Providence

3.7 (3.6) | Argo | fantasy, horror | série Argomiks

Nejnovější velký opus velmistra komiksového média Alana Moora vrhá světlo na dodnes neprozkoumané hrůzyplné aspekty děl H. P. Lovecrafta. Opulentní hororový komiks je proto právem oslavován jako jedna z nejobsáhlejších knih věnujících se znepokojujícím motivům Lovecraftova díla. Dvanáctidílný epos představuje události předcházející napsání nejslavnějších povídek z mytologie HPL. Zároveň ukazuje důsledky jejich stvoření pro naši realitu a sny. Moore nenechal nic náhodě a podílel se na všech fázích výroby – od příběhu přes kresbu a lettering až po samotné vydání. Výsledkem je mistrovské dílo posouvající hranice žánru, které umožňuje znovu si prožít všechny příběhy klasického kánonu v nových, překvapujících souvislostech.

Scénář:
Alan Moore
Kresba:
Jacen Burrows
Ink:
Jacen Burrows
Lettering:
Pavel Růt, Alena Tejnická (Sarah)
Barvy:
Juan Carlos Rodriguez
Překlad:
Marko Hauliš
Redakce:
Milan Dorazil, Ondřej Horák, Richard Klíčník, Richard Podaný
Obálka:
Jacen Burrows, Juan Carlos Rodriguez
Grafické úpravy:
Pavel Růt, Alena Tejnická (Sarah)

Varianty:
Providence
Providence (limitovaná edice)

Obsahuje sešity série Providence #1-12 (květen 2015 - duben 2017)

V osmé kapitole s názvem Klíč, kompletně “vypadla” vrstva bublin s textem. Argo se po zjištění tohoto nedostatku rozhodlo celý náklad stáhnout, vytisknout daný sešit znovu (samostatně v černobílé variantě), jenž se následně rozhodlo vlepit před inkriminovanou kapitolu. - více informací viz. V Providence se dějí podivné věci…
Na straně 15 chybí v jedna bublina, text je tak špatně čitelný, v opravené verzi je možno bublinu dolepit z přiloženého listu.

Vyšlo jako 15. svazek velké řady edice Argomiks

Rok a měsíc vydání: listopad 2019 | ISBN: 978-80-257-3019-5 | Vydání: 1. | Vazba: šitá v tvrdých deskách | Formát: 220 x 310 mm | Počet stran: 592 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 1298 Kč | Název originálu: Providence | Vydavatel originálu: Avatar Press, 2017

Obálka (1/7)
Ukázka (2/7)
Ukázka (3/7)
Ukázka (4/7)

+ další 3

Spacecore
Spacecore | 8.9.2020 | Providence |

Podobně jako Robert Black, i já provedu spíš takový deníkový zápis. Na Providence jsem se těšil a čekal nějakou dobu, protože jsem byl namlsaný Courtyyardem a Neonomiconem, které jsou neoficiálně přeložené Transcomxem a které jsou absolutně nepochopitelně nevydané u nás! Je to možná ještě větší kiks, než zmršené bubliny (k čemuž jsem se vyjádřil v diskuzi a nebýt toho, že jsem si knihu vypůjčil z knihovny, musel bych strhat bod/y za vydání). Každopádně bez znalosti Dvorečku a Neonomiconu bych byl ztracenej, vůbec bych se neorientoval (zejména v závěru). Pokud máte možnost, tak si Dvoreček a Neonomicon určitě načtěte před samotným Providence. Obojí jsou to kratší, a ne až tak složitá dílka. No a ke všemu jsem nikdy nečetl Lovecraftovu jedinou povídku. A ani nehodlám, ale k tomu se ještě dostanu dále.
Jak jsem říkal, s Lovecraftem jsem se setkal pouze v několika filmových adaptacích a taky jsem četl pár komiksů na jeho motivy (všechny u nás vydané a pár dosud nevydaných) takže jsem tak nějak povrchně věděl co mě čeká. Já mám slabost pro horor už od svého útlého dětství (chyba rodičů), ale v literatuře se mu dosud vyhýbám. Faktem je, že podobně jako Z Pekla, nebo Ztracené dívky je tohle hodně pečlivá a detaily prošpikovaná "studie" Lovecraftova díla. Moore -jak říkám pokaždý- je génius a neváhá nám to dávat najevo s každou další věcí, co udělá. I ty deníkové záznamy jsou místy pomrkávání na čtenáře typu "čumíš co, jaký jsem šibalský ušák" a mě na jeho hru nevadí nikdy přistoupit. A opět tu máme vrstvy. Moore nikdy nedělá nic jednoduchého, protože ví, že stejně jako život sám i literatura, komiks i cokoli jinýho je složitý a Loveraftovo dílo do této škatulky spadá možná nejvíc.
Obsahově je to nadupaný, musel jsem se opírat o berličku v podobě zahraniční stránky s referencemi a vysvětlivkami každého panelu a odkazů v něm schovaných, takže to šlo, ale je fakt, že jako neznalec Lovecrafta mi toho hodně uniklo. Přesto jsem se bavil celou dobu, prožíval veškeré dusno, napětí, chytal všechny myšlenky a troufnu si tvrdit, že chápu, co tím vším básník chtěl říct.
Vlastně mě na tom všem nejvíce děsí jak moc reálné a metatextuální ta Moorova zpráva je! Máme tu příběh muže, který v 20. století jako první popsal nepopsatelný děs a ten se skrz jeho slova šíří až doposud jako virus, až ke mně do mého domu v podobě Providence. Tím myslím Lovecrafta, ne Blacka. Chápejte, já tohle beru vážně. Okultismus a magie jsou pro mě reálné věci (jak říká Grant Morrison – každý druhý se setkal s něčím „nadpřirozeným“, každý druhá tetka z vesnice Vám poví nějakou strašidelnou duchařskou historku) a sám jsem se v životě setkal s ledasčím a mám k tomu všemu respekt. Potkal jsem se s léčiteli, wiccami, čarodějkami. Však mezi námi tady nějací určitě jsou. Taky jsem bral dost let ze svého života narkotika, psychedelika a prošel si např. toxickou psychózou, takže stav šílenství je mi důvěrně znám a spoustu těch Moorových (Lovecraftových) myšlenek jsou založeny na skutečně hmatatelných (a děsivých) základech.
Abych dokončil popis mojí osobní perspektivy k tomu dílu, tak se zároveň (a nejspíš i pokrytecky) považuju i přes to všechno za křesťana (bez příslušnosti k církvi) takže tím se můj respekt k supernaturálním věcem ještě prohlubuje. A Providence bych ani neměl číst, abych řekl pravdu, ta kniha je nasáklá skrz na skrz magickým odkazem Lovecrafta, který je skutečně nebezpečný, když se vezme v potaz spirituální dávka pomyslného zla v ní a přesto to čtu a baví mě to! A to je bravúrní ukázka absurdního šílenství, jaké nám tu otevírá bradatý čaroděj Moore a jeho pramentor Lovecraft. Vše je propojené, vše souvisí se vším a realita může být pouhý sen. A ano, v blázinci jsem byl, nemusíte se ptát 😊
Takže abych to shrnul. Knihu jsem si užil velice. Dovršil jsem tím poslední rest z Moorovy tvorby, kerý mi zbýval na seznamu a přesvědčil jsem se, že mi toto bohatě stačí i co se týče Lovecrafta, pouštět se do něj definitivně nebudu, ale věřím, že je to mistr hororu a v jeho věcech je víc autentičnosti, než možná kdo z nás umí připustit. A moje psyché je příliš citlivé na literaturu tohoto typu. Takže se spokojím s tímto „shrnutím“ kterou nám přinesl v Blackově odysei po Nové Anglii.

Kresba byla skvělá, Burrowse miluju (Scars, Wormwood etc.) takže jsem si to vychutnával. Deníkové zápisky jsou občas too much, ale krásně přidávají na čtenářově nervozitě, která je potřeba pro celkové vykreslení některých děsivých situací. Časová smyčka byla naprosto luxusní! Nemá cenu jakkoli rozebírat kvalitu samotného scénáře / kresby, tam není jediné slabé místo, to by si pánové nedovolili. Pět z pěti, a skláním klobouk před Moorem (ale ne před Argem, těm hanba).

Matthew
Matthew | 13.2.2020 | Providence (limitovaná edice) |

Spíš bych to viděl na 4,8 hvězdy. Začátek je hodně pozvolný, člověk se do toho musí trochu začíst. Naštěstí to vydalo Argo, jako kompletní vydání, ten formát je boží, takže nemusíte čekat na další části, jako byli omnibusy v zahraničí (3x4). Že nemám načteného Lovecrafta mi vůbec nevadilo. Naopak! Těším se, až si jeho povídky přečtu a dozvím se více o postavách, které Black potkal! Kresba je za mě hodně příjemná a perfektně přehledná, docela by mě zajímalo, co na ní ostatním vadí, ale tohle je subjektivní věc.
K deníkových zápiskům, z kterých jsem měl docela strach, mám nakonec vlastně pozitivní věci. Zajímavě rozšiřují příběh a v závěru dostanou velmi zajímavou roli. Že by se v nich jen opakoval děj komiksu mi skoro nepřišlo. Vždy byl jen zmíněn v rychlosti a dál Black vyprávěl své poznatky a rozšiřoval příběh o události nad rámec komiksu.
Jediné, co mi vadilo je konec. Tedy z pohledu, že Providence je završení více příběhů a trápilo mě, že hlavně Neonomicon tady ještě nevyšel a bůh ví, jestli vzhledem k hejtu, co se tu rozběhl, vůbec vyjde.
Mytologie příběhu je velmi zajímavá a role, které Blackovi a Lovecraftovi a vlastně všem postavám přisuzuje jsou skvělé a místy i dost znervózňující.
PS: Chybějící bubliny vzhledem k deníkových zápiskům a skvělé kresbě moc nevadí. Oprava, kterou nakladatelství zvolilo, je ale dost nešťastná. Fialový sešítek s průhlednými stránkami se sice dá v pohodě přečíst, ale k té knize to prostě nesedí. Zajímalo by mě, co by na to řekl samotný autor.

disclose
disclose | 26.1.2020 | Providence (limitovaná edice) |

Ještě že Alan Moore není mrtvý jinak by za tohle vydání rotoval v hrobě a chodil strašit do arga

SNUFKIN
SNUFKIN | 18.1.2020 | Providence |

Pekna obalka, nekvalitni zpracovani a fakt oskliva kresba. Skoda.

autokineton
autokineton | 16.1.2020 | Providence |

Za mě jednoznačně komiks roku a o to víc mě mrzí nízké hodnocení, které má dva důvody - jednak kauzu bubliny a druhák, že se spousta lidí nechalo nalákat na Moora. Přitom to rozhodně není kniha pro každého... to je fakt. Pokud čtenář není milovníkem Lovecrafta, moc si komiks neužije a ztrácí spoustu souvislosti, proto je dobré se alespoň trochu připravit 😁 No a o kauze "bublin" už bylo řečeno a napsáno hodně - mě to netrápí (vlastně mi přijde, že se to naopak k Lovecraftovi hodí), a za tuto cenu máme nadstandardní vydání, které nevyšlo ani v zahraničí. Kdo nechce, nebo nemůže s fialovým sešitem žít, ať si prostě Providence nekupuje. Tím potrestá Argo myslím dostatečně 😉. Já děkuji a těším se na Necronomicon ❤️ 100%

flipflop
flipflop | 28.12.2019 | Providence |

Přelouskat tenhle špalek pro mě bylo velkým utrpením. Hrozná nuda a přešlapování na místě, i když několik fajn myšlenek se v tom zmatku přece jen našlo.

Cigosakk
Cigosakk | 27.12.2019 | Providence |

Mimo horší zpracování (které se dá zkousnout) je to naprostá pecka.Super atmosféra,skvěle napsaný i nakreslený.Díky za tuhle věc

Jezevec
Jezevec | 26.12.2019 | Providence |

Po obsahové stránce výborný komiks, ale provedení je otresne. Celá jedna kapitola chybně vytištěná, prostě zpackaná, neprofesionální práce. Všecko vyhodit a vytisknout znovu!

erik
erik | 26.12.2019 | Providence |

Providence je zaujímavý komiks. Nádherná ukážka toho, ako sa dá z ničoho upliesť bič. Alan Moore je borec a dokáže napísať dvanásť zošitov o tom, ako sa jedna postava potáca v literárnom svete, vedie prázdne reči a okolie jej zdatne sekunduje. Jasné, toto je púha odkazovka pre fanúšikov jedného (a pár ďalších) spisovateľa, iné ambície to nemá. Pre mňa, čitateľa antológií Chambersa i Lovecrafta a (napr.) i Stokera, je jasné, že je tam toho požehnane. Lokácie, postavy, dialógy, práca s kultom, však dobre. A čo samotný dej? Nič. Krásne to vidieť na tej kapitole bez bublín, ktorá je následne zhrnutá v denníku - rozprávali sme sa o spisovateľoch a dielach. Nič podstatné sa neudeje. V celom komikse. Pointa - inšpirujem Lovecrafta - je na minipoviedku a nie na hrubú bichlu.
Ale!
Moore nie je Morrisson, vie písať. Nie je ani Gaiman, takže poetiku nahrádza homo-sexom a predovšetkým, je detailista a majster komiksovej formy, takže, aj keď je to celé vlastne o ničom, nič vám nechýba. Ani v okamihu, keď čítate tie stohy denníkových kecov. Vrátane konca, ktorý je rovnako nijaký ako celá kniha. A fakt je škoda, že tu nevyšli predchádzajúce komiksy "lovecraftovho" Moorea. Suchá kresba sa k tomu hodí.

Providence nie je pre každého, dynamické (nechcem povedať akčné) typy budú trpieť. Moore má podstatne lepšie veci, tu sa len predvádza, rovnako ako v podobne prázdnych Stratených dievčinách. Napriek tomu ma jeho štýl baví a neľutujem, že som si toto mohol prečítať.

marek zigmund stanko
marek zigmund stanko | 27.11.2019 | Providence |

National Geographic krajinou Lovecraftova podvědomí průvodce Alan Moore. Rozhodně zajímavější, než cokoliv co H.P. kdy napsal (i když, já nikdy nebyl, kdovíjakým fanouškem). Na druhou stranu i ten Moore má lepší věci. Formálně jistě nádherná záležitost (!) ale co se obsahu týče, pouze lehký nadprůměr. P.S. nepřečíst, si to na sociálních sítích ani nevím, že nějaké bubliny chybí :)

louza
louza | 27.11.2019 | Providence |

Providence. Kniha, která vám vyrazí dech hned několikrát. Poprvé už od pohledu svým megavzhledem, podruhé až jí potáhnete z knihkupectví domů a potřetí při čtení. Legendární Alan Moore tu zpracovává ucelené dílo neméně legendárního H.P.Lovecrafta. A tento střet géniů nemůže skončit jinak než výtryskem čirého génia (a protože je to Moore a Avatar, tak někdy i doslova - pokud jste homofobové, tak knihu raději ani neberte do ruky). I když to tak pro mnoho nahodilých čtenářů na první pohled vůbec nemusí vypadat. Kniha má totiž dva zásadní háčky. Moore se tentokrát totiž neomezil "jen" na práci s literárními postavami jako třeba v případě Ligy, jejíž děj si mohli užít i čtenáři, kteří jen lehce tušili na co se Moore odkazuje. Ale svůj jinak v jádru celkem jednoduchý děj, popisující pátrání zvídavého novináře po odvrácené straně Ameriky, o dílo svého předchůdce opravdu mohutně opřel. Pokud nemáte podrobně načteno CELÉHO Lovecrafta a četli jste třeba jen pár povídek, nebo vůbec nic, nebudete mít v případě Providence nejmenší šanci a celý příběh vám před očima zdegeneruje do triviální detektivní linky protkané zmateným sledem podivných nic neříkajících dialogů a příhod nedávajících valného smyslu. Ještě horší je, že se Moore v závěru odkazuje i na svoji vlastní H.P práci Neonomicon, který sice MdS představoval už takřka před dekádou na Crweconu ve svém TOPu, ale nebyl vydavateli vyslyšen a skvělý Neonomicon tak česky bohužel nikdy nevyšel.

Pokud však máte načteno, čeká vás temný trip napříč Amerikou, na než vás může vzít jen nemnoho soudobých spisovatelů. Úplně vidím specialistu převypravěče Gaimana, jak rve svou kštici závistí. Místy je pravda skoro až úsměvné jak moc Moore tlačí na pilu, protože hrdina Robert Black během svého putování v drtivé většině potkává a konverzuje pouze s původními Lovecraftovými postavami a místo bez referencí aby čtenář hledal pod lupou. Čímž se dostáváme k druhému háčku. Příběh má sice své hororové a brutální momenty, ale na takhle opulentní epický kus je jich překvapivě málo. Moore ve většině případů spoléhá na to, že straší strýček H.P a on sám se věnuje spíše ucelené literaturizaci jeho vesmíru a dělá tak z knihy celkem čistokrevnou konverzačku s hodně znepokojivým podtónem. S gustem fůzuje prvky H.P vesmíru do jediného mega opusu a jak už to v jeho případě bývá, nenechá se poutat jen komiksovými panely. Kniha je nacpaná velkou spoustou dobře a čtivě napsaného doprovodného textu, který sice dílčí kapitoly pro nechápavé trochu přisvětluje, ale nezasvěceným nic zadarmo nedává. Text tak posouvá knihu od komiksu do beletrie tím spíš, že Moorův příběh nakonec nepojme jen Lovecraftovy postavy, ale po Simmonsově vzoru i Lovecrafta samého. Přes všechny Moorovské komplikace a nestandardnosti však musí informovaný čtenář uznat, že jde asi o Moorovo nejzásadnější dílo od Z pekla a po paskvilech jako Ztracené dívky bych nečekal, že z něj ještě někdy vypadne něco tak kvalitního a propracovaného jako Providence.

PS : gratulace Argu (Richardu Klíčníkovi), že se nenechali svést k lacinému raciem řízenému rozdělení knihy na dvě stejnoměrné části, ale vydávají ji v jediném impozantním svazku, který mohou čtenáři, v nepravděpodobném případě, že by se jim snad kniha nelíbila, použít k velmi stylové popravě běžného domácího zvířectva až do velikosti koně

PPS : problém chybějících bublin v obrázkově bohaté kapitole o Kadathu jsem pochopil jako Moorův záměr dát kreslířovi více prostoru a odlehčit jinak brutální konverzačku. Tenhle surreálný bug beru jako průsak vesmírného zla do naší reality a užívám si ho se vším všudy :-) Ať už záměrně nebo omylem tahle kniha budí vášně a je to tak dobře.

cyboy
M cyboy | 27.11.2019 | Providence |

Urcite stoji za precteni i pres ten hype ohledne chybejicich bublin. Moore za deseti kapitolami z dvanacti dlouze zvani v denicich a bohuzel v nich vetsinou jen popisuje to, co se odehralo v predchozi kapitole, takze i kdyz v jedne kapitole chybi bubliny a vy si pri cteni (kdyz nevite ze je to chyba) rikate, ze jste ten umelecky zamer uplne nepochopili, tak Moore vam to nasledne vysvetli v deniku. A vzhledem k tomu jak detailne to popisuje, tak se daji dohledat konkretni situace a zprostredkovane i dialogy. Kazdopadne kniha je pochopitelna a jestli ji neco skodi, tak jsou to prave ty deniky, ktere sice ctenare zpomali, ale zpomali ho natolik redundantnim textem, ze to vede spis ke ctenarske frustraci. Jakozto fanda dila HPL jsem k tomu pristupoval s obavami, protoze prevod jeho dila do jineho media je prakticky nemozny, ale Moore touto cestou nejde a pouze v povidkach hleda inspiraci pro pout hlavniho hrdiny. Neznat Chamberse a spol., tak by to asi takovy zazitek nebyl, protoze ty Moorovy narazky zustavaji bez vysvetleni (coz je dobre) a zaroven jsou i klicove pro dej (hlavne v prvnich kapitolach) a byla by skoda kdyby ty odkazy clovek nerozpoznal, protoze tim by se ochudil o jednu vrstvu vypraveni.
Konci to dosti originalni myslenkou, ktera je podana trochu zmatecne, ale nakonec pochopitelne.
Nedavam plny pocet kvuli chybejicim bublinam (ktere fakt nejsou problem), ale kvuli tomu, ze si Moore neumi rict dost a zaplevelil to hromadou textu z deniku, ktere jsou temer uplne zbytecne (sem tam je tam neco duleziteho, tudiz to nejde preskakat).
70%

Providence

Spacecore
Spacecore 8.9.2020

Freckles
Freckles 12.8.2020

calvin10
calvin10 7.6.2020

Carnage
Carnage 14.4.2020

trudoš
trudoš 14.4.2020

rajot
rajot 2.3.2020

robert.hladil
robert.hladil 19.2.2020

PKD
PKD 2.2.2020

Black Bro, yo
Black Bro, yo 23.1.2020

Walome
Walome 22.1.2020

hellblazer
hellblazer 21.1.2020

SNUFKIN
SNUFKIN 18.1.2020

autokineton
autokineton 16.1.2020

Lenny
Lenny 7.1.2020

flipflop
flipflop 28.12.2019

Cigosakk
Cigosakk 27.12.2019

Jezevec
Jezevec 26.12.2019

erik
erik 26.12.2019

TonyT
TonyT 25.12.2019

Cabal
Cabal 27.11.2019

louza
louza 27.11.2019

cyboy
cyboy 27.11.2019

Providence (limitovaná edice)

M_M
M_M 22.5.2020

fifas
fifas 28.3.2020

Matthew
Matthew 13.2.2020

disclose
disclose 26.1.2020

Walome
Walome 22.1.2020

numira19
numira19 10.1.2020

Dalamar
Dalamar 4.1.2020

willis
willis 14.12.2019

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 8.9.2020 |

Spacecore - "Já mám slabost pro horor už od svého útlého dětství (chyba rodičů" - jak to, že chyba rodičů?

Ty jseš stejně magor :D ale tvůj koment je super, spolu s popisem tvé osobnosti a spirituálním náhledem na věc pod vlivem omamných látek :D + magie, zlo, docela jsi mě na providence nalákal... ;)

Btw. Už jsem četl morissonuv run Batmana ;)

SNUFKIN
SNUFKIN | 10.3.2020 |

Cela ta kauza a okolnosti kolem vydani mi přijdou jako pohrdání čtenáři. Argo me vubec temi komiksy zklamava podezrele casto. Třeba Svet Edeny ma uplne zvlneny zadni obal a podobne. Komiks samotny uz jsem hodnotil.

erik
erik | 10.3.2020 |

PKD - šetrilo sa nielen na bublinách. 😀

PKD
PKD | 8.3.2020 |

Zajimalo by me, proc to neprekladal, Mooreuv dvorni prekladatel, Viktor Janis. 😉

Jezevec
Jezevec | 22.1.2020 |

Dalmatin: Kdyby to nebyla fušeřina, tak bych si ho nechal.

Darker
M Darker | 21.1.2020 |

Jestli to četl nebo ne, není důležité. Koupil komiks, který je zmetek. Výměna za nepoškozený kus není možná, tak má právo na vrácení peněz.

Dalamar
Dalamar | 21.1.2020 |

Chápu to dobře, že jsi koupil komiks, přečetl jsi ho a pak jsi ho vrátil a chceš peníze zpět?

Jezevec
Jezevec | 18.1.2020 |

Knihu jsem vrátil, peníze stále nevrátili. Moc pěkné a seriózní jednání 😁

Jezevec
Jezevec | 2.1.2020 |

Po neděli odešlu ten zmetek zpět. S tím fialovým blebancem se nelze smířit.

Zack
A Zack | 27.12.2019 |

Promazáno (jen těch pár příspěvků absolutně nesouvisejících s Providence) a prosím, už se k tomu nevracejte. Pokud to jinak nejde, potřebujete si o tom ještě pár dní povídat, využijte http://comicsdb.cz/forum/6/1/sberatelsky-klub kde to bude v separátním vláknu a nebude to zabíjet veškerou ostatní diskuzi v přehledu. Díky.

Jezevec
Jezevec | 27.12.2019 |

Pavel75: To jsem jim také řekl. A moc to nepomohlo. Právě proto apeluji na to, aby do Arga a Kosmasu volali a psali všichni, kteří mají komiksy rádi a aby i oni dali najevo, že tohle se nedělá. Kdo si neváží zákazníků, nemá nárok na jejich peníze.

Pavel75
Pavel75 | 27.12.2019 |

Jezevec: Ano to vím, že to tam dopsali až později.Ale jak to pochopí člověk, který neví o tom, že v jedné kapitole chybí bubliny(je tam vložený sešit),nečetl žádnou diskuzi? Jak to má vědět, když je tam jen uvedeno, že kniha je po opravě? Mělo by být uvedeno, že kniha je v jedné kapitole bez bublin a je tam vložený sešit.
To nikde nevidím-je to zjevné klamání zakazníka, což se mně nelíbí.

james89
james89 | 27.12.2019 |

Já mám pocit, že kniha po zjištění vady nikde k prodeji nebyla a pracovalo se na zmíněné opravě s tím, że po Vánocích bude opět k prodeji, což se tomu teď tak děje včetně limitované obálky s vyšší cenou. Kdo chce, ať si to koupí. Já to za tuto cenu nebudu. To je furt dokola tady :-D

Jezevec
Jezevec | 27.12.2019 |

Alfi: To je zajímavá otázka, taky bych rád věděl, co by na to Moore říkal. Pokud na něj zjistím nějaký kontakt, poslu mu foto. Dobrý nápad!

Jezevec
Jezevec | 27.12.2019 |

Pavel75: To o opravě tam ale doplnili až poté, co jsem volal a psal do Arga i Kosmasu a měl bouřlivou telefoni i mailovou diskuzi s R. Klicnikem. Předtím tam nebylo nic, prodávali zmetek jako by se nechumelilo 😀

Pavel75
Pavel75 | 27.12.2019 |

Naprosto chápu jezevce, že je rozčílen, ikdyž to stačilo napsat jen jednou.
Teď se dívám např. na kosmas a o tom, že prodavají zmetek není prakticky nikde zmínka.
Jen v anotaci úplně dole mají uvedeno:Kniha obsahuje opravu chybného tisku.Pro neznalého to znamená , že kniha je v pořádku(opravená)
Tak bych to pochopil já a v klidu zakoupil a potom se divil jako jezevec.

TonyT
TonyT | 27.12.2019 |

Alfi - ach jo, vytrháváš z kontextu, na to není co říct. Kašlete na to.
Jinak za mě obsahově zatím velmi dobré.

Cigosakk
Cigosakk | 27.12.2019 |

Tady je celý zástup rozčílených lidí 😂 co kdyby se tu víc řešil ten komiks a ne to, že nastala chyba při tisku. Za mě je to naprostá pecka a to pokažené zpracování mě vůbec neodradilo. Užil sem si Moorovu tvorbu jako vždy a šlo to i bez slz, kvůli chybě v tisku. Zkuste si ten komiks užít ;)

farnhajt
farnhajt | 27.12.2019 |

jestli to tu budete promazávat, tak si dovolím poslední koment.

způsob, jakým se argo vypořádalo s chybovou kapitolou, mi už nepřijde srdnatý, ale srdcervoucí.

Alfi
Alfi | 27.12.2019 |

TonyT, Rajot a spol: ale choďte viete kam s “komiks není zboží”, “služba komunitě” a podobnými blbosťami.
Ak by boli Argo až taký srdcaři a nešlo v prvom rade o peniaze tak by
- vytlačili komiks nanovo
- nepredávali zmätok a netvrdili, že je to takto lepšie a cennejšie
- nezačali vydávať komiks až keď Crew/BBart/CC rozbehli trh ale už dávno

Mimochodom, zamysleli ste sa, či na takéto riešenie dal súhlas autor diela? Predsa len je to pomerne veľký zásah do vizuálnej stránky a Moore je nekompromisný človek.

Jezevec
Jezevec | 26.12.2019 |

rajot: To ty máš problém s pochopením toho, ze normální je prodávat kvalitní zboží a ne zmetky.

rajot
rajot | 26.12.2019 |

Jezevec: servilní... Když máš problém s pochopením jednoduchý věty, tak by ti upozornění od kosmasu stejně nepomohlo :)

Cyboy: proto jsem psal, že je to nadsázka na odlehčení situace. Chtěl jsem tím říct, že nedat jim další šanci je blbost. Stejně jako jsem nezavrhnul CC když se mi jejich Sedm rozpadlo v rukou v salát ještě než jsem to prvně dočetl. Už se to pak nestalo a vida, kde jsou dnes. Viz co říká Spike. Ale máš pravdu s tím, že tadle diskuze je o ničem.

james89
james89 | 26.12.2019 |

Myslím si, že Kosmas a ostatní prodejci o té vadě ani nevěděli. Mají tisíce titulů různých žánrů a nemůžou každou knihu znát. Stahli knihu z prodejů, až když se o tom asi začalo mluvit. Nejsou to žádní komiksáci, tak nemůžou vědět, jak má která kniha být :-D Taky jsem kdysi od klasického prodejce objednával s dalšími knihami díl Skalpů, ve kterém byla chyba. Ještě jsem se zmínil, aby mi poslali už tu opravenou verzi. Samozřejmě ani o nějaké vadě nevěděli a zaslali mi špatný kus, tak jsem pak knihu v klidu vyreklamoval a komiks si objednal přímo z Crwe, kde jsem měl jistotu. Tak pokud máš Jezevče problém s knihou, tak jí vrať a nech si vrátit peníze, protože jiná verze asi nebude a nadávaním nic nevyřešíš, jen budeš mít z toho blbou náladu. Já ten komiks asi brát nebudu, protože litr za knihu s vadou se mi zdá dost, raději se smířím s tím, że to číst nebudu a místo toho si koupím třeba tu superknihu o Čtyřlístku (příklad). Nebo si počkám, pokud bude nějaká slevička časem. U kolosálních knih bychom asi taky nebyli tolerantní k chybám.

Spike
Spike | 26.12.2019 |

No tak ve velké části eshopů i knihkupectví jde komiks koupit se slevou, ne extra velkou, ale aspoň něco... Což by ale samozřejmě takto bylo nastavené i kdyby produkt byl v pořádku. Taky je mi líto dát tolik peněz za něco co je pokažené, ale pokud Argo nebude komiks tisknout znovu, co mi zbývá? Nekupovat nebo vrátit na znamení odporu že takhle tedy ne, ale připravit se o komiks který chci. Nebo přežít že mám zmetek, po opravě alespoň můžu přečíst s komplet bublinami a mít čtenářský zážitek. Já jsem zrovna ten typ člověka co od svého oblíbeného autora chce každou novou knihu co vyjde, a proto si Providence nechám... Tím ale neříkám že je to v pořádku. Věřím že pokud se tohle Argu stane znovu, už jim to neprojde, protože si kupující - my - řeknou, že je jim to asi jedno a vadný produkt je pro ně asi normou... Jelikož teď jiná možnost není jak mít Providence v cz, beru co je, jelikož jsem s Argem dosud žádný problém neměl, nebudu to nějak extrémně řešit, ale příště - snad žádné příště už nebude - už tak shovivavy nebudu. Tolik asi za mě.

Jezevec
Jezevec | 26.12.2019 |

james89: No právě, já kupoval na stránkách Kosmasu a v anotaci o nějakých chybách nebyla ani zmínka. Dopsali to tam, až když jsem napsal několik mailu do Arga i Kosmasu. Prostě prodávali bez upozornění vadný výrobek za plnou cenu.

james89
james89 | 26.12.2019 |

Já jsem názoru, že kdo chce, ať si to koupí a komu to vadí, tak ať si nechá vrátit peníze. Já zatím rozhodnutej nejsem, forma opravy se mi nelíbí. Slevu by dát mohli. To je jako když někdo nabízí druhou jakost výrobku se slevou. Tady akorát bohužel na výběr není. Taky se mi nechce dávat klasická cena za vadný výrobek. Ale rozhodně bych se tady tak nerozčiloval. Pokud to nikdo kupovat nebude, tak to půjde s cenou dolů samo. Pokud to někdo koupí po opravě za běžnou cenu, tak jeho věc. Já jsem spíš názoru, że to kupovat za klasickou cenu nebudu. Raději koupím něco jinýho.

Jezevec
Jezevec | 26.12.2019 |

masillia: V možnostech Arga samozřejmě je komiks znovu vytisknout a vsem ho vyměnit. A nevykladejte mi, ze by to byl konec vydávání komiksů. A když, tak alespoň důstojný!

Jezevec
Jezevec | 26.12.2019 |

cyboy : Dokud budou tak servilní zákazníci jako je Tony nebo rajot, tak se situace nikdy nezlepší. Tem by zřejmě nevadilo, ani kdyby tam byli jen prázdné stránky a na obálce nápis načmáraný fixem 😁

cyboy
M cyboy | 26.12.2019 |

Jdete uz s touhle diskuzi k sipku.
To je porad dokola. Jezevec je sice umanuty jako dite, ale i tak ma pravdu.
Vypravet tady naproste nesmysly o tom, ze komiks neni zbozi a ze je to neco jako koncert nejake kapely, tak to jsou vazne malomocne kecy.
Komiks samozrejme zbozi je a plati na nej stejna zaruka jako na cokoliv jineho. Jedna vec je jit na koncert, kde se treba neco nepovede (holt je to zive, takze se muze ledacos) a druha vec je, koupit si cd, kde budou chybet treba tri skladby.
A ano, Jezevec ho muze vratit. Problem je samozrejme v tom, ze ho chce a nechce ho v originalu, tudiz ho vracet nebude a jelikoz vidi jak se k tomu Argo postavilo, tak se vzteka. To vazne umim pochopit a nemusim mu psat, jak to muze jit vratit. Fakt je, ze by stalo za to hodit to Argu na hlavu organizovane.
Kdybyste necitili potrebu oblazit nas kvalitnimi nazory, tak by si tady Jezevec zanadaval a dal by pokoj, ale takhle si o tom pojdme psat donekonecna.
Nejdriv si to prectete a pak sem pojdte kafrat o necem, ale tyhle kecy a lezeni Argu tam kam slunce nesviti je naprosto nedustojne.
Podelali to a jejich reseni je trapne a ubohe. Tecka.
Ale jinak samozrejme Argo rules. Vic jejich (v nelogickem poradi vydavane) bozske many!

Spacecore
Spacecore | 26.12.2019 |

rajot: Jo, tak omlouvám se, když jsem mimo, celou tu diskuzi jsem nečetl :-) No jasně, bojkotovat vydavatelství není třeba, ale servilita není na místě, ono vlastně Argo z toho vyvázlo (ani nechci říct vybrousilo) úplně čistě a mají důvod cítit úlevu, možná bych se na jejich místě i pochechtával, protože jestli tady Jezevec je největším nespokojencem, tak si můžou oddechnout :) Chci říct, že když uděláš takovýto kiks, můžeš očekávat, že ti lidi budou házet vejce na budovu vydavatelství, čmárat ti sprosťárny na auto, ale ve skutečnosti jste si to všichni koupili a hádáte se tu s nespokojeným Jezevcem, to se snažím říct :-) Když uděláš TAKOVOUHLE botu (kdy šlo reagovat mnoha jinými způsoby) jako Argo, tak můžeš zákonitě očekávat davový lynč, což tady nehrozí a já úplně nevím, jestli to v týhle malý "rockový komunitě" je správná cesta, když to vydavatelství bude vědět, že mu projde všechno beztrestně, včetně kálení na zákazníky. Berte s nadhledem :-)

massilia
massilia | 26.12.2019 |

TonyT: lépe bych to nenapsal. Moc jsem to povykování nepochopil, Argo jasně dalo vědět, že je problém a jaké řešení je v jeho možnostech. A já jako čtenář se mohu rozhodnout, zda si takovou knihu koupím nebo ne. A když se mi to nelíbí, tak prostě knihu vrátím. To jsou celkem férově nastavené podmínky. Na druhou stranu jsou internetová fóra plná lidí se sklony k neustálému malichernému stěžování si na všechno možné, tak by byl div, kdyby se nenasáčkovali i sem.

rajot
rajot | 26.12.2019 |

Spacecore: proti bojkotu konkrétního výrobku neřeknu ani popel, ale vyzývání k bojkotu celyho nakladatelství a jejich dalších komiksu do budoucna mi přijde hodně přes čáru. Nehledě na to, že Jezevec si tady dost kálí na hlavu tím, že sám si komiks nechává, což jde proti logice. Asi se mu i tak dost zamlouvá. Co mu vadí úplně chápu, ale ta forma je prostě mimo. Konstruktivní kritika ano (zazněla všude a je to naprosto v pořádku), tohle ne. Nevidím důvod nedat Argu už žádnou šanci, jsem přesvědčenej, že se jim to už nestane. A věř, že získávat zpátky ztracenou důvěru budou u lidí klidně i několik let.

A k běžnýmu konzumně-kapitalistickýmu trhu bych to nepřirovnával, komiksaky jsem bral spíš jako takovou komunitu stejně jako jsou třeba hudební fanoušci, kde taky nepopravěj kapelu, když na koncertě (kde si zaplatěj vstup) něco podělá... Jezevcovi by v tomdle případě nabídli vrácení peněz a on by místo toho na místě dupal do země a řval, že nechce peníze, ale chce chce a chce, aby znova zahráli celej koncert nebo jinak ať je všichni přestanou poslouchat :D (todle zlehčuju a berte to s nadhledem ;) prostě kdo to zkousne ať do toho jde a kdo ne, ať si to nekupuje, tak jednoduchý to je.

Vesměs souhlas s Tonym.

TonyT
TonyT | 26.12.2019 |

Jezevec - tak zboží, já komisky mezi zboží moc nepočítám, ale to je jedno, ja jsem velkorysý člověk a přijde mi debilní se neustále navážet do lidí od Arga, kteří si dali s knihou jistě práci. Příště se na to alespoň můžou rovnou vysrat, možná i na celou sekci Argo komiks, stejně to z nich milionáře neudělá tak co. A největší prča je, když se to tady srovnává se světovou automobilkou, elektronikou operátorama, botama atd. to sorry ale to mám předčasného silvestra :-)))) Ale to moje chyba, já vyrostl u nás v jiné komiksové době, takže to mám nastavené jinak, navíc už jsem v životě rozházel jiné peníze než litr za komiks jestli to chceš vědět Jezevče, prachy budou, věcí budou my tady nebudem, takže seru na to a jdu si číst Providence, maximálně napíšu jak moc se mi to líbilo nebo ne.

Spacecore
Spacecore | 26.12.2019 |

Jako ale je to skutečně průser, že v podstatě jediný odpor proti takovému zacházení se zákazníky probíhá právě tady na popud naštvaného Jezevce :-) Jinak se to přejde, Argo se víceméně polituje, pár lidí nadá na internetu a tím to hasne. Podle toho, kdo všechno má Providence už doma, soudím, že ani moc neprodělaj a vesele se jede dál, dokud nepřijde další kiks a zase jim to projde :-) Já si myslím, že bojkot takového výrobku v civilizované společnosti je celkem normální. Podívejte na Ježka Sonica ve filmu, na jacky v iphonu (nemám iphona, nevím, jestli to napravili) atd. prostě vlna nepokojů vůči paskvilům je v kapitalistické společnosti normální, takže na jednu stranu Jezevce chápu, na druhou chápu i to, že když už bych to měl doma, asi bych neutrácel energii na protest a vztek, jen bych to v sobě zadusil a přešel, takže to je střet dvou myšlenkových pochodů, jak to tak vidím :-)

felis
M felis | 26.12.2019 |

Jezismarja a ja bych chtel aby nebyly valky a aby lidi na sebe nebyli zli..... komu se nelibi co koupil, muze dostat love zpatky. Komu to nevadi, knizku si necha. Kdo nechce, nekupuje. Co na tom furt resit? Neplakej na spatnym hrobe, je to ztrata casu!

Jezevec
Jezevec | 26.12.2019 |

rajot: Ano, pokud knihu vrátím, dostanu zpět peníze. A co z toho? Já chci, aby knihu vytiskli znovu a všem vyměnili. Tedy kromě Tonyho, ten má vadné zboží rad 😁 Nebo vytiskli dvanáct samostatných sešitu, samozřejmě bez chyb. To by bylo úplně nejlepší.

rajot
rajot | 25.12.2019 |

Jezevec: myslíš ten princip, že tu o tom píšeš x dní furt dokola a nabádáš ostatní k bojkotu Arga, ale zároveň sis ten komiks dobrovolně nechal a nevrátil ho ikdyž můžeš a dostaneš zpět penize? :)) tak ho vrať, to určitě zabere víc než to, že jim tady děláš denně nevědomky reklamu (znáš ten slogan ne?).

Jezevec
Jezevec | 25.12.2019 |

rajot: Tady jde o princip. Zkazili tisk, tak ať tisknou znovu. Já sám je k tomu samozřejmě nepřesvědčim, ale pokud by se jim ozvali i ostatní zákazníci, třeba by pochopili, jak se zachovat správně.

Jezevec
Jezevec | 25.12.2019 |

farnhajt: Tak jestli to vytiskli znovu, tak to udělali dobře a není se na co ptát.

Fimi
M Fimi | 25.12.2019 |

Rajot jo to souhlasím

farnhajt
farnhajt | 25.12.2019 |

rajot : tak to nevím, na to řeč nepřišla.

na to by se mohl jezevec zeptal:-)

rajot
rajot | 25.12.2019 |

Farnhajt: to bylo ale tedy spíš vinou tiskárny, jestli to správně chápu, čili to šlo finančně asi na jejich triko, pokud na tyhle případy navíc nemá tiskárna nějakou pojistku... (?)

rajot
rajot | 25.12.2019 |

Fimi: tak bych to šel vrátit, sám zhrzenec připouští, že to jde, tak proč to neudělá když je to jak boty bez podrážky hm? :) To pak zkrátka působí jenom jako prázdný a účelový kydání hnoje (a hlavně už x dní furt dokola), sorry :)

farnhajt
farnhajt | 25.12.2019 |

jezevec : zeptejte.

jinak při čekání na letošní talbotově autogramiádě nám pan dort vyprávěl o peripetiích tisku první knižnice. údajně se jim první půlka výtisků vzňala (rozumněj barvy nějak zareagovaly) a oni to tiskli znovu...

Jezevec
Jezevec | 25.12.2019 |

farnhajt: To nevím, až se něco takového stane, tak se jich zeptám. Jinak já nejsem příznivec megaknih, Hellboye i Conana mám po jednotlivých dílech.

Jezevec
Jezevec | 25.12.2019 |

Tony: Ano, přečetl jsem si anotaci ke knize na Kosmasu. O chybějících bublinách tam nebylo ani ň.

farnhajt
farnhajt | 25.12.2019 |

jezevec : co by asi udělali v cc, kdyby se jim u pekelný knižnice 1 stalo něco při tisku...?

TonyT
TonyT | 25.12.2019 |

Jezevec - tak boty, já si nejdříve o zboží něco zjistím že ... Jinak limitku Providence mám doma, chtěl jsem jí i po chybě a následné opravě a máš pravdu, mě to nevadí, můj čtenářský zážitek to neovlivní a kšefty s komisky nedělám, takže tak :-)

Fimi
M Fimi | 25.12.2019 |

Zmetek za 1300 Kč je vyloženě facka čtenářům.. Jaknrika kolega Granville, jako boty bez podrážek... Už vidím jak si někdo koupí fungl nový telefon s rozbitým displejem..

Jezevec
Jezevec | 25.12.2019 |

rajot: Mám doma limitovany výtisk s plakátem. Sbírám především beletristické hororové knihy, z komiksu jen Hellboye, Conana a pak právě takové komiksy jako je Providence, které se váží k mýtu Cthulhu. Tony: Informace mi unikla, protože doteď jsem vždy jen objednal z Comics Centra nebo Kosmasu a o nějakém Comics DB neměl ponětí dokud jsem do vyhledávače nenapsal: komiks Providence chyba. Zajímalo mě totiž, co si o téhle hrůze myslí jiní sběratele. A jak vidím, většina z toho nadšená není. Ty jsi zřejmě zvláštní člověk, když ti nevadí vadné zboží. Jsem zvědav, co bys řekl, kdyby ti někde prodali např. boty bez podrážky 😀

rajot
rajot | 25.12.2019 |

TonyT: je to troll a osobně bych se ani nedivil, kdyby to doma vůbec neměl. Nejlepší je to ignorovat, ani jeho nebude bavit psát to samý dokola 3x denně.

TonyT
TonyT | 25.12.2019 |

No jako by nic jako by nic, já nevím teda, ale znalec Jezevec si objedná knihu před týdnem z Kosmasu poté, co Argo před víc jak měsícem s ostudou celý náklad stahoval a opět ,,opravenou" vyslal do světa, kdy to navíc s oslavou proběhlo všemi možnými médii. No netvrdím asi by nějaké to upozornění pro laika napsat mohli, na druhou stranu nevím jakému komiksovému fanouškovi kromě Jezevce tahle informace během celé doby mohla uniknout. Ale dobře, jenomže znalec Jezevec ihned samozřejmě ví kam se obrátit, tudíž si po té co si postěžoval Argu, založí účet na Comics DB aby se o svůj úděl podělil, protože ví že tady se o této problematice diskutuje asi dva měsíce :-)) No já chápu fanoušky kteří jsou řešením od Arga naštvaný, (já mezi ně nepatřím a nestydím se za to) ale celé to na mě působí tak, že Jezevec je jenom obyčejný troll a možná placený i Ruskem :-)

Jezevec
Jezevec | 25.12.2019 |

Milo: O peníze nejde. Jde o to, ze zničili krásnou knihu a prodávali jí jakoby nic. Každý, kdo ji koupil, by měl stejně jako já požadovat nový tisk. A pokud to Argo neudělá, tak už u nich nic nekupovat.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 25.12.2019 |

Každej to může vnímat jinak, každopádně s tím nic neuděláme .. Argo se nějak rozhodlo, a rozhodnutí zrealizovalo. Teď někdo může jen nadávat, ale co s tím? Nic... Každopádně chápu jezevce, že ho vytočil fakt, že na kosmasu tu chybu neuvedli, pokud o ní teda věděli...;) To je takovej trochu podraz... Myslím, že prachy by ti vrátili, jezevče... Víc nezmůže nikdo. ;)

Spacecore
Spacecore | 25.12.2019 |

Můj názor je, že cena je přemrštěná, mělo by se to prodávat za min. 50% ceny nehledě na ztrátu u vydavatele. Já nejsem primárně, ani sekundárně sběratel, takže mě to netankuje, jelikož si to půjčím z knihovny, nebo stáhnu nebo něco, ale i kdyby se mi to po čtení líbilo dost na koupi, tak v tomto případě samozřejmě nekoupím. Ne za plnou cenu. Kdybych to však koupil, nevím, zda bych byl jako Jezevec a cítil bych se jako zákazník ukřivděn, nebo bych si namlouval, že mi to nevadí, protože už jsem za to utratil třináct set a plná náhrada škod nehrozí. Když se to objeví v Levných knihách, tak beru, ale ne za víc jak 300.

Jezevec
Jezevec | 25.12.2019 |

Ano, pořadí vydávání čeští nakladatele taky patlajii, ze zůstává rozum stat. Ovšem to není nic proti tomu, když někdo vydá komiks, kde v celé kapitole chybí bubliny, tváří se, jako ze je to vlastně jen taková prkotina a navrch se najdou jedinci, kteří tvrdí, ze jim to nevadí!

Spacecore
Spacecore | 25.12.2019 |

Aha. No já se chtěl vrhnout na Providence anglicky (i přes nejspíš náročnou angličtinu) a zastavily mě právě plány na vydání, takže jsem už déle zvědav jak to celé dopadne, protože myslím, že linky Neonomiconu jsou velice pěkně otevřené.

cyboy
M cyboy | 24.12.2019 |

Spacecore: Finale ma vlastne dve casti, kde v jedne Moore uzavira prave Neonomicom, ale docela pochopitelne je to i bez jeho znalosti. Ale taky to poradi vydavani moc nechapu.

Spacecore
Spacecore | 24.12.2019 |

Já akorát nechápu jednu věc. Četl jsem Courtyard a Neonomicon a tohle by mělo navazovat ne? I podle ukázek tady v náhledech. Oni chtějí vydat Neonomicon následně? Funguje to i bez znalosti Neonomiconu? To mě zajímá.

Jezevec
Jezevec | 24.12.2019 |

Ano, kniha jde vrátit, ale tady jde přece o to, ze knihu prodávali na Kosmasu bez upozornění, ze je to zmetek. A to tzv. řešení a oprava, které Argo zvolilo je ubohost. Neváží si zákazníků a zákazníci by se měli ozvat.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 24.12.2019 |

Tím vzniká nový konflikt a přihodíme dalších 30 komentu... :D:D

karl173
M karl173 | 24.12.2019 |

Nejdřív píšeš, že jsem koukal špatně a pak sám potvrdíš, že má Providence víc? Já ty komentáře dávno nečtu. Jen mě to zajímalo z hlediska počtu komentářů v diskuzi.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 24.12.2019 |

Karl a fimi - koukals špatně, měla... ;) Vyvolal to cyboy svým komentem o muslimech a židech nebo co, který bohužel smazal ... Karl- je to (ne)normální má Marvel s tou kamalou... konkrétně tohle: Ms. Marvel #01: (Ne)normální . Ač teď uz providence vede se s 116. Nicméně tamta diskuze měla rasový přesah... Tady se jen už plká, jezevec by měl knihu vrátit nebo prodat, stejně svými jedovatými zbytečnými řečmi ničeho nedosáhne a tím se diskuze skončí.. :)

karl173
M karl173 | 24.12.2019 |

Fimi-neměla, koukal jsem.

TonyT
TonyT | 24.12.2019 |

Jezevec - no mluvím, už se k tomu ani nechci vyjadřovat, akorát nechápu proč zase tady rozděláváš něco, co se zde řešilo pořád dokola. Hlavně to ani ničemu nepomůže. Jinak myslím, nejsem si jistý ale kniha jde vrátit ne.

Jezevec
Jezevec | 24.12.2019 |

Lenny: Jezevec si pouze myslí, ze za své peníze mel dostat kvalitní produkt. Namísto toho dostal zmetek. Někdo za tu chybu musí nést odpovědnost a chyba musí být napravena. A to vlepené fialové cosi Jezevec za opravu neuznává.

Fimi
M Fimi | 24.12.2019 |

No myslím že tehdá MS marvel měla víc

karl173
M karl173 | 24.12.2019 |

Dal by se nějak zjistit žebříček nejdiskutovanějších komiksů? Mám pocit, že tenhle vede.

Lenny
M Lenny | 23.12.2019 |

Jezevec je takovej Cato :)

Spike
Spike | 23.12.2019 |

Super super, díky za info.

Jezevec
Jezevec | 23.12.2019 |

Spike: Hned na začátek, jak Blake trhá dopis od milence a stojí na mostě. On tam ten text je, ale bublina chybí. Ale já to tam nedolepoval, ať ty chybí opraví ten, kdo je způsobil.

Makro
Makro | 23.12.2019 |

Odskroluj o tri obrazky vyse, je tam primo ta strana, v promo materialech to bylo spravne.

Spike
Spike | 23.12.2019 |

Jinak, neví někdo kam přesně patří ty přiložené vypadlé bubliny? Prý na 15. stranu, ale nevím jestli celkově, nebo je to 15. strana 1. kapitoly, popř. na jaký panel apod. Pardon jestli se to už tady nebo v jiné diskusi řešilo, ale nechce se mi všechno znova pročítat..

Spike
Spike | 23.12.2019 |

Díky za odpovědi. Jelikož z Lovecrafta čerpá hodně i Mignola, už dlouho si říkám že by chtělo doplnit si znalosti... A Providence mě do toho chce dokopat definitivně :D Moorea si rád koupím vždy, a chci z toho něco mít... V únoru má vyjít dotisk komplet sebraných Lovecraftovych spisů, tak koupím, přečtu, a pak se pustím do Providence.

cyboy
M cyboy | 23.12.2019 |

Spike: Jezevec to pise celkem dobre, ale pokud tento zanr neni tvuj salek caje, tak se do cteni Lovecrafta, Chamberse a spol. nenut. Providence neni zadny milnik v literature, jak to skoro z diskuze muze vypadat. A kdyz si to prectes bez znalosti souvisejici literatury, tak sice budes ochuzen o nekolik rovin vypraveni, ale hlavni myslenku myslim pochopis.

Jezevec
Jezevec | 23.12.2019 |

Spike: Ovšem bez textu v jedné kapitole je kniha zcela zničena, takže to nemá cenu kupovat.

felis
M felis | 23.12.2019 |

Spike: určitě, se znalostí díla je to o třídu jinde.

Jezevec
Jezevec | 23.12.2019 |

Spike: Ano. A taky Chamberse a Dunsanyho, C. A. Smitha...

Spike
Spike | 23.12.2019 |

Abych trochu změnil téma diskuze od kvality vydání k obsahu... Otázka pro znalce Lovecrafta - pokud si chci Providence co nejvíce užít, je ideální si předtím načíst jeho dílo, a poté až se pustit do komiksu, správně?

Fimi
M Fimi | 23.12.2019 |

100..jak říkám, až to bude v levných knihách za stovku, vezmu to.. Člověk holt nemůže přečíst vše

Light
Light | 23.12.2019 |

Já už jsem se rozhodl a tohle kupovat nebudu. Buď v budoucnu koupím opravené vydání, nebo si to holt nepřečtu, co se dá dělat. Ale nad tímhle by se prostě nemělo jen tak mávnout rukou, nebo to dokonce omlouvat. Bohužel.

farnhajt
farnhajt | 23.12.2019 |

jsem z toho sólo sešitu taky dost zklamanej.

že to alespoň nedali s prázdnou první a poslední stranou...

Jezevec
Jezevec | 23.12.2019 |

Celá tato "oprava" je špatně, navrch když já objednával z Kosmasu, nebylo u knihy vůbec uvedeno, ze je tam jedna celá kapitola bez textu. Prostě to je zkažené dilo. Vyhodit a začít znovu, vše ostatní je zbabělost.

Dalamar
Dalamar | 23.12.2019 |

Louza: Mám to podobně, řešení zvoleno dobře, ale to provedení nic moc. Velikost a zpracování pro vložení, tam to chápu. Viděl jsem opravenou verzi a asi bych s ní neměl problém. Ale jako samostatný sešit je to hrůza.

louza
louza | 23.12.2019 |

Přiznám se, že ač jsem původně knihu hájil, řešení, které Argo zvolilo jako opravu mi připadá snad nejhorší možné. Už to vlepování sešitu se mi moc nelíbilo. Ale dobře, pokud to jde pořídit separátně, beru. Bohužel se ale jako sběratel sešitovek s realizátory rozcházím v názoru na to co je to "sešit". Celá Providence původně vycházela sešitově. Po kapitolách. Takže jsem naivně předpoládal, že Argo natiskne sešit právě v tomto formátu. Mylně. Takhle ty opravé sešity FAKT nevypadají. Spíš připomínají nátisk pro korektora, kterými bych tipoval, že i jsou. Ach jo.

Jezevec
Jezevec | 22.12.2019 |

TonyT: Mluv za sebe.

TonyT
TonyT | 22.12.2019 |

rajot- přesně tak.
Jezevec- myslím že o to tady nikdo nestojí, nehledě na to že jsi přišel s křížkem po funuse.

Jezevec
Jezevec | 21.12.2019 |

Jezevec se tu vzal tak, ze si před týdnem koupil komiks Providence, zaplatil za něj plnou cenu a když kniha přišla a on ji rozbalil, zjistil, ze se jedna o nekvalitní práci. Proto napsal do Arga, co si o tom myslí, a proto přišel sem, aby se o svůj názor podělil s lidmi, kteří jako on mají komiksy rádi a sbírají je.

rajot
rajot | 21.12.2019 |

Jezevec: chtěl jsem ti na to něco odepsat, ale při pohledu na tvůj profil jsem pochopil, za jakým účelem byl založenej a že to tudíž nemá žádnej smysl. Po pár komentech zmizíš jak pára nad hrncem.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 20.12.2019 |

Kde se vzal, tu se vzal... Vyhrabal se jezevec ... :) Se svou negativitou přišel mezi nás.. :)))

Jezevec
Jezevec | 20.12.2019 |

hromotlk: Vykašli se na to. Přece tam nebudeš něco lepit!

Jezevec
Jezevec | 20.12.2019 |

rajot: Snížený prodej je jejich chyba. Ať si Neonomicon nechají. Po téhle ubohé saskarne už jim nikdo normální nemůže věřit.

Fimi
M Fimi | 20.12.2019 |

Darker to by museli vydat nějakou pecku abych ji za velký peníz koupil.. Mám od nich jen dvě knihy které mě zaujaly jinak teda Vybíral jasně vede v té Evropě

hromotlk
hromotlk | 20.12.2019 |

kde prosim vas zozeniem chybajucu bublinu zo strany 15? fialovy zosit som dostal ale bublinu nie.

Darker
M Darker | 20.12.2019 |

Ve svém důsledku za to zaplatíme tak jako tak. Logicky budou chtít ztrátu zalepit, takže čekám zdražení knih od Arga příští rok. Je to logický krok každého kdo podniká

rajot
rajot | 20.12.2019 |

Jezevec: oni za to taky platí, sníženým prodejem (na čemž btw visí Neonomicon).

Jezevec
Jezevec | 20.12.2019 |

baatcha: Za chyby se platí.

baatcha
baatcha | 20.12.2019 |

Jezevec: Vydavatelská čest versus utopenejch pár set tisíc (milionů?) ve stoupě, to je tuhej souboj... :D

Jezevec
Jezevec | 20.12.2019 |

Jediné čestné řešení je hodit to do stoupy a vytisknout znovu bez chyb.

felis
M felis | 15.12.2019 |

baatcha: Mně teda komiksy na počítači nevadí, ale tohle číst v originále je na mně moc, musel jsem se fakt soustředit na ten text a vůbec si to nevychutnám, takže jsem to zabalil. Já do toho půjdu. Pan Klíčník mi psal, že bez vlepeného sešitu bude k dispozici 700 kusů, takže myslím, že to určitě hned nezmizí.

baatcha
baatcha | 15.12.2019 |

felis: To zní libově a šel bych do toho. Pokud nebudu po Vánocích úplně finančně vysoslej. Providence mám sice staženou, ale číst komiksy na počítači mě neba.

james89
james89 | 14.12.2019 |

Sběratelská rarita s vadou se z toho asi nestane, když jiná česká verze vlastně nebude :-) Možná ta s limitovanou obálkou. Pokud se to bude dát koupit i s nevlepeným dodatkem, tak se možná hecnu :-D Ale až po Novém roce, tak snad se po tom nezapráší.

lantan1
lantan1 | 14.12.2019 |

farnhajt: Já si o sešit panu Klíčníkovi napsal 5.12. (odpověděl 6.12.) a taky zatím nic nedorazilo.

farnhajt
farnhajt | 14.12.2019 |

to carnage: dík za info, já to poptával přímo u pana klíčníka zhruba ve stejném čase, co píšete.

zatím mi nic nepřišlo...

felis
M felis | 14.12.2019 |

Mám na dotaz informaci od vydavatele, že bude možno zakoupit i knihy se sešitem jen vloženým, ne vlepeným. Ale až po vánocích. Osobně si počkám...

Carnage
Carnage | 14.12.2019 |

farnhajt: Kosmas odeslal kolem 6.12.

farnhajt
farnhajt | 13.12.2019 |

za jak dlouho pošle argo sólo sešit?

do vánoc už to asi nebude...

baatcha
baatcha | 13.12.2019 |

Mě až díky reportáži došlo, jaký je ta kniha vlastně obřík, co se týče formátu. Což vzbudilo můj zájem. A kupodivu mě i ta bizarnost s chybějícími bublinami začíná připadat jaksi sympatická, protože máme světový unikát. :D Co ten formát, ten se zvětšoval, ne? Mám Neonomicon a ten je v klasickém B5 komiksovém formátu...

james89
james89 | 13.12.2019 |

Teď podle reportáže ČT jsem už pořádně pochopil, jak to bude vypadat. Kdyby to nechali být a tu špatnou kapitolu vytiskli ve stejné kvalitě jak v knize a přibalili ji ke knize zvlášť, tak bych do toho za tuto cenu klidně šel. Ale tahle fialová lepenina se mi opravdu nelíbí :-(

Fimi
M Fimi | 12.12.2019 |

To je Teda gól... Až to bude v levných knihách za stovku, pořídím..

Pavel75
Pavel75 | 12.12.2019 |

Zmetkovitou Providence dokonce prezentují v televizi:http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/219411000101211/obsah/738752-komiksovy-opus-providence?fbclid=IwAR0IC0tQ37JA9W7cB-uZrmTY5lnSrpQXIph2n3iCLLd2rPPTkPMhVTnGEzY
A nejlepší je vyjadření, že většina fanoušků vlepený sešit přijala - k radosti editorů.Já určitě k většině nepatřím.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 11.12.2019 |

Za mě je to škoda, měli vydat jakoby normální komiks mimo, v barvě na kvalitním papíru. Tímhle Argo zbytečně ztrácí body. Každopádně tohle ve mně evokuje i minimalizaci nákladů, což chápu... Ten papír je možná tak tenkej kvůli případnému poškození vazby jak psala P.G., když už je uvnitř knihy...

Jinak...mě osobně by zajímalo, co se stalo, že se to takhle posralo, ...zveřejní to?

Carnage
Carnage | 11.12.2019 |

Sešit je fialový, průhledný... velký špatný.

james89
james89 | 9.12.2019 |

Vypadá to velice zajímavě. Knihu nemám, ale asi si ji za tuto cenu po novém naskladnění v dolepovaném stavu nekoupím, což mě celkem mrzí. Je to škoda

Light
Light | 9.12.2019 |

Co mi hlava po tomhle všem nebere je to, proč je ten sešit fialovej. Vypadá to podle mě strašně. Upřímně nevím, jestli koupit nebo ne. Chci si to přečíst, ale nechce se mi tohle podporovat.

Spacecore
Spacecore | 9.12.2019 |

Já si to hezky půjčím z knihovny a rád přečtu. Dlouho mi to leží stažený ve skenech, ale po zkouknutí jsem se do toho nepouštěl právě kvůli jazyku a čekání na vydání od Arga.

TonyT
TonyT | 9.12.2019 |

Doppelganger- asi tak jak říká Louza... Jinak si rozhodně nemyslím, že ti tolerantnější ( včetně mě) zobou Argu z ruky, dokonce i chápu argumenty nespokojených zákazníků a dávám jim za pravdu, ale osobně to jednoduše tolik NEŘEŠÍM a nevím proč bych se měl živit stejnou negativní energií jenom proto, že tebe nebo někoho jiného tady, tato politováníhodná událost sere. Nechceš nekupuj, neřeš. Kup si to v AJ ostatně na tu jsou tady všichni machři.

louza
louza | 8.12.2019 |

Doppelganger : protože nemají jak jinak si to přečíst. Providence totiž není Lobo a vyžaduje poměrně dost pokročilou znalost jazyka. Běžně čtu komiksy v originále a i tohle jsem zkoušel ale prostě nedal. Proto jsem rád že to vyšlo aspoň takhle.

Doppelganger
Doppelganger | 8.12.2019 |

já o knihu zájem mám, ale za plnou (nemalou!) cenu ji rozhodně kupovat nebudu. Tohle není levný Usagi Yojimbo s přelepenou jednou stranou, kde nad tím šlo mávnout rukou. Tohle je velká a sakra drahá kniha. Pokud za to může Argo, tak prostě bad luck, měli si to pohlídat. Pokud za to může tiskárna, tak mají vymáhat škodu na ní. Ale nechápu, jak můžou prodávat zmetek za plnou cenu a už opravdu nechápu, že se najdou zákazníci, kteří jim to s radostí zobou z ruky s obhajujícími a sebekonejšivými argumenty jak z půlky devadesátek.

Fimi
M Fimi | 8.12.2019 |

Třeba to kontrolou ani neprošlo

P.G.
P.G. | 7.12.2019 |

Já hlavně nechápu, jak něco takového mohlo projít přes kontrolu. A rovnou celý náklad. To mi hlava nebere...

Darker
M Darker | 7.12.2019 |

Ať si Argo s tím komiksem dělá, co chce, ale kdybych měl o tento komiks zájem (jako že naštěstí nemám), tak bych do toho nešel. Chcete moje peníze, tak to udělejte pořádně. Že jste to posrali, váš problém, proč by mě to mělo zajímat, co za tím je. Že zkrachují? Smůla, za chyby se platí. Že to nemají pojištěné, někdo, kdo to podělal nemá pojistku na blbost, že nefunguje kontrola před tiskem... absolutně nezájem. Je to obchod, tak to bohužel funguje.

Carnage
Carnage | 7.12.2019 |

Tak sešit je free tak proč ne.

farnhajt
farnhajt | 7.12.2019 |

jsem celkem rád, že mám tu původní verzi. ta nová (předělaná) vypadá podle fotek jako slušnej šit.

celkem závažím, jestli vůbec budu chtít ten sólo sešit...

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 7.12.2019 |

Fimi - no, ale aby to bylo presny, tak by ti je musela ještě nasypat na tu pizzu :D

Fimi
M Fimi | 6.12.2019 |

Je to jako když jsem byl před lety v pizzerii a chtěl na pizzu navíc olivy. Dostal jsem základ, říkám kde mám olivy? Servírka mi přinesla čerstvé olivy v misce...

TonyT
TonyT | 6.12.2019 |

Lenny to řekl přesně co k tomu víc dodat.
Já byl doteď s Argem spokojený, holt stalo se, znovuvydání pro ten náš mini rybníček je zjevně nesmysl, takže nakonec jsem s výsledkem spokojený. Navíc nikdo nikoho nenutí to kupovat, já osobně se na knihu těším. Mimochodem mnohem více mě štvou rozpadající se vazby po jednom přečtení, ovšem to nikoho nezajímá jelikož se to týká jednotlivce, tohle se týká všech tak si z toho každý může cvrknout do kalhot. Na druhou stranu čtu komiksy od dob Komety, takže to že tady komiksy vůbec vychází je pro mě stále svátek :-))

S4TW
S4TW | 6.12.2019 |

Jako to vydání je shit, o tom žádná, ale co jsem pochytil, tak každý má možnost vrátit zboží a dostat zpěz peníze nebo ne? Jestli ne, tak pak ano, je něco špatně...

Dalamar
Dalamar | 6.12.2019 |

Darth: Myslím, že je hodně těch co se otevřeně ozvalo, že se jim výsledek nelíbí. Každý ať si na výsledek udělá svůj názor a buď to koupí nebo ne. Asi bych nehledal za názorem "s tímto výsledkem jsem spokojený" nějaké lezení do zadku, nevím jaký profit by z toho zákazník měl mít. Jak psal už Lenny, skvělá paralela k Providence je vydání Corto Maltese, kde je to daleko horší a vydavatel se k tomu myslím ani veřejné nijak nevyjádřil. A zákazník? Více méně ticho po pěšině a to beru v potaz rozdílný "hype" na oba tituly. Chápu obavy z toho, aby se podobné řešení neopakovalo, ale Argo už tak bude na Providence počítat ztráty a doufám, že příště se podobných chyb vyvarují. V posledních letech se mi zákazníci učíme využívat našich práv jako spotřebitele a kdyby tu Providence vyšlo 10-20 let zpět, tak by většina lidí mlčela a byla ráda že to tu vyšlo aspoň v tomto vydání. V tomhle opravdu vidím pozitivní posun vpřed, ačkoli já jsem ten "jsem rád že to tu vyšlo aspoň takto" 😉

Carnage
Carnage | 6.12.2019 |

Kdyby ten sešit ale aspoň byl černobílí a ve stejnym formátu, ale je menší a fialovo bílej vypadá to jak kdyby jim došlo že černá barva je drahá nebo už nebyla.

cyboy
M cyboy | 6.12.2019 |

Cele to silenstvi kolem Providence me celkem nechavalo v klidu, ale nakonec se ozvat musim. Predne kniha je produkt jako kazdy jiny a asi vsichni jsme ho koupili jako koncovi zakaznici, takze je i s dvouletou zarukou. A pokud je produkt z vyroby vadny a neopravitelny, tak mame pravo zadat vyrobek bezvadny anebo odstoupit od kupni smlouvy (chybejici text v 1/12 knihy errata nevyresi). Argo se vydava klasickou ceskou cestou - klickovani mezi zakony. Ale ok, jsme v cechach a jsme jen blbi spotrebitele. Na celem tom problemu se krasne ukazuje jak vydavatele porad ziji ve stavu polobozskych entit, ktere nam serviruji zazraky a ocekavaji pouze nas uzas. Darth ma ve svem postoji naprostou pravdu a uvedomovat si sva prava neni zadny hon na carodejnice. Kdyz si koupite auto a na palubnim displeji nebudou texty, tak to asi budete resit. A kdyz vam v automobilce reknou, ze vam misto opravy/vymeny namontuji druhy, cernobily displej, tak s tim asi v pohode nebudete. Argo jde jeste dal - dokonce nam radi, ze si mame vystrihnout a dolepit chybejici bublinu na strane 15 a smajlik k tomu. Ha ha ha. Vazne vtipne. Cesta a reseni, ktere zvolilo Argo je vyslovene komicke. Podelali jeden ze svych nejdrazsich projektu za rok a resenim je co? Cernobily sesit a vystrihovanky? Jako vazne? Proc to neni v barve stejne jako original? Asi by to take bylo moc drahe. Je fascinujici sledovat, jak staci kdyz nakladatel rekne, ze oprava by byla moc draha a uz by nemohl vydavat zadne komiksy (v pripade Arga je to dost diskutabilni vymluva s tim poctem knih, ktere vydavaji) a ctenari zacnou pokorne soupat nohama a navzajem se prekrikovat s tim, ze se vlastne nic nestalo. Dart zcela trefne uvadi svou obavu, aby ze z toho nestal precedent, protoze si to o to uplne rika a s timhle pristupem si ani nezaslouzime nic jineho.

Lenny
M Lenny | 6.12.2019 |

Já cením, že Argo jedná otevřeně (narozdíl třeba od Egmontu a rozpixelovanýho Corto Maltese). Jasně, pokazili to a je to fail. Jasně, nejlepší řešení by bylo vytisknout celej komiks znovu, ale naprosto chápu argument, že by je to ekonomicky položilo. Čekal jsem na výsledek a podle fotek se mi vloženej sešit líbí.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 6.12.2019 |

Dalamar: já to myslel ironicky s tou změnou a zákazníkem. Hon na čarodějnice samozřejmě nechci :-), tos mě špatně pochopil, ale opravdu mě fascinuje, že to nikomu nevadí, že nikdo neřekne na Argo fb, jak to není ok. Přijde mi to jako lezení do zadku. Snad se z tohohle řešení nestane precedent pro další vydavatele.

Dalamar
Dalamar | 5.12.2019 |

Darth Raelchi:Myslím, že s tím názorem, že se doba změnila a s ním i zákazník jsi hodně mimo. Stačí zapátrat v minulosti jakým způsobem se zde vydávaly knihy či komiksy. A jestli tě překvapuje, že lidi jsou v klidu....to by jsi byl radši za nějaký "hon na čarodějnice"? Tvůj názor ti neberu, respektují ho, ale já to vidím jinak 😉

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 5.12.2019 |

http://www.facebook.com/1647196305307827/posts/3113784901982286/

Za mě dobré řešení... Ale vizuálně je to znát a nakonec souhlasím s P.G., že následky by to mít mohlo, kdyby byla kniha zatížena větší váhou... :/

- lepší by bylo to dát jen ke knize formou časopisu jako bonus a třeba to s tím zatavit ;)

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 5.12.2019 |

No, koukal jsem na FB Argomiksu a nepřesvědčilo mě to ani za mák a docela koukám, jak jsou lidé klidní a ještě jsou ochotni si to i vlepovat - do komiksu za 1300!!! Doba se asi změnila a zákazník s ním. Asi nepatřím do této doby, když tvrdím, že je něco špatně. Dál už se ke kauze Argo a zmrvená Providence vyjadřovat nebudu. Kupovat to nebudu a pokud, tak v originále i s The Courtyard a Neonomicon. Mezitím snad stihnu aspoň přečíst pár lovecrafťáren - Louza v tomhle trochu pravdu. Pokud z toho něco mám mít, tak pořádně.

Hawwwran
M Hawwwran | 30.11.2019 |

Mam obe verze a sberatelsky je to tak nejak jedno. Vydavatelsky chytre reseni, sberatelsky podvod, no :-)

louza
louza | 30.11.2019 |

Hawwwran : Ne to jsem nevěděl :-) Věřil jsem naivně, že to přetiskli. Samolepka je podvod. V tom případě už chápu tvůj dotaz. Poznám, že je to rarita prostě tak, že vím, že jsem to kupoval v den vydání ;-)

Hawwwran
M Hawwwran | 29.11.2019 |

Louza: ale.víš, že je to G samolepka, žejo...

louza
louza | 28.11.2019 |

Dalamar : je to tak. Ať před nebo po, tahle kniha čtenáře k Lovecraftovi prostě dotlačí.

TonyT
TonyT | 28.11.2019 |

Dalamar- a to je přesně ono. Máš normální střízlivý názor, který je jednoduchý a na nic si nehraje a né žádný přehnaný sebeukájecí elaborát.

Dalamar
Dalamar | 28.11.2019 |

TonyT: Mám Providence teprve rozečtený, nejsem odborník na Lovercrafta, povídek jsem četl málo plus tu komiksovou adaptaci od Krieka co u nás vydalo Argo a myslím že mi to stačí abych dokázal ocenit jak umě a s citem dokázal Moore zakomponovat Lovercraftovo dílo do svého příběhu. Ba naopak některé věci co se v Providence objevují ve mě budí zvědavost a chuť si je přečíst v originále. Myslím si tedy, že pro někoho to může po přečtení působit jako vstupní brána k dílu Lovercrafta, záleží na čtenáři a jeho zvídavosti.

TonyT
TonyT | 28.11.2019 |

baatcha - no taky netvrdím že jí nemá :-)) bohužel. A ohledně anotace, no fakt jsem z ní nepochopil, že musím mít bakalářku s Lovecraftova díla abych si komiks užil... Mimochodem Hvězdné války nemám rád, naposledy jsem je viděl asi ve dvaceti, což už je dvacet let takže já fakt nevím o co jde.

baatcha
baatcha | 28.11.2019 |

TonyT: Jenže má pravdu. Je to, jak byste šli na Star Wars Episode VIII: The Last Jedi bez jakékoliv znalosti Hvězdných válek. Budete se bavit, ale asi se nebudete moc chytat. Ale co jste teda po přečtění anotace k tomuhle komiksu čekali? :D

TonyT
TonyT | 28.11.2019 |

Louza- no tak jsem přečetl tvůj názor na komiks. No musím konstatovat, že Argu děláš medvědí službu. Už takhle je spousta lidí je nalomená a podle tvého názoru je kniha dobrá tak akorát pro znalce Lovecrafta (což jsi zjevně ty) a asi tak dalších deset lidí co zároveň čtou komiksy. Takže my ostatní můžeme v klidu zrušit objednávky...

perak
perak | 28.11.2019 |

No je to samozřejmě podnikatelské riziko, ale Argo jde do rizika, že takto "opravenou" knihu nebudou lidi kupovat. Prostě si ze všech špatných řešení vybralo to, které považuje za nejméně rizikové. Nechci je omlouvat, ale chápu, že hodit vše do stoky je právě při takto drahé knize málo reálné. Dát slevu? Jak velkou, aby to ty, kteří to v takovéto formě nechtějí kupovat, ke koupi přesvědčilo? On je i ten dotisk, stažení, vlepení, … bude něco stát. A takovouto knihu potřebují dostat na pulty před Vánoci co nejdříve, takže i čas hraje podstatnou roli.

karl173
M karl173 | 27.11.2019 |

Darth Raelchi: Naprosto s tebou souhlasím, cítím to úplně stejně.

louza
louza | 27.11.2019 |

Hawwwran : snadno. Podívám se na obálku. Na raritce v nadpisu chybí velké černé G, které má překrýt původní h. Najdi si tady v databázi všechny tři vydání a tam to uvidíš.

Olwen
Olwen | 27.11.2019 |

Carnage: to abych si koupil Herkules. :)

Carnage
Carnage | 27.11.2019 |

Olwen: to se řešilo na FB, pán z Arga říkal že kvůli množství textu to neni možný, ale můžeš si je tma zkusit vystřihnout ze sešitu :D

Doppelganger
Doppelganger | 27.11.2019 |

Olwen: to mě ale taky napadlo! :))

Hawwwran
M Hawwwran | 27.11.2019 |

Louza: jak poznas chybny "kontrakt na boha" od "kontrakt na boga"? To by mne zajimalo. Mel jsibv ruce obe "verze"?

Olwen
Olwen | 27.11.2019 |

Lol, má žena měla zajímavý názor. Prý ať se vytisknout jen bubliny s textem na vlepeni. :)

TonyT
TonyT | 27.11.2019 |

Carnage - to je zase fakt, tak uvidíme...

Carnage
Carnage | 27.11.2019 |

TonyT: jasně že to nemůžou podělat znova ale stejně, sešit o 32 stranách vlepit do knihy bez toho aniž by museli předělat vazbu? Jak se to tam bude vejít? Proto počkám na výsledek a buď si nechám psoalt jen sešit nebo tu opravenou ale moc jim nevěřim že to bude vypadat normálně.

Dalamar
Dalamar | 27.11.2019 |

Darth Raelchi: U Bouncera prý o chybu nejde, ale je mi jasný, že teď bude každý na tituly u Arga hledat kde co. Providence v limitce mám doma, osmou kapitolu si nechám doposlat. Těžkou hlavu si z toho nedělám, stane se. Ale chápu i ostatní názory a i to, že to někoho úplně odradí od koupě.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 27.11.2019 |

TonyT: to nejspis jo.
To all: Ja chapu tu situaci a rozumim ji, ale zakaznik proste neni povinen toto brat v potaz. Dale si myslim ze prece nikdo automaticky nejde do komiksu hlavne kvuli tomu ze mu hrozi raritnost, natoz v CR. U kolosalek to brat jde, ale jsme maly trh. Priznam se ze pokukuji po aj verzi ale u komiksu mi slo vzdy primarne o obsah, coz Argo plni perfektne a merou vrchovatou i na ukor chyb a vad. Tohle uz mi u takoveho titulu prijde proste moc. Bouncer tam ma taky neco v obalce pro cyklus 3. Chtelo by to proste delat tu praci poradne, protoze si myslim, ze to uz neni bezna situace.
Heslo ze fanousci to ustoji, mi nestaci. Jednoho dne nemusi, to riziko na sebe bere firma. Presto mam Argo moc rad a nejdrive se na tu opravu podivam a pak se rozhodnu.

Olwen
Olwen | 27.11.2019 |

Já rozhodně nekoupím. Platit plnou cenu za poškozené zboží nehodlám už z principu. Souhlasím s Invapem - riziko podnikání.

TonyT
TonyT | 27.11.2019 |

Darth Raelchi- no je fakt že takové CC by asi reagovalo jinak.

TonyT
TonyT | 27.11.2019 |

Carnage - hele tak to si nemyslím, tohle Argo nemůže posrat na dvakrát .

TonyT
TonyT | 27.11.2019 |

Carnage - přesně tak, to jenom jeden místní pseudointelektuál z toho chce dělat raritu.

Carnage
Carnage | 27.11.2019 |

Pochybuju že je venku výtisk který je v pořádku :D ale jinak já mam doma Providence s touhle chybou protože Kosmas mi to hned odeslal, osobně uvidim jestli vyměnim až jak uvidim jakou formou je to "opravený" to vlepení může totiž bejt slušnej humus.

baatcha
baatcha | 27.11.2019 |

Kluci to s tou raritou myslí tak, že ačkoliv se celý náklad stáhnul a teď se do něj dodělává čb kapitola, tak po světě koluje několik výtisků, co už se mezitím dostaly ke koncovému zákazníkovi. A v nich nebude vlepená čb kapitola a tím jejich cena závratně vzroste. Bude to sice úplně ten samý komiks, ale bez dolepeného sešitu. Což, jak zjišťuji, ze mě dělá boháče, protože mám jak původní vyblitý Návrat temného rytíře, tak i rozpixelovaného a staženého Corto Malteseho. :DDD

Ale bacha - někde mezi vámi prý koluje i jeden jediný výtisk Providence, který je kompletní se všemi bublinami. Což je v mých očích skutečná rarita.

Carnage
Carnage | 27.11.2019 |

Rarita to rozhodně není protože to mají naprosto všechny výtisky.

invape
M invape | 27.11.2019 |

Já si zase vzpomněl, jak se za komančů prodával Favorit bez loga na přední masce. Auto s dírou se tomu říkalo. Když se to stane, tak je to průser, ale nemělo by se to opravovat a prodávat, ale hodit do papíru a tisknout znova. Podnikatelské riziko se tomu říká...
Jaký to má náklad?

Olwen
Olwen | 27.11.2019 |

Je to škoda. Rarita nebo ne, celý náklad je poškozený. Prakticky se jedná o zboží kvality "B" a tudíž by tomu měla odpovídat i cena.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 27.11.2019 |

Jinak sranda to fakt není, stačí mnohem menší levnější kniha, která se vytiskne blbě, a prachy letí do kanálu. Třeba teď jsem slyšel story od Paseky, že vydali nějakýho Šabacha blbě a museli to celý tisknout znovu. A že by o tom chtěl pán z distribuce nějak žertovat, to fakt ne. To jsou stovky tisíc. A teď si vezměte kolosální barevnou knihu, která stojí na pultech 1298,-.

Co ale opravdu nedovedu pochopit, že to někdo nepodchytil, že se nedělá zkušební výtisk nebo tak něco. S vědomím toho, že je to kniha jako kráva. O to víc by měly být ale všechny kontrolní mechanismy a kontrolky a redaktoři ve stavu totální pohotovosti. Ale co já vím, nevidím do toho.

TonyT
TonyT | 27.11.2019 |

Pavel75- 32 stránek myslím, docela dost no.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 27.11.2019 |

Zrovna jsem to měl v ruce. Tu údajně prázdnou bublinu na straně 15 teda nemůžu vůbec najít (nehledě na to, že nevím, která z těch nečíslovaných stran je 15.), ale ta osmá kapitola bez textu je výborná, taková surreálná a skoro celá funguje i bez bublin, bych řekl:))))

TonyT
TonyT | 27.11.2019 |

Louza-to by ovšem nesměl být zmrvený celý náklad že :-) chceš jako prodávat zmetek komu, těm stovkám co ho mají taky? I když bude uvozovkách opravená, tak pořád to bude stejná kniha jakou máš ty, žádný dotisk.
Darth Raelchiho chápu, také mám Argo rád a tohle by se nemělo stávat. Nicméně mám rád Alana Moorea, na knihu se těším ve výsledku vypadá parádně a rád si počtu.

Pavel75
Pavel75 | 27.11.2019 |

Mělo by se vytisknout znovu.Popř. jít s cenou hodně dolu.
A určitě ten vadný výtisk nebude nějaká rarita, když tam je celá kapitola bez bublin.Nevím kolik je to stránek, ale určitě dost.
Vždy to bude jen zmetek.

baatcha
baatcha | 27.11.2019 |

Takovou radost nad zpraseným komiksem jsem ještě neviděl. :D

louza
louza | 27.11.2019 |

Doppelganger : to bezpochyby platí. Ale při pohledu na výsledky aukcí s chybovými výtisky se to málokdy stane. Osobně si držím první verze zprasenýho Temnýho rytíře, Kontrakt na Boha, nebo právě Providence, kde je velká pravděpodobnost, že právě tenhle průser vejde do legend :-) A jakmile to Argo stáhne a opraví, tak tím tu krásnou chybovku zničí. Tím spíš, že s tou chybou funguje možná i líp než bez ní.

Jediné co jsem si kdy nechal vyměnit, byly downscalované Skalpy, protože tam to nebyla chyba, ale čiré lamerství.

Doppelganger
Doppelganger | 27.11.2019 |

Realita je taková, že když se nenajde nikdo, kdo by chybovou verzi chtěl koupit, nemá cenu žádnou :)

louza
louza | 27.11.2019 |

farnhajt : tak, tak. Realita je taková, že chybové verze mají mnohem větší cenu než kdejaká limitka.

farnhajt
farnhajt | 27.11.2019 |

to darth raelchi: jako platící zákazník a fanoušek máte právo takový "zmetek" nekupovat. jinak podle mě se s tím argo pere celkem srdnatě a varianta dotisku kapitoly v čb mně dostatečně kompenzuje "zmetkovost" výtisku.

je teda ale fakt, že pokud argo poskytne k již zakoupeným komiksům dotisk, tak si to tam určitě nebudu dolepovat. i chybová verze má svoji cenu...

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 27.11.2019 |

To mi neprijde moc koser, ze v podstate knizni zmetek, byt opraveny atd, se prodava za stejnou cenu. Cekal jsem aspon nejake rozumne procento dolu z navrhovane ceny. A po prodejcich to zadat je nesmysl, ti k tomu stejne jako my zakaznici prisli jako slepi k houslim. Knihy nejsou boty a kdyz je jednou kniha zmrvena, je proste zmrvena a prijde mi to opravdu nefer vuci ctenarum a platicim zakaznikum. Je jedno jake jsou obhajoby pro chyby. Jsou to chyby a kdyz chci hrat profi ligu, bud ji nedelam kdyz na ni nemam a nebo za sve ciny nesu plnou zodpovednost. Ja mam Argo rad ale posledni dobou nachazim vic a vic chyb v komiksech od nich. Vydavate dobre knihy a ty si zaslouzi 100%. Radeji si pockam ale se zarukou ze tam nebudou chyby ktere opravdu biji do oci. Je mi lito takto psat a ja nechci nikoho urazet, ale jsem platici zakaznik a fanousek a na toto mam pravo, se vyjadrit s necim co neni v poradku.