neznáméh důvodu) kupovat víc knížek

Takže tak.
Je mi jasný, že tohle s tebou vůbec nehne, ale chtěl jsem se už vyjádřit.
Věř mi - zkus zpomalit, a kupuj si komiksy pro zábavu, ne jako nutnost.

MrKulda
MrKulda | 16.12.2019 | Tokijský ghúl:re #03

Je jedno jestli je to klaďas či záporák, každá postava v Tokyo Ghoul:re je naprosto jebnutá a měla by si zajít k psychiatrovi. Celé je to šílené, zvrácené a dokonce bych se odvážil tvrdit, že už to i docela spadá do toho žánru "horror", jelikož některé výjevy v tomto svazku mě zarazily a donutily si scenérii prohlížet o něco déle.
A ano, jsem z toho nadšený. Protože když už má něco zastávat psychologický thriller, tak ať pořádně a nebojí se toho.
Jediné, co tomu ale poněkud škodí, je přeeeeehršel postav, ve kterých jsem se trochu ztrácel, nebo mě zkrátka nezajímaly (každá naprosto basic Holubice tu musí mít vlastní prostor, a já fakt nevím o koho jde a ani mě to moc netankuje, ovšem na druhou stranu to může celkem dobře fungovat i na efekt, kdy

!MENŠÍ SPOILER! tu byl během boje představen jeden inspektor z řad Holubic, přičemž mu byly věnovány dvě či tři stránky, ohledně jeho myšlenek, motivace, atd., takže menší naděje ohledně toho, že by postava mohla být pro příběh důležitá, a to vše jenom proto, aby mu na následující straně jistý ghúl utrhl hlavu !KONEC SPOILERU!

Tokyo Ghoul mě prostě baví a těším se na další svazek. Na závěr bych chtěl vyzdvihnout ten o něco větší počet stran, než je u mangy co vychází v sérii běžné, ale to už je drobnost.

MrKulda
MrKulda | 1.8.2019 | Tokijský ghúl:re #01

Příběh Kanekiho aka aktuálně Sasakiho se vrací a pokračuje v plné parádě. Vymazlenější, komplexnější, zábavnější.
Re přichází už od základu s novým pohledem (ze strany ÚPG) na celý ghúlí svět, což je skvělá změna a dává vyprávění nový nádech s potenciálem na ještě zajímavejší příběhy. Jsou nám představené nové postavy, které mají na první volume prostoru až až, aby se alespoň naťukla jejich personalita.
Ovšem, co je hlavní, po dočtení poslední stránky knihu zavíráte s pocitem, že se tam opravdu něco stalo, a že to nebylo jen plácání do prázdna (celý svazek je zaměřený na jeden případ, jeho vyšetřování, a nějaké to seznamování).
Za mě Haise Sasaki a jeho tým Quinxů rozhodně ano, a už se těším na další svazky!

Aktivita

Naposledy přihlášen: 10.4.2020 00:16
Komentáře u comicsů: 61
Hodnocení comicsů: 72
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 33 (cca 7557 Kč)
Má: 73 (cca 22420 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0