• Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.3. 17:46Strašáci (varianta A)
  Tohle byl opravdu divný komiks. Moc rychle to mnou projelo na to, abych si z toho stihl udělat nějaký závěr a názor. Svět je pěkný a dobře vymyšlený, ale jeho budování napříč komiksem bylo prostě nešťastné. Strašně rychlé a prostřižené. Měl jsem co dělat abych se chytal. Párkrát jsem se dokonce musel vracet, abych se zorientoval. Tohle byl prostě divný komiks od začátku do konce. Látka a nápad zajímavé, ale zvolil bych asi jiné provedení, takové postupně gradující. Vcelku mě to ale bavilo, když si člověk dá po dočtení oraz a snaží se na to myslet a vybavit si, o čem to bylo, tak dojde k zajímavému zjištění, že ten příběh není hloupý a dává smysl. Často si tvůrci hrají se čtenářem a jeho důvtipem, co všechno mu dojde, když u něco jen nastíní. To musím zpětně hodnotit kladně. Nicméně, ať je to jednoduchý komiks, ve své podstatě, určitě nezůstane u jednoho čtení, druhé je nutné a musí následovat, protože právě ty detaily, které jsou prostřiženy v akčních sekvencích potřebují své místo v mysli. Duchařský námět beru a hraje mi to, pořád lepší, než zombie nebo upíři. Kresba jde do moderních vln - mix USA a mangy se nezapře, ale přesto je tam vidět pořád ta Evropa - mě to bavilo a kresba se mi vcelku líbila, i když to není terno. Sám si říkám, jak moc jsem byl vlastně s komiksem spokojený a jak moc mi to celé stačilo, možná v hloubi duše toužím po více stránkách nebo dalším albu. Kdo ví, třeba nezůstane jen u toho, i když konec mluví jasně. Je to takové, že je ve mě spoustu otázek a takových těch "cokdyby". Přesto všechno pořád 4.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.3. 17:36Dracula (limitovaná edice)
  Škoda, že to nemělo těch původně avizovaných 360 stran, protože 200 je na adaptaci takového díla málo. Je to prostě znát, že umění zkratky vzalo za své a kdo knihu nečetl se absolutně nemůže chytat. Nějaký zážitek z toho mít bude, bude vzývat kresbu, ale to je asi tak vše. Ostatně si myslím, že zrovna adaptace takových děl a od takových tvůrců jsou právě od nich, coby samotných čtenářů, poctou a vyjádření obdivu k dané látce. To je na druhou stranu to úskalí, že buď to dopadne dobře a je to věrná adaptace, ale která je někdy až moc na strávení, nebo je to velmi osobité až volné a to zase milovníci předlohy většinou rozcupují za moc velké vychýlení se od originálu apod. Za mě platí to druhé, ale co to drží hodně vysoko, je kresba a budování atmosféry. I když se skáče z lokace do lokace, nějak se nás Bess snaží udržet v ději. Kdo četl, se chytne, kdo ne, to snad nějak pobere a bude se aspoň více orientovat na kresbu. Prostě je znát nějakých 500 stran smrsknutých na malý komiksový prostor. Co se týče kresby, určitě je dobře, že je to černobílé, v barvě by to nemuselo vyniknout. Velký formát rovněž kvituji, ale co mi občas vadilo byly obdélníky na dvoustranách. To jsem nějak nepobral, že je celá dvou strana pokreslená bez bílých krajů a do toho někdo "kydne" obdélník. Ať je to, jak je, mě to rušilo a nedával bych to tam. Dvě chyby co jsem u tohoto vydání zaregistroval (ještě vakové nádraží na konci) lze nějak odpustit, asi bych víc, kdyby nešlo o Argo, které si asi buduje svou pověst na "kolik chyb najdete v tomhle komiksu". Suma sumárum, za mě dobrý, vrátil jsem se do knihy, připomněl si mé oblíbené pasáže, připomnělo mi to i filmy Nosferatu z roku 1922 a Draculu z roku 1931, kresba je prostě skvělá, za mě lepší než v Bílém Lámovi a čtivé to bylo tak akorát, vyjma zkratkovitosti. Za mě jasné 4 hvězdy.
 • Darth Raelchi
  Už to pro mě není tak silné, jako když jsem to četl poprvé, ale pořád musím konstatovat, že se jedná o silné dílo, které můžu číst vícekrát. Na to konto mě to aspoň "nutí" se více orientovat na detaily a kresbu. To jsem si zase užil. Dodatečný příběh, můžeme jej klidně nazvat epilog, je prostě důstojná tečka. Tak, jak jsme na Spider-mana zvyklí, jde se do nitra a psychologizuje se. Vlastně se v tom moc neděje, ale to je to, co máme na Spideym rádi, že je člověk a snaží se své lidství dát do kontrastu se supráctvím. Kresba mi přijde více standardní, jaká je běžná v sérii, ale i zde to ničemu neuškodí, jen to není taková pastva jako v hlavním příběhu. Trochu mě zarazila kontinuita s oblekem Spider-mana. V Duši lovce má červený, ale měl by mít ještě černý. Sám se v tom přesně nevyznám, jaká je kontinuita a jak moc jsou si Poslední lov a Duše lovce od sebe dějově vzdáleni, ale takhle mi to přišlo, že obleky nesedí. To je nicméně drobnost, která na zážitku neubírá.
  Suma sumárum, máme tady kompletní story arc, který funguje od začátku do konce, nic dalšího k tomu není potřeba. Takhle jsem tohoto Spideyho poprvé dostal v UKK do ruky a takhle jsem ho četl, a to umí málokterý suprácký komiks - číst ho bez tie-inů a všelijakých sešitů před a po, aby se čtenář chytil. Můžu jedině doporučit. Krásná věc.
 • Darth Raelchi
  Taky příjemná sbírka a dokonce mě příběhy bavily o trochu víc než v předchozí sbírce. Více delších příběhů, dobrodružství bylo příjemně napojeno na historii a reálné věci. To mi u Rychlých šípů trochu chybělo, propojení se světem tady, ale zase to není na škodu, mít vymyšlený svět. Modrá pětka si bere to nejlepší z obou světů a dělá to brilantně a čtivě, kresba mě tu moc bavila a já si jejich dobrodružství moc užil.
 • Darth Raelchi
  Už je to slabší sbírka oproti první, ale je pořád dobrá a poutavá. Dva delší příběhy plné dobrodružství a poučení doplněné o příjemnou kresbu Marka Čermáka. Bohužel, ale některé strany trpí špatnou kvalitou a kreslířovými opravami v letteringu, což si myslím, že by mělo být redakčně zmáknuté. Měl by být kladen větší důraz na co největší jednotnost grafické stránky. Přesto, můžeme být rádi, že to vůbec někdo vydává a na zážitku to nijak zvlášť neubírá. Kratší příběhy jsou taky dobré a pobaví, zde se daleko víc nabízí srovnání s Rychlými šípy, ale co vnímám jako klad, že Modrá pětka není vždy automaticky pokládána za ty hodné a jsou kolikrát v podezření, ze kterého se musí svým důvtipem vymanit. Za mě pořád pěkná sbírka.
 • Darth Raelchi
  Krásná detektivní zápletka, skvělá kresba Marka Čermáka. Vše odsýpá a je to příjemně napínavé. Můžu jen doporučit. Jen mě mrzí, že k této sbírce není v knize žádný komentář, předmluva, zkrátka nic. K Modré pětce je dobré info na této stránce: https://chrz.wz.cz/?stranka=2328. Takhle jsem aspoň trochu pochopil, jak to je a že Václav Vávra zatím nevydal všechny příběhy. Tak snad se dočkáme.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš9.1. 21:31Rychlé Šípy
  Tohle je prostě klasika a vždy jí bude. Kdo má vydání od Olympie to může v podstatě přeskočit a vystačí si s tím, co má. Já ta vzal jen z důvodů, že chci mít všech 10 knih Marka Čermáka od Václava Vávry pohromadě a nakonec jsem i rád, že jsem si tuto sbírku koupil. Jednak je tam skvělá předmluva, Foglarův rukopis o tvorbě komiksu Rychlé šípy, scénáře pro Marka Čermáka a nový příběh podle nepublikovaného scénáře samotného Foglara. Hodně přidaných hodnot. Dále, jsou tam překreslené příběhy Václava Junka a Jana Fischera, nebojte jen jeden a to s pytláky. Samotné příběhy nakreslené přímo Čermákem mají mnohem lepší kvalitu a barevnost, než ve vydání od Olympie a do toho je i hezčí záhlaví daných pokračování. Za mě super počtení a jsem rád, že mohu srovnat kresbu třech kreslířů. Nevěděl jsem, že Čermák něco dalšího překresloval. Za mě je to prostě fanouškovská záležitost ve slušné kvalitě.
 • Darth Raelchi
  Družina čápů byla opravdu lahůdka a pobavila, dobový kontext je skvělý a je to vynikající přidaná hodnota. Kresba skvělá, ale co mi vadí je ona zmíněná kvalita určitých pokračování, o které se mluví v předmluvě. Myslím si, že si mohli dát lepší práci s restaurací oněch listů, které nebyly z originálů. Takhle to působí nejednotně a škodí to celkovému dojmu. Psáno na březové kůře je zajímavý příběh s příjemnou kresbou, ale občas jsem se neorientoval, oč vlastně běží v celém příběhu, skáče z místa na místo. Nicméně zase je to jiný Marko Čermák a to oceňuji. T.O. Sedmdesátka byla také dobrá, ale i v té jsem se občas ztrácel, hodně příběhových linií na malém prostoru je moc zkratkovitý a věci tak nevyniknou. No a poslední příběh ve Žlutých skalách byla taková sladká tečka na konci, které jen škodila délka a dlouhý text pod panely v malém písmu. Jinak to bylo příjemné a hezky nakreslené.
 • Darth Raelchi
  Taky docela silná sbírka, ale moc jsem se nedokázal čtenářsky ztotožnit s příběhem Tom a Péťa. Postupně jsem se k tomu nějak dostal, ale zkratkovitost a nepropojení jednotlivých příběhů mě občas mátla a víc mi to přišlo, jako "zakopli" jsme o dobrodružství, zatímco lelkujeme, aspoň ze začátku to tak působilo. I ten jejich oddíl mi tam nějak nezapadl, oč tam šlo, kdo je vede, trochu zmatek a pár věc nevyřešených, viz RR. Safírová cesta je krátké a příjemné dobrodružství, které krásně jede a kresba to jen podtrhuje. Podobně je tomu u Záhady Smaragdového jezírka, až na občasné zmatky při čtení, to bylo také příjemné dobrodružství. Kresba v pohodě, bavila mě, někdy méně, někdy více.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš9.1. 21:19Plamínek / Boj o zlato
  Tohle je pro mě zatím ta lepší kniha ze sbírky komiksů Marka Čermáka. Plamínek je příjemné dívčí dobrodružství a líbí se mi ten ženský prvek, jinými slovy, že to není holka z pohledu kluka, ale holka, která je holkou a má své dívčí problémy. Kresba je pěkná a srozumitelná, moc jsem se neztrácel a druhý příběh byl ještě drsnější. Oceňuji, že to není tak skautské / trampské, což mi normálně nevadí, ale je prostě zajímavé vidět Marka i v jiném uměleckém rozpoložení. Boj o zlato bylvelmi dobrý, místy mi to připomínalo Revenanta a co jse mčetl nějaké francouzské westerny, tak být to delší, klidně by jim to mohlo konkurovat. Navíc ta černobílá kresba tomu jen svědčí a Čermák se zase předvedl.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš9.1. 21:16Rower Hogan / Tři kluci
  Rower Hogan byl místy zmatený a ztrácel jsem se, ale má to takový správný dobrodružný ráz ála Rychlé šípy. Jako bych cítil dobu První republiky. Druhá část byla taková divná a matoucí, Hogan tam skoro nebyl a občas jsem se ztrácel v tom, oč vlastně jde a zkratkovitost je opravdu účelová, ostatně jak je psáno v předmluvě. Tři kluci mě moc bavili, ale je to prostě oddychovka, která si na nic nehraje a kresba se mi zde líbí mnohem víc, než u Hogana. Hogan působí skautsky, viz Walitaka, kdežto Tři kluci zase rychlošípácky. Dokonce se mi líbilo zpracování prvního příběhu Třech kluků víc než od Miloše Nováka. Kresba je čistá a přehledná. Další komiksová zajímavost pro mě.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš9.1. 21:13Walitaka
  Příjemné počtení. Pobavilo i jsem se něco dozvěděl. Indiánské zvyky a tradice jsou tu příjemně propojeny s českým tábornictvím. Kresba je pěkná, ale není to Marko Čermák, na kterého jsem zvyklý r Rychlých šípů. Musel jsem si zprvu zvykat na tento styl, který se pak opakoval v dalších 90. komiksech Marka Čermáka. Někdy jsem jsem se ztrácel během čtení, střih nebyl vždy šťastný, ale nakonec jsem "do cíle" vždy dorazil. Je to pro mě prostě komiksová zajímavost.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:35Harleen
  Nejsem cílová skupina, ale proč ne. Docela mě to bavilo. Sejić pořád dobrý, příběh držel pohromadě, pohnutky Harleen fungovaly a jak ve filmu Joker vidíme propad do temnoty, i zde je to dobře nastavené. Hraje to dobře a Harleen si vystačí sama se sebou, nepotřebuje dalších x milion postav. Joker tam hraje příjemný doplněk, který ji nastavuje zrcadlo. Za mě dobrý, proč ne. Čte se to dobře, i když je to místy užvaněné.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:33Dobrodruh Timo
  Nicmoc pohádka s přehnaným poučováním. Navíc nelogické pohnutky hlavní postavy. Dělá nesmyslné činy a akce, které nedávají ani ve vlastním příběhu smysl. Kresba mě nebavila, ale aspoň to šlo číst. Proto 2 hvězdy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:32Jedno obyčejný léto
  Tak tohle jsem zase prošoupal. O čem to jako bylo sakra? Začátek navnadil, ale zbytek pronudil. Nebavilo mě to, zase keců až po strop a děj nikde.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:31Conan #06: Nergalova paže
  Příjemné zakončení první conanovské série. Dobrá akce, dobrá kresba, dobře napsaný příběh - jedna velká jízda s pomyslným koncem. Funguje to, takže proč ne.
 • Darth Raelchi
  Tohle celou sérii totálně zabilo. Nakonec to byla klasická upířina s vlkodlaky. Potenciál skvělý, kresba pořád dobrá, ale celkové vyznění a tahanice na královském dvoře mi spíš vadily. Pohnutky postav chabé a nezáživné, navíc předvídatelné. Tohle se nepovedlo. Nějak to pohromadě drží, o tom žádná, ale prostě mě to nebavilo.
 • Darth Raelchi
  Slušný a poctivý biografický příběh. Bavilo mě to a i když kresba není můj šálek, o ní nešlo. Z příběhu jsem dostal, co jsem měl a opravdu skvělé. Zvlášť pro seznámení se s takovou ikonou jako je Hawking. I jeho samotné přesahy do dalších období a osobností mi přišly víc než vhod. Prostě super.
 • Darth Raelchi
  Další komiks z DCKK, který mnou projel a nic ve mně nezanechal. GL mě tam vyloženě otravoval a nejradši bych mu dal pár facek. Nebavilo mě to, nezáživná zápletka a k tomu ukecaná. Kresba docela ušla, ale to je tak asi vše, díky ni 2 hvězdy.
 • Darth Raelchi
  Tohle mě bavilo o dost méně, než první cyklus. Kresba super, ale dějově mě to nechytlo a jako by se vařilo z vody, kam ještě jít dál. Uvidím co další cyklus, třeba to bude pak lépe zapadat.
 • Darth Raelchi
  Tohle mě moc nebavilo. Takový příběh v příběhu, resp. jakási výplň, intermezzo, které předznamenává blížící se katastrofu nebo další cestu či dobrodružství. Není to vyloženě špatné, ale moc jsem z toho neměl. Jen jsem se trochu posunul dál. Očekávám, že další knihy už dostanou další náboj, který tady snad započal. Kresba jako obvykle paráda a i když mě to bavilo méně, pořád je to skvělý Kůstek.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:21Načmáranec
  Cca. prvních 300 stran dobrý a těším se co bude a pak to dostane takovou facku. Celou dobu komiks vyznívá jako něco jiného a po dobu oněch 300 stran nás v tom nechává a pak dostaneme takovou kravinu, která nedává smysl. Proč ty obstrukce a ofuky. Pokud to mělo mít takový konec, nepotřebovali autoři tak dlouhou předehru. Vyznění celého komiksu je tristní a konec to celé pohřbil. Nedávalo mi to vůbec smysl a 2 hvězdy dávám jen za kresbu a můj první dojem z prvních 300 stran.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:19Wonder Woman #06: Děti bohů
  To docela ušlo, ale záplava klišé a předvídanosti nabírá na oprátky. Ušlo to, ale to kouzlo od Liama Sharpa a Grega Rucky je nenávratně pryč. Tohle je prostě příjemné akční dobrodružství, od kterého nič nečekejte. Prostě průměr.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:17Béowulf
  Totální hovadina. To Beowulfa vidělo tak z rychlíku! A jak mám rád Rubína, tak tady mi vyloženě nesedl a ty jednostrany a dvoustrany mu vyloženě škodí. Spousta sfx v původním jazyce do očí přímo bije. Dějově je to prostě další Conan, který přijde, ratata bum ratata bum a je po něm. Vůbec z toho nic nemám.
 • Darth Raelchi
  Konečně se mi dostalo do ruky aspoň něco trochu smysluplného. Není to bůhvíco, ale je to přinejmenším zajímavé a docela to odsýpá. Pro mě další zajímavý střípek z DC komiksů. Time Masters moc neznám a pro seznámení to bylo dobré. Spíš by mě zajímaly další příběhy s nimi, včetně těch starých, jehož jeden sešit máme v bonusech. Jj, Booster Gold tu měl vyjít a to je velká škoda. Pořád vychází kraviny a nesmysly bez ladu a skladu. Tohle aspoň trochu vyčnívá. Obálka ale dost mate, působí to jako další Superman. Takže dávám 3 hvězdy, krásný průměr a příjemné počtení.
 • Darth Raelchi
  Prej pokračování Volání po spravedlnosti, ale já to tam jaksi moc nevidím. Jako píše se to tam a je tam jasný odkaz, ale to je asi tak všechno. Vůbec se nepracuje s původní látkou a mělo by se to spíš jmenovat GA a GL série než JLA. Moc lamentace a užvaněnosti. Bláboly, které tam byly účelově. Dobrý náběh série, který takhle blbě skončil a nabil si hubu.
 • Darth Raelchi
  A zase další blbost z řad DCKK. Vůbec nevím, o čem to bylo. Nudné a ukecané. Nějak jsem se do toho nemohl dostat. Prostě mě to nechytlo a Batman je tam za panáka.
 • Darth Raelchi
  Další nic moc DCKK, postavy nudné a nezáživné. Příběh nějak šel a kresba taky, ale jinak nic moc. Kdy už to skončí.
 • Darth Raelchi
  Hrůza pokračuje, jen je tam víc kravin. Pořád nuda a nesmysl, který nedrží pohromadě ani za mák. Pane Adamsi, co se to s Vámi stalo.
 • Darth Raelchi
  No ty vole, to byla ale hovadina. To vůbec nedávalo smysl a nedrželo to pohromadě. I ta kresba byla na Adamse slabota.
 • Darth Raelchi
  Poctivý střed. Docela to ušlo, ale občas to působilo chaoticky a zmateně. Zase tam ale byly mé oblíbené postavy a nějak to pohromadě drželo.
 • Darth Raelchi
  Nějak to šlo přečíst, ale moc mě to nebavilo. Zmatek a chabé pohnutky o ovládnutí vesmíru. Originalita nula, dialogy nic moc, kresba ujde. Pořád nevím, co jsem to vlastně četl.
 • Darth Raelchi
  Poctivý střed. Staré příběhy pobavily, ale byly vytrženy z kontextu. Modernější byl trochu lepší, ale ne o moc. Byla to dobrá jízda, ale občas jsem se nechytal. Aspoň to bylo pěkně nakreslené. Prostě průměr.
 • Darth Raelchi
  Slušná a poctivá jízda, která napravuje chyby ze 4. knihy. Tu jsem místy prošoupal, hlavně kvůli kresbě, ale tady už se dostáváme k rozuzlení a vše se vrací do původních kolejí. Četlo se mi to mnohem lépe, než předchozí kniha. Tady už je ten Aquaman a řádí. Konečně.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 17:55Metabaron (paperback)
  Tohle má jeden problém a to je jeho nedokončenost. Má to jen 6 částí, tak proč nemohly vyjít pospolu. Prý má být 8, ale nikde jsem o tom nic nenašel a na oficiálních stránkách tohle vyšlo jako integrál. Buď jak buď, to je teď jedno. Dostal jsem prostě nějaký příběh, který mě ve finále bavil a místy i překvapil. Takový pokus přiblížit Metabarony novým čtenářům. Proč ne. Docela to funguje, akorát pár postav by si zasloužilo větší prostor, viz Wilhelm. Nicméně se tím dokazuje, že ten hlavní protivník je někdo jiný, a to i ve vlastních řadách. Obzvlášť oceňuji, že se začíná pracovat i s vnitřní rovinou Metabarona, což dříve nebylo, nebo úplně minimálně. Kresba a střídání postů je znát, ale ničemu to nevadí, je to parádní kresebná orgie. Uvidíme co další část.
 • Darth Raelchi
  Tohle už si reputaci napravilo, ale výpravnost jedničky to nemá. Přesto to bylo pořád dost temné a drsné - na poměry série. Příjemné zvraty a dobrodružství. Kresba jako vždy na výbornou.
 • Darth Raelchi
  O dost slabší než jednička. Jakoby tvůrci nevěděli co s tou látkou dělat a jak ji rozvíjet. Místy zmatené, ale aspoň dobře nakreslené. Není to vyloženě špatné, ale bylo to takové nemastné a neslané. Pro mě průměr.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 17:49Až do posledního
  Super westernová jízda plná zvratů a nečekaných vyústění. Krátký prostor, ale dostáváme vše potřebné a autoři dobře pracují s látkou na tak krátkém prostoru. Super počtení a kresba.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 17:48Baltimore #07: Prázdné hroby
  Super příběh. Schyluje se ke konci, vše tomu nasvědčuje, a i to tak vypadá, jenže ono nic. Vše je jen zdánlivé. Obzvlášť oceňuji v tomto příběhu, že se svazují volné konce, než se dojde do finále. Příjemná akční jízda plná dobrodružství, která ale neodbíhá ze svého univerza. Bergting se osvědčil a jeho prostorová kresba prostě lahodí. Skvělé!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 17:45Žoldnéř #04: Oběť
  Zase mě Segrelles dostal. Nevím proč, ale já se toho světa nemůžu nabažit a čekám další a další příběhy. Kresba opět parádní, děj byť jednoduchý, je dobře zmáknutý a posouvá nás konečně dál. Bonusy zase super. Co dodat, správná dobrodružná komiksová literatura. Buď to berete anebo ne, nic mezi.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 17:43Batman: Bílý rytíř
  Slušný a poctivý suprácký komiks s Batmanem. Je to jiné, přitom se to drží zaběhlých vzorců. Sean Murphy se fakt vyšvihl. Občas místy levičáckost, ale šlo to odpustit. Spíš se mi líbily plot twisty. Můžu jen doporučit. Pro mládež je to dostatečně drsné, pro dospělé je to skvělá připomínka toho, jaký už běžný Batman nebude. Proč ne. Kresba parádní. Doporučuji od něj The Wake, kde mu scénář dělal Snyder.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 17:41Alt-Life
  Nebavilo, nudné a ukecané. Zase kecy o ničem, ale rádoby o něčem. Tyhle pseudoživotní dramata v nějakém kabátku, zde sci-fi, už mě prostě neberou. Kresba ušla, ale neposadila mě. Protrpěl jsem to a šoupal nohama.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 17:40Zemí šelem
  Kresba parádní, ale zkratkovitost opravdu škodí. Dá se to, ale moc z toho nemám. Chápu, že jeden ročně je asi náročné a tento způsob je asi pro všechny strany nejlepší, ale raději bych si počkal pár let, dal Zemanovi dost prostoru, ať udělá poctivé adaptace a klidně ať je vydá postupně souborně. Pro mě je to příjemné zpestření v komiksu, připomenu si verneovky, ale jinak nic.
 • Darth Raelchi
  Mě to prostě baví a dychtivě očekávám další příběhy. LM mi sedla a oba příběhy solidně odsýpaly. Pravda, překlad je někdy na pováženou, jak jsem četl, ale nijak zvlášť mě to nerušilo. Moravák nemoravák. Tak máme toho irčana nějak stylizovaného a když se snaží, umí mluvit i "normálně". Buď jak buď, mně jde o příběh a na zážitku mi nic neubíralo. Bavil jsem se a máme další střípek skládanky. Už se těším, co bude dál.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 17:35Výpravy do ztracených světů
  Někdo by mohl říct, že to je zbytečná sbírka kvůli trilogii Ztracený svět a moc by se nemýlil, ale má to svá ALE. Za prvé máme pořád pár nových příběhů, které u nás nevyšly - Výprava Toma Bartona s pokračováním, Expedice Borneo a Tajné město v bonusech. Za druhé je kniha ve větším formátu, než souborné vydání od BBartu a XYZ. Za třetí jsou Výpravy do Ztraceného světa v lepší kvalitě než poslední vydání od XYZ. Lepší barvy, nechybí text pod panely a horní grafický pruh je původní, včetně úvodní dvoustrany. Tohle je opravdu dobrý důvod, proč to vzít na milost. K tomu je tam skvělý bonusový materiál. To na Vybíralových edicích zbožňuji. Když jsem se do toho začetl, tak jsem byl zase nadšený, ale když to srovnám s Junákem, který vyšel letos v listopadu, tak se mi Barton četl o trochu hůře, než jeho dobový souputníci. Borneo a Tajné město jsou krásné jednohubky. Pořád to ale jde a já se přesto bavil, takže proč ne. O výpravách se ani nemá smysl rozepisovat, ty mě baví pořád, dokonce víc, než předtím. Pak musím dále souhlasit, že přední obálka by nemusela mít ty tři bubliny s názvy příběhů. Nikdy předtím to Vybíral nedělal, tak si říkám, proč tady jo, ale na kvalitě to neubírá, spíš mě jen mrzí, že nemám ty dinosaury v celé své kráse.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 17:27Měsíční stín
  Tak jsem se k tomu konečně dostal. Další kolosálka letos. Hvězdy mě nechytly, Darkness a Witchblade mě nezajímají. Tak jsem měl trochu obavy, že budu zase zklamaný, ale nějak jsem věřil. Nedal jsem na názory ostatních a řekl jsem si, DeMatteise znáš, máš od něj pár nesupráckých komiksů a ty tě bavily. Takže takhle jsem do toho šel. Včera jsem to dočetl a jediné co z toho mám, je hlava plná otázek a nestálého přemýšlení. Ne, o tom, o čem to bylo, ale spíš, jak to uchopit a co tím chtěl autor říct. Strašně moc vjemů a pocitů. Jsem nadšený, potěšený, ale zároveň v rozpacích. Tohle se opravdu špatně hodnotí, zvlášť na první dobrou. Tohle si dám někdy znovu. Samotného mě bude zajímat, jak to budu vidět třeba za rok. Co mě obzvlášť potěšilo, byl ten fiktivní svět, celý ten fiktivní příběh. Fakt jsem čekal příběh odehrávající se na Zemi a ono ne! Cítil jsem z Měsíčního Stínu Kafku, Malého prince, Malého Nema od Winsora McCaye a podobně laděné příběhy. Z nevinného kluka se stává muž a ta odysea je příjemně dávkovaná. Občas mi vadila ukecanost a spíš bych se zde přikláněl k označení tohoto díla románem, než komiksem. I grafický román mi už přestává dostačovat. Ale to je jen pro mě. Takhle mi to přišlo. Vše v dobrém pochopitelně. Dodatkový příběh mi nevadil, ale obešel bych se bez něj. Nicméně to tak autoři cítili a já to respektuji, pořád jsem dostal další rozměr a i vlastně konec jako takový, ne jen pomyslný. Mám rozpaky, ale zároveň radost. Příběh je pohádkový, temný, smutný, veselý, jako proměnlivost dítěte. Názornost je komiksu vlastní a symbolika a podobenství hrají velký prim, občas jsem si říkal, jakou paralelu to má v našem světě. Hodně přemýšlivé na mozkové závity. Opravdu si myslím, že tohle by mohl být komiks roku. Měsíční stín můžu vřele doporučit, ale není to lehké čtení, není to rychlé čtení a vůbec to není tuctové a o ničem. Prostě se tomu musí věřit a skočit rovnýma nohama dovnitř, jako když Bastian Bux skočil do vodopádů na konci.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 17:12Vodní had
  Tohle bylo opravdu jedno velké komiksové CC překvapení roku. Čekal bych od nich leccos, i jsem si myslel, že už bych mohl trefit, co bude dalšího, a ejhle, jak jsem se mýlil. Tohle jsem fakt nečekal. Musím říct, že jsem byl opravdu mile překvapen. Kresba parádní, na velkém formátu dostává skvělý prostor a vše vyniká. Ano, občas si lamentuji nad dalšími dětskými polopohádkovými příběhy, ale tady to pořád šlo a nevadilo mi to. Ten konec tomu dodává ten kopanec. Nejdřív jsem si říkal, bože co to je, to snad, to už tady od CC bylo několikrát, ale když čte člověk dál, tak se nemůže dočkat, co bude dál a nakonec to tak zajímavě končí. Do toho je to graficky tak skvěle znázorněné! Takže, proč ne. Můžu jedině doporučit, i když už na ty dětsky laděné komiksy moc nejsem, resp. na komiksy s hlavním dětským hrdinou.
 • Darth Raelchi
  V tomhle novém pojetí Conana Aaron dobře skloubil to, co už dobře kdysi zmákl Marvel a po něm Dark Horse. Ctí se howardovská tradice a i když vím, že sešity v sérii přibývají, pořád je správné uvažovat, jestli je Conan skutečně mrtvý. Z literatury víme, že Howard psal na přeskačku, takže se není čemu divit, že fanoušci a čtenáři do poslední chvíle čekají, co bude. Tohle se dobře četlo a Aaron se nám snaží dát širší měřítko, skáčeme z jedné doby do druhé, to vše propojené jednou ústřední dějovou linkou. Sám nevím, co čekat, ale bavilo mě to a jsem rád, že Marvel nepaběrkuje. Snaží se toho zhostit po svém a jde mu to. Za mě spokojenost. I když jsem přeconanován, tohle mě opravdu bavilo a četlo se to dobře.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 17:05Lonesome #01: Kazatelova stezka
  Když jsem zahlédl tu malou obálku na webu Vybírala, tam mě to připomnělo komiks, který už u nás kdysi vyšel a moc se neujal - ano je to Durango. Nečetl jsem ho, ale říkal jsem si, proč pan Vybíral vydává toto retro? Pak jsem se zakoukal blíž a vidím jiný název. Lonesome, hmm, neznám, jdu na na Bedetheque a ono je to něco úplně jiného a nového. Má to dva díly (zatím), hmm, tak to nebude nic předlouhého. Pak jsem si říkal, proč to vychází na dvakrát a v broži? Přiznám se, že jsem trochu váhal, ale nakonec jsem neodolal a šel směle do toho. No to byla jízda. Trochu High Noon, trochu Unforgiven, trochu Eastwood u Leoneho. Prostě poctivý solidní western a proč dávám 5 hvězd, je hlavně kvůli celému vyznění a jak je příběh podáván. Má jistou hloubku a do poslední strany je nám pořád skrytá a čtenář si říká, oč tam vlastně jde. Co je za pozadím toho všeho? Už tak, jak to je, to obstojí, tak oč tam teda jde? Jsem napnutý a v očekávání.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 17:00Zarov
  Vybíral prostě dobře vybírá. Co dodat. Snad ho jeho múza neopustí. Zatím se mi trefuje do vkusu ve všem, jak ve Francii, tak v Čechách. Uvidíme co přinese dál. Kvůli tomuto komiksu jsem si i pustil onen vychvalovaný film, abych byl v obraze. Když pominu konec filmu, tak se v podstatě jedná o pokračování, ale naštěstí není nutné znát předlohu. Úvod to dobře shrne, začne se tam, kde to pomyslně skončilo a hned nastupuje zcela nový příběh. Jednoduchá premisa: Kdo je větší lovec, kdo je apex predator? Obzvlášť oceňuji, že obě strany jsou vlastně záporné, i když nějak jinak. Není tam vyloženě kladný hrdina, když pominu onu sestru s rodinou, ale ty jsou vhodným doplňkem a díky vyhrocené situaci i oni musí přehodnotit své jednání. Je to prostě příběh, který si hraje s rovinou lidskosti a jaká je její hranice, nebo spíš kde je ona hranice. To balancování je prostě boží a do poslední chvíle jsem měl problém někomu tzv. fandit. Komu vlastně? Každá strana má legitimní nárok na svou spravedlnost. Co mě asi nejvíc mrzí je délka, tohle bych snesl i s více stranami a pak mě trochu mrzel ten konec, který dopadl tak, jak dopadl. I když je tam cliffhanger, svým způsobem, tak kdo ví, třeba se k tomu autoři vrátí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.2. 12:11Dracula
  baatcha: opravené vydání opravdu vyšlo, ale máš pravdu, že bez jakéhokoliv proma. Měl jsem ho i v ruce, takže existuje, ale nestudoval jsem ho nijak zvlášť, takže se jen domnívám, že ta opravená verze je opravdu opravená a nikoliv znovuvydaná stejná edice pod záštitou opraveného vydání.
  trudoš, Ter: pokud budeme takto uvažovat, tak má Trudoš samozřejmě pravdu, ale zase když se rovnou začne počítat s tím, že chyby vždy budou, je otázka času, kdy se ta hranice bude tak snižovat, že vyjde kniha s tolika chybami, že už bude pozdě bycha honit. Já chápu, oč Terovi jde, prostě ty chyby nemají být za A) tak zjevné a do očí bijící. Pokud je chyba typu, že ji objevím bůhví kdy, je to asi evidentně ta naše hranice coby zákazníka, která se dá ještě přehlédnout. Já si nemůžu pomoct, ale takové kopance a do očí bijících chyb jsem za poslední dobu viděl jen u Arga a u nikoho jiného ne. Egmont je pravda na druhém místě viz Příběh Skrblíka a jeho překlad, ale většinou jsem si chyb v Egmontu všiml, až když mě někdo upozornil, viz Corto Maltese.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.2. 15:53Dracula
  Ter: já si spíš myslím, že to byla investigativní otázka od Antona, nikoliv rejpavá. Prostě otázka, zda-li je jakákoliv chyba v knize záminkou ji nekoupit, zvlášť když je od Arga.
  Sám musím uznat, že u této otázky jsem na vážkách. Naprosto souhlasím s tím, že buď to dělám bezchybně a v případě problému to napravím, anebo to nedělám. Další otázkou je, kam až je Argo schopné zajít a do jaké míry to fanoušci a čtenáři budou chtít akceptovat. K Providence jsem se vyjadřoval a dále to rozvádět nebudu, ale zrovna u Drákuly jsem si sám říkám, jestli ta poznámka na str. 74 je dostatečným důvodem knihu nepodpořit. To je právě ten problém. Spousta z nás si řekne, buďme rádi, že to tu je, protože by to jinak nevyšlo a dá se to přehlédnout. Salámová politika, pěkně kolečko po kolečku. Lidem to na jednu stranu vadí, ale přesto to koupí a není se pak ani divit, že Argo varovné signály neřeší, protože my to přece koupíme. Providence na mě byla moc silné kafe, ale i Drákuly bohužel necítím potřebu ji vracet na úkor toho, že je tam zatím jedna tisková chyba. Ale už jsem unavený pořád přimhuřovat oči. To ani neřeším, že jsem čekal špalek o velikosti 356 stran. Je jedno, jaký je pak ve finále výsledek, ale pro mě je třeba důležité mít i tyto údaje přesné a podle nich se pak rozhodovat, zda-li koupit či nikoliv. Ono se to nezdá, ale Drákula je poměrně špalek v knižní podobě a proto i takový avizovaný rozsah stran působí dojmem, že se jedná o solidní adaptaci, 200 stran adaptace je pro mě klasika, standard a nic výjimečného co se do rozsahu týče. 200 stran se dělá prostě běžně a u Drákuly je to prostě jen adaptace (pořád se musí vmáčknout tolik stran a myšlenek do pouhých 200 stran, kdežto u 356 to už je jiná) s velmi dobrou kresbou (o tom žádná).
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš17.2. 22:46Dracula
  Hlavně nesedí avizovaný počet stran v anotaci. Je jich 208. Už jsem napsal adminům, aby to upravili. Asi cdb dostala špatný presskit, protože na webovkách Arga a Kosmasu je evizováno 200 a na Databázi knih je jako tady 356 stran.
 • Darth Raelchi
  Jen taková věcná. Nečetl jsem to a neznám tu sérii nijak dopodrobna, ale opravdu je ten překlad v názvu správný? Opravdu je příběh takový, že název Neoblíbený Iron Man odpovídá? Jen mě to zajímá, protože INFAMOUS znám mnohem víc jako nechvalně známý či proslulý, tak si říkám, co vedlo překladatele k takovému překladu. Jestli je to v souladu s příběhem, tak proč ne.
  Díky předem za osvětlení!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš3.1. 22:02Fatale #05: Proklít démona
  louza: Criminal bude mít asi ještě další dvě velké knihy. Nedávno jsem se na to koukal a teď vyšel "omnibus 3" a pořád v něm není všechno a příběhů pro další velkou knihu je pořád dost. Takže se máme na co těšit. Od Brubakera vyšla ještě uzavřená série Velvet a jednohubka Pulp. Třeba to tady také vyjde.
 • Darth Raelchi
  Koukal jsem na vydání v angličtině a vypadá to zajímavě, ale je fakt, že hodně věcí u nás už vyšlo. Posuďte sami, nač se těšit: http://en.wikipedia.org/wiki/DC_Comics_%E2%80%93_The_Legend_of_Batman
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš4.11.2020 12:30Visa transit #01
  a to nejsme u konce, jestli to bude mít další album/alba, každé za takovou nebo podobnou cenu, tak nevím, kdo to bude kupovat... Přitom De Crécy je vynikající, ale za tuhle cenu do toho fakt nejdu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.8.2020 20:15Metabaron (pevná vazba)
  Mam dotaz na crew: potreboval bych jen osvetlit jednu malickost. Jak to bude s pokracovanim teto serie? Serie metabaron ma 6 alb, takhle vysla v integralu. V mdeku jsou 4 alba. Nabizi se ze pak dodatecne vyjdou jen 2 alba samostatne nebo to bude jinak? Na netu jsem nenasel ze by planovali dalsi alba a podle bedetheque je to pry uzavrene. Napadlo me snad ze by se ke zbyvajicim album pridaly oneshoty zbrane metabaronu a castaka. Mohu poprosit o nejake info? Dekuji
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš17.7.2020 17:54Mýtus Cthulhu
  Ja jsem si taky rikal co to je, protoze to vypada dost blbe a kresbe to opravdu skodi. Koukam na webu a nic takoveho tam neni. Snad to je jen nejaka dalsi verze tiskovych podkladu.
 • Darth Raelchi
  Uz jen aby prisel spider-safespace a spider-snowflake.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš20.5.2020 15:53Papež ukrutný
  Nevim nevim, 750-800 mi prijde proste moc. Navic podobne dlouhe od arga staly jeste do nedavna 600. Do toho podle jejich posledni zpravy snizilo argo naklady na polovinu. No nic, takhle se delaji penize. Jeste by to chtelo nejakou chybu at mame za par let raritku. Co to bude letos, zase bez bublin, chybejici stranka, odlepovaci obalka...
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4.2020 20:04Nezkrotný Berserkr #01
  Ano jsou
 • Darth Raelchi
  Prave obalka ladi memu sluchu, nezapadne v zadnem ruchu
 • Darth Raelchi
  To cyboy: touché
 • Darth Raelchi
  Aspon ze ne remasterovane jak v nhm, restauratorstvi jeste beru, i kdyz... Ale predelavat koloring, fuj. Snad jen v Pribezich z Asgardu v ukk mi to tak nevadilo a u Thora od Simonsona.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.3.2020 05:03Magic The Gathering: Chandra
  Karl173: ja to cetl ale to je jako plivnuti do more. To stejne nikomu nic nerekne o deji. A to ze tam napisou ze to souvisi s hernim svetem je malo a stejne nedavam. Proste mi nejde do hlavy vytvorit pribeh ktery neni schopen fungovat sam za sebe a potrebuje k tomu karticky aby to pobral. Tohle je proste velky spatny. Mam skvelej priklad: nectu a nezajima me warhammer, dostal jsem na doporuceni darkblade a ten komiks je proste super. Nepotrebuji k tomu nic, pribeh funguje i sam za sebe ale mel bych z to asi vic znat ten svet. Takze darkblade doporucuji. 😀
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.3.2020 12:13My Little Pony: Poníci v akci
  Fry: Díky
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.3.2020 08:40My Little Pony: Poníci v akci
  Je to třetí kniha v pořadí série My Little Pony? Nebo je to samostatná řada nesouvisející s předchozími dvěma knihami?
 • Darth Raelchi
  Uz ted se tesim!
 • Darth Raelchi
  MrKulda: radi te uvitame na dalsim post-koronavirovem srazu. Fakt je to skvela parta pokazde jineho slozeni a musim rict, ze po praci rad vypnu a pokecam s podobne ladenymi lidmi.
 • Darth Raelchi
  Lenny: dully noted. I tak tomu dám šanci, mám pocit, že první čísla mám ve vydání A Death in the Family, kde mám následky smrti Jasona Todda, je to ono?
  Jinak Lenny, když už tě tu "vidím", psal jsem na Killraven dotaz na tebe. Mohl by ses na něj prosím tě mrknout? Zajímá mě jak to je. Díky :-)
 • Darth Raelchi
  Fimi má pravdu. To chce spláchnout pivem a pokecat osobně. Přidávám se k Fimiho pozvánce.
 • Darth Raelchi
  To mi připomnělo, jak mě filozof nazval, že píšu vypatlané komentáře :-D
 • Darth Raelchi
  Naprosto zbytečná diskuse, resp. směr, kterým se to ubralo. Každý má právo na svůj názor, ať je jakýkoliv a pokud jeho znění neodpovídá tématu nebo ideovému zařazení, měl by pouze svůj názor přeorientovat na správný kanál. To na začátek. Tady už to u některých zavání vyhlášením a zbytečnými provokacemi.

  cyboy: při vší úctě, některé věci, co píšeš mě neoslovily a nebavily, z různých důvodů, ale na druhou stranu mi hodně věcí přišlo zajímavých, poučných a hlavně mají hlavu a patu. Tvé komentáře jsou inteligentní a je vidět, že je píše hlava, která přemýšlí, ať si je komentář krátký, věcný, nebo všelijaký. Kdo jsem abych soudil a přel se s někým o jeho názor, nebo ho za něj napadal. Pokud budu mít s tebou problém, věřím, že bychom o tom mohli normálně podebatovat. Od lidí stejného smýšlení se naučíte málo, ale s lidmi v rozporu nebo rozdílným názorem se naučíte víc, teprve pak si člověk utvrdí své myšlenky anebo se na základě nich obohatí. Jestli jsem se tímto stal členem tvého kultu, asi jsem už viditelný a rozpoznatelný, nikoliv v zákrytu. Člověk, který se do tebe pouští, by si měl nejprve přečíst notnou dávku tvých komentářů, aby pochopil tvého ducha a způsob, jak uvažuješ.

  MrKulda: zbytečně jsi cyboye vyhlásil. Jsou mnohem lepší a slušnější způsoby, jak s lidmi jednat. A nazvat Fimiho řiťolezcem mi přijde rovněž krajně nevhodné. Co ty vlastně o něm víš... O komkoliv z nás. Jenom si přečteš pár komentářů a podle toho vyprodukuješ nějakou myšlenku, která dle mého názoru, má za úkol jen hanět lidi a provokovat. Jsme na jedné lodi, všichni fanoušci, sběratelé a hlavně čtenáři. No tak cyboy čte rychle, komentuje jako jeden z prvních, no a co má být, věřím, že spoustě lidí to tu pomáhá. Určitě si teď po přečtení jeho komentáře na tento DCKK neřeknu, wow tak když cyboy palec dolů, tak já automaticky taky. Jestli takhle někdo uvažuje, nepotřebuje na to cyboye, vždy si najde někoho, kým se řídit. Neuškodilo by ti přijít na sraz a probrat to osobně. Spoustu lidí z comicsdb znám a jsem za ně rád, mohu je s klidem nazvat přáteli.

  Jinak, asi si tohle DCKK nakonec přečtu. Neměl jsem to vůbec v plánu, protože mě tato týmovka nikdy nějak zvlášť neoslovila, apriori ke komentářům, takže na tom něco bude. Lenny to doporučuje, P.G. taky. Judas Contract mi přišel paradoxně výbornej - s přihlednutím k týmovce, kterou nemusím. Za mě komentáře a diskuse plní zde svůj účel. Děkuji za další doporučení!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš12.3.2020 07:04Conan #05: Darebáci v domě
  Maco: pokud vim, tak ne, kresliri se v darkhorse conan tocili, ale tenhle tsm uz nebude. Mozna nejaka hostovacka.
 • Darth Raelchi
  Lenny: nebo někdo? Mám na tebe (vás) dotaz. Killraven vyšel původně barevně nebo černobíle? NHM má první dva sešity černobílé, ale když jsem se díval na web a našel skeny Amazing Adventures #18 a #19 tak ty jsou barevné.
  Nejedná se náhodou o chybu tisku? Aspoň ta obálka by měla být barevná, ne?
  Díky
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.3.2020 22:34Conan #04: Síně mrtvých
  SNUFKIN: mně se podařilo číst ten crossover s Rudou Sonjou a taky super zábavovka :-)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.3.2020 21:01Conan #04: Síně mrtvých
  K těm Conanům, sám jsem si to nedávno aktualizoval a Comicsové legendy vydávaly nejprve Conan the Barbarian od Marvelu, což je taková (barevná) verze i pro mladší čtenáře, a v posledních číslech už vycházely první čísla Savage Tales (kde byl Conan) a z něho pak vzniknuvší Savage Sword of Conan (černobílé), což byla verze pro dospělé. Na obě tyto série měl potom dlouho práva Dark Horse, než to pár let nazpět opět přešlo pod Marvel. Dark Horse mezitím spustil vlastní pojetí Conana a co si vybavuji od pana Dorta, tak Busiek to chtěl v podstatě pojmout velmi po svém. Ano, adaptovaly se původní howardovské příběhy, ale ústřední dějová linie je Busiekova a celého tvůrčího týmu Dark Horse. Když se pak podíváte dál, co všechno vycházelo, tak spousta jsou originální příběhy, viz Conan the Cimmerian, King Conan, Conan: Road of Kings, Conan the Avenger, Conan the Slayer a spousta dalších one shotů a minisérií. Na anglické Wikipedii je to hezky chronologicky seřazeno. Jakmile to pak dostal znovu Marvel, tak Aaron v podstatě svým pojetím drží darkhorsovskou tradici. Rovněž toho hodně u Marvelu vychází za série a minisérie touto dobou.
  K samotným vydáním u nás, všechny příběhy (sešity) série Conan od Dark Horse vyšly v kolosálce, ale pozor tyto sešity v jednotlivých knihách, které teď CC vydává, nebudou: 18, 26, 27, 28, 35, 36, 39. Tyto čísla vyšly u Dark Horse samostatně jako série příběhů v těchto knihách (jsou tam mj. i další minisérie): The Blood-Stained Crown and Other Stories a The Spear and Other Stories. Jakým způsobem a kdy to CC vydá jde mimo mě a nebudu mluvit za ně a jejich vydavatelský plán (prý to prostě vyjde mám potvrzeno).
  Opravdu můžu doporučit sérii Savage Sword of Conan od Marvelu ze 70. let, ale už to má nějaké stáří, o tom žádná. Sehnal jsem krásný omnibus a je to vlastně originální reprodukce původních čísel, i s veškerou přílohou a dalšími neconanovskými příběhy, viz The Femizons od Stana Leeho, nebo Man-Thing- úplně první příběh s ním. Jediné co tam není, jsou veškeré příběhy s Rudou Sonjou, na kterou mají práva Dynamite Entertainment. Dark Horse tyto příběhy v době vlastnictví práv reprintoval v TPB omnibusech, ale kvalitativně vede Marvel s novou edicí. Luxus a paráda. Dokonce nové obálky dělá Gabrielle Dell'Otto.
  Francouzský Conan funguje na bázi, že spousta příběhů údajně spadala pod Public Domain a evropská a americká autorská práva mají vůči sobě jistá hluchá místa a doteď je sporné, jestli Francie měla právo dané povídky adaptovat (tohle jsem parafrázoval od pana Dorta).
  Takže si udělejte vlastní názor, co chcete číst. U nás je toho hodně, i knižně. Za mě vede CC a v originále i Marvel se svými novými edicemi Savage Sword.
  PS: kuriozita na závěr- v době Dark Horse měl Conan i crossovery s Rudou Sonjou a Wonder Woman a teď co to má Marvel, tak je Conan i s Avengers. Dark Horse, jelikož přišel o Conana, tak má prý údajně svého nástupce v podobě Berserker Unbound od Lemira a Deodata. Taky paráda.
 • Darth Raelchi
  Mne je to ve finale jedno, lamentace patri do komentare taky. Recnicka otazka taky 😂.
 • Darth Raelchi
  To co pise cyboy mi uplne krasne pripomnelo dokument z nataceni filmu watchmen. Tam si letmo vybavuji ze jakykoliv nerealny prvek zasazeny do realneho sveta musi rovnez v ramci fyzikalnich zakonu je i respektovat. Konkretne se tam resil rorschach a jeho splhaci vystrelujici hak a dr manhattan a jeho schopnosti. Je to presne jak pise cyboy, lez musi byt uveritelna a balancovat na hrane pravdy, jinak je to prokouknutelne a tudiz fraska.
 • Darth Raelchi
  Fakt to v tom Conanovi je!!! Čumte: Je tam, Milo_Harwey měl recht.
 • Darth Raelchi
  Milo_Harwey: no s tím hodnocením jak mám, máš tak na půl pravdu, u hodně věcí jsem tak benevolentní nebyl, když se podíváš na všechny UKK, NHM, DCKK apod. Spíš dávám 3 hvězdy, pak i 4, výjimečně 2 a 5. Navíc jsem v té době nebyl tak přežranej a moje hodnocení by se teď mohlo, neříkám muselo, ale mohlo posunout i dolů. Navíc mám i takové soukromé měřítko, které tu možná zaregistrovalo pár komiksáků a to je, že už ty komiksy nevlastním, co se dalo jsem rozprodal, a tudíž i to je jistou dávkou toho, že se mi lépe hodnotí něco, co ve finále jen přečtu a nemusím tím plnit poličku obrázkem. Nemám problém si přečíst cokoliv pro všeobecný přehled, ale kdybych si ty komiksy v kompletech měl od určité doby pořád kupovat, tak bych je radši nekoupil a tudíž se neobohatil a tudíž by nebylo co hodnotit. Navíc se cyboyem máme podobný vkus, ne v hodnocení, ale jakým způsobem uvažujeme. Takhle mi to přijde (možná by cyboy se mnou nesouhlasil, to je na něm), když občas něco čtu od něj, že přesně napsal to, co si myslím. A já jsem to hlavně myslel obecně, na veškeré komentáře, nikoliv jen ty superhrdinské. Místy se rozcházíme, ale i v těch rozcházeních jsem kolikrát objevil stejný náhled na určit prvky. No a když má za sebou něco dřív než já, tak se tím samozřejmě striktně neřídím, ale u určitých titulů, kde nemám možnost se k nim dostat, aniž bych si je koupil, hodně zvažuji a pak mám tzv. pravidlo tří. Když mi někdo něco doporučí a je to 3x celkem od různých lidí, nezávisle na sobě a většinou aniž by se znali, tak tu věc okamžitě přelouskám a tohle pravidlo fakt dodržuji. Ať je to film, kniha, komiks či cokoliv jiného. Jinak já hodnotím většinou dvěma způsoby, buď s tím, že od toho nic nečekám a pak se nechám mile překvapit nebo mě zklamání neporazí, a pak je tu druhá rovina, velmi subjektivní, kdy prostě od daného komiksu něco očekávám, ty důvody jsou různé a tam je těžké pak hodnotit objektivně. I přesto všechno se snažím supráky brát spíš nezaujatě a tudíž to může působit, že má hodnocení jsou mírná, pravda je taková, že kdybych vše poměřoval např. podle Watchmenů nebo nedej bože podle nesupráckého kvalitního komiksu, asi by drtivá většina supráckých komiksů šla pod 3 hvězdy. Já to beru jako dobrodružnou a zábavovou četbu a tudíž to hodnotím i s takovým jistým mladickým optimismem :-).
  Jen pro sichr, já si tvé komentáře nevyložil nijak negativně a odpovídám ti s úsměvem na rtech. Je vidět, že tě to zajímá a nějakým způsobem, tě má osoba zde zaujala a tudíž já nemám ani problém se tu rozepsat.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.2.2020 17:24Před Incalem (paperback)
  SkillJam: začni Incalem. Ten je první a hlavně je nejlepší. Ty další jsou spinoff. Pak bych doporučil Metabarony a Technokněží. Před a Poslední Incal neuškodí si nechat na závěr.
 • Darth Raelchi
  cyboy: neboj, já tě chápu. V podstatě díky tobě, resp. byl jsi u mě v nějaké TOPce komiksáků, jsem také radikálně přehodnotil svůj čtecí systém. Na tebe samozřejmě nemám, co do počtu přečtených komiksů, ale fakt jsem nad tím začal tak 2-3 roky zpátky přemýšlet. Musím s tebou ve spoustě věcech souhlasit a čím víc čtu to co je dnes na trhu, tak mám pocit, že dřív bylo asi líp, viz Batman. Měl bys někdy přijít na sraz a pokecat s námi. Zatím jsi příjemná paní Columbová :-).
 • Darth Raelchi
  Ja nevim proc Deathloka miluju a mam pro nej slabost, proto do toho jdu, ale zamrzel cyboyuv komentar. Vetsinou mame podobny nazor a tak se desim aby toto nedopadlo jen na precteni a pak pryc s tim. Videl jsem kresbu a ta vypada paradne. Uvidime, kazdopadne se mi hlavou honila uplne stejna myslenka, kde na to cyboy bere cas a prachy, a jeste k tomu pracujici clovek od rodiny... Muj dotaz na konci ma pusobit obdivuhodnym dojmem cyboyi 🙂
 • Darth Raelchi
  Lenny: myslel jsem to fakt obecně. Pravda míchám dvě věci v jednu, ale jen jsem chtěl demonstrovat, že se v tom prostě ztrácím, jakoby tomu něco chybělo a do toho když si člověk i přečte dodatečné info, snad chápeš :-). Jsem aspoň rád, že z hlediska kontinuality je Secret Empire potom, aspoň něco, díky za osvětlení.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.2.2020 18:21Batman: Zatracení
  Felis: určitě bych neřekl, že to je zhulenost. Samozřejmě je to subjektivní, ale můj dojem byl, že čtu "báseň", resp. je nějaká epická báseň v nějakém verši, třeba aliteračním, a někdo ji umně zpracoval do komiksu. Tohle se mi honilo hlavou. Určitě stojí za zmínku, že to i vzbuzuje nádech typu: "Rorschach's journal...". Je to spíš Batmanova lamentace a jakási snaha o oduševnělost. Jestli ti to stačí ;-). Samozřejmě nechci z tohoto komiksu dělat něco, co to není. Nejedná se o nic extra závratného a žánry překonávajícího. Je to prostě jiný vypravěčský styl, který do DC Black Label stopro zapadá.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.1.2020 17:25Článek II.
  cyboy: kdes to vzal prosím tě? Zajímá mě to. Díky
 • Darth Raelchi
  Sdilim podobny nazor i nadseni. Sam jsem to precetl a rikal si, tak na tohle jsem celou dobu cekal? Tenkrat bych asi sedel a cucel na zadku jak je to skvely ale dnes.... Pritom nejak jsem to nechal v hlave uzrat a nevhal jsem si prvni dva KVS mcfarlany, tebto si asi necham taky. Proste tu kresbu zeru.
 • Darth Raelchi
  Asi jsem divnej, ale když jsem to začal číst, tak asi po 10 stranách šoupání a nudy a kladení si otázek - jak to kdo to co to - vzdal jsem to a knihu vrátil na její určené místo. Tohle fakt ne a DCKK už nežeru, zajímá mě jen, jak se poperou s New Gods a tím to pro mě končí. Batman má lepší příběhy a pokud vydat Morrisonův run, tak prosím vcelku. Už BBart ho nedovydal a DCKK tomu dělá taky medvědí službu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.12.2019 20:07Temné noci - Metal: Temný vesmír
  Cyboy: ne že bych je považoval za něco extra ty dvě knihy předtím, ale v rámci DC mainstreamu mě to po dlouhé době fakt pobavilo. Naposledy mě tak bavil Batman New 52, možná ještě WW a Akváč z Rybízu. Celkově už vlastně ani nečekám, že to bude jiné, jen si říkám, že to přece nemůže být až tak prvoplánové a šablonovité. Bohužel, může.
  Když jsme u toho Snydera - objevil jsem včera v Budget Books zajímavou knihu - The Wake. Zatím rozečteno, ale je to jízda. Žádní supráci, Vertigo, a přesah. Za mě zatím dobrý.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš6.12.2019 06:34Providence
  Dalamar: já to myslel ironicky s tou změnou a zákazníkem. Hon na čarodějnice samozřejmě nechci :-), tos mě špatně pochopil, ale opravdu mě fascinuje, že to nikomu nevadí, že nikdo neřekne na Argo fb, jak to není ok. Přijde mi to jako lezení do zadku. Snad se z tohohle řešení nestane precedent pro další vydavatele.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.12.2019 21:15Providence
  No, koukal jsem na FB Argomiksu a nepřesvědčilo mě to ani za mák a docela koukám, jak jsou lidé klidní a ještě jsou ochotni si to i vlepovat - do komiksu za 1300!!! Doba se asi změnila a zákazník s ním. Asi nepatřím do této doby, když tvrdím, že je něco špatně. Dál už se ke kauze Argo a zmrvená Providence vyjadřovat nebudu. Kupovat to nebudu a pokud, tak v originále i s The Courtyard a Neonomicon. Mezitím snad stihnu aspoň přečíst pár lovecrafťáren - Louza v tomhle trochu pravdu. Pokud z toho něco mám mít, tak pořádně.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.12.2019 21:09James Bond - Agent 007: Casino Royale
  GWB: do mě "hustil" taky! :-D - ale ne, sranda, o tomhle si myslím, že bude pecka a těším se na to. Díky za supr komentář!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.11.2019 16:10Providence
  TonyT: to nejspis jo.
  To all: Ja chapu tu situaci a rozumim ji, ale zakaznik proste neni povinen toto brat v potaz. Dale si myslim ze prece nikdo automaticky nejde do komiksu hlavne kvuli tomu ze mu hrozi raritnost, natoz v CR. U kolosalek to brat jde, ale jsme maly trh. Priznam se ze pokukuji po aj verzi ale u komiksu mi slo vzdy primarne o obsah, coz Argo plni perfektne a merou vrchovatou i na ukor chyb a vad. Tohle uz mi u takoveho titulu prijde proste moc. Bouncer tam ma taky neco v obalce pro cyklus 3. Chtelo by to proste delat tu praci poradne, protoze si myslim, ze to uz neni bezna situace.
  Heslo ze fanousci to ustoji, mi nestaci. Jednoho dne nemusi, to riziko na sebe bere firma. Presto mam Argo moc rad a nejdrive se na tu opravu podivam a pak se rozhodnu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.11.2019 08:40Providence
  To mi neprijde moc koser, ze v podstate knizni zmetek, byt opraveny atd, se prodava za stejnou cenu. Cekal jsem aspon nejake rozumne procento dolu z navrhovane ceny. A po prodejcich to zadat je nesmysl, ti k tomu stejne jako my zakaznici prisli jako slepi k houslim. Knihy nejsou boty a kdyz je jednou kniha zmrvena, je proste zmrvena a prijde mi to opravdu nefer vuci ctenarum a platicim zakaznikum. Je jedno jake jsou obhajoby pro chyby. Jsou to chyby a kdyz chci hrat profi ligu, bud ji nedelam kdyz na ni nemam a nebo za sve ciny nesu plnou zodpovednost. Ja mam Argo rad ale posledni dobou nachazim vic a vic chyb v komiksech od nich. Vydavate dobre knihy a ty si zaslouzi 100%. Radeji si pockam ale se zarukou ze tam nebudou chyby ktere opravdu biji do oci. Je mi lito takto psat a ja nechci nikoho urazet, ale jsem platici zakaznik a fanousek a na toto mam pravo, se vyjadrit s necim co neni v poradku.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš13.11.2019 06:42Temné noci - Metal
  2scha: uplne v klidu zacni. Rebirth k tomu vubec nepotrebujes. Odkazy na minule tam jsou ale obecne a i tak to jde cist, sam par veci neznam a nechybelo mi to. Navic je tam nejaky uvod a vysvetlivky aby se clovek chytil. Hlavne k tomu neres rebirth, tohle funguje samo za sebe. Budou jen tri knihy a je to fakt parada.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.11.2019 23:34Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce
  Fimi: ale zase spousta filmu a serialu zase ceske Rebirthi zastoupeni nema. Green lantern ma film, dva animaky a serial. Superman ma dvq nove filmy, mraky animaku a trochu starsi serial a smallville. Titans a doom patrol maji serial. Blue beetle a spol maji young justice. Supergirl ma serial, bazinac ma serial, hellblazer ma serial a animak. Tak teda nevim jak u nas vybirali.... 😆 Ale chapu co tim chces rict
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.11.2019 18:39Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce
  Sdilim vase nadseni ale tak si rikam jestli by se to u nas prodavalo: to co napr doporucuje Fimi. Spousta z nas uz to zna v originale, cili my nejsme az tak vyrazna cilova skupina, takze se ta otazka nabizi. Ano v cp se.hodne lidi ptaji na lanterna ale prodaval by se? Od bbartu se ho nedavno zbavovali po kilcu. Superman je na tom podobne. Sam bych uvital sirsi paletu, aspon postupne kdyz uz ne hned, nota bene ze mame hlavne serialy ktere jsou popularni. Zajima me jake vlastne bylo kriterium pro dany vyber supraku pro rybiz.
 • Darth Raelchi
  Musím přehodnotit hvězdičky ze 3 na 4. Doporučuji opravdu číst WW rebirth podle klasického číslování, stojí to za to a kniha 4, která působí dojmem, že je jaksi mimo a nepasuje či nezapadá, tak to zdání jsem neměl, když jsem to četl po sešitech. Annual 1 a Steve Trevor stačí číst kolem konce nebo před koncem Godwatch a Pravda (plus minus). Hlavně to přečíst ještě před sešity Dokonalost a kniha 5 a vše bude ok.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.2. 10:56Sběratelský klub
  Hergot jak o tom mluvime, uz abych zase chystal tour de komiksy w polsce. To je vzdycky balzam na dusi, kdyz se tam clovek prochazi po tech obchodech.
  A fakt chlapi zkuste tohle: https://www.gildia.pl/komiksy/409637-niezwyciezony
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.2. 00:19Sběratelský klub
  Hanussen: ono je to neco mezi. Kdysi v Polsku vychazel magazin kkk, ten skoncil a v ramci vyroci vydali tuto antologii, kde je vyber z tech starych magazinu plus z gruntu nove pribehy, k tomu je tam i nejake povidani. Ja to ctu postupne ale zatim muzu doporucit. Ctive a srozumitelne, ale nejsem u konce. Ja dostal dalsi polskou varku. Zkus sehnat Niezwycenzony, nova adaptace Lemowa romanu. Krasna kresba a zatim se to jevi srozumitelne. Nebo jsou jeste dobre antologie Relax od Egmontu PL, jsou uz tri a pak jeste vysel Andrzejewski a Kasprzak. Taky srozumitelne ale je to uz retro, zalezi jestlite to bere.

  Ps: tech novych pribehu je tam fakt dost asi 2/3 obsahu
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.2. 23:17Sběratelský klub
  Polstina je fakt v pohode, navic kdo je moravak se mozna i chytne rychleji. Spoustu severomoravskych vyrazu co bezne pouzivame najdu jen s jinymi priponami v polstine. Spousta i malonakladovych komiksu ktere jsou v polsku drazsi nez vysokonakladove porad vyjdou levneji nez u nas. Slaine a Dredd takhle vychazi a cena za velky format a leskly papir byla pod 300 kc a to byl cyklus kolem 200-250 stran. I francouzske komiksy ktere nenajdu v anglictine nebo k tomu i v dobre edici, beru radsi polsky. Jestli muzu neco doporucit tak za pomerne par korun lze koupit antologii KKK z roku 2019, ma nejakych 650 stran a jelikoz to je siroka paleta pribehu, tvurcu a kresliru, urcite se da takhle otestovat jak na tom jste. Jeste se mi dobre cetla Aurora, jeden pribeh znate uz z Aarghu. Pak je jeste jazykove uchopitelny Wiedzmin od Polcha.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.2. 19:43Sběratelský klub
  Poláci fakt vydávají parádně. Vidět to na vlastní oči stojí fakt za to. Radost se u nich hrabat po sklepech.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.2. 14:56* Připomínky a návrhy
  Hawwwran: jj je to tak, ještě před nějakou dobou tam bylo avizováno tolik stran, ale už to asi mezitím opravili, nicméně asi poslali neaktulizovaný presskit, i databázi knih.

  trudoš: díky, ale ještě limitku, prosím. :-)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš17.2. 22:44* Připomínky a návrhy
  Všiml si někdo, že nesedí avizovaný počet stran v Draculovi od Arga? Avizováno je 356 stran, ale při bližším ohledání je jich tam o dost méně. Nepředpokládám, že bylo nevytištěno přes 100 stran, tak bych chtěl někoho z adminů poprosit, aby změnil počet stran na 208. Zdálo se mi to moc tenké na takový počet stran, tak jsem si to ověřil přes čísla stran dole. Díky.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš31.1. 00:16* Připomínky a návrhy
  Fry: aha, tak uz vim, kde je problem. Bihuzel jsem to jeste v ruce nemel. Tady nemuzu slouzit.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.1. 18:21* Připomínky a návrhy
  Fry: sesit c 34 neni nikde. Story arc Out among the stars ma 5 sesitu, 33-37 a vysel v poslednich dvou magazinech ale bez cisla 33 a 34
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.1. 21:58* Připomínky a návrhy
  sleepless: v Magazínech to bylo takhle: série Vader, volume 1 došla v sešitech po č. 15 - příběh Vader Down, který je i crossoverem se sérií Star Wars volume 1. Série Star Wars volume 1 u nás v sešitech došla do čísla 37 + že tam vyšel Star Wars Annual 1, ale je tam mezera mezi čísly 26 - 34 (příběh s Yodou, který je dějově před epizodu 4, pak dva sešity z Out Among the Stars a ještě dvě části Screaming Citadel).
  V knihách od Egmontu vyšla celá série Vader volume 1 (č. 1 - 25 + Annual 1), série Star Wars volume 1 vyšly zatím sešity č. 1 - 19; 31 - 32 + Annual 1, série Aphra volume 1 č. 1 - 8 a k tomu všechny tři série mají dva crossoverové sešity Vader Down a Screaming Citadel (ta první vyšla i v magazínu). Další knihy už mají různé příběhy, Darth Maul (obě pod Dark Horsem, ale ta druhá Son of Dathomir vyšla jako poslední a tou dobou už Disney zrovna získal práva na Star Wars). Lando je minisérie, Shattered Empire je prequel k epizodě 7 a jak jsem už psal série Darth Vader: Dark Lord of the Sith je dějově před epizodou 4 a pořád běží, zatím máme č. 1 - 12.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.1. 21:39* Připomínky a návrhy
  SomeOne: myslel jsem to obrazně, hlavně že těch sérii s Vaderem není úplně málo. Já mám jinak všechny komiksy Star Wars. Spíš mě trochu mrzí, že v tom Egmont nemá nějaký systém.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.1. 20:56* Připomínky a návrhy
  nechci být šťoural, vzhledem k tomu kolik už se tu kolem toho řeší věcí, ale mám pocit, že je v novém Darth Vaderovi ještě jedna chyba: "Obsahuje sešity série Star Wars - Darth Vader (Vol. 2): Dark Lord of the Sith #1-12 (červen 2017 - únor 2018)". Podle zdrojů je to prostě volume 1. Tato série se jmenuje Darth Vader: Dark Lord of the Sith a je to samostatná série před epizodou 4. Série Darth Vader vol. 1 už skončila a v Egmontu u nás vyšla komplet a volume 2 je relativně nová a momentálně běží a dějově spadá mezi epizodu 5 a 6.
  Tady máte kdyžtak přehled: https://starwars.fandom.com/wiki/Timeline_of_canon_comics, jestli se náhodou nemýlím. Sám v tom mám zmatek co všechno vychází.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.1. 00:49Pindárna
  Darker: Presne tak. King conan vysel jako posledni kolosalka pred dvema lety. Ten reader jsem si spletl, to kolosalka neni, ale je to fakt spalek, zmatla me tloustka. Sam se divim ze dh dalsi nedelali, vydavali pak "omnibusy" ale v brozi. Podobne to tak vydava marvel, cca 19 sesitu na epic collection plus bonusy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.1. 20:52Pindárna
  Darker: DH comics ale udělal ještě dvě kolosálky Conana po Cimmerii, tady je King Conan kolosálka: https://www.darkhorse.com/Books/3003-826/The-Colossal-King-Conan-HC a pak ještě dělal Conan Reader, i když v broži: https://www.darkhorse.com/Books/3003-829/The-Conan-Reader-TPB.
  Oprava: Conan Reader není kolosálka, ale má ty parametry, jsou tam ty kratší příběhy a oneshoty, které v nějakém velkém kompletu nevyšly.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.1. 21:50Sběratelský klub
  Taková zajímavost ke Conanovi. Někteří to asi ví, ale ti co ne, tak jsem objevil, že francouzský Conan, který u nás vydává Argo, už vychází i v USA u Ablaze Publishing: https://ablazepublishing.com/cimmerian_category.html Akorát to vychází sešitově i s původními Howardovými povídkami v bonusech. HC verze volume 1 má jen dva příběhy plus bonusy. Teprve mají 4 příběhy a 2 z nich u nás teprve vyjdou (Red Nails a Queen of the Black Coast), snad už budou ve svazku III.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.1. 21:36Sběratelský klub
  Hawwwran: dlouho jsem to tak měl s Watchmeny, ale nakonec jsem to zredukoval na Black Label slipcase verzi v ENG a 4. vydání od BBartu. Ve sbírce jsem měl dlouho všechny možné verze, ale nakonec jsem to rozprodal a nechal si jen ty dvě.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.1. 21:34Pindárna
  Gmork: něco na tom je. Ostatně jsem tak dlouho měl Asterixe a Tintina tak mám pořád. Mně to jen nebylo jasné, proč něco v pevné a něco po částech v broži, ale ve výsledku je mi to jedno. Jde mi o obsah, a to třeba Lonesome a Čtyřka plní vrchovatě.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.1. 21:12Pindárna
  Gmork: díky za tipy, mrknu na to. A také už aspoň chápu, proč to něco u Vybírala vychází v broži.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš14.1. 20:38Povinná četba
  ArmadOon: koukal jsem zběžně na pár zdrojů a tváří se to komplet. Základní sérii Infinite Crisis tam máš a pak tam máš i mraky tie-inů. Na Wiki máš seznam: https://en.wikipedia.org/wiki/Infinite_Crisis a např. na Amazonu obsah celé knihy: https://www.amazon.com/Infinite-Crisis-Omnibus-Geoff-Johns/dp/177950344X. Tak si to porovnej, ale jak říkám při zběžném ohledání to vypadá komplet. Vidím třeba, že Rann-Thanagar Holy War tam není, ale jak moc je to důležité pro tu dějovou linii už nedokážu posoudit. Nečetl jsem to.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.1. 09:53Sběratelský klub
  Nakladatelství běží dál, jen jsem odešel z osobně-pracovních důvodů. Mám hodně jiné práce ve svém zaměstnání a nedokázal jsem s ní skloubit nakladatelství. Na Kaplanově knize se ještě podílím, ale další průběh nakladatelství už neřeším a je to čistě cyboyova věc. Kniha vyjde a těším se na ni stejně jako vy, ale bohužel problém není na naší straně.

  Milo: přestaň prosím tě prudit a trolit, pokud máš nějaký dotaz, stačí napsat na příslušný mail nebo někomu z nás do zpráv. Nevíš, jaká je současná situace, nemáš žádné informace a podklady a jenom hledáš konflikt. Žádám o slušné jednání z tvé strany. Děkuji.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 23:48* Připomínky a návrhy
  Zack: díky
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 23:34* Připomínky a návrhy
  Ad2: už vím, kde je problém, ZOOOM 1 a 2 mají v žánru teorie, ne publicistika
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 23:14* Připomínky a návrhy
  Ad1: no já si třeba rozklikl knihu Před komiksem a jak je žánr publicistika, tak jsem na něj klikl a projížděl si co tam všechno je a narazím na ZOOOM, ale jen 3. a 4. knihu
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 22:37* Připomínky a návrhy
  k adminům: když kliknu v nějaké knize na tag publicistika, tak mi tam např. nevyjedou ZOOOM 1 a 2, přitom 3 a 4 tam ukázané jsou. Šlo by s tím něco udělat? Děkuji
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 22:02* Připomínky a návrhy
  Zack: díky moc
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 21:42* Připomínky a návrhy
  Zack: jj, je to uzavřené, je tam napsáno konec, a to stejné vyšlo loni v lednu ve sbírce L. Říhy. Nevím, proč to tam pan Vybíral dal zrovna takhle. V bonusech se mluví o dobrodružné tematice a vyjadřují se i k tomuto příběhu, který tam reprodukovali celý. Zkrátka tam je, a říkal jsem si, že by nebylo na škodu to uvést, sbírka aspoň vypadá, že je tam dost příběhů. Díky
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 19:41* Připomínky a návrhy
  K adminům: šlo by dopsat komiks, který je v této sbírce: https://comicsdb.cz/comics/8318/vypravy-do-ztracenych-svetu/komentare? V bonusech je 4-stránkový komiks Tajné město, str. 135-138 (scénář: J. Chalupka, kresba: Ladislav Říha, vyšlo ve sbírce Pokračování příště ...a jiné příběhy! v lednu 2020) a je to uzavřená věc. Šlo by to nějak doplnit do anotace, jestli to vůbec má nějaký význam, když to není "hlavní" příběh sbírky?

  Díky
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 16:00Filmový a hudební klub
  seneke: už přece před nějakou dobou pustili hraný kraťas, se divím, že jim celovečerák zabral takový čas. Ale jsem rád, že bude další, může to být sranda. Ještě aby udělali další a někdo to u nás i vydal. Pár komiksů mám, paráda.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš9.1. 09:39* Připomínky a návrhy
  Toe: diky ale je to Tom a Péťa, je tam pořád toma
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš7.1. 22:47* Připomínky a návrhy
  Našel jsem pár drobností:
  komiks: https://comicsdb.cz/comics/5460/safirova-stezka-toma-peta-zahada-smaragdoveho-jezirka má chybu v názvu, spojka A tam chybí v Tom a Péťa

  dále jsem našel křestní jména u těchto autorů ze sbírky: https://comicsdb.cz/comics/8465/kreslene-serialy-casopisu-junak-z-let-1945-1948
  Starec = Josef Starec (mám ověřený zdroj), Vječner = Pavel Vječner (je to v doslovu)
  další křestní se poptávám, ale trvá to

  Díky!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš7.1. 15:54Pindárna
  Díky pánové. Tu předmluvu jsem četl před lety, teď jsem se jen kochal kresbou a praštilo mě to do hlavy. Pokud je to, jak píšete, tak v pohodě. Vím, jak to je, a to mi stačí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš7.1. 15:32Pindárna
  Pánové mám dotaz ke komiksu Soudce Dredd, spisy 01. Četl jsem to před nějakou dobou a nějak jsem to neřešil, ale dnes jsem si to náhodou procházel po kapitolách a je tam nějaký renonc. Nemám v knize náhodou chybu, když v příběhu Prokletá země chybí kapitoly 11 a 12, pak 17 a 18? Už si nepamatuji, jestli mi to dávalo smysl nebo ne, když jsem to četl, ale tak si říkám, že za A) je to chyba v číslování kapitol a na příběh to nemá žádný vliv, nebo za B) opravdu tam chybí kapitoly, potažmo za C) chybí mezi tím dané kapitoly, ale nesouvisí s příběhem Prokletá země.
  Mohl by se mi prosím někdo podívat do výše zmíněné knihy, jestli to máte stejně a pokud možno, jestli si i pamatujete, že to příběhově dává smysl a nic tam tudíž nechybí. Já si to fakt nepamatuji, jestli se mi to četlo dobře nebo se mi něco nezdálo.
  Děkuji
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:37Pindárna
  mstefl: díky za info. Oni tam ale rozebírají i věci související. Docela se vyznají. Filip Konečný a David Goll jsou správné osoby na ptaní se.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 00:04* Připomínky a návrhy
  Zkousim mobilovou verzi a za me super. Krasne, prehledne, moderni. Dekuji za vasi praci kluci.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš31.12.2020 21:57Pindárna
  mstefl: zkus se zeptat na fb Klub Káji Saudka. Tam řeší kde co se Saudkem.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.11.2020 22:04Sběratelský klub
  A ja to koupil v breznu za dvojku
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš16.11.2020 00:18Sběratelský klub
  Fry: sam jsem byl dost skepticky kdyz jsem to videl, ale nakonec jsem se do toho pustil a nelituju. Blbe je ze kniha ma zavadejici nazev napojeny na aquamana. Ja to cetl v sesitech pod nazvem atlantis chronicles, videt to pod nazvem aquaman tak bych o to ani nezavadil. Aquaman tam vubec neni. Je to vlastne historie atlantidy ktera balancuje na urcitych historickych udalostech. Je to krasne napsane a nakreslene. Kresba ma nekdy i odvaznejsi pozy zen na uroven dc. Vrele doporucuju, jinak bych si to nebezel kupovat v deluxce.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš3.10.2020 20:31Sběratelský klub
  Skvělé! Jste úžasní a neskutečně si važíme vaší podpory! 🤩
  Máme 50 % z cílové částky!
  Také nás moc těší, že předobjednávky Mighty 100 a Almighty jsou vyprodané.

  Pro nové zájemce, zde můžete pořád přispět k vydání autorského kompletu:
  http://www.hithit.com/cs/project/8501/autorsky-komiksovy-komplet-pristav-zeme-zatmeni
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.9.2020 22:46Sběratelský klub
  Nové info pro fanoušky komiksu:

  Pokud jste si ještě nepředplatili naší první plánovanou knihu a pořád váháte, tak se na našich webových stránkách nebo v aktualitách naší kampaně podívejte na přeloženou ukázku z plánované knihy. Prvních 10 stran z každé série.

  Děkujeme za vaši podporu.

  Vaši Mighty Boys
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.9.2020 16:40Sběratelský klub
  maco: Zachováme co nejvíc původní formát. Naše kniha bude mít rozměry 170x260 mm, což znamená, že to bude skoro jako US sešit, který je 163x254 mm.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.9.2020 01:03Sběratelský klub
  Ještě odpovím na pár dotazů ohledně naší edice. Je to autorský komplet dosavadní dokončené tvorby Zacka Kaplana. Chceme jako první výkop udělat něco speciálního, nejen pro fanoušky. Naše úvaha je, aby to bylo něco pořádného. Navíc je dalším společným jmenovatelem edice žánr a vydavatelství. Jsou to dva skvělé příběhy a my věříme, že obstojí vcelku. Jestli chcete, aby tu vyšlo něco dalšího zajímavého, prosím, podpořte a sdílejte. Oba příběhy za to stojí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.9.2020 00:55Sběratelský klub
  Gmork: Ten poslední odstavec je nepravdivý, už jsme jim napsali, ať článek upraví podle pravdivých informací. Kniha samozřejmě bude přeložená. Sami nechápeme, odkud tuto informaci vzali, že nebude. Navíc by to ani celé nedávalo smysl, založit nakladatelství, rozjet kampaň a přitom knihu jen vydat vcelku v originále a aby to nebylo málo tak s českou obálkou. Někdo z Nerdfixu má holt bujnou fantazii. Článek vznikl bez našeho vědomí a jakékoliv komunikace s námi. Propagaci od dalších stran vítáme, ale mohly by aspoň mít správné informace. Když si někdo něčím není jistý, není nic snazšího, než nás kontaktovat. I s tou kolosálkou nesouhlasíme, my se k tomu nikdy nehlásili.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.9.2020 11:16Herní vlákno
  Mafie se mi poctive stahuje na steamu
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.9.2020 17:24Sběratelský klub
  Karlito_69: postovne je zvlast. U komiksu je standardne osobni odber a kdo jej nechce vyuzit, tak jsme tam dali moznost si zaplatit i doruceni.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.9.2020 16:52Sběratelský klub
  Dnes jsme byli znovu v tiskárně a definitivně jsme se rozhodli, že zmenšovat nebudeme a kniha vyjde v "sešitovém" formátu, tedy velikost bloku 170x260mm.
  Ukázky z knihy budeme zvěřejňovat v rámci první aktuality na Hithitu.
  Děkujeme všem podporovatelům, vaši důvěru nezklameme.
  Karel a Filip
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.9.2020 12:32Sběratelský klub
  Gmork: kratke serie ne vzdy obstoji pribehem a PoE je serie, ktera mohla vyjit samostatne, ale kdyz jsme docetli Eclipse, tak nam doslo, ze autorsky komplet je taky dobry napad.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.9.2020 12:28Sběratelský klub
  Lenny: diky za podnety
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.9.2020 11:46Sběratelský klub
  Walome: diky moc za podnety. Myslim to zcela uprimne. Jsme naopak radi za zpetnou vazbu, obzvlast je-li podnetna.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.9.2020 11:36Sběratelský klub
  Draco: to ano, bohuzel.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.9.2020 11:19Sběratelský klub
  Walome: tohle nebudu rozporovat. Potrebujeme proste jen duveru, nic vic. Opravdu nam na tom zalezi, sami jsme fanousci a vypustit na trh neco spatneho proste nelze.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.9.2020 11:10Sběratelský klub
  Lenny: vime v jakem formatu k iha vyjde, spis si jen rikame, ze mame porad nejake moznosti. To, co jsem rekl plati jasne. Radi mame otevrene moznosti, na tom snad neni nic spatneho. Exkluzivni materialy jsou proste bezne bonusy, skici, scenare apod, ale je to primo material na vyzadani a ktery v americke verzi neni, plus ta predmluva jen pro nas. V Hithitu mame veskere potrebne informace. Prubezne budeme doplnovat aktuality na Hithit a na facebook.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 1134 (cca 406132 Kč)
Mám: 355 (cca 162549 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 211
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0