• Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš15.6. 21:20Bomba
  Tak to bylo hustý. Hodně poučné, hodně reálií, hodně zájmových skupin, hodně faktografické a přitom je to neuvěřitelně svižné a čtivé. Opravdu krásná věc, kterou Argo vydalo. Kresba úchvatná. Reálie jsou také krásně zachycené. Vnitřní monolog bomby je velmi neotřelý nápad. Prostě skvělá věc, fakt fakt fakt!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš14.6. 23:48Tráva
  Jediné co mi vadilo byla nedotaženost onoho závažného tématu ohledně pohlavního zneužívání mladých dívek za druhé světové války Japonci. Čekal bych, že to bude drsnější a víc na dřeň. Takhle to bylo sice informativní, ale bylo tam na můj vkus moc balastu. Že to je v podstatě bildungsroman bych ještě vzal, to je v pohodě, ale přišlo mi to celé jaksi nahypované a vyumělkované a přitom nám to vlastně moc neřeklo. Přitom je to zase vcelku dobře zmáknutý komiks se slušnou kresbou. Jinak nemám nijak zvlášť velké výhrady. Prostě se moc klouže po povrchu, ale pořád mi to přes to všechno předalo slušný zážitek. Tohle je prostě pořád dobrá komiksová práce. Doporučuji, už jen kvůli sečtělosti.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš13.6. 20:13Radiator & Recyklator: Komiksová trilogie
  Slušná česká práce na poli komiksovém. Trochu mě mrzelo, že se myšlenky a nápady moc nerozvinuly. Byla to taková naťuknutí, ale pak vyšuměla do ztracena a hodně se kecalo kolem, když se šlo z místa na místo nebo nějakou krajinou. Kresba byla fajn a bavila mě, akorát postavy by mohly být trochu víc zmáknuté a lettering se mi také nelíbil. Každá část má vždycky dobrý nápad, ale ve finále jen probuble. Jako by se autor bál jít do toho naplno a rozbít zaběhlé pořádky. Nicméně se i tak projevil dobře a od srdce. Evidentně ho něco tíží a chtěl to ze sebe dostat ven. Krajina a pozadí byly nádherně nakreslené. Jen mi vadily anglické výrazy v popiscích. Nechápal jsem, proč to tam musí být. To by čeština nezvládla?! Ale co už. Když se na to podívám ve srovnání s českými komiksy poslední doby, tak tohle je ten lepší počin. K tomu si přičtu Nanits a máme krásné české zářezy v komiksu. Poslední dobou bída a nuda. Konečně změna!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš13.6. 20:06Akira #01
  Splnil jsem si svůj sen a konečně se dostal k Akiře v češtině. Čekání se vyplatilo a za tuhle mangu jsem moc rád. Líbilo se mi to, ale měl jsem z toho takový dojem, že se moc spěchá a nějak jsem se občas ztrácel. Navíc mi to přišlo jako seznamovačka, ale přese všechno to zapadlo a já byl naprosto spokojený. Skvělý zážitek. Prostě paráda. Těším se na další díly. Už aby to bylo. Tohle potěší i nemangofily. Edice vydání je prostě děs, svítek průsvítek, ale na druhou stranu, to není úplný průser, jen ta cena mě trochu zarazila. Nicméně Akira si tu cenu a edici zase obhájí. Takže si vyberte.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš6.6. 09:41NANITS chronicles
  Nemám co dodat. Je mi jedno, že je to klišé a že se používají známé vzorce. Je to prostě další poctivé sci-fi, které tady v Čechách chybí. Navíc je to český projekt, o důvod víc, proč plesat. Mně se to líbilo. Hrálo mi vše do karet a nic mi vyloženě nevadilo. Snad jen ke druhé části, tam mě to místy mátlo, kdo je kdo a jaké jsou pohnutky postav, ale ke konci už to zapadlo. První a třetí část je skvěle nastartovaná a těším se, co bude dál. Graficky je to také dobré a každý kreslíři se předvedli. Otázkou je, jestli by takovou kresbu zvládl někdo z Česka. O pár lidech bych věděl, ale to je málo. Chce to víc takových kreslířů. Celkově jsem z celého projektu nadšený a hned mi blesklo hlavou, jak by to byla skvělá hra, nebo kdyby udělali i doprovodné animáky, jako tie-iny. Prostě tohle má potenciál stát se skvělým univerzem. Škoda, že není k mání ten soundtrack, který hrál u digiverze.

  Jedinou velkou výtku mám k edici samotné. Nevím co v Epoše dělají, ale mám nechutně zčernalý přebal zevnitř. Kvalita tisku obecně zkrátka žádná sláva, když už víme, že to jde dělat jinak, ale budiž. Já to koupil i se skvělým artbookem za dobré peníze a tudíž to odpovídá, z mého pohledu.

  Takové komiksy chci v Čechách víc a takové projekty si zaslouží zelenou. Vsadím boty, že jim nikdo nepomáhal nebo je nepodpořil z ministerstva, snad ani "nemohli" čerpat dotace apod. Kdejaká hovadina čerpá dotace, má na to grant, a pak je to takový s..t. O důvod víc, proč smeknout klobouk tvůrcům Nanits. Díky pánové!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.5. 08:46Kurva velký Sin City
  Tak jsem se nakonec dokopal k tomu přečíst si komplet Sin City. Odolával jsem dlouho, protože mě tenhle žánr nijak zvlášť nebere, ale nakonec jsem podlehl kouzlu volání po objevování "nových" komiksů.
  Celkově musím říct, že to je docela fajn série. Ze 7 knih se mi moc líbily knihy: Drsný sbohem, Ženská, pro kterou bych vraždil, Ten žlutej parchant a ještě mě docela bavila poslední kniha Do srdce temnoty. Zbytek mě fakt nebavil nijak zvlášť, četlo se mi to docela těžko a strašně to mátlo, bylo to nahuštěné a jako by Miller nevěděl, co tím chce vlastně říct. Ta povídková sbírka Chlast, děvky a bouchačky byla úplný děs, Blue Eyes mě tak asi bavila nejvíc, jako postava myslím.
  Suma sumárum, jako celek to obstojí, četlo se to docela dobře, až na pár výjimek, příběhy jsou úsměvné a příjemné vyhrocené v situacích a postavách. Jednostránkové a dvoustránkové záběry byly vynikající, kresba je výborná a černobílá obecně Sin City svědčí s mírnými zásahy dalších barev. Snad jedinou nevýhodu vnímám v občasné zaměnitelnosti postav, jak je to černobílé, tak mi občas leckteré věci splývaly.
  Nejsem prostě cílová skupina, není to můj šálek, ale tady jsem se rozhodně bavil. Je vidět, že Miller zúročil své zkušenosti v Marvelu a DC a vytvořil něco zcela originálního. Za to se navždy zapíše do komiksových dějin.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.5. 20:07Svatá Barbora
  Zajímavé a docela čtivé, ale jinak mě to nějak nebralo. No, tak jsem se o tom víc dozvěděl. Hmm, a dál co jako? Konec ne-konec. Přesahy na kde co potěšily. Nevím, já z toho tak odpálený prostě nejsem. Ano je to hnus, co se dělo, ale pro mě je to něco ve stylu přijaté informace ze zpráv. Tak to vím, dobrý a jdeme dál. Jinak nevím, co tím chtěl komiks ještě dalšího říct. Má to informovat, poukazovat, zdiskreditovat, fabulovat nebo co? Rozhodně se jedná o kvalitní komiksový počin a určitě u mě nespadá do ranku těch patlanin, co tady vychází spousta a hraje si to na komiks. Tohle je poctivý. Kdo si na takové komiksy potrpí, měl by po Svaté Barboře sáhnout. Koho takové kauzy moc nezajímají, tak ho může odradit koncepce celé práce a nejednotnost stylu kresby. Přesto pořád spokojenost.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.5. 18:42Modrá Crew #17 - Jednorožec #3, 4
  Bavilo mě to o poznání lépe než první kniha. Zase je to takový mix cosi v čemsi, a hatla matla patla. Nějak to drží, nějak to odsýpá, ale během třetí části příběh ztrácí tempo a čtvrtá část ho doslova pohřbí po tunou balastního textu a nezáživných vysvětlovaček a divno akčních sekvencí, z kterých jsem ve finále nic neměl. Jako nástěnná malba by se asi vyjímaly víc. Prostě to nějak šlo, nějak mě to bavilo, ale že bych o tom psal domů, se říct nedá. Naprosto jsem se odosobnil postavám a už jsem si k nim nedokázal najít cestu. Do toho mi strašně splývaly a kdyby kterákoliv postava dělala to co druhá, ani by mi to nepřišlo divné. Ale jo, dá se to.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.5. 18:39Cyberpunk 2077 #01: Trauma Team
  Hru znám, ale nehrál jsem ji. Mám velmi hrubou představu, oč jde, ale ani za boha by mě nenapadlo se tímto komiksem zabývat. Prostě je to žánrovka a pasuje do rukou těm, kteří jedou na vlně videohry. Jsem rád, že jsem se zde mýlil a komiks jsem si nakonec přečetl. Líbí se mi, že to po mně nechce znalost reálií Cyberpunku a chytal jsem se. Dredd 2012 na druhou a proč ne. Bavilo mě to, odsýpalo to a celkově se to opravdu dobře četlo. Prostě paráda. Kresba taky paráda. Proč ne, velmi zdařilá žánrovka.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.5. 18:36Zabiják démonů #01: Krutost
  Solidní začátek solidní mangy s příjemným příběhem, který je tematicky průměrný až obyčejný, nicméně je velmi zajímavě pojatý a nakreslený. Mě to docela bavilo a těším se na další díly.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.5. 18:35Zvrácená
  Jednohubka na jedno přečtení s nadprůměrnou kresbou. Taková hororová variace, která neurazí a docela i potěší. Atmosférické horory, kdy se fakt při čtení otáčím a mám úplně našponovanou představivost, fakt moc můžu. Zatím jsem se s tím setkal jen u Japonců a Evil Dead s Insidious a Vymítačem. Obzvlášť oceňuju jistou dávku nepředvídatelnosti, protože jsem čekal leccos na konci, ale tohle a takhle rozhodně ne. Kraťasy byly také dobré. Můžu vřele doporučit.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.5. 18:32Batman Mikea Mignoly
  Už to nemá takovou sílu, jako když jsem to četl prvně, ale na to konto jsem zase dokázal lépe docenit Lovecrafta ve Zkáze, protože ho pomalu načítám. Takže aspoň něco. Tempo je svižné a Zkáza fakt nenudí, jen mě to už tak moc nebere, jako kdysi. Rozhodně je Zkáza nejsilnější kousek celé sbírky. Plynové lampy trpí jen svou délkou, protože celá postupná gradace, která si mi moc líbila, je nakonec ubita rychlým rozuzlením děje. Projelo to mnou jako pájka máslem a z příběhu takřka nic nemám, absolutně nezapamatovatelné. Kresba, ať už retro, mi je příjemná a určitě ji můžu. Plynárna je pro mě velké wtf a spíš jsem se kochal kresbou. No a Svatyně byla úplný průser. To je Hellboy nebo Batman nebo co to vlastně je? Neuchopitelné, nudné a krátké a tudíž zcela zbytečné. Kresba je Hellboy, takže asi tak, sem to nepatří. Překlad mi přišel ok, protože se mi to obecně četlo svižněji, než v DCKK, takže předpokládám, že drobné úpravy do původního překladu určitě pronikly a zbylé dva příběhy byly v pohodě. Plynové lampy se velmi dobře četly, stejně jako Zkáza. Tady ale mé jisté nadšení končí, protože to celé mě utvrzuje v tom, že Mignola neumí zakončovat děj nebo série. Jako by se chtěl vymáčknout a předvést se a pak to nakonec nějak zaobalí a nějak dovede do konce, aby tam prostě byl. Stejný problém mám u více sérií, ne jen těchto příběhů. Pro mignolovce je tato sbírka naprostou nutností. Kdo chce netradičního Batmana, i zde si takový čtenář najde své místo. Mě už to prostě nebaví, aspoň ne, tak jako kdysi. Celkově jsem ale rád, že tu vychází takové příběhy. Elseworlds bych snesl komplet v češtině. Je tam hodně dobrých kousků.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš24.5. 08:52Modrá pětka: Signály ze tmy a jiné příběhy
  Tohle bylo opravdu slabe. Pusobilo to na me dojmem, co zbylo nevydane. Pribehy me moc nebavily a chybela mi mezi nimi nejaka souvislost, coz jsem u predchozich knih nemel. Par momentu se tam naslo, viz bumerang nebo s tim lekem, ale jinak mi to prislo prumerne. Kvalita tiskovych podkladu mi u nekterych pokracovani vylozene vadila a dost tezko se v tom orientovalo, jak to bylo tmave. Bonusovy pribeh s mlynem na leporelu byl mily a po vytvarne strance velmi zdarily. Pro fanousky Marka Cermaka je tohle povinosti, ale i zde onen fanousek musi byt jistym zpusobem tolerantni vuci teto sbirce.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.5. 18:02Orlové Říma, kniha I. & II.
  Sám si také kladu otázku, že po tomhle někdo už nesáhl daleko dřív. Sám o této sérii vím dlouho a než jsem se dostal k anglické verzi, už je tu mezitím česká. Zvěsti nelhaly, opravdu je to pecka a extra komiksová třída. Od začátku do konce mě to nepustilo a jediné co mě vyloženě naštvalo, že zase nemám další díl. Stejně jako u Murény je to tak dobře udělané, že pokračování by na sebe neměla nechat dlouho čekat. Přitom srovnání s Murenou se odvažuji jen z důvodů stejného tématu, ale dějově je to přitom jiné. Vizuálně také. Marini si víc hraje s akcí a akčními scénami, což u Mureny nebylo tak časté. Tady mi to přijde více jako rodinné drama, kdežto Murena mi přijde více jako politické drama a s přesahem. Orlové Říma jsou více údernější a přímočařejší, ne na škodu pochopitelně. Zkrátka se mi to moc líbilo a byl jsem vyřízený po dočtení. Skvělá práce!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.5. 17:57Texaský Jack
  Páni to byla ale jízda. Od začátku jsem čekal něco úplně jiného. Prostě čistej prequel k Sykesovi a ono to vlastně bylo celé úplně jinak. Což naopak oceňuji a tvůrci předvedli, že nemusí být vše účelové jen proto, že sklidili jistý úspěch se Sykesem. Neopakovali stejný recept a spíš nám ukázali další střípky z "historie" Divokého Západu a Sykes se tam nějak připletl. Navíc jsou postavy uvěřitelné a lze si k nim vypěstovat vztah, no a ten konec! Prostě paráda. Opravdu dobrý komiks, který pobaví, trochu poučí, ale hlavně který je velmi dobře udělaný.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.5. 23:32Kůstek #06: Starcova jeskyně (barevné vydání)
  Kůstek je zpátky v sedle a doufám, že tam zůstane následující 3 knihy. Už to má nějaký samospád a i když se nabízí konec, je jasné, že končí jen první část problému a další už otevírá dveře. Tenhle Kůstek byl příjemně akční, čtivý a nenudil. O poznání lepší, než předchozí kniha. Fakt se někam posouváme, konečně!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.5. 23:14Modrá Crew #18 - Ekhö: Zrcadlový svět #7, 8
  Už to nemá takový náboj jako první díly, ale pořád to je dobré. Londýn byl príma a dobře doplňoval problém se světem Ekhö, ale co mi na něm vadilo, že působil jaksi prázdně. Prostě jsem z Londýna moc neměl a působilo to jako road trip. Pár momentů tam nicméně bylo i pár vtipů a narážek se našlo. Manhattan mě vlastně bavil víc po příběhové stránce. Byl dostatečně originální, ale vlastně nic nikam neposunul a byla to jakási odbočka. I když kdoví, třeba to bude mít nějakou souvislost s dalšími díly. Pořád zbývají ještě dva vydat, ale je na místě tvrdit, že 10. dílem to neskončí. Ekhö se dá prozkoumávat ze všech možných stran. Jen se obávám, aby to neskončilo rutinérsky a jen se pro forma ukazovala různá zákoutí Ekhö. Takhle dopadl Malý Nemo v Heraldu, než se na dlouho odmlčel. Toho se bojím. Jinak ale je to pořád zábava a parádní jízda. Neotřelá oddychovka s vtipem a krásnou, přenádhernou kresbou.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.5. 23:07Lonesome #02: Rufiáni
  Musím uznat, že to je vlastně dobrá věc. I když jsem si místy říkal, že na první epizodu to nemá. Nebo že to je ukecanější, než v první epizodě. Pak mi to ale uzrálo v hlavě a říkal jsem si, hergot vždyť mně se to vlastně líbilo! Fakt skvělé! Dobře dávkované napětí. Příběh graduje a i když pomyslná hlavní dějová linka vlastně končí, je evidentní, že se dá na čem stavět pro další epizody. Kresba mě bavila, jazykově mi to přišlo vyvážené a četlo se to dobře. Prostě dobrá poctivá westernovská jízda. Co musím Swolfsovi uznat je, že pořád nemám mnoho informací z minulosti onoho jezdce. Ano, jeho mládí a touha po pomstě, ale je evidentní, že to není jen o tom, a rozhodně hlavní postava nepůsobí a nemá působit malicherně. Vždyť pořád nevíme jeho jméno! Pocta italským westernům je na místě a Swolfs to prostě dobře zmákl.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš20.5. 20:41Linka
  Tohle byl fakt hnus. Pribeh o nicem, ktery je vlastne na par cernobilych strankach, flashbacky tam ani nemusely byt, dej to neposouva. Naprosto neprehledna orientace v cetbe a nedavaly mi pohnutky postav zadny smysl. Prijde mi to jako pochlubit se, co vsechno muzu udelat zvracene, aby to vypadalo cool a bozi. Kresba hnus na entou, jak ty pitome fanouskovske adventury z devadesatek. Nektere cernobile pasaze byly slusne a kreslir ma potencial. Nicmene byla kresba fakt az odporna, perspektiva nula, auta hranata. Fakt ne. Absolutne jsem se s dejem nedokazal ztotoznit a hlavne mi ani nedal duvod kliknout. Absolutne mi uniklo, co tim autori chteli rict. Hrani si na drsnaky ala pulp fiction uz je passe. Za me velky spatny.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.5. 22:14Král, jenž byl a bude #01: Artuš
  Další takový pokusy o míchání mytologie, které se nepovedly. Nudné a nezáživné. Pokus navodit, že se jedná o něco velkého a cool se nezdařil. Hlavní postavy jsou trapné a toporné. Navíc je vše účelové, takže to nepůsobí věrohodně. Představa, že tohle měla být minisérie bez dalších volumek, mě doslova děsí. Jako nechápu, co tím chtěl autor říct, o co mu jako šlo? Proč se musí pořád vytahovat mytologie a takhle ji prznit. Jedinou výhodu vidím v tom, že to odsýpalo a četlo se to plynule. Kresba v pohodě, poctivý neurážlivý mainstream. Jinak ale nuda a slabota.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš15.5. 16:56Showman Killer (paperback)
  Prostě další Metabaron, jen jemnější a kratší se solidní kresbou, ale to je asi tak vše. Jodo vypravěčský styl se nezapře a ty jeho hatla matla patla už mě nějak ohromit nedokáží. Setkat se s tím jako nováček, plesám blahem a hledám další, jelikož už jsem toho viděl a četl od něj dost, nijak zvlášť mě to ze židle nenadzvedne. Prostě solidní průměrná Francie.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš15.5. 16:54Herzl: Evropský příběh
  Historie - dobrý, introspekce - dobrý, ale to je asi tak všechno. Nijak mě to nevzrušuje, pro mě je to prostě nějaký příběh o něčem. To je asi tak vše. Napsané to je slušně a docela to odsýpá. Přidaná hodnota je evidentní. Kresba je dobrá. Mnohem víc by mě zajímal život Ilji, potažmo jeho sestry Olgy. Méně Herzla, více o nich, ale to je asi tak vše. U mě je to komiksově ve středu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš15.5. 08:21Wonder Woman: Mrtvá Země
  No páni! To byla ale krasojízda. Vše super, vše zapadalo, velmi čtivé, ale mám jedno ALE. Co mi vždycky vadí na jakýchkoliv příbězích je, že hlavní hrdina ve finále zjistí, že je to všechno zase jeho vina. Tady by vůbec neškodilo to nechat být a ty potvory mohly zůstat potvorami. Prostě se mohly vyvinout vlivem problémů, které nastaly po těch výbuších. Netřeba tam cpát postupy typu "kruh se uzavírá". WW prostě mohla přijít do nového světa jako staronová hrdinka a v něm hledat své místo. Zase to cpát na sebe a pod sebe a pro sebe a do sebe a bůhví jak ještě, zkrátka zbytečné a předvídatelné.
  Nicméně je komiks ale dostatečně dlouhý/krátký, že to nestihne naštvat a je díky tomu dobře dávkovaný a funkční. Opravdu vše jak má být a i kresba, která není můj šálek na první dobrou zde sedí a je uvěřitelná. Poctivá dobrá Wonderka. Fakt paráda.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš15.5. 08:17James Bond - Agent 007: Žít a nechat zemřít
  V podstatě je to kvalitativně srovnatelné s Casinem, až na pár ALE. Kresba je jiná a myslím si, že to tomu uškodilo. Nepřesvědčila mě natolik, jak v Casinu, že jsme v 50. letech. Jinak ale kreslíř umí, o tom žádná, jen to není ono, prostě je to běžná kresba, kterou dostanu od Dynamitu. Další velké mínus je ukecanost a rozvláčnost děje. Přerušování plynulosti děje popisky a myšlenkami byly na můj vkus někdy až přespříliš. Přitom ty černé bubliny s popisky v Casinu tak krásně seděly, tak proč jich tady nebylo víc... Třetí mínus, které mi přijde mimo, je celková jazyková stránka, nejen že se to nečte dostatečně plynule a čeština jaksi drhne, ale některé překlady jsou fakt mimo. Přeložit typ lodě jako paraván jen proto, že je v originále Paravane mi nepřijde dostatečně kvalitní překladatelská a korektorská práce. Já tohle nikdy moc neřešil v komiksech a přehlížel jsem to, ale tohle bylo na mě moc. Red Paravane není červený paraván, je to druh minolovky a i zde je ten překlad takový ošemetný, přesto mu je nejblíž. Jenže pod pojmem paraván si člověk vždy představí stěnu (zástěnu), za kterou se někdo převléká (pomineme-li krásné video s Izerem a jeho plzenštinou). Tak proč to někdo musí takto překládat? To mi zůstal rozum stát. Holt mnoho kuchařů zkazí polévku. Nicméně, pořád to jaksi šlo a Bond byl prostě Bond a vcelku se mi to líbilo.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš15.5. 08:06Neználci
  Tohle můžu. Poctivé a ze života. Nemám k tomu co dodat. Velkou zajímavostí je, že to odsýpá, byť se přitom jedná o neustálé vysvětlování vinařství místy přerušované komiksáctvím. Uvěřitelné, milé, krásně namalované a hlavně čtivé. Opravdu dobrý komiks.
 • Darth Raelchi
  Pořád je to na bázi Conan někam přijde a ratatabum ratatabum, je po bitce, je konec, je to Conan. Přes to všechno to ale není žádný průšvih. Conan od Marvelu (Aarona) je čtivý a snaží se nekopírovat to, co už bylo, tj. postupy a vypravěčský styl. Zkrátka mi to připomíná DH Conana, ale není to jeho mladší kopie. A to je dobře! Je to předvídatelné, ano! Je to neoriginální, ano! Jenže to je každému ukradené, když ví, že čte Conana. O tom to prostě je, to jiné nebude a tohle vždy potěší fanoušky a skalní fans. Vrchol pulpové fikce tkví v tom, že dostane dobrý formát a provedení, tady je mise splněna. Aaron mě nikdy moc nebral, Conanem si to u mě polepšil.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:13WildC.A.T.s – Návrat domů
  Co mi na tom vždycky vadilo byla vytrženost z kontextu a opravdu jsem měl problém se chytat, oč jde. Přesto všechno to nějak šlo a na podruhé mi to sedlo víc, nota bene, že jsem si něco málo pozjišťoval. Moore je v sedle a docela mu to jde. Nakonec mě to bavilo, kresba super. Proč ne.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:11Solomon Kane: Ďáblův hrad (paperback)
  Další dobrá howardovina. Škoda, že se dál nepokračovalo. Slušně našlápnutá série. Tohle CC nedávám k dobru. Solomon Kane je fakt slušná jízda. A ty přesahy a narážky na křesťanství a pověry, no paráda. Solomon Kane mě baví, jak ve starém, tak i v novém hábitu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:09Liberty Meadows #01: Ráj
  Příjemné a místy i vtipné stripy. Proč ne. Občas i pobavilo, kresba dobrá. Takže tak.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:08Kuře na švestkách
  Skvělé rodinné a životní drama. Krásně popsané dilema muže, kterému sny mizí pod rukama zatímco stárne. Krásná introspekce muže z pohledu ženy. Satrapi fakt umí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:07KomiksFest! revue #02
  Slušná porce komiksů, ale ne všechny za to stojí. Prostě střed.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:06Kája Saudek (2. vydání)
  Tohle je prostě dobrý a pro fanoušky nutnost. I když už jsem Saudka přestal řešit a jsem jinde, tohle je pořád solidní a já to dokážu ocenit. Parádní kniha.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:05Jonah Hex: Tvář plná násilí (paperback)
  Slušná westernovská jízda s přidanou hodnotou. Tohle pobavilo.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:04James Bond 007: Dr. No
  Další super bondovský zářez. Já retro můžu a i přes notnou dávku ukecanosti to šlo a bavilo mě to. Pěkná připomínka románových předloh. Prostě dobré. Jen škoda, že se nepokračovalo.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:03James Bond 007: Casino Royale
  Mě tohle prostě baví a užíval jsem si to plnými doušky. Snad jediné co mi na tom vadí, že to nevyšlo ve větším kompletu a hlavně, že nevyšlo "všechno", aspoň z těch adaptací Flemingových děl.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:02Hellboy: Zlatá armáda
  Slušná jednohubka. Proč ne, neurazí a nijak zvlášť nepotěší, pokud nejste fanouškem.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:01Gotham Central #04: Corrigan
  Slušné zakončení série a jsem moc rád, že to tak i bylo. Žádné natahovačky a cokdybytory. Prostě A až Z. Tak to mám rád a tak to má být. Jedna z mála věcí z poslední DC stáje, která za něco stojí a to nejsem fanoušek Brubakera, spíš naopak. Právě proto jsem mile překvapen, že tahle série dobře drží pohromadě. Třeba si to dám někdy znovu. Paráda.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:00Gantz #01
  Fakt ne, tohle jsem zkoušel a nechytlo a nebavilo mě to. Nejsem asi cílovka. Druhá hvězda za kresbu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:59Futurama #04: (P)ohyby v čase
  Slušná jízda v duchu seriálu. Tohle je dobré a proč ne. Bavilo mě to víc než Simpsonovi.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:59Fury: Bůh ochraňuj válku
  Čekal jsem něco v duchu Mírotvůrce, ale tohle bylo na mě moc suprácké. Moc konspirační a komplotové. Není to špatné, neurazí to, ale není to ani terno. Ale jinak docela dobrý.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:58Fury: Mírotvůrce
  Slušná akční jízda, Druhá světová je tu hezky ukázaná z pohledu (super)hrdiny Nicka Furyho. Tohle je opravdu zajímavé a taky se to i se zájmem dobře četlo. Bavilo mě to od začátku do konce a to nejsem vyloženě na tyto příběhy. Super!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:56Fell #1 - Kruté město
  Hmm, tak ne. Nakonec to nezapadlo. Snaha byla, ale prostě mě to ve finále nechalo chladným a snad jediné co mě bavilo byla kresba. Warrena Ellise zkouším dlouho a prostě ne a ne. Neklikne to.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:55Fantomas se zlobí
  Nebavilo mě to tak, jak jsem čekal. Hodně doporučení, ale tohle mi vyloženě nesedlo. Příběhově to docela jde a nějak to odsýpá, ale je to strašně zmatené a dost špatně se čtenář orientuje v postavách a kdo co komu jak. Kresba je vyloženě protivná a odpoutávala mě od plynulého čtení. Přesto to nějak šlo a nějak to přelouskat taky šlo. Prostě průměr. Vyložený průser to není.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:54Epizody z Auschwitz #01: Láska ve stínu strachu
  Slušně naservírovaná tematika o holocaustu, ale příběh působí zbytečně akčně, jako by ve stylu superhrdinů, do čehož se stylizuje i kresba. Dobré, moderní, ale jinak nic moc.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:49Čajovna u malajského medvěda
  Nebavilo mě to a nechápu smysl toho všeho. Prostě nuda. Kresba docela ujde, ale ani tenhle Rubín mi není nijak zvlášť blízký.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:48Belzebubové
  Správně ulítlé a správně nadávkované. Humor je solidní, někdy jsem se smál, někdy pousmál, někdy WTF obličej, ale jinak dobrý. Prostě solidní strip, který dnes obstojí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:36Alisik #04: Smrt
  Hmm, nebavilo a nudilo. Velký špatný. Nejsem cílovka, ale kdybych to aspoň dokázal nějak ocenit, ale fakt nemůžu. Pro mě je to prostě blbost.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:33Sága #09
  Konec dobrý, všechno dobrý, oops, zase cliffhanger. Solidní rozjezd v této knize, solidní pokus to zdárně ukončit, ALE... Trochu zklamání. Čekal jsem od Ságy prostě víc. Nápad dobrý, universe taky, ale celé to jde do kopru tou rozmělněností a cliffhangery a pokusy o umělé zastavení děje. Snad to tvůrci dokončí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:32Sága #08
  Jo, tak to byla solidní jízda a zase to pěkně graduje. Hluché místo v druhé "trilogii" střída slušná jízda, ale už mě nebaví ty cliffhangery!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:31Sága #07
  Už to zase začíná trochu gradovat a nabírat lepší obrátky. Rodinná tematika dobrá a dochází k zajímavým zvratům. Už lepší.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš6.6. 22:56NANITS chronicles
  A bude ten soundtrack i na CD? Na stream se tesim!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš6.6. 14:55NANITS chronicles
  Já jsem si říkal, že v tom bude nějaký háček. Vážně máte moji úctu. Prosadit se v dnešní době s takovou věcí je kumšt. Jsem nadšený z takového počinu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš6.6. 14:35NANITS chronicles
  Se divím, že to není uvedeno v tiráži...
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš9.5. 14:55Občanská válka
  Ter: Marvels si zaslouží vydat ve výroční edici k 25 letům. Mám anglickou verzi a ta je luxusní. Máš tam epilog a spoustu bonusů, včetně kompletního scénáře, anotace ke (snad) všem panelům, aj. No prostě tam toho je mraky a formát je zvětšený na úroveň omnibusů. Paráda. Tohle by si zasloužilo v ČR takové vydání. CREW by tohle určitě zvládla udělat, souhlasím s tebou, že ty jejich Legendy jsou parádní kousky.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.5. 19:47Komiksový výběr Spider-Man #043: Hobgoblin
  simonator: já to sleduju podle wiki: https://cs.wikipedia.org/wiki/Komiksov%C3%BD_v%C3%BDb%C4%9Br_Spider-Man a máš tam naštěstí i číslování jednotlivých sešitů v daných kompletech. Podle toho se můžeš na své favority těšit ve správný okamžik :-).
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.4. 20:39Přístav Země / Zatmění
  Sagikkun: vynikající soundtrack, Sicario má rovněž dobrý a iks dalších než odešel na věčnost.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.4. 11:01Přístav Země / Zatmění
  Hawwwran: jeste me napadlo snad Den kdy se zastavila zeme, ale jen okrajove, tam obcas vidim takove paralely s pristavem. Tam nejde az tak moc o obchod, ale o nabidce stat se soucasti vetsiho celku ve vesmiru. Film asi znas, volil bych ten z roku 1951.

  Jeste me tak maximalne napadla Duna, starchaser: legenda o orinovi, Arrival, Heavy Metal 1981, no a co Futurama!!
  Ale ber me s rezervou, spis mi tak obcas bleskne hlavou, jo tam by mohlo neco byt i z pristavu. Tvuj dotaz me donutil se nad tim zamyslet
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 14:50Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  Ter: ve videu říkali a je to i v bonusech tuším, že papír zvolili právě kvůli co největší podobnosti s vydáním v Mladém hlasateli.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 00:31Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  Pry jsou chyby v barvach, napr zluta noha misto barvy kuze, atp. Mam to zprostredkovane, ale od dobreho zdroje.

  Asi tak, mne jsou chyby tohoto typu ukradene, nevsiml jsem si jich a kdyz jsem se to dozvedel, na zazitku mi to nijak zvlast neubralo. Zkratka tam jsou a lidi to stejne berou. Coz je dobre. Uz aby byl Marko Cermak.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.4. 10:01Přístav Země / Zatmění
  Kolosalka ani nebyla v planu. Od zacatku to melo byt koncipovano do ruky a na prakticke cteni. Navic se zachoval puvodni sesitovy format, 1:1 mi prijde fer. Nezmensuje se a nezvetsuje se. Hlavne bonusy jsou exkluzivni. Je jich tam opravdu hodne, ktere nebyly k mani ani v puvodnim vydani. Obzvlaste Muttiovy cernobile kresby jsou uchvatne.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 20:09Superman: Rudá hvězda (2. vydání)
  Je to identický dotisk
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 19:59Zarov
  Ani není potřeba skouknout film nebo si přečíst původní povídku. Funguje to samo za sebe.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 19:57RUR
  Norri: u mě to zase bylo obráceně. Povinná četba nás odrazovala od jakékoliv četby :-)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 19:52Fatale #05: Proklít démona
  Je fakt, že to působí zvláštně, když je jeden autor/autoři vydáván pokaždé jinak. Být to dlouhá série, viz Sága, tak proti vydávání po volumkách absolutně nic nemám. Takhle je to fakt škoda, že jenom 5 volumek vychází s ročním odstupem (vyjma volumek 4 a 5) formou tpb. Tohle by si zasloužilo jednu bichli jako u Zatmívačky.
 • Darth Raelchi
  Alfi: to máš pravdu, ale tahle edice má problém s lepením, stejně jako další Spidermani od CRWE. Navíc je to v měkké vazbě a tahle KVS edice se opravdu povedla, rozhodně lépe, než UKK verze. Co tomu kazí dojem na kráse je ten hřbet, ten mě u trafikovek prostě štve.
  Carnage: asi tak. Nevím, co jsem čekal, ale to čtenář zjistí, až co si to koupí. Prostě taková machrovinka na závěr. Extra nenadchne ani nenaštve.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 19:40Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  Prý má 1. vydání 4 chyby, ale nevím jaké konkrétně a v dotisku by měly být opraveny. Ví někdo víc?
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4. 23:05Xerxés: Pád domu Dareiova a vzestup Alexandrův
  Jestli jste fandové velkoformátových kreseb a v podstatě stejných rozměrů jako je 300 a Xerxés, zkuste komiks Sons of Chaos od Chrise Jaymese a Ale Aragona. Sám autor u nás byl na návštěvě a měl podepisovat komiksy v Globe Café v Pštrossově ulici, akorát se tak nestalo, protože se někde zasekla doprava. Mně to místy 300 připomíná, ale spíš kresbou než dějem. Děj tam opravdu je obsáhlý a na 200 stranách dobře vypointovaný. Vydalo to IDW: https://www.bookdepository.com/Sons-Chaos-Chris-Jaymes/9781684054794?ref=grid-view&qid=1619211904767&sr=1-1.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4. 22:54Odkaz rodu Blacků
  Já jsem taky žil v tom, že tohle bude uzavřená minisérie. Že se plánuje / chystá pokračování vlastně vím až z odhalení edičáku na 1. pololetí. Zatím nikde nic. Uvidíme.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4. 22:50Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  Tak už je to vyprodané. E-shopy už hlásí dotisk na 21.6. Jsem zvědavý jestli bude dotisk opravdu tak rychle následovat.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4. 22:48Žoldnéř #05: Pevnost
  Sakra, já chci bjůbs! :-D Proč cenzurovat krásné věci. Vždyť děti nejsou cílovka ne? A my nejsme v USA! :-D :-D
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.3. 00:28Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  Uz jsem to video videl a je mi do placu. Zase nebude komplet. Chjo. Treba do te doby zmeni nazor.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.3. 17:55Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  keporkak: o tom bohužel nic nevím, tak snad se mýlíš.
  james89: ve 2. svazku právě musí být Marko Čermák, protože bez něj máš vlastně 11 pokračování (8x Junek, 3x Bohumír Čermák). Bohumír jinak dělal překreslování, což už bylo v této edici představeno v bonusech. Junka pak v 60. letech překreslil zase Marko Čermák a ten ještě překreslil jednoho Fischera (RŠ plaší pytláky - Červenáček tam dostane kamenem od pytláků ryb, u Vávry byl taky vydán). Samotný Marko Čermák má vlastně 91 původních pokračování (z nichž některé jsou upravení Kulišáci) + 2 pokračování, které už vyšly teď u Fischera ohledně nového šlapohybu. Pak je jedno pokračování jako promo na třetí díl vontské trilogie (jen jedna strana na konci vydání od Olympie), pak je nový příběh podle nevydaného Foglarova scénáře s úpravou Jiřího Stegbauera (poslední strana u Vávry). Suma sumárum by to byla docela nudlička ve velkém formátu, která má jen 102 + 2 (Fischerův šlapohyb) Čermákových pokračování, k tomu 11 pokračování od Junka a Bohumíra Čermáka, + 9 překreslených + promo na třetí díl + poslední příběh. Moc toho není, tak předpokládám, že tam bude i vontská trilogie, která má dohromady 82 stran (pokračování). Takhle by to totiž bylo úctyhodných 197 stran a to už by byla knížka, k tomu si přičti bonusy a je to doma.
  Logicky si říkám, aby kvantitativně, i kvalitativně, kniha obstála vedle Fischerovy, měla by mít i vontskou trilogii. Navíc jsou to RŠ a takhle by druhá kniha byla opravdu kompletní a byla by i stejně tlustá.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.3. 07:49Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  James89: jeste bude kniha se zbyvajicimi kresliri RŠ. V predmluve to teda uvadi a vypocital jsem ze by to melo cca. 200 stran pokud tam zahrnou vontskou trilogii. Jen nevim, kdy ji planuji vydat.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš8.3. 10:22Dracula
  Hanussen: já jsem neodolal té limitované obálce. Hrozně mi to připomínalo ty staré filmy s Drákulou.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.2. 12:11Dracula
  baatcha: opravené vydání opravdu vyšlo, ale máš pravdu, že bez jakéhokoliv proma. Měl jsem ho i v ruce, takže existuje, ale nestudoval jsem ho nijak zvlášť, takže se jen domnívám, že ta opravená verze je opravdu opravená a nikoliv znovuvydaná stejná edice pod záštitou opraveného vydání.
  trudoš, Ter: pokud budeme takto uvažovat, tak má Trudoš samozřejmě pravdu, ale zase když se rovnou začne počítat s tím, že chyby vždy budou, je otázka času, kdy se ta hranice bude tak snižovat, že vyjde kniha s tolika chybami, že už bude pozdě bycha honit. Já chápu, oč Terovi jde, prostě ty chyby nemají být za A) tak zjevné a do očí bijící. Pokud je chyba typu, že ji objevím bůhví kdy, je to asi evidentně ta naše hranice coby zákazníka, která se dá ještě přehlédnout. Já si nemůžu pomoct, ale takové kopance a do očí bijících chyb jsem za poslední dobu viděl jen u Arga a u nikoho jiného ne. Egmont je pravda na druhém místě viz Příběh Skrblíka a jeho překlad, ale většinou jsem si chyb v Egmontu všiml, až když mě někdo upozornil, viz Corto Maltese.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.2. 15:53Dracula
  Ter: já si spíš myslím, že to byla investigativní otázka od Antona, nikoliv rejpavá. Prostě otázka, zda-li je jakákoliv chyba v knize záminkou ji nekoupit, zvlášť když je od Arga.
  Sám musím uznat, že u této otázky jsem na vážkách. Naprosto souhlasím s tím, že buď to dělám bezchybně a v případě problému to napravím, anebo to nedělám. Další otázkou je, kam až je Argo schopné zajít a do jaké míry to fanoušci a čtenáři budou chtít akceptovat. K Providence jsem se vyjadřoval a dále to rozvádět nebudu, ale zrovna u Drákuly jsem si sám říkám, jestli ta poznámka na str. 74 je dostatečným důvodem knihu nepodpořit. To je právě ten problém. Spousta z nás si řekne, buďme rádi, že to tu je, protože by to jinak nevyšlo a dá se to přehlédnout. Salámová politika, pěkně kolečko po kolečku. Lidem to na jednu stranu vadí, ale přesto to koupí a není se pak ani divit, že Argo varovné signály neřeší, protože my to přece koupíme. Providence na mě byla moc silné kafe, ale i Drákuly bohužel necítím potřebu ji vracet na úkor toho, že je tam zatím jedna tisková chyba. Ale už jsem unavený pořád přimhuřovat oči. To ani neřeším, že jsem čekal špalek o velikosti 356 stran. Je jedno, jaký je pak ve finále výsledek, ale pro mě je třeba důležité mít i tyto údaje přesné a podle nich se pak rozhodovat, zda-li koupit či nikoliv. Ono se to nezdá, ale Drákula je poměrně špalek v knižní podobě a proto i takový avizovaný rozsah stran působí dojmem, že se jedná o solidní adaptaci, 200 stran adaptace je pro mě klasika, standard a nic výjimečného co se do rozsahu týče. 200 stran se dělá prostě běžně a u Drákuly je to prostě jen adaptace (pořád se musí vmáčknout tolik stran a myšlenek do pouhých 200 stran, kdežto u 356 to už je jiná) s velmi dobrou kresbou (o tom žádná).
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš17.2. 22:46Dracula
  Hlavně nesedí avizovaný počet stran v anotaci. Je jich 208. Už jsem napsal adminům, aby to upravili. Asi cdb dostala špatný presskit, protože na webovkách Arga a Kosmasu je evizováno 200 a na Databázi knih je jako tady 356 stran.
 • Darth Raelchi
  Jen taková věcná. Nečetl jsem to a neznám tu sérii nijak dopodrobna, ale opravdu je ten překlad v názvu správný? Opravdu je příběh takový, že název Neoblíbený Iron Man odpovídá? Jen mě to zajímá, protože INFAMOUS znám mnohem víc jako nechvalně známý či proslulý, tak si říkám, co vedlo překladatele k takovému překladu. Jestli je to v souladu s příběhem, tak proč ne.
  Díky předem za osvětlení!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš3.1. 22:02Fatale #05: Proklít démona
  louza: Criminal bude mít asi ještě další dvě velké knihy. Nedávno jsem se na to koukal a teď vyšel "omnibus 3" a pořád v něm není všechno a příběhů pro další velkou knihu je pořád dost. Takže se máme na co těšit. Od Brubakera vyšla ještě uzavřená série Velvet a jednohubka Pulp. Třeba to tady také vyjde.
 • Darth Raelchi
  Koukal jsem na vydání v angličtině a vypadá to zajímavě, ale je fakt, že hodně věcí u nás už vyšlo. Posuďte sami, nač se těšit: http://en.wikipedia.org/wiki/DC_Comics_%E2%80%93_The_Legend_of_Batman
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš4.11.2020 12:30Visa transit #01
  a to nejsme u konce, jestli to bude mít další album/alba, každé za takovou nebo podobnou cenu, tak nevím, kdo to bude kupovat... Přitom De Crécy je vynikající, ale za tuhle cenu do toho fakt nejdu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.8.2020 20:15Metabaron (pevná vazba)
  Mam dotaz na crew: potreboval bych jen osvetlit jednu malickost. Jak to bude s pokracovanim teto serie? Serie metabaron ma 6 alb, takhle vysla v integralu. V mdeku jsou 4 alba. Nabizi se ze pak dodatecne vyjdou jen 2 alba samostatne nebo to bude jinak? Na netu jsem nenasel ze by planovali dalsi alba a podle bedetheque je to pry uzavrene. Napadlo me snad ze by se ke zbyvajicim album pridaly oneshoty zbrane metabaronu a castaka. Mohu poprosit o nejake info? Dekuji
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš17.7.2020 17:54Mýtus Cthulhu
  Ja jsem si taky rikal co to je, protoze to vypada dost blbe a kresbe to opravdu skodi. Koukam na webu a nic takoveho tam neni. Snad to je jen nejaka dalsi verze tiskovych podkladu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš13.6.2020 00:24Nejmocnější hrdinové Marvelu #100: Spider-Gwen
  Uz jen aby prisel spider-safespace a spider-snowflake.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš20.5.2020 15:53Papež ukrutný
  Nevim nevim, 750-800 mi prijde proste moc. Navic podobne dlouhe od arga staly jeste do nedavna 600. Do toho podle jejich posledni zpravy snizilo argo naklady na polovinu. No nic, takhle se delaji penize. Jeste by to chtelo nejakou chybu at mame za par let raritku. Co to bude letos, zase bez bublin, chybejici stranka, odlepovaci obalka...
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4.2020 20:04Nezkrotný Berserkr #01
  Ano jsou
 • Darth Raelchi
  Prave obalka ladi memu sluchu, nezapadne v zadnem ruchu
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš15.4.2020 13:18Komiksový výběr Spider-Man #015: Počátek
  To cyboy: touché
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.4.2020 18:10Komiksový výběr Spider-Man #015: Počátek
  Aspon ze ne remasterovane jak v nhm, restauratorstvi jeste beru, i kdyz... Ale predelavat koloring, fuj. Snad jen v Pribezich z Asgardu v ukk mi to tak nevadilo a u Thora od Simonsona.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.3.2020 05:03Magic The Gathering: Chandra
  Karl173: ja to cetl ale to je jako plivnuti do more. To stejne nikomu nic nerekne o deji. A to ze tam napisou ze to souvisi s hernim svetem je malo a stejne nedavam. Proste mi nejde do hlavy vytvorit pribeh ktery neni schopen fungovat sam za sebe a potrebuje k tomu karticky aby to pobral. Tohle je proste velky spatny. Mam skvelej priklad: nectu a nezajima me warhammer, dostal jsem na doporuceni darkblade a ten komiks je proste super. Nepotrebuji k tomu nic, pribeh funguje i sam za sebe ale mel bych z to asi vic znat ten svet. Takze darkblade doporucuji. 😀
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.3.2020 12:13My Little Pony: Poníci v akci
  Fry: Díky
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.3.2020 08:40My Little Pony: Poníci v akci
  Je to třetí kniha v pořadí série My Little Pony? Nebo je to samostatná řada nesouvisející s předchozími dvěma knihami?
 • Darth Raelchi
  Uz ted se tesim!
 • Darth Raelchi
  MrKulda: radi te uvitame na dalsim post-koronavirovem srazu. Fakt je to skvela parta pokazde jineho slozeni a musim rict, ze po praci rad vypnu a pokecam s podobne ladenymi lidmi.
 • Darth Raelchi
  Lenny: dully noted. I tak tomu dám šanci, mám pocit, že první čísla mám ve vydání A Death in the Family, kde mám následky smrti Jasona Todda, je to ono?
  Jinak Lenny, když už tě tu "vidím", psal jsem na Killraven dotaz na tebe. Mohl by ses na něj prosím tě mrknout? Zajímá mě jak to je. Díky :-)
 • Darth Raelchi
  Fimi má pravdu. To chce spláchnout pivem a pokecat osobně. Přidávám se k Fimiho pozvánce.
 • Darth Raelchi
  To mi připomnělo, jak mě filozof nazval, že píšu vypatlané komentáře :-D
 • Darth Raelchi
  Naprosto zbytečná diskuse, resp. směr, kterým se to ubralo. Každý má právo na svůj názor, ať je jakýkoliv a pokud jeho znění neodpovídá tématu nebo ideovému zařazení, měl by pouze svůj názor přeorientovat na správný kanál. To na začátek. Tady už to u některých zavání vyhlášením a zbytečnými provokacemi.

  cyboy: při vší úctě, některé věci, co píšeš mě neoslovily a nebavily, z různých důvodů, ale na druhou stranu mi hodně věcí přišlo zajímavých, poučných a hlavně mají hlavu a patu. Tvé komentáře jsou inteligentní a je vidět, že je píše hlava, která přemýšlí, ať si je komentář krátký, věcný, nebo všelijaký. Kdo jsem abych soudil a přel se s někým o jeho názor, nebo ho za něj napadal. Pokud budu mít s tebou problém, věřím, že bychom o tom mohli normálně podebatovat. Od lidí stejného smýšlení se naučíte málo, ale s lidmi v rozporu nebo rozdílným názorem se naučíte víc, teprve pak si člověk utvrdí své myšlenky anebo se na základě nich obohatí. Jestli jsem se tímto stal členem tvého kultu, asi jsem už viditelný a rozpoznatelný, nikoliv v zákrytu. Člověk, který se do tebe pouští, by si měl nejprve přečíst notnou dávku tvých komentářů, aby pochopil tvého ducha a způsob, jak uvažuješ.

  MrKulda: zbytečně jsi cyboye vyhlásil. Jsou mnohem lepší a slušnější způsoby, jak s lidmi jednat. A nazvat Fimiho řiťolezcem mi přijde rovněž krajně nevhodné. Co ty vlastně o něm víš... O komkoliv z nás. Jenom si přečteš pár komentářů a podle toho vyprodukuješ nějakou myšlenku, která dle mého názoru, má za úkol jen hanět lidi a provokovat. Jsme na jedné lodi, všichni fanoušci, sběratelé a hlavně čtenáři. No tak cyboy čte rychle, komentuje jako jeden z prvních, no a co má být, věřím, že spoustě lidí to tu pomáhá. Určitě si teď po přečtení jeho komentáře na tento DCKK neřeknu, wow tak když cyboy palec dolů, tak já automaticky taky. Jestli takhle někdo uvažuje, nepotřebuje na to cyboye, vždy si najde někoho, kým se řídit. Neuškodilo by ti přijít na sraz a probrat to osobně. Spoustu lidí z comicsdb znám a jsem za ně rád, mohu je s klidem nazvat přáteli.

  Jinak, asi si tohle DCKK nakonec přečtu. Neměl jsem to vůbec v plánu, protože mě tato týmovka nikdy nějak zvlášť neoslovila, apriori ke komentářům, takže na tom něco bude. Lenny to doporučuje, P.G. taky. Judas Contract mi přišel paradoxně výbornej - s přihlednutím k týmovce, kterou nemusím. Za mě komentáře a diskuse plní zde svůj účel. Děkuji za další doporučení!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš12.3.2020 07:04Conan #05: Darebáci v domě
  Maco: pokud vim, tak ne, kresliri se v darkhorse conan tocili, ale tenhle tsm uz nebude. Mozna nejaka hostovacka.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš7.3.2020 12:39Nejmocnější hrdinové Marvelu #090: Killraven
  Lenny: nebo někdo? Mám na tebe (vás) dotaz. Killraven vyšel původně barevně nebo černobíle? NHM má první dva sešity černobílé, ale když jsem se díval na web a našel skeny Amazing Adventures #18 a #19 tak ty jsou barevné.
  Nejedná se náhodou o chybu tisku? Aspoň ta obálka by měla být barevná, ne?
  Díky
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.6. 22:52Srazy, cony, festivaly
  Jsem i pro srpen, mam po tabore, takze muzu dorazit. Misto je skvele zvolene!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš17.6. 20:08Srazy, cony, festivaly
  To je fajn termín
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.5. 23:31Sběratelský klub
  Draco: ja mam meritko, ze nez koupit blbost, tak si ji radsi prectu digitalne, a podle toho bud jo nebo ne. Tam nastupuje druhy klic, a to ten, zda-li si dovedu dany komiks predstavit, ze ho budu cist jeste jednou nebo ze se k nemu budu proste vracet. Pokud tento pocit nema, tak komiksu podekuji za prijemne chvile, ale u me doma misto nenajde. Pokud me komiks necim uchvati, nevaham a kupuju klidne celou serii ci omnibusy. Malokdy jdu posledni dobou na jistotu. Je mi lito vyhozenych penez za prumerne veci.

  Nove a nezname veci vybiram podle autora, kreslire, serie, vydavatelstvi nebo i podle obalky ci premisy v anotaci. Proste me to musi necim upoutat, abych si to precetl. Treba Proti prirode me uchvatilo samotnou obalkou, kdyz jsem videl eroticky ladene prase. Takze proc to nezkusit a ejhle uz je to i v cr.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.5. 08:51Nakupujeme venku
  P.g. ja mam zase posledni dobou vyhradne spatnou zkusenost. Bud to nedoruci vubec anebo je to ve stavu ktery neni brand new neboli mint, a to se bavime o vecech v predobjednavce. Ted jsem v pobrexitovem obdobi ucinil par objednavek, tak uvidim. Dam jim sanci. Rychlejsi to rozhodne neni. Vzdy do 10 dnu doma, ted i kolikrat mesic.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.5. 16:52Sběratelský klub
  mkw: taky mi to nešlo spustit, asi to zrušili, vzhledem k tomu, že vydávají knihu fyzicky, tak možná proto.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.5. 12:48Povinná četba
  To vypadá dobře, díky za tip. Vertigo sakra můžu. Jsem zrovna posháněl nějakého Kindta, tak snad to bude ok.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.5. 11:15Sběratelský klub
  Taky jsem vzal limitku s artbookem. Četl jsem jen první sešit a vypadá to dobře. Mají to dobře vymyšlené jako e-komiks. Zaujalo mě to, ale bližší podrobnosti nevím. Každopádně leap of faith je na místě.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš15.5. 16:49Srazy, cony, festivaly
  nema problema
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš6.5. 20:54Pindárna
  Trip: Jsem si si říkal, kdy to z e-verze přejde na analog verzi :-). Díky za připomenutí!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš4.5. 13:43Povinná četba
  Taky mi prijde cena za pouzdro ok, porad mame nejakou slevu na knihach a s tim pouzdrem to jde, byt to v obchodech tak jsme nekde uplne jinde. Vybirala rad podporim. S vadnym pouzdrem me to mrzi, tesil jsem se na nej, ale hlsvne ze se to opravi a da do kupy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš4.5. 06:53Sběratelský klub
  Vybiral uz spustil prodej novinek! Konecne, uz se tesim.
 • Darth Raelchi
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš3.5. 00:45Sběratelský klub
  Jako ten kdo brubakera moc nemusi KoBK je fakt povedne a libilo se mi to. Gotham Central bylo taky dobre.
  Fimi: dobry tip! Perramus mam a tesim se na to. Doporucuji i dalsi argentinske komiky, mort cinder a eternaut. Zatim u je u me eternsut komiks roku 2021 na mem reading listu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.5. 18:24Sběratelský klub
  A co říkáte na komiks Pulp?
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.4. 16:23Sběratelský klub
  Díky kluci za info stran Kajka i Kokosze. Integrál zní dobře.
 • Darth Raelchi
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.4. 20:33Sběratelský klub
  Sole: já vím, já to jen tak plácl. Nicméně si myslím, že teď by to klidně prošlo. Určitě by se to naplnilo. Jedničku bych asi vzal. Dál bych nešel, ale jedničku jen tak cvičně proč ne.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.4. 10:26Sběratelský klub
  Aby to nebyl Spawn.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 18:33Sběratelský klub
  Hanussen: Díky za upřesnění. Mrknu se po tom.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 14:43Sběratelský klub
  Gmork a Hanussen: já jsem zkoušel nowe przygody a moc mě to nechytlo, co ty původní od Christy? Mám to zkusit? Četl jsem od něj jen v Relaxu Opowiesci dla doroslych a to bylo dobré, ale asi nesrovnatelné s Kajko i Kokosz, že?
  PS: Mě Sandman a Gaiman moc nechytl. Mám jen Sandman 3 kvůli 4 samostatným příběhům, ale třeba se k tomu dostanu, někdy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 13:11Sběratelský klub
  Gmork: přiznám se, že v polštině bych původní anglické věci nekoupil, dvojitý překlad řeším, když není zbytí. Proto už jsem vzal na milost tu Francii. Jsem takhle poprvé zkusil komiks Monika a musím říct, že se mi to četlo o poznání hůře než původní polské komiksy. Význam jsem nějak pobral, to jo, ale cítil jsem, že tomu něco chybí. Zase Thorgal je v pohodě v polštině, tak nevím. Prostě do toho jdu po hlavě a uvidím co Skarga Utraconych Ziem přinese :-). Taky už musím dočíst ty poláky, nějak se mi za ten rok-dva navršili a to ještě čekám další zásilku.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 11:18Sběratelský klub
  Gmork: taky jsem měl americkou verzi 30 dní dlouhá noc a jediné co jsem na něm oceňoval, že byla komplet hlavní příběhová linie, kterou u nás představilo CC v prvním volumku. Jinak je ta edice prostě standard, nic převratného, ale vzhledem k tomu, jak to v USA je s trhem knih, se není čemu divit. Spotřební zboží a pro pár "vyvolených" nebo fanoušků a nadšenců je pár kusů v "lepších" edicích. Mně se třeba líbí, jak Poláci přistupují ke svým autorům, Funky Koval, Zaklínač a Ekspedycja mají nádherné edice od Prosynski. To je skvost mít doma a ta cena! KKK 25 je úplně top, už aby byla KKK 26, kterou avizovali na FB. Ongrys fakt jede. Čumím sám co vydává. Celkově začínám brát víc Francie z Polska, když mám echo, že v Česku pšenka asi nepokvete, doposud jsem bral hlavně Poláky. Ale abych přihodil i do USA, opravdu se mi líbí jejich omnibusy. Přesně ten typ knihy, který mi vyhovuje, narozdíl od DC omnibusů. Nemluvě o Epic Collection, rozumná cena, nabušená kniha, ideální formát.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 11:00Sběratelský klub
  Gmork; Onkel 1928: to je přesně ono, někdy ty zahraniční edice jsou prostě lepší pro mou sbírku. To máš třeba Rossovy velkformátové DC příběhy, které vydává CREW. Jednak je to na etapy a ještě ve zbytečně velkém formátu, takhle jsem to našel jako novinku v HC kompletu a se slipcasem a za hubičku, navíc je formát menší o pár cm a krásně se to vleze do knihovny. O Polácích nemá ani smysl se rozepisovat. Teď pouštím Nářek ztracených zemí 1 a 2, protože 3 a 4 díl prvního cyklu se blbě shání a teď to vyšlo v kompletu. Modrá Crew to asi nevydá, nebo to asi nemají v plánu, vzhledem k poslednímu hlasováním loni/předloni. Snad jedinou výjimku, kterou jsem udělal, je Arkwright, česká je fakt lepší. Dark Horse verze je opravdu tristní. Conana mám v Epic Collection od Marvelu, 4 tpb = 2 kolosálky. Co víc si přát. Hellboy to je u mě snad věčná kapitola ANO nebo NE, když už jsem si myslel, že Hellboy nakonec ANO, tak jsem ho stejně před pár týdny pustil za 2500 všechny omnibusy v tpb, co posledně vyšly. Hellboyverse budu asi řešit digitálně. Outerverse mi od něj sedl víc.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 10:20Sběratelský klub
  Onkel 1928: tak to máš můj obdiv, že jsi to nakoupil za takové částky. To se pozná fanoušek. A bojím se 40, to budu mít sakra hodně komiksů až mi "jebne" :-).
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 09:50Sběratelský klub
  Onkel 1928: čistě ze zájmu, prozradíš za kolik jsi ty kolosálky nakoupil? Abys neřekl, že jen tahám, taky pustím chlup. Kapitána Klosse jsem loni touto dobou koupil tuším za 2000, Jozefa Scheka za 2800, Větrník s Pionýrem za 1800 po slevě, Gustav Kruma za 2000, Arkwrighta za 3100 v Krakatitu, Nitro těžkne glycerínem za 1000, o Thorgal Černá galéra za 1000.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 09:38Art
  Ter: Oč jde, můžeš mi dát bližší info? Dinosauři jsou srdcovka.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.4. 17:08Sběratelský klub
  SSP: ...spokojené, co nejvíce je možné

  Já chtěl prostě jen říct, že to je ve finále každýmu totálně u p....e. Argo dělá chyby pomalu na příděl a jediné co se děje, jsou kecy a lidi kupují. RŠ má 4 chyby v barvách a možná to ani nikdo předtím nevěděl a už se chystá dotisk. Za 15-20 let to nikoho nebude zajímat i kdyby se jednalo o dotisk naprosto identický viz Sin City a Conan. Maximálně si pár lidí řekne, hmm a to slibovali, blablabla, stejně koupí. Zbytek si řekne, asi museli, nebo něco takového.
  Nota bene, že pravidelně vychází upravená vydání či reedice a máš naprostou pravdu v tom, co píšeš, takhle se to dá obejít.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.4. 16:59Sběratelský klub
  Zack: nebo tak :-). Já si na to taky nepotrpím. Já jsem radši, když přijedou autoři na podpisovku nebo nějakou akci. To má pro mě větší hodnotu a úplně nejlepší je, když mi knihu znehodnotí věnováním. Karlíčkovi s láskou přeje Jeff Lemire :-D.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.4. 16:36Sběratelský klub
  Já to všechno beru a vážím si CC za jejich politiku, kterou razí v rámci kolosálek. Jen konstatuji, že ty sliby jsou úsměvné a lze se na ně spolehnout v krátkém časovém horizontu, kdy zúčastnění, tj. my, ocení kvalitu a sílu takového slibu. Upřímně, kdyby se CC rozhodlo z jejich vlastních důvodů udělat dotisk jakékoliv kolosálky za 15 - 20 let od 1. vydání, tak to nikdo řešit nebude, nota bene, kdyby to mohlo CC pomoct jakýmkoliv způsobem (ať už jde o jakékoliv důvody), tak to nikdo nebude nijak zvlášť zpochybňovat. Hlavně nám to asi bude jedno za nějakých x let, co bude a nebude.
  Už teď, jak se tady bavíme je evidentní, že jsme schopní udělat jistý ústupek, abychom spekulantům zamezili takto kazit trh i přesto, že proti přeprodeji jako takovému nic nemáme. Když to může pomoct oběma stranám a ve finále to nikomu nebude vadit, slib postrádá smysl. Znovu, firma, která dlouhodobě drží stejnou politiku a nemění se, nepřežije. Přizpůsobení se trhu je běžné.
  Norri, já s tebou naprosto souhlasím ohledně slibů, mají se plnit / dodržovat ve slušné společnosti, jak uvádíš, ale jak jsem psal výše, slib lze přizpůsobit aktuálním a současným podmínkám. Důležité je, aby obě strany byly spokojené, co nejvíce je možné. Já se řídím heslem, že moje slovo je smlouva, jak mě učil děda, ale jsou okolnosti, kdy prostě nelze vyhovět tak, jak tomu bylo na začátku.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.4. 20:19Pindárna
  Jsem se od toho videa nemohl normálně odtrhnout. Pecka. Díky Darker.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.4. 19:31Sběratelský klub
  Díky Gmorku! Po výplatě beru!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.4. 18:49Sběratelský klub
  Nejhorší je, že se nezavděčí nikomu. Buď je málo kolosálek, nebo je někdo mimo a neví, že to existuje, anebo by se to dotisklo a zase to někoho naštve. Nejvíc fér je, že každý má možnost si kolosálku koupit. Nikoho to neomezuje, jediné, co se chce, je o tom vědět a mít přehled, a v případě zájmu koupit. Upřímně, slib je jedna věc a já za to CC uznávám, ale z ekonomického hlediska nelze držet všechny sliby po celou dobu existence firmy. Doba se mění, situace se mění a co platilo včera, dnes nemusí. V krátkém časovém horizontu to smysl má, ale představa, že se politika jakékoliv firmy nemění takových 50 let je prostě nesmysl a tmářství. Už jen tím, že Conan nakonec vychází "komplet", ale klasickou formou a na části je v podstatě oklika vůči slibu a nikomu to nevadí (ANI BY NEMĚLO!). Firmy prochází vývojem, i takové malé na malém českém tržním poli jako jsou komiksová vydavatelství. Mně osobně kolosálky baví, ale zrovna se mi netrefují do vkusu. Jedinou, kterou mám je Arkwright. Ostatní jsem buď minul mílovými kroky anebo prodal za rozumnou cenu, protože jsem nechtěl, aby se mi to doma válelo a zabíralo místo.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.4. 18:07Sběratelský klub
  Májlo hárvi: klidně i kdyby by byly dotisky dražší než 1. vydání. Věřím, že by to své kupce našlo. Když jsou lidi ochotní dát za knižnice i 12 tis, tak tohle by nebyl problém. By neuškodilo udělat nějakou anketu, co na to fanoušci a čtenáři, jestli by jim dotisky vadily. Možná to tak bylo před lety, kdy kolosálky začínaly a trh byl jiný. Dnes jsme úplně jinde než v době první kolosálky.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.4. 18:04Sběratelský klub
  Gmork: mám všechno :-), jediné co nemám jsou nějaké české věci, ale ty jsem cíleně nechtěl. Vím, že se tenčí i Junák. Taky brát dokud to jde! Texaský Jack bude se slipcasem za zvýhodněnou cenu. Už se moc těším. A ještě u něj poberu toho dalšího Marka Čermáka, o kterém jsem tu včera psal.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.4. 17:25Sběratelský klub
  Jsem mu chtěl poslat do komentáře odkaz na CC a ono už je to vyprodané, tak se nedivím, že to lidi zase střílí za horentní sumy, dalo se to čekat. Osobně si myslím, že by se nikdo časem neurazil, kdyby měly kolosálky dotisky, které by mohli CC pouštět po vlnách za jejich určené ceny. Už teď je v podstatě dávají k mání o 600 dráž (ty, co jsou teda k mání, že), tak o co jde. Když tam bude nějaký časový rozestup, tak si myslím, že nikoho ze sběratelů nijak zvlášť neurazí, že po 2-4 letech od vydání pustí CC pár kusů do oběhu a tak to dělat co určité období a tím si tak regulovat trh a počet kusů v oběhu. Spíš si myslím, že sběratele víc štvou ty spekulanti a šizunkové, než že nebudou mít knihu s omezeným nákladem. Jak to tady sleduji, mi to tak přijde, že nás tohle štve víc :-). Navíc zájem o kolosálky roste každým rokem víc, takže už to taky není bůhví jaká extra rarita. 300 ks se vyprodá hned a ještě se dá měsíc kupovat dál a i kdyby se nakonec vytisklo 1000 kusů, jako že proč ne, tak už je to pak stejně běžný náklad komiksů. O co teda pak jde? To, co udělalo CC teď mi přijde jako slušný tah a fandím všem komiksovým vydavatelům, aby jim jejich eshopy fungovaly a vynášely. Vybíral to teď u nové várky udělá také. Osobně jsem si rád zvykl víc nakupovat od zdroje. Líbí se mi to mnohem víc a kdo ví, časem z toho může vzniknout nový distribuční model nebo se najde někdo, kdo v tom uvidí potenciál a udělá nějakou propojeninu eshopů s dopravou (prostě něco, já nevím :-) ) a distributoři se spekulanty se můžou jít klouzat s jejich podmínkami.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.4. 09:44Sběratelský klub
  Já vychytal období mezi dlouho po vydání a oznámením dotisku Kapitána Klosse a jelikož jsem si v té době vzpomněl, že bych ho chtěl, tak jsem ho sehnal za 2000 v antikvariátu. Kdo mohl tušit že někdy po prázdninách vyjde dotisk. Když ho avizovali, už bylo pozdě a já měl nakoupeno.

  Jinak s Hawwwranem vlastně souhlasím. Já proti přeprodeji taky nic nemám. Když to není a je poptávka, tak roste cena. To je běžné a takhle funguje ekonomika. Spekulanty vlastně obdivuji, že jim to projde, v podstatě doslova profitují na lidské blbosti. Faktem je, že nakoupit hodně kusů za účelem přeprodat za draho na aukcích apod už je hnus, ale i to se děje. To by se musel zavést přídělový systém, ale to už můžeme začít s plánovaným hospodářstvím jako tenkrát, a že to tak skvěle fungovalo! Proti takovým šizunkům platí nakupovat rychleji a když to nestihnu, tak se nezbláznit, že to nemám. Ono se to zase někde objeví a za hubičku a viz můj Kapitán Kloss, dotisky se dějí. Zrovna u Fortnite Batmana si nemyslím, že by to nemělo vycházet znovu, tak nevím co lidi blbnou, že zrovna tohle musí kupovat za takové částky. Stejně jako u RŠ, stačí se jen informovat, jak to s nimi teď je a každý moc dobře ví, že dotisky budou u všeho a to pěkně dlouho, když už jsou vyřešená dědická práva. Olympie měla 4 dotisky. Albatros jich udělá klidně jednou tolik.
  To už ale zbytečně rozvíjím myšlenku. Zkrátka tady je jasný důkaz toho, jak je důležité mít přehled, aspoň nějaký rámcový. Nebo to neřešit a nakoupit za draho a blbě. Profil zákazníka se také za těch 30 let proměnil a to co jsme nemuseli dřív řešit, teď je v podstatě nutností. Jde o to, co který zákazník od "obchodníka" chce a jak. Oba se přizpůsobí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 22:38Sběratelský klub
  INFO pro fanoušky českých komiksů, konkrétně klubáckých: Václav Vávra už nabízí 11. svazek komiksů Marka Čermáka (4. s Modrou pětkou) k předobjednávce: https://www.intercrosse.eu/interkros/eshop/0/0/5/200-MODRA-PETKA-SIGNALY-ZE-TMY-A-JINE-PRIBEHY. Určitě to bude i u Vybírala na jeho eshopu, vzhledem k tomu, že nabízí svazky 2 - 9.
  Akorát nebude Modrá pětka od VV tímto svazkem kompletní. Napočítal jsem, že doposud pořád chybí 147 pokračování (- 23, které jsou evidovány za chybějící a nepočítám 64 stran z 11. svazku). Lze tedy předpokládat, že by měl ještě vyjít 12. svazek, ale to jsou jen mé spekulace, aby Modrá pětka vyšla od VV kompletní. Nakladatelství Amulet vydalo dva svazky a tváří se jako kompletní, sehnat se dají po aukcích a bazarech za rozumné ceny.
  Zde můžete nalézt bližší info o Modré pětce a jak se vydávala: https://chrz.wz.cz/?stranka=2328
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 19:54Sběratelský klub
  radek. na tvůj postřeh se mi vybavila krásná scéna ze Simpsonových, když Homer jakože unesl Burnsova syna a Kent Brockman to krásně komentoval: "únos za jasného a bílého dne dámy a pánové, na to se nabízí jediné slovo, DEBILITA!" :-D
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 19:38Sběratelský klub
  No, je vidět, že už to není jenom Kája Saudek, který hýbe aukčními síněmi. Dostalo se i na další komiksy. Bohužel proti tomuto hnusu se nedá nijak bojovat, než jen bdělostí a důsledností při hledání nejlepší dostupné koupě. Zlaté pravidlo, že každé zboží má svého kupce, pořád platí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4. 23:41Sběratelský klub
  On to stejně někdo koupí. Dneska jsem prodal jednomu pánovi knížku Conana za 50 kč (Conan mstitel) a jak jsme se dali do řeči, tak vůbec neměl páru o nějakém systému předobjednávek Kolosálek. Ví, že existují, ale přehled o tom zkrátka neměl a to jsem se bavil s fanouškem Conana. Tím chci říct, že si tohle zboží stejně najde svého kupce, i když se CC snaží proti tomu nějak bojovat, bude to chvíli trvat, než si to sedne, pokud jestli.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4. 17:07Sběratelský klub
  Onkel a Gmork: Myslím si, že nepřeháním, že nepřemožitelný by tady v polském, komiksovém provedení mohl v Čechách klidně vyjít. Svou kvalitou to obstojí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš4.4. 15:51Sběratelský klub
  Draco je v kurzu. Už se draží limitka za 1800: https://aukro.cz/aargh-20-limitovana-edice-6986723100. Mrkněte. To už se asi limitka vyprodala.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.4. 13:51Sběratelský klub
  To je ta lidská lenost googlit. Jsou lidi, kteří neví, nemají přehled a nenapadlo by je, si to někde hledat. Sám to znám když brouzdám na eBayi, kolikrát bych už klikal koupit, pak mě něco zarazí a mrknu se i jinde. Ale zrovna tohle, že někdo koupí za dvojku mi fakt hlava nebere, holt každé zboží má svého kupce.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.4. 09:42Sběratelský klub
  To chciiiii, peknej komiks
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.4. 00:57Sběratelský klub
  Toe: koukal jsem na ten novy Relax a podle webovek a tiraze to vypada jako neco, jak jsi psal, na zpusob crwe a pak i modre crwe. Budou tam i polske komiksy mimo jine, nejake publikace a vychazet to bude podobne jako modra crew, daji se predplatit prvni 4 cisla. Pak jsem si vsiml ze tam budou i komiksy na pokracovani, uzavrene veci a kratasy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.4. 00:54Sběratelský klub
  Hanussen: pokud bys mel zajem, tak Relax vysel behem poslednich tri let v antologiich u Egmontu PL. Jsou to vybery opravdu krasnych komiksu. Zacinajici Rosinski a Polch. A mnoho dalsich. Vysly tri knihy a pak jeste Waldemar Andrzejewski. Waldova antologie ma Relax a jeste jeden magazin a pak jeste nevydany komiks. Muzu vrele doporucit a je to za par korun. Fakt moc pekne. Egmont vydal jeste peknou edici Kasprzaka a Doman. Za zminku stoji jeste vydavatele Proszynski a Ongrys.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.3. 17:59Sběratelský klub
  Gmork: tak to se obzvlášť těším. Díky za tip. Btw, nebral sis ten Relax 32 a 33? Potřeboval bych nějaké info.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.3. 12:30Sběratelský klub
  Tak jsem si to taky nakonec objednal. Nač čekat. Mám první dvě alba od Rosinskeho (v polštině), tak je snad nějak udám. Kdyby je někdo chtěl, tak mi napište. Dám to za hubičku. Ještě jsem si přiobjednal Relax 32 a 33. Snad to bude ok, i když tam má vyjít i Texas Jack, budu ho mít aspoň dvakrát :-).
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.3. 09:47Pindárna
  Seneke: kéž by, ale faktem je, že mi za poslední půl rok zprasili kde co, ale poslední dvě tomu fakt nasadili korunu
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.3. 23:00Pindárna
  Jak to ctu dole, prijde mi to jako naschval. S kamaradem jsme si predobjednali harrow county omnibus vol 1. Oba bydlime v podstate vedle sebe, oboum to odeslali ve stejny den. Je mu to prislo v mezich dorucovaci doby a mne o tyden pozdeji. On mel hezkou knihu a ja salat. Podivne....
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 1181 (cca 432878 Kč)
Mám: 267 (cca 123495 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 280
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0