• DEmnoG
  DEmnoG mecenáš29.11.2019 14:16Legendy o Myší hlídce #03
  V těsném sledu jsem jsem přečetl knihu Jak umírá demokracie, viděl jsem Nabarvené ptáče a Jokera a musím říci, že po nákulu deprese jsem rád vešel do světa Myší hlídky. Některé bajky mne bavili tuze, některé méně, každopádně mne Myší hlídka potěšila.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš29.11.2019 14:01Requiem: Upíří rytíř #02
  I u mne spokojenost. Mills mne baví (Slaine, Judge Dredd).

  Ledroit má fantasticky pracnou kresbu, u které mi vadí pouze její přeplácanost a to, že komiks podle mne nefunguje jako komiks, ale jako sled ilustrací. Ty tuny detailů v každém panelu jsou ohromující. V tomhle mi připomíná Ledroit raného Bisleyeho, Fabryho nebo našeho Gruse (Nitro), dokud nezačali kresbu rozumně zjednodušovat. A myslím si, že Ledroit na pornostránkách zásadně vyhledává "puffy nipples" a teprve potom začne honit.

  Nu a zvolit jako překladatele Kopřivu je za mne dobrý krok. S nadsázkou se dá říci, že pár dialogu a názvosloví si mohl vytáhnout z jeho Asfaltu.
  _ _

  Co se mi zamlouvá je formát a papír, co se mi nelibí je absence přebalu a jako tradičně plátěné záložky. Crwáci, já se těch Magic kartiček na nočním stolku díky Vám fakt nezbavím.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš8.2.2019 16:51Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost
  Stále platí, že mne u fantasy Thorgala baví přesah do mytologie, historie a i filozofie. Stále platí, že jde o bohatý vesmír, který není postavený na hrdinství, ale na lidskosti. Dobře se mi čte a ještě lépe se mi na Thorgala kouká. A za zmínku stojí, že Thorgala konečně vohnula Kriss. Jen škoda, že u toho Thorgal pořád skuhrá:).

  Libí se mi, že tentokrát Egmont vydal čtyři alba najednou a tím se příběh uzavřel. Nu, ještě zbývá šest alb, které napsal Van Hamme, tak snad též vyjdou u stejného vydavatele a pěkně pohromadě nebo v horším případě jako dva sešity a následně jedna kniha (Barbar).
 • DEmnoG
  Neuspokojilo. Chtěl jsem něco naducanějšího, ve stylu Komiksové historii světa, Ekonomixu nebo Logikomiksu. Pro mne příliš jednoduché a nezábavné. Škoda.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš2.6.2018 16:40Šílená ze Sacré-Coeur
  Občas mi Šílená připomínala jednu slečnu, se kterou jsem žil, občas mi Alain připomínal mne. Scénáristická nejednoznačnost (co je pravda/realita/dobré) u mne dobře zafungovala. Takže třetí kniha, kterou jsem si u Arga na Světe knihy koupil, vstoupil do vod neznámých, a vylezl osvěžen.

  Když na to koukám, tak dobře mé dojmy vystihl ve své recenzi Norri, jeden z největších autorů českého internetu.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš19.5.2018 16:27Candide #03: Eldorádo (limitovaná edice)
  Mám rád Voltaira a adaptace Karla Jerieho je boží. Přečetl jsem si všechny tři díly najedou. Myšlenka a děj předána, obrazová interpretace mi přijde parádní. Takže po zhruba pěti letech úspěšně dokončena kvalitní komiksová série z českých luhů a hájů. Tlesk-tlesk.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš19.5.2018 16:19Svět Edeny
  Báječné. Jednou za rok, dva se objeví komiks, který mi vyrazí dech. A právě proto mne komiks jako médium pořád baví:). Zpracování skvělé, parciální lak a na obálce mile hmatatelný, plátěná záložka a úprava hřbetu se mi fakt líbí. Jediná výhradu mám k vazbě, po druhém otevření knihy nepříjemně praská. Tak snad vazba vydrží.

  Jo a bacha na předmluvu. Za prve je šíleně vysázená (proklad dvojnásobný než výška písma), za druhé není dobře přeložená (na rozdíl od komiksu) a za třetí se v ní vybleje půlka děje. Číst až po přečtení!
 • DEmnoG
  Jednička mne bavila, dvojku jsme nedal. Třikrát jsem se snažil dostat alespoň za první čtvrtinu a ani prd. Vůbec netuším, co a proč se děje. O počítačových sítí a obecně hardwaru něco vím, ale i přesto nerozumím. Asi bude problém v tom, že mangu nemám kdovíjak načtenou. Kromě jedničky Ghost mne oslovil Crying Freeman a Akira.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš28.4.2018 19:28Thorgal #18: Sluneční meč
  Nechce se mi hodnotit každé album, tak to hodím jen sem. Právě jsem si přečetl všechny česky vydaná alba a Thorgal je skvělý komiks. Na to, že jde o 18. alb tak nejde o repetitivní příběhy, dějová rodinná linka mi občas připomínala Maria a princess Peach, přesah do mytologie, historie a i filozofie mne bavil. Bohatý vesmír, který není postavený na hrdinství, ale na lidskosti. Dobře se mi to četlo a skvěle se mi na Thorgala koukalo.

  U sedmého alba Dítě z hvězd mne dojal ruční letering, který podle mne někdo psal ještě na film:).

  Jsem rád, že Egmont zvedl Thorgala ze země a doplnil bílá místa.
 • DEmnoG
  Mám rád krátké absurdní scénáře. Pointa být může a koneckonců i nemusí. Absence pointy je též pointa. Co se mi moc líbilo jsou na konci každého alba postřehy Moebia ke každému příběhu. Kontext mám rád. Milý vhled na comicsy z časú minulých od skvělého autora, který se nebál vyvázat z okovů (super)hrdinů.

  Bavilo.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš23.4.2018 16:53Grandville #04: Noël
  Jakmile se kdokoliv chytrý trefuje do náboženství, tak jsem jeho člověk. Talbot tohle umí parádně, protože je chytrým. Jsem rád, že po akčnějším třetím díle s fantastickým žabákem z knihy "Vítr ve Vrbách" Talbot do Grandville uvedl jednorožce, osamělého kovboje a když už v tom byl, tak do detektivky nahodil spor mezi náboženstvím, vědou a politikou. A kdo se občas nudí, může na panelech hledat bytosti a zvířata z jiných vesmírů. Pan Talbot se fakt baví:).

  Závěr se mi tuze líbil a byl bych moc rád, kdyby si Talbot pohrál se čtenářovým očekáváním, které nenaplní. Pátý a poslední díl jsem měl v ruce a je mi sympatické, že dobrou polovinu knihy není možné zběžně prolistovat, protože je ve speciální plastové kapse. Dokonce je tahle vyfikundace patentovaná jako "Anti-Spoiler Seal." Takže vím prd, jak to s jezevcem bude a počkám si do příštího roku.
 • DEmnoG
  Výborně připravená kniha. Pokrývá historii Marvelu od roku 1939 do roku 2010 a na to, o jaké množství faktických dat se jedná, se povedlo vytvořit čtivý text. Alespoň pro mne, ale uznávám, že jsem zvyklí číst rozsahově a fakticky narvané bichle. Musím ocenit mravenčí práci, kterou autor přípravě věnoval. Vydolovat, kdo a kdy pro Marvel za těch 70 let pracoval, za co měl odpovědnost, kdo Marvel a proč vlastnil, je úctyhodný výkon. Howe do textu včlenit pohled na běžné fungovaní korporací, které neumí pružně reagovat na krize trhu a občas dávají přednost krátkodobým cílům, které vedou v dlouhodobém horizontu k úpadku, mění o 180 stupňů strategii firmy s každým novým výkonným ředitelem a podřezávají větev nejen sobě, ale i svým distributorům. Inu, všechno se dá dělat dobře nebo blbě. A to co děláme dobře se nakonec může projevit jako cesta do záhuby. A naopak.

  Co mi přišlo milé je pohled na komiks jako na produkt, na podceňovaní autorů jako tvůrců zisku a na fanoušky jako dojné krávy. Potěšilo mne, jak natvrdo je cyklus restartovaní sérii, zachovaní statut quo postav, rozdílných sběratelským obálek s kreténskými hologramy stejného čísla pod heslem "dáváme fanouškům co chtějí" popsán jako útok na portmonky fanoušků.

  Neumím posoudit objektivnost textu, ale myslím, že to ani není potřeba. Pro názor je dobré pracovat s více zdroji, takže tuhle knihu beru jako jeden z pramenů.

  Co mne zamrzelo je český název titulu, který mne odrazoval od koupě. Čekal jsem milionté přetřásání nasranosti Jacka Kirbyho a Steva Ditka na Marvel a věčného propagátora Marvelu a sebesama Stana Lee. Originální "Marvel Comics: The Untold Story" na mne působí méně bulvárně. Co se mi na druhou stranu líbí je česká verze obálky.

  Nu, za pět večerů přečteno, dobrá kniha, jsem rád, že u nás vyšla. V angličtině bych měl problém tohle přečíst. Vřele doporučuji.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš10.1.2018 12:30Černá palice #01: Tajemství počátků
  Když mi Vojta Rabyniuk tvrdil, že Černá Palice je skvělá, tak jsem ho bral s rezervou, protože se shodneme na dvou titulech. S Černou Palicí se shodneme na třech. První book je jeden z nejlepších startů, jaký jsem četl. Dobře poskládaný scénář, dobré charaktery, dobrá zápletka. Fakt mne baví. Ormstrona jsem zaznamenal v sérii Lucifer, kde mi přišel lepší než Gross. Jsem potěšen, že u nás vychází série, kterou má celou pod svým pérem.

  Kniha je cvalík (šest sešitů) a doprovodné materiály s textem od Lemire potěšily. A jako vždy, kvalitní grafická a technologická práce od Comics Centra.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš7.12.2017 16:2147 Róninů
  Řemeslně skvělá práce, doprovodných textů v knize habaděj, DTPko a knihařina super. Co komiksu u mne láme vaz je obsah. Legendu o 47 róninech, kterou komiks zkratkovitě, ale věrně převypráví znám už léta. Žádný gigantický robot, žádné znásilňování chobotnicí, se nekoná. Tenhle komiks se bere vážně.

  Jsem rád, že komiks vznikl a u nás vyšel, s vlažným zájmem jsem přečetl a založil do knihovny.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš2.12.2017 14:42Salvatore
  Hup tam pět. Na co de Crécy šáhne, to je dobré. Libí, baví a potěší na duši i srdci. Chtěl jsem si koupit kresbičku, ale podle ceny se zdá, že práce de Crécy se nelíbí jenom mne. Tak trošku věřím, že v následujících deseti letech napíše pokračování.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš30.11.2017 13:54Barbarella (limitovaná edice)
  Bylo to utrpení, ale dočteno. Scénář slaboučký a řádně mimózní. Práce s dějem a panely jednou za čas řádně zaskřípe na druhou stranu kresba je skvělá. Z celé knihy mne bavil úvod a doslov. Ale musím říci, že pro pohled do historie evropského comicsu je Barbarella vhodným komiksem. Film, který vychází z prvního svazku, mne bavil více:).

  Co mi vadí je překlad a řekněme pouze dostatečné nalití textu do bublin. Rozdělovat slova v bublinách je v takové míře na prd, v jednom případě se text do bublin nevešel. Text se prostě špatně čte. Forest rád nedokončuje věty, takže v jedné bublině je třeba třikrát "..." Nasrala mne úvodní stránka druhého svazku, jde pouze o bílou stránku s třemi slovy, a Argu utekla chyba jako prase. Minuto-žroutův hŇev. Argo, chce to víc zamakat na jazykových korekturách. Takhle mi přijde, že po nalití textu šla Barbarella rovnou do tiskárny a děj se vůle páně.

  Co mne nadchlo je vyňuňaná plátěná záložka a obálka.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš21.11.2017 22:37Technokněží (pevná vazba)
  Čekal jsem hardcore sci-fi rodu Harkonnenů z Duny ve vesmíru Incalu. Nedočkal se. Nečekal jsem další příběh o vyvoleném. Dočkal jsem se. Čekal jsem promyšlený příběh, ve kterém vyvolený bude procházet těžkými zkouškami a volbami. Nedočkal se. Nečekal jsem soap operu. Dočkal jsem se. V knize jsem čekal úvod, doslov, který by mi příběh zasadil do kontextu, pár kreslířských studií nebo alespoň obálek . Nedočkal se. Nečekal jsem plátěnou záložku. Dočkal jsem se.

  Zdá se, že stále nemohu mít všechno. I přesto jsem se bavil. Ne tolik, jak bych chtěl, ale za dva večery jsem Technokněží s potěšením přečetl.
 • DEmnoG
  Mne se Jeroným líbil. Nápad na ztvárnění středostavovské rodiny v metaforách běžného života míněných doslovně mi přijde báječný. Stejně tak se mi líbí kresba. Co se mi, a to je u MDEK můj tradiční problém, nelíbí je ztvárnění obálky a desek. RAžba na deskách a barevnost klesla na level po kusovkách vázaných Čtyřlístků z mého dětství.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš8.1.2017 21:25Bílý láma (pevná vazba)
  Děsně se mi líbí téma, které si Jodorowsky vybral, styl vyprávění a pochopitelně kresba. Ale má to jedné velké ALE. Po prosinci jsem moudrých knih a comicsů přesycen. U Bílého lámy jsem s svět všeobjímajícím koncem počítal a taky se dočkal. Nejde tady o to, že bych měl na svět odlišný pohled, ale o to, že u jeho comicsů vím, jak dopadnou. A to mne nudí, byť je jasné, že tohle nelze autorovy vyčítat.

  Comicsdb.cz je o subjektivním názoru a ten je u mne teď tříhvězdičkový. Kdybych si Lámu četl po třech Ennisech, tak Láma velmi pravděpodobně dostane hvězdiček více.

  Jo a vadí mi na titulce tupé vycentrovaní geometrických obrazců, tohle mohlo vypadat jinak a zbytečně široký sazební obrazec u textových stránek u dovětků.
 • DEmnoG
  Bavili mne více předchozí díly, než tento, ve kterém Goon získá minulost. Držím tomu chlápkovi s hasákem pěsti, aby byl čtenáři chtěn více než minulý rok, kdy každý díl vyšel jen o prsa slečny Mirny. Jedna z asi pěti sérií, které poctivě čtu.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš8.1.2017 20:18Ú.P.V.O. #06: Univerzální stroj
  Říká se, že v šestém svazku "Univerzální stroj" začíná Ú.P.V.O. fungovat jako série. A za mne - souhlas. Ú.P.V.O. bavilo, baví a bavit bude:). A dost možná víc než Hellboy.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš8.1.2017 19:40Vykopávka
  Dobrá, pro mne ne tak zábavné, jako třeba "Pixy," ale lepší než "Plackopes." Pořád v tom vidím ad absurdum dotažené mezilidské vztahy - což mne baví. Nesednul mi formát knihy a styl jedna stránka = jeden panel. Já bych rád více komiksového umění a k tomu patří práce s panely.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš30.12.2016 18:54ZERO #04: Kdo ohněm
  Pro jistotu jsem si přečetl znovu celou sérii a mně smysl dává, dokonce se nebojím říci, že je to skvělá série. Pravda, z generace beatníku je dobré znát alespoň trojúhelník Vollmerová, Burroughs a Gingsberg, aby děj dával smysl. To si myslím, že by pro českého komiksového čtenáře mohl být oříšek, počítám, že málokdo ví, jak vypadali a zná Burroughsovy teorie. Druhou nutností je znalost filozofie hinduismu. Nu a za třetí - ale ne nutně - je vhodná zkušenost s LSD. Aleš Kot toho od čtenáře nechce málo:).

  Těžko mohu hodnotit, jak moc byla série už od začátku promyšlena a jak moc jde o dílo náhody, ale protože je pojmenována "Zero," tak bych se odvážil tipnout, že Aleš Kot měl od prvního sešitu jasnou osnovu včetně konce:). Tady jde přátelé o souboj dobra a zla v každém z nás a převedení Burroughsovy "teorie viru" do komiksu. Mne se líbí, že nejde o filozofickou stať, ale i koncept komiksu teorii ctí. První díl je plně v moci "ugly spirit," který je v posledním díle poražen. Líbí se mi, že se Aleš Kot nespokojil s další "XIII," byť soudě podle prvního dílu na to má, ale raději si dal vyšší cíl. A to tak šikovně, že v prvním a druhém díle komiks jako spóry houby rozšířil i mezi čtenáře, kteří o žádná moudra nemají zájem.

  Kresba je prostě super. Nápad "každý sešit jiný autor," který mne u prvních dvou booků lezl na nervy teď doceňuji, protože neexistuje hlavní hero. Je jedno, že nevypadá stejně v každém sešitě, protože jde o jeden příběh, který se donekonečna opakuje, dokud se nepodaří z kruhu vystoupit. A to se musí nechat - dámy a pánové se své práce zhostili skvěle.

  Well done mister Kot, well done.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš27.12.2016 14:48Klub Rváčů 2
  U mne dobrý. "Klub rváčů" mám už léta načten a nakoukán a od druhého dílu v comicsovém podání jsem čekal vytěžení značky. Takže průměr, který se bude snažit zalíbit fanouškům. A ono hovno. Palahniuk fajnově navázal na původní story, nahodil autorskou linku, kde odůvodnil své myšlenkové pochody a ještě na fans, díky kterým se "Klub rváčů" stal mainstreamem - tedy přesně tím, čemu se původní kniha vysmívala - v závěru přátelsky mrknul. Odvážné:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš27.12.2016 14:13Lucifer #11: Večerní modlitba
  Zjevně došlo k gentlemanskému dovyprávění vedlejších dějových linek, ale protože toho mám rozčteno trošku víc, tak nevnímám celek. I přesto jsem přesvědčen, že Lucifer je jedna z mála sérií, která si drží vysoko nasazenou laťku v každém booku. A to mi přijde jako obdivuhodný výkon. Nezbývá, než vzít si týden dovolenou, nakoupit zásoby, odjet do českých luhů a hájů a dát si Sandmana a Lucifera komplet. Pro mne jedna z nejlepších sérií, jaké jsem kdy četl.

  Jsem rád, že Crew převzala po prvních třech knihách Lucifera od Netopejra a během pár let proběhla cílovou páskou. Asi bych byl smutný, že příběh Lucifera je dovyprávěn, ale Crew znovu boduje a od stejných autorů rozjela "MEzi řádky." Odchod Lucifera je méně bolestivý:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš27.12.2016 13:49Criminal #2: Poslední z nevinných
  Strach a hnus. Občas předvídatelná pointa, občas trošku přitažené za vlasy, ale i tak více než slušný kus. Jestliže bych si měl vybrat, tak mne oslovila první "Zlá noc." A navíc na pohled krásná kniha a báječné bonusy. I na plátěnou záložku se našly penízky:). Tak snad se BBart rozhoupá a dá si od stejných autorů "Fatale." Nemohu si pomoci, ale tomuhle "Parker: Lovec" od Cooka (budiž mu země lehká) nesahá ani po pánské podvazky na ponožky.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš26.12.2016 12:42Nebeský bibendum
  On je tlusťoušek takovej dada:). Nebeský je pro mne vtipný, s krásně ohnutými metaforami, které si asi každej může vyložit podle svých zkušeností. Bůh jsou kuřata, stojíme na hovnech, prázdné obaly, easy manipulace veřejným míněním, peklo není pro všechny a podstatné je, jak se poddá příběh. Pro mne svěží, zábavné a v úžasné kresbě. Rád bych silnější scénáristickou linii, která tři alba (1994, 1999 a 2002) udrží u sebe, ale možná by to s jasným sdělením nebylo ono. Čtyři hvězdy a jedna hvězda ze překlad a odvahu Meanderu.

  Teze, antiteze, mozek na protéze.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš22.12.2016 13:20A
  Pavel Čech umí jednoduše, prakticky bez bublin, na pár stránkách předat komplexní myšlenku, která ve mne rezonuje i po dočtení. Minimalismus, promyšlenost a zdánlivá lehkost vedoucí k jasnému vyjádření je dech beroucí. Pro mne jasný adept do Fabuly Rasa. Skvělé!
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš26.11.2016 16:37Elektra: Atentát
  Miller Elektru psal ve stejné době jako Dark Knight Returns - takže jo, je to 30 let starej comics - a je na něm vidět, že i u Elektry si zkoušel, co funguje a co comics ještě dá. Tohle není pragmatický příběh, kde se posunujeme z místa A na místo B a víme, kdo, co, proč a nač. Scénář je chaos, který hraje na emoce. Podle mne to takhle nějak vypadá v hlavě ženský. Scénář by neobstál bez kresby skvělého, báječného, úžasného Billa Sienkiewicze. Tenhle týpek umí všechno a ještě si drží svůj styl. Je boží a kdo to nevidí, tak ať se vrátí k Stevu Dillonovi:).

  Na těch starších Millerových comicsech je poznat, jak je jeho tvorba provázaná. Líbila se mi postel ve tvaru srdce (mrk-Sin-voe-City-mrk). Jen je smutný, že jeho scenáristický vývoj ho nakonec dovedl k takové sračince, jako je Holy Terror.

  V českém vydaní mi chybí něco navíc - doslov, jak a proč comics vznikal, chybí mi představení autorů a kdyby na konci byly alespoň originální obálky v pořádným formátu či kreslířské studie, tak bych se fakt nezlobil. Jo a jako vždy Crew sere na záložku ve formě stužky.

  Comicsu bych bez pardonu dal pět hvězd, ale protože nemám v českém vydaní bonusy, tak jednu hvězdu beru.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš16.9.2016 17:43Druuna 2 (pevná vazba)
  Podle mne lepší než první tři alba. Chytřejší, zábavnější a Druuna víc a detailněji roztahuje nohy. Proč ne:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš13.9.2016 00:23Plášť - edice deluxe
  Nu, u mne též zklamání, ale myslím, že za to nemůže Joe Hill. Na konci knihy je část povídky, podle které byl comics napsán, a ta mne zaujala. V comicsu je vztah mezi bratry v porovnání s povídkou popsán příliš zkratkovitě. Motivaci evil bráchy k jeho big vengeance jsem z comicsu nepobral. Obecně mám rád charaktery, které svoji moc používají ke svým sobeckým cílům, ale autor mi musí předat, proč. Nemusí nutně jít o zneužívání v dětském věku či finančně náročný lékařský zákrok pro těžce nemocnou babičku, klidně může jít o potřebu vyvraždit zahradními nůžkami velryby jako druh, ale ta motivace je pro mne nutná. Prequel z Namu mne též neoslovil, tuhle prostředí pro vysvětlení "kde a kdy" beru od autora jako berličku a chybí mi opět vysvětleni "proč." A já jsem zvědavej. Na druhou stranu kresba se mi zamlouvá, kniha je jako tradičně od Comics Centra výborně připravena, parciální lak na obálce, který simuluje průhledné náplasti mne vzal za mé hravé srdéčko a nášivka je frajeřinka.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš19.8.2016 21:50Sandman: Předehra
  Což o to, kresba je vskutku nádherná, česká mutace se až na občas fakt zkurvenej lettering povedla, ale co se týče scénáře, tak mi prequel k Sadmanovi přijde zbytečný. Pravda, děj původní řady si už nepamatuji, jedno krásné bílé místo, zbyly jen pozitivní emoce, ale podle mne by mne měl book chytnou buď za srdce nebo za koule sám o sobě. A to se v případě Předehry nepovedlo. Z povinnosti jsem přečetl a znuděně založil do knihovny.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš19.8.2016 21:42Parker: Lovec
  Asi chápu všeobecné nadšení, Richard Stark (Westlake) je ve svém žánru legenda, ale u mne Parker nezabodoval. Byť je Cooke skvělý (New Frontier má od něj velmi rád), tak u Lovce se mu u mne nepodařilo vykreslit lepkavou, hnusnou a bezvýchodnou noir atmosféru. Když alespoň lehce srovnám, tak Sin City od Millera nebo Criminal od Brubakera je vyšší liga. Škoda, Lovce číst byla pro mne ztráta času. Pravdou je, že stejně tak mne nebavil film Payback s Melem Gibsonem. Možná je starší verze Point Blank lepší, ale to už zkoušet nebudu.

 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš19.8.2016 21:32Hellboy, kniha první
  Takhle pohromadě se Hellboy báječně čte a kresbičky na závěr (byť mi přijde, že podstatná část je z Art of Hellboy) mi vyloženě udělaly radost. Výborný počin od Comics Centra.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš29.5.2016 11:18Temnými cestami (pevná vazba)
  V pořadí třetí MDEK v řade zaměřený na skvělého kreslíře. Po Bilalovi (Teorie rozpadu) a Serpieri (Druuna) pan Rosinski. Koukat je na co, především u Skarbeka jsem jen valil oči, ale horší je to se scénářem. Ne, že by byl špatnej, ale je to kniha odvahy a dobrodružství. Kdyby mi bylo patnáct, tak budu nadšený, navíc sem tam kozy, ale jako zkušený a literárním větrem ošlehaný vládce všehomíra jsem se kochal kresbou a scénář jsem shledal nezajímavým, až nudným. Pořád si stojím za tím, že koncept obálky u MDEK je hnusnej a z použitého fontu na obálce mi vyskákali pupínky na prdélce:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš22.5.2016 10:12Mezi řádky #02: Informátor
  Óóóóóóó, tak tohle mne baví převelice. Druhý díl u mne naplňuje očekávání z prvního - Carey je jednoduše skvělý.
 • DEmnoG
  Nechtěl jsem jít do další série, která má +10 booků, ale nakonec jsem neodolal. A je to v pekle... Mezi řádky je prostě boží. Je dobře vymyšlená a potenciál má jako prase. Textově a obsahově je komiks naducenaj, četl jsem ho dobré tři hodiny - good stuff. Moc se mi zamlouvá nápad s názory z netové žumpy, které komentují dění v komiksu. Carey zdá se ví, o čem taková auditoria a chaty jsou:). A díky odkazům na klasickou literaturu si přijdu děsně chytrej. Gross mi nepřijde tak sterilní, jako u Lucifera, a oceňuji kreslířské easter eggs. Třeba hned na začátku, kde se s Tommym fotí fanoušci, je vzadu reklama na pornofilm "Tommy´s Magic Horn" nebo pyžamo malého Tommyho s rozházenými literami, na kterém je patrné slovo "STORY."

  Fajn, jsem v další sérii, u které budu čekat na konec tak pět-šest let. Nu, nebude to dlouho trvat a začnu řešit, zda se vůbec konce série dožiji.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš13.1.2016 22:21Witchblade Kompendium #01
  Witchblade jako Sara mne zatim nepresvedcila:(.
  http://kulturio.cz/recenze-komiks-witchblade-kompendium-kniha-1/
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš13.12.2015 19:03Král Špunt
  Po zběžném prohlédnutí v knihkupectví se mi mi děsně líbila kresba, papír, obálka a vůně. A i zápletka se mi zamlouvala. Ale čtení mne věru nebavilo, buď měl být Král Špunt víc filozofický nebo víc dobrodružný. Tahle je pro mne někde mezi - v tůni nudy.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš13.12.2015 18:54Usagi Yojimbo #23: Most slz
  Pořád zábavné, chytré a milé.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš13.12.2015 18:53Usagi Yojimbo #22: Příběh Tomoe
  Pořád zábavné, chytré a milé.
 • DEmnoG
  Inu, já mám ze souborného vydání radost, v Kometě patřil Mr. Sweet do mého TOP5 (na prvním místě Saudek s Tajemstvím zlatého koně). A i po letech mne Bof baví. Je to kratké, nekomplikované a s výtečnou kresbou. I když musím říci, že nové díly mne ani zdaleka nebrali tak, jako ty původní. České USA z devadesátych:). Oceňuji doslov od Tomáše Prokůpka a předsádku ze skicáře.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš9.12.2015 20:33Lucifer #09: Crux
  Lucifer se propracovává k vrcholu bez jediného zaváhání. Kresebně mne bavil Marc Hempel. Tak ještě dva díly a ukáže se, zda jitřní kníže nechtě na sebe vezme práci po Jahve.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš29.11.2015 15:20Druuna (pevná vazba)
  Kresba je od druheho alba fakt nadherna, to se Serpieri musi nechat:). Stejne tak je fajn vykreslena nadrzenost samicek. Scenar prumer, moje smula, ze jsem pred lety cetl Nonstop od Aldisse. Zamrzelo mne, ze Delta a Lewis sli v poslednim albu do ustrani - jakmile se nekde picuje do nabozenstvi, tak chci vic. Dal bych dve hvezdy, ale protoze objektivne musim konstatovat, ze u posledniho alba se mi postavil, tak davam o hvezdu navic.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš25.11.2015 07:03Mýty #08: Vlci
  Až se bojím, aby se Fables nerozbředli jako Walking Dead. Uvidíme za sedm let:).
  http://kulturio.cz/recenze-komiksova-serie-myty/
 • DEmnoG
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš29.9.2015 19:03Sandman: Lovci snů
  Russel báječně adaptoval Gaimanovu knihu a obálky Yuko Shimizu jsem úžasný. Bavil jsem se:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš29.9.2015 19:00Teror ve jménu víry
  Podle mne je Teror kresebně nejlepší Frank Miller, ale scénář je slabota... u mne pořád platí, že scénář dělá 80% komiksu. Je mi líto, jedna hvězda.

  http://kulturio.cz/recenze-komiks-frank-miller-teror-ve-jmenu-viry/
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš10.9.2015 20:27Zámek a klíč #03: Koruna stínů
  Už Zámek a klíč začněte kupovat, ať se toho šestého dílu dočkám dřív než za šest let:).

  http://kulturio.cz/recenze-komiksova-serie-zamek-a-klic/
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš20.8.2015 00:25Teorie rozpadu (pevná vazba)
  Pro mne zatím nejslabší MDEK. Chápu, proč vyšel, Bilal je bůh...

  http://kulturio.cz/recenze-komiks-teorie-rozpadu/
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš2.7.2020 12:08A zrodí se hvězdy...
  to Spike: Máš potvrzené dva lidi, kteří tvůj komentář k Hvězdách přečetli:). Slušný rozbor a prezentace svého názoru. Libí.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš1.7.2020 13:53A zrodí se hvězdy...
  to Milo_Harwey: Mazat příspěvky na CDB nezávisle na době šlo za předpokladu, že jsi mecenášem. Nejsme si jistý, zda Zack pravidla nezměnil. Každopádně se těším na tvé hodnocení Hvězd.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš1.7.2020 13:50A zrodí se hvězdy...
  to SlouzimStarymPsum: Tvůj názor na české nakladatele, který jsi prezentoval ve svém postu z | 23.6.2020 |, jsem zaznamenal a příjemně mne oslovil. Protože tím jsi mi naznačil, že nepracuješ s morálkou HC jádra fanoušků fotbalového klubu. Tedy "MY děláme všechno skvěle a ONI jsou sráči."

  Proti hodnocením komiksů, na české komiksové databázi, na základě přečteného komiksu v angličtině, se tvrdě vyhrazuji. Je to špatný koncept. Pomeranč je pomeranč, ale pomeranč z Kuby mi díky peckám nechutná:).

  Měl jsem tady rozdělaný příspěvek Fimiho větu po větě s mým komentářem, ale vzdal jsem to. Ty jsi se naopak hecnul. Fajn:). Fimi jede ve slušných oxymórech. NEbo je Fimi aktivním zastáncem filosofie solipsismu, ve které autor zastává stanovisko, které zároveň vyvrací. Mne dostává tvůj oxymóron "Jako levicový intelektuál taky nepředhazuju lidem, že jím jsem" a sám se bavím termínem "pasivně agresivní." Nu což, každý si najde něco:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš1.7.2020 12:54A zrodí se hvězdy...
  to Dalamar: V pořádku, upřesnění beru. Nevím, zda jsem prvním odstavcem urazil, jak píšeš, většinu diskutujících, ale jestliže můj, s nadsázkou mínění odstavec, urazil tebe, tak se ti omlouvám.

  Takže upřesňuji:
  Druhý odstavec v mém prvním vyvažovacím postu zněl:
  DEmnoG | 16.6.2020 |
  Na ComicsDB bych byl rád, kdyby byla řeč o (ne)kvalitách Hvězd a ne tohle tlachání o prdu bez fokusu na titul. Takže je jasné, že se též pustím do tlachání o prdu bez fokusu na titul a je mi z toho už teď stydno. Co se dá dělat, vesmír je třeba vyvážit:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš1.7.2020 12:47A zrodí se hvězdy...
  to Fimi: přečti si můj prosím tobě určený post (celý:))
  DEmnoG | 30.6.2020 |
  to Fimi
  Zvážil jsi možnost...

  Po přečtení a nasátí se v budoucnu vyhneme dezinterpretacím, nepochopení a oba budeme mít v základu stejné informace. Je to podstatné. Děkuji.

  Následně si prosím přečti svůj post určeny mne
  Fimi | 30.6.2020 |
  Hele nenapadlo...

  Měl bys dospět k závěru, že energie a čas tebou investovaná do tvého postu byla zbytečná.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš30.6.2020 17:46A zrodí se hvězdy...
  to SlouzimStarymPsum:
  Rád jsem posloužil starým psům. Doporučuji AZSH ohodnotit! U Fimiho bych ocenil, kdyby se skutečným čtením, kdy si spojí slova s významem, konečně začal. Myslím, že na to má.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš30.6.2020 17:44A zrodí se hvězdy...
  to Gmork:
  Jééééé, ty jsi mi kreativně změnil nick. Pobavilo. Co takový DEmagoG?

  V kontextu tvých příspěvků v této diskuzi, zhruba pěti posledních stránek auditoria Crew, které jsem si včera přečetl (to ti je hnůj) a jak tě vnímám zhruba od roku 2014, jsem dospěl k tvému hodnocení.

  Gmorku, jsi podle mých měřítek hloupý člověk. Ne, že bych tě odsuzoval, každý na světě nemůže být tak chytrý a krásný, jako já a možná SlouzimStarymPsum (tam inteligence je, krása nevím). Díky tobě budu mít vhled do světa hlupáků a ty mi dodáš vodítka, kterým komiksům nebo knihám je dobré se vyhnout.

  Tento myšlenkový konstrukt počítám nepochopíš, takže vysvětlím: Co se líbí hlupákovi se s vyšší pravděpodobností nebude líbit mne.

  Takže ti děkuji, za tvoji existenci, není zbytečná.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš30.6.2020 17:30A zrodí se hvězdy...
  to Fimi:
  Zvážil jsi možnost, že SlouzimStarymPsum, je moudrý, zkušený pán a roli děcka v této diskuzi máš ty? Nasvědčovalo by tomu tvé „to je dlouhý, to nebudu číst,“ ačkoliv si příspěvek dočteš, a odmítání vyargumentovat svůj názor v diskuzi. Je jednoduchý říci „všichni voliči XXX jsou blbečci a ovce“ mezi lidmi, kteří mají stejný názor. Výzvou je svůj názor obhájit v prostředí opačně orientovaném.

  Jestliže tě tento typ diskuze nezajímá a preferuješ možnost „XXX je debil“ v prostředí „jóóóóó, máš recht Fimi,“ tak to jsem se nesešli ve správné místnosti a ty po právu dostáváš přes prsty.
  _
  Chybně čteš, vyhodnocuješ a nevyhnutelně dospěješ k chybným výsledkům. V této, ani jiné diskuzi, nedělám oponenturu titulu A zrodí se hvězdy... ani Comics Centrum.

  Svůj první vyvažovací post v této diskuzi jsem zahájil:
  DEmnoG | 16.6.2020 |
  Na ComicsDB bych byl rád, kdyby byla řeč o (ne)kvalitách Hvězd a ne tohle tlachání o prdu bez fokusu na titul. Takže je jasné, že se též pustím do tlachání o prdu bez fokusu na titul a je mi z toho už teď stydno. Co se dá dělat, vesmír je třeba vyvážit:).

  V dalších postech záměrně nemluvím o (ne)kvalitě Hvězd. Několik let, až na pár výjimek, na CDB nehodnotím komiksy (lze snadno vyhledat přes můj profil). Zabývám se hovínkama, které jste v diskuzi u Hvězd vygenerovali. Stejně tak mne vadili komentáře o pomalém vydávání nebo zrušení sérií BBartem, stejně tak mne vadil povyk kolem Providence (Argo) a koneckonců i způsob „konstruktivní kritiky“ na červený proužek na obálce nové edice u Crew (crewní auditorium).

  Rád bych pro Comics Centrum pracoval jako PR manager, který se stará o jejich propagaci a jednou za čas nastoupí do podobné diskuze, jako je tato, kde bych prezentoval názor nakladatele. Bohužel, mám smůlu, ty zmíněné miliony mi za tohle Comics Centrum ročně nezaplatí. Mám rád lidi z Comics Centra, věřím, že oni mají rádi mne, rád jim pomohu pár infočlánky do roka nebo přednáškou, ale moje role v nakladatelství je na úrovni toulavého domácího zvířátka.

  Jinými slovy na výplatní pásce Comics Centra nejsem, na ediční plán a fungování firmy nemám žádný vliv. Takže mi, prosím, nepodsouvej morálku fotbalového fanouška, který i když Sparta bude hrát píču a šišky bude tvrdit, že tým je skvěle poskládaný, trenér je super a Sparta nevyhrává, protože je podplacený rozhodčí. Je to kravina, Sparta nehraje dobře a rozhodčí s tím nemá co dělat.

  Můj obdiv má libovolný nakladatel, který se v českých zemích pustí do vydávání knih s tím, že Comics Centrum mám echt rád. Z jejich portfolia mi sednou zhruba 2/3 komiksů, žeru jejich poly/grafický um a moc se mi líbí, že to jsou veskrze fajn lidi.
  _
  Jsi na české komiksové databázi a na hodnocení má vliv zpracování české mutace komiksu. To znamená, v jaké vyšel úpravě (menší/větší formát), překladu, poly/grafické úpravě. Je to cenná informace, která ti jako uživateli CDB předá, zda má smysl komiks v češtině koupit.

  Hodnotit na CDB komiks z cizojazyčného vydání, jako to například udělal Gmork u komiksu Jedno obyčejný léto (četl v polštině, prrrd, čtyři hvězdy) a ty níže píšeš „Až tu bb Art vydá kill or be killed, bude to por mě na pět hvězd ať to vydají v jakékoliv formě,“ je za mne chybná úvaha a nechci tato hodnocení na CDB vidět. Z toho vyplývá, že jestliže za mne nemáš lístek (v češtině jsi si knihu nekoupil a nepřečetl) tak nemáš právo komiks hodnotit. Chápu, že analogie s chlebem nezabrala, vyzkouším to jinak. Je to stejné, jako kdybys hodnotil BMW M5 z roku 2010 jako pěknou sračku, protože jsi jednou jel v BMW M5 z roku 1984 a to stálo podle tebe za hovno. Je to relevantní názor na BMW M5 z roku 2010? Ani náhodou.
  _
  Do této diskuze zasahuji, neboť si říkám, že kdybych náhodou přišel na CDB sraz, tak mne zajímá, co mne tam bude čekat. Jestliže se mi nepodaří ani tady začít s vámi diskutovat, tak mám obavy, že tématy na srazu je „jak je na hovno komiksy/ČR/EU/moje práce/moje stará/auta/hudba/filmy, docela dobrý jídlo, ale proč jsem nešli semnebotam, pivo je fajn, kdo ještě přijde.“ To není pro mne lákavé = nemá smysl ztrácet můj čas.
  _
  Závěr: Nelíbí se mi Fimi tvá chabá argumentace a tvoje neschopnost ze získaných informací vyselektovat podstatu. Na druhou stranu, jsi hezoun atletické postavy, a to mi přijde fajn. Jestliže jsi za poslední dva roky nenabral 25 kilo tuků = už nedáš v jedné sérii 15 shybů. Jestliže jsi nabral, tak OK, atletická postava je v prdeli, snad ještě zbyl hezoun.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš30.6.2020 17:25A zrodí se hvězdy...
  Pěkně, minimálně Cyboy a Darth Raelchi vzali má slova za svá a vymazali se z této hovínkové diskuze. Dobrých dvacet příspěvků z této diskuze je pryč. Toť fajn, vyvažovaní vesmíru a pasivně agresivní penetrace páně SlouzimStarymPsum přináší výsledky. S trochou snahy v diskuzi zůstanou jen příspěvky od řadových členů (nemohou editovat své posty) a mé.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš29.6.2020 20:14A zrodí se hvězdy...
  to SlouzimStarymPsum: Fimi je údajně vyoutovaný, první zářez, Gmork je na lopatkách, druhý zářez, TonyT zní jako inteligentní humanoid, třetí zářez. Dobrá práce. Neházej flintu do žita, publikum tvé jsem stále já.
  _ _
  to Fimi: Když už máš záchvěv sebereflexe a selektuješ a mažeš, co z tvých postů sem (ne)patří, tak to vem z gruntu a postupuj níže. Kontinuita půjde do břiti, ale v klidu, už teď jsou v diskuzi dvě-tři hluchá místa a hovínková podstata neztratí, i bez tvých komentářů, na intenzitě.

  K tvému příměru. Počítám, že jsi jedl chleba a máš na něj názor. Jestliže zpracování nerozhoduje, tak taková pšeničná mouka, voda, žitná mouka, droždí, jedlá sůl s jódem, kmín, kvasný ocet, dextróza je chleba. Není třeba hodnotit stav, chuť, zda je v chlebu cheddar nebo oříšky, prostě je to chleba. Na ten jasný názor máš, takže, hmmmm, tři hvězdičky do každé pekárny:)?
  _ _
  to Gmork: Takže ty do knih, které u nás vychází počítáš knihy, které nevyšly = budoucí, nejistý stav, který se ti líbí, považuješ za fakt, kterým je možné argumentovat. Když pominu tvůj faul s Karjinou půlnočních stínů v této diskuzi, tak by tě mohl vyškolil tvůj post u Čtyřka z Baker Street #01:

  Gmork | 18.10.2019 |
  Jo, trefa! Jinak druhý díl vyjde příští rok v dubnu. Je na co se těšit.

  Je 07/2020 a druhý díl Čtyřky nevyšel.

  Tvrdíš, že komiksy překládáš a edituješ. Pro koho? Vidím tě jako redakci u komiksu Sága Valty od Josefa Vybírala a štěk v Bubble Gun. Jestliže jde o Kocogel tvorbu, tak to pro tebe mám dobrou zprávu. Podle tvých parametrů jsem stejně jako ty editor, překladatel a bonusově pilot helikoptéry, kapitán vzducholodi, baleťák, kulturista, grafik, sexuální mašina, politolog, uhlobaron, pekař, a když nad tím tak uvažuji, tak král a vládce bramborových lidí. Jo a mám doma tisíce komiksů a knih a některé jsou i cizojazyčné, takže je jasný, že vím o čem mluvím.

  Konkurenci Comics Cetnrum nemá a nikdy mít nebude. SlouzimStarymPsum jasně psal, že žádná konkurence neexistuje, odlišné brandy jsou pouze zástěrka pro ovce (ke kterým, chraň mne ruka páně, nepatříš, ty jsi VLK), aby měly falešný pocit volby.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš23.6.2020 15:52A zrodí se hvězdy...
  to SlouzimStarymPsum: Tlesk-tlesk-tlesk, trefně s nadhledem pobavilo.

  to cyboy: Prosím tě, tvoji reakci jsem zaregistroval a za mne bude dobrým řešením přestat mlátit prázdnou slámu. Věz, že tvá hodnocení a tvůj názor respektuji, neboť jsi si knihu koupil, přečetl a tím pádem jsi si za mne koupil lístek a právo komiks hodnotit. Druhou věcí je, že styl tvých komentářů ke komiksům je mi milý a tvá vytrvalost, přehled a rychlost četby je úctyhodná. Na edici 21. století od Academia mrknu:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš22.6.2020 16:26A zrodí se hvězdy...
  Gmorka neberte prosím vážně. Snad alespoň něco ví o evropském komiksu, kterým dobrých sedm let zamořuje česká komiksová auditoria😊.

  Jeho prvním problémem je ze získaných informací vyselektovat podstatu. Proto píše, že Comics Centrum plánuje kolosálku Krajiny půlnočních stínů. Ne, neplánuje. Proto píše, že překlad Hvězd musel trvat měsíce. Ne, nemusel. Proto píše, že tiskárnu je potřeba zabookovat měsíce dopředu. Ne, není to potřeba.

  Jeho druhým problémem je získané informace zařadit do logické struktury. Proto v pohodě v diskuzní sekci ke komiksu "A zrodí se hvězdy..." píše co podle něj vydá nebo nevydá pan Vybíral tento rok a v jaké úpravě. Proto ve stejném vlákně píše o FB Comics Centra, srovnává česky vydané komiksy s nabídkou a cenami komiksů na polském knižním trhu a ignoruje fakt, že Poláci mají trh čtyřnásobně větší, než Česká republika. Matlá do sebe své domněnky, polopravdy, kusé informace a hněte z toho velké, smradlavé hovínko, do kterého radostně plácá😊. Styďte se pane Gmorku! Sám sebe si zafekálňujte jak chcete, ale berte prosím ohledy na společnost kolem Vás.

  Takže opět nekoncepčně vstupuji do vlákna a opět vyvažuji vesmír.

  Comics Centrum vydalo na svém FB video, ve kterém oznamují, že vzhledem k deseti týdennímu nouzovému stavu v ČR, výjimečně kolosální knihu „A zrodí se hvězdy...“ budou prodávat na svém e-shopu. Vysvětlují proč a za jakou cenu. To je rozdíl v porovnání s předchozími kolosálkami, u kterých se po uzavření objednávek kolosální kniha prodává pouze u prodejců třetích stran. Na konci zmíněného videa Václav Dort mluví o dalším vydání Krajiny půlnočních stínů, která je vyprodána (třetí vydání vyšlo v roce 2015).

  Václav Dort doslova říká:
  „Ano, rádi bychom udělali další vydání a uvidíme, v jaké bude podobě. Letos samozřejmě nikoliv, ale na příští rok s ním v podstatě počítáme, takže se můžete těšit a můžete nám i napsat, v jakém formátu by se vám líbila. Jestli ve stejném, aby se hodila k „A zrodí se hvězdy…“ nebo jestli byste dali přednost formátu malému.“

  V diskuzi pod postem od Comics Centra zazni:
  Formatove by to bylo jako jsou kolosalni knihy, Drsna skola, Darebak...

  Co z toho vyplývá (tento odstavec je doufám pouze pro Gmorka):
  1) Comics Centrum by v roce 2021 rádo vydalo čtvrté vydání Krajiny půlnočních stínů. Počítají s ním, ale není 100% řečeno „vydáme to.“
  2) Jaký bude mít případné vydání Krajiny formát je ve hvězdách.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš16.6.2020 17:04A zrodí se hvězdy...
  Píšu pro Comics Centrum infočlánky (za milióny, říkal to Walome), takže nejsem ani náhodou objektivní, byť bych si rád myslel, že ano:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš16.6.2020 16:49A zrodí se hvězdy...
  Ty brďo, přijdu si jako v čekárně u lékaře.
  Jeden dědek huláká, jak to zdravotnictví stojí v ČR za prd a že jeho dcera, která žije v Švýcarsku má lepší lékařskou péči (celoživotní stěžovatel), druhý mluví o politice a ekonomice (amatérský ekonom a politolog), třetí šeptem dodává, že tohle je plán iluminátů a nejlepším řešením je víčko sava po ránu (muž víry), čtvrtý mluví o tom, že k lékaři nechodí a ignoruje fakt, že sedí v čekárně u lékaře (to je prostě idiot), pátý závistivě sleduje těhotnou paní, které přeskočila frontu (ignorant), šestý říká, že za něj je to docela fajn systém a sedmí dřepí a trpí (to jsem já).

  Na ComicsDB bych byl rád, kdyby byla řeč o (ne)kvalitách Hvězd a ne tohle tlachání o prdu bez fokusu na titul. Takže je jasné, že se též pustím do tlachání o prdu bez fokusu na titul a je mi z toho už teď stydno. Co se dá dělat, vesmír je třeba vyvážit:).
  _ _
  Kolosální knihy od Comics Centra:
  Tvrdí Comics Centrum, že kolosální knihy jsou mistrovská komiksová díla? Ne, jsou to komiksy, které Comics Centrum chce vydat, protože se jim líbí. Jsou si jistí, že jde o titul, které si lidi koupí? Ne, proto je vydání kolosální knihy podmíněno platbou dopředu. Zaplatili lidi za Hvězdy? Ano. V čem že je problém?
  _ _
  Cenotvorba Comics Centra:
  Základem každé firmy je generovat zisk. Do střev Comics Centra nevidím a pochybuji, že někdo z Vás ano. Ze vzdáleného pohledu vidím, že jejich maximum je 40 titulů ročně, které je musí uživit. Není to moc, není to málo. Líbí se mi, že své komiksy prodávají na přímo (nejsou závislí na distribuci), libí se mi startovní slevy nových titulů a libí se mi Black Friday. A zdá se, že jim firma funguje. Takže cenotvorbu mají nastavenu dobře.
  _ _
  Portfolio Comics Centra:
  To fakt vidíte jen Tomb Raider, Svět Artefaktů a Hellboy Universe? Co Myší hlídka, Prsten Nibelungův, Rváč, Grandville, Vitr ve vrbách (není komiks, ale beletrie)? Co třeba z toho roku Bestie Burdenské, Moonshadow nebo Labyrint? I tohle Vám přijde jako zlovolný kalkul😊? Z toho co vidím, tak prostě Comics Centrum vydává, co se jim líbí a o čem si myslí, že by se mohlo čtenářům líbit.
  _ _
  Zklamání z komiksů:
  Recenzím krutě načteným lidem se zaměřením na příběh, jako Cyboy, vcelku rozumím. Kombinace načtených/zhlédnutých tisíce filmů s dobrou pamětí u uživatele vygeneruje vnímání pár scenáristických patternů, které se v odlišných kulisách opakují. Objevit něco nového a objevného je potom malý zázrak. A tak to prostě je, výjimečná díla typu Watchmen nebo Luther Arkwright prostě nevznikají každý den. Trvá to:). Takže Cyboyi, o svůj čas budeš a prostředky budeš "okrádán" čím dál tím více. Nebo můžeš vystoupit z řeky a pustit se do jiného druhu "výživy." Mne teď nadchla edice Crossover od Argo.
  _ _
  Hodnocení komiksů na ComicsDB:
  Yop, tohle je bolavá pata libovolných uživatelských databází s hodnocením. Je jedno, jakou použijete metriku (procenta/deset nebo pět hvězd), málokdo celý interval využívá. Tři hvězdy by měli být průměr = dobrý kus😊. Tady má data Zack, jak si vede ComicsDB.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš11.4.2019 01:27Mezi řádky #08: Orfeus v podsvětí
  to Fimi: Jsem krutým vládcem všehomíra, co se dá dělat. Ale vážně, nepočítal jsem s tím, že tolik lidí, kteří do Comics Centra přijdou na Hellboy Day, nebudou mít Facebook na mobilu. Pro mne je přirozené mít v mobilu maximální množství komunikačních kanálu. Jiná možnost, jak soutěž provést mne nenapadla, jestliže jsem se chtěl vyhnout všeobecnému řevu nebo házení správných odpovědí do klobouku. Jeden i druhý případ by byl časově a logisticky neúnosně dlouhý. Přednáška měla být na 15–20 minut a já jsem se dostal na 27. Velmi špatný timing z mé strany! A kdyby do toho vstoupila soutěž bez FB, tak jsme na 50 minutách. A to tam lidi vystojí důlek:).

  Ale možná by stálo za to koupit si SIM kartu a nechat lidi posílat SMSky. Co myslíš? Bylo by to schůdné řešení?
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš11.4.2019 00:03Mezi řádky #08: Orfeus v podsvětí
  to Fimi: Neměj obavy, jednoho dne se z Bažináče stane zemský elementál a tvá moc vyroste do nebes:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš10.4.2019 10:46Mezi řádky #08: Orfeus v podsvětí
  to Fimi: Inu, Cyboy je vysoce výkonný, systematický a produktivní. V porovnání s ním jsi holt pomalý stromeček:). Já jsem si zvykl na spánek 6 hodin, takže můj den má 18 hodin, ve kterých buď stavím chrám (Saint-Exupéry) nebo se bavím. Je to fajn styl, ve kterém přes den energii průběžně doplňuješ = nevymlátíš se nesmyslnou činností.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš6.3.2019 15:19Gantz #22
  to cyboy: Tlesk-tlesk. Už léta čtu na comicsdb.cz tvé komenty, protože jsi tak naboostovaný, že obvykle komiks přečteš kurva rychle a tvoje komentáře mají hlavu a patu. Jestliže jsi to nepoznal, tak tě právě balím a rád bych tě poznal!
 • DEmnoG
  to mike731: Díky, chápu.
 • DEmnoG
  V cem je problem? Moderni vzducholode se plni heliem. Mozna od dob LZ 129 Hindenburg se konstrukteri poucili a vodik jako napln nepouzivaji;).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš4.6.2018 13:51Šílená ze Sacré-Coeur
  to S4TW: Hmm, tak buď jsi klikař nebo nemáš zatím natolik načteno, abys v rámci žánru/autora šlápl vedle (baví tě skoro všechno) nebo už máš načteno tolik, že se oceňuješ jemné nuance. Tak nebo tak, máš se dobře. Já jsem ve fázi, kdy hledám v libovolném médiu i žánru skvělý příběh. Kulisy mne už nezajímají. A proto klidně vyrazím na území, na které bych běžně nevkročil. Třeba teď se prokousávám Tomb Raiderem. I tak jsem přesvědčený, že když si kdokoliv koupí a přečte libovolný komiks, tak jeho názor má váhu. I kdyby to byl náhodou masochista, tak si může tady zařvat, že třeba Batman od Snydera je přeceňovaná sračka a prdnout mu nejnižší hodnocení (jako že je a nic jiného si nezaslouží:)). Zaplatil, místo aby šel se svojí milou do kina si tu srajdu, které každý dává pět hvězd, přečetl a je zklamanej nebo nasranej.

  To Norri: To je škoda, je fajnovej. Myslím, že jsem tě nedávno viděl ve společnosti Kaluže v Bohemia Bagelu. Když jsi kolem nás prošel na toaletu, tak se podlaha baru slušně prohnula.

  to Kapis: Nu dobrá, na Respekt a Reflex kašlu, koupím ti pár akcií společnosti Bakala Philanthropy:)
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš2.6.2018 15:39Šílená ze Sacré-Coeur
  to S4TW: "Na stranu druhou se dnes a denně pozastavuji nad tím, proč si lidi vybírají ke čtení komiksy, které je evidentně nebaví, nebavily a bavit nebudou, nejspíš to věděli i před tím, než se pustili do čtení, ale mají nějakou zvrácenou potřebu v sebemrskačství..."

  Jak poznáš dopředu, že tě komiks/kniha/film/divadlo/výstava nebude bavit? Já mám lidi, kteří vyráží na objevitelské výpravy mimo jejich oblíbené žánry, rád. Snaží se vyvíjet a né dřepět obklopeni jednorožci a transformery s tím, že všechno ostatní je kravina. Sám si klidně přečtu superhrdinský komiks, který mne obvykle nezajímá, když na CDB bude mít slušné hodnocení. A když se mi nebude líbit, tak mu klidně dám jednu hvězdu. Z toho vyplývá, že patřím k lidem, které mám rád:).

  to Kapis: Jsem si říkal, že u svého hodnocení Johna Silvera jsi se skoro nemohl politicky vyjádřit, tak kudy to půjde ven. Já ti na rok z lásky předplatím Respekt a Refkex, abys měl proč řvát. A když budu v dobrém rozmaru, tak ti z ještě větší lásky nacpu svého obrptáka do kaďáku... taky proto, abys měl fakt proč řvát:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš4.5.2018 01:07Hellboy: Neuvěřitelné příběhy
  to Fimi: Erik se omlouva DC, protoze ti podle hodnoceni umeji udelat nejhorsi komiksove adaptace.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš26.4.2018 16:57Plutona
  to massilia: Tlesk-tlesk-tlesk. A samosebou základem kvalitního a zdravého života je dát si každé ráno víčko sava, alobal na palici a hlavně se nenechat očkovat:).
  to George Walker Bush: Skoro jsi to u mne ustál se ctí. Argumentuješ dobře, ale na hluchá vrata.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš18.1.2018 14:38Alois Nebel: Na trati
  to baatcha:

  Nic ve zlém, ale stejná analogie může pokračovat takto:
  Jóóó, první série M*A*S*H, to bylo něco, Lost je shit; jóóó, když jsem hrál Maniac Mansion, tak to bylo ono, Doom 2 fuck off; jóóó, Renault 5 bylo poctivě udělaný auto, ne jako ten Volkswagen Golf; jóóó, když jsem četl Little Nema, tak to byl zázračný komiks... kam se na něj hrabe Sin City; jóóó, Ray Charles to je panečku muzika, ta enegie a moudrost a ty mi cpeš Beatles, pffff; Steve Reeves je bůh, nikdo nebude nikdy lepší, ať jde Arnold to prdele.

  Tím chci říci, že nebráním Reflex, jen že čím je člověk zkušenější (rozuměj, starší), tak může více srovnávat, ale nikdy neví, na jakém levelu bylo jeho "poprvé" ve srovnání s "objektivním" hodnocením o dvacet let staršího člověka. Takže se může lehce stát, že anžto to neví, tak se vydal po cestě, která ho dovede k nasranému důchodci, který v parku krmí holuby a nadává na všechno a na všechny. A to bych byl rád, kdyby se Draco nestalo:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš18.1.2018 13:38Alois Nebel: Na trati
  to baatcha: Myslíš, že jde o objektivitu:)? Za 15 let může dnešní středoškolák tvrdit: "Reflex byl skvělý časopis a ne jako ta digitální sračka dnes. Jaké měl trefné obálky! A dal se koupit v trafice!" Z této perspektivy nutně dojdeš k názoru, že prvních deset čísel Reflexu byl ten nejúžasnější časopis pod sluncem a od té doby to s ním to jde z kopce.

  A takhle to mají někteří lidé se vším. Jóóó, první série Lost, to bylo něco, True Detective je shit; jóóó, když jsem hrál Doom 2, tak to bylo ono, Call of Duty fuck off; jóóó, Voklswagen Golf z 99 bylo poctivě udělaný auto, ne jako ty dnešní modernosti s kurvítkama; jóóó, když jsem četl Sin City v češtině... kam se na něj hrabe Criminal; jóóó, Beatles to je panečku muzika, ta enegie a moudrost a ty mi cpeš Eminema, pffff; Arnold je bůh, nikdo nebude nikdy lepší, ať jde Phil Heath to prdele.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš18.1.2018 12:52Alois Nebel: Na trati
  to Draco: A tráva byla zelenější, sníh načechranější, sluníčko žlutější a voda modřejší! Stárneš děvče, dej si pozor, aby se z tebe nestal nasraný důchodce:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš12.12.2017 10:17Batman / Želvy nindža (pevná vazba)
  to Ter: To bude tím, že neznáš souvislosti a ani tě nezajímají. Jsi takovým hloupoučkým jelítkem, který se zmůže jen na poukazování na svoji národnost, svůj jazyk, google translator a neumí věcně položit otázku. Rovnou se můžeš pustit i do toho, jak máme v ČR pojmenované měsíce v roce:).

  Až pěkně poprosíš, tak ti možná vysvětlím, proč jsou Želvy přeloženy tak jak jsou přeloženy.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš10.12.2017 11:30Batman / Želvy nindža (pevná vazba)
  to Ter: V pohodě, kup si crossover ve slovenštině:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš22.11.2017 19:29Technokněží (pevná vazba)
  Jestliže tvá sbírka na CDB odpovídá realitě, tak ber. Budeš nadšen:).
 • DEmnoG
  to petrsimcik: tak deset let a budeš tak na 15% úroku. Otázka je pouze jediná - zda tě čtení comicsové historie a vlastnictví celého setu dělá radost:). Já jsem dospěl k závěru, že mne to netěší a nebaví.
 • DEmnoG
  to cyboy: Chápu, past, kterou si sběratel sám na sebe připraví a vesel do ní vleze. Dávám si pozor nejen na komiksové série, ale třeba i na seriály. Jak jednou začnu, tak jestliže mne něco brutálně nevytočí, tak vydržím do konce, i když se z nadějného kusu stane sračinka:). Good luck, na rozdíl od pana Kapise si myslím, že komplet prodáš... jen to bude chvilku trvat:).
 • DEmnoG
  to cyboy: Tak to nečti a střel jako komplet. U mne po cca 35 prvních knihách UKK přesně z tebou citovaných důvodů skončilo a mám svatej klid:). V knihovně mi comicsy braly kvanta místa a dobrých pro mne bylo tak šest titulů.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš30.12.2016 12:42Nebeský bibendum
  to Kapis: To už před lety, ale jsem rád, že jsi si konečně všiml:). Já mám Crécyho rád, "Pan Ovocňák" i "Doba Ledová" mne bavila. Myslím, že že když bude mít navrch tvé klášterní intelektuální já, tak u Bibendum budeš spokojen vrnět. Proto příteli koukej objednat a přečíst.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš21.12.2016 17:25Plášť - edice deluxe
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš20.12.2016 19:59Plášť - edice deluxe
  Stoupni si před zrcadlo a profackuj se. Svůj komentář ke komiksu jsi začal reakcí na přechozí hodnocení a teď vykřikuješ, že do diskuze jsme se pustili my:)? Všiml jsi si, že jsi na netu? Ne? Tak vítej nekňubo. Jednoduše, nevadí mi, když má kdokoliv odlišný názor, zajímá mne, zda ho dokáže podpořit argumenty, zná souvislosti a má pro mne dost načteno. Když projde, tak má pro mne jeho hodnocení váhu. Tak jsem si tě testnul a neprošel jsi, tvá hodnocení jsou pro mne bezcenná. Jestli jsi se už dofackoval, tak se sám před sebou nestyď, dobře jsi udělal, můžeš se zálibně zahledět na figurky z Daydream Collection.

  Vidíš? Neměl jsi začít tím, že začneš dětinsky komolit můj nick, možná bych byl milejší.

  Jsem tuze zvědav, jak na tohle vydržíš nereagovat, protože jsi jasně napsal: "nebudu to tady spamovat." Good luck.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš20.12.2016 13:48Plášť - edice deluxe
  to Yuichiro: Mění, protože ty jsi v souvislosti s "The Cape 1696" napsal: "jen v tom prostě nevidím nějaký Hillův záměr, spíš kulisu k příběhu." Joe Hill "The Cape: 1969" nenapsal. Chronologicky druhá část "The Cape" je alespoň Ciaramellova adaptace Hillovi povídky:). A mne se nelíbí, když se kdokoliv vrhá do diskuzí a ví prd. Samosebou tvůj názor, že jde o naprosto boží comics ti neberu. Pro mne je zase nejlepším filmem minulého roku "SpongeBob SquarePants 2" a je bez šance, že mi to někdo vymluví.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš15.12.2016 19:57Plášť - edice deluxe
  tp Yuichiro: Četl jsi povídku Plášť? Nemluvím o comicsu, mluvím o originální povídce. Hill ke comicsu scénář nepsal, má na triku pochopitelně námět a dohled. Scénář ke comicsu napsal Ciaramella.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš13.11.2016 23:39Druuna 2 (paperback)
  to Lenny: to je normální, že ti ženský nadávají do parchanta a za dvacet minut s tebou šoustají... tohle bych panu Serpieri nevyčítal, taková je realita:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš16.9.2016 21:54Druuna 2 (paperback)
  to cyboy: sex je součástí komunikační strategie každé ženský:)
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš13.9.2016 00:32Lucifer: Světlonošova cesta
  to mttra: První díl se pochopitelně kup:). Získáš další 4 sešity, které je dobré pro pochopení Luciferova příběhu znát. Malá rada - Crew první díl prodává na svém e-shopu za sympatických 299 Kč.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš15.6.2016 16:23Mezi řádky #02: Informátor
  to Fry: To je panečku rozdíl! Když se podívám na tvá první hodnocení ještě od Frye trolla:
  Fry | OFF | 12:37:08 19.02.2011 | Crew2 #24 | *****
  Skvělý komix LUCIFER a dalši komixy.
  A taky skvěle članky.
  Je to jedna z nejlepších CREW.
  Davam 100.

  Ještě to chce trošku přitvrdit ve hvězdičkách, tvé minimu jsou tři:). Jo a začni dělat videa, jestli máš volný čas, a za pět-deset let budeš komiksovou celebritou:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš31.5.2016 00:07Temnými cestami (pevná vazba)
  Inu... vyměkli:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš18.12.2015 23:50Witchblade Kompendium #01
  to cyboy: vidis, vidis a o tom to je. Neodbyvej se, nevymlouvej se a koukej zalizt do fitka. Cas se dycinky najde, kdyz se chce, fitka maji otevreno do pulnoci a jak se rika - jediny spatny trenink je ten, ktery neprobehl:). A potom si v klidu budes moci cist sebrane spisy z Comics Centra.

  to Kapis: k cetbe pochopitelne potreba neni, ale uzasne ti pomuze k nezapomenutelnym zazitkum v soukromem zivote, prdelko:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš17.12.2015 18:27Witchblade Kompendium #01
  to cyboy: holt budeš muset začít kůlturnit své tělo v tělocvičně. S břišákami v tenzi se mi četl dobře i Conana. A na zádech je potřeba vybudovat pořádný křídla, abys knihu netahal pateří, ale svaly. Vidíš, jak pozitivně Comics Centrum působí na své čtenáře:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš14.12.2015 19:58Rudo
  to morbn: To si piš, že neprodávalo. Ale klidně může Rudo vydat slovenský vydavatel:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš7.12.2015 00:30Batman #01: Soví tribunál (pevná vazba)
  to Drekorian: A to ti rozumím a nenadchne:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš29.11.2015 16:15Teror ve jménu víry
  to kadas97: Tvuj koment bude asi na mne:). Bud mne neco bavi nebo mne to nebavi... az budes mit v posteli nadhernou zenskou, vsechno jak ma byt, a bude to prkno, na kterym se nadres, abys z toho vubec neco mel, tak si s laskou vzpomenes na vizualne mene aktraktivni baculku, ktera ti mile pohonila, pokourila a slastne vzdychala, kdyz jsi to delal zezadu. A tak to proste je i s knihami, filmy, komiksy a konekoncu i zivotem.

  Kdybys nerozklicoval analogii, tak Teror je prave ta nahderna zenska, co je v posteli prknem:).
 • DEmnoG
  to jayjay86: Trebas Little Nemo in Slumberland. A ten je uz je stoletym dedeckem:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš3.10.2015 22:09Zahrada ve zbrani a jiné příběhy
  Jsem dnes na to koukal v knihkupectvi a vypada to moc dobre... a jeste lip vypada tohle:
  http://www.kosmas.cz/knihy/210371/kral-spunt/
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš9.12.2019Koupím
  Zdar, koupil bych za 700 Kč v Praze první a druhý díl Zpráva pro Adolfa.

  Vím, že na megaknihy.cz mohou oba díly koupit nové za 1.120 Kč, ale to se mi fakt nechce dávat:). Manze jsem stále nepřišel na chuť a krutě se mi nelíbí CZ titulka.

  Takže hledám někoho z Prahy, kdo koupil, přečetl, docela se mu to líbilo, rád si v knihovně uvolní místo a za 700 Kč pošle dál.

  demnog@seznam.cz
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš6.5.2022 14:58Art
  to Zack: Velká paráda.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš26.4.2022 13:54Pindárna
  @radek: Pěkné Radku, radost číst. Cením tvůj čas, který jsi diskuzi věnoval:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš3.4.2021 14:13Sběratelský klub
  to Draco: I ty sebestředný, šupinatý, (ne)tvore! Post bys směrován na Fimiho, který by z mého pohledu nemohl s tebou žít, natož se s tebou rozejit, z prostého důvodu - nezvládl by tě. Jednoduše ty potřebuješ superinteligentní, zkušenou a krásnou gorilu s latentními sklony k homosexualitě, co se občas bez zájmu o své okolí škrábe větvičkou v zadku. Ne, že by Fimi některé parametry nesplňoval, ale u tebe je třeba full package:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš1.4.2021 19:22* Připomínky a návrhy
  to Zack: Kej, pane.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš1.4.2021 19:22Sběratelský klub
  to Draco: Vyrovnání proběhlo, ale to nic neznamená! Naprosto přesně se pamatuji "Já ti tu jedničku stejně jednou seženu." Tak do toho, mám před sebou max. 50 let!
  to Fimi: S Draco bys nechtěl ani začít žít, natož se s ní rozejít:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš31.3.2021 23:51* Připomínky a návrhy
  to Zack: Funkcionalita. Rád bych si občas uživatele zablokoval, ideálně dokonce tak, že nejen že neuvidím jejich komentáře u komiksů, ale přestanou pro mne existovat a počítat se jejich hodnocení. Máš v plánu se tím v tomto roce zabývat nebo jde prostě o to, že návštěvnost a komunita je tak nízká, že to nemá na CDB řešit:)?
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš31.3.2021 23:46Sběratelský klub
  to Draco: Mne stále zajímá první číslo Aargh!
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš5.1.2021 17:44* Připomínky a návrhy
  to Zack: Zupa, maká to jak má, díky.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš5.1.2021 16:59* Připomínky a návrhy
  to Zack: Dotaz 02 ignoruj, objeveno (User/Profil/Poslední tab).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš5.1.2021 16:53* Připomínky a návrhy
  to Zack: Mrknul jsem na novou verzi a fešné. Dva dotazy.

  User/Sbírka
  Dotaz 01: V předchozí verzi jsem si v list verzi sbírky mohl řadit komiksy podle data, kdy jsem na DB vložil. Myslím, že se pole jmenovalo "aktualizace." Využití -> zpětně jsem měl přehled, co a kdy jsem si koupil/přidal do DB. V nové verzi eliminováno?
  Dotaz 02: V předchozí verzi jsem viděl na jednom místě statistiky sbírky (počty komiksů, hodnota sbírky). V nové verzi eliminováno?
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš29.11.2019 13:33Pindárna
  to Draco: Nenech si vrtat hlavu a kup je. Dnes mi prislo sedm chybejicich Star Wars Omnibusu (ty dva, co jsou out jsem si pred lety koupil). Kniha je to prakticky neznicitelna. Kdyz budes chtit, tak je za tri-ctyri roky prodas klidne za petikilo. Disney do toho slape, brand SW supporti novymi filmy a serialy. Star Wars sve kupce mit bude. Za tech v prepoctu necelych 15 USD se o SW Omnibusech da i rici, ze je to investice.

  Jako nenarocnou rychlovku pred spanim, kdyz potrebujes snizit vykon hlavy, podle mne poslouzi. Otestovano vcera na Boba Fett.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš23.11.2019 21:31Pindárna
  to Fimi: Tak komiksy čteš teprve šest let, takže to máš první krizi. Za mne -> vyber si série, co tě oslovují a prodej u čeho víš, že to nebudeš číst podruhé. Samosebou hraje roli, zda nejde o pěkné knihy, takže ti činní potěšení je mít v knihovně. Jednoduše přestaň tak dupat na plyn a uber.

  Ad čtečky: Když jedu na dovolenou, tak si kupuji na Kindle knihy, které jsou na jedno použití. Například tebou zmíněný Kotleta. Lepší, než si zmenšovat prostor v kufru.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš23.11.2019 21:19Pindárna
  to George Walker Bush: Skoro jako Walome. Walome je bonusově bojovník proti systému. Což se projevuje tak, že zmíněný tablet od O2 na splátky neplatí, protože píchá na nenažrané korporace, zásadně si nevybírá poštu, protože ta líná kůže pošťačka mu ji nenosí a až po něm půjde svině exekutorská, která žije z neštěstí ostatních, tak ji kurva kopne do prdele. Takhle to teda říká:).

  to Hawwwran: Třeba zrovna někdo dvacet booků koupil:).

  to Zack: Takže už přečteš deset komiksů za rok:)?

  to Fimi: Přestat číst komiksy je za mne stejné, jako přestat číst zcela, přestat sledovat filmy, přestat chodit do divadla nebo si hrát. V kostce jde prostě jen o to, jak moc tě to co děláš baví. Jestliže tě komiks baví méně, dej si pauzu. To, že čteš komiksy tě přeci nedefinuje jako osobnost. S klasickými US superhrdiny jsem skončil před zhruba deseti lety, protože mne z části tebou zmíněných důvodu nebaví a nechybí mi. Komiks nejsou jen superhrdinové:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš22.11.2019 13:25Pindárna
  to Ozymandias: Jsem alergický na generalizování ve stylu "všude" a "nikde." Takže jsi se mi včera jevil jako fajn fackovací panák. Jestli ti to pomůže, tak si mne představ jako bědaratého kluka ve věku 22 let, který žije s rodiči v prdelákově (vedle Franty) v panelákovém 2+kk, svoji postýlku má v obýváku, intenzivně studuje vysokou školu života a je na pracáku. Na splátky si koupil od O2 tablet Lenovo (ten platí z dávek), na ploše má usměvavého Tomia a Václav Klaus ml. je jeho kámoš, protože na FB mu dal like na comment:). Nasraný 24/7 jede FB, novinky.cz, parlamentnilisty.cz a někdy omylem comicsdb.cz, kde se vysmívá lidem. Neber mu prosím jeho radost, nic jiného v životě nemá. Ale věří, že SPD a Trikolora v tom konečně udělají v pořádek a on budu NĚKDO!

  to Zack: Ani hovno!

  to Draco: Ten klučík vypadá jako kombinace mne a tebe. To nic nemění na tom, že jsi odrzlé děvče a budeš hořet v pekle.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš21.11.2019 15:24Pindárna
  to Ozymandias: Co pro tebe znamená "Providence skoro všude vyprodaná?" Kouknul jsi se u vás v prdelákově do knihkupectví a zjistil jsi, že Franta Providence nemá? A za kopečkem v prdelákově číslo 2 Pepa též nic:)?

  www.martinus.cz
  /www.nejlevnejsi-knihy.cz
  /www.librum.cz
  /www.seqoy.cz
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš14.9.2018 09:59Sběratelský klub
  to Draco: abys nehladověla a nečetla jen plky od Kapise, tak ti posílám dobré slovo - čokokoláček. Dobrou chuť:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš27.7.2018 12:45Pindárna
  to Kapis: A já si myslím, že každý čtyřicátník v posledních 150 letech má dojem, že za jeho školních let bylo vzdělání kvalitnější, všechno bylo jednodušší, levnější, zelenější a všichni museli víc dřít, než ti dnešní flákači. A přitom to byli stejní hovada, jako dnešní teens. Těším se, až v sedmdesáti budeme sedět v parku a shodneme se na tom, že za našich mladých let ty holky měli kozy plnější a zadky kulatější:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš17.4.2018 20:38Sběratelský klub
  to Draco: Pokračuj a budeš muset Heydricha kojit do školních let. Což povede k tomu, že své kozy budeš moci používat jako boa:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš14.4.2018 11:26* Připomínky a návrhy
  Zdar Zacku, šlo by do profilu uživatele nahodit, jak v kterém roce volil ve Fabula Rasa (jestliže volil:))?
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš20.12.2017 11:07Pindárna
  to Draco: Precti si konecne Doom Patrol.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš5.12.2017 21:47* Připomínky a návrhy
  to Zack: Chce upravit svůj příspěvek u Moby Dick (2017), asi se mu v textu nelíbí "Andělské drápy," o kterých se zmiňuje.
  to Darth Raelchi: když se staneš mecenášem ComicsDB, budeš si moci své příspěvky zpětně editovat:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš19.4.2017 21:43* Připomínky a návrhy
  to namdnas: A já jsem si jistej, že s anketou můžeš jít rovnou do (b)řiti. Tady vládne despotická ruka Zacka. A stejně tak jsem přesvědčen, že je jedno, zda má hodnocení pět/deset/sto jednotek. Podstatný je, zda lidi používají celou škálu, kterou hodnocení nabízí. Lidi jsou tady moc mírní a většina se pohybuje mezi třemi až pěti hvězdami:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš9.1.2017 20:09* Připomínky a návrhy
  to Toe: správný přístup:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš20.11.2016 13:47Stripy, jouky, fejky :)
  to Kapis: to je staz, voe.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš20.7.2016 10:16* Připomínky a návrhy
  to Kapis: přečetl jsem si první díl a sice je to hnusně kreslený, ale jinak mi to přijde fajn. Pro děti - proč ne. A líbí se mi, jak Jirka Král expanduje z youtube na papír:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš31.5.2016 00:10Pindárna
  to seneke: klidně dva-tři roky... dokud bude Jiří Král úspěšný youtuber, tak se jeho comics prodávat bude.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš29.5.2016 11:25Pindárna
  to jayjay86: Myšlenka nosná, jinak všechno špatně. Jde o bi/homo, který nikdy, a to si dobře zapamatuji, nezapíná PC, ale vždy Apple a nebydlí v podělaném paneláku, ale ve vkusném baráku na Vinohradech nebo v okolí Letné. A pozor, i tenhle týpek, když dojde na nejhorší (nefunguje net a rohlik.cz a damejidlo.cz je out), umí vylézt ven a najíst se v restauraci, kde si dá tofu sendvič s ředkvičkovým salátem a černorybízovou limonádu:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš27.5.2016 14:10Pindárna
  to Kapis: starej, dobrej generační problém. Připomínáte mi mého pradědu, kterej mi vyprávěl, že on za mlada chodil pěšky do školy šestkrát týdně, doma sekal dřevo, auto měl jen pan Továrník a po večerech si četl encyklopedii Britannica a Ottův slovník naučný. A já se z jeho pohledu flákám venku, kouřím, pokukuji po holkách, čtu kraviny a do školy jezdím autobusem a proto je logický, že svět se řítí do záhuby. Pro vaše zájmy v dětství měli vaši prarodiče stejný pochopení, jako máte vy pro své děti. Ať chcete nebo nechcete, tak technologie jsou klíčem k úspěchu:). Na sociologické studie v klidu kašlete... třebas za 30 let bude málokdo tušit, co je to klávesnice a myš a spisovný jazyk. Ze své podstaty je jazyk "jen" prostředek ke komunikaci:). Závěr je jednoduchý - koukněte se, co dělají vrstevníci vašich dětí. Do pro nás známých vzorců chovaní dnešní děti nenacpete, jestliže nechcete žít na Sibiři a vychovávat asociály.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš1.11.2015 11:12Pindárna
  to Kaluž: a proč by Sága pro někoho nemohla být nezábavnou nudou:)? Z komentáře P.G. je jasný, že pro ní byl první book ztráta času, takže jedna hvězda. Za mne OK.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš3.10.2015 22:11* Připomínky a návrhy
  Zdar, zda se, ze na DB chybi:

  Král Špunt
  http://www.kosmas.cz/knihy/210371/kral-spunt/
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš1.10.2015 21:45Pindárna
  to mike731: jestlize pokracujes strankou "Tata se vratil" tak ti par stranek chybi.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš1.10.2015 21:43Pindárna
  to mike731: po strance 48 (Kam dal Butchere) u mne nasleduje stranka 49 (Drz hubu).
 • DEmnoG
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš9.6.2015 00:40Srazy, cony, festivaly
  Jj, s Little Nemo opatrnene. Myslim, ze Argu meli data zpracovat v Comics Centru a ti ted maji plne ruce prace se svymi projekty.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš29.4.2015 22:14Pindárna
  to blackJag: jo, s filmy to vidím stejně jako ty... v podstatě se stane to stejné, co se stalo už v hudebním průmyslu. Deezer nebo Spotify s nekonečnou databází filmů.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš26.4.2015 19:56Pindárna
  Aby v tom Zack nebyl sám, tak to co dělá Hachette s UKK nepovažuji za dobrou věc:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš23.4.2015 21:29* Připomínky a návrhy
  to Zack: parada, uz to taham:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš22.3.2015 21:14* Připomínky a návrhy
  to Zack: jo a taky bych byl rád, kdyby když cokoliv hledám byly vidět i obálky comicsů, ne jen suchý text. Mluvím o tomhle:

  http://www.comicsdb.cz/search.php?searchfor=crew
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš18.3.2015 13:43Pindárna
  to DN: na vozik s cibuli kaslu, chci rakev s rotacakem (Djaaaangooo).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš11.3.2015 23:45Pindárna
  To mas recht Kapisi, ty starej hnidopichu. Sak se taky nebudu prit a rozplyvat se nad shodou podmetu s prisudkem.

  Kdybys radeji prispel necim rozumnym Zackovi k databazi:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš11.3.2015 22:05* Připomínky a návrhy
  to Zack: když si nechám vyhledat např. Millar, dostanu se na stránku:

  http://www.comicsdb.cz/search.php?searchfor=millar

  Všimni si, že nahoře mezi "comicsy" nevidím všechny comicsy, které Millarovi v češtině vyšli. Když si dole prokliknu jméno, tak tam je výčet v pořádku:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš11.3.2015 21:46* Připomínky a návrhy
  to Zack: co se týká té socializace, tak bych byl rád, kdyby byl na titulní straně vidět nejoblíbenější a nejnenáviděnější přispěvatel:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš11.3.2015 21:09Pindárna
  Za češtinářkou na druhý stupeň by si koukám mělo zajít víc lidí... aneb když se dva yntelygenti přou:). Vám to rozlousknu jo? Je to třetí pád - komu? čemu? takže "mně."
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš8.3.2015 16:20* Připomínky a návrhy
  to Fry: "admin" je pro bábovky, frajeři mají "mecenáš." Tím začni:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš8.3.2015 16:10* Připomínky a návrhy
  to Zack: ikonky místo rozbalovacích nabídek jsou na tabletu/mobilu prostě lepší:).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš7.3.2015 12:55* Připomínky a návrhy
  to Zack: zdar, takhle z patra mne napadá:

  a) výraznější hlavní menu
  b) konec rollovacích nabídek
  c) po loginu bych rád významěji poznal, že jsem přihlášený
  d) udělat i mobilní verzi comicsdb.cz (není míněna aplikace, jen zmenšena verze stránek)
  e) na hlavni stránce bych rád viděl nově přidané komenty (jako to má www.crew.cz s auditoriem třebas)
  f) rád bych v pozitivní variantě označil přispěvatele, kteří mne baví a ti by se mi u comicsů řadili na první místa (abych nemusel hledat v hromadě příspěvků, co si myslí třebas Lenny) a v negativní varinatě bych rád některé přispěvatele blokoval (tedy jejich komenty vůbec neviděl:))
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš4.3.2015 11:09Sběratelský klub
  to Erik: mas recht, je to v podelanym Wisconsinu. Pardon;).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš4.3.2015 10:58Sběratelský klub
  to Toe: jsem si v Budapesti prisel jak v Praze pres petadvaceti lety. Jako kdyby se tam zastavil cas. Nu, tak alespon vidis, ze jsi o nic neprisel. Zlatej Comics Point;).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš4.3.2015 10:57Sběratelský klub
  to Erik: Svycarsko jsem projel cely, ale nemoudre jsem si nezapsal, kde co bylo. V Geneve bych urcite vyzkousel Comic Alley. Vyzkousej a hod to sem.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš3.3.2015 18:37Sběratelský klub
  Nejen že si v Budapešti příliš nehrají na funkční webovky, ale když už nějakou comicsárnu najdete, tak nijak zázračně zásobenou. Taková o kousek lepší Čáslavská. Vřele nedoporučuji:).

  Kurz žadný zázrak 1 USD = 350 forintů.
  _ _ _ _ _ _ _ _

  Trillian CMA Comics Shop
  Terez krt street 12, kousek od náměstí Oktogon, kde jezdí metro. A jo, je to to nejstarší kontinentální metro, takže stanice mají zhruba 1/3 délku než je běžné. Ale dobrý je, že vláček netáhnou koně:).

Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 1124 (cca 349899 Kč)
Mám: 1502 (cca 532432 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: 0
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0