Darth Raelchi [mecenáš]

Darth Raelchi

Jméno: Karel Chladil
Email: charlie.thejedi@seznam.cz

Rád bych učinil krátké prohlášení. Od doby založení našeho komiksového nakladatelství Mighty Boys s.r.o. nebudu psát komentáře na jednotlivé komiksy od naší konkurence (výhledově i na ty naše). Budu maximálně přispívat do diskusí a fóra, aniž bych se vyjadřoval k vydavatelské činnosti naší konkurence. Děkuji za pochopení.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 18.8.2020 | Metabaron (pevná vazba)

Mam dotaz na crew: potreboval bych jen osvetlit jednu malickost. Jak to bude s pokracovanim teto serie? Serie metabaron ma 6 alb, takhle vysla v integralu. V mdeku jsou 4 alba. Nabizi se ze pak dodatecne vyjdou jen 2 alba samostatne nebo to bude jinak? Na netu jsem nenasel ze by planovali dalsi alba a podle bedetheque je to pry uzavrene. Napadlo me snad ze by se ke zbyvajicim album pridaly oneshoty zbrane metabaronu a castaka. Mohu poprosit o nejake info? Dekuji

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 17.7.2020 | Mýtus Cthulhu

Ja jsem si taky rikal co to je, protoze to vypada dost blbe a kresbe to opravdu skodi. Koukam na webu a nic takoveho tam neni. Snad to je jen nejaka dalsi verze tiskovych podkladu.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 13.6.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #100: Spider-Gwen

Uz jen aby prisel spider-safespace a spider-snowflake.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 12.6.2020 | A zrodí se hvězdy...

Paradoxně já jsem při možnosti koupi ani neváhal a hned první den jsem koupil a musím říct, že jsem se nemohl víc mýlit. Ony varovné signály, nejen zde na fóru, mi měly bohatě stačit a nebýt tak moc komiksu-chtivý. Tohle bylo fakt jedno velké šlápnutí vedle. Příběh tuctový a vlastně ani nevím co mi tím chtěl JMS říct. Vše je moc idealistické a moc to podporuje jako by naději a že jsou lidi vlastně dobráci a pak se budeme navzájem držet za ruce a zpívat "kumbaya". Nechápu vlastně celý ten smysl toho všeho. Při první zmínce, že má toto vyjít přišly do mé hlavy hned první momenty zbystření, hmm JMS, hmm netradiční pojetí superhrdinů, hmm krásné zpracování, hmm že by další Krajina půlnočních stínů, ale suma sumárum to prostě nedosahuje ani trochu kvalit, které jsem obdivně nacházel v oné Krajině půlnočních stínů. Vím, srovnávat to nelze, ale ať mi nikdo netvrdí, že si neříkal, jo to je ten co napsal Krajinu. Očekávat aspoň do jisté míry stejnou kvalitu není od věci, ale dostali jsme v podstatě průměrný, ale starý, mainstreamový komiks za cenu neodpovídající tomu, co představuje. Jak se pak v tom má člověk orientovat, co je dobré a co ne a do toho cena jak prase... Opravdu se nedivím, že CREW v tom dále nepokračovala, protože opravdu není o co stát. První kniha byla v pohodě, ale ona časová rozmělněnost a touha říct všechno, a vlastně ne pořádně, celý příběh dostaly na nějakou stranu 500+ a najednou happyend a ještě emzáci. To by ještě šlo vzít na milost, ale ten zbytek fakt ne, Bright nějak čitelný byl, ale zbylé dva spin-offy prostě děs a nuda k uzoufání. Než toto, tak radši nic, Fiona Avery mě jako autorka nepřesvědčila ani v Tomb Raiderovi. Navíc samotné spin-offy nijak zvlášť děj neposouvají a nic mu nedávají, a že tam je nějaká reference, je jen pokus, jak to uměle zařadit do hlavního děje. Za přečtení to stálo, ale to vše kolem ne. Nemám vůbec důvod se k tomu vracet. Kreba ála Darknes / Witchblade / Tomb Raider taky žádná hitparáda - prostě zaměnitelné a místy mi to tak i připadalo. Kolosálky prostě budu do budoucna silně zvažovat a raději si to koupím v angličtině, nebo klidně i v polštině, za úplně jiné peníze, kdy mě to nemůže nijak zvlášť naštvat, když šlápnu vedle. Tohle patří do TPB za "pár korun". Opravdu jsem zklamaný. Čekal jsem prostě výkop do vesmíru a on byl jen na konci sešitu č. 24. Když vidím kolosálku u nás na trhu, kde toho tolik nevychází, spíš bych čekal něco hodnotného. Takhle se jen nadhodnocuje něco co na to nemá. Bohužel, pro mě zklamání, které mě stálo tři litry a cca 7 hodin četby.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 23.5.2020 | Papež ukrutný (limitovaná edice)

Co se mi honilo hlavou po celou dobu četby, byla otázka proč to všechno. Ano, někdo by mohl namítat, že něco podobného jak Borgia, jenže Borgiové jsou opředeny pikantostmi obecně a za druhé jednou stačí, tak proč tu mít něco podobného. Navíc, co mi tím chtěl autor říct? Jestli to je o odmítání kultu vyvoleného, nebo smíření se svou podstatou, je opravdu nutné touto formou? To mi právě nedá. Vizuálně je to skvělé, poměr drsných scén mi přijde vyvážený, i když jistá účelovost se nabízí. Do toho to je zase o jiné postavě, historický následující, ale proč to všechno. Proč Della Rovere? Proč ukazovat, že ohnul vše co má pindíka? Proč tam rvát Michelangela, Raphaella. Proč tam ukazovat Macchiavelliho obklopeného macatými ženami? Jestli nám chce Jodo zase ukázat variaci na úpadek a prohnilosti katolické církve a jejího úřadu, tak znovu, už tu byla Borgia a ta byla někde úplně jinde, než toto, tak proč toto a proč teď? Jedná se o poměrně aktuální komiks a to je snad jediné, co v tom vidím. Krásná moderní kresba, velmi zajímavě a poutavě znázorněná dobová Itálie, ale to je všechno. Motivy, děj, téma už je provařené a nezajímá mě to, jak kdysi. Do toho mám pocit, že Jodo už se tu okoukal. Přijde mi, že vše, co poslední dobou od něj vychází má pořád stejný ráz a já se nedovídám nic nového. Plus je, že se obecně obklopuje kvalitními kreslíři a to je snad důvod, proč ho beru. To je asi ta přidaná hodnota. Nicméně dalšího Joda už budu fakt zvažovat. Přesto všechno, dávám 4 hvězdy. Na 5 mi k tomu něco chybí.
PS: nevím, jak je to v jiných zemích, ale přijde mi, že to je asi český monopol, když se u nás něco chytne tak se to sem rve horem spodem, až se to přejí. Takhle dopadl Moore, Miller, Mignola, Moebius, a teď Jodo. Chtělo by to nabízet širší paletu. Na každého Joda se nabízí další zajímavá Francie, např. ta o které tu často píše Gmork.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 23.5.2020 | Velká kniha komiksů z časopisů Větrník a Pionýr

Vcelku jsem spokojený s danou sbírkou, ale je to prostě cílené na děti a mám k tomu už dospěláckou optiku, proto z toho nebudu nikdy nijak zvlášť odvařený, nicméně se mi to coby komiksákovi moc líbí a ta komiksová historie u nás je velmi zajímavá. První tří příběhy mě moc nechytly a opravdu vévodí Nemo, který už je ale novějším čtenářům znám ze sbírky Miloše Nováka a tam je daleko lépe zmáknutá. Kresba mi paradoxně ale zase více sedla od Hrdiny, byla taková čitelnější. Bohužel příběhy dostávají na zadek od textového balastu, nevím doteď proč je to prokládané panely s čistým textem, kresba pak nedostane pořádně vyniknout. Gorgony mi sedl, ale Novák mi tu přijde slabší a navíc nechápu, proč nebyl v nové sbírce. Ty klubácké a dobrodružné dětské komiksy mě vcelku bavily a jednoznačně vévodí Schek. Černý vlk byl zase solidní western, ale kresbou mě nijak zvlášť neoslovil, nicméně je fakt vidět ta Francie. No a nakonec tu máme Sherlocka Holmese. Za mě paráda, i když mi obecně Bornova kresba nesedí, zvlášť v komiksu, ale nějakou záhadou mi to prostě sedlo a já dostal solidní příběhy, zkratkovité, nicméně dostačující. Takže, za mě velká spokojenost, ale není to pro mě totální terno. Proto dávám 4 hvězdy.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 22.5.2020 | Černá palice: Z temných koutů Spiral City

Jednoznačně nejslabší kniha ze série (z těch co vyšly u nás). Příběhy, ač milé a dobře napsané a nakreslené, jsou opravdu zkratkovité a přijde mi to spíš jako rozehrávka na něco většího v dalších knihách - doufám, že se nemýlím. Cthu-lojzička pobavila, ale chtělo by to větší prostor, tak i tady opět doufám ve větší roli v dalších příbězích. Kresbě nemůžu nic vytknout, ale to nestačí na něco pořádného v hodnocení. 76 stran komiksu a zbytek encyklopedie postav, bez které bych se klidně obešel. Nicméně, máme to tu a holt, kdo chce číst Černou palici komplet, musí si projít i těmito kraťasy a antologiemi. S knihou jsem spokojený opravdu napůl.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 20.5.2020 | Papež ukrutný

Nevim nevim, 750-800 mi prijde proste moc. Navic podobne dlouhe od arga staly jeste do nedavna 600. Do toho podle jejich posledni zpravy snizilo argo naklady na polovinu. No nic, takhle se delaji penize. Jeste by to chtelo nejakou chybu at mame za par let raritku. Co to bude letos, zase bez bublin, chybejici stranka, odlepovaci obalka...

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 9.5.2020 | Marvel - Co jste neměli vědět o komiksovém zázraku

Dobrá kniha, určitě nutnost si to přečíst, pokud vás bere mainstream a popkultura. Kdo je na underground a celkově neholduje americkému komiksu, tak mu tohle nic neřekne, spíš ho to ještě víc odradí od jakékoliv četby supráků. Kniha je dobrá v tom, že vám dá nějaký ucelený příběh o Marvelu od A do Z. Chytnete se a dobře vás uvedou do historického kontextu a zlatá éra tu je pěkně vykreslená. Co mi na knize vadí je, že je místy tendenční a o určitých lidech a bodech nemluví, nebo na ně nebere takový zřetel, viz britská invaze a Watchmen. Přijde mi, že se podle daných částí řeší vždycky jedno dané téma, buď je to samý Kirby, Kirby, Kirby, nebo pak zase Ditko a Adams, pak zase Claremont, Englehart a Byrne, pak zase McFarlane, Larsen a Lee - a na to pak nabalují firemní a mimofiremní dění. Kniha má další nevýhodu v podobě nadužívání pojmů a čísel. Kolikrát mi přišlo, že se sice doba měnila, ale jako bych četl něco pořád dokola, akorát v jiné době a s jinými čísly. Celkově mi to občas splývalo a mátlo mě to. Poslední taková věc co mi nesedla byla samotná délka knihy, zkrátit to min. o 150 stran, držet se víc o čem to bylo, než nám předkládat fakta a nudná čísla. Nicméně tato negativa je ta mínus 1 hvězda. Jinak proti knize nic nemám, četlo se to dobře a bavilo mě to, a samozřejmě obohatilo. Stan Lee tam měl poměrně rozporuplnou úlohu a přiznám se, dost těžko ji dokážu pojmout a pochopit, o čem to teda bylo, co teda fakt dělal a jak teda? Pak mě zaujalo, jak to teda bylo s těmi filmy. Ono se tam o něčem psalo, ale ve finále mi přišlo, že to jaksi vyšumělo, a bylo to v knize jen proto, aby to tam bylo. Navíc mi vynechali mé oblíbené 90-ové animáky TAS. Ale jinak jako ok, určitě to stojí za přečtení a došlo mi, že Marvel už je od počátku jedna velká potápějící se loď, kterou už ani Disney nespasí, ale já jsem optimista, a třeba dojde ke změně.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 7.5.2020 | Před Strážci: Ozymandias / Karmínový korzár (pevná vazba)

Tohle mi asi přijde jako nejsilnější kniha ze všech 4 a přitom je vlastně rozmělněná. Ozymandias je klasická série, naštěstí o 6 sešitech, ale Korzár vycházel po 2 stranách v sešitech všech Před Strážců a Dolarový Bill je fakt jednohubka, která zase jen nastřelí něco, ale ve finále nic extra, i co se kresby týče. Přesto všechno mi tato kniha opravdu nejlíp četla. Ozymandias mi je i nejvíc blízká postava a do toho ta úchvatná kresba Jae Leeho. Korzár je sice rozmělněný svým vydávacím stylem, ale nějak to ve finále funguje a je to velmi drsný a hustý příběh. K Dolarovému Bilovi už není co extra dodat, takový ok-příběh se slušnou kresbou. Musím dát přesto 5 hvězd.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 3.10.2020 20:31 | Sběratelský klub

Skvělé! Jste úžasní a neskutečně si važíme vaší podpory! 🤩
Máme 50 % z cílové částky!
Také nás moc těší, že předobjednávky Mighty 100 a Almighty jsou vyprodané.

Pro nové zájemce, zde můžete pořád přispět k vydání autorského kompletu:
http://www.hithit.com/cs/project/8501/autorsky-komiksovy-komplet-pristav-zeme-zatmeni

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 30.9.2020 22:46 | Sběratelský klub

Nové info pro fanoušky komiksu:

Pokud jste si ještě nepředplatili naší první plánovanou knihu a pořád váháte, tak se na našich webových stránkách nebo v aktualitách naší kampaně podívejte na přeloženou ukázku z plánované knihy. Prvních 10 stran z každé série.

Děkujeme za vaši podporu.

Vaši Mighty Boys

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 29.9.2020 16:40 | Sběratelský klub

maco: Zachováme co nejvíc původní formát. Naše kniha bude mít rozměry 170x260 mm, což znamená, že to bude skoro jako US sešit, který je 163x254 mm.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 29.9.2020 01:03 | Sběratelský klub

Ještě odpovím na pár dotazů ohledně naší edice. Je to autorský komplet dosavadní dokončené tvorby Zacka Kaplana. Chceme jako první výkop udělat něco speciálního, nejen pro fanoušky. Naše úvaha je, aby to bylo něco pořádného. Navíc je dalším společným jmenovatelem edice žánr a vydavatelství. Jsou to dva skvělé příběhy a my věříme, že obstojí vcelku. Jestli chcete, aby tu vyšlo něco dalšího zajímavého, prosím, podpořte a sdílejte. Oba příběhy za to stojí.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 29.9.2020 00:55 | Sběratelský klub

Gmork: Ten poslední odstavec je nepravdivý, už jsme jim napsali, ať článek upraví podle pravdivých informací. Kniha samozřejmě bude přeložená. Sami nechápeme, odkud tuto informaci vzali, že nebude. Navíc by to ani celé nedávalo smysl, založit nakladatelství, rozjet kampaň a přitom knihu jen vydat vcelku v originále a aby to nebylo málo tak s českou obálkou. Někdo z Nerdfixu má holt bujnou fantazii. Článek vznikl bez našeho vědomí a jakékoliv komunikace s námi. Propagaci od dalších stran vítáme, ale mohly by aspoň mít správné informace. Když si někdo něčím není jistý, není nic snazšího, než nás kontaktovat. I s tou kolosálkou nesouhlasíme, my se k tomu nikdy nehlásili.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 25.9.2020 11:16 | Herní vlákno

Mafie se mi poctive stahuje na steamu

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 22.9.2020 17:24 | Sběratelský klub

Karlito_69: postovne je zvlast. U komiksu je standardne osobni odber a kdo jej nechce vyuzit, tak jsme tam dali moznost si zaplatit i doruceni.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 22.9.2020 16:52 | Sběratelský klub

Dnes jsme byli znovu v tiskárně a definitivně jsme se rozhodli, že zmenšovat nebudeme a kniha vyjde v "sešitovém" formátu, tedy velikost bloku 170x260mm.
Ukázky z knihy budeme zvěřejňovat v rámci první aktuality na Hithitu.
Děkujeme všem podporovatelům, vaši důvěru nezklameme.
Karel a Filip

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 21.9.2020 12:32 | Sběratelský klub

Gmork: kratke serie ne vzdy obstoji pribehem a PoE je serie, ktera mohla vyjit samostatne, ale kdyz jsme docetli Eclipse, tak nam doslo, ze autorsky komplet je taky dobry napad.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 21.9.2020 12:28 | Sběratelský klub

Lenny: diky za podnety

Aktivita

Naposledy přihlášen: 24.10.2020 11:15
Komentáře u comicsů: 820
Hodnocení comicsů: 823
Příspěvků ve foru: 218

Sbírka (z CDB)

Četl: 1082 (cca 384342 Kč)
Má: 305 (cca 139702 Kč)
Chce: neveřejné
Shání: neveřejné
Nabízí: neveřejné