mearez

mearez

Jméno: Patrick Bateman
Email: vulcanmember@gmail.com

mearez
mearez | 1.8.2020 | Punisher MAX #01: Kingpin

Kvalitní Punisher, ovšem na můj v kus ho tam bylo málo. Fiskův charakter tam je ale vykreslen velice znamenitě, a i když Aaron neni Ennis, tak tuhle knihu považuju za kvalitní začátek novýho runu. Za mě 4*.

mearez
mearez | 21.7.2020 | Astonishing X-Men #02: Boj

Zaznamenal jsem tedy lehčí úpadek kvality. Jak už bylo pode mnou řečeno, druhá kniha je drsnější, ale pořádně jsem zápletce propadnul až po pár sešitech, ze začátku mi hlavní zápletka přišla hloupá. Kresba jako u předchozí knihy je krásná. Za mě 4*.

mearez
mearez | 21.7.2020 | Astonishing X-Men #01: Nadaní

Ok, takže tentokrát hodnotím vydání od Crwe. Byl jsem fakt překvapenej, protože se mi to na podruhý líbilo mnohem víc, než poprvý. Vydařenej a zajímavej příběh, kresba se mi tentokrát fakt líbila a pořádně sem si jí vychutnal. Jediný, co na komiksu fakt vadí je fakt, že se komiks neobešel bez oživení určitý postavy, to fakt nenávidim. Ovšem přes to jsem se přenes a tomuhle komiksu se nedá nic vytknout. Na druhej pokus lepší. Za mě 5*.

mearez
mearez | 21.7.2020 | Batman & Robin: Batman znovuzrozený

Rozhodně se jedná o lepšího Batmana z toho co jsem četl. Nemám načtenej Morrisonovo run, takže pro mě se jedná o klasické detektivní příběhy, které jsou vesměs zapomenutelné. Ale nelituju koupě, přecejenom to bylo ve slevě a kresbu jsem si fakt užil, ať už Quitelyho nebo Tana. A rozhodně to v kontextu celýho runu dává větší smysl, mě to ale prostě minulo. Za mě 3*.

mearez
mearez | 16.7.2020 | Počítání mrtvých

Kvalitní srandička. Tak bych popsal tenhle komiks. Jakožto fanoušek krásných akčňáren bez logiky jsem si užil tuhle velkou přestřelku naplno. Kritice nemůžu odepřít úplnou absenci jakýkoliv logiky a je mi jasný, že lidi, kterým se Bisley nelíbí, budou jen krouti hlavou nad naprosto náhodnýma debilitama, který se v panelech objevujou snad každou stránku. Jenže mě se to líbilo. Kresba od Bisleyho se mi moc nelíbí, ale tady jsem překvapil sám sebe a hltal jsem každou stránku. Však ono to ani o ničem jiném neni, protože dialogy jsou tu téměř nulový nebo moc debilní, aby se daly brát vážně. Proč by ale nikomu neměl tento kousek uniknout je díky duu Bisley+Eastman, rptože to jsoumaníci co umí a je vidět, že v tomhle komiksu se snaží jen upustit uzdu svý hravosti a představivosti. Zklamán jsem byl jen absencí více želvýho materiálu, čekal jsem větší propojení s komiksama TMNT. Prostě pokud hledáte logiku, práci s postavama nebo přenádhernou kresbu, tomuhle se vyhněte. Ale pokud se chcete ponořit do myslí fanoušku akčního filmu a komiksů a vychutnat si s nimi tuhle jízdu, tak do toho jděte. Za mě 4*.

mearez
mearez | 12.7.2020 | Ultimátní komiksový komplet #021: Amazing Spider-Man: Návrat

Kvalitní počteníčko. Do Spider-mana vždycky jdu s velkou rezervou, protože se nejedná o mého nejoblíbenějšího superhrdinu, a komiksy s ním mě (až na retro) nikdy moc nebraly. Ovšem Návrat je pro mě obrovským překvapením. Straczynskiho Spidey je fakt svěží čtení, myslim si, že všechno od záporákovy motivace až po novou postavu Ezekiela dává celkem smysl v mezích komiksu. Jediný, co se mo fakt nelíbilo a považuju to za velký mínus, je fakt, že zase si Straczynski hraje na vizionáře a snaží se překopat Spider-manův mýtus. Důvod jeho rozhodnutí je mi neznámý, myslim si, že by komiks o nic nepřišel, kdyby do toho autoři nezatáhli božstva dávno zaniklých civilizací a ,,totemy”. Nebejt fakt kvalitních rvaček, pořádně vypiplanejch dialogů, tak Návrat působí celkem tupě. Já se, až na určitý pasáže, konečně poprvý v životě pořádně ponořil do Spideyho a užil si ho.
Kresba ujde. JRJR neni kreslíř, kterej by u mě zrál dobře, o to větší překvapení pro mě bylo, že jsem si jeho kresbu místy i užil. Ovšem místy jsem se nemohl zbavit pocitu, že JRJR by měl kreslit Minecraft komiksy.
Kniha mě přesvědčila pokračovat v týhle sérii a až na pár strašnejch hovadin to byla fakt celkem jízda. Bavilo mě to. Za mě 4*.

mearez
mearez | 10.7.2020 | Netvora #01: Probuzení

Že by mě komiks nebavil se říct nedá. Během celé knihy mě zajímalo, co se bude dít dál, co je zač démon nebo některá z mnoha postav. Ale rozhodně se nejedná o jednoduchý komiks. Spousta jmen a termínů naskočí čtenáři do hlavy někde za polovinou, dialogů je tam strašná spousta, takže komiks padá na dialozích, které jsou místy zmatečné a nudné. Autorka ovšem zajímavě prezentuje některé elementy a základní premisa (svár mezi dvěma rasami) je zde prezentována celkem drsně hned od začátku. Holka s ocasem mi přijde děsně zbytečná a její posun během knihy je minimální. Zbylé postavy nedostanou téměř žádný nebo vůbec žádný backstory ani story arc, což mě nemrzelo (protože by to bylo určitě vysvětleno formou dalšího rozhovoru), ale způsobilo to můj menší zájem o svět Netvory. Půlvlčice ale je dost zajímavá postava, která si projde celkem zajímavym vývojem, rozhodně se jedná o to lepší v knize.
Co bych ale fakt chtěl vyzdvyhnout je kresba, která nemá hluchá místa a jedná se alespoň kresbeně o menší masterpiece. Už jen kvůli kresbě doporučuju zkusit.
Fajn komiks, ale ani cliffhanger na konci ani částečné rozřešení zápletky z první knihy neposkytují dostatečnou motivaci dát pětikilo za pokračování Netvory. Trošku lituju koupě, ale aspoň že ta kresba byla fakt dobrá. Za mě 3*.

mearez
mearez | 8.7.2020 | Krysí královny #01: Šmrncem a magií

Tak toto bylo kvalitní počteníčko. Nejedná se o dokonalej komiks, ale kvalitně jsem se bavil (vůbec bych nepoznal, že se jedná o young adult komiks), postavy jedna zajímavější než druhá, prostě chci víc. Kresba mi taky hodně sedla, prostě skvělej komiks. Za mě 4*.

mearez
mearez | 7.7.2020 | Stranger Things #01: Druhá strana

Ale jo, prostě typickej komiks spojenej s větším světem. V podstatě jen vyplňuje určitý mezery v příběhu seriálu, který nikdy nemusely bejt vysvětlený. Trošku mě mrzí, že Jody Houser, která třeba píše aktuálního Doctora Who, byla na českej trh uvedená timhle kouskem, ale nevadí, i s tim, co dostala, celkem umí pracovat a některé drobnosti jsou fakt pěkně udělané. Kresba je v podstatě taková, jakou byste od tohoto komiksu čekali. Nic, co si zapamatujete, nic artovýho. Celkem se mi to líbilo, ale rozhodně žádnej klenot. Za mě 3*.

mearez
mearez | 24.6.2020 | Batman / Želvy nindža II (paperback)

Kvalitní crossover, povedená kresba, pro fanoušky obou světů povinnost. Za mě 4*.

mearez
mearez | 9.2.2020 09:06 | Sběratelský klub

Milo_Harwey: Vim, že hodně chválený je Superior Spider-Man, toho chválí spousta komiksáků, ovšem nevim, jak kvalitní je ten Team-up. Spider-Woman (Gwen Stacy aka Spider-Gwen) je taky hodně chválená část Spideyho mýtu. Pak bych řekl, že celkem kvalitní jsou Secret Avengers (ovšem začátek této série u nás vyšel, takže si kdyžtak najdi receze na comicsdb). Já osobně si koupim jen Nick Fury Jr., agenta Coulsona, Secret Avengers a Spider-Woman. O zbytku toho moc nevim.

mearez
mearez | 8.1.2020 20:16 | Pindárna

Zdravím. Je bezpečný objednávat z německého Amazonu komiksy? Nebo nedoporučujete Amazon?

mearez
mearez | 31.10.2019 19:44 | Povinná četba

Díky všem za tipy

mearez
mearez | 31.10.2019 15:30 | Povinná četba

Měl by pro někdo nějáké kvalitní hororové doporučení? Jak v češtině tak v angličtině

mearez
mearez | 7.10.2019 07:29 | Filmový a hudební klub

Nový trailer na Rick and Morty 4

http://www.youtube.com/watch?v=Rw6BrzB1drs

mearez
mearez | 25.9.2019 18:24 | Filmový a hudební klub

Fimi: Nemusím se tu snad rozepisovat o rozdílu mezi historickými osobnostmi a fiktivními postavami.

mearez
mearez | 25.9.2019 17:00 | Filmový a hudební klub

A napadlo vás všechny chytráky, že to třeba může být i tím, že ten fiktivní svět nevypadá realisticky, když jsou všichni superhrdinové hetero běloši? Tolik k lidem, který přehnaně řešej realistčnost univerza a pak jsou nasraní, když je Iceman gay.
filosof: Ano studia se snaží vypadat moderně a upozornit na sebe. A to je něco špatnýho? Kdyby se tím, co jsi naspal řídili komiksový tvůrci, tak by nevznikla ani hrstka toho, co čteme dneska. Zapomínáš, že primárním účelem filmů, potažmo komiksových blockbusterů, je na sebe upozornit a být moderní a ve všem první, což je prakticky účel blockbusteru. A ten se v dnešní době musí zavděčit jak lidem, jako jste vy, tak menšinám.
A zmiňovat Battle Scars je trošku hloupý, protože jestli syn Nicka Furyho neni uvěřitelnej příběhovej prvek, tak se divim, že sis nad celou frančízou Marvel/DC nevytrhal vlasy. Možná je hloupý přizpůsobovat komiksy filmům, ale přijde mi naprosto v pohodě hodit do filmu černocha v roli Jamese Gordona. Proč ne? Dyť to neni kánon, je to vůči komiksový hlavní linii paralelní vesmír, tak proč sakra řešit černošský postavy? Ale z týhle smyčky neni návratu, protože ve chíli, kdy bude ve filmu Two Face hrát černoch, tak se budou moct všichni podělat, tak studio vytvoří novou postavu, a všichni se budou moct podělat z toho, že nám film podsouvá multikulti. A nakonec, jsou to jen fiktivní postavy, takže proč to vůbec řešit?

mearez
mearez | 24.9.2019 15:57 | Filmový a hudební klub

Fimi: Já vždycky říkám, že jestli je dobrej herec a příběh, uvěřitelná postava, tak nezáleží na tom, jestli Wolverina hraje Jackie Chan nebo Jessica Biel. Navíc v komiksech se tohle děje celkem dost, a Spider-woman (která je mimochodem výborná postava), X-23 nebo Kate Bishop jsou vřele přijatý postavy, i když jsou jasnej rip-off již existujících postav. A vsadim se, že Hawkeye od Fractiona máš rád, takže nebuď salty a počkej, jak se novej Batman vyvine. Třeba se ti bude líbit.

mearez
mearez | 24.9.2019 14:54 | Filmový a hudební klub

Svět se v prdel obrací, to možná jo, ale kvůli lidem, který jsou schopný řešit barvu pleti fiktivní postavy. Geniální fakticky. Navíc je to fiktivní realite, neni to kánon.

mearez
mearez | 19.9.2019 21:48 | Filmový a hudební klub

Friendly reminder: V kinech běží Ad Astra, což je asi k tomuto datu můj nejsilnější zážitek v kině. Rozhodně to není film pro každého, ale okoštujte ho, protože film obsahuje jak skvělý myšlenky, tak spoustu skvělých záběrů a Pitt odvádí skvělou práci.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 3.8.2020 09:05
Komentáře u comicsů: 318
Hodnocení comicsů: 403
Příspěvků ve foru: 100

Sbírka (z CDB)

Četl: 415 (cca 113302 Kč)
Má: neveřejné
Chce: neveřejné
Shání: 0
Nabízí: 3 (cca 198 Kč)