vasek

vasek

Jméno: Vasek

Neberte ty mý komentáře zas tak vážně :-)

vasek
vasek | 18.12.2011 | Život mi pije krev

Jmenuju se Eliška, je mi čtrnáct let a jsem děsně IN… Jakože EMO, rozumíš? My EMaři, co spolu chodíme, už prostě známe život. A víme, že stojí za hovno. Víš co… všichni tě nenáviděj a tak se prostě potřebuješ nějak vyčlenit. Už jsem taky chodila s pěti klukama a všichni to byli strašný hajzli, co si třeba na dydžině vezmou telefonní číslo a pak ti nezavolaj. Takže si myslíš, že s nima chodíš a voni si to třeba nemyslej. Takže jsem zjistila, že život fakt nemá smysl. Nejradši bych chodila s upírem, protože to je děsně IN. Upíři jsou nevíc EMO na světě, protože jsou strašně suprový a … a tak, no. Uplně mě to vnitřně sžírá, jak bych chtěla chodit s upírem, pže jsem četla Stmívání a je to upa nejlepčejší knížka, todlecto. No a teď jsem si prostě v Levnejch knihách koupila tenhle komiks, co se jmenuje „Life Sucks“, a ten je taky skvělej, protože je tam všechno! Ale fakt všechno! Prostě on je takovej sladkej upír a má jako problémy s láskou, protože ona ho nechce, no prostě nabubřelá čůza. Já jsem se do něj zamilovala hned, jakože do toho hrdiny, co se jmenuje Dejv. Kdybych mu mohla něco vzkázat, bylo by to: „Dejve, choď se mnou, pže tě miluju.“ No, prostě ten celej komiks je vo tom, že Dejv si pořád s někým povídá a je strašně nesmělej a citlivej a taky vegetarián. Protože bejt vegetarián je taky hodně EMO. Možná víc EMO než bejt upír. Ale zase míň EMO než jiný věci, na který si teď nemůžu vzpomenout, pže jsem EMO teprv krátce. Ale je to celej můj život. No a Dejva bych fakt chtěla. Je to takovej obyčejnej kluk, co má svý starostě a furt musí někoho poslouchat a tak si o tom pak povídá s různejma lidma, jak ten jeho život nestojí za nic. Můj život taky nestojí za nic a taky mě nikdo nechce a musím pořád poslouchat. A vo tom tahle knížka je. Je to celej můj život. Jmenuju se Eliška a je mi čtrnáct let.

vasek
vasek | 25.11.2011 | Miluju Led Zeppelin

Přestože osobně nemiluju Led Zeppelin, přišla mi tahle knížka celkem sympatická. Jedná se o klasickej feministickej "androš", jehož plus spočívá ve faktu, že si autorka nebere jakékoli servítky. Především v autorském komiksu mi Ellen přijde hodně silná a zábavná. Její práce dávají dohromady solidní mišmaš, a celá publikace působí jako příjemnej bordýlek, kterým se člověk ležérně přehrabuje. Že je to někdy blbě nakreslené, kresebně upachtěné a anatomicky zcela nefunkční, mi ani nevadilo. Tohle je prostě underground.

... Což mě ale přivádí k hlaví výtce: Bí-Bí-atrímu syndromu vydávat všechno v pevných deskách a na křídě. V případě "Zeppelinů" opravdu ukázkový případ obludný samoúčelnosti. Vsadil bych s klidem svý fusekle, že Ellen Forney do roku 2010 nepublikovala na kvalitní lesklý křídě. K jejím pracem se taková pompa absolutně nehodí. Tohle mělo vyjít v paperbacku a nejlíp na šedým hajzlpapíru... Jak si každej správnej Underground zaslouží.

Ještě dodávám, že překlad je super. Celkové hovorové vyznění použité češtiny působí báječným "fuckerským" dojmem.

vasek
vasek | 22.4.2011 | Anarchix

Kabukimanovi i DvaNulaTřiDevětNulaDvojce rozumím. Narozdíl od ČSAF Likvidátora, bych po tomhle titulu rozhodně nesáhnul. Řešení obálky je totiž krajně nešťastné. Zakuklenej idiot s větví v ruce, hrozící zaťatou pěstičkou... Mňo, to je pošušňání, který si zkrátka nechám ujít. Ať už je obsah jakýkoli (a věřím, že není zas tak špatnej), obálka definitivně odsouvá celej magazín do kopru. Nevím, jestli tímto oběživem chtějí "Áčkaři" působit na širší veřejnost, každopádně podle ústředního motivu bych tipoval spíš opak. Místo nějakých rouzmných argumentů tahle obálka křičí: "My sme velký tvrďáci. A kdo není s náma, ten dostane polenem přes palici!"

A navíc...Ehm... Jestliže anarchisti neuznávají osobní vlastnictví, pak mi těch 40 kaček chca nechca zavání kapitalismem :-)


Walker: první dva komentáře bych osobně nepřirovnával k fóru na Novinkách, jelikož ona platforma, na níž si výkvět tuzemských primitivů brousí svůj "ostrovip", je nesrovnatelná s čímkoli... :)

vasek
vasek | 31.3.2011 | 30 dní dlouhá noc

Jakkoli bych se u všech hodnocení rád vyhnul srovnávání filmu s předlohou, konkrétně u Dlouhý noci se tohle poměřování skoro nedá obejít. Když totiž přemýšlím, jestli je v něčem výrazně lepší komiks nebo film, ať už v celku nebo určitých konkrétních složkách, stále mi vychází taková beztvará a nekonkrétní plichta.

Scénář u obou zpracování: zhruba pade na pade. Téhle knížce se dá vytýkat jednoduchost, přímočarost a absence jakéhokoli překvapení. Dokonce by se dalo říct, že scénář je nejslabší částí celé knihy. Jenže se v něm (na rozdíl od filmu) nevyskytují suprdebilní momenty a totální nelogičnosti. Filmová upírská žranice působí zpočátku dojmem geniálně nalinkovaného spiknutí temných sil proti obyvatelům jedné zastrčené vesničky. Jenže v prostředku řádění se vraždící monstra najednou zastaví a zničehonic si uvědomí „jééé, my je vlastně musíme zabít všechny, aby se nikdo nedozvěděl, že existujem!“ Tak tomu říkám fakt kotrmelec! V komiksu je tahle zásadní situace vyřešená o poznání inteligentněji. Na druhou stranu je z celého komiksového pojetí cítit určitá lenost v popisu konkrétních situací, místy až přílišná zkratkovitost (celé se to taky mohlo odehrát za 15 minut) a nemohl jsem se zbavit pocitu, že původně bylo nejspíš zaděláno na víc sešitů. Například ve filmu zcela chybějící část o záhadném „vědoucím“ dokumentaristovi je tady skoro zbytečně. Člověk čeká, že se z téhle dějové linie něco důležitého odvine a ono prdlačky. Film přece jen maličko vede v míře akce, krutosti, přirozenějšího plynutí času a jednotlivé mikropříběhy jsou daleko lépe vykreslené a vypointované.

Tak nějak nastejno mi pak vychází atmoška, která ve filmu i komiksu vyšla takřka na třikrát podtrženou jedničku s hvězdičkou. Obecně mám sice velkou výhradu k panu Templesmithovi a jeho „fotorealismu“ (docíleného tím, že vezme fotku obličeje, prožene filtrem a dokreslí do ní zuby nebo uši, kteréžto kreslířsky neetické „ochcávačky“ používá s mírou nestřídmou a vrchovatou), ale tentokrát mi jeho ne-technika ani moc nevadila.

Suma Sumárum: Relativně zábavný kratochvilný brak. Přečteno na jeden zátah. Za dvě kilča z eL-Káček dobrý.

vasek
vasek | 29.3.2011 | Iron Man: Extremis

To byl totiž v Americe jednou jeden automat, který maloval obrázky na počkání. Lidé se k němu z široka i daleka sbíhali a žasli nad mistrovskou úrovní jeho prací. Nakreslil všechno, všecičko, co viděl. Husu v letu, zrání švestky nebo šestnáct sádrových trpaslíků na zápraží sousedovic domu… i se špínou za jejich sádrovými nehty. A fotografie také obkresloval, tenhle automat. Dokonale, perfekcionalisticky, strojově. Jenom jedna věc, by ho možná bývala trápila. A to, že jeho obrázky - přes všechnu tu dokonalost - nemají srdce. Ale protože automat také neměl srdce, netrápilo ho nic.

No, představuju si, že takhle nějak by mohla vypadat pohádka o malování Iron Man: Extremis. Protože něco tak odtažitého a až odpudivě umělohmotného se v malbě vidí fakt málokdy. Sterilita, prýštící z každého políčka, by se dala krájet, usušit a skladovat v pytlích. Na druhou stranu takový způsob „uměleckého“ vyjádření má taky určitou výpovědní hodnotu. Já jsem se ovšem nemohl zbavit pocitu, že se těmi stránkami musím doslova prokousat a zhruba ve třech čtvrtinách jsem boj nakonec vzdal.

Jinak dodávám že Iron Mana jako postavu příliš nežeru. Chlápek, co si postavil ocelovej exoskelet a prohání se oblohou na nějakejch tryskách, to je přece trochu nůďo. Navíc je to hrdina příliš nejednoznačný, republikánsky agitační a jeden mu zkrátka tak nějak ani nefandí. :)

Tak tu v míru zvostávajte a nezapomeňte, že když má lidstvo nějaké problémy, vyřeší je za nás Zbrojovka Stark.

vasek
vasek | 15.1.2011 | Comicsové legendy #17: Wolverine #05

Týjo, prostě miluju todlenctoho Wolverýna, jaký von má dlouhý vostrý drápy a všecko jako přežije, no to je přece lahoda... a proto dávám sto procent. A taky je to ze série "Stan Lee uvádí", a všichni říkaj, že Stan Lee je dobrej, takže taky proto dávám sto procent. A taky je tam spousta akce, všelijaký vejbuchy, a bra-ka, bra-ka-ka, TOC! TOC! a RROOOARRRR! No, paráda a proto dávám třikrát sto procent. Což je celkem tři sta padesát procent. Já na nějaký procento nikdy nekoukal.

No dobrý, a teď vážně. Wolverine je zkrátka klasická komerční kejda, která si svou pozornost zaslouží jen díky (místy) parádní štětcové kresbě tvůrčího dua Silvestri, Green a celkem sympatickému (anti)hrdinovi. Ten by mi byl ale mnohem sympatičtější, kdyby furt dokola nemlel o svý adamantiový kostře a úžasnejch regeneračních schopnostech. Na třicátý stránce už to člověka začne prudit, stejně jako mě prudí dokoláčnický Spidermanovy monology vagíny o pavoučím supersmyslu. Mně by třeba ke štěstí stačilo slyšet Wolverinovu repliku "jsem skvělej a drsnej" dvakrát za knihu. Frekvence podobnejch canců v každým druhým poli dělá z tohohle špalíčku mutantských pohádek skoro nečitelnou záležitost.

O scénáři se zmiňovat nebudu. Zkrátka: když tisíc superhrdinů dělá totéž, je to vždycky furt to samý "totéž". Akorát jeden má drápy, jinej má hák a třetí (co já vím) třeba lejzrovej kedluben. Ale abych jenom nestříkal svou super-kritickou tekutinou na všechny strany, dodávám, že mě celkem překvapil druhý (a zároveň nejkratší) příběh. Poměrně spletitá dějová linka stihne na relativně malém prostoru vyprávět několik příběhových liníí, které ve finále ústí ve smysluplný a sympatický konec.

Ad kresba: Jak už jsem načvachtal výš, mám rád rozmáchlou štětcovku. V podání tvůrčího kreslířského dua funguje takmer dokonale. Někdy sice jde deformace ksichtů na vrub expresivního švihu, ale to mi v podstatě vůbec nevadilo. Roztěkaný inking dává vyprávění takovou "mihotavou" atmosféru a obzvlášť v prvním "Jakuzáckém" příběhu má černobíká kresba nádhernou specifickou světelnost.
Zajímavé je taky sledovat vývoj sehraného kreslířského dua penciler - inker v proměnách času :) Při prolistování knížky, jejíž příběhy vznikaly v rozmezí deseti let, nezbývá než konstatovat, že kvalita vyprodukovaných komiksů šla celkem do kopru. Rozdíl mezi vypiplaným prvním příběhem a poslední ubžunděnou, odfláklou disproporční rozplizlostí je celkem markantní.

Závěr: 60% ano, na tohle už jsem zkrátka starej.

vasek
vasek | 9.12.2010 | CZekomiks

J.Connor: Jakkoli považuju tvoje komentáře za rozumné, tak tvoje konkrétní 10:04:43 8.12.2010 je absolutně mimo mísu. Tahle publikace vznikla jako reakce na situaci v roce 2004 (ano, v roce 2004 byla nakreslena většina zde publikovaných komiksů a to na podnět Michala Opitze). Takže to, co z dnešního pohledu vidíš jako ubohý skuhrání sráčů, co dělaj komiksy, byla určitá reakce na situaci v určitý konkrétní době. Hodnotit Czekomiks z pohledu roku 2010, je jako kdyby ses tu začal divit na tím, proč v Bibli nepoužívaj mobilní telefony, když dneska ho má každej. :)

vasek
vasek | 19.11.2010 | Šinkl a jeho velká síla

Dodatek: Jo, a kdopa poznal opajcnutého Buriana ve finální pasáži? :)

vasek
vasek | 18.11.2010 | Pohádka o zlobivé kryse (paperback)

Celkem dobré, pane Sralbot. Ale samým úžasem do stropu neskáču.
Zlobivá krysa je možná obstojná psychologická nebo terapeutická pomůcka, ovšem jako samostatný příběh mě tedy zrovna nevzala. Barvičky jsou nudně ušmudlané a ty fotky obkreslovaný na okně by si pan umělec mohl vetknouti za klobouk.

Navíc jsem se při čtení nemohl zbavit pocitu, že Bvájen vytvořil tuto knihu v kvapu, bez lásky a ze zcela zištných důvodů - prvoplánově proto, že tušil, že mu linky bezpečí, help centra a další humanitární organizace za podobnou knížku utrhnou ruce. A tak vzniknul další z mnoha komerčních produktů pro neziskovky. Naštěstí se české neziskovky a univerzitní knihovny zarputile brání tomu odpornému a pokleslému "literárnímu žánru" zvanému "komiks" (no na mě se nedívejte, říkal to i pan Vaculík) a tak u nás Talbotovi pšenka nepokvete... :) Náklad skončil v Levných knihách a já se mohl za pár šupů přesvědčit, že tahle knížka by bývala za plnou cenu nestála.

vasek
vasek | 18.11.2010 | The Amazing Spider-Man #05: Šťastné narozeniny

Nechápu, co všichni máte proti tetičce May, vy zrůdy :-) Vždyť je to Peterova jediná rodina, herdek. To byste tu hodnou stařenku nechali zdechnout jen proto, že zabírá pár panelů a několik bublin? Styďte se. Všichni!

vasek
vasek | 19.2.2012 19:45 | * Připomínky a návrhy

si děláš srandu? takze i mezi adminy jsou si všichni rovni, ale někteří jsou si opět rovnější?

vasek
vasek | 17.2.2012 20:05 | * Připomínky a návrhy

zack: právě listuju záplanou irelevantních komentů patřících do bazaru a zjišťuju, že nemůžu adminovsky mazat příspěvky.

vasek
vasek | 12.2.2012 18:40 | * Připomínky a návrhy

Momentálně jsem "přehodnotil" hlasování už několika titulů, jakmile to udělám, nezobrazí se mi celkový počet hvězdiček, ale píše to "hlasovalo míň než 5".

vasek
vasek | 7.2.2012 19:10 | * Připomínky a návrhy

Kapis: Bude jich pět. Přes zdejšího Overlorda vlak nejde. Bohužel... :)

vasek
vasek | 6.2.2012 15:01 | * Připomínky a návrhy

Pane Zack, sorry, ale když už se oháníš tím globálem, tak by možná bylo dobrý napřed poslouchat hlasy userů a pak teprve měnit bodovou stupnici. O tomhle se v podstatě vůbec nediskutovalo. Takže jestli se tu jedná o něčí "já,já,já!" tak je to tvoje "já,já,já!" ne naše. Pokud o tom nehodláš diskutovat, tak udělej anketu.

A prosím zviditelnit jak kdo hodnotí. To je myslím základ.

vasek
vasek | 5.2.2012 22:31 | * Připomínky a návrhy

Zack: U komiksů se nezobrazuje jak kdo hodnotil?
Plus, osobně bych uvítal desetistupňovou škálu jako na imdb. Sorry ale 1-5 fakt SUX.

vasek
vasek | 31.1.2012 18:34 | Pindárna

Interiér dobrý, ale co ten nudnej exteriér? Hm? ;)

vasek
vasek | 28.1.2012 19:22 | Pindárna

Tak ČT opět perlí. V dnešních Televizních novinách: "Kanadská celní správa zadržela muže, který měl v počítači tento manga-komiks." ... Ehm a pochopitelně to bylo anime. :-)

Každopádně, kdo pojedete do Kanady, tak bacha, co s sebou vezete za manga-komiksy.

vasek
vasek | 19.1.2012 19:27 | * Připomínky a návrhy

Slaine: Plackopes je určo v paperbacku. Mám doma a neviděl jsem kdekoli jedinej hardback.

vasek
vasek | 13.1.2012 11:48 | * Připomínky a návrhy

AZTeck: T. Groensteen: Stavba Komiksu

vasek
vasek VYMĚNÍM25.4.2009

Vyměnil bych knihu Hitman II za nějaký jiný díl, případně za nějakého Punishera nebo případně i jinou volovinu v podobné cenové relaci. Ozvěte se na mail, můžeme to vyřešit osobním předáním na crweconu. ;)

vasek
vasek KOUPÍM22.9.2008

Sheila 1-Mstitelka. Četl jsem, že prej to mělo extrémní náklad, ale mě se ňák nepodařilo to sehnat. Kdybyste někdo chtěli prodat/čenžnout, bylo by to super. Nebo kdyby se vám někdy dostala náhodou do pařátů... Tak na mě pamatujte, jo?
(Případně by mi nevadil ani sken - pokud by byl někdo tak superkalifragilisti-expialigetisch a protáhnul to scanem).
Díky! Vašek

vasek
vasek KOUPÍM21.1.2008

Sháním Aargh 1 až 3 (cena pokud možno odpovídající stavu výtisku)

Aktivita

Naposledy přihlášen: 22.2.2012 08:19
Komentáře u comicsů: 121
Hodnocení comicsů: 91
Příspěvků ve foru: 370

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 538 (cca 74933 Kč)
Chce: 11 (cca 1866 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 4 (cca 375 Kč)