hroubek

hroubek
hroubek | 17.12.2019 | DC komiksový komplet #077: Batman: Černá rukavice

Mám to s Grantem Morrisonem jako na houpačce. Někdy mě jeho příběhy naprosto sednou, a jindy naprosto tápu. Černá rukavice je ten druhý případ. Morrison se rád hrabe v komiksové historii dané postavy a rád vytahuje méně známé příběhy a postavy, a na ně nabaluje zas nové příběhy. Něco podobného dělá i Geoff John nebo Kurt Busiek. A já autorům rozumím proč to dělají, ale pro nás čtenáře je to místy za trest číst tyto příběhy. Tento komiks má dva hlavní příběhy a oba jsou zajímavý. A to více mě mrzí, že to píše Morrison a ne někdo jiný. Někdo jiný by ty příběhy pojal jinak, jednodušeji, a možná i více přímočařeji. Nevím jestli by výsledek byl lepší, ale z velké pravděpodobnosti by se četl lépe. Hodně slabé tři hvězdy.

hroubek
hroubek | 17.12.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #087: Ghost Rider (Robbie Reyes)

S tímto Ghost Riderem jsem se poprvé seznámil v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D., a nutno podotknout, že mě ta postava bavila a líbila se mi. A tím pádem jsem se těšil i na tento komiks. A na rovinu říkám, že není špatný, jen nedokáže vytěžit svůj potenciál. A dost to zamrzí, protože Robbie Reyes je postava, které se fandí od začátku až do konce, i přestože se občas chová jako vůl. Robbie táhne celý příběh nahoru, protože všechno ostatní kolem něj není tak dobré a zábavné. Komiksu chybí i výraznější záporák. Docela dost mě zklamala kresba v hlavní části knihy. Nicméně pořád jsem toho názoru, že je to dobrý komiks, a nebýt těch zmíněných nedostatku, tak by tam byla hvězda navíc.

hroubek
hroubek | 8.12.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #006: Smrt Jean DeWolffové

Opět velká spokojenost. Komiksový výběr zatím sazí na zajímavé a hlavně dobré příběhy. Jasně, u těch starší je znát zub času, ať už jde o dialogy, naivitu a nebo výstavbu příběhu. Nicméně musím uznat, že i po letech mě ty příběhy dost baví a je radost je číst. Smrt Jean DeWolffové má suprový začátek. Vůbec se se čtenářem nepáře, a odkryje nám novou stránku Petera/Spider-mana. Jeho postoj a celkový vývoj v tomto příběhu je lehce netradiční a o to osvěžující. Velmi mě potěšila přítomnost Daredevila, která povýšila celkovou pointu. A samotný Daredevil si ukradne konec hlavního příběhu. Jediné co mě mrzelo je to, že jako čtenář neznám Jean DeWolffovou. Její smrt pro mě znamenala jen rozjetí příběhu, a nijak mě emocionálně nezasáhla. Kdybych tu postavu znal, tak bych byl z komiksu mnohem více nadšenější. Smrt Jean DeWolffové je dobrý komiks a bavil mě hodně.

hroubek
hroubek | 4.12.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #086: Quicksilver

Quiksilver je postava, kterou jsem nikdy moc nemusel. Prostě takový ten arogantní floutek, který sežral všechnu moudrost světa. A jsem rád, že díky tomuto komiksu se můj pohled na něj malinko změní. Řeknu to na rovinu, to nejlepší a nejzajímavější přijde v posledním sešitě. Ten je z celého komiksu jednoznačně nejlepší, věnuje se Pietrovi, a dá nám nahlédnou do je způsobu myšlení a projdeme si sním celý jeho život, a pak některé věci pochopím a budeme na ně koukat jinak. Co se týče hlavního příběhu, tak ten nebyl špatný, ale žádný zázrak to taky nebyl. A je to dáno tím, že nemám žádný vztah k Mistru Evoluce, rytířům z Wundagore atd. Pro mě to byla jedna velká, a bohužel místy nudná rubačka. Naštěstí se to četlo celkem dost rychle. Za mě tedy číst jen poslední sešit, který je fakt velmi dobrý.

hroubek
hroubek | 28.11.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #085: Jean Greyová

Zklamání. Jean Grey je zajímavá postava, a určitě si zaslouží být v tomto kompletu. Co si, ale zaslouží zde být je hlavní příběh tohoto komiksu, který je prostě špatný. Komiks má tři příběhy. První má skvělou kresbu, a zajímavý pohled na Jean. Druhý je starší, a z dnešního pohledu bude patři k nejdůležitějšímu okamžiku Jean, a je dobře, že zde je, i přestože je neskutečně ukecaný. Třetí, hlavní příběh, by nebyl špatný, kdyby byl provedený jinak. Ten příběh mě nebavil, prokousával jsem se jim, a ve výsledku mě zaujaly asi dvě nebo tři věci. Komiks mě nebavil, a je to pro mě zklamání, a to jsem neměl žádné vysoké očekávání.

hroubek
hroubek | 21.11.2019 | DC komiksový komplet #076: JLA / JSA: Neřest a ctnost

Velmi příjemná akční jednohubka. Neřest a ctnost se čte dost dobře. Je to rychlý a úderný komiks, který má hodně hrdinů, ale i přesto každý dostane svůj moment, a nemá to vyloženě slabší místo, za předpokladu, že se přistoupí na hru tvůrců. Scénář není kdovíjak komplikovaný, a jde jen o to, aby se hrdinové dostali k závěrečné bitce. Žádná složitá psychologie, rozbor a nebo něco na ten způsob. Zde na to není čas, protože se musí pořád něco dít. A mě to zrovna sedlo. Dostal jsem co jsem chtěl a jsem spokojený, ale upřímně budu rozumět všem, komu tento komiks nesedne.

hroubek
hroubek | 18.11.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #005: Utrpení

Naštěstí čtení Utrpení není utrpení, ale velmi dobrý a drsný komiks. Todd McFarlane dává Spideymu opět zabrat, a náš oblíbený pavoukolez si místy sáhne až na dno vlastních sil. McFarlane píše a kreslí dospělejší komiks, nešetří krví, pocitem beznaděje a občas dokáže vyvolat až hororové momenty(samozřejmě s přihlédnutím na věk čtenáře). Mě osobně komiks bavil, a četl se mi dobře. Trošku mě mrzelo, že poslední dva sešity nenavazují na prvních pět sešitů, a hlavně je ten druhý příběh slabší, a jeho vyvrcholení je sice zajímavě pojaté, ale o uspokojení nemůže být řeč. Utrpení se povedlo, a já se samozřejmě dost těším na další čísla.

hroubek
hroubek | 11.11.2019 | DC komiksový komplet #075: Superman: Co se stalo s mužem zítřka?

Komiks už jsem četl, takže sem pak zkopíruji komentář, který jsem ke komiksu napsal. Dodám, že bonusový příběh je fajn a i přestože komiks mám, tak mě těší, že v DCKK vyšel, protože se zde ukazuje zas jiná stránka Supermana.

Chápu všechny, kterým tento komiks nesedl. On je to trochu podvod a vábí na něco co úplně, tak nepřijde. Nicméně to ale nic nemění na kvalitách, které komiks má. Alan Moore je komiksový bůh a zde se hezky baví. Curt Swan má nádhernou kresbu, na kterou se krásně kouká. A co se týče příběhů, tak ty jsou zajímavé, a i působivé. Moore se zbytečně nezdržuje a jeho texty jsou srozumitelné a stručné. Čte se to velmi příjemně a je to dobrý komiks. Čím menší očekávání, tím je to lepší.

hroubek
hroubek | 10.11.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #084: Squirrel Girl

Na tento komiks jsem se hodně těšil. Squirrel Girl mě vždy přišla jako zajímavá postava, se kterou bude sranda a její boření čtvrté stěny bude zábavné. A tento komiks je zábavný, jen jsem čekal, že to bude lepší. Doreen je hodně sympatická a její příběhy jsou příjemně ujeté a zábavné. Jen jsem se při čtení nemohl zbavit pocit, že to pořád není úplně ono. Prostě, že si to až za pár sešitů sedne, a najde si to vlastní styl. A to je celkem škoda. Kresba ke komiksu sedí a i mě sedla, i přestože se nejedná vyloženě o pastvu pro oči. Squirrel Girl je fajn komiks, a mě trochu mrzí, že není lepší.

hroubek
hroubek | 4.11.2019 | Daredevil: Muž beze strachu #04

To byla jízda. Celý Bendisův run je neskutečně silný příběh o tom, co obnáší být hrdinou. Se vším tím dobrým a i tím špatným. A je to podáno velmi realisticky. Žádné zachraňování světa. Zde se se zachraňuje jedna čtvrť v New Yorku kde žiji obyčejní lidé se svými obyčejnými problémy, kterou chrání sám Ďábel strážný, Muž beze strachu, Daredevil. A Bendis znovu dokazuje, že Matta chápe jako jako málo kdo. Opět dostáváme zajímavý pohled na to proč je Daredevil, tak skvělá postava jakou je. Bendis a Maleev odvedli na celém runu luxusní práci a byla radost jejich příběh číst. A tohle zakončení je parádní, silné a i dojemné a já bych si přál abych si mohl přečíst jak to bude pokračovat. I čtvrtý omnibus s Daredevilem je luxusní komiks, a kdo ho nečetl, tak mu ho můžu jen a jen doporučit. PS: Bonusové příběhy jsou také dobré.

hroubek
hroubek | 26.12.2019 14:13 | Filmový a hudební klub

Doctor Sleep je parádně natočený horor od člověka, který umí pracovat s postavy, atmosférou a příběhem. Režisér moc dobře ví všem je síla, taky nám to ukazuje. Film funguje dobře, a dokáže krásně prodat hororovější momenty. Nejlépe to funguje v dvojprogramu The Shining - Doctor Sleep.

hroubek
hroubek | 26.12.2019 14:10 | Filmový a hudební klub

Zaklínač S01 - Nikdy jsem to nehrál. Nečetl jsem žádnou knihu a povídku. Prostě jak se říká jsem nepolíbený jakoukoliv části tohoto fenoménu. A možná to je důvod proč mě to tolik sedlo. Seriál jsem si i jako neznalec dost užil. Atmosféra byla skvělá, postavy jsem si oblíbil a užil si jejich příběhy. A potenciál do budoucna to má na 100%. Největší problém je podle mě nechronologické vyprávěni(vyžaduje to pozornost) a pak politická a geografická situace. Pořad jsem tápal kam postavy jdou a kde byly, jak je co daleko atd. Nejsou moc dobře popsány vztahy mezi králi, kolik je tam království atd. Nicméně jsem spokojený a docela rád bych si přečetl nějakou povídku, knížku a nebo zkusil hru než bude za rok a půl druhá řada. 8/10

hroubek
hroubek | 10.12.2019 15:07 | Filmový a hudební klub

Trailerové okénko:

Krotitelé duchů: Odkaz - velmi povedený trailer, který šlape, nic moc neprozradí a jede na vlně Stranger Things, já jsem spokojený.

Wonder Woman 1984 - čekal jsem více, není to špatné, tvůrci jdou na to jinak, ale od první ukázky jsem čekal něco údernějšího a zajímavějšího, další trailery budou určitě lepší.

Black Widow - první půlka traileru je skvělá, civilní rovina příběhu sluší, v druhé půlce se to zlomí a jde to pomalinku do kytek, hodně digi bordelu a zbytečných vtipů.

hroubek
hroubek | 30.11.2019 14:15 | Filmový a hudební klub

Z The Mandalorian má za sebou zatím tři díly, a nemůžu říci, že bych z toho byl extra nadšený. První díl je hodně dobrý a krásně nás uvede do daného světa. Druhý díl je dost slabý. Kdyby to byl fan film, dávám palec nahoru, ale u takhle velké produkce za stovky milionů, je druhý díl prostě slabý. Třetí díl je nejakčnější a má dobrý tempo a spád, jen se u něho nesmí moc přemýšlet.

Osobně radši kouknu na Ricka a Mortyho, který jsou boží. Watchmen, jenž mě každým dílem překvapují a rostou neskutečně a nebo The Man in the High Castle.

hroubek
hroubek | 23.10.2019 11:56 | Filmový a hudební klub

karl173 - Damon Lindelof je ten typ scénáristy, který nikam nespěchá, a klidně udělá pět slabších dílů, ale hlavně že seriál bude fungovat jako celek. Mě osobně ten první díl sedl. Baví mě ten svět, chci o tom světě vědět více, postavy jsou zatím dobré a vidím v nich potenciál. Baví mě odkazy na klasický komiks a jsem zvědavý s čím Lindelof přijde, protože má spoustu možností kam se vydat. Na druhou stranu to může taky kapitálně posrat.

hroubek
hroubek | 25.9.2019 11:38 | Filmový a hudební klub

mearez - Fimi má v tomhle pravdu. Všechny postavy, které jsi vyjmenoval jsou nové postavy s vlastním příběhem a identitou(X-23, Kate Bishop nebo Spider-woman). Osobně nemám nic proti tomu aby se zkoušely nové věci, ale jde mi to proti srsti, to co se v poslední době děje(černá MJ, černá Ariel, černý Heimdall atd.). To je tak těžké vymyslet nové postavy a prodat je společnosti??

Černý Gordon třeba bude parádní a skvěle zahraný, ale nic to nemění na tom, že tam vždycky bude ta pachuť vynucenosti.

hroubek
hroubek | 10.7.2019 21:07 | Filmový a hudební klub

Stranger Things S03 - Mám to celé za sebou a jsem hodně moc spokojený. Tahle řada je nejzábavnější a taky nejvtipnější. Hodně se sazí na humor a mírnou přepálenost, a to ať už jde o dialogy nebo příběh. Tvůrci místy trochu tlačí na pilu, ale jakmile dojde na citlivé a emocionální scény, tak to funguje na 100%. Je velmi dobré, že tvůrci dokáží příběh lehce okořenit, a s novými postavy pracovat na výbornou. Nejvíce to platí pro postavu Robin, jenž je skvěla a krade si desítky scén pro sebe. Za mě tedy velká spokojenost a radost z návratu známých postav. 9/10

hroubek
hroubek | 3.7.2019 21:35 | Filmový a hudební klub

Spider-Man: Daleko od domova - pár slov o filmu.

Nakonec budu patřit k té druhé skupině, kterým se film víceméně líbil, ale o naprosté spokojenosti nemůže být řeč. Potěšilo mě, že jsem se nestačil nudit. Ve filmu se pořádně něco děje a každou chvíli se mění lokace a přichází nějaká akční scéna nebo slušná dialogová výměna. Velmi příjemně mě překvapila akce, jenž v průběhu filmu roste a vyvíjí se dějem(Berlín a následně Londýn). Romantická linka s MJ(stále mě vadí jí takhle říkat) je dobrá, zbytek spolužáků a učitelů už tolik ne. Kupodivu mě dost sedl Mysterio a to jakým způsobem je ve filmu zobrazen je rozhodně ten lepší způsob. Bohužel je ke konci jeho charakter dost zjednodušen. Nový Spidey je fajn komiksovka, která pobaví a dostaneme od ní přesně to co chceme. 7,5/10

PS: Obě potitulkové scény jsou dobré. U první jsem si říkal, že bude trochu jinak provedená, a že hlavní hvězda bude vypadat jako v minulosti. U té druhé se nabízí jakým směrem se bude vyvíjet další směr kosmických cest a příběhů.

PPS: Bohužel jsem to viděl s dabingem. S titulky by to bylo lepší.

hroubek
hroubek | 9.5.2019 19:27 | Filmový a hudební klub

Viděli jste někdo teaser na seriálové Watchmen. Za mě hodně povedená práce, a jsem zvědaví co z toho vyleze.

hroubek
hroubek | 7.5.2019 20:34 | Filmový a hudební klub

Mě naopak pomalejší tempo Endgame sedlo. Ten film byl o postavách a o ukončení některých cest, nebo o smyslu života. To že se nikam nespěchá, je to velký fan servis pro znalce komiksů a filmů je pravda, a rozumím tomu, že to někomu nemuselo sednout. Na druhou stranu, tvůrci mě několikrát překvapili, rozhodně je tam vidět, že nechtěli dělat věci co nejjednodušeji a to co předvádí má vždy nějaký význam. Osobně nechci rozebírat jejich plán, cestování atd, protože to se dá snadno nějaký argumentem shodit. Za mě parádní komiksový film, ale rozhodně ne nejlepší,

Aktivita

Naposledy přihlášen: 5.8.2020 16:50
Komentáře u comicsů: 244
Hodnocení comicsů: 240
Příspěvků ve foru: 24

Sbírka (z CDB)

Četl: 242 (cca 74788 Kč)
Má: 232 (cca 70156 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0