• karl173
  karl173 mecenáš20.3. 11:11Potápěč
  Jeff Lemire opět předvedl svůj talent ve vyprávění rodinných dramat. 5*
 • karl173
  karl173 mecenáš17.3. 12:48Krásná temnota
  Už dlouho jsem nečetl tak zvláštní komiks. Je zajímavě nezajímavý. Jeho hlavní myšlenka je buď žalostně nevyužitá, nebo je to marketingový tah a nebo jsem to jenom nepochopil. Postavy se chovají příšerně. Buďto jsou to hajzlové, nebo jsou mentálně zaostalý či převelice naivní. Ve výsledku jediní kdo se tam chová nějak normálně jsou zvířata, jeden pán a vlastně i samotná holčička, která se jednoduše rozkládá.
  Nevím co ještě k tomuto komiksu dodat a co si o něm vlastně myslet. Nicméně asi není nic, co bych u tohoto díla vyzdvihl, ale zároveň nemám za co bych ho měl vyloženě hanit. Možná jen za to, že nemá pořádný konec ani začátek. A naopak pochválit by se dala celková stylizace a vcelku slušné tempo, díky kterému komiks nezačne nudit. Po dočtení mám ale pocit, že jsem přečetl něco zcela průměrného a stěží zapamatovatelného. Jediná výhoda k zapamatování by mohla být asi jen ta rozkládající se holčička, díky které si na tento komiks možná jednou vzpomenu. A možná o to autorům vlastně celé šlo. 3*
 • karl173
  Poctivý Conan od poctivého Aarona a povedenou kresbou. Nic vás ovšem nepřekvapí. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš6.3. 17:01Batman: Bílý rytíř
  Batman je můj oblíbenec ( a koho ne ), ale je fakt že u nás na počty superhrdinských komiksů a vlastně i celkově, vychází velice často, možná až moc často. Sice mě těší, že si mohu přečíst spousty komiksů o tomto ochránci Gothamu, ale všeho moc škodí a tak jsem s Batmanem zatáhl trošku za ruční brzdu a řekl si že s tímto hrdinou zpomalím. Po nějaké té pauze jsem si tedy řekl, že je již čas se opět podívat do mého oblíbeného temného města v němž střeží netopýří muž pod rouškou noci a chrání svůj lid.
  Jenže tento příběh přináší trochu něco jiného. Přináší bílého rytíře, Jacka Napiera, který zahnal Jokera do kouta, aby přinesl Gothamu novou budoucnost. Ale za jakou cenu? Stejně jako u deprese, prášky jsou jen chvilkové řešení a to se stane Jacku Napierovi osudné, jelikož nedokáže Jokera držet v ústraní věčně. Má tak omezeně krátký čas na to, aby stihl veškeré své plány uskutečnit. A povede se mu to? To upřímně nevím. Jelikož stejně jako jeho plány tak i tento příběh, nevím přesně co mi má říct. Respektive to co říká, není nic nového a jestli tam má být ještě něco navíc...kdo ví? A bohužel to je asi jediný problém, který s tímto komiksem mám.
  Jinak jsem si čtení užil. Bílý rytíř rozhodně patří mezi ty komiksy s Batmanem, které byste si měli přečíst. Byť není ničím příliš zásadní a mezi top komiksy bych ho také nezařadil. Je to ale povedené a to je hlavní. 4*
 • karl173
  Tato série se mi zatím velmi zamlouvá a těšil jsem se na pokračování. Hned v úvodu mě to chytlo a nepustilo až do konce třetího sešitu. Tam totiž v podstatě kniha končí, jelikož pak nastoupí pouze nemastný neslaný Annual. První 3 čísla jsem si ale opravdu užil a díky tomu jsem nakonec stále nadprůměrně spokojen. 4*
 • karl173
  Přesně tohle je ta dobrá týmovka, kterou si pamatuji na začátku. Dobře napsané dialogy, skvěle gradující příběh a postavy, které jsou v tomto příběhu důležité mají tak akorát prostoru. Logicky se nemůže dostat na všechny, ale tak hold někdy musí každý tahat za kratší konec. Byť je pravda, že jsou tu postavy, které za ten kratší konec tahají prakticky neustále a možná by se tato série bez nich obešla.
  Co se týče kresby, tak rozhodně není špatná, ale. Je vážně na čase, aby si DC dokázalo udržet kreslíře aspoň na jeden celý story arc. Nechápu jakým stylem v DC řeší smlouvy.
  Celkově se tedy jedná každopádně o slušné počtení. Doporučuji. 4*
 • karl173
  První díl nebyl špatný, ale tak úplně mě neoslovil. Druhý díl už je na tom ovšem znatelně lépe. Jednak více se mi líbily dialogy a děj se odebíral zajímavým a napínavým směrem. Konec se bohužel úplně nevyvedl, ale i tak jsem si knihu vcelku užíval.
  Kresba je také slušná. Sice se nejedná o žádnou super krásnou kresbu z které by čtenář omdléval blahem. Ale je velmi účelná a pracuje dobře s dějem.
  Celkově jsem tak spokojený a těším se na závěrečnou knihu, která má být špalek. 4*
 • karl173
  Máme tu nového scénáristu, nové kreslíře, prostě všechno nové. A s tím i nový děj. Od začátku vše šlape na plné obrátky a hrátky s bohy mě slušně bavili. Kresba je na perfektní úrovni. Prostě jo, takhle by to šlo. Tento díl jsem si užil. 4*
 • karl173
  Narovinu, Sebevražedný oddíl není zrovna to nejlepší co u nás z DC vychází a to ani jak z New 52, tak ani Znovuzrození. Ovšem vždycky si tak nějak dokážu čtení do jisté míry užít jako takovou nenáročnou a svižnou akci. Bohužel zde se ni takového nekoná.
  Akce je tupá, příběh je tupý a takhle bych vlastně mohl pokračovat až na samotný závěr, kde napíšu, že celá tato kniha je naprosto stupidní a tupá. No a bohužel nic jiného ani o této knize říct nemohu. Nejhorší Sebevražedný oddíl co jsem doposud četl. 2*
 • karl173
  Priest přichází se zajímavým příběhem, který je i není originální. Čte se to dobře, ale bohužel v příběhu je spoustu trhlin. Nicméně jsem zvědavý kam se to bude ubírat. A jsem rád pro změnu za komornější pojetí příběhu.
  Co mě ale velmi potěšilo na první dobrou byla kresba. Dobře propracovaná a svižné a nápadité panelování.
  Jako celek spíše lepší průměr, ale nevadilo mi to číst. 3*
 • karl173
  Uzavírá se nám příběh od Benjamina Percyho a mě by hodně zajímalo jak moc s tím autor počítal. Přijde mi totiž, že se v této knize nahonem snaží uzavřít veškeré dějové linky a nepůsobí to moc realisticky. Jasně, jedná se o superhrdinský komiks, takže tady je možné asi všechno. Ale přesto je to zde přímo do očí bijící.
  Na jednu stranu se tak na dvou stránkách stihne víc věcí, než předtím v celém jednom sešitu. Díky tomu tak dostáváme komiks, kde se neustále něco děje a vše je velmi svižné. Na druhou stranu je to přehnaně urychlené, spoustu dějových zvratů nedává smysl, nemají hloubku a postavy prostě jenom sem tam poskakují jak páníček řekne.
  Po celou dobu jsem tak byl v rozepři, jelikož jsem se se sice nenudil a do jisté míry čtení dokázalo bavit, na druhou stranu jsem neustále kroutil hlavou, ale díky té rychlosti zvratů jsem ani neměl čas se nad tím vším pozastavovat.
  Po dočtení tak mám rozporuplné pocity jak závěr Percyho runu ohodnotit. Určitě je potřeba říci, že po prvním díle šla tato série strmě dolů. Měla téměř po celou dobu hezkou kresbu a sem tam nějaký záblesk zajímavého příběhu, ale jinak se od druhého dílu jednalo sotva o průměrnou záležitost. Finální kniha bohužel není výjimkou. Vzhledem k tomu, že jsem se ale opravdu nenudil a prožil jsem si díky tomu tu nejzapletenější telenovelu všech dob, tak dávám s přimhouření obou očí tu nejslabší 3*
 • karl173
  Na tohle jsem byl hodně zvědavý. Ukázka mě moc nepřesvědčila, ale já rád zkouším něco nového a když se navíc jedná o komiks podle známého seriálu z 90. let na který jsem navíc sám kdysi koukal, tak nebylo co řešit.
  Rovnou podotýkám, že postavy jsem si pamatoval jen matně a vyznění samotného seriálu, by už dnes asi na mě působilo jinak. Hned po pár stranách jsem si ale vcelku vzpomněl. Komiks totiž na nic nečeká a okamžitě nám servíruje jednu známou postavu za druhou a navíc tím stylem, že se postavy mezi sebou v rychlosti seznamují, aby o pár stránek dál byli už nejlepší kámoši.
  To mi upřímně vadilo asi nejvíce. Tento rychlí až bleskurychlí postup mi přišel nereálný a příběhu to také moc nepřispělo.
  Když ale řeknu příběh, tak vlastně tak trochu nevím o čem psát. On tu sice je, ale jeho zápletka a celkově dění je tu zatím jen velmi málo.
  Když to shrnu tak tato kniha je spíše o tom, jak se spolu různé postavy skamaráďují a nikomu nepřipadá ani v nejmenším divné, že kolem nich pobíhá přemožitelka bojující s upíry a ještě se k ní bez váhání a drsně přidají. To mi přišlo opravdu velmi divné.
  Když tohle vše pominu, tak mě ale jinak čtení bavilo. Ideální na odreagování. Ovšem je třeba přiznat, že musí člověk tuto knihu brát s nutnou rezervou.
  Co mě naopak potěšilo a nepustilo už od samotného začátku je kresba. Postavy vypadají uvěřitelně a sem tam se objeví i velmi pěkný atmosférický panel. Nicméně i zde mám jednu malou výtku a tou je, že mladé slečny jsou si často velmi podobné a snadno se tak může stát, že si na první pohled nějakou spletete.
  Celkově tak tuto knihu hodnotím jako vcelku fajn jednohubku, která má ale zatím poměrně dost nedostatků a tak zatím nemohu víc jak 3*
 • karl173
  Tato série je ukázkou toho, když má scénárista něco co chce sdělit, ale je líný, aby to celé hezky zabalil a předal. Benjamin Percy svůj příběh podává v prapodivné, nehezké kouli obalené tunou izolačky, aby to vůbec drželo. V tomhle je bohužel tato kniha snad ještě horší než ty přechozí. Na druhou stranu, pokud čtete už pátou knihu, tak byste na to mohli být tak trochu zvyklí že? Jenže ono je to pořád tak do očí bijící, že to zkrátka kazí dojem a vy se musíte setsakramentsky snažit, abyste tu křišťálově průhlednou propagandu vytěsnili a užívali si ten zbytek. Jenže bohužel v tom zbytku toho už moc nezbývá.
  Jedním z plusů by mohlo být spojení s těmi největšími esy z DC čili Ligy spravedlnosti. To by ovšem polovina z těchto hostovaček nesměla být tak hloupá a nudná. Wonder Woman, která kritizuje a sama o vteřinu později dělá totéž, aby vás pak nakonec mohla pochválit za to, co jste dělali celou dobu, ale najednou už to nevadí a je to v pořádku. Lidé skákající z 30. patra, protože někdo o nich zveřejnil jejich zlá tajemství, přičemž se všichni rozhodnout o tu stejnou sebevraždu. A to vám ani nebudu vyprávět, jak to dopadne. Ve výsledku jsem si užil jen sešit s Batmanem. Zbytek byl buď čistý průměr či podprůměr. Čili tady kniha také neoslnila.
  Dále tu je kresba, která tuto sérii drží výš už od samého začátku. I tady to není výjimkou, byť zdejší větší počet kreslířů by mohl být pro někoho problém. Ovšem každý z nich dostane svůj vlastní prostor na jeden či více sešitů, kdy se děj odehrává na jiném místě a s jinými parťáky, tudíž za mě je vše v pořádku.
  Když to tedy celé sečtu, tak tato kniha toho moc nenabídne. Je to stěží průměr, který funguje především pokud zrovna nic neočekáváte a chcete jen vypnout. Na druhou stranu pokud jen trochu budete u tohoto čtení přemýšlet, tak vás to bude bolet a to asi není něco, čím by se měla kniha pyšnit. Tudíž za mě nakonec spíše za 2*
 • karl173
  Tak jsme na samotném konci nemastného, neslaného runu Briana Hitche a podle zákulisních informací se má jednat o to nejlepší, co tento původem kreslíř dokázal s Ligou spravedlnosti spáchat. No a já rovnou mohu potvrdit, že je to pravda.

  Začátek je taková klasika. Hodí nás to přímo do děje a opět jsme svědky nějaké apokalypsy, pro tentokráte z budoucnosti. Nic převratného říkáte si. Jenže pak nás to hodí do současnosti a hrdinové z budoucnosti konfrontují JL s tím, že svět je v troskách a ke všemu jsou to jejich děti. Uff, to zní zase jako nějaký typický " román " z mainstreamových vod v tich nejklišojidnějších kulisách.

  Jenže!. Všechno to kupodivu Hitchovi funguje velmi dobře. Postavy mezi sebou vedou slušné monology, děj se ubírá opravdu velmi zajímavým způsobem a navrch to všechno skvěle vypadá, jelikož Fernando Pasarin nejenže je ve formě, ale navíc se postaral o celou knihu, takže žádné výkyvy v kresbě zde nečekejte. No prostě prostředek knihy se opravdu povedl. Sice se nejedná o nic převratného, ale funguje to!

  Bohužel závěr se znovu sklouzne se všemi klišé, které v superhrdinském žánru máme, což je trochu škoda, jelikož si myslím že se z toho dalo vymačkat o něco více. Možná kdyby touto knihou Hitch začal a více to rozvedl, mohla z toho být zajímavější série. Ovšem to už je teď jedno.
  Hitchův run je u konce a naštěstí skončil tím nejlepším. Nečekejte v této knize něco převratného, ale pokud chcete klasický superhrdinský mainstream, který bude dobře šlapat a dobře se na něj dívá, tak jste na správném místě. Slabší 4*
 • karl173
  Máme tu dalšího Aarona a tentokrát dostal za úkol napsat drsného cimeřana Conana. A opřel se do toho hned od začátku, kdy hned v prvním sešitě posílá Conana na smrt. Nicméně záhy zjistíme, že začátek nás má jen namlsat, abysme mohli netrpělivě vyhlížet jak to dopadne, ale mezitím si musíme epizodicky projít stručnou historii Conanova života. Všechno to spojuje prakticky jen symbolika Conana tvář v tvář jisté smrti. Jednotlivé sešity mají pokaždé svůj vlastní příběh a jedná se tak v podstatě o povídkovou knihu. Každá s povídek má čím zaujmout a já se u čtení rozhodně bavil. Bohužel na samém konci knihy zjistíte, že nejste o moc dál než na začátku a tak je tato kniha jen jakýsi předvoj k druhému dílu. A jsem velmi zvědavý zda se bude Aaron chtít i v druhé knize rozjímat nad životem Conana, jelikož dostal za úkol napsat právě jen dvě knihy ( 12 sešitů ).
  Co se týče kresby, tak tam nemám prakticky co bych vytkl. Skvěle se ke Conanovi hodí a pokračuje ve stejném stylu jako u Dark Horse. Je přehledná a má pestrou barevnou paletu na níž se příjemně kouká.
  Nového Conana jsem si tedy užil a jsem zvědavý co nám přinese druhá kniha. Očekávání jsou na místě. 4*
 • karl173
  Fatale je zvláštní mix všeho možného a zhruba někde uprostřed je pokroucený svět ve kterém se děj odehrává. Poslední díl je asi ze všech nejzvláštnější a o to hůř se hodnotí, když se totiž jedná o závěrečný díl, který by měl nadobro rozseknout veškeré otázky, které jste po celou dobu čtení této série měli. Ale přesto že jsou ty odpovědi celé pokroucené a nečisté, tak tam vlastně jsou a nějakým záhadným způsobem to na mě zafungovalo natolik, abych si řekl, že mi to takhle nejspíš stačilo. Možná je to ale jenom tím, že mě combo Brubaker/ Phillips zkrátka baví a to i když jim někdy tak úplně nerozumím. S přimhouření obou očí 4*
 • karl173
  Minule se Williamson teprve rozehříval a já sám jsem doufal, že příště nám přinese něco velkého a hlavně neokoukaného. No a teď mám za sebou další knihu a minimálně z poloviny se to povedlo.
  Nejdřív začnu tím pozitivním. Williamson si opravdu připravil něco velkého a máme tu šestidílný příběh " dokonalá bouře ", ve kterém se doslova rozpoutala bouře po celém Central city. Na scénu přichází neokoukaný Grodd a rozpoutá peklo na zemi. Všechno je to epické a krásná scéna střídá druhou. Kresba je tu tedy, jak je zvykem, velmi podařená. Sice se ve dvou číslech tužky chopili jiní kreslíři, ale pořád se dalo na co koukat, byť kvalitativně na ostříleného Giandomenica to nemělo.
  Příběhově " dokonalá bouře " už ale tak " dokonalá " není. Sice je pravda, že jsem se víceméně po celou dobu čtení bavil a to hlavně díky svižnosti scénáře. Ale na druhou stranu už jsem z toho nebyl tak odvařený jako zpočátku série, kdy jsem vyloženě hltal, co se bude s Flashem/Barry Allenem a jeho kamarády dít dál. Přijde mi, že všechny hlubokomyslné úvahy a takzvané útoky na srdíčko už se tu omílají neustále dokola a navíc způsobem, který je v každém druhém superhrdinském příběhu. A když vás tohle už nebere a tohle všechno hodíte stranou, tak vám toho zase až tolik nezbyde. Sice to na konci Williamson poměrně zdařile zachraňuje a já jsem přeci jenom spíše spokojený, ale já mám jakýsi vnitřní pocit, že vrcholem série už zůstane čtvrtý díl.
  Nicméně nechci Flashe ještě házet do starého opotřebovaného železa, jelikož závěr příběhu a samotný závěrečný sešit, který se udává po hlavním příběhu této knihy, přináší zajímavý cliffhanger.
  Stále jsem tak zvědavý co nám tato série ukáže. Tento díl s odřenýma ušima tak ohodnotím ještě jako nadprůměr, ale upřímně moc jistý si tím nejsem. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš29.12.2020 03:39Punisher MAX #04: Bez domova
  Tak nám Frank Castle došel na konec své cesty. Války skončili. Boj proti zločincům, válečným nepřátelům i přátelům, boj se životem a asi největší boj, sám se sebou. Aaron mě v této sérii nepřestával překvapovat a na závěr si toho nechal opravdu hodně. Ničeho se nebál a upřímně se i divím, že mu to všechno v Marvelu odsouhlasili. Naštěstí se tak stalo a je to jedině dobře. Díky tomu tato série naprosto vybočuje ze zajetých kolejí a pokud jste si doteď říkali, že série od Ennise byla stále o chloupek lepší, tak tady vám nezbyde už ani ten chloupek. Já osobně jsem s Ennisem byl spokojený, ale zkrátka byli tam slabší až hluché momenty. Aaron měl naopak pedál stále na doraz a i díky menšímu počtu sešitů, to vše šlapalo jako hodinky. Závěr a celý run, tak nemůžu hodnotit jinak, než jako skvělý. 5*
 • karl173
  karl173 mecenáš28.12.2020 19:48Batman #07: Svatba
  Nebylo to špatné, ale čekal jsem víc. 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš23.12.2020 13:30Batman #06: Nevěsta nebo lupič?
  Tento díl je více romantický než bych od Batmana čekal a přesto mě to bavilo. Může za to především Tom King, jehož práce mě zkrátka baví. Kresba je také na té nejvyšší úrovni a všichni kreslíři předvedli velmi dobrý výkon. Knize bych vytknul jen to, že zde není nic nějak zásadního a spíše se vyčkává na velkou událost v příští knize. Jinak ale za mě velmi povedené čtení. 4*
 • karl173
  Tak a po 300 tu je Xerxés. Hm, co dál? Nevím. Tma. Ticho. Za okny fouká vítr a jakoby naříkal. Je odpoledne. Budou Vánoce. V pondělí musím do práce. V noci se ději kouzelné věci. Měsíc na obloze svítá. Na nebi jsou mraky. Bla, bla, bla.
  Blbost si říkáte? Ano, je to blbost. Při čtení jsem neměl téměř jiný pocit a nic nedávalo smysl. Naprosto bezduché vyprávění ničeho a ke všemu s místy otřesnou kresbou.
  Začátek ještě ujde. Říkám si, že to není tak špatný, takové nemastné neslané, ale ujde. Od druhé kapitoly to jde strmě dolů a od poloviny jsem měl pocit, že Franka Millera ranila mrtvice a dodělával komiks po lobotomii.
  Více nemá smysl se rozepisovat. Hezká obálka nestačila. 1*
 • karl173
  karl173 mecenáš19.12.2020 15:26300 (5. vydání)
  Konečně jsem se dostal k tomuto velkolepém eposu, který je chválen na každém rohu! Frank Miller je pro mě autor, který dokáže psát velmi silné příběhy. Umí skvěle rozebrat co všechno se hlavním postavám odehrává v hlavách a díky němu jsem si nejednou prožil opravdu silné pouto mezi postavou. Leonidás je ovšem postava tvrdá jak diamant a dostat se k jeho pocitům je poněkud složitější. Komiks navíc už od začátku klade důraz na svižné vyprávění a na nějaké příběhové zvraty tu není čas. Zpočátku se tak příběh jeví velmi přímočaře a možná až tuctově. Zhruba v polovině se ale začal lámat chleba a musím říct, že postupně si mě komiks začal získávat čím dál víc. Až nakonec s jeho závěrem přišel kýžený pocit spokojenosti.
  Ovšem na tak opěvovaný komiks to bylo trochu málo. Čekal jsem kdy mě komiks vystřelí někam do oblak. Ale to se jak příběhově tak vizuálně nestalo ani jednou. Možná je to tím, že jsem viděl film a je dost možné, že kdybych četl tento komiks v době jeho prvotního vydání, budu unesen mnohem víc.
  Teď to ovšem pro mě bylo " jen " příjemné čtení, u kterého jsem se vcelku slušně bavil, ale zkrátka něco tomu chybělo. I tak jsem ovšem rád, že si mohu s potěšením odškrtnout další věhlasné dílo na poli komiksu. Za mě 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš19.12.2020 15:13Úsměv (2. vydání)
  Tento komiks jsem pořídil své neteři, jakožto již tradičně k Vánocům. Zároveň jsem byl sám na komiks dost zvědavý, jelikož jsem si ho osobně chtěl také pořídit díky dobrému hodnocení a že jednou za čas si rád přečtu něco odlehčeného a ze života. A musím říct, že úsměv jsem měl na tváři skoro po celou dobu čtení. I přestože jsem sledoval dospívání mladé holky, která má problémy se zuby a já jsem dospělý muž, tak jsem se při čtení mnohdy vrátil v čase a připadal jsem si, jako kdybych s těmi dětmi zase seděl v lavici každou chvíli prožíval nějakou trapnou chvilku. Asi je to tím, že já sám jsem byl jako puberťák spíš takový ten outsider a díky tomu jsem se vyloženě vžil do pocitů, které Raina prožívala.
  Komiks mě tedy jedním slovem nadchl. Bavil jsem se po celou dobu a byla to opravdu vyvedená cesta do minulosti. Zároveň má komiks odlehčenou, ale zároveň dostatečně propracovanou kresbu, na kterou se opravdu příjemně kouká.
  No, myslím že tenhle dárek by se líbil pod stromečkem i mě. A pravděpodobně si pořídím i dalším díly z této série a možná i ostatní od stejné autorky. Za mě 5*
  PS: Trochu Raině závidím, že má nakonec na rozdíl ode mě, tak dokonalé zuby.
 • karl173
  karl173 mecenáš15.12.2020 19:47Vodní had
  Velmi zajímavý komiks. Zajímavý především příběhem, který je zároveň velmi zvláštní. Ale ta zvláštnost je přesně to, kvůli čemu vás to chytne a nepustí dokud nezjistíte, že už jste na konci. Což přijde velmi brzy a je to škoda, protože bych rád v tomto zvláštním příběhu rád pokračoval. Jedná se rozhodně o takovou jednohubku, kterou slupnete jak malinu. Ale na to jak je to vlastně krátké, tak to umí přinést vcelku silný zážitek.
  Kresba jde ruku v ruce s příběhem. Je krásná, ale taky velmi zvláštní a svým způsobem děsivá. A velký formát tomu dodává tu správnou atmosféru.
  Mě osobně tento komiks velmi bavil, ale mám možná trochu rozporuplný pocit, zda příběh nebyl příliš krátký nebo zda to bylo pro děj akorát. Rozhodně díky délce tu není žádné hluché místo. Ale taky to na mě působí lehce zkratkovitě. Někomu to může vadit a někdo to naopak ocení. Já osobně jsem spokojen, jen mi zde ještě něco málo chybělo. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš8.12.2020 18:52Magic The Gathering: Chandra
  Od tohoto komiksu jsem moc neočekával. Jen takovou krátkou blbinku na odreagování a tak jsem k tomuto komiksu i přistupoval. Do jisté míry se to i potvrdilo a komiks pozitivně ničím nepřekvapil, naopak možná ještě mírně zklamal. Příběh je triviální a velmi jednoduchý. To by ovšem u komiksu na odreagování nevadilo. Problém nastal, při zjištění, že hrdinka svými vnitřními monology neustále mluví o něčem, co nám tento komiks prakticky ani nenaznačí. Děj se neustále točí v kruhu a i v tak krátkém příběhu se velmi brzy začnete nudit. Po přečtení tak mám spíše pocit naprostého zahození svého volného času a naprosté zbytečnosti tento komiks číst. Věřím ale že si to své příznivce najde. Především u fanoušků Magiců. Kresba není špatná, jen se řadí ke kresbám čiře na zakázku a je tam hrozně vidět, že si to autor zřejmě moc neužíval. Zkrátka jen potřeboval něčím zaplatit účty. Komiks bych úplně ani neoznačoval za trash. Spíše jsem zde nenašel téměř nic, co by bylo určené mě. Byť světy v Magic: The Gathering vypadají velmi zajímavě. Škoda nevyužitého potenciálu. 2*
 • karl173
  Poměrně příjemné na čtení a kresba také vůbec neurazila. Příběh mě do jisté míry bavil a určitě mě zaujal. Jenže vše se vyřešilo tak nějak samo. Postavy se velmi často chovali přiblble a celkový dojem ze čtení bych přirovnal, jako když si pustím nějaký televizní seriál, který člověka nějakým způsobem baví sledovat i když v duchu ví, že to není příliš kvalitní podívaná. A tak nějak bych hodnotil i tento komiks. Bavilo mě to, ale je to zkrátka jen lehký nadprůměr, který vám přináší takové to odlehčené pobavení. Za mě solidní 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš19.11.2020 14:41Conan #06: Nergalova paže
  Další kroky Conana dovedou do smrtí nasáklého města a do bitvy s nemrtvými netvory. Všechno je nejenže velmi zajímavé, ale taky se na to hezky kouká. Bohužel má to velmi uspěchaný konec a celkově se jedná jen o takovou jednohubku, která podle mě mohla vytěžit mnohem více. Tady se asi nejvíc projevuje fakt, že se jedná o adaptaci nedokončené povídky. Nicméně i přesto jsem se čtením bavil. I když dost možná pomohla větší pauza, čímž se zvýšila i chuť při čtení. Za mě 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš8.11.2020 23:19Criminal: Poslední z nevinných
  Další skvěle napsané příběhy, které nepostrádají nic z toho, co byste od Brubakera a Phillipse čekali. Prostě 5*
 • karl173
  karl173 mecenáš28.10.2020 23:11Ú.P.V.O. #11: Černá bohyně
  Od samého začátku klade tento díl jednu otázku za druhou. Ale na to jak je tento díl poměrně ukecaný se stále jen mlží. Přesto člověk musí být neustále ve střehu, aby zachytil jakékoliv stéblo, kterého se může chytit. Upřímně místy to bylo skoro až ubíjející. Ovšem ke konci to velmi hezky vygradovalo a poslední dvě kapitoly byli opravdu parádní. Bohužel, přesto je ve vzduchu stále mnoho otázek a nemůžu se zbavit dojmu, že se čím dál více přešlapuje kolem stejného místa. Buď jak buď, pořád mě to ale baví. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš27.10.2020 11:03Criminal: Každý je zločinec
  Velmi povedený počin. Už se mi do ruky dlouho nedostalo něco tak příjemně čitelného. Přitom s nepříjemnými příběhy, které člověka ale zkrátka dostanou. Tempo skvělé, kresba skvělá. Nemám prakticky nic, co bych namítl. Možná jen časté klišé, které ovšem přebíjí vše okolo a tak to s chutí přehlížím. :) 5*
 • karl173
  Sice se může zdát že i druhá kniha je složená spíše z povídek, což je vlastně i do jisté míry pravda, tak jsou jednotlivé příběhy zároveň mnohem více propojené než v prvním díle. A především druhá polovina knihy konečně dupla na plyn a rozjel se nám nejen zajímavý příběh, ale zároveň to komiksu dodalo jistou svižnost a dynamičnost.
  To pomohlo především kresbě, která mě začala bavit čím dál více. A to díky Benu Dewey-ovi, který pokud se nepletu, kreslil sedmou a osmou kapitolu, která je beze sporu zatím to nejlepší, co tato série přinesla. A to jak po kresebné, tak i příběhové stránce.
  Celkově se mi tato kniha líbila zhruba podobně jako ta předchozí. Jsou skvělé momenty, které první kniha neměla, ale i zároveň nudné momenty, díky kterým jsem uvažoval že tuto knihu ohodnotím nižší známkou. Bohužel mezi ty nudnější patří i výstup Hellboye. Možná kdyby jsme do této povídky dostali kresbu od Mika Mignoly, tak by tomu nebylo, ale takhle mě to zkrátka příliš neoslovilo. Tak či tak dávám druhé knize stejné hodnocení jako té první, ale kdybych mohl, tak dám v obou případech spíše něco mezi 3 a 4. Za mě tedy slabší 4*
 • karl173
  Černá palice, stejně tak jako každý komiks od Jeffa Lemira se mi opět četla hezky. Neznám aktuálního lepšího scénáristu na dialogy jako je právě on. Stačí si uvědomit, že zde máme poctu superhrdinského žánru a je tu naprosté minimum akčních pasáží a také vnitřních monologů. Tento komiks je totiž především o dialozích, které dokonale vystihují danou situaci a bravurně vás vtáhnou do děje.
  Stejně tak i kresba Deana Ormstona. Stačí první panel ze Spiral City a hned mi to vše zas naskočí. A to hlavně díky detailům a přehledným panelům. Do toho si přidejte špičkové barvy D. Stewarta a můžete se začít kochat. Co mi ale krapet nesedlo a na co jsem si musel zvykat byli první dva sešity. Kresba na mě byla až příliš jednoduchá a zkrátka celkově to na mě moc nezapůsobilo. O to větší radost jsem měl, právě když jsme se opět octili ve Spiral City.
  Nicméně pak jsou tu ale i negativa. Sice je toto rozloučení s hlavní dějovou linkou dobré v tom, že se Lemire snažil vyhnout klišé a povedlo se mu to, tak na druhou stranu bez nějakých větších pompéznějších událostí či zapamatovatelného konce. Konec mi připadal jako hezky řečený proslov, kdy ale mezitím co se naslouchači zamýšlejí nad slovy vyřčenými, autor nepozorovaně a bez ovací zmizí v zákulisí. Což si myslím, že je upřímně trochu škoda. Tak jako tak jsem si ale další výlet do světa Černé palice užil a těším se, až nám Comics Centrum naservíruje další střípky rozšiřující tento svět. A kdo ví? Třeba se tato dějová linka ještě někdy znovu probudí. 4*
 • karl173
  Velmi solidní začátek série. Za mě velká pochvala za parádní kresbu a slušně rozvíjející se děj. Na druhou stranu, vše se teprve rozjíždí a tak je tento díl spíše seznamovací a tak tudíž zatím celkově spíše neohromí. Za mě velmi slušné 4*
 • karl173
  Skvělý komiks. Co jiného dodat...Snad jen to, že jsem si ho konečně přečetl a nelituji jediné minuty strávené s ním. A také mne velice mile překvapily povedené texty mezi kapitolami. Na závěr bych ještě rád zmínil, že to, co zde dokáže jedna kapitola, mnohdy nedokáže ani celá kniha. 5*
 • karl173
  karl173 mecenáš28.9.2020 17:24Fatale #04: Modlitba za déšť
  Přijde mi že tuhle sérii by mohl Brubaker psát donekonečna. Ale jsem rád že už se blížíme ke konci. Hlavní pointa se totiž už příliš dlouho opakuje. Na druhou stranu styl jakým Brubaker píše mě neskutečně baví a navíc je tato série jedna z mála, které ani moc neubližují ty velké pauzy. Já například tuto knihu čtu přesně rok poté, co jsem četl třetí knihu a v ničem mi to nepřekáželo. Ta zápletka je tu totiž opravdu triviální. A jediné co se po čtenáři chce, "užít si" tu hutnou atmosféru a velmi krutý příběh. Byť je asi pravda, že k pospojování celého příběhu je lepší přečíst si to celé naráz.
  Jinak kresba je prostě skvělá, ale to už se opakuji z předešlých knih. Celkově tedy spokojenost, ale moc jsme se v ději neposunuli a tak tedy toužebně vyhlížím poslední díl. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš27.9.2020 16:43Flash #06: Když zamrzne peklo
  Tato série zatím patří mezi mé nejoblíbenější co u nás z DC vychází a vždycky se na další díl velice těším. Teď jsem si dal se čtením trochu na čas, ale o to víc jsem se těšil. No a popravdě hned po prvním sešitě jsem tu mojí oblíbenou sérii nepoznával. Dialogy mi přišli hrozně fádní a předvídatelné od samého začátku. Postupem času se sice celkem solidně rozvíjel děj, ale stále to bylo takové nemastné, neslané. Nejvíc tuto knihu zachraňuje až poslední sešit s Wally Westem, avšak i tohle nebylo to, co bych očekával.
  Nakonec to co vůbec nezklamalo byla kresba. Celý ten styl kresby a to především v akčních scénách si stále drží pro mě velmi pohlednou podobu a to i přesto, že se například v této knize vystřídalo hned několik kreslířů, což často bývá problém. Zde naštěstí ne.
  Celkově je tato kniha pro mě poněkud zklamání. V příští knize už by to chtělo opět nějaký pořádný děj a hlavně přijít s něčím novým a neokoukaným. Dost bylo Captaina Colda, Godspeeda a dalších! Za mě 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš13.9.2020 12:29Baltimore #07: Prázdné hroby
  Když pominu fakt, že jsem si už moc nepamatoval co se stalo v minulém díle ( což je ale bohužel důležité a musel jsem tedy dost odvozovat a postupně se rozpomínat ), tak mne tato kniha přesto opět bavila. Celý ten svět a atmosféra na mě pořád dokáže udělat dojem. Bohužel od doby co do série přibylo více postav mám občas problém více se všemi sžít. Děj občas trošku skáče a tmelem příběhu už není tak atmosférický horor a prvek překvapení, ale spíše akce a jedna velká rubanice, kde umírají neumírají postavy jako by se nechumelilo. Nicméně jsem zvědavý na poslední díl a pak si to budu muset přečíst celé znovu, abych mohl lépe tuto sérii zhodnotit. Hrozně jí ubližují ty velké pauzy ve vydávání.
  Ještě bych rád zmínil kresbu. Ta od chvíle, kdy ji přebral Bergting a nyní již nedělá koloring ani Dave Stewart lehce klesla. Stále se na to dívá hezky, ale výrazně ubylo momentů, kdy jsem se vyloženě kochal. Možná je to ale i tím, jak zkrátka přibyla zmíněná akce.
  Celkově za mě za 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš12.9.2020 18:32Pochmurný kraj #06: Hájení
  Mě si už tato série získala a další díl to jen potvrdil. Opět parádně nakreslené. Scéna v dešti byla jedna z nejlepších atmosférických kreseb, kterou jsem kdy viděl. Příběh je též napínavý a jsem velmi zvědavý co se bude dít dál. Ovšem jak píše Norri, škoda že to vždycky tak rychle uteče a po zaklapnutí knihy si člověk uvědomí, že zase bude čekat půl roku na další. 5*
 • karl173
  karl173 mecenáš12.9.2020 17:15Wolverine a Hulk
  Velmi povedená jednohubka nešetřící originálním ztvárněním. Děj je svižný s povedeným vizuálním humorem a mírným pochmurným podtónem. Samozřejmě stále se jedná jen o jednohubku, takže tedy nelze čekat nějak převratný příběh a tento komiks je určený spíše pro oddychové čtení a když nemá člověk tolik času na vysedávání v křesle. Jinak ale mohu tento komiks vřele doporučit. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš5.9.2020 23:24Harleen
  Kresba Šejiće je už většině lidem známa. Tu tedy není třeba představovat. Buď se vám líbí a nebo ne. Na co jsem byl ale zvědavý je příběh. Už jen z pár obrázků, co jsou zde v databázi to na mě působilo jako Sunstone a bál jsem se, aby to nebyl i výsledek, protože v čem je dobrý Sunstone by tady nemuselo fungovat. Snadno by se z toho mohl stát romantický příběh pro náctileté dívky, které teď Harley tolik obdivují. Ale vždyť tohle je přece pořád ten temný Gotham a navíc se jedná o DC Black Label. Bohužel to ale nakonec mému předpokladu nezabránilo. Ono to je opravdu hodně jako Sunstone...jenže ono to kupodivu funguje. Sice mě ta podoba někdy dost štvala a stále si myslím, že namísto čtení pro dospělé je tohle stále spíš pro náctileté holky, tak na druhou stranu Šejić mě opět nezklamal v tom jak jsou jeho dialogy velmi čtivé, byť zároveň ukecané a někdy zbytečně rozvleklé. Nic to ale nemění na tom, že mě zkrátka čtení zase bavilo a i když tu stále zůstává ta velká podoba se Sunstone, tak zkrátka přečíst si jednou za čas něco takového není zas tak na škodu.
  Kdybych to měl tedy celé shrnout. Kresba za mě super. Příběh moc nepřekvapí a možná je to zbytečně až moc romantické. Ale naštěstí se to čte stále dobře. Za mě tedy pořád dobrý, byť mohlo to být i lepší. Slabší 4*
 • karl173
  Co dodat. Prostě je konec. Byla to skvělá série. Jen se bojím, že jestli se někdy dostanu k druhému čtení už to nebude prostě ono. Ale asi je vážně dobře, že už to skončilo a nedošlo na zbytečnou vatu. Toto zakončení bylo opravdu skvělé. 5*
 • karl173
  Musím souhlasit se Cyboyem. V této knize jsme dostali jeden zmatený příběh, kde se sice možná pořád něco dělo, ale mě připadalo jako by se tam nestalo vůbec nic. To už mě více bavil ten první sešit. Takže po příběhové stránce velice průměrné. No a bohužel kresba na tom není o moc lépe. Tato kniha mě příliš neoslovila. Jediné pozitivum tu vidím v tom, že se to svižně čte. 2*
 • karl173
  Byl jsem velmi zvědavý co v této knize dostanu a jestli mě nová série od CC chytne jako většina ostatních. Zprvu na mě naběhla smečka psů na každém panelu a každý pořád něco žvanil a začátek mi přišel takový kostrbatý. Postupně se to ale začalo zlepšovat ( byť se trošku divím, že po první povídce se to ihned chytlo ). Jak sám autor řekl v doslovu a čtenář to zjistí už při samém čtení, s každou povídkou se začali přidávat stránky a příběhy začínali být více propracované a autoři se nebáli tvořit čím dál více bláznivější zápletky. Což mě potěšilo. Bohužel stále to funguje na bázi povídek a tak každý příběh skončí pomalu dříve, než se tam stane něco zajímavého. To je také jedna z největších slabin. Dále je tak trochu dvojsečnou zbraní samé zakomponování zvířat jako hlavních postav. Sice je to vcelku nápadité a originální, tak zároveň alespoň pro mě, bylo těžké vytvořit si se všemi těmi pejsky a kocourem nějaký vztah. Vesměs většina z nich ničím moc nezaujme a jejich největší poznávací znak je jen jejich samotná podoba.
  A tím se dostávám ke kresbě. Ta je rozhodně jedna z plusů této knihy. Akvarel se mi v komiksu velmi líbí a autorka má rozhodně talent. Sem tam méně detailní panel a občas mi přišla kresba zbytečně moc vesele barevná, čímž se tak trochu vytrácel ponurý prvek, ale jinak velká spokojenost.
  Celkově první kniha z této série nebyla špatná, a byť jsem byl v jistých věcech poměrně kritický, tak jsem si její čtení přesto užil. Vidím v tom zatím slušný potenciál a jsem zvědav, kam nás autoři v další knize nasměřují. Hlavně doufám, že se pokusí opustit čistě povídkové vyprávění a naservírují nám i trochu delší příběh. Budu tedy k prvnímu dílu zatím mírný a udělím slabší 4*
 • karl173
  Je těžké hodnotit něco, co je pro tolik lidí skvostem a co jsem zároveň viděl už xkrát jako film. Příběh je skvělý pořád. Ten se naštěstí nikam nevytratil. Bohužel překvapení už se vytratilo. Téměř žádná změna oproti filmu a tak jsem jen četl to, co už znám. Co ale neznám je provedení, tedy kresba. A ta mě bohužel moc nezaujala. Chápu, že pro spoustu lidí je to skvost. Pro mě je to místy spíš nepřehledná čmáranice, která se snaží působit umělecky. A taky že to nejspíš je umělecké dílo, ale já jsem asi jen barbar, který neumí toto dílo pořádně ocenit. Některé pasáže jsou skvělé, některé právě kvůli kresbě mi moc nesedli a já si raději vybavil film, kde bylo všechno krásně detailní.
  Tento komiks tedy nemohu hodnotit na plný počet hvězd jenom proto, že si to nejspíš zaslouží. Sice mě čtení bavilo a jsem rád, že jsem se do této série konečně pustil, ale minimálně tento příběh jsem si užil více ve filmu. 4*
 • karl173
  Dosti slabá kniha, která předchozím od Aarona nesahá ani po kotníky. Hlavní příběh této knihy, který má na svědomí Dennis Hopeless, byl takový divný mišmaš, jehož hlavní devízou měla být nejspíš čistokrevná zábava. Možná že jo, ale cílová skupina musí být dle mého názoru hodně nízko. Kombinace akce, pubertálního humoru a bez hlubšího děje mi sedí spíš k Deadpool-ovi, ale v žádném případě ne k Doctoru Strange-ovi, minimálně ne po událostech z předchozích knih. A to jsem ani nezmínil ty podivné narážky na dračí doupě atd. Celkově jako oddychovka asi proč ne, ale místy to bylo zkrátka takové divné a ničím to moc nezaujalo.
  Pak tu jsou ještě dva kratší příběhy, které neurazí, nenadchnou a upřímně už teď si z nich skoro nic nepamatuji, a to jsem to četl včera.
  Nedá se nic dělat, holt občas má nějaká série i slabší místa. A Doctor Strange na takové slabší místo právě narazil. Ale já pevně věřím, že v příštím díle se opět dočkáme nějaké kvality. Za mě 2*

 • karl173
  karl173 mecenáš2.8.2020 21:17Zaslíbená Země Nezemě #06
  Tento díl mi přišel poněkud slabší než ty předchozí, ale na druhou stranu se mi zase líbí že se příběh zajímavě posouvá a otevírá. S odřenýma ušima za 4*
 • karl173
  Je mi tak trochu smutno, když vím, že nás čeká už jen jedna kniha. Na druhou stranu jsem už v tomto díle cítil, jak to Kirkman nechce dál protahovat a přišlo mi, že k tomu začal přistupovat lehce zkratkovitě. Spoustu dějových linek tu je jen jako výplň.
  Nicméně stále se to četlo parádně a to je právě to, co mi bude nejvíc chybět. Jednou za čas si sednout ke komiksu s postapokaliptickou vizí, zajímavými postavami a skvěle napsanými dialogy. Tak rád bych si to přečetl více. Hold ale nezbývá nic, než si počkat na závěr, který nám Crew už docela natahuje. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš19.7.2020 18:25Punisher MAX #03: Frank
  Naprosto skvěle podané. Sonda do hlavy Franka Castela. Až mě zaráží, že spousta lidí včetně mě fandí takovému psychopatovi.Tohle si prostě musíte přečíst! 5*
 • karl173
  karl173 mecenáš17.7.2020 15:15Thanos #03: Thanos vítězí
  Donny Cates se utrhl ze řetězu a naservíroval nám naprosto blázniví komiks, který je svou ujetostí a brutálností zároveň, jedna velká čistokrevná a akční zábava. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš17.7.2020 15:12Green Blood - Zelená krev #01
  Taková fajn jednohubka, která mě určitě nalákala na další díl. Ale teprve až tam se uvidí kam to všechno bude směřovat a jak moc kvalitní tato série je. První díl mě sice bavil, je velmi slušně nakreslený a má dobré tempo. Ale opět musím mírnit své nadšení, jelikož se zatím jedná o dost klišoidní a jednoduchý příběh, který nepřinesl tomuto žánru nic navíc. Takže pro mě spíše lepší 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš17.10.2020Prodám
  Měl by někdo zájem o UKK: Starej dobrej Logan a Wolverine: Zrození?

  Když tak zpráva do Pošty nebo e-mail: karl.hajsky@seznam.cz
 • karl173
  karl173 mecenáš16.4.2020Prodám
  Prodám:
  Netvora 1-3 - 550,- kč
  Sherlock 01: Studie v růžové - 120,- kč
  Parchanti 1-2 ( paperback ) - 200,- kč
  Dvanáctý Doctor Who: Terorformace - 150,- kč
  Goon 0 - 280,- kč
  DCKK: Batman Ticho 1-2 - 200,- kč
  DCKK: Green Lantern: Tajemnství původu - 150,- kč
  DCKK: Lex Luthor: Muž z oceli - 150,- kč
  DCKK: Superman: Poslední syn Kryptonu - 150,- kč
  DCKK: Batman a syn - 150,- kč
  DCKK: Superman: Utajený počátek - 150,-kč
  DCKK: Superman: Pro zítřek 1-2 - 300,- kč
  UKK: Starej dobrej Logan - 650 ,- kč
  UKK: Wolverine: Zrození - 650,- kč
  UKK: Astonishing X-Men: Nadaní - 150,- kč
  Posílám přes Zásilkovnu případně Českou poštu. Piště do zpráv nebo email: karl.hajsky@seznam.cz
 • karl173
  karl173 mecenáš22.3. 07:46Filmový a hudební klub
  seneke: McCracken, to je hodně dobrý jméno :)
 • karl173
  karl173 mecenáš21.3. 13:46Filmový a hudební klub
  Na Netflixu jsem objevil kreslený seriál Kid Cosmic, který si bere inspiraci z komiksů a dělá si srandu z některých superhrdinských klišé. Mám za sebou 4 díly a zatím mě to baví. Takže klidně mrkněte. A pokud máte děti, tak tam je to přímo jasné.
 • karl173
  karl173 mecenáš19.3. 15:05Filmový a hudební klub
  Já hned včera. Zlepšení tam rozhodně je a povedlo se to. Ale zas úplná pecka to také není. Nicméně asi největší pozitivum vidím, že přes dlouhou stopáž to dobře utíkalo.
 • karl173
  karl173 mecenáš17.3. 12:26Pindárna
  SomeOne: Ok, dík za info. Nicméně se na tom ale nic nemění.
 • karl173
  karl173 mecenáš17.3. 12:08Pindárna
  No a pak je tu BB art, který pravděpodobně na rok 2021 úplně sere.
 • karl173
  karl173 mecenáš14.3. 16:25Herní vlákno
  George Walker Bush: čekám na nové Halo. Jinak teď spíš PS5.
 • karl173
  karl173 mecenáš14.3. 16:21Filmový a hudební klub
  Můj subjektivní názor je, že Cherry je lepší než Ďábel, ale nutno dodat, že Rusoovi se mi přesně trefili do vkusu a do téma které mám rád a dlouho jsem ho neviděl ve filmu. Ale souhlasím, že Ďábel byl také povedený.
 • karl173
  karl173 mecenáš14.3. 00:13Filmový a hudební klub
  Já to před dvěma hodinami dokoukal a pecka.
 • karl173
  karl173 mecenáš13.3. 23:53Filmový a hudební klub
  Od pátku 12.3. je na Apple TV+ dostupný film s Tomem Hollandem v hlavní roli a od režisérů bratrů Russovích film jménem Cherry. Všem mohu vřele doporučit. Kdo by se na něj chtěl podívat a nechce nic platit, tak nemusí. Může využít trial verze Apple TV+ na 7 dní zdarma a kouknout i na další věci. Tady ještě přikládám trailer - https://www.youtube.com/watch?v=H5bH6O0bErk
 • karl173
  karl173 mecenáš11.2. 23:23* Připomínky a návrhy
  Ptal jsem se Arga na počet kusů limitované edice Draculy a je to 500. Můžete případně doplnit.
 • karl173
  karl173 mecenáš6.2. 16:07Pindárna
  Čtete si s odstupem měsíců/let po sobě vlastní komentáře ke komiksům a říkáte si, co jsem to sakra napsal za sračku? Měníte či přepisujete pak tyto komentáře, a nebo to necháváte být pro zachování vaší historie psaní?
 • karl173
  karl173 mecenáš2.2. 20:45* Připomínky a návrhy
  Ono pánové ohledně toho hodnocení. Přijde mi že to tu povětšinou řeší tak 5 lidí stejných pořád dokola. Tudíž předpokládám že současná podoba je naprosto vyhovující pro podstatnou část většiny.
 • karl173
  karl173 mecenáš31.1. 13:49* Připomínky a návrhy
  Zdravím. Nemá náhodou komiks - Sebevražedný oddíl #04: Výchova a trest - špatné průměrné číslo? Dle hodnocení by mělo být mnohem vyšší, tak jestli se nestala někde chyba, či podle čeho se to číslo vypočítalo?
 • karl173
  karl173 mecenáš29.1. 17:49* Připomínky a návrhy
  Fry: Skvěle vyřešené ;)
 • karl173
  karl173 mecenáš26.1. 23:18Pindárna
  Super je, že Amulet prý už příští měsíc a Potápeč snad už v březnu. Těším se. Jinak nemá někdo už nějaké info co bude vydávat BB art? Vím že mají poslední roky pomalejší rozjezd, ale alespoň něco ze Znovuzrození by už v únoru dát mohli.
 • karl173
  karl173 mecenáš25.12.2020 01:53Pindárna
  Fimi: Též přeji. Co sis letos nadělil za čtení pod stromeček? :)
 • karl173
  karl173 mecenáš20.12.2020 23:11Filmový a hudební klub
  Upřímně spíš už se ale těším na Kenobiho.
 • karl173
  karl173 mecenáš20.12.2020 23:11Filmový a hudební klub
  Darker: Já nepsal že se vymění hlavní postava. Já psal že se seriál přesune k jiné postavě. Že takzvaně Mandalorian skončí a začne seriál s Boba Fettem, ale bude pokračovat tam kde Mandalorian skončil. Ale také je to jen můj názor. Někde už možná vypadlo oficiální potvrzení jak bude seriál pokračovat, ale dle popisku v potitulkové scéně mi logika říká zkrátka tohle. Tak uvidíme. To co píšeš ty mě ale také napadlo. :)
 • karl173
  karl173 mecenáš20.12.2020 16:31Filmový a hudební klub
  Mandalorian je fajn. Ale po druhé sérii to můžou klidně zavřít, jelikož hlavní dějová linka byla odvyprávěna a víc bych to nenatahoval. Ostatně potitulková scéna na konci poukazuje že další díly by se měli zaměřit na úplně jinou postavu a mohl by tak vzniknout samostatný další seriál. Ale nevím jak to bylo konkrétně myšleno a ani nemám další jiné informace. Bohužel bez spoilerů se o tom tady ale moc mluvit nedá.
  Nicméně stylem jakým byl Mandalorian točen by mohli pokračovat donekonečna. Otázka však zní, jak dlouho by to lidi bavilo. Já osobně se z tak vysokými čísly na ČSFD neztotožňuji a celkově mi 16 dílů bohatě stačilo. Už takhle to zbytečně natahovali. Navíc dost mě štvalo jak byla tzv. zlá strana absolutně neschopná a bezzubá a kdykoliv měla konečně nějaké eso v rukávu a postavy začali být alespoň trošku v ohrožení, tak přišel zázračný zvrat. Mohli taky ty naše hrdiny aspoň trošku přidusit a nakopat jim zadek. V druhé sérii jsem prakticky ani jednou nezaznamenal nějaké napětí. Za mě to byl prostě jen fajn seriál na odpočinek, nic víc. Nechápu proč z toho někteří lidi blázní.
 • karl173
  karl173 mecenáš15.12.2020 19:51Filmový a hudební klub
  Zacku, to je u tebe doma? Klidně bych se stavil.
 • karl173
  karl173 mecenáš8.11.2020 23:21Herní vlákno
  Já jedu Forzu Horizon 4 a chci dojet všechny závody. Pak se nejspíš vrhnu na Star Wars: Jedi Fallen Order.
 • karl173
  karl173 mecenáš4.11.2020 08:40Filmový a hudební klub
  SomeOne: No to je jednoduché. On je totiž fanoušek a ctí původní trilogii.
  Perak: To abys vypnul na měsíc internet.
 • karl173
  karl173 mecenáš3.11.2020 20:11Filmový a hudební klub
  Kdo viděl nového Mandaloriana? Názory? Spoilery raději vynechte. Já už to viděl a je to pecka rozjezd druhé řady. Těším se na další. Jinak mám pocit, že podobně našlapaný byl i první díl první série. Favreau pravděpodobně zvolil podobnou taktiku.
 • karl173
  karl173 mecenáš3.11.2020 20:09Sběratelský klub
  Fimi: O tu limitku Mesíčního stínu.
 • karl173
  karl173 mecenáš3.11.2020 20:08Pindárna
  Daredevil by byl fajn, ale podle mě z něj mají strach kvůli nepříliš prodávaným omnibusům a Crew dříve vydala Rok jedna a ten asi taky nebyl bůh ví jaký prodejní trhák. No jo, jenže omnibusy byl problém v rychlosti vydávání. Rok jedna vyšel v době kdy nebyl žádný Netflix a komiks tu nebyl tak žádaný jako teď. Takže vlastně správná otázka. Proč tu u nás nevychází Daredevil??
 • karl173
  karl173 mecenáš3.11.2020 18:49Pindárna
  Ještě mi napadla Black Widow. Ta se dočká sólovky a nemá vůbec špatné komiksy. Viz. NHM.
 • karl173
  karl173 mecenáš3.11.2020 18:48Pindárna
  Jako podle mě tu vychází až moc komiksů pro neználky a nováčky, či fanoušky MCU. A čím dál více se zapomíná na nás, "čtenáře". Chtělo by to trochu více rozdělit. Podívejte se například na Znovuzrození hrdinů DC. DC tady má od jakživa základnu postavenou jen na Batmanovi, Supermanovi o kterého už není zájem a před časem se přidala i Wonder Woman. DC filmy se nějak extra nechytají masovější popularitě jako MCU a přesto tu mohlo vyjít x sérií a jaký to má úspěch. Sice nevím jaké jsou konkrétní čísla, ale vzhledem k tomu, že se stále ještě žádná série nezařízla, tak věřím, že si to najde dost čtenářů. Marvel sérií u nás také vychází čím dál více a tak si myslím, že je na čase nám přinášet i trochu zajímavější věci. A třeba nás v tomhle Crew překvapí. Přál bych si alespoň 2 nebo 3 nové nečekané série se superhrdiny, kteří tu nemají krom NHM nic. Hulk by byl super a potěšil by jak MCU fandy tak nás, ale je potřeba aby ta série byla i kvalitní. Hawkey by byl pecka a je to podobné jak s Hulkem. Vision jak píše Lenny možná uspěje díky seriálu. Ale co takhle i něco co nezahrnuje MCU. Něco nového. Např. Doom Patrol má dobrý seriál a lidi na to koukají. Komiksy píše nebo psal Gerard Way, který tu má Umbrellu, tak to by mohlo projít ne? Máte ještě nějaké tipy co není vrcholek mainstreamu, ale mohlo by to klidně vyjít i u nás?
 • karl173
  karl173 mecenáš3.11.2020 15:56Pindárna
  Fimi: O Southern bastards jsem věděl už dřív, tak to ani jako novinku neberu. Jinak něco nového jsem myslel spíš ve smyslu superhrdinů. Chytnout se třeba něčeho co je populární v seriálu a ne jen ve filmu. Nebo např. teď dělal Lenny výběr superhrdinských komiksů za poslední dekádu a tam by se určitě dalo vybrat. :) Třeba Vision zněl zajímavě a toho znají lidi i z MCU. Prostě mít trošku koule a přinést něco nového, neokoukaného a ne až tak mainstreamového, kde jde kolikrát hlavně o prodeje než o kvalitu komiksu. Na něco takového jsem nejvíc zvědavý zda ohlásí.
 • karl173
  karl173 mecenáš3.11.2020 15:48Sběratelský klub
  Paráda, 25.11. pátý díl Fatale :) A zítra vychází i poslední díl Detective Comics z New 52, takže konečně to budeme mít komplet.
 • karl173
  karl173 mecenáš3.11.2020 09:05Pindárna
  Pěkný. A od příštího týdne začnou celkově ohlašovačky, tak jsem zvědavý co všechno se tu objeví. Bral bych něco nového. Batmana, Wonder Woman atd. tu máme dost.
 • karl173
  karl173 mecenáš30.10.2020 08:20Sběratelský klub
  Zdravím, půjde tady někdo do speciální limitované edice Měsíčního stínu?
 • karl173
  karl173 mecenáš24.10.2020 23:24Slevy, výprodeje, bazary
  Jenom ještě ohledně Megaknih. Myslím že už se to tu kdysi řešilo. Knihy od nich jsou sice levné, ale taky dost často chodí v nic moc stavu. Jaký je stav teď? Já totiž po několikátém stejném problému začal kupovat raději jinde. Ale je fakt že na Megaknihách člověk může ušetřit solidní peníze, když nakupuje např. 20 komiksů.
 • karl173
  karl173 mecenáš3.10.2020 12:45Herní vlákno
  seneke: No tak to už jsme minimálně tři :D edit: čtyři :D
 • karl173
  karl173 mecenáš3.10.2020 12:44Herní vlákno
  deefha: No to každopádně :) Nicméně chtěl říct, že i sraz v ArcadeHry není nemožný pokud by měli lidi zájem. Zároveň ty jsi ale přihodil solidní alternativu, takže za mě ať to bude to či ono, bylo by to super. :)
 • karl173
  karl173 mecenáš2.10.2020 15:45Herní vlákno
  deefha: Já tam byl busem a pohoda. Když si to člověk naplánuje, tak no problem.
 • karl173
  karl173 mecenáš1.10.2020 22:21Herní vlákno
  Tak co takhle udělat někdy sraz CDB v ArcadeHry? Hm? :D
 • karl173
  karl173 mecenáš29.9.2020 15:30Herní vlákno
  Toe: Tak on to nebyl jen ten repráček. Měl jsi tam ještě dotykovou plochu a pohybový senzor. To tuším přes Steam nerozjedeš. Ale mohu se třeba plést.
  btw. do ničeho ses nezapletl. Tohle je naprosto normální konverzace. Já osobně se snažím být vždy co nejvíce objektivní a nekritický.
 • karl173
  karl173 mecenáš28.9.2020 17:31Herní vlákno
  Toe: No upřímně jestli chceš DualSense naroubovat na PC, tak to je jako mít nadupaný mobil jen na telefonování a psaní zpráv. Sice ti splní tvoje požadavky, ale přijdeš o většinu předních funkcí.
 • karl173
  karl173 mecenáš28.9.2020 00:09Herní vlákno
  Tak jednoduše PS5 opět posouvají svojí technologii o kus výše, kdežto Xbox jede opačným směrem. Tahle generace konzolí nikdy neměla tak odlišné myšlení dvou značek jako letos. O to zajímavější bude, jak se k tomu lidi postaví. Například vyprodání PS5 u nás mě vůbec nepřekvapilo, ale u Xboxu celkem ano. Zjevně si na Xbox Pass začíná zvykat čím dál více lidí.
  Jinak já osobně to vidím jít nejdřív do PS5 a časem si stejně pořídím i Xbox. :D
 • karl173
  karl173 mecenáš26.9.2020 11:36Herní vlákno
  Tak PS5 bude mít skvělý gamepad, jsem zvědavý jak moc ho budou tvůrci využívat
 • karl173
  karl173 mecenáš24.9.2020 19:18Herní vlákno
  A kdo již má předplacený Xbox či PSko?
 • karl173
  karl173 mecenáš24.9.2020 19:18Herní vlákno
  Tak kdo si jde zítra pro Mafii?
 • karl173
  karl173 mecenáš23.9.2020 16:48Pindárna
  maco: Souhlas. Dozadu, na hřbet klidně, ale dopředu bych ho také nedával.
 • karl173
  karl173 mecenáš21.9.2020 19:49Sběratelský klub
  yogi - mě to tedy přijde dosti jiné.
 • karl173
  karl173 mecenáš21.9.2020 18:39Filmový a hudební klub
  Tak a teď nám to sem Fimi hezky celé zkopíruj. Je to sice zajímavý, ale 49 kč za tohle fakt dávat nebudu :D
 • karl173
  karl173 mecenáš19.9.2020 23:08Herní vlákno
  Pánové vše je již vyřešeno. Jinak propojení zvuku přes wifi či bluetooth k Xboxu není ani možný. Vše je kabelem. Na výběr bylo z optiky a z HDMI, ale jelikož HDMI má daleko větší podporu formátů a to i kvalitnějších jako je například Dolby Atmos, tak jsem byl napojený právě přes zmíněné HDMI.
  Chyba byla ale v tom, že Xbox jsem měl propojený s TV a ta byla zas se Soundbarem. A tam pravděpodobně docházelo právě k tomu zpoždění zvuku. Stačilo tedy propojit Xbox se Soundbarem napřímo a je po problému :)
 • karl173
  karl173 mecenáš17.9.2020 16:50Herní vlákno
  Tento příspěvek by se hodil i do filmovo-hudební sekce, ale napíšu ho zde. Koupil jsem si nedávno soundbar. Je to Samsung HW-q70r. Řadí se už mezi ty kvalitnější a i poněkud dražší, i když dají se stále sehnat daleko dražší. Zvuk z televize je hned jiný a při sledování filmu například přes Netflix, tak je to už paráda. Sice mi tam trochu chybí prostorový zvuk, který by měl být slyšet, ale to teď nechám stranou. Včera jsem chtěl zkusit jak bude znít Forza Horizon 4 na Xboxu. No zvuk byl fajn, ale kdyby nebyl tolik opožděný. Možná i o vteřinu ne-li o dvě. Zkrátka když narazím do auta, tak zvuk nárazu slyším až chvíli po kolizi. Tak by mě zajímalo zda-li máte někdo podobnou zkušenost. Případně pak bych měl ještě pár dalších dotazů, ale to když tak později.
  Stručně řečeno: Otázka zní, vlastní tu někdo soundbar a hraje přitom na nějaké konzoli? Jak to máte zapojené a jak vám jede zvuk?
 • karl173
  karl173 mecenáš9.9.2020 19:00Filmový a hudební klub
  Mě The King zrovna moc neuchvátil bohužel. Jeden z nejnudnějších filmů, který má zároveň dobré hodnocení.
 • karl173
  karl173 mecenáš9.9.2020 18:50Filmový a hudební klub
  Tož vypadá to překrásně. Bude to jistojistě stejně dech beroucí podívaná jako Blade Runner 2049. Herecké obsazení též nabušené. Jen tomu mladíkovy moc nevěřím, byť podle traileru těžko soudit. Snad to nedopadne jako Smrtelné stroje...
 • karl173
  karl173 mecenáš5.9.2020 14:30Srazy, cony, festivaly
  Bylo to super. Příště se snad budeme moci zdržet déle.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 824 (cca 309373 Kč)
Mám: 960 (cca 366212 Kč)
Chci: 1 (cca 349 Kč)
Sháním: 6 (cca 1674 Kč)
Nabízím: 16 (cca 3424 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: neveřejné
Mám: neveřejné
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0