• karl173
  karl173 mecenáš26.10. 23:39Válka říší
  Na poli superhrdinských eventů se jedná o ten lepší kousek.
  Samozřejmě, jsou tu jisté nelogičnosti, autor si vypomáhá dějovými zvraty v podobě wow momentů, spousty klišé.
  Ale přeci jenom i tak má tento event pár originálních nápadů a když už byste nenašli na tomto komiksu nic výjimečného, protože už jste všechno viděli xkrát, tak se mu nedá upřít minimálně to, že se dobře čte a ještě lépe vypadá.
  Válka říší dopadla celkem dobře, nepřináší mnoho překvapení, ale také nezklame v tom, co mají eventy nabízet, a tím jsou velké bitvy a pompézní podívaná.
 • karl173
  karl173 mecenáš24.10. 12:36Thor #02: Válka říší se blíží
  Jedná se o takovou předehru k Válce říší. Aaron si pomalu rozestavuje panáčky na svá místa.
  Nicméně i tak, jedná se o solidní jednohubku, která mě mile překvapila a bavilo mě to.
  Nedá se ovšem upřít faktu, že nic moc se zde nestane. 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš24.10. 08:59Berserk #01
  Slušný rozjezd. Líbí se mi tempo a prostředí vyprávění.
  Co je ale největším plusem, je kresba. Hlavně velké panely jsou tu parádní.
  Samozřejmě je to zatím jen začátek a tak se tu zatím nějaké příběhové
  smyčky nekonají, ale v této sérii rozhodně budu chtít pokračovat a jsem zvědavý kam bude směřovat.
  Zatím slušné 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš21.10. 19:42Avengers #03: Válka upírů
  Upíři jsou mé guilty pleasure a tak není divu, že 3. díl je pro mě zatím nejlepším co Aaron s Avengers napsal.
  Ale! Zaprvé, zatím laťka nebyla vůbec vysoko. A za druhé, i když mě tento díl bavil, tak hlavní dějová linka této knihy má jen 4 sešity. A to není zrovna mnoho, že jo.
  Plusem je svižnost a zábavnost komiksu. Rozhodně se mi líbí také kresba, která konečně nepůsobí tak chaoticky jak to v týmovkách bývá a jak to bylo v předešlých dvou knihách. Takže dalším plusem je i přehlednost.
  Co ovšem zamrzí jsou rychlé zvraty a klasické kouzelnické dějové smyčky, které působí nelogicky.
  Příběh je ale celkově dobře poskládaný a drží nějaký tvar, který má smysl zkoumat.
  Sešit o prvním Iron-Fistovi sice zajímavý, ale trochu o ničem.
  Celkově však musím přeci jenom uznat, že tohle mě zkrátka bavilo. 4*
 • karl173
  Druhý díl Iron-Mana už není tak špatný. Díky ucelenému ději, ubráním humoru a rozjetí několika zápletek vzájemně na sobě závislých se nám vyklubalo zajímavé superhrdinské drama. Leč již mnohokrát viděné a tak trochu vystřižené jak z 80. let. I tak ale musím uznat, že mě tento díl bavil a skrze naprosto nulové očekávání, vlastně i překvapil.
  Stále tu však zůstává spoustu průměrnosti, ať už od nezajímavého záporáka, mnohokrát viděné zápletky a tuctový závěr.
  Kresba se naštěstí zlepšila alespoň do současného standartu Marvelu.
  I přes mnohá zlepšení je tak druhý díl Iron-Mana spíše lehce nadprůměrným komiksem, byť vcelku zábavným. 3*
 • karl173
  Iron-Man je v komiksu pro mě jeden z tich horších a nudnějších Avengerů. A bohužel ani Dan Slott to v tomto komiksu nedokázal změnit.
  Když to shrnu, bylo to nudné, mnohdy přeplácané a kresba na mě působila příliš dětsky. Nakonec se asi nejvíce povedl poslední sešit, ve kterém Tony Stark ani nefiguruje, byť je tam v podstatě jeho kopie.
  Snad se to příště aspoň trochu zlepší, ale moc na to nesázím. 2*
 • karl173
  karl173 mecenáš18.10. 19:51Thanos: Svatyně nuly
  Tento komiks dokonale spadá do kolonky - neurazí, nenadchne.
  Děj je poměrně svižný, ale nemá dostatečnou hloubku a ve výsledku působí tento komiks zbytečným dojmem.
  Pořád se ale u čtení dá pobavit a neurazí ani svojí kresbou.
  Zkrátka klasický průměrný Marvel. 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš17.10. 19:20Moby Dick: Bílá velryba
  Skvělá adaptace této literární klasiky. Kresba je detailní, kombinace černé a bílé dodává kýžený pocit svíravé atmosféry, která na všechny členy posádky působí ze všech stran.
  Tento výlet na širé moře jsem si neskutečně užil. 5*
 • karl173
  karl173 mecenáš12.10. 19:57Spider-Man / Deadpool #04: Žádná sranda
  Celkem nuda. Myslel jsem si, že po takové pauze s Deadpool/Spider-Manem jakou jsem měl, by to mohla být fajn oddychovka, ale místo toho to byla spíš zívačka u které jsem párkrát usnul. Ale nakreslené to bylo celkem hezky. 2*
 • karl173
  Závěr Zdarskyho runu přišel moc brzy. Je to zcela evidentní v rychlosti zvratů a téměř až přeplácanosti v ději. Alespoň tak to na mě působilo. Přesto si to stále uchovává zábavnost a čitelnost.

  Kresba za mě v pohodě. Zajímavý byl dvojsešit od Bachala. Kdybych ale s tímto kreslířem neměl zkušenost z Doctora Strange, asi bych na tak velkou změnu reagoval hůře. Na co jsem ale doopravdy nereagoval zrovna nejlépe, jsou zběsile měnící se úhly panelů ze začátku komiksu. To se mi opravdu nezamlouvalo.

  Celkově mám z poslední knihy vcelku rozpačité pocity a čekal jsem více. I tak se ale stále jedná o dobrý superhrdinský komiks, který ovšem nevybočuje téměř ničím z řady, byť poslední sešit byl fajn. I tak spíše 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš6.10. 17:38Paper Girls #01
  Je to svižné, má to zajímavý děj a napínavé zápletky, a sympatické postavy. Jmenuje se to Paper Girls.
  Tedy alespoň tento první díl na mě zatím tak působí.
  Za mě velmi příjemné čtení, které jak už jsme u Vaughana zvyklí, funguje především na bázi cliffhangerů, což čtenáře automaticky nabádá k dalšímu čtení, a tady to zatím funguje skvěle.
  Snad se pokračování dočkáme co nejdřív. Za mě silné 4*.
 • karl173
  Bendisovi se závěr série vůbec nepovedl a k této, už tak průměrné serii, si pro nás připravil nemastný, neslaný, a především tuctový uspěchaný závěr, který nejenže je nedůstojným rozloučením tohoto věhlasného autora, ale dokonce i samotných Strážců galaxie, kteří v tomto díle přestali plnit, i tak vcelku jednoduchou roli, a tím je akcí nadupaná a nenáročná zábava. Kdyby se jednalo o humornou parodii pro mladší publikum, tak to ještě pochopím, ale tohle byl bohužel nudný výžblebt.
  Jediné co tu zůstalo na úrovni je kresba a dalším plusem je solidní první sešit, který ovšem nepřináší nic závratného, jen se mi zkrátka dobře četl.
  Za mě i přesto, že jsem moc nečekal, tak jsem zklamán. 2*
 • karl173
  Strážci galaxie opět plní roli akční superhrdinské oddychovky, překvapení se nekoná.
  Navíc kniha obsahuje v podstatě jen 3 sešity, které nás posouvají v ději, což je dost málo. Zbytek je Free Comic Book z Občanské války 2, který alespoň dobře navodí děj a poslední sešit je ovšem pouze nic neřešící retrospektivní pohled. Plus je zde nebývale velké množství bonusů.
  Celkově se to nečte špatně, ale mám pocit, že tato série už nic kloudného nepředvede. Za mě 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš21.9. 22:25Batman: Svět
  Klasický sborník povídek, který je nejzajímavější propojením několika zemí a dává tak šanci i méně známým autorům. Bohužel prostoru moc není a tak téměř všechny příběhy mají jen triviální zápletky, které bohužel nepřináší mnoho.
  Souhlasím, že napsat krátký příběh, aby oslovil není nic lehkého. Nicméně jde to a zejména Japonskému a Ruskému příběhu se to povedlo.
  Bohužel valná většina autorů se raději do žádných experimentů nepouští a tak přináší jen tuctové příběhy odehrávající se v kulisách své země.
  Více zajímavější už je to s kresbou. Tady dostáváme solidní paletu stylů a většina z nich se mi líbila. Nicméně aby vás to přimělo ke koupi jen kvůli kresbě, to zas také taková hitparáda není.
  Co ještě jiného dodat... asi je fajn, že se mohla naše země na této knize podílet a určitě DC přišlo se zajímavým nápadem. Nicméně po stránce kvality se nejedná o příliš dobré čtení. Za nápad 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš15.9. 22:23Rocket a Groot #02: Občasná válka
  Od tohoto komiksu jsem moc nečekal. Rocket s Grootem zatím povětšinou plnili roli jen jakési průměrné nenáročné akční komedie. A není tomu jinak ani teď.
  První sešit nebyl nic moc. Slabší děj a ještě slabší kresba. Naštěstí poté se to vcelku zvedlo. Příchod Gwenpool vše oživil a příběh mě kupodivu i poměrně bavil. Kdyby takto vypadala celá knížka, zřejmě bych šel s hodnocením i výše.
  Poslední sešit je spíše do počtu a nějak nechápu jeho výskyt. Tento sešit byl k vidění už v NHM s Mývalem Rocketem a jedná se o blbost s velmi slabou kresbou.
  Celkově tak další díl Rocketa s Grootem je opět spíše průměr, byť v rámci předchozích dílů se jedná o zlepšení. Za mě 3*
 • karl173
  Jako jednohubka na odreagování to stále funguje. Plno akce, hlášky a děj dobře táhne dopředu. Nic vás už ale nepřekvapí. Vše je příliš tuctové. Bendis má rozhodně na víc.
  Kresba je na mainstream ok a kouká se na ní dobře, ale dech vám zřejmě nevyrazí. Dokonce se tu najde i pár chyb v koloringu.
  Za mě tedy čistý průměr v rámci superhrdinských komiksů. 3*
 • karl173
  Smutný příběh Doktora Andromedy odvyprávěný klasickým způsobem Jeffa Lemira s překrásnou kresbou Maxe Fiumari podpořenou neméně dobrými barvami o které se postaral zkušený Dave Stewart. Tato jednohubka ze světa Černé palice by ve vašich knihovnách neměla chybět. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš1.9. 18:58Star Wars: Vyvolený, Světlo pohasíná
  Tentokrát se vracíme zpět a sledujeme začátek cesty Dartha Vadera. Je to temné, akční a zábavné. Prostě přesně to, co chcete. Ale trochu tomu chybí větší napětí a nějaké překvapení. Každopádně pro fanoušky povinnost. 4*
 • karl173
  Opět velmi slušné počtení ze světa Star Wars s jedním komornějším příběhem, kraťasem a solidní akční jízdou. Kniha tak nabídne víc způsobů jak vás pobavit a díky tomu nepůsobí jednotvárně, a to se vyplatí. Jsem spokojen. 4*
 • karl173
  Kdybych napsal, že z druhého dílu mám pocity v podstatě celé naopak, nebyl bych daleko od pravdy. Zatímco první díl mě od poloviny začal bavit. Zde mě to od poloviny bavit přestávalo. Zásadním problémem bylo to, jak krkolomně se Geoff Johns snaží dostat k něčemu, co už většina čtenářů odhalila a jen zašmodrchával ne zas tak moc složitou myšlenku. Zároveň čím více se komiks blížil svému konci, tím více mě přestával zajímat.
  Tím se pro mě čtení stalo spíše nucenou činností, místo abych si ho užíval. Celkový dojem z celé knihy a z celkového eventu tak dosti upadá, právě kvůli posledním sešitům a nemohu se zbavit dojmu, že kdyby kniha měla méně postav, méně dějových linek ( některé byli naprosto zbytečné ) a méně sešitů, tak by to mohlo dopadnout o poznání lépe.
  Nicméně vzhledem k tomu, že jsem se polovinu knihy stále dobře bavil, tak hodnotím za 3*
 • karl173
  Zcela na rovinu. Na původní Watchmeny to zdaleka nemá. Kdybych ale o tomto komiksu napsal, že ho nemá cenu ani číst, dost bych mu křivdil. Osobně jsem si po dvou sešitech nebyl jistý zda mě to vůbec baví. Začátek je tedy rozhodně velmi vlažný. Od třetího sešitu mě to ale najednou začalo všechno zajímat a bavit. A tak to nějak zůstalo až do poslední stránky. Ano Geoff Johns není Alan Moore a Gary Frank není Dave Gibbons, přesto to jsou stále velmi schopní tvůrci, kteří dokázali, že se dokážou poprat s tak náročným úkolem, a to navázat na legendu komiksu. První díl tak nakonec dopadl vcelku slušně a uvidíme jak bude dál pokračovat. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš4.8. 15:21Wonder Woman: Mrtvá Země
  Mám velice rád alternativní příběhy, kde se vše od základů změní a autor má možnost do toho vložit kus sebe. A tento komiks se trefil přímo do černého. Naprosto parádní strhující příběh, plný zajímavých zvratů. Kde lidstvo zničilo samo sebe a nic netušící Diana se probudí do post-apokaliptického světa plného monster a hrst lidí, kteří se příliš nepoučili. Přesto všechno je však stále ochotná za ně bojovat. To ale není vše co tato kniha skrývá. Je to i propracovaná kresba pojící se s úžasnými nápady autora Daniela Warrena Johnsona. Po dlouhé době jsem si tak mohl přečíst opravdu skvělý počin. Děkuji mnohokrát. 5*
 • karl173
  karl173 mecenáš28.7. 13:39Batman: Tři Jokeři
  Kdyby tohle byl jeden z mých prvních komiksů s Batmanem, budu ohromen. To ale ovšem není a tak je pro mě tento komiks jen dobře odvedeným mainstreamem bez větších ambicí být něco víc a přinést něco nového. Čte se to a kouká na to hezky, to je bohužel asi všechno. 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš22.7. 22:15Batman #08: Chladné dny
  Již 8. díl od Toma Kinga a je stále vidět že ho to baví. Snaží se hledat v Batmanovi něco nového a přicházet s neotřelými nápady. Bohužel i přes jeho snahu začínám mít pocit, že se už toho moc vymyslet nedá. StaronovÍ záporáci s jen lehce pozměněnými zápletkami, které se vždy budou točit kolem jediného - bolesti Batmana.
  Chladné dny jsou velmi zajímavé svým pojetím, ale na druhou stranu trošku jsem se nudil a to i přesto, že to mělo pouhé 3 sešity.
  Pak jeden kraťas s Dickem, který byl moc krátký na to, abych si zvykl na kresbu a moc plochý, aby na mě dokázal nějak zapůsobit.
  Nejvíce jsem se nakonec bavil u posledního příběhu opět na 3 sešity s KGBeastem. Děj skvěle odsýpá, má hutnou dějovou linku a zároveň velmi přímočarou. A také nejlepší kresbu Tony S. Daniela. A nemohu zapomenout na povedený paralelní příběh ve formátu bajky, kde hostil skvělý Mark Buckingham. Za mě tedy nejlepší příběh z této knihy.
  Když to celé shrnu, tak nemohu říct, že bych se u čtení nudil a že by Tom King už tuto sérii nezvládal. Zároveň ale tato kniha není po celkové stránce natolik zajímavá, abych si na ní za pár týdnů vzpomněl. 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš17.6. 22:59Akira #01
  Akira konečně u nás a také v mé knihovně! Čtení jsem si užil. Kresba je úchvatná a příběh je příjemně svižný. Nicméně na postavy jsem si musel zvyknout a místy mne rozhodili lehce nepřehledné akční pasáže. Jedná se zatím o první díl a tak počítám, že si to teprve sedá. Každopádně se ale těším na druhý díl. Za mě 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš30.5. 13:37Král, jenž byl a bude #01: Artuš
  To bylo divné. Nic výstižnějšího se o tomto komiksu napsat nedá. Po prolistování ukázky a zpozorování kdo za tímto komiksem stojí jsem byl zvědavý co z toho bude a dostal jsem ani nevím co.
  Začnu kladně. Hned na první pohled si člověk všimne hezky zpracované kresby, která má velice pestré barvy. Musím říct, že tady jsem rozhodně spokojen.
  Horší už je to z dějem. Do toho vklouzneme jak, když sedíte na strmém tobogánu. Sem tam vás to hodí do nějaké zatáčky, ale vy místo toho abyste si užívali jízdu, držíte se zuby nehty, abyste z něj nevylítli.
  Kieron Gillen na to jde podle mě až zbytečně rychle a je vidět, že původně neplánoval pokračování a měla to být spíše taková jednohubka. Postavy které poprvé vidí umírat lidi, kouzla a bájné bytosti reagují nejdřív nepřiměřeně, poté si trochu zakřičí a pak jsou zase úplně v pohodě. A tak nějak mi v tomto komiksu chybí reálné emoce, přesto že tu dojde na spoustu vypjatých situací. Ty ovšem přichází z čista jasna a čtenář nemá vůbec šanci na nějaké spojení s postavami. Což možná ani tak nevadí, jelikož postavy mi přišli krajně nesympatické.
  Co dodat na závěr. Asi největší problém s tímto komiksem mám ten, že po jeho dočtení, vlastně nevím proč ho vlastně číst. Na druhou stranu je opravdu hezky nakreslený a používá opravdu velice zajímavé téma. Ovšem to provedení už je horší. Přesto ale nejspíš dám druhému dílu šanci, čistě ze zvědavosti zda-li přijde nějaké zlepšení. Třeba by mohl v příští knize autor trochu zpomalit a nebude tam házet jednu zápletku za druhou.
  Za mě bohužel 2*
 • karl173
  Toto bylo příjemné překvapení. Už předchozí díl mne bavil, ale něco tomu chybělo. Byla to spíš taková odpočinková zábava. Druhý díl ale už přidává i solidní děj, který se vyvíjí zajímavým způsobem a třeba třetí sešit jsem si vyloženě vychutnal.
  Kresba je svým způsobem půvabná, byť postavy nevypadají tak hezky. Dobře ale doplňuje styl vyprávění. Nejvíce se mi však zamlouvá koloring.
  Asi jedinou větší výtku mám k délce komiksu a k hlavní obálce, která může čtenáře natěšit na něco, co přijde spíše až v knize třetí, ale to už prozrazuji.
  Za mě tedy solidní čtivo, které je někde na pomezí nadprůměrného. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš28.5. 16:46Černá palice 1945
  Rozšiřování světů v rámci zajímavých sérií, které se postupně rozrůstají a bobtnají je už u Dark Horse zvykem. A pokud se jedná o opravdu zajímavé světy, tak s tím rozhodně nemám problém. Naopak. Rád si toho přečtu více. Černá Palice je zaručeně jedna z těch zajímavějších sérií a alespoň pro mě platí, že cokoliv se u nás vydá tak já potom ihned skočím.
  Na tento díl jsem byl z vedlejších knih asi nejvíce zvědavý jelikož přichází na úplně jiné téma a místo superhrdinů, tak vypráví spíše příběh " pouze " hrdinů z druhé světové války.
  To zní dobře. Ještě lépe zní již klasický osobní a citlivý přístup k vyprávění, jak je tomu u Jeffa Lemira zvykem, byť zde přispěl spíše námětem. Ray Fawkes, který se postaral o scénář jel ale v Lemirovo kolejích. Tomu všemu navíc sedí retrospektivní styl vyprávění.
  Kresba je na první pohled taková dětská s nedokonalými tahy a pohledy z dálky zjednodušují co se dá. Na první pohled nic z čeho byste si měli sednout na zadek a věřím, že mnoho lidí tuto kresbu odsoudí. Já osobně jsem s ní ale neměl problém a nejenže jsem si na ní velice brzo zvykl, ale řekl bych navíc, že tato kresba se k tomuto příběhu přímo hodila.
  S čím jsem měl ale daleko větší problém je samotná náplň komiksu. Což se dostávám zpět k ději. Čte se to tak nějak hezky a vlastně se u toho můžete cítit příjemně. Ale co vlastně tento komiks nabízí? Co vám dá za poselství? Nebo jaké dějové zvraty na vás čekají? No abych byl upřímný, tak mám pocit, že nic z toho. To co tento komiks dává jsem v podstatě už napsal, prostě se jenom dobře čte. To je tak nějak všechno. A to stejně jako u kresby nemusí sednout každému.
  I v tomto případě jsem ale nakloněn spíše ve prospěch komiksu. Jelikož po dočtení mohu stále říct, že jsem se bavil.
  Hodnotit tento další střípek do světa Černé palice se ale vysokými známkami bohužel nedá. Objektivně bych hodnotil tak za 3*, ortodoxní fanoušci si ale mohou připočíst i na 4*, jelikož nic mezi nejde.
 • karl173
  karl173 mecenáš28.5. 16:21Batman / Fortnite: Bod nula #03
  Stále se jede na stejné úrovni. Děj neurazí nenadchne. Kresba slušná, místy velmi slušná. Za mě stále takový ten mainstream, který na oddych není vůbec zlý. 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš20.5. 23:25Baltimore #08: Rudé království
  Poté co Comics Centrum dokončili tuto sérii, rozhodl jsem se přečíst si to celé od znovu v nějakém rychlejším sledu. A jsem tak zvědavý zda-li budu mít rozdílné názory a pocity než při prvním čtení.
  Kniha osmá: Tak a máme konec. A ani to nebolelo. Nebo možná pár postav ano. Tato série zažila mnoho a po předchozích dvou knihách už nebylo pochyb o tom jak vše skončí.
  Pánové si ale přeci jenom ještě vymysleli pár zvratů, aby nám ten konec lehce pozměnili. Jestli k lepšímu už záleží na každém, z jakého pohledu se na to dívá. Já osobně bych si konec představoval asi trochu jinak a možná jsem i mírně zklamaný, že tato série nedostala epičtější závěr. Na druhou stranu hold už nezbýval prostor a možná je to i tím, že ani sami autoři neplánovali tolik knih.
  Každopádně série mě vždy bavila. Někdy více, někdy méně. Pokaždé se ale jednalo o nadprůměrnou zábavu. A přitom autoři nepřišli s kdovíjakým geniálním nápadem. Ale zkrátka dokázali poskládat dosti zajímavý svět a přizvali si k tomu velice talentované kreslíře a koloristy, kteří jim ten svět, tak krásně vytvořili. Tudíž, za mě spokojenost. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš20.5. 23:15Baltimore #07: Prázdné hroby
  Poté co Comics Centrum dokončili tuto sérii, rozhodl jsem se přečíst si to celé od znovu v nějakém rychlejším sledu. A jsem tak zvědavý zda-li budu mít rozdílné názory a pocity než při prvním čtení.
  Kniha sedmá: Baltimore a jeho kolegové truchlí a mezitím se nám konečně otevírá brána k Rudému králi. Ovšem někdy na to jdou Mignola s Goldenem až příliš hopem a tak některé události ději možná až příliš uspěchaně. Nicméně je už pomalu cítit blížící se konec této série, která se podle mě od samého začátku přerodila úplně v něco jiného než by člověk čekal. Ale to už bych se opakoval.
  Každopádně čtení jsem si nejspíše užíval více než předtím a to díky tomu, že jsem si mohl tuto knihu přečíst krátce po té předchozí. A to i včetně kresby, která mi k tomu celému přerodu série vlastně i sedí. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš19.5. 23:44Baltimore #06: Kult Rudého krále
  Poté co Comics Centrum dokončili tuto sérii, rozhodl jsem se přečíst si to celé od znovu v nějakém rychlejším sledu. A jsem tak zvědavý zda-li budu mít rozdílné názory a pocity než při prvním čtení.
  Kniha šestá: Velké množství postav, dvě hlavní dějové linky na dvou odlišných místech, více událostí = více zábavy?
  Těžko říct. Pamatuji si, že předtím jsem z toho byl takový nesvůj a hůře jsem se chytal. Přišlo mi, jakoby Mignola s Goldenem úplně převrátili stránky. Jestli se první knihy podobali Hellboyovi, jen ho v hlavní roli vystřídal Lord Henry Baltimore. Tak touto knihou se z této série stalo jednoznačně Ú.P.V.O.
  Zkrátka autoři z čista jasna šli do příběhu více ze široka. Předchozí knihy už k tomu pomalu směřovali, ale tady jsme skočili ještě o level výše, ne-li o dva.
  Tak či tak, jsem teď velmi rád, že si toto mohu přečíst v rychlejším sledu, jelikož jedině tak se budu více chytat. No ale to v této knize ještě zas tak neplatí.
  Pravdou ale je, že jsem si to napodruhé rozhodně více užil. Nebyl to pro mne totiž takový šok a místo toho abych zarputile přemýšlel, jestli mi něco neuniklo, tak tentokrát jsem šel čistě po příběhu a jen jsem se zvědavě kochal, co se bude dít dál. A to mě zkrátka bavilo.
  Ovšem tohle je teprve takový začátek a jak moc se vše propojí zjistím až v dalších knihách. Tentokrát budu ale velmi dobře připraven. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš19.5. 23:31Baltimore #05: Apoštol a čarodějnice
  Poté co Comics Centrum dokončili tuto sérii, rozhodl jsem se přečíst si to celé od znovu v nějakém rychlejším sledu. A jsem tak zvědavý zda-li budu mít rozdílné názory a pocity než při prvním čtení.
  Kniha pátá: Když tak čtu svůj předchozí komentář, tak se musím velmi divit. Není to tak dlouho a přesto si už nepamatuji, že se mi tento díl tolik líbil. Přitom bych dal ruku do ohně že už zde jsem byl trochu rozhozený. Zřejmě tomu kdysi pomohla ta velká pauza, která v tomto případě nebylo tolik na škodu, jelikož se jedná spíše o delší povídky a tak jsem byl pravděpodobně rád, že jsem si mohl přečíst dalšího Baltimora.
  Ovšem když se to čte krátce po sobě, tak je vše jinak. Užil jsem si spíše ten druhý dvousešitový příběh. Ten je v duchu předchozích knih i skrze parádní kresbu Bena Stenbecka.
  Ten první, který má pro změnu sešity tři, nebyl špatný. Ale v takto krátkém sledu je tu přeci jenom více vidět ten rozdílný kontrast, který Mignola s Goldenem po předchozích událostech nasadili.
  Vícero postav, méně vysvětlování kde se kdo vzal a děj tak nějak více skáče. A na to se musí tak trochu zvyknout.
  Kresba Petera Bergtinga má své kouzlo a v některých momentech je to pastva pro oči. Ovšem občas mi chybí ty precizní detaily. Tomu ale napomáhá i akčnější střih. Už to zkrátka není ta ryze atmosférická horrorovka jako tomu bylo na samém začátku.
  Když to shrnu, i tak se jedná o kvalitní počtení, které mne stále baví. Pořád se jedná o výjimečnou sérii. Ovšem při druhém čtení jsem si z toho na zadek tolik nesedl a vidím tu větší výkyvy. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš16.5. 22:42Baltimore #04: Kostnice
  Poté co Comics Centrum dokončili tuto sérii, rozhodl jsem se přečíst si to celé od znovu v nějakém rychlejším sledu. A jsem tak zvědavý zda-li budu mít rozdílné názory a pocity než při prvním čtení.
  Kniha čtvrtá: Pamatuji si i dle svého komentáře níže, že tento díl mne hodně bavil a dozajista vyvrcholení jisté zápletky v tzv. Kostnici mě až zarazilo. Čekal jsem tehdy, že nahánění upíra Haiga bude tím hlavním. A jak se ukázalo toto bylo jen takové malé finále v polovině.
  Každopádně tento našlapaný díl jsem si velice užil. A pokud bych měl ještě zmínit opět skvělou kresbu ve známém složení, tak musím říci, že jak umí tato dvojice velice dobře navodit atmosféru, tak skvěle zvládá i akční pasáže. Jednoduše řečeno brilantní výkon po všech stránkách. Tato dvojice zkrátka nemá slabinu. Jen možná to, že opravdu vzhled některých postav, jakoby rádi využívali vícekrát. Téměř bez chybičky 5*
 • karl173
  Poté co Comics Centrum dokončili tuto sérii, rozhodl jsem se přečíst si to celé od znovu v nějakém rychlejším sledu. A jsem tak zvědavý zda-li budu mít rozdílné názory a pocity než při prvním čtení.
  Kniha třetí: Pokud je nějaká komiksová série se zajímavým světem a je ke všemu natolik kvalitní jako tato, tak by měli být kratší povídkové příběhy téměř povinné, jelikož krásně rozvíjejí děj do vícero stran a hezky propojí i některé příběhové linky.
  Za mě je tento díl naprostá lahůdka a rád si ho přečtu i samostatně. 5*
 • karl173
  karl173 mecenáš15.5. 20:54Baltimore #02: Prokleté zvony
  Poté co Comics Centrum dokončili tuto sérii, rozhodl jsem se přečíst si to celé od znovu v nějakém rychlejším sledu. A jsem tak zvědavý zda-li budu mít rozdílné názory a pocity než při prvním čtení.
  Kniha druhá: Druhý díl přidává už k tak hutné atmosféře a musím uznat, že i na podruhé jsem se velice slušně bavil. Co na to říci, tady je zkrátka děj poskládán tak dobře, že i po opakovaném čtení baví stále stejně.
  Navíc budu se opakovat, ale kombo Stenbeck/Stewart je jednoduše řečeno fenomenální. Tady jednoznačně 5*
 • karl173
  karl173 mecenáš15.5. 12:59Baltimore #01: Morové lodě
  Poté co Comics Centrum dokončili tuto sérii, rozhodl jsem se přečíst si to celé od znovu v nějakém rychlejším sledu. A jsem tak zvědavý zda-li budu mít rozdílné názory a pocity než při prvním čtení.
  Kniha první: Stále se jedná o skvělý start nové komiksové série. Atmosféra je díky kresbě a barvám bravurní. Tempo je svižné, byť někdy lehce nesouměrné. Příběhově se to celé teprve rozjíždí, ale už zde je spoustu událostí, které se člověku vryjí do paměti.
  Nicméně po druhém čtení z toho nejsem asi tak odvázaný jako předtím. 4*
 • karl173
  Velmi milé překvapení. Mé očekávání bylo, že dostanu mírně erotický komiks s antropomorfními zvířátky, kde hlavní roli bude hrát především kresba. To jsem sice dostal, ale k tomu přibyl zajímavý svět s prvky fantasy a velmi zajímavým drama příběhem.
  Jediná vada na kráse je tak délka knihy a silný cliffhanger, který knihu posunul vysoko v očekávání na druhý díl, což doufám že přijde co nejdříve. Nerad bych, aby můj zájem opadl kvůli dlouhému čekání.
  Nicméně já jsem s prvním dílem dosti spokojen. Tohle se Crwi povedlo. 4
 • karl173
  karl173 mecenáš6.5. 13:28Batman / Fortnite: Bod nula #02
  Batman se společně s Catwoman pokouší přijít na to, jak se vymotat ze stále opakující se smyčky a je celkem zábavné to sledovat. Nicméně nedá se očekávat žádné veledílo, ale na 10 minut odreagování to stačí. 3*
 • karl173
  V podstatě mám podobný názor jako pán pode mnou.
  Přístav země - Přináší skvělé téma s dobrým nápadem a několika dobrými postřehy. Nicméně snaží se celou myšlenku natáhnout na velké množství sešitů a přidává k tomu nezajímavé postavy a místy plytký děj. Kresba u tohoto komiksu na mě působila nedodělaným dojmem a celkově potrhuje to, že se zkrátka z takového tématu dalo vytěžit mnohem více. Za mě sotva 3*
  Zatmění - Komiks opět sází na velmi lákavé téma a tentokrát si s ním pohrává mnohem více a lépe. Děj působí mnohem uceleněji a komorněji. K postavám jsem si dokázal vytvořit nějaké citové pouto a byl jsem zvědavý na jejich osudy. Komiksu opět trochu kazila jeho délka, ale v tomto případě se to dá s klidem odpustit. Kresba i zde není žádné velké pokochání, ale účel plní a nekazí dojem. Za mě 4*
  Celkové zpracování knihy je na velmi slušné úrovni. Kniha je poddajná a má kvalitní papír. Za zmínku rozhodně stojí také objemné bonusy, které by vydali za samotnou knihu. Přiznám se, že mě na bonusy neužije a vystačím si s pár ukázkami a obálkami, ale větší množství mi rozhodně nevadí a naopak je musím pochválit.
  I přes veškeré potíže, které Mighty Boys měli, dokázali knihu úspěšně vydat ve chvályhodné kvalitě a já jim přeji, aby se příští kniha obešla již bez větších potíží.
  Celkově hodnotím za 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš22.4. 10:45Batman / Fortnite: Bod nula #01
  Je to začátek, takže zatím těžko hodnotit. Pravděpodobně to nebude žádné terno, ale zatím mě to příjemně překvapilo, že by to nemusela být vyloženě marketingová blbost. Takže na druhý díl jsem vlastně i celkem zvědavý. 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš20.3. 11:11Potápěč
  Jeff Lemire opět předvedl svůj talent ve vyprávění rodinných dramat. 5*
 • karl173
  karl173 mecenáš17.3. 12:48Krásná temnota
  Už dlouho jsem nečetl tak zvláštní komiks. Je zajímavě nezajímavý. Jeho hlavní myšlenka je buď žalostně nevyužitá, nebo je to marketingový tah a nebo jsem to jenom nepochopil. Postavy se chovají příšerně. Buďto jsou to hajzlové, nebo jsou mentálně zaostalý či převelice naivní. Ve výsledku jediní kdo se tam chová nějak normálně jsou zvířata, jeden pán a vlastně i samotná holčička, která se jednoduše rozkládá.
  Nevím co ještě k tomuto komiksu dodat a co si o něm vlastně myslet. Nicméně asi není nic, co bych u tohoto díla vyzdvihl, ale zároveň nemám za co bych ho měl vyloženě hanit. Možná jen za to, že nemá pořádný konec ani začátek. A naopak pochválit by se dala celková stylizace a vcelku slušné tempo, díky kterému komiks nezačne nudit. Po dočtení mám ale pocit, že jsem přečetl něco zcela průměrného a stěží zapamatovatelného. Jediná výhoda k zapamatování by mohla být asi jen ta rozkládající se holčička, díky které si na tento komiks možná jednou vzpomenu. A možná o to autorům vlastně celé šlo. 3*
 • karl173
  Poctivý Conan od poctivého Aarona a povedenou kresbou. Nic vás ovšem nepřekvapí. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš6.3. 17:01Batman: Bílý rytíř
  Batman je můj oblíbenec ( a koho ne ), ale je fakt že u nás na počty superhrdinských komiksů a vlastně i celkově, vychází velice často, možná až moc často. Sice mě těší, že si mohu přečíst spousty komiksů o tomto ochránci Gothamu, ale všeho moc škodí a tak jsem s Batmanem zatáhl trošku za ruční brzdu a řekl si že s tímto hrdinou zpomalím. Po nějaké té pauze jsem si tedy řekl, že je již čas se opět podívat do mého oblíbeného temného města v němž střeží netopýří muž pod rouškou noci a chrání svůj lid.
  Jenže tento příběh přináší trochu něco jiného. Přináší bílého rytíře, Jacka Napiera, který zahnal Jokera do kouta, aby přinesl Gothamu novou budoucnost. Ale za jakou cenu? Stejně jako u deprese, prášky jsou jen chvilkové řešení a to se stane Jacku Napierovi osudné, jelikož nedokáže Jokera držet v ústraní věčně. Má tak omezeně krátký čas na to, aby stihl veškeré své plány uskutečnit. A povede se mu to? To upřímně nevím. Jelikož stejně jako jeho plány tak i tento příběh, nevím přesně co mi má říct. Respektive to co říká, není nic nového a jestli tam má být ještě něco navíc...kdo ví? A bohužel to je asi jediný problém, který s tímto komiksem mám.
  Jinak jsem si čtení užil. Bílý rytíř rozhodně patří mezi ty komiksy s Batmanem, které byste si měli přečíst. Byť není ničím příliš zásadní a mezi top komiksy bych ho také nezařadil. Je to ale povedené a to je hlavní. 4*
 • karl173
  Tato série se mi zatím velmi zamlouvá a těšil jsem se na pokračování. Hned v úvodu mě to chytlo a nepustilo až do konce třetího sešitu. Tam totiž v podstatě kniha končí, jelikož pak nastoupí pouze nemastný neslaný Annual. První 3 čísla jsem si ale opravdu užil a díky tomu jsem nakonec stále nadprůměrně spokojen. 4*
 • karl173
  Přesně tohle je ta dobrá týmovka, kterou si pamatuji na začátku. Dobře napsané dialogy, skvěle gradující příběh a postavy, které jsou v tomto příběhu důležité mají tak akorát prostoru. Logicky se nemůže dostat na všechny, ale tak hold někdy musí každý tahat za kratší konec. Byť je pravda, že jsou tu postavy, které za ten kratší konec tahají prakticky neustále a možná by se tato série bez nich obešla.
  Co se týče kresby, tak rozhodně není špatná, ale. Je vážně na čase, aby si DC dokázalo udržet kreslíře aspoň na jeden celý story arc. Nechápu jakým stylem v DC řeší smlouvy.
  Celkově se tedy jedná každopádně o slušné počtení. Doporučuji. 4*
 • karl173
  První díl nebyl špatný, ale tak úplně mě neoslovil. Druhý díl už je na tom ovšem znatelně lépe. Jednak více se mi líbily dialogy a děj se odebíral zajímavým a napínavým směrem. Konec se bohužel úplně nevyvedl, ale i tak jsem si knihu vcelku užíval.
  Kresba je také slušná. Sice se nejedná o žádnou super krásnou kresbu z které by čtenář omdléval blahem. Ale je velmi účelná a pracuje dobře s dějem.
  Celkově jsem tak spokojený a těším se na závěrečnou knihu, která má být špalek. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš4.2. 16:11Wonder Woman #06: Děti bohů
  Máme tu nového scénáristu, nové kreslíře, prostě všechno nové. A s tím i nový děj. Od začátku vše šlape na plné obrátky a hrátky s bohy mě slušně bavili. Kresba je na perfektní úrovni. Prostě jo, takhle by to šlo. Tento díl jsem si užil. 4*
 • karl173
  Narovinu, Sebevražedný oddíl není zrovna to nejlepší co u nás z DC vychází a to ani jak z New 52, tak ani Znovuzrození. Ovšem vždycky si tak nějak dokážu čtení do jisté míry užít jako takovou nenáročnou a svižnou akci. Bohužel zde se ni takového nekoná.
  Akce je tupá, příběh je tupý a takhle bych vlastně mohl pokračovat až na samotný závěr, kde napíšu, že celá tato kniha je naprosto stupidní a tupá. No a bohužel nic jiného ani o této knize říct nemohu. Nejhorší Sebevražedný oddíl co jsem doposud četl. 2*
 • karl173
  Batman a Robin je série, co mi z New 52 dost chyběla. Škoda že se do toho tehdy Bb art taky nepustili. Byť je pravda, že bysme se na kompletní vydání zřejmě načekali. :(
 • karl173
  karl173 mecenáš21.6. 15:26NANITS chronicles
  Mě přišla kniha dnes a už si na zabalení zřejmě dávají více záležet. Baleno ve třech vrstvách papíru a dvou vrstvách bublinkové fólie. Kniha v naprostém pořádku.
 • karl173
  karl173 mecenáš21.5. 23:37Baltimore #08: Rudé království
  Ono je tam podobných situací od pátého dílu více. Pravděpodobně to potřebovali pánové více rozhýbat, ale zároveň už to chtěli nějak uzavřít a tak nebyl prostor na další vysvětlování.
 • karl173
  Tak tohle je solidní špalek. A cena za kvalitní papír a pevnou vazbu opět bezkonkurenční. Paráda! :)
 • karl173
  karl173 mecenáš1.4. 15:37Showman Killer (pevná vazba)
  Je potřeba mít k tomuto komiksu něco přečtené?
 • karl173
  Crew tohle museli slušně dotovat. 212 stran za krásných 299,- kč. Jinak zajímavá série. Snad se ještě něčeho podobného dočkáme.
 • karl173
  karl173 mecenáš5.2. 14:50Velká zdivočelá kniha Barta Simpsona
  Má to pořád ten divný matný papír jako mají Simpsonovi?
 • karl173
  To jsem nikde nezaregistroval. Tak uvidíme. Samozřejmě je to jen má domněnka. Ta nic neznamená.
 • karl173
  No pokud jsem koukal správně, tak je venku 18 sešitů. Z toho 12 od Aarona. Poté žezlo převzal Jim Zub. Poslední sešit vyšel 27. ledna, tudíž před pár dny. Myslím že se ale třetího booku od Comics Centra dočkáme ještě do konce roku.
 • karl173
  Tato série má pouze 12 sešitů. Dostaneme tedy jen polovinu příběhu?
 • karl173
  karl173 mecenáš3.1. 23:14Fatale #05: Proklít démona
  Pulp by mohl klapnout hned letos. To nebude ani náročné na překlad a tisk, vzhledem k délce.
 • karl173
  karl173 mecenáš29.12.2020 03:30Batman #07: Svatba
  Milo: Já to většinou píšu bezprostředně po dočtení, abych zachytil prvotní pocity, které bývají nejsilnější. Jenže někdy se stane, že mi ještě něco dojede právě při psaní hodnocení a tady se mi to zrovna stalo. Vlastně ani nemám proč se o této knize rozepisovat. Celé je to takové nemastné, neslané. A taky jsem musel původní 4* snížit, jelikož mi došlo, že tu téměř nic nevybočuje. Btw. stávající komentář vlastně zcela zachycuje knihu samotnou. Jelikož stejně jako malý počet slov v mém komentu, tak i kniha toho moc ve své podstatě nenabízí. Jsou to spíš jen takové drobky dobře rozházené tak, aby to vypadlo jako celistvý a vydatný pokrm. A koukám že teď jsem ti vlastně i splnil ten požadavek o delší verzi mého hodnocení. :D
 • karl173
  karl173 mecenáš22.12.2020 14:28Xerxés: Pád domu Dareiova a vzestup Alexandrův
  louza: Já jen říkám, že poznám kdy mi komiks něco dává a kdy jsem s ním spokojený a kdy ne. A Xerxés je prostě převeliká slabota. Jestli lidé komiks ohodnotili jednou hvezdičkou kvůli jinému důvodu, tak to už se musíš ptát jich. Hledáš v tom zbytečně hluboké významy.
 • karl173
  karl173 mecenáš21.12.2020 12:14Xerxés: Pád domu Dareiova a vzestup Alexandrův
  Fimi: No prodejnost může být dobrá i u blbostí. Buďto že daný content nebo postava zrovna letí a nebo že prostě jsou jen lidi zvědavý jestli to je opravdu taková blbost či ne.

  louza: U Xerxése je to jednoduchý. Je to prostě blbost, který postrádá jakoukoliv pointu. Což 300 rozhodně má a dala mi rozhodně mnohem více emocí a hlavně mi nepřijde že by 300 byla tak prázdná jak píšeš. Xerxés je naopak naprosto prázdný. Pro mě tam není prostě nic. A řekl bych že tak to má spoustu lidí. Prostě chtějí od toho komiksu něco dostat a tady jednoduše nedostali nic.
 • karl173
  Kolik dílů ještě bude s Bendisem?
 • karl173
  Neví někdo proč Crwáci vynechali book 2? Předpokládám, že zas byl nějaký Marvel event, který je u nás nevydatelný.
 • karl173
  karl173 mecenáš15.10.2020 13:50Bestie burdenské #02: Sousedská hlídka
  Měla by být ještě jedna kniha Beasts of Burden: Wise Dogs and Eldritch Men. A jinak zatím nic. A nevím zda si autoři dali pauzu a nebo s tím sekli.
 • karl173
  Myslím že dost možná tato série končí kvůli malému zájmu. Lidi to už nechtějí ani za stovku. Viz. moje snaha o prodej...
 • karl173
  karl173 mecenáš6.10.2020 21:44Hodiny posledního soudu #01 (pevná vazba)
  Ter: v Comicspointu
 • karl173
  Mě se líbí...
 • karl173
  karl173 mecenáš29.8.2020 22:24Živí mrtví #32: Odpočívej v pokoji
  Fry: A to já bych si klidně něco z tohoto světa ještě dal. Nechce se mi ho ještě opouštět. :)
 • karl173
  karl173 mecenáš18.8.2020 18:24Catwoman: Ve svitu měsíce
  Pro jaké ročníky je tedy komiks určený? Ptám se, protože mám 12iletou neteř.
 • karl173
  karl173 mecenáš10.8.2020 15:28Načmáranec
  To vypadá dobře.
 • karl173
  karl173 mecenáš5.8.2020 20:15Wolverine: Zrození
  Ter: Pokračování by bylo hodně super.
 • karl173
  karl173 mecenáš21.7.2020 15:15DC komiksový komplet #092: Legendy
  Jsem fakt upřímně rád, že jsem s DCKK seknul. Oni fakt neumí vydat nic jiného než Ligu, Batmana, Supermana a občas Flashe,Wonder Woman. A samozřejmě tyhle staré vykopávky jsou úplně nejlepší. Ach jo...
 • karl173
  karl173 mecenáš21.6.2020 22:27A zrodí se hvězdy...
  Lenny: To už se mi taky stalo. Hold jsme byli moc upovídaní :D
 • karl173
  karl173 mecenáš2.6.2020 14:51Thanos #03: Thanos vítězí
  cyboy: Tak to už je trošku divný no...
 • karl173
  karl173 mecenáš1.6.2020 21:28Thanos #03: Thanos vítězí
  Cyboy: Nečetl jsem to, ale pokud to chápu správně, tak když se někdo stane Ghost Riderem, tak se nechová úplně podle sebe. Pokud tedy Castle není užvaněnej pořád, ale jen v GR podobě, tak by se to dalo tímto trochu ospravedlnit.
 • karl173
  karl173 mecenáš27.5.2020 11:28Frankenstein v podzemí
  Norri: Určitě se setkáme. Už začal vycházet další příběh.
 • karl173
  Na Goodreads jsou z toho všichni unešení, protože je to stará klasika. Nikdo si tam nechce ani připustit, že by to mohlo být špatný. Všechno to zaobalí jako že je to starý a čtenář k tomu musí přistupovat s úctou. Je to jako když si pustíš nějaký starý československý film a budeš to brát jako starou dobrou klasiku, ale když to pustíš cizinci, tak ti řekne že je to shit.
 • karl173
  DCKK se chce evidentně dostat až na pomyslné dno a jít tak do souboje s Jirkou Králem.
 • karl173
  Ta obálka vypadá skvěle. Teď otázka jaký je obsah...
 • karl173
  Přesně. Takových příkladů je milión. Proč se Václavovi říká Vašek? Ten kdo to vymyslel je pěknej ňouma a kdo bude nadále Václava označovat jinak, je pro mě hňup!
 • karl173
  karl173 mecenáš10.4.2020 19:49Komiksový výběr Spider-Man #015: Počátek
  DR: No já se předtím přepsal, myslel jsem remaster. Restaurovaný ještě beru, to je jen trochu vyleštěné, ale stále stejné, takže ať je pak ta originální kresba jaká chce, tak to prostě nebije do očí jako ten hnusný remaster co byl v NHM.
  royan: Ještě že tak.
  louza: Tak já se vyloženě ptal jen na tu kresbu. Starý komiksy si jednou za čas rád přečtu v rámci komiksového vzdělání, aspoň prozatím co se týče Marvelu a DC, byť ty krátké jedno-sešitovky v DCKK už začínám přeskakovat, protože mi to nic nedávalo.
 • karl173
  karl173 mecenáš10.4.2020 17:45Komiksový výběr Spider-Man #015: Počátek
  Takže to je zase ta ohavnost jako byla v NHM?
 • karl173
  karl173 mecenáš10.4.2020 13:30Komiksový výběr Spider-Man #015: Počátek
  Povězte mi hoši, je ten první výskyt Spider-mana zase restaurovaný a nebo v původní podobě?
 • karl173
  Přesně tak, protože Samuel L. Jackson je pan někdo. Nový Nick Fury? Žádný problém. Fialový světelný meč? Lucas říká, že můžeš. Ještě by to chtělo, aby z něj udělali nejmocnějšího čaroděje Středozemě a bude mít všechno. :D
 • karl173
  karl173 mecenáš24.3.2020 22:05Amulet #03: Výprava v oblacích
  Tak v květnu 4 a 5 díl naráz. Začínám se těšit :)
 • karl173
  No sláva :))
 • karl173
  Jo vyšlo v UKK. To jsem zvědavý jestli to tentokrát konečně vydají celé, když to sem dávají podruhé, ale myslím že znám odpověď.
 • karl173
  No jak říkáš, už aby tady byl. Jsem na něho zvědavý :))
 • karl173
  Fimi ty toho Catese musíš mít i jako spořič na kompu :D
 • karl173
  karl173 mecenáš18.3.2020 19:07Magic The Gathering: Chandra
  Darth Raelchi: mrkni na popis ke komiksu.
 • karl173
  Snad to BBart nebude zbytečně natahovat a vydají ještě letos i poslední 9. díl, ať to máme z krku. Ještě můžou klidně začít s Batman a Robin, aby to bylo hezky komplet :)
 • karl173
  karl173 mecenáš24.12.2019 14:37Providence
  Nejdřív píšeš, že jsem koukal špatně a pak sám potvrdíš, že má Providence víc? Já ty komentáře dávno nečtu. Jen mě to zajímalo z hlediska počtu komentářů v diskuzi.
 • karl173
  karl173 mecenáš24.12.2019 13:57Providence
  Fimi-neměla, koukal jsem.
 • karl173
  karl173 mecenáš24.12.2019 00:24Providence
  Dal by se nějak zjistit žebříček nejdiskutovanějších komiksů? Mám pocit, že tenhle vede.
 • karl173
  karl173 mecenáš15.12.2019 13:51Cristiano Ronaldo: Striker Force 7
  Tak to jsem zvědavý na hodnocení. :D Upřímně dost mě to rozesmálo, když jsem to tu zahlédl, ale na druhou stranu, dneska už je fakt snad všechno, tak proč ne.
 • karl173
  karl173 mecenáš12.12.2019 17:41Temné noci - Metal: Temný vesmír
  Je to tak pánové. Modernímu mainstreamu dnes stačí opravdu málo. A je to vážně dobrá otázka, zda to opravdu tak chtějí šéfové, nebo za to mohou autoři. Více bych se ale přikláněl k té první variantě. Vždyť většina velkých jmen mainstreamu dokazují že, když chtějí a můžou, tak umí. A umí fakt dobře. Ale pak přijdou do DC nebo Marvelu a jejich rukopis aby člověk pohledal. Až na pár výjimek. Zkrátka tyto velké společnosti si evidentně řídí co a jak a jsou tam evidentně až moc velké mantinely a nároky. Lépe si to vysvětlit neumím.
 • karl173
  karl173 mecenáš8.12.2019 14:46Thor #01: Bůh hromu znovuzrozený
  Je toho fakt hodně. A jelikož si to píše Aaron už dlouhou dobu, tak je jasné, že to spolu bude všechno souviset. Kdyby tohle psal už někdo jiný a začal si to psát po svým od začátku, tak neřeknu, ale podle tohle Crew hodně podcenili. Fakt škoda...
 • karl173
  karl173 mecenáš16.6.2021Prodám
  Nabízím:
  DC komiksový komplet: 1-69, 71 - 73, 77, 80 za 6 660,- kč ( 90,- kč za kus )
  Komiksy jsou jednou čtené nebo stále zabalené. Preferuji prodat jako celek.

  Na požádání není problém foto. Upřednostňuji předání osobně Blovice případně Plzeň. Piště sem do zpráv nebo na email: karl.hajsky@seznam.cz
 • karl173
  karl173 mecenáš17.10.2020Prodám
  Měl by někdo zájem o UKK: Starej dobrej Logan a Wolverine: Zrození?

  Když tak zpráva do Pošty nebo e-mail: karl.hajsky@seznam.cz
 • karl173
  karl173 mecenáš16.4.2020Prodám
  Prodám:
  Netvora 1-3 - 550,- kč
  Sherlock 01: Studie v růžové - 120,- kč
  Parchanti 1-2 ( paperback ) - 200,- kč
  Dvanáctý Doctor Who: Terorformace - 150,- kč
  Goon 0 - 280,- kč
  DCKK: Batman Ticho 1-2 - 200,- kč
  DCKK: Green Lantern: Tajemnství původu - 150,- kč
  DCKK: Lex Luthor: Muž z oceli - 150,- kč
  DCKK: Superman: Poslední syn Kryptonu - 150,- kč
  DCKK: Batman a syn - 150,- kč
  DCKK: Superman: Utajený počátek - 150,-kč
  DCKK: Superman: Pro zítřek 1-2 - 300,- kč
  UKK: Starej dobrej Logan - 650 ,- kč
  UKK: Wolverine: Zrození - 650,- kč
  UKK: Astonishing X-Men: Nadaní - 150,- kč
  Posílám přes Zásilkovnu případně Českou poštu. Piště do zpráv nebo email: karl.hajsky@seznam.cz
 • karl173
  karl173 mecenáš23.10. 09:27Filmový a hudební klub
  Kino teď bude do konce roku hodně přervaný obsahem, a bohužel nějaký film to odskáče vždycky. Bohužel když to ale odskáčou takovéhle filmy a ne třeba Venom, čeká nás pak místo zajímavých nových filmů nebo pokračování např. Duny, x dalších popkornovek bez charakteru, kterých je dneska tuna.
 • karl173
  karl173 mecenáš22.10. 22:06Filmový a hudební klub
  Přesně tak!
 • karl173
  karl173 mecenáš22.10. 21:57Filmový a hudební klub
  Tip do kina - Polovina lidí jde na Venoma, druhá na Dunu. Někdo na obojí. Bohužel díky tomu se opomene skvělý film jménem The Last Duel od Ridleyho Scotta. Skvělý dramatický počin v historickém prostředí s komorní hutnou atmosférou, ale i několika parádními akčními a dosti krvavými souboji. Za mě must watch! Ale nemusí to být pro každého a hlavně jak jsem psal na začátku, tento film pravděpodobně z pochopitelných důvodů v kině propadne. The Last Duel - 5/5. Jděte na to lidi!
 • karl173
  karl173 mecenáš16.10. 11:04Filmový a hudební klub
  Venom 2 má jednu výhodu. Není to tak dlouhý...
 • karl173
  karl173 mecenáš13.10. 22:35Filmový a hudební klub
  Tak pak dej vědět jak se ti to líbilo.
 • karl173
  karl173 mecenáš13.10. 22:26Filmový a hudební klub
  Tak kdo už viděl Venoma 2? Za mě mírné zklamání.
 • karl173
  karl173 mecenáš27.9. 12:45Pindárna
  Ano myslím:)
 • karl173
  karl173 mecenáš27.9. 07:10Pindárna
  Už někdo četl Paper girls? Názory?
 • karl173
  karl173 mecenáš18.9. 11:14Slevy, výprodeje, bazary
  Plánuje někdo zacházku v CP? Momentálně se tu pohybuju.
 • karl173
  karl173 mecenáš18.9. 06:35Srazy, cony, festivaly
  mkw - Další rok snad čekat nebudou.
 • karl173
  karl173 mecenáš16.9. 23:03Sběratelský klub
  Kdo jde do Severské mytologie od Gaimana? Četl už to někdo v originále?
 • karl173
  karl173 mecenáš13.9. 19:03Publicistika

  Vyzkoušel jsem zase něco nového, tak kdo chcete můžete mrknout. Pro ostříleného komiksáka to asi není, ale třeba by to mohlo někoho zaujmout.
 • karl173
  karl173 mecenáš7.9. 15:43Sběratelský klub
  Nemáte někdo info, kdy Paseka vydá dalšího Lemira? Mělo by se tentokrát jednat o Lost Dogs.
 • karl173
  karl173 mecenáš5.9. 23:03Filmový a hudební klub
  Shang-chi je bezesporu jedna z nejpovedenějších sólovek z MCU a přidává do tohoto universa svěží vítr, který už MCU zoufale potřebovalo. O to příjemnější je, že jsem to od tohoto filmu vůbec nečekal. Palec nahoru.
 • karl173
  karl173 mecenáš1.9. 18:54Filmový a hudební klub
  Fimi: Free Guy je bezva. Pokud máš rád Ready Player One, tak si to užiješ. :)
 • karl173
  karl173 mecenáš1.9. 15:46Sběratelský klub
  SomeOne: Hustý.
 • karl173
  karl173 mecenáš31.8. 22:31Sběratelský klub
  Nevíte někdo zda-li byl Captain America: Steve Rogers 1: Hail Hydra tak nedostatkové zboží, že Bbart udělal dotisk? Nějak se mi nechce věřit, že se tak rychle vyprodal. Nebo to je jenom navýšení kusů?
 • karl173
  karl173 mecenáš7.8. 17:04Srazy, cony, festivaly
  Bylo to super. Další sraz bych ale udělal dřív jak za rok :D
 • karl173
  karl173 mecenáš2.8. 14:24Srazy, cony, festivaly
  Též potvrzuji účast. :)
 • karl173
  karl173 mecenáš14.7. 14:59Srazy, cony, festivaly
  Taky prodávám. Ale přes 70 DCKK knih tam fakt nosit nebudu. :D
 • karl173
  karl173 mecenáš12.7. 15:49Srazy, cony, festivaly
  U mě dejte otazník, ještě na 100% nevím zda ten den budu moct. Ale snad to vyjde.
 • karl173
  karl173 mecenáš28.6. 16:40Herní vlákno
  Zack: Bohužel už neplatné :(
 • karl173
  karl173 mecenáš26.6. 09:17Pindárna
  Nemluvě o tom, že než ten oser začne, musí někdo ty komiksy taky chtít. V mém případě nemohu kolikrát prodat ani když jdu s cenou dolů o 70%.
 • karl173
  karl173 mecenáš19.6. 19:59Srazy, cony, festivaly
  Ok, tak tedy 31.7. Teď ještě domluvit místo, posléze čas.
 • karl173
  karl173 mecenáš17.6. 16:03Srazy, cony, festivaly
  Tak kdy půjdeme někam sednout? Kdo by měl chuť?
 • karl173
  karl173 mecenáš29.5. 01:07* Připomínky a návrhy
  Zack, Fry: Je rozdíl když se jedná o restart nějaké série a je třeba jí oddělit od předchozích řad a pak jsou komiksy zapadající do nějakého universa a nějakým způsobem ho rozšiřují. Podle mě tohle je třeba započíst do celkové série. Např. je mi jedno že čtu Batmana třeba od Zacka Snydera, když se jedná o xtou variaci od jiného autora v dalším restartu DC. Ale určitě bych si nepřečetl Černou palici 1945 pokud bych si nepřečetl předchozí knihy.
 • karl173
  karl173 mecenáš28.5. 16:54Sběratelský klub
  deefha: výborný :D :D
 • karl173
  karl173 mecenáš28.5. 16:52* Připomínky a návrhy
  Prosím o doplnění Černé palice 1945 do celé série.
 • karl173
  karl173 mecenáš15.5. 20:07Srazy, cony, festivaly
  Tak můžeme udělat takový menší pro lidi co by měli zájem už teď a pořádný sraz můžeme uskutečnit jakmile bude situace už pod kontrolou. Zatím se tedy statečně hlásíme: Fimi, deefha, DR a mé skromné já a snad se ještě někdo přidá. A můžete už klíďo psát kdy by se vám to hodilo. Já jsem prakticky pro každou sobotu či pátek.
 • karl173
  karl173 mecenáš15.5. 12:42Srazy, cony, festivaly
  Tak se nám to pomalu rozvolňuje a začínám pokukávat po dalším srazu. Co vy na to?
 • karl173
  karl173 mecenáš22.4. 22:31Pindárna
  Scarface: Aj, chybička se vloudila. Ale též dík za zpětnou vazbu. :)
 • karl173
  karl173 mecenáš22.4. 17:05Pindárna
  Zack: To máš recht, ale naštěstí tam je ten háček, jestli se to rozjede...
 • karl173
  karl173 mecenáš22.4. 13:45Pindárna
  Fry: Děkuji
  seneke: Na mojí obranu se mi to nezdálo jako nějaká extra publicistika, tak jsem to tam radši nedával :D
 • karl173
  karl173 mecenáš22.4. 13:13Pindárna
  Moje první komiksové video o představení komiksu Batman/Fornite. Je to zatím jen takový pokus, tak kdo chcete, můžete mrknout a případně mi dát nějakou zpětnou vazbu.
 • karl173
  karl173 mecenáš21.4. 09:08Filmový a hudební klub
  Future-Death: Jak jako máš doma. Ono to někde vyšlo na BD?
 • karl173
  karl173 mecenáš13.4. 20:10Slevy, výprodeje, bazary
  U Dobrovského mají Black Friday. Hodně dobrých knih a např. tři komiksy ze světa Hry o trůny nebo kniha od Stana Leeho za pěkné ceny.
 • karl173
  karl173 mecenáš22.3. 07:46Filmový a hudební klub
  seneke: McCracken, to je hodně dobrý jméno :)
 • karl173
  karl173 mecenáš21.3. 13:46Filmový a hudební klub
  Na Netflixu jsem objevil kreslený seriál Kid Cosmic, který si bere inspiraci z komiksů a dělá si srandu z některých superhrdinských klišé. Mám za sebou 4 díly a zatím mě to baví. Takže klidně mrkněte. A pokud máte děti, tak tam je to přímo jasné.
 • karl173
  karl173 mecenáš19.3. 15:05Filmový a hudební klub
  Já hned včera. Zlepšení tam rozhodně je a povedlo se to. Ale zas úplná pecka to také není. Nicméně asi největší pozitivum vidím, že přes dlouhou stopáž to dobře utíkalo.
 • karl173
  karl173 mecenáš17.3. 12:26Pindárna
  SomeOne: Ok, dík za info. Nicméně se na tom ale nic nemění.
 • karl173
  karl173 mecenáš17.3. 12:08Pindárna
  No a pak je tu BB art, který pravděpodobně na rok 2021 úplně sere.
 • karl173
  karl173 mecenáš14.3. 16:25Herní vlákno
  George Walker Bush: čekám na nové Halo. Jinak teď spíš PS5.
 • karl173
  karl173 mecenáš14.3. 16:21Filmový a hudební klub
  Můj subjektivní názor je, že Cherry je lepší než Ďábel, ale nutno dodat, že Rusoovi se mi přesně trefili do vkusu a do téma které mám rád a dlouho jsem ho neviděl ve filmu. Ale souhlasím, že Ďábel byl také povedený.
 • karl173
  karl173 mecenáš14.3. 00:13Filmový a hudební klub
  Já to před dvěma hodinami dokoukal a pecka.
 • karl173
  karl173 mecenáš13.3. 23:53Filmový a hudební klub
  Od pátku 12.3. je na Apple TV+ dostupný film s Tomem Hollandem v hlavní roli a od režisérů bratrů Russovích film jménem Cherry. Všem mohu vřele doporučit. Kdo by se na něj chtěl podívat a nechce nic platit, tak nemusí. Může využít trial verze Apple TV+ na 7 dní zdarma a kouknout i na další věci. Tady ještě přikládám trailer - https://www.youtube.com/watch?v=H5bH6O0bErk
 • karl173
  karl173 mecenáš11.2. 23:23* Připomínky a návrhy
  Ptal jsem se Arga na počet kusů limitované edice Draculy a je to 500. Můžete případně doplnit.
 • karl173
  karl173 mecenáš6.2. 16:07Pindárna
  Čtete si s odstupem měsíců/let po sobě vlastní komentáře ke komiksům a říkáte si, co jsem to sakra napsal za sračku? Měníte či přepisujete pak tyto komentáře, a nebo to necháváte být pro zachování vaší historie psaní?
 • karl173
  karl173 mecenáš2.2. 20:45* Připomínky a návrhy
  Ono pánové ohledně toho hodnocení. Přijde mi že to tu povětšinou řeší tak 5 lidí stejných pořád dokola. Tudíž předpokládám že současná podoba je naprosto vyhovující pro podstatnou část většiny.
 • karl173
  karl173 mecenáš31.1. 13:49* Připomínky a návrhy
  Zdravím. Nemá náhodou komiks - Sebevražedný oddíl #04: Výchova a trest - špatné průměrné číslo? Dle hodnocení by mělo být mnohem vyšší, tak jestli se nestala někde chyba, či podle čeho se to číslo vypočítalo?
 • karl173
  karl173 mecenáš29.1. 17:49* Připomínky a návrhy
  Fry: Skvěle vyřešené ;)
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 860 (cca 327186 Kč)
Mám: 1025 (cca 396836 Kč)
Chci: 1 (cca 349 Kč)
Sháním: 4 (cca 1176 Kč)
Nabízím: 16 (cca 3424 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: neveřejné
Mám: neveřejné
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0