hroubek

hroubek
hroubek | 6.5.2020 | DC komiksový komplet #086: Legie superhrdinů: Sága velké temnoty

Není to dobrý komiks. Je to sranec. A nejsmutnější je, že mě všechny postavy byly u zadku. Tohle se mi dlouho nestalo. Velký špatný.

hroubek
hroubek | 6.5.2020 | DC komiksový komplet #086: Legie superhrdinů: Sága velké temnoty

Se vší úctou ke všem, kdo na komiksu pracovali. Ale tohle je snad nejhorší komiks co jsem četl, alespoň co se týče pocitů. Nebavilo mě to, a přál jsem si to dočíst, abych mohl číst něco jiného. Je to sr*čka.

hroubek
hroubek | 1.5.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #016: V kůži vetřelce

Je to fajn komiks. Samotné příběhy nejsou špatné a je dobré je znát, kvůli budoucímu vývoji děje. Nicméně pokud si tento komiks nepřečtete, tak o nic zásadního nepřijdete. V tomto komiksu je opravdu jen jeden důležitý sešit, a je to ten poslední. Sešit, který se věnuje Mary Jane. Díky tomuto sešitu čtenář mnohem lépe pochopí MJ, a taky jí začneme vidět z úplně jiného úhlu. A to jo moc dobře. Za mě je V kůži vetřelce fajn věc, která neurazí, ale není tady nic vyjmečného.

hroubek
hroubek | 26.4.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #096: Agent Coulson

Jasný důkaz, že Mark Waid umí velmi dobře psát. Pochopil jakým způsobem má představit Coulsona, a jaký typ zápletek tomuto hrdinovi bude slušet. A čte se to velmi dobře a přirozeně. Je to zábavné, hravé a ještě k tomu vtipné. Každý ze sešitů má jinou kresbu, což je velmi dobrý nápad, a je to příjemné zpestření. Za mě spokojenost.

hroubek
hroubek | 19.4.2020 | Drama

Občas je potřeba si od těch „pláštěnek“ odpočinou. V tuto chvíli nejvíce čtu komiksové komplety a na ostatní komiksy nemám tolik času. Mrzí mě to, protože mě uniká spoustu dobrých komiksů, na které mě nezbývá čas. Drama je fajn jednohubka od scénáristky Raina Telgemeirové. V tomto komiksu se řeší obyčejné problémy, které mají puberťáci. Hlavní příběh je o tom, jak se připravuje školní divadelní hra a co to obnáší. Ať už jde o přípravu světel, rekvizit nebo kostýmů. Telgemeirová neřeší nic složitého, a v tom je kouzlo komiksu. Fungují zde první lásky, mezi lidské vztahy a taky samotná láska k divadlu a divadelní tvorbě. Drama se nesnaží o nic převratného a o to více je mi sympatičtější. Je to fajn komiks, který pobaví a rozveselí.

hroubek
hroubek | 13.4.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #015: Počátek

Naprostá klasika a povinnost pro všechny opravdové fanoušky Spideyho. Je to skoro šedesát let staré, ale přesto to funguje velmi dobře. A ty základy co se zde položí, tak se s nimi pracuje i teď. Steve Ditko udělal nádhernou kresbu a Stan Lee má dobré dialogy. Zpětně musí uznat, že těch dialogů je hodně, ale tehdy takhle komiksy fungovaly. Spider-man: Počátek je jasná volba, a věc co se musí přečíst.

hroubek
hroubek | 13.4.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #095: Nick Fury Jr.

Když, jsem před pár lety četl Válečné jizvy, kde se nám junior poprvé představil, tak jsem z toho nebyl úplně nadšený. Naštěstí tento komiks ty předchozí neduhy nemá. Je to dáno hlavně tím, že se zde Fury Jr. teprve učí. Je součástí týmu Secret Avengers, a příběhy se netočí kolem něho, ale i kolem dalších zajímavých postav, které danou situaci vidí trochu jinak. A mě se to četlo dobře. Má to dobré tempo, je to zábavné a je hlavně dobré.

hroubek
hroubek | 31.3.2020 | DC komiksový komplet #085: Superman: Panika na obloze

Už teď vím, že budu v menšině, ale mě to sedlo. Je to dobrý komiks, protože ukazuje, jednu krásnou věc. Superman je opravdu super, ale jsou věci, na které nestačí ani on. A zvláště proti Brainiacovi. Ze začátku jsem dost tápal, jelikož je tu dost postav, a spoustu z nich jsem ani neznal. Ale po příběhové stránce to šlape, a čtení mě bavilo. Není to samozřejmě bez chyb, a vyžaduje to jít tomu trochu naproti a počítat s tunou dialogů. Ale pokud to uděláte, je velká šance, že vám příběh sedne a bude vás to bavit. Je tu dost akce, hodně hrdinů a vypadá to krásně. Znovu říkám, není bez chyb, ale mě to bavilo.

hroubek
hroubek | 26.3.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #094: Nova (Sam Alexander)

Dobře napsaný komiks, který se čte opravdu pěkně. A jediný jeho problém je v tom, že v nás toho tolik nenechá. V komiksu jsou dva příběhy, a každý mě bavil, a jeho čtení mě nikdy nenudilo. Jen je to takové bez hloubky. Loeb a ani Duggan nedokáží nového Novu, Sama Alexandera, dostat do situace, aby si sáhl na dno sil, abychom se o něho báli, a nebo aby nás začalo výrazněji zajímat co se s ním bude dít dále. A je to škoda. Protože, autoři čerpali inspiraci od postav, které se prošli zajímavým vývojem a taky se musely naučit, že s velkou mocí přichází velká zodpovědnost. Hodnocení je mezi třemi a čtyřmi hvězdy, ale jelikož se komiks četl dobře, tak nakonec za slušné čtyři.

hroubek
hroubek | 26.3.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #014: Dolů mezi mrtvé

Už jsem to četl, když to vyšlo před pár lety v UKK. Moc mi to nesedlo, hlavně kvůli tomu hloupému rozdělení na dvě knihy, a nedokončení příběhu. Teď po pár letech je to mnohem lepší, a více mě to baví. Je vidět, že tento příběh funguje mnohem lépe, když si ho můžete přečíst vkuse. Mark Millar se s tím nepáře a je to správně akční a i zběsilý. Čte se to dobře a má to moc hezkou kresbu. Takže jsem teď spokojenější, než na poprvé.

hroubek
hroubek | 26.12.2019 14:13 | Filmový a hudební klub

Doctor Sleep je parádně natočený horor od člověka, který umí pracovat s postavy, atmosférou a příběhem. Režisér moc dobře ví všem je síla, taky nám to ukazuje. Film funguje dobře, a dokáže krásně prodat hororovější momenty. Nejlépe to funguje v dvojprogramu The Shining - Doctor Sleep.

hroubek
hroubek | 26.12.2019 14:10 | Filmový a hudební klub

Zaklínač S01 - Nikdy jsem to nehrál. Nečetl jsem žádnou knihu a povídku. Prostě jak se říká jsem nepolíbený jakoukoliv části tohoto fenoménu. A možná to je důvod proč mě to tolik sedlo. Seriál jsem si i jako neznalec dost užil. Atmosféra byla skvělá, postavy jsem si oblíbil a užil si jejich příběhy. A potenciál do budoucna to má na 100%. Největší problém je podle mě nechronologické vyprávěni(vyžaduje to pozornost) a pak politická a geografická situace. Pořad jsem tápal kam postavy jdou a kde byly, jak je co daleko atd. Nejsou moc dobře popsány vztahy mezi králi, kolik je tam království atd. Nicméně jsem spokojený a docela rád bych si přečetl nějakou povídku, knížku a nebo zkusil hru než bude za rok a půl druhá řada. 8/10

hroubek
hroubek | 10.12.2019 15:07 | Filmový a hudební klub

Trailerové okénko:

Krotitelé duchů: Odkaz - velmi povedený trailer, který šlape, nic moc neprozradí a jede na vlně Stranger Things, já jsem spokojený.

Wonder Woman 1984 - čekal jsem více, není to špatné, tvůrci jdou na to jinak, ale od první ukázky jsem čekal něco údernějšího a zajímavějšího, další trailery budou určitě lepší.

Black Widow - první půlka traileru je skvělá, civilní rovina příběhu sluší, v druhé půlce se to zlomí a jde to pomalinku do kytek, hodně digi bordelu a zbytečných vtipů.

hroubek
hroubek | 30.11.2019 14:15 | Filmový a hudební klub

Z The Mandalorian má za sebou zatím tři díly, a nemůžu říci, že bych z toho byl extra nadšený. První díl je hodně dobrý a krásně nás uvede do daného světa. Druhý díl je dost slabý. Kdyby to byl fan film, dávám palec nahoru, ale u takhle velké produkce za stovky milionů, je druhý díl prostě slabý. Třetí díl je nejakčnější a má dobrý tempo a spád, jen se u něho nesmí moc přemýšlet.

Osobně radši kouknu na Ricka a Mortyho, který jsou boží. Watchmen, jenž mě každým dílem překvapují a rostou neskutečně a nebo The Man in the High Castle.

hroubek
hroubek | 23.10.2019 11:56 | Filmový a hudební klub

karl173 - Damon Lindelof je ten typ scénáristy, který nikam nespěchá, a klidně udělá pět slabších dílů, ale hlavně že seriál bude fungovat jako celek. Mě osobně ten první díl sedl. Baví mě ten svět, chci o tom světě vědět více, postavy jsou zatím dobré a vidím v nich potenciál. Baví mě odkazy na klasický komiks a jsem zvědavý s čím Lindelof přijde, protože má spoustu možností kam se vydat. Na druhou stranu to může taky kapitálně posrat.

hroubek
hroubek | 25.9.2019 11:38 | Filmový a hudební klub

mearez - Fimi má v tomhle pravdu. Všechny postavy, které jsi vyjmenoval jsou nové postavy s vlastním příběhem a identitou(X-23, Kate Bishop nebo Spider-woman). Osobně nemám nic proti tomu aby se zkoušely nové věci, ale jde mi to proti srsti, to co se v poslední době děje(černá MJ, černá Ariel, černý Heimdall atd.). To je tak těžké vymyslet nové postavy a prodat je společnosti??

Černý Gordon třeba bude parádní a skvěle zahraný, ale nic to nemění na tom, že tam vždycky bude ta pachuť vynucenosti.

hroubek
hroubek | 10.7.2019 21:07 | Filmový a hudební klub

Stranger Things S03 - Mám to celé za sebou a jsem hodně moc spokojený. Tahle řada je nejzábavnější a taky nejvtipnější. Hodně se sazí na humor a mírnou přepálenost, a to ať už jde o dialogy nebo příběh. Tvůrci místy trochu tlačí na pilu, ale jakmile dojde na citlivé a emocionální scény, tak to funguje na 100%. Je velmi dobré, že tvůrci dokáží příběh lehce okořenit, a s novými postavy pracovat na výbornou. Nejvíce to platí pro postavu Robin, jenž je skvěla a krade si desítky scén pro sebe. Za mě tedy velká spokojenost a radost z návratu známých postav. 9/10

hroubek
hroubek | 3.7.2019 21:35 | Filmový a hudební klub

Spider-Man: Daleko od domova - pár slov o filmu.

Nakonec budu patřit k té druhé skupině, kterým se film víceméně líbil, ale o naprosté spokojenosti nemůže být řeč. Potěšilo mě, že jsem se nestačil nudit. Ve filmu se pořádně něco děje a každou chvíli se mění lokace a přichází nějaká akční scéna nebo slušná dialogová výměna. Velmi příjemně mě překvapila akce, jenž v průběhu filmu roste a vyvíjí se dějem(Berlín a následně Londýn). Romantická linka s MJ(stále mě vadí jí takhle říkat) je dobrá, zbytek spolužáků a učitelů už tolik ne. Kupodivu mě dost sedl Mysterio a to jakým způsobem je ve filmu zobrazen je rozhodně ten lepší způsob. Bohužel je ke konci jeho charakter dost zjednodušen. Nový Spidey je fajn komiksovka, která pobaví a dostaneme od ní přesně to co chceme. 7,5/10

PS: Obě potitulkové scény jsou dobré. U první jsem si říkal, že bude trochu jinak provedená, a že hlavní hvězda bude vypadat jako v minulosti. U té druhé se nabízí jakým směrem se bude vyvíjet další směr kosmických cest a příběhů.

PPS: Bohužel jsem to viděl s dabingem. S titulky by to bylo lepší.

hroubek
hroubek | 9.5.2019 19:27 | Filmový a hudební klub

Viděli jste někdo teaser na seriálové Watchmen. Za mě hodně povedená práce, a jsem zvědaví co z toho vyleze.

hroubek
hroubek | 7.5.2019 20:34 | Filmový a hudební klub

Mě naopak pomalejší tempo Endgame sedlo. Ten film byl o postavách a o ukončení některých cest, nebo o smyslu života. To že se nikam nespěchá, je to velký fan servis pro znalce komiksů a filmů je pravda, a rozumím tomu, že to někomu nemuselo sednout. Na druhou stranu, tvůrci mě několikrát překvapili, rozhodně je tam vidět, že nechtěli dělat věci co nejjednodušeji a to co předvádí má vždy nějaký význam. Osobně nechci rozebírat jejich plán, cestování atd, protože to se dá snadno nějaký argumentem shodit. Za mě parádní komiksový film, ale rozhodně ne nejlepší,

Aktivita

Naposledy přihlášen: 1.7.2020 14:49
Komentáře u comicsů: 238
Hodnocení comicsů: 234
Příspěvků ve foru: 24

Sbírka (z CDB)

Četl: 236 (cca 73274 Kč)
Má: 226 (cca 68642 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0