George Walker Bush [admin]

George Walker Bush

Jméno: Michael Fiala
Email: michaelfiala@seznam.cz

Mám své vlastní názory - jasné názory -, ale ne vždy s nimi souhlasím.
George Walker Bush

Momentálně rád fotím:
http://www.michaelsanalogue.com/

Moje škála hodnocení:
0-20 % = *
30-40 % = **
50-60 % = ***
70-80 % = ****
90-100 % = *****

Moje záliby: přítelkyně, četba, fotografování, fotbal, cestování, vaření, historie, politika, memes, filosofie, teoretická fyzika, Polsko, Winston Churchill, rock, Umberto Eco, filmy, hip-hop, příroda, kočky, houbaření, hospody, spánek a sny, výtvarné umění, trip hop a downtempo, MS v hokeji, deskové hry, erotika, Respekt, seznamy, skoky na lyžích, výlety, moře, psaní, řízení auta, hitlerologie, antifa, ska a reggae, američtí prezidenti, hruškový džus, Gordon Ramsay, trochu komiksy...

Instagram: http://www.instagram.com/gwbush/
Last.fm: http://www.last.fm/user/Bush13
CSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/171447-bush13/hodnoceni/
Goodreads: http://www.goodreads.com/user/show/31866449-michael-fiala

George Walker Bush
A George Walker Bush | 4.10.2019 | Hilda a král hory

Já jsem se nechal unášet pohádkovým a roztomilým příběhem, až mě to na konci skoro dojalo. Nebudu tedy remcat a vpálím tomu pět hvězdiček, neb si to zaslouží!

Celkový dojem: 90%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 3.10.2019 | Wannsee

Já tedy nemohu říct, že by kniha byla nudná nebo špatná, naopak. Celkem zajímavě rekonstruuje únorovou schůzku z roku 1942, byť některé dialogy mohou působit strojeně a neautenticky, protože se snaží čtenáři přiblížit některé skutečnosti. Kresba je poměrně chladná a temná, stejně jako téma.

Jako cyboye mě zarazilo určité podhodnocení počtu židovských obětí. Argo by si taky mohlo konečné dát pozor na redakční práci a kontrolu textu v bublinách. Opět jsem narazil minimálně na dvě do očí bijící chyby.

Celkový dojem: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 3.10.2019 | Wannsee

Inu nechtěl jsem do té diskuse příliš zabrušovat, než si ten komiks, který tu leží vedle mě, přečtu, ale přece jenom mám pár poznámek:

Cyboy má pravdu, že v Osvětimi se změnily pravidla. Shodou okolností jsem tam v pondělí byl. Zatímco před lety se dalo přijet autem, koupit lístky a chodit po vlastní ose svobodně, tentokrát jsme měli na popud přítelkyně (chtěla mít výklad) polského průvodce. Ač říkala, že individuálně lze stále místo navštívit, žádných sólistů jsem si - když nad tím teď díky cyboyovi přemýšlím - nevšiml. Jo a lístky se skutečně musí rezervovat pouze dopředu a online. Byznys to do jisté míry je. Třeba ty české autobusy, které chvíli jezdily s kýčovitými obrázky plačících dětí a židovskými hvězdami, s nápisy "Zájezd do Osvětimi - výlet za emocemi!" byly hrůzostrašné. Na druhou stranu, vstupenky nejsou tak drahé a fakt, že zde zavítá tolik (hlavně mladých) lidí, beru jako nesmírně pozitivní. Na to se nesmí nikdy zapomenout. Sice jsou někteří teenageři se selfíčkama a smíchem trochu na ránu, ale z toho jednou vyrostou.

Jen bych si dovolil lehce a slušně nesouhlasit s výrokem Jen si myslim, ze nejdriv je potreba vedet "co se delo", aby se clovek mohl zacit ptat "jak se to mohlo stat".
Podle mě se umí leckdo naučit letopočty 1941 a 1944, poznat, kdo to byl Adolf Eichmann, kde ležel Majdanek, co to byl Cyklon B a co to bylo Sonderkommando, leckdo umí navštívit Mathausen... kdejaký blbeček a fanoušek "military historie" (byť ano, holocaust není úplně military) se o tyhle věci zajímá, protože druhá světová válka je přece děsně cool. Tomu však pak nebrání obléct se do maskáčů a chránit hranice před "čmoudy", případně nekriticky obdivovat Rudou armádu. Jinými slovy, znát odpovědi na otázky "jak?" a kdy?" je svým způsobem triviálnější, nežli si klást otázky "proč?" a pak na ně hledat komplexnější odpovědi, které nám pomohou pochopit celou problematiku mnohem lépe a hlouběji. Zrovna v dnešní době plné rasistického hejtování migrantů bych zrovna sahal po posledním eseji Baumana "Cizinci před branami", kde hezky vysvětluje, proč se podobné věci dějí, proč lidé dokážou vyjmout jinou skupinu lidí ze svého universalistického morálního rámce, který se tím pádem stává neuniversalistický, a pak mohou v klidu žít s vědomím toho, že se jiným ubližuje, že jiní umírají. Momentálně čtu Harariho "Homo Sapiens", který zase osvětluje existenci tzv. imaginárních řádů, intersubjektivní víry v nějakou ideologii. A je jedno, zdali se jedná o Chammurapiho otrokářství, Listinu základních lidských práv, křesťanství... nebo třeba nacismus, který dal vzniknout holocaustu...

Jinak nenadřazoval bych Snydera nad Baumana či naopak, prostě proto, že to každý bere z jiného úhlu. Co se týče Snydera, ten kromě "Černé země" napsal i "Krvavé země". Výborné a depresivní čtení, vřele doporučuji (viz Tony TwoDee). Poukazuje a připomíná to, že stalinismus si s nacismem nijak nezadá, ba ho ve svých hrůzách mnohdy předčil. Snyder napsal také knihy jako "Tyranie" a "Cesta k nesvobodě". Tam opět vysvětluje, jak se dá lehce sklouznout ze svobody k nesvobodě. Však Třetí říše vznikla z Výmarské republiky, že. Velmi doporučuji též knihy Prima Leviho, který přežil holocaust, ale stejně ho to všechno dohnalo a v roce 1987 (!!) spáchal sebevraždu. Díky jeho knihám lépe proniknete do života a světa v táborech smrti a lépe pochopíte, proč zatímco většina zahynula, někteří přežili. Kromě esejí a vzpomínek napsal i beletrii, třeba jeho román o židovských partyzánech na východní frontě je skvělá válečně-dobrodružná četba. K pochopení samotných mechanismů totalitarismu doporučuji klasiky jako Raymond Aron, Hannah Arendtová, Karl Popper ad.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 3.10.2019 | Pochmurný kraj #04: Rodokmen

Jakože konec byl vskutku až primitivně jednoduchý, ale stále jsem vděčným svědkem tohoto děsivého kraje a atmosféry, kterou to přináší.

Celkový dojem: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 2.10.2019 | William & Meriwether #02: Neočekávaný robotí exodus

Light: Už vím, je to dotisk ke stejnému ISBN. Díky za upozornění, přidal jsem to do poznámky.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 2.10.2019 | William & Meriwether #02: Neočekávaný robotí exodus

Light: A je to dotisk (stejné ISBN) nebo zbrusu nové vydání? Jestli to dáme jen do poznámky nebo máme vyrobit novou kartu?:) To se mi totiž ještě do ruky na rozdíl od dvojky nedostalo.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 24.9.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #04: Válka vtipů a hádanek (paperback)

Tom King je blázen a úplně se utrhl z řetězu. Mrtvoly, brutalita. Někdy bych snad i ocenil, kdyby si zase Joker jako ve 40. letech jenom mnul ruce nad dobře vykradenou bankou. Ale King píše fakt zajímavě, originálně, "sype nám to po špetkách" jako Hugo Toxxx. Někdy to zase hraničí až s komiksovou "pseudointelektuálštinou" či jak to nazvat. Nedává čtenáři nic zadarmo. Někdy mě to baví velice, jindy bych ty stránky vzteky roztrhal a zahodil - jakože cože, Kingu?

Jinak námět a děj tohoto komiksu je výborný. Jako by latentně aspiroval na zařazení mezi klasické batmanovské příběhy. Ovšem celkovému zpracování a finálnímu dojmu něco chybí. Nebo možná přebývá.

Celkový dojem: 60%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 24.9.2019 | Bart Simpson: Velká vyskákaná kniha Barta Simpsona

Proč ne? Příběhy byly delší, což oceňuji, a párkrát jsem se i docela pobavil.

Celkový dojem: 60%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 24.9.2019 | Mezi řádky #09: Mýty mezi řádky

Draco: Super, díky. A kdy vyjde šestnáctka? Asi až příští rok, co?

George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.9.2019 | Sandman #04: Údobí mlh (barevné vydání)

Můj sandmanovský kruh se uzavřel. Je tomu podle údajů této databáze 8 let, co jsem se začetl do pátého dílu Sandmana a navždy se zamiloval. Pokračoval jsem takto chronologicky od prostředka a už zcela ponořený do tohoto světa jsem louskal i sequely, abych se časem vrátil k do té doby pro mě nepoznanému prvnímu dílu a dočetl se až sem. Je zajímavé, že jsem se díky této náhodě pročetl do češtiny přeloženým Sandmanem ryze v barvě. A zároveň nemám pocit, že bych kdovíjak čtenářsky utrpěl, že jsem to vzal od "pětky". Zejména díky této sérii a Gaimanovi (spolu s Moorem a Satrapiovou) jsem se vůbec asi rozhodl hlouběji číst komiksy a poznávat postupně další klenoty (Calvin a Hobbes, Gorey), které mě u tohoto média dodnes udržely.

Tohle je skvost všech skvostů a já nepřestanu nikdy opakovat, že Sandman je klasika a to nejlepší, co komiks může nabídnout. Ač existují lepší díly než tento, nic se na vyřčeném nemění.

Celkový dojem: 80%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 9.11.2019 13:42 | Ikonková dílna

Johny87: něco zkusím...

George Walker Bush
A George Walker Bush | 5.11.2019 18:29 | Srazy, cony, festivaly

O víkendu byl v Barceloně shodou okolností kromě mě i Mangacon. Ten už asi nestihnete, ale máte-li do konce roku do katalonské metropole ještě cestu a jste zároveň fanoušci mangy, nesmutněte. V Museu Nacional d’Art de Catalunya má svou menší výstavu Osamu Tezuka. Pár vystavených stránek mi sice vyspoilovalo Zprávu o Adolfovi, kterou jsem ještě nečetl, ale už jsem to stejně zapomněl.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 31.10.2019 16:08 | Povinná četba

maerez:
Davide Hine - Lip Hook

Není to úplně nervy drásající, ale atmoška dobrá.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 30.10.2019 13:15 | Povinná četba

Opět repostuji jedno nedávné Zackovo doporučení z facebooku. Pěkný takřka němý komiks o ztrátě jednoho ňadra. Osobní tragédie zjemňovaná humorem a novými životními příležitostmi.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 27.10.2019 11:27 | Povinná četba

:D

George Walker Bush
A George Walker Bush | 24.10.2019 11:49 | * Připomínky a návrhy

Radek Blacksad:
Díky, to mi nějak vypadlo...

George Walker Bush
A George Walker Bush | 21.10.2019 22:58 | Publicistika

koukněte na to, fakt zajímavý :-)

George Walker Bush
A George Walker Bush | 21.10.2019 22:46 | Publicistika

CREW - VOLEJTE ŘEDITELŮM: Otázka (ne)vydávání

http://www.youtube.com/watch?v=DZtRFeXIPy8

George Walker Bush
A George Walker Bush | 19.10.2019 22:21 | Srazy, cony, festivaly

Draco: Protože jsem byl na jinym kvízu - o Polsku vím o něco více než o Marvelu:D

Aktivita

Naposledy přihlášen: 12.11.2019 13:45
Komentáře u comicsů: 1543
Hodnocení comicsů: 1626
Příspěvků ve foru: 556

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 33 (cca 7220 Kč)
Chce: neveřejné
Shání: 0
Nabízí: neveřejné