Darth Raelchi [mecenáš]

Darth Raelchi

Jméno: Karel Chladil
Email: charlie.thejedi@seznam.cz

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 22.1.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #089: Invisible Woman

Konečně F4, která mě zaujala, ale zklamala mě délka a vytrženost z kontextu. 5 sešitů a do toho crossover se Secret Wars II, navíc spousta okolností je v prvních dvou sešitech shrnuta poznámkou pod čarou, až si říkám, že zrovna předchozí 3 sešity tam dát mohli a taky tam mohli dát nějaký list shrnující událost v Secret Wars II. Nechápu koncepci NHM, jednou tak, a podruhé onak... Když tohle všechno pominu, tak jsem byl spokojený. Byrne mě v Marvelu opravdu baví a čte se velmi dobře. Jsem rád, že mu nechali i scenáristickou sesli, dobře buduje charaktery a snaží se je propojovat s každodenními záležitostmi. Paradoxně se ty suprácký věci zdají jako doplněk běžného života F4. Čili je vlastně jedno co se děje, prostě se pořád něco děje, F4 to jde řešit, ale jedou si přitom svůj perný život. Za kresbu dám ještě 4.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 20.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #009: Padlé město

Musím říct, že tohle je dobrý spidermanovský komiks, ale bohužel se moc nehodí pro ostřílené komiksové matadory. Asi během pár stránek jsem hned trefil Dark Knighta od Millera a kdo to zná, nebude z tohoto komiksu nikdy nijak zvlášť odvařený. Na jednu stranu, je to předvídatelné od 3. sešitu, ale zase nám známé se tu předkládá velmi zajímavě a neotřele - Venom a spol. Komiks se četl dobře a nic proti němu nemám. Číst ho v jinou dobu a v jiném věku, jsem hotovej a na zemi. Takhle jsem jenom příjemně vzdělán a obohacen o další dobrou komiksovou historii. Kresba mi sedla a nevím, jestli je to cíleně stylizované do Dark Knighta, nebo jestli tak Andrews fakt kreslí. Za mě 4,5 hvězdy.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 19.1.2020 | DC komiksový komplet #080: Superman / Shazam: První zahřmění

Za mě průměrný komiks. Je na jednu stranou něčím zajímavý, ale na druhou stranu sklouzává v klišé, např. dobře rozpracuje postavy a jejich pohnutky a i když 1000x omílané o Supermanovi a Shazamovi, tak přesto si to jede na své vlně a dokáže to zachytit - a to klišé je právě v tom, že to nedotáhne do konce, z Shazama se stává tak hláškující šašek ve spandexu a Superman se stává skautík. Takže být to pro mladší, asi by mi to stačilo a byl bych spokojený. Je to prostě průměrný čtivý komiks s krásnou kresbou, jak z animáku. Práce s pozadím a prostředím je na výbornou a příběh působí velmi živě a uvěřitelně. Co jsem jako nedával je ten 40-ový nádech v podání Dr. Sivana. Ty kecy o nadvládě a pak ty kecy vůči Luthorovi. To je jak ze staré školy - prostě fuj. Nevím, jestli to byl záměr, ale pokud chtěli autoři znemožnit postavu Dr. Sivany, rozhodně bych zvolil uvěřitelnější přístup. K bonusu na závěr: pobavil, ale nenadchl. Kdyby byla jednotná kresba u obou příběhu v tomto DCKK a nikdo mi neřekl dobu vzniku, klidně bych řekl, že se oba komiksy vytvořily ve stejnou dobu.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 15.1.2020 | Indián Umpa-Pa v souborném vydání

Tohle byla parádička na závěr, jak se říká. Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že to vyjde v kompletu a ani tenkrát mě v mých nácti nenapadlo, že Uderzo a Goscinny udělali něco jiného než Asterixe. Tenkrát jsem byl z Umpa-py totálně vyřízený. Dnes už je ten humor na mě trochu už úsměvný, za to ale jsem se mohl mnohem více soustředit na kresbu, inside jokes a reálie. To naopak vnímám kladně, i přes evidentní stylizaci a karikaturizaci. Jejich podání mi prostě sedí. Co mě mrzí je, že se dál nepokračovalo a série skončila po 5 příbězích. I přesto jsem ale z této kolekce nadšený a pořád mě baví číst. První díl je skvělý, ale je prostě rozjíždějící. Nejvíc mě bavily druhý a třetí příběh. Další byly také dobré, ale už neměli ten náboj a trochu se vlekly. Naštěstí to nestihne vadit či nudit, protože je prostor 30 stran na příběh a vše tím pádem funguje. Navíc to všechno se v podstatě děje v jednom sledu, takže máme dlouhý příběh o tzv. kapitolách a vcelku to prostě sedí lépe a proto se nakonec snižuji k hodnocení 4 hvězdy jako k celku, nejen vydavatelskému. Vše je krásné a potěšující a já se opravdu bavil, a i když už to není pro mě takové terno jako kdysi, pořád je toto velmi kvalitní dílo. Bonusy jsou skvělé a já znám další rovinu tvůrčího dua. Škoda, že něco takového nemá i Asterix ve svých integrálech. Je naprosto evidentní, co nastartovalo Asterixe a Obelixe. To co tady funguje, u nich v Galii funguje o to více.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 12.1.2020 | Modrá Crew #03 - Batman vs Soudce Dredd: Rozsudek nad Gothamem

Tohle mě pobavilo. I po těch letech to má furt šťávu a jsem i rád, že se mi podařilo sehnat kompletní svazek všech 4 příběhů. Takhle to působí úplně jinak a i vyzní jinak. Kresba paráda a tohle je ten Bisley, kterého můžu. Spoustu věcí má náznakem, ale prostředí a vše v něm je docela dost uchopitelné. Když si vybavím Počítání mrtvých, kdekdo by mohl říct, proč mi tohle sedlo a tamto ne. Nevím, ale tady to není úplně bezmyšlenkovité střílení a zabíjení. A ten Batman je fakt boží, pěkně drsnej panečku. Příběh taky není marnej a když to zase srovnám s Judge Dredd: The Dark Judges antologií, tak to tam i pěkně zapadá v rámci Soudce Smrt příběhů. Za mě plnej počet.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 11.1.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #088: Cyclops

Příjemné počtení a docela to i pobavilo. První příběh mě docela chytl a příjemně se četl. Docela zajímavý případ na dovolené se z toho vyklubal a je to i uvěřitelné. Kresba mě bavila sedělo to k té dynamické atmosféře. Jen mi vadil 3. sešit v Savage Landu. Naprosto zbytečný a od příběhu odpoutávající sešit. Madripoor tam seděl, jak prdel na hrnec a závěr byl x-menovský. Cyclops mě jako postava baví. Poslední příběh (origin story) byl divnej a uspěchanej a přišel mi tam fakt navíc. I kresba mě nebavila. Jinak ale poctivé standardní počtení, které ani neurazí, ale nijak zvlášť nenadchne. Můžu doporučit jako pobavení, když už nemáte co číst.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 11.1.2020 | DC komiksový komplet #079: Green Lantern: Pomsta Green Lanternů

Nebavilo mě to. Nedokážu se prostě ztotožnit s celým tím příběhem. Prostě to nekliklo a já se ušoupal nudou při čtení. Nezáživné a nudné. Už ani ta kresba mě neuchvátila. Nějak mě ten Green Lantern čím dál víc nebere v samostatných příbězích.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 10.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #008: Mutantský faktor

No musím říct, že jsem se trochu bál, jaké to bude, zvlášť po přečtení komentářů zde, ale nakonec jsem spokojen. Spokojen ale tak na 3 hvězdy. Dílčí příběhy neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchnou a opět to zase táhne kresba a přijde mi, že McFarlane nastavil směr, kterým se pak hodně řídilo. Liefeld je mu dost podobný a vzhledem k tomu, že oba jsou ze stejné doby, nedovolím si říct, kdo se svým stylem přišel první. Nemám tolik načteno. Erik Larsen je taky místy zaměnitelný, akorát má víc ostré obličejové rysy. Pouze Leonardi je nezaměnitelný a jsem rád, že ho nechali i na tento "speciálek", protože si ho pamatuji, jak ze Spider-mana 2099, tak i z Infinity Watch. Příběhy jsou milé a úsměvné a opravdu neurazí a jak tady cyboy psal, tady máš tužku a papír a čiň se. Přesto všechno mi příběhově nesedla pouze Sabotáž. Ten příběh prostě drhne a blbě se do něj dostává a tam jsem se kochal pouze kresbou. Ostatní příběhy - nemám s nimi problém, ale jak jsem psal, je to pro mě střed. Až vyjde Pomsta Sinister Six, tak si dám celej Spider-man vol 1 run za sebou a po sešitech, abych to viděl z nějaké po sobě jdoucí perspektivy, protože takhle mi to dává docela smysl. Kdo má rád McFarlana, bude spokojený i s podobnostmi a určitě se vrhne i na ty další co už vyšly, včetně Pomsty Sinister Six, kterou sice nedělal, ale jede v tomto duchu. S výhradami viz výše můžu doporučit.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 6.1.2020 | Vei #02

Teda musím říct, že podle Knihy 1 jsem čekal úplně jiné vyústění a vedení příběhu. V podstatě všechno co jsem si oblíbil v Knize 1 dostalo v Knize 2 velmi brzo rychlý (s)pád. To jsem fakt nečekal. Do toho je i sranda, že nakonec šlo o něco jiného, než se to tvářilo na začátku příběhu (ságy). To vše jen na úvod. Vůbec mi to nevadilo a vůbec mi nepřišlo, že by to tak být nemělo. Naopak to zašlo do nám starých známých kolejí severských mýtů, ale s tím rozdílem, že celý kenning je naprosto v jiném duchu. Zkrátka to provedení a obrazotvorectví je diametrálně odlišné od klasických severských ság - chytnete se, ale je to jiné. Povědomé se střídá s nečekaným. Musím říct, že jsem to nečekal a ještě teď jsem v šoku. Jenže mně se to i tak líbí a byl jsem na konci strašně dojat. Úplně si vybavuji tu poslední epizodu Battlestar Galacticu a tu hudbu na konci. Je to strašně silné a procítěné a opravdu jsem prožíval každou stránku. Přímočarost v Knize 1 vystřídá komplexnost v Knize 2 a možná tomu tak i mělo být. Být to ve stejném duchu, tak půlka z nás komiksáků řekne, že si raději přečte Thora od Marvelu. Tohle je prostě jiné. Jiný styl, jiné vyprávění, jiné vše. Je to fakt skvělý příběh a zaslouží si naší plnou pozornost a rozhodně tam nevidím žádné feministické tendence. Já tam vidím jen příběh - poctivý a solidní příběh. Dávám 5 hvězd.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 5.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #008: Mutantský faktor

Sdilim podobny nazor i nadseni. Sam jsem to precetl a rikal si, tak na tohle jsem celou dobu cekal? Tenkrat bych asi sedel a cucel na zadku jak je to skvely ale dnes.... Pritom nejak jsem to nechal v hlave uzrat a nevhal jsem si prvni dva KVS mcfarlany, tebto si asi necham taky. Proste tu kresbu zeru.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 22.1.2020 06:22 | * Připomínky a návrhy

Zack: NHM 89 Invisible Woman má 136 stran, můžeš to opravit? :-) 180 se mi nezdálo, to by byl špalek, tak jsem to růčo přepočítal.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 17.1.2020 07:46 | Sběratelský klub

Ještě k Silver Surferovi, souhlasím s tím, že Lee je holt Lee a je to někdy až úsměvné to číst, ale zrovna ten jeho Silver Surfer co udělal s Buscemou mi neskutečně sedl, i na Leeho standardy. Nevím, čím to je, ale prostě se to dá číst. Tohle bych klidně snesl v nějakém kompletu u sebe doma. Moebius a Lee - beru. Silver Surfer Black - Fimi o tom krásně mluví, tak jsem furt v rozpacích. Neví někdo jestli to bude vycházet u Crwe?
Lenny? :-)

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 13.1.2020 15:14 | Sběratelský klub

Super a to zrovna premyslim o koupi v aj, problem vyresen

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 7.1.2020 12:54 | Srazy, cony, festivaly

Tak rezervaci mame pro 12 lidi na 18:00. Ted mi to potvrdili.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 6.1.2020 20:40 | Srazy, cony, festivaly

No, je možné, že se zasekám, tak snad to někdo pojistí, ale třeba mi bude stačit pár hodin, než ji doprovodím domů a dorazím do hospody. Budu ještě další dva dny, takže mě krátký pátek moc štvát nebude.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 6.1.2020 20:13 | Srazy, cony, festivaly

Jdu na to, rezervaci udělám už teď, tam se musí fakt dopředu. Nakolik to mám dát? Přemýšlím na 18:00.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 6.1.2020 17:15 | Srazy, cony, festivaly

Orodoval, ale tenn foodhouse tu zustal a kdyz se k tomu nikdo nemel to zmenit tka jsem to nechal byt. Ale jestli to nevadi, rad udelam rezervaci pro 10? 15? Lidi?

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 6.1.2020 09:21 | Srazy, cony, festivaly

A ta hospoda, teda Foodhouse, jo? Jen se ptám, vypadá to hezky.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 6.1.2020 09:19 | Srazy, cony, festivaly

Já budu na conu rovněž celý víkend, ale v pátek budu s přítelkyní na conu, takže se tam asi potkáme a pak tradá do hospody :-).

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 4.1.2020 19:26 | Srazy, cony, festivaly

Já můžu kterýkoliv termín ale možná by nebylo na škodu dát 7.2., po Comic Conu to bude takové příhodné :-). Čili můžu kdykoliv ale jsem pro 7.2.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 22.1.2020 06:48
Komentáře u comicsů: 751
Hodnocení comicsů: 754
Příspěvků ve foru: 61

Sbírka (z CDB)

Četl: 966 (cca 335207 Kč)
Má: 374 (cca 168071 Kč)
Chce: neveřejné
Shání: neveřejné
Nabízí: neveřejné