• andre
  Humor sice stale jeste trosku postradam, ale vlastne jsem spokojen. Ctvrta hvezda je za, pokud se nepletu, prvni vystoupeni bratru/bratrancu Daltonovych. Zabava je na obzoru. Takze tak. ..... a opet velke diky Crwi, ze se do toho pustila.
 • andre
  andre mecenáš19.6.2022 21:14Lucky Luke: Koleje v prérii
  Jaké to velké překvapení, když jsem nečekaně narazil na "nového" LL.... a od crwe? Držím s tímto projektem crwi palce, snad se zadaří a dočkáme se dalších dílů. .... Jinak příběh samotný je přímočařejší a gagů méně, ale atmosféra správná. Těším se na další. Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš21.10.2019 10:16Usagi Yojimbo #32: Záhady
  No ještě že u nás nevycházej sešitovky, to bych se asi brzo picnul. Čekat každy měsíc na pokračování příběhu to nejni nic pro mne. Takže to, že kniha nemá ukončený příběh mě opravdu nepotěšilo:-/ .... Ale jinak pohodovej, dobrej Usagi. Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš14.8.2019 11:02Modrá Crew #12 - Hrobař #3, 4
  Hodnotím přísněji. Asi jsem byl příliš namlsán prvním dílem, tento byl pro mne lehkým zklamáním. Westernovost se kamsi vytratila, což by normálně ani tolik nevadilo, ale já se těšil právě na ni. ... Plus občasné tvrdé střihy - skoky v ději. Nemohl jsem se zbavit pocitu, že se autoři občas prali s tím, aby se vešli do předepsaného počtu stran a je to dost znát. ... Nebýt tak famózního prvního dílu asi bych hodnotil lépe, ale bohužel nemohu. Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš6.8.2019 10:15Grandville #05: Force Majeure
  Co se knize/sérii nedá upřít je čtivost. Čte se opravdu dobře, a tak člověka ani tolik nemrzí ta předvídatelnost(v této knize). Coloring se (zejména) v porovnání s první knihou také zlepšil-umírnil a to jsem rád, neb u první knihy mě až rušil. ... Jediné větší zaškobrtnutí pro mě bylo těsně za "protispojlerovémupatentu" (ten mě pobavil), kde jsem musel po jednom "střihu" několikrát listovat zda jsem něco nepřeskočil a v podstatě mi to tím myšlenku "protispojlerovéhopatentu" pokazilo. On celý ten konec je takový sesekaný, ale to už jsem si u pana Talbota tak nějak zvykl. Ale jinak spokojenost. Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš27.5.2019 10:42Morgavsa a Morgana #01: Dračí chůvy
  Nebál bych se říct, že jsem fanouškem Koplovi práce, ale tentokrát jsem, bohužel, zklamán. Minimálně z pohledu rodiče čtoucího společně s 5-6 dítětem. Četli jsme po kapitolách a furt jsem se nemohl zbavit pocitu, že "se vlastně zase nic neudálo" jak v dějové lince, tak v chování postav. Pouze jsem se posunuli na mapě za pomoci poměrně nezábavného děje. .... Pokud bych ještě hodnotil to, že se vlastně dítě ve věku kdy ho tento příběh může oslovit nedočká konce, tak by bylo hvězd ještě méně. Ale to do hodnocení nezahrnuji, neb se snad mýlím a dvě následující knihy vyjdou bez ohledu na Čtyřlístek mnohem rychleji. ... Takže tak
 • andre
  andre mecenáš21.5.2019 10:27Modrá Crew #11 - Hrobař #1, 2
  Jsem velice spokojený. Příběh je klasicky westernový. Řekl bych, že se vám bude líbit podle toho, jak jste schopni snést westerny s Clintem Eastwoodem:)
  Občas jsem měl pocit, že jsem přeskočil stránku, ale bylo to ve snesitelné míře. Kresba mi dost připomíná Giraudova (Moebiova) Blueberryho, skoro bych se nebál říct, že je jím hlavní hrdina značně inspirován. ... Velká spokojenost. ... Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš10.5.2018 13:15Grandville #04: Noël
  Nejvíce mě pobavila pointa hlavního příběhu. Malý problém jsem měl s pochopením několika výrazů (více méně ve tváři) jedné z hlavních postav (nebudu zde spoilerovat). ... A nejhorší na celé knize je, pokud to tak opravdu bude, že nás Talbot nechal nahlédnout do příští knihy. Takový závěr jsem si u Steampunkové serie nepředstavoval. Ale to stahuju kalhoty, když je brod ještě daleko, snad se pletu. Jinak Talbot opět bavil tepáním do společnosti.Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš10.5.2018 13:04Grandville #03: Bête Noire
  Konečně dostávám od Grandvillu/Talbota to co jsem očekával. Talbot je jeden z mála autorů, kdy bych byl raději, když by se více rozmáchl (byl podrobnější). Člověku je až líto, že mu nabídne nějakou zajímavou myšlenku, nad kterou by se člověk rád pozastavil, popřemýšlel (podiskutoval, dozvěděl se víc). Ale najednou šup šup děje se zase něco jiného a zase a zase. Člověk se sice nenudí, dokonce se pěkně baví, ale chybí tomu ta "košatost" (asi to nejni to správné slovo). No přirovnal bych to k dobře udělanému seriálu, kde by byl prostor pro hlubší seznámení s hrdiny, jejich pohnutky a motivy a z toho by se sestříhal celovečerní film, který už pouze sleduje hlavní linii příběhu. Ale to je takové povzdechnutí "co by bylo...". Hodnocení - spokojenost. Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš10.5.2018 12:47Solomon Kane: Ďáblův hrad (pevná vazba)
  K dočtení jsem se musel nutit, kresba mě nebavila (z velké části kvůli coloringu, respektivě kvůli ztrátě kresby při coloringu). Často jsem se ztrácel v tom kdo komu co říká (si myslí, vypráví). Poměr cena/zábava je, z mého pohledu, hodně špatný. Takže tak.
 • andre
  Bohužel jsem zklamán, očekával jsem syrovou westernovou atmosféru a dostal jsem omalovánku. Některé příběhy by nemusely být špatné, ale bez té atmosféry to byl poloviční zážitek. Takže tak.
 • andre
  Hodnotím přísněji, ale nemohu si pomoct. Poměr ceny a kvality ( v tomto případě spíše kvantity) je dost přestřelený. Příběhy nejsou špatné, to nemohu říct, ale zase to není nic z čeho by se člověk posadil na zadek. Adekvátní cena by byla někde kolem 200-300,-Kč ( a je jedno zda za TPB či HC), nebo dvojnásobný obsah. Nejvíce by mi vyhovoval formát "pekelné knižnice", sice by to na počet stran patrně vyšlo dráž, ale mě by to uspokojilo:) ... Takže tak
 • andre
  andre mecenáš16.11.2017 12:1347 Róninů
  I když mám s knihou pár problémů, jako je množství jmen a postav (které se špatně od sebe odlišují), nebo (snad nebudu spoilerovat) nechápu proč si vzal "hlavní hrdina" s sebou na smrt syna, tak musím uznat, že je kniha velice dobře čtivá. Dostal jsem to co jsem očekával a nebyl jsem zklamán. Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš29.5.2017 13:28Drak nikdy nespí
  Co se scénáře týká, tak na mě kniha působila dost kontrastně. Některé scény/pasáže jsou psány stylem ".. máme plno času, prostru a chuti do práce, pojďme si pohrát s dialogy, figurami, atmosférou, .. " a najednou obrat na ".. rychle rychle pospícháme, přeskočímě nějaké scény, nebo minimálně pár panelů, kašlem na logiku..". Musím říct, že mě první přístup opravdu bavil a užíval jsem si každý obrázek. Ten druhý mě v lepším případě rozesmutněl. Zmateně jsem se pokoušel oddělit od sebe dva slepené listy, bohužel mě vkusné číslovaní stránek často vrátilo do reality. ... Jako by na scénáři pracovali dva lidé ;-) ..... Osobně Jirkovo "rychlokresebné období" moc nemusím, ale v této knize jsem ho snesl a některé panely by byly hezké jako nástěnná tapeta (možná ty, ze kterých je cítit jeho dřívější posedlost datailem). ... Hodnotím přísněji, neboť z výše uvedeného je patrné, že potenciál na 4-5 hvězd tam byl, ale nebyl dotáhnut. .... Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš2.5.2017 09:00Fantomas se zlobí
  Hodnotím lehce přísněji. V podstatě bych mohl být nadšený, vše fungovalo velice dobře, ale měl jsem často problém s přehledností. Často jsem musel studovat panel ve kterém vlastně ani nebylo co studovat, což mě otravovalo. ... Ale jako jinak ANO, další díl (pokud bude) si samozřejmě koupím. Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš18.4.2017 12:38Grandville #02: Mon Amour
  V podstatě bych mohl napsat to samé co u jedničky. S tím, že konec se tentokrát povedl o něco lépe, i když je stále "naivní". Ale opravdu mám problém s přephotoshopovánim. Hlavně nadpoužívání "rozostření" mě dost často vytáčelo. Měl jsem pokaždé chuť tomu kdo dělal coloring švihnout rákoskou přes prsty (minimálně). Vůbec se mi to tam nehodí. ..... Ale jinak je kniha velice čtivá. Snad se tentokrát zadaří a dočkáme se dalších dílů dřív. Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš18.4.2017 12:16Raoul Taburin
  Kresebně nádherné - hladící po duši. Bohužel, příběh mě jaksi nechytl, možná to je překladem, nevím.... takovej nemastnej-neslanej včetně "pointy". Knihou si asi budu ještě mnohokrát listovat pro potěšení, ale příběh si už asi jen tak nepřečtu. Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš12.8.2016 13:45Sochař
  Bohužel převažuje zklamání. Dost možná jsem něco nepochopil, neboť třeba stále nechápu, k čemu byly v první části zmínky o "dvou osobnostech". Tahle linka se mi úplně ztratila. ..... A u konce jsem spíš tak nějak pokrčil rameny - něco jako znuděné "...hm...". ..... Na druhou starnu musím říct, že se příběh dobře čte, dialogy fungují, obrázky(panely) dobře navazují, člověk se jednoduše orinetuje. .... Zkrátka je vidět, že McCloud má teorii opravdu zmáklou. ...... Dovolte mi vulgárnější přirovnání: za kvalitním masem se skrývají hovna. ...... Takže tak.
 • andre
  baatcha: tušíš v jaké knize sebraných "AaP" je tento příběh?
 • andre
  andre mecenáš25.5.2016 13:15Blacksad (pevná vazba)
  Tak jsem se konečně odhodlal k přečtení této knihy. Práce autorů je výborná! ... Bohužel dokonalost zmršila pravděpodobně tiskárna, neb celá kniha je o tón tmavší než by měla být = v tmavších prostorách člověk těžce rozpozná co se na obrázku odehrává. Škoda. ..... ale jinak je kniha parádní a vřele doporučuji. Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš16.11.2015 10:35Batman: Kameňák a další příběhy
  Když to zkrátím..... Jokerův "rok jedna" z jiné perspektivy. ...... Asi hodnotím příšně, ale měl jsem to v paměti "lepší":) a při těch jménech..... Takže tak.
 • andre
  V podstatě bych mohl napsat to samé jako u "U Piktů":) .... s tím, že se příběh scénaristicky lehce zlepšil ...... nejvíce mě iritoval "špatně" (jinak) přeložený název obléhajícího tábora, neb na mapce s lupou a orlicí v české mutaci Babaorum(či jak se to píše) není. ..... Zkrátka klasická redakční chyba českých mutací, kdy se na kontinuitu jmen a názvů kašle ".... protože je to pro děti a ty jsou blbý..." ...... Nutno přiznat, že narozdíl třeba od "kačírků" nejsou přeložená jména dementní. Takže v tomto ohledu malé plus. ..... Takže tak
 • andre
  andre mecenáš9.3.2015 10:47Usagi Yojimbo #22: Příběh Tomoe
  V této knize mě akce spíše rušila. Emoce a vztahy zde mají hlavní úlohu. Kapesníček jsem vytahoval z kapsy 2x..... Krása ....
 • andre
  andre mecenáš2.1.2015 09:59Sex není zadarmo
  Kniha se dobře čte, kapitoly jsou dobře dávkované. .... Aleeee.... teda když poodhlédnu od toho, že je to autobiografické, tak je mi hrdina strašně nesympatický. Být s ním v hospodě u jednoho stolu a on by vedl ty chytrolínské řeči, tak bych měl velkou chuť mu dát tečku (už za střízliva). A vůbec né za to, že souloží s prostitutkami, to je jediná věc která je sympatická. Neboť být v podobné situaci (nemít přítelkyni, nebýt zábavný a krasavec), tak mi připadá rozumnější ( a asi levnější) za sex zaplatit přímo profesionálce, než nepřímo béčkovým "zlatokopkám" za drinky, dárečky, večeře, kina, dovolené, auta atd.. ... Ale ty jeho žvásty, že už nechce mít přítelkyni z takového či makového důvodu, jsou podle mě keci ubohého ztroskotance. Chápal bych, kdyby to pár let říkal 16-20ti letý odkopnutý kluk, ale chlap po 40cítce? A ještě ke všemu si ty žvásty nakonec sám vyvrátí, i když si to nejni ochoten přiznat. A ještě se tváří jak je upřímný a přitom není upřímný ani sám k sobě. .... No trošku jsem se rozrušil. Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš20.11.2014 10:09Šmoulové: 120 vtípků a jiná překvapení
  Tak nějak nevim pro koho by tato kniha měla být. Některé vtipy jsou moc dětinské (dětské-blbé) i na děti a některé nemají děti šanci pochopit. Na některé vtipy musí mít čtenář nějaké šmoulí ( a jiné) znalosti, ale pro toho, kdo ty znalosti má, jsou ty vtipy zase slabší a nedotáhlé. Opravdu jsem se zasmál tak u 3-5 kousků, což je málo. Na těch pár stránek je kniha zbytečně "luxusní" a drahá. Formát sebraných Garfieldů by knize slušel víc(počet stran/cena), pokud by vůbec mělo smysl knihu vydávat. Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš10.11.2014 11:04Bílá paní na hlídání
  Konečně český komiks pro děti na motivy večerníčku který se dá číst (z komiksového hlediska na rozdíl od "o kanafáskovi" a "šmankote"). Ačkoliv i zde jsou občas panely nelogicky rozházené, jsou propojeny šipkami, takže se člověk neztratí. Kresba je příjemná, příběhy dávají smyls, mívají pointu i humor. Není si nač stěžovat. ..... mimo hodnocení: docela by mne zajímalo, jak je to s tím "kresba: Vhrsti, Friedl" ..... Pokud máte malé děti, tak jako čtení před spaním doporučuji. .... Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš6.11.2014 14:52Jelita
  Spokojenost, ideální "záchodový" čtení. Nevím jak to vycházelo v Bravíčku, zda byla v jednom díle brava jedna stránka. Ale pokud tomu tak bylo, tak klobouk dolů. Už dlouho jsem nečetl český komiks, kde samostatně fungujou jednotlivé stránky, ale navíc zde (občas) utvářejí i něco jako delší příběh. Kresba a coloring absolutně na úrovni. Vůbec bych se nedivil, kdybych v zahraničí narazil třeba na německou mutaci. ... Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš5.5.2014 12:17Fanouš: Po záhadných stopách tajuplna
  Tentokrát jsem z Fanouše lehce zklamán. Trošku na mě působí jako Xtý díl nějaké hollywoodské filmové série, která má plno pěnez v rozpočtu a ty peníze se utratí za velkolepé a superakční scény, ale to co bylo zajímavé, zábavné, vtipné, přitažlivé na prvním dílu už tomu novému filmu chybí. .... Já osobně bych uvítal Fanouše řešícího nějaké záhado-detektivní případy z malých venkovských hřbitovů, opuštěných domů v sudetech atd. .... né že bych chtěl autora nějak ovlivňovat;-) , ale pro mě je moc inspirativní jeho mapka v "pohádkách Českého středohoří" . Úplně si dokážu představit knihu , kde se Fanouš pohybuje po nějaké turistické trase a řeší místní "zajímavosti" takovej prázdninovej díl "Fanouš - cesta turisty":) ... no nic, trochu jsem se nechal unést.... Tato kniha na mě trochu působí jako takové chladné profesionálně udělané dílo. Úplně jsem si vzpomněl na Svěrákovic "Tatínka", kde si Zdeněk Svěrák v podstatě stěžuje, že do "Jáchyme hoď ho do stroje" udělali až moc srand, že by to stačilo na tři filmy, a že to byla chyba. A že správný film má mít tolik procent od toho a tolik od toho. A na filmech od Kolji (včetně) přesně toto cítím - tu matematiku - a zde jsem měl podobný pocit. .... Trochu mi chyběla ta nadšenost z prací "do šuplíku". ..... Ale jako jinak, ano, svůj úkol kniha splnila, pobavila mě. Takže tak.
 • andre
  Tak mám neblahé tušení, že se brzy na Ostravsku stane nějaké větší neštěstí ..... možná tam exploduje neodbroně vedená elektrárna, nebo na ni spadne letadlo.....:)
 • andre
  andre mecenáš8.4.2014 08:47Peanuts #01: Šťastný Snoopy
  Ze začátku jsem měl pocit, že peanuts nemluvějí česky, ale anglicky s českými slovy. Nevím zda jsem časem na "angličtinu" navykl, nebo zda se to postupen sešitu zlepšilo, ale ke konci už jsem si mohl klidně číst:) .... Škoda že je pérovka trošku vyžraná, ale to bude asi problém dodaných podkladů. .... A poslední škoda, že v sešitu není celý rok. ...... Jinak jsem spokojen. Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš29.1.2014 14:51ZOOOM #02: Pavel Čech
  Hodnotím přísněji. Poměrně nízké hodnocení není za to co v knize je, ale za to co tam není. Kniha mi spíš vytvořila plno dalších otázek, než aby mi na některé odpověděla. .... Příklad: obrázky z nedokončeného amatérského filmu, buď tam nemusely být, nebo ať je k tomu alespoň nějaký popisek. ..... Teda abych nebyl úplně špatně pochopen, kniha je to krásná a vřele doporučuji, ale jsem smutný z toho, že cítím, že mohla být mnohem lepší. Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš30.12.2013 09:03Borgia (pevná vazba)
  V hvězdičkovém hodnocení jsem trošku přísnější, od takových jmen jsem čekal větší propracovanost. Kniha na mě působí jako takový "best of" sestřih, sice je příběh jasný a zábavný, ale chybějí mu drobnější propojovací nitky. ..... Ale nic naplat, velmi dobře se to čte. ..... Pokud by si někdo chtěl přečíst knihu (písmenkovou) o této rodině, tak bych doporučil, podobně dobře čtivou jako je tato obrázková, Mario Puzo - Rodina. ..... Takže tak.
 • andre
  V celku jsem spokojen. Né nadšen, ale spokojen. Kresba absolutně v pořádku, bohužel příběh je lehce slabší. Teda myšlenka dobrá, ale nějak mi to furt připadalo, že se jde hrozně po povrchu a rychle, rychle do cíle. No a vtípky jsou moc Uderzoovské, prvoplánové až primitivní..... a opakujícíse. ..... Ale jinak, vypadá to, že si nové vydavatelství svou značku cení a nechce ji položit. Doufejme, že nová krev pomohla Asterixovi se odrazit ode dna, a že to nebyl jenom poskok, ale pořádné odražení. ..... Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš22.11.2013 09:20Šmankote
  Chaaaa, jako vždy čtu komentáře ostatních (pokud vůbec) až po napsání mého (abych nebyl ovlivněn). No takovou schodu jsem ani nečekal:)
 • andre
  andre mecenáš22.11.2013 09:15Šmankote
  Bohužel, bohužel, bohužel...... je zde strašně patrné, že scénář je základní stavební prvek komiksu. Neboť s kresbou jsem spokojen, dokonce na papíře, který je použit, má nádech grafických listů. Ba i myšlenka či dokonce pointa některých příběhů vypadá zajímavě, ale jako celek to nefunguje. Některá okénka jsou tam zcela zbytečně, nebo spíš kontraproduktivní. Jindy je v příběhu takový skok, že člověk zkoumá zda nepřoskočil stránku. ..... Chápu, že není jednoché vměstnat příběh do určitého počtu stránek, ale holt dobří (či dokonce průměrní) scénáristé to umějí. ..... Hodnotím přísněji, neboť bych od dvou profesionálů očekával lepší výsledek (Chlud si mohl víc dupnout). ..... takže tak.
 • andre
  andre mecenáš13.8.2013 09:39Král Artuš
  Já nevim proč, ale vedu s pracemi Petra Kopla furt nějaký vnitřní boj (hlavně s barevnými). Stále bojuji s malou přehledností. Přitom když si vezmu jednotlivé panely, tak je "vše" jasné, ale jako celek to na mě působí tak nějak chaoticky, neharmonicky. Přirovnal bych to k vlasům: krásná bujná hříva, která by potřebovala přistřihnou a učesat. Pokud bych takto pokračoval, tak: Kopl dobře podporuje růst svých "vlasů", ale potřeboval by dobrého kadeřníka (redaktora?) který by mu ten jeho bujný porost pročesal, učesal. .... Ale to je asi neduh většiny české produkce, že zaměstnanci vydavatelstvích nemají moc chuť autorům pomáhat, nebo ani nevědí jak. .... Když tak koukám, při psaní mého komentáře, tady na tu obálku, tak to vystihuje docela slušně o čem mluvím. V podstatě tam není nic špatného, dokonce se dá říct, že působí harmonicky, ale ve mě to nabuzuje pocit kýčovitého chaozu. Jak se říká, méně je někdy více. ........ Aby si někdo nemyslel, Koplovi velice fandím a jeho práce mě baví (i, ač se možná nezdá, tato kniha) jenom mi je líto, že se to jeho úsilí a vynaložená práce, tak nějak ztráci v nepřehlednu. ........ Tento komentář se ani tak neváže k této knize, jako spíše k celkové Koplově produkci, teda až na Broka, ten je bez chaozu a má i parádní obálku. ... Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš2.8.2013 11:49Fanouš: Tři úkoly pro Klytoru
  V podstatě bych mohl napsat to samé jako u "Továrny", akorát s tím rozdílem, že se mi pomalu daří Fanouše lépe "vnitřně uchopit", takže se mnohem lépe bavím a posledně zmiňované nedostatky už tolik nevidím:) .......... Takže se ze mne stává FAN a těším se na další díl FANouše a FANtové;-)
 • andre
  andre mecenáš3.6.2013 09:48Ragemoor
  Já jsem asi fakt hodně zmlsanej, tento příběh bych rád viděl v něčem jako je Crew, a klidně na horšim papíře, jako takové "levné" čtení do vlaku, tam by mě moc potěšil. Ale jako samostatná kniha? ... Příběh... základní myšlenka slušná, dalo by se z ní leccos vytěžit, ale figury jsou načrtnuty povrchně, ba i jejich pohnutky, proč co dělají, jsou "lacině" vysvětlené. ..... A grafická stránka?... Zase se mi potvrzuje, že stará esa by se na Photoshop měla vysrat. Kdyby kniha byla nakreslana klasickou Corbenovou pérovkou (bez těch strašnejch rozmazanejch fleků), tak bych jí hodnotil mnohem kladněji. .... Mám z knihy podobný pocit jako z Grandvillu - promarněná šance. ..... Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš20.5.2013 11:51Mýty #03: Láska jako z pohádky
  Nevím proč, ale číst tuto sérii mě baví. Téma není "moje", v podstatě se toho moc zásadního (přímo v této knize) nestane, ale nemohl jsem se odtrhnout.
  Tak teď jenom doufat, že se bude prodávat. Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš20.5.2013 11:46Tajemný hrad v Karpatech
  Slušně jsem se bavil, je to čtivé a dobře uchopené. Mám problém s koloringem, no v podstatě mám problém s celým garfickým ztvárněním. To že P.Kopl umí, to je jasné, ale mě asi nějak vnitře vadí, že je vše děláno v PC a já to z toho cítím, je to až příliš do očí bijící. Ale to je můj osobní problém. Celkově hodnotím kladně. Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš10.4.2013 07:52Drsná škola
  Hmmmm..... tak tu ukázku CC opravdu nevybralo rozumně. .. Běžně jsem zastánce CC, protože mě baví s čím zase pan Dort a 3jan přijdou po Cimrmanovsku "tudy cesta nevede" a jejich nápady opravdu hraničí s genialitou, akorát my plebs to zatím neumíme náležitě využít, viz. pokus o prodej pouze na jejich stránkách. (to myslím vážně) ..... doma jsem to s US vydánim nesrovnával - neměl jsem to za důležité, ale ta zmíněná ukázka mi vyrazila dech. Na to jak pány považuji za zajímavé marketéry (od slova marketing;-) ), tak tomuhle nerozumim. Čert vem Colu, ale co to chybějící dámský přirození? Detail na bradavce? Kam se asi já průměrnej, nadrženej, uhorvitej komiksář s igelitkou nejdřív kouknu? .... kdyby ta ukázka nebyla, tak chrochtám blahem, ale teď se mi do četby nechce. Jsem z toho smutný.
 • andre
  andre mecenáš26.3.2013 12:07Drsná škola
  Azalin: za formát větší A4 to tak hrozný nejni. A na CC stránkách za 489,-Kč..... a v předprodeji to bylo za 419,-. Takže kdo chtěl (chce)zaplatí velice rozumné peníze.
 • andre
  andre mecenáš25.3.2013 12:02Usagi Yojimbo #19: Otcové a synové
  U této knihy jsem si často říkal, jak rodičovství změní člověkovi pohled na svět. ... Tím nechci říct, že by si bezdětní tuto knihu neužili, to vůbec, ale čtenář rodič prožije knihu intezivněji s hlubšim (dalšim?) rozměrem. ..... Jinak bez ohledu na výše zmiňované, je tato kniha klasický dobrý Usagi. Spíš lehce nadprůměrný. Dal bych skoro 5hvězd. .... Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš25.2.2013 12:22Usagi Yojimbo: Yokai
  Krásná možnost nahlédnutí do Usagiho světa v barvě. Příběh je sice na první pohled jednodušší, ale mám takové podezření, že si v něm Stan zase přihodil pár přísad do nějakého chystaného veštího příběhu se Sasuké. Náznaků je již dost v různých kniháh. ....... Ale hlavně na mě úplně tryská ta radost, kterou si Stan udělal Usagim v barvě k velkému výročí. ..... Takže tak.
 • andre
  Na Calvinovi si člověk uvědomí, jak ho rodičovsktví mění. Před pár lety jsem jasně fandil Calvinovi, dnes mě ten malej hajzl štve (slušně řečeno) a fandím rodičům:) ......... Některé pointy s rodiči mi parádně nastavily zrcadlo a o to měly větší sílu. ...... Výborné čtení na záchod, které lze, skoro, kdykoliv přerušit, takže vám neodumřou nohy;-)
 • andre
  andre mecenáš8.2.2013 14:10Usagi Yojimbo #18: Na cestách s Jotarem
  Tentokrát je to snad poprvé co konkrétní příběh není dokončen přímo v jedné knize. Jsem z toho vyloženě nešťastný, to mi Stan nesmí dělat. .... Jinak teda krtaší příběhy opět krásně dokreslují usagiho svět a osobnost, včetně podobenství (ne pouze vizuální) s Jotarem. A "hlavní" příběh je parádně gradující, úplně jsem se zadýchal. Musím uznat, že Stan umí i střih na výbornou. ...... Až na ten nedokončený příběh veliká spokojenost. Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš18.12.2012 07:50Štěky Broka Špindíry
  Musím říct, že jsem se docela slušně pobavil. Párkrát jsem i těžce vyprskl, což se mi zas tak často nestává (při čtení). Ano většina případů byl fekélní humor:) Takže s tímto jsem spokojen. ...... S čím spokojen nejsem, je rastr v párovce. Už mi to připadá, že to dělá crew schválně. Beru, že Calvin je skenovaný, nějak se to může stát Usagimu a podobným, prostě přijdou špatné podklady ze zámoří, ale u české produkce, která je dělaná na tabletu? Tam by měla být kontura ostrá. Toto mě vyloženě deptalo a přivádělo k zoufalství. ...... Na druhou stranu musím pochválit obálku. Konečně profesionální obálka pro knihu pana Kopla. Zatím jsem, asi neprávem, jeho věci v knihkupectvích ignoroval, a to hlavně kvůli obálkám, které na mě působily jako "vyspala jsem se s vydavatelm, ten mi za to něco vydá" , nebo "mám tatínka vydavatele a ten mi to vydá", nebo v lepšim případě "komiks teď frčí, tak pojďme rychle něco vydat". Takto má vypadat obálka. I když mám asi nějakou kde tiskař pustil málo žluté:) ....... Ale jinak spokojenost, snad se dočkáme další knihy. Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš18.12.2012 07:31Fanouš: Továrna zkázy
  "Fanouš" je hlavně vtipný. Moc často se nestává abych se u české produkce takto bavil. Drobné žerty v pozadí mě hnaly kupředu. Samotný příběh je slušně napsaná zombie vyvražďovačka. ..... Hlavní problém mám s "fanzin" formátem. Na četbu do vlaku to je moc drahé, na , jak bych to nazval?, samostatnou komiksovou publikaci (?) nedotáhlé. Možná by stačil trošku veští formát a obálka která by plnila víc funkci ochranou a estetickou. ....... Ale jak říkám, jinak jsem se dobře bavil. Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš26.9.2012 08:47Lucky Luke: Černé hory
  Já opravdu nesmim číst před samotným čtením cizí recenze, pak se mi stane, že jsem z příběhu, který by mě normálně odrovnal, lehce zklamán:-/...... Ale jo, je to výborný LL plný vtipných gagů.
 • andre
  andre mecenáš6.9.2012 07:34Gaston #01: Z packalských archivů
  Tak já jsem velice spokojen, bavil jsem se mnohem lépe než u "Gastonových největších hitů" co mám v jednom cizojazyčném albu, tam jsem tomu humoru nějak nemohl úplně přijít na chuť. Ale zde jsem plně spokojen, obzvláště s tím nétakkomiksovým úvodem, ten mě obzvláště bavil. Možná je to také tím, že zde vystupuje můj oblíbený Fantasio, který se v "mém" albu již nevyskytuje. .... Tento sešit vřele doporučuji a snad bude úspěšný.
 • andre
  andre mecenáš3.10.2018 13:44Život a doba Skrblíka McKváka
  Kapis: pozor Don Rosa nemá rád, když někdo přirovnává jeho dílo k "Duck Tales"! Na plno US conech má na svém stole velkou ceduli.
  http://www.bleedingcool.com/wp-content/uploads/2013/09/RaETW68-600x450.jpg?x70969

  Jinak "My little pony - friendschip is magic" jsou super. Dej tomu šanci.
 • andre
  andre mecenáš10.5.2018 13:27Grandville #04: Noël
  Kapis: ano, říkal to osobně velectěný pan Dort.

  pozor SPOILER!!!

  Hele, jak jsi pochopil ty slzy Billie když poprvé zahlédla Apolóna? Tak nějak jsem podle toho očekával něco, jako že mu taky propadne (vlastně i v tu chvíli kdy si pro ní Jezevec přijde do stanu) a pude dělat problémy s odchodem a ono nic.
 • andre
  andre mecenáš4.7.2017 20:50Disney Zlatá klasika #01: Don Rosa
  Bohuzel jsem nebyl crweconu (musel jsem na dovcu), nerikali nahodou zda ma byt v teto serii zakomponovano i "life and times" jako v soucasne US edici od FG, nebo zda se bude jednat o 8 knih bez "life and times" jako treba v nemecku? Neb prvni knihy jak US tak Nemecka jsou co se pribehu tyka identicke s tou nasi (akorat je par pribehu zprehazenych). .... Ale co koukam na "publicistickou cast" tak se bude asi spis jednat o tu evropskou verzi bez "life"
 • andre
  andre mecenáš28.7.2015 10:08Blacksad (pevná vazba)
  No já nevim, já vůbec nerozlišuju zda se jedná o zvířata či lidi. Beru to jako nějakou uměleckou zkratku k charakteristice figury. To už bych se mohl rozčilovat, že Asterix s Obelixem vůbec nevypadaj jako lidi, ale jako kreslený figurky;-)
 • andre
  andre mecenáš6.2.2015 07:44Ekonomix
  Chlapci, trošku se s těma výlevama srdcí a nábíkdám k sexu kroťtě. Toto je seriózní fórum;-)
 • andre
  andre mecenáš9.12.2014 14:14Zpráva o 11. září
  Kapis: vím vím.... však víme kdo je tu láskosrdcař, že;-)
 • andre
  andre mecenáš9.12.2014 10:21Zpráva o 11. září
  Kapis, Woffce: chlapci, chlapci..... škoda, že si neuděláte čas si o vašich pohledech na svět popovídat z oka do oka;-)
 • andre
  andre mecenáš11.8.2014 07:20Rozbouřené vody
  GWB: v roce 2002 ani jeden z těchto pánů ve vládě nebyl;-)
 • andre
  andre mecenáš24.6.2013 13:09Čtyřlístek #666: Dětem vstup zakázán
  Landauer: spíš by mě zajímalo, vědí tam o Tvé temné minulosti?:) Znají tento počin? Pokud ano, mají na něj nějaký (jaký?) názor?
 • andre
  andre mecenáš14.3.2013 15:14Americký upír #01
  Azalin: ..... :-D ....... ty jsi vůl ;-) ...... hezky jsi mě pobavil
 • andre
  andre mecenáš15.2.2013 20:08Blacksad (pevná vazba)
  Ja mam tak trochu dojem, ze jsme to my fanousci chlapcum z crwe tak trochu vnutili. Neb nas hrozne stvalo, ze jeden z nejlepsich komiksu co u nas vysel, nema reprezentativnejsi kabat. A tak dlouho jsme skemrali u jejich bran, az se nas jim zzelelo, vice mene:) A kdo si da trochu prace, tak koupi paperback kolem 400kc, a HC za neco malo nad 600, novy a z normalniho obchdu ci eshopu. Coz mi pripada jako velice rozumna cena.
 • andre
  andre mecenáš15.1.2013 15:23Goon #01: Nic než utrpení
  Kapis: Ono je to s tou cenou matoucí. Ona je sice oficiální 599,-, ale nikde jinde než na CC stránkách to nekoupíš (pokus pana Dorta). Tam to stojí necelých 400,-. Na těch stránkách je sleva o něco menší než je marže pro normálního prodejce.
 • andre
  andre mecenáš16.11.2012 07:18Nezbedné komiksy
  S cenou problém nemám, neboť je to krásně zpracované. Děkuji chlapcům, kteří si dali s vydáním práci, víc takových knih!
 • andre
  andre mecenáš7.3.2011 12:31Usagi Yojimbo #01: Ronin
  Těch filmů je 27 + 100dílnej seriál:) .... na dva herce dobrý;-) ...... 26+100 s Shintarô Katsu a 1 s Takeshi Kitano
 • andre
  andre mecenáš26.10.2010 07:21Komiksový diář 2011
  Já proti němu nic nemám, doma ho mám a líbí se mi, ale holt se tu jednou nastavili nějaký pravidla co sem patří a co ne. To se sem pak za chvilku budou dávat i trička se Supermanem;-)
 • andre
  andre mecenáš25.10.2010 07:55Komiksový diář 2011
  Nejsem si úplně jist zda tento diář do DB patří. Poměr stran komiksu a stran bez je dost rozdílný. Přimlouval bych se o stáhnutí z DB.
 • andre
  andre mecenáš31.1.2008 13:37Za pět minut dvanáct
  AZTeck: dobrej nápad. V každém čísle jedna strana, ať máme důvod sbírat Crwe;-)
 • andre
  andre mecenáš31.1.2008 11:43Za pět minut dvanáct
  Né že bych neměl zájem..... Ale vypadá to tak, že abych se k tomu dostal, tak bych musel vstoupit do Ponny klubu... no nevim:)
 • andre
  andre mecenáš9.10.2007 07:42Watchmen - Strážci
  Ale pánové, vždyť to je klasickej problém dobrejch věcí. Lidé jsou příliš natěšení, čekaj něco "co tu ještě nebylo" a zatím to je "pouze" kvalitní věc. No a pak se vydá něco o čem se do předu moc nemluvilo, člověk si to tak nějak koupí, nic neočekává, začte a je nadšenej. Ale pak v přímym porovnání , musí chtě nechtě uznat, že ta "přechvalovaná" věc je opravdu o úroveň jinde. .... No prostě klasika:)
 • andre
  andre mecenáš29.1.2007 07:32O půlnoci zemřu
  DEmnoG: nu dobrá, máš u mě piwo, ale tak maximálně 2 týdny, pak to propadá státu. Vždyť víš, že si publicistiku nechávám na chvíli kdy nad mým primitivním JÁ, zvítězí mé intelektuální JÁ. ...... Ale že jste to vy chlapci, tak já si to přečtu, aby byla vidět snaha se vzdělávat. A možná se konečně pustím i do "Understanding Comicsu" ...... chaa, no uvidíme:)
 • andre
  andre mecenáš26.1.2007 13:15O půlnoci zemřu
  Turlogh: Porsímtě, mohl bys to vysvětlit i méně gramotným. Neb Sl.cizích slov říká: "juxtapozice-je postavení dvou rovin reality vedle sebe za účelem objektivního srovnání, posouzení a vyhodnocení ". Tomudle já v kontextu s komiksem nerozumim. Neměl bys lidské vysvětlení, prosím. Dík.
 • andre
  andre mecenáš16.11.2005 07:28Moucha
  mára, ClimbVibe: Chááááá, tak mě se stalo to samý, akorát jsem jel z Můstku na Palmovku a nedoprohlížel jsem to, páč ta slečna byla moc pěkná:)))
 • andre
  andre mecenáš22.6.2020 07:53Herní vlákno
  Pluskar jsem, ale v knihovne jsem to nemel. ... S WWII jsem si to nespletl, neb jsem to tento mesic z PSplus stahoval:)
 • andre
  andre mecenáš21.6.2020 21:03Herní vlákno
  Na PS store je patrne zdarma i Call of Duty Modern Warfare Remastered. Dostal jsem se k tomu pres "variety map pack" ... vpravo "game page"
 • andre
  andre mecenáš5.1.2020 08:36Srazy, cony, festivaly
  A jak to to je u komiksovych autoru, tem se taky neco plati?
 • andre
  andre mecenáš30.10.2019 13:59Srazy, cony, festivaly
  Tak já nic, jak jsem psal kdysi, do okrajových částí na pivo nechodím:)
 • andre
  andre mecenáš30.10.2019 13:55* Připomínky a návrhy
  BtW, možná by se mělo u K.Saudka dopsat úmrtí. ... Teda pokud jsem ho nepřehlédnul.
 • andre
  andre mecenáš30.9.2019 08:32Srazy, cony, festivaly
  Zack: "28.9.2019 17:29" - přesně! ........... Zack: "29.9.2019 10:38" - lépe bych to neřekl - :-D
 • andre
  andre mecenáš27.9.2019 14:15Pindárna
  Nevíte někdo, zda se dá v Praze "teď" ještě koupit někde Sfarův Pascin? Potřeboval bych ho poměrně rychle, nový.
 • andre
  andre mecenáš25.9.2019 13:53Srazy, cony, festivaly
  Stále s tím počítám:)
 • andre
  andre mecenáš30.8.2019 12:35* Připomínky a návrhy
  Jde mi o to "hned, jednoduše vidět obálku" ... tak mi tato možnost připadá nejpraktičtější.
 • andre
  andre mecenáš30.8.2019 08:50* Připomínky a návrhy
  Zack: nešlo by na "home" stránce u "Aktuálně přidáno" dát šipičku na zpětné listování co bylo přidáno dřív? Příklad: (jsem debil) v úterý bylo něco přidáno co mě zaujalo, dnes bych se na to chtěl ještě jednou kouknou zda to koupit (a třeba doufám, že už k tomu bude nějakej koment), ale už si nemohu vzpomenout na ten název:)
 • andre
  andre mecenáš9.8.2019 15:27* Připomínky a návrhy
  Zack: z jiné soudku, nedalo by se nějak změnit vyhledávání aby člověk nemusel napsat přesný název, jméno? Aby to člověku když začne psát hned nabízelo možnosti než to dopíše? .... Např. abych u Ú.P.V.O. nemusel psát i tečky atp. . Na klávesnici to je v pohodě, ale třeba v mobilu mě to otravuje. Nemluvě o tom, když si přesně nepamatuju název/jméno a snažím se něco dohledat.
 • andre
  andre mecenáš6.8.2019 15:16Srazy, cony, festivaly
  hospoda OK, termín zatím taky:)
 • andre
  andre mecenáš5.8.2019 15:59Srazy, cony, festivaly
  Tak tu pak oznamte výsledek. Když budu mít čas, tak rád dorazim. Teď ovšem dál než na příští týden nevidím.
 • andre
  andre mecenáš3.7.2019 13:50Pindárna
  Netušíte někdo jak je to s Usagim? Přešel kompletně k IDW a bude už na "vždy" barvený, nebo ta miniserie co teď vychází, je nějakej oneshot a pak se Usagi vrátí k alespoň ČB verzi (když ne k DH). Nějak mě ta současná Luthova barevná nesedí:-/
 • andre
  andre mecenáš10.6.2019 14:51Srazy, cony, festivaly
  sleepless: dík, to je to co jsem hledal:) ... holt stařecká slepota:)
 • andre
  andre mecenáš10.6.2019 12:51Srazy, cony, festivaly
  Kazumaki, lantan: ty dlouhodobé jsem nemyslel. Tyto by měly být jednorázové čistě na Crwecon. Já už přesně nevím jak to bylo minulý rok. Záleželo na tom, za kolik nakoupíš a od určité částky byla určitá sleva. Mám dojem, že od 5.000,- byla ta nejvyšší a teď nevim zda to bylo 30% nebo 40%. Minulý rok to bylo docela avizované dopředu, tento rok jsem nic nenašel. ..... Třeba to Scareface ještě "napraví";-)
 • andre
  andre mecenáš10.6.2019 08:37Srazy, cony, festivaly
  Netušíte někdo zda bude možnost na nějakém "Pavlovského" eshopu objednat komiksy na crwecon s tou slevou co byla např. minulý rok? (čím víc nakoupíš, tím víc % ušetříš) ... Mám toho tento rok v červnu moc a chuť na crwecon je malá, tak mě lákal alespoň výhodný nákup, ale nemohu najít žádné info:-/
 • andre
  andre mecenáš23.4.2019 14:57Pindárna
  Jelikož je tato stránka má jediná "soc.síť " kterou používám, tak se chci zeptat zda jsem něco nepřehlédl. Respektive, všiml jsem si, že se Stan Sakai pohybuje v blízkém okolí.

  Dotaz zní: "Nebude mít Stan/Crew v příštích dnech nějakou akci v ČR?"
 • andre
  andre mecenáš29.3.2019 12:37Filmový a hudební klub
  WestCoast! Jelikož nebyla v 90s moc jiná možnost, tak mám vše na CD, když vidím těch peněz co do toho zahučelo, to by bylo slušné nové auto. To nebylo jako dnes kdy stojí CD 2-3 stovky. Za 500 to byl výhodný nákup, spíš k 700,- .... ale čert vem peníze, ale to shánění bylo vyčerpávající:-/

  Jinak jsem se nedávno zaposlouchal do Redneck rapu, teda spíš zakoukal. Ty "syrový" klipy mě fakt bavěj, hlavně jako protiklad k tomu současnému "glam" rapu.
 • andre
  andre mecenáš30.1.2019 15:23Srazy, cony, festivaly
  Až se bude příště něco plánovat, tak to prosím směřujte na centrum/širší centrum. ... Já se prostě jinam neukecám. Nebo pak do ciziny (jak se dělávalo dříve) Brno, Liberec,..... atd:)
 • andre
  andre mecenáš25.1.2019 15:40Srazy, cony, festivaly
  Mám strašnou lénóru. Tu možná přemůžu a půjdu "pod Pentřiny", ale na Petřiny fakt nejedu. Minulý pátek jsem byl kdesi kolem kuláťáku a to už mě sralo. Jako z getha do centra to jo, ale z getha do getha to už ne.
 • andre
  andre mecenáš25.1.2019 12:40Srazy, cony, festivaly
  Stále se sebou bojuji, ale zatím vítězí ta líná část:-/ .... Ty Petřiny....
 • andre
  andre mecenáš18.1.2019 14:03Pindárna
  seneke: většinou stačí najít stůl kde sedí nejvíc plešatejch, obtloustlejch, brejlatejch lidí.... to jsou komiksáci:)
 • andre
  andre mecenáš10.1.2019 12:56Filmový a hudební klub
  Netušíte někdo zda se toto (nebo něco podobného) nechystá i v češtině?
  http://www.wbshop.com/collections/batman-blu-ray-and-dvd/products/batman-the-complete-animated-series-bd
 • andre
  andre mecenáš7.1.2019 08:35Srazy, cony, festivaly
  Prosím Petřiny a podobná getha mimo civilizaci nebrat. (ideálně centrum až širší centrum)
 • andre
  andre mecenáš3.12.2018 12:36Srazy, cony, festivaly
  DN: jak jsem již naznačil nahoře na Hoře, tak asi dorazím ..... aby v tom Idiocismu nebyl Kapis sám:)
 • andre
  andre mecenáš2.11.2018 15:34Pindárna
  Kapis: Ty jsi vůl :-D :-) :)
 • andre
  andre mecenáš23.10.2018 09:59Povinná četba
  Nevybaví si někdo z vás, zda je nějaký dobrý komiks o keltech? (v češtině) ... Dceru toto téma chytlo, a já nejsem schopen si něco vybavit:-/
 • andre
  andre mecenáš18.10.2018 14:47Srazy, cony, festivaly
  Pro nezaměstnané severočechy a pražskoukavárnu (která, jak víme, pracovat nemusí): zítra je v nedalekém Lipsku od 14:00 podpisovka DONa ROSAy. Akorát si nejsem jist, zda bude ochoten podepsat české vydání, páč s některými má problém. Uvidíme.
 • andre
  andre mecenáš23.8.2018 13:09Srazy, cony, festivaly
  Tak to jsem rád, že jsem zatím nákup "lepších/sběratelských" kousků od Jima odsouval na úkor mě blízkých věcí (scénaristicky se mi "jeho" věci moc nelíbí a jeho styl mi přijde tuctový, takže ho mám v knihovně poskrovnu). .... Jupí, takže si mohu za "ušetřené" peníze koupit něco co mi udělá opravdu radost! :-D
 • andre
  andre mecenáš3.8.2018 10:21Pindárna
  Hawwwran: no spíš si myslim, že ti prostě neuměj odpovědět. Tihle lidé na zákaznické podpoře nebudou úplně "promovaní inženýři". Co jsem si s nimi takhle psal ohledně reklamace naraženého hřbetu knihy, tak jsem to řešil postupně asi s 6 lidmi, než to klaplo. Oni prostě jedou podle nějakýho "taháku" jak tě odpálkovat. Řešil jsem stejnou reklamaci 3x (různé knihy během dvou let) a pokaždý to fungovalo úplně stejně.
 • andre
  andre mecenáš30.7.2018 11:01Filmový a hudební klub
  seneke: bez MLP je to polovičaté:)
 • andre
  andre mecenáš24.7.2018 08:56Pindárna
  Fimi: B.PRD
 • andre
  andre mecenáš21.6.2018 14:37Sběratelský klub
  Netušítě někdo zda má CC toto v plánu? Z prostorových důvodů si již nemohu dovolit to mít doma 2x:-/
  http://www.tfaw.com/Graphic-Novels/Profile/The-Colossal-Conan-The-Cimmerian-HC___575665
 • andre
  andre mecenáš28.5.2018 10:46Srazy, cony, festivaly
  Zack: Ok, tak se snad stavim a dám tomu šanci.
 • andre
  andre mecenáš25.5.2018 10:15Srazy, cony, festivaly
  Zack: asi jak nejsem na FB, tak jsem se o tom náhodou dozvěděl až včera. Do té doby jsem vůbec netušil, že se má něco takové konat. Tak mě zajímalo zda to nejni jenom nějaká legrace, podvod, atp.
 • andre
  andre mecenáš24.5.2018 15:16Srazy, cony, festivaly
  Ví někdo něco o tomto?
  http://www.praguecon.eu/cs/program/
 • andre
  andre mecenáš15.5.2018 09:58* Připomínky a návrhy
  Walome: tady jsme na DB a ta by měla být hlavně přehledná i pro lidi, kteří zde budou něco dohledávat za 10let a nebudou tušit co jak kdy vycházelo. A kde jinde se zorientovat než na DB?
 • andre
  andre mecenáš3.5.2018 13:18* Připomínky a návrhy
  Zack: kresba, ink je u komiksu jenom Rosa. Ti ostaní autoři jsou (předpokládám) jenom tvůrci různých obálek a obrázků které jsou použity jako ukázky v "předmluvách" k jednotlivým kapitolám. (většinou dost malých obrázků do desetiny stránky)
 • andre
  andre mecenáš3.5.2018 10:40* Připomínky a návrhy
  Nešlo by nějak oddělit při vkládání autorů kdo kreslil "hlavní dílo" a koho "obrázky" jsou použity? Např: u http://comicsdb.cz/comics/7032/zivot-a-doba-skrblika-mckvaka je to trošku nesmysl.
 • andre
  andre mecenáš26.4.2018 08:51Sběratelský klub
  Norri: No spíš narazil na "podnikatele" co maj inzeráty pověšený několik let a nic neprodaj. - na ebay je (pochopitelně na jiné komiksové zboží) těchto inzerátů plno, ale člověk tomu nesmí podlehnout a do 2-3 měsíců se něco za jak říkáš "tržní cenu" objeví. - Mě zajímá cena za kterou se to opravdu pohybuje.
 • andre
  andre mecenáš26.4.2018 07:45Sběratelský klub
  Má tady někdo představu co je smysluplná cena za kterou se dá pořídit "Kolosální Conan"? Kamarád to u mě zahlédl a chtěl by ji, ale zatím narazil na nesmysly.
 • andre
  andre mecenáš24.4.2018 14:28Pindárna
  Sice to není komiks, ale někoho by to mohlo zamrzet kdyby se o tom dozvěděl až po.
  http://villapelle.cz/sempe-maly-mikulas-a-jine/
 • andre
  andre mecenáš24.4.2018 14:27Pindárna
  Toe, Fry: díky kucí...
 • andre
  andre mecenáš23.4.2018 12:30Pindárna
  Je tu už toto? (a pouze jsem neschopen to najít... nebo to tu nejni?)
  http://www.albatrosmedia.cz/tituly/45677540/disney-zivot-a-doba-skrblika-mc-kvaka/
 • andre
  andre mecenáš19.3.2018 12:25Povinná četba
  MaF: ehapa je taky egmont;-)

  .... jojo německá verze je pěkná. A mám takový pocit, že ji stále občas aktualizujou. Vždycky když tam čtu o tom, jak se stále řeší překlad (drobné nuance, a různé jemné zákroky do grafiky, tak si říkám, že bych to nechtěl v ČR vydávat , páč bych si na to netroufl, neboť vidím co všechno bych musel mít načtento a vytvořené "názvosloví" atd. atd. ... ale je taky hezký si přečíst, že na tom stále s nima spolupracuje i Rosa.
 • andre
  andre mecenáš16.3.2018 15:33Povinná četba
  baatcha: předpokládám správně, že se jedná o základní nerozšířenou verzi?
 • andre
  andre mecenáš1.11.2017 11:53Sběratelský klub
  GWB: díky, já už se bál, že budu muset kupovat:)
 • andre
  andre mecenáš31.10.2017 13:18Sběratelský klub
  Tušíte někdo zda je toto jedna kniha, nebo box s několika "sešity"? http://www.albatrosmedia.cz/tituly/38283287/tintinova-dobrodruzstvi-kompletni-vydani-1-12/ si vůbec nevybavuji, že bych na to někde narazil.
 • andre
  andre mecenáš16.10.2017 10:10Sběratelský klub
  Netušíte náhodou někdo zda toto vychází pouze v té "limitované" edici, nebo bude i jiná verze? (bez ohledu na to zda se jedná o komiks či ne)
  http://www.petrkov.cz/vlak
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 3 (cca 358 Kč)
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: neveřejné
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0